Today's Court Listings

The daily court lists for: 18 February 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:45 Lee v Lee & Ors CIV 2620 2010 7 - 710
Civil Application
15:30 DAVIDSON & Ors v FOMIATTI CIV 1293 2019 3 - 36
Civil Trial
09:30 DM Drainage & Constructions Pty Ltd v Karara Mining Ltd CIV 2410 2012 4 - 43
10:30 Armada Balnaves Pte.Ltd. v Woodside Energy Julimar Pty Ltd CIV 1408 2016 3 - 35
10:30 McRobert Superannuation Pty Ltd & Ors v Cranston & Ors CIV 2682 2016 6 - 607
Directions
10:00 McRae v Jackson & Ors CIV 2998 2017 4 - 42
Judges Special Appointment
10:30 De Campo v Dawson & Anor CIV 2497 2015 6 - 606
10:30 De Campo v Dawson & Anor CIV 1817 2016 6 - 606
10:30 De Campo v De Campo & Anor CIV 2139 2015 6 - 606
Masters Special Appointment
11:30 AGRO CORPORATION PTY LTD v CORIO SAND PTY LTD CIV 2781 2018 9 - 907
Mediation Conference
10:00 THILLAGARATNAM v DOAN & Anor CIV 1461 2018 7 - 703
Registrars Special Appointment
09:00 Lawrence & Anor v Cooperative Bulk Handling Ltd GDA 6 2016 7 - 703
09:45 Nguyen v Nguyen Huynh (WA) Pty Ltd & Ors COR 149 2018 8 - 803
10:00 Di Latte & Anor v Hopgood Ganim LPA 1 2018 7 - 706
10:00 Di Latte v Hopgood Ganim LPA 5 2018 7 - 706
10:00 KIRMAN & Anor COR 207 2018 6 - 606
10:30 KATICH v ELLIS & Ors CIV 3056 2018 8 - 809

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 AVINS, Ross Edward Court No. 6
09:15 CALABRO, Dominic Court No. 6
09:15 WINMAR, Lyall Raymond Court No. 6
11:00 YAMALULU, Robin Court No. 6

No Civil Listing for Today.



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 PATTEN, Phillip David Court Room 1
10:00 DANGER, Frank Charles Court Room 1
10:00 LE, Hai V Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 JETTA, Douglas Wade 5 - 5-2
09:30 EVANS, Lexis Christian Dean 3 - 3-3
10:00 AL ASADI, Karrar 7 - 7-2
10:00 DAMJANOVIC, Christina Lee 7 - 7-2
10:00 DEMALI, Sergio 7 - 7-2
10:00 EE, Gavin Chee Khoon 7 - 7-2
10:00 HESKETH, Jason Brandon 7 - 7-2
10:00 HOANG, VUONG QUOC 7 - 7-2
10:00 HYDE, Michael Cyril 7 - 7-2
10:00 INMAN, Quilla Marie 7 - 7-2
10:00 LATHAM, Ronald William 3 - 3-2
10:00 NGABONZIZA, Cyrille 3 - 3-4
10:00 SIMMONS, TRACEY 7 - 7-2
10:00 SLATER, Katy Teresa 7 - 7-2
10:00 STARY, Zac Daniel 7 - 7-2

Civil Listing
Judges Special Appointments
11:30 Karen White T/AS Jewel Cave Cafe v Bromic Pty Ltd CIVO 46 2018 1 - 1-3
14:15 Gable v Director of Public Proseuctions for Western Australia (ODPP) & Another CIV 3085 2018 1 - 1-1
14:15 Gable v Quigley MLA LLB JP & Another CIV 3260 2018 1 - 1-1
Listing Conference DC
09:30 Daly v Cheng & Others CIV 2930 2013 1 - 1-2
09:30 Kovacev v Swanvista Nominees Pty Ltd & Another CIV 1013 2017 1 - 1-2
09:45 Austgen v Namook Pty Ltd as Trustee of Myles Family Trust t/as Morley General Cleaning Service CIV 2181 2016 1 - 1-2
10:00 Mahoney v Davidson CIV 1719 2016 1 - 1-2
10:15 Baker v North CIV 2678 2015 1 - 1-2
10:30 Luelf v Johnson CIV 4473 2015 1 - 1-2
10:45 Chester v WA Country Health Service & Others CIV 19 2012 1 - 1-2
11:00 Williams v Andrews & Others CIV 1281 2018 1 - 1-2
11:30 Chisholm v Magee & Another CIV 85 2017 1 - 1-2
11:30 May VB Pty Ltd v Swim Loops Pty Ltd CIV 2024 2018 1 - 1-2
11:30 The Owners of Strata Plan 8921 v Construction, Forestry, Mining and Energy Union of Workers CIV 1209 2017 1 - 1-2
12:00 D'Souza v Barclays Building Services (WA) Pty Ltd & Others CIV 365 2016 1 - 1-2
Mediation Conference DC
09:30 Box International Pty Ltd & Another v Iliopoulos & Others CIV 825 2018 1 - 104
09:30 Telford v BHP Billiton Nickel West Pty Ltd CIV 3190 2016 1 - 101
09:30 Telford v Hamersley Iron Pty Ltd CIV 3305 2013 1 - 101
09:30 Telford v Woolworths Ltd CIV 3304 2013 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Capanas v Omar CIV 3434 2018 1 - Lvl-1
09:30 Hill v Geier CIV 1855 2016 1 - Lvl-1
09:45 Pugh v Kirby CIV 2236 2016 1 - Lvl-1
10:00 Jones v Mitchell Park Holdings Pty Ltd CIV 488 2018 1 - Lvl-1
10:00 Wilshusen v Gray CIV 1874 2017 1 - Lvl-1
Taxation Of Costs
14:15 Ahmed v Public Transport Authority of Western Australia CIV 2870 2014 1 - 104

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
09:30 BOUNDS, Benjamin Paul Courtroom
10:00 HENDERSON, Macklin Shaun Courtroom
10:00 SMART, Jordan Courtroom

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:30 MUNMURRIE, Caneen Leigh Courtroom 1
10:00 BAIL, Mark Anthony Courtroom 1
10:00 COX, Tyson Courtroom 1
10:00 DAWSON, Richard Courtroom 1
10:00 EDWARDS, Tristin Leigh Courtroom 1
10:00 PUNGANA, Alphonse Patrick Courtroom 1
10:00 REED, Tracy Anne Courtroom 1
10:00 SANDY, Kenrick Russell Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:30 LAWRENCE, Benjamin Andrew Court Room 2 Jury Court
09:30 MCINTOSH, Rex John Court Room 2 Jury Court
09:30 MILLER, Edward Robert Court Room 2 Jury Court
10:00 BIRCH, Neil Blake Court Room 2 Jury Court
10:00 CARTER, CLINTON Court Room 2 Jury Court
10:00 DANN, Wacey Jimmy Don Court Room 2 Jury Court
10:00 SHADFORTH, Vaughn Court Room 2 Jury Court
10:00 SIVEWRIGHT, Wilfred Andrew James Court Room 2 Jury Court
10:00 WILLIAMS, Ethan Paul Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 BAIN, Robert Stephen Court Room 3
10:00 BRUCE, Benjamin Court Room 3
10:00 BURNS, Glenn Court Room 3
10:00 CAMERON, Malcolm Duncan Harrap Court Room 3
10:00 DAVIES, Stewart James Court Room 3
10:00 EADES, Aden Clarence Court Room 3
10:00 KERR, Peirce Joseph Court Room 3
10:00 KRAKOUER, Nicholas Wade Court Room 3
10:00 MARINO, Devan Keith Court Room 3
10:00 MCGLEW, Tahnee Rai Court Room 3
10:00 OLIVER, Jared Mackenzie Court Room 3
10:00 PASS, Leah Beth Court Room 3
10:00 PENNY, Iesha Chianne Court Room 3
10:00 SHEPPARD, Joshua Dillon Court Room 3
10:00 SYMES, Luke Preston Court Room 3
10:00 WOLFE, Jamie Robert Court Room 3
10:00 YON-MCDERMOTT, Tevin Randal Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00 ALABI, Olusegun Oluseyi Armadale Court 2
10:00 CAKAN, Ilkay Nuriye Armadale Court 2
10:00 EADES, Herzel Ross Armadale Court 3
10:00 GWILLIAM, Corey Michael Armadale Court 2
10:00 Harshaw, Jamie Armadale Court 2
10:00 MCCOOKE, Joseph James Armadale Court 3
10:00 MILLS, Lee Antony Armadale Court 2
10:00 VENROOY, Janelle Ann Armadale Court 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 FAMLONGA v Department of Transport EDL 57 2019 Armadale Court 3
09:30 HARCOURT v Department of Transport EDL 52 2019 Armadale Court 3
09:30 MILTON v Department of Transport EDL 81 2019 Armadale Court 3
09:30 ROGERS v Department of Transport EDL 68 2019 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Kurt Cedrick Court Room 1
09:00 ANTHONY, Zarak Court Room 1
09:00 AUGUSTINE, David Johanna Court Room 1
09:00 BAADJO, Erin Lauren Court Room 1
09:00 BARNDEN, DERRYN Court Room 1
09:00 Barnden, LISA Court Room 1
09:00 BEHARRELL, Percy James Court Room 1
09:00 BENNETT, Coleen Lila Elizabeth Court Room 1
09:00 BIRRELL, Delphine Court Room 1
09:00 BOLGER, Nadine Marie Court Room 1
09:00 Byass, Mark Andrew Court Room 1
09:00 CHARLES, Kastina Shironne Court Room 1
09:00 CHERRABUN, Damien Ashley Court Room 1
09:00 CHUNGARAI, Daniel Court Room 1
09:00 CORPUS, Marcus Emmanuel Court Room 1
09:00 COUNCILLOR, Kerry Court Room 1
09:00 COUNCILLOR, Mary Therese Court Room 1
09:00 COX, James Alexander Walton Court Room 1
09:00 DANN, Cecilia Anne Court Room 1
09:00 EJAI, Jayden Mark James Court Room 1
09:00 ELSIE, Carol Court Room 1
09:00 ESMANIS, Ian Court Room 1
09:00 FELLOWS, Jacob William Court Room 1
09:00 FRANK, Heshmin Court Room 1
09:00 GRAHAM, Kaesahne Sussannah-Rose Court Room 1
09:00 HAJINOOR, Rickieno Ronald Court Room 1
09:00 HOLLOWAY, Quentin Court Room 1
09:00 HUNTER, Phillip Jeffrey Court Room 1
09:00 ISAAC, Laurie Floyd Court Room 1
09:00 JACK, Kirstene Court Room 1
09:00 JAMES, Craig Court Room 1
09:00 JUDSON, Dalphine Alison Court Room 1
09:00 LAWRENCE, Melissa R Court Room 1
09:00 LEE, Conlin James Court Room 1
09:00 LOCKYER, Natalie Marie Court Room 1
09:00 MAJAK, Mariak Kachuol Court Room 1
09:00 MARSHALL, David Arron Court Room 1
09:00 MAY, Craig David Court Room 1
09:00 MICK, Peter Court Room 1
09:00 MILNER, Quinton Mark Court Room 1
09:00 MUDGEDELL, Michael Jordan Court Room 1
09:00 MUDJI, Trevina Court Room 1
09:00 MUNRO, Leroy Norman Court Room 1
09:00 MUNRO, Samuel Court Room 1
09:00 NANUDIE, Kevin Albert Court Room 1
09:00 NICHOLAS, Elton John Court Room 1
09:00 NUNGORAY, Anne Molly Court Room 1
09:00 PEDRO, Denzel Shaquel Court Room 1
09:00 PERROTT, Careyanne Rochelle Court Room 1
09:00 PIGRAM, Byron Joseph Court Room 1
09:00 POLLY, Sarah Court Room 1
09:00 PUNGANA, Lawrence Court Room 1
09:00 ROE, Gavin Wayne Court Room 1
09:00 SKEEN, Shane Court Room 1
09:00 SPRATT, Patrick John Court Room 1
09:00 SURPRISE, Denis Jerry Court Room 1
09:00 WALLABY, Quinton Michael Court Room 1
09:00 WARD, Darren A Court Room 1
09:00 WHISPUTT, Morris Court Room 1
09:00 YUMBI, Aaron Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ANTAW, Ryan Joseph Court Room 1
10:00 BATES, Mark John Court Room 2
10:00 BLUM, Steven James Court Room 1
10:00 DI GIUSEPPE, Adam Court Room 1
10:00 DICKIE, SARAH Court Room 1
10:00 DORAN, Jessica Faizee Court Room 1
10:00 HART, Aaron Rhys Court Room 1
10:00 HART, David Timothy Court Room 1
10:00 HASTIE, Rochelle Anne Court Room 2
10:00 IRELAND, Michael Bradley Court Room 1
10:00 JETTA, Benjamin Patrick Court Room 1
10:00 KENYON, Peter John Court Room 2
10:00 LICCIARDELLO, Joe Tony Court Room 1
10:00 LLOYD, Cameron James Court Room 1
10:00 MACINTYRE, Grant Geoffrey Court Room 1
10:00 MCCABE, Steven Phillip Charles Court Room 1
10:00 MICHAEL, Jack Court Room 1
10:00 MILLER, Maurin Ashton Court Room 1
10:00 O'NEILL, Shane William Court Room 1
10:00 ORMEROD, Dusk Court Room 1
10:00 OVENDEN, Benjamin Jeffrey Court Room 2
10:00 ROLFES, Rhiannon Julie Court Room 1
10:00 SEFONTE, Anthony James Owen Court Room 1
10:00 SPENCER-JONES, Adam Steven Court Room 1
10:00 STACK, Eric Allen Court Room 2
10:00 STACK, Kevin Court Room 1
10:00 STRACHAN, Tracey Anne Court Room 2
10:00 STREET, Jake Steven Court Room 1
10:00 SWANSEN, Bruce Wayne Court Room 2
10:00 THORNE, Jacqueline Court Room 1
10:00 THORNTON, Ian Court Room 1
10:00 TURVEY, Shannan Shaun Paul Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
10:00 Swayne v Ovenden MINOR 669 2016 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:00 CHONG WEE, Steven Edward Charles Court Room 2
10:00 ANDREWS, Phillip Bruce Court Room 2
10:00 BAUMGARTEN, Jarred Court Room 2
10:00 BONNEY, Keira-Lee Lee Court Room 2
10:00 CARWARDINE, David John Court Room 2
10:00 DALGETY, Alicia Ruth Court Room 2
10:00 DICKERSON, Shiefee Harold John Court Room 2
10:00 DODD, Jocelyn Court Room 2
10:00 DODD, Malcolm Thomas Court Room 2
10:00 HORACE, Esmond Anthony Court Room 2
10:00 LEE, Keegan Stanley Tristian Court Room 2
10:00 MACKENZIE, John Daniel Court Room 2
10:00 MILLY-MILLY, Pricilla Anne Court Room 2
10:00 MITCHELL, Keiran Ernest Court Room 2
10:00 OLIVER, Kelvin James Court Room 2
10:00 PHAM, Van Cuoi Court Room 2
10:00 RYAN, Andrew Harold Court Room 2
10:00 RYAN, Lionel Wayne Court Room 2
10:00 RYAN, Lyle Brandon Court Room 2
10:00 SHAY, Edwin Patrick Court Room 2
10:00 SMITH, Fabian Edward Court Room 2
10:00 SNOWBALL, Charles Treamine Junior Court Room 2
10:00 STACK, Phyllis Sandra Court Room 2
10:00 TAYLOR, Tessa Kaye Court Room 2
10:00 TIETZE, Shannon Court Room 2
10:00 TITTUMS, Cedric Court Room 2
10:00 WHITE, Margaret Lee Court Room 2
14:15 DOWTON, Benson Junior Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 BERTOLAMI, Amanda Janet 5 - 57
09:00 BORGES, Alve Lima 5 - 57
09:00 BOWRING, Jason 5 - 57
09:00 BROWN, Lochlan Mark 5 - 57
09:00 COLE, Emily Rose 4 - 41
09:00 CUNG HLEI MANG 4 - 41
09:00 DINAH, Warren Charles 4 - 41
09:00 EADES, Paul Lennard 4 - 41
09:00 EVANS, Hayden James 4 - 41
09:00 FINCH, Joshua Benjamin John 4 - 41
09:00 HAMER, Shannon John 5 - 57
09:00 HAPKE, KELLY-ANN 4 - 41
09:00 HARPLEY, Jared Thomas 5 - 57
09:00 HOUSTON, Dyllan Robert Ian 5 - 57
09:00 JETTA, Jolene Leigh 3 - 32
09:00 LORBERG, Dakota Jade 5 - 57
09:00 LYON, Drage James 5 - 57
09:00 MANN, Victoria Louise 3 - 38
09:00 MARCINEK, Simon Anthony 3 - 38
09:00 MATHEWS, James Ronald Charles 4 - 41
09:00 MCGARRY, Steven Dale Cameron 4 - 41
09:00 MCLURE, Glen Lindsay 4 - 41
09:00 MILLER, Barry Lesley 4 - 41
09:00 MOODY-JACKAMARRA, Aaron 5 - 57
09:00 MORRISON, Kevin David 4 - 41
09:00 MOSS, MATTHEW 4 - 41
09:00 NANNUP-GARLETT, Harold Signal 4 - 41
09:00 NAPIER, Gavin Lloyd 4 - 41
09:00 NGUYEN, Cao Thang 4 - 41
09:00 NGUYEN, Diem Thi 4 - 41
09:00 NGUYEN, Tien Vuong 4 - 41
09:00 OAKLEY-RYAN, Brandon David 4 - 41
09:00 OLDNALL, Michael David 4 - 41
09:00 PARKER, Ben Elliott 5 - 57
09:00 ROBERTS, Glen Wayne 4 - 41
09:00 SHACKLETON, Dylan John 5 - 57
09:00 SMITH, Jeremy Raymond 4 - 41
09:00 STEWART-TAPPING, Paul Ronald 5 - 57
09:00 TAMES, Justin John 5 - 57
09:00 THORNE, Kimberley 4 - 41
09:00 VIDICH, Jason Michael 4 - 41
09:00 WOODS, Graham John 5 - 57
09:00 WRIGHTSON, Jarrad Russel Ernest 4 - 41
09:00 YORKSHIRE, Timothy Brendan 4 - 41
09:30 ASSAAD, Khalid 3 - 38
09:30 BROWN, Darryl William James 3 - 32
09:30 CAMERON, Dylan Eric 3 - 32
09:30 COLLARD, Sophie Arlene 3 - 38
09:30 CURTIS, Saul Guy Kydd 3 - 32
09:30 DILLON, Tamika 3 - 32
09:30 DUGA, Etem 3 - 32
09:30 FIDOCK, Jack Steven 3 - 38
09:30 GROCOTT, Shannon Lesley 7 - 71
09:30 GROENINK, Renae Marie 3 - 32
09:30 HARPER, Andrew Kenneth 3 - 32
09:30 HILL, Shannon Christine 3 - 32
09:30 HOANG, Trang Thuy 3 - 32
09:30 HUGHES-ODGERS, Jayden Matthew 3 - 38
09:30 JOHNS, Tarnikja Marie 3 - 32
09:30 LAMVOHEE, Bruno Jean-Marie 3 - 38
09:30 LANDWEHR, John Alfred 3 - 32
09:30 MAHIA, Thomas Te Puaha 3 - 38
09:30 NAHI, William Isaiah 3 - 38
09:30 NGUYEN, Thi Bich Thao 3 - 32
09:30 RODD, Nicholas Terrance Mark 3 - 38
09:30 RUMBOLD, Harrison Kevin John 3 - 32
09:30 SEBO, Aaron Philip 3 - 38
09:30 SHORT, Travis Peter William 3 - 38
09:30 VO, Lon Ta 3 - 32
09:30 WATSON, James 3 - 32
09:30 WESTERMAN, Sharon Lee 3 - 38
09:30 WILSON, Ian Ernest 3 - 38
09:30 WINMAR, Denzel Lee 3 - 32
09:30 ZERA, Gary Ian 3 - 32
09:45 KELLY, Peter John 3 - 32
09:45 RONAN, Brendon Edward 3 - 32
09:45 Wheelock, Jason Desmond 3 - 32
10:00 AL AAMMOUD, Anmar Abdul Ali Salem 3 - 32
10:00 ANDERSON, Marie Elizabeth 5 - 57
10:00 ANDERSON, Thomas Bradley 4 - 41
10:00 ARORA, Amita 4 - 41
10:00 AYTON, Kaylene Wendy 5 - 57
10:00 BADER, Antony 4 - 41
10:00 BAHBAH, Sharif Ibrahim 4 - 42
10:00 BEH, Chai Su 4 - 42
10:00 BELL, Robert William 3 - 32
10:00 BERRYMAN, Keanu Ahirau Darcey 4 - 42
10:00 BINGARD, David Gerard 5 - 57
10:00 BONNETT, Courtney Jade 5 - 55
10:00 BOONMAN, Cory John 3 - 32
10:00 BOYCE, Edward William 4 - 42
10:00 BRAZIER, Benjamin Paul 5 - 57
10:00 BROWN, Kyle David 5 - 55
10:00 Brown, Malcolm John 5 - 54
10:00 BROWN, Nigel Robert 3 - 32
10:00 CHEN, Chen 5 - 57
10:00 CLARK, Daniel Micheal 5 - 57
10:00 CLARK, Oliver 4 - 41
10:00 CLARKE, Daniel 4 - 42
10:00 CLAYDON, Shaun 4 - 41
10:00 CLINCH, Keith Ronald 3 - 32
10:00 CORDINGLEY, Brandon John Tau 4 - 42
10:00 COULSON, Danny John 4 - 41
10:00 CRESSALL, Ryan James 5 - 57
10:00 CROFTS, Awatea 3 - 32
10:00 CULL, Michael Alistair 4 - 41
10:00 Derschaw, Dwaine William 3 - 32
10:00 DICKINSON, Jordan James 4 - 42
10:00 DIMITROVSKI, Robert 5 - 57
10:00 DRAPER, Ryan Phillip 5 - 55
10:00 DWEH, Ninneh 5 - 57
10:00 FARMER, Christie 3 - 35
10:00 FEDID, Peter Tabo Ajamamg 5 - 57
10:00 FREEMAN, Harley Bruce 4 - 42
10:00 GAVEY, Gordon Leisly 5 - 55
10:00 GEE, Richard Ira 4 - 42
10:00 GIBLETT, Marie Dawn 5 - 58
10:00 GOUDY, Ronald Norman 5 - 57
10:00 GRIFFIN, Jason Laurance 4 - 41
10:00 GUGIATTI, Michael John 3 - 32
10:00 HABUMUGISHA, Protogene 4 - 41
10:00 HAMILTON, Luke Dean 4 - 41
10:00 HARKINS, Phillip Ayliffe 3 - 32
10:00 HART, Gary James 4 - 41
10:00 HART, Leanne Tracey 4 - 41
10:00 HAYDEN, Kevin Michael 4 - 42
10:00 HILL, Joseph 4 - 42
10:00 HOCKING, Michael Daniel 5 - 57
10:00 HORNE, Joshua Patrick 4 - 41
10:00 HYDE, Tammy Nicole 5 - 57
10:00 INDICH, Keith John 4 - 42
10:00 IVKOVIC, Aleksandar 3 - 35
10:00 JIANG, Jianming 4 - 41
10:00 JOHNSON, Ryan James 4 - 41
10:00 JOHNSON, Tony Arthur Brian 4 - 41
10:00 KAMINARIS, Ann-Marie May 4 - 41
10:00 KELLY, Colin Brian 3 - 32
10:00 KICKETT, Jason Algie 5 - 55
10:00 KIESEY, Johnny Daniel Karl 3 - 32
10:00 KNIGHT, Drew 4 - 41
10:00 KOSIJER, Miroslav 4 - 42
10:00 KOTNOWSKI, Jacek Antonio 3 - 32
10:00 KRAJANCIC, Mark Anthony Dylan 3 - 32
10:00 LANGDON, Leonard Robert 4 - 41
10:00 LAUREL, Eugene 5 - 57
10:00 LAWRENCE, Nash James 4 - 41
10:00 LEE, Gordon 4 - 41
10:00 LLOYD, Peter Anthony 4 - 41
10:00 LOCKE, Scott William 4 - 41
10:00 LUSTED, John Paul 5 - 57
10:00 LYTTLETON, Terence John 4 - 41
10:00 MACPHERSON, Desiree Veronica 4 - 41
10:00 MAIN, Deke Aaron 3 - 32
10:00 MASIBAKA, Thomas Kolinio 4 - 41
10:00 MCBRIDE, MONICA JEAN 4 - 41
10:00 MCGANN, Evan Lee 5 - 57
10:00 MCKAY, Alexander Hayes 3 - 32
10:00 MCMANUS, Jack 4 - 41
10:00 MCSWEENEY, Jarrod John 3 - 32
10:00 MENNE, Marius Anton Durandt 5 - 57
10:00 MILLAR, Garry Jack 3 - 35
10:00 MILLER, Christopher John 4 - 41
10:00 MILLER, Cindy May 4 - 42
10:00 MILLER, Teresa Anne 5 - 57
10:00 MILLS, Luke Daniel 4 - 41
10:00 MOGRIDGE, Karl Reynold Lawrence 4 - 41
10:00 MORRIS, Bonnie Renee 4 - 42
10:00 MULLER, Ashley John 4 - 42
10:00 NANNUP, Richard Reginald 5 - 57
10:00 NELSON, Johnny Alex 5 - 57
10:00 NGARAMBE, Jonathan 3 - 38
10:00 NOBREGA, Nivalda 4 - 41
10:00 NYASHANU, Stella Mitchell 4 - 41
10:00 OAKLEY, Revel Fabian 4 - 41
10:00 ORD, Janine Michelle 4 - 41
10:00 OSBORNE, Sharon Renee Rose-Ann 4 - 41
10:00 OVERSBY, Kimberlie Alison 5 - 54
10:00 PANICHI, Kymberly 4 - 41
10:00 PARADEEVISUT, Chaiyasit 4 - 41
10:00 PARK, Troy Adam 3 - 32
10:00 PATTERSON, Liam Stephen 4 - 41
10:00 PECK, Ivan Edward 3 - 35
10:00 PERZYNA, DAYNA 3 - 35
10:00 PETTIT, James Richard 4 - 41
10:00 PHILLIPS, Joel Cane 3 - 32
10:00 PRAZMO, Krzysztof 3 - 32
10:00 RAMSAUER, Ryan William 4 - 41
10:00 RILEY, Bradley Dale 4 - 41
10:00 ROESTENBURG, Benjamin Johannes 4 - 41
10:00 RUSSELL, Ricky Lee 5 - 55
10:00 SAYASONE, Mondale 5 - 55
10:00 SAYDEE, Dennis Nyantee 3 - 32
10:00 SHEA, Stephen Thomas 4 - 42
10:00 SHORT, Bethany Grace Starrs 5 - 57
10:00 SKIVINGTON, Jay Gilmour 4 - 41
10:00 SLATER, Alan John 4 - 41
10:00 SLATER, Jemma Iris 4 - 41
10:00 SMITH, Ian Kelvin 5 - 57
10:00 SMITH, Sherene 5 - 57
10:00 SUMMERS, Tempany Rose 5 - 57
10:00 SWANNELL, Danielle Lee 5 - 57
10:00 TAAVAOMALII, Peter Petelo 3 - 32
10:00 THIND, Davinder 5 - 57
10:00 THOMAS, Joel Michael Ronald 7 - 71
10:00 TRAVIS, Jason David 5 - 57
10:00 UGLE, Sophia Michelle 5 - 57
10:00 VAN SANTEN, Jarred Ashley 5 - 57
10:00 VANDERSCHUIT, James Ross 5 - 57
10:00 VIDICH, Christopher Philip 3 - 32
10:00 VINCEC, Christopher Stephen 4 - 41
10:00 WADDELL, Allan Thomas 4 - 41
10:00 WALLEY, Samantha Lee 4 - 41
10:00 WALSH, Dylan James 3 - 32
10:00 WARRIA, Eric Stanley 4 - 41
10:00 WHITBY, Bradley Ross 5 - 57
10:00 WHITEHEAD, Dearnna Leanne 4 - 41
10:00 WILLIAMS, Steven Keith 4 - 41
10:00 YARRAN, Alan Robert 3 - 32
12:00 JEFFARES, Blair Edward 3 - 35
12:00 MENSA, Samuel Keleta 3 - 35
12:00 NARRIER, Anthony Frank 3 - 35
12:00 NELSON, Timmothy David 3 - 35
12:00 PETRIC, Carlos Edmund 3 - 35
12:00 TAYLOR, Kristy Marie 3 - 35

Civil Listing
Applications/Trial
09:30 CITY OF VINCENT v SMITH GCLM 14794 2018 9 - 91
09:30 PUTHANPURAI v ABDURAMANOSKI GCLM 12002 2018 9 - 91
09:30 R.A.C Finance Limited (A.C.N. 009 066 862) v JOHNSON GEN 13075 2018 9 - 91
09:30 SIMPSON v DUONG & Anor GEN 1407 2019 9 - 91
10:30 Ellis v ELLIS MINOR 758 2017 9 - 91
CTC/Trial
09:30 METCALFE v ANGEL BARRIO CTC 602 2019 9 - 92
10:00 Papadopulos v Bone & Ors GCLM 4749 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 Palermo Corporate & Business Services Pty Ltd v Gould MINOR 6309 2018 9 - 94
10:00 Ricolt Investments as trustee for Broadhurst Trust v Michael Almenara MINOR 6757 2018 9 - 94
10:00 STATEWIDE BUILDING PRODUCTS PTY LTD ASTF STATEWIDE BRON FAMILY TRUST v MENER GROUP PTY LTD & Anor GCLM 15609 2018 9 - 94
11:00 Anderson v Investmark Pty Ltd & Anor GCLM 12189 2017 9 - 94
11:00 LUXURY BOAT HOLDINGS PTY. LTD. v KENNEY GCLM 12259 2018 9 - 94
11:00 Mean Machine Australia Pty Ltd v Reece Pty Ltd GCLM 15755 2017 9 - 94
12:00 LLOYD v KING GCLM 3461 2017 9 - 94
14:15 SHAH v VINCENT MINOR 8494 2016 9 - 94
Pre-Trial Conference
09:00 Nolan v Whitaker GCLM 17252 2016 7 - 7.2
09:00 RG 2 Pty Ltd v 722 Sunset Holdings Pty Ltd GCLM 9218 2018 7 - 7.1
09:00 SAVI SOUND AUDIO VISUAL INTEGRATION SYSTEMS v CARPENTER MINOR 16037 2018 7 - 7.3
09:30 Annamalay v Singh GCLM 18044 2017 7 - 7.2
09:30 Smoke Alarms Australia Pty Ltd v Best Realty Pty Ltd ATFT Best Realty Unit Trust T/A Ray White (Ellenbrook) GCLM 3364 2018 7 - 7.1
09:30 Unsworth v Metway Real Estate MINOR 15434 2018 7 - 7.3
10:00 Cooke & Anor v HOLLENS GCLM 13020 2017 7 - 7.1
10:00 Dickinson v Blue Tauren Pty Ltd CTC 236 2017 7 - 7.2
11:00 Guy v Moran GCLM 12928 2017 7 - 7.2
Taxation Of Costs
14:15 Youens v McDonald GCLM 4712 2018 7 - 7.4
Trial Court
09:30 Duke v Iskander GCLM 2600 2016 3 - 31

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ADAMS, Sarah Lesley Court Room 1
09:00 BACICH, Rowen Ian Court Room 1
09:00 BRANKOVIC, Raymond Steven Court Room 1
09:00 BROPHO, Jason Paul Raphael Court Room 1
09:00 BUTLER, Duane Christian Court Room 1
09:00 CLAUDE, Juhan Bin Moktar Court Room 1
09:00 COGHLAN, Marc John Court Room 1
09:00 CURNOW, Ryan Donald Court Room 1
09:00 CZABOTAR, Danielle Patricia Court Room 1
09:00 DANIEL, Kate Ellenor Court Room 1
09:00 DEEKS, Amanda Jennifer Court Room 1
09:00 DEEKS, Amanda Jennifer Court Room 1
09:00 DICKERSON, Jade Elle Court Room 1
09:00 DOBSON, Paula Jane Court Room 1
09:00 DOWNIE, Crawford Stewart Court Room 1
09:00 DRAPER, Jay Dion Court Room 1
09:00 GALLOWAY, Kaylan Marlin Lucas Court Room 1
09:00 GATES, Bradley Francis Court Room 1
09:00 GILL, Andrew Douglas Court Room 1
09:00 GORDON, Nicole Bevlene Court Room 1
09:00 GREEN, Lee Frederick Court Room 1
09:00 HALL, Glenn Frank Court Room 1
09:00 HAND, Duane Richard Court Room 1
09:00 HANSEN, Jack Gilbirt Court Room 1
09:00 HARDY, William Rodney Court Room 1
09:00 HENRIQUEZ, Max Alexander Court Room 1
09:00 HIRA, Caleb Joseph Taare Court Room 1
09:00 HISHMEH, James Jordan Court Room 1
09:00 JASHAR, John Paul Court Room 1
09:00 JONES, Jodie Lee Court Room 1
09:00 KALYEBARA, Albert Asiimwe Court Room 1
09:00 KNOX, Annabel Court Room 1
09:00 LOO, Aaron Jayden Court Room 1
09:00 LYNDEN, Luke James Court Room 1
09:00 MCFAULL, Sam Michael Court Room 1
09:00 MILLS, Joanne Marie Court Room 1
09:00 MORRIS, Nicole Kym Court Room 1
09:00 MOURISH, Roberta Ann Court Room 1
09:00 MWENDAFILUMBA, Mulundanami Court Room 1
09:00 NUNEZ, Santos Court Room 1
09:00 PADERNA, Rey Court Room 1
09:00 RICHARDS, Benjamin David Court Room 1
09:00 ROZSNYOI, Alex Court Room 1
09:00 RUSSELL, Kate Court Room 1
09:00 SADAT, Noman Court Room 1
09:00 SARTORI, Kelvin Neil Court Room 1
09:00 SIKORA, Paul Caesar Court Room 1
09:00 SIKORA, Paul Caesar Court Room 1
09:00 STEWART, Daniel Graham Court Room 1
09:00 TAYLOR, Corrie Jason Court Room 1
09:00 THATCHER, Callyn Eric Gd Court Room 1
09:00 THOMPSON, Naomi Jade Court Room 1
09:00 THORNE, Jayden Colin John Court Room 1
09:00 VINCENT, Dayna Court Room 1
09:00 WALLEY, Destiny Court Room 1
09:00 WARD, Jordan Lolita Court Room 1
09:00 WEBB, Terrence Athaniel Court Room 1
09:00 WILKINS, Dean James Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Steven Keith Court Room 1
09:00 WILTZ, Charles Jerome Court Room 1
09:00 YOUNG, Jodie Anne Court Room 1
10:00 BEVK, Rosemarie Anne Court Room 2
10:00 BUCKLE, STEVEN Court Room 3
10:00 DALY, Thomas John Court Room 3
10:00 FELS, ANTHONY Court Room 2
10:00 GONCALVES, Paul Court Room 3
10:00 GONCALVES, Paul Court Room 3
10:00 LOPES, Kane Joseph Court Room 2
10:00 MCKEOWN, Trent J Court Room 2
10:00 PICKETT, Robert Christopher Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 Aarts, Jacqueline Maree Courtroom 1
09:30 ABBOTT, Brett Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Breanna May Courtroom 1
09:30 BOYD, John Peter Courtroom 1
09:30 CONSTANTINE, Jake James Courtroom 1
09:30 GILLA, Brendon Linton Courtroom 3
09:30 GOUGH, Antony Joel Courtroom 1
09:30 GUNN, Cameron Thomas Courtroom 1
09:30 JONES, Joseph Benjamin Courtroom 1
09:30 KELLY, Rafeil Clive Courtroom 1
09:30 LEE, Daniel Joseph Courtroom 1
09:30 MONGOO, Dion Anthony Courtroom 1
09:30 O'BRIEN, Shannon Wayne Courtroom 1
09:30 O'DONAHUE, Robert Alan Courtroom 3
09:30 TOMMS, Nathan James Courtroom 1
09:30 WILLAWAY, Peter Gabriel Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
09:30 TURNER v Department of Transport EDL 68 2019 Courtroom 3
09:30 Womersley v Department of Transport EDL 522 2018 Courtroom 3

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ADAMS, Luke Michael Courtroom 2
09:30 ARROWSMITH, Bianca Michelle Courtroom 2
09:30 AVERIS, Paul Ronald Courtroom 2
09:30 BAKER, Mark Courtroom 2
09:30 BALDWIN, Rhainer Jean Courtroom 2
09:30 BOYD, Joel Brian Courtroom 2
09:30 BRENNAND, Christopher Thomas Courtroom 2
09:30 BROPHO, Dorothy Courtroom 2
09:30 BROWN, Jacinta L Courtroom 2
09:30 CARTER, Wayne Paul Courtroom 2
09:30 CATON, Craig Francis Courtroom 2
09:30 CHRISTIAN, Andrew James Courtroom 2
09:30 CLINCH, Brian Courtroom 2
09:30 COULSON, Danny John Courtroom 2
09:30 COURTEILLE, Edouard Philippe Courtroom 2
09:30 CUNNIFFE, Christine Patricia Courtroom 2
09:30 CURTIN, Wayne Alan Courtroom 2
09:30 DALGLEISH, Glen Steven Courtroom 2
09:30 DARE, Jorden Jane Courtroom 2
09:30 DONNELLY, James Stephen Courtroom 2
09:30 DOULIS, John Raymond Courtroom 2
09:30 DOUST, Christopher Lee Courtroom 2
09:30 FEDERICO, Claudia Maria Courtroom 2
09:30 FORBES, Mason Bradley Courtroom 2
09:30 GARLETT, Fawn Simone Courtroom 2
09:30 GLAUS, Clinton Joel Courtroom 2
09:30 HAYNES, Jason Richard Courtroom 2
09:30 HERD, Benjamin Neale Courtroom 2
09:30 HUGHES, Jacqueline May Courtroom 2
09:30 JAMES, Martin David Courtroom 2
09:30 JURY, Dax Courtroom 2
09:30 KAKA, Kiri Ellen Sophie Courtroom 2
09:30 KEMP, Clayton Robert Courtroom 2
09:30 LINTON, James Thomas Courtroom 2
09:30 LYONS, Niamh Carmel Courtroom 2
09:30 MARSDEN, Adrienne Renee Courtroom 2
09:30 MASLIN, Kaide Travis Courtroom 2
09:30 MAY, Kurtis Jesse Courtroom 2
09:30 MERRETT, Justin Courtroom 2
09:30 MIKA, Joseph Courtroom 2
09:30 MODRAKOVIC, Dunja Courtroom 2
09:30 MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 2
09:30 MYERS, Jake Dillon Stanley Courtroom 2
09:30 NISSEN, Braden James Courtroom 2
09:30 PAPA, Ariki Taakiwai Courtroom 2
09:30 REYNOLDS-GORDON, Ashleen Isobell Courtroom 2
09:30 RIDDOCH, Rudy Aaron Courtroom 2
09:30 RILEY, Michael John Courtroom 2
09:30 ROBERTSON, John David Courtroom 2
09:30 SERRATORE, Michael James Courtroom 2
09:30 SPARROW, James Darren Courtroom 2
09:30 STEVENSON, Rebecca Gay Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Lynette Joy Courtroom 2
09:30 TEOH, Blaze Tony Courtroom 2
09:30 THONG, Alicia Yoon Kim Courtroom 2
09:30 WAFA, Abbas Courtroom 2
09:30 WATSON, Miranda Emily Courtroom 2
09:30 WELCH, Stuart Matthew Courtroom 2
09:30 WESLEY, Gavin John Courtroom 2
09:30 WILSON, Rick Lee Courtroom 2
09:30 WINMAR, Raymond Bevan Courtroom 2
09:30 WOODCOCK, Greg Antony Courtroom 2
09:30 YARRAN, Miranda Marie Courtroom 2
10:00 BURNETT, Brooke Marree Courtroom 1
10:00 DOWNEY, Steven Andrew Courtroom 1
10:00 EATHORNE, Peter Angus Courtroom 1
10:00 KOFRON, David Josef Courtroom 1
10:00 POSTANS, Stephanie Tina Courtroom 1
10:00 TAYLOR, Amanda Susanne Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 ABREY v Department of Transport EDL 424 2019 Courtroom 1
09:00 BRADLEY v Department of Transport EDL 413 2019 Courtroom 1
09:00 CHRISTOVITSIS v Department of Transport EDL 420 2019 Courtroom 1
09:00 SHAW v Department of Transport EDL 423 2019 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 ANDERSON, Letitia Dawn Court 3 Magistrates Court
10:00 BARRETT, Jye Jack Court 3 Magistrates Court
10:00 BLOWES, Remington Court 3 Magistrates Court
10:00 BOLTON, Kellie-Jo Court 3 Magistrates Court
10:00 BRIGGS, Hayden Matthew Court 3 Magistrates Court
10:00 BROWN, Patricia Rose Court 3 Magistrates Court
10:00 BURNEY-MAGNER, Otia Te Rongotoa Court 3 Magistrates Court
10:00 CAMERON, Kresna Adina Court 3 Magistrates Court
10:00 CAMERON, Matthew Roy Court 3 Magistrates Court
10:00 CAMPBELL, Jayroy Court 3 Magistrates Court
10:00 COETZEE, Kurtis Mitchell Court 3 Magistrates Court
10:00 COHEN, Jason Robert Court 3 Magistrates Court
10:00 COLLINS, Lynette Joy Court 3 Magistrates Court
10:00 DILLON, Kenny Francis Court 3 Magistrates Court
10:00 DONALDSON, Clayton Nicky Court 3 Magistrates Court
10:00 DUGDELL, Loretta Leanne Court 3 Magistrates Court
10:00 FARRELL, Connie Marie Court 3 Magistrates Court
10:00 FOLEY, Jeffrey Court 3 Magistrates Court
10:00 FOLEY, Joseph Steven Court 3 Magistrates Court
10:00 FOLEY, Veasha Court 3 Magistrates Court
10:00 GELISSEN, Stephanie Margaret Court 3 Magistrates Court
10:00 GEORGE, Kyle Raymond Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00 GOULD, Amy Joyce Court 3 Magistrates Court
10:00 GRACE, Kallie Kahurangi Court 3 Magistrates Court
10:00 GRAHAM, Cameron Nicholas Court 3 Magistrates Court
10:00 GRANT, Jenny Court 3 Magistrates Court
10:00 HAAS, Michael Arthur Court 3 Magistrates Court
10:00 HEARD, Kayne Allan Court 3 Magistrates Court
10:00 HEARN, Fredrick William Court 3 Magistrates Court
10:00 HERSOM, Athena Court 3 Magistrates Court
10:00 HOWARD, Skye Laura Court 3 Magistrates Court
10:00 ISAAKO, Leilani Tahlia Court 3 Magistrates Court
10:00 JOHNSTON, Leigh Christopher Court 3 Magistrates Court
10:00 LITTLE, Phyllis Jean Court 3 Magistrates Court
10:00 MAY, Merinda Rose Court 3 Magistrates Court
10:00 MCARTHUR, Douglas Elvis Court 3 Magistrates Court
10:00 MCKERROW, Bree-Anna Court 3 Magistrates Court
10:00 MCMARTIN, Danielle Edith Court 3 Magistrates Court
10:00 MCPHEE, Kieran Colin Lee Court 3 Magistrates Court
10:00 MOKETARINJA, Nariva Court 3 Magistrates Court
10:00 NEVE, Paul Jason Court 3 Magistrates Court
10:00 NEWLAND, Jaimie Boyd Court1 Children's/Community Court
10:00 NOYE, Ethan Cody Court 3 Magistrates Court
10:00 O'NEILL, Troy Alan Court 3 Magistrates Court
10:00 PIUK, Emmanuel Court 3 Magistrates Court
10:00 POKAI, Desiree Court 3 Magistrates Court
10:00 ROOS, Levi Shane Court 3 Magistrates Court
10:00 ROSEINGRAVE, Nick Ram Court 3 Magistrates Court
10:00 ROSS, Bryan Court 3 Magistrates Court
10:00 SAMBO, Damien Court 3 Magistrates Court
10:00 SAMBO, Markia Leanna Kerri Court 3 Magistrates Court
10:00 SCOTT, Martin John Court 3 Magistrates Court
10:00 SEKKOUAH, Luke Hanif Court 3 Magistrates Court
10:00 SLATER, Aisha Judith Anne Court 3 Magistrates Court
10:00 SLATER, Aubrey Regan Court 3 Magistrates Court
10:00 SMITH, Tyron Joe Court 3 Magistrates Court
10:00 STEVENS, Leroy James Court 3 Magistrates Court
10:00 STOCKS, Darren Leigh Court 3 Magistrates Court
10:00 SULLIVAN, Kiselle Jean Doris Court 3 Magistrates Court
10:00 TALENT, Shane Andrew Court 3 Magistrates Court
10:00 TE KANI, Te-Arepa Dion Court 3 Magistrates Court
10:00 THOMAS, Preston Neil Court 3 Magistrates Court
10:00 THOMPSON, Brendan Leyton Court 3 Magistrates Court
10:00 THOMPSON, Brendan Leyton Court 3 Magistrates Court
10:00 TREGILGUS, Gerradine Patricia Court 3 Magistrates Court
10:00 TRIMMER, James Hendrix Court 3 Magistrates Court
10:00 VANDERWALT, Roelof Court 3 Magistrates Court
10:00 Walley, Noelene Maria Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLS, Johnathon Milton Court 3 Magistrates Court
10:00 WESLEY-TERANGI, Connor Junior Court 3 Magistrates Court
10:00 WHITE, Joanne Kelly Court 3 Magistrates Court
10:00 WIFFEN, Jay Court 3 Magistrates Court
10:00 WILLIAMS, Sam Court 3 Magistrates Court
10:00 WILSON, Daniel Ross Court 3 Magistrates Court
10:00 YATES, Gillian Amelia Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:00 CCC Financial Solutions No.3 Pty Ltd v Henderson MINOR 313 2014 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BRUMBY, Leon Beven Court Room 1
09:00 CHEINMORA, Lawford Stanley Court Room 1
09:00 MOONGI, Sylvester Court Room 1
09:00 RIVERS, Jeremiah Harold David Gilbert Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Laverton Police Station
Augusta Street, LAVERTON
Criminal Listing
10:00 BLOWES, Jarred Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 WELSH, RONNY PETER Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 DRAGE v Department of Transport EDL 95 2019 Courtroom 1
09:30 WEALE v Department of Transport EDL 93 2019 Courtroom 1

Manjimup Courthouse
Mount Street, MANJIMUP
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 TALAESHA HOLDINGS PTY LTD T/A PROFESSIONALS WARREN BLACKWOOD REALTY v REAL AUSSIE ASSETS T/A REAL AUSSIE ASSETS MINOR 76 2018 Courtroom 1

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
09:30 ALBIKOWSKI, Joseph Peter Court Room 1
09:30 AUTON, Jeremy Court Room 1
09:30 BROUSSON, Oliver Court Room 1
09:30 BURNETT, Benjamin John Court Room 1
09:30 CONSTANTINE, Adam Colin Court Room 1
09:30 DONNELLY-ANDREWS, Victoria Margaret Aisla Court Room 1
09:30 GATH, Steven Dennis Court Room 1
09:30 GOTSU, Haruka Court Room 1
09:30 HARRELL, Bonnie Grace Court Room 1
09:30 HOPE, Justice Marie Court Room 1
09:30 MOE, Ruby Coco Court Room 1
09:30 NASH, Ebony Skye Court Room 1
09:30 OLIVER, Dean William Court Room 1
09:30 REEVES, Zoe Leigh Court Room 1
09:30 ROSE, Tiarn Loueeze Court Room 1
09:30 SANDAY, Irene Teresa Court Room 1
09:30 SMITH, Sam Colin Court Room 1
09:30 WALL, Rodney Jon Court Room 1
09:30 WARREN, Alexander Thomas Court Room 1
09:30 WEMM, Shannon Court Room 1
09:30 WILLEY, Daniel Eric Court Room 1
09:30 WORTHINGTON, Darleen Sarah Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 COLLIS v Department of Transport EDL 1 2019 Court Room 1
09:30 MORWITZER v Department of Transport EDL 2 2019 Court Room 1

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 HOUSING AUTHORITY v HAYDEN RSTN 32 2018 Registrars Chambers

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ALBION ON SWAN (WA) PTY LTD Courtroom 2
09:30 BURNS, Michael Lou Courtroom 2
09:30 CACCETTA, ANTHONY BRIAN Courtroom 2
09:30 DEVIGNY, JOSHUA Courtroom 2
09:30 FORD, Laura Alison Courtroom 1
09:30 GUPPY, KALYCA Courtroom 2
09:30 JONES, BRIAN CHARLES Courtroom 2
09:30 MOSES, Keith Fredrick Courtroom 1
09:30 POOL, Darren Courtroom 2
09:30 RILEY, Addison Luke Courtroom 1
09:30 ROWE, Alec Grant Courtroom 1
09:30 STEVENSON, Grant Joseph Courtroom 1
09:30 Stone, Roger Nigel Courtroom 1
09:30 Stone, Sandra Irene Courtroom 1
09:30 THOMPSON, Michael Leslie Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
09:30 SHIYANI v HODGES & Anor RSTN 2246 2018 Conference Room
09:30 ANGEL v WATSON RSTN 167 2019 Conference Room
09:30 BROWN v RAMSHAW RSTN 123 2019 Conference Room
09:30 BUCK v WESTON RSTN 130 2019 Conference Room
09:30 BURROWS v TERBEEKE RSTN 161 2019 Conference Room
09:30 BUTCHAR & Anor v BARKER & Ors RSTN 106 2019 Conference Room
09:30 Church v Brockman & Anor RSTN 1798 2018 Conference Room
09:30 COLE & Anor v DAWSON & Anor RSTN 159 2019 Conference Room
09:30 DIMOVSKI v ROSLAN RSTN 153 2019 Conference Room
09:30 DONOVAN & Anor v TRAN & Anor RSTN 160 2019 Conference Room
09:30 EASTWELL v BURDETT RSTN 124 2019 Conference Room
09:30 GARDNER & Anor v GARDNER & Anor RSTN 108 2019 Conference Room
09:30 GOMEZE v VRANJES RSTN 1676 2018 Conference Room
09:30 GRIGGS v DEPARTMENT OF HOUSING W.A RSTN 157 2019 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v POOL & Anor RSTN 163 2019 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v UGLE RSTN 140 2019 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v YARRAN RSTN 162 2019 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v PERHAM RSTN 24 2019 Conference Room
09:30 Housing Authority v Ryan RSTN 358 2018 Conference Room
09:30 HTUN & Anor v CLIFFORD & Ors RSTN 137 2019 Conference Room
09:30 LAM & Anor v TURNPENNY & Anor RSTN 2300 2018 Conference Room
09:30 LIU v HUISKES & Anor RSTN 2289 2018 Conference Room
09:30 LONGMUIR & Anor v McCarthy & Anor RSTN 136 2019 Conference Room
09:30 LOVE v FAIRWEATHER & Anor RSTN 156 2019 Conference Room
09:30 MANSON v CROFT & Anor RSTN 73 2019 Conference Room
09:30 Moore & Anor v Utting RSTN 2184 2018 Conference Room
09:30 PAOLIELLO & Anor v THOMPSON RSTN 38 2019 Conference Room
09:30 PATERNITI v LIVINGSTONE RSTN 134 2019 Conference Room
09:30 PAUL v CARR RSTN 2268 2018 Conference Room
09:30 ROWLES & Anor v ADAMS & Anor RSTN 111 2019 Conference Room
09:30 SCARFONE & Anor v WILKIE RSTN 141 2019 Conference Room
09:30 Torney v GODDARD RSTN 126 2019 Conference Room
09:30 WARD v LITTLE RSTN 152 2019 Conference Room
09:30 WOOLDRIDGE v MILLER & Anor RSTN 129 2019 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
14:15 BLAIR, Leigh Robert Courtroom 1
14:15 CONLEY, Kylie Courtroom 1
14:15 CROSS, Jacequeline Marie Courtroom 1
14:15 ELLIOTT, Shayne Courtroom 1
14:15 HARLETT, Samuel James Courtroom 1
14:15 JACKSON, Zona Karanga Puhi Stephen Dodds Courtroom 1
14:15 MAIBIBI, Nikora Courtroom 1
14:15 NICHOLAS, Jake Ross Courtroom 1
14:15 PRATZKY, Michael Scott Courtroom 1
14:15 ROGERS, Gemma Lee Courtroom 1
14:15 SAMKARI, Khalid Lutfi O Courtroom 1
14:15 SHAW, Valma Faye Courtroom 1
14:15 STONE, Corey Francis Courtroom 1
14:15 WAITE, Timothy John Courtroom 1
14:15 WRIGHT, Colin Francis Courtroom 1
14:15 ZANETTI, Shayne Joel Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Arundel v Narrogin Carpets & Curtains CTC 137 2018 Courtroom 1
09:30 Arundel v Rockingham Carpet Court CTC 138 2018 Courtroom 1
09:30 AYRES v Department of Transport EDL 9 2019 Courtroom 1
09:30 Department of Communities T/as Housing Authority v Hansen RSTN 86 2018 Courtroom 1
09:30 Department of Communities T/as Housing Authority v McLeish RSTN 63 2018 Courtroom 1
09:30 Department of Communities T/as Housing Authority v Penny RSTN 28 2018 Courtroom 1
09:30 DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/AS HOUSING AUTHORITY v WINMAR RSTN 6 2019 Courtroom 1
09:30 FLEAY v Department of Transport EDL 104 2018 Courtroom 1
09:30 VINCENT & Anor v BOLGER RSTN 11 2019 Courtroom 1
09:30 WILLIAMS v Department of Transport EDL 10 2019 Courtroom 1

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 BECKE, Fawn Darrille Court Room
10:00 BENNELL, Lester Steward Court Room
10:00 BROWN, Anthony Wayne Court Room
10:00 BROWN, Jayden Timothy Court Room
10:00 CARROLL, Bailey Peter Court Room
10:00 CRIGHTON, Rachel Kaye Court Room
10:00 CULSHAW, Chantal Ira Court Room
10:00 DE GRYS, Rebecca Lilian Court Room
10:00 DE SOTO-PHILLIPS, Patricia Ann Court Room
10:00 DICK, Dean Vincent John Court Room
10:00 DOUTCH, Darrah John Court Room
10:00 FARMER, Daniel James Court Room
10:00 FOYER, Anne Helena Court Room
10:00 GAITAN, Matthew Julian Court Room
10:00 GARDNER, Brody Travis Court Room
10:00 GARLETT, Tyrone Lee Court Room
10:00 GEARY, Raymond William Court Room
10:00 Geary, Shaun Court Room
10:00 GILES, Christopher George Court Room
10:00 GILLETT, Benjimin Aaron Court Room
10:00 HAMMOND, Jason Edward Court Room
10:00 HAMPTON, Stephanie Louise Court Room
10:00 HARVEY, Darryl John Court Room
10:00 HOLLAND, Coby Jack Court Room
10:00 HOLLOWAY, Jacques Francois Court Room
10:00 HORAN, Daniel Graham Wayne Court Room
10:00 HORSBURGH, James Alexander Court Room
10:00 ISAIAH, Ryan Robert Court Room
10:00 JONES, Jasmine Rose Court Room
10:00 KICKETT, Yvonne May Court Room
10:00 KULKER, Stephen Joe Court Room
10:00 LINDLEY, Kylie Lauren Court Room
10:00 MACKLEY, Jason Charles Court Room
10:00 MOODY, Shandyn Matthew Court Room
10:00 NICETTE, Giovanie Jean Paul Court Room
10:00 NICOLI, Brock Tyler Court Room
10:00 OSBORNE, Daniel Peter Court Room
10:00 PALMER, Josse Court Room
10:00 PARKER, Stephen Court Room
10:00 PRIOR, Melissa Glenis Court Room
10:00 ROSSER, Aricia Leigh Woolhouse Court Room
10:00 SLATER, Arthur Murray Court Room
10:00 SPEAK, Dylan Court Room
10:00 STACEY, Russell Leslie Court Room
10:00 TARR, Cassandra Ri'Anne Court Room
10:00 TAYLOR, Andrew John Court Room
10:00 TAYLOR, Luke Roderick Court Room
10:00 WAYNE, Robert Court Room
10:00 WELLSTEAD, Neil Allan Court Room
10:00 WESTBERG, Scarlett-Rose Birgitta Court Room
10:00 WILKINS, Shannon Maurice Court Room
10:00 WOOD, Ryan Thomas Court Room
10:00 YARRAN, Brett Stephen Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:00 CONWAY, Jeffrey Charles Courtroom 2
09:00 COOMER, William Courtroom 2
09:00 FERGUSON, Jessica Lee Courtroom 2
09:00 OLIVE, Jarad Tate Courtroom 2
09:30 BAKER, Jesse Jack Courtroom 1
09:30 BAKER, Riki John Courtroom 1
09:30 BALLANTYNE, Candice Michelle Courtroom 1
09:30 BLACK, Jamie Lee Courtroom 1
09:30 BOOGAARD-MITCHELL, Lachlan Steven Courtroom 1
09:30 BURNS, Christina Courtroom 1
09:30 CHEMLAL, Karina Nadia Mireille Courtroom 1
09:30 CONDUIT, D'Artagnan Courtroom 2
09:30 DINAH, Leah Marie Courtroom 1
09:30 DRAKE, Andrew Courtroom 1
09:30 DUGAN, Troy William Courtroom 1
09:30 EDMONDS, Rasselle Harata Courtroom 1
09:30 ELDER, Sarah Louise Margaret Courtroom 1
09:30 ELFES, Duncan Scott Courtroom 1
09:30 EVERETT, Naomi Jeannine Courtroom 1
09:30 FOULKES, Troy Robert Courtroom 1
09:30 FOX, Matthew Thomas Courtroom 2
09:30 FRANCIS, MATTHEW Courtroom 1
09:30 FREEMAN, Steven Courtroom 1
09:30 GJENGSTO, Roza Lee Louise Courtroom 1
09:30 GOULD, Troy Nathan Courtroom 1
09:30 GRAHAM-ZEGULEWSKI, Joshua Matthew Courtroom 1
09:30 GRANDIN, Craig Douglas Courtroom 1
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 1
09:30 HAND, Kai Richard Courtroom 1
09:30 HAWLEY, Jansen Brett Courtroom 1
09:30 HUGHES, Jacob Courtroom 2
09:30 HUSSAINY, Mohammad Zaki Courtroom 1
09:30 INMAN, Nikita Rose Courtroom 1
09:30 JEFFREE, Joycelyn May Courtroom 1
09:30 KALALO, Tahnee Jade Courtroom 1
09:30 KURTOSSY, Luke Anthony Courtroom 1
09:30 LEE STEERE, Mark Alexander Courtroom 1
09:30 MCALLISTER, ANNE MARGARET Courtroom 1
09:30 MCCAULEY, Darren Courtroom 1
09:30 MCNALLY, Maureen Etta Courtroom 1
09:30 OLIVER, John Stuart Courtroom 1
09:30 PAULSEN-EPIHA, Axell Blue Courtroom 1
09:30 PEACH, Brooke Margaret Courtroom 1
09:30 PEARSON, Benjamin Charles Courtroom 1
09:30 PIKE, Terence Raymond Courtroom 1
09:30 POUTU, Sonny Courtroom 1
09:30 REIDY, Travis Dale Courtroom 1
09:30 RERITI, Jerry Te Whitu Courtroom 1
09:30 ROWLAND, Veronica Lorraine Courtroom 1
09:30 RYDER, Lester Wayne Courtroom 2
09:30 SAUNDERS, Troy Raymond Courtroom 1
09:30 SMITH, Glenn Haydn Courtroom 1
09:30 STIRLING, Casey Danielle Courtroom 1
09:30 STRATTON, Liam Thomas Courtroom 1
09:30 STROBEL, Claudia Jean Rose Courtroom 1
09:30 TAWHAI, Nicholas Paul Courtroom 1
09:30 VAN MALSSEN, Hermandus Flores Courtroom 1
09:30 WELLINGTON, Brenden Allen Courtroom 1
09:30 WIGGIN, Seth Courtroom 1
09:30 WINSTANLEY, Dane Michael Courtroom 1
09:30 WOODS, Irene Kathleen Courtroom 1
09:30 YEATES, Rochelle Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Linton James Courtroom 1
09:00 ASSAN, Nathaniel Troy Courtroom 1
09:00 AULD, Evan Craig Courtroom 1
09:00 BARNDABBA, Maurice Bonnie James Courtroom 1
09:00 BARR, Garth Andrew Courtroom 1
09:00 BATTLE, Lutarlah Sally Courtroom 1
09:00 BATTLE, Shinayla Bronwyn Courtroom 1
09:00 BETTS, Sandra Courtroom 1
09:00 BROWN, Stanley Courtroom 1
09:00 BUCK, Bronson Courtroom 1
09:00 BURTON, Clifford Neil Courtroom 1
09:00 CELIKER, Ashley John Courtroom 1
09:00 CHRISTIE, Neil Duncan Courtroom 1
09:00 CLINCH, Trentyn Alexander Courtroom 1
09:00 COTCHILLI, Russell Courtroom 1
09:00 CROWE, Adrian Mark Courtroom 1
09:00 DANN, Duanne Daisy Jean Courtroom 1
09:00 DAVIS, Ezra Jordan Courtroom 1
09:00 DHU, Brandon Darryl Charles Courtroom 1
09:00 DIRIE, Muse Ismail Courtroom 1
09:00 DODD, John William Courtroom 1
09:00 DOUGLAS, Darryl Courtroom 1
09:00 ERICKSEN, Michael David Courtroom 1
09:00 GARDINER, Adrianne Courtroom 1
09:00 GARDINER, Zenith Courtroom 1
09:00 GRIFFITHS, Owen John Courtroom 1
09:00 HALL, Keith Wayne Courtroom 1
09:00 HAYTER, Fiona Lesley Courtroom 1
09:00 HAYTER, Kain Michael Courtroom 1
09:00 HENRY, Erin Courtroom 1
09:00 HERBERT, Tiarna Rose Courtroom 1
09:00 HICKS, Dennis Nathaniel David Courtroom 1
09:00 HOKIANGA, Anaru Tekaha Courtroom 1
09:00 HOKIANGA, Damian Andre Courtroom 1
09:00 HOUGH, Renae Louise Kay Courtroom 1
09:00 HUME, Gubby Douglas Courtroom 1
09:00 JACKAMARRA, Monica Bernadette Courtroom 1
09:00 JACKAMARRA, Theonie May Courtroom 1
09:00 JIMBIDIE, Tyson Courtroom 1
09:00 JONES, Wayne Courtroom 1
09:00 KADABIL, Jeremy Courtroom 1
09:00 KELLY, Taleah Courtroom 1
09:00 LEES-MULHOLLAND, Jackson Kenneth Courtroom 1
09:00 LONG, Ronald Raymond Courtroom 1
09:00 LONG, Rosezeena Courtroom 1
09:00 Marney, Richard Courtroom 1
09:00 MCPHEE, Malcolm John Courtroom 1
09:00 MCPHEE, Stephen James Courtroom 1
09:00 MILLER, Jesse Lennard Jerome Courtroom 1
09:00 MULLER, Jacob Xavier Courtroom 1
09:00 MURPHY, Paul Anthony Courtroom 1
09:00 NELSON, Damian Ashley Courtroom 1
09:00 NICHOLAS, Rema Jean Courtroom 1
09:00 NORMAN, Harry Henry Courtroom 1
09:00 PAPERTALK, Kristy Edith Courtroom 1
09:00 PARKER, Ashley Courtroom 1
09:00 PARKER, Dylan Craig Courtroom 1
09:00 PIANTA, Sharee Leah Courtroom 1
09:00 PITT, George Henry Courtroom 1
09:00 RANGER, Roslyne Anne Courtroom 1
09:00 ROBINSON, Norman Edward Joseph Courtroom 1
09:00 SAMPSON, Thiona Marie Courtroom 1
09:00 SAMSON, Dylan Courtroom 1
09:00 SCHEFFLER, Allan James Courtroom 1
09:00 SESAR, Allison Courtroom 1
09:00 SNOOK, Caitlyn Ann Courtroom 1
09:00 SNOOK, Serena Alwyne Courtroom 1
09:00 STEVENS, Cedric Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Beau Scott Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Daniel Courtroom 1
09:00 THOMAS, Lionel John Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Juanita Faith Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Norman Courtroom 1
09:00 TULLOCK, Kelman Troy Courtroom 1
09:00 WALKER, Corey James Courtroom 1
09:00 WALTERS, Wade Peter Courtroom 1
09:00 WARR, Nicholas Arthur Courtroom 1
09:00 WATERS, Sarah Anne Courtroom 1
09:00 WUNGUNDIN, Robina Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 268 2013 Court 5
09:00 Not Published PC 526 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 527 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 528 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 14 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 18 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 19 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 337 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 338 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 339 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 340 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 414 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 661 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 662 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 663 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 664 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 66 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 262 2012 Court 5
09:02 Not Published PC 243 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 103 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 126 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 127 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 379 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 233 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 234 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 347 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 366 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 399 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 527 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 674 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 675 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 676 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 706 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 711 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 742 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 93 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 106 2019 Court 5
09:03 Not Published PC 22 2018 Court 5
P and C Interim App/Hearing
14:15 Not Published PC 651 2018 Court 3
14:15 Not Published PC 652 2018 Court 3
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:30 Not Published PC 18 2016 Court 5
14:30 Not Published PC 8 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 437 2018 Training Room
P and C Trial
10:00 Not Published PC 162 2016 Court 2
10:00 Not Published PC 163 2016 Court 2
10:00 Not Published PC 164 2016 Court 2
10:00 Not Published PC 255 2016 Court 2

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 480 2014 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 481 2014 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 8 2015 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 5 2018 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 8 2018 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 9 2018 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 739 2018 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 740 2018 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 5 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 2 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 4 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 5 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 6 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 7 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 9 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 10 2018 Courtroom 1

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
10:00 Pelican Family Pty Ltd v Yuan Chang Fresh Food Pty Ltd CC 1309 2018 1 - 2
CC Hearing
10:00 McGuire v Realgold Corporation Pty Ltd CC 1937 2018 2 - 6
10:00 Stannard Group Pty Ltd v Sun CC 2263 2018 4 - 8
Commercial List
10:15 DAMARO PTY LTD & Anor v Hydrox Nominees Pty Ltd CC 5 2019 3 - 8
10:15 Damaro Pty Ltd & Ors v Hydrox Nominees Pty Ltd CC 2471 2018 3 - 8
10:45 Satinwood Nominees Pty Ltd v The Lakes Golf Links (WA) Pty Ltd CC 2639 2018 3 - 8
11:00 Dowland Holdings Pty Ltd v Scentre Shopping Centre Management (WA) Pty Ltd CC 235 2019 3 - 8
11:30 Gabrovec v NSM Holdings Pty Ltd & Anor CC 947 2018 3 - 8
12:00 Lefroy v Valuer General DR 231 2017 3 - 8
12:15 Meredith v Helena Valley Residential Resort Pty Ltd CC 2602 2018 3 - 8
13:45 French v Commissioner of Police CC 2459 2018 3 - 8
14:00 SMITH v Chellin & Anor CC 2731 2018 3 - 8
DR Mediation
10:00 Peet Mandurah Syndicate Ltd & Anor v Western Australian Planning Commission DR 5 2019 1 - 11
11:00 Tandy & Anor v Shire of Northam DR 278 2018 2 - 7

Back to Top