Today's Court Listings

The daily court lists for: 26 April 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Application
14:15 MOSELEY v MOSELEY & Anor CIV 1699 2019 6 - 606
Directions
09:15 APC v OG & Anor CIV 1398 2019 3 - 35
Directions (Judge)
14:15 Commonwealth Bank of Australia v Dinh & Anor CIV 1376 2014 6 - 607
Judges Special Appointment
10:00 Jensen v Nationwide News Pty Limited & Anor CIV 1535 2016 4 - 42

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:00 HAYWARD, Paul Kenneth Court No. 7
09:30 PATRICK, Leon Court No. 6
10:00 HISHMEH, Aya Court No. 6

Civil Listing
Appeal - Single Judge
11:00 Wall v Swift SJA 1107 2018 Court No. 5



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Lyall Herbert 7 - 7-1
09:00 ARMSTRONG, Patric Alexander Mathew 7 - 7-1
09:00 BARKER, Ross Donald 7 - 7-1
09:00 BERRY, Simon Jon 7 - 7-1
09:00 BRADSHAW, Isaac 7 - 7-1
09:00 BUJISIC, Benjamin Steven 7 - 7-1
09:00 BURGESS, Clinton Patrick 7 - 7-1
09:00 CALLAWAY, Phillip Bruce 7 - 7-1
09:00 CANTATORE, MICHEAL 7 - 7-1
09:00 CASSIN, Mitchell James 7 - 7-1
09:00 CASSIN, Mitchell James 7 - 7-1
09:00 CLARKE, Rhys Kenneth William 7 - 7-1
09:00 COWARD, Tyson James 7 - 7-1
09:00 CUNG HLEI MANG 7 - 7-1
09:00 DENNIS, Adam Nicholas 7 - 7-1
09:00 EDMONDS, James Stuart 7 - 7-1
09:00 EMMERTON-GINN, Tyler Josef 7 - 7-1
09:00 FABIAN, Maurice 7 - 7-1
09:00 FERGUSON, Leeanna Sharon 7 - 7-1
09:00 FOLEY, Veasha 7 - 7-1
09:00 GORMAN, James Patrick 7 - 7-1
09:00 HANSEN, Narelle Elizabeth Rose 7 - 7-1
09:00 HENIHAN, Nicholas Richard 7 - 7-1
09:00 HEWITSON, Troy Kim 7 - 7-1
09:00 HU, Xinming 7 - 7-1
09:00 IBBOTSON, Samuel John 7 - 7-1
09:00 JAMIESON, Jamie Edward 7 - 7-1
09:00 JOHNSON, Benjamin Paul 7 - 7-1
09:00 JONES, Anthony Colin 7 - 7-1
09:00 KENWORTHY, Raymond John 7 - 7-1
09:00 KRAJANCIC, Mark Anthony Dylan 7 - 7-1
09:00 LAING, Craig Stuart 7 - 7-1
09:00 LANDERS, Berlina Jade 7 - 7-1
09:00 LAWRENCE, Christopher Matthew 7 - 7-1
09:00 LILWALL, Hayden John 7 - 7-1
09:00 MABOR, Rebecca Ayen 7 - 7-1
09:00 MASLIN, Kaide Travis 7 - 7-1
09:00 MATAAFA SAUNOA, John Ioane 7 - 7-1
09:00 MATHEWS, James Ronald Charles 7 - 7-1
09:00 MATTHEWS, Natasha Jade 7 - 7-1
09:00 MCCOSKER, Dylan James 7 - 7-1
09:00 MEANEY, Paul John 7 - 7-1
09:00 MERRETT, Justin 7 - 7-1
09:00 MILLAR, Garry Jack 7 - 7-1
09:00 MOLLOY, Allan 7 - 7-1
09:00 MORATO, Francisco Puert As 7 - 7-1
09:00 NGUYEN, Duy Qui 7 - 7-1
09:00 NGUYEN, Tien Vuong 7 - 7-1
09:00 OLIVER, Denis Michael 7 - 7-1
09:00 PA, Chin-Hsiang 7 - 7-1
09:00 PHILLIPS, Raymond James Laurence 7 - 7-1
09:00 PICKETT, Berryl Dianne Ruth 7 - 7-1
09:00 PILCHER, Rickie Michael 7 - 7-1
09:00 QUARTERMAINE, Sharon Lee 7 - 7-1
09:00 REGNAULT, Chanelle Louise 7 - 7-1
09:00 ROOKS, Jasmine 7 - 7-1
09:00 ROOKS, MELISSA 7 - 7-1
09:00 SANTAMARIA, Roy 7 - 7-1
09:00 SMART, Ashlee Muriel 7 - 7-1
09:00 SMITH, Graham Trevor 7 - 7-1
09:00 SMITH, Michael James 7 - 7-1
09:00 SMITH, William Edward 7 - 7-1
09:00 TAAVAOMALII, Peter Petelo 7 - 7-1
09:00 TAYLOR, Kieran 7 - 7-1
09:00 THOMPSON, John Scott 7 - 7-1
09:00 THORNE, Warren Bernard Geoffrey 7 - 7-1
09:00 TINK, BRADLEY MICHAEL 7 - 7-1
09:00 TRINH, Van Hai 7 - 7-1
09:00 TUKIA, Sitalingi 7 - 7-1
09:00 VUONG, Bao Ngoc 7 - 7-1
09:00 WALLABY, Jeremy Murphy Ray 7 - 7-1
09:00 WELLS, Bryan Anthony 7 - 7-1
09:00 WHITTAKER, Matt Lewis 7 - 7-1
09:00 WONG, Hanley 7 - 7-1
09:00 YOUNG, Peter Robert 7 - 7-1
09:00 YOUNGBERRY, SCOTT 7 - 7-1
09:15 BELL, Peter Donald 5 - 5-4
09:15 BRAVERY, Holly 5 - 5-4
09:15 CAMERON, Hugh 3 - 3-4
09:15 CLARKE, Paige 5 - 5-4
09:15 CLINCH, Murray Frayner 5 - 5-4
09:15 DICKERSON, Benson Wayne 5 - 5-4
09:15 DOWKER, Gavin Wayne 5 - 5-4
09:15 ELLIS, Danny Leonard 5 - 5-4
09:15 FERTCH, Brady Derek 5 - 5-4
09:15 FLEMING, Jay Douglas 5 - 5-4
09:15 Gentle, Wayne Milton 5 - 5-4
09:15 Gentle, Wayne Milton 5 - 5-4
09:15 GREAVES, Andrew Thomas 5 - 5-4
09:15 HICKS, Aaron Jonathon 5 - 5-4
09:15 HISLOP, Anthony Carrington 5 - 5-4
09:15 IWAN, Kris Chad 5 - 5-4
09:15 MCNAMARA, Jordan Rhys 5 - 5-4
09:15 MERRY, Royce John 5 - 5-4
09:15 MIPPY, Zana Esther 5 - 5-4
09:15 ROE, Ronald Wade 5 - 5-4
09:15 SIMPSON, Noel Jonathon 5 - 5-4
09:30 SOUTHERN, NEIL 3 - 3-1
10:00 AFTERA, Shougi Sosaly Kafandi 7 - 7-2
10:00 AFTERA, Shougi Sosaly Kafandi 7 - 7-2
10:00 AL-HARIRI, Ahmad 7 - 7-2
10:00 AL-HARIRI, Bahaa Fehme 7 - 7-2
10:00 AMARANTI, Lora Rosa 5 - 5-1
10:00 ANDERSON, Steven Simon 7 - 7-2
10:00 ASHWORTH, John Walter Noel 7 - 7-2
10:00 BOYCE, Warren Glen 7 - 7-2
10:00 BUTLER, Noel Francis 7 - 7-2
10:00 CANTATORE, MICHEAL 7 - 7-2
10:00 DINH, Duc 4 - 4-4
10:00 DONALDSON, Angie 7 - 7-2
10:00 ELDOUMA, Mugahed Adam 7 - 7-2
10:00 GUTTRIDGE, Peter John 7 - 7-2
10:00 HANSEN, Jack Gilbirt 7 - 7-2
10:00 HIGHLEY, Tayla Kathleen 5 - 5-1
10:00 HIRAWANI, Nikki-Lee Manual 5 - 5-2
10:00 HUSH, David 5 - 5-1
10:00 JENKINS, ADRIAN 7 - 7-2
10:00 KIESEY, Tyson Frederick 7 - 7-2
10:00 KING, Jason 7 - 7-2
10:00 KOPP, Tyronne Gregory 7 - 7-2
10:00 LEVENE, Byron Isaac 7 - 7-2
10:00 LIM, Adam Siew Koon 7 - 7-2
10:00 MAHER, Andrew James 7 - 7-2
10:00 MCCAULEY, Darren 6 - 6-4
10:00 MCDONNELL, Michael James 7 - 7-2
10:00 MOILER, Kirsten 2 - 2-1
10:00 MOREY, Dylan Rhys 7 - 7-2
10:00 MOSNA, Martin 7 - 7-2
10:00 NELDER, Jess Bradley 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, VAN 7 - 7-2
10:00 PACKER, William 7 - 7-2
10:00 PIHU-SMITH, Danielle Amy 7 - 7-2
10:00 QUARTERMAINE, Felicity Anne 7 - 7-2
10:00 RHOOK, Jamie Lee Murray 5 - 5-1
10:00 RIDGWAY, Philip David 7 - 7-2
10:00 RODNEY, Alan James 7 - 7-2
10:00 ROSS, Melissa Marie 7 - 7-2
10:00 RUMBLE, Belinda Ellen 7 - 7-2
10:00 RYMER, Matthew George 2 - 2-1
10:00 SANDERSON, John Joseph 7 - 7-2
10:00 SMITH, Jason John 7 - 7-2
10:00 SMITH, NATHAN PAUL 7 - 7-2
10:00 THOMAS, Raymond John 7 - 7-2
10:00 TURNER, Bradley Craig 7 - 7-2
10:00 TYSON, Robin James 4 - 4-4
10:00 VIOLA, Frank Joseph 6 - 6-4
10:00 VIRTOCIO, Roy Santos 7 - 7-2
10:00 WECO, Casey Te Reorangi 7 - 7-2
10:00 WIESE, Richard James 7 - 7-2
10:00 WILLIAMS, Kathleen Gwen 4 - 4-4
10:00 WILLIAMS, Kathleen Gwen 4 - 4-4
10:00 WILSON, Callum Joseph 7 - 7-2
10:00 YEATES, Brian Gerard 6 - 6-4
11:30 ANAGNOSTOPOULOS, George 7 - 7-1
11:30 MONSHIZADA, Abdul Shakour 7 - 7-1
11:30 TAYLOR, Gary 7 - 7-1
14:15 ERIKSEN, Tore Anthony 5 - 5-2
14:15 LOVETT, Guy Eric 7 - 7-2

Civil Listing
Civil Trial
10:00 Lazarevski v North Metroplitan Health Service CIV 2260 2016 1 - 1-3
Judges Special Appointments
11:30 McKay v BGC Contracting Pty Ltd APP 119 2018 3 - 3-3
Pre-Trial Conference DC
09:30 Murrell v Ceramic Distributors Pty Ltd CIV 4211 2017 1 - Lvl-1
10:00 Mcewan v Thozhuthumparambil CIV 3888 2018 1 - Lvl-1
10:00 Mubarak v Kelly CIV 3183 2018 1 - Lvl-1
10:00 Venuto v Miller CIV 314 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 Advanced Traffic Management (WA) Pty Ltd v Tricoast Holdings Pty Ltd CIV 4499 2018 1 - 1-2
09:30 Denmac Holdings Pty Ltd v Prompt Engineering Pty Ltd CIV 2927 2018 1 - 1-2
09:30 Graham & Others v Pascoe Partners Pty Ltd CIV 4345 2018 1 - 1-2
09:30 Moula Funding Pty Ltd v Davis & Others CIV 4358 2018 1 - 1-2
09:30 Wespre Pty Ltd v Fortix Business Accelerator Perth Pty Ltd CIV 3652 2018 1 - 1-2
09:30 Whitby v Omniblend Pty Ltd & Another CIV 4064 2017 1 - 1-2
10:00 JJR Transport Pty Ltd (In Liquidation) v Whiteman CIV 4658 2018 1 - 1-2
10:00 Puntukurnu Aboriginal Medical Service Aboriginal Corporation v Red Dirt Communications Pty Ltd & Others CIV 4774 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 3330 Watson Pty Ltd v Bayliss & Another CIV 4117 2018 1 - 1-2
Reserved Decision
09:30 Reidy v Contained Gold Pty Ltd CIV 4593 2016 2 - 2-1
14:30 AMP Royal Randwick Pty Ltd v Haweli Pty Ltd & Others CIV 2377 2018 1 - 1-2



Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:30 ABRAHAM, George Armadale Court 1
09:30 ALLAN, Baden Robert Armadale Court 1
09:30 BAMKIN, James Christopher Armadale Court 1
09:30 BENNELL, Ashton Ernest Armadale Court 1
09:30 BULLEN, Malcolm John Armadale Court 1
09:30 COONEY, Scott Andrew Armadale Court 1
09:30 DINSDALE, Mirranda Armadale Court 1
09:30 DONOVAN, Ian Patrick Armadale Court 1
09:30 DYJAK, Alan Josef Armadale Court 1
09:30 EADES, Tahlita Haida Armadale Court 1
09:30 ENDERSBY, Michelle Ellis Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Kingsley Dean Armadale Court 1
09:30 GOUGH, Shanon Jacob Armadale Court 1
09:30 GRAHAM, Harry Daniel Armadale Court 1
09:30 GREEN, Daniel Thomas Michael Armadale Court 1
09:30 GROVES, Dylan Michial Armadale Court 1
09:30 HAMPTON, Chloe Jane Armadale Court 1
09:30 HARRIS, Justin Paul Armadale Court 1
09:30 HE, Peichuan Armadale Court 1
09:30 HILL, Ieasha Eva Lorraine Armadale Court 1
09:30 HOWE, Scott Alexander Armadale Court 1
09:30 HUNTER, Scott Brendon Armadale Court 1
09:30 JOHNS, Keishae Clarris Margaret Armadale Court 1
09:30 KELMAN, Paul Raymond Armadale Court 1
09:30 KIDD, Zoe Catherine Armadale Court 1
09:30 KIRK, Nakita Dawn Lorraine Armadale Court 1
09:30 MASATORA, Hiroshi Hassan Armadale Court 1
09:30 NANNUP, Deborah Anne Armadale Court 1
09:30 NESBITT, Joshua Michael Armadale Court 1
09:30 NORTON, Clinton John Armadale Court 1
09:30 PETRUNOFF, George Armadale Court 1
09:30 POCOCK, Aron Linden Armadale Court 1
09:30 PONGRATZ, Corey James Armadale Court 1
09:30 REICHARD, Kylie Tennille Armadale Court 1
09:30 RICHINS, Brendon Peter Armadale Court 1
09:30 RILEY, Beryl Marjorie Armadale Court 1
09:30 ROJO-GIBBONS, Cristina Armadale Court 1
09:30 ROSSET, Brad Rex Armadale Court 1
09:30 SLATER, Solomon Robert Armadale Court 1
09:30 SMARTT, Candice Elizabeth Armadale Court 1
09:30 SMITH, Braydon Reginald Armadale Court 1
09:30 SMITH, Troy Patrick Armadale Court 1
09:30 SNOOK, Daniel Peter Armadale Court 1
09:30 STANTON, Troy Edward Armadale Court 1
09:30 STEVENS, John Joseph Armadale Court 1
09:30 TAGGART, Gordon Douglas Andrew Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Dylan Wade Armadale Court 1
09:30 TEN VAANHOLT, Mitchel Jake Armadale Court 1
09:30 TULLOCK, Neville William Armadale Court 1
09:30 VINCENT, Markas Tony Armadale Court 1
09:30 WALLAM, Cheyne Jeremy Armadale Court 1
09:30 WALTON, Anthony Kurt Armadale Court 1
09:30 WIN, Aung Ko Armadale Court 1
09:30 WOOLAWAY, Kane Armadale Court 1
09:30 WOOLAWAY, Kane Armadale Court 1
09:30 YAKSICH, Sharon Lee Armadale Court 1
09:30 YARRAN, Zac Lindsay Armadale Court 1
09:30 ZIMMERMANN, Daniel James Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 GAVRANICH, Jay Court Room 1
09:00 GREEN, Cody Anthony Court Room 1
09:00 MICK, Peter Court Room 1
09:00 ROLLASON, Gavin Douglas Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ABRAHAM, George Court Room 4
10:00 ALLEN, Gregory John Court Room 4
10:00 ANTAW, Ryan Joseph Court Room 1
10:00 ARAM, Chloe Elizabeth Court Room 4
10:00 BALL, Blake Court Room 4
10:00 BALLANTYNE, Jamie Keith Court Room 1
10:00 BALLANTYNE, Jamie Keith Court Room 4
10:00 BELL, Creston Anthony Duane Court Room 1
10:00 BOSWELL, Stacey Ann Court Room 4
10:00 BROCKWELL, Sally Anne Court Room 1
10:00 BUSWELL, Anna Maree Court Room 4
10:00 CASTLES, Jenelle Shayne Court Room 4
10:00 CHILCOTT, Megan-Anne Court Room 1
10:00 CHITUMWA, Simbarashe Petros Court Room 1
10:00 COLLARD, Violet Ethel Louisa Court Room 1
10:00 COX, Jonathon Yong Matthew Court Room 1
10:00 DABB, Bodean Travis Lee Court Room 1
10:00 EADES, Damien Kevin Court Room 1
10:00 FAIRCLOUGH, Courtney Court Room 1
10:00 GLEW, Craig Anthony Court Room 1
10:00 GRAHAM, Jye Andrew Court Room 4
10:00 HAGART, Connie Louise Court Room 1
10:00 HALW, Fatma Court Room 1
10:00 HEAYSMAN, Michael Gavin Court Room 4
10:00 HOLDSWORTH, William Noel Court Room 1
10:00 HOPKINS, Jered Anthony Court Room 1
10:00 HUXTABLE, Paul David Court Room 4
10:00 IRELAND, Christopher Russell Court Room 1
10:00 LANCASTER, Daniel John Court Room 4
10:00 LLOYD, Gary Norman Court Room 1
10:00 MACKAY, Tammy Louise Court Room 1
10:00 MACRI, Daniel Christopher Court Room 4
10:00 MAHER, Shaun Court Room 1
10:00 MELVIN, Cameron Richard Court Room 4
10:00 NARRIER, Sheree May Court Room 1
10:00 NAUGHTON, Candace Louise Court Room 4
10:00 NGAWAKA, Trent Nikalbert Court Room 4
10:00 PASCHKOW, Jamie Edward Court Room 1
10:00 PELL, Vivian Charles Ian William Court Room 1
10:00 POTTS, Lee Court Room 4
10:00 RAY, Jeremy Joseph Court Room 1
10:00 ROBINSON, Elisha Gaye Court Room 1
10:00 ROWAN, Glenn Ronald Court Room 4
10:00 SEATON, Shayne Allan Court Room 4
10:00 SMITH, Nartisha Louise Court Room 1
10:00 STEELE, Anthony Joseph Court Room 4
10:00 THOMAS, Craig Terrence Court Room 1
10:00 THORN-BELL, Travis Wayne Court Room 1
10:00 TUHURA, Juanita Tia-Maria Court Room 1
10:00 WATERS, Rebecka Anne Court Room 4
10:00 WATTS, Jessie-Lee Court Room 1
10:00 WEIR, Ross Norman Court Room 4
10:00 WHITE, Leonie Jayne Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Mary Joan Court Room 1
10:00 WRIGHT, Alby Robert Court Room 1
10:00 YEARSLEY, John Allen Court Room 1
10:00 YORKSHIRE, Jamie Bruce Court Room 1
10:00 ZALEWSKI, Jerzy Court Room 4

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AL-ASADI, Hassan 4 - 41
09:00 ARBUCKLE, Corey Gary 3 - 37
09:00 BA, Mouhamadou 3 - 37
09:00 BALCOMBE, Nathan Sean 4 - 41
09:00 BRIGGS, Laurence Patrick 4 - 41
09:00 CALYUN, Lyall 4 - 41
09:00 CELANI, Gino Mario 4 - 41
09:00 CLIFTON, Wade Alan Neil 4 - 41
09:00 COLEMAN, Christian 3 - 37
09:00 DENNIS, Adam Nicholas 4 - 41
09:00 DENNIS, Matthew Paul 4 - 41
09:00 DINH, Thuy Thi 4 - 41
09:00 DONALDSON, Angie 4 - 41
09:00 FISHER, Sean 4 - 41
09:00 GIANGIULIO, John Joseph 4 - 41
09:00 GIOVENCO, Adriana Rosella 4 - 41
09:00 GREEN, Matthew James 4 - 41
09:00 ISAACS, Geoffrey Samuel James 3 - 37
09:00 JOHNSON, Anthony Michael 3 - 37
09:00 LARDI, Cameron Jacob 4 - 41
09:00 LAZARUS, Jesse Paul 4 - 41
09:00 LEGG, Brayden Charvess 4 - 41
09:00 MALPASS, Mitchell Lee 3 - 37
09:00 MATTHEWS, Peter Mckenzie 3 - 37
09:00 MAYBURY, Beau Anthony Raye 4 - 41
09:00 MOORE, Malcolm Francis 4 - 41
09:00 Oliver, Peter John 3 - 37
09:00 OSBORNE, Roy Charles 4 - 41
09:00 RILEY, Harvey James 4 - 41
09:00 RUICH, Tony 4 - 41
09:00 RUSSELL, David William 4 - 41
09:00 SCENINI, Brendon William 3 - 37
09:00 SEWELL, Darryl Raymond 4 - 41
09:00 SLATER, David Craig 4 - 41
09:00 SPRATT, Jesse Jakob 4 - 41
09:00 STANGER, Justin Ronald 4 - 41
09:00 THODEY, Nigel Garry 4 - 41
09:00 THOMAS, Matthew 3 - 37
09:00 TOMIZZI, Michele Pasquale 4 - 41
09:00 TRIGELL, John Kenneth 4 - 41
09:00 WAINWRIGHT, Aaron Mark 3 - 37
09:00 WALKER, Alyssa Joseline Anne 3 - 37
09:00 WESTON, Teesha Jane 3 - 37
09:00 WOODS, Germaine Ashley 4 - 41
09:00 YAPPO, Ernest Patrick 4 - 41
09:30 ANDERSON, Trent William 3 - 38
09:30 COLLINS, Jamie 3 - 32
09:30 EADES, Rhain Milton 3 - 38
09:30 JEY, Jey 3 - 32
09:30 MUNMURRIE, Michael Patrick 3 - 32
09:30 NARKLE, Ginny Ruth Florence 3 - 32
09:30 NICHOLS, Rikki Lee-Anne 3 - 32
09:30 PRICE, Nathan Daniel 3 - 38
09:30 TAYLOR, Brandon Shaquille 3 - 32
09:30 TAYLOR, Keenan Duane Lance 3 - 38
09:45 AVSAR, Alex Joseph 3 - 32
09:45 BAJADA, Peter Joseph 5 - 55
09:45 MELLING, KRISTOPHER 5 - 55
09:45 RALPH, Jackson Dean 5 - 55
09:45 WEBSDALE, Dion Craig 3 - 32
10:00 ABRAHAM, Mitchell Errol 4 - 41
10:00 ADAMS, Joel Rex 3 - 31
10:00 ADAMS, Rhys James Maxwell 3 - 31
10:00 AHMADI, Bahram 3 - 37
10:00 AHMED, Amar Abdurahim Mohammed 3 - 31
10:00 AL FILI, Ali 4 - 41
10:00 ALABAK, Johnny James 3 - 31
10:00 ALONE, Demi Shae 3 - 31
10:00 ANDERSON, Rohan George 4 - 41
10:00 AYDIN, Figen 3 - 31
10:00 BARE, Abdishakur Mahamud 4 - 41
10:00 BARKER, Graham 3 - 31
10:00 BEATTIE, Alan Norman 4 - 41
10:00 BEHSMAN, Karen 3 - 31
10:00 BERRY, Simon Jon 4 - 41
10:00 BETHEL, Sadie Chanele 3 - 31
10:00 BETTS, Joshua Nicholas Livesey 5 - 55
10:00 BIELBY, John Paul 3 - 31
10:00 BIRD, Anita Su Ling 3 - 31
10:00 BOSNJAK, Marta 4 - 41
10:00 BOWDEN, Elisabetta 3 - 31
10:00 BOWLEY, Charles James 3 - 31
10:00 BRAGG, Stephen Anthony 3 - 31
10:00 BRIOSO, Clief Chinkui 4 - 41
10:00 BROOKS, Simon Leslie 4 - 41
10:00 BROWN, Matthew Leigh 4 - 41
10:00 BROWN, Nicholas David 4 - 41
10:00 BRUNNEN, Andrea Lee 3 - 31
10:00 BUJISIC, Benjamin Steven 3 - 32
10:00 BURGESS, Justin Ashley 3 - 32
10:00 BURKE, Andrew James 4 - 41
10:00 CALEVSKI, Nikola 3 - 31
10:00 CAMILLERI, Steven 4 - 41
10:00 CATALANO, Nathan Gianni 3 - 31
10:00 CHAMBERLAIN, Ruth Kathleen 4 - 41
10:00 CHURCHILL, Kathrin Louise 3 - 31
10:00 CLARKE, Ross Gregory 4 - 42
10:00 CLIFFORD, Fiona Sharon 3 - 31
10:00 CLOSS, Samantha Jade 3 - 31
10:00 COGHLAN, Marc John 4 - 41
10:00 COLEMAN, Zan Mitchell 3 - 31
10:00 COLLARD, Christine Elizabeth 4 - 41
10:00 COLLARD, Jade Francis 4 - 41
10:00 CORMACK, Rachel 4 - 41
10:00 CORNEY, Craig Stephen 4 - 42
10:00 COX, Nicholas 3 - 37
10:00 COX, Nicholas 4 - 42
10:00 CULLEN, Christopher David 3 - 31
10:00 CUMINE, Brett Jonathan 4 - 41
10:00 DABB, Edward James 3 - 37
10:00 D'AGOSTINO, Alessio 3 - 31
10:00 DE BONO, Steven Joseph 3 - 37
10:00 DE KAUWE VAN CUYLENBERG, Jerome 3 - 31
10:00 DELL, David Arthur 4 - 41
10:00 DENTON, Beau Anthony 3 - 37
10:00 DERSCHOW, Shaun Kenneath Leslie 3 - 31
10:00 DEWING, Travis Joseph Adrian Lenard 4 - 41
10:00 DIAMANTOPOULOS, Nicholas Constantine 3 - 37
10:00 DIMOVSKI, Nikolce 3 - 31
10:00 DIPPOLITO, Dino Tomasso 3 - 31
10:00 DIXON, Andrew 4 - 41
10:00 DJAVEROSKI, Stefani 3 - 31
10:00 DODD, Lisa Michelle 3 - 37
10:00 DRAGE, Christopher Brian 4 - 41
10:00 DREW, Laurence Michael 4 - 41
10:00 EADES, Jordan James 3 - 32
10:00 EASTWOOD, Ruben Gene 4 - 41
10:00 EDMONDS, Juan Topi Clive Junior 3 - 31
10:00 EDWARDS, Flint 3 - 31
10:00 EDWARDS, Hugh Andrew 3 - 31
10:00 EGAN, Malcolm John 3 - 32
10:00 ELSAMIN, Samaan 3 - 32
10:00 EVANS, Aaron Gareth 3 - 31
10:00 FARAH, Abdulnasir Mohamed 3 - 37
10:00 FARRELL, Ryan Con 3 - 31
10:00 FERGUSON, Breigh Leanne 3 - 31
10:00 FRENCH, Jessica Lee 3 - 31
10:00 GAGAI, Kelvin Nishel 3 - 32
10:00 GAMA, Michael Lam 3 - 37
10:00 GARLETT, Curtis Christopher 3 - 37
10:00 GARLETT, Peta Michelle 4 - 41
10:00 GARLETT, Steven Thomas 3 - 32
10:00 GEE, Colin Mckinnis 3 - 31
10:00 GEMAREDHIN, Bedri Ahmed 3 - 31
10:00 GHIRMAY, Admasu Haileslase 3 - 31
10:00 GREGG, Timothy Michael 4 - 41
10:00 GUAN, Don 3 - 31
10:00 GUMA, Nusiba 3 - 31
10:00 GUNGOR, Muhammet 3 - 32
10:00 GUNNING, Ross Ashton 5 - 55
10:00 GYSBERTSE, Amber-Maree 3 - 31
10:00 HAMIDI, Aryan 3 - 31
10:00 HAMMER, Wesley Brian 3 - 31
10:00 HANCOCK, Reece Dylan 4 - 41
10:00 HANLON, Riley Adam 3 - 31
10:00 HANSEN, Jeremy John 3 - 37
10:00 HANSEN, Roslyne Deirdre Florrie 4 - 42
10:00 HARRIS, Georgina Tui 4 - 41
10:00 HARRISON, Timothy Reginald 3 - 31
10:00 HARTLEY, David Robert 5 - 55
10:00 HARVEY, Liam Patrick James 3 - 37
10:00 HAYES, Brian John 3 - 31
10:00 HAYNES, Jason Richard 3 - 32
10:00 HEAD, Courtney James 3 - 37
10:00 HEANES, Jonathan Stephen 4 - 41
10:00 HEARN, Steven Philip 3 - 31
10:00 HEMSON, Bradley Ian 3 - 31
10:00 HENDERSON, Cale John 3 - 31
10:00 HILL, Sharon Ann 3 - 37
10:00 HILLAN, David Bruce 3 - 31
10:00 HOUDALAKIS, George Edward 4 - 41
10:00 HOWELL, Benjamin Gary 3 - 32
10:00 HUDSON, Trevor Charles 3 - 31
10:00 HUMPHREY, Michelle Ann 4 - 41
10:00 HUNTER, Elliott Benjamin 4 - 41
10:00 HUSSEIN, Felemon Elamin 4 - 41
10:00 INDICH, Gregory James 4 - 42
10:00 INMAN, Shannon Jade 4 - 42
10:00 JACKSON, David James 3 - 32
10:00 JAMES, Viasha Glenys 3 - 37
10:00 JEAKINGS, Keagan Jessie 4 - 41
10:00 JENNINGS, Aaron William David 3 - 31
10:00 JETTA, Tamika Lee 3 - 37
10:00 JONES, Gemma Lisa 3 - 31
10:00 KARIUKI, Gerald Mwaura 3 - 31
10:00 KEE CHOR CHIEN 3 - 31
10:00 KELLY, Leo James 4 - 41
10:00 KENNEDY, Giorgia Hannah 3 - 31
10:00 KENNEDY, Reuben John 3 - 32
10:00 KEYS, Travis Mitchell 3 - 37
10:00 KICKETT, Ty-Rone Jason 3 - 37
10:00 KIZINGA, Nicha 4 - 41
10:00 KLIMCZAK, Brett Shannon 3 - 32
10:00 KLUCK, Byron James 4 - 41
10:00 KOMBONI, Daniel 3 - 37
10:00 KOOLE, Shirley 3 - 37
10:00 KRIZIOTIS, John 4 - 41
10:00 KUCUK, Halil 3 - 37
10:00 LAMERS, Serena Joan 3 - 31
10:00 LARSEN, Corey James 4 - 41
10:00 LAWLER, Patrick James 5 - 55
10:00 LE, Jenny 4 - 41
10:00 LEAHY, Aaron Rex 3 - 31
10:00 LESTER, Ritchard Andrew 4 - 41
10:00 LEWIS, Garth Gerard 4 - 41
10:00 LICARI, Silvano 3 - 31
10:00 LILLY, Robin Paul 5 - 55
10:00 LONCAR, Lana Roberta 3 - 31
10:00 LOPEZ PARRA, Natalia 3 - 31
10:00 LORING, Frank Wayne 3 - 31
10:00 LOXTON, Holly Rebecca 3 - 31
10:00 LUNN, Jason Kevin 4 - 41
10:00 MACERI, Felicity 4 - 41
10:00 MANN, Victoria Louise 3 - 31
10:00 MANNING, Benjamin Russell 4 - 41
10:00 MARSHALL, Darren John 3 - 32
10:00 MARSHALL, Gabriel Arjuna 4 - 41
10:00 MARTIN, Peter John 3 - 31
10:00 MARTIN, Robert Wayne Sydney 3 - 32
10:00 MASTROMATTEO, Alessandro 3 - 31
10:00 MAXFIELD, Darryl-Lee Victor 4 - 41
10:00 MCAULEY, Matthew Frank 3 - 31
10:00 MCDERMOTT, Benjamin Kevin 3 - 31
10:00 MCKENNA, Jaydyn Tane 4 - 41
10:00 MCKENZIE, Paul Gregory 4 - 41
10:00 MCMANUS, Gabrielle Elizabeth 3 - 37
10:00 MCMASTER, Adam Joseph 3 - 37
10:00 MESSIHA, Amira 4 - 41
10:00 MIDDLETON, Paula 4 - 41
10:00 MIPPY, Marissa Tracey 3 - 37
10:00 MIR FATTAHI, Hamid Reza 3 - 37
10:00 MITCHELL, Clayton John 3 - 31
10:00 MITCHELL, Maurice Edward 3 - 32
10:00 MOGRIDGE, Daniel Lee 4 - 42
10:00 MORITA, Sataryut 3 - 31
10:00 MORRIS, Wayne Alister John 4 - 42
10:00 MORTON, Jamie Andrew 3 - 31
10:00 MOSER, Satara Naomi 3 - 31
10:00 MOSES, MURRAY 5 - 55
10:00 MPIKAMEZO, Douglas Akuzike Ndaona 3 - 31
10:00 MURATHODZIC, Sedin 4 - 42
10:00 MURPHY, Brandon Francis 3 - 31
10:00 NAGY, Daniel Alexander 4 - 41
10:00 NAIKEN, Derek James 3 - 32
10:00 NAMPESYA, Vanessa Winnie Musiime 4 - 41
10:00 NARKLE, Breeanna Jade 3 - 37
10:00 NARRIER, William Scott 3 - 37
10:00 NCUBE, Joseph 4 - 41
10:00 NEWLAND, Glen Alan 3 - 31
10:00 NGUYEN, Van 4 - 41
10:00 NORTHARD, Adam Anthony 3 - 32
10:00 NOYCE, Michael John 5 - 55
10:00 OGILVIE, Grant Ashley 3 - 31
10:00 OLANGO, David Ngom 3 - 31
10:00 OLIVER, Richard 3 - 31
10:00 OMAR, Nasro Mohamed 3 - 31
10:00 O'ROURKE, Jamie Crawford 3 - 31
10:00 PACIENTE, Danika 3 - 31
10:00 PAPALIA, John Vincent 3 - 37
10:00 PARFITT, Arthur Edward 3 - 32
10:00 PARFITT, Ashley Kenneth 3 - 37
10:00 Peaker, Suzanne Shirley 4 - 41
10:00 PEARCE, Arnold Rodney David 3 - 31
10:00 PEHLIC, Hamish Mark 4 - 41
10:00 PEIRIS, Hewathanthrige Shavin Sahiru Kenneth 3 - 31
10:00 PELL, Jessica Louise 3 - 31
10:00 PENNY, Caidyn Daniel 3 - 32
10:00 PENNY, Erica Jane 4 - 41
10:00 PENNY, Jason Shane 3 - 37
10:00 PEREIRA, Eric Dominique Jerome 3 - 31
10:00 PIERI, Tacey Roberta Joan 4 - 41
10:00 PIKE, Dylan Michael 3 - 31
10:00 PODUTI, Steven Venturino 3 - 37
10:00 POLLY, Adam 3 - 37
10:00 PONCE DE LEON, Rodolfo German 3 - 31
10:00 PORTARO, Leah Carmela 3 - 31
10:00 POWELL-PEPPER, Steven George 3 - 37
10:00 PRITPAL SINGH 3 - 31
10:00 RAMACHANDRAN, Rameshan 3 - 32
10:00 RANDALL, Jessica Elizabeth 3 - 37
10:00 RAUF, Hammad Hussain 3 - 31
10:00 REFAEI, Emad Atia 3 - 37
10:00 REGGET, Rosli Bin 3 - 37
10:00 REHE, Sheenagh Jeanette 3 - 37
10:00 REID, Linden Benjamin 3 - 37
10:00 RHODES, Anthony Donovon 3 - 31
10:00 RILEY, Dean Wade 3 - 37
10:00 RITCHIE, Cassandra Valerie May 3 - 37
10:00 ROADS, Clinton Mark 3 - 31
10:00 ROBINSON, Dion John 3 - 31
10:00 ROOS, Keegan Wade 3 - 31
10:00 ROSE, Andrew Bo 3 - 32
10:00 ROSE, Kira May 3 - 31
10:00 ROSS, Jim Steven Oughton 3 - 37
10:00 ROUFEIL, Michael George 4 - 42
10:00 RUMENOS, Jake Raymond 3 - 31
10:00 RYAN, Simon Anthony 3 - 31
10:00 RYDER, Vivienne Robyn 4 - 41
10:00 SABA, Pascal 5 - 55
10:00 SANJANA, Zen 4 - 41
10:00 SANTAMARIA, Roy 4 - 41
10:00 SAOFAIVAATELE, Maria 3 - 31
10:00 SAUER, Brett 3 - 31
10:00 SCHEEL, Florian Adly 4 - 42
10:00 SCHOKKER, Andrew Peter 3 - 31
10:00 SEREM, George Kipkoech 3 - 31
10:00 SERIN, Abdullah 3 - 31
10:00 SHAFTO, Andrew Michael 4 - 41
10:00 SHARIFZADEH, Pedram 5 - 55
10:00 SHARLAND, Darren Charles 3 - 37
10:00 SHAW, James William 3 - 31
10:00 SHIRE, Abdirahman Hassan 4 - 41
10:00 SHIV SHEETAL 3 - 31
10:00 SIGNO, Emmy Ruzzel 3 - 37
10:00 SIMONIDES, Nicholas Kerry 3 - 31
10:00 SIMPSON, Liam John Horace 3 - 32
10:00 SLOWIAK, Kim Anthony 3 - 32
10:00 SMOLENSKY, Jed 4 - 41
10:00 SOBELS, Richard Taitoa 3 - 31
10:00 SONG, Subin 3 - 31
10:00 SRIKRAM, Chakkrit 3 - 31
10:00 STACK, Penelopy Joyce 4 - 41
10:00 STONE, Daniel Robert 4 - 41
10:00 STONEHOUSE, Brandan Royce 3 - 31
10:00 STRACHAN, Tyler Malcolm 3 - 37
10:00 STURCKE, Lisa Renae 3 - 37
10:00 TAYLOR, Robert Walter 3 - 31
10:00 TAYLOR, Trista Lee 3 - 37
10:00 THOMASON, Steven Robert 4 - 41
10:00 THOMSON, Robert Steven 3 - 31
10:00 THORNE, Brenden Paul 4 - 41
10:00 TOURE, Sidiki 3 - 31
10:00 TROJER, Max 3 - 37
10:00 UGLE, Gladys Lorraine 3 - 37
10:00 UGLE, Michele Kaye 3 - 31
10:00 VALE, Evan David 3 - 31
10:00 VAN KORDENOORDT, Raquel 3 - 31
10:00 VARELIS, Jordan Thomas 4 - 41
10:00 VO, Neco 3 - 31
10:00 WALKER, Evanf Christian Brandon 3 - 31
10:00 WALLEY, Darren John 4 - 41
10:00 WARD, Keith Charles 5 - 55
10:00 WARNOCK, Clarke Raymond 3 - 37
10:00 WATERS, Gene 3 - 31
10:00 WAYTE, Stefany Tiana 3 - 31
10:00 WEBB, Brendon Quintin 3 - 32
10:00 WEEDON, Steve Cometa 4 - 41
10:00 WEGENER, Daniel James 3 - 31
10:00 WHEATLEY, Andrew 4 - 42
10:00 WHYTE, Angela Joan Lesley 3 - 31
10:00 WILDGOOSE, Krysten Lucy 5 - 55
10:00 WILKIE, Kimberly Anne 4 - 42
10:00 WOODS, Lindsay 4 - 42
10:00 WOODS, Tamara Isobel 3 - 37
10:00 ZAITI, Jade Aaron 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ABRAHAM v NYASA NOMINEES PTY LTD RSTN 6033 2013 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v Lavelle GCLM 2672 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v PRICE GCLM 10520 2014 7 - 71
09:30 BAYCORP COLLECTIONS PDL (AUSTRALIA) PTY LIMITED (ACN 119 478 778) v Gordon & Anor GCLM 17403 2017 7 - 71
09:30 Bowra & O'Dea Pty Ltd v Italiano GCLM 8244 2018 7 - 71
09:30 Catalani v Goodall MINOR 18203 2015 7 - 71
09:30 City of Stirling v Hassall GCLM 2315 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v BEVERLY GCLM 649 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v BLAKERS GCLM 13378 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v KAPOOR GCLM 7259 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v MCFARLAND GCLM 11103 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v WALKER GCLM 19658 2016 7 - 71
09:30 GUILDFORD GRAMMAR SCHOOL INC v CASIPILLAI GCLM 246 2019 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Dwyer GCLM 11312 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Morgan GCLM 14007 2018 7 - 71
09:30 PETER STICKLAND HOLDINGS PTY LTD v TCT AUSTRALIA PTY LTD GCLM 14054 2018 7 - 71
09:30 Shire of Serpentine-Jarrahdale (A.B.N 98924720841) v FALCON & Anor GCLM 3923 2016 7 - 71
09:30 THE OWNERS OF MARLSTON BOARDWALK C/- PERTH MANAGEMENT SERVICES v ANTONOVICH GCLM 5921 2018 7 - 71
14:15 AUSTRALASIAN PERFORMING RIGHT ASSOCILTDATION v ARIAN GYM PTY LTD ROO 16241 2018 7 - 71
14:15 PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v CICERO GCLM 348 2019 7 - 71
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
09:30 SSB PTY LTD v IERITANO MINOR 16299 2018 9 - 92
09:30 SUBIACO ASSET MANAGEMENT PTY LTD v GIACCI MINOR 8754 2018 9 - 92
09:30 WARD v Palace Homes and Construction Pty Ltd GEN 4767 2019 9 - 92
10:00 Courtney v Hobnob Beautiful Brides Pty Ltd CTC 8139 2018 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 AG IMPLEMENTS MERREDIN PTY LTD v SUNPRIDE HOLDINGS ATF HALLET FARM TRUST GCLM 13921 2018 9 - 91
10:00 AustAsia Accounting Services Pty Ltd v Hill & Anor GCLM 18716 2017 9 - 91
10:00 MCDONOUGH v LEROY MINOR 544 2019 9 - 91
10:00 Prospa Advance Pty Ltd v DRYLAND GCLM 14212 2018 9 - 91
10:00 THE OWNERS OF STRATA PLAN 12365 v WALKER GCLM 10315 2018 9 - 91
11:00 Housing Authority v Krysiak GCLM 1422 2018 9 - 91
11:00 RIVERWIND PTY LTD v FONTAINE GCLM 10204 2018 9 - 91
11:00 WEST AUSTRALIAN NEWSPAPERS LIMITED v REALGOLD CORPORATION PTY LTD GCLM 13077 2018 9 - 91
12:00 Pioneer Credit Solutions Pty Ltd v Ryder GCLM 6046 2018 9 - 91
14:15 WAVEFRONT ASSET PTY LTD v LULHAM GCLM 14495 2018 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Hassett v COOPER MINOR 13724 2018 7 - 7.3
10:00 MONTOYA v HMUNG MINOR 11558 2018 7 - 7.3
10:00 SOMES & Anor v THE TRUSTEE FOR WESTERN AUSTRALIAN CHINESE CHAMBER OF COMMERCE TRUST GCLM 8336 2018 7 - 7.2
10:00 STONER v IBRAHIM INTERNATIONAL PTY LTD & Ors GCLM 14487 2018 7 - 7.2
11:00 COOKE & Anor v THE WESTERN AUSTRALIAN CHINESE CHAMBER OF COMMERCE INCORPORATED GCLM 8338 2018 7 - 7.2
12:00 Hedland Bus Lines Pty Ltd v CK Concrete Pty Ltd GCLM 7320 2017 7 - 7.2

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Jake Peter Court Room 1
09:00 BORN, Shane Kevin Eric Court Room 1
09:00 BOULT, Jason Paul Court Room 1
09:00 BROWNE, Kristan Jon Court Room 1
09:00 BURGESS, Ethan David Aaron Court Room 1
09:00 CAIRNS, Connor Court Room 1
09:00 CALLAGHAN, Vicki Ann Court Room 1
09:00 CANAS OLIVARES, Rene Orlando Court Room 1
09:00 CASSIN, Mitchell James Court Room 1
09:00 COLLEY, Jessica Mai Court Room 1
09:00 CONWAY, Callam David Court Room 1
09:00 CORBETT, Jasmine Patricia Lee Court Room 1
09:00 COWGILL, Heath Court Room 1
09:00 DALY, Thomas John Court Room 1
09:00 DAVISON, Justin Court Room 1
09:00 DE BARTOLO, Giovanni Court Room 1
09:00 DONOVAN, Simon Court Room 1
09:00 DOWNS, Robbie James Court Room 1
09:00 DRAPER, Jay Dion Court Room 1
09:00 DYKMAN, Allan Christan Court Room 1
09:00 EDMONDS, Joshua John Robert Court Room 1
09:00 ELLIOTT, Steven Keith Court Room 1
09:00 EVANS, Matthew Jayden Court Room 1
09:00 FERREIRA, Vanda Maria Court Room 1
09:00 FIELDING, Jared Dale Court Room 1
09:00 FLADER, Steven John Court Room 1
09:00 FOWLER, Titian Joy Court Room 1
09:00 FREZZA, Jarrad Nicholas Court Room 1
09:00 GAGAI, Kelvin Nishel Court Room 1
09:00 GAUGG, Jasmine Karlee Court Room 1
09:00 GILKISON, Nikki Louise Court Room 1
09:00 GOLDING, Zac Aaron Court Room 1
09:00 HARRISON, Mark David Court Room 1
09:00 HENWOOD, Dean Phillip Court Room 1
09:00 HILL, Natalie Verna Court Room 1
09:00 HODGE-VERNON, Matthew John Court Room 1
09:00 HOLT, Jordan Francis Court Room 1
09:00 HOLTON, Bryn Courtenay Court Room 1
09:00 HORTON, Benjamin Edward Court Room 1
09:00 ISAACS, Sergio Aldrin Court Room 1
09:00 JOHNSTONE, Arthur Key Court Room 1
09:00 JONES, Liam Court Room 1
09:00 KNAPP, Daniel Adam Court Room 1
09:00 LANGLEY-CLARKE, Paddy Quillan Court Room 1
09:00 LANZA, Patricia Louise Court Room 1
09:00 LETIZIA, Dean Anthony Court Room 1
09:00 LONG, Brian Edward Court Room 1
09:00 MACDONALD, Luke Court Room 1
09:00 MALHI, Beant Kaur Court Room 1
09:00 MANNERS, Rebel Jane Court Room 1
09:00 MANUEL-NATHAN, Kirk Shane Court Room 1
09:00 MARTIN, Steven John Court Room 1
09:00 MASTROPIERRO, Domenico Court Room 1
09:00 MATTHEWS, Jessica Claire Court Room 1
09:00 MCCORMACK, Thomas Michael Court Room 1
09:00 MCGARRY, Michael George James Court Room 1
09:00 MCKENZIE, Simon Eric Court Room 1
09:00 MEAD, Corina Anne Court Room 1
09:00 MEEHANDOUST, Rahim Court Room 1
09:00 MELKUS, Ryan Peter Court Room 1
09:00 MIHAJLOVIC, Dobrinko Court Room 1
09:00 MOHAMMED, Heleen A Court Room 1
09:00 NARKLE, Rohan Court Room 1
09:00 NEWELL, Samuel Craig Court Room 1
09:00 NJAMAL ICRG JV PTY LTD Court Room 1
09:00 OLIVEIRA, Correy Nathan Court Room 1
09:00 PARRY, Richard Craig Colston Court Room 1
09:00 PAVICH, Mark Joseph Court Room 1
09:00 PEACOCK, Kim Andrei Gausel Court Room 1
09:00 PECK, Anthony James Court Room 1
09:00 PLANE, Ryan Shane Cameron Court Room 1
09:00 PUNCH, Stephanie Jade Court Room 1
09:00 RAUMATI, Erina Kerewai Court Room 1
09:00 RAYMENT, Gary Lawrence Court Room 1
09:00 RENNIE, Phillip John Court Room 1
09:00 ROBINSON, Jillian Kaye Court Room 1
09:00 ROEBUCK, Chad Murray Court Room 1
09:00 RUSSELL, Michael John Court Room 1
09:00 SHAW, Larissa Bernice Court Room 1
09:00 SLATER, Wayde Court Room 1
09:00 SMIRK, Emma Louise Court Room 1
09:00 SMITH, Nurie Leeann Court Room 1
09:00 STELMACH, Hayley Marie Court Room 1
09:00 STONE, Matthew David Court Room 1
09:00 TAAFFE, Stephen William Court Room 1
09:00 TAYLOR, Corrie Jason Court Room 1
09:00 TAYLOR, Mark Joseph Court Room 1
09:00 TAYLOR, Sheldon Troy Court Room 1
09:00 THOMPSON, Wayne Court Room 1
09:00 TOASE, Benjamin Sean Court Room 1
09:00 VALVOI, Taylor Kurt Court Room 1
09:00 VAN DER MERWE, Wayne Kelvin Court Room 1
09:00 VELTEROP, Terry Court Room 1
09:00 VITNELL, Matthew Sean Court Room 1
09:00 WESTLAKE, Thomas Harvey Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Alan Edward Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Robert John Court Room 1
09:00 YOUNG, Zaine Elizabeth Court Room 1
10:00 GULIN, Kristina Court Room 2
10:00 RAYNER, Rhys James Harold Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 HALL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 314 2019 Court Room 2
09:30 NOSSITER v Department of Transport EDL 389 2019 Court Room 2
09:30 P'BATTA v Department of Transport EDL 325 2019 Court Room 2
09:30 RODRIGUES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 421 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 BARRON v GARD RSTN 471 2019 Court Room 3
10:00 BARVE & Anor v SINGARAAVELOO & Ors RSTN 422 2019 Court Room 3
10:00 BEFUMO & Anor v FEW RSTN 467 2019 Court Room 3
10:00 DADLEY & Anor v DURHAM & Anor RSTN 473 2019 Court Room 3
10:00 DAVIS v CLOSE RSTN 345 2019 Court Room 3
10:00 DESOUZA v HEBRON RSTN 313 2019 Court Room 3
10:00 WALL & Anor v RICE RSTN 454 2019 Court Room 3
10:00 WONG v GAMIT RSTN 485 2019 Court Room 3
10:00 WU v MCNAUGHTON & Anor RSTN 430 2019 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 COLLINS, SHERRYL ELLEN Courtroom 1
09:30 DIBBLE, Jonelle Gaye Courtroom 1
09:30 HAGEN, Donald Friedrich Courtroom 1
09:30 LITTLE, Sheldon Charles Courtroom 1
09:30 O'MAHONY, Paul Courtroom 1
09:30 STEWART, Gregory John Courtroom 1
10:30 ABBOTT, Jake Bruce Lee Geraldton Court - Jury Room
10:30 ANDERSON, Clifford James Milton Geraldton Court - Jury Room
10:30 ASHWIN, William Allan Geraldton Court - Jury Room
10:30 CALLOW, Joshua Geraldton Court - Jury Room
10:30 COMEAGAIN, JACK Geraldton Court - Jury Room
10:30 COOPER, Leslie William Charles Laurence Geraldton Court - Jury Room
10:30 EGAN, Ansell Mathew Geraldton Court - Jury Room
10:30 LITTLE, Sheldon Charles Geraldton Court - Jury Room
10:30 MCGUINESS, Desmond Keith Geraldton Court - Jury Room
10:30 OLIVER, Wesley Shane Geraldton Court - Jury Room
10:30 PENNY, Joshua Kenneth Geraldton Court - Jury Room
10:30 PICKETT, Craig Arnold Geraldton Court - Jury Room
10:30 SIMPSON, Anthea Geraldton Court - Jury Room
10:30 TAYLOR, Coen Brian Geraldton Court - Jury Room
10:30 WONGAWOL, Tiara Geraldton Court - Jury Room

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:00 BRONSON, Bradley Michael Courtroom 1
09:30 ALO, Anthony Michael Courtroom 2
09:30 ARKSEY, Ryan Philip Courtroom 2
09:30 BENNELL, Ashton Ernest Courtroom 2
09:30 BENNELL, Nikkita Courtroom 2
09:30 BORN, Gregory Wayne Courtroom 2
09:30 BURICH, Tyler Hone Courtroom 2
09:30 BURNS, Ashley Troy Courtroom 2
09:30 BURNS, Matthew Brendan Courtroom 2
09:30 COLLARD, Rhonda Mareline Courtroom 2
09:30 COLOMPAR, Jeremiah Courtroom 2
09:30 COOPER, Kurtis Mark James Courtroom 2
09:30 COTTERILL, Renee Mary Courtroom 2
09:30 CURTIN, Wayne Alan Courtroom 2
09:30 DINSDALE, Dylan Wiremu John Courtroom 2
09:30 ELFORD, James William Courtroom 2
09:30 FOX, Adrian Carl Courtroom 2
09:30 GILBERT, Mitchell James Courtroom 2
09:30 GILFORD, Christina Courtroom 2
09:30 GLEW, Jarrad Wayne Courtroom 2
09:30 GRASETT, Nigel John Courtroom 2
09:30 GROTH, Daniel Robert Courtroom 2
09:30 GULLOTTI, Daniella Louise Courtroom 2
09:30 HARKINS, Robert Kevin Courtroom 2
09:30 HILL, Cameron John Courtroom 2
09:30 HOOPER, Thomas Daniel Courtroom 2
09:30 HUYNH, Ky Ly Courtroom 2
09:30 HUYNH, Ky Ly Courtroom 2
09:30 KALINOV, Kristian Vladimirov Courtroom 2
09:30 KEHOE, Kevin Paul Courtroom 2
09:30 KERSHAW, Lauren Ashley Winifred Courtroom 2
09:30 KOROMA, Sahr Musa Courtroom 2
09:30 LUNT, Sarah Jaye Courtroom 2
09:30 MACGREGOR, Shelley Ann Courtroom 2
09:30 MANG ZONG, Zam Sian Mung Courtroom 2
09:30 MATHEWS, Daniel Craig Courtroom 2
09:30 MAZZA, Jessica Marie Courtroom 2
09:30 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 2
09:30 MCDONALD, Gregory John Courtroom 2
09:30 MICKLETHWAIT, Michelle Lynda Courtroom 2
09:30 MOSS, David Roy Courtroom 2
09:30 MYERS, Paul Leslie Gordon Courtroom 2
09:30 NISSEN, Braden James Courtroom 2
09:30 OGILVIE, Jennifer Michelle Courtroom 2
09:30 OGILVIE-MOURISH, Racquel Alice-May Courtroom 2
09:30 OLSEN, Tameka Courtroom 2
09:30 OWEN, Anthony Courtroom 2
09:30 POWELL, Tanya Lee Courtroom 2
09:30 RANCE, Dwayne John Courtroom 2
09:30 RULE, Juliette Patricia Courtroom 2
09:30 SPRATT, Amanda Louise Courtroom 2
09:30 STAMP, Heather Anne Courtroom 2
09:30 THORNE, Talisha Courtroom 2
09:30 TIEMAN, Maddison Marie Courtroom 2
09:30 TOBIN, Gene Patrick Courtroom 2
09:30 TOLLIDAY, David Allan Courtroom 2
09:30 VANCE, Kiona Libby Courtroom 2
09:30 WHITE, Brenton William Courtroom 2
09:30 WILDE, Steven James Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Karl Steven Courtroom 2
09:30 YATES, Daniel Earl Courtroom 2
09:30 ZAJITZ, Nathan Adam Courtroom 2
10:00 ABOUDI, Meisam Courtroom 1
10:00 ADAMS, Glen Courtroom 1
10:00 AGNEW, Paul Anthony Courtroom 1
10:00 AGUILERA, Rafael Alejandro Courtroom 1
10:00 ARBUCKLE, Shad Warwick Courtroom 1
10:00 ARNOLD, Robert Michael Courtroom 1
10:00 ASHFORD, Devon Courtroom 1
10:00 ASTONE, Douglas Joseph Courtroom 1
10:00 AUGUSTSSON, Reece Samuel Courtroom 1
10:00 BOOTH, Christopher Warren Courtroom 1
10:00 BROWN, Donald Scott Courtroom 1
10:00 BURGESS, Janis Sandra Courtroom 1
10:00 BURROWS, Kristy Lee Courtroom 1
10:00 CARBONI, Jenae Demi Courtroom 1
10:00 CHINNERY, Luke Anthony Courtroom 1
10:00 CHRISTIE, Simon Robert Courtroom 1
10:00 COERTZEN, Rudolf Courtroom 1
10:00 DAVEY, John Walter Courtroom 1
10:00 DAVIS, Slade Edward Te Haika Courtroom 1
10:00 DE GROOT, Henry Johannes Kenneth Courtroom 1
10:00 DE MAMIEL, Rebecca Gabrielle Courtroom 1
10:00 DEUTSCHER, Leonie Christine Courtroom 1
10:00 DICKER, Jade Michelle Courtroom 1
10:00 DODUNSKI, Leith Courtroom 1
10:00 ELLENBROEK, Mathew John Courtroom 1
10:00 ELLISS, Shane Mathew Courtroom 1
10:00 ELNOUR, Samir Angelo Altayed Courtroom 1
10:00 EVANS, Joshua Lee Courtroom 1
10:00 EVERETT, Darren Alexander Courtroom 1
10:00 EYRE, Susan Veronica Courtroom 1
10:00 FELEKE, Yohannes Yirdaw Courtroom 1
10:00 FINNERTY, John Philip Courtroom 1
10:00 FLETCHER, Amy Courtroom 1
10:00 FYNN, Corrie Janelle Courtroom 1
10:00 GARRAD, William Kenneth Courtroom 1
10:00 GOODYER, Carol Mary Courtroom 1
10:00 GROVE, Clare Louise Courtroom 1
10:00 HALL, Aaron James Courtroom 1
10:00 HALL, Fraser Allan Courtroom 1
10:00 HAMAD, Rayan Younis Courtroom 1
10:00 HANSEN, Maisy Marie Courtroom 1
10:00 HARRIS, Paul Raymond Courtroom 1
10:00 HICKS, Craig Arthur Courtroom 1
10:00 HILL, Anthony Charles Courtroom 1
10:00 HITCH, Bleu-Jordan Courtroom 1
10:00 HOOPER, Jacqueline Te Maari Courtroom 1
10:00 HORNE, Tirrell Fyrne Courtroom 1
10:00 HUGGINS, Harry James Saunders Courtroom 1
10:00 HUNTER, Jason Anthony Courtroom 1
10:00 HYNES, David Patrick Courtroom 1
10:00 JONES, Adam Paul Courtroom 1
10:00 JONES, Karen Amanda Courtroom 1
10:00 KAMARA, Aminata Courtroom 1
10:00 KELLY, Ricky Andrew Courtroom 1
10:00 KENNEDY, Bradley Steven Courtroom 1
10:00 KILKENNY, Brendan Francis Courtroom 1
10:00 KING, Adam Leonard Courtroom 1
10:00 KING, Blair Jai Courtroom 1
10:00 LOCKWOOD, Terri-Lee Courtroom 1
10:00 LORD, Daniel John Courtroom 1
10:00 MACKIE, Gavin John Courtroom 1
10:00 MAGOK, Bek Mathiang Ker Courtroom 1
10:00 MAGUIRE, Tye Rohwan Courtroom 1
10:00 MANGATI, Wafaa Courtroom 1
10:00 MCKAY, Amanda Louise Courtroom 1
10:00 MOYO, Remigio Courtroom 1
10:00 NAGY, Daniel Alexander Courtroom 1
10:00 O'NEIL, Luke James Thomas Courtroom 1
10:00 PEARMAN, Daniel Paul Harwood Courtroom 1
10:00 PETERS, Anthony Lawrence Courtroom 1
10:00 PONTA, Mathew Mark Courtroom 1
10:00 POWELL, David George Courtroom 1
10:00 PRESS, Robert Michael Courtroom 1
10:00 RAIN, Tonia Diane Courtroom 1
10:00 RAWIRI, Joshua Daniel Courtroom 1
10:00 RIND, Maheesa Courtroom 1
10:00 ROBERTS, Matt Edward Courtroom 1
10:00 ROGOMAICAKE, Velema Kinitavaki Courtroom 1
10:00 RYDER, Josephine Mary Courtroom 1
10:00 SEABROOK, Bryn Ronald Courtroom 1
10:00 SEARLE, Wendy Joy Courtroom 1
10:00 SKENDER, Kyle Ryan Courtroom 1
10:00 SMITH, Bryce James Courtroom 1
10:00 SMITH, Neil Courtroom 1
10:00 SOTIROV, John Spiro Courtroom 1
10:00 STAPLES, Calais Joshua Courtroom 1
10:00 STOCKER, Clare Louise Courtroom 1
10:00 SYMONDS, Dylan Luke Courtroom 1
10:00 THOM, Jake Leon Courtroom 1
10:00 THOMPSON, Paul Richard Courtroom 1
10:00 VAN DER DONK, Tamishia Shae Courtroom 1
10:00 VAUGHAN, Stephen Robert Courtroom 1
10:00 VINCENT, Brian Michael Courtroom 1
10:00 WATERS, Quintin Peter George Courtroom 1
10:00 WILLIAMS, Jarrod Courtroom 1
10:00 WILSON, Lauren Alyce Courtroom 1
10:00 WONDOLOWSKI, Sebastian Mariusz Courtroom 1
10:00 WOOLFORD, Kirsty Anne Courtroom 1
12:00 REID, Christopher William Courtroom 2
14:15 NORRIS, Sarah Ellen Courtroom 2

Civil Listing
Application before Registrar
09:00 All Points Communications Pty Ltd v Freeman CTC 516 2017 Courtroom 4
09:00 Au Pair Australia Wide Pty Ltd v Titan Interactive Pty Ltd MINOR 1258 2018 Courtroom 4
09:00 CCC FINANCIAL SOLUTIONS NO 3 PTY LTD v STOBIE ROO 905 2019 Courtroom 4
09:00 CENTURION GARAGE DOORS P/L v CAPPA CTC 2193 2018 Courtroom 4
09:00 CITY OF WANNEROO v BLACKBURN GCLM 2891 2018 Courtroom 4
09:00 CITY OF WANNEROO v BUCKLEY GCLM 2926 2018 Courtroom 4
09:00 CITY OF WANNEROO v BUI & Anor GCLM 3031 2018 Courtroom 4
09:00 CITY OF WANNEROO v CROOKES GCLM 2667 2018 Courtroom 4
09:00 DuluxGroup (Australia) Pty Ltd v Santich & Anor ROO 2838 2018 Courtroom 4
09:00 Ezekiel v O'Neill & ORS RSTN 2508 2017 Courtroom 4
09:00 Kabouah v Vessel Australia MINOR 2907 2017 Courtroom 4
09:00 Kostadinoski v Reilly & Anor RSTN 1707 2018 Courtroom 4
09:00 Mansour v Abaskhyron GCLM 1578 2018 Courtroom 4
09:00 Mansour v Morgan GCLM 1577 2018 Courtroom 4
09:00 McCallum v Pallette MINOR 457 2018 Courtroom 4
09:00 PERTH CEILING AND WALLS v RUSSELL CTC 2060 2018 Courtroom 4
09:00 Trophy Nominees Pty Ltd v Bolt MINOR 1793 2018 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:30 WELLSTEAD, ROSS Court 1 Children's/Community Court
10:00 BARNETT, Renah Marie Court 3 Magistrates Court
10:00 HARRIS, Allan Leslie Court 1 Children's/Community Court
10:00 JILBA, Michael Court 1 Children's/Community Court
10:00 ROGERS, Michael Lawrence Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 WELHAM v Department of Transport EDL 151 2019 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 JAMES, Brodi Jan Faye Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
10:00 FISHER & Anor v HARMON RSTN 13 2019 Courtroom 1
10:00 HOUSING AUTHORITY v HANSEN RSTN 19 2019 Courtroom 1
10:00 STUTLEY v GADD RSTN 12 2019 Courtroom 1

Marble Bar Courthouse
Bohemia Street, PO Box 7, MARBLE BAR
Criminal Listing
09:00 ANGEL, Steven Court Room 1
09:00 COFFIN, Warren Ernest Court Room 1
09:00 DHU, Mathew James Court Room 1
09:00 JACKAMARRA, Cheynae Court Room 1
09:00 WATSON, Stuart Court Room 1
09:00 WHALEBONE, Linnielle Teghan Court Room 1
09:00 YABALLAR, Gabrielle Surika Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 JAMES, Adam Craig Courtroom 1
09:00 KEMP, Mary-Anne Courtroom 1
09:30 ALEC, Jason Morris Courtroom 1
09:30 ANDONY, Luke Peter Courtroom 1
09:30 ASSIS, Jolmiro Amaral Courtroom 1
09:30 ASTLE, Troy Frank Courtroom 1
09:30 BRIGGS, Matthew David Courtroom 1
09:30 BROWN, Tayla Jayne Courtroom 1
09:30 CLIFTON, Malcolm John Courtroom 1
09:30 COLLARD, Annette June Courtroom 1
09:30 COLLARD, Gregory Wayne Courtroom 1
09:30 CONGERTON, Jaime Jade Courtroom 1
09:30 COPELAND, Wayne Michael Courtroom 1
09:30 D'SILVA, Jordan Miles Courtroom 1
09:30 DUONG, Dieng Cong Courtroom 1
09:30 EADES, Muriel Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Margaret Phyllis Courtroom 1
09:30 EWEN, Neil Peter Courtroom 1
09:30 FARRELL, David Daniel Courtroom 1
09:30 FRICK, Grant Anthony Courtroom 1
09:30 GARLETT, Farley Stewart Courtroom 1
09:30 GOSSAGE, Samuel Courtroom 1
09:30 GUILDFORD-TAYLOR, Lisa Shamini Richard Courtroom 1
09:30 HADDON, Bradley Wayne Courtroom 1
09:30 HALL, Karen Michelle Courtroom 1
09:30 HAMILTON, Jacob Courtroom 1
09:30 HAYWARD, Gregory Shaun Courtroom 1
09:30 HETHERINGTON, Stevan Courtroom 1
09:30 HOIE, Glendon Ronald Courtroom 1
09:30 HOULAHAN, Aaron Courtroom 1
09:30 ISMAIL-ZAI, Waheed A Courtroom 1
09:30 JACKAMARRA, Kelly Leeanne Courtroom 1
09:30 JAMES, Adam Craig Courtroom 1
09:30 JENKIN, Joshua Stephen-Leigh Courtroom 1
09:30 KICKETT, Felicity Jane Courtroom 1
09:30 KIMBER, Erica Ann Courtroom 1
09:30 KINSELA, Reuben James Courtroom 1
09:30 LAGAT, Caleb Kipkemei Courtroom 1
09:30 LAWSON, Christopher William Courtroom 1
09:30 MACK, Christopher James Courtroom 1
09:30 MADA, Alex Courtroom 1
09:30 MCDONALD, Matthew Paul Courtroom 1
09:30 MCGORRIGAN, Adam Courtroom 1
09:30 MCKINLEY, Ethan Shane Louis Courtroom 1
09:30 MCPHEE, Russell Thomas Courtroom 1
09:30 MILONAS, Samuel Cain Courtroom 1
09:30 MIPPY, Claude Henry Courtroom 1
09:30 MOURITZ, Natalie Jane Courtroom 1
09:30 MULDER, Sarah Maree Courtroom 1
09:30 NEWMAN, Paul John Courtroom 1
09:30 NINYETTE, Wade Mavrick Courtroom 1
09:30 NIXON, Katie Courtroom 1
09:30 O'DEA, Michael William Brian Courtroom 1
09:30 O'MALLEY, Tyson Shane Courtroom 1
09:30 PARFITT, Glen Daniel Courtroom 1
09:30 PROSSER, Clifton Courtroom 1
09:30 PROSSER, Clinton Joseph Courtroom 1
09:30 RAISON, Wade Christopher Courtroom 1
09:30 RAMSHAW, Jesse Courtroom 1
09:30 REED, Craig Anthony Courtroom 1
09:30 ROBINSON, Bradley Moore Courtroom 1
09:30 SMITH, Paul James Courtroom 1
09:30 SMITH, Steven John Courtroom 1
09:30 SOOBYE, Mohammad Sajeed Courtroom 1
09:30 SPARK, Jesse James Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Roderick Courtroom 1
09:30 TSOUTSOULIS, Constantine Courtroom 1
09:30 TURNER, Kyle John Courtroom 1
09:30 TURNPENNY, Garry Joseph Courtroom 1
09:30 VAN REENEN, Ilse Louise Courtroom 1
09:30 WEIR, Liam Patrick Courtroom 1
09:30 WEST, Andrew Courtroom 1
09:30 WILSON, Trent Michael Courtroom 1
09:30 WINDIE, Benita Elizabeth Alvina Courtroom 1
09:30 WOODS, Sheree Natilie Courtroom 1
09:30 YARRAN, David Eric Courtroom 1

Civil Listing
Arrest and Remand
09:30 PAGE v Department of Transport EDL 549 2019 Courtroom 1

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
09:00 CHARLIE, Clancy Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Harley Mathew Courtroom 1
09:30 ARTHURS, Eugene Bernard Courtroom 2
09:30 ATTARD, Melissa Jo-Anne Courtroom 2
09:30 ATTFIELD, Jay Gary Courtroom 2
09:30 BARRETT, Dean Courtroom 2
09:30 BELL, Brenda Lee Courtroom 2
09:30 BIRCH, Alan Craig Courtroom 2
09:30 BOOTHEY, Aaron James Courtroom 2
09:30 BOSSINGA, Karme Wangchuh Dorje Courtroom 2
09:30 BROOKS, Darren Anthony Courtroom 2
09:30 BROWN, Caleb Phillip Stirling Courtroom 2
09:30 BROWN, Joel Andrew Courtroom 2
09:30 BROWN, Terrence Ronald Courtroom 2
09:30 BROWNE, Kristan Jon Courtroom 2
09:30 CHAPMAN, Clinton Courtroom 2
09:30 CHARLES, Adam Dean Courtroom 2
09:30 CHEAIB, Burt Courtroom 2
09:30 CONWAY, Jeffrey Charles Courtroom 2
09:30 COYNE, Terence David Courtroom 2
09:30 CROMPTON, Jenna Paige Courtroom 2
09:30 CRONJE, Pieter Arnoldus Courtroom 2
09:30 DEAN, Joshua Lawrence Courtroom 2
09:30 DICKEY, Jorell Steven Andrew Courtroom 2
09:30 DIXON, Clint James Courtroom 2
09:30 DORRINGTON, Renee Leigh Courtroom 2
09:30 DUNNE, Jade Lorraine Courtroom 2
09:30 FORSYTH, Belinda Jayne Courtroom 2
09:30 FRENCH, Cheryl Roberta Courtroom 1
09:30 GAHLYAN, Alok Courtroom 2
09:30 GARLETT, Christopher Courtroom 2
09:30 GOULTER, Cale Peder Courtroom 2
09:30 GREGORY, Kerwin Bevan Courtroom 2
09:30 GRIGG, William Hugh Courtroom 2
09:30 HART, Leonie Verna Courtroom 2
09:30 HOHAIA, Aaron Charles Courtroom 2
09:30 HUTCHINSON, Lewis Bradley Courtroom 2
09:30 JOHN, Makuei Courtroom 2
09:30 JONES-COXON, Brandyn Dean Courtroom 2
09:30 KELLY, Colin Brian Courtroom 2
09:30 KIM, Caleb Courtroom 2
09:30 LAMB, Warner Duncan Courtroom 2
09:30 LEEDER, Christopher Paul Courtroom 2
09:30 LITTLE, ROBERT Courtroom 2
09:30 LLOYD, Shane Steven Courtroom 2
09:30 LOPEZ, Alana Lisa Courtroom 2
09:30 LOVELL-TUCK, Tegan Lee Marie Courtroom 2
09:30 MACKENZIE, John Daniel Courtroom 2
09:30 MAYS, Stephen Geoffrey Courtroom 2
09:30 MEADOWS, Andrew Douglas Courtroom 2
09:30 NICHOLAS, Benjamin Alexandre Courtroom 2
09:30 NIPPER, Desmond Courtroom 2
09:30 OWEN, Robert Christopher Courtroom 1
09:30 PALMER, Andrew Courtroom 2
09:30 PARK, Troy Adam Courtroom 2
09:30 PEARSON, Adam Eric Courtroom 2
09:30 PEEDLE, Rhys David Courtroom 2
09:30 PERRIMAN, Christopher Eric Courtroom 2
09:30 PETERSON, Jakeb Ty Courtroom 2
09:30 PHILP, Brodie Mark Courtroom 2
09:30 PLAISTED, Daniel Courtroom 2
09:30 REID, Nathan John Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Scott Peter Courtroom 2
09:30 ROWE, Sean Edmund Courtroom 2
09:30 RUSSON, Wayne Joseph Courtroom 2
09:30 SIBOSADO, Michael Preston Courtroom 2
09:30 SMITH, Craig Graham Courtroom 2
09:30 SOLOMON, Phillip Barry Courtroom 2
09:30 TATTERSALL, Kim Elizabeth Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Brenton Matthew Courtroom 2
09:30 TIRMAZI, Faran Courtroom 2
09:30 TOAL, Steven Paul Courtroom 2
09:30 TOOMEY, Peter Courtroom 2
09:30 TUHAKARAINA, Justice Nakia Ataahua Courtroom 2
09:30 TURNER, Steven James Courtroom 2
09:30 UGLE, Wayne Louis Courtroom 2
09:30 UNDERWOOD, Dean Courtroom 2
09:30 WATTEAU, David Sean Courtroom 1
09:30 WHITELY, Kyran Brendan Courtroom 2
09:30 WINSTANLEY, Dane Michael Courtroom 2
09:30 YOUNG, Jodie Anne Courtroom 2
09:30 ZUCCALA, John Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Not Published PC 3 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 4 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 5 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 6 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 7 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 8 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 2 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 26 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 27 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 28 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 601 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 1 2019 Court Room 1
09:00 Not Published PC 6 2019 Court Room 1
09:00 Not Published PC 9 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 12 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 3 2019 Court Room 4
09:30 Not Published PC 231 2019 Court Room 4
09:30 Not Published PC 232 2019 Court Room 4
09:30 Not Published PC 233 2019 Court Room 4
09:30 Not Published PC 234 2019 Court Room 4
09:30 Not Published PC 235 2019 Court Room 4

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:02 Not Published PC 1428 2006 Court 5
09:02 Not Published PC 334 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 335 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 532 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 355 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 356 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 396 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 580 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 584 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 585 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 25 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 26 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 27 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 136 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 249 2019 Court 5

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Marble Bar Courthouse
Bohemia Street, PO Box 7, MARBLE BAR
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Class 1 Planning List
10:00 Baesjou & Anor v City of Busselton DR 65 2019 2 - 3
11:00 Bower v City of Vincent DR 75 2019 2 - 3
14:00 DEURLOO v City of Vincent DR 73 2019 2 - 3

Back to Top