Today's Court Listings

The daily court lists for: 20 May 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00 MAZUR, Vance Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application for Suspension Ord
14:15 77 Capital Pty Ltd v Wain & Anor CIV 1245 2017 7 - 708
14:15 Commonwealth Bank of Australia v Wain & Anor CIV 1777 2018 7 - 708
Civil Application
09:45 GR Engineering Services Limited v Eastern Goldfields Limited & Ors CIV 2140 2017 3 - 35
14:30 WOODHOUSE & Anor COR 114 2019 3 - 36
Civil Trial
10:15 Mirvac (WA) Pty Limited v Binningup Nominees Pty Limited CIV 1018 2015 6 - 607
11:00 Jensen v Nationwide News Pty Limited & Anor CIV 1535 2016 4 - 42
Judges Special Appointment
10:00 EVANS v SMITH & Anor CIV 3100 2018 4 - 43
Masters Special Appointment
10:00 AMANA LIVING INCORPORATED v COMMISSIONER OF TITLES & Ors CIV 2958 2018 9 - 907
Mediation Conference
09:45 Exclude Holdings Pty Ltd v Warwick CIV 2501 2014 8 - 809
10:00 Ibbs v Ibbs & Anor CIV 2611 2017 8 - 803
10:00 MAIO v FURFARO & Ors CIV 3036 2018 8 - 814
10:00 Mighty River International Limited v Mineral Resources Limited CIV 2474 2016 8 - 811
Registrar's Interlocutory Hear
10:00 GU v SMARTLINK CORPORATION PTY LTD IN ITS OWN CAPACITY AND IN ITS CAPACITY AS TRUSTEE FOR SMARTLINK NO. 1 UNIT TRUST & Ors CIV 3139 2018 7 - 708

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 CURTIS, Shane Bernard 6 - 6-1
10:00 GARLETT, Peter Robert 4 - 4-1
10:00 GARLETT-EXELL, Gary Joe 4 - 4-1
10:00 SMITH, BRADLEY DEAN 4 - 4-3

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
10:00 WELLINGTON, May Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
14:15 WEIR v ANDERSEN SJA 1035 2019 Court No. 6



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 TEIO, TERE Court Room 1
10:00 FOALE, Kevin James Court Room 1
10:00 FORD, Samuel Donald Court Room 1
10:00 MCKENZIE, Murray Rex Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 BULL, Ashley Ryan Court Room 2
09:30 FIORE, Domenic James Court Room 2
09:30 MCDONALD, Kevin James Court Room 2
09:30 WATTERS, Emma-Lee Court Room 2
10:00 BAILEY, Cory John Court Room 2
10:00 BAILEY, Martin Court Room 2
10:00 WATTERS, Emma-Lee Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Olivia & Robinson Streets, CARNARVON
Criminal Listing
10:00 BAILEY, Ryan William Carnarvon Court Room 1
10:00 BAILEY, Ryan William Carnarvon Court Room 1
10:00 MCGILL, RHETT Carnarvon Court Room 1
10:00 MCGILL, RHETT Carnarvon Court Room 1
10:00 RAVEN, Quinn Francis Carnarvon Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 LONG, Chelsea Maria 6 - 6-3
09:15 NARRIER, Joseph George 7 - 7-1
09:15 PHUN, Chiminh 7 - 7-1
09:15 WALLAM, Dylan Murray 3 - 3-1
09:15 WALLAM, Martin Shane 3 - 3-1
09:15 WALLAM, Vance Adrian Houston 3 - 3-1
09:30 SMITH, Scott Ronan 7 - 7-2
10:00 BATURI, Ali Reza 4 - 4-2
10:00 CALVERT, Scott Douglas Rolf 5 - 5-4
10:00 CHAMPION, Justine Brianna 7 - 7-2
10:00 COWIE, David Slater 7 - 7-2
10:00 FERREIRA, Hayden Christopher 3 - 3-4
10:00 GORE, Desmond 5 - 5-2
10:00 HOANG, Van Thanh 7 - 7-1
10:00 Hussain, Azhar 4 - 4-2
10:00 INMAN, Quilla Marie 2 - 2-1
10:00 LAPALOMBARA, Oriano 6 - 6-3
10:00 MCCLUTCHIE, EUGENE 7 - 7-2
10:00 MOSNA, Martin 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Anh Tuan 7 - 7-1
10:00 NGUYEN, Duy Qui 3 - 3-1
10:00 NGUYEN, Thi Mai Phuong 5 - 5-3
10:00 SLATER, Katy Teresa 2 - 2-1
10:00 STREMPEL, Paris Melia 6 - 6-3
10:00 YOUNG, Peter Johnnie 7 - 7-2
14:15 INCE, Ryan 1 - 1-4

Civil Listing
Judges Chambers
10:30 Bobby v Chief Executive Officer of the Department of Transport CIVO 2 2019 1 - 1-3
10:30 Zalas Corporation Pty Ltd And Brian Percival Pty Ltd v Parker CIVO 109 2019 1 - 1-3
Judges Special Appt- Civil
10:00 Notte & Another v Swift & Another APP 10 2019 1 - 1-1
11:30 Dokhe v Mills APP 107 2018 1 - 1-3
Listing Conference DC
09:30 Luelf v Johnson CIV 4473 2015 1 - 1-2
09:30 Stoakes v Farmer CIV 4768 2018 1 - 1-2
09:45 Berichon v Blake & Another CIV 2777 2017 1 - 1-2
10:00 Peebles v Dennison CIV 4146 2018 1 - 1-2
10:15 Meier v Turnbull CIV 3853 2018 1 - 1-2
10:15 Stirling House (Guildford) Pty Ltd as Trustee for the Ospova Family Trust and the Paul Nash Trust & Another v Cash Converters Pty Ltd CIV 3195 2018 1 - 1-2
10:30 Ziraki v Mohammadi CIV 3413 2017 1 - 1-2
11:30 Robinson v Kentz Pty Ltd & Another CIV 2191 2017 1 - 1-2
11:45 Porter v North Metropolitan Health Service CIV 3639 2016 1 - 1-2
12:00 Annan & Another v Harris & Another CIV 807 2018 1 - 1-2
12:00 Leggatt v Minister for Child Protection & Another CIV 2636 2016 1 - 1-2
Pre-Trial Conference DC
09:30 Baumgart v O'Neill CIV 2941 2018 1 - Lvl-1
09:30 Cotte v Ciputra CIV 1132 2017 1 - Lvl-1
09:30 Crowder v Fry CIV 3893 2018 1 - Lvl-1
09:30 Rigo v Ludlam CIV 572 2019 1 - Lvl-1
09:45 Boad v Lee CIV 1287 2018 1 - Lvl-1
09:45 Johansson v Alcoa of Australia Ltd CIV 4552 2016 1 - Lvl-1
09:45 Mathieson v WA Country Health Service CIV 1330 2018 1 - Lvl-1
10:00 Harris v Percy-Franken CIV 4670 2018 1 - Lvl-1
10:00 Lievense v The State of Western Australia, The Minister of Corrective Services, The Chief Executive Officer of the Department of Corrective Services CIV 3216 2015 1 - Lvl-1
10:00 Weary v Whelan & Anor CIV 1805 2018 1 - Lvl-1

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BRENNAN, Kurtis Dennis Courtroom 2
09:30 LAUDER, Rommel Allan Courtroom 2
09:30 PHONPHIBOUN, Khamtoun Courtroom 2
10:00 PHONPHIBOUN, Khamtoun Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:30 DANN, Timothy Edward Court 4 Jury Court
10:00 BENNETT, Te Huia Terere Court 4 Jury Court
10:00 BILSTON, Natasha Somoan Court 4 Jury Court
10:00 BLOWES, Karleka Court 4 Jury Court
10:00 GRAHAM, Cameron Nicholas Court 4 Jury Court
10:00 MCINTYRE, Taleshia Lee Court 4 Jury Court
10:00 MCKENNA, Brell Court 4 Jury Court
10:00 MUNROE, Damien Court 4 Jury Court
10:00 WARD, Michael Court 4 Jury Court
14:15 DANN, Timothy Edward Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:30 BAILEY, Timothy Charles Court Room 2 Jury Court
09:30 HECTOR, Jonathon Paul Court Room 2 Jury Court
09:30 HOLLIMAN, Yoekie Roy Court Room 2 Jury Court
09:30 WARD, Fabian Lionel Court Room 2 Jury Court
10:00 BRUMBY, Philip Court Room 2 Jury Court
10:00 HOLLOWAY, Scotty Court Room 2 Jury Court
10:00 WILLIAMS, Ethan Paul Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 BURNS, Shanon William Court Room 3
10:00 BURRIDGE, Tyson John Court Room 3
10:00 CAMPI, Glenn Ernest Court Room 3
10:00 CASTLE, Kyle William Court Room 3
10:00 CIRILLO, Mark Vincent Court Room 3
10:00 COYNE, Jshett D'Ray Court Room 3
10:00 CROTTY, Trevor Leslie Court Room 3
10:00 DENHAM, Shayli Ann Court Room 3
10:00 DUNBAR, Simeon Lee Court Room 3
10:00 EADES, Chayse Harvey Court Room 3
10:00 GOUNDAR, Kaveen Sesh Court Room 3
10:00 LACEY, Allanna Rhiannon Court Room 3
10:00 MCDONALD, Scott Joseph Court Room 3
10:00 NOAKES, Melissa Court Room 3
10:00 PRIEST, Greggory David Court Room 3
10:00 SHEPPARD, Joshua Court Room 3
10:00 SLOANE, Timothy James Court Room 3
10:00 STOKKE, Kristien James Court Room 3
10:00 TAYLOR, Natasha Court Room 3
10:00 WOODS, Lareena May Court Room 3
14:00 THOMAS, Grant Steven Court Room 3
14:00 WYNNE, Wayne Gladstone Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00 BOLTON, Lana Louise Armadale Court 1
10:00 COOK, Bryce Rodney Armadale Court 2
10:00 LORI, Daniel Joseph Armadale Court 1
10:00 MATHEWS, Daniel Craig Armadale Court 1
10:00 MCNALLY, Jake Steven Armadale Court 2
10:00 RAYNER, Rhys James Harold Armadale Court 2
10:00 RICHARDSON, Paul Harvey Armadale Court 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 BROWN v Department of Transport EDL 603 2019 Armadale Court 1
09:30 COLE v Department of Transport EDL 606 2019 Armadale Court 1
09:30 KENNEY v Department of Transport EDL 656 2019 Armadale Court 1
09:30 MAYSHARCHEMISTRY v Department of Transport EDL 642 2019 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Trevor Charles Court Room 2
09:00 ANGUS, Bradley John Court Room 2
09:00 AUGUSTINE, David Johanna Court Room 2
09:00 AUGUSTINE, Judas Henry Court Room 2
09:00 BAADJO, Erin Lauren Court Room 2
09:00 BELLOU, Francis John Court Room 2
09:00 BINAMAT, Elijah Court Room 2
09:00 BOXER, Damien Court Room 2
09:00 BROOKS, Esther Queenie Court Room 2
09:00 CARPIO, Daniel Louis Court Room 2
09:00 CHAMPION, Keith John Court Room 2
09:00 CHAMPION, Keith John Court Room 2
09:00 CLARE, Peter Court Room 2
09:00 CORPUS, Marcus Court Room 2
09:00 COX, Ashley John Court Room 2
09:00 COX, Darren Jade Court Room 2
09:00 CRISPIN, Alexsandria Davene Court Room 2
09:00 DANN, Bradley Wayne Court Room 2
09:00 DANN, Marshall Court Room 2
09:00 DIXON, Maude Court Room 2
09:00 DJIAGWEEN, Boston Phillip Andrew Court Room 2
09:00 DOLBY, Albert Frank Court Room 2
09:00 DOWNS, Phillip Court Room 2
09:00 FERNANDEZ, Alton Timothy Francis Court Room 2
09:00 GAVRANICH, Jay Court Room 2
09:00 GORE, Brent Hilton Charles Court Room 2
09:00 HELMERS, James Christopher Court Room 2
09:00 HOWARD, Daniel Joseph Court Room 2
09:00 HUNTER, Eric James Court Room 2
09:00 KELLY, Allan John Court Room 2
09:00 KELLY, Joshua James Court Room 2
09:00 LAURIE, Samuel Gordon Benjimen Court Room 2
09:00 MARNGA, Jake Court Room 2
09:00 MATTHEWS, Clayton David Court Room 2
09:00 NUNGORAY, Anne Molly Court Room 2
09:00 NUNGORAY, Marjorie Court Room 2
09:00 PUNGANA, Lawrence Court Room 2
09:00 RANKINE, Raymond Court Room 2
09:00 SEBASTIAN, Canice Luke Court Room 2
09:00 SHAW, Keanu Cyril Akim Court Room 2
09:00 SULLIVAN, Michael Aarron Court Room 2
09:00 SURPRISE, Vanessa Court Room 2
09:00 TAYLOR, William James Court Room 2
09:00 THOMAS, Steevi-Lee Barbara Court Room 2
09:00 TILL, Jacqueline Martha Court Room 2
09:00 VENTER, Denise Court Room 2
09:00 WIGGAN, Annika Rose Court Room 2
09:00 WRIGHT, Shane Angelo Cedric Court Room 2

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 COWDREY v Department of Transport EDL 46 2019 Court Room 2

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BENNELL, Tahlia Beth Court Room 1
10:00 BOYCE, Robert Dwayne Court Room 1
10:00 BROCKMAN, Roger John Court Room 1
10:00 CARUANA, Jason Paul Court Room 1
10:00 CICCHILLITTI, Wayne Anthony Court Room 1
10:00 COLE, Tyrone Charlie Court Room 1
10:00 COLLARD, Violet Ethel Louisa Court Room 1
10:00 COLLINS, Shannon Lee Court Room 1
10:00 COLVILLE, Robert Leslie Court Room 1
10:00 COUSINS, Mark Rodney Court Room 1
10:00 CROWE, Stacey Lee Court Room 1
10:00 DA RE, Claudio Vilmo Court Room 1
10:00 DA RE, Maureis Court Room 1
10:00 DEEPROSE, Bryce Corey Court Room 1
10:00 DENNING, Samuel Edward Court Room 1
10:00 DIX, Susan Margaret Court Room 1
10:00 EGAN, Paula Ann Court Room 1
10:00 EGAN, Samantha Laurel-Lee Court Room 1
10:00 FLEMING, Brett Peter Court Room 1
10:00 GARBUTT, Michael Joseph Court Room 1
10:00 GOBBY, Edward John Court Room 1
10:00 GOODWIN, Andrew Court Room 1
10:00 GREEN, Joel John Court Room 1
10:00 GREENEY, Craig Robert Court Room 1
10:00 HALL, Kayla Jane Court Room 1
10:00 HART, Brian James Court Room 1
10:00 HART, Mark James Court Room 1
10:00 HOLLAND, Thomas Paul Court Room 1
10:00 HOOD-PENN, Lucas Daniel Court Room 1
10:00 HUME, Alex Court Room 1
10:00 HYNE, Clinton James Court Room 1
10:00 JONES, Kane John Court Room 4
10:00 KELLY, Treinton Dreice Russle William Dion Court Room 1
10:00 KIRWAN, Matthew Cain Court Room 1
10:00 LEEVERS, Tessa Amelia Couanis Court Room 1
10:00 LEGGE, Jeffrey Lindsay Court Room 1
10:00 MACDONALD, Bryce Nathan Court Room 1
10:00 MACKAY, Tammy Louise Court Room 1
10:00 MACNISH, Justin Ross Court Room 1
10:00 MATTABONI, Karen Michele Court Room 1
10:00 MICHAEL, Jack Court Room 1
10:00 MIHOC, Oana Court Room 1
10:00 OBAL, Adrian Johnathon Michael Court Room 4
10:00 PIGGOTT, Adrian Bryce Court Room 1
10:00 PITTS, Andrew David Court Room 1
10:00 PODUTI, Amber-Rose Louise Court Room 1
10:00 QIAN, Chuanjin Court Room 1
10:00 ROSS, Dean Garry Court Room 3
10:00 RUSHTON-LITTLE, Aydan Robert Court Room 1
10:00 STACEY, Brian James Court Room 1
10:00 STACK, Alfred Dennis Trevor Court Room 1
10:00 TAN, Matthew Lun Jie Court Room 1
10:00 TAYLOR, Conrad Court Room 1
10:00 THOMSON, Deanne Marie Court Room 1
10:00 TURVEY, Damian Lee Court Room 1
10:00 TZABARY, Elana Victoria Court Room 1
10:00 WALLRODT, Kelly Natasha Court Room 1
10:00 WATTERS, Emma-Lee Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Nicklaus Aueriana Court Room 1
10:00 WINMAR, Brandon Lee Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Czerniawski v Department of Transport EDL 305 2019 Court Room 3
09:30 DARCY v Department of Transport EDL 411 2017 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:00 LOCKYER, Ethan Court Room 2
09:30 BARKER, Janelle Anne Court Room 2
09:30 BILCICH, Ivan John Court Room 2
09:30 BRENNAN, David Court Room 2
09:30 CALLOW, Lyle Patrick Troy Court Room 2
09:30 COOK, Tremaine James Dean Court Room 2
09:30 DANN, Paul Court Room 2
09:30 DARBY, Cedric Colin Winston Court Room 2
09:30 DOOLER, Anthony Junior Malcolm Court Room 2
09:30 LITTLE, Troy Bernard Court Room 2
09:30 MINGO, Pamela Anne Marie Court Room 2
09:30 MOGRIDGE, Peter Allan Court Room 2
09:30 NARRIER, Shanay Court Room 2
09:30 PERRY, Stephen Adelino Court Room 2
09:30 RANGER, Robin James Court Room 2
09:30 ROBINSON, Ryan Boyd Court Room 2
09:30 RYAN, Michelle Court Room 2
09:30 SHIMOGA DAMODARA KAMATH, Raghavendra Court Room 2
09:30 TAUFA, Epalahame Maama Court Room 2
09:30 WHEELOCK, Terrance Gordon Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 BONNER, John Stephen 4 - 41
09:00 BROWN, Matthew Leigh 4 - 41
09:00 CATANIA, Jordan Christian 3 - 32
09:00 COONEY, Adrian Gerard 3 - 32
09:00 CREEDON, Clay Brodie 3 - 32
09:00 FERGUSON, Garry Scott 3 - 32
09:00 FREEGARD, Tyler Andrew 4 - 41
09:00 HERBERT, Harley James 4 - 41
09:00 MORRIS, Simon Dean 3 - 32
09:00 MOSS, Matthew John 4 - 41
09:00 NARRIER, Brandon Lee 4 - 41
09:00 PRATT, Malcolm Vincent 4 - 41
09:00 QASIM, Zahra 3 - 32
09:00 RAMEN, Hansley 4 - 41
09:00 ROLFE, Paul Matthew 4 - 41
09:00 RUTHERFORD, Darren John 4 - 41
09:00 SULLEY, Philip 3 - 32
09:00 TAYLOR, Germaine Jonathon 4 - 41
09:00 THOMSON, James Sinclair 4 - 41
09:00 WALKER, Jacob Anthony 3 - 32
09:00 WALSH, Adrian Ashley 3 - 32
09:00 WOODWARD, Natalie Ann 3 - 32
09:30 CROTHERS, Robert James 3 - 38
09:30 DO, Thi Kim Thao 3 - 38
09:30 DYSON, Corey 3 - 37
09:30 EADES, Damien Kevin 3 - 37
09:30 GARLETT, Verna Leslie Dawn 3 - 37
09:30 HEALY, Patrick Duncan 3 - 38
09:30 HOLLOWAY, Christopher Michael 3 - 38
09:30 INMAN, Malcolm Arthur 3 - 37
09:30 KICKETT, Karleigha Faye 3 - 37
09:30 MARTINO, Paul Morris 3 - 38
09:30 MOGRIDGE, Christine Cheryl 3 - 38
09:30 MOGRIDGE, Daniel Lee 3 - 38
09:30 O'SULLIVAN, Barney 3 - 37
09:30 PEACE, Christopher James 3 - 38
09:30 SILVESTRO, Gina Joanne 3 - 38
09:30 SWEETMAN, Glenn William 3 - 38
09:30 TAYLOR, Cyril Mark 3 - 38
09:30 UGLE, Jasmine Lee 3 - 37
09:30 UGLE, Romeena Joan 3 - 37
09:30 VIAL, Alan 3 - 38
09:30 WEIR, Joshua James 3 - 38
09:30 WILKINSON, Gary Peter 3 - 37
09:30 WOODS, Mark Dennis 3 - 38
09:30 YOUNG, Rebecca Elizabeth 3 - 38
09:45 SMITH, Nicholas Russell 3 - 37
10:00 ABEBE, Million 3 - 37
10:00 ADDERSON, Christopher James 3 - 35
10:00 BAKER, Jennifer Kay 3 - 32
10:00 BARBIER, Nicholas Steeves 4 - 41
10:00 BENEDETTI, Mark Brian 4 - 42
10:00 BONNETT, Courtney Jade 5 - 55
10:00 BROCKMAN, Brittney 4 - 41
10:00 BROWN, Kyle David 5 - 55
10:00 CALUK, Hamza 4 - 41
10:00 CARTER, Shane Anthony 4 - 41
10:00 COCKMAN, Ashley Trevor 4 - 42
10:00 COLLINS, Jamie Robert 3 - 31
10:00 DAMASCO, Georgia Rose 3 - 32
10:00 DANN, Paula Mavis 3 - 32
10:00 DAO, Cam Duy 4 - 41
10:00 DAVID, James Neil 4 - 41
10:00 DEARDS, Troy Robin 4 - 41
10:00 DI FABIO, Jesse Daniel 4 - 41
10:00 DICK, Douglas Aaron 4 - 41
10:00 DILLON, Peter Ronald 4 - 41
10:00 DODD, Ricky Jane 3 - 32
10:00 DORANT, Heath Matthew 5 - 55
10:00 DOWLING, Cain Anthony 3 - 35
10:00 EADES, Grant Andrew 4 - 41
10:00 EADES, Sharon Pauline 4 - 41
10:00 EATON, Clarice Jane 3 - 32
10:00 EVANS, Darren Lex 4 - 41
10:00 EVERETT, Stacey Louise 4 - 41
10:00 FARMER, Nicole Rae 4 - 41
10:00 FERMIE, Jason Wayne 3 - 37
10:00 FERRY, Emile Serge Adrien 4 - 41
10:00 FITZGERALD, Simon Jeremy 4 - 41
10:00 FREESTONE, Justin Robert 4 - 41
10:00 FULLER, Aarianne Josaphina Lorraine 3 - 32
10:00 GEERE, Anthony James 3 - 37
10:00 GRAHAM, Brandon James 4 - 41
10:00 GRAY, Jason 3 - 37
10:00 HADZIAVDIC, Renato 4 - 41
10:00 HALL, Frank Harold Edward 3 - 37
10:00 HANSEN-STEVENS, Zachary Charles 4 - 41
10:00 HARAPEET, Terri Anne 4 - 42
10:00 HARRIS, Daniel Lee 3 - 37
10:00 HART, Mailey Ronald 4 - 41
10:00 HAYTER, Bradley James 5 - 55
10:00 HAYWARD, Rodney Graham 3 - 32
10:00 HAZELL, Rose Sydney 4 - 42
10:00 HENDERSON, Teni Wayne 3 - 32
10:00 HOLMAN, Grant Damien 3 - 37
10:00 HOLMES, Robert James 3 - 37
10:00 HUMPHREY, Aneka Skye 5 - 55
10:00 INDICH, Timothy Jay 4 - 41
10:00 ITALIANO, Domenic 4 - 42
10:00 JACKSON, Harley 3 - 32
10:00 JONES, Ryan Patrick 3 - 37
10:00 JONES-MOURISH, Jeremy James 3 - 37
10:00 JOVCHEVSKI, Dragan 3 - 33
10:00 KAVIANIPOUR, Omid 5 - 55
10:00 KELAITA, Joshua 3 - 37
10:00 KELLY, Courtney Annette 4 - 41
10:00 KICKETT, Ephraim Roy 3 - 37
10:00 KIIR, Diel Akot Dhiel 3 - 32
10:00 LAWRENCE, Liam 4 - 41
10:00 LLEWELLIN, Adam Justin 3 - 32
10:00 MACRI, Elliot Jacob 4 - 41
10:00 MANN, JOHN 4 - 42
10:00 MATIC, Caris Anne 3 - 32
10:00 MCALPINE, Alistair James 3 - 32
10:00 MCCUMSTIE, Rohoni Ann 4 - 41
10:00 MCKAY, Alexander Hayes 3 - 35
10:00 MCKINNON, Jamie Leigh 5 - 55
10:00 MET TAR LI 4 - 41
10:00 MILLER, Vivienne Betricia 4 - 41
10:00 MOEKE, Haamiora Te Ahoua 3 - 32
10:00 MOHAMED, Munawar 3 - 32
10:00 MOODY, Richard Masson 4 - 41
10:00 MORGAN FERNANDEZ, Jacobe 3 - 32
10:00 MORRIS, Wayne Alister John 4 - 42
10:00 MUSULIN, Allen David 4 - 41
10:00 MYLONAS, Deborah Ellen Jane 5 - 57
10:00 NAHI, William Isaiah 4 - 41
10:00 NASH, Bradley David Craig 4 - 41
10:00 NETTLETON, Nigel Wayne 4 - 41
10:00 NEWTON, Quinn Paul 3 - 37
10:00 NINYETTE, Thomas Arthur George 4 - 41
10:00 O'CONNELL, Damian Stefan 4 - 41
10:00 PANAIA, Reece Vittorio 3 - 37
10:00 PARKER, Jamie Les 3 - 37
10:00 PAVY, Marie Susanna 3 - 32
10:00 PERRY, Michael James 3 - 32
10:00 PETA, Justin Paratene 9 - 93
10:00 PHILLIPS, Tahnee Rose 4 - 41
10:00 PIERI, Mario Guiseppe 4 - 41
10:00 POTTER, Brayden Kallan 3 - 37
10:00 QUINN, Pia Janet 3 - 31
10:00 RAMSEY, Joel Stephen 3 - 31
10:00 RICHARDSON, Earle Allon 4 - 41
10:00 RIGBY, Sean Patrick 4 - 41
10:00 ROND, Ashleigh Suzanne 4 - 41
10:00 ROWE, Rodney Stephen 4 - 41
10:00 SCALLY, Andrew Tunnard 4 - 41
10:00 SCORSE, Samantha Margaret 4 - 41
10:00 SCOTCHMER, Lee Philip 4 - 41
10:00 SCOTT, David Mark 4 - 41
10:00 SHEA, Stephen Thomas 4 - 42
10:00 SMITH, Keith James 3 - 37
10:00 STEUER, Samuel Dylan 3 - 37
10:00 STONE, Benjamin Joseph 3 - 32
10:00 TENERIFE, Cee Jay Antonio 3 - 32
10:00 THOMPSON, Christopher Brett 5 - 55
10:00 TRAN, Thi Hoang Thuong 3 - 32
10:00 TRAN, Trong Phu 3 - 32
10:00 TROTTER, Vincent Lee 4 - 42
10:00 TURVEY, Narelle Pam 4 - 41
10:00 TYSON, Cheyanne 3 - 32
10:00 WANG, Guang Sheng 5 - 55
10:00 WEATHERILL, Daniel 3 - 37
10:00 WEST, Belinda Rachel 3 - 32
10:00 WHITTFORD, Renee Lee 4 - 42
10:00 WINMAR, Carl Shane Jeremy 4 - 42
10:00 WOODS, Nesta Jerrimiah 3 - 37
10:00 YEATES, Jarrod Mathew 3 - 37
10:30 SLOWIAK, Kim Anthony 3 - 36
12:00 CLINCH, Teghan Louise 3 - 35
12:00 FARMER, Christie 3 - 35
12:00 MENSA, Samuel Keleta 3 - 35
14:15 ARJA, Sallah 3 - 37
14:15 NARRIER, Joseph George 4 - 42

Civil Listing
Applications/Trial
09:30 Chen v Giancola GCLM 15116 2018 9 - 91
09:30 COMMISSIONER OF POLICE v STINSON & Anor GEN 5941 2019 9 - 91
09:30 TRSUTEE FOR INBAR TRUST v AXITO PTY LTD MINOR 1555 2019 9 - 91
09:30 YOUI PTY LTD v BINGHAM GCLM 2177 2019 9 - 91
10:00 ROSEN v Pearce MINOR 11638 2016 9 - 91
Criminal Matters
09:30 Cronin v Chok MINOR 777 2016 3 - 36
CTC/Trial
09:30 HAMILTON v PERFORMANCE TOWING MINOR 17624 2018 9 - 92
09:30 HYTEN CONSTRUCTION (ABN:43 441 512 534) v ANTONAS CTC 6447 2019 9 - 92
10:30 Ellis v ELLIS MINOR 758 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 BRADY v MURDOCH UNIVERSITY GCLM 160 2019 9 - 94
10:00 BUSBY INVESTMENTS PTY LTD v PRICE MINOR 682 2019 9 - 94
10:00 Henderson v French GCLM 1751 2018 9 - 94
11:00 Hunter v Australian Hospitality Services Pty Ltd GCLM 5805 2018 9 - 94
11:00 WEST AUSTRALIAN NEWSPAPERS LIMITED v REALGOLD CORPORATION PTY LTD GCLM 13077 2018 9 - 94
12:00 MCDONOUGH v LEROY MINOR 544 2019 9 - 94
Miscellaneous Civil
10:00 Duke v Iskander GCLM 2600 2016 5 - 54
Pre-Trial Conference
09:00 BOKAY GROUP (WA) PTY LTD v MARANOA PTY LTD MINOR 16234 2018 7 - 7.1
09:00 FROEHNELT v NAZLI GCLM 7998 2018 7 - 7.3
09:30 KItkosap v Jansen MINOR 14247 2017 7 - 7.3
10:00 NEXT GENERATION CLUBS AUSTRALIA PTY LTD v BINGEMANN & Ors GCLM 1178 2019 7 - 7.1
11:00 TRADES LABOUR HIRE AUSTRALIA PTY LTD v WEST COAST 3D PTY. LTD. GCLM 1496 2019 7 - 7.2
Taxation Of Costs
14:15 Szalay v WOW Holdings Pty Ltd & Anor GCLM 4665 2018 7 - 7.4

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ACONI, Gabriel Court Room 1
09:00 ALBRECHT, Mark Damien Court Room 1
09:00 ANDERSON, Tamara Farah Court Room 1
09:00 AUSTIN, Cherrie Lee Court Room 1
09:00 BAILLEE, Bobby Court Room 1
09:00 CARLISLE, Andrew Scott Court Room 1
09:00 CHIVERS, Sydney Charles Court Room 1
09:00 COCKIE, Tex Court Room 1
09:00 COOK, Nikkita Marie Court Room 1
09:00 D'ALOISIO, Mario James Court Room 1
09:00 DE AGUIAR, Kevin Court Room 1
09:00 DE PLEDGE, Natasha Rose Court Room 1
09:00 DURHAM, Clayton Malcolm Court Room 1
09:00 EDWARDS, Zoe Adrienna Court Room 1
09:00 FRASER, Kelden Edward Court Room 1
09:00 FRIESSBOURG, Gary Wayne Court Room 1
09:00 GARDNER, Emma Jean Court Room 1
09:00 GOUGH, Errol James Court Room 1
09:00 GOVEDARICA, Bozidar Court Room 1
09:00 HAMMOND, Joanne Lizebeth Court Room 1
09:00 HARRIS, Yvette Therese Court Room 1
09:00 HARRISON, Stephen Geoffrey Court Room 1
09:00 HAYDEN, Charles Thomas Court Room 1
09:00 HEIN, Georgia Rose Court Room 1
09:00 HILL, Sean Court Room 1
09:00 HIRSI, Mohamed Ahmed Court Room 1
09:00 INAYAT-HUSSAIN, Adam Imran Court Room 1
09:00 JACKAMARRA, Faye Annette Court Room 1
09:00 JACKSON, Hannah Eden Court Room 1
09:00 JONES, Lianna Rose Laurie Maree Court Room 1
09:00 KELLY, Tishinta Court Room 1
09:00 KOMAROV, Egor Court Room 1
09:00 KOZAK, Nicholas Paul Court Room 1
09:00 LEE-WILLIAMS, Dylan Court Room 1
09:00 LOCKWOOD, Brent Court Room 1
09:00 MAMO, Tanya Leanne Court Room 1
09:00 MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 1
09:00 MASON, Latrisha-Marie Clara-Jean Court Room 1
09:00 MCDOUGALL, Dominque Michelle Court Room 1
09:00 MCKENZIE, Donald John Court Room 1
09:00 MENDES, Jason Cabrita Court Room 1
09:00 MIATKE, Adam Raymond Edward Court Room 1
09:00 MILLER, Drew Allan Court Room 1
09:00 MITCHELL, Christopher Charles Court Room 1
09:00 MORARU, Alexander Dorian Court Room 1
09:00 MOUNSEY, Kayla Beth Court Room 1
09:00 MOURISH, Joshua Jahi Court Room 1
09:00 MOWAFY, Othman Court Room 1
09:00 MUSSEN, Emma Court Room 1
09:00 OGOLA, Joshua Fredrick Court Room 1
09:00 OSEMWENKHAE, Precious Osagelero Court Room 1
09:00 PARFITT, Larissa Anne Ruby Court Room 1
09:00 PATRICK, Shane Robert Court Room 1
09:00 PENNY, Telisha Jade Court Room 1
09:00 QUINLIVAN, Daniel Warren Court Room 1
09:00 RAWIRI, Brendon Watene Court Room 1
09:00 ROE, Dathan Bradley Court Room 1
09:00 ROYANS, Amy Victoria Court Room 1
09:00 SANTAROMITA, Fraser William Court Room 1
09:00 SKINNER, Timothy Ernest Court Room 1
09:00 SMITH, Dylan James Court Room 1
09:00 STODDART, Grant Sidney Court Room 1
09:00 THOMPSON, Wayne Reece Court Room 1
09:00 TOASE, Benjamin Sean Court Room 1
09:00 VALVOI, Sarah Kelly Court Room 1
09:00 WALKER-KING, Darren Ronald Court Room 1
09:00 WARRELL, Marlene Rose Court Room 1
09:00 WATTAM, Allen John Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Shane Anthony Court Room 1
09:00 YATES, Mark Joseph Court Room 1
10:00 ADUPA, Brian Otim Court Room 3
10:00 ANDREWS, Scott Cameron Court Room 2
10:00 BRINDLEY, Mitchell Joseph Court Room 3
10:00 INMAN, Shannon Jade Court Room 3
10:00 INMAN, Shannon Jade Court Room 3
10:00 INMAN, Shannon Jade Court Room 3
10:00 TOPIC, Bozo Court Room 2
10:00 WALKER-SCHULTZ, Ricky Kenneth Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00 ABBOTT, Brett Courtroom 3
10:00 CAIRNS, John Kenneth Courtroom 3
10:00 CLINCH, Murray Joseph Frayner Courtroom 3
10:00 COX, Deon Courtroom 3
10:00 CURLEY, Jessica Paula Courtroom 3
10:00 DICK, Tasha Rose Courtroom 3
10:00 GARTNER, Eli Jacob Courtroom 3
10:00 HARD, Ricky John Courtroom 3
10:00 HOLLY, Deon James Courtroom 3
10:00 MCDONALD, Graham Scott Courtroom 3
10:00 MOOCHER, Robert Harold Courtroom 3
10:00 NODDY, Richard Joseph Courtroom 3
10:00 RIVERS, Dwight Gene Wade Edward Hunter Courtroom 3
10:00 RODGER, Justin John Courtroom 3

No Civil Listing for Today.

Harvey Police Station
Uduc Road, HARVEY
Criminal Listing
10:00 Atthowe Plumbing & Gas Pty Ltd T/A Atthowe Plumbing & Gas Pty Ltd Police Station Courtroom
10:00 AYRES, Jamie Police Station Courtroom
10:00 BONIFACE, Carley Jane Police Station Courtroom
10:00 CAVALLARO, Jay Michael Police Station Courtroom
10:00 COUGHRAN, Brendon Colin Police Station Courtroom
10:00 DAGLAS, Torrian Michael Police Station Courtroom
10:00 DICK, Iesha Anne-Marie Police Station Courtroom
10:00 EDGAR, Shane Lyndon Police Station Courtroom
10:00 FOSTER, Luke Trevis Police Station Courtroom
10:00 FRASER, Stephen Leigh Police Station Courtroom
10:00 FULTON, Luke Police Station Courtroom
10:00 HART, Pamela Jane Police Station Courtroom
10:00 HART, Travis James Police Station Courtroom
10:00 JOHNS, Mark Richard Police Station Courtroom
10:00 KAUR, Amarjet Police Station Courtroom
10:00 LAMBERT, Kristina Joan Police Station Courtroom
10:00 LATHAM, Carole Lynette Police Station Courtroom
10:00 LEACH, Brenden Neil Police Station Courtroom
10:00 MCDONALD, Richard Anthony Police Station Courtroom
10:00 MONTGOMERY, Kelly Jane Police Station Courtroom
10:00 MORRIS, Aaron John Police Station Courtroom
10:00 NUTTALL, Holly Patricia Police Station Courtroom
10:00 PANER, Robert Jhon Police Station Courtroom
10:00 TULLOCK, Nathan Ian Police Station Courtroom
10:00 WHITTAKER, Paul Lindsay Police Station Courtroom
10:00 WRIGHT, Kacey Louise Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:00 WOODS, Jamie John Courtroom 1
09:30 ABDUL RAHIM ZAINUDDIN, Muhammad Haidir Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Sharon Leigh Courtroom 2
09:30 ANDRZEJEWSKI, Patrick Courtroom 2
09:30 BAGER, Kayla Anne Kent Courtroom 2
09:30 BENNETT, Ryan William Courtroom 2
09:30 CHAISTY, Kylie Anne Courtroom 2
09:30 CLINCH, Donna Marie Courtroom 2
09:30 DAVEY, Alannah Esme Courtroom 2
09:30 DAVIS, Mark Charles Courtroom 2
09:30 DUONG, Van Hoang Courtroom 2
09:30 EDWARDS, Leslie Evans Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Caillin Dominic Courtroom 2
09:30 GARLETT, Fawn Simone Courtroom 2
09:30 HONG, Dat Vinh Courtroom 2
09:30 HUMAN, Francois Nicolaas Courtroom 2
09:30 ILLINGWORTH, Paisley Mikayla Courtroom 2
09:30 JOHNS, Jayden Brian Courtroom 2
09:30 MACINTYRE, Jamie Lee Courtroom 2
09:30 MARINESCU, Mihai Courtroom 2
09:30 MARSHALL, Eric David Courtroom 2
09:30 MAXTON, Trymain Paul Courtroom 2
09:30 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 2
09:30 MCDONAGH, Joshua Patrick Douglas Courtroom 2
09:30 MCWILLIAMS, Shae Anne Courtroom 2
09:30 MYERS, Luke James Courtroom 2
09:30 NARRIER, William Scott Courtroom 2
09:30 NETTLETON, Chad Wayne Courtroom 2
09:30 NIA, Hirovanna Courtroom 2
09:30 OGOLA, Joshua Fredrick Courtroom 2
09:30 PENFOLD, Jason Anthony Courtroom 2
09:30 PHAM, Hang Thi Thu Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Christopher Paul Courtroom 2
09:30 QUACH, Hong Nam Courtroom 2
09:30 ROGERS, Daniel Michael Courtroom 2
09:30 SHARP, Kale James Courtroom 2
09:30 THOMAS, Belinda Kaye Courtroom 2
09:30 TOWEH, Charles Courtroom 2
09:30 TURNER, Kim Michelle Courtroom 2
09:30 TUTEAO, Brindley Giles Courtroom 2
09:30 VAN ALPHEN, Jamie Johannes Courtroom 2
09:30 VENOUTSOS, Peter Courtroom 2
09:30 WILKIE, Tom David Courtroom 2
09:30 WILSON, Rick Lee Courtroom 2
09:30 WOODS, Donald Gladstone John Courtroom 2
09:30 YARRAN, Cameron Lee Courtroom 2
10:00 CRAWFORD, Dean Courtroom 1
10:00 DENNORD, Alecia Kaye Courtroom 3
10:00 HAMMOND, Sheldon Neville Courtroom 3
10:00 KING, Dane Raymond Courtroom 3
10:00 MATTHEWS, Corey Scott Courtroom 1
10:00 PRIOR, Anthony James Courtroom 1
10:00 SMITH, Jamie Christan Courtroom 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 AMIR v Department of Transport EDL 1195 2019 Courtroom 1
09:00 LEAL v Department of Transport EDL 1450 2019 Courtroom 1
09:00 MAY v Department of Transport EDL 1471 2019 Courtroom 1
09:00 MURFIT v Department of Transport EDL 1268 2019 Courtroom 1
Trial Court
10:00 FOUNDATION HOUSING LTD v HENDERSON RSTN 1236 2019 Courtroom 1
10:00 HOUSING AUTHORITY v STAGG RSTN 188 2019 Courtroom 1
10:00 HOUSING AUTHORITY v STAGG RSTN 1130 2019 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 AKEE, Elexzandra Beverly Court 3 Magistrates Court
10:00 AKRAM, Farouk Court 3 Magistrates Court
10:00 ALTER, Roger Scott Court 3 Magistrates Court
10:00 ANDERSON, Stephanie Court 3 Magistrates Court
10:00 BAILEY, Steven Mark Court 3 Magistrates Court
10:00 BERGMEIER, Jessica Leigh Court 3 Magistrates Court
10:00 BIDGOOD, DEAN Court 3 Magistrates Court
10:00 BINGHAM, Christina Court 3 Magistrates Court
10:00 BLOWES, Jeremy Sean Court 3 Magistrates Court
10:00 BOURNE, Reece Phillip Court 3 Magistrates Court
10:00 BURKE, Daniel Court 3 Magistrates Court
10:00 CHANTIMA, Wandee Court 3 Magistrates Court
10:00 CLARKE, Murray Bear Court 3 Magistrates Court
10:00 CLOETE, Dylan Luke Court 3 Magistrates Court
10:00 COMBO, Wayne Edward Aiden Court 3 Magistrates Court
10:00 DEAR, Steven Laurie Russell Court 3 Magistrates Court
10:00 DICKHART, Cameron Edward Court 3 Magistrates Court
10:00 DIMER, Russell Malcolm Court 3 Magistrates Court
10:00 FRANKLIN, Carly Nicole Court 3 Magistrates Court
10:00 GAPES, Nickolas Vernon Court 3 Magistrates Court
10:00 GATES, Sandra Court 3 Magistrates Court
10:00 HAFFERT, Kylie Ann Court 3 Magistrates Court
10:00 HARDMAN, Simon Michael Court 3 Magistrates Court
10:00 HARLING, Alex James Court 3 Magistrates Court
10:00 HAWEA, Ngaroimata Maria Court 3 Magistrates Court
10:00 HOLLAND, Antonia Sylvia Court 3 Magistrates Court
10:00 HOLLAND, Bret Kenneth Court 3 Magistrates Court
10:00 HOLLAND, Delrick Court 3 Magistrates Court
10:00 IBRAHIM, Rami Court 3 Magistrates Court
10:00 IRWIN, Stephen Paul Court 1 Children's/Community Court
10:00 ISAACS, Gregory Drew Court 3 Magistrates Court
10:00 ISAACS, Gregory Drew Court 3 Magistrates Court
10:00 IZAKOVIC, Joe Court 3 Magistrates Court
10:00 JOHNSON, Gregory Barry Court 3 Magistrates Court
10:00 LITTLE, Patula Jeanna Court 3 Magistrates Court
10:00 MACDOUGALL, Nicholas James Court 3 Magistrates Court
10:00 MARCHESE, Martino Court 3 Magistrates Court
10:00 MARSHALL YEATES, Johnathon James Court 3 Magistrates Court
10:00 MCDONALD, Timothy Shane Court 3 Magistrates Court
10:00 MCKERROW, Bree-Anna Court 3 Magistrates Court
10:00 MCLEAN, Harvey Court 3 Magistrates Court
10:00 MORRISON, Liam Scott Lewis Court 1 Children's/Community Court
10:00 MULLALLY, Ryan Timothy Court 3 Magistrates Court
10:00 NAWAZ, Aneela Court 3 Magistrates Court
10:00 OBERHOLZER, Raymond John Court 3 Magistrates Court
10:00 O'LOUGHLIN, Malinta Lyndsey Court 3 Magistrates Court
10:00 PARRY, Tanya Helen Court 3 Magistrates Court
10:00 PAUL, Rochelle Annique Louise Court 3 Magistrates Court
10:00 POLAK, Victor Terrance Court 3 Magistrates Court
10:00 SABBAGH, Mamdouh Court 3 Magistrates Court
10:00 SAMBO, Shanelle Ruby Court 3 Magistrates Court
10:00 SHAW, Franklin Randoph Court 3 Magistrates Court
10:00 SMITH, Juawne Ronald Court 3 Magistrates Court
10:00 STANCIK, Robert Stephen Court 3 Magistrates Court
10:00 SZCZESNY, Travis Jeffery Court 3 Magistrates Court
10:00 TRIMMER, James Hendrix Court 3 Magistrates Court
10:00 VAN DITSHUIZEN, Michael Court 3 Magistrates Court
10:00 WALKER, Jocelyn Anne Court 3 Magistrates Court
10:00 WALLACE, Byron Henry Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLS, Kaszel Lois Court 3 Magistrates Court
10:00 WESLEY-TERANGI, Connor Junior Court 3 Magistrates Court
10:00 YARRAN, David Eric Court 3 Magistrates Court
10:00 ZLOIC, Ante Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 WALLIS v Department of Transport EDL 170 2019 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 JACOBS, Roderick Phillip Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
10:00 GULTIANO & Anor v MCROBERTS & Anor RSTN 68 2018 Courtroom 1

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 DODD, Patrick Joseph Court Room 1
09:00 GEORGE, Maree Court Room 1
09:00 HARRISON, Edward Court Room 1
09:00 HECTOR, James David Court Room 1
09:00 KARADADA, Kellysha Trish Court Room 1
09:00 WARD, Ben Bradley Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 NINYETT, Clinton James Courtroom 1
09:30 PANAIA, Kirra Lee Courtroom 1
09:30 SHAW, Gypsy May Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 SARA v Department of Transport EDL 441 2019 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 COOPER, Elwin John Courtroom 1
09:00 COOPER, Elwin John Courtroom 1
09:30 ALVARZA, Ali Courtroom 1
09:30 DEGENAAR, Kylie Suzanne Courtroom 1
09:30 FENN, Benjamin Rhys Courtroom 1
09:30 ISMAIL, Abdi Risaq Abdi Courtroom 1
09:30 IVANOSKI, Daniel Courtroom 1
09:30 MACDONALD, Blake William Courtroom 2
09:30 MAWDESLEY, Jake Adam Courtroom 2
09:30 MILLER, Kevin John Courtroom 1
09:30 MOGRIDGE, Christine Cheryl Courtroom 1
09:30 RYAN, Darren Timothy Richard Courtroom 1
09:30 TUPPER-MILLS, Alana Nicole Courtroom 1
09:30 WOODS, Jason Trent Courtroom 1
09:30 WOODS, Lois Crystal Jade Courtroom 1
09:30 WOODS, Lois Crystal Jade Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
09:30 ANGEL v WATSON RSTN 167 2019 Conference Room
09:30 BOURNE v REGNAULT RSTN 731 2019 Conference Room
09:30 CAMPBELL v WHITEHEAD RSTN 745 2019 Conference Room
09:30 COUNCILLOR v CHESSON RSTN 735 2019 Conference Room
09:30 CZERNIAWSKI v FELLOWS & Ors RSTN 768 2019 Conference Room
09:30 DALE v HOLBEN RSTN 744 2019 Conference Room
09:30 DAVIES v VINCENTI RSTN 729 2019 Conference Room
09:30 FAHEY & Anor v RAKEI RSTN 752 2019 Conference Room
09:30 GREENLINK NOMINEES PTY LTD v MACGREGOR RSTN 733 2019 Conference Room
09:30 HARDEMAN v BUTLER RSTN 762 2019 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v KILPONEN RSTN 2258 2018 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v ROSBERGEN RSTN 738 2019 Conference Room
09:30 HURIA v KUMAR RSTN 393 2019 Conference Room
09:30 KAIEMME PTY LTD v GAMBLE RSTN 736 2019 Conference Room
09:30 KENNA & Anor v LAW RSTN 494 2019 Conference Room
09:30 LINES & Anor v HODGE & Anor RSTN 782 2019 Conference Room
09:30 MAKAREIN v TONJI RSTN 586 2019 Conference Room
09:30 MCGEOUGH v BENNETT & Anor RSTN 756 2019 Conference Room
09:30 MEARNS v MCKENNA & Ors RSTN 622 2019 Conference Room
09:30 MITCHELL v MCBRIDE & Anor RSTN 755 2019 Conference Room
09:30 MOREY v GUNN & Anor RSTN 748 2019 Conference Room
09:30 OLDFIELD v DEVLIN & Anor RSTN 730 2019 Conference Room
09:30 SIMON & Anor v SMITH RSTN 759 2019 Conference Room
09:30 SRIRATNESWARAN v MUIR RSTN 742 2019 Conference Room
09:30 STALTERI & Anor v HAWKINS & Anor RSTN 491 2019 Conference Room
09:30 SULLIVAN v ROBERTS & Anor RSTN 519 2019 Conference Room
09:30 VOS v BROMFIELD & Anor RSTN 749 2019 Conference Room
09:30 VUE v CONSTANCE & Anor RSTN 568 2019 Conference Room
09:30 WILSON v GRAY & Anor RSTN 534 2019 Conference Room
09:30 WYPYCH v MURPHY & Anor RSTN 404 2019 Conference Room
Trial Court
09:30 Holt v Robinson RSTN 728 2018 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
14:15 AHRENS, Robert John Courtroom 1
14:15 BEECROFT, Julian Lee Courtroom 1
14:15 BUTLER, Jade Christian Damien Courtroom 1
14:15 LAWRENCE, Benjamin Michael Courtroom 1
14:15 MCDONALD, Jemme-Lee Tewai Matao Courtroom 1
14:15 PENNY, Audrey Rose Courtroom 1
14:15 RILEY, Beryl Marjorie Courtroom 1
14:15 SMITH, Kevin James Courtroom 1
14:15 UGLE, Charlene Marie Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 BENNELL v Department of Transport EDL 40 2019 Courtroom 1
09:30 DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/AS HOUSING AUTHORITY v GARLETT & Anor RSTN 46 2019 Courtroom 1
09:30 TAYLOR v Department of Transport EDL 47 2019 Courtroom 1
09:30 THOMAS v Department of Transport EDL 45 2019 Courtroom 1

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 ARMSTRONG, Bradley James Court Room
10:00 BELL, Christopher John Court Room
10:00 BROWN, Jacob Andrew Court Room
10:00 CLARKE, Benjamin Paul Court Room
10:00 CREUSOT, Dale Thomas Court Room
10:00 CREUSOT, Robyn Louise Court Room
10:00 CULVERWELL, Jessica-Lee Ruth Court Room
10:00 DUNN, Kylie Katrina Court Room
10:00 FITZGERALD, Marc William Court Room
10:00 FORSBERG, Alex Lars Court Room
10:00 GARLETT, Jade Kosha Court Room
10:00 GARLETT, Nicholas Joseph Court Room
10:00 GAUCI, Cameron Alexander Court Room
10:00 GILLETT, Benjimin Aaron Court Room
10:00 Glandy Services Pty Ltd T/A Glandy Services Pty Ltd Court Room
10:00 GLEESON, Raymond John Court Room
10:00 HARNETT, Jason Patrick Court Room
10:00 HARTLEY, Deon Thomas Court Room
10:00 HARVEY, Darryl John Court Room
10:00 HENDRIX, Joanne Teresa Court Room
10:00 HISLOP, Evan James Court Room
10:00 HORGAN, Peter Michael Court Room
10:00 HURST, Matthew Charles Court Room
10:00 JEZIERSKI, Kate Michelle Court Room
10:00 KIELTY, James Michael Gerad Court Room
10:00 KNAPP, James Alan Leslie Court Room
10:00 LAWS, Dale Kane Court Room
10:00 MCDONNELL, Mitchell James Court Room
10:00 MEERS, Caine Brendon Court Room
10:00 MILLS, Brandon Court Room
10:00 O'DEA, Tristen Taylah Court Room
10:00 PLAISTED, Adrian Newman Court Room
10:00 PRITCHARD, Jacob Dean Court Room
10:00 ROBERTS, Keith Charles Court Room
10:00 RYDER, James Ben Court Room
10:00 RYDER, Joseph Patrick Court Room
10:00 SCHEEPERS, Ruhan Pieter Court Room
10:00 SEDDON, Jessica Mary Court Room
10:00 SHARPE, Paul Robert Court Room
10:00 SIMPSON, Shane Andrew Court Room
10:00 SMITH, Rachel Maina Court Room
10:00 STACK, Bradley Ronald Court Room
10:00 STACK, Wendy Alice Court Room
10:00 THOMAS, Garry Van Court Room
10:00 TRAVERS, Ben Court Room
10:00 WALLEY, Gertrude Iris Jean Court Room
10:00 WEBB, Ash Malcolm Court Room
10:00 WESTBERG, Jarryd Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:00 BURNETT, Crystal Lee Courtroom 1
09:00 BURNETT, Joshua Ray Courtroom 1
09:00 BURNETT, Nicholas John Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Karamaina Leon Courtroom 2
09:30 ASHWIN, Tiarra Christie Marie Courtroom 2
09:30 Barr, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 BEDFORD, Todd James Courtroom 2
09:30 BREMNER-WALKER, Jye Robert Courtroom 2
09:30 BRENNAND, James Lawrence Courtroom 2
09:30 BROCKMAN, Tiegan Marie Courtroom 2
09:30 BYRNE, Rachelle Anne Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Shane Lindsay Courtroom 2
09:30 CLARKE, Shane Edward Courtroom 2
09:30 CLINCH, Robert Courtroom 2
09:30 COOPER, Larreta Laresa Courtroom 2
09:30 CROYSDALE, Christopher Dean Courtroom 3
09:30 DANBY, Cindy Leigh Courtroom 2
09:30 DUNN, Kim Maxwell Courtroom 2
09:30 EVANS, Jarrad Courtroom 2
09:30 FAZZINO, Jodi Pauline Courtroom 2
09:30 GRAY, Peter Gordon Courtroom 2
09:30 HALL, Sara Anne Courtroom 2
09:30 HANSEN, Alena Marge Courtroom 2
09:30 JEAKES, Tahnee Lee Courtroom 2
09:30 KNIGHT, Vincent Albert Courtroom 2
09:30 LUKE, Damien Francis James Courtroom 2
09:30 MAHONEY, Leah Courtroom 2
09:30 MEEHAN, Sherree Kathleen Courtroom 2
09:30 MENEGOLA, Jayce-Dylan Courtroom 2
09:30 MERRILEES, Taliah Nevana Courtroom 2
09:30 NARRIER, Jermaine Trent Courtroom 2
09:30 NGAROTATA, Kaya Cribb Courtroom 2
09:30 PEKAMA, Jacob Courtroom 2
09:30 PINES, Jeffery Robert Courtroom 2
09:30 REDDISH, Mark Stephen Courtroom 2
09:30 REID, Nathan John Courtroom 2
09:30 ROBB, Jessica M Courtroom 2
09:30 SCOTT, Kelly Leanne Courtroom 2
09:30 SCRIVENER, Anthony James Courtroom 2
09:30 SEMUNTU, Fred Nsenga Courtroom 2
09:30 SKINNER, Graham Steven Courtroom 2
09:30 STONE, Terence Courtroom 2
09:30 SWIFT, Robert Clarence Courtroom 2
09:30 TATTERSALL, Kim Elizabeth Courtroom 2
09:30 THOMAS, Kyle Mark Courtroom 2
09:30 THOMPSON, Natalie Jane Courtroom 2
09:30 TSAGARIS, Christopher Courtroom 2
09:30 WAINWRIGHT BOOGAARD, Dain Courtroom 3
09:30 WALLEY, Austin Gerry Courtroom 2
09:30 WEBB, Shannon Aubrey Courtroom 2
09:30 WHEELER, Andrew Alexander Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Mark Anthony Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
09:30 HOUSING AUTHORITY v ILICH RSTN 604 2019 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v MACKENZIE RSTN 692 2018 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 ASHWIN, Gary James Courtroom 1
09:00 BAINBRIDGE, Natasha Harkins Courtroom 1
09:00 BATTLE, Lewis Jason Courtroom 1
09:00 BATTLE, Lutarlah Sally Courtroom 1
09:00 BAUMGARTEN, Dean Courtroom 1
09:00 BAUMGARTEN, Tyron Wayne Courtroom 1
09:00 BELLOTTI, Aaron James Courtroom 1
09:00 BIN SAAD, Aziz Norman Courtroom 1
09:00 BONNEY, Crashelle Annette Courtroom 1
09:00 BRIGHT, Aaron Leigh Courtroom 1
09:00 BURTON, Tony Courtroom 1
09:00 CLINCH, Amarina Ricadonna Anne Courtroom 1
09:00 COOPER, Taleah Ann Marie Courtroom 1
09:00 COTCHILLI, Russell Courtroom 1
09:00 COWEY, Dries Courtroom 1
09:00 DANN, Duanne Daisy Jean Courtroom 1
09:00 DHU, Brandon Darryl Charles Courtroom 1
09:00 DODD, Joanne Elizabeth Courtroom 1
09:00 DODD, Lennis James Courtroom 1
09:00 DRAGE, Narelle Courtroom 1
09:00 ELLIS, Lafe Graeme Courtroom 1
09:00 FOGARTY, Justin Douglas Courtroom 1
09:00 FORD-COLLIER, Jastin Roysten Lennard Lesly Courtroom 1
09:00 FORREST, David Courtroom 1
09:00 FRANCIS, Quincey William Courtroom 1
09:00 FRANK, Amos Courtroom 1
09:00 GALBY, Eric George Courtroom 1
09:00 GARDINER, Justina Rose Courtroom 1
09:00 GORDON, Junior Paul Courtroom 1
09:00 HALL, Tyhannah Marie Courtroom 1
09:00 HARMAN, Christie Ann Courtroom 1
09:00 HINDMAN, Amy June Courtroom 1
09:00 JACKAMARRA, Mary Courtroom 1
09:00 JACKAMARRA, Monica Bernadette Courtroom 1
09:00 JONES, Clifford James Courtroom 1
09:00 JONES, Kingsley Johnothan Courtroom 1
09:00 KELLY, Nathan John Courtroom 1
09:00 KICKETT, William Charles Courtroom 1
09:00 LANE, Conan Courtroom 1
09:00 LEWIS, Benedict Saviour Courtroom 1
09:00 LEWIS, Monica Lisa Courtroom 1
09:00 LOCKYER, Albert Peter Courtroom 1
09:00 LOCKYER, Vanessa Rose Courtroom 1
09:00 LOGAN, Iain James Courtroom 1
09:00 MACALE, Eldean Lionel Courtroom 1
09:00 MARNEY, Augustine Bill Courtroom 1
09:00 Marney, Richard Courtroom 1
09:00 MARTIN, Rebecca Anne Courtroom 1
09:00 MOSQUITO, Ronald Courtroom 1
09:00 NARRIER, Kieran Michael Courtroom 1
09:00 PIANTA, Richard Anthony Courtroom 1
09:00 PICKETT, Georgina Marie Courtroom 1
09:00 PINDAN, Cyril Courtroom 1
09:00 PODMORE, Jack Aaron Courtroom 1
09:00 RICHARDS, Raymond Courtroom 1
09:00 RILEY, Timothy Glen Courtroom 1
09:00 ROBINSON, Bradley Mark Courtroom 1
09:00 SAILOR, Louise Anne Courtroom 1
09:00 SAILOR, Zane Leo Rick Michael Courtroom 1
09:00 SNOOK, Caitlyn Ann Courtroom 1
09:00 STEVENS, Cedric Courtroom 1
09:00 STEVENS, Quintan Lyie Courtroom 1
09:00 STEWART, Ian John Courtroom 1
09:00 STUCHBURY, Corry Mark Scott Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Linley Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Norman Courtroom 1
09:00 TODD, Corbin James Richard Courtroom 1
09:00 TULLOCK, Kelman Troy Courtroom 1
09:00 TULLOCK, Leslie Clive Courtroom 1
09:00 VIGAR, Mudmee Courtroom 1
09:00 WARR, Nicholas Arthur Courtroom 1
09:00 WELLINGTON, May Courtroom 1
09:00 WILSON, Tyran Michael George Courtroom 1
09:00 XAVIER, James Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 344 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 317 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 318 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 319 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 23 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 12 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 13 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 14 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 596 2018 Court 5
09:01 Not Published PC 188 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 325 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 470 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 602 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 132 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 159 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 240 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 241 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 243 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 244 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 245 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 282 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 283 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 284 2019 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 2 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 3 2018 Courtroom 1

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 4 2019 the Courtroom



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
10:00 GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD & Anor v GORST CC 729 2019 1 - 11
10:00 GORST & Anor v GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD CC 728 2019 1 - 11
10:00 GORST & HODGE v GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD CC 579 2019 1 - 11
Commercial List
10:00 Goddard & Ors v Western Australia Speedcar Drivers Association Inc (WASDA) CC 1989 2018 3 - 8
10:15 PATTERSON & Anor v CRAFT DECOR PTY LTD CC 335 2019 3 - 8
10:30 WOTHERSPOON v JONGKO & ANOR CC 591 2019 3 - 8
11:00 Dorn & Anor v City Of Vincent CC 49 2018 3 - 8
11:15 QUOC VIET NOMINEES PTY LTD v WARRINGTON 45 FRANCIS PTY LTD AS TRUSTEE FOR WARRINGTON 45 FRANCIS STREET ASSET TRUST CC 298 2019 3 - 8
Licensing List
14:00 Commissioner Of Police v HERBERT CC 197 2019 3 - 8
14:00 COMMISSIONER OF POLICE v MANDIN VR 39 2019 3 - 8
14:00 Commissioner Of Police v USIFY CC 204 2019 3 - 8
14:00 COMMISSIONER OF POLICE v VAN STYN VR 64 2019 3 - 8
14:00 MEYER v Department of Transport CC 601 2019 3 - 8
VR Mediation
10:00 Veterinary Surgeons Board of WA v COLLIER VR 11 2019 2 - 11

Back to Top