Today's Court Listings

The daily court lists for: 21 September 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:45 BOZIC v RAND MINING LIMITED CIV 2485 2018 7 - 710
11:15 Ferrier v Minister of Health CIV 1438 2014 7 - 710
12:15 Gee v Gee & Ors CIV 1961 2018 7 - 710
15:00 Morgan & Anor v Morgan & Anor CIV 3128 2016 7 - 710
Civil Trial
10:30 Chappell v Goldspan Investments Pty Ltd CIV 1597 2014 3 - 35
Directions
14:15 Meiners v Gunn CIV 1228 2018 6 - 607
14:30 Ryder v Aphrodite Gold Limited CIV 2440 2013 3 - 36
Judge's CMC List
09:30 HospEquip Pty Ltd v Hussain CIV 2175 2018 6 - 606
Judgment SC
09:15 Maio v City of Stirling CIV 2706 2013 4 - 43
09:15 Pace v Murivki CIV 2571 2018 4 - 43
09:15 Permanent Custodians Limited v Shannon & Anor CIV 1174 2013 4 - 43
Registrars Special Appointment
10:00 JACKSON v JAMES & Anor CIV 2005 2018 8 - 806
10:00 Moyle v De Quarles & Anor CIV 1770 2016 8 - 814

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 FOFANA, Matafa 4 - 4-1
10:00 KOROMA, Rosaline 4 - 4-1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00 RADOVIC, Milos Court No. 6
14:15 TURNER, Paul Gary Court No. 7

No Civil Listing for Today.



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 HUNT, LEIGH Court Room 2
10:00 SIMS, Kelly Maree Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 RODD, Braydon Kyle 3 - 32

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALDRED, Bryant John 5 - 5-1
09:00 BARRETT, Adrian Dale 5 - 5-1
09:00 BEGGS, Joshua Owen 5 - 5-1
09:00 BELL, Jaimie-Rae 5 - 5-1
09:00 BENNET, CHRISTOPHER 5 - 5-1
09:00 BORREBINNA, Sarah Louise 5 - 5-1
09:00 BROWN, Benjamin Lewis Paul 5 - 5-1
09:00 CALLAGHAN, Francesca Christina 5 - 5-1
09:00 CARVELL, AMY 5 - 5-1
09:00 CATALANO, Anthony Raymond 5 - 5-1
09:00 COWIE, Brock Allan 5 - 5-1
09:00 CULLIMORE, Jasmin Kylie 5 - 5-1
09:00 DANN, Nathan 5 - 5-1
09:00 DAVIS, Jayden Luke 5 - 5-1
09:00 DE BAIS, Matthew James 5 - 5-1
09:00 FORREST, Nyiltjiri Naalina 5 - 5-1
09:00 GIACOMEL, Simon Paul 5 - 5-1
09:00 GIRMAY, Zekarias 5 - 5-1
09:00 GORDON, Mathew Hiroji 5 - 5-1
09:00 GREENWOOD, Kim Alfred 5 - 5-1
09:00 HADFIELD, QUENTEN 5 - 5-1
09:00 Hicks, JAMIE 5 - 5-1
09:00 HUNT, Shane Gordon Steven 5 - 5-1
09:00 KELLY PANAIA, David John 5 - 5-1
09:00 Kenny, Elizabeth Gabriel 5 - 5-1
09:00 LOVE, Jamie Robert 5 - 5-1
09:00 MACEY, Scott Daryl 5 - 5-1
09:00 MARTIN, Norman Lindsey 5 - 5-1
09:00 MCCANN-WHATUIRA, Huia Prince 5 - 5-1
09:00 MCKEE, Regan Ace 5 - 5-1
09:00 MCLERNON, Douglas Peter 5 - 5-1
09:00 MORRISON, Brett Ashley 5 - 5-1
09:00 MORRISON, Brett Ashley 5 - 5-1
09:00 MURRAY-CHAPLIN, Shontele 5 - 5-1
09:00 NEWLAND, Kristina Claire 5 - 5-1
09:00 NGUYEN, Thi Trang 5 - 5-1
09:00 NOORZAI, Naser 5 - 5-1
09:00 ODLIN, Jayden Leslie 5 - 5-1
09:00 PENNY, Deborah Lorraine 5 - 5-1
09:00 PROHASKA, Oscar Andrew 5 - 5-1
09:00 REDGRAVE, Arthur Gregory 5 - 5-1
09:00 ROBINSON, Jayden Lee 5 - 5-1
09:00 SARANTOS, Jonathan Stanley 5 - 5-1
09:00 SAVILL, Isaac Wayne 5 - 5-1
09:00 SCHOOF, Callum 5 - 5-1
09:00 SCOTT, Daniel Lee 5 - 5-1
09:00 SCOTT, Daniel Lee 5 - 5-1
09:00 SIPASEUT, Vanxay 5 - 5-1
09:00 SLATER, Katy Teresa 5 - 5-1
09:00 SLATER, TREVOR JUSTIN 5 - 5-1
09:00 STANCZYK, Clayton Anton 5 - 5-1
09:00 TAYLOR, Gary 5 - 5-1
09:00 TRAN, Hoa Van 5 - 5-1
09:00 TRINCA, Adrian Anthony 5 - 5-1
09:00 TROMPP, Jacob John 5 - 5-1
09:00 UGLE, Darryl Thomas 5 - 5-1
09:00 UGLE, Julian Marshall James 5 - 5-1
09:00 WHITE, Paula Elizabeth 5 - 5-1
09:00 WISHART, Christian Stephen 5 - 5-1
09:00 WOODS, Dominic Patrick 5 - 5-1
09:00 WRIGHT, Aaron Leslie 5 - 5-1
09:15 ALFRED, Mark Arnold 6 - 6-2
09:15 BELLOTTI, Aaron James 6 - 6-2
09:15 BORSIC, Maxwell Leo 6 - 6-2
09:15 CASSIDY, Ryan Anthony 6 - 6-2
09:15 COURT, Robyn M 6 - 6-2
09:15 COX, Tyson Gilbert 6 - 6-2
09:15 DE PLEDGE, Kimberly Thomas 6 - 6-2
09:15 HUME, Gubby Douglas 6 - 6-2
09:15 HUNT, MATTHEW 6 - 6-2
09:15 LEAHY, Robert Kiama 4 - 4-4
09:15 MARNEY, Derwin Tom 6 - 6-2
09:15 MAY, Christopher David 6 - 6-2
09:15 MONAGHAN, Stuart Michael 6 - 6-2
09:15 RONAN, Lyndon 6 - 6-2
09:15 SAM, Philisa Kay 6 - 6-2
09:15 SMITH, Shaun William 6 - 6-2
09:15 WINDER, Raymond Lionel Douglas 6 - 6-2
09:15 WINDER, Raymond Lionel Douglas 6 - 6-2
09:15 YARRAN, James David 4 - 4-4
09:30 BLOOR, Jocelyn Faye 5 - 5-2
09:30 GASKIN, Elliott Ian 2 - 2-2
09:30 JACKSON, Joel Garry 6 - 6-4
09:30 THOMPSON, Brodie Donald 5 - 5-3
09:30 TURNER, Sherree Leah 2 - 2-1
10:00 ACIL, Eren Melih 7 - 7-2
10:00 ALLBEURY, Simon Gary 7 - 7-2
10:00 ALSAAD, SAMMI 7 - 7-2
10:00 BONE, Adrian Joseph 3 - 3-2
10:00 CARMAN, Simon Peter 7 - 7-2
10:00 COULSON, Danny John 7 - 7-2
10:00 DUFFIELD, Alan Anthony 7 - 7-2
10:00 DUNN, Jordan Anthony 3 - 3-2
10:00 DUNN, Samantha Joy 3 - 3-2
10:00 FULLER, Michael Thomas 3 - 3-4
10:00 HAINSWORTH, Terrence William 7 - 7-2
10:00 HOWE, Travis Alan 7 - 7-2
10:00 HUSSAINI, SAIED ALI 7 - 7-2
10:00 ILICH, Predrag 2 - 2-2
10:00 Jackett, Christopher Ian Scott 7 - 7-2
10:00 KICKETT, Ephraim Roy 7 - 7-2
10:00 KRISHNAN, Praveen 7 - 7-2
10:00 LAUBSCHER, Keaton Frans 2 - 2-2
10:00 LEE, Julie 7 - 7-2
10:00 MACALISTER, Douglas Francis 3 - 3-4
10:00 MELDER, Eric Anthony 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, DINH 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Ngoc Tuyen 3 - 3-1
10:00 NGUYEN, Nhat Long 7 - 7-2
10:00 PAAHI, Thomas Michael John 7 - 7-2
10:00 PHAN, Nhat Quang 7 - 7-2
10:00 PRESTON, Patrick James 7 - 7-2
10:00 RAMEKA, Samuel Te Huia 7 - 7-2
10:00 RANKIN, Kelli Maree 7 - 7-2
10:00 Reale, Mathew Paul 2 - 2-2
10:00 RILEY, Corey Neville 3 - 3-2
10:00 RUMBOLD, Harrison Kevin John 7 - 7-2
10:00 SMITH, William Edward 5 - 5-4
10:00 Stipanich, David John 3 - 3-4
10:00 TURNER, AARON 7 - 7-2
10:00 WALLACE, Damian Leonard 7 - 7-2
10:00 WATSON, Dirk 7 - 7-2
10:00 WHARRAM, Patrick James 7 - 7-2
11:30 CHAMBERLAIN, Colin Paul 5 - 5-1
11:30 FITZGERALD, Marcus-Scott Gerard 5 - 5-1
11:30 JANSZE, Danielle Maree 5 - 5-1

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Bicknell v Pickard CIV 2716 2013 1 - 1-3
Directions (2005 Rules)
14:15 Agoes v Toop CIV 3074 2012 1 - 1-2
14:15 Avsar v Richwood CIV 1557 2013 1 - 1-2
14:15 Chan v St John of God Health Care Inc CIV 3771 2015 1 - 1-2
14:15 Goncalves v Oliveira CIVO 127 2018 1 - 1-2
Judges Special Appointments
11:30 Medical Solutions Australia Pty Ltd v Qureshi APP 33 2018 6 - 6-3
Registrars Chambers - Com List
09:30 Shuy v Habibi & Another CIV 2656 2017 1 - 1-2
10:00 Ballantyne & Another v Shire of Ravensthorpe CIV 1751 2018 1 - 1-2
10:00 Black Rocks (WA) Pty Ltd v Debretton-Gordon CIV 2772 2018 1 - 1-2
10:00 Ford v Hipo Resources Limited CIV 2452 2018 1 - 1-2
10:00 Holcim (Australia) Pty Ltd v Wollecton Corporation Pty Ltd & Others CIV 3158 2017 1 - 1-2
10:00 QBE Insurance (Australia) Limited v Raykon Group Pty Ltd CIV 2421 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Deputy Commissioner of Taxation v Marcelli CIV 3229 2016 1 - 1-2
Reserved Decision
09:30 Canon Food Services Pty Ltd v VR Pace Corporation Pty Ltd as Trustee for the Canon Foods Unit Trust & Another CIV 3299 2018 1 - 1-4

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 PEARCE, Tennessee James Courtroom 2
10:00 GREEN, Sherona Patricia Courtroom 2
10:00 HORSBURGH, Markis Laurent Courtroom 2
11:30 MAGARELLI, Mauro Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 BARKER, Robert Alan Court Room 3
09:30 LOVETT, Guy Eric Court Room 3
09:30 ROGERS, Denham Anthony Court Room 3
14:30 KAYE, Lois Mehgan Court Room 3

Civil Listing
Combined Court
14:15 SMITH v Department of Transport EDL 320 2017 Court Room 3

Alice Springs (NT)
Criminal Listing
10:00 MITCHELL, Amos Courtroom

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 BENNELL, Jerome Adam Armadale Court 1
09:30 AHMADI, Nadir Armadale Court 1
09:30 ALSAADI, Mohammed Salem K Armadale Court 1
09:30 ASPLIN, Amy Louise Armadale Court 1
09:30 BALL-ANDREWS, Amanda Leigh Armadale Court 2
09:30 BEAZLEY, Carlos Troy Armadale Court 1
09:30 BINDER, Neville Spencer Armadale Court 1
09:30 BLAIR-HICKMAN, Harley John Armadale Court 2
09:30 BOLAND, Emma Joy Armadale Court 2
09:30 BOLTON, Lana Louise Armadale Court 2
09:30 BONSER, ZACHARY Armadale Court 2
09:30 BORIBOON, Suriya Armadale Court 1
09:30 BRENTON, Anthony Philip Armadale Court 2
09:30 BRYCE, Robbe George Armadale Court 2
09:30 BUNYADI, Omid Armadale Court 2
09:30 CASSIN, Mitchell James Armadale Court 1
09:30 CAULFIELD, Steven John Armadale Court 2
09:30 COOK, Bryce Rodney Armadale Court 1
09:30 COOKSON, Graham John Armadale Court 2
09:30 COVICH, Simone Marnie Armadale Court 2
09:30 CUNNINGHAM, Ronald Robert Armadale Court 2
09:30 DEALE, Matthew John Armadale Court 2
09:30 DOHERTY, Pamela Ann Armadale Court 2
09:30 DOWSON, Donna Lee Armadale Court 2
09:30 DRAGE, Kristina Maree Armadale Court 2
09:30 DRISCOLL, Shaun Michael Armadale Court 2
09:30 EADES, Billie Joe Armadale Court 1
09:30 EGGLESTON, Kyle Scott Armadale Court 2
09:30 EMERY, Ryan Steven Armadale Court 2
09:30 FABRE-SIMMONDS, Mark Armadale Court 1
09:30 FAGHIRI, Jumakhan Armadale Court 2
09:30 FARMER, Karen Suzanne Armadale Court 2
09:30 FINDLAY, Douglas James Armadale Court 2
09:30 GALVIN, Hohepa Alan Armadale Court 2
09:30 GARLETT, Lakita Nandalee Armadale Court 2
09:30 GARLETT, Shemieka Dorothy Lena Armadale Court 2
09:30 GARLETT, Tyra Cree Shanice Armadale Court 2
09:30 GEARD, Georgina Gaye Armadale Court 2
09:30 GEORGE, Caitlin Leigh Armadale Court 1
09:30 GOSSAGE, Samuel Michael Armadale Court 1
09:30 GREEN, Christopher Leslie Armadale Court 2
09:30 GREEN, Daniel Thomas Michael Armadale Court 1
09:30 GREEN, Lee Frederick Armadale Court 2
09:30 HAMILTON, Daniel Stephen Armadale Court 2
09:30 HAMPTON, Chloe Jane Armadale Court 2
09:30 HANSEN, Jason Kane Armadale Court 2
09:30 HANSON, DANIELLA Armadale Court 1
09:30 HAYWARD, Christine Karen Lee Armadale Court 2
09:30 HEAWARD, Andrew Jeremy Armadale Court 2
09:30 HERMAN, Serina Anne Armadale Court 2
09:30 HUSSAINI, NAZIR Armadale Court 2
09:30 INMAN, Ashton John Armadale Court 2
09:30 JAMES, Bianca Armadale Court 1
09:30 JOHNSON, Matthew John Armadale Court 2
09:30 JONES, Colin Allan Armadale Court 2
09:30 JONES, Richard Len Armadale Court 2
09:30 KNAPP, Ethan Luke Armadale Court 1
09:30 KNIPE, Ian Lyn Armadale Court 2
09:30 LOH, Rainie T Armadale Court 2
09:30 MASOUD, Zahid Armadale Court 1
09:30 MATTNER, James Peter Armadale Court 2
09:30 McCullock, Aimee Catherine Armadale Court 1
09:30 MCDONALD, Troy Jeffrey Armadale Court 2
09:30 MCGRATH, Lachlan Armadale Court 1
09:30 MCGRATH, Martin Leslie Armadale Court 1
09:30 MCKINLEY, Amanda Jane Armadale Court 2
09:30 MCMILLAN, Shaun James Armadale Court 2
09:30 MCNAMARA, Felicity Emma Armadale Court 2
09:30 MEAD, Danny Armadale Court 2
09:30 MEADS, Edward Robert Armadale Court 2
09:30 MENTIPLAY, Michael John Armadale Court 2
09:30 MILLER, Milinda Armadale Court 1
09:30 MILLER, Miranda Armadale Court 2
09:30 MURACE, Bradley David Armadale Court 2
09:30 NARKLE, Gilbert Bartholemew Armadale Court 1
09:30 NARKLE, Leroy Keenan Armadale Court 1
09:30 NGAIA, Shannon Luana Armadale Court 2
09:30 OSBOINE, Kelly Jade Armadale Court 2
09:30 OSBORNE, Nirvana Ellen Armadale Court 2
09:30 PANIZZA, Chantelle Elizabeth Armadale Court 2
09:30 PASSMORE, Thomas Jay Armadale Court 2
09:30 PENALUNA, David Charles Armadale Court 2
09:30 PENNY, Eileen Mandy Armadale Court 1
09:30 PICKETT, Ramone Anthony Armadale Court 2
09:30 POWELL, Andrew Louis Alan Armadale Court 2
09:30 QUARTERMAINE, Lawrence Henry Armadale Court 2
09:30 RANKINS, Mark Wayne Armadale Court 2
09:30 RICHARDSON, Paul Harvey Armadale Court 2
09:30 RIDGWELL, Adam James Armadale Court 2
09:30 ROADS, Brett Kieth Armadale Court 2
09:30 ROBINSON, ISRAEL Armadale Court 2
09:30 ROGERS, Rhys Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Jasmine Armadale Court 2
09:30 ROOKS, Melissa Nicole Armadale Court 2
09:30 RYBARCZYK, Michael Bruce Armadale Court 1
09:30 SAYERS, Joshua John Armadale Court 1
09:30 SCATTINI, Nathan Alan Armadale Court 2
09:30 SEPEDE, Phillip Joseph Armadale Court 1
09:30 SEWELL, Darryl Raymond Armadale Court 1
09:30 SMART, David John Armadale Court 2
09:30 SMITH, Bradley Andrew Armadale Court 2
09:30 SMITH, Kalon Douglas Armadale Court 2
09:30 STOKES, Samuel Leonnard Armadale Court 2
09:30 STONE, Karla Richelle Armadale Court 2
09:30 STRESTIK, Talia Hazel Mary Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Brittany Lee Armadale Court 2
09:30 THOMAS, Corey James Armadale Court 1
09:30 TISCHER, Tanya Marie Armadale Court 1
09:30 TREND, Rhiannon Jade Armadale Court 2
09:30 TURNER, Kevin Delbert Armadale Court 2
09:30 UNDERWOOD, Timothy John Armadale Court 2
09:30 VIDA, Julius Denzel Armadale Court 1
09:30 WEST, Bailey David Armadale Court 1
09:30 WHITBY, Garrett Russell John Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Cody Ryan Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Faizel Armadale Court 2
09:30 WILLIAMS, Shanika Louise Armadale Court 2
09:30 WINMAR, Eldine Charles Patrick Armadale Court 2
09:30 WOOD, Paul William Armadale Court 2
09:30 WOODWARD, Carson Armadale Court 1
09:30 WOOLAWAY, Callum Armadale Court 1
09:30 YATES, WILLIAM Armadale Court 2
09:30 YEARDLEY, Melissa Angela Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ALLEN, Mark James Court Room 1
10:00 COLE, Darren John Court Room 1
10:00 DE BAUGY, Joshua David Court Room 1
10:00 EUVRARD, Toby Jase Court Room 1
10:00 HENRY, George Francis Court Room 1
10:00 INGHAM, Earle Court Room 1
10:00 JONES, Daniel Anthony Court Room 1
10:00 LOO, Neville James Court Room 1
10:00 MAHER, Shaun Alan Court Room 1
10:00 MUNRO, Luke Charles Court Room 1
10:00 NARRIER, Sheree May Court Room 1
10:00 PAYNE, Steven John Court Room 1
10:00 RILEY, Melissa Sue Court Room 1
10:00 SMITH, NATHAN Court Room 1
10:00 STOTT, Kristy Dawne Court Room 1
10:00 YATES, DAVID Court Room 1
14:15 BELL, PAUL Court Room 4
14:15 COUNCILLOR, Brandon Kane Court Room 4
14:15 WIJNEN, Paul Jason Court Room 4

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Margetts v Department of Transport EDL 561 2018 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:30 MITCHELL, Kira Dalphine Court Room 2
11:00 HANSEN, Jordan Nicholas Court Room 2
11:00 HOUGH, Jye Steven Court Room 2
11:00 OLIVER, Kelvin James Court Room 2
11:00 WINDER, Nathan Kenneth Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALTINTAS, Gunes 3 - 34
09:00 Bradley, Beverley Edith 4 - 41
09:00 BRANCHE, Justin Scott 4 - 41
09:00 BRIGGS, Laurence Patrick 4 - 41
09:00 BRITOS, Ruben 3 - 34
09:00 CAMPBELL, Joseph Shaun Michael 4 - 41
09:00 CHUBBY, Dennison Leslie 4 - 41
09:00 COLLARD, William Dennis 4 - 41
09:00 DE VEYRA, Rick James Talusan 4 - 41
09:00 EVANS, Caitlin Rose 3 - 34
09:00 FAM, Chaney John 3 - 34
09:00 GARLETT, Donald Wayne 4 - 41
09:00 GROVES, Amy Jasmine 3 - 34
09:00 GRUNDY, Jay Alexander 3 - 34
09:00 GULLOTTI, Daniella Louise 4 - 41
09:00 GURRY, Benjamin Paul 4 - 41
09:00 HA, Manh Van 4 - 41
09:00 HARBAN, Christopher Mark 4 - 41
09:00 HILL, Brody William Charles 4 - 41
09:00 HINDMARSH, Raymond Edward 4 - 41
09:00 HUTT, Michael John 3 - 34
09:00 JAMES, Todd Nathan 4 - 41
09:00 JOHNSTONE, LESLIE 4 - 41
09:00 KHAN, Ardil 4 - 41
09:00 LIA, Tito 4 - 41
09:00 MARASINGHAGE, JANAKA KUMARA ABEYRATNA 4 - 41
09:00 MCCANN, Paul Andrew 3 - 34
09:00 MCKELVIE, JAY 4 - 41
09:00 MEANEY, Paul John 4 - 41
09:00 MILLER, Jessica Louise 4 - 41
09:00 MILLER, Patrick 4 - 41
09:00 MITCHELL, Jason John 3 - 34
09:00 MORRISON, Kevin Michael 4 - 41
09:00 MOURAMBINE, Glen Charles 3 - 34
09:00 MUSGRAVE, Darcy Lenard 4 - 41
09:00 NANNUP, Jeremy Jacob 3 - 34
09:00 NGUYEN, DUC 4 - 41
09:00 NGUYEN, Phuong Dong 4 - 41
09:00 O'BRIEN, Tom Leslie 3 - 34
09:00 PACKER, William 4 - 41
09:00 PALINGER, Oliver James 4 - 41
09:00 PARREMORE, Tristan Thomas 4 - 41
09:00 PICKETT, James Neil 3 - 34
09:00 REGNAULT, Chanelle Louise 4 - 41
09:00 RYAN, Dylan James 3 - 34
09:00 SIB, Khaody 4 - 41
09:00 SMITH, Thomas Walter Maitland 3 - 34
09:00 SWEENEY, ASHLEY 4 - 41
09:00 TOWN, Eleathea Grace 4 - 41
09:00 TRAN, Tiu Van 4 - 41
09:00 TURNER, Adam Nathan 4 - 41
09:00 VAN DONGEN, Bodie Michael 4 - 41
09:00 VIDICH, Christopher Philip 4 - 41
09:00 WAGNER, Kristen 4 - 41
09:00 Wagner, Narelle Susan 4 - 41
09:00 WELLER, Shayne Michael 4 - 41
09:00 WHITBY, Norman Judd 4 - 41
09:00 WILLS, James 3 - 34
09:00 YOUNG, Luke Ashley 3 - 34
09:30 ANDERSON, Ellen Terese 3 - 32
09:30 AVSAR, Alex Joseph 3 - 32
09:30 BATESON, Cameron James 3 - 38
09:30 BENNET, CHRISTOPHER 3 - 32
09:30 CABALT, Travis Johan Wayne 3 - 38
09:30 CASHIN, Desserae Lesley 3 - 32
09:30 CHIA, Philip 3 - 38
09:30 CLARKE, Kenneth Robert 3 - 38
09:30 GARLETT, Tyra Cree Shanice 3 - 32
09:30 HART, Valesta Louise 3 - 32
09:30 HOGAN, Travis 3 - 32
09:30 HUMPHREY, Michelle Ann 3 - 32
09:30 ISHIGUCHI, Aaron Allan 3 - 38
09:30 ITALIANO, Giovanni Carlo 3 - 32
09:30 LOKOSANG, David 3 - 32
09:30 MA, Russell John 3 - 32
09:30 MCSWEENEY, Jarrod John 3 - 38
09:30 MILLER, Cindy May 3 - 32
09:30 MORRISON, Josie May 3 - 38
09:30 MOURISH, Marilyn Maree 3 - 32
09:30 MURFIT, Daniel Ashley 3 - 38
09:30 NGUYEN, Peter 3 - 38
09:30 PENNY, Kathleen Ann 3 - 32
09:30 RODD, Braydon Kyle 3 - 32
09:30 RUMBOLD, Harrison Kevin John 3 - 32
09:30 SAGOTE, Silo 3 - 38
09:30 SMART, ANDREW 3 - 32
09:30 STANLEY, Kylie 3 - 32
09:30 TRAN, Nhung T H 3 - 32
09:30 Vargess, Kevin 3 - 32
09:30 VARRONE, Sofia Bianca Mae 3 - 38
09:30 WALLEY, Cohen Tremayne 3 - 32
09:30 WARD, Nicholas John Barrett 3 - 38
09:30 YOUNG, Rebecca Elizabeth 3 - 32
09:45 WEBSDALE, Dion Craig 3 - 32
10:00 Adam, Mark Alasdair 5 - 52
10:00 ADAMS, Darren John 3 - 31
10:00 Akbari, Hassan 5 - 52
10:00 ALLAN, Hannah Georgia 4 - 42
10:00 ALLEN, Marc Jeffrey 3 - 31
10:00 ALLEN, Steven Mark 3 - 31
10:00 ANDERSON, Cameron Derek 3 - 34
10:00 ANDERSON, Thomas Michael 5 - 55
10:00 ARCHER, Terrence William 4 - 41
10:00 ARGALIOGLU, Salman 3 - 34
10:00 ASCOUGH, Jamie Andrew 4 - 41
10:00 ASHCROFT, Tegan Ann 3 - 34
10:00 ASHWORTH, Beaudee David Roy 3 - 37
10:00 ASSAAD, Nohh Mahmood 3 - 31
10:00 Athy, John Patrick 5 - 52
10:00 AUZU, Bienvenue 3 - 34
10:00 BABAKARKHIL, Sarbaland 4 - 41
10:00 BAKER, DYLAN 3 - 31
10:00 BARBER, Kelly Joanne 4 - 41
10:00 BEAMAN, Liam Michael 3 - 34
10:00 BEAUCHAMP, Scott James 3 - 31
10:00 BISHOP, Daselle Moana 4 - 42
10:00 BISHOP, Daselle Moana 4 - 42
10:00 BLURTON, Desmond Gerrard 3 - 31
10:00 BOLTON, Darren George 4 - 41
10:00 BOND, Brooke Ashleigh 3 - 31
10:00 BOWRING, Jason 3 - 34
10:00 BRANDIS, Scott Darryl 3 - 34
10:00 BRENTON, Storme Carlene 3 - 34
10:00 BRINDLEY, Chas Hamilton 5 - 55
10:00 BROPHO, Miriam Jane 3 - 34
10:00 BROWN, Benjamin Lewis Paul 3 - 32
10:00 BROWN, Darryl William James 3 - 32
10:00 BROWN, Michael Ashley 3 - 34
10:00 BRUCE, Ewan James 5 - 55
10:00 BURT, Daniel Joshua 3 - 31
10:00 BURTON, Garry Edward 4 - 42
10:00 BYRNE, Harry Morgan 3 - 31
10:00 CALLAHAN, Seann Michael 3 - 31
10:00 CARCIONE, Dane Laurence 4 - 41
10:00 CARDER, Barak Daniel 4 - 41
10:00 CARRICK, David Robert 4 - 41
10:00 CHANDON LUX PTY. LTD. 5 - 52
10:00 CHEN, Lin 3 - 31
10:00 CHUANG, Leonardo Zi-Shen 4 - 41
10:00 CHUDZIAK, Courtney Boyd 3 - 34
10:00 CLARKE, GWENDOLINE EILEEN 3 - 31
10:00 CLINCH, Owen Desmond 3 - 34
10:00 COLBUNG, Samantha Ann 3 - 34
10:00 COLEMAN, Zan Mitchell 3 - 34
10:00 COLLARD, Leanne Winnifred 4 - 41
10:00 COLLARD, Nigel Dean 4 - 41
10:00 CONCA, Breanna Loren 3 - 34
10:00 CREEDON, Clay 3 - 34
10:00 CURLEY, Shervarne Ivan Nathaniel 3 - 31
10:00 DALE-THOMPSON, Scott David 3 - 32
10:00 DARKE, Matthew Thomas 4 - 41
10:00 Davis, Mark Francis 5 - 52
10:00 DELICH, Johnny Kazimere 4 - 41
10:00 DENNIS, Matthew Paul 4 - 42
10:00 DISTEFANO, Michael Nunziato 4 - 41
10:00 DODD, Darryl John 3 - 32
10:00 DONOVAN, Harris 3 - 34
10:00 DORANT, Rebecca Rose 4 - 42
10:00 DORRINGTON, Renee Leigh 4 - 41
10:00 DUT, Deng Achuang 5 - 52
10:00 DUWANA, Shedrach 3 - 31
10:00 EADES, Alf Deon 3 - 34
10:00 EDWARDS, Roy Albert 4 - 41
10:00 EDWARDS, Wade Victor 3 - 34
10:00 ENWOOD, Peter Thomas 3 - 34
10:00 EPP EVENTS PTY LTD 5 - 52
10:00 EVERETT, Darren Paul 3 - 34
10:00 FAULKNER, LEON 4 - 41
10:00 FAULKNER, Renata Joy 3 - 34
10:00 FAWCUS, Christopher David 4 - 41
10:00 FERGUSON, Leeanna Sharon 3 - 31
10:00 FRANGHIS, Leanne Marie 4 - 41
10:00 FRANKLIN, Kirstie-Ann Louise 4 - 41
10:00 GIBBONS, Tully Henry 3 - 34
10:00 GIBSON, Jefferson Russell 4 - 41
10:00 GILL, Frank Andrew 4 - 41
10:00 GLENCROSS, ROBERT 5 - 52
10:00 GOODLET, Jared David 3 - 32
10:00 GORRINGE, Mathew Anthony 3 - 32
10:00 GREEN, Ryan Charles 3 - 34
10:00 GULER, Hasan 3 - 31
10:00 HAMILTON, Jessica Lee 5 - 55
10:00 HANSEN, Dion D 4 - 42
10:00 HANSEN, Micah Joel 3 - 34
10:00 HARRIS, Kelly Ann 3 - 31
10:00 HART, Marlon Bruce 4 - 41
10:00 HARTMAN, Mark Austin 4 - 41
10:00 HAWU, Luvuyo Sibongile Silumko 4 - 41
10:00 HAYTER, Bradley James 4 - 42
10:00 HAYWARD, Corey Ryan 3 - 34
10:00 HAYWARD, Zailn Jahson 4 - 41
10:00 HE LONG UN-WEST, Chandisney Diorellah 3 - 34
10:00 HEWITT, Tristain Wayne 4 - 41
10:00 HICKMAN, Mark Edward Gordon 3 - 32
10:00 HIGHAM, Christopher Gordon 3 - 31
10:00 HOLLINGWORTH, Eddie Albert Ter-Horst 3 - 34
10:00 HOLMAN, Grant Damien 3 - 34
10:00 HUANG, Xueshan 4 - 41
10:00 I'ANSON, Mark Wan Kyoo 3 - 31
10:00 IBBOTSON, Jean Pamela Lynn 3 - 31
10:00 INGATE, Candice Madeline 4 - 41
10:00 JO, Sungmoon 3 - 31
10:00 JONES, Dennis Ian 3 - 31
10:00 JONES, Mathew Trevor Howell 3 - 31
10:00 KAMIYA, Leo 4 - 41
10:00 KEBEDE, Tesfaye Geberemariam 3 - 31
10:00 KELLY, Edith Rose 4 - 41
10:00 KELLY, James Ashley 3 - 32
10:00 KELLY, Priscilla Anne 4 - 41
10:00 KEMP, Stuart John 3 - 31
10:00 KENNEDY, Elvis Chris 4 - 41
10:00 KICKETT, Ephraim Roy 3 - 32
10:00 KINIKINI, Lilyann Moeroa 3 - 31
10:00 KINKADE, Kate 4 - 41
10:00 KLOPPER, Samuel Thomas 3 - 31
10:00 KUMAR, Rajesh 3 - 34
10:00 LANCE, Stephen William 4 - 41
10:00 LAWLOR, Benjamin Paul 3 - 31
10:00 LE ROUX, Siobhan 4 - 41
10:00 LE, Ngoc Son 3 - 32
10:00 LEAVER, Aaron Martin 3 - 34
10:00 LEMMEY, Matthew Anthony 4 - 41
10:00 LEOTA, Robin Daniel 3 - 32
10:00 LESUK, Tibbos Lomodong 3 - 31
10:00 Longman, James 5 - 52
10:00 LOO, Lean Foo 3 - 31
10:00 LUAL, Deng Ruben 3 - 31
10:00 LYDIATE, JAY 3 - 32
10:00 LYNDEN, Richard Anthony 3 - 32
10:00 MACDONALD, Jayden Tere William 4 - 41
10:00 MACPHERSON, Mathew James 3 - 32
10:00 MAKSIMOVIC, Kalib Jacob 4 - 41
10:00 MARRIOTT, TANIA YVONNE 5 - 52
10:00 Martin, Joshua Francis 4 - 41
10:00 MARTIN, Reginald Jack 3 - 32
10:00 MASON, Alexander Terence 5 - 52
10:00 MAXWELL, Andrew Rodney 4 - 42
10:00 MAYHEW, Simon Henry 3 - 34
10:00 MAYHEW-MCKEAGG, Teegan Rae 4 - 41
10:00 MCCAFFERTY, Connor James 3 - 34
10:00 MCCORMACK, Reginald John 4 - 41
10:00 MCDONOUGH, Jennifer Kaye 3 - 31
10:00 MCKENZIE, Paul Gregory 4 - 41
10:00 MEATOGA, Too 3 - 32
10:00 MEISTER, RICHARD ADRIAN 5 - 52
10:00 MILLER, Rachel Vernice 3 - 31
10:00 MILLER, Resbit Joseph 3 - 31
10:00 MILNE, Desmond Michael 3 - 31
10:00 MILNE, Phillip Andrew 3 - 31
10:00 MOHAMAD, Mustafa Fuad 4 - 41
10:00 MORRISON, Shane Samuel 3 - 32
10:00 MORTON, Bradley James 5 - 55
10:00 NAGY, Daniel Alexander 4 - 41
10:00 NATHAN, Aaron Dinesh 3 - 31
10:00 NELLY, Richard Gerald 4 - 42
10:00 NGWENYA, Thamsanqa Lerato 3 - 31
10:00 NICOLAIDES, Bradley Christopher 3 - 31
10:00 NOCTON, Jake Lee 5 - 55
10:00 OAKLEY, Trent Lawrence 4 - 41
10:00 O'DONNELL, Damian Gregory 3 - 34
10:00 O'DONNELL, Justin Frank 3 - 34
10:00 OGILVIE, Darryl John 3 - 34
10:00 O'MEAGHER, Gregory Russell 3 - 31
10:00 O'NEILL, Donnchadh 3 - 31
10:00 OSUNWA, Chinasa Veronica 3 - 31
10:00 PANAYOTOU, Alycia Jade 3 - 34
10:00 PARFITT, Anna Marie 3 - 34
10:00 PARKER, Adrian David 3 - 34
10:00 PARRIS, Addiss Reuben 3 - 31
10:00 PENNY, Cyril Keith 4 - 42
10:00 PETTIGROVE, SHAYNE 4 - 41
10:00 PICKETT, Nathan Thomas 4 - 41
10:00 PICKETT, Shaun Grant 4 - 41
10:00 PIOTROWSKI, John Paul 3 - 31
10:00 Premier Products (Wa) Pty. Ltd 5 - 52
10:00 PRIEST, Adam Bryen 4 - 41
10:00 PRIOR, Clarissa Anne 4 - 41
10:00 PUNCH, James John 3 - 32
10:00 QUARTERMAINE, Edgar Leo 3 - 34
10:00 QUARTERMAINE, Felicity Anne 3 - 34
10:00 QUINLAN, Aaron David Francis 3 - 34
10:00 RECHICHI, Domenic 3 - 34
10:00 REILLY, David Anthony 4 - 41
10:00 RILEY, Russell 3 - 32
10:00 ROBERSON, Beau Garry 3 - 31
10:00 RODNEY, Travis Jordan 3 - 34
10:00 ROLT, Lawrance Roy 3 - 31
10:00 ROSS, Jonathan James Martyn 3 - 31
10:00 SAMUELU, Andrew Jope 3 - 32
10:00 SCOTT, Mark Bradley 3 - 31
10:00 SHAH ROLAZMI BIN OTHMAN 3 - 31
10:00 SHAW, Mark John 3 - 31
10:00 SHEEN, Anne Terese 3 - 34
10:00 SIHAG, Sandeep 3 - 31
10:00 SILVIA, Laura Jade 3 - 34
10:00 SINGH, Varinderpal 3 - 34
10:00 SKIVINGTON, Jay Gilmour 3 - 31
10:00 SMITH, Claudette Rose 3 - 34
10:00 SMITH, Gary Philip 4 - 41
10:00 SMITH, Hayley Anne 3 - 34
10:00 SMITH, Melissa Frances 4 - 42
10:00 SMITH, MICHELLE 5 - 52
10:00 SPARK, Peter Stephen 4 - 42
10:00 SPRATT, Alan Victor 4 - 42
10:00 STAIRMAND, LUKE 4 - 41
10:00 STEWART, John Cornelius 3 - 31
10:00 SULEMAN, Salathiel Sergio 3 - 31
10:00 SUN, Xuan 3 - 31
10:00 SUTTON, Adrian Paul 3 - 34
10:00 TAYLOR, Rachael Lee 3 - 34
10:00 TAYLOR, Robin Gabrielle 3 - 34
10:00 TE AMO, Daniel Rawiri Alan 4 - 41
10:00 THATCHER, Corey James 3 - 34
10:00 THOMS, Callum Michael 4 - 41
10:00 TORNEY, EMMA 3 - 34
10:00 TOWNSEND, KRISTEN 4 - 41
10:00 TROUT, Melanie Taryn 3 - 31
10:00 TUISINU, Peni 3 - 32
10:00 TUPPER-MILLS, Alana Nicole 3 - 31
10:00 TURNER, AARON 4 - 41
10:00 TURNER, NARDIA FRANCIS 5 - 52
10:00 TURVEY, Teleisha Lee 4 - 41
10:00 TWOMEY, Jay Edward 3 - 34
10:00 UTAKEA, Ariki Nui 4 - 41
10:00 VIANNA, Shay Louise 3 - 34
10:00 VILLEGAS, Lucinda 3 - 31
10:00 WADLEY, Hamish James 4 - 41
10:00 WALLER, CHRISTOPHER 5 - 55
10:00 WAN, DERRICK KENNETH 5 - 52
10:00 WANN, Renae Michelle 3 - 34
10:00 WATERS, Kate Louise 4 - 41
10:00 WILKINSON, Matthew Robert 5 - 55
10:00 WILKINS-WAIARIKI, Troy Earnist 4 - 42
10:00 WILLIAMS, Patrick Wayne 3 - 34
10:00 WILSON, Dane Warren 3 - 34
10:00 WILSON, Robert Troy 4 - 41
10:00 WINNING, Craig Russell 4 - 41
10:00 WOLGAR, Leanne Margaret 3 - 34
10:00 WRIGHT, Janice Carolyn 3 - 31
10:00 WU, Wenjie 3 - 34
10:00 WYNNE, Graham James 3 - 32
10:00 YOVICH, Louis Matson 4 - 42
10:00 YOZZI, Justin James 3 - 32
10:00 ZORBAS, Peter Stephen 3 - 34
11:00 CALDER, Rory Thomas 3 - 35
11:00 FLOYD, Douglas John 3 - 35
11:00 GASKIN, Elliott Ian 3 - 35
11:00 KOOLMATRIE, Darrylleen 3 - 35
11:00 MCGREEVEY, John Albert 3 - 35
11:00 MERENDA, SHANE 3 - 35
11:00 MILANKOVIC, Sandra 3 - 35
11:00 PERZYNA, DAYNA 3 - 35
11:00 WESTON, Jayson Charles 3 - 35
14:15 IBRAHIM, Imran 4 - 41
14:15 SHAH, Nirav Rashmikant Bhai 3 - 38

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 1300 Australia Pty Ltd (A.N.C. 108 792 016) v Perth Education Group Pty Ltd T/As Technical College of Western Australia ROO 7807 2018 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v Best GCLM 14918 2017 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v BUSH GCLM 14254 2012 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v GODDARD GCLM 7250 2018 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v Milentis GCLM 14916 2017 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v SUTHERLAND GCLM 8201 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v TAKARANGI GCLM 3440 2018 7 - 71
09:30 Balgobin v Al Sawad MINOR 17893 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Williams GCLM 2444 2018 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v SRG MOTORS PTY LTD GCLM 3611 2018 7 - 71
09:30 Hundertmark v West ROO 11053 2018 7 - 71
09:30 Liberi Pty Ltd atf Little Angels Trust t/a Craigie Childcare Centre v Coertzen MINOR 13834 2017 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Lefebvre GCLM 5162 2017 7 - 71
09:30 Mad Bookie Pty Ltd v Thomas GCLM 7862 2016 7 - 71
09:30 Peter Stickland Holdings Pty Ltd v Master Trucks Australia Pty Ltd GCLM 5007 2018 7 - 71
09:30 Shire of Dardanup v Bennell GCLM 1720 2018 7 - 71
09:30 Siegrist v Cashen MINOR 3520 2013 7 - 71
09:30 Sovereign Credit Pty Ltd v Flaxman GCLM 17736 2016 7 - 71
09:30 VIP Home Service Pty Ltd v Wineti ROO 11010 2018 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
11:00 Busby Investments Pty ltd v Jones GCLM 10175 2017 9 - 92
11:00 Coventry Village Pty Ltd atf the Coventry Square Unit Trust v Shen GCLM 4754 2018 9 - 92
12:00 Pappard & Anor v Shaw GCLM 3676 2018 9 - 92
14:15 NMH Asset Management ATF nundies investment trust v Bwealthy Australia Pty Ltd MINOR 14723 2016 9 - 92
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
09:30 Shewring v AtWork Australia Pty Ltd CTC 11238 2018 3 - 33
10:00 PINCZUK v DARLANE PTY LTD MINOR 6515 2017 3 - 33
Gen App/Special Appointments
10:00 BGC (Australia) Pty Ltd v Walker GCLM 4289 2016 9 - 91
10:00 Henderson v French GCLM 1751 2018 9 - 91
10:00 Martin v Howard & Anor GCLM 11030 2016 9 - 91
10:00 Savino Del Bene Australia Pty Ltd (ACN 098 199 270) v Ibrahim International Pty Ltd (ABN 66 115 612 523) GCLM 4290 2017 9 - 91
11:00 Krebs v David Vitasovic TA: Dove Campers & Melonie Investments Pty Ltd CTC 17165 2017 9 - 91
11:00 Patu v CALLO GCLM 8578 2018 9 - 91
12:00 Jarvis v SA Organic Produce Pty Ltd GCLM 509 2018 9 - 91
14:15 Deng v WA Unique Services Pty Ltd T/a Local Cheap Movers ABN 28617821306 MINOR 3066 2018 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Antonelli Investments Pty Ltd (ACN : 059 245 617) v Van Dinh & Ors GCLM 14880 2017 7 - 7.2
09:00 Reinicke v Greenlang GCLM 7106 2018 7 - 7.3
09:30 Strain v Seedat GCLM 7073 2018 7 - 7.2
09:30 Tong v Diep GCLM 7631 2018 7 - 7.3
10:00 Armstrong v Williams GCLM 6819 2018 7 - 7.2
10:30 Oosthuizen v Muray GCLM 8046 2018 7 - 7.2

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Cameron Louis Court Room 1
09:00 ANDERSON, Simon Peter Court Room 1
09:00 ASHWORTH, Luke Mark Court Room 1
09:00 ATKINS, Samuel Russell Murray Court Room 1
09:00 BALDACCHINO, Ramon Jon Court Room 1
09:00 BASILIO, Brucelee Gomes Court Room 1
09:00 BECK, Owen Tinsley Court Room 1
09:00 BERESI, David James Court Room 1
09:00 CARRALL, Richard James Court Room 1
09:00 CARTER, Patrick William Court Room 1
09:00 CLOSE, Jayden Luke Court Room 1
09:00 COE, Joshua Anthony Court Room 1
09:00 COELHO, Simon Andrew Court Room 1
09:00 COLLINS, Mathew Ryan Court Room 1
09:00 DINSE, John Pennycook Court Room 1
09:00 DOYLE, Kaitlyn May Court Room 1
09:00 DUNN, Peter Mervyn Court Room 1
09:00 EHLERS, Cameron John Court Room 1
09:00 FINLAY, Kyle Court Room 1
09:00 FITZGERALD, Kenneth Harry Court Room 1
09:00 FORREST, Genevieve Cathryn Court Room 1
09:00 GARLETT, Layton Ira Court Room 1
09:00 GARLETT, Narelle Robyn Court Room 1
09:00 GEARD, Hayden Russell Court Room 1
09:00 GOODWIN, Michelle Lesley Court Room 1
09:00 GRAHAM, Dillon Gene Court Room 1
09:00 GREEN, Lleyton Thomas Court Room 1
09:00 HADEN, Jane Anne Court Room 1
09:00 HAM, Phillip Beniamino Court Room 1
09:00 HANSEN, Lucas Alexander Court Room 1
09:00 HARDING, Christopher Roy Court Room 1
09:00 HARRIS, Nathan Wayne Nicholas Court Room 1
09:00 HILL, Nikita Rose Court Room 1
09:00 INNES, Robert Bruce Court Room 1
09:00 JACOBS, Robert Isaac Court Room 1
09:00 KELLY, Tishinta Court Room 1
09:00 KERNAHAN, David Russell Court Room 1
09:00 KIDIGA, David Ojendo Court Room 1
09:00 KNOX, Annabel Rose Court Room 1
09:00 KPEHE, N'Dorbor M Court Room 1
09:00 KRAKOUER, Tyrone George Court Room 1
09:00 LAURENDI, Daniel Francis Court Room 1
09:00 LOO, Aaron Jayden Court Room 1
09:00 LYNDON, Gerald Aaron Court Room 1
09:00 MACDONALD, Cameron Joel Court Room 1
09:00 MARTINEZ, Jesus Court Room 1
09:00 MASON, Latrisha-Marie Clara-Jean Court Room 1
09:00 MCDARBY, Carl Joseph Court Room 1
09:00 MEHRTENS, Gregory Russell Court Room 1
09:00 MIAH, Lisa Anne Court Room 1
09:00 MILLER, Lauren Jane Court Room 1
09:00 MOURISH, Joshua Jahi Court Room 1
09:00 NEWMAN, Kayla Marie Court Room 1
09:00 PARFITT, Larissa Anne Ruby Court Room 1
09:00 PAULIC, Serena Kathy Court Room 1
09:00 PERKINS, Ian Edward Court Room 1
09:00 PERRY, Donna Lee Court Room 1
09:00 QUINLAN, Peter Ronald Court Room 1
09:00 RAPATA-PEENI, Ngakuru John Derek Court Room 1
09:00 REBELOS, Michael George Court Room 1
09:00 RENARD, Ezal Nasser Court Room 1
09:00 ROBINS, Michael Elvin Court Room 1
09:00 ROGERS, Dale Simon Court Room 1
09:00 SNELLING, Luke Jason Court Room 1
09:00 STEWART, Oliver James Court Room 1
09:00 SYTHONGBAY, Tangui Court Room 1
09:00 THOMSON, Blake Robert Court Room 1
09:00 TOMPSON, Ronald Ewart Mitchell Court Room 1
09:00 VAKIDIS, Tyler Lemuel Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Cherie Anne Court Room 1
09:00 WOODLEY, Victor John Court Room 1
09:00 WOODS, Aubrey Victor Samuel Court Room 1
09:00 WRIGHT, Kylie Gillian Anne Court Room 1
10:00 BARTON, GLEN NATHAN Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Goodwin v Department of Transport EDL 1152 2018 Court Room 2
09:30 NEVES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1195 2018 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 D'ALONZO v EVANS RSTN 1185 2018 Court Room 3
10:00 AHLUWALIA & Anor v THORNE & Ors RSTN 1211 2018 Court Room 3
10:00 CALLAGHAN v PHILLIPS & Anor RSTN 1189 2018 Court Room 3
10:00 CHO v DE FREITAS RSTN 1165 2018 Court Room 3
10:00 CLATHINGTON PTY LTD v SMITH RSTN 1212 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v RILEY RSTN 1205 2018 Court Room 3
10:00 KUC v KAMINSKI & Anor RSTN 1197 2018 Court Room 3
10:00 LA MARCA v SOORIYAPAVA & Anor RSTN 536 2018 Court Room 3
10:00 LANZA v JAMES RSTN 1171 2018 Court Room 3
10:00 LAUW & Anor v REUTER & Anor RSTN 1207 2018 Court Room 3
10:00 MOORE v KARKLINS & Anor RSTN 1203 2018 Court Room 3
10:00 STEVENS v SMITH RSTN 1133 2018 Court Room 3
11:00 BARKER-WHITTLE PTY LTD v Indelicato MINOR 371 2018 Court Room 3
11:00 Total Strip Pty Ltd v HOLMES GCLM 1228 2017 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:00 CALLOW, Darren Troy Geraldton Court - Jury Room
09:00 COMERY, JASON Geraldton Court - Jury Room
09:00 JOSEPH, Joshua Jarrad Geraldton Court - Jury Room
09:00 MALLARD, Brian Laurence Geraldton Court - Jury Room
09:30 AMIR, Mohammad Courtroom 1
09:30 ANTHONY, Lily Mary Anne Courtroom 1
09:30 BUCK, Todd Anthony Courtroom 1
09:30 CARDONA, Jon Vincent Courtroom 1
09:30 CHUBBY, Davina Ethal Rose Courtroom 1
09:30 COUNCILLOR, Deon Jacob Courtroom 1
09:30 CROSS, Cassandra Lee Courtroom 1
09:30 EDGAR, Rachel Louise Courtroom 1
09:30 FLANAGAN, Dianna Rose Courtroom 1
09:30 GEORGE, Hazel Annette Courtroom 1
09:30 HEEDES, Lisa Maree Courtroom 1
09:30 HOUSTON, Dean Courtroom 1
09:30 JOHNSTONE, Ivan Robin Courtroom 1
09:30 LAWRIE, Curtis Alan Courtroom 1
09:30 MANIFIS, Nicholas Michael Courtroom 1
09:30 MARSH, William Charles Courtroom 1
09:30 MCTAGGART, Craig Anthony Courtroom 1
09:30 MILLER, Daniel James Courtroom 1
09:30 MONGOO, Glenn David Courtroom 1
09:30 MORGAN, James Edward Courtroom 1
09:30 PAUL, Sunny Courtroom 1
09:30 ROPER, Daryl Gordon Courtroom 1
09:30 RUNDLE, Roy John Courtroom 1
09:30 RYDER, Kristofer Shane Courtroom 1
09:30 SHAW, Riley Dalton Courtroom 1
09:30 SIMPSON, Brian Kevin Francis Courtroom 1
09:30 SIMPSON, Shane Bradley Courtroom 1
09:30 SLATER, Jacqueline Elizabeth Courtroom 1
09:30 TANE, ATAI MAIO JACK DANIELS Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Benjamin Courtroom 1
09:30 THORNE, Kyara Daisy Dianne Courtroom 1
09:30 WHEELEY, Robert John Courtroom 1
11:00 KELLY, Mark Mathew Courtroom 3
11:00 WALKER, Tameeka Louise Courtroom 3
11:00 WALLAM, Dale Ashley Courtroom 3
11:00 WALLAM, David Christopher Courtroom 3

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ACTON, Harley Chance Courtroom 2
09:30 Andrews, Simone Carley Courtroom 2
09:30 BALL, Chad Geoffrey Courtroom 2
09:30 BERTOLAMI, James Lee Frederick Courtroom 2
09:30 BILEK, Hatice Meri Courtroom 2
09:30 BOEG, Chad Robert Courtroom 2
09:30 CALDWELL, David Robert Courtroom 2
09:30 CAMERON, Michael Ronald Courtroom 2
09:30 CANTRILL, Rachel Marie Courtroom 2
09:30 CHAMBERS, Mitchell Leah Courtroom 2
09:30 CLINCH, Donna Marie Courtroom 2
09:30 CURRY, James Clement Courtroom 2
09:30 DALLE-NOGARE, DARREN Courtroom 2
09:30 DAM, Van Tu Courtroom 2
09:30 DIMER, Clinton John Courtroom 2
09:30 DOULIS, John Raymond Courtroom 2
09:30 EDDINGTON, Jane Helena Courtroom 2
09:30 EDEN, Andrew Raymond Courtroom 2
09:30 EDEN, Andrew Raymond Courtroom 2
09:30 EDWARDS, Henry Phillip Courtroom 2
09:30 ELLIOTT, Joshua Luke Courtroom 2
09:30 FARMER, Mitchell Scott Courtroom 2
09:30 FARRELL, Brenda-Lee Courtroom 2
09:30 HART, Nathan John Courtroom 2
09:30 HASSELL, Kelly Dean Courtroom 2
09:30 HEDGE, Steven Tony Courtroom 2
09:30 HOMAN, Evan James Courtroom 2
09:30 HOSKIN, Catherine Barbara Courtroom 2
09:30 HUYNH, Ky Ly Courtroom 2
09:30 HUYNH, Ky-Tam Ky Courtroom 2
09:30 JONCEVSKI, Andy Courtroom 2
09:30 JONES-MOURISH, Jeremy James Jundu Robert Eric Steven Courtroom 2
09:30 KAMEL, Sherif Courtroom 2
09:30 KEHOE, Kevin Paul Courtroom 2
09:30 KENDRICK, Andrew Ross Courtroom 2
09:30 KILLALEA, Brianah Jayde Courtroom 2
09:30 LANE, Christopher John Courtroom 2
09:30 LARTER, Daniel Kyle Courtroom 2
09:30 LUU, Vinh Truyen Courtroom 2
09:30 MAALIM, Abdullahi Dekow Courtroom 2
09:30 MARSHALL, Bradley Geoffrey Courtroom 2
09:30 MARTIN, Krystal Lee Courtroom 2
09:30 MASSEY, Glenn Gregory Courtroom 2
09:30 MCDONALD, Ian Thomas James Courtroom 2
09:30 MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 2
09:30 MUHAMED, Mohamed Aliyi Courtroom 2
09:30 NELSON, Steven Todd Courtroom 2
09:30 OAKES, Robbie Peter George Courtroom 2
09:30 OSBORNE, Roy Charles Courtroom 2
09:30 PAN MADING, Kachuol Madol Courtroom 2
09:30 PAPAMARKOS, James Aaron Courtroom 2
09:30 PENNY, Vaughn Scott Courtroom 2
09:30 POULTER, Mathew John Courtroom 2
09:30 PRAZMO DETIUK, Natalia Anna Courtroom 2
09:30 PRIOR, Anthony James Courtroom 2
09:30 RICHARDSON, Courtney Sue Courtroom 2
09:30 RILEY, Stella Lillian Courtroom 2
09:30 ROACH, Janice Courtroom 2
09:30 ROWLANDS, Luke Gregory Arthur Courtroom 2
09:30 RYAN, Liliana Marie Courtroom 2
09:30 SALT, Matthew Addison Courtroom 2
09:30 SMALLWOOD, Tuula Siv Beatrice Courtroom 2
09:30 SMITH, Jason Edward Courtroom 2
09:30 SPAANDERMAN, Brodie Gerard Courtroom 2
09:30 STANGER, Justin Ronald Courtroom 2
09:30 TUA, Ariana Terri Courtroom 2
09:30 WEBER, Leon Thomas Courtroom 2
09:30 WILKES, Leroy Mitchell Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Brent Alan Courtroom 2
09:30 WOODLEY, Wade Davin Courtroom 2
09:30 ZUCHETTI, Nicholas Philip Courtroom 2
10:00 ANDREWS, Brett Harold Courtroom 3
10:00 ANSELL, Hamish Courtroom 3
10:00 AROK, Amou Anyang Courtroom 3
10:00 BALEMI, Jessica Sarah Courtroom 3
10:00 BASSO, Aden Gordon Courtroom 3
10:00 BENNETT, LUKE Courtroom 3
10:00 BERTASSO, Dean Anthony Courtroom 3
10:00 BIDDULPH, Daniel Shane Courtroom 3
10:00 BLACK, Jayden David Courtroom 3
10:00 BOARDMAN, Helen Elizabeth Courtroom 3
10:00 BOYD, Cody Jason Courtroom 3
10:00 BROOKES, Adrianne Courtroom 3
10:00 BROWN, Krystel Reinetha Courtroom 3
10:00 BROWN, Natasha Nicole Courtroom 3
10:00 BURKE, Tomas Anthony Courtroom 3
10:00 CALLAGHAN, Stuart William Courtroom 3
10:00 CANTY, Phillip John Courtroom 3
10:00 CHIVERS, Scott Matthew Courtroom 3
10:00 CLARK, Jacob Alexander Le May Courtroom 3
10:00 COLLIS, Hannah Jane Courtroom 3
10:00 CURLEW, Daniel Te Hiwi Courtroom 3
10:00 DAVEY, Alannah Esme Courtroom 3
10:00 DILUCCIO, NICHOLAS Courtroom 3
10:00 DUMITRU, Daniel Courtroom 3
10:00 EDWARDS, John Rae Courtroom 3
10:00 FOSTER, Wesley Chad Lee Courtroom 3
10:00 FULLER, Tristian John Courtroom 3
10:00 GALLAGHER, Cory Edward Courtroom 3
10:00 GEDDES, MATTHEW ROGER Courtroom 3
10:00 GOMES, Anthony Celestino Courtroom 3
10:00 GORRY, John Wilson Courtroom 3
10:00 GORTON, Kael Anthony Courtroom 3
10:00 GOWANS, James Peter Courtroom 3
10:00 GUNNER, Nicola Lee Courtroom 3
10:00 HARDEY, Ria Estelle Courtroom 3
10:00 HARDING, Simon James Courtroom 3
10:00 HENSCHKE, Darren Jay Courtroom 3
10:00 HEREWINI, Marion Nicole Claudine Courtroom 3
10:00 HEYWOOD, James Martin Courtroom 3
10:00 HONG, Chong Courtroom 3
10:00 JOLLY, Grant Mark Courtroom 3
10:00 JONES, Kieren Scott Courtroom 3
10:00 KEENAN, Anastasia Kathryn Courtroom 3
10:00 KEMP, Rachel Lisa Courtroom 3
10:00 KERR, John David Courtroom 3
10:00 KHONGKHUM, Dithiporn Courtroom 3
10:00 LAP, Chudire Bol Courtroom 3
10:00 LEINASARS, Karl James Courtroom 3
10:00 LEWIS, Thereasa Dawn Courtroom 3
10:00 LORAM, Francis Charles Courtroom 3
10:00 LUPTON, Bradley Jon Courtroom 3
10:00 MAIN, Tiara Marie Courtroom 3
10:00 MATHIANG, Dut Matur Courtroom 3
10:00 MCFARLAND, Brazen Jeshua Courtroom 3
10:00 MERZA, Hasanain Courtroom 3
10:00 MORRISON, Tammy Joyce Courtroom 3
10:00 MOSTERT, Andre Christiaan Courtroom 3
10:00 MUCKLEY, Daniel James Courtroom 3
10:00 NEMAIA, Nema Vehala Courtroom 3
10:00 NURSVAZWAN, FIRDAUS BIN AZMI Courtroom 3
10:00 O'CARROLL, Michael Rhys Courtroom 3
10:00 ORKNEY, Ingrid Heidy Courtroom 3
10:00 PANIZZA, Zena Anne Courtroom 3
10:00 PAOLINI, Efren Bautista Courtroom 3
10:00 PERRY, Stephanie Marie Courtroom 3
10:00 PHILLIPS, Matthew Courtroom 3
10:00 PIETERSEN, Steven John Courtroom 3
10:00 PRIOR, Samantha Lee Courtroom 3
10:00 PUKEROA, Henare Roger Pitoi Rangatira Tutara Courtroom 3
10:00 RILEY, Kenneth Basil Courtroom 3
10:00 ROSE, Kim Anthony Courtroom 3
10:00 ROSS, Mathew Allan Courtroom 3
10:00 RUTLAND, Teri Jo Courtroom 3
10:00 RYDER, Nicholas Blake Courtroom 3
10:00 SAVARESE, Alana-Maree Courtroom 3
10:00 SELWANESS, ALBERT Courtroom 3
10:00 SENEQUE, Daniel Edward Harold Courtroom 3
10:00 SHARPE, Matthew John Courtroom 3
10:00 SHIELDS, Katrina Joan Courtroom 3
10:00 SHORTLAND, Cody James Dean Courtroom 3
10:00 SIMPSON, Blair Stephen Courtroom 3
10:00 SMITH, Tyler Leewood Courtroom 3
10:00 SYMMONS, Glenn Courtroom 3
10:00 TANEHOHAIA, Troy Patrick Courtroom 3
10:00 THEEDOM, Jaxon Eric Courtroom 3
10:00 TRAORE, Arafan Courtroom 3
10:00 TRENOUTH, Brody Geoffrey John Courtroom 3
10:00 VICKERY, Grant Peter Courtroom 3
10:00 WAI, Timi Le Ling Courtroom 3
10:00 WALLACE, Kiefer Mark Courtroom 3
10:00 WATSON, Jesse Steven Courtroom 3
10:00 WILLIAMS, Kurt Brynley Courtroom 3

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 BONNEY, Neville James Bronty Court 3 Magistrates Court
10:00 NOBLE, Joshua James Court 3 Magistrates Court
14:15 REID, Glenn Reuben Court1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
10:00 Bell v Bell RSTN 520 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Bellert v Scott RSTN 483 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 CHS MINING & CIVIL SERVICES v PPW BULK HAULAGE MINOR 490 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Eisler v Whitehouse MINOR 365 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Featherstone & Anor v Davies RSTN 508 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Nikora v Fowler & Anor RSTN 379 2018 Court1 Children's/Community Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 ALEC, Harley Anton Marcus Courtroom 2
09:00 ATKINS, Braeden Richard Courtroom 2
09:00 BARUNGA, Guy Russell Wayne Mark Courtroom 2
09:00 BLACK, Sherahna Annie Lee Courtroom 2
09:00 BOWERMAN, Alisa Jane Courtroom 2
09:00 BUSWELL, Jessica Anne Courtroom 2
09:00 CARPENTER, Cody Andrew Courtroom 2
09:00 CASHEN, Katrina Maudette Courtroom 2
09:00 COX, Charleston Arthur Courtroom 2
09:00 D'MELLO, Brynelle Courtroom 2
09:00 GOONACK, Myron Raymond Courtroom 2
09:00 HAHN, Robert John Courtroom 2
09:00 HANSEN, Rebekah Rose Courtroom 2
09:00 HICKMAN, Diane Elva Courtroom 2
09:00 HUBERT, Bianca Courtroom 2
09:00 HUBERT, Jason Courtroom 2
09:00 HUGHES, Gary Courtroom 2
09:00 JACOBS, Blair Courtroom 2
09:00 JEFFRIES, Adam Grantley Courtroom 2
09:00 JERROLD, Milton James Courtroom 2
09:00 KING, Bronwyn Courtroom 2
09:00 KNIGHT, Toni Michelle Courtroom 2
09:00 LO PRESTI, Rosario Courtroom 2
09:00 LOCKYER, Jeremiah Courtroom 2
09:00 MACK, Colin Courtroom 2
09:00 MILLER, Henry Charles Courtroom 2
09:00 MITCHELL, Darran George Courtroom 2
09:00 MONGOO, Stephen Horace Courtroom 2
09:00 MOURAMBINE, Peta Liouse Courtroom 2
09:00 OLIVER, Heather Allisson Courtroom 2
09:00 POLLARD, John Geoffrey Courtroom 2
09:00 RYDER, Samual Solomon Bernard Courtroom 2
09:00 SIMBOLO, Reggie Dee Jay Tumo Courtroom 2
09:00 SIMMONDS, Ryan Courtroom 2
09:00 SIMPSON, Blair Rodney Courtroom 2
09:00 SNOOK, Serena Alwyne Courtroom 2
09:00 SOUEY, Jasmine May Courtroom 2
09:00 SOUTHERN, Jesse Jake Courtroom 2
09:00 TAYLOR, Thomas Khiruman Courtroom 2
09:00 TETLO, Cheyne Tonchi Courtroom 2
09:00 THOMPSON, Benjamin James Courtroom 2
09:00 TIETZE, Shannon Courtroom 2
09:00 WALKER, Clinton Jade Courtroom 2
09:00 WARD, Patrick James Courtroom 2
09:00 WRIGHT, Jack Thomas Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BARR, Malcolm Andrew Court Room 1
09:00 CLEMENTS, Nigel Court Room 1
09:00 DIGNARI-WARD, Dixon Patrick Court Room 1
09:00 FRENCH, Annette Maria Court Room 1
09:00 GORDON, Leonie Court Room 1
09:00 GORE, Patrick Court Room 1
09:00 HILL, Robert Grant Court Room 1
09:00 KELLY, Tom Lawson Court Room 1
09:00 MARNGA, William Francis Court Room 1
09:00 MEEHAN, Lorna Court Room 1
09:00 OGAR, Antony Paul Court Room 1
09:00 SIVEWRIGHT, Wilfred Andrew James Court Room 1
09:00 SKEEN, Deon Robert Court Room 1
09:00 SMITH, Bernice Anne Court Room 1
09:00 SMITH, Lloyd Patrick Court Room 1
09:00 STANISZEWSKI, Jan Court Room 1
09:00 STURT, Eileen Court Room 1
09:00 THOMPSON, Callen James Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v Bilminga RSTN 26 2018 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 AGUER, Ateng Adup Courtroom 1
09:30 AGUER, Awold Adup Courtroom 1
09:30 AINSWORTH, Garry Courtroom 1
09:30 ANDERSON, DUANE Courtroom 1
09:30 ANSELL, Jeremy Craig Courtroom 1
09:30 ATKINS, Kiara Marie Courtroom 1
09:30 BOULTON, William Alfred Courtroom 1
09:30 CHACONE, Grantito Eduard Courtroom 1
09:30 CONNOR, Jacqueline Mary Courtroom 1
09:30 COOPER, Hannah-Jane Courtroom 1
09:30 CORAK, Arron Ali Courtroom 1
09:30 COX, Stephanie Shanice Courtroom 1
09:30 DUNSTAN, Brendon James Courtroom 1
09:30 EARNSHAW, Daniel Murray Courtroom 1
09:30 ENGLISH, Correne Rechelle Courtroom 1
09:30 FALKINGHAM, Clayton Robert Courtroom 1
09:30 FEAST, Shannon Graeme Courtroom 1
09:30 GALANTE, David Samuel Courtroom 1
09:30 GUNNINGHAM, Amy Louisa Courtroom 1
09:30 GUTTERSON, Jessica Patricia Courtroom 1
09:30 HARGREAVES, Julian Courtroom 1
09:30 HART, Richard William Courtroom 1
09:30 HILL, Dylan Paul Keith Courtroom 1
09:30 HUTAGALUNG, Hermansyah Courtroom 1
09:30 JETTA, Mark Stephen Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Angel Lee Courtroom 1
09:30 JOHNSTONE, Cassidy James Courtroom 1
09:30 JOHNSTONE, Cassidy James Courtroom 1
09:30 JOYCE, Rikki Anne Courtroom 1
09:30 LAWRENCE, Gabriel Hadden Courtroom 1
09:30 LODGE, Adam Michael Collin Courtroom 1
09:30 LYDALL, Jonathon Mark Courtroom 1
09:30 MACLEAN, Scott John Courtroom 1
09:30 MAIDMENT, Troy Jason Courtroom 1
09:30 MCGLADE, Liam Christopher Courtroom 1
09:30 Morgan, Krystal Jade Courtroom 1
09:30 NANNUP, Serena Marie Courtroom 1
09:30 NANNUP, Serena Marie Courtroom 1
09:30 NINYETT, Andrew Kevin Courtroom 1
09:30 NORTON, Luke John Courtroom 1
09:30 POMERY, Natasha Maree Courtroom 1
09:30 PRAGNELL, Robert John Courtroom 1
09:30 RUSSELL, Ricki Craig Courtroom 1
09:30 SKIPWORTH, Kevin John Courtroom 1
09:30 SMITH, DANIEL WILLIAM Courtroom 1
09:30 SMITH, Melissa Frances Courtroom 1
09:30 STERLE, Melissa Anne Courtroom 1
09:30 TOON, Neil William Paul Courtroom 1
09:30 TOVEY, DAMION Courtroom 1
09:30 TRENBERTH, Danielle Suzanne Courtroom 1
09:30 TREW, Russel Phillip Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 VAN LEEUWEN, Scott Courtroom 1
09:30 VAUGHAN, Patrice Maxine Courtroom 1
09:30 WARNER, Kate Alice Courtroom 1
09:30 WEIR, Mark Anthony Courtroom 1
09:30 WHITE, Daniel Adam Courtroom 1
09:30 WILKIN, Vance Dillon Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 ABDALLA, Awad Eltigani Courtroom 1
09:00 ABRAHAM, Joeseph Neil Courtroom 1
09:00 AXON, Samantha Michelle Courtroom 1
09:00 AZZAM, Daniel Courtroom 1
09:00 BAAR, Erika Bridgett Courtroom 1
09:00 BAILEY, Rosemary Courtroom 1
09:00 BENNS, Michael James Courtroom 1
09:00 BEVK, Rosemarie Anne Courtroom 1
09:00 BOND, Antony Paul Courtroom 1
09:00 BROWN, Aaron Albert Courtroom 1
09:00 BRUGMAN, Aimee Jade Courtroom 1
09:00 CASEY, Ashleigh Jayne Courtroom 1
09:00 CHATWIN, Scott William Courtroom 1
09:00 CHOR, Stephen Kok Sing Courtroom 1
09:00 CLARKSON, Kylie Anne Courtroom 1
09:00 COCKS, David Matthew Courtroom 1
09:00 COPPING, Samantha Claire Courtroom 1
09:00 CORNWALL, Braydn Michael Courtroom 1
09:00 D'AGOSTINO, Nadia Courtroom 1
09:00 DAVIDSON, Graham Courtroom 1
09:00 DICK, Shane Joseph Courtroom 1
09:00 DICKIE, Cheryl Melissa Courtroom 1
09:00 DUFFY, Christopher James Courtroom 1
09:00 DUNLOP, Shaun Anthony Courtroom 1
09:00 DUNN, Shane Gary Courtroom 1
09:00 DUONG, Dien Cong Courtroom 1
09:00 EDWARDS, Michael Gary Courtroom 1
09:00 FENN, Sean Peter Courtroom 1
09:00 FITZGERALD, Aaron Daniel Courtroom 1
09:00 FLEMING, Luke John Courtroom 1
09:00 FLEMING, Luke John Courtroom 1
09:00 FULTON, Martin John Courtroom 1
09:00 HAARTSEN, Joel Bradley Courtroom 1
09:00 HARRIS, Christopher Jack Courtroom 1
09:00 HETHERINGTON, Stevan George Courtroom 1
09:00 HILL, Raymond Terry Courtroom 1
09:00 HILL, Waylen Michael Courtroom 1
09:00 HOOPER, Jacqueline Temaari Courtroom 1
09:00 JAMIESON, Scott William Courtroom 1
09:00 JONES, Elisha Veronica Courtroom 1
09:00 LAKE, Tareha Judanna Courtroom 1
09:00 LOXTON, Lisa Louise Courtroom 1
09:00 MANEY, Shawn Harley Courtroom 1
09:00 MARSTERS, Peta Pearl Courtroom 1
09:00 MARU, Deina Lee Kariana Courtroom 1
09:00 MCGORRY, Deirdre Kathleen Courtroom 2
09:00 MCKELVIE, Michael Nathan Courtroom 1
09:00 MCNAMARA, Mary Teresa Courtroom 1
09:00 MCNAMARA, Roy Justin Courtroom 1
09:00 MCPHILLIPS, Anthony Richard Courtroom 1
09:00 MORLEY, Crashelle Edith Courtroom 1
09:00 MORPHETT, Michael Courtroom 1
09:00 MURACE, David Lee Courtroom 1
09:00 MURATHODZIC, Sedin Courtroom 1
09:00 NANNUP, Nikita Sue Courtroom 1
09:00 NARKLE, Ginny Ruth Florence Courtroom 1
09:00 NEWMAN, Natasha Narelle Courtroom 1
09:00 NGUYEN, Thi Nhu Oanh Courtroom 1
09:00 O'DWYER, Barry John Courtroom 1
09:00 PARKER, Benjamaim William Courtroom 1
09:00 PICKETT, Frank John Courtroom 1
09:00 POWELL, David William John Courtroom 1
09:00 PRIDEAUX, Ian Courtroom 1
09:00 PRIOR, Kurtley James Courtroom 1
09:00 RENNIE, Phillip John Courtroom 1
09:00 RILEY, Dawn Ima Courtroom 1
09:00 RODD, Nicholas Terrance Mark Courtroom 1
09:00 RUSSELL, Logan Puertollano Courtroom 1
09:00 RUTHERFORD, Darren John Courtroom 1
09:00 RYAN, Nicole Charlene Courtroom 1
09:00 SCHEEPENS, Kevin Cornelious Courtroom 1
09:00 SMART, Ashlee Muriel Courtroom 1
09:00 SMITH, Jarod Graham Courtroom 1
09:00 STERRETT, Daniel Vincent Courtroom 1
09:00 SWIFT, Corey Ashtar Courtroom 1
09:00 TARR, Adam Courtroom 1
09:00 THORGERSEN, Matthew Micheal Courtroom 1
09:00 TORRANCE, Nicole Stewart Courtroom 1
09:00 UGLE, Alan Troy Courtroom 1
09:00 WARRELL, Justin Jay Courtroom 1
09:00 WICKHAM, Kelly Ann Courtroom 1
09:00 WOODLEY, Lionel Thomas Courtroom 1
09:00 WRIGHT, Michael Emanuel Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Banner v Department of Transport EDL 1602 2018 Courtroom 2
09:00 BOYD v Department of Transport EDL 1565 2018 Courtroom 2
09:00 EVANS v Department of Transport EDL 1632 2018 Courtroom 2
09:00 LELAS v Department of Transport EDL 1723 2018 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 SMITH, Joshua Kevin Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Ravensthorpe Police Station
62 Morgans Street, RAVENSTHORPE
Criminal Listing
09:15 WOODHAM, Shanita Kathleen Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ABRAHAM, Cathy Maureen Courtroom 1
09:30 ALEIXO, Karim Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Jaden Sydney Courtroom 1
09:30 BAKER, Jesse Jack Courtroom 1
09:30 BARRETT, Dean Johnathon Courtroom 1
09:30 BOWEN, Jacob Heath Courtroom 1
09:30 BROCKENSHIRE, Lennie Anthony Courtroom 1
09:30 CAMERON, Jamie Robert Courtroom 1
09:30 CAMPBELL-JONES, Shaun Denis Courtroom 1
09:30 CHANDLER, Daniel John Courtroom 1
09:30 COCKERILL, Nicholas Lee Courtroom 1
09:30 COLLARD, Claudia Lee Courtroom 1
09:30 COLLEY, Cheryl Courtroom 1
09:30 CONNOLLY, Brodie Edward Courtroom 1
09:30 CORTILLA, Rainer Courtroom 1
09:30 COWIE, Brock Allan Courtroom 1
09:30 COYLE, Tyler Dayne Courtroom 1
09:30 DANN, Jucinta Helen Courtroom 1
09:30 DAWSON, Adam Peter Courtroom 1
09:30 De Mattia, Adrian Courtroom 1
09:30 DELANEY, Pamela Kerry Courtroom 1
09:30 EDGILL, Cecil John Courtroom 1
09:30 Elliott, Sean Ronald Courtroom 1
09:30 ELLIOTT, Timothy Graham Courtroom 1
09:30 EVANS, Jarrad Courtroom 1
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 1
09:30 GREEN, Clinton Paul Courtroom 1
09:30 HICKMAN, Mark Edward Gordon Courtroom 1
09:30 HORSTEN, Christian Geoffrey George Courtroom 1
09:30 HOWELL, Mathew Ariki Steven Ivor Courtroom 1
09:30 HYMERS, Tamika Jane Courtroom 1
09:30 JEANES, Mareeka Katherine Courtroom 1
09:30 JONES, Christine Kay Courtroom 1
09:30 KIM, Caleb Courtroom 1
09:30 LEECH-HINES, Jeffrey Peter Courtroom 1
09:30 LEEDER, Erica Stefanie Leslie Courtroom 1
09:30 LITCHFIELD, Mark Emlyn Courtroom 1
09:30 LOCK, Jordy Michael Courtroom 1
09:30 LONG, Chelsea Maria Courtroom 1
09:30 MABBS, Scott Raymond Courtroom 1
09:30 MADRUGA, Angela Emilia Courtroom 1
09:30 MADRUGA, Jose Leandro Courtroom 1
09:30 MALONEY, Benjamin Grady Courtroom 1
09:30 MARINOVICH, Claire Kathleen Courtroom 1
09:30 MARSH, Luke Geoffrey Courtroom 1
09:30 MATHER, Andrew Scott Courtroom 1
09:30 MATHER, Leslie Jay Courtroom 1
09:30 MULLER, Ashley John Courtroom 1
09:30 MURRELL, James Adrian Courtroom 1
09:30 NETTLE, Jessica Lee Courtroom 1
09:30 ODIAM, Luke Timothy Courtroom 1
09:30 OMAR, Moustafa Mohamed Soliman Courtroom 1
09:30 OWEN, Robert Christopher Courtroom 1
09:30 RAVEENDRAN, Tharunya Courtroom 1
09:30 ROBERTS, Shane Nathan Courtroom 1
09:30 RULE, Rebecca Dulcie Courtroom 1
09:30 SALLEH, MUSTAQIIM Courtroom 1
09:30 SCARROTT, Trevor Michael Gary Courtroom 1
09:30 SEDDON, Jamie Courtroom 1
09:30 SHEA, Shane Desmond Courtroom 1
09:30 SMITH, Justin Laurie Courtroom 1
09:30 SMITH, Scott Andrew Courtroom 1
09:30 SODEN, Pierce Courtroom 1
09:30 STAKER, Lucas James Courtroom 1
09:30 SUDDEN, Danial Louis Courtroom 1
09:30 TANCRED, Lisa Marie Courtroom 1
09:30 THOMAS, Marina Anne Courtroom 1
09:30 TSAGARIS, Christopher Courtroom 1
09:30 UGLE, Timothy John Courtroom 1
09:30 VAN DEN ANCKER, Andrew Paul Courtroom 1
09:30 WANGLER, Alex Thomas Courtroom 1
09:30 WATTERS, Melissa Ann Courtroom 1
09:30 WEATHERLEY, Laura Elizabeth Courtroom 1
09:30 Whitmore, Shannon Courtroom 1
09:30 WILLERS, Brett Raymond Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Jordan Charles Courtroom 1
09:30 WISHART, Joshua John Courtroom 1
09:30 WRIGHT, Donna Maxine Courtroom 1
09:30 ZUCCALA, John Michael Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
09:30 Cooper v Heese RO 992 2016 Courtroom 2

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
14:45 BRADBURY, David Michael Court No. 6

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 5 2018 Court Room 3

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 441 2006 Court Room 4
09:30 Not Published PC 550 2007 Court Room 4
09:30 Not Published PC 13 2015 Court Room 4
09:30 Not Published PC 14 2015 Court Room 4
09:30 Not Published PC 17 2016 Court Room 4
09:30 Not Published PC 18 2016 Court Room 4
09:30 Not Published PC 19 2016 Court Room 4
09:30 Not Published PC 20 2016 Court Room 4
09:30 Not Published PC 144 2017 Court Room 4
09:30 Not Published PC 143 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 208 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 209 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 210 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 211 2018 Court Room 4
09:30 Not Published PC 449 2018 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
12:00 Not Published PC 6 2016 Court Room 2
12:00 Not Published PC 1 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 1 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 2 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 2 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 4 2018 Court Room 2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 175 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 176 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 177 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 178 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 382 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 383 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 384 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 385 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 4021 2011 Court 5
09:02 Not Published PC 4022 2011 Court 5
09:02 Not Published PC 243 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 98 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 213 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 214 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 215 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 408 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 438 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 439 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 440 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 441 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 476 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 499 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 500 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 555 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 556 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30 Not Published PC 27 2015 Training Room
15:00 Not Published PC 595 2017 Training Room
P and C Trial
09:00 Not Published PC 555 2015 Court 1
09:00 Not Published PC 556 2015 Court 1

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 10 2014 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 11 2014 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 12 2014 Courtroom 2
09:00 Not Published PC 13 2014 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
10:00 Chevron Australia Pty Ltd v Valuer General CC 2501 2017 2 - 11
CC Hearing
10:00 Sharp v Commissioner of Police CC 363 2018 1 - 2
10:00 Ungvary & Anor v Gemmill Homes Pty Ltd CC 480 2018 3 - 1
CC Mediation
10:00 Hutchison & Ors v Canciullo CC 1500 2018 1 - 7
10:00 McMahon & Anor v Giaimo CC 1777 2018 1 - 11
10:00 McMahon & Anor v Giaimo CC 1886 2018 1 - 11
Class 1 Planning List
10:00 Corbellini & Anor v Western Australian Planning Commission DR 216 2018 2 - 3
11:00 Wang v City of Nedlands DR 220 2018 2 - 3
15:00 Building Development Group Construction Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 219 2018 2 - 3
DR Mediation
13:00 Vinci & Sons Pty Ltd v City of Armadale DR 148 2018 2 - 7
HR Hearing
00:00 Not Published GAA 2496 2018 3 - 4
02:00 Not Published GAA 2372 2018 3 - 4
04:00 Not Published GAA 2689 2018 3 - 4
10:00 Not Published GAA 2409 2018 5 - 2
11:00 Not Published GAA 1796 2018 5 - 2
12:00 Not Published GAA 2407 2018 5 - 2
14:00 Not Published GAA 2803 2018 5 - 2
Strata List
10:00 Wybenga v The Owners of Chandler Court Strata Plan 19347 CC 1241 2018 3 - 8
10:30 Lloyd v The Owners of Sandringham Village Strata Plan 14983 & Anor CC 1449 2018 3 - 8
11:30 Sampson & Anor v The Owners of The Rise II Strata Plan 9173 CC 1450 2018 3 - 8
12:30 Theo Kakulas Holdings Pty Ltd v The Owners of Pacific International Apartments Strata Plan 43394 CC 1544 2018 3 - 8
14:00 Beckwith v The Owners of Exmouth Escape Resort Survey Strata Plan No. 48241 CC 477 2018 3 - 8
VR Hearing
09:30 Legal Profession Complaints Committee v Oud VR 110 2017 4 - 8

Back to Top