Today's Court Listings

The daily court lists for: 18 January 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:15 GLEDICH v STEFANOVICH & Anor CIV 2894 2018 7 - 710
11:00 STATEWIDE INSURANCE BROKERS PTY LTD v LUNT CIV 2876 2018 7 - 710
Civil Trial
09:30 DM Drainage & Constructions Pty Ltd v Karara Mining Ltd CIV 2410 2012 4 - 43
CPCA Applications
09:15 Astill & Anor v The State of Western Australia CPCA 28 2016 4 - 42
09:15 Barbis & Anor v The State of Western Australia CPCA 25 2017 4 - 42
09:15 Hinkley v The State of Western Australia CPCA 15 2016 4 - 42
09:15 Kelly v The State of Western Australia CPCA 11 2014 4 - 42
09:15 Leahy v The State of Western Australia CPCA 61 2014 4 - 42
09:15 Nguyen v The State of Western Australia CPCA 68 2013 4 - 42
09:15 Simpson v The State of Western Australia CPCA 57 2014 4 - 42
Judge's CMC List
09:30 Lloyd & Anor v Lloyd & Anor CIV 1411 2015 3 - 35
09:30 Lloyd & Anor v Lloyd & Anor CIV 1471 2015 3 - 35
Judges Special Appointment
00:00 Loohuys CIV 2415 2017 3 - 35
10:00 COMMISSIONER OF STATE REVENUE v REY CIV 2985 2018 3 - 36
10:00 Shire of Katanning v Bride CIV 2853 2010 3 - 36
14:15 PATERSON CIV 1078 2019 4 - 42
Registrars Special Appointment
00:00 Pisano v Health Solutions (WA) Pty Ltd CIV 1213 2013 7 - 708
09:45 NEW ENERGY MINERALS LTD v ARENA STRUCTURED PRIVATE INVESTMENTS (CAYMAN) LLC COR 209 2018 8 - 803

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00 CARRINGTON, Daniel James Court No. 2
14:15 ATKINS, Christopher James Court No. 2
14:15 CABAN, Jacob Peter Russell Court No. 2
14:15 CURTIS, Shane Bernard Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:00 Del Borrello v The City of Vincent SJA 1089 2018 Court No. 6
11:00 Fisher v Western Australia Police SJA 1140 2018 Court No. 7



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ARLOW, Jade Ellen 7 - 7-1
09:00 ASHWORTH, Louise Marie 7 - 7-1
09:00 BUI, Trong Van 7 - 7-1
09:00 BUI, Vuong Xuan 7 - 7-1
09:00 CAMERON, Dylan Eric 7 - 7-1
09:00 CAMPBELL, Blake Alexander 7 - 7-1
09:00 CARLYON, Jessica Ann 7 - 7-1
09:00 CATO, Aaron Ralph 7 - 7-1
09:00 CRADDOCK, Justin James 7 - 7-1
09:00 DEN RIDDER, Rick Jarad 7 - 7-1
09:00 DI ROCCO, Vince Kevin Antonio 7 - 7-1
09:00 EMMERTON-GINN, Tyler Josef 7 - 7-1
09:00 ENGLISH, Travis Ray 7 - 7-1
09:00 FOTI, Julian Salvatore 7 - 7-1
09:00 GIBSON, Haydn Warrick 7 - 7-1
09:00 GOTORA, Thabiso 7 - 7-1
09:00 GOULD, Ryan James 7 - 7-1
09:00 GRANTHAM, Jaiden Liegh 7 - 7-1
09:00 GREENAWAY, DAVID 7 - 7-1
09:00 HARRIS, Daniel Lee 7 - 7-1
09:00 HARTLEY, Matthew Graham 7 - 7-1
09:00 HENDRY, Craig John 7 - 7-1
09:00 HESTER, BEVAN ANTHONY 7 - 7-1
09:00 HOLMES, Jason Ross 7 - 7-1
09:00 HOLMES, Jason Ross 7 - 7-1
09:00 HOWLETT, Jake Christopher 7 - 7-1
09:00 HUBBARD, Matthew Francis 7 - 7-1
09:00 HUIZINGA, Nynke Geertje 7 - 7-1
09:00 HUNTER, Haylee Bernice 7 - 7-1
09:00 JOHNSON, Mark 7 - 7-1
09:00 JONES, Christine Kay 7 - 7-1
09:00 JUGANAIKLOO, Stephen Owen Rowyn 7 - 7-1
09:00 KEARING, Mabel Rose 7 - 7-1
09:00 KHAN, Sydene Peter William 7 - 7-1
09:00 KICKETT, Eli Luke 7 - 7-1
09:00 LAW, Kerry Bond 7 - 7-1
09:00 LEVISON, Bonar Raoul 7 - 7-1
09:00 LIM-NUNEZ, Sudi 7 - 7-1
09:00 MACPHERSON, Luke Peter 7 - 7-1
09:00 MANN, Jade Anthony 7 - 7-1
09:00 MCCABE, Jessica Louise 7 - 7-1
09:00 MCCOLE, Donna-Lee 7 - 7-1
09:00 MCGOLDRICK, Justin Mcculloch 7 - 7-1
09:00 MEADOWCROFT, Scott James 7 - 7-1
09:00 MUNRO, Renae Danielle 7 - 7-1
09:00 NECOVSKI, Peter Graeme 7 - 7-1
09:00 NILSEN, Christopher Edgar 7 - 7-1
09:00 NOBLE-HAYWARD, Justin 7 - 7-1
09:00 PADROTH, Daniel Mark 7 - 7-1
09:00 PEEK, Kelli Anne 7 - 7-1
09:00 PILGRIM, Russell James 7 - 7-1
09:00 QUINCE, Taniesha Marie Rose 7 - 7-1
09:00 RAMAGE, Jeni Ellen 7 - 7-1
09:00 READ, Shane Paul 7 - 7-1
09:00 ROFAIL, Emmanuel Rafla Adly 7 - 7-1
09:00 ROUTLEY, Trevor John 7 - 7-1
09:00 SLABBERS, Harry John 7 - 7-1
09:00 SMITH, Chloe Rose 7 - 7-1
09:00 SMITH, Timothy James 7 - 7-1
09:00 THORPE, Timothy Joseph 7 - 7-1
09:00 THORPE, Timothy Joseph 7 - 7-1
09:00 VO, Thanh Son 7 - 7-1
09:00 WARRELL, Alexander Tyron 7 - 7-1
09:00 WENDY, Tenille 7 - 7-1
09:00 WHITEAKER, Thomas William 7 - 7-1
09:00 YU, Feng 7 - 7-1
09:15 GREEN, VICTORIA CAROL 2 - 2-2
09:15 KNEZEVICH-SUGG, James Owen 6 - 6-4
09:15 PIHAMA, Tama Joel David 2 - 2-2
09:30 Hicks, JAMIE 5 - 5-4
09:30 MITCHELL, Shaun James 6 - 6-3
09:30 MULLER, Jacob Xavier 2 - 2-1
10:00 ANILE, Giuseppe Santo 6 - 6-3
10:00 BARRIE, Grant William 7 - 7-2
10:00 BINGHAM, Geoffrey Stuart John 7 - 7-2
10:00 BRADBURY, Jess Aleksander 7 - 7-2
10:00 CARR, Robert Anthony 7 - 7-2
10:00 COLLICA, Elena Maria 7 - 7-2
10:00 COOK, Adam Heath 3 - 3-2
10:00 CUPIRAGGI, Riccardo 7 - 7-2
10:00 D'ALOISIO, Mario James 7 - 7-2
10:00 DONNELLY, William Scott 6 - 6-2
10:00 EASTHOPE, Ashley Thomas 5 - 5-2
10:00 ENDERSBY, Matthew James 7 - 7-2
10:00 FIDANOVSKI, Zoran 7 - 7-2
10:00 Galbraith, Paul Bartle Blake 7 - 7-2
10:00 GARLETT, Donald Wayne 7 - 7-2
10:00 GIBBS, Kirk Ryan 3 - 3-1
10:00 HEAP, Wayne Robert 7 - 7-2
10:00 HILL, Christopher Lloyd 7 - 7-2
10:00 HILL, Peter John 6 - 6-3
10:00 HUMPHRIES, ERIC 7 - 7-2
10:00 HUNT, Jeremy James 7 - 7-2
10:00 HUTCHINSON, Karl 7 - 7-2
10:00 JANKULOSKI, Nikola 7 - 7-2
10:00 JOHNSTONE, LESLIE 7 - 7-2
10:00 KERR, James Laurence 5 - 5-2
10:00 LE, Ky Phuoc 7 - 7-2
10:00 LE, QUANG MINH 7 - 7-2
10:00 LONG, Glen Anthony 6 - 6-3
10:00 LOPEZ, Nelson 7 - 7-2
10:00 MAEVA, Taraia 7 - 7-2
10:00 MEEK, Jayden 7 - 7-2
10:00 MITCHELL-EVANS, Kieren James 2 - 2-2
10:00 MOODY, RICHARD 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Anh Tuan 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, DINH 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, HOAI 2 - 2-2
10:00 PENN, Michelle Lee-Anne 2 - 2-1
10:00 PERRY, Carlos Alberto 7 - 7-2
10:00 POTIFALA, Sam 7 - 7-2
10:00 PROTOULIS, Peter 5 - 5-2
10:00 RILEY, SPENCER 7 - 7-2
10:00 RODGERS, Kahl Paul Mac 7 - 7-2
10:00 SAUNDERS, Frances May 7 - 7-2
10:00 SIMMS, Michael 4 - 4-3
10:00 SPARK, Dudley Issac 3 - 3-1
10:00 THORNE-HILL, Duahn Spencer 3 - 3-1
10:00 TRINH, Van Hai 7 - 7-2
10:00 WALDING, Donald Radford Terrence 7 - 7-2
10:00 WALLAM, Lennard Anthony 7 - 7-2
10:00 WALLEY, Malcolm Raymond 7 - 7-2
10:00 WALLEY, Warren Joseph 7 - 7-2
10:00 WYKE, Louis James 7 - 7-2
11:30 FOUNDAS, Emmanuel H 7 - 7-1
11:30 GARAS, Mark Wagdi 7 - 7-1

Civil Listing
Judges Chambers
10:30 Kamath v National Hire Group Ltd (Allight Sykes) APP 121 2017 1 - 1-1
10:30 SEAFOCUS HOLDINGS PTY LTD & Anor v VUONG CIV 3890 2018 5 - 5-4
Judges Special Appointments
11:30 Matthews v ATCO Gas Australia Pty Ltd APP 102 2018 6 - 6-4
14:15 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 75 2016 5 - 5-4
Pre-Trial Conference DC
09:30 Frazier v Bruechert CIV 2537 2016 1 - Lvl-1
09:30 McLellan v W.A. Universal Rigging Co. Pty Ltd (In Liquidation) CIV 2349 2017 1 - Lvl-1
09:30 STEFAN-BEST v SUTTON CIV 2170 2018 1 - Lvl-1
09:45 Clegg v Hodgson CIV 2975 2017 1 - Lvl-1
10:00 Kerajcic v Dorrizzi CIV 1012 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 DE BEER v SIM CIV 3526 2018 1 - 1-2
09:30 Galaxy 98 Pty Ltd v Odyssey Property Solutions Pty Ltd & Anor CIV 4358 2017 1 - 1-2
09:30 Lendlease Funds Management Limited (ACN 000 335 473) As Trustee of the Joondalup Trust (ABN 24 915 763 642) v Lease Holdings Pty Ltd (ACN 611 516 753) T/A Freshii & Another CIV 3467 2018 1 - 1-2
09:30 STANOEVSKI v SPASESKI CIV 3872 2018 1 - 1-2
09:30 Thompson v Hunt CIV 3261 2018 1 - 1-2
10:00 O & Anor v DAVIES ALLAN REAL ESTATE PTY LTD & Ors CIV 3788 2018 1 - 1-2
10:00 SIMPLY HEALTHY (AUST) PTY LTD v KEATINGS CIV 3856 2018 1 - 1-2
10:00 WESPRE PTY LTD v FORTIX BUSINESS ACCELERATOR PERTH PTY LTD CIV 3652 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Peck v Bell & Another CIV 2807 2018 1 - 1-2



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 AMMOUN, Jack Court Room 3
09:30 PHILLIPS, Bradley Warren Court Room 3
14:15 NARKLE, Dwayne Nathan Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 TOWNLEY, Raymond Charles Armadale Court 3
09:30 ABUKAR, Abdifatah Mohamed Armadale Court 1
09:30 ARIF, Hamza Muhammad Armadale Court 1
09:30 ARIF, Talha Muhammad Armadale Court 1
09:30 ASTON, Victor William Armadale Court 1
09:30 ATHERTON, Brian George Armadale Court 1
09:30 BENFIELD, Colin Norman Armadale Court 1
09:30 BOWLER, Milton Mcdonald Armadale Court 1
09:30 BRIDEKIRK, Jacob Richard Armadale Court 1
09:30 CHADD, Dean Joseph Norman Armadale Court 1
09:30 CHALMERS, Matthew Roy Armadale Court 1
09:30 COLLARD, Brittany Jane Armadale Court 1
09:30 CORNWELL, Jason James Armadale Court 1
09:30 DOWSON, Donna Lee Armadale Court 1
09:30 EDMONDS, Rasselle Harata Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Jodie Nicole Armadale Court 1
09:30 GRIGG, Samantha Armadale Court 1
09:30 HENRICK, Ellen Leonora Armadale Court 1
09:30 HERMAN, Serina Anne Armadale Court 1
09:30 KENNEDY, Shannon Wade Armadale Court 1
09:30 KENNEY, Renae Louise Armadale Court 1
09:30 KLANJSCEK, Arron Bradley Armadale Court 1
09:30 LO, Szu Sheng Armadale Court 1
09:30 MAK, Wai Nga Armadale Court 1
09:30 MCCOLL, Donald Barry Armadale Court 1
09:30 MCDONALD, Maxine Jordyn Eileen Armadale Court 1
09:30 MONISSE, Denzil Joseph Armadale Court 1
09:30 MURRELL, Dwayne John Armadale Court 1
09:30 MUTIMER, James David Armadale Court 1
09:30 NICHOLLS, John Stephen Armadale Court 1
09:30 PEREIRA, Steven Norman Armadale Court 1
09:30 POCOCK, Dylan Gawain Armadale Court 1
09:30 QUARTERMAINE, Peter Alf Armadale Court 1
09:30 RICHARDSON, Paul Harvey Armadale Court 1
09:30 ROSS, Ian Laurence Ejaz Armadale Court 1
09:30 ROWE, Corey Wayne Armadale Court 1
09:30 ROWLING, John Raymond Armadale Court 1
09:30 RYDER, Jason Kingsley Armadale Court 1
09:30 SHEWRING, Sinead Armadale Court 1
09:30 SNOOK, Daniel Peter Armadale Court 1
09:30 SOERENSEN, Julia Susanne Armadale Court 1
09:30 STONE, Tiarna Richelle Armadale Court 1
09:30 SWANSON, Brian Armadale Court 1
09:30 TAMMS, Michael Karl Armadale Court 1
09:30 TORRANCE, Nicole Stewart Armadale Court 1
09:30 TRIMMER, Ivan Aaron Armadale Court 1
09:30 UGLE, Romeena Joan Armadale Court 1
09:30 WADE, Anson Raudie Armadale Court 1
09:30 WARE, Darryl James Armadale Court 1
09:30 WELLS, Cliff Edward Armadale Court 1
09:30 WHITELAW, Paul Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Cody Ryan Armadale Court 1
09:30 WILSON, Rachelle Marie Armadale Court 1
09:30 WOOTTON, Shane Richard Armadale Court 1
09:30 YATES, Denzil Lonzo Armadale Court 1
09:30 ZERAFA, Julie Ann Vivian Armadale Court 1
10:00 BORREBINNA, Sarah Louise Armadale Court 3
10:00 BUTLER, Lennard Marcus Armadale Court 3
10:00 DODDS, Coral May Armadale Court 3
10:00 EADES, Robin Dominic Armadale Court 3
10:00 FARMER, Terrance Edward Armadale Court 3
10:00 FRASER, Tommy Dean Armadale Court 3
10:00 HORNELL, Kade Lionel Armadale Court 3
10:00 Howell, ROBERT JAMES Armadale Court 2
10:00 JONES, Dennis Ian Armadale Court 3
10:00 KING, Broden Gregory Armadale Court 3
10:00 LITTLEFAIR, KYLIE Armadale Court 3
10:00 MARTIN, Reginald Jack Armadale Court 3
10:00 MCELWEE, Matthew Ian Armadale Court 3
10:00 MCPHERSON, Jessica Louise Armadale Court 3
10:00 MORRISON, Kelvin Geoffrey James Armadale Court 3
10:00 PATCHING, Daniel Max Armadale Court 3
10:00 PENNY, Caidyn Daniel Armadale Court 3
10:00 PENNY, Cliffton Wayne Armadale Court 3
10:00 QUARTERMAINE, Lawrence Henry Armadale Court 2
10:00 SEDDON, Jessica Mary Armadale Court 3
10:00 SHIRE, Cameron Mark Armadale Court 2
10:00 SMITH, Jasmine Spring Armadale Court 2
10:00 SOKIRI, Emmanuel Simon Armadale Court 3
10:00 UGLE, Vicki Ann Armadale Court 3
10:00 VALENTINO, Anthony John Armadale Court 3
10:00 WATSON, Todd Carl Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 CARPIO, Daniel Louis Court Room 1
09:00 CHEINMORA, Delphine Court Room 1
09:00 CONTOS, Kyle James Court Room 1
09:00 HANSEN, Gregory John Court Room 1
09:00 MALAY, Salwyn Amus Court Room 1
09:00 MANDIJARRA, Lorinda Court Room 1
09:00 MURRAY, Antonio Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 HARKNESS, Trent Michael Court Room 4
09:30 SMITH, Nicola Anne Court Room 4
10:00 ANDERSON, SAMUEL Court Room 4
10:00 BEKKERS, Christopher Robert Court Room 1
10:00 BLURTON, Errol John Court Room 1
10:00 COOK, Matthew Joseph Court Room 1
10:00 FAIRCLOUGH, Courtney Court Room 1
10:00 JONES, Keyara Lee Court Room 1
10:00 LOVE, Francis Shannon Court Room 4
10:00 MARSH, Jason Shaun Court Room 1
10:00 NOLAN, Brenton Stanley Court Room 4
10:00 PEHI, Monique Josipheen Jean Court Room 1
10:00 SHEPHERDSON, Mickail James Court Room 1
10:00 TURANGA, Grace Jacqueline Kohine Court Room 1
10:00 WALLAM, Glen Rohan Shane Court Room 1
10:00 WELHAM, Susan Jane Court Room 1
10:00 WILKINSON, DALE Court Room 1
10:00 WOODS, Ross John Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:30 DOOLER, Anthony Junior Malcolm Court Room 2
11:00 ANDERSON, Shaun William Court Room 2
11:00 FABRIS, Brandon Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AKBARY, Kosha 5 - 51
09:00 ANDERSON, Francis 5 - 51
09:00 BALL, Amanda Nicolle 5 - 51
09:00 BARTON, Clem 5 - 51
09:00 BORINELLI, Jason Wayne 3 - 32
09:00 BOYE-JOHNSON, Samuel Kane 5 - 51
09:00 BREWER, Isaac 5 - 51
09:00 BUTLER, Graham John 5 - 57
09:00 CAMPBELL, Joseph Shaun Michael 5 - 57
09:00 CANNING, Tamahau Karangatukituki 3 - 31
09:00 CHILD, Shona Lois 5 - 51
09:00 CORREIA, Shane 5 - 57
09:00 CURRY, Simon Patrick 5 - 57
09:00 DIMER, William Leslie 3 - 31
09:00 FAQEERZADA, Tamim 5 - 57
09:00 G D PORK PTY LTD 5 - 57
09:00 GILBERT, Riquia Susan-Lee 5 - 51
09:00 GRAMMER, Dylan Daniel Corey 5 - 51
09:00 GVOZDICH, Peter Dusko 5 - 57
09:00 HARLEY-TOWNSEND, Christopher Murray 5 - 57
09:00 HEADLAND, Hubert William John 5 - 57
09:00 HEALEY, Bradley William Scott 5 - 57
09:00 HOLMES, Michelle Eileen 3 - 31
09:00 HORTON, Julian Alfred 5 - 51
09:00 JABBIE, Husine B 5 - 51
09:00 JACOBS, Robert Isaac 5 - 57
09:00 Laue, Henning 5 - 57
09:00 LOKOSANG, David 3 - 31
09:00 LOXTON, Leroy John 5 - 57
09:00 LUCRE, Robert Clinton 5 - 57
09:00 MCCUMSTIE, Rohoni Ann 3 - 31
09:00 MONICO DE SOUZA, Fabiano 5 - 57
09:00 NELDER, Jess Bradley 5 - 57
09:00 PARFITT, Ashley Kenneth 3 - 31
09:00 PENNY, ADRIENNE 5 - 57
09:00 PHILLIPS, Benjamin John 5 - 51
09:00 PICKETT, Carlos 5 - 57
09:00 PIERI, Mario Guiseppe 5 - 57
09:00 PROGRI, Mynerin 5 - 57
09:00 PROSSER, Robyn Frances 5 - 57
09:00 QUAIFE, Leighton Jay 5 - 51
09:00 RADKE, Brett 5 - 57
09:00 RAJAKOVIC, Zoran 3 - 32
09:00 REDMOND, Kim Joseph 5 - 57
09:00 RILEY, Neville Albert 5 - 51
09:00 RODDAN, Brendan Lindsay 5 - 57
09:00 RYDER, MATTHEW RAYMOND 5 - 57
09:00 SALT, Matthew Addison 5 - 57
09:00 SHERWOOD, Paul Anthony 5 - 57
09:00 SHERWOOD, Priscilla Nicole 5 - 51
09:00 SMITH, NATHAN PAUL 5 - 57
09:00 SPRATT, Albert 5 - 51
09:00 STACK, Richard Neil 3 - 31
09:00 TANUKU, Maciu Qionimacawa 5 - 57
09:00 TOWEH, Charles 5 - 57
09:00 TOWEH, Prince F 5 - 57
09:00 UGLE, Raymond Charles 5 - 51
09:00 WADE, Andrew John 5 - 57
09:00 WADE, Kerry Graham 5 - 57
09:00 WHEELER, Zakary Jaydn 5 - 57
09:00 WINMAR, Shyann Marie Lee 5 - 51
09:00 WOODS, Irene Kathleen 3 - 32
09:00 WYNNE, Jennifer Joan 5 - 51
09:30 AL BIRKAWI, Bager 3 - 32
09:30 ASHTON, Shaugn Ian 3 - 32
09:30 AUSTIN, Sonya Leanne 3 - 32
09:30 BLURTON, Desmond Gerrard 3 - 32
09:30 BORSIC, Maxwell Leo 3 - 32
09:30 CARDILE, Anthony Mark 3 - 32
09:30 CARR, Robert Anthony 3 - 32
09:30 Galbraith, Paul Bartle Blake 3 - 32
09:30 GENTLE, Christopher Lee 3 - 32
09:30 GROCOTT, Shannon Lesley 3 - 38
09:30 HANSEN, Jandamurra 3 - 32
09:30 HILL, Brody William Charles 3 - 32
09:30 HOMOLA, Peter Richard 3 - 32
09:30 HORNE, Roland 3 - 38
09:30 HOUSDEN, Shane Michael Graham 3 - 38
09:30 IRLAM, Jessika Lee 3 - 38
09:30 JAEGER, Hayley Rose 3 - 32
09:30 JETTA, Jolene Leigh 3 - 32
09:30 KIMPTON, Jay Anthony 3 - 38
09:30 MAGURUK, Noi Machol 3 - 38
09:30 MALIK, Vijay 3 - 38
09:30 MARCH, Ryan Steven Ashley 3 - 38
09:30 Negahdari, Mohsen 3 - 32
09:30 NOORZAI, Naser 3 - 32
09:30 OLIFENT, Robert John 3 - 38
09:30 PETTMAN, Katherine Terese 3 - 32
09:30 PHILLIPS, Tahnee Rose 3 - 32
09:30 SEARLE, William Roy 3 - 32
09:30 SMITH, Sharlene Louise 3 - 32
09:30 THORNE, Taryn 3 - 32
09:30 TROTT, Garry John 3 - 38
09:30 WALLEY, Patricia Anne 3 - 32
09:30 WITT, James Campbell 3 - 38
09:30 WOOD, Benjamin Lionel 3 - 38
09:45 BROWN, Glen David 3 - 32
09:45 MAHOOD, TOLLIE 3 - 32
09:45 SINCLAIR, David Aaron 3 - 32
09:45 WARD, William Max 3 - 32
10:00 ABDI, Rashid 3 - 31
10:00 ADAMS, Juanita Carmel 4 - 41
10:00 AGUILERA ALVAREZ, Jose Aurelio 4 - 41
10:00 AHMADI, Nesar 4 - 41
10:00 ALEKSIC, Slobodan 3 - 31
10:00 ALEMU, Michael 3 - 31
10:00 ALNAQI, Ghulam Abbas 3 - 32
10:00 ANDERSON, Francis Charles 4 - 41
10:00 AYDIN, Figen 4 - 42
10:00 BADER, Antony 4 - 41
10:00 BAL, SUKHPREET SINGH 3 - 31
10:00 BARE, Abdishakur Mahamud 5 - 51
10:00 BARSBY, Lance James 5 - 51
10:00 BELLAMY, Christopher James 5 - 51
10:00 BEN-ARI, Emanuel 5 - 52
10:00 BENZARTI, Ruth 4 - 41
10:00 BERTRAND, Cree Raylee Summa 5 - 51
10:00 BICKENDORF, Jessica Elizabeth 5 - 51
10:00 BLANKLEY, Stephen Keith Birch 5 - 52
10:00 BOL, Mohieldin 4 - 41
10:00 BOWEN, John 4 - 41
10:00 BRADBURY, Jess Aleksander 4 - 41
10:00 BRAZIL, Joanne Michelle 5 - 52
10:00 BRENNAND, Christopher Thomas 3 - 31
10:00 BROCKMAN, Christopher Allen 3 - 32
10:00 BROWN, Peter Charles 5 - 52
10:00 BROWNE, Corey Marcus 3 - 31
10:00 BUNSY, Ramanandsagar 4 - 41
10:00 BURNS, Curtly Brian 3 - 31
10:00 CAIN, Jonathon Raymond 3 - 31
10:00 CARATTI, Allen Bruce 3 - 31
10:00 CARNAMAH, Kelvin James 4 - 41
10:00 CHAN, Melissa Su-San 4 - 41
10:00 CHARLES, Carmine Lucky 4 - 41
10:00 CLARK, Oliver William 5 - 51
10:00 CLARKE, SELENA MAREE 5 - 52
10:00 CONCA, Breanna Loren 5 - 51
10:00 CONNOR, Brooke Anita 5 - 51
10:00 CORBET, Dane William 4 - 41
10:00 COX, Jonathon Lee 3 - 31
10:00 COYNE, Bruce Rae 4 - 41
10:00 CRABBE, Cynthia Kate Johnson 5 - 52
10:00 CRABBE, Giles Nathan Johnson 5 - 52
10:00 CREED, Luke Jeffery 5 - 51
10:00 CUMMING, Michael George 3 - 31
10:00 DALE, Craig Robert 5 - 52
10:00 DAVID ALEXANDRE YUE CHUN 4 - 42
10:00 DEMPSTER, David Stephen 4 - 41
10:00 DERUDAS, Claudio Alfred 3 - 32
10:00 DICHIERA, Peter Domenico 3 - 31
10:00 DILLON, Tamika 4 - 41
10:00 DINH, Thuy Thi 4 - 42
10:00 DORANT, Rebecca Rose 4 - 42
10:00 DRAYTON, Alyssa Maree 4 - 41
10:00 DUONG, Dien Cong 3 - 31
10:00 EADES, Kristy Anne 4 - 41
10:00 EMERY, Gregory Keith 3 - 32
10:00 EVERSDEN, Vanessa Lee 3 - 31
10:00 FALLON, Nathan Joshua 3 - 32
10:00 FARMER, Chris Michael 5 - 51
10:00 FARMER, Christie 4 - 42
10:00 FINDLAY, Barry Lee 4 - 41
10:00 FORJAZ DE BRITO, Paulo Alexandre 3 - 31
10:00 FOX-SLATER, John Alexander 3 - 31
10:00 FRASER, Tommy Dean 3 - 32
10:00 FRYERS, Stuart Norman 5 - 55
10:00 GAFF, Benjamin 3 - 31
10:00 GARLETT, Clinton Eugene 4 - 42
10:00 GEARY, David John 4 - 41
10:00 GEORGE, Fallah 3 - 32
10:00 GIBLETT, Marie Dawn 3 - 31
10:00 GLENCORSE, Christopher James 4 - 41
10:00 GONG, Mayen 5 - 52
10:00 GOSZTYLA, Rowdy David 5 - 51
10:00 GOTORA, Thabiso 4 - 41
10:00 GOUGH, GUY BRYAN 5 - 52
10:00 GRAHAM, Samantha Jeanette 4 - 41
10:00 GRAY, Alexander Maxwell 3 - 31
10:00 GRAY, Samuel Peter Wenlock 3 - 31
10:00 GREEN, Alfie Paul 3 - 31
10:00 GREENWAY, Nathan Norman 3 - 32
10:00 GREGG, Timothy Michael 4 - 41
10:00 GRIFFIN, Joel James 3 - 32
10:00 GUBARTALLA, Khaled Ahmed 4 - 42
10:00 GUILDFORD-TAYLOR, Lisa Shamini Richard 4 - 42
10:00 GUNGOR, Muhammet 4 - 41
10:00 HAGGARTY, Adrian Kevin 3 - 31
10:00 HALE, RICHARD LEWIS 5 - 52
10:00 HAMID, Umar 3 - 31
10:00 HAMZA, Amar Aped 5 - 52
10:00 HANSEN, Jarvis Deakon 3 - 31
10:00 HAOULI, Mohammed El 5 - 52
10:00 HARB, Peter 5 - 52
10:00 HARRISON, Timothy Reginald 3 - 31
10:00 HART, Mailey Ronald 5 - 51
10:00 HAWKINS, Sarah Wambui 3 - 31
10:00 HENRY, David Wiremu 5 - 51
10:00 HEYWOOD, Elliott Patrick 3 - 31
10:00 HILL, Courtney Arthur 3 - 32
10:00 HILL, Diane Jody 3 - 31
10:00 HILL, Gary Benjamin 3 - 31
10:00 Hipe, Peter Anthony 4 - 42
10:00 HIRD, PHILIP JOHN 4 - 41
10:00 HISHMEH, Fahed 3 - 32
10:00 HOGLIN, Chloe Amanda 4 - 42
10:00 HOLT, Danielle Carman 4 - 42
10:00 HOOGSTAD, Tommy Justyn 4 - 41
10:00 HOWARD, John Allan 3 - 31
10:00 HUMPHREY, Michelle Ann 4 - 41
10:00 HUNTER, Elliott Benjamin 4 - 41
10:00 HUSSEIN, Khaled 5 - 52
10:00 HUSSEIN, Omar 5 - 52
10:00 HUSSEY, Luke Gary 5 - 51
10:00 HYDE, Gene Richard 4 - 41
10:00 JACKSON, Rhys Curtis 5 - 51
10:00 JOHNSON, Silas Timothy 3 - 32
10:00 JOSEPH, Sasha 5 - 51
10:00 KALYEBARA, Albert Asiimwe 3 - 31
10:00 KEENE, Robert Harold 4 - 41
10:00 KELLER, Daniel Thomas 3 - 31
10:00 KELLY, James Richard 3 - 31
10:00 KENNAMER, Michael John 4 - 41
10:00 KICKETT, Bjorn 4 - 41
10:00 KICKETT, Eli Luke 4 - 41
10:00 KIDD, Jackson James 4 - 41
10:00 KINNEEN, David Keirran 3 - 32
10:00 KOEVORT, Karl Les 4 - 41
10:00 KONG, Nyanial 4 - 41
10:00 KORIR, Washington Kipkosgei 3 - 31
10:00 KRAKOUER, BRIAN DANIEL 5 - 51
10:00 KRISHNAN, Kannan 4 - 41
10:00 KUBITZA, Damian James Roland 4 - 41
10:00 LA BIANCA, Davide Calogero 5 - 52
10:00 LADHAMS, David Bruce 4 - 42
10:00 LANDERS, Derek Christopher 3 - 32
10:00 LANDERS, Teresa Marie 4 - 41
10:00 LANGLEY, Jarred Chad 5 - 52
10:00 LAVELLE, Glen Michael 4 - 41
10:00 LAVENDER, Alexander 3 - 32
10:00 LE, Ngoc Liet 3 - 31
10:00 LE, QUANG MINH 4 - 41
10:00 LEE, Calvin 4 - 41
10:00 Leela Phung Pty Ltd T/A Leela Phung Pty Ltd 3 - 31
10:00 LESINA, Aydan Reece 4 - 41
10:00 LLOYD, Vincent Clifford 3 - 31
10:00 LOCKTON, Nicole Cherie 4 - 41
10:00 LOPANDZA, Loic 5 - 52
10:00 LOPEZ, Nelson 3 - 32
10:00 Lovallo, Dan Phillip 5 - 52
10:00 Low, John William 4 - 41
10:00 LUCAS, Peter Justin 3 - 31
10:00 MALLIS, Spiro 4 - 42
10:00 MANN, Jade Anthony 3 - 32
10:00 MARCINEK, Simon Anthony 5 - 51
10:00 MARKS, Stuart Philip 3 - 31
10:00 MARTIN, David Ronald 4 - 41
10:00 MARTIN, Janelle Gail 5 - 51
10:00 MARTIN, Michael Ronald 4 - 41
10:00 MARTIN, Niroshan Chaminda 3 - 32
10:00 MARTIN, Travis Shae 4 - 41
10:00 MARTIN-HADDAD, Lewis 5 - 55
10:00 MCDOWELL, Caleb David 4 - 41
10:00 MEEHAN, Albert John 3 - 32
10:00 MEEK, Jayden 4 - 41
10:00 MENGESHA, Amanuel Alemu 5 - 51
10:00 MILLS, Nicole Patricia 5 - 51
10:00 MITCHELL, Harry Tuhare 5 - 51
10:00 MOHAMED, Abdirizak Hassan 3 - 32
10:00 MOHD ISHAK, Mohd Raffiq Bin 5 - 52
10:00 MOY, Brett Desmond 3 - 32
10:00 MURPHY, Damian James 5 - 51
10:00 MURRAY, Robert Eugene 3 - 31
10:00 NASH, Bradley David Craig 4 - 41
10:00 NASRIN, Kazi Rehana 3 - 31
10:00 NGUYEN, Ba Huy Cuong 3 - 31
10:00 NGUYEN, Paul Anh Ngoc 4 - 41
10:00 NGUYEN, Thanh Chan 3 - 32
10:00 NICHOLLS, Benjamin Peter 3 - 31
10:00 NUGAWELA, Patrick Allan 5 - 52
10:00 OBOH, Tracey Joan 5 - 52
10:00 ODMARK, Neil Goddfred 3 - 32
10:00 OGLE, Renaldo Peter 3 - 31
10:00 OLDFIELD, Shiree Lena 5 - 51
10:00 ORAM, Mark Anthony 3 - 31
10:00 OUTRAM, STEVEN JOHN 5 - 52
10:00 PARKER, Brendon Lee Slim 3 - 31
10:00 PARKIN, Daniel Dylan 4 - 42
10:00 PATTERSON, Debra Jean 5 - 52
10:00 Peaker, Suzanne Shirley 5 - 52
10:00 PENJOR, Tandin 5 - 51
10:00 PENNY, Anthony Joseph 4 - 42
10:00 PENNY, Clinton Alan 3 - 32
10:00 PENNY, Grantley Dean 4 - 41
10:00 PEZZINO, Brett Colin 3 - 32
10:00 POLIZZI-WALLACE, Lisa 4 - 41
10:00 POWELL, Katherine Julie Frances 3 - 31
10:00 POWELL, Rena Patricia 4 - 41
10:00 QUARTERMAINE, Ian Junior 3 - 32
10:00 RAYNES, Dale Maurice 3 - 31
10:00 RILEY, Calvin Peter 3 - 32
10:00 RILEY, William Errol 4 - 41
10:00 RITCHIE, Jarrod Luke 3 - 31
10:00 ROBINS, Dylan Michael 4 - 41
10:00 RONAN, Brendon Edward 4 - 41
10:00 ROPER, Jamie Alexander 4 - 41
10:00 ROSS, James Robin 5 - 51
10:00 SANTIONI, Michael James 4 - 41
10:00 SARIAGO, Michael 5 - 51
10:00 SAVILLE, Matthew John 5 - 51
10:00 Scott, Darrin John 5 - 52
10:00 SEIGEL, William Joel 5 - 51
10:00 SERAFINI, Joshua John 5 - 52
10:00 SERUKAI, Clive Davis 4 - 41
10:00 SERUKAI, Paul Ian 4 - 41
10:00 SHEIL, Rhys Wildman 3 - 31
10:00 SIDHU, Amritpal Singh 3 - 31
10:00 Siklosi, Edda 5 - 52
10:00 Slowiak, Kim Anthony 3 - 32
10:00 SMITH, Allan Troy 4 - 42
10:00 SMITH, Carmen Gayle 4 - 42
10:00 SMITH, Chantelle Maree 5 - 51
10:00 SMITH, Kimberlee Jade 4 - 42
10:00 SMITH, Kylie June 4 - 42
10:00 Soerensen, Torben 5 - 52
10:00 SPRATT, Jesse Jakob 3 - 32
10:00 STIMPSON, Philip Jonathan 3 - 32
10:00 STUDLEY, Casey Anne 3 - 31
10:00 STUHR, Luke Daniel 5 - 51
10:00 TALBOT, Drew Walter 4 - 41
10:00 TALKE, Mohammed Shifa 3 - 31
10:00 TAYLOR, MATTHEW 5 - 52
10:00 THIERAUF, Tali Jayne 4 - 41
10:00 THIRUPATHY, Roshan 5 - 52
10:00 THOMAS, Caleb Ashley 3 - 31
10:00 Thompson, Jodie 5 - 52
10:00 THOMPSON, Steven 4 - 42
10:00 THOMPSON, William Norman 3 - 31
10:00 THOMSEN, George Joel 5 - 51
10:00 THOMSEN, George Joel 4 - 42
10:00 THORNE, Jayden Colin John 5 - 51
10:00 THORPE, Philip James 3 - 31
10:00 TRIGELL, John Kenneth 3 - 32
10:00 TUMOE, Joshua Mani 3 - 31
10:00 UGLE, Heidi Joanna 4 - 41
10:00 UGLE, Nicole Louise 4 - 42
10:00 VALENTINO, Anthony John 3 - 32
10:00 VALLE GUELL, David 4 - 41
10:00 VAN DER WESTHUIZEN, Robin Anthony 5 - 51
10:00 VIGOLO, Riccardo Aldo 4 - 41
10:00 VIGUS, Lauren Kate 3 - 31
10:00 WAITE, Robert Ian 3 - 31
10:00 WALLAM, Brenden Nicholas 3 - 31
10:00 WALLAM, Dean Wilfred Douglas 5 - 51
10:00 WARSAME, Mohamed Boorso 4 - 41
10:00 WATSON, Bradley Charles 3 - 31
10:00 WHEATLEY, Andrew 4 - 42
10:00 WHEELER, Annaliisa Mari 4 - 42
10:00 WHITEHEAD, Jermaine 3 - 31
10:00 WILKES, Leroy Mitchell 4 - 41
10:00 WILKIE, Kimberly Anne 4 - 42
10:00 WILLIAMS, MONTINA 4 - 41
10:00 WILLIAMS, Ryan 4 - 41
10:00 WILLIAMS, Winston Clive 3 - 32
10:00 WILSON, Anthony 4 - 41
10:00 WILSON, Rebecca Diane 5 - 52
10:00 WYATT, Christopher Brian 4 - 41
10:00 YUSOFF, Zakhri Bin 3 - 31
10:00 ZICO, Jackson 5 - 51
10:00 ZOHN, Michael James 4 - 42
14:15 HANNIVIG-JONES, Whitney Michelle 5 - 52
14:15 PENNY, Cliffton Wayne 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ACM Group Limited v Chegwidden GCLM 5267 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v BENNELL GCLM 10203 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v BROSNAHAN GCLM 6509 2010 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v DARTNELL GCLM 11248 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v GIBBONS GCLM 7814 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v GODDARD GCLM 7250 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v OMER GCLM 8571 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v OXENHAM GCLM 10818 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v PEARTON GCLM 12465 2018 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v Smith GCLM 11507 2017 7 - 71
09:30 ACM GROUP LTD v HARPER GCLM 782 2018 7 - 71
09:30 Budget Mini Excavators Pty Ltd ACN 055 804 414 as trustee for Fenton Family Trust v Baker GCLM 10133 2018 7 - 71
09:30 Enviromental Forest Farms Management Ltd v Kinnear GCLM 10471 2016 7 - 71
09:30 Friedman Lurie Singh & D'Angelo v Diing GCLM 10939 2017 7 - 71
09:30 Hallett & Anor v Dunkley & Anor GCLM 10249 2018 7 - 71
09:30 Hardie Finance Corporation v Pearse GCLM 16309 2016 7 - 71
09:30 Leasewise Australia Pty Ltd v Mcaullay & Anor ROO 19154 2017 7 - 71
09:30 MARTIN v Barudzija RSTN 10645 2018 7 - 71
09:30 Poulter Holdings Pty Ltd v Scouller GCLM 4069 2016 7 - 71
09:30 PRIME LAW PTY LTD TRADING AS CARLO PRIMERANO & ASSOCIATES v TILLI MINOR 12240 2018 7 - 71
09:30 Staeck v Harper RSTN 7989 2017 7 - 71
09:30 SZITO v HOLOBOTOVSKYY & Anor RSTN 11330 2018 7 - 71
09:30 Waters v Uzabeaga Maulen RSTN 11254 2017 7 - 71
14:15 HOUSING AUTHORITY v SEAL RSTN 16614 2018 7 - 71
14:15 Pioneer Credit Solutions Pty Ltd v Ryder GCLM 6046 2018 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM Group Limited v Allegretta GCLM 17943 2014 9 - 94
09:30 ACM Group Limited v Cook GCLM 12962 2017 9 - 94
09:30 ACM Group Limited v Corp GCLM 18417 2015 9 - 94
09:30 ACM Group Limited v Samatar GCLM 18340 2017 9 - 94
09:30 Allegretta & Anor v Jamie Roof & Gutter Restoration CTC 13875 2017 9 - 94
09:30 LION FINANCE PTY LTD v LYNDON GCLM 1286 2015 9 - 94
09:30 Lion Finance Pty Ltd v QUINLIVAN GCLM 1526 2010 9 - 94
09:30 O'Hearn v Mercer MINOR 17204 2017 9 - 94
09:30 Roy Galvin & Co Pty Ltd (ACN 008 719 408) v Mener Group Pty Ltd (ACN 161 232 408) & Anor GCLM 17388 2017 9 - 94
11:00 GRANSHELL PTY LTD ATF OCC SUPERANNUATION FUND v CABINETS WITH ACCENT PTY LTD GCLM 10985 2018 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
09:30 Antonic & Anor v Nhi Phan & Anor GEN 17087 2018 9 - 92
09:30 PUTHANPURAI v ABDURAMANOSKI GCLM 12002 2018 9 - 92
10:00 GICAROSA PTY LTD v KARA RSTN 12907 2018 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 MISACKOVSKI v David Sumner as trustee for the Sumner Family Trust T/A PERTH DETAILING CENTRE CTC 10791 2018 9 - 91
10:00 Mujee v Lane GCLM 8949 2018 9 - 91
11:00 Foster v Ferdosin GCLM 17044 2017 9 - 91
14:15 Taxation Strategies & Accounting Services v SWICK CTC 12223 2017 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 FRANCKE v CHEN GCLM 10737 2018 7 - 7.1
09:00 M Residential Pty Ltd (ABN:38111800910) v Smartt MINOR 8604 2018 7 - 7.3
09:00 Simpson v Hart GCLM 7459 2018 7 - 7.2
09:30 BUTTERWORTH v CARTER GCLM 10406 2018 7 - 7.3
09:30 Moore v Dalglish GCLM 7568 2017 7 - 7.2
09:30 N.T.P. FLEET MANAGEMENT PTY LTD v SGL SYSTEMS INTERNATIONAL PTY LTD GCLM 10567 2018 7 - 7.1
10:00 GULVIN GROUP PTY LTD TRADING AS BECK & CALL PROPERTY GROUP v MALONEY MINOR 13304 2018 7 - 7.3
10:00 KENNEDY v HARFFEY GCLM 13420 2018 7 - 7.2
10:00 NANCARROW v KENNEDY GCLM 12894 2018 7 - 7.2
10:00 Shi v Qian Li Zhi Wai Pty Ltd & Ors GCLM 12913 2018 7 - 7.1
11:00 Blue Bay Party Hire Pty Ltd (ACN 159 211 284) v Rivertwist Holdings Pty Ltd (ACN 168 798 472) GCLM 2031 2018 7 - 7.2
11:00 Elliott & Anor v Colliers International (WA) PTY LTD (ACN 008 919 524) GCLM 14593 2018 7 - 7.1
12:00 FROEHNELT v NAZLI GCLM 7998 2018 7 - 7.1
12:00 RUTHVENS ACCOUNTANTS & BUSINESS ADVISORS PTY LTD v LA FALCE GCLM 12295 2018 7 - 7.2

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ALLEGRETTA, Matthew Court Room 1
09:00 ALLEN, Zara May Court Room 1
09:00 ANDERSON, Simon Peter Court Room 1
09:00 ANNAKIN, Phoenix Court Room 1
09:00 BAKER, Amy Court Room 1
09:00 BIN-SARIN, Warren Anthony Court Room 1
09:00 BOWLER, Georgia Shirley Court Room 1
09:00 BOYD, Robert Alec Court Room 1
09:00 BREWER, James Michael Court Room 1
09:00 BRUCE, Kyle Ashley Court Room 1
09:00 CHAMPION, Travis Wade Court Room 1
09:00 CLAYTON, Gloria Florence Court Room 1
09:00 CLOSE, Jayden Luke Court Room 1
09:00 COADY, Jaymee Renae Court Room 1
09:00 COOKE, Jeffrey Ronald Court Room 1
09:00 CORLEY, Kahlia Rose Court Room 1
09:00 COX, Peter Wayne Court Room 1
09:00 CREIGHTON, Roy Geoffrey Bernard Court Room 1
09:00 DAHLSTROM, Wendy Gay Court Room 1
09:00 DAMJANOVIC, Lesley James Court Room 1
09:00 DANIEL, Kate Ellenor Court Room 1
09:00 DAY, Jeremy Leonard Court Room 1
09:00 DEAGUIAR, Joseph Michael Court Room 1
09:00 DONOVAN, Simon Joel Court Room 1
09:00 DUNNACHIE, Kurtis George Court Room 1
09:00 ENGELBERTS, Mark Anthony Court Room 1
09:00 GAMBLE, Dwayne Patrick Court Room 1
09:00 GOLDING, Samantha Court Room 1
09:00 Harris, PAMELA Court Room 1
09:00 HART, Maxwell Peter Court Room 1
09:00 HILL, Natalie Verna Court Room 1
09:00 HILL, Nikita Rose Court Room 1
09:00 HIROSE, Mitsuyoshi Court Room 1
09:00 HO, Tsung-Wei Court Room 1
09:00 HOPKINS, Jasmine Maree Court Room 1
09:00 HUDSON, Pourandokht Naseri Court Room 1
09:00 JACKSON, Kenneth Verdon Court Room 1
09:00 JONES, Quade Karsum Court Room 1
09:00 JOYCE, Charrissa Karcha Court Room 1
09:00 LADU, John Court Room 1
09:00 LEE, Chee Khoon Court Room 1
09:00 LESLIE, Kevin Court Room 1
09:00 MACPHERSON-LANE, Keynan Jade Court Room 1
09:00 MANTON, Justin Paul Court Room 1
09:00 MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 1
09:00 MASON, Leteisha Louise Court Room 1
09:00 MAY, Raymond James Court Room 1
09:00 MCGUCKIN, Joshua Alexander Court Room 1
09:00 MEHRTENS, GREGORY Court Room 1
09:00 MILLER, Stewart James Court Room 1
09:00 MORRISON, Prassic Wayne Court Room 1
09:00 MOURISH, Roberta Ann Court Room 1
09:00 MURPHY, Wayne Court Room 1
09:00 MUYOLA, Macmillan Court Room 1
09:00 NEWTON, Rodney Peter Nathan Court Room 1
09:00 NGAMETUATOE, Alfred Court Room 1
09:00 NONIS, Matthew Joe-Gerard Court Room 1
09:00 O'BRIEN, Stephen Patrick Charles Court Room 1
09:00 PEARCE, Samuel James Court Room 1
09:00 PETRIDIS, Dimitrios James Court Room 1
09:00 PROCTER, Benjamin Graham Court Room 1
09:00 PUNCH, Stephanie Jade Court Room 1
09:00 RAWIRI, Brendon Watene Court Room 1
09:00 REES, Charley Simon Georgian Court Room 1
09:00 RILEY, Lorrie Martin Court Room 1
09:00 ROLFE, Paul Matthew Court Room 1
09:00 ROVA, Madeleine Shannon Court Room 1
09:00 SAMUT, Adam Paul Court Room 1
09:00 SHERWOOD, David Kenneth Laws Court Room 1
09:00 SMILLIE, Shilo Thomas Court Room 1
09:00 STUART, Siti Mariam Court Room 1
09:00 TABONE, Dominic Court Room 1
09:00 TAUMALOLO, Tevita Tonge Claude Court Room 1
09:00 THOMPSON, Christopher Brett Court Room 1
09:00 THOROGOOD, Ty James Court Room 1
09:00 TOEKE, Jermaine Paul Court Room 1
09:00 TOMSETT, Justine Marie Court Room 1
09:00 WALKER-KING, Darren Ronald Court Room 1
09:00 WALLEY, Kevin Francis Court Room 1
09:00 WHITE, Catherine Jane Court Room 1
09:00 YOUNG, Vanessa Mary Larraine Court Room 1
10:00 GEORGE, Michelle Anne Court Room 2
10:00 WILKINS, Dean James Court Room 2

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 CHELLIAH & Anor v EBERT RSTN 1534 2018 Court Room 3
10:00 CONTO PTY LTD v KATONKA RSTN 1640 2018 Court Room 3
10:00 EDWARDS v EILIYATI RSTN 1657 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v FLETT RSTN 1649 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v GATES RSTN 1377 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v MILLER RSTN 1663 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v SULLIVAN RSTN 1651 2018 Court Room 3
10:00 HUANG v TOWNSEND RSTN 1 2019 Court Room 3
10:00 LECKENBY v HARDING & Anor RSTN 1656 2018 Court Room 3
10:00 PEARSE v SAUNDERS RSTN 1592 2018 Court Room 3
10:00 POWER v DE AGRELA RSTN 1665 2018 Court Room 3
10:00 VIVA DEVELOPMENTS PTY LTD v BOSCHMAN RSTN 1508 2018 Court Room 3
10:00 WEI v FLEMING & Anor RSTN 1664 2018 Court Room 3
11:00 Allwest Contracting Services P/L T/AS Kiss Glass v Pilling MINOR 647 2018 Court Room 3
11:00 CORREIA v DOUMANIS RSTN 774 2018 Court Room 3
11:00 Dunnett v RPW 2015 Pty Ltd CTC 1627 2017 Court Room 3
11:00 Gizzi Nominees Pty Ltd As Trustee v DOWLING & Anor RSTN 667 2018 Court Room 3
11:00 PARKINSON v GRAFTON GCLM 1000 2018 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 GRACE, Cheryl Ouida Courtroom 1
09:30 HODDER, Craig William Courtroom 1
09:30 HODDER, Daryl-Lea Courtroom 1
09:30 SIMPSON, Anthea Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 AL BIRKAWI, Bager Courtroom 2
09:30 AL FILI, Ali Courtroom 2
09:30 ASHWIN, Tyrone Jordan Courtroom 2
09:30 ASTLE, Troy Frank Courtroom 2
09:30 BOYD, Joel Brian Courtroom 2
09:30 BROOKES, Susan Joy Courtroom 2
09:30 CARTER, Christopher John Courtroom 2
09:30 CHIMWALA, Charles Willard Courtroom 2
09:30 CLAUSEN, Paul David Courtroom 2
09:30 CUTTER, Luke Nathan Courtroom 2
09:30 DASH, Brett Vincent Courtroom 2
09:30 DINSDALE, Dylan Wiremu John Courtroom 2
09:30 DODD, Bianca Rose Courtroom 2
09:30 DOUGLAS, Todd Courtroom 2
09:30 EATHORNE, Amy Nicole Courtroom 2
09:30 EVANS, Dylan Jake Courtroom 2
09:30 FISK, Kathryn Leah Courtroom 2
09:30 FITZMAURICE, Jordan Courtroom 2
09:30 FLACK, Colin Edward Courtroom 2
09:30 FRISINA, Sharon Margaret Courtroom 2
09:30 GAINES, Todd Desmond Courtroom 2
09:30 GOPAL, Pavan Courtroom 2
09:30 HAMILTON, Jacob Thomas Courtroom 2
09:30 HANSEN, Dean Charles Courtroom 2
09:30 HARRIS, Paul Raymond Courtroom 2
09:30 HATCH, Nari Blanche Courtroom 2
09:30 HERBERT, Robert Wayne Courtroom 2
09:30 HIGGINS, Phillip Charles Courtroom 2
09:30 HOPGOOD, Brett Marcus Courtroom 2
09:30 JACKSON, Kenneth Verdon Courtroom 2
09:30 JAFARI, Murtaza Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, Cailin Robin Courtroom 2
09:30 JONES, Benedict Duncan Patrick Courtroom 2
09:30 JUDGE, Amy Lea Courtroom 2
09:30 KNIGHTWOOD, Logan Courtroom 2
09:30 LAWRENCE, Samuel James Courtroom 2
09:30 LE BLANG, Noah Courtroom 2
09:30 LOO, Mark Ashley Courtroom 2
09:30 MANNING, Tavia Anne Courtroom 2
09:30 MARCUS-HANKS, Charmaine Diane Wendy Courtroom 2
09:30 MCGLADE, Marrissa Rose Courtroom 2
09:30 MCLEAN-BARLOW, Liam Samuel Courtroom 2
09:30 MCMILLEN, Isaac Joseph Courtroom 2
09:30 MERRETT, Justin Courtroom 2
09:30 MYERS, Jake Dillon Stanley Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Kiel William Brett Courtroom 2
09:30 O'MALLEY, Domaney Louise Courtroom 2
09:30 OTHMAN, Mohamad Rojaim Bin Courtroom 2
09:30 RANKINE, Lochlan Stuart Courtroom 2
09:30 RICHARDSON, Courtney Sue Courtroom 2
09:30 RYDER, Dean Thomas Courtroom 2
09:30 SEMUNTU, Fred Nsenga Courtroom 2
09:30 SPACK, Jay Aaron Courtroom 2
09:30 SPRATT, Amanda Louise Courtroom 2
09:30 STEPHENS, Calum Rhys Courtroom 2
09:30 STURROCK, Holly Roxanne Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Jason Charles Courtroom 2
09:30 TEIXEIRA, Wayne Michael Courtroom 2
09:30 TROTT, Gemma Lee Courtroom 2
09:30 TULLOCK, Blade Kenneth Courtroom 2
09:30 TURNBULL, Chad Lewis Courtroom 2
09:30 UGLE, Jonathon Wayne Courtroom 2
09:30 WALLAM, Bianca Beatrice Courtroom 2
09:30 WATTS, Graham Courtroom 2
09:30 WELSH, Gaven Lea Courtroom 2
09:30 WESTAWAY, Casey Raymond Courtroom 2
10:00 AKUN, Winny Kevin Courtroom 3
10:00 AL SAYEGH, Saleh Courtroom 3
10:00 ATKINS, Wayne Robert Courtroom 3
10:00 BALL, Tony Courtroom 3
10:00 BARRON, James Michael Courtroom 3
10:00 BEVAN, Anthony Lee Courtroom 3
10:00 BEVAN, David Courtroom 3
10:00 BOMBARDIERI, Broderick Jack Samuel Courtroom 3
10:00 BOOTH, Sara Jane Courtroom 3
10:00 BRACHE, Troy Christopher Courtroom 3
10:00 BRESSER, Joseph Courtroom 3
10:00 BROUGHTON, Bryce Daniel Courtroom 3
10:00 BROWN, Abbie Jayne Courtroom 3
10:00 BROWN, Darren Wayne Courtroom 1
10:00 BURGESS, Bradley Allen Courtroom 3
10:00 CAMPBELL, Karen Ann Courtroom 3
10:00 CARLISLE, Daniel Robert Courtroom 3
10:00 CLEMENTS, John Charles Courtroom 3
10:00 CONDELLI, Nathan Myles Courtroom 3
10:00 COUGHRAN, Blaze Andrew Courtroom 3
10:00 DALLE-NOGARE, Darren George Courtroom 3
10:00 DEL CASALE, Christopher Paul Courtroom 3
10:00 DENG, Chol Aguto Courtroom 3
10:00 DYER, Jeremy Reece Courtroom 3
10:00 DYER, Marc Joseph Courtroom 3
10:00 ELLIS, James Keith Alfred Courtroom 3
10:00 FEMIA, James Anthony Courtroom 3
10:00 FIFITA, Lisa Margaret Norlene Courtroom 3
10:00 FLYNN, Jonathon Courtroom 3
10:00 FORIGLIO, Bruno Courtroom 1
10:00 FOTI, Benjamin Lee Courtroom 1
10:00 FUTCHER, Greg John Courtroom 3
10:00 Garvey, Brian John Courtroom 3
10:00 GELLATLY, Rachel Amy Courtroom 3
10:00 GEORGE, Nathaniel Philip Courtroom 3
10:00 GIRDWOOD, Cameron Dean Courtroom 3
10:00 GLENISTER, Charlie Ronald Courtroom 3
10:00 GOLBY, Connor Andrew Courtroom 3
10:00 GOLDBERG, Ryan Adam Courtroom 3
10:00 GREEN, Scott John Courtroom 3
10:00 GREENWAY, Narelle Anne Courtroom 3
10:00 HAENDEL, Ronald Norman Courtroom 3
10:00 HARDING, Olivia Jane Courtroom 3
10:00 HART, Brittany Jade Courtroom 3
10:00 HEALEY, Loren Jon Courtroom 3
10:00 HOURN, Todd Jared Courtroom 3
10:00 HUNT, Sarah Marie Courtroom 3
10:00 HUYNH, Thi Van Courtroom 3
10:00 JANE, Harry Shane Courtroom 3
10:00 JONES, Wayne William Courtroom 3
10:00 KABWIT, Pascal Mwaku Courtroom 3
10:00 KJELLGREN, Rory Lee Courtroom 3
10:00 LAWLER, Russell John Courtroom 3
10:00 LEONARD, Chantelle Marie Courtroom 3
10:00 LONCAR, Lana Roberta Courtroom 3
10:00 LYDDIETH, Adam Eric Courtroom 1
10:00 LYNDEN, Donna Lee Courtroom 3
10:00 MALLOWS, Kevin Courtroom 3
10:00 MANSOUR, Mario Wahid Farid Botros Courtroom 3
10:00 MARWICK, Robert John Courtroom 3
10:00 MCCULLUM-PERAWITI, Oshea Kassidy Pekama Courtroom 3
10:00 MEYRICK, Wayne Courtroom 3
10:00 MOLES, Karl Robert Mcdougall Courtroom 3
10:00 MORTON, Kylie Susan Courtroom 3
10:00 MYLES, Andrew John Courtroom 3
10:00 NEWMAN, Mitchell John Courtroom 3
10:00 NOWICKI, Julian Janusz Courtroom 3
10:00 OGILVIE, Bradley Dean Courtroom 3
10:00 OKWARE, Isaac Allan Courtroom 3
10:00 OSMOND, Dawn Frances Courtroom 3
10:00 PAORA, Sonny Henare Tai Courtroom 3
10:00 PATERNOSTER, CHARLOTTE Courtroom 1
10:00 POPE, Tamarah Leigh Ivy Courtroom 3
10:00 POURAU, Terina Tirimata Jewel Karena Courtroom 3
10:00 RANKIN, Brett Jay Courtroom 3
10:00 READHEAD, Blake Courtroom 3
10:00 REIDY-CROFTS, Callan Joseph Courtroom 3
10:00 RITCHIE, Lisa Karen Courtroom 3
10:00 RODGERS, Kyra Courtroom 3
10:00 ROE, John Andrew Courtroom 3
10:00 ROWE, Shanelle Anne Courtroom 3
10:00 SAZALI, Aidiel Courtroom 3
10:00 SHEAN, Daniel Lee Courtroom 3
10:00 SHIER-ANTULOV, Jakob Anthony Courtroom 3
10:00 SIEGA, Daniel Courtroom 3
10:00 SISLEY, James Stuart Courtroom 3
10:00 STOPFORTH, William Robert Courtroom 3
10:00 TERRANOVA, Juliano Courtroom 3
10:00 THOMPSON, Trevor James Courtroom 3
10:00 THORNE, Jaimi Elizabeth Courtroom 3
10:00 TRAN, Vu Jane Courtroom 3
10:00 Trinh, Son Tung Courtroom 3
10:00 VANNASOPA, Sumlee Courtroom 3
10:00 VERNON, Steven Michael Courtroom 3
10:00 VRANJES, Melanie Kaye Courtroom 3
10:00 WALTON, Daniel Courtroom 3
10:00 WOODS, Belinda Leanne Courtroom 3
10:00 ZAITI, Jade Aaron Courtroom 1
10:00 ZANGARI, Raffaele Courtroom 3

Civil Listing
Trial Court
10:00 Housing Authority v FARAM RSTN 1202 2018 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 BROCKMAN, Wayne Henry Court 3 Magistrates Court
10:00 COOKE, Maxwell Court 3 Magistrates Court
10:00 NELSON, Jordan Farren Court 3 Magistrates Court
10:00 SLATER, Aubrey Regan Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
10:00 CHS MINING & CIVIL SERVICES v PPW BULK HAULAGE MINOR 490 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Lothian & Anor v Hadden RSTN 594 2018 Court1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 CALWOT, Jonathan Jonathon Court Room 1
09:00 CARTER, Troy Dean Allan Court Room 1
09:00 DJANGHARA, Virgilo Brian Court Room 1
09:00 FRITH, Quinton Court Room 1
09:00 GOODWIN, Shaun James Court Room 1
09:00 GORE, Patrick Court Room 1
09:00 GRIFFIN, Christopher Francis Court Room 1
09:00 LEERING, Vincent Court Room 1
09:00 MITCHELL, Anthony Chris Court Room 1
09:00 MOORE, Dennis Lewis Court Room 1
09:00 PADDY, Corey Court Room 1
09:00 RETCHFORD, Clarissa Court Room 1
09:00 ROBERTS, Allan Stanley Court Room 1
09:00 ROSEWOOD, Bradley James Court Room 1
09:00 WOODMAN, Jason James Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 BELL, Andrew Raymond Courtroom 1
09:30 BELL, Edward Colin Kenny Courtroom 1
09:30 BENNELL, Patricia Narelle Courtroom 1
09:30 COCHRANE, Jacob Paul Courtroom 1
09:30 DARLINGTON, Neil Bryan Courtroom 1
09:30 DAVENPORT, Chad Martin Courtroom 1
09:30 DAVIDSON, Brendan Richard L Courtroom 1
09:30 DAVIDSON, Brendan Richard L Courtroom 1
09:30 DAVIES, Braleigh Louise Courtroom 1
09:30 DUBBERLIN, Kathleen Ann Courtroom 1
09:30 DUNN, Samantha-Jade Courtroom 1
09:30 EAGLAND, Rachael Kiara Courtroom 1
09:30 GILLESPIE, Brendan Scott Courtroom 1
09:30 GRAY, Scott Anthony Courtroom 1
09:30 GREENWOOD, Dane Ashley Courtroom 1
09:30 HOSKIN, Benjamin Adam Courtroom 1
09:30 JENKIN LUDBEY, Linx Leonard Courtroom 1
09:30 JENKIN LUDBEY, Linx Leonard Courtroom 1
09:30 JENKIN-LUDBEY, Loc Peter Karl Courtroom 1
09:30 KIRK, Scott Darren Courtroom 1
09:30 KREPIVIN, Daniel John Courtroom 1
09:30 LIDINGTON, Deane Courtroom 1
09:30 LUTEY, Kirby Ross Courtroom 1
09:30 LYNCH, Michael Thomas Courtroom 1
09:30 MARIANATHAN, Benedict Leo Courtroom 1
09:30 MARSHALL, Tristan James Courtroom 1
09:30 MCMAHEN, Joseph Edward Courtroom 1
09:30 MORGAN, Krystal Jade Courtroom 1
09:30 NEILSON, Shane Glenn Courtroom 1
09:30 NELSON, Jason James Courtroom 1
09:30 OVENS, Joel Steven Courtroom 1
09:30 PHILLIPS, Raymond James Laurence Courtroom 1
09:30 PICKETT, Patrick Emmanuel Courtroom 1
09:30 REIBEL, Karen Amanda Courtroom 1
09:30 SHELDRICK, Garth Courtroom 1
09:30 SKEEN, Clinton Joseph Courtroom 1
09:30 TEMPLIN, Jaimee Marie Courtroom 1
09:30 THORNTON, Peter Reginald Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 VESPERMAN, David Charles Courtroom 1
09:30 VICKERY, Timothy Donald George Courtroom 1
09:30 WHITTLE, Brendan Robert Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ABDALLA, Awad Eltigani Courtroom 1
09:30 ABLETT, Raymond Desmond Courtroom 1
09:30 ANCUTA, Eduard Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Rhonan Wayne Courtroom 1
09:30 BENNELL, Racheal Lorraine Courtroom 1
09:30 BLURTON, Damion Wayne Courtroom 1
09:30 CASEY, Ashleigh Jayne Courtroom 1
09:30 CORBETT, Ivan John Courtroom 1
09:30 CRAIG, Aiden Bradley Courtroom 1
09:30 DARBY, Rosanne Janmarie Courtroom 1
09:30 ENWOOD, Rebecca Lee Courtroom 1
09:30 EWEN, Neil Peter Courtroom 1
09:30 FORD, Laura Alison Courtroom 1
09:30 FRODYMA, Wayne Frederick Courtroom 1
09:30 FURLEY, Karla Terese Courtroom 1
09:30 GORMAN, Karen Linda Courtroom 1
09:30 GREEN, Christopher Leslie Courtroom 1
09:30 HILL, Daniel Marc Courtroom 1
09:30 HUCKLE, Callan George Courtroom 1
09:30 INDICH, Aaron Douglas Courtroom 1
09:30 IVANOSKI, Daniel Courtroom 1
09:30 JAMES, Adam Craig Courtroom 1
09:30 JETTA, Timothy Mathew Courtroom 1
09:30 KALINOV, Kristian Vladimirov Courtroom 1
09:30 KENT, Adrian Raymond Courtroom 1
09:30 KEONG, Karl Zeno Courtroom 1
09:30 KIEL, Karanema Martin Courtroom 1
09:30 KWIATKOWSKI, Kimberly Jade Courtroom 1
09:30 LEGGERINI, Murray Peter Courtroom 1
09:30 LITCHFIELD, Jai Emlyn Courtroom 1
09:30 LITTLE, Colin Michael Courtroom 1
09:30 LOCK, Jordy Courtroom 1
09:30 MAKAROV, Heidi Courtroom 2
09:30 MANN, Victoria Louise Courtroom 2
09:30 MARTIN, Melissa Betty Courtroom 1
09:30 MARTINO, Taliesha Jade Courtroom 1
09:30 MIPPY, Clinton James Courtroom 1
09:30 MITANOSKI, Daniel Courtroom 1
09:30 NANNUP, Nikita Sue Courtroom 1
09:30 NARRIER, Jacob William Courtroom 2
09:30 NARRIER, Onomarie Kelly Courtroom 1
09:30 NELL, Callum Courtroom 1
09:30 NEWMAN, Ryan Matthew Courtroom 1
09:30 PARKER, Dwayne Robert Courtroom 1
09:30 PEIRCE, Mark Jonathon Courtroom 1
09:30 PHILLIPS, Brad Alan Courtroom 1
09:30 QUARTERMAINE, Erin Shalain Courtroom 1
09:30 RILEY, Bernard Joel Courtroom 1
09:30 ROBINSON, Keith John Courtroom 1
09:30 ROE, Tori Marcellia Courtroom 1
09:30 ROWE, Alec Grant Courtroom 1
09:30 RUTHERFORD, Darren John Courtroom 1
09:30 SCUDERI, Robert Courtroom 1
09:30 SIMS, Rachel Elizabeth Courtroom 1
09:30 SLATER, Ashlie Michael Courtroom 2
09:30 SLATTERY, Daniel Anthony Courtroom 1
09:30 SMITH, Jarod Graham Courtroom 1
09:30 SMITH-HODDY, Danielle Louise Courtroom 1
09:30 SOE, Arkar Courtroom 1
09:30 STAFFORD, John David Courtroom 1
09:30 STANLEY, Jessey Courtroom 1
09:30 TANA, Paul Nicholas Courtroom 1
09:30 TOLLIDAY, David Alan Courtroom 1
09:30 TUAI, Moses Courtroom 1
09:30 TUSSLER, Adreanna Michelle Courtroom 1
09:30 WIDDOWSON, GERVAISE Courtroom 1
09:30 WILSMORE, Antony Shane Courtroom 1
09:30 YARRAN, Courtney Louise Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
09:30 MADISON v Department of Transport EDL 2301 2018 Courtroom 2
09:30 Marsamco Pty Ltd v Joseph MINOR 792 2017 Courtroom 2

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 BAGBY, Michael Andrew Courtroom 1
09:30 BARRETT, Dean Johnathon Courtroom 2
09:30 BELGROVE, Michael Barry Courtroom 2
09:30 BROAD, Shane Anthony Courtroom 2
09:30 COCKBURN, Garth John Courtroom 2
09:30 CONWAY, Joshua Brenden Courtroom 2
09:30 COWIE, Brock Allan Courtroom 2
09:30 DALE, SCOTT BRENDAN Courtroom 2
09:30 DINAH, Leah Marie Courtroom 2
09:30 DOODSON, Amanda Lee Courtroom 2
09:30 FARMER, Kirsty Jade Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Steven Courtroom 2
09:30 GALBRAITH, Paige Kia Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 HARDY, Jared Phillip Courtroom 2
09:30 HARRIS, Bailey James Courtroom 2
09:30 HART, Bradley Shane Courtroom 2
09:30 HARVEY, Harrison David Courtroom 2
09:30 HEATH, Benjamin Martin Allen Courtroom 2
09:30 HILLYER, Tannika Marree Courtroom 2
09:30 HYND, Cameron Anthony James Courtroom 2
09:30 IVESON, Travis John Courtroom 2
09:30 JEANES, Mareeka Katherine Courtroom 2
09:30 KIM, Caleb Courtroom 2
09:30 KING, Reagan Courtroom 2
09:30 LYNCH, Tia Nina Anne Courtroom 2
09:30 MCKELLAR, Soren Patrica Courtroom 2
09:30 MYATT-SMITH, Justin Scott Courtroom 2
09:30 O'CALLAGHAN, Liam Rourke Courtroom 2
09:30 OLIVER, John Stuart Courtroom 2
09:30 PEKAMA, Jacob Courtroom 1
09:30 PERRY, Cameron Keith Courtroom 2
09:30 PICKETT, Graham Gregory Ty Courtroom 1
09:30 PRICE, Clarissa Amy Courtroom 2
09:30 ROE, Joel Robert Courtroom 2
09:30 SHEPHERD, Frances Margaret Courtroom 2
09:30 SPEIGHT, Luke Botica Courtroom 2
09:30 STEWART, Crystal Jade Courtroom 2
09:30 STROBEL, Claudia Jean Rose Courtroom 2
09:30 SZAJA, Travis Arthur Courtroom 2
09:30 TURNER, Kelly Lee Jane Courtroom 2
09:30 WALLEY, Cohen Tremayne Courtroom 2
09:30 WANGLER, Mark Lloyd Courtroom 2
09:30 WATTERSTON, Georgina Ann Courtroom 2
09:30 WEBBER, Dean James Courtroom 2
09:30 WIGGIN, Seth Courtroom 2
09:30 WOODS, Raymond Noel Courtroom 2
09:30 YOUNG, Jodie Anne Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:30 HUDSON, Domenic Charles Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 16 2016 Court Room 3
09:30 Not Published PC 17 2016 Court Room 3
09:30 Not Published PC 18 2016 Court Room 3
09:30 Not Published PC 2 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 4 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 5 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 7 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 8 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 9 2018 Court Room 3
09:30 Not Published PC 10 2018 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Not Published PC 2 2015 Court Room 1
09:00 Not Published PC 4 2015 Court Room 1
09:00 Not Published PC 22 2016 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 6 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 7 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 601 2018 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 14 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 10 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 11 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 24 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 25 2018 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
12:00 Not Published PC 1 2018 Court Room 2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 231 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 592 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 2 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 473 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 4571 2012 Court 5
09:02 Not Published PC 236 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 475 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 237 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 732 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 21 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 22 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 23 2019 Court 5
15:00 Not Published PC 239 2015 Court 1
15:00 Not Published PC 293 2015 Court 1
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:15 Not Published PC 10 2017 Court 1
14:15 Not Published PC 71 2018 Court 1
14:30 Not Published PC 431 2018 Court 5
15:00 Not Published PC 411 2016 Training Room
15:00 Not Published PC 714 2018 Training Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 11 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 13 2017 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
10:00 Carter v J-Corp Pty Ltd CC 140 2018 3 - 6
Class 1 Planning List
11:00 ZUBOWICZ & Anor v CITY OF COCKBURN DR 4 2019 2 - 3
14:00 O'Rourke v City of Cockburn DR 316 2018 2 - 3
DR Mediation
11:00 Merym Pty Ltd v Metro North-West Joint Development Assessment Panel DR 288 2018 2 - 11
DR Oral Reasons
15:00 Fiddian & Anor v City of Stirling DR 159 2018 4 - 4
Strata List
10:00 Gaskin & Anor v The Owners of The Boardwalk, Palm Beach Strata Plan 29511 & Anor CC 941 2017 3 - 8
10:30 Theo Kakulas Holdings Pty Ltd v The Owners of Pacific International Apartments Strata Plan 43394 CC 2308 2018 3 - 8
11:00 The Owners of Camden Gardens, Strata Plan 7492 v Sorensen CC 2635 2018 3 - 8
11:30 Engwirda v The Owners of Queens Riverside Strata Plan 55728 CC 2735 2018 3 - 8
12:30 Lampathakis v Prowse CC 2645 2018 3 - 8
14:00 Fowler & Anor v LEE & Anor CC 2758 2018 3 - 8
14:30 GALVEZ CASTIELLA v THE OWNERS OF ELIZABETHAN VILLAGE STRATA PLAN 22226 CC 2775 2018 3 - 8
15:00 SANS v FREEMAN & Ors CC 2 2019 3 - 8
15:30 The Owners of Waterbird Apartments Strata Plan 47432 v Anderson CC 2712 2018 3 - 8

Back to Top