Today's Court Listings

The daily court lists for: 21 November 2017

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00 McLean v Plummer & Anor CIV 2244 2016 9 - 906
10:40 Kingsfield Holdings Pty Ltd & Anor v Rottnest Island Authority & Ors CIV 2660 2015 9 - 903
10:45 Alpha 1 Contracting Pty Ltd v Miller CIV 2010 2017 7 - 710
11:00 Casotti Enterprises Pty Ltd & Anor v Statewide Insurance Brokers Pty Ltd CIV 2054 2017 9 - 903
11:30 Byford Development Pty Ltd & Ors v Byford River Pty Ltd CIV 1536 2016 7 - 710
11:40 McGeough v Blatchford & Ors CIV 1457 2017 9 - 903
12:20 Pilpel Nominees Pty Ltd v Bradleyco Pty Ltd & Ors CIV 2632 2017 9 - 903
14:15 Paton v Lloyd & Anor CIV 3016 2015 7 - 710
14:15 Paton v Lloyd & Anor CIV 1506 2016 7 - 710
Civil Application
10:30 Russell & Anor v Puangkham & Ors CIV 2952 2017 3 - 36
Civil Trial
10:30 Giacomel v CSR Limited & Anor CIV 1137 2017 4 - 43
Judge's CMC List
09:15 Spectrum Geo Australia Pty Ltd v Quadrant Northwest Pty Ltd & Anor CIV 2677 2015 4 - 43
09:30 Knights Capital Group Ltd v Bajada & Associates Pty Ltd CIV 1875 2014 4 - 42
09:30 LPH Developments Pty Ltd & Anor v Jameson Moore Pty Ltd CIV 2343 2015 3 - 35
09:30 Mighty River International Limited v Mineral Resources Limited CIV 2474 2016 3 - 35
Judgment SC
09:40 Chapman v Garrigan & Ors CIV 2673 2016 9 - 907
Masters List
09:45 AJB v AAB CIV 1809 2017 9 - 907
09:45 Avwest Aircraft Pty Ltd v Bombardier Inc. CIV 2450 2017 9 - 907
09:45 Bobanac v Bobanac & Anor CIV 2759 2017 9 - 907
09:45 Quinlan v Winter CIV 2421 2017 9 - 907
Masters Special Appointment
14:15 Commonwealth Bank Of Australia v Eeson CIV 2851 2016 9 - 907
Registrars Special Appointment
10:00 Eurofins Agroscience Services Pty Ltd v Lamond CIV 1416 2017 8 - 806
10:30 In the Estate of Thai Duy Nguyen deceased PRO 3100 2016 8 - 809
14:15 Corser & Corser Pty Ltd v Clark LPA 26 2017 9 - 903

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 CHEN, Tu Sheng 7 - 7-1
10:00 CHEN, Yong 7 - 7-1
10:00 CHING, Fook Choi 7 - 7-1
10:00 CHONG, Yuen Kuan 7 - 7-1
10:00 LAW, Kai Cheong 7 - 7-1
10:00 LI, Xi Qian 7 - 7-1
10:00 LUO, Jie 7 - 7-1
10:00 LUO, Yi 7 - 7-1
10:00 TAN, Xue Qiong 7 - 7-1
10:00 TANG, Chee Seng 7 - 7-1
10:00 WONG, Teck Kong 7 - 7-1
10:00 YANG, De Quan 7 - 7-1
10:00 YONG, Kinboon 7 - 7-1

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
10:00 HERBERT, Kodey Ray Seaton Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge
09:30 Feenstra v Pomare SJA 1041 2017 Court No. 6
Court of Appeal Criminal
09:15 Evans v The State of Western Australia CACR 171 2017 Court No. 3
10:30 Leckie v The State of Western Australia CACR 202 2017 Court No. 3
11:30 Bhalsod v Perrie CACR 23 2017 Court No. 3
11:30 Roe v The State of Western Australia CACR 205 2016 Court No. 3
11:30 Singh v Perrie CACR 209 2017 Court No. 3
SJ Appeal Criminal
08:45 Craig v The State of Western Australia CACR 104 2017 Court No. 3
08:45 Foster v The State of Western Australia CACR 231 2015 Court No. 3
08:45 Headley v The State of Western Australia CACR 91 2017 Court No. 3
08:45 Hough v The State of Western Australia CACR 182 2017 Court No. 3
08:45 Ireland v Watson CACR 180 2017 Court No. 3



District Court
Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:45 WATT, Christopher Robert 3 - 37

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 CLAYTON, Joshua Mervyn James 3 - 3-2
09:00 TRAJKOSKI, Toni 5 - 5-3
09:15 BELLOTTI, Louie 1 - 1-4
09:15 COX, Matthew Craig 1 - 1-4
09:15 FITZPATRICK, Gary Edwin 1 - 1-4
09:15 HEDLAM, Jonathon Troy Mark 3 - 3-2
09:15 PROCOPIO, PIETRO OTTAVIANO 1 - 1-4
09:15 RAROA, Jason Patrick 1 - 1-4
09:15 WALLAM, Ashley Mark 1 - 1-4
09:15 WALLAM, Ashley Mark 1 - 1-4
09:15 WALLAM, Ashley Mark 1 - 1-4
09:15 WINMAR, Janelle Marie 1 - 1-4
09:30 Chen, Jhih-Han 7 - 7-2
09:30 CHENG, Yin Ping 4 - 4-1
09:30 HALL, Tammy Lee 1 - 1-1
09:30 Hoang, Van Thi 7 - 7-2
09:30 KORHONEN, JOEL 4 - 4-1
09:30 LA BIANCA, Anthony 6 - 6-2
09:30 LE, Michael 7 - 7-2
09:30 LE, Minh Canh 7 - 7-2
09:30 NANG'ONGWE, Clementine Hinamanjolo 2 - 2-1
09:30 Nguyen, Huu Cuong 7 - 7-2
09:30 PAPADOPOULOS, Angelos 6 - 6-2
10:00 CHENG, Yin Ping 4 - 4-1
10:00 CLAYTON, TERRANCE 6 - 6-1
10:00 ELLIOTT, Mervyn Roy 3 - 3-2
10:00 FREWER, Jonathon Alexander 5 - 5-3
10:00 GENTLE, Dion Lee 6 - 6-1
10:00 GOUGH, Michael Kenneth 3 - 3-1
10:00 GRIEVE, Caterina 5 - 5-2
10:00 HUTCHINSON, Kane 6 - 6-4
10:00 KELLY, Morgan 3 - 3-3
10:00 KINGI, Raymond Valentine 3 - 3-1
10:00 KORHONEN, JOEL 4 - 4-1
10:00 MILLER, Corrie John 3 - 3-1
10:00 NGUYEN, Tam Thanh 5 - 5-1
10:00 NGUYEN, Tien Toan 5 - 5-1
10:00 O'BRIEN, Stephen Francis 6 - 6-3
10:00 OLOFSSON, Amy-Lee 6 - 6-1
10:00 PIVAC, Adam 3 - 3-1
10:00 POINTON, JAMIE 3 - 3-1
10:00 POLAK, Elton John 3 - 3-1
10:00 REEVES, Zoe Lorraine 6 - 6-1
10:00 WEBSTER, Samuel William 6 - 6-1
10:00 WONGAWOL, Aaron Phillip 1 - 1-4
10:30 HEALEY, Laurence Aamai 2 - 2-1
10:30 PEARS, ZACHARIAH 2 - 2-1
13:15 GINN, Clinton John 3 - 3-1
14:15 COX, Shawn James 3 - 3-4

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Lapthorne v Housing Authority CIV 1463 2016 1 - 1-3
10:30 Rowe v Rose CIV 1011 2016 2 - 2-2
10:30 Wreford v Lyle CIV 1795 2016 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30 Eldridge & Another v Hassan APP 83 2017 1 - 1-2
10:30 Hall v Telstra SNP Monitoring Pty Ltd APP 82 2017 1 - 1-2
10:30 Scriva v Sharpys' Mobile Diesel APP 27 2017 1 - 1-2
Pre-Trial Conference DC
09:30 Kanani v Seed CIV 3739 2016 1 - Lvl-1
09:30 MacKay v Coles Supermarkets Australia Pty Ltd CIV 24 2017 1 - Lvl-1
09:30 McCosker v Nannup CIV 4355 2016 1 - Lvl-1
09:45 Burgess v Esposito CIV 2430 2016 1 - Lvl-1
09:45 Daly v Cheng & Others CIV 2930 2013 1 - Lvl-1
09:45 Mia Mia Port Hedland International Airport Pty Ltd & Another v Alpha 1 Contracting Pty Ltd CIV 702 2017 1 - Lvl-1
09:45 Stoffels v X Fix Pty Ltd trading as Expofixing & Another CIV 2125 2015 1 - Lvl-1
10:00 Dawson v Streener CIV 808 2017 1 - Lvl-1
10:00 Herewane v McConnell Dowell Constructors (Aust) Pty Ltd CIV 4352 2016 1 - Lvl-1
10:00 Ilardi v Ralph CIV 2358 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Bushtrek Pty Ltd v MNWA Pty Ltd & Another CIV 4192 2014 1 - 1-2
09:30 Calderbank v Public Transport Authority of Western Australia CIV 1504 2016 1 - 1-2
09:30 Ciolpan v Swan Transit Services (South) Pty Ltd CIV 2383 2017 1 - 1-2
09:30 Mash Brewing Rockingham Pty Ltd v Cox & Another CIV 1783 2017 1 - 1-2
10:00 Diagor v Martin CIV 580 2016 1 - 1-2
10:00 Optimize Customize Globalize International Pty Ltd v Fiesta Foods Pty Ltd CIV 2613 2017 1 - 1-2
10:00 Riseley & Another v Webb & Another CIV 120 2016 1 - 1-2
10:00 Sims v Broadwater Hospitality Pty. Ltd. CIV 1343 2017 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
14:15 Potter & Another v Parker & Another CIV 96 2017 1 - 1-2
Reserved Decision
09:15 Fortescue Metals Group Ltd v Espach & Another CIV 4221 2015 1 - 1-2
Special Directions
09:45 Lloyd v Kentz Pty Ltd & Others CIV 2113 2016 1 - 101

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:30 CHINDOREREJE, Jean Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 CASTLE, Benjamin Graham Court Room 3
09:30 FRANCIS, Philip John Court Room 3
09:30 KEANE, Simone Court Room 3
09:30 WILLIAMS, Terry Morgan Court Room 3
10:00 MALCOLM, Stephen John Court Room 3

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Advance Housing Ltd v Sutcliffe RSTN 299 2017 Court Room 2
10:00 Albany Racing Club Inc v Brown RSTN 316 2017 Court Room 2
10:00 McCallum v D'Arcy & Ors RSTN 323 2017 Court Room 2
11:00 Lincolns Accountants and Business Advisors v Lawler MINOR 120 2016 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:30 Abela, Joseph Charles Armadale Court 1
09:30 ABRAHAM, Tracy Delvene Armadale Court 3
09:30 ANDERSON, Clay Anthony Armadale Court 3
09:30 APPLEBY, Jackson Taylor George Armadale Court 3
09:30 ARMNOOR, Mohammad Azlie Armadale Court 2
09:30 BANCROFT, Amanda Lee Armadale Court 3
09:30 BARKER, Rebecca Jane Armadale Court 1
09:30 BARTOLOME, Anna-Marie Armadale Court 3
09:30 BAYNES, Jay Michael Armadale Court 3
09:30 BLURTON, George Robert Armadale Court 2
09:30 BLURTON, Tayana Yasmin Dawn Armadale Court 2
09:30 BRTEUNIK, Michael Shane Armadale Court 2
09:30 BULLEN, Malcolm John Armadale Court 2
09:30 BURNS, Bruce Allan Armadale Court 2
09:30 BUTCHER, David John Armadale Court 3
09:30 CAMPBELL, Matthew James Armadale Court 2
09:30 CANDEMIR, Mucahit Armadale Court 1
09:30 CANLAPAN, FLORENTINO Armadale Court 3
09:30 CARR, Remi Armadale Court 1
09:30 CAVALLI, John Antony Armadale Court 1
09:30 CHILCOTT, Mark Anthony Armadale Court 3
09:30 CLARK, Dwain Alan Armadale Court 1
09:30 CLIFT, Benjamin Andrew Armadale Court 3
09:30 COLLARD, Donald Rowan Armadale Court 1
09:30 CONBOY, Colin Wayne Armadale Court 1
09:30 COOK, Adam Heath Armadale Court 2
09:30 COOK, Benjamin Laurie Armadale Court 2
09:30 COOTE, Adam Daniel Armadale Court 1
09:30 Davies, Samantha Armadale Court 1
09:30 DAVY, Belinda Jane Armadale Court 2
09:30 Dockers Demolition Pty Ltd Armadale Court 2
09:30 DUNLOP, Daniel Graham Armadale Court 3
09:30 FORD, Jason Cade Armadale Court 2
09:30 FORD, Shane Jonathan Armadale Court 3
09:30 FOSTER, Aaron James Armadale Court 2
09:30 FOX, Kerry Diana Mclanachan Hoggle Carmel Armadale Court 2
09:30 GALLO MARTINEZ, David Armadale Court 2
09:30 GLEN, Jason Edward Armadale Court 3
09:30 GRIFFIN, Joel James Armadale Court 1
09:30 GUIDERA, Greg John Armadale Court 2
09:30 HALLETT, Christopher George Armadale Court 2
09:30 HAMILTON, Jesse Armadale Court 2
09:30 HARFOUCHE, Gabriel Hasib Armadale Court 3
09:30 HARRIS, Jaimee Caolyn Armadale Court 3
09:30 HART, Chantal Rose Armadale Court 1
09:30 HASKETT, Peter Timothy Armadale Court 2
09:30 HASSETT, Craig Anthony Armadale Court 1
09:30 Hastie, Annalees Armadale Court 1
09:30 HAUA-MORICE, Robert Bruce Armadale Court 3
09:30 HAYDEN, Ashton Aubrey Armadale Court 1
09:30 HEADLAND, Reginald Frederick Armadale Court 3
09:30 HEELAN, Jason Allen Armadale Court 1
09:30 HEMARA, Weston Paul Armadale Court 3
09:30 HENSEN, Henry Joesuph Armadale Court 3
09:30 HICKMAN, Mark Edward Gordon Armadale Court 2
09:30 HILL, Peta Hilary Armadale Court 1
09:30 HUGHES, Michael James Fieldstaff Armadale Court 1
09:30 HUMBLE, Karen Michelle Armadale Court 3
09:30 HUNTER, Clarissa Louise Jane Armadale Court 3
09:30 IACUSSO, Perry Armadale Court 3
09:30 IMISIDES, Mark David Armadale Court 1
09:30 JAMES, Keith Beresford Armadale Court 2
09:30 JAMIESON, Scott William Armadale Court 1
09:30 JOHNS, Shane Kenneth Armadale Court 3
09:30 JOHNSTON, Glenn Robert George Armadale Court 1
09:30 JONES, Diane Joyce Armadale Court 1
09:30 JONES, Jacinta Marama Armadale Court 3
09:30 KALWAR, Niraj Gupta Armadale Court 3
09:30 KELLETT, Bradley David Broughton Armadale Court 2
09:30 KELLY, REBECCA LEE Armadale Court 1
09:30 KEMPTON, Jai Michael Armadale Court 3
09:30 KENNEDY, Catherine Narinder Armadale Court 2
09:30 KNOTT, Jonathon Andrew Armadale Court 1
09:30 KOMENE, Kylee-Maree Armadale Court 2
09:30 KRAKOUER, Isobelle Nina Armadale Court 1
09:30 KUZIMSKI, Kayla-Jane Armadale Court 1
09:30 LANCE, Skye Dee Armadale Court 3
09:30 LEISHMAN, Daniel Janusz Armadale Court 1
09:30 LOCKYER, Loretta Anne Armadale Court 1
09:30 LOH, Rainie T Armadale Court 1
09:30 LYON, Brendan Michael Armadale Court 2
09:30 MADGEN, Shaun David Armadale Court 3
09:30 MAHER, Dennis James Armadale Court 1
09:30 MAKIRI, Renae Louise Armadale Court 3
09:30 MALUAL, Akoi Mayor Armadale Court 1
09:30 MARTIN, Peter David Armadale Court 3
09:30 MAUGER, Adam Douglas Leigh Armadale Court 1
09:30 MCCALLUM, Malcolm James Armadale Court 2
09:30 MENZIES, Colin Charles Armadale Court 1
09:30 MILLER, Clem Mark Armadale Court 2
09:30 MILLER, Nathan Brett Armadale Court 3
09:30 Moseley, Andrew Clifford Owen Armadale Court 2
09:30 MUNEZERO, Elise Armadale Court 1
09:30 NARKLE, Cowen Ezray Armadale Court 2
09:30 NARRIER, Joseph George Armadale Court 1
09:30 NEILSON, Aaron John Armadale Court 2
09:30 NG, Yian Pern Armadale Court 3
09:30 NGUYEN, Van Hoang Armadale Court 1
09:30 NIKOLOSKI, Zvezdan Armadale Court 3
09:30 O'LEARY, Sinaed Dianna Armadale Court 2
09:30 PARKER, Lester William Armadale Court 2
09:30 PARRA, Gregory Armadale Court 2
09:30 PATEMAN, Damian Michael Armadale Court 1
09:30 PENNY, Brittaney Gaele Armadale Court 2
09:30 PESCOD, Jayden Stephen Armadale Court 1
09:30 PICKETT, Sonya Ann Armadale Court 1
09:30 POCOCK, ARON LINDEN Armadale Court 2
09:30 POLAK, Edward Johnathon Armadale Court 3
09:30 PUNCEC, Andrea Marie Armadale Court 1
09:30 QUINN, Jamie Micheal Armadale Court 3
09:30 RAH, Shahina A Armadale Court 3
09:30 REID, Daniel Michael Armadale Court 1
09:30 REID, John Kennith Armadale Court 1
09:30 RILEY, Darren Leigh Armadale Court 3
09:30 RIOSA, Tania Irene Armadale Court 3
09:30 ROBERTS, Neville Denis Armadale Court 3
09:30 ROBERTSON, Kayla Cherie Armadale Court 1
09:30 RODNEY, Kelvin Dan Armadale Court 2
09:30 RONAN, Jacinta Renee Armadale Court 1
09:30 ROSE, Stephen Frank Armadale Court 2
09:30 SANDIFORD, Darren John Armadale Court 3
09:30 SARTORI, Kelvin Neil Armadale Court 1
09:30 SHADFORTH, Scott Russell Armadale Court 1
09:30 SHARIFI, Majed Armadale Court 1
09:30 Slater, Tyron Daniel Armadale Court 1
09:30 SMITH, Serina Rose Armadale Court 1
09:30 SOWINSKI, Vicki Rae Armadale Court 3
09:30 STEWART, Aaron Connor Armadale Court 1
09:30 SUBRAMONEY, Kevashen Kyle Armadale Court 3
09:30 SUTCLIFFE, Derrick Bryce Armadale Court 3
09:30 TAUROA, Waikarere Chatisha Fox Armadale Court 3
09:30 TAYLOR, Antoinette Rose Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Jarrad Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Shakur Sealin Rahim Armadale Court 2
09:30 TEWAO, Dallas George Wiremu Armadale Court 3
09:30 THOMAS, Carl Andrew Armadale Court 1
09:30 THOMAS, Keelan Craig Thomas Armadale Court 3
09:30 THOMSON, Mark Richard Armadale Court 3
09:30 THORNE, Jodie Lorraine Armadale Court 1
09:30 THORNE, SHAYNE Armadale Court 2
09:30 TUI, Tiana Rose Armadale Court 3
09:30 UGLE, Jade Rose Armadale Court 1
09:30 UGLE, Sheldon Tristian Armadale Court 2
09:30 VIDICH, Bradley David Armadale Court 2
09:30 WALKER, Johnnie Colin Armadale Court 2
09:30 WALLEY, Patrick Charles Armadale Court 3
09:30 WARD, David Jon Armadale Court 2
09:30 WAUGH, Stuart Campbell Armadale Court 1
09:30 WESTBROOK, Shane Matthew Armadale Court 2
09:30 WESTERN, Tyler Craig Armadale Court 2
09:30 WHEELOCK, Layman Leonard Armadale Court 1
09:30 WILLIAMSON, Sean Ian Armadale Court 1
09:30 WINMAR, Carl Shane Jeremy Armadale Court 2
09:30 WOODS, Tara Joy Armadale Court 2
09:30 WOULLEMAN, Christopher John Armadale Court 2
09:30 WRIGHT, Mathew Ryan Armadale Court 1
09:30 YATES, Denzil Lonzo Armadale Court 2
09:30 ZARB, Ricky Allen Armadale Court 1
14:15 PRICE, Ebony Lara Armadale Court 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Chris Cleaning and Site Services Pty Ltd v Schedule Services Pty Ltd GCLM 761 2017 Registrars Chambers

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 CAPORN, Tracy Leanne Court Room 1
10:00 BAILEY, Cory John Court Room 2
10:00 HORNER, Peta Chantel Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
09:45 Anderson v Merrett RSTN 819 2017 Court Room 4
09:45 Fleming v Shiels RSTN 812 2017 Court Room 4
09:45 Francis v Bennier RSTN 829 2017 Court Room 4
09:45 HOUSING AUTHORITY v ROSS RSTN 808 2017 Court Room 4
09:45 HOUSING AUTHORITY v THORNE & ANOR RSTN 736 2017 Court Room 4
09:45 Martin & Anor v Le Moighan & Anor RSTN 821 2017 Court Room 4
09:45 McLean v Duncan & Anor RSTN 794 2017 Court Room 4
09:45 MIFFLIN & ANOR v SNOW RSTN 726 2017 Court Room 4
09:45 O'neill v Brankovic RSTN 651 2017 Court Room 4
09:45 Polidano v Fleming & Anor RSTN 820 2017 Court Room 4
09:45 SHANNON v ANDERSON RSTN 816 2017 Court Room 4
09:45 Te Aotonga C/- LJ Hooker Bunbury v Guiney RSTN 347 2017 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 BRADY, Oliver Isaac Court Room 2
09:30 CALLEGARI, Andre Stephen Court Room 2
09:30 CHAN, Koon Mo Court Room 2
09:30 CLARKE, Jaceb James Court Room 2
09:30 COOPER, Jay Donovan Court Room 2
09:30 COOPER, Martyn Court Room 2
09:30 COX, Timothy Geoffrey Court Room 2
09:30 DORAN, David John Court Room 2
09:30 DRAKE, Dylan James Raymond Court Room 2
09:30 GILBERT, Mark Lewis Court Room 2
09:30 GLOVER, Philip Lloyd Court Room 2
09:30 HANCOCK, Mark Jason Court Room 2
09:30 HAYCROFT, James Court Room 2
09:30 Hewson, Dean James Court Room 2
09:30 HILLS, Jacob Lee Court Room 2
09:30 HURIWAKA, Cullen Ngatoka Court Room 2
09:30 JOHNSON, Shannon Roy Court Room 2
09:30 LYON, Stephen James Court Room 2
09:30 MANTELL, Carolyn Wendy Court Room 2
09:30 MAURICE-STOWERS, Angela Leigh Mary Court Room 2
09:30 MCDONALD, Scott Michael Court Room 2
09:30 MCSORLEY, Gordon Ewan Court Room 2
09:30 MERRICK, Stephen Joseph Court Room 2
09:30 MURRAY, Graham William Court Room 2
09:30 NARKLE, Natalie Jayne Court Room 2
09:30 PITCHERS, DARYLE JOHN Court Room 2
09:30 PLUMMER, Kyle James Valentine Court Room 2
09:30 STOTT, Kristy Dawne Court Room 2
09:30 TAYLOR, Ian Alastair Court Room 2
09:30 TRAN, Ngoc Phuc Minh Court Room 2
09:30 WATERS, Ashleigh Skye Court Room 2
09:30 WATERS, Deborah Ann Court Room 2
09:30 WEHRLE, Monika Ursula Court Room 2
09:30 YANG, Yang Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 VENTER v Department of Transport EDL 311 2017 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 Williams & Anor v WILLIAMS & Anor RSTN 327 2017 Conference Room

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:00 DODD, John William Court Room 2
09:00 YATES, Rahim Court Room 2
10:00 LE, Ti Van Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ATHERTON, BRIAN GEORGE 5 - 54
09:00 CARBERRY, Simon Geoffrey 4 - 41
09:00 CATALANO, Anthony Raymond 4 - 41
09:00 CUMPER, Yvette Linda 5 - 54
09:00 DUFFIELD, ALAN 4 - 41
09:00 DUMA, Rex Alexander 5 - 54
09:00 EZAKI, Ruri 4 - 41
09:00 HADFIELD, Quenten Paul 4 - 41
09:00 HANSEN, Lawrence Arnold 4 - 41
09:00 HARRIS, Paul Raymond 4 - 41
09:00 HAURAKI, Zion Thomas David Patrick 5 - 54
09:00 HENDRY, Craig John 5 - 54
09:00 HOWARD, Betricia Rose 5 - 54
09:00 JENSEN, Dylan Mark 4 - 41
09:00 KNUCKEY, William 5 - 54
09:00 LUPTON, Gerrard Mathew 5 - 54
09:00 LYDIATE, Jay Lagrosse 5 - 54
09:00 MATHESON, Andrew Sangster 4 - 41
09:00 MCILROY, Dalton Pakerau Haig 3 - 36
09:00 MERENDA, Stevan Michael 4 - 41
09:00 NGUYEN, Pham Dang 4 - 41
09:00 PAPINI, Clinton Wayne 4 - 41
09:00 PORTMANN, Justin Sy 4 - 41
09:00 POTTER, Rhys James 5 - 54
09:00 RACHMAN, Lante 5 - 54
09:00 Shave, Ashley Haynes 4 - 41
09:00 TAYLOR, Richard Joseph 4 - 41
09:00 TRAN, Andrew Dinh 4 - 41
09:00 TURNER, Ainsley Dianna 4 - 41
09:00 UNGER, Adam Roman 5 - 54
09:00 WALLAM, Dylan Murray 4 - 41
09:00 WALLAM, Martin Shane 4 - 41
09:00 WARNER, Sallyanne June 5 - 54
09:00 WILLIAMS, Elizabeth Ann 4 - 41
09:00 WIMMER, Chantelle Melissa 5 - 54
09:30 AHMEDOV, Erhan 3 - 38
09:30 ANDERSON, Jeffery John 3 - 38
09:30 BRADSHAW, Harley Ross 3 - 32
09:30 BROOKS, Tara Lee 3 - 32
09:30 Chan, Seng Fai 3 - 38
09:30 CULLEY, Shane Louis 3 - 38
09:30 DOWN, Steven William 3 - 38
09:30 DUTSCHKE, Benjamin David 3 - 32
09:30 HENDLE, Tyler Jake 3 - 38
09:30 HO, Trong Tan 3 - 38
09:30 JACKSON, Louise Claire 3 - 38
09:30 LYNDON-JAMES, Jeremey James 3 - 38
09:30 MCKINLEY, Ethan Shane Louis 3 - 32
09:30 MCSWAN, Kaysanne Darlee 3 - 32
09:30 SHORTLAND, Christopher William 3 - 32
09:30 SLATER, Leon Hector Edward 3 - 32
09:30 TRAJKOSKI, Toni 3 - 32
09:30 WHITBY, Tori Lorisha 3 - 32
09:30 WIGHTON, Simon Luke 3 - 38
09:45 MCNAMARA, Dylan Roy 3 - 32
10:00 AGUILERA ALVAREZ, Jose Aurelio 4 - 41
10:00 AHAMED, Mohamed Riyaz 4 - 41
10:00 ALDRICH, Tristan Jonathan 3 - 31
10:00 ALEXANDA, Codie James 3 - 32
10:00 ALONE, Timothy Raymond 4 - 41
10:00 AMIRI, Khalid 5 - 54
10:00 ANDERSON, Francis 4 - 41
10:00 ANDERSON, Lyall Christopher 3 - 32
10:00 APKARIAN, Rhiannon Zoe 5 - 54
10:00 AYUB ADEN, Abdiwahab 3 - 31
10:00 BALDWIN, Susan 3 - 31
10:00 BANSAL, Vansh 4 - 41
10:00 BARON, Robyn Cassandra 5 - 54
10:00 BENNETTS, LUKE EDWARD 4 - 41
10:00 BEVERIDGE, Andrew Alexander 3 - 31
10:00 BHATIA, Prawal 4 - 41
10:00 BLUM, Steven James 4 - 42
10:00 BORRIELLO, Emanuele 3 - 31
10:00 BORUSHEK, Joel David 4 - 41
10:00 BOYCE, Kupa Morrison John 5 - 54
10:00 BOYD, Amanda Margaret 5 - 55
10:00 BRADSHAW, Peter Robert 3 - 31
10:00 BROOKS, George 5 - 55
10:00 CALDER, Peter David 3 - 31
10:00 Campbell, Christopher Thomas 3 - 31
10:00 CAMPBELL, Sidney James 3 - 31
10:00 CAMPBELL, Taylor Marie 3 - 31
10:00 CHAPMAN, Jennifer Patricia 4 - 41
10:00 CHAU, Bach Brandon 3 - 31
10:00 CHIRCOP, Taylor James 4 - 41
10:00 CLARKE, JASON 5 - 55
10:00 CLARKE, Robin Alan 5 - 54
10:00 CLINCH, Rohan John 4 - 41
10:00 COELHO, Joshua Fransisco 4 - 41
10:00 COLBUNG, LIAM 4 - 41
10:00 COLLARD, Zachery Phoenix 5 - 54
10:00 COLLINGS, Nathan Dean 5 - 55
10:00 CONCA, Breanna Loren 3 - 35
10:00 COOKE, Lewis John 3 - 31
10:00 COOMER, Jonathon Clayton 5 - 55
10:00 COOMERANG, Cody Derek Lee 3 - 32
10:00 COX, Peter Wayne 5 - 54
10:00 DALTON, Sean Richard 3 - 31
10:00 DANN, Aaron Troy 3 - 32
10:00 DAVIES, Scott Edward 4 - 41
10:00 DAWSON, Joshua Adam 5 - 55
10:00 DEAN, Timothy Wayne 3 - 31
10:00 Dell'orso, Morris Livio 4 - 41
10:00 DERUDAS, Claudio Alfred 3 - 31
10:00 DJEKIC, Bernard Lucas 3 - 31
10:00 DRAKE, Matthew Miles 4 - 41
10:00 EGAN, Jaron Steven 3 - 31
10:00 Farmer, Carl Mitford 5 - 54
10:00 FERGUSON, Breigh Leanne 4 - 42
10:00 FERNANDES, Richard Franklin 5 - 54
10:00 FILIPPIDIS, Parry 4 - 41
10:00 FRAWLEY, Shelagh 4 - 41
10:00 FULLER, Michael Thomas 3 - 32
10:00 GALLAGHER, Cory Edward 3 - 35
10:00 GARDNER, Brody Wayne 5 - 54
10:00 GARLETT, Peter Robert 4 - 42
10:00 GARLETT-EXELL, Shona Rae 4 - 42
10:00 GERKE, Adam Keith 4 - 42
10:00 GOMA, Tila 3 - 31
10:00 HA, Huong Van 3 - 31
10:00 HALL, Chloe Janelle 3 - 31
10:00 HANNAH, Geoffrey Michael 3 - 31
10:00 HAO, Ting 3 - 31
10:00 Hargreaves, James Norman 4 - 42
10:00 HAWKINS, Elliott Joshua Leo 3 - 31
10:00 HEALEY, Loren Jon 3 - 31
10:00 HILL, Larissa Alyss 5 - 54
10:00 HIPWORTH, Nathan Gregory 3 - 31
10:00 HOLDEN, Simon James 4 - 41
10:00 HUGHES, Elijah Kore Zep 5 - 54
10:00 HUYNH, Minh Cuong 5 - 54
10:00 HYDE, Rickie Louise 5 - 55
10:00 IACIERI, Luigi Antonio 3 - 31
10:00 JACKSON, Jesse Bo 3 - 31
10:00 JAEGER, Hayley Rose 4 - 42
10:00 JEFFRIES, Shannon Garry Kevin 5 - 54
10:00 JENNICK, Raymond John 3 - 32
10:00 JOBSZ, Andre Clifford 3 - 31
10:00 JOHNSON, Ashley Walter 5 - 54
10:00 JOHNSTON, Isaac Henri Charles 5 - 55
10:00 JONES, Charles Norman 5 - 54
10:00 JOSEPH, HAYDEN 3 - 32
10:00 KACHHADIYA, Mehulkumar Madhubhai 3 - 31
10:00 KARAKAYA, Yusuf 3 - 31
10:00 KEALY, Brian John 4 - 42
10:00 KEBEDE, Girmachew Abebaw 3 - 31
10:00 KHAN, Ardil 3 - 32
10:00 KHAN, Waleed 3 - 31
10:00 KHAN, Zamal 3 - 32
10:00 KICKETT, Douglas Grant 3 - 32
10:00 KNECHTEL, Matthew 3 - 31
10:00 KOMARNYCKYJ, Rebecca Sue 3 - 31
10:00 KONI, Piri Wiri Tua 3 - 31
10:00 KRAMER, Vanessa Stephanie 3 - 31
10:00 LAVELLE, Glen Michael 4 - 41
10:00 LEM, Kevin 3 - 31
10:00 LEUNG, Sung Fai 3 - 31
10:00 LIGHT, Joshua David 4 - 41
10:00 LINDBERG, Gavin Douglas 3 - 35
10:00 LUTTER, Patrick Dean 3 - 32
10:00 MALAKOVSKI, Jason 3 - 31
10:00 MANGAN, John Aidan 4 - 41
10:00 MARTIN, Norman Lindsey 4 - 41
10:00 MASON, Leteisha Louise 4 - 41
10:00 MAY, Godfrey Alfred 5 - 54
10:00 MCDONOUGH, Bryan William 5 - 54
10:00 MCMAHON, Jayden James 3 - 32
10:00 MCRAE, Sky Michael 5 - 54
10:00 MEERUN, Saynaaz Bibi 3 - 31
10:00 MEGSON, Duane John 4 - 41
10:00 MILLER, TERESA ANNE 4 - 41
10:00 MITCHELL, Rhys Cauvin 3 - 31
10:00 MITCHELL, Wendy 3 - 31
10:00 MORGAN, Bevan Carl 4 - 41
10:00 MORGAN, Nathan John 4 - 42
10:00 MORRISON, Caroline Dianne 4 - 41
10:00 MORRISON, Pamela R 4 - 41
10:00 Morrison, Shane Rawiri 4 - 41
10:00 MOTUM, Stephen Edward 3 - 31
10:00 MUSTAFA, Marsa 3 - 31
10:00 NAKAYAMA-WATSON, Bradley 3 - 31
10:00 NARKLE, Timothy Simon 4 - 41
10:00 NARKLE, Trevor Patrick 4 - 41
10:00 Nguyen, Hung Anh 3 - 32
10:00 NGUYEN, Thi Hong Linh 4 - 41
10:00 NGUYEN, Toan Huu 4 - 41
10:00 NICOLI, Anthony James 3 - 31
10:00 NORRIS, Brandon Thomas 3 - 35
10:00 O'BRIEN, Rodney Anthony 4 - 41
10:00 OLOFSSON, Amy-Lee 3 - 35
10:00 O'neill, Barry John 3 - 31
10:00 PAGAN, Yassin Gabrele Diieng 5 - 54
10:00 PAPANASTASTON, Louis 4 - 41
10:00 PARRY, Matthew Douglas 3 - 31
10:00 PEARCE, Gregory Michael John 3 - 32
10:00 PITT, George Henry 5 - 54
10:00 POWELL, Isaac Alexander 5 - 54
10:00 PRICE, Anthony Aaron 3 - 31
10:00 PRICE, Brendan John 5 - 54
10:00 PUNCH, David Craig 3 - 32
10:00 QUARTERMAINE, Thomas Bradley 5 - 54
10:00 QUINN, Justine Alyce 3 - 31
10:00 RICHARDS, Bernice Lynn 4 - 41
10:00 RUSSON, Shernae Louise 5 - 54
10:00 RYDER, Jason Kingsley 5 - 54
10:00 SAVY, Sheree Sylvia 5 - 54
10:00 SCHIER, Steven Howard 3 - 31
10:00 SHARIFI, Majed 4 - 41
10:00 SHELFORD, Ferne Hinetaha 5 - 54
10:00 SHERIFF, Alpha 3 - 31
10:00 SIB, Khaody 4 - 41
10:00 SILVESTRO, Anthony Vincenzo 5 - 54
10:00 SINCLAIR, Harry Read 3 - 31
10:00 SINGH, Jasjeet 3 - 31
10:00 SINGH, Vikramjeet 5 - 54
10:00 SMALLRIDGE, Karloz James 3 - 31
10:00 SMITH, Carly Maree 3 - 31
10:00 SMITH, Jake Aaron 5 - 54
10:00 SMITH, Kimberley Maureen 4 - 41
10:00 SPATT, Harley Pauljay 4 - 41
10:00 STACK, Iesha Marie 4 - 41
10:00 STICKELLS, Andrew John 3 - 32
10:00 SUTCLIFFE, Leon David 4 - 41
10:00 TARARO, Shaun Teremoana William 5 - 54
10:00 TAYLOR, Andrew Trevor 5 - 55
10:00 TAYLOR, Dylan Wade 5 - 54
10:00 THOMSON, John Parker 5 - 54
10:00 THORNE, Leteesha Kirstylee 5 - 54
10:00 TOWNSEND, Jason Fredrick 5 - 54
10:00 TRISTRAM, Steven Ernest 5 - 54
10:00 UGLE, Romeena Joan 5 - 54
10:00 VAUGHAN, Paul William 5 - 54
10:00 VIRTUE, Justin Thomas Stacy 3 - 31
10:00 WALES, Bradley John 3 - 32
10:00 WALKER, Grant Mcleod 3 - 31
10:00 WEBSDALE, ROBERTA JACALINE 4 - 41
10:00 WERNER, Caleb 5 - 54
10:00 WHITEHEAD, Mason Richard 3 - 31
10:00 WILLIAMS, Jeanette Angelin Rose 3 - 35
10:00 WILLIAMS, Khesann Maree 4 - 41
10:00 WINWOOD, Kieran Lee 4 - 41
10:00 WOELMS, Julie Suzanne 3 - 31
10:00 WOODS, Ross John 5 - 54
10:00 ZAWADI, Elie 5 - 54
10:00 ZORGATI, Hedi 3 - 31
12:00 CURPHEY, Tammy Louise 3 - 35
12:00 EGAN, Derryn Reginald Brendon 3 - 35
12:00 THOMAS, Donald John 3 - 35
14:15 AGBADZI, GEORGE 4 - 41
14:15 AUSTOILS PTY LTD 4 - 41
14:15 BARBARICH, Glen Neal 4 - 41
14:15 BARBARICH, Steve Dennis 4 - 41
14:15 BINGHAM, RHETT ADRIAN 4 - 41
14:15 BOYD, Craig Edwin 4 - 41
14:15 BROWN, Malcolm John 4 - 41
14:15 BURCHAM, Timothy Michael 4 - 41
14:15 Colwell, Neil Patrick 4 - 41
14:15 COULSTON, Nicole Maxine 4 - 41
14:15 DARLEX PTY LTD 4 - 41
14:15 DARLEY, Stephen John 4 - 41
14:15 Doyo Bagaja, Dalacha 4 - 41
14:15 EHLERS, Garry Edward 4 - 41
14:15 FRANCIS, Marlon Joseph Solomer 4 - 41
14:15 HERBERT, Philip 4 - 41
14:15 KAPAHI, Vishal 4 - 41
14:15 KIMANI, ROBERT GACHERU 4 - 41
14:15 KNAPP, Kevin John 4 - 41
14:15 LAWRENCE, Maxwell Elliott 4 - 41
14:15 MARTINO, Taliesha Jade 4 - 41
14:15 May, Stephen Graeme 4 - 41
14:15 Mayco Properties Pty Ltd 4 - 41
14:15 MCCOLL, Corey-Benson Evan 4 - 41
14:15 MELL, Bryan Anthony Allcock 4 - 41
14:15 MILLER, Scottie Eugene Junior 4 - 41
14:15 MINITER, Estelle Joy 4 - 41
14:15 PAVY, Marie Susanna 4 - 41
14:15 PEACE, Christopher James 4 - 41
14:15 PICKETT, Ramone Anthony 4 - 41
14:15 RISI, Barry Adam 4 - 41
14:15 ROBERTS, Brett Timothy 4 - 41
14:15 RODD, Glen Gregory Arthur 4 - 41
14:15 SEMI, Chas Richard Chalvez 4 - 41
14:15 SHARPE, Mitchell John 4 - 41
14:15 SMITH, STEPHEN JAMES 4 - 41
14:15 STONE, Bradley Craig 4 - 41
14:15 TALBOT, Tanya Maria 4 - 41
14:15 VALERIO, Salvatore 4 - 41
14:15 Vetti, Rajamurali 4 - 41
14:15 WILLIAMS, Youshaa 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 AICA ENGINEERING PTY LTD DBA AICA ENERGY v Singh CTC 10100 2017 7 - 71
09:30 Allianz Australia Insurance Limited v Morgan Trading Pty Ltd & Anor GCLM 10792 2017 7 - 71
09:30 BGC (Australia) Pty Ltd v Turner GCLM 5022 2017 7 - 71
09:30 BUNNINGS GROUP LIMITED v BELL MINOR 11959 2016 7 - 71
09:30 Caltex Australia Petroleum Pty Ltd v SAVAGE GCLM 8974 2017 7 - 71
09:30 City of Swan v Millikan GCLM 6726 2015 7 - 71
09:30 COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION v Dabinett ROO 14147 2017 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v DAVEY GCLM 12662 2016 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v MURRAY GCLM 17759 2016 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v VIRK GCLM 1170 2017 7 - 71
09:30 Criterion Industries WA Pty Ltd v MA GCLM 7574 2017 7 - 71
09:30 D'Angelo Legal v Silvestro CTC 10423 2017 7 - 71
09:30 E M Finance Corporation Pty Limited v Hill GCLM 11270 2015 7 - 71
09:30 KELLY v WUST GCLM 20434 2016 7 - 71
09:30 LION FINANCE PTY LTD (ACN 095 926 766) v DAY GCLM 20246 2016 7 - 71
09:30 Lions Finance Pty Ltd (ACN: 095 926 766) v Ingram GCLM 8834 2016 7 - 71
09:30 MACQUARIE LEASING PTY LIMITED ACN 002 674 982 v Lee & Anor GCLM 1524 2017 7 - 71
09:30 Monier Prime Pty Ltd v Soliman GCLM 11324 2016 7 - 71
09:30 One Stop Warehouse Pty Ltd (ACN:161 849 323) v Face Australia Pty Ltd (ACN:150 654 792) GCLM 18543 2016 7 - 71
09:30 PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v MOLLOY GCLM 126 2017 7 - 71
09:30 S&S Powder Coaters v Austac Aluminium Pty Ltd MINOR 9713 2017 7 - 71
09:30 South Australian Water Corporation v Bangura ROO 11240 2017 7 - 71
09:30 Stratco (WA) Pty Ltd (ACN 008 836 833) v Beamish GCLM 7665 2017 7 - 71
09:30 Teachers Mutual Bank Limited v LE-MAMEA GCLM 7892 2017 7 - 71
09:30 The Pier Group Pty Ltd v Lewis GCLM 10310 2017 7 - 71
09:30 Whyte v Macdonald GCLM 4977 2017 7 - 71
14:15 Chia v Levison RSTN 13716 2017 7 - 71
14:15 Grimmer v Delphine GCLM 17515 2016 7 - 71
Applications before Magistrate
14:00 Chorley AUC 15050 2017 Chambers
14:00 Jones AUC 13321 2017 Chambers
14:00 Marron AUC 52320 2012 Chambers
14:00 Payne AUC 15016 2017 Chambers
14:00 Power AUC 15033 2017 Chambers
14:00 Ransom AUC 14881 2017 Chambers
14:00 Rodway AUC 14909 2017 Chambers
14:00 smith AUC 15037 2017 Chambers
14:00 Yujnovich AUC 14872 2017 Chambers
Applications/Trial
10:00 Loewenthal v City of Nedlands MINOR 1998 2015 9 - 94
CM/Remand/Trial Allocation
14:15 Samuels v Swasbrook RO 2554 2017 4 - 41
CPC/Trial
09:30 Glover v The State of Western Australia CPC 15980 2017 9 - 91
09:30 The State of Western Australia v Strempel CPC 5308 2017 9 - 91
10:00 GAM Australia Pty Ltd v Doors Doors Doors Pty Ltd MINOR 12674 2016 9 - 91
CTC/Trial
10:00 Pejemige Pty Ltd v Instyle Contract Textiles Pty Ltd MINOR 15507 2016 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Brackenridge v Department of Transport EDL 15397 2017 3 - 33
09:30 Chaisty v Department of Transport EDL 14579 2017 3 - 33
09:30 Eldridge v Department of Transport EDL 14771 2017 3 - 33
09:30 Kalat v Department of Transport EDL 15578 2017 3 - 33
09:30 MCCOMBE-HANEY v Department of Transport EDL 15682 2017 3 - 33
09:30 NICHOLLS v Department of Transport EDL 15799 2017 3 - 33
09:30 RYAN v Department of Transport EDL 15371 2017 3 - 33
09:30 SILVATO v Department of Transport EDL 15902 2017 3 - 33
09:30 Sonega v Department of Transport EDL 15689 2017 3 - 33
09:30 Wang v Department of Transport EDL 13494 2017 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 McCann v Nadesan GCLM 11142 2017 7 - 7.3
09:00 METAL MANUFACTURERS LIMITED v DIODATO GCLM 7756 2017 7 - 7.2
09:30 Lee v Drowley GCLM 12590 2017 7 - 7.3
09:30 MCSORLEY v SPINAWAY PTY LTD GCLM 3175 2017 7 - 7.2
10:00 MRDB Pty Ltd (ACN 603 733 437) v Newman CTC 17456 2016 7 - 7.2
10:00 Winter v T'hart GCLM 4369 2017 7 - 7.3
10:30 Ademi v Willems GCLM 11799 2017 7 - 7.2
10:30 Qu v McDowell MINOR 11115 2017 7 - 7.3
11:00 Physiotherapy 186 Pty Ltd v RN (WA) Pty Ltd MINOR 11602 2017 7 - 7.3
Restraining Order Court
09:30 Paull v Wells RO 3002 2017 5 - 57

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
09:00 COLLINS, Leslie James Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
09:00 BELL, Johnny Police Station Courtroom
09:00 BIEUNDURRY, Alwyn Dermot Police Station Courtroom
09:00 BIEUNDURRY, Winsome Ruth Police Station Courtroom
09:00 BILGIN, Leighton Mahlon Police Station Courtroom
09:00 BROWN, Emanuel James Police Station Courtroom
09:00 BUTCHER, James Police Station Courtroom
09:00 CARTER, Sharmaine Louise Police Station Courtroom
09:00 CHEREL, Anita Joyce Police Station Courtroom
09:00 COX, Troy Davin Police Station Courtroom
09:00 DICK, Rodney Police Station Courtroom
09:00 FREDERICKS, Noel Police Station Courtroom
09:00 LANNIGAN, Cyril Police Station Courtroom
09:00 MALAY, Joan Police Station Courtroom
09:00 Mindi Rardi Aboriginal Corporation Police Station Courtroom
09:00 ROGERS, Tonya Dee Police Station Courtroom
09:00 SEBASTIAN, Claire Police Station Courtroom
09:00 SEBASTIAN, Shirley Police Station Courtroom
09:00 SMITH, Kendall Kim Bularoo Police Station Courtroom
09:00 SNELL, Henry Police Station Courtroom
09:00 SPINKS, STEPHEN Police Station Courtroom
09:00 THIRKALL, Duran Police Station Courtroom
09:00 THIRKELL, Tessima Anna-Marie Rose Police Station Courtroom
09:00 TILL, Margaret Police Station Courtroom
09:00 TILL, Stanley Police Station Courtroom
09:00 VANBEE, Shannon Lee Police Station Courtroom
09:00 WATSON, Geneva Janet Jacklyn Police Station Courtroom
09:00 WILSON, Terry Police Station Courtroom
09:00 WURRKIDJ, Idrus Police Station Courtroom
09:00 YAMERA, Sarah-Lina Natasha Police Station Courtroom

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Andrews v Department of Transport EDL 5 2017 Police Station Courtroom
09:00 ROSEWOOD v Department of Transport EDL 6 2017 Police Station Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ADAMEC-TOMAN, Mikulas Court Room 1
09:00 BABICH, Samantha Louise Court Room 3
09:00 BAKER, George Stephen Court Room 3
09:00 BARTHOLOMEW, Fiona Claire Court Room 1
09:00 BEDGGOOD, Jeremaia Tipene Court Room 1
09:00 BHUPINDER SINGH Court Room 1
09:00 BORN, TAMARA Court Room 1
09:00 BRENNAN, Finbar Patrick Court Room 1
09:00 BYNDER, Gina Court Room 3
09:00 CLEAK, Liam Court Room 1
09:00 CORK, Darryl Maurice Court Room 1
09:00 CORNWALL, Jerome Lathan Court Room 3
09:00 COYNE, Desmond Edward Court Room 3
09:00 DAFF, Sefton John Court Room 1
09:00 DALY, Gemma Jobar Court Room 1
09:00 DEACON, Scott Court Room 3
09:00 D'EVELYNES, Wayne Allan Court Room 1
09:00 DINH, Thi Huong Loan Court Room 1
09:00 EGAN, Patrick Francis Court Room 1
09:00 EVANS, Garry Norman Court Room 3
09:00 FARIA, John Adriano Court Room 3
09:00 FRANCIS, Jarran Lindsay Court Room 3
09:00 GARLETT, Kimberly Biddy Court Room 1
09:00 GIBLETT, Marie Dawn Court Room 1
09:00 GIGLIA, Nunzio Claude Court Room 1
09:00 GILL, Bradley Ian Court Room 1
09:00 GREEN, Stuart Richard Court Room 1
09:00 HAANKWENDA, Cranston Cy Court Room 1
09:00 HANSEN, Bradley James Court Room 3
09:00 HARRIS, Nathan Court Room 1
09:00 HART, Rhianon Aplyn Agnes Court Room 1
09:00 HESTER, Steven Lewis Court Room 3
09:00 HILL, Sean Court Room 1
09:00 HOLLIDAY, Mitchell Ian Court Room 1
09:00 HOSKING, Bradley John Court Room 1
09:00 HUTCHINS, Brent Glenn Court Room 1
09:00 INGRAM, Tisha Court Room 1
09:00 JOYCE, Clinton Dale Court Room 3
09:00 LAWN, Jayden Dean Court Room 3
09:00 LEE, Gwangil Court Room 1
09:00 LIDDELL, Shane Bradley Court Room 3
09:00 LIM, See Hean Court Room 3
09:00 MACDONALD, Brian William Court Room 3
09:00 MACUKAT, Vinko Maxsim Court Room 1
09:00 MAY, Nancy Florence Court Room 1
09:00 MEERES, Narelle Gai Court Room 3
09:00 MILLER, Mary Anne Court Room 3
09:00 MILLER, Thomas Gerard Court Room 3
09:00 MITCHELL, Christopher Charles Court Room 1
09:00 NANNUP, Nikita Sue Court Room 1
09:00 NAPPER, Lee Christopher Court Room 1
09:00 NARKLE, Clarkie Albert Court Room 1
09:00 NILSEN, Klaus Ulrich Court Room 3
09:00 PAPUGA, Daniel Lee Court Room 1
09:00 PASCOV, Emma-Lee Court Room 1
09:00 PICKETT, Robert Christopher Court Room 3
09:00 PORTER, Glenn John Court Room 1
09:00 QUARTERMAINE, Kay Patricia Court Room 1
09:00 QUINLAN, Dylan Gregory Court Room 3
09:00 RAICAMA, Ravuama Court Room 1
09:00 READ, Paul Court Room 1
09:00 ROBINSON, Jenine Elaine Court Room 1
09:00 ROCHESTER, Dylan Court Room 1
09:00 ROVA, Madeleine Shannon Court Room 3
09:00 SCARPUZZA, Ivan Court Room 3
09:00 SHIVERS, Tayla Ann Court Room 1
09:00 SIMMONS, Anthony Bruce Court Room 3
09:00 SINGH, Harsh Court Room 1
09:00 STEERS, Nancy Jane Court Room 3
09:00 STONE, Adam Laurence Court Room 1
09:00 STRATTON, Phillip Charles Court Room 3
09:00 SWEETING, Rick William Court Room 1
09:00 VAN STROE, Terence Michael Court Room 1
09:00 VANCE, Kiona Libby Court Room 1
09:00 VERRAN, Bryce Joel Court Room 1
09:00 WALKER-KING, Darren Ronald Court Room 1
09:00 WALLEY, Jordan Isiah Court Room 3
09:00 WATT, Lawrence Shannon James Court Room 3
09:00 WILKINS, Angela Lynne Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Alice Fay Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Naomi Marie Court Room 1
09:00 WINMAR, Leanne Marie Court Room 1
09:00 WRIGHT, Jonathon Charles Court Room 3
09:00 ZUIDEVELD, Brendan Martin Court Room 1
10:00 HALLIGAN, Kevin Allan Court Room 2
10:00 ROYLE, John Allan Court Room 2
10:00 VORSTENBOSCH, Jason John Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:30 Blasting and Explosive Services Pty Ltd v Titan Plant Hire Pty Ltd GCLM 871 2017 Pre-Trial Conference Room
Restraining Order Court
09:30 Shipard v Davey RO 683 2017 Court Room 2
Trial Court
10:00 BUCKLE v DINGAM RO 317 2017 Court Room 2
10:00 BUCKLE v KOVACICH RO 318 2017 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BOND, Albert Donald Jeffrey Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
14:15 Liu v Ruffin RSTN 17 2017 Courtroom 1
14:15 Miles v Asta Corporation PL T/A Natural Stone Gallery CTC 193 2017 Courtroom 1
14:15 Walsh & Anor v Jones RSTN 321 2016 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABDULLAH, Andrew Joseph Lloyd Courtroom 2
09:30 ALLEN, Scott Courtroom 2
09:30 BOYS, Damian John Courtroom 2
09:30 BURNS, Matthew Brendan Courtroom 2
09:30 BYASS, Les Andrew Mark Courtroom 2
09:30 CUTTRISS, Paul Rodney Courtroom 2
09:30 DARCH, Shaun Stephen Courtroom 2
09:30 DAVIS, Tristen Steven Courtroom 2
09:30 DIVJAKOSKI, Jamie Courtroom 2
09:30 GRAY, Peter James Courtroom 2
09:30 HARTZENBERG, Mitchell Allan Courtroom 2
09:30 HENRY, John Joseph Courtroom 2
09:30 HOWE, Scott Alexander Courtroom 2
09:30 JACKSON, Braden Shane Courtroom 2
09:30 JONES, Daniel Louis Courtroom 2
09:30 JONES, Dion Rene Courtroom 2
09:30 KING, Kelita Courtroom 2
09:30 KNAPP, Leigh James Courtroom 2
09:30 KUJAWA, Adam Courtroom 2
09:30 LANE, Christopher John Courtroom 2
09:30 LAW, Mitchell Kenneth Courtroom 2
09:30 LAWTON, Jonathon Frank Courtroom 2
09:30 LLOYD, Vincent Clifford Courtroom 2
09:30 LOMERI, Timothy Courtroom 2
09:30 LOUW, Stephen George Courtroom 2
09:30 MANAWATU, Maru Pairama Courtroom 2
09:30 MIRAGLIOTTA, Merise Amber Courtroom 2
09:30 MOHAMED RAFI MOHAMED, Naufal Courtroom 2
09:30 MUNCKTON, Corey James Courtroom 2
09:30 MUNNEE, Marques Redmond Courtroom 2
09:30 NASIC, Aldin Courtroom 2
09:30 PEARCE, Gregory Michael John Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Bradley Courtroom 2
09:30 RADKE, Brett Courtroom 2
09:30 RIMENE, Shane Robert Courtroom 2
09:30 SARAJLIC, Dzemal Courtroom 2
09:30 SOLOMON, Jimmy Courtroom 2
09:30 SOLOMON, Ryan David Courtroom 2
09:30 TAKLA, Fady Nabil Yohanna Hilmy Courtroom 2
09:30 THOMPSON, Mark Courtroom 2
09:30 TOONEN, Rudi Lambertus Courtroom 2
09:30 VIRGONA, Paul Joseph Courtroom 2
09:30 WILSON, David John Courtroom 2
09:30 ZARB, Thomas Charles Courtroom 2
10:00 BROWNE, Michael Robert Courtroom 1
10:00 HAWKINS, ETHAN Courtroom 1
10:00 LARRALDE, BARBARA ASTRID Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 Francis v Department of Transport EDL 2895 2017 Courtroom 1
09:00 MCFARLANE v Department of Transport EDL 2770 2017 Courtroom 1
09:00 RODDA v Department of Transport EDL 2824 2017 Courtroom 1
Pre-Trial Conference
09:30 Tendrs Pty Ltd v Cradle Mountain Pty Ltd MINOR 2044 2017 Courtroom 4
Restraining Order Court
10:00 Cross v Farson RO 1000 2017 Courtroom 3
10:00 Dampney v Wilson RO 977 2017 Courtroom 3
10:00 Heggs v Zarev RO 975 2017 Courtroom 3
10:00 Lemke v Parise RO 1002 2017 Courtroom 3
10:00 Read v Parise RO 1001 2017 Courtroom 3
Trial Court
10:00 Costello v Homeswest RSTN 2451 2017 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 DUSCI, Tyrone Andrew Alan Court1 Children's/Community Court
10:00 WHITEWAY, Anthony Phillip Court1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
14:15 Sholson v Dimer RO 354 2017 Court1 Children's/Community Court
Pre-Trial Conference
14:15 TMK Cleaning Services v Golden Balin Pty Ltd MINOR 325 2017 Registrars Conference Room

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing
09:00 CLARK, Eugene Michael Courtroom
09:00 DJANGHARA, Shaun Anthony Courtroom
09:00 FRENCH, Eugene Lennard Courtroom
09:00 HILL, Robert Grant Courtroom
09:00 MANGOLAMARA, Jacob Brian Courtroom
09:00 MARALTADJ, Bradley Courtroom
09:00 MARALTADJ, Marcus William Courtroom
09:00 PEURMORA, Bernard Courtroom
09:00 UNGHANGO, Levina Magdeline Courtroom
09:00 UNGHANGO, Martika Enid Courtroom
09:00 UNGHANGO, Simon Courtroom
09:00 Waina Family Aboriginal Corporation ICN 1186 Courtroom
09:00 WAINA, Cassandra Courtroom
09:00 WEBSTER, Anthony Rex Courtroom

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
10:00 MELDRUM, Shannon Lee Courtroom 1
10:00 MILLER, Dylan Harvey Courtroom 1
10:00 PARAHA, Vanessa Louise Courtroom 1
10:00 PORTER, Tristan Matthew Courtroom 1
10:00 STEWART, Tristan Ross Courtroom 1
10:00 TUNUI, Sonny Haimoana Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing
10:00 Adams, Cassandra Eleanor Court Room 1
10:00 ADAMS, Stanley Owen Ralph Court Room 1
10:00 BEAMAN, Felicity Faye Court Room 1
10:00 CHAPMAN, Troy Marcus Court Room 1
10:00 CURRIE, Patrick John Court Room 1
10:00 DANN, Aiden Court Room 1
10:00 ELLIOTT, Godfrey Michael Court Room 1
10:00 FOLEY, Veasha Court Room 1
10:00 Gopel, Roland Court Room 1
10:00 HAYDEN, Brandon Lee Court Room 1
10:00 HIBBET, Bryan Mark Court Room 1
10:00 JONES, Freddie Court Room 1
10:00 WEST, Darren Court Room 1
10:00 WHITBY, LATOYA Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
12:00 Goldfields Indigenous Housing Organisation v HARRIS RSTN 10 2017 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 BARTON, Cody Phillip Lennard Courtroom 1
09:30 BEVAN, Jay Christopher Courtroom 1
09:30 BHANA, Teagan Tricia Courtroom 1
09:30 CARNES, Steven Danny Wade Courtroom 1
09:30 CLARK, Gary Courtroom 1
09:30 CLARKE, Colin Barry Courtroom 1
09:30 CLARKE, David Andrew Barry Courtroom 1
09:30 COLLARD, Brendon Mark Courtroom 1
09:30 CROFT, Rodger William Courtroom 1
09:30 CUMMINS, Gary Courtroom 1
09:30 DANIELS, Elisha Anne Courtroom 1
09:30 DUXBURY, Brian Allen Courtroom 1
09:30 ERWIN, Roy James Courtroom 1
09:30 Flynn, Steven James Courtroom 1
09:30 GALANTE, Benjamin Michael Courtroom 1
09:30 GRACE, Kimiora Latisha Siobhan Courtroom 1
09:30 HAND, Damien John Courtroom 1
09:30 HATHAWAY, Clinton James Courtroom 1
09:30 HIGHLEY, Tayla Kathleen Courtroom 1
09:30 Hill, Jacob John Leslie Courtroom 1
09:30 HOUSE, Jasmine Levinia Louise Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Monique Luanne Courtroom 1
09:30 KELLY, Kirra Jay Courtroom 1
09:30 KEMPTON, Russell Wayne Courtroom 1
09:30 KIERNAN, Michael Patrick Courtroom 1
09:30 LAWSON, Jeremy Courtroom 1
09:30 LONSDALE, Toby John Courtroom 1
09:30 LOO, Bradley Shane Courtroom 1
09:30 MACLEAN, Scott John Courtroom 1
09:30 MAXFIELD, Kevin Stewart Courtroom 1
09:30 MCNAMARA, Clint James Courtroom 1
09:30 MCROBBIE, Shane Alex Courtroom 1
09:30 MORRISON, Paul Bennett Courtroom 1
09:30 PEMBERTON, Kent James Courtroom 1
09:30 PRICE, Catharine Courtroom 1
09:30 QUARTERMAINE, Darryl Stewart Courtroom 1
09:30 REID, Carlos Edward Courtroom 1
09:30 SEROKA, Karissa Denise Courtroom 1
09:30 SHACKLETON, Allan Courtroom 1
09:30 SPRINGETT, Matthew Courtroom 1
09:30 STURROCK, Daniel Noel Courtroom 1
09:30 TOWNSEND, Lance Matthew Courtroom 1
09:30 VAN OYEN, Johrei Tamanuiarangi Courtroom 1
09:30 VERVOORT, William Luke Courtroom 1
09:30 WADE, Leroy Courtroom 1
09:30 WAKELING, Steve Courtroom 1
09:30 WARREN, Cameron Ashley Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Darryl Troy Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Gregg v Mandurah Toyota MINOR 103 2017 Registrars Office

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 BARRAZA, Zacharia Eliett Courtroom 1
09:00 BENNETT-MARSHALL, Djani Courtroom 1
09:00 BEVERIDGE, Taryn Courtroom 1
09:00 BINGHAM, Glen Courtroom 1
09:00 BOOT, Allan Sydney Courtroom 1
09:00 BROWN, Wayne Kenneth Courtroom 1
09:00 BUCKLEY, Gavin William Courtroom 1
09:00 CHULUNG, Frances Elizabeth Courtroom 1
09:00 CLEAVER, Timothy Michael Courtroom 1
09:00 CLIFTON, Wade Alan Neil Courtroom 1
09:00 COLBUNG, Liam Kyle Courtroom 1
09:00 COMPTON, Sean Gabriel James Courtroom 1
09:00 COULSON, Danny John Courtroom 1
09:00 CROSS, Raymond Henry Courtroom 1
09:00 DAVIES, Ashlea Kate Courtroom 1
09:00 DICKERSON, Sonora Roma Gail Courtroom 1
09:00 EADES, Muriel Courtroom 1
09:00 FROUD, Amanda Jane Courtroom 1
09:00 GARLETT, Tremayne Brian James Courtroom 1
09:00 GARNETT, Ewan Courtroom 1
09:00 GERANIS, Andreas Francis Courtroom 1
09:00 GREAVES, Donna Lee Courtroom 1
09:00 HAGUE, Scott Anthony Courtroom 1
09:00 HAMILTON, David Gordon Courtroom 1
09:00 HANSEN, Claude Grant Courtroom 1
09:00 HANSON, Troy Daniel Courtroom 1
09:00 HANSORD, John Francis Courtroom 1
09:00 HARRIS, Anthony Donald Courtroom 1
09:00 HART, Merlene Margaret Courtroom 1
09:00 HAYNES, Johnothan Courtroom 1
09:00 HIEMSTRA, Jessica Elizabeth Courtroom 1
09:00 HILL, Patrick Joseph Courtroom 1
09:00 HURIWAI, Konewa Te Kohu Tuatitu Courtroom 1
09:00 JELLEFF, Brett Joseph Courtroom 1
09:00 JONES, Benedict Duncan Patrick Courtroom 1
09:00 KELLY, Andrew Peter Todd Courtroom 1
09:00 KELLY, Gaynor Nicol Courtroom 1
09:00 LAVIS, Luke Les Courtroom 1
09:00 MAKAROV, Heidi Courtroom 1
09:00 MATTHEWS, Peta Kylie Courtroom 1
09:00 MIDDLETON, Aaron George Courtroom 1
09:00 MIPPY, Sharna Lee Courtroom 1
09:00 MOLLOY, Allan Courtroom 1
09:00 MONTGOMERIE, Jordan Brenton Courtroom 1
09:00 MORRIS, Paul William Courtroom 1
09:00 NANNUP, Derek Ashlee Steven Joseph Courtroom 1
09:00 O'BRIEN, Joel Leonard Courtroom 1
09:00 O'DEA, Todd Andrew Courtroom 1
09:00 OWEN, Aaron Dean Courtroom 1
09:00 PAVY, Brock Justin Courtroom 1
09:00 PERRING, Fiona Louise Courtroom 1
09:00 QUARTERMAINE, Sharon Lee Courtroom 1
09:00 REID, Jamie Gregor Courtroom 1
09:00 ROWE, Wade Peter Courtroom 1
09:00 RYBARCZYK, Michael Bruce Courtroom 1
09:00 SAUNDERS, Matthew Dylan Courtroom 1
09:00 SCARLETT, Geoffery W Courtroom 1
09:00 SCOTT, Patricia Cecelia Courtroom 1
09:00 SIRAGUSA, Holly Louise Courtroom 1
09:00 SORENSEN, Gregg Thomas Courtroom 1
09:00 STACK, Raeleen Maree Courtroom 1
09:00 SUTTON, GLENN ANTHONY Courtroom 1
09:00 TAITAPANUI, Natasha Lee Courtroom 1
09:00 TASSONE, Adamo Courtroom 1
09:00 THEABOULD-GARVEY, Henry James Courtroom 1
09:00 THOMAS-NEWBEY, Jack Robert Courtroom 1
09:00 TUPPER-MILLS, Alana Nicole Courtroom 1
09:00 VICARY, Steven John Courtroom 1
09:00 WATTERS, Kent Garry Joseph Courtroom 1
09:00 WHEELOCK, Christopher James Courtroom 1
09:00 WILCOCK, Kenneth Victor Courtroom 1
09:00 WILSON, Justin-John Alan Courtroom 1
09:00 WINDIE, June Michelle Courtroom 1
09:00 WOOD, Natalie Faith Courtroom 1
09:00 WOODARD, Lynette Carol Courtroom 1
09:00 ZEKUSCHIS, Brandon Wayne Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Alexander v Smith RO 953 2017 Courtroom 2
09:00 Burgess v Baker RO 956 2017 Courtroom 2
09:00 Govindasamy v Grey RO 947 2017 Courtroom 2
09:00 Gray v Simonetta RO 802 2017 Courtroom 2
09:00 Gray v Simonetta RO 803 2017 Courtroom 2
09:00 Metzelaar v Walker RO 157 2017 Courtroom 2
09:00 Rhodes v Baird RO 916 2017 Courtroom 2
09:00 Rhodes v Clifton RO 915 2017 Courtroom 2
09:00 Seke v Baillie RO 948 2017 Courtroom 2
09:00 Smith v Skellern RO 710 2015 Courtroom 2
09:00 Walker v Colgrove RO 146 2017 Courtroom 2
09:00 Walker v Metzelaar RO 147 2017 Courtroom 2
Magistrates Bring Up
09:00 Tran v Lowe CTC 760 2017 Magistrates Chambers
Pre-Trial Conference
09:30 Armstrong v Buckingham MINOR 1904 2017 Conference Room
09:30 Gable v Dental Sense Pty Ltd CTC 1496 2017 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
11:30 Department of Communities T/as Housing Authority v Kent & ANOR RSTN 122 2017 Courtroom 1

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 BAILEY, Ryan Robert Courtroom 2
09:30 BELL, Adam Rodney Courtroom 2
09:30 BOMBARDIER, Bradley John Courtroom 2
09:30 BOSWORTH, Tammy Leanne Courtroom 2
09:30 BRENTON, Christopher James Courtroom 2
09:30 BRIDGLAND, Katrina Louise Courtroom 2
09:30 CALVERT, Christopher Glen Courtroom 2
09:30 CHAN, Melissa Su-San Courtroom 2
09:30 CLEARY, Aaron Martin Courtroom 2
09:30 COATES, Trent Warren Courtroom 2
09:30 Costarella, Stephen Joseph Courtroom 2
09:30 DOHERTY, Alexander Arepa Courtroom 2
09:30 DOMNEY, Jay Colin Courtroom 2
09:30 DOUGHERTY, Steve Courtroom 2
09:30 FIGLIOMENI, Danica Taneel Courtroom 2
09:30 FITZGIBBON, Liselle Jane Courtroom 2
09:30 FORD, Daniel Richard Courtroom 2
09:30 FORRESTER, Shayne Peter Courtroom 2
09:30 GARLETT, Edward Benjamin Courtroom 2
09:30 GOFF, Phillip Christopher Courtroom 2
09:30 HALL, Dylan Lee Courtroom 2
09:30 HAMILTON, Daphne Colleen Courtroom 2
09:30 HARDWICK, Lanelle Maree Courtroom 2
09:30 HART, Leonie Verna Courtroom 1
09:30 HINGA, Richard Kahu Courtroom 2
09:30 HORLIN, Peter Anthony William John Courtroom 2
09:30 HUNTER, Natalee Anne Courtroom 2
09:30 INDICH, Bevan Alex Courtroom 2
09:30 JANCIC, Kristy Lee Courtroom 2
09:30 JESSUP, Mathew Adrian Courtroom 2
09:30 JURY, Ebony Courtroom 2
09:30 KAHOTEA, Chase Baylee Courtroom 2
09:30 KIRKUP, Chad Courtroom 2
09:30 LITTLEWOOD, Stephen Ross Courtroom 2
09:30 LUMANI, Brendon Kamber Courtroom 2
09:30 MASLIJ, Matthew James Courtroom 2
09:30 MCMAHON, Natasha Jayne Courtroom 2
09:30 MCNAB, John Alan Courtroom 2
09:30 MEIER, Stephen Bradley Courtroom 2
09:30 MORRIS, Steven John Courtroom 2
09:30 NUTTER, Bryce Jamie Nutter Courtroom 2
09:30 PANAIA, Damiano Courtroom 2
09:30 PARKER, Bradley William Courtroom 2
09:30 PRICE, Phillip Wayne Courtroom 2
09:30 PU, Suntahna-Kruz Hetakia Courtroom 2
09:30 REID, Jason John Courtroom 2
09:30 RUBICK, Holly Blanche Courtroom 2
09:30 SEATON, Kevin James Courtroom 2
09:30 SMITH, Belinda Jane Courtroom 2
09:30 SMITH, Glenn Haydn Courtroom 2
09:30 SMITH, Harold Paku Courtroom 2
09:30 SMITH, Holly Alexandra Courtroom 2
09:30 SPENCE, James Andrew Courtroom 2
09:30 SPRATT, Clarence Joseph Courtroom 2
09:30 STARK, Dean John Courtroom 2
09:30 STEPHENS, Coleby Peter Courtroom 2
09:30 THOMAS, Gaylene May Courtroom 2
09:30 TJIPETEKERA, Hally Tjuaha Courtroom 2
09:30 VRADIS, Hayley Susan Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Keiran Courtroom 2
09:30 WITHERS, Damian Courtroom 2
09:30 WOODS, Carl John Courtroom 2
09:30 WOODS, Rebecca Christine Courtroom 2
09:30 WRAY, Jamie Lee Courtroom 2
09:30 WYNKWAAROT, Luweje Gevin Courtroom 2
09:30 ZEISER, Samantha Jayne Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 City of Rockingham v Mills & Anor GCLM 1445 2015 Courtroom 1
09:30 Duke Hall Pty Ltd & Anor v Davidson & Ors RSTN 1129 2017 Courtroom 1
09:30 Herbert v Carroll MINOR 614 2017 Courtroom 1
14:15 Lonyai v Wang MINOR 459 2015 Courtroom 1
Residential Tenancies
09:30 Adams & ANOR v Roman & ANOR RSTN 1632 2017 Courtroom 3
09:30 Canova v Watts RSTN 1366 2017 Courtroom 3
09:30 Canova v Watts RSTN 1728 2017 Courtroom 3
09:30 Canute Investments v Gilbert & ANOR RSTN 1731 2017 Courtroom 3
09:30 Eisenmann v Hindmarsh & Anor RSTN 1734 2017 Courtroom 3
09:30 Greenway v VENTER & ANOR RSTN 1448 2017 Courtroom 3
09:30 Han v Csorba RSTN 1710 2017 Courtroom 3
09:30 Hardless v Hill MINOR 1438 2017 Courtroom 3
09:30 Harvey v Whitcombe RSTN 1665 2017 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Marwood RSTN 1631 2017 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Ryder RSTN 1715 2017 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v WEAIRE RSTN 1714 2017 Courtroom 3
09:30 Jackson v MILLARD RSTN 1708 2017 Courtroom 3
09:30 James & Anor v Casey RSTN 1723 2017 Courtroom 3
09:30 JAMES v FREEMAN RSTN 1725 2017 Courtroom 3
09:30 Mattingley v Osbourne-Orme RSTN 1736 2017 Courtroom 3
09:30 MAUGHLINE & ANOR v EDWARDS RSTN 1732 2017 Courtroom 3
09:30 McKee v Moate RSTN 1640 2017 Courtroom 3
09:30 Orlando v Seivwright RSTN 1332 2017 Courtroom 3
09:30 Paravicini v Batt RSTN 1729 2017 Courtroom 3
09:30 PULFORD v MASLIN RSTN 1624 2017 Courtroom 3
09:30 Reynolds & Anor v McCue & Anor RSTN 1722 2017 Courtroom 3
09:30 Rogerson v Nowak RSTN 1597 2017 Courtroom 3
09:30 Sharma & Anor v Read & Anor RSTN 1205 2017 Courtroom 3
09:30 Sharman & ANOR v Brown & ANOR RSTN 1239 2017 Courtroom 3
09:30 Smith v Stephenson & Anor MINOR 1368 2017 Courtroom 3
09:30 Stephens v Smith RSTN 1711 2017 Courtroom 3
09:30 Sumpton v Salvia & ANOR RSTN 1324 2017 Courtroom 3
09:30 VAN EYSSEN v ARMSTRONG RSTN 1658 2017 Courtroom 3
09:30 Walker v Durning & Anor RSTN 1660 2017 Courtroom 3
09:30 Willey v Johansen RSTN 1653 2017 Courtroom 3
09:30 Wilson v Webb & ANOR RSTN 1694 2017 Courtroom 3
09:30 Zulaikha v Young & Anor RSTN 1227 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Bruce & Anor GCLM 1801 2015 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Pearce & Anor GCLM 2208 2015 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Richardson GCLM 1904 2016 Courtroom 3
11:00 McNaughton v RSM Transport Pty Ltd ABN 63608611374 MINOR 345 2017 Courtroom 3
11:00 Spearman v Decorative Concrete Specialists Pty Ltd CTC 560 2017 Courtroom 3
11:00 Thomas v Evans RSTN 421 2017 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
09:00 Adams v Smith RSTN 261 2017 Courtroom 1
09:00 ALLEN v Department of Transport EDL 387 2017 Courtroom 1
09:00 HOUSING AUTHORITY WA v Harris RSTN 329 2017 Courtroom 1
09:00 HOUSING DEPARTMENT AUTHORITY v CLARIDGE RSTN 340 2017 Courtroom 1
09:00 HUNT v Department of Transport EDL 363 2017 Courtroom 1
09:00 LANE v Department of Transport EDL 362 2017 Courtroom 1
09:00 West v Brookes & Anor RSTN 220 2017 Courtroom 1

Southern Cross Courtroom
Canopus Street, SOUTHERN CROSS
Criminal Listing
09:00 ALROFIEE, Ahmad Courtroom
09:00 BLY, Trevor Alan Courtroom
09:00 DIVITINI, Laurie Peter Courtroom
09:00 DOHERTY, Patrick James Courtroom
09:00 EDWARDS, Mitchell John Courtroom
09:00 HARWOOD, Dylan Courtroom
09:00 HOLDEM, Corey Beau Courtroom
09:00 KELLY, Angela Marie Courtroom
09:00 MUSCHEK, Karl Walter Courtroom
09:00 NORTON, David John Courtroom
09:00 RIGBY, Travis John Courtroom
09:00 RYDER, Dean Thomas Courtroom
09:00 SOUTHALL, John Courtroom
09:00 TEMPLETON, Shae Anne Courtroom
09:00 ZUCCHI, Mark Andrew Courtroom

No Civil Listing for Today.

Tom Price Courthouse
C/- Tom Price Police Station, TOM PRICE
Criminal Listing
10:00 CLARKE, Warren Albert Tom Price Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 12 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 13 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 14 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 569 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 570 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 10 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 16 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 36 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 42 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 590 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 163 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 164 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 165 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 166 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 337 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 110 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 111 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 226 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 478 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 507 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 510 2017 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:00 Not Published PC 185 2017 Court 5
11:00 Not Published PC 186 2017 Court 5
11:00 Not Published PC 187 2017 Court 5
14:30 Not Published PC 546 2014 Court 5
14:30 Not Published PC 547 2014 Court 5
15:00 Not Published PC 1 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 2 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 3 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 4 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 17 2017 Court 5
P and C Trial
10:00 Not Published PC 256 2014 Court 1
10:00 Not Published PC 523 2015 Court 1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 1 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 2 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 2 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 31 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 32 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 33 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 34 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 35 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 36 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 8 2017 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 16 2017 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 26 2017 Court1 Children's/Community Court

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building List
09:30 King & Anor v Primestyle Pty Ltd CC 1377 2017 4 - 8
09:30 King & Anor v Primestyle Pty Ltd CC 1531 2017 4 - 8
09:30 King v Primestyle Pty Ltd CC 1376 2017 4 - 8
09:30 King v Primestyle Pty Ltd CC 1536 2017 4 - 8
10:00 Cicirello v Takoniatis CC 2115 2017 4 - 8
10:30 Pindan Pty Ltd v Sewell CC 2212 2017 4 - 8
11:00 Cockram v Poulter Holdings Pty Ltd CC 2238 2017 4 - 8
12:00 Panorama Developments WA Pty Ltd v Samoudi Haghi CC 2233 2017 4 - 8
12:00 Panorama Developments WA Pty Ltd v Samoudi Haghi CC 2234 2017 4 - 8
12:00 Panorama Developments WA Pty Ltd v Samoudi Haghi CC 2235 2017 4 - 8
12:00 Panorama Developments WA Pty Ltd v Samoudi Haghi CC 2236 2017 4 - 8
15:00 Parker & Anor v Outreach Development Pty Ltd CC 2051 2017 4 - 8
15:00 Parker & Anor v Outreach Developments Pty Ltd CC 1560 2017 4 - 8
15:30 Hoffman v Addstyle Constructions Pty Ltd CC 2237 2017 4 - 8
CC Directions
10:00 Birchwood Consolidated Pty Ltd v The Owners of Equus Strata Plan 62962 CC 1728 2016 4 - 4
10:00 Kelly & Anor v The Owners of Equus Strata Plan 62963 CC 1056 2017 4 - 4
10:00 Kelly & Anor v The Owners of Equus Strata Plan 62963 CC 1057 2017 4 - 4
DR Hearing
10:00 Hanson Construction Materials Pty Ltd v City of Vincent DR 229 2017 5 - 6
10:00 Holcim (Australia) Pty Ltd v City of Vincent DR 235 2017 5 - 6
10:00 John Nominees Pty Ltd v Presiding Member of Metro-East Joint Development Assessment Panel DR 388 2016 2 - 6
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 2812 2017 5 - 2
10:00 Not Published GAA 2863 2017 1 - 1
10:00 Not Published GAA 2582 2017 4 - 1
11:00 Not Published GAA 2845 2017 5 - 2
11:00 Not Published GAA 2825 2017 1 - 1
11:00 Not Published GAA 2802 2017 4 - 1
12:00 Not Published GAA 2858 2017 5 - 2
12:00 Not Published GAA 2832 2017 1 - 1
12:00 Not Published GAA 1313 2017 4 - 1
12:00 Not Published GAA 2866 2017 3 - 4
14:00 Not Published GAA 1555 2017 1 - 1
14:00 Not Published GAA 2854 2017 4 - 1
14:00 Not Published GAA 2739 2017 3 - 4
15:00 Not Published GAA 3062 2017 4 - 1
15:00 Not Published GAA 2211 2017 3 - 4
Vocational List
09:15 Pharmacy Board of Australia v Hamilton VR 95 2017 4 - 8
09:15 Pharmacy Board of Australia v Hegde VR 96 2017 4 - 8

Back to Top