Today's Court Listings

The daily court lists for: 18 July 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 DONOVAN, Monica Gerda Court Room 3

Civil Listing
Pre-Trial Conference
14:30 Down-Under Contracting Pty Ltd v Blok Tek Pty Ltd GCLM 130 2018 Conference Room



Alice Springs (NT)
Criminal Listing
14:00 MITCHELL, Amos Courtroom

No Civil Listing for Today.



Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 MCGRATH, Lachlan Armadale Court 1

Civil Listing
Court 1 Civil
09:30 Abrahams v Department of Transport EDL 1003 2018 Armadale Court 1
09:30 CONNON v Department of Transport EDL 1024 2018 Armadale Court 1
09:30 Cridland v Department of Transport EDL 1058 2018 Armadale Court 1
09:30 Fonua v Department of Transport EDL 1015 2018 Armadale Court 1
09:30 Galluccio v Department of Transport EDL 1014 2018 Armadale Court 1
09:30 Hall v Department of Transport EDL 1072 2018 Armadale Court 1
09:30 McAlindon v Department of Transport EDL 1065 2018 Armadale Court 1
11:30 ANDERSON v SAGORE RSTN 11 2018 Armadale Court 1
11:30 Atkins v YE RSTN 991 2018 Armadale Court 1
11:30 Chapman v Mascall RSTN 1007 2018 Armadale Court 1
11:30 Muckett & Anor v Sun Brilliance Pty Ltd MINOR 629 2018 Armadale Court 1
11:30 SISOPHA v REDMOND RSTN 804 2018 Armadale Court 1
11:30 Wealth Wisdom Pty Ltd v Perpetual Trustees Victoria Ltd GCLM 636 2018 Armadale Court 1
11:30 YE v ATKINS & Anor RSTN 533 2018 Armadale Court 1
11:30 YE v ATKINS & Anor RSTN 1049 2018 Armadale Court 1
Residential Tenancies
09:30 ABBASI v WONG RSTN 1229 2018 Armadale Court 3
09:30 Boyrangee & Anor v Wharewaka & Anor RSTN 1213 2018 Armadale Court 3
09:30 Devine v Clair RSTN 1127 2018 Armadale Court 3
09:30 Fieldgate v Russell & Anor RSTN 1222 2018 Armadale Court 3
09:30 Guan & Anor v Hendrix RSTN 1240 2018 Armadale Court 3
09:30 Hanumanji Petelco Madadkaro Pty Ltd ATF Nefaa Asset Trust v Wallis & Ors RSTN 1212 2018 Armadale Court 3
09:30 Hartley & Anor v Mahon RSTN 1220 2018 Armadale Court 3
09:30 HOLMES & Anor v LEWIS & Anor RSTN 1209 2018 Armadale Court 3
09:30 LI v WAI RSTN 993 2018 Armadale Court 3
09:30 Millman v Donegan RSTN 1226 2018 Armadale Court 3
09:30 Nair v STOCKMAN RSTN 1123 2018 Armadale Court 3
09:30 Pinto v Yates RSTN 1224 2018 Armadale Court 3
09:30 Podkas v Woodward RSTN 1053 2018 Armadale Court 3
09:30 Rose v Dixon & Ors RSTN 1215 2018 Armadale Court 3
09:30 Smith & Anor v Hayden RSTN 1225 2018 Armadale Court 3
09:30 Sullivan v Wallace RSTN 1203 2018 Armadale Court 3
09:30 Tang v Bridge RSTN 1186 2018 Armadale Court 3
09:30 Veerapathiran & Anor v Cook & Anor RSTN 1216 2018 Armadale Court 3
09:30 wu v Dhaliwal RSTN 1236 2018 Armadale Court 3
Trial Court
09:30 El-Mowafy & Anor v Abdullah & Anor RSTN 844 2018 Armadale Court 2
09:30 JONSON & TONSON PTY LTD v Gidgup RSTN 1161 2018 Armadale Court 2
09:30 Lawrence v Whittleton RSTN 1042 2018 Armadale Court 2
09:30 LAWRENCE v WHITTLETON RSTN 771 2018 Armadale Court 2
09:30 Livingstone v Cunningham & Anor RSTN 887 2018 Armadale Court 2
09:30 WHITTLETON v LAWRENCE RSTN 671 2018 Armadale Court 2



Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:30 NINGELLA, Bruce Zaney Court Room 1
09:30 SINGPOO, Archie Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Carter v Department of Transport EDL 84 2018 Court Room 1
09:00 Gerbes v Chinatown Taxis MINOR 76 2018 Court Room 1



Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ALTHAM, Daniel George Court Room 2
10:00 ANNING, Nathan Alex Court Room 2
10:00 BATTAH, James Lee Court Room 2
10:00 BETYOUNAN, Jake Youra Court Room 2
10:00 BIDELLE, Daniel James Richard Court Room 2
10:00 BILLETT, Jamie Terrence Court Room 2
10:00 BULLOCK, Aaron Michael Court Room 2
10:00 BURROWES, Darin Norman Court Room 2
10:00 BUTTERFIELD, Michael John Court Room 2
10:00 CHAPMAN, Natasha Jaclyn Olive Louise Court Room 1
10:00 CLARKE, Daniel Luke Court Room 2
10:00 DONOVAN-SMITH, Kesz Ryan Court Room 2
10:00 EASTOUGH, Lexie Bree Court Room 2
10:00 EVANS, Rowan John Court Room 1
10:00 FRANKLIN, Scott Jordan Court Room 2
10:00 GALE, David Terry Court Room 2
10:00 GIBSON, Richard Court Room 2
10:00 GREEN, Nicholas Brian Court Room 1
10:00 HART, David Timothy Court Room 1
10:00 HEANEY, Adrian Court Room 2
10:00 HILL, Mason Court Room 1
10:00 HODKINSON, Russell Eric Court Room 2
10:00 HOWISON, Shayne Edward Court Room 2
10:00 HUMPHRIES, Travis Liam Court Room 2
10:00 JONES, Daniel Anthony Court Room 1
10:00 JONES, Tammy Roxanne Court Room 2
10:00 JURIN, Shai Court Room 2
10:00 KEZIC, Sandra Maree Court Room 1
10:00 LAMMONBY, Melinda Jane Court Room 2
10:00 MCLEOD, Vanessa Denise Court Room 2
10:00 MCNEILL, Rosco William Court Room 2
10:00 MILLER, Maurin Ashton Court Room 2
10:00 MORRISON, Kirsty Dianne Court Room 2
10:00 NARRIER, Brendon Tasman Court Room 2
10:00 OBAL, Adrian Johnathon Michael Court Room 1
10:00 ORESKOVICH, Goran Court Room 2
10:00 PARKER, Daniel Edwin Leeden Court Room 2
10:00 PEREIRA, Montwyn Jude Christophe Court Room 1
10:00 PLATI, Antonio Giovanni Court Room 2
10:00 POTTER, Corey Robin Macnab Court Room 2
10:00 RALSTON, Dale Mark Thomas Court Room 2
10:00 RAYNER, Richard James Court Room 2
10:00 ROBERTS, Justin David Court Room 2
10:00 ROWLANDS, Kaine Austin Court Room 1
10:00 SIBLEY, Timothy Ian Court Room 2
10:00 SOULOS, John Nicholas Court Room 2
10:00 STACK, Marissa Mary Court Room 2
10:00 THORNE, Tiara Court Room 2
10:00 TREASURE, Olivia Tina Court Room 2
10:00 URBINI, THOMAS MICHAEL Court Room 2
10:00 VALOIS, Rosa Ann Court Room 2
10:00 VENTER, Andre Court Room 2
10:00 WESLEY, Chloe Elise Court Room 2
10:00 WINMAR, Brandon Lee Court Room 2
10:00 YEARBURY, Shaun Peter Court Room 2

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 DAWTON v Department of Transport EDL 489 2018 Court Room 1
10:00 Cox v Scott RSTN 398 2018 Court Room 1



Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 COLLETT, John David Court Room 2
09:30 HOTAIT, Amanda Jayne Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00 RG and R McKay (ABN: 44622922979) v Pickergill MINOR 289 2017 Conference Room
Residential Tenancies
10:00 Sargeant v Brad Goode & Associates RSTN 95 2018 Conference Room
Trial Court
09:30 Shuttleworth v Fitzi MINOR 308 2017 Court Room 2



Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Housing Authority Carnarvon v Hancox RSTN 28 2018 Conference Room



Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AIRD, Kenneth Charles 4 - 41
09:00 AL SAEDI, Hussein 3 - 37
09:00 ARNOLD, Karl Joshua 4 - 41
09:00 BALDWIN, Mitchell 4 - 41
09:00 BARRIE, Sinclair 4 - 41
09:00 BATES, Brodie 4 - 41
09:00 BIGGS, David Roy 4 - 41
09:00 Birch, Jay De Freitas 4 - 41
09:00 BODEN, Anthony Robert 4 - 41
09:00 BOSICH, Candice-Lee 4 - 41
09:00 BROWN, Akuira La Toya 4 - 41
09:00 BROWN, Craig Brian 4 - 41
09:00 BROWN, STEWART 4 - 41
09:00 CAMILLERI, Christopher John 4 - 41
09:00 CARRALL, Richard James 4 - 41
09:00 CASSIDY, Ryan Anthony 4 - 41
09:00 CHAMOUN, Joseph 4 - 41
09:00 CHUBBY, Dennison Leslie 4 - 41
09:00 CLEAL, Aaron James 4 - 41
09:00 CLINCH, Sage Harrysyn 4 - 41
09:00 CLUTTERBUCK, Richard Charles 3 - 37
09:00 CONLEY, Lorraine Christine 4 - 41
09:00 CROSBY, Robyn Ann 4 - 41
09:00 DANTE, Kah Mojado 3 - 37
09:00 DAVIDSON, Layne Douglas 4 - 41
09:00 DO, Tony 4 - 41
09:00 ELLIOTT, Luke 4 - 41
09:00 ESSABBAH, Abdellah 4 - 41
09:00 GALBRAITH, Paul Bartle Blake 4 - 41
09:00 HANSEN, Dion D 4 - 41
09:00 HE, Chen 4 - 41
09:00 HEMSLEY, James Andrew 3 - 37
09:00 HOANG, Van Luan 4 - 41
09:00 HOSKINS, Zane Robert 4 - 41
09:00 HOWARD, Glenn Anthony 4 - 41
09:00 HOWARD, MARK 4 - 41
09:00 JACKSON, Lea Melissa 4 - 41
09:00 KALINOV, Kristian Vladimirov 3 - 37
09:00 KHAN, Ardil 4 - 41
09:00 KHAN, Zamal 4 - 41
09:00 KING, Amy Mei Ling 4 - 41
09:00 KINSMAN, Aaron Trevor 4 - 41
09:00 LAM, Aaron Kin Ming 4 - 41
09:00 LE, Quang Minh 4 - 41
09:00 LEVENE, Byron Isaac 4 - 41
09:00 LIEDEL, Mark Raymond 4 - 41
09:00 LUTTER, Patrick Dean 4 - 41
09:00 MCARDLE, James Russell 4 - 41
09:00 MESNIKOFF, Lance David 4 - 41
09:00 MEYERHOFF, Luke Peter 4 - 41
09:00 MIDDLIN-KATRIS, Daniel Troy 4 - 41
09:00 MITCHELL, Peter Bruce 3 - 37
09:00 NGUYEN, Quang Trung 4 - 41
09:00 NGUYEN, Tony 4 - 41
09:00 NICOLI, Joseph Michael 4 - 41
09:00 PADWICK, Lloyd Trevor 4 - 41
09:00 PAIN, Rory Stewart 4 - 41
09:00 PAUL, Avren Denzil 4 - 41
09:00 PAWELEC, Evelyn Elizabeth 4 - 41
09:00 PEARSON, RYAN WILLIAM 4 - 41
09:00 PENNY, Adrienne Frederick 4 - 41
09:00 PENNY, Telisha Jade 4 - 41
09:00 PESCOD, Jayden Stephen 4 - 41
09:00 PETRILLO, Benjamin Michael 4 - 41
09:00 PHAN, DENNIS HOANG 4 - 41
09:00 ROBSON, Julie Skye 4 - 41
09:00 RUSSELL, Adrian Robert 4 - 41
09:00 RUSSELL, Jarred Craig 4 - 41
09:00 SANDERSON, Luke Anthony 3 - 37
09:00 SIDHU, Amritpal Singh 4 - 41
09:00 SILVESTRO, Gina Joanne 3 - 37
09:00 SINGH, Linda Rugina 3 - 37
09:00 SKODT-REED, Jesse James 3 - 37
09:00 SKOTARCZAK, Michal Thomasz 4 - 41
09:00 SOERENSEN, Julia Susanne 4 - 41
09:00 STARE, Mark Anton 4 - 41
09:00 STREET, Nathan Lee 3 - 37
09:00 TE WAITI, Hayden Paora 4 - 41
09:00 THEPSENA, Anuchit 4 - 41
09:00 TRAN, Nhat Loi 4 - 41
09:00 TRAN, Nhat Nam 4 - 41
09:00 VAN DONGEN, Bodie Michael 4 - 41
09:00 VU, Dat Quoc 4 - 41
09:00 WORRELL, William Keith Colin 4 - 41
09:30 BILSTON, Clinton John 3 - 32
09:30 COLLARD, JADE 3 - 32
09:30 Dabb, Walter James 3 - 32
09:30 DORANT, Rebecca Rose 3 - 32
09:30 GALINDO, Joseph Fernando 3 - 32
09:30 HEW, Han Yueh 3 - 32
09:30 LACCO, Allon Mitchell 3 - 38
09:30 MARSHALL, Keziah Francis 3 - 32
09:30 MCCORMACK, Ashley James 3 - 38
09:30 MCKINNON, Guy 3 - 38
09:30 MILLER, Tegan Anne 3 - 32
09:30 MILNER, Melissa May 3 - 32
09:30 NGUYEN, Quan H 3 - 32
09:30 OON, Yoke Peng 3 - 32
09:30 PENNY, Deborah Lorraine 3 - 38
09:30 PENNY, Kathleen Ann 3 - 32
09:30 WOODS, Devon Kyrone 3 - 32
09:45 JACKSON, TIMOTHY 3 - 32
09:45 SIPASEUT, Vanxay 3 - 32
09:45 UGLE, Richard 3 - 32
10:00 AAMRI, Jamal Alexander 4 - 41
10:00 ABBOTT, SARAH ELIZABETH 5 - 53
10:00 ABDULLAH, DONALD LEWIS 3 - 32
10:00 ABDURAMANOSKI, Denis 5 - 53
10:00 ADAMS, Cassandra Eleanor 3 - 31
10:00 AL ABBASI, Mohammed 5 - 55
10:00 ANDERSON, Luke 3 - 37
10:00 ANDRICH, DARRYLL KENNETH 5 - 53
10:00 APKARIAN, Mihram 5 - 55
10:00 ATSBEHA, Rusom Tesfu 4 - 41
10:00 AUSTIN, Michael Christian 3 - 31
10:00 AYRE, Edward John 4 - 41
10:00 BAKKER, Mitchell David 3 - 31
10:00 BARLOW, Brent Richard 4 - 41
10:00 BARNES, Elizabeth Louise Fraser 3 - 31
10:00 Batt, Malcolm Rodney 5 - 53
10:00 BAYCAN, Ali Baran 3 - 31
10:00 BECKETT, Ryan William 3 - 31
10:00 BENNELL, Allan Troy 4 - 41
10:00 BENNELL, Chad Ashley 3 - 37
10:00 BENNETT, Paul 5 - 52
10:00 BODNEY, Shalise Kathrine 4 - 41
10:00 BOLTON, Shane Ralph 3 - 37
10:00 BOLTON, Timothy Carl 3 - 31
10:00 BOOTH, Jasmine Savannah 4 - 41
10:00 BROWES, Kelly 4 - 41
10:00 BROWNING, Adam John 3 - 31
10:00 BULLOCK, David Lindsay 5 - 55
10:00 BUNASA, Cherdchoo 5 - 55
10:00 CARDILE, Anthony Mark 3 - 32
10:00 CATTRALL, Jeremy Isaac 3 - 32
10:00 CELENZA, Jason Anthony 3 - 37
10:00 CLINCH, Jeffrey Mervyn 5 - 53
10:00 CLINCH, Tracey Dianne 3 - 37
10:00 COGHLAN, Marc John 3 - 37
10:00 COLEMAN, Zan Mitchell 3 - 37
10:00 CORBETT, Dannelle Elizabeth 3 - 37
10:00 CORBETT, Lalita Louise 3 - 31
10:00 COX, Jonah Samuel 4 - 41
10:00 COYNE, Douglas George 3 - 32
10:00 CROSS, FABIAN HARRY DANIEL 4 - 41
10:00 CU, Xuan Viet 3 - 37
10:00 CUNNIFFE, Christine Patricia 3 - 37
10:00 CURYER, Che Tyson 4 - 41
10:00 DANIELS, Nathan Garrie 3 - 31
10:00 DAWSON, Francine 4 - 41
10:00 DE SOUSA, Joshua Michael 3 - 32
10:00 DEBONO, Jamie Charles 4 - 42
10:00 DEEBLE, Adi Norma May 4 - 42
10:00 DOUGLAS, JEFFREY ALAN 5 - 53
10:00 DRAYTON, Nicole Patricia 4 - 41
10:00 DUNCALF, Joanne Emma 3 - 31
10:00 DUOT, Juach Chol 3 - 37
10:00 DYSON, Mitchell Lee 3 - 37
10:00 EADES, Desley Anne 3 - 37
10:00 ERIKSON, Neil Douglas Mitchell 4 - 41
10:00 ESSEX, Caleb Jerome 3 - 38
10:00 EVANS, Zia Jon 4 - 41
10:00 FEDID, Saber Tabo Ajamang 3 - 37
10:00 FENN, Ashley Mark 3 - 31
10:00 FRECKELTON, Scott Russell 4 - 41
10:00 FROGMOUTH (WA) PTY LTD 5 - 53
10:00 FULTON, Broderick Jeffrey 3 - 37
10:00 GADE, Nigel Brian 3 - 32
10:00 GARLETT, Tea 4 - 41
10:00 GARRETT, Jemma Kate 3 - 37
10:00 Gentle, LEONIE 5 - 53
10:00 GIBSON, Rachyl Kirsty 3 - 37
10:00 GOOCH, Alan Scott 4 - 42
10:00 GOSNELL, Jarrod Ray 3 - 32
10:00 GROVES, Slade David 4 - 41
10:00 HABTEMARIAM, Fillimon Teklan 3 - 37
10:00 HANSEN, Corey Alistair 3 - 32
10:00 HARRIS, Raymond Thomas 3 - 37
10:00 HAYEK, Taha 3 - 32
10:00 HICKS, Reece Edward 3 - 31
10:00 HOFF, Luke Tama 3 - 32
10:00 HOWARD, Craig Lewis 4 - 41
10:00 HUGHES, Steven Joshua 3 - 32
10:00 HYDE, Ryan Paul 4 - 41
10:00 IBRAHIM, Imran 3 - 37
10:00 ISAACS, Victor James 3 - 37
10:00 JACKAMARRA, Kayla Francis 4 - 41
10:00 Jeong, Dahye 5 - 53
10:00 KELBUSH PTY LTD 3 - 33
10:00 Kelly, Don Henry 5 - 53
10:00 KELLY, Grant Robert John 3 - 31
10:00 KELLY, Thomas Campbell Bowden 3 - 37
10:00 KIAFAR, Mostafa 4 - 41
10:00 KIZINGA, Nicha 3 - 31
10:00 KLINGER, Elizabeth Ann 3 - 37
10:00 KNEZEVICH-SUGG, James Owen 4 - 41
10:00 KRAKOUER, William Laurence 3 - 31
10:00 LACCO, Yestin Rex 3 - 31
10:00 LITTLE, Trevor Silvarni 3 - 31
10:00 MacDonald, John Robert 5 - 53
10:00 MAGURUK, Ruai Machol 4 - 42
10:00 MANOLAS, Alicia Edith 5 - 58
10:00 MARCUSON, Ari Ben 3 - 31
10:00 MARKOVSKI, Zoran 3 - 37
10:00 MARTIN, Paul Christopher 3 - 31
10:00 MARTYNEWICZ, William John 3 - 31
10:00 MATTHIESSEN, David Peter 3 - 31
10:00 MAY, Robert Owen 4 - 41
10:00 MCBAIN, David James 3 - 37
10:00 MCGOLDRICK, Justin Mcculloch 3 - 31
10:00 MCKERNAN, Robert John 3 - 31
10:00 Mclane, Katherina Jean Decano 3 - 33
10:00 MCNAMARA, Tara Lee 4 - 41
10:00 MEARS, Kurtis Michael 3 - 37
10:00 MERRICK, Rodney Daniel 3 - 32
10:00 METAXAKIS, Matthew Emmanuel 3 - 31
10:00 MOGRIDGE, Martika June 4 - 42
10:00 MOHAMED, Shugri Sheik 3 - 37
10:00 MORATO-MOURISH, Henrique Samuel 3 - 31
10:00 MORTON, Bradley James 5 - 55
10:00 MUSTICA, Christopher 4 - 41
10:00 NAPOLITANO, Lorenzo John 4 - 41
10:00 NARKLE, Phillip Charles 4 - 41
10:00 NIXON, Mitchell Martin 3 - 31
10:00 PARFITT, Christopher John 5 - 53
10:00 PAWELEC, Evelyn Elizabeth 4 - 42
10:00 PEREIRA, Jacinta 3 - 37
10:00 PHAN, Raymond 4 - 41
10:00 PILMER, Russell Stanley 3 - 37
10:00 POMERSBACH, Luke Anthony 4 - 41
10:00 PREMIUM HIRE PTY LTD 5 - 53
10:00 PRIEMER, Aaron Lee 5 - 52
10:00 PRYOR, Daniel Phillip 3 - 32
10:00 QUARTERMAINE, Edgar Leo 4 - 41
10:00 QUARTERMAINE, Felicity Anne 4 - 41
10:00 QUINN, Pia Janet 4 - 41
10:00 RAHIM, Timor 5 - 55
10:00 RAWLINGS, Benjamin David Luke 3 - 32
10:00 RIKIHANA, Mokowhiti Katene 3 - 31
10:00 RODD, Mitchell Andrew 4 - 41
10:00 ROVA, Madeleine Shannon 5 - 55
10:00 RUDZITIS, SCOTT 4 - 41
10:00 SANTOS, Heidis 3 - 32
10:00 SANTOS, Luis Miguel 3 - 37
10:00 SCANLIN, Russell Frank 4 - 42
10:00 SCHOLTEN, Matthew Johannes 3 - 32
10:00 SHAR, Jasmin Marie 3 - 37
10:00 SIEROCIAK, Kyle 4 - 41
10:00 SIMS, Brett Edward 4 - 41
10:00 SKINNER, Samuel Laurence 4 - 41
10:00 SLATER, Evan Charles 4 - 41
10:00 SLATER, Kalvin 3 - 37
10:00 SMITH, Amanda Michelle 4 - 41
10:00 SMITH, JAY 3 - 31
10:00 SUTTON, Shannon Micheal 3 - 37
10:00 SWAP, Gareth Nathan 3 - 31
10:00 TAN, Chee Siang 3 - 32
10:00 TAN, Chee Tong 3 - 32
10:00 THIO, Jani Erawati 5 - 55
10:00 THOMPSON, Benjamin 4 - 41
10:00 THOMSEN, George Joel 3 - 37
10:00 TONGARIRO, Patrick Tony 3 - 32
10:00 TOWLER, Peter Aaron 3 - 31
10:00 TRAJKOSKI, Gabriella Cvetanka 4 - 41
10:00 TSEGAYE, Fasil Abebe 4 - 41
10:00 TULLOCK, Lesley Jean 4 - 41
10:00 TURNOR, Beau Daniel 3 - 32
10:00 Vanzwam, Bevan Peter 5 - 53
10:00 WALL, John Martin 5 - 53
10:00 WALSH, Dylan Anthony 3 - 37
10:00 WALTON, Anthony Kurt 3 - 31
10:00 WALTON, Michael John 3 - 31
10:00 Watterston, Georgina Ann 5 - 53
10:00 WEDDERBURN, Bruce Gordon 3 - 37
10:00 WEST, Ryan Trent 3 - 32
10:00 WHINNES GROUP PTY LTD 5 - 53
10:00 WHITE, Teea Angela 5 - 53
10:00 WILCOCK, Dale Raymond 4 - 41
10:00 WILKINS, Dean James 3 - 37
10:00 WILLIAMS, Janaya Edith 3 - 37
10:00 WILLIAMS, Kiarno 3 - 32
10:00 Windus, Ashley Kaye 5 - 53
10:00 WOODS, Derek Brendan Lee 3 - 31
10:00 XOKI, Lizo Samuel 4 - 41
10:00 YAZID, Farid Dizon 4 - 41
11:00 BAINES, Mason William 3 - 35
11:00 BAKER, Russ 3 - 35
11:00 BOURMAN, Bradley James 3 - 35
11:00 BURKE, LAUREN 3 - 35
11:00 CALDER, Rory Thomas 3 - 35
11:00 CHAPPLE, Andrew Kevin 3 - 35
11:00 COOPER, Matthew Dean 3 - 35
11:00 COPPING, Brett Alan William 3 - 35
11:00 CROOK, Brett Alan 3 - 35
11:00 EADES, Alana Cecelia 3 - 35
11:00 GRAHAM, Kristy Nolette Margaret 3 - 35
11:00 GRANDIN, Craig Douglas 3 - 35
11:00 HANSEN, Tracey Ann 3 - 35
11:00 HOYLAND, Andrew James 3 - 35
11:00 IULIANO, Sofia Marie 3 - 35
11:00 JAMES, Shane Robert 3 - 35
11:00 KELLY, Thomas 3 - 35
11:00 LEVER, James Anthony 3 - 35
12:00 BLACK, Daniel John 3 - 35
14:15 HAYWARD, Kyle Noel 5 - 58

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
09:30 Danze v D'Anna GCLM 4088 2018 9 - 94
09:30 Huong's Food Service Pty Ltd v Ian Wells T/A DBM Design & Build Management GCLM 6266 2017 9 - 91
10:15 CHEW & Anor v ARJMANDFAR & Ors RSTN 5120 2018 9 - 91
10:15 Housing Authority v Esmael RSTN 13022 2017 9 - 94
10:15 HOUSING AUTHORITY v Blackmore RSTN 9596 2018 9 - 94
10:15 Kelly & Anor v Wainwright & Anor RSTN 7843 2018 9 - 91
10:15 MARSH & Anor v BUNDHOO & Ors RSTN 6514 2018 9 - 91
10:15 MEHMOOD v WORLD COLLEGE GROUP PTY LTD RSTN 19057 2017 9 - 94
10:15 Mijatovic v Westaway RSTN 8979 2018 9 - 91
10:15 Smith & Anor v Soni & Ors RSTN 8371 2018 9 - 91
10:15 Stylianou v Boon & Anor RSTN 7347 2018 9 - 94
10:15 Vadakkumpadan v Kaplan RSTN 622 2018 9 - 91
10:15 VALLENCIA v GHADERI SOHI & Anor RSTN 7734 2018 9 - 94
CTC/Trial
09:30 Gas & Air Pty Ltd v Infiniti Air Pty Ltd & Anor GCLM 9948 2017 9 - 92
09:30 Jessie Godden C/- of RAC Insurance Pty Limited v Papalia GCLM 14391 2017 9 - 92
09:30 Verbunt v Voskuilen GCLM 17196 2017 9 - 92
10:00 Thomas v Okulicz GCLM 78 2016 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
09:30 ANCHUGOV v Department of Transport EDL 9621 2018 3 - 33
09:30 DANH v Department of Transport EDL 9244 2018 3 - 33
09:30 GILMOUR v Department of Transport EDL 9690 2018 3 - 33
09:30 GREEN v Department of Transport EDL 16072 2015 3 - 33
09:30 PATHMARAJAH v Department of Transport EDL 9114 2018 3 - 33
09:30 ROCHE v Department of Transport EDL 7962 2018 3 - 33
09:30 Turner v Department of Transport EDL 9118 2018 3 - 33
09:30 Woods v Department of Transport EDL 9251 2018 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 Kordzik v Walsh GCLM 12311 2017 7 - 7.2
09:30 Kinsella v Judd GCLM 1855 2018 7 - 7.2
Residential Tenancies
09:30 ALEPH IT PTY LTD v FROGGATT RSTN 9880 2018 7 - 72
09:30 Burnett v Dorji RSTN 9604 2018 7 - 71
09:30 Carello v Rayson RSTN 9670 2018 7 - 71
09:30 CHEN & Anor v BROPHO RSTN 6840 2018 7 - 71
09:30 Chen & Anor v Bropho & Anor RSTN 6881 2018 7 - 71
09:30 CORNWELL v BOWN & Anor RSTN 6875 2018 7 - 71
09:30 DE MASI v SCORER RSTN 6952 2018 7 - 71
09:30 Gallagher v Raicama RSTN 6931 2018 7 - 71
09:30 Gethin & Anor v Lloyd RSTN 8343 2018 7 - 72
09:30 Gonzalez v Lee RSTN 6822 2018 7 - 71
09:30 Goodall-Smith v Levitt & Anor RSTN 6869 2018 7 - 71
09:30 Hardie Family Trust v Zdencanovic RSTN 6977 2018 7 - 71
09:30 HASELHURST v SENEQUE RSTN 3479 2018 7 - 71
09:30 Hook v Saligari RSTN 9091 2018 7 - 71
09:30 Judge & Anor v Butterfield RSTN 6868 2018 7 - 71
09:30 Ke v Maiyo & Anor RSTN 8675 2018 7 - 71
09:30 Markovic v Climo RSTN 9989 2018 7 - 72
09:30 Mutter v Wanklyn RSTN 6960 2018 7 - 71
09:30 Nang & Anor v Lynch & Anor RSTN 9902 2018 7 - 72
09:30 Naqvi & Anor v McMillan & Anor RSTN 6964 2018 7 - 71
09:30 Pennacini & Anor v McLernon RSTN 10017 2018 7 - 72
09:30 RAJARHAT PTY LTD v ABDULLAHI & Anor RSTN 8667 2018 7 - 71
09:30 SALVATION ARMY HOUSING v ROGGIO RSTN 5446 2018 7 - 71
09:30 TJHAIJ & Anor v LOGVINENKO & Anor RSTN 6199 2018 7 - 72
09:30 Williams v Thomas RSTN 9897 2018 7 - 72
09:30 Willock v Tewhaiti RSTN 9856 2018 7 - 72
09:30 Xu v Tango & Anor RSTN 9809 2018 7 - 72
09:30 Yap Family Holdings Pty Ltd v Msuya RSTN 6871 2018 7 - 71
10:15 D'Souza & Anor v Hammant & Anor RSTN 8104 2018 7 - 72
11:00 COLE v Oceania Waimaria Guess & Anor RSTN 9869 2018 7 - 72
11:00 FERRALORO v KOCH RSTN 6250 2018 7 - 72
11:00 Hellberg v Fleshin & Anor RSTN 9725 2018 7 - 72
11:00 purnamasidi v Nicolaas-Ponder RSTN 9270 2018 7 - 72
11:00 Smith & Anor v Cedric & Anor RSTN 9620 2018 7 - 72



Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00 POKRYWKA, Stephen Roger Court Room 1
10:00 Ugle, Stacey Isobel Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
14:15 Gibson & Ors v WHITE RSTN 49 2018 Courtroom
14:15 Housing Authority, Department of Communities v Thomas RSTN 47 2018 Courtroom
14:15 Silvercape Enterprises Pty Ltd v Wilson RSTN 50 2018 Courtroom



Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00 VIVIAN, Zakiri Lee Court Room 1
10:00 WATTERSON, Michael Peter Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Bailey Fitness Pty Ltd v FERRALORO MINOR 252 2018 Court Room 2
09:30 BRADY v MCCARTHY RSTN 494 2018 Court Room 2
09:30 DURATOVIC v Flashzone Nominees Pty Ltd Trading as Selwood and Reid MINOR 882 2017 Court Room 2
09:30 Flashzone Nominees Pty Ltd Trading as Selwood and Reid v Duratovic MINOR 305 2017 Court Room 2
09:30 Housing Authority v Kelly RSTN 728 2018 Court Room 2
09:30 LAFFIN & Anor v DEVCHAND & Anor GCLM 490 2018 Court Room 2
09:30 McCarthy v Brady RSTN 903 2018 Court Room 2
09:30 NGATAI v Brown PLND 295 2018 Court Room 2
09:30 Winckler v Swiss Clinical Australia Pty Ltd MINOR 152 2018 Court Room 2
10:00 Housing Authority v Maroney RSTN 1633 2017 Court Room 2
10:00 McSharer v Pact Construction Pty Ltd MINOR 1111 2017 Court Room 2
Pre-Trial Conference
09:30 Enhanced Bookkeeping Pty Ltd v GTSK Nominees Pty Ltd ATF The GTSK Unit Trust Trading as Groove Train Rockingham MINOR 554 2018 Pre-Trial Conference Room
09:30 M & J Jenkins Family Trust T/As Marine Spark and DC v SLACK CTC 816 2018 Pre-Trial Conference Room
10:00 Boyd v Anthony CTC 839 2018 Pre-Trial Conference Room
10:30 CEPU PLUMBING DIVISION WA BRANCH v Perina Group Pty Ltd MINOR 463 2018 Pre-Trial Conference Room



Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Carmart Nominees Pty Ltd t/as Carmart Tyre and Auto Service v Mongoo CTC 123 2018 Courtroom 3
09:30 Carmart Nominees Pty Ltd t/as Carmart Tyre and Auto Service v Taylor CTC 124 2018 Courtroom 3
10:30 Del Bianco v ROWLANDS RSTN 112 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Curley RSTN 322 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Farrell RSTN 340 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Gillespie RSTN 320 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Lee RSTN 336 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Logan RSTN 335 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v McDonald RSTN 319 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Miles RSTN 323 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Mongoo RSTN 321 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Mongoo RSTN 324 2018 Courtroom 3
10:30 Housing Authorty v Holly RSTN 337 2018 Courtroom 3
10:30 HUNTER v BIDDLE & Anor RSTN 357 2018 Courtroom 3
10:30 Kenny & Ors v Hirschhuber RSTN 277 2018 Courtroom 3
10:30 McAuliffe & Anor v Wolgar & Anor RSTN 338 2018 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v JONES RSTN 326 2018 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Kelly RSTN 327 2018 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Kelly RSTN 328 2018 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Little RSTN 325 2018 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Randall RSTN 216 2018 Courtroom 3
10:30 NG v THOMAS RSTN 140 2018 Courtroom 3
10:30 Tembeach Holdings Pty Ltd v Dann RSTN 278 2018 Courtroom 3
10:30 Wu & Anor v Dann RSTN 166 2018 Courtroom 3
10:30 Zessin v Martion RSTN 310 2018 Courtroom 3
Pre-Trial Conference
14:15 GROH v HILL RSTN 268 2018 Pre Trial Conference Room
15:15 Spinks v Wonthella Panel and Paint CTC 231 2018 Pre Trial Conference Room



Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABDUL SAHIB, Mustafa Courtroom 2
09:30 AUSTEN, Steven John Courtroom 2
09:30 BAKER, Shannon James Courtroom 2
09:30 BANNISTER, Astrid Jane Courtroom 2
09:30 Bettson, Craig John Courtroom 2
09:30 BISHOP, Georgia Courtroom 2
09:30 BONHAM, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 BRIDLE, Tony-Lee Marcus John Courtroom 2
09:30 BUJISIC, Benjamin Steven Courtroom 2
09:30 BURNSIDE, Josh David Courtroom 2
09:30 CANTRILL, Rachel Marie Courtroom 2
09:30 CAULLAY, John Peter Courtroom 2
09:30 CAULLAY, Kristy Lee Courtroom 2
09:30 CHANDLER, Shayden Beau Courtroom 2
09:30 Clements, JULIE Courtroom 2
09:30 CURTIS, Georgia Shirley Courtroom 2
09:30 DAVIES, Brindley Hugh Courtroom 2
09:30 DENT, Karen Maree Courtroom 2
09:30 DOAN, Van Thoan Courtroom 2
09:30 DOUGLAS, Todd William Courtroom 2
09:30 DUCKETT, Jeremy Thomas Courtroom 2
09:30 DUGGAN, NICHOLAS Courtroom 2
09:30 EADES, Thomas James Courtroom 2
09:30 FILMER, David Michael Courtroom 2
09:30 FISHER, Kevin Michael Courtroom 2
09:30 FRETWELL, Ashlee Drazic Courtroom 2
09:30 GILFORD, Christina Courtroom 2
09:30 GORMAN, Kieran Taro Courtroom 2
09:30 HANCOCK, Carl Luke Courtroom 2
09:30 HART, Nathan John Courtroom 2
09:30 HEADLEY, Tessa Linelle Courtroom 2
09:30 HICKS, Gary Raymond Courtroom 2
09:30 HILL, Tyrone Anthony James Courtroom 2
09:30 HOLLICK, Brett Jason Courtroom 2
09:30 INDICH, Bevan Alex Courtroom 2
09:30 JAFARI, Ali Courtroom 2
09:30 JANPHAN, Johnnie Courtroom 2
09:30 JEWELL, Blake Cameron Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Sienna Reece Courtroom 2
09:30 KAMENICA, Dzenan Courtroom 2
09:30 KING, Allan Micheal Courtroom 2
09:30 Kirk, Ian James Courtroom 2
09:30 LARTER, Daniel Kyle Courtroom 2
09:30 LOADER, Thomas James Courtroom 2
09:30 LOKVANCIC, Jeremy Emilio Courtroom 2
09:30 LOWRY, Jed Peter Courtroom 2
09:30 LYDDIETH, Adam Eric Courtroom 2
09:30 MARSHALL, Jamie Ryan Courtroom 2
09:30 MATTISSON, Jason Giovanni Courtroom 2
09:30 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 2
09:30 MICHAEL, Phillip James Courtroom 2
09:30 MILES, BRYNN Courtroom 2
09:30 MORVINSON, Paxton Lee Courtroom 2
09:30 MURRAY, Katie Louise Courtroom 2
09:30 MUSULIN, Patricia Ann Courtroom 2
09:30 NAUGHTON, GLENN Courtroom 2
09:30 NAUGHTON, Joel David Courtroom 2
09:30 NINYETTE, Robert Wayne Courtroom 2
09:30 O'SHANE, Bryan Tai Courtroom 2
09:30 PACHOVSKI, Blagojche Courtroom 2
09:30 PENNY, Vaughn Scott Courtroom 2
09:30 PERRY, Frederick Alexander Courtroom 2
09:30 PETERSEN, Kodi Lee Courtroom 2
09:30 PRESILSKI, Daniel Courtroom 2
09:30 RESHTEEN, Shekeeb Courtroom 2
09:30 RILEY, Craig Courtroom 2
09:30 RYDER, Chantelle Sharee Courtroom 2
09:30 SMITH, David Alan Courtroom 2
09:30 SPARROW, James Darren Courtroom 2
09:30 STONE, Bradley John Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Guy Mathron Courtroom 2
09:30 TRUONG, Van Luan Courtroom 2
09:30 TRUSCOTT CORBETT, Cyrus Brett Charles Courtroom 2
09:30 VAKILI, MOHAMMAD Courtroom 2
09:30 VAN VUGT, Michael William Courtroom 2
09:30 WELSAND, Anne Rosemary Courtroom 2
09:30 WESTERN, Crystal Colleen Courtroom 2
09:30 WHITE, Andrew John Courtroom 2
09:30 WILSON, Dean Marcus Courtroom 2
09:30 WOODMAN, Lisa Courtroom 2
10:00 COLLINS, Cameron David Courtroom 1
10:00 HARRIS, Jacob Rodney Courtroom 1
10:00 MCLEAN-BARLOW, Liam Samuel Courtroom 1
10:00 ROBERTS, David Evan Courtroom 3
10:00 TURNER, Bayley Reece Courtroom 3

Civil Listing
Residential Tenancies
09:00 Bennett & Anor v Alsaeidi RSTN 1543 2018 Courtroom 4
09:00 Cica v Green RSTN 1290 2018 Courtroom 4
09:00 COOPER & Anor v DUNN & Anor RSTN 1507 2018 Courtroom 4
09:00 DEMETEROVA v PINE RSTN 1476 2018 Courtroom 4
09:00 Horan & Anor v Coburn RSTN 1505 2018 Courtroom 4
09:00 Kerbey & Anor v Day RSTN 1513 2018 Courtroom 4
09:00 Lawrence & Anor v Winiata-Coleman RSTN 1518 2018 Courtroom 4
09:00 Liu & Anor v Drain & Anor RSTN 1551 2018 Courtroom 4
09:00 MARKS v PINTER RSTN 1392 2018 Courtroom 4
09:00 Martin & Anor v King & Anor RSTN 1515 2018 Courtroom 4
09:00 MINTY & Anor v SHARPE & Anor RSTN 1540 2018 Courtroom 4
09:00 O'Reilly & Anor v Reeve & Anor RSTN 1559 2018 Courtroom 4
09:00 PREIATO & Anor v RUYTER & Ors RSTN 1462 2018 Courtroom 4
09:00 Reed v McGregor RSTN 1425 2018 Courtroom 4
09:00 ROBINSON & Anor v GUST & Anor RSTN 1452 2018 Courtroom 4
09:00 SHEARD & Anor v AHRENS RSTN 1410 2018 Courtroom 4
09:00 Tarulli v Wright & Anor RSTN 1508 2018 Courtroom 4
09:00 Watt & Anor v Rados & Anor RSTN 1446 2018 Courtroom 4



Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 FRANCKE, Aaron Michael Court 3 Magistrates Court
10:00 LITTLE, Graham Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00 LYNCH, Richard Troy Court 3 Magistrates Court
10:00 TUCKER, Chadwick Murray Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.



Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 COX, Stewart Joseph Court Room 1
09:00 FRENCH, Leslie Court Room 1
09:00 MILLER, Edward Robert Court Room 1
09:00 SMITH, Bernice Anne Court Room 1
09:30 GERRARD, Alfred Stewart Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 TEWAA, Dylan Pohoi Courtroom 1
09:30 THOMSON, Mackay Brendon Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Allwyn Holdings and Riverfront Realty Pty Ltd v Happe (GRP) Resources Pty Ltd MINOR 937 2017 Courtroom 1
09:30 Crabb v Veljanovski & Anor MINOR 1120 2017 Courtroom 1
09:30 Dunn v King & Anor RSTN 497 2018 Courtroom 1
09:30 Jahn v department of transport EDL 641 2018 Courtroom 1
09:30 Phelps v McWhirter MINOR 220 2018 Courtroom 1
09:30 Smith v Hanson Construction Materials Pty Ltd CTC 184 2018 Courtroom 1
09:30 Spasich & Anor v Harris RSTN 1083 2014 Courtroom 1
09:30 Taylor Made Shopfitters v Brashell Pty Ltd t/as Mr Sheepskin MINOR 1599 2017 Courtroom 1
09:30 Taylor Made Shopfitters v Brashell Pty Ltd t/as Mr Sheepskin MINOR 206 2018 Courtroom 1
09:30 WELLBURN v INDASEA TRADING PTY LTD CTC 597 2018 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
09:00 Butler v Lodge RSTN 580 2018 Courtroom 2
09:00 Clifford & Anor v Brown RSTN 368 2018 Courtroom 2
09:00 De Rooy v Schultz RSTN 625 2018 Courtroom 2
09:00 Delaveris v OLDFIELD & Anor RSTN 607 2018 Courtroom 2
09:00 FAIRHEAD v DAY RSTN 366 2018 Courtroom 2
09:00 GARTRELL v ANDERSON RSTN 615 2018 Courtroom 2
09:00 Glossop & Anor v Cooke RSTN 620 2018 Courtroom 2
09:00 Housing Authority v BRIGGS RSTN 622 2018 Courtroom 2
09:00 Housing Authority v VERGARA ARAYA RSTN 621 2018 Courtroom 2
09:00 KEAUGHRAN & Anor v STRAWBRIDGE RSTN 623 2018 Courtroom 2
09:00 MDML Group Pty Ltd v Williams RSTN 610 2018 Courtroom 2
09:00 Ockerlander Investments P/L v Kelly & Anor RSTN 609 2018 Courtroom 2
09:00 Owens & Anor v Divich RSTN 624 2018 Courtroom 2
09:00 SAMARAKOON MUDIYANSELAGE v CRAIG & Anor RSTN 614 2018 Courtroom 2
09:00 SPARKES & Anor v SEUREN & Anor RSTN 627 2018 Courtroom 2
09:00 Steger & Anor v Prior RSTN 628 2018 Courtroom 2
09:00 Tucek & Anor v Langridge RSTN 619 2018 Courtroom 2



Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing
10:00 CURLEY, Mykia Cassius Jeremy Meekatharra Court Room 1
10:00 JONES, Tristan Jeremy Meekatharra Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Housing Authority Meekatharra v GILLESPIE RSTN 12 2018 Meekatharra Court Room 1
09:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Whitehurst RSTN 11 2018 Meekatharra Court Room 1
09:30 Stack v Department of Transport EDL 306 2011 Meekatharra Court Room 1



Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 AJAJ, Mohamad Courtroom 1
09:00 AUSTGEN, Damian Bryan Courtroom 1
09:00 BANNER, Kristy-Lee Courtroom 1
09:00 BAYLEY, Patricia Joy Courtroom 1
09:00 BOUNDRY, Toota-Rose Courtroom 1
09:00 CARUANA, Jason Paul Courtroom 1
09:00 CHAN, Elsie Courtroom 1
09:00 CHANDON LUX PTY. LTD. Courtroom 1
09:00 CLEMENT, Joel Michael Simon Courtroom 1
09:00 COSTA, Michael Joseph Leslie Courtroom 1
09:00 COTTLE-MCILWAINE, Paul Ross Courtroom 1
09:00 COWLEY, Steven Michael Courtroom 1
09:00 CROSS, Rhys Kyle Courtroom 1
09:00 DEAN, William Raymond Courtroom 1
09:00 DRAFFIN, Jayden Mark Courtroom 1
09:00 EADES, Bernard Henry Courtroom 1
09:00 FARRELL, Jolene Renae Courtroom 1
09:00 GASKE, Baileigh Maxwell Raymond Courtroom 1
09:00 GORRY, Melinda Rose Courtroom 1
09:00 HANSON, Daniella Maree Courtroom 1
09:00 HATAB, Paul George Courtroom 1
09:00 JACOB, Geoffrey Courtroom 1
09:00 JENNINGS, Kerry Lee Courtroom 1
09:00 JERA, Thelma Paidamoyo Courtroom 1
09:00 JOULAEY, Rohollah Courtroom 1
09:00 KASHWEKA, Samuel Mukelabai Courtroom 1
09:00 KINNANE, Jaxon Charles Courtroom 1
09:00 LESTER, Christopher Paul Courtroom 1
09:00 MACAREE, Fraser Courtroom 1
09:00 MANE, Marina Roselyn Courtroom 1
09:00 MCGORRY, Deirdre Kathleen Courtroom 1
09:00 MCKENNA-MOTYLSKI, Rowdy Daniel Courtroom 1
09:00 MCKEOWN, Cameron James Courtroom 1
09:00 MICHAL, Corey Alan Courtroom 1
09:00 MOODY, Murray Albert Courtroom 1
09:00 NAMBIAR, Bitu Balan Courtroom 1
09:00 OATES, David James Courtroom 1
09:00 PERI-RUHA, Joshua James Micheal Courtroom 1
09:00 PIHEMA, Douglas Wikaraka Courtroom 1
09:00 PINNERI, Dionne Courtroom 1
09:00 QUINLAN, Aaron David Francis Courtroom 1
09:00 RAHIMI, Ali Courtroom 1
09:00 RIDA, Isshac Ahmad Courtroom 1
09:00 RILEY, Addison Luke Courtroom 1
09:00 ROBERTS, BRADLEY Courtroom 1
09:00 RUDDLE, Scott William Courtroom 1
09:00 RUSHA, Daniel Shawn Courtroom 1
09:00 RUSSELL, Lisa Ann Courtroom 1
09:00 SETZINGER, Tara Kim Courtroom 1
09:00 SIMPSON, Godfrey Wayne James Courtroom 1
09:00 SOLICH, Andrew Robert Courtroom 1
09:00 TORRANCE, Nicole Stewart Courtroom 1
09:00 TUPPER-MILLS, Alana Nicole Courtroom 1
09:00 VALENTE, Aliosha Piero Courtroom 1
09:00 VAN STRAALEN, Jason Robert Courtroom 1
09:00 VRACHNAS, Shevonne Marie Courtroom 1
09:00 WHITE, Michael James Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Hallam Ryan Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Adam v Fuerste RSTN 1113 2018 Courtroom 2
09:00 Centurion Real Estate v Watts CTC 1323 2018 Courtroom 2
09:00 Maynard v Perth Retro Party Bus CTC 1231 2018 Courtroom 2
09:00 McLelland v Davoren MINOR 568 2018 Courtroom 2
09:00 Monterosso & Anor v United Scanning Services Pty Ltd ATF The M&N Hill Family Trust & Anor GCLM 17585 2017 Courtroom 2
09:00 old skool plumbing v Pitt CTC 1233 2018 Courtroom 2
09:00 Raman v Mendoza RSTN 2331 2016 Courtroom 2
09:00 Ruthvens Accountants v Jankowski CTC 1226 2018 Courtroom 2
09:00 Sciullo v Glitter Feature Walls CTC 1219 2018 Courtroom 2
09:30 Barrett St P/L v Elder RSTN 1346 2017 Courtroom 2
09:30 Fiori v Michel GCLM 2565 2017 Courtroom 2
09:30 Jennings v Fraser & Anor MINOR 2330 2017 Courtroom 2



Mullewa Police Station
87 Mills Street, MULLEWA
Criminal Listing
10:00 CAMERON, Pauline Trilby Police Station Courtroom
10:00 COUMBE, Jack Lowden Police Station Courtroom
10:00 FRASER, Sheryle Anne Police Station Courtroom
10:00 GILBERT, Giles James Police Station Courtroom
10:00 GREHAM, Patrick Douglas John Police Station Courtroom
10:00 HAMLETT, Shavana Montana Lilian Police Station Courtroom
10:00 HARVEY, Edward Charles Police Station Courtroom
10:00 HODDER, Christopher George Police Station Courtroom
10:00 HODDER, Craig William Police Station Courtroom
10:00 HODDER, Daryl-Lea Police Station Courtroom
10:00 LAYLAN, James William Police Station Courtroom
10:00 LEHNER, Daniel Maxwell Police Station Courtroom
10:00 LEVY-LEE, Danny Barry Police Station Courtroom
10:00 MOGRIDGE, Sydney Police Station Courtroom
10:00 PEARCE, Edward James Police Station Courtroom
10:00 RODGER, Justin John Police Station Courtroom
10:00 SHIELDS, Ryan John Police Station Courtroom
10:00 SIMPSON, Anthea Police Station Courtroom
10:00 SIMPSON, Craig Maxwell Police Station Courtroom
10:00 TAYLOR, Cassandra Dianne Police Station Courtroom
10:00 TAYLOR, Glen George Police Station Courtroom
10:00 TRESSIDDER, Rhys Alexander Police Station Courtroom
10:00 WHYATT, Mark Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.



Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 BINGHAM, Carl Cyril Court Room
10:00 LYNCH, Jacob Holden Michael Court Room

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 BENJAFIELD v Department of Transport EDL 98 2018 the Courtroom
09:30 GARLETT v Department of Transport EDL 235 2016 the Courtroom
09:30 Heavey v Department of Transport EDL 108 2017 the Courtroom
09:30 Marwick v Department of Transport EDL 90 2018 the Courtroom
09:30 Stevens v Department of Transport EDL 97 2018 the Courtroom
09:30 Storer v Department of Transport EDL 95 2018 the Courtroom
Miscellaneous Civil
09:30 LIM v JARRETT RSTN 79 2018 the Courtroom



Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 AGIUS, Jonathan Francis Zachary Courtroom 2
09:30 COLBUNG, Elwyn-Roger Courtroom 2
09:30 CONDUIT, D'Artagnan Courtroom 2
09:30 FARMER, James Courtroom 2
09:30 FISHER, Peter Eric Courtroom 2
09:30 GONCALVES, Paul John Courtroom 1
09:30 GRAY, Corey Robert Courtroom 2
09:30 HANNINGTON, Coral Narelle Courtroom 2
09:30 HAYWARD, Paul Kenneth Junior Courtroom 2
09:30 HEATH, David Gerald Courtroom 2
09:30 LEEDER, Erica Stefanie Leslie Courtroom 2
09:30 MALLON, Stephen James Courtroom 2
09:30 MITCHELL-NGAWAKA, Bruno Courtroom 2
09:30 MURRAY, SHANE ARRON Courtroom 1
09:30 PHILLIPS, Christopher Courtroom 2
09:30 PICKING, Jye Gerhard Courtroom 2
09:30 SANKARAMANGALAM RAJAGOPALA PIL, Balakrishnan Courtroom 2
09:30 STANLEY-SMITH, Troy Andrew Courtroom 2
09:30 STARK, Dean John Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Tony Courtroom 2
09:30 WINMAR, Shane Phillip Courtroom 2
14:15 SEAMAN, Ryan Anthony Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Cleanaway Waste Management Limited (ACN 101155220) v Boom Logistics Ltd (ACN 095466961) GCLM 952 2017 Pre Trial Conference Room
10:30 Thompson v Ayoub MINOR 626 2018 Pre Trial Conference Room
11:30 Symons v Kubale & Anor MINOR 475 2018 Pre Trial Conference Room
Trial Court
09:00 Murray v Department of Transport EDL 771 2018 Courtroom 1
09:00 Visser v Department of Transport EDL 960 2018 Courtroom 1



South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 MARNEY, Derwin Tom Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Back to Top