Today's Court Listings

The daily court lists for: 22 February 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:15 HOOPER, Hamahona Benjamin Court Room 3
09:30 Armstrong, Marjorie Jean Court Room 3
09:30 FORD, Samuel Donald Court Room 3
14:15 EADES, Tahlita Haida Court Room 3
14:15 MICHAEL, Tim Natana Court Room 3

No Civil Listing for Today.



Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:30 AKDOGAN, Berat Armadale Court 1
09:30 BEET, Jason Christopher Armadale Court 1
09:30 BLACKER, Kelly Frances Armadale Court 1
09:30 BORICH, Jesse David Armadale Court 1
09:30 BRADFORD, Troy William Armadale Court 1
09:30 BRIDEKIRK, Jacob Richard Armadale Court 1
09:30 BROWN, MATTHEW Armadale Court 1
09:30 BUCHHOLZ, Robert Charles Armadale Court 1
09:30 CINQUEGRANA, Sarina Armadale Court 1
09:30 CLINCH, Graeme Mark Armadale Court 1
09:30 COLLARD, Brittany Jane Armadale Court 1
09:30 CORNWELL, Jason James Armadale Court 1
09:30 DALEY, Aaron Richard Armadale Court 1
09:30 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 1
09:30 EADES, Robin Dominic Armadale Court 1
09:30 EHLERS, Cliff Lee Armadale Court 1
09:30 EMERY, Ryan Steven Armadale Court 1
09:30 FISHER, Cherie Lee Marie Armadale Court 1
09:30 FRASER, Tommy Dean Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Jeana-Marie Rosanne Armadale Court 1
09:30 GREEN, Nicholas Brian Armadale Court 1
09:30 HARPER, Michael Bryant Armadale Court 1
09:30 HISHMEH, Fahed Armadale Court 1
09:30 JAMES, Michael Charles Armadale Court 1
09:30 JOHNSON, Phyllis Marie Ann Armadale Court 1
09:30 KELLEHER, Thomas Patrick Armadale Court 1
09:30 LIADOW, Dylan Mark Armadale Court 1
09:30 MACHIN, Peter Wayne Armadale Court 1
09:30 MANNO, Antonio Armadale Court 1
09:30 MICHAEL, John Ronald Gerald Armadale Court 1
09:30 MILLER, Dale John Armadale Court 1
09:30 MILLER, Milinda Armadale Court 1
09:30 MURACE, Bradley David Armadale Court 1
09:30 NIVEN, Scott Lennox Armadale Court 1
09:30 O'DONNELL, Dylan Christian Armadale Court 1
09:30 O'SULLIVAN, Stephen Christopher Armadale Court 1
09:30 PALMER, Rebecca Leigh Armadale Court 1
09:30 PANIZZA, Troy David Armadale Court 1
09:30 RICHARDSON, Michael John Armadale Court 1
09:30 RILEY, Priscilla Lee Armadale Court 1
09:30 SNOOK, Daniel Peter Armadale Court 1
09:30 SOERENSEN, Julia Susanne Armadale Court 1
09:30 STACK, Crystelle Lee Armadale Court 1
09:30 STEVENS, John Joseph Armadale Court 1
09:30 TAMMS, Michael Karl Armadale Court 1
09:30 THOMAS, Glenn Stephen Armadale Court 1
09:30 THOMPSON, David Robert Armadale Court 1
09:30 THOMSON, Danny Armadale Court 1
09:30 TUBBY, Johnathon Narong Armadale Court 1
09:30 UGLE, Vicki Ann Armadale Court 1
09:30 VULFIUSS, Tane Armadale Court 1
09:30 WALKER, Lisa Jane Armadale Court 1
09:30 WARAICH, Karanbir Singh Armadale Court 1
09:30 WHITELAW, Paul Armadale Court 1
09:30 WINMAR, Melana Raylene Armadale Court 1
10:00 GRAHAM-ZEGULEWSKI, Joshua Matthew Armadale Court 2
10:00 TOMASOVICH, Kamm Luke Levi Armadale Court 2
10:00 VICKERS, Jaye-Leanne Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.



Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 NUNGORAY, Marjorie Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BENFELL, Kenneth Philip Court Room 1
10:00 COLE, Darren John Court Room 2
10:00 CRAVEN, Andrew Neil Court Room 1
10:00 DELAPORTE, Luke Robert Court Room 1
10:00 ELLEMENT, David Anthony Court Room 1
10:00 GRIFFIN, Jason Warren Court Room 1
10:00 Halligan, Levi Jose Court Room 1
10:00 HENRY, George Francis Court Room 1
10:00 JONES, Ian Dennis Court Room 2
10:00 JONES, Kane John Court Room 1
10:00 KICKETT, David Stevan Court Room 1
10:00 LLOYD, Cameron James Court Room 1
10:00 MCCABE, Nathan James Court Room 1
10:00 MICHAEL, CLAYTON Court Room 1
10:00 NARRIER, Sheree May Court Room 1
10:00 ROGERS, Christina Rose Court Room 1
10:00 RYDER-HILL, Kathleen Vincenah Court Room 1
10:00 SMITH, Alana Joan Court Room 1
10:00 STACK, Kevin Court Room 1
10:00 THORNE, Kurnutt Jermaine Court Room 1
10:00 TURVEY, Shannan Shaun Paul Court Room 1
10:00 WALLAM, Clayton James Court Room 1
10:00 WESTBERG, Alfred Clinton Dwayne Court Room 1
10:00 WESTON, Ronald Kim Court Room 2
10:00 YEARSLEY, John Allen Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
10:00 RUSSELL, Belinda June Court Room 2

No Civil Listing for Today.



Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AMBROS, Sacha Seth Shahn 4 - 41
09:00 ANTHONY, Zunaid 4 - 41
09:00 ARMSTRONG BEDFORD, Somhairle D 4 - 41
09:00 ASHWIN, Tyrone Jordan 4 - 41
09:00 ASSAAD, Adam 4 - 41
09:00 ASSAAD, Khalid 4 - 41
09:00 BARBUTO, BRADLEY 3 - 37
09:00 BARTLEY, Brendan Mark 4 - 41
09:00 BEESON, Jake Ronald 4 - 41
09:00 BELLOTTI, Ethan Wayne 4 - 41
09:00 BROCKMAN, Matthew Edward 4 - 41
09:00 CARTER, Kez Garreth John 4 - 41
09:00 CLIFTON, Wade Alan Neil 4 - 41
09:00 COMEAGAIN, Blair Anthony Charles 4 - 41
09:00 COMEAGAIN, Devon Preston Lee 4 - 41
09:00 CRAIG, RAYMOND 4 - 41
09:00 CURLEY, Clifford Francis 4 - 41
09:00 DALGETY, Michael Ralph James 4 - 41
09:00 DE VEYRA, Rick James Talusan 4 - 41
09:00 DENNIS, Matthew Paul 4 - 41
09:00 DWYER, Lexon 4 - 41
09:00 EVANS, Glenn William 4 - 41
09:00 FAM, Chaney 4 - 41
09:00 FARRELL, Michael John 4 - 41
09:00 FLANAGAN, Carl Ansell Thomas 4 - 41
09:00 FREEMAN, Caillin Dominic 5 - 52
09:00 FRENCH, Jake John 5 - 52
09:00 GALLAGHER, Cory Edward 4 - 41
09:00 GEERE, Anthony James 4 - 41
09:00 GILL, Brendon Maxwell 5 - 52
09:00 GORDON, Scott Charles 5 - 52
09:00 GREEN, Nigel Stuart 4 - 41
09:00 HARRIS COUNCILLOR, Darryl Ronald Vincent 4 - 41
09:00 HENDRY, Keith William 4 - 41
09:00 HUMES, Annabel Priscilla 4 - 41
09:00 IHAIA, Te Ngo Hawira Mason 4 - 41
09:00 JACKMAN, Arwon Robert 4 - 41
09:00 JANABI, Kristina 5 - 52
09:00 JARVIS, Glen Howard 4 - 41
09:00 JONES, Jordan Robert 4 - 41
09:00 KARIMI, Yassin 4 - 41
09:00 KELLY, Levi 4 - 41
09:00 KENNEDY, Clayton Lindsay 4 - 41
09:00 MACAULAY, Scott Samuel 5 - 52
09:00 MAIN, Deke Aaron 4 - 42
09:00 MALEY, Simon John Robert 4 - 41
09:00 MALLARD, Adam Wayne 4 - 41
09:00 MCCALLUM, Malcolm James 4 - 41
09:00 MCDONALD, Alan John 4 - 41
09:00 MELISSEN, Issac Ethen 4 - 41
09:00 MET TAR LI 4 - 41
09:00 MILLS, Samantha Kaye 5 - 52
09:00 MPHO, Bokang James 5 - 52
09:00 NAYLOR, Garrick 4 - 41
09:00 NELSON, Brendan Thomas 4 - 41
09:00 NGUYEN, Van Thao 4 - 41
09:00 NIEROBA, Ramsey Antony 4 - 41
09:00 NORTH, Ashley James 4 - 41
09:00 PETRICEVICH, Colin Maxwell 4 - 41
09:00 RAMLJAK, Davor Ivan 4 - 41
09:00 RIDDOCH, Steven Robert James 4 - 41
09:00 RISELEY, Damien 4 - 41
09:00 RUICH, Tony 4 - 41
09:00 RYAN, Vendyl Jacob 4 - 41
09:00 SCOTT, Patricia Cecelia 4 - 41
09:00 SHAR, Jack Alexander 4 - 41
09:00 SILVESTER, Bradley Mark 4 - 41
09:00 STANGER, Justin Ronald 4 - 41
09:00 TANUKU, Maciu 4 - 41
09:00 TE KANI, Lukas 4 - 41
09:00 TRAN, Nhung T H 4 - 41
09:00 UGLE, Romeena Joan 4 - 41
09:00 WARD, Hugh 4 - 41
09:00 WELLER, Jordan Alexander 5 - 52
09:30 ANGEL, Joshua Ben 3 - 33
09:30 BARBER, Kelly Joanne 3 - 33
09:30 BROWN, Darryl William James 3 - 33
09:30 BUCHANAN, Richard Zeke 3 - 33
09:30 CAMERON, Dylan Eric 3 - 33
09:30 CARLE, Jamie Lee 3 - 31
09:30 CLARKE, Robin Alan 3 - 33
09:30 CORBETT, Lalita Louise 3 - 38
09:30 DIOQUINO, Geoffrey Andaya 3 - 38
09:30 ELLISIOU, Elliseous 3 - 38
09:30 EVERTS, Jordan Gabrielle 3 - 38
09:30 FADLALLA, Nagid Ahmed Khalid 3 - 38
09:30 FLEMING, Travis John 3 - 33
09:30 GALIPO, Jake Dante 3 - 33
09:30 GENTLE, Christopher Lee 3 - 33
09:30 HEWITSON, Troy Kim 3 - 38
09:30 KAMBA GOTORA, Charlene 3 - 38
09:30 KICKETT, Kezrae Breanna 3 - 33
09:30 LEECH, Mark 3 - 38
09:30 LOO, Leslie Barry 3 - 31
09:30 MOORE, Matthew Bruce 3 - 33
09:30 MORVINSON, Paxton Lee 3 - 33
09:30 MWAKA, David 3 - 38
09:30 NARKLE, Ginny Ruth Florence 3 - 38
09:30 NGUYEN, Thi Bich Thao 3 - 33
09:30 O'HARA, Dwayne Raymond 3 - 33
09:30 PEARCE, Tennessee James 3 - 33
09:30 POOLEY, Matthew Curtis 3 - 33
09:30 QUINLAN, Abby Rose 3 - 38
09:30 RYAN, Jordan Karl 3 - 38
09:30 RYDER, Carleen Rose 3 - 33
09:30 TAYLOR, Bikeeta Bernadette 5 - 51
09:30 TRAN, Tai Lan 3 - 38
09:30 WALKER, Luke Antony 3 - 33
09:30 WALLEY, Patricia Anne 3 - 33
09:45 KENNEDY, Elvis Chris 3 - 33
09:45 PEARSON, RYAN WILLIAM 3 - 33
10:00 AHCHEE, Alan William 4 - 42
10:00 AL ZUHEERI, Basel 4 - 41
10:00 ALAMOTI, Fontaine 3 - 31
10:00 ANDERSON, Jeffery John 4 - 41
10:00 ANDERSON, Thomas Bradley 5 - 52
10:00 BAINES, Thomas Paul 3 - 32
10:00 BARRY, Abubakar 4 - 41
10:00 BEASLEY, Daniel Nathan 3 - 33
10:00 BECKER PAGELS, Aaron Luke 4 - 41
10:00 BELL, John Steven 5 - 52
10:00 BERGSMA, Rick Robert 3 - 32
10:00 BETTS, Jeremy Robert 5 - 52
10:00 BIGNELL, Joshua William 4 - 41
10:00 BLACK EARTH RESOURCES LIMITED 3 - 32
10:00 BOARDMAN, Ashley Conrad 4 - 41
10:00 BONNEY, Robert James 4 - 42
10:00 BOONMAN, Cory John 3 - 33
10:00 BRITOS, Ruben 3 - 31
10:00 BROWNE, Lopa Finau 4 - 42
10:00 Buchanan, Richard Michael 3 - 32
10:00 BUCKLEY, Aaron John 3 - 31
10:00 BYRNE, Jayden James 5 - 52
10:00 CALDWELL, Frazer Christopher David 4 - 42
10:00 CALYAN, Jeremy James Joseph 4 - 41
10:00 CARMICHAEL, Anthony Scott 5 - 52
10:00 CENTRAL ASIA RESOURCES LTD (ACN 113 816 158) 3 - 32
10:00 CHAPPELL, SHAUN 3 - 32
10:00 Chen, Mengxiang 3 - 32
10:00 CHERRIE, Keith 4 - 41
10:00 CHUANG, Anguei Aguek 4 - 41
10:00 Clausen, Ricki James 3 - 32
10:00 CLINCH, Anthony Mark 5 - 52
10:00 CLINCH, Owen Desmond 4 - 41
10:00 COLLARD, Jack James Reid 3 - 33
10:00 COLLARD, Julie May 5 - 55
10:00 COLLINS, Sandra Alison 4 - 41
10:00 COLLINS, SHERRYL ELLEN 3 - 32
10:00 Colmax Recycling Pty Ltd 3 - 32
10:00 COOPER, Shane Michael 3 - 31
10:00 COUGHLAN, Mitch Kevin Rangi 4 - 41
10:00 COULSON, Danny John 3 - 33
10:00 COUPER, Jamie Michael 3 - 33
10:00 COX, Sandra Doreen 5 - 52
10:00 COYNE, Harvey David 3 - 33
10:00 CVITAN, Michael Milan 4 - 41
10:00 DAO, Cam Duy 4 - 41
10:00 De Gaye, Nicolas Luc 3 - 31
10:00 DEL BORRELLO, Paula Sandra 3 - 31
10:00 DE-VATTIMO, Tayla Raine 4 - 41
10:00 DEWBERRY, Joanne Cherie 5 - 52
10:00 DOHERTY, Michael Andrew 4 - 42
10:00 DRAGICEVIC, Radomir 4 - 41
10:00 DRAYTON, Aaron Charles 3 - 33
10:00 DUNN, Noel Robert 3 - 32
10:00 DUNPHY, Richard Edward Alexander 4 - 41
10:00 DYNO NOBEL ASIA PACIFIC PTY LTD 5 - 51
10:00 EMERY, Gregory Keith 3 - 33
10:00 FARRELL, Rowan Leonard 5 - 52
10:00 FATROUNI, Adham Ahmad 5 - 52
10:00 FEE, Michael 5 - 55
10:00 FITZGERALD, SHANNON LOUISE 3 - 32
10:00 FORTH, Scott William 4 - 41
10:00 FOTI, Jason Alfonso 4 - 41
10:00 Fresa, Christopher 3 - 32
10:00 GARLETT, Roland Maxwell 4 - 41
10:00 GARLETT, Tyron Christopher 3 - 33
10:00 GARREFFA, Carl Rocco 3 - 32
10:00 Gemmill Homes Pty Ltd 3 - 32
10:00 GIRMAY, Feven Yayu 3 - 31
10:00 GONCALVES FERNANDES, Susana 5 - 55
10:00 GORMAN, Amber Lynette 4 - 41
10:00 Goscombe, Robert Geoffrey 3 - 32
10:00 GRAHAM, Grantley Peter 3 - 32
10:00 GREEN, Kylie Chantelle 4 - 41
10:00 GUNNING, Ross Ashton 5 - 55
10:00 GUPPY, Dion Wayne 5 - 52
10:00 HAINSWORTH, Terrence William 3 - 33
10:00 HAMBLEY, Demi Bronte 3 - 31
10:00 HANSEN, Aaron Shane 4 - 42
10:00 HANSEN, Craig Steven 3 - 33
10:00 HARAPEET, Terri Anne 5 - 52
10:00 HARGREAVES, James Norman 3 - 33
10:00 HARRIS, David 5 - 52
10:00 HARRIS, Kevin William 3 - 33
10:00 HERRING, Monica Jane 5 - 55
10:00 HILL, Leslie Joseph 5 - 52
10:00 HILL, Rachel 4 - 41
10:00 HILLS, Dallas John 3 - 33
10:00 HOANG, Quy Tuan 4 - 41
10:00 HOOPER, Bevan Harry 3 - 34
10:00 HOPKINS, Steven Sydney 3 - 31
10:00 HOTZAK, RICHARD MICHAEL 3 - 31
10:00 HUANG, Bin 4 - 41
10:00 INDICH, Keenan Malcolm James 4 - 41
10:00 ISARD, Clinton Paul 4 - 41
10:00 JABBIE, Husine B 3 - 33
10:00 JACKSON, Ian 4 - 41
10:00 JOHANNESEN, Andrew 4 - 41
10:00 JOHNSON, Paul Michael 4 - 41
10:00 JONES, Courtney Alison Rose 5 - 52
10:00 JONSSON, Michael Shaun 5 - 52
10:00 KAUSHAL, Nitish 4 - 41
10:00 KEILLOR, Christopher Lee 4 - 41
10:00 Kent, Stephen Paul 3 - 32
10:00 KI, Steven Siv Pheng 4 - 41
10:00 KICKETT, Clive Andrew 4 - 42
10:00 KING, Kelvin 4 - 41
10:00 KITCHENS, Michael James 5 - 52
10:00 KOKKELER, Tyson John 4 - 41
10:00 KOTNOWSKI, Jacek Antonio 4 - 41
10:00 LAWLER, Patrick James 5 - 55
10:00 LAWRENCE, Thomas Lennard 3 - 33
10:00 LAWTON, Michelle Amanda 5 - 52
10:00 LOCK, David Alexander 3 - 31
10:00 LOO, Norman Ivan Anthony 4 - 41
10:00 LOPEZ, Nelson 3 - 33
10:00 MADDISON, John Francis 3 - 31
10:00 MASON, Alexander Terence 3 - 32
10:00 MASON, Graham Keith 4 - 41
10:00 MCCORMACK, Tracey Anne 5 - 55
10:00 MCDONALD, Mark Andrew 4 - 41
10:00 MCEWEN, Jamie Daniel 4 - 41
10:00 MCGARRIGLE, Alison Louise 3 - 31
10:00 MCKENNA, Jaydyn Tane 5 - 52
10:00 MEDLAR, Lauren Arlyne 5 - 52
10:00 MEEHAN, Albert John 3 - 33
10:00 MEIER, Brody James Harald 5 - 52
10:00 MERENDINO, Charles 4 - 42
10:00 MILLER, Katreina Grace 5 - 52
10:00 MOHAMED, Abdulahi Ibrahim 3 - 31
10:00 MORGAN, FIONA JEANNE 3 - 32
10:00 Moro, Victor 3 - 32
10:00 MORRISON, Tara Marie 4 - 41
10:00 MORRISSEY, Jeffrey William 3 - 31
10:00 MOSES, MURRAY 5 - 55
10:00 MUNNS, Alby Glen 3 - 31
10:00 MURATHODZIC, Sedin 3 - 31
10:00 MURRAY, Mark Anthony 3 - 32
10:00 MYLONAS, Deborah Ellen Jane 3 - 31
10:00 NANKIVELL, David 3 - 31
10:00 NARRIER, Jacqueline Marie 5 - 52
10:00 NEASMITH, Nicole Susan 3 - 32
10:00 Newbold, ROSS ZEDRIC 3 - 32
10:00 NEWTON-PALMER, James 4 - 41
10:00 NOON, Simon Alexander 3 - 31
10:00 O'LOUGHLIN, Jesse Lee 4 - 41
10:00 Olson, Ian Peter 3 - 32
10:00 PARK, Sharlee Jane 4 - 41
10:00 PARKER, Emmaline Louisa 5 - 52
10:00 PEARCE, Rickeesha Louise 4 - 41
10:00 PEARCE, William Frances 5 - 52
10:00 PENNY, Brayden Jyles 4 - 41
10:00 PENNY, Isabella Johninne 4 - 42
10:00 PENNY, Jamie Paul 4 - 41
10:00 PENNY, Robert Wade 4 - 41
10:00 PERTH ALUMINIUM SCAFFOLDS PTY LTD 3 - 38
10:00 PEZZINO, Brett Colin 3 - 33
10:00 PINKERTON, Ryan Vincent 3 - 31
10:00 POTT, Dennis Gordon 5 - 52
10:00 PRESTON, Kenneth James 3 - 32
10:00 RALPH, Jackson Dean 5 - 55
10:00 RANCE, Skye Louise 4 - 41
10:00 RASHID, Babar 3 - 31
10:00 RICHARDS, BRETT WAYNE 3 - 32
10:00 RILEY, William Errol 3 - 33
10:00 ROBB, Alice Helen 3 - 32
10:00 RODERICK, Ryan Wayne 3 - 32
10:00 ROEST, Alexander William 3 - 33
10:00 SANDERS, Stewart John 3 - 32
10:00 SANTAMARIA, Roy 4 - 41
10:00 SANTIONI, Michael James 4 - 41
10:00 SAYDEE, Dennis Nyantee 3 - 33
10:00 SCHAUMBERG, Daniel James 3 - 32
10:00 SCORER, Brodie John William 4 - 42
10:00 SEDDA, Issa M I 5 - 52
10:00 SEHGAL, Pyasee 3 - 31
10:00 SHAW, Gavin James 4 - 41
10:00 SHEA, Shane Desmond 5 - 52
10:00 SILVESTER, Mandy Ellen 3 - 31
10:00 SIMMONS, Christopher Mark 3 - 32
10:00 SMITH G (PEARL MOTORS) 3 - 32
10:00 SMITH, Jasmine Marie 5 - 52
10:00 SMITH, Rene 5 - 52
10:00 SOULIS, Paul Michael 3 - 32
10:00 SPENCER, Graeme Ronald 3 - 32
10:00 STEINER, Glen Matthew 5 - 52
10:00 STOKES, Gregory Michael 3 - 32
10:00 STRAW, MARK 3 - 32
10:00 STYNES, Christopher Charles 3 - 31
10:00 SUITER, Caylee Jade 5 - 52
10:00 SULLIVAN, Kodi Andrew 4 - 42
10:00 SUNADA, Katie Anne 4 - 41
10:00 SUPLJEGLAV, Petar 3 - 33
10:00 SYMONDS, Dylan Luke 3 - 31
10:00 TACHI, Jackson 3 - 33
10:00 TANCREDI, Angelo 5 - 52
10:00 TASOVAC INVESTMENTS PTY LTD 3 - 32
10:00 TAYLOR, Luke Michael 5 - 52
10:00 THORBJORNSEN, Giselle Jasmin 5 - 52
10:00 TIBBS, Chloe Louise 5 - 52
10:00 TILBURY, Benjamin Thomas 3 - 31
10:00 TRINIDAD, Ryan Anthony 3 - 33
10:00 TUAI, Moses 4 - 42
10:00 TURNER, Ashley Louise 4 - 41
10:00 UGLE, Bevan Michael 5 - 52
10:00 UGLE, Sophia Michelle 5 - 52
10:00 VERNEY, Jerome Matthew 4 - 41
10:00 Vincent, Julie Louise 3 - 32
10:00 WALDRON, Trevor Leonard 4 - 41
10:00 Walsh, Justice James 5 - 55
10:00 WATKINSON, Scott 3 - 32
10:00 WATSON, Brett George 5 - 52
10:00 WENNELL, Kevin Michael James 3 - 31
10:00 WEST, Meagan Elyse 4 - 41
10:00 WESTERN AUSTRALIA SPORTS CENTRE TRUST T/A VENUES WEST 3 - 38
10:00 WHITE JAM CO PTY LTD 3 - 32
10:00 WILLIAMS, Jordan Dwayne 3 - 33
10:00 WILLIAMS, Karen 5 - 52
10:00 WILLIAMS, Wilma Emily 4 - 42
10:00 WILLY, Novalinia 5 - 53
10:00 WORTHINGTON, Stephen Paul 5 - 52
10:00 WRIGHT, Jamie 5 - 52
10:00 YATES, Sandra Marie 4 - 42
10:00 YOUENS, Kingsley Grant 3 - 31
10:00 ZAHIDI, Liaqat Ali 4 - 42
10:00 Zong, Huisheng 3 - 32
11:00 BENFIELD, Katelyn Lillian 3 - 35
11:00 BENTLEY, Oliver James 3 - 35
11:00 CALDER, Rory Thomas 3 - 35
11:00 CATTRALL, Jeremy Isaac 3 - 35
11:00 DAVEY, Michael Clifford Neil 3 - 35
11:00 DE JONG, Jordan Alan 3 - 35
11:00 EVANS, Lexis Christian Dean 3 - 35
11:00 FEWSTER, Rebecca Louise 3 - 35
11:00 FLOYD, Douglas John 3 - 35
11:00 GASKIN, Elliott Ian 3 - 35
11:00 HEALISS, Kyle Jaydon 3 - 35
11:00 HOWORTH, Brynton Danial 3 - 35
11:00 KOOLMATRIE, Darrylleen 3 - 35
11:00 MATTHEES, Rachelle Jasmine 3 - 35
11:00 MCINNES, Ty John 3 - 35
11:00 SAMARDALI, Geoffrey 3 - 35
11:00 STEPHENSON, Lianne Nicole 3 - 35
11:00 STROTHER, Brett Alexander 3 - 35
11:00 WESTON, Jayson Charles 3 - 35
11:00 WILLIAMS, Jason Phillip 3 - 35
11:00 WITHERINGTON, Jana Renee 3 - 35
14:00 LOWDEN, Bradley Leroy 5 - 53

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 AW DISTRIBUTION PTY LTD TRADING AS AUSTRAL WRIGHT METALS ACN 158345834 v ALL THINGS STAINLESS PTY LTD T/AS ALL THINGS STAINLESS ACN 138 058 090 & Anor ROO 17445 2018 7 - 71
09:30 CCC Financial Solutions (QLD) Pty Ltd v Delphin ROO 11926 2018 7 - 71
09:30 CCC Financial Solutions No.3 Pty Ltd v Tizon MINOR 2200 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Horner GCLM 2424 2018 7 - 71
09:30 City of Vincent v Wright & Anor GCLM 2467 2018 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v WONG GCLM 7472 2018 7 - 71
09:30 COWLICKS PTY LTD v INNERCITY WHOLESALER PTY LTD GCLM 12475 2018 7 - 71
09:30 INOVAR PTY LTD TRADING AS INOVAR FLOOR v RICK BERGSMA TRADING AS THE FLOOR TEAM PERTH ROO 17444 2018 7 - 71
09:30 LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v FREEMAN GCLM 3509 2018 7 - 71
09:30 Methodist Ladies College v Lucerne-Knight & Anor GCLM 11096 2018 7 - 71
09:30 Pannett v Douglas, Stoebener, Trask RSTN 16411 2016 7 - 71
09:30 Perth Aluminium Scaffolds Pty Ltd v Chris Savage Architectural Mouldings Pty Ltd GCLM 14695 2017 7 - 71
09:30 PRIME LAW PTY LTD TRADING AS CARLO PRIMERANO & ASSOCIATES v TILLI MINOR 12240 2018 7 - 71
09:30 Schouw & Anor v Muminovic GCLM 18506 2017 7 - 71
09:30 STATE OF WESTERN AUSTRALIA v COLLARD GCLM 22341 2014 7 - 71
09:30 The City of Canning ABN 80 965 466 v ISHTIAQ GCLM 3780 2018 7 - 71
09:30 THE OWNERS OF STRATA PLAN 42083 v PHAM & Anor GCLM 10306 2018 7 - 71
09:30 The State of Western Australia v De Waard ROO 8230 2018 7 - 71
09:30 TODD v Teuma MINOR 7599 2018 7 - 71
14:15 Ricolt Investments as trustee for Broadhurst Trust v Michael Almenara MINOR 6757 2018 7 - 71
14:15 Voyager Legal Pty Ltd ACN 625 052 477 v The One Gift Shop Pty Ltd ACN 153 270 477 & Ors MINOR 16959 2018 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 Douglas & Anor v Eden Outdoor Living P/L ROO 2978 2018 9 - 94
09:30 PERTH SIGNCRAFT & GRAPHICS PTY LTD v Australian Technology Centre Pty Ltd GCLM 187 2018 9 - 94
11:00 Fawcett v Spiers GCLM 325 2016 9 - 94
12:00 Pro Finish (WA) Pty Ltd v Almenara MINOR 12841 2018 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
09:30 Alsto Pty Ltd v Hunting GCLM 18825 2014 9 - 92
09:30 Secure Funding Pty Ltd (ACN 081 982 872) v Sreepaul GEN 14452 2018 9 - 92
Gen App/Special Appointments
12:00 Rankilor v ETHIHAD AIRWAYS P.J.S.C. CTC 6211 2018 9 - 91
14:15 Szalay v WOW Holdings Pty Ltd & Anor GCLM 4665 2018 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Shire of Cue v LITTLE GCLM 576 2018 7 - 7.2
09:30 HERRMANN v BRUNNING GCLM 13517 2018 7 - 7.3
10:00 Brayne v HALWANI GCLM 8751 2018 7 - 7.2
10:00 GULVIN GROUP PTY LTD TRADING AS BECK & CALL PROPERTY GROUP v MALONEY MINOR 13304 2018 7 - 7.3
11:00 Electrical Distributors of W.A. Pty Ltd v Green & Anor GCLM 14540 2018 7 - 7.2



Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ANNAKIN, Zachariah Wolf Court Room 1
09:00 BALDACCHINO, Ramon Jon Court Room 1
09:00 BALDWIN, Claudia Rose Court Room 1
09:00 BASSULA, Aaron Peter Court Room 1
09:00 BECK, Owen Tinsley Court Room 1
09:00 BEZUIDENHOUT, Rozane Court Room 1
09:00 BOSNJAK, Nick Nikola Court Room 1
09:00 CABRITA, John Viegas Court Room 1
09:00 CAMERON, Jonathan James Court Room 1
09:00 CHAN, Melissa Su-San Court Room 1
09:00 CHICK, Daniel Patrick Court Room 1
09:00 CLARKE, Daniel John Court Room 1
09:00 DASS, Paul Rajan Anthony Court Room 1
09:00 DELMADOROS, Gerasimos Court Room 1
09:00 DRAGE, Margaret Rose Court Room 1
09:00 FIELD, Tammy Jeanette Court Room 1
09:00 FRANCISCO, Ricardo Jorje Court Room 1
09:00 HART, Maxwell Peter Court Room 1
09:00 HART, Phillip Gerald William Court Room 1
09:00 HEALEY, Savanagh Timara Court Room 1
09:00 HEUER, Lachlan John Court Room 1
09:00 HILL, Mark Dennis Richard Court Room 1
09:00 Horton, Peter Court Room 1
09:00 HUME, Mark Louis Albert Court Room 1
09:00 IBBOTSON, Samuel John Court Room 1
09:00 JONES, Scott Nathan Court Room 1
09:00 KNIGHT, Daniel John Court Room 1
09:00 KNOX, Robert James Court Room 1
09:00 LEWIS, Dylan James Court Room 1
09:00 MAKIN, Danny Sydney Court Room 1
09:00 MALHO, Horacio Gomes Court Room 1
09:00 MAMO, Tanya Leanne Court Room 1
09:00 MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 1
09:00 MCGANN, Jake Stephen Court Room 1
09:00 MCKENZIE, Scott James Court Room 1
09:00 MOORE, Luke Anthony Court Room 1
09:00 NJIRU, Joseph Njeru Court Room 1
09:00 NORTH, Peter Eric Court Room 1
09:00 NOTTON, Cody Lee Wirihana Court Room 1
09:00 OBLAK, Anna Maria Court Room 1
09:00 OLNEY-KEMP, Logan Ari Court Room 1
09:00 PALMER, John Murray Court Room 1
09:00 PENNY, Jason James Court Room 1
09:00 PRYOR, Sheldon Purnell Court Room 1
09:00 QUARTERMAINE-GRIMES, Sharnee Nicole Court Room 1
09:00 ROWE, Kathleen Nora Julie Court Room 1
09:00 SHEEDY, David John Court Room 1
09:00 SIMPSON, Shane Bradley Court Room 1
09:00 SLATER, Wayde Court Room 1
09:00 SMITH, Scott Andrew Court Room 1
09:00 SULLIVAN, Tony Lee Court Room 1
09:00 TAAFFE, Stephen William Court Room 1
09:00 Tilbury, Eric Lee Court Room 1
09:00 TOPIC, Bozo Court Room 1
09:00 TRUE, Brendon Robert Court Room 1
09:00 VAN DYK, Jason Bradley Court Room 1
09:00 VENTER, Brett Terence Court Room 1
09:00 VOUTSINAS, Corrina Court Room 1
09:00 WARD, Jordan Lolita Court Room 1
09:00 WARRELL, Marlene Rose Court Room 1
09:00 WATSON, Jordan Michael Court Room 1
09:00 WELLS, Darryn John Court Room 1
09:00 WIKAIRA, Dion Kyle Court Room 1
09:00 WINCHESTER, Annalise Court Room 1
09:00 WOODS, Jeremy James Court Room 1
09:00 YARRAN, Alec John Court Room 1
09:00 YORKSHIRE, Roderick Leslie Court Room 1
09:00 YOUNG, Larry James Court Room 1
10:00 ANDERSON, Cameron Louis Court Room 2
10:00 CHADDERTON, Darren John Court Room 2
10:00 CROWLEY, Jade Taylor Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 DERMER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 158 2019 Court Room 2
09:30 HAYWOOD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 165 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 BRENNAN SNR v BRENNAN & Anor RSTN 136 2019 Court Room 3
10:00 BUONTEMPO & Ors v LAWS & Anor RSTN 153 2019 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v VIDOVIC RSTN 59 2019 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v SANTOS RSTN 143 2019 Court Room 3
10:00 JOHNSTON v HERZIG & Anor RSTN 159 2019 Court Room 3
10:00 KARWASRA v CRAWSHAW RSTN 164 2019 Court Room 3
10:00 MACDONALD v BATES & Anor RSTN 156 2019 Court Room 3
10:00 MANN v NESS RSTN 135 2019 Court Room 3
10:00 MASSEY & Anor v BRECKER RSTN 155 2019 Court Room 3
10:00 NEWAGE HOLDINGS v CHANGWON RSTN 141 2019 Court Room 3
10:00 PEREIRA & Anor v PAGLINAWAN RSTN 130 2019 Court Room 3
10:00 SCARANGELLA v SMITH RSTN 160 2019 Court Room 3
10:00 SCHUBERT & Anor v COGGIN & Anor RSTN 139 2019 Court Room 3
10:00 WONG & Anor v MCCAVANA RSTN 151 2019 Court Room 3
10:00 XU & Anor v MORRIS RSTN 142 2019 Court Room 3
11:00 Gizzi Nominees Pty Ltd As Trustee v DOWLING & Anor RSTN 667 2018 Court Room 3



Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 ALONE, Cassandra Lee Courtroom 2
09:30 BELL, Christopher John Courtroom 2
09:30 CALLOW, Joshua Wayne Courtroom 1
09:30 CALLOW, Paul Thomas Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Ashley James Courtroom 2
09:30 CASEY, Denise Ellen Courtroom 2
09:30 COMEAGAIN, Brenton Garth Courtroom 1
09:30 COMEAGAIN, JACK Geraldton Court - Jury Room
09:30 CORBETT, Trent Eric Allen Courtroom 2
09:30 CROWLEY, Mark Andrew Courtroom 2
09:30 DALGETY, Russell Eric Michael Mccathur Geraldton Court - Jury Room
09:30 DWYER, Banjeeri Jim Courtroom 2
09:30 EADES, Maysena Courtroom 2
09:30 FARRELL, Sara Jane Courtroom 1
09:30 FEEHAN, Corrie James Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Asa Thomas Courtroom 2
09:30 GODING, Jamie Aaron Courtroom 2
09:30 HARRIS, Dion Lindsay Courtroom 2
09:30 HARRIS, Quentin Blade Courtroom 2
09:30 HEWISON, Keith Neville Courtroom 2
09:30 HILL, Jordan Courtroom 1
09:30 HILZINGER, Toby Charles Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Stephen Charles Courtroom 2
09:30 KEALS, Jason Digory Courtroom 1
09:30 MCGRATH, Rebecca Lee Courtroom 2
09:30 MERRY, Jolene Geraldton Court - Jury Room
09:30 MILLER, Jory Lee Courtroom 2
09:30 OLIVER, Patrick John Geraldton Court - Jury Room
09:30 PENNY, Joshua Kenneth Geraldton Court - Jury Room
09:30 PHELPS, Stephen Gerard Courtroom 2
09:30 PICKETT, Craig Arnold Courtroom 1
09:30 ROBERTO, Mario Courtroom 2
09:30 SCOTT, Natasha Tammy Jane Courtroom 2
09:30 SIMPSON, Joshua Brian Walter Courtroom 2
09:30 SUPRIYATNA, Aleisha Shaylee Courtroom 2
09:30 WHITEHURST, Tenaha Ruth Courtroom 2
09:30 YAZARLOO, Somme Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ADAMS, Alanna Carisse Courtroom 2
09:30 ASTLE, Troy Frank Courtroom 2
09:30 BARLOW, Brent Richard Courtroom 2
09:30 BRADSHAW, Kristen Michelle Courtroom 2
09:30 CAMERON, Mark Barry Courtroom 2
09:30 COULSTON, Scott Anthony Courtroom 2
09:30 CUNNINGHAM, Anna Courtroom 2
09:30 DAVIS, Corey Courtroom 2
09:30 DINSDALE, Dylan Wiremu John Courtroom 2
09:30 DODD, Bianca Rose Courtroom 2
09:30 DUXBURY, Steven John Courtroom 2
09:30 ELSAMIN, Samaan Courtroom 2
09:30 EVERARD, Cheryl June Courtroom 2
09:30 EYLES, Dale Anthony Courtroom 2
09:30 FLACK, Colin Edward Courtroom 2
09:30 FORSTER, Glenn Aaron Courtroom 2
09:30 FOX, Connor Courtroom 2
09:30 GIBSON, Ivor Colin Courtroom 2
09:30 GILBERT, Mitchell James Courtroom 2
09:30 GLOVER, Bailey Aaron Courtroom 2
09:30 GOPAL, Pavan Courtroom 2
09:30 GULLOTTI, Daniella Louise Courtroom 2
09:30 HALL, Esther Dawn Courtroom 2
09:30 HEMI, Madsen John Courtroom 2
09:30 HERBERT, James Edward Courtroom 2
09:30 HERBERT, Robert Wayne Courtroom 2
09:30 HOWARD, Nathan Courtroom 2
09:30 JOUHAL, Baldev S Courtroom 2
09:30 JOYCE, Paul Brian Courtroom 2
09:30 JUDGE, Amy Lea Courtroom 2
09:30 KEELING, Daniel Colin Peter Courtroom 2
09:30 KOZAK, Nicholas Courtroom 2
09:30 KROCZEK, Melissa Renae Courtroom 2
09:30 LIDSTER, Kirsty Mary Courtroom 2
09:30 LITTLE, Guy Frederick Courtroom 2
09:30 LLOYD, Luke Timothy Courtroom 2
09:30 MAILEY, Wayne Peter Courtroom 2
09:30 MANAWATU, Sequoia Erena Mereraina Courtroom 2
09:30 MANOY, Joel Brian Courtroom 2
09:30 MARTIN, Glenn Stewart Courtroom 2
09:30 MASLIN, MATTHEW RONALD Courtroom 2
09:30 MATTA, John Courtroom 2
09:30 MATTHEWS, Natasha Jade Courtroom 2
09:30 MCGRATH, Christopher James Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Van Tao Courtroom 2
09:30 O'MALLEY, Domaney Louise Courtroom 2
09:30 PATERSON, Tegan Cora Courtroom 2
09:30 PEARSON, Jack Dorian Courtroom 2
09:30 POWELL, Tanya Lee Courtroom 2
09:30 RAJH, Fynn Luke Courtroom 2
09:30 REID, Samantha Lee-Ann Courtroom 2
09:30 ROBERTSON, Ian Callum Courtroom 2
09:30 RULE, Juliette Patricia Courtroom 2
09:30 SEBO, Aaron Philip Courtroom 2
09:30 SMITH, Gregory John Courtroom 2
09:30 STELIO, Miguel Antoine Courtroom 2
09:30 TARIQ, Mustafa Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Annette Joyce-Lee Courtroom 2
09:30 THEISSLING, Jason Christopher Courtroom 2
09:30 THOMPSON, Steven James Courtroom 2
09:30 WARD, Dalton John Courtroom 2
09:30 WELSH, Gaven Lea Courtroom 2
09:30 WOLCZYK, Jason Steven Courtroom 2
09:30 WOOD, Jonathan Richard Courtroom 2
09:30 YATES, Daniel Earl Courtroom 2
09:30 ZANGARI, Raffaele Courtroom 2
10:00 ALLEN, Jason William Courtroom 3
10:00 ALLEN, Matthew Elliot Courtroom 3
10:00 ALUMA, Peter Malieshoma Courtroom 3
10:00 ANDERSEN, Olivia Anne Courtroom 3
10:00 ATOO, Tereza Courtroom 3
10:00 BARRETT, Nathaniel Tewharau Courtroom 3
10:00 BARROWCLIFFE, Deon Derek Courtroom 3
10:00 BECKETT, Jeremy Phillip Courtroom 3
10:00 BORN, Gregory Wayne Courtroom 3
10:00 BOSKOV, Gregory Thomas Courtroom 3
10:00 BOTOFAN, David Courtroom 3
10:00 BUCKLAND, Benjamin Colin Courtroom 3
10:00 BURGESS, Gary Richard Courtroom 3
10:00 BURT-POLOAI, Caitlin Courtroom 3
10:00 CLEARY, Tanya Courtroom 3
10:00 COLKERS, Hazel Sheila Courtroom 3
10:00 COONEY, Anita Nicole Courtroom 3
10:00 CRANE, Sophie Courtroom 3
10:00 CULLEN, John Richard Manualito Montoya Courtroom 3
10:00 CURRIE, Alexander William Courtroom 3
10:00 CURRIE, Eric John Courtroom 3
10:00 DAKA, Joseph Maliki Courtroom 3
10:00 DE KLERK, Eben Courtroom 3
10:00 DEDIC, Elvis Courtroom 3
10:00 DENNIS, Jason James Courtroom 3
10:00 DESMOND, Lisa Marie Courtroom 3
10:00 DOYLE, Keith Martin Courtroom 3
10:00 EATON, Clarice Jane Courtroom 3
10:00 EDWARDS, Alan Nigel Courtroom 3
10:00 EDWARDS, Harry William Courtroom 3
10:00 FROST, Andrew John Courtroom 3
10:00 GALBRAITH, Lee Graham Courtroom 3
10:00 GAMBLE, Damon Courtroom 3
10:00 GILBERT, Adam William Courtroom 3
10:00 GOUGH, Luke Benjimin Courtroom 3
10:00 GRBIC, Milorad Courtroom 3
10:00 GRIBBEN, Tremaine Roger Courtroom 3
10:00 HOLT, Dane Aaron Courtroom 3
10:00 HOTCHKISS, James Julian Courtroom 3
10:00 HUSS, Sara Courtroom 3
10:00 HUYNH, Andy Courtroom 3
10:00 HYDE, Andrew John Courtroom 3
10:00 ILIC, Nikola Courtroom 3
10:00 JACKSON, Gay Lwe Htoo Courtroom 3
10:00 JOHN, Justyn Andrew Courtroom 3
10:00 KAKAHI, Danial Joseph Courtroom 3
10:00 KEBEDE, Abeban Courtroom 3
10:00 KELLY, Joel Benjamin Courtroom 3
10:00 KELLY, Ryan John Courtroom 3
10:00 KOROMA, Sahr Musa Courtroom 3
10:00 LIVINGSTONE, Jonathan Courtroom 3
10:00 MANIHERA, Manu Anthony Courtroom 3
10:00 MARWICK, Robert John Courtroom 3
10:00 MCALEER, Connor Raymond Courtroom 3
10:00 MCCRACKEN, Stephen John Courtroom 3
10:00 MEARS, Colin Andrew Courtroom 3
10:00 METAXAS, Joel James Courtroom 3
10:00 MILSTEAD, Robert Paul Courtroom 3
10:00 MITCHELL, Mark Daniel Courtroom 3
10:00 MOHAMMED, Ararsa Hussen Courtroom 3
10:00 MOSELEY, Andrew David Courtroom 3
10:00 MUNGAI, Bernard Muiruri Courtroom 3
10:00 MURPHY, Lisa Jayde Courtroom 3
10:00 MYERS, Paul Leslie Gordon Courtroom 3
10:00 NANAI, Ezekiel Valentino Courtroom 3
10:00 NCUBE, Terence Mkhuseli Courtroom 3
10:00 NGATAI, Shaun Wiremu Courtroom 3
10:00 NICOLAIDES, Bradley Christopher Courtroom 3
10:00 PEKE, Leahcim Hannah Georgia Courtroom 3
10:00 PESJAK, Branko Courtroom 3
10:00 RAIMONDI, Joseph Courtroom 3
10:00 READING, Brett Courtroom 3
10:00 RIBBONS, Luke Caleb Courtroom 3
10:00 RUPERT, Dianne Francis Courtroom 3
10:00 SELLECK, Cameron Jarvis Courtroom 3
10:00 SIKAZWE, Daniel Courtroom 3
10:00 SINTON, David Michael Courtroom 3
10:00 SMITH, Jayden John Courtroom 3
10:00 SOMMER, Scott Robert Courtroom 3
10:00 STANOEVSKI, Paul Courtroom 3
10:00 STYNS, Bradley Niel Courtroom 3
10:00 SUVALKO, Joseph Fredrick Courtroom 3
10:00 THORNE, Talisha Michelle Glenice Courtroom 3
10:00 TIEMAN, Maddison Marie Courtroom 3
10:00 VAGANA, Chaz Andrew Courtroom 3
10:00 VIGNERA, Robert Courtroom 3
10:00 WEBSTER, Shaun Raymond Courtroom 3
10:00 WHELAN, Dale James Courtroom 3
10:00 WHITNELL, Luke Victor Courtroom 3
10:00 WHITTON, Jenene Rae-Ann Courtroom 3
10:00 WILL, Avril Courtroom 3
10:00 WOOLHOUSE, Jack William Courtroom 3
14:15 DONNELLY, Stephen Patrick Courtroom 3
14:15 HEATH, Matthew James Courtroom 3

Civil Listing
Application before Registrar
09:00 Baker v Kite MINOR 82 2018 Courtroom 4
09:00 Baker v Vrymoet MINOR 80 2018 Courtroom 4
09:00 Bekker v Nyemba MINOR 1651 2018 Courtroom 4
09:00 CITY OF WANNEROO v CROSS & Anor GCLM 2899 2018 Courtroom 4
09:00 Glasscapes v Wallace MINOR 2176 2015 Courtroom 4
09:00 Panincic v People in Property Recruitment Group (WA) Pty Ltd (ACN: 611677680) MINOR 405 2017 Courtroom 4
09:00 Panthera Finance Pty Ltd v WORTHINGTON GCLM 1088 2018 Courtroom 4
09:00 STEVENS v REBECCA MASON (ROARAWESOME) MINOR 2373 2018 Courtroom 4
09:00 The VISIONone Group PTY LTD v McCallum GCLM 962 2018 Courtroom 4
09:00 Wilmac Plumbing Company Pty Ltd v Preedy CTC 1109 2017 Courtroom 4



Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 POLAK, Peter Neil Court 3 Magistrates Court
10:00 RUNDLE, Emma Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.



Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 ALVES-VEIRA, Rachel Courtroom 2
09:00 BALL, Kimberley Janiece Amy Courtroom 2
09:00 BARBERA, Grant Reginald Courtroom 2
09:00 BIN SAAD, Ambrose Juskil Courtroom 2
09:00 BIN SAAD, Sarrisha Yvette Courtroom 2
09:00 BRADBERY, Michael Robert Courtroom 2
09:00 BRADSHAW, Jeremy Damien Courtroom 2
09:00 CHEEDY, Fabian Eddie Shane Courtroom 2
09:00 CHEEDY, Hillary Brianna Rosemary Courtroom 2
09:00 COFFIN, Imaan Ann Courtroom 2
09:00 COLLOPY, Steven Glenn Courtroom 2
09:00 COOK, Callum Timothy Courtroom 2
09:00 DANIELS, Gerald Alan Courtroom 2
09:00 EATHERTON, David John Courtroom 2
09:00 EDWARDS, Flint Geoffrey Courtroom 2
09:00 EGAN, Richard Charles Courtroom 2
09:00 FRANKLYN, Katherine Lee Courtroom 2
09:00 FROST, Luke Levitt Courtroom 2
09:00 GOTT, Jason Thomas Courtroom 2
09:00 HODDER, Catherine Desley Maire Courtroom 2
09:00 JACOB, Amon Lee Courtroom 2
09:00 JAMES, Austin Courtroom 2
09:00 LIMERICK, Christie Lee Courtroom 2
09:00 LONG, Troy James Courtroom 2
09:00 LOW, Shakira Bianca Courtroom 2
09:00 MCALPINE, Kylie Leanne Courtroom 2
09:00 MORGAN, Edward Graeme Courtroom 2
09:00 NEAL, Peter George Courtroom 2
09:00 NOLAN, Jason Courtroom 2
09:00 PARKER, Ethan Terrence Kurt Courtroom 2
09:00 PARKER, Jaxon Courtroom 2
09:00 PARKER, Scott Courtroom 2
09:00 PECK, Pasawan Courtroom 2
09:00 RINALDI, Daniel James Courtroom 2
09:00 SKINNER, Zephaniah Thomas Courtroom 2
09:00 SMIRKE, Alex Wayne Courtroom 2
09:00 THOMPSON, Benjamin James Courtroom 2
09:00 WILLIAMS, Mitchell Martin Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 MOONEY v Department of Transport EDL 31 2019 Courtroom 2
Miscellaneous Civil
08:30 NYEIN v THOMAS & Anor RSTN 23 2019 Courtroom 2



Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 ARTHUR, Karl Thomas Arden Court Room 1
09:00 BARNEY, Kiarah Jacqueline Court Room 1
09:00 BIRCH, Neil Blake Court Room 1
09:00 CARLTON, Edward Thomas Court Room 1
09:00 DONNAN, Jamie Keith Court Room 1
09:00 GAWOOLENG YAWOODENG ABORIGINAL CORPORATION Court Room 1
09:00 GERRARD, Indigo Louisiannah Melodie Rose Court Room 1
09:00 GORE, Arnold James Court Room 1
09:00 KING, Darcy Court Room 1
09:00 LANNIGAN, Joseph Court Room 1
09:00 LEERING, Gavin Adrian James Court Room 1
09:00 MITCHELL, Frederick Stuart Court Room 1
09:00 MONGOO, Phillip Stanley Court Room 1
09:00 MOONGI, Sylvester Court Room 1
09:00 RUBUNTJA, Eli Cameron Court Room 1
09:00 SALERNO, Navarone Hugh Court Room 1
09:00 SAMPI, Kolya Thomas Owen Court Room 1
09:00 SHADFORTH, Vaughn Court Room 1
09:00 SIMON, Rowan Dale Court Room 1
09:00 SIVEWRIGHT, Wilfred Andrew James Court Room 1
09:00 STURT, Jefferson Graham Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Ethan Paul Court Room 1
09:00 WILSON, Jenny Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Rivers v Department of Transport EDL 82 2017 Court Room 1



Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANDRZEJESKI, Rhys Mark Courtroom 1
09:30 ANSELL, Jeremy Craig Courtroom 1
09:30 ARIS, Bayden Thomas Courtroom 1
09:30 BARTRAM, Michael Brett Courtroom 1
09:30 BULLER, Tammie Lee Courtroom 1
09:30 BURGHALL, Jackson Leigh Courtroom 1
09:30 CAHILL, Matthew Ian Courtroom 1
09:30 CYPHER, Benjamin Timothy Courtroom 1
09:30 DAWSON, Virginia Evelyn Ida Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Clint James Courtroom 1
09:30 FARMER, Timothy Leonard Gordon Courtroom 1
09:30 FERRY, Clinton John Courtroom 1
09:30 GLAMUZINA, Dylan Jaxon Courtroom 1
09:30 GROSS, Kalyb Aron Courtroom 1
09:30 HAYES, Susanne Cherie Courtroom 1
09:30 JEWELL, Coen Lee Courtroom 1
09:30 JOYCE, Jonathan Charles Courtroom 1
09:30 KENTON, Peter Steven Courtroom 1
09:30 KRISTEFF, Boris Courtroom 1
09:30 LAING, Mairead Kayleen Courtroom 1
09:30 LANE, Graham Cyril Courtroom 1
09:30 LUCAS, Max Kevin Courtroom 1
09:30 LUKE, Levi James Courtroom 1
09:30 LUPTON, Damien Frank Courtroom 1
09:30 MATTHEWS, Christopher Lloyd Courtroom 1
09:30 MILLS, Luke Michael Courtroom 1
09:30 MITCHELL, Keely Courtroom 1
09:30 O'KEEFFE, Patrick John Roy Courtroom 1
09:30 PALELEI, Tuaefe Courtroom 1
09:30 PARK, Sharlee Jane Courtroom 1
09:30 PENGILLY, Curtis Paul Courtroom 1
09:30 PERALTA, Gladys Munar Courtroom 1
09:30 PUTLAND, Bradley Victor Courtroom 1
09:30 SCORTAIOLI, Craig Andrew Courtroom 1
09:30 SCOTT, Blossom Courtroom 1
09:30 SMITH, Brody Ian John Courtroom 1
09:30 SMITH, Melissa Frances Courtroom 1
09:30 STEVENS, Gary Mitchum Courtroom 1
09:30 SULLIVAN, Jason Ross Courtroom 1
09:30 TUCK, Daniel Ashley Courtroom 1
09:30 WHITTLE, Brendan Robert Blake Courtroom 1
09:30 WILLIAMSON, Brian James Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 HOUSING AUTHORITY v MCINTOSH RSTN 5 2019 Registrars Chambers



Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 PELL, Jasmine Lee Courtroom 1
09:30 ABDALLA, Awad Eltigani Courtroom 1
09:30 ABLETT, Raymond Desmond Courtroom 1
09:30 BINGHAM, Jeremey Courtroom 1
09:30 BINTLEY, Joshua Nathaniel Courtroom 1
09:30 BRADSHAW, Isaac Courtroom 1
09:30 BROMFIELD, Cody Wayne Courtroom 1
09:30 BROOKS, Emma Louise Courtroom 1
09:30 BUCK, Clive Sandy Courtroom 1
09:30 CLINCH, Gavin Bruce Courtroom 1
09:30 COLLARD, Gregory Wayne Courtroom 1
09:30 CORBETT, Dannelle Elizabeth Courtroom 1
09:30 COX, Jazmin Valmai Courtroom 1
09:30 COX-PAULSON, Amanda Leigh Courtroom 1
09:30 DE SOUZA, Kenny Dias Courtroom 1
09:30 DEGENAAR, Kylie Suzanne Courtroom 1
09:30 DERSCHOW, Michael Elliott Courtroom 1
09:30 DOBBIN, John Charles Courtroom 1
09:30 DRAGE, Isaiah Ronald Wayne Courtroom 1
09:30 EADES, Gabrielle Lee Courtroom 1
09:30 FARRELL, Naomie Esther Courtroom 1
09:30 FELBER, Kym Maree Courtroom 1
09:30 FULTON, Martin John Courtroom 1
09:30 GUELFI, Michael Allan Courtroom 2
09:30 HANSEN, Dyllon Troy Courtroom 1
09:30 HART, Earl Derek Courtroom 1
09:30 HIGGS, Danica Brooke Courtroom 1
09:30 HILL, Larissa Alyss Courtroom 1
09:30 HRSTIC, Nicole Mandy Marie Courtroom 1
09:30 HUTCHINS, Reid Andrew Courtroom 1
09:30 INGHAM, Daniel Thomas Courtroom 1
09:30 JACKAMARRA, Jeremy Felix Robert Courtroom 1
09:30 JETTA, Jesse Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Benjamin Paul Courtroom 1
09:30 JOLLOW, Rebecca Lee Courtroom 1
09:30 KEMP, Zachary Errold Tobias Courtroom 1
09:30 KOUKA-WAIHI, Ruamano Rihari Rongowhakaata Courtroom 1
09:30 LE, Ngoc Liet Courtroom 1
09:30 LEWIS, Clint William Courtroom 1
09:30 LEWIS, Harley Dennis Courtroom 1
09:30 LONG, William Kevin Courtroom 1
09:30 LYONS, Simon John Courtroom 1
09:30 MALONE, Dean Alan Courtroom 1
09:30 MARTIN, Bryn Courtroom 1
09:30 MARTINO, Taliesha Jade Courtroom 1
09:30 MICHAEL, Gwen Leanne Courtroom 1
09:30 MOIR, Jacob Courtroom 1
09:30 MOLONEY, Peter John Courtroom 1
09:30 MUNDY, Leanne Hope Courtroom 1
09:30 NELLEY, Danielle Marie Courtroom 1
09:30 OGILVIE, Tarnisha Debra May Courtroom 1
09:30 OSMANOVIC, Vahid Courtroom 1
09:30 PADMAN, Annette Christine Courtroom 1
09:30 PARNELL, Brenden Courtroom 2
09:30 PATTERSON, Peta Jayne Courtroom 1
09:30 PAWELEC, Evelyn Elizabeth Courtroom 1
09:30 PELL, Justin Charles James Johnathon Courtroom 1
09:30 PICKETT, Chyeeda Rose Courtroom 1
09:30 PICKETT, Frank John Courtroom 1
09:30 PRIOR, Daniel Jason Courtroom 1
09:30 QUIRK, Rodney Max Courtroom 1
09:30 REDEL, James Philip Courtroom 1
09:30 REZAIE, Akbar Courtroom 1
09:30 ROBERTS, Tegan Shenae Courtroom 1
09:30 ROBINSON, Darryl Courtroom 1
09:30 ROBINSON, Stephen Keith Courtroom 1
09:30 ROSBERGEN, Adriana Michayle Courtroom 1
09:30 SLOAN, Jeremy John Courtroom 1
09:30 SPRATT, Derek Courtroom 1
09:30 STOCKLEY, Jayden Michael Courtroom 1
09:30 TAKAO, Waimana Troy Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Austin Laurie Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Geoffrey Alan Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Roderick Courtroom 1
09:30 TENNANT, Timothy John Courtroom 1
09:30 TILBEE, Mark Wayne Courtroom 1
09:30 TOMASOVICH, Kamm Luke Levi Courtroom 1
09:30 TOPIC, Dejan Courtroom 1
09:30 TURNER, Kyle John Courtroom 1
09:30 TURNER, Tye Edward Courtroom 1
09:30 WALLABY, Jeremy Murphy Ray Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Cherie Anne Courtroom 1
09:30 WILLIS, Graeme Wade Courtroom 1
09:30 WOODS, Sheree Natilie Courtroom 1
09:30 ZEKIROV, TUNDZAN Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 COLEMAN v GROOM PROPERTY 41 PTY LTD RSTN 34 2019 Conference Room
09:30 KAHLO v PAOLIELLO RSTN 2248 2018 Conference Room
09:30 Pileggi v W & M Fricker Plumbing MINOR 1884 2018 Conference Room
10:00 KERNOHAN v HARROP RSTN 40 2019 Conference Room
10:00 Pampling v WA Unique Service Pty Ltd MINOR 864 2018 Conference Room
10:00 WAITE & Anor v QUIJANO & Anor RSTN 2302 2018 Conference Room
10:00 Wiggins v Vadala MINOR 1832 2018 Conference Room



Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
14:00 STONE, Mitchell Lewis Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 BAKER, Riki John Courtroom 2
09:30 BARKER, Kieran Lloyd Courtroom 2
09:30 BLACK, Shane David Courtroom 2
09:30 BOOGAARD-MITCHELL, Lachlan Steven Courtroom 2
09:30 BREMNER-WALKER, Jye Robert Courtroom 2
09:30 BREWER, Steven Courtroom 2
09:30 BROCKMAN, Tiegan Marie Courtroom 2
09:30 BROWN, April Jayne Courtroom 2
09:30 BUCHANAN, Rebekah Lee Courtroom 2
09:30 BURNS, Christina Courtroom 2
09:30 CHEMLAL, Karina Nadia Mireille Courtroom 2
09:30 COLES, CAMERON REECE Courtroom 2
09:30 COPE, Russel Courtroom 2
09:30 CUFFE, Timothy Robert Bowcher Wilkins Courtroom 2
09:30 CURRIE, Leigh Nicole Courtroom 2
09:30 DEN RIDDER, Rick Jarad Courtroom 2
09:30 DUT, Dut Mabil Courtroom 2
09:30 FARMER, Kirsty Jade Courtroom 2
09:30 FORSYTH, Belinda Jayne Courtroom 2
09:30 FRASER ABRAHAM, Christian Alexander Courtroom 2
09:30 GOULD, Troy Nathan Courtroom 2
09:30 GRANDIN, Craig Douglas Courtroom 2
09:30 GRANT, Tyson Edward Courtroom 2
09:30 GROENINK, Renae Marie Courtroom 2
09:30 HALLAM, Daryl Philip Courtroom 2
09:30 HARRIS, Debra Kay Courtroom 2
09:30 HEATH, Benjamin Martin Allen Courtroom 2
09:30 HICKMAN, Mark Edward Gordon Courtroom 2
09:30 HILLSDON, Daniel Anthony Courtroom 2
09:30 HOLLY, Craig Benjamin Courtroom 2
09:30 HUNT, Tobias Courtroom 2
09:30 HUTCHISON, Janet Elaine Courtroom 2
09:30 INDICH, Adrian Clive Courtroom 2
09:30 JENKINS, David John Courtroom 2
09:30 KING, Russell Andrew Courtroom 2
09:30 KNAPP, Brandon Douglas Courtroom 2
09:30 LAWFORD, Paul George Courtroom 2
09:30 LLOYD, Robert Jason Courtroom 2
09:30 LOCH, Nathan Peter Courtroom 2
09:30 LOVE, Jaydan James Courtroom 2
09:30 MACER, Katrina Margaret Ann Courtroom 2
09:30 MAKSIMOVIC, Nikola Courtroom 2
09:30 MASON, Gregory David Courtroom 2
09:30 MCALLISTER, ANNE MARGARET Courtroom 2
09:30 MCGREGOR, Kylie Nicole Courtroom 2
09:30 MITCHELL, Jason Charles Courtroom 2
09:30 MUNNINGS, Tahlia Courtroom 2
09:30 NAARSTIG, Braden James Courtroom 2
09:30 NICKSON, Terry Robert Courtroom 2
09:30 O'BRIEN, Gabriel Harry Courtroom 2
09:30 ODONNELL, Lionel James Courtroom 2
09:30 O'TOOLE, Craig Desmond Courtroom 2
09:30 PARK, Troy Adam Courtroom 2
09:30 PEARSON, Adam Eric Courtroom 2
09:30 PETERSON, Andrew Charles Courtroom 2
09:30 PICKING, Jye Gerhard Courtroom 2
09:30 READ, Stephen Fraser Courtroom 2
09:30 RILEY, Joshua Peter Leonard Courtroom 2
09:30 RILEY, Vincent Iram Courtroom 2
09:30 ROONEY, Brenton John Courtroom 2
09:30 SEAMAN, Ryan Anthony Courtroom 2
09:30 SHEPHERD, GEOFFREY Courtroom 2
09:30 SILCOCK, Shane Michael Courtroom 2
09:30 SMITH, DANIEL Courtroom 2
09:30 STACEY, Adam John Courtroom 2
09:30 TREGO, Papamama Junior Courtroom 2
09:30 WILDE, Briddie Marie Courtroom 2
09:30 Wood, Steven Bradley Courtroom 2
09:30 WOODS, John Lyndon Courtroom 2
09:30 WRAGG, Adam John Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Shark Bay Police Station
20 Durlacher Street, DENHAM
Criminal Listing
10:00 ADAMINI, Mark Andrew Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 FREE, Jesse James Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 KACHAPPILLY, Emil Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 ROGERS, Bradley Kevin Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 SHAW, James William Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 WILSON, Sean Peter Shark Bay Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.



South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:30 LAWRENCE, Vernon Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Back to Top