Today's Court Listings

The daily court lists for: 18 December 2017

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00 CRUSHING SERVICE SOLUTIONS PTY LTD v GOLDEN MILE MILLING PTY LTD CIV 1539 2017 7 - 710
10:15 Dzienciol v Dzienciol CIV 1338 2017 7 - 710
10:15 Dzienciol v Pinjen Pty Ltd & Anor CIV 2757 2013 7 - 710
10:15 Zilkens v Dzienciol & Ors CIV 1727 2010 7 - 710
11:00 Brown v Barber CIV 1989 2016 7 - 710
11:15 Mining Innovations Australia Pty Ltd v Mining and Building Services Group Pty Ltd CIV 1672 2014 7 - 710
11:45 Keystart Loans Limited v The Public Trustee CIV 1558 2017 7 - 710
12:15 Powerbase Holdings Pty Ltd v Clinton & Co Plumbers and Gasfitters Pty Ltd CIV 2840 2017 7 - 710
Judges Special Appointment
09:30 Mineralogy Pty Ltd v Sino Iron Pty Ltd & Ors CIV 1808 2013 3 - 36
09:30 Mineralogy Pty Ltd v Sino Iron Pty Ltd & Ors CIV 3024 2017 3 - 36
10:00 Hungry Jack's Pty Ltd v The Trust Company (Australia) Ltd CIV 3129 2016 3 - 35
10:30 Yu v Xu & Ors CIV 3161 2016 6 - 606
14:15 Kilmaley Investments Pty Ltd & Anor v The City of Wanneroo CIV 1516 2012 3 - 35
Registrars Special Appointment
00:00 Eurofins Agroscience Services Pty Ltd v Lamond CIV 1416 2017 8 - 811
09:45 De Campo v Dawson & Anor CIV 2497 2015 8 - 803
09:45 De Campo v Dawson & Anor CIV 1817 2016 8 - 803
09:45 De Campo v De Campo & Anor CIV 2139 2015 8 - 803
10:00 Habitat 1 Pty Ltd v Formby & Ors CIV 2907 2016 8 - 809
10:15 Gransden Building Company Pty Ltd v Allingbuild Pty Ltd CIV 3062 2016 8 - 816
10:30 Deputy Commissioner of Taxation v Heng CIV 1100 2017 8 - 814

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 JONES, Daniel Patrick Court No. 7
09:30 GREENWAY, Nathan Norman Court No. 6
09:30 HALL, Roderick Raymond Leslie John Court No. 6
09:30 HENDRIX, Shane Herbert Court No. 6
09:30 KICKETT, Darryl Steven Sugar-Ray Court No. 6
09:30 MAXFIELD, Damian Eric Court No. 6
09:30 POURZAND, Hossean Court No. 6
09:30 RAHIMI, Iman Court No. 6
09:30 RAHIMI, Iman Court No. 6
09:30 SANTOS ABRAHAO FILHO, Eduardo Court No. 6
09:30 SHEPPARD, Paul William Court No. 2
09:30 SINGEORZAN, David Andrei Court No. 6
10:00 JETTA, Jesse Court No. 7

Civil Listing
Court of Appeal Civil
10:30 Forrest & Forrest Pty Ltd v The Honourable William Richard Marmion, Minister for Mines and Petroleum & Anor CACV 34 2017 Court No. 1



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 NGUYEN, Tam Thanh 3 - 3-3
09:00 NGUYEN, Tien Toan 3 - 3-3
09:15 BANYARD, Michael Grant 5 - 5-2
09:15 HALL, Charles 3 - 3-2
09:15 ROE, Joel Robert 3 - 3-4
09:15 ROE, Joel Robert 3 - 3-4
09:30 Chen, Jhih-Han 7 - 7-2
09:30 Hoang, Van Thi 7 - 7-2
09:30 LE, Michael 7 - 7-2
09:30 LE, Minh Canh 7 - 7-2
09:30 Nguyen, Huu Cuong 7 - 7-2
09:30 O'BRIEN, Stephen Francis 4 - 4-1
09:30 WALKER, Alan Spencer 4 - 4-2
09:45 SUMPTION, Charles Trevor 6 - 6-1
09:45 WHITE, Amanda Louise 6 - 6-1
09:45 WHITE, Amanda Louise 6 - 6-1
10:00 ABBAS, Sayed 2 - 2-1
10:00 ADAMS, Luke Michael 5 - 5-2
10:00 ATEM, Thok Anyuon 4 - 4-4
10:00 Boskoff, Carlee Jade 6 - 6-1
10:00 CAO, Yuehua 5 - 5-1
10:00 CARTER, Kez Garreth John 6 - 6-1
10:00 CARTWRIGHT, Anthony 6 - 6-1
10:00 COMEAGAIN, Dennis Brian 4 - 4-1
10:00 CRICHTON, Katie Louise 6 - 6-1
10:00 DAVIS, Shane Leonard 3 - 3-1
10:00 DICKENSON, Jordan James 6 - 6-2
10:00 GREAVES, Steven Gerald 4 - 4-2
10:00 HAMILTON, James Brian 6 - 6-1
10:00 HARVEY, Damian Robert 6 - 6-1
10:00 LAWRENCE, Matthew Keith Jacob 7 - 7-1
10:00 MADDOX, Cody Luke 6 - 6-1
10:00 MOEKE, PAUL 5 - 5-1
10:00 OGILVIE-O'NEIL, Christian James 6 - 6-4
10:00 REED, Sean Desmond 6 - 6-1
10:00 RUGGERO, Adrian 5 - 5-3
10:00 Sobasz, Robert David 6 - 6-1
10:00 STIMSON, Ryan Thomas 6 - 6-1
10:00 TAX, David Junior 6 - 6-1
10:00 TOKI, Codee Bryan 2 - 2-1
10:00 VAN DER HELM, Jason 6 - 6-3
10:00 VAN DER SNOEK, Mellissa 6 - 6-1
10:00 VENABLES, Daniel John 5 - 5-4
11:00 HOANG, Van Tuan 6 - 6-1
11:30 VO, Ken 6 - 6-1
14:15 MASON, KAREN 6 - 6-1

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Millane & Another v Harry CIV 3496 2016 1 - 1-3
Directions (CCM)
14:15 Hassan v City of Wanneroo & Others CIV 591 2016 1 - 1-4
Examination
16:00 Lloyd v Kentz Pty Ltd & Others CIV 2113 2016 3 - 3-3
Judges Chambers
10:30 Banks v Director General of Transport CIVO 3 2017 1 - 1-1
10:30 BGC Construction Pty Ltd v Pro Rise Pty Ltd CIVO 188 2017 1 - 1-1
10:30 Hansen v Department of Transport CIVO 6 2017 1 - 1-1
Judges Special Appointments
11:30 City of Stirling v Murphy & Another APP 72 2017 3 - 3-2
Listing Conference DC
09:30 Brown v South 32 Ltd CIV 4268 2016 1 - 1-2
09:30 Brown v Spencer & Another CIV 3422 2016 1 - 1-2
09:45 Bicknell v Pickard CIV 2716 2013 1 - 1-2
09:45 Horomona & Another v East Metropolitan Health Service CIV 3568 2011 1 - 1-2
10:15 Bradley v Minister for Education CIV 4452 2015 1 - 1-2
10:15 Harrington v Kwikfit Management Pty Ltd CIV 465 2017 1 - 1-2
10:15 Jack v Smith CIV 3427 2016 1 - 1-2
10:30 Glenbrook Civil Engineering Contractors Pty Ltd v Vinjo Civil Pty Ltd CIV 2775 2015 1 - 1-2
10:30 Herbert v AustralianSuper Pty Ltd & Another CIV 4048 2016 1 - 1-2
10:45 Hopkinson v Electricity Networks Corporation & Others CIV 173 2016 1 - 1-2
10:45 Maket Pty Ltd v Pandey CIV 3859 2016 1 - 1-2
11:45 Joyce v Androm Pty Ltd CIV 5 2016 1 - 1-2
12:00 Offer v Alcoa of Australia Ltd & Another CIV 2890 2014 1 - 1-2
Mediation Conference DC
09:30 Fredericks v Dewing & Others CIV 3125 2014 1 - 101
09:30 Total Eden Pty Ltd v ECA Systems Pty Ltd ATF the L Woodhouse Family Trust CIV 4825 2016 1 - 104
Pre-Trial Conference DC
09:30 Bates v Compass Group (Australia) Pty Ltd CIV 4732 2016 1 - Lvl-1
09:30 Hanson v Hopwood & Others CIV 4543 2015 1 - Lvl-1
09:30 Irwin v Bayley CIV 215 2016 1 - Lvl-1
09:30 Knight-Smith v Allan CIV 529 2017 1 - Lvl-1
09:30 Maxwell v Cockburn Cement Ltd CIV 4116 2014 1 - Lvl-1
09:30 Pember v Skeehan CIV 3746 2013 1 - Lvl-1
09:45 Davis v De'ceglie CIV 1068 2017 1 - Lvl-1
09:45 Herbst v WA Country Health Service CIV 4369 2015 1 - Lvl-1
09:45 Musasa v Munzer CIV 3985 2012 1 - Lvl-1
09:45 Tololeski v Matic Transport Pty Ltd CIV 1000 2017 1 - Lvl-1
10:00 Kent v Greenhough CIV 2095 2017 1 - Lvl-1
Taxation Of Costs
14:15 JW Cross & Sons (A Firm) v Parkridge Group Pty Ltd CIV 789 2014 1 - 101



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 GORDON, Phillip Denis Edward Court Room 3

Civil Listing
Trial Court
14:15 Dabb v Southern Aboriginal Corporation RSTN 260 2017 Court Room 3
14:15 Mt Barker Veterinary Hospital Pty Ltd v Atkins CTC 337 2017 Court Room 3
14:15 Mt Barker Veterinary Hospital Pty Ltd v Beattie CTC 336 2017 Court Room 3
14:15 Mt Barker Veterinary Hospital Pty Ltd v Francis CTC 335 2017 Court Room 3
14:15 Mt Barker Veterinary Hospital Pty Ltd v Gray CTC 332 2017 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00 BACH, Cong Bao Armadale Court 2
10:00 JACKSON, ROLAND Armadale Court 2
10:00 MORTON, Daryl Duncan Armadale Court 2
10:00 RUSSO, Pellegrino Armadale Court 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
14:00 BARNES v Department of Transport EDL 2121 2017 Armadale Court 1
14:00 BIRD v Department of Transport EDL 2119 2017 Armadale Court 1
14:00 BROMWICH v Department of Transport EDL 2101 2017 Armadale Court 1
14:00 GHASEMI v Department of Transport EDL 1872 2017 Armadale Court 1
14:00 Piotrowski v Department of Transport EDL 2136 2017 Armadale Court 1
14:00 Sharifi v Department of Transport EDL 2141 2017 Armadale Court 1
14:00 Ward v Department of Transport EDL 2102 2017 Armadale Court 1
Restraining Order Court
09:00 Andrews v Partington RO 796 2016 Armadale Court 1
09:00 Bennett v Bennett AKA Davey RO 977 2017 Armadale Court 1
09:00 Caruso v Caruso RO 951 2017 Armadale Court 1
09:00 Cox v Bennett (Davey) RO 980 2017 Armadale Court 1
09:00 DRAGE v Hansen RO 22 2017 Armadale Court 2
09:00 Fogarty v Graham RO 873 2017 Armadale Court 1
09:00 Fogarty v Graham RO 874 2017 Armadale Court 1
09:00 Grant v Crozier RO 919 2017 Armadale Court 1
09:00 Halwani v Halwani RO 985 2017 Armadale Court 1
09:00 Hares v Hare RO 943 2017 Armadale Court 1
09:00 Papworth v Agapis RO 736 2017 Armadale Court 1
09:00 Partington v Andrew AKA Woodroff RO 137 2017 Armadale Court 1
09:00 Partington v Graham RO 214 2017 Armadale Court 1
09:00 Smith v Smith RO 931 2017 Armadale Court 1
09:00 Smith v Smith RO 932 2017 Armadale Court 1
09:00 STOKES v Rennie RO 832 2017 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 AUL, Joosep Court Room 1
09:00 Bin Kali, Lillian Leanne Court Room 1
09:00 BOX, Adam James Court Room 1
09:00 BRITAIN, HARLEY Court Room 1
09:00 BROLGA, William Peter Cedric Stan Court Room 1
09:00 BURGOYNE, Gino Thomas Court Room 1
09:00 CARLTON, Travis James Court Room 1
09:00 CHRISTOPHERS, Lee Noor Court Room 1
09:00 CLEMENT, Paul Leroy Court Room 1
09:00 DANN, Danielle Julia Court Room 1
09:00 DAVEY, Paul Patrick Court Room 1
09:00 DAVEY, Shanah Ruth Court Room 1
09:00 DEAN, Terry Christopher Court Room 1
09:00 DOLBY, Isaak James Court Room 1
09:00 EDWARDS, Pollyanne Anny Court Room 1
09:00 ENOSA, Simon Matt Lee-Jaye Court Room 1
09:00 ESMANIS, Ian Court Room 1
09:00 EVANS, Jamie Court Room 1
09:00 EVANS, Mathew Ian Court Room 1
09:00 FLETCHER, Marvin Darren Court Room 1
09:00 GILLIGAN, Charlie Court Room 1
09:00 GOLOVA, Joseph James Court Room 1
09:00 GOONACK, Myron Raymond Court Room 1
09:00 HAILES, Gina Nicole Court Room 1
09:00 JAMIESON, Renae Sarah Court Room 1
09:00 JONES, Bruce Kyle Court Room 1
09:00 KILKEARY, Daniel Mark Court Room 1
09:00 MENMUIR, Derek Alphonsus James Court Room 1
09:00 MORRISON, Albert Court Room 1
09:00 OZIES, Aaron John James Court Room 1
09:00 PHILLIPS, Wayne Mclay Court Room 1
09:00 RANKINE, Raymond Court Room 1
09:00 SKINNER, Harry Court Room 1
09:00 SMITH, Leweenah Eileen Court Room 1
09:00 SMITH, Zyrak Court Room 1
09:00 SPOWART, Ashley Scott Court Room 1
09:00 SPRATT, Patrick John Court Room 1
09:00 STEVENS, Waylon Giles Court Room 1
09:00 WELDON, Anthony James William Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Ethan Paul Court Room 1
09:00 WIMSHURST, Hamish John Court Room 1
09:00 YEEDA, Ray Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Zuks v Momentum Industries Pty Ltd CTC 131 2017 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ANDREWS, Nathan Luke Court Room 1
10:00 ARGALL, Warren Andrew Court Room 1
10:00 ASHWORTH, Jessie Steven Court Room 1
10:00 BARTYLAK, Sarah Court Room 1
10:00 BRIANT, Carter Court Room 1
10:00 CABLE, Adam William Court Room 4
10:00 CLIFTON, Jacinta Lee Court Room 4
10:00 CUSATO, Antonio Cirino Denis Court Room 1
10:00 DAY, Lawrence John Court Room 1
10:00 DEATTA, Luke Attle Court Room 1
10:00 FISHER, Nash Conrad Court Room 2
10:00 FONTANA, Sonia Elizabeth Court Room 1
10:00 GIACCI, Masie Jane Court Room 1
10:00 GIULIANO, Terrence Joe Court Room 1
10:00 GREENEY, Craig Robert Court Room 2
10:00 HARBECK, Heidyn Frederick Court Room 1
10:00 Hart, Darren Morton Court Room 1
10:00 HILL, Damien Reece Court Room 1
10:00 HUMES, Kingsley David Shane Court Room 1
10:00 JENKINS, Murray Court Room 1
10:00 JONES, Mason Dwayne Noel Court Room 4
10:00 KENNAN, Michael Gerard Court Room 1
10:00 KENYON, Peter John Court Room 1
10:00 KERTON, Angus Shaun Court Room 1
10:00 KINNERSLY, Reece James Court Room 1
10:00 KIRKPATRICK, Ryan John Court Room 1
10:00 KOUS, Ingrid Irene Elizabeth Court Room 1
10:00 MARLEY, Dane Mathew Court Room 1
10:00 MARLOW, Steven Ross Court Room 4
10:00 NELSON, Alan Robert Court Room 1
10:00 NEWMAN, Shanae Pamela Ruby Court Room 2
10:00 NORMAN, Michael Neville Alan Court Room 1
10:00 PAPAS, Argiris Court Room 1
10:00 PEARCE, Leslie James Court Room 1
10:00 PEDLAR, Kayla Marie Court Room 4
10:00 POTTS, David Court Room 1
10:00 PUMIPI, Merengahuia Takaia Court Room 1
10:00 RAUHINA, Terrence Hitiri Court Room 1
10:00 RILEY, Bert Junior Court Room 1
10:00 SELLENGER, Luke John Court Room 1
10:00 SIDAPHAN, Thaksadhanai Court Room 4
10:00 SMITH, Ashley David Court Room 1
10:00 SMITH, Shannon John James Court Room 4
10:00 SPRATT, Charmaine Ann Court Room 1
10:00 SPRINGHALL, Kylie Court Room 1
10:00 STANNARD, Matthew Lee Court Room 1
10:00 STREETER, Gareth Lewis Court Room 1
10:00 SUDELL, Blair Norman Court Room 1
10:00 TAYLOR, Matthew Court Room 1
10:00 THORN-BELL, Cassandra Anne Court Room 1
10:00 TRELOAR, Damien John Grant Colin Court Room 4
10:00 UGLE, Matthew Dale Court Room 1
10:00 WALDEN, Anthony John Court Room 1
10:00 WRIGHT, Alby Robert Court Room 4

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Fowler v Department of Transport EDL 911 2017 Court Room 2
09:30 Loud v Department of Transport EDL 910 2017 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
10:00 ALONE, Jahleel Dwade Dowker Court Room 2
10:00 BARON, Benjy Court Room 2
10:00 BURNELL, Sharna Louise Court Room 2
10:00 COFFIN, Jerome David Court Room 2
10:00 DARBY, Tania Jessica Lola Court Room 2
10:00 DELLA-MARIANNA, Jodie Nyree Court Room 2
10:00 DERSCHOW, Wade Michael Court Room 2
10:00 DICKERSON, Benson Wayne Court Room 2
10:00 DICKERSON, Dalton Garthe Court Room 2
10:00 DOOLEY, Rochelle Lola Court Room 2
10:00 ELLIS, Shane Micheal Court Room 2
10:00 FRASER, Roy Anthony Court Room 2
10:00 FRIDAY, William James Court Room 2
10:00 GILBERT, Kyle Adrian Court Room 2
10:00 HANNIVIG-JONES, Sean Michael Court Room 2
10:00 JOHNSON, Warrick James Court Room 2
10:00 JONES, Jordan Robert Court Room 2
10:00 LOCKYER, Casey Merle Court Room 2
10:00 MARSH, Allan Robert Court Room 2
10:00 MCGUIRK, Mychael Robert Court Room 2
10:00 MINGO, Maxine Cecelia Court Room 2
10:00 MITCHELL, Cameron Lloyd Court Room 2
10:00 MOODY, Amish Wade Court Room 2
10:00 NEWMAN, Feleti John Court Room 2
10:00 PARKER, Leedina Anne Marie Court Room 2
10:00 RYDER, Jeffrey Karl Court Room 2
10:00 RYDER, Thomas Owen Court Room 2
10:00 SHAR, Brenton Court Room 2
10:00 SNOWBALL, Leroy Sidney Justin Court Room 2
10:00 TAYLOR, Lawrence Henry Court Room 2
10:00 TAYLOR, Tessa Kaye Court Room 2
10:00 THORNE, Bianca Rae Court Room 2
10:00 WALGAR, Brenda Louise Court Room 2
10:00 WALKER, Timothy Lee Court Room 2
10:00 WALTON, Jessie Anne Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 BILLS, Christopher Leonard 4 - 41
09:00 BOARDMAN, Ashley Conrad 4 - 41
09:00 BREARLEY, Daniel George 4 - 41
09:00 BRIGGS, Brian Alfred 4 - 41
09:00 BRINDLEY, Shane Douglas 4 - 41
09:00 BROWN, Michael William David 4 - 41
09:00 COLLINS, Troy Conway 4 - 41
09:00 COOPER, Chrystall Veronica 4 - 41
09:00 Cunningham, Johannes Jurie 4 - 41
09:00 DALY, Thomas John 4 - 41
09:00 DODD, Ricky Jane 3 - 34
09:00 DREJA, Liam Jon 4 - 41
09:00 GARLETT, Ellie May 3 - 34
09:00 GARNETT, Scott Robert 4 - 41
09:00 ISAACS, Gregory Drew 4 - 41
09:00 KAYS, Darren Michael 4 - 41
09:00 KIRUMBARA LIYANAGE, Nishanka Sanjeewa 4 - 41
09:00 LEMMEY, Daniel Allan Alfred 4 - 41
09:00 MARGJINI, Edmond 4 - 41
09:00 MATTHEWS, David James 4 - 41
09:00 MAY, Godfrey Alfred 3 - 34
09:00 MCGINNISS, Jamie Eric 4 - 41
09:00 MCIVER, Samuel Joseph 4 - 41
09:00 MCMILLAN, Troy Albertt 3 - 34
09:00 NARKLE, Russell Darryl 4 - 41
09:00 NARULA, Rahul 4 - 41
09:00 NELSON, Troy Harold 4 - 41
09:00 PALINGER, Oliver James 3 - 34
09:00 POWELL-PATE, Shayne Ashley 3 - 34
09:00 REEVES, Jake William 4 - 41
09:00 RILEY, Timothy Neil 4 - 41
09:00 RITCHIE, Alyce Kristen 3 - 34
09:00 RUGGIER, David George Edwin 4 - 41
09:00 SAVELL, Eric James 4 - 41
09:00 SIMMONDS, ADAM 4 - 41
09:00 SRINIVASAN, Shamala 3 - 34
09:00 STILLWELL, Jade Diana 4 - 41
09:00 STIPANICH, David John 4 - 41
09:00 THOMPSON, Farley Todd 4 - 41
09:00 TRAN, Kathy 4 - 41
09:00 VINCE, Darren Charles 3 - 34
09:30 ANDERSON, Lawrence Brian 3 - 38
09:30 BENNELL, Lucinda May 3 - 38
09:30 COLLARD, Phillip Peter 3 - 32
09:30 COYNE, Andrea Joy 3 - 32
09:30 CUTHBERT-GYOMOREI, Agnes 3 - 38
09:30 DYSON, Corey Wayne 3 - 32
09:30 EADES, Alex Cheyane 3 - 31
09:30 EXELL, Raymond Jay 3 - 38
09:30 FISHER, Jason James 3 - 38
09:30 GORDON, Reggie 3 - 32
09:30 GRAHAM, Samantha Jeanette 3 - 32
09:30 Guy, Lisa 3 - 38
09:30 HART, Nikkita Ruth 3 - 32
09:30 HOWE, Rhonda Eva 3 - 38
09:30 HUMPHRIES, Dion Wade 3 - 32
09:30 KICKETT, Ike Leebar 3 - 38
09:30 LE, Van Luan 3 - 32
09:30 MCCABE, Michael John 3 - 38
09:30 MCGIBBON, Krissy Rose 3 - 38
09:30 OMAR, Mohamed Yahye 3 - 32
09:30 RILEY, Theresa Maude 3 - 32
09:30 SHELTON, Joshua Edwin 3 - 32
09:30 SMART, Andrew Jacob 3 - 38
09:30 WELLS, Robert Charles 3 - 32
09:30 WHITE, Amanda Louise 3 - 32
09:30 WINDIE, Benita Elizabeth Alvina 3 - 32
09:30 YARWOOD, John Timothy 3 - 38
09:45 GINN, Clinton John 3 - 32
10:00 ABDULLAH, Huseyin Ahmet 4 - 41
10:00 AHMADI, Bahram 3 - 34
10:00 ALROFIEE, Ahmad 3 - 34
10:00 AMARPREET SINGH 3 - 31
10:00 ANDERSON, Alwyn John 4 - 42
10:00 ANDERSON, JOHN WILLIAM 4 - 41
10:00 ANDREWS, Scott Cameron 3 - 31
10:00 ARNETT, Renee Sarah 3 - 31
10:00 ASH, James Mark 3 - 31
10:00 ATTARD, Melissa Jo-Anne 4 - 41
10:00 BAILEY, Jonathon Matthew 4 - 41
10:00 BARBARICH, Willow Pourahui 3 - 31
10:00 BARLOW, Natalie 3 - 31
10:00 BARTON, Kevin Anthony 4 - 42
10:00 BATT, Hollie Wendy 4 - 42
10:00 BEAUCHAMP, Henare Joeseph Rawiri 3 - 31
10:00 BECKINGHAM, Drew Stacey 3 - 32
10:00 BELL, Ian Bruce 4 - 41
10:00 BENNELL, Chelsea Louise 4 - 41
10:00 BERTOLA, Francis Peter 4 - 41
10:00 BEYENE, Masresha Debebe 3 - 31
10:00 BOL, Mohieldin 4 - 41
10:00 BOLTON, JEREMY ALFRED 3 - 32
10:00 BOUCHERD, Somsake 3 - 34
10:00 BOWER, Lyndon Paul 3 - 31
10:00 BOWMAN, Joel Edward 4 - 41
10:00 BRENNOCKS, Shane Jason 4 - 41
10:00 BRERETON, Paul Michael 4 - 41
10:00 BRIENE, Shawn Matthew 3 - 35
10:00 BROUWERS, Damian Paul 3 - 34
10:00 BROWN, Tyrone William 4 - 41
10:00 BURKE, Ashley John James 3 - 31
10:00 BUTTARO, Vance Saverio 3 - 34
10:00 CABREROS, Jay-D Godofredo 4 - 42
10:00 CARBONE, Jonathon Lou 4 - 41
10:00 CARVILL, TAYLOR 4 - 42
10:00 CHAPARIKA, Clint 3 - 34
10:00 CHAPPLE, Andrew Kevin 3 - 35
10:00 CHRISTIE, Janelle Lee 3 - 34
10:00 CLARIDGE, Ben Andrew 3 - 31
10:00 CLARKE, Russell John 4 - 41
10:00 CLINCH, Vernon Maxwell 3 - 32
10:00 COLLARD, Zachery Phoenix 4 - 41
10:00 CONDER, Mark Andrew 4 - 41
10:00 CONNISON, George 3 - 31
10:00 COOK, Douglas Samuel 4 - 41
10:00 COX, Travis Paul 3 - 32
10:00 CRAWFORD, Melissa Anne 4 - 41
10:00 CROSS, Eric Gregory Russell 4 - 42
10:00 CZEMPINSKI, Robert Grant 3 - 34
10:00 DABB, Walter James 3 - 32
10:00 D'ACCAMPO, Dylan 4 - 41
10:00 DALE, Morgarn 4 - 42
10:00 DALTON, Shane Micheal 4 - 41
10:00 DAO, Phu Nhu 3 - 32
10:00 DAVIES, Jack 4 - 41
10:00 DAWSON, Adam Peter 3 - 32
10:00 DE WAAL, Cody Rhys 3 - 35
10:00 DICKERSON, Tara Gail 3 - 34
10:00 DIMER, Kristy Lee 4 - 41
10:00 DINH, Young 4 - 42
10:00 DONG, Tam 3 - 32
10:00 DORRENS, Stephen Richard Neville Scott 3 - 31
10:00 DRUMMOND, Natalie Kay 4 - 41
10:00 DU PREEZ, Juan-Pierre 4 - 41
10:00 DUNLOP, Wayde Oliver 4 - 41
10:00 Edgar, Kristy Jayne 4 - 41
10:00 EZEDYAR, Safiullah 4 - 42
10:00 FARMER, Gregory Keith 3 - 34
10:00 FARMER, Kari-Anne Elizabeth 3 - 34
10:00 Flynn, Steven James 4 - 41
10:00 FOWLER, Thomas Hugh 4 - 41
10:00 FRASER, Clayton Douglas Shawn 4 - 41
10:00 GALIPO, Brady Paul 4 - 41
10:00 GARCIA, Guillermo Arnulfo 3 - 34
10:00 GARLETT, Wendell Celan 3 - 32
10:00 GARLETT, Wesley Paul 3 - 32
10:00 GASKIN, Elliott Ian 3 - 35
10:00 GENTLE, Christopher Lee 3 - 32
10:00 GILBERT, Andrew Michael 4 - 41
10:00 GONZALEZ CHAVARRIA, Julio Cesar 3 - 34
10:00 GRAHAM, Gedard George 4 - 41
10:00 GRASSO, Christopher James 3 - 32
10:00 GRIMSHAW, Bradley Michael John 4 - 41
10:00 GUAGNIN, Eddie Creanor 3 - 32
10:00 HADLEY, Michael John 3 - 31
10:00 HAMILTON, Lee-Anne Renee 3 - 34
10:00 HARRELL, David Arthur 3 - 31
10:00 HAYCRAFT, Geoffrey John 4 - 41
10:00 HEADLAND, Stanley Charles 4 - 41
10:00 HEELEY, Shane Michael 4 - 41
10:00 HILL, Larissa Alyss 4 - 41
10:00 HILL, Peter John 3 - 32
10:00 HILL, Sally Catherine 3 - 34
10:00 HILL, Sophie Clare 3 - 31
10:00 HIPPOLYTE, Louis Marc Ludovic 3 - 31
10:00 HOPA-ROSE, Hamuera Jordin 3 - 31
10:00 Howard, Liam Glenn 5 - 53
10:00 HOWELL, Cameron Michael 3 - 34
10:00 HUNTER, Derek Thomas 4 - 41
10:00 INDICH, Colleen Mary 3 - 34
10:00 IOZZI, Domenico 3 - 31
10:00 JOHNSON, Harley George 3 - 31
10:00 JOHNSON, Kyle Justin 3 - 31
10:00 JOHNSTONE, Luke William 3 - 34
10:00 JONES, Leroy Charles 3 - 32
10:00 KAILIS, Joshua Nathaniel Corser 4 - 41
10:00 KEEN, Ayden Blaine 3 - 34
10:00 KETCHUP, Tamanne Robyn 4 - 41
10:00 KHAN, Zamal 4 - 42
10:00 KILPONEN, Keith Martin 3 - 31
10:00 LEE, Si Howe 4 - 42
10:00 LIM, Soul Leang 4 - 41
10:00 LITTLE, Colin Michael 4 - 41
10:00 LOCKE, Dominic Angelo 4 - 42
10:00 LONG, Emmanuel Jean-Sebastien 4 - 41
10:00 LOW, Kwek Ping 3 - 31
10:00 LUENGE, Mading Kothea 3 - 31
10:00 LUTTER, Patrick Dean 4 - 42
10:00 MALATESTA, Joshua Salvatore 4 - 41
10:00 MARINOVICH, Claire Kathleen 4 - 41
10:00 MARTINCIC, Stewart 4 - 41
10:00 MAXFIELD, Kevin Stewart 4 - 42
10:00 MCKINNELL, Jeffrey Jay 4 - 41
10:00 MCMAHON, Jayden James 3 - 31
10:00 MCMAHON, Lara Nicole 4 - 41
10:00 MCNEILL, Jaegan Francis 3 - 31
10:00 MERRALLS, Matthew Pearce 3 - 31
10:00 Mettam, Henry Joseph 4 - 42
10:00 MEYERKORT, Adam David 3 - 34
10:00 MICHAEL, Tristan James 4 - 41
10:00 MICHAUD, Robert Charles 5 - 58
10:00 MILLER, Bradley Robert 3 - 31
10:00 MILLER, Cade John 4 - 41
10:00 MINITER, Stanley Lewis 5 - 53
10:00 MIPPY, Alex Cheyene 4 - 41
10:00 MOODY, Codie Rochelle 3 - 31
10:00 Morrison, Clive James 4 - 41
10:00 MOURISH, Paul Wayne 3 - 32
10:00 NANPANG, Nuekdi 3 - 31
10:00 NGUYEN, Ngoc Tuyen 4 - 42
10:00 NICHOLSON, Kay Denise 3 - 31
10:00 NIEDOBA, Luke Nigel 4 - 42
10:00 NZAPADA, Ruth Siki 4 - 41
10:00 OLIVE, Damien Anthony Phillip 4 - 41
10:00 ONEROA, Tipene Douglas 3 - 31
10:00 OZTURK, Aydin 4 - 42
10:00 PARNELL, Steven William Bernard 3 - 31
10:00 PATEL, Madhav Lakhman 4 - 41
10:00 PEACH, Brennen William 3 - 32
10:00 PEARCE, Gregory Wayne 3 - 32
10:00 PENNEBAKER, Zachary Thomas 3 - 34
10:00 PICKETT, Keith Henry 3 - 32
10:00 PICKETT, Lisa Kelli 3 - 34
10:00 PITTUCK, Ian Geoffrey 3 - 31
10:00 PIVAC, Adam 3 - 32
10:00 PORTER, Troy Allan 3 - 31
10:00 RAINER, Benjamin Andrew 3 - 31
10:00 RICH, Christopher James 3 - 32
10:00 RILEY, Corey Neville 4 - 41
10:00 RILEY, Gregory William 4 - 42
10:00 ROKICH, Damian William 4 - 41
10:00 ROSS, Brittney Louise 3 - 34
10:00 ROSS, Melissa Marie 3 - 31
10:00 ROWLANDS, Charlotte Jennifer 3 - 31
10:00 RUOCCO, Christopher 4 - 41
10:00 SAAFI, Wiremu Ratana Olympia 3 - 32
10:00 SALES, Douglas Dennis 3 - 31
10:00 SCHNEIDER, Edward James 3 - 34
10:00 SCHUBERT, Trent John 3 - 31
10:00 SENZIO, Antony 4 - 41
10:00 SEYED MOHAMMADI, Amir 4 - 41
10:00 SHEPHERD, Duncan Ricky 5 - 57
10:00 SHEPPARD, Paxton Anthony 3 - 32
10:00 SHIPWAY, Andrew Neil 3 - 34
10:00 SIMMS, Daniel Robert 3 - 31
10:00 SKILTON, Nicholas John 3 - 34
10:00 SLATER, Alan John 4 - 41
10:00 SLATER, Justin Glenn 3 - 32
10:00 SLATER, Murray 4 - 41
10:00 SLATER, Neil George 4 - 42
10:00 SLATER, Neil George 4 - 42
10:00 SLATER, Paul Michael 3 - 34
10:00 SLATTERY, Liam Robert 3 - 34
10:00 SMITH, Brayden James 3 - 31
10:00 SMITH, Dwayne Andrew 3 - 32
10:00 SMITH, Michael John Paul 3 - 34
10:00 SMITH, Steven John 3 - 32
10:00 SREEPAUL, Gomeshswarsing 4 - 41
10:00 STARLING, Phillip Gordon 4 - 41
10:00 STEFANOVSKI, Danny Dragi 4 - 41
10:00 STIMSON, Ryan Thomas 3 - 32
10:00 STOCKMAN, Jarin 3 - 31
10:00 STOESKI, Filip 4 - 41
10:00 STONE, Benjamin Joseph 4 - 41
10:00 STONE, Neil Frederick 4 - 42
10:00 STREET, Nathan Lee 3 - 31
10:00 TANG, Tran Thanh Tri 4 - 41
10:00 TE NAHU, Anna Michelle 4 - 41
10:00 THOMASON, Steven Robert 4 - 41
10:00 THOMPSON, Paul James 3 - 34
10:00 THORNE, Teigan Gail 3 - 34
10:00 TOKI, Codee Bryan 4 - 41
10:00 TOMICH, Andrew Nicholas 3 - 34
10:00 TRAMPENAU, Chanel Eva-Marie 4 - 41
10:00 TYSON, Darren 4 - 41
10:00 VERWEY, Warrick Lee 3 - 32
10:00 WALIZADA, Mohammad Elias 4 - 41
10:00 WALLAM, Bruce Timothy James 3 - 32
10:00 WALLEY, Dennis 3 - 32
10:00 WALTON, Nicholas Johnathon 4 - 41
10:00 WENDY, Tenille 4 - 42
10:00 WEST, Shane George 3 - 31
10:00 WESTON, Marlee Susan Denise 3 - 31
10:00 WESTON, Sheree Dawn 3 - 34
10:00 WILKES, Clinton Wade Percy Waarlitj 3 - 32
10:00 WILKIE, Kimberly Anne 3 - 31
10:00 WILLIAMS, Jeanette Angelin Rose 3 - 35
10:00 WINDEATT, Matthew James 3 - 34
10:00 WINMAR, Melana Raylene 4 - 41
10:00 WINTER, Brandan Ivan 4 - 41
10:00 WOODS, Tracey Michelle 3 - 34
10:00 YOUNGMAN, Paul Andrew 3 - 31
11:00 ARMSTRONG, Colleen Michelle 5 - 55
11:00 BOEKELMAN, Justin 5 - 55
11:00 BUTT, Tristan Cale 5 - 55
11:00 PATI, Nathan Brian 5 - 55
11:00 RILEY, Henry Graham 5 - 55
12:00 COOK, Stuart Michael 3 - 35
12:00 CURPHEY, Tammy Louise 3 - 35
12:00 PARKINSON, Cassandra Margaret 3 - 35
14:15 BARNES, Robert Noel 3 - 32
14:15 ESTEVES MORGADO, Tiago Miguel 5 - 58
14:15 HAYWARD, Jeremy Wade 3 - 38

Civil Listing
Applications/Trial
09:30 Commissioner of Police v Dymnicki & Anor GEN 16388 2017 9 - 91
09:30 Harris & Ors v DeMol GCLM 15848 2016 9 - 91
09:30 Mullaloo Construction Services Pty Ltd (ACN;075834249) v Chowdhury GCLM 8628 2017 9 - 91
10:00 Integrated Natural Solutions Pty Ltd v Fewsters Farm MINOR 2661 2016 9 - 91
CTC/Trial
09:30 D'Angelo Legal Pty Ltd v Parker CTC 12814 2017 9 - 92
09:30 McFarlane v Hewitt & Phillips CTC 15710 2017 9 - 92
09:30 Verini v Sound Solutions Audio & Lighting CTC 16311 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 Melvin v Lucioli & Anor MINOR 4967 2017 9 - 94
10:00 O'Dowd v Mayne GCLM 19652 2016 9 - 94
10:00 Prelight Energy Pty Ltd ACN 164994790 v Karri Springs Pure Natural Spring Water Bottling Company Pty Ltd GCLM 13831 2016 9 - 94
10:00 WEST AUSTRALIAN NEWSPAPERS LIMITED v BATHROOMWEST PTY LTD & Anor GCLM 12003 2017 9 - 94
10:00 Young v Szodorai & Anor RSTN 15970 2017 9 - 94
11:00 Australasian Solicitors Pty Ltd t/as HHG Legal Group v Yarwood MINOR 9212 2017 9 - 94
11:00 GRAN DESIGNS WA PTY LTD v AUZCORP PTY LTD GCLM 8065 2017 9 - 94
11:00 Haasse & Anor v HARRINGTON & Anor GCLM 13948 2016 9 - 94
11:00 Hadlow v Craig GCLM 7923 2016 9 - 94
11:00 HORTON v FRAYSON PTY LTD GCLM 8 2013 9 - 94
11:00 Reid v Tan & Anor GCLM 12794 2016 9 - 94
12:00 4C Consulting Pty Ltd v JAA Holdings Pty Ltd MINOR 2071 2017 9 - 94
14:15 Edwards v Commonwealth Bank of Australia GCLM 14101 2013 9 - 94
Pre-Trial Conference
09:00 COMMISSIONER OF STATE REVENUE v Jok & Anor GCLM 11289 2015 7 - 7.1
09:00 Martinez Munoz v Groves GCLM 8373 2017 7 - 7.2
09:30 Abreu v Do GCLM 2691 2017 7 - 7.2
09:30 Brenters v Jong MINOR 16567 2016 7 - 7.1
10:00 Department of Fisheries v BAER GCLM 6974 2017 7 - 7.1
10:00 Evans v Somers GCLM 5035 2017 7 - 7.2
10:30 Hillgrove v Carter GCLM 6901 2017 7 - 7.2
10:30 Love Properties (WA) Pty Ltd ACN:163 627 423 v M.Q Resources Pty Ltd ACN:611 145 423 GCLM 4346 2017 7 - 7.1
11:00 McDermott v Johan MINOR 13647 2017 7 - 7.1
Restraining Order Court
09:30 Carpenter v Harris RO 3351 2017 5 - 57
09:30 Espinoza v KELLY RO 1352 2017 5 - 57
09:30 Malorgio v Carraher RO 1497 2017 5 - 57
09:30 Sanders v Liedel RO 565 2017 5 - 57
09:30 Williams v Myer RO 3355 2017 5 - 57
Taxation Of Costs
12:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v CURTIS GCLM 19067 2015 7 - 7-4

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 FARMER, Christie Court 3

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 BOLTON, Brayden Wade Court Room 1
09:00 BOYNES-BUTLER, Sara Jill Court Room 1
09:00 BROWDER, Shaun Adrian Court Room 1
09:00 BROWN, Olivia Rose Court Room 1
09:00 BUDGE, Wayne Donald Court Room 1
09:00 COLLARD, Donald Rowan Court Room 1
09:00 COOK, Peter Vincent Court Room 1
09:00 COPPERWAITE, Colin Andrew Court Room 1
09:00 DADLIFFE, Maxwell Henry Court Room 1
09:00 DALEY, Nicholas Bud Court Room 1
09:00 D'ALOISIO, Frank Anthony Court Room 1
09:00 DAMOUNI, Habib Court Room 1
09:00 DEMPSTER, Leonard Gregory Court Room 1
09:00 DICKERSON, Ozae Romain Court Room 1
09:00 DIETRICH, Patrick Erwin Court Room 1
09:00 DODDS, Claudia-Rose Ashleigh Court Room 1
09:00 DOUGLAS, Ricky Lee Court Room 1
09:00 DRUMMOND, Cameron James Court Room 1
09:00 GRIGSON, Molly Sarah Court Room 1
09:00 GUY, Kevin James Court Room 1
09:00 HART, Amanda Jane Court Room 1
09:00 HATCH, Kalen Shayne Court Room 1
09:00 HAYWARD, Benjamin Graham Court Room 1
09:00 HELLEWELL, John Paul Court Room 1
09:00 HENRIQUEZ, Max Alexander Court Room 1
09:00 INDICH, Jordan Trevor Court Room 1
09:00 JONES, Tanya Lee Court Room 1
09:00 JOSEPH, Lewis Lionel Court Room 1
09:00 KALWANI, Mohd Shaan Court Room 1
09:00 KICKETT, Jermaine Marlon Court Room 1
09:00 LITTLE, Priscilla Ann Court Room 1
09:00 LOMBA DO ROSARIO, Armando Micael Court Room 1
09:00 MALHO, Francois Court Room 1
09:00 MARINOVICH, Matthew Barry Court Room 1
09:00 MARR, Primo Rawiri Court Room 1
09:00 MARTINO, Paul Morris Court Room 1
09:00 MURRAY, Wayne Frederick Court Room 1
09:00 NARRIER, Kristy Rose Court Room 1
09:00 PAGE, Nateeka Court Room 1
09:00 PARFITT, Ricky Mirton Court Room 1
09:00 PLUG, Jason Court Room 1
09:00 POLSEN, Tammy Jane Court Room 1
09:00 RALPH, Stuart Terrence Huia Court Room 1
09:00 REDFERN, Steven Troy Court Room 1
09:00 ROSA DE BORBA, Flavio Court Room 1
09:00 RYAN, Lee Court Room 1
09:00 RYAN, Tamara Marie Court Room 1
09:00 SMYTH, Robert Alexander Court Room 1
09:00 STIPINOVICH, Mate Court Room 1
09:00 SUCKLING, Blair Andrew Court Room 1
09:00 WALTERS, Matthew James Court Room 1
09:00 WARNECKE, Beau William Court Room 1
09:00 WARRELL, Vera Boni Court Room 1
09:00 WOODS, Joseph Alen Court Room 1
09:00 YOUSIF, Mazin Hazim Court Room 1
10:00 BOGG, Philip Charles Court Room 2
10:00 FULLER, Caitlin Maree Court Room 2
10:00 PRASHAR, Vishal Court Room 3
10:00 WETTERHAHN, Richard Larry Court Room 3
10:00 YAPPO, Haidyn Kentley Court Room 3

Civil Listing
Restraining Order Court
09:00 TAN v MCMASTER RO 794 2015 Court Room 3
09:30 Avion v HAYES RO 791 2017 Court Room 2
09:30 WRIGHT v ISAACS RO 789 2017 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00 ABBOTT, Neil Courtroom 1
10:00 BODDINGTON, Tyrone George Courtroom 1
10:00 BROWN, Neil Edward Courtroom 1
10:00 CARTER, Kez Garreth John Courtroom 1
10:00 DALE, Shannon Kristy Elizabeth Courtroom 1
10:00 DOWNIE, Paul William Courtroom 1
10:00 FREEMAN, Asa Thomas Courtroom 1
10:00 HART, Maxwell Peter Courtroom 1
10:00 HAYNES, Nickolas James Courtroom 1
10:00 HIKU, Shaye Elijah Te Wairua Courtroom 1
10:00 HORSBURGH, Markis Laurent Courtroom 1
10:00 HORSBURGH, Markis Laurent Courtroom 1
10:00 HOWARTH, Joel Douglas William Courtroom 1
10:00 JACKAMARRA, Kendall Richard Courtroom 1
10:00 Jarvis, Joshua Mathew Courtroom 1
10:00 JONES, Robert Ivan William Courtroom 1
10:00 KICKETT, Dale John Courtroom 1
10:00 MCKINNON, Blair James Courtroom 1
10:00 MOURISH, Annvanette Lorna Courtroom 1
10:00 RONAN, Victor Garry Courtroom 1
10:00 RYAN, Cameron John Courtroom 1
10:00 RYAN, Robert James Courtroom 1
10:00 SMITH, Tyron Courtroom 1
10:00 TAYLOR, Zane Courtroom 1
10:00 WILSON, Joshua Aaron Courtroom 1
10:00 WINGO, Darryl Courtroom 1
10:00 WINMAR, Royston Edward Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Harvey Police Station
Uduc Road, HARVEY
Criminal Listing
10:00 ASH, Jay Allan Police Station Courtroom
10:00 FOSTER, Megan Lee Police Station Courtroom
10:00 FREITAS, Paul William Police Station Courtroom
10:00 GOULD, Thomas Police Station Courtroom
10:00 HUNT, Robert Eric Raymond Police Station Courtroom
10:00 LAMBERT, Eric Clayton Police Station Courtroom
10:00 MACDONALD, Tyrin Jade Police Station Courtroom
10:00 MEHRTENS, Gregory Russell Police Station Courtroom
10:00 MELLING, Kristopher Michael Police Station Courtroom
10:00 MICHAEL, Courtney Anne-Marie Police Station Courtroom
10:00 MITCHELL, Kevina Jade Police Station Courtroom
10:00 NEGUS, Christian Robert Police Station Courtroom
10:00 TAYLOR, Shawn Mathew Police Station Courtroom
10:00 TRISCARI, Annika-Marie Jean Police Station Courtroom
10:00 WATERMAN, Benjamin Murray Police Station Courtroom
10:00 WILLIAMS, Ben Police Station Courtroom
10:00 WINSOR, Jacob Martin Police Station Courtroom
10:00 WOODWARD, Darren William John Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABBOTT, Simon Christopher Courtroom 2
09:30 AUZU, Nathaniel Aliti Courtroom 2
09:30 BARIC, Marko Courtroom 2
09:30 BIRD, Rodney David Courtroom 2
09:30 BISSETT, Ronan James Courtroom 2
09:30 BODNEY, Chandra Caroline Courtroom 2
09:30 BROWN, Paul Alan Courtroom 2
09:30 COLLINS, Cameron David Courtroom 2
09:30 CORDINGLEY, Rachael-Anne Anne Courtroom 2
09:30 CROFT, Alexander Michael Courtroom 2
09:30 EADIE, DAVID WILSON Courtroom 2
09:30 FARMER, Mitchell Scott Courtroom 2
09:30 FORWARD, Jay Lawley Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Dawnella Courtroom 2
09:30 GOODALL, Todd Mathew Courtroom 2
09:30 Gray, Kevin Wayne Courtroom 2
09:30 GREEN, Charles Arthur Courtroom 2
09:30 HARRINGTON, David Charles Courtroom 2
09:30 HARTMANN, RUSSELL Courtroom 2
09:30 HATCH, Matthew John Langford Courtroom 2
09:30 HAYCOCK, Matthew Alan Jesse Courtroom 2
09:30 HINKLEY-MARTIN, Tayla Paige Courtroom 2
09:30 HOLLICK, Brett Jason Courtroom 2
09:30 HUNUHUNU, Joseph Junior Stuart Tekahupeka Courtroom 2
09:30 JANPHAN, Johnnie Courtroom 2
09:30 LACCO, Allon Mitchell Courtroom 2
09:30 LAW, Mitchell Kenneth Courtroom 2
09:30 LAWTON, Bradley Donald Courtroom 2
09:30 LEWIS, Adam Wayne Courtroom 2
09:30 LIDDELL, Paul Robert Courtroom 2
09:30 LITTLE, John Steven Courtroom 2
09:30 MALKIN, ANTHONY IAN Courtroom 2
09:30 MARKS, Michelle Courtroom 2
09:30 MCCALLUM, Gregory Paul Courtroom 2
09:30 MCGIBBON, Ronald James Courtroom 2
09:30 MONTAGUE, NICHOLAS JAMES DENNIS Courtroom 2
09:30 MULLIGAN, Richard Courtroom 2
09:30 NELSON, Jaime-Leigh Leigh Courtroom 2
09:30 NELSON, Kaydon Lee Courtroom 2
09:30 ORMEROD, Troy William Courtroom 2
09:30 PARKINSON, Cassandra Margaret Courtroom 2
09:30 PASHTOON, Ahmad Shekeb Courtroom 2
09:30 PAYNE, Harrison Mark Courtroom 2
09:30 RADFORD, Christopher James Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Jacob Christopher Courtroom 2
09:30 RODRIGUEZ, Jose Enrique Courtroom 2
09:30 SAINI, Harpreet Singh Courtroom 2
09:30 SETH, Mitchell James Courtroom 2
09:30 STEVENS, Benjamin Donald Courtroom 2
09:30 THOMPSON, Cassie Elizabeth Courtroom 2
09:30 TONKIN, Bronte Graeme Courtroom 2
09:30 UTTING, Alyce Kym Courtroom 2
09:30 WASHINGTON, William Riley Courtroom 2
09:30 WELLARD, Jamie Peter Courtroom 2
09:30 WERRY, Jamie Leigh Courtroom 2
09:30 WESTON, Todd Thomas Courtroom 2
09:30 WILSON, Dean Marcus Courtroom 2
10:00 PIHU-SMITH, Danielle Amy Courtroom 1
10:00 WARRINGTON, Benjamin Kane Courtroom 1
11:00 MANDERSON, Steve Joe Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 BRIEN v Department of Transport EDL 3275 2017 Courtroom 1
09:00 Dobrzeniewski v Department of Transport EDL 3208 2017 Courtroom 1
09:00 DOBRZENIEWSKI v Department of Transport EDL 19646 2016 Courtroom 1
09:00 Gaudie Ley Tavares v Department of Transport EDL 3227 2017 Courtroom 1
09:00 Pinkard v Department of Transport EDL 2908 2017 Courtroom 1
Trial Court
10:00 EDWARDS & ANOR v AZAM & ANOR RSTN 2927 2017 Courtroom 1
10:00 Xu & Anor v Griffiths & Anor GCLM 2911 2015 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 AHMADI, Nesar Court 3 Magistrates Court
10:00 BATEMAN, Stacey Lorna Court 3 Magistrates Court
10:00 BECKETT, Peter Alan Court 3 Magistrates Court
10:00 BISHOP, AARON Court 3 Magistrates Court
10:00 BROCKMAN, Reginald Clark Court 3 Magistrates Court
10:00 CHAMPION, Elijah Daniel Court 3 Magistrates Court
10:00 COGHLAN, Shaelene Biancia Lee Court 3 Magistrates Court
10:00 COOKSLEY, Gregory Terrance Court 3 Magistrates Court
10:00 COOPER, Arthur Owen Court1 Children's/Community Court
10:00 DARE, Imelda Amy Court 3 Magistrates Court
10:00 DAVIS, Natasha Nicole Court 3 Magistrates Court
10:00 DIMER, Priscilla Erica Joy Court 3 Magistrates Court
10:00 DOUTCH, DARRAH Court 3 Magistrates Court
10:00 EADES, Leighton Court 3 Magistrates Court
10:00 EDWARDS, Lydia Cynthia Court 3 Magistrates Court
10:00 ELS, CHRISTOFFEL Court 3 Magistrates Court
10:00 ELSTON, Claire Louise Court 3 Magistrates Court
10:00 ELSTON, Glen Court 3 Magistrates Court
10:00 FLIGHT, Dean Robert Court 3 Magistrates Court
10:00 FORSYTH, Evan Julius Court 3 Magistrates Court
10:00 GILBERT, Jessica Lea Court 3 Magistrates Court
10:00 GRAHAM, Talia Dawn Court 3 Magistrates Court
10:00 GRAHAM, Victor Les Court 3 Magistrates Court
10:00 GREEN, Craig Allen Court 3 Magistrates Court
10:00 GREY, Catherine Court 3 Magistrates Court
10:00 HANSEN, Delson Court 3 Magistrates Court
10:00 HOLLIS, Scott Jeffery David Court 3 Magistrates Court
10:00 JACKSON, Garry Charles Court 3 Magistrates Court
10:00 JACKSON, Vivien Michelle Court 3 Magistrates Court
10:00 JEALOUS, Robert Ian Court 3 Magistrates Court
10:00 KERR, Matthew John Court 3 Magistrates Court
10:00 LANE, Brenden James Court 3 Magistrates Court
10:00 LECHOWICZ, Darryl Mark Court 3 Magistrates Court
10:00 LEEF, Glen Albert Court 3 Magistrates Court
10:00 LEFLOHIC, Steven Court 3 Magistrates Court
10:00 LOWIN, James Campbell Court 3 Magistrates Court
10:00 MAXWELL, Bobby-Jean Court 3 Magistrates Court
10:00 MCCARTHY, Justin Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00 MCCOOKE, David Malcolm Court 3 Magistrates Court
10:00 MCCOOKE, Naomi Janine Court 3 Magistrates Court
10:00 MCCORMICK, Andrew Phillip Court 3 Magistrates Court
10:00 MCDONALD, Jasmine Renae Court 3 Magistrates Court
10:00 MCINTYRE, Taleshia Lee Court 3 Magistrates Court
10:00 MITCHELL, Narelle Kristen Court 3 Magistrates Court
10:00 MUNDAY, Ross Richard Court 3 Magistrates Court
10:00 MUNMURRIE, Paula Rose May Court 3 Magistrates Court
10:00 NEWLAND, Kamuis Court 3 Magistrates Court
10:00 O'LOUGHLIN, Ainsley Lawrence Court 3 Magistrates Court
10:00 PEARCE, Blake Francis Court 3 Magistrates Court
10:00 PICKETT, Bianca Rose Court 3 Magistrates Court
10:00 POLAK, Erika Rosie Court 3 Magistrates Court
10:00 PONTA, Kerry Anne Court 3 Magistrates Court
10:00 RAMSDEN, Scott Mark Court 3 Magistrates Court
10:00 REDGATE, Kane William Court 3 Magistrates Court
10:00 RODGERS, Callan Samuel Court 3 Magistrates Court
10:00 ROWAN, James Alexander Court 3 Magistrates Court
10:00 RUEMORGAN, Samuel Kaho Court 3 Magistrates Court
10:00 RYABOV, Dmitriy Court 3 Magistrates Court
10:00 SAVAGE, Alexander Edward Angus Court 3 Magistrates Court
10:00 SCEGHI, Caleb Oreste Court 3 Magistrates Court
10:00 SINCLAIR, Bradley Court 3 Magistrates Court
10:00 SMALL, Aaron John Court 3 Magistrates Court
10:00 SMITH, Matthew Court 3 Magistrates Court
10:00 SULLIVAN, Roy Shaun Court 3 Magistrates Court
10:00 TEMPLAR, Jess Dallas Lee Court 3 Magistrates Court
10:00 THAPA, Richa Court 3 Magistrates Court
10:00 THOMAS, Jonathon Mark Court 3 Magistrates Court
10:00 TOLEAFOA, Tyson Sipili Aumaga Court 3 Magistrates Court
10:00 VERITY, Brett Keith Court 3 Magistrates Court
10:00 WALKER, Clayton Nimboy Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLS, Brendon Wayne Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLS, Kaszel Lois Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLS, Shelley May Court 3 Magistrates Court
10:00 WOOD BRADLEY, Geoffrey William Court 3 Magistrates Court
10:00 WYATT, Luke James Court 3 Magistrates Court
10:00 YAPPO, Jennifer Edith Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BULSEY, Michael Craig Court Room 1
09:00 CALLAGHAN, Allan Leo Court Room 1
09:00 CARLTON, Daniel Thomas Court Room 1
09:00 CARLTON, Shannon Court Room 1
09:00 GIBSON, Marcus Court Room 1
09:00 HUMBERT, Dwayne Court Room 1
09:00 MALAY, Tyrell Royce Court Room 1
09:00 NEWRY, Sharona Anne Rose Court Room 1
09:00 REX, Michael Court Room 1
09:00 WINTON, Douglas Raymond Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
00:00 SAGGERS v Department of Transport EDL 107 2017 Court Room 1
09:00 Horwitz v AUTO & GENERAL SERVICES PTY LTD trading as Budget Direct CTC 103 2017 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 Bedford, Gordon Bradley Courtroom 1
09:30 Cable, Corey James Courtroom 1
09:30 GATER, Latasha Maria Courtroom 1
09:30 Hocart, Travis Richard Courtroom 1
09:30 JETTA, Clinton Aaron Courtroom 1
09:30 MOSS, Carmen Lee Courtroom 1
09:30 SIMPSON, REGINALD Courtroom 1
09:30 WINEERA, Kirstin Kataraina Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 JOHNSON v BOWMAN RO 489 2017 Courtroom 1
09:30 JOHNSON v BRIGGS RO 490 2017 Courtroom 1
09:30 Stubbs v Department of Transport EDL 1484 2017 Courtroom 1
09:30 Whipp v Czeladka RO 375 2017 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 Barden, Shane Alliss Courtroom 2
09:00 BLOXHAM, Glen Paul Gorton Courtroom 1
09:00 Blue Dog Garage Pty Ltd Courtroom 2
09:00 COLLINS, Harold William Courtroom 1
09:00 Godde, Clinton Courtroom 1
09:00 HUNTER, Christopher Mark Courtroom 1
09:00 JENNINGS, Richard Wayne Courtroom 2
09:00 Lakeside Asset Pty Ltd Courtroom 1
09:00 Marsden, Ethan George Courtroom 2
09:00 MATTHEWS, Peta Kylie Courtroom 1
09:00 NORRIS, Brandon Thomas Courtroom 1
09:00 Rowe, Andrew Colynn Courtroom 2
09:00 ZINGARANI, JACKSON JUMA Courtroom 2

Civil Listing
Court 1
09:30 Jabbie v Gorgy RSTN 901 2017 Courtroom 1
Court 2
09:00 Dowling v Giannuzzi RO 703 2017 Courtroom 2
09:00 LINEY v PATTLE RSTN 1813 2017 Courtroom 2
Residential Tenancies
09:30 Candeloro v Stocks RSTN 2025 2017 Conference Room
09:30 Cook Super Services Pty Ltd v James RSTN 2440 2017 Conference Room
09:30 DORMAN v CAUDLE & ANOR RSTN 2209 2017 Conference Room
09:30 Hogen-Esch v Quinn & Anor RSTN 2403 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Tottman RSTN 2137 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Berk RSTN 2315 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Eades RSTN 2116 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Jackson RSTN 2400 2017 Conference Room
09:30 HOUSING AUTHORITY v KELLY RSTN 2377 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Langford RSTN 876 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Lister RSTN 2236 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Marbus & ANOR RSTN 2384 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Sotet & Anor RSTN 2399 2017 Conference Room
09:30 Hunter & Anor v Grant & Anor RSTN 1858 2017 Conference Room
09:30 JDM Life Pty Ltd ATF PCD Superannuation Fund (ACN: 602 254 982) v Mitchell RSTN 2447 2017 Conference Room
09:30 Jones & Anor v Kapenetaolemalofou RSTN 2457 2017 Conference Room
09:30 Kemp & Anor v Coetzee-Riggien RSTN 2230 2017 Conference Room
09:30 Locke & Anor v Lenehan & Anor RSTN 2008 2017 Conference Room
09:30 Love v Hester & Anor RSTN 2415 2017 Conference Room
09:30 Lynsdale & Anor v Bennett RSTN 2410 2017 Conference Room
09:30 MURUGAPPA v KOSKY RSTN 2343 2017 Conference Room
09:30 Padovan & Anor v Dufall & Anor RSTN 2218 2017 Conference Room
09:30 Quay & Anor v Jackson RSTN 2075 2017 Conference Room
09:30 Schiavoni & Anor v Davis & Anor RSTN 2238 2017 Conference Room
09:30 TRAINER v ADDENBROOK RSTN 2391 2017 Conference Room
09:30 Tyrrell v Calshausen RSTN 2379 2017 Conference Room
09:30 Ventra Super Investments Pty Ltd v McLennan RSTN 1202 2017 Conference Room
09:30 Wiley v Matthees & Anor RSTN 2471 2017 Conference Room
09:30 Zurzolo v Komarnycrkyj RSTN 2451 2017 Conference Room

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 ADAMS, Julia Anne Court Room
10:00 BINGHAM, Carl Cyril Court Room
10:00 CHRISTIAN, Andrew James Court Room
10:00 COOMER, Robert Adrian Court Room
10:00 DAVIES, Jayson Shaun Court Room
10:00 DEAN, Laura Amelia-Megan Court Room
10:00 ENWOOD, Scott Appollo Court Room
10:00 FANNING, Jayden Lee Court Room
10:00 FARRUGIA, Michael Robert Court Room
10:00 GHASSEB, Leisa Sheree Court Room
10:00 GRIGG, Stephen John Court Room
10:00 HARVEY, Darryl John Court Room
10:00 HENDRIX, Joanne Teresa Court Room
10:00 HOGLIN, John Richard Court Room
10:00 HUMES, Sarah Jayne Court Room
10:00 HYNDS, Terese Delta Court Room
10:00 KEOGH, Simon Christopher Court Room
10:00 KICKETT, Douglas Michael Court Room
10:00 KRAMER, Julie Anne Court Room
10:00 LOGAN, Austin William Court Room
10:00 LOGAN, Emma Louise Court Room
10:00 LYNAM, Ruban Clay Court Room
10:00 MILES, Jonathon Frederick Court Room
10:00 MILLAR, Peter Chalmers Court Room
10:00 NUNDLE, Simone Nicole Kimberley Court Room
10:00 PULLEINE, Michael Alfred Court Room
10:00 Ricochet Investments Pty Ltd Court Room
10:00 RYDER, Connell Robert Court Room
10:00 RYDER, Sharon Leonie Court Room
10:00 SEDDON, JESSICA Court Room
10:00 SLATER, James Russell Court Room
10:00 SLOPER, Leanne Jo Court Room
10:00 SMITH, Damen Lloyd Court Room
10:00 SPEAK, Dylan Court Room
10:00 STEVENS, Steve Ashley Court Room
10:00 VERNER, Aaron John Court Room
10:00 WILLIS, Jesse Jai Court Room
10:00 WINMAR, Carlton James Court Room

No Civil Listing for Today.

Pannawonica Police Station
Pannawonica Avenue, PANNAWONICA
Criminal Listing
14:00 COPPIN, Waylon Pannawonica Police Station Courtroom
14:00 JERROLD, Steven Andrew Pannawonica Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:00 KENTWELL, CHRISTOPHER Courtroom 2
09:30 ABEL-SMITH, Trystan Kyle Courtroom 2
09:30 ABRAHAM, Cathy Maureen Courtroom 2
09:30 ALMENARA, Miguel Angel Courtroom 2
09:30 ALTIERI, Giovanni Remo Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Brendon Les Greg Courtroom 2
09:30 ASHCROFT, Cory Jay Courtroom 2
09:30 BARTLETT, Todd Harold Courtroom 2
09:30 BLANCH, Halley Panders Courtroom 1
09:30 BLECHYNDEN, Luke Allan Courtroom 2
09:30 BOLGER, Kylie Dayle Courtroom 2
09:30 BOND, Timothy Paul Courtroom 2
09:30 BREMNER-WALKER, Jye Robert Courtroom 2
09:30 CILLI, Dannielle Louise Courtroom 2
09:30 CILLI, Raymond Bradley Courtroom 2
09:30 CLARKE, Vanessa Nicole Courtroom 2
09:30 CROMBIE, James Anthony Courtroom 2
09:30 DOHERTY, Alexander Arepa Courtroom 2
09:30 DOMNEY, Jay Colin Courtroom 2
09:30 DUGGAN, Chantell Teresa Mary Courtroom 2
09:30 DUNN, Samantha Joy Courtroom 2
09:30 ELLIOTT, Steven Keith Courtroom 2
09:30 GARLETT, Donald Wayne Courtroom 2
09:30 GOULD, Lee Stephen Courtroom 2
09:30 GWILLIAM, Rebecca Lee Courtroom 2
09:30 HAMILTON, Kyle Steven Courtroom 2
09:30 HARDWICK, Lanelle Maree Courtroom 2
09:30 HARRIS, Debra Kay Courtroom 2
09:30 HARRISON, Wayne Michael Courtroom 2
09:30 HORROCKS, Paul Courtroom 1
09:30 HUGHES, Tyler Sean Keith Courtroom 2
09:30 JACKSON, Michael James Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Holli Anne Courtroom 2
09:30 KICKETT, Karleigha Faye Courtroom 2
09:30 LADU, John Courtroom 2
09:30 LAWRENCE, Nicholas John Courtroom 2
09:30 LOCH, Nathan Peter Courtroom 2
09:30 MADRUGA, Angela Emilia Courtroom 2
09:30 MALLOZZI, Alex Courtroom 2
09:30 MCCABE, Callan Courtroom 2
09:30 MCGIBBON, Richard Courtroom 2
09:30 MILLER, Andrea Rose Courtroom 2
09:30 MILLIGAN, Grace Denise Courtroom 2
09:30 MORRISON, Brett Ashley Courtroom 2
09:30 NAARSTIG, Braden James Courtroom 2
09:30 NORTH, Charlotte Elizabeth Courtroom 2
09:30 PARAMONOV, Alexis Courtroom 2
09:30 PEARSON, Adam Eric Courtroom 2
09:30 PEKAMA, Jacob Courtroom 2
09:30 PEPPERELL, Julie Maree Courtroom 2
09:30 PINES, JEFFERY Courtroom 2
09:30 POUTAMA, MIRIAMA ANNETTE Courtroom 1
09:30 ROBERTSON, Trent Nathaniel Courtroom 1
09:30 SLATER, Bradley James Courtroom 2
09:30 SOFIELD, Corey Peter Courtroom 2
09:30 SPRATT, Clarence Joseph Courtroom 2
09:30 TAWHAI, Nicholas Paul Courtroom 2
09:30 THIELEMANN, Leanne Julie Courtroom 2
09:30 THODEY, Anica-Lee Courtroom 2
09:30 TRINIDAD, Brendan Leslie Courtroom 2
09:30 VARISCHETTI, Marcus Joseph Courtroom 2
09:30 VAUGHAN, Cassie-Anne Ellen Courtroom 2
09:30 WARD, Alan David Craig Courtroom 1
09:30 WATERS, Christopher Stephen Courtroom 2
09:30 WEIR, Ross Norman Courtroom 2
09:30 WINEERA, Kirstin Kataraina Courtroom 2
09:30 WRAGG, Adam John Courtroom 2
09:30 WYNKWAAROT, Luweje Gevin Courtroom 2
09:30 YARRAN, Christopher John Courtroom 2
09:30 ZERA, Natasha Dianne Courtroom 2
14:15 BOSWORTH, Kelly June Courtroom 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Reed & Anor v Mitchell RSTN 1746 2017 Pre Trial Conference Room

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 AITCHISON, Bradly Jon Courtroom 1
09:00 ANGEL, Steven Courtroom 1
09:00 ANGUS, Liam Henry Courtroom 1
09:00 BALL, Theo Murphy Courtroom 1
09:00 Betts , Darrelynne Courtroom 1
09:00 BROOKS, Esther Queenie Courtroom 1
09:00 BROWN, Tyson James Courtroom 1
09:00 BUNDABAR, Basil Courtroom 1
09:00 COOKE, Colin Daniel Courtroom 1
09:00 COPPIN, Brendon Kobe Charlie Luke Courtroom 1
09:00 CORBETT, KEVIN Courtroom 1
09:00 COUNCILLOR, Andrea Kaitlyn Courtroom 1
09:00 DHU, Brandon Darryl Charles Courtroom 1
09:00 DHU, Raymond Bradley Courtroom 1
09:00 DOYLE, Mark David Courtroom 1
09:00 ELLIS, Lafe Graeme Courtroom 1
09:00 FOLEY, Clinton George Courtroom 1
09:00 FRANCIS, Ronald Courtroom 1
09:00 FURLONG, Matthew John Courtroom 1
09:00 GEESU, Caleb Earvin James Courtroom 1
09:00 GILBERT, Sharona Leanne Courtroom 1
09:00 GILMOUR, Mason Errich Courtroom 1
09:00 GREDDON, John William Courtroom 1
09:00 HANDLEY, Haisen Jeremy Courtroom 1
09:00 HINDMARSH, Cole Kapeni Courtroom 1
09:00 HUNT, Matthew James Russell Courtroom 1
09:00 JACKSON, Steve Courtroom 1
09:00 JONES, Theresa Edith Courtroom 1
09:00 JONES, Wayne Courtroom 1
09:00 KELLY, Tania Courtroom 1
09:00 KELLY, Terrence James Courtroom 1
09:00 LEWIS, Vincent Reginald Courtroom 1
09:00 LILLEYMAN, Rodger Courtroom 1
09:00 LIMBIE, Eugenia Courtroom 1
09:00 LOCKYER, Tremane Colin Courtroom 1
09:00 MAGGIE, Andrew Courtroom 1
09:00 NANALA, Steven Courtroom 1
09:00 NARRIER, Kieran Michael Courtroom 1
09:00 OLIVER, Allan Jade Courtroom 1
09:00 OLIVER, Brice Nielsen Courtroom 1
09:00 PEACHEY, Pine Michelle Courtroom 1
09:00 PEARSON, Fiona Jane Courtroom 1
09:00 POLLY, Sarah Courtroom 1
09:00 REDMOND, Deon Eddy Courtroom 1
09:00 ROBERTS, Kelleigh Courtroom 1
09:00 ROBINSON, Jamie Courtroom 1
09:00 SAMPI, Nathan Trevor Courtroom 1
09:00 SAMPSON, Susan Maureen Courtroom 1
09:00 SIDDON, William Courtroom 1
09:00 SMITH, Shaun William Courtroom 1
09:00 STEFFENSEN, Timothy Mark Courtroom 1
09:00 STIMPSON, Luke James Courtroom 1
09:00 THOMAS, Kenny Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Rekeesha Marie Courtroom 1
09:00 THORNHILL, Lesley Rhonda Courtroom 1
09:00 TITTUMS, Brody Lesley John Courtroom 1
09:00 VERELST, Daniel Simon Courtroom 1
09:00 WALKER, William John Courtroom 1
09:00 WARE, Richard Aviu Courtroom 1
09:00 WARR, Gregory George Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Winston Courtroom 1
09:00 WILSON, Tyran Michael George Courtroom 1
09:00 YULINE, Lindsey Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Wyndham Police Station
24 MacPhee Street, WYNDHAM
Criminal Listing
09:00 SMITH, Anthony James the Court House

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 4 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 330 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 442 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 444 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 536 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 537 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 538 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 580 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 581 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 1 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 2 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 15 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 16 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 17 2017 Court 5
09:01 Not Published PC 198 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 42 2017 Court 5
09:01 Not Published PC 236 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 4763 2011 Court 5
09:02 Not Published PC 4764 2011 Court 5
09:02 Not Published PC 4 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 7 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 546 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 547 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 499 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 500 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 501 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 30 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 74 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 133 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 134 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 17 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 18 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 327 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 360 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 361 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 362 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 363 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 386 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 465 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 478 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 539 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 558 2017 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30 Not Published PC 4 2016 Court 5
14:30 Not Published PC 2136 2012 Training Room
14:30 Not Published PC 318 2017 Training Room
14:30 Not Published PC 319 2017 Training Room
15:00 Not Published PC 125 2014 Training Room
15:00 Not Published PC 230 2015 Training Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
11:00 Forrest v City of Busselton DR 337 2017 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Commercial List
10:00 Goldbreak Holdings Pty Ltd v Lendlease Real Estate Investments Ltd CC 1893 2017 3 - 8
10:15 Goldbreak Holdings Pty Ltd v Perpetual Nominees Limited CC 2178 2017 3 - 8
10:30 Robertson v Zaffino CC 2465 2017 3 - 8
11:00 Stirling v Shire of Collie DR 289 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Allford VR 214 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Hadad VR 217 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Hyyat VR 215 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Inzalco VR 219 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Lotoro VR 227 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Mahdawi VR 189 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Paidra VR 221 2017 3 - 8
14:00 Commissioner of Police v Teys VR 216 2017 3 - 8
14:00 Maddison v Commissioner of Police CC 2363 2017 3 - 8
14:00 Owen v Commissioner of Police VR 212 2017 3 - 8
14:30 Saradari v Department of Transport CC 2453 2017 3 - 8
15:00 Shire Of Denmark v Bartlett CC 2175 2017 3 - 8
DR Mediation
10:00 Dawson v Shire of Serpentine-Jarrahdale DR 255 2017 2 - 7
10:00 Minderoo Pty Ltd v Shire of Ashburton DR 335 2017 1 - 11
11:30 Hydrox Nominees Pty Ltd v Presiding Member of Metro-East Joint Development Assessment Panel DR 342 2017 1 - 7
14:00 Peet Oakford Land Syndicate Ltd v Western Australian Planning Commission DR 341 2017 2 - 11
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 3146 2017 5 - 2
10:00 Not Published GAA 3166 2017 5 - 2
10:00 Not Published GAA 2242 2017 4 - 4
10:00 Not Published GAA 3151 2017 1 - 1
10:00 Not Published GAA 3112 2017 3 - 4
10:00 Not Published GAA 3153 2017 4 - 1
11:00 Not Published GAA 3161 2017 5 - 2
11:00 Not Published GAA 3267 2017 1 - 1
11:00 Not Published GAA 3154 2017 3 - 4
11:00 Not Published GAA 2523 2017 4 - 1
12:00 Not Published GAA 3182 2017 5 - 2
12:00 Not Published GAA 3293 2017 1 - 1
12:00 Not Published GAA 3184 2017 3 - 4
12:00 Not Published GAA 3744 2017 4 - 1
14:00 Not Published GAA 3175 2017 5 - 2
14:00 Not Published GAA 3178 2017 1 - 1
14:00 Not Published GAA 3195 2017 3 - 4
14:00 Not Published GAA 3192 2017 4 - 1
14:00 Not Published GAA 3197 2017 4 - 1
15:00 Department of Local Government and Communities v Scaffidi DR 212 2016 5 - 6
15:00 Not Published GAA 3249 2017 5 - 2
15:00 Not Published GAA 3266 2017 4 - 1

Back to Top