Today's Court Listings

The daily court lists for: 20 November 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:00 CARDEN v VU-VALLELONGA GDA 11 2018 4 - 42
Case Management Hearings
10:20 McGeough v Blatchford & Ors CIV 1457 2017 9 - 903
11:40 Superline Enterprises Pty Ltd v Palassis Architects & Ors CIV 2941 2015 9 - 903
12:00 IOPPOLO v IOPPOLO & Anor CIV 2614 2018 9 - 903
Directions
09:15 Brown v Barber CIV 1989 2016 3 - 36
12:00 Spandau Pty Ltd v Pindan Pty Ltd CIV 1310 2016 3 - 35
Judge's CMC List
09:15 Banh & Anor v Banh & Ors CIV 1661 2014 4 - 43
09:15 Healthy Nut Cafe Pty Ltd v Finn & Ors CIV 2833 2018 4 - 43
Judges Special Appointment
10:30 du Buisson Perrine v Carrello CIV 2115 2018 6 - 607
10:30 Woodings v W.A. Glendinning & Associates Pty Ltd & Ors COR 146 2014 3 - 36
14:15 Moleirinho CIV 2953 2018 6 - 607
Masters List
09:45 Commonwealth Bank of Australia v Ainsworth & Anor CIV 1895 2018 9 - 907
09:45 DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v CHEN CIV 2514 2018 9 - 907
09:45 Deputy Commissioner of Taxation v Jung CIV 1517 2017 9 - 907
09:45 DONNELLY & Anor COR 194 2018 9 - 907
09:45 Gardner v Thorn & Ors CIV 1241 2018 9 - 907
09:45 WELLSTEAD v KINGS PARK CORPORATE LAWYERS PTY LTD & Anor LPA 43 2018 9 - 907
Masters Special Appointment
11:00 ZEKAS & Anor v RYAN CIV 2562 2018 9 - 907
14:15 Dudley COR 43 2018 9 - 907
Registrars Special Appointment
09:45 Dromana Holdings Pty Ltd as trustee for The Barringtons Trust & Anor v Yonder and Beyond Pty Ltd & Anor CIV 2023 2018 8 - 809
10:00 VAN HEEMST & Anor v CASEY & Ors CIV 1682 2018 8 - 806
10:30 Cameron v Commissioner of Main Roads CIV 2254 2012 8 - 814
10:30 Meiners v Gunn CIV 1228 2018 8 - 803
Strategic Conference
08:30 Nguyen v Nguyen Huynh (WA) Pty Ltd & Ors COR 149 2018 9 - 908

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 HINCHLIFFE, Stephen Campbell 4 - 4-2
10:00 MORGAN, Nicholas Hugh 4 - 4-2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 CHEESEMAN, Edward Ivan William Court No. 3
10:00 GARLETT, Byron Scott Court No. 6
10:00 GREAVES, Dylan Jacob Court No. 6
10:00 KNOX-CUMMING, Harmony Court No. 2
10:00 MISKIEWICZ, Heidi Nichole Court No. 6
10:00 Sexton, Nathan Barreto Court No. 6
10:00 SMITH, Nartisha Louise Court No. 6
10:00 TAYLOR, Aaron William Court No. 6
10:00 TAYLOR, Aaron William Court No. 6

No Civil Listing for Today.



District Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
10:00 MIKOWSKI, Johannes Martinus Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:30 STEVENS, Blake Ogilvy 5 - 52
12:00 THATCHER, Gary Boyd 5 - 52

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 CLARK, Mathew David 6 - 6-3
09:15 GADOMSKI, Rene Norton 6 - 6-3
09:15 JONES, Diane Joyce 5 - 5-2
09:15 POKRYWKA, Stephen Roger 6 - 6-3
09:15 REID, Jason William 6 - 6-3
09:15 SLATER, Ally Melissa 7 - 7-2
09:15 SLATER, Ally Melissa Lee Annie 7 - 7-2
09:15 WOODS, Phillip Clinton James 6 - 6-3
09:30 LOVE, Jamie Robert 7 - 7-1
09:30 REYNOLDS, Andrew Derek 4 - 4-4
09:45 THURN, Philip Patrick 5 - 5-2
10:00 ARIS, Bayden Thomas 5 - 5-4
10:00 BARRIE, Grant William 3 - 3-2
10:00 BROWN, Stephen Lloyd 6 - 6-4
10:00 CLARKE, Kenneth Robert 6 - 6-2
10:00 COYNE, Chajden Alan Andrew 2 - 2-1
10:00 DALLACHY, Ronald Charles 2 - 2-2
10:00 DIMER, Jorome Ivan Paul 2 - 2-2
10:00 DINH, Manh Chi 7 - 7-2
10:00 DINH, Thi Huong Loan 2 - 2-2
10:00 DWYER, Lowanna Queenie 2 - 2-2
10:00 Elliott, Luke 7 - 7-2
10:00 EVANS, DARREN 3 - 3-1
10:00 HORSFIELD, Roslyn Irene 6 - 6-1
10:00 HUTCHINGS, Nathan Leslie 3 - 3-3
10:00 KENNEDY, Elvis Chris 5 - 5-1
10:00 LITYNSKI, Bohdan 6 - 6-3
10:00 SAM-BINDI, Sumaila 5 - 5-3
10:00 SOE, Arkar 5 - 5-1
10:00 SULLIVAN, Jason Ross 5 - 5-4
10:00 THOMSON, Christopher Lee 3 - 3-4
10:00 WALSHAM, Nathan John 4 - 4-3
10:00 Westbrook, Shane Matthew 7 - 7-2
10:00 WILLIAMS, Tione 6 - 6-1

Civil Listing
For Mention Appeals
10:30 Armet v CFC Consolidated Pty Ltd APP 4 2018 1 - 1-2
10:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 89 2018 1 - 1-2
10:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 100 2018 1 - 1-2
10:30 Pascoe v Blade Bay Pty Ltd CIV 1219 2017 1 - 1-2
10:30 Pascoe v Blade Bay Pty Ltd CIV 1220 2017 1 - 1-2
10:30 Tamou v Ribshire Pty Ltd Trading As Goodline APP 101 2018 1 - 1-2
Mediation Conference DC
09:30 Hohnen & Another v Hopkins CIV 3686 2017 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Cunnew v Bellini & Another CIV 1294 2017 1 - Lvl-1
09:30 Lapworth v Clarke CIV 3347 2016 1 - Lvl-1
09:30 Papalia v Slater CIV 4370 2016 1 - Lvl-1
09:45 Barry v The State Of Western Australia CIV 3869 2015 1 - Lvl-1
09:45 Morton v Farley CIV 3508 2015 1 - Lvl-1
09:45 Tamarapa v Giadresco CIV 1420 2018 1 - Lvl-1
09:45 Wattie v Groenewold CIV 3 2018 1 - Lvl-1
10:00 Freshlink Australia v Tetlow & Another CIV 1416 2017 1 - Lvl-1
10:00 Heard v Alcoa Australia Limited CIV 821 2017 1 - Lvl-1
10:00 Ognenovski v Bain & Anor CIV 3696 2017 1 - Lvl-1
10:00 Rondeau v Cullen CIV 792 2017 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Bird v Telstra Corporation Ltd CIV 4454 2016 1 - 1-2
09:30 Naderi-Rad v Pisano CIV 42 2018 1 - 1-2
09:30 Scale v Wilken CIV 507 2018 1 - 1-2
10:00 Hall v Pearce CIV 2550 2018 1 - 1-2
10:00 Indigenous Services Australia Pty Ltd v CPC Goldfields Pty Ltd CIV 3374 2018 1 - 1-2
10:00 McCarron v Pilbara Iron Company (Service) Pty Ltd & Another CIV 799 2018 1 - 1-2
10:00 Williams v Bartlett CIV 2004 2015 1 - 1-2
Registrar's Chambers Means Inq
14:15 Clarke v Ramsay Health Care Australia APP 1 2017 1 - 1-4
Registrars Special Appoint DC
14:15 Annan & Another v Harris & Another CIV 807 2018 1 - 1-2
Spec Appoint - Pre Trial Conf.
10:00 Malak v Legend Contractors Pty Ltd & Others CIV 2773 2016 1 - 104
Special Directions
09:30 Wheaton-Rees v St John of God Health Care Inc CIV 2224 2016 1 - 103
09:30 Wheaton-Rees v Yeow & Another CIV 1318 2016 1 - 103



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 SCOTT, Michael Thomas Court Room 3

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Belfield v Bastow & Anor RSTN 279 2018 Court Room 2
10:00 Floyd v JEFFERIES & Anor RSTN 292 2018 Court Room 2
10:00 HOUSING AUTHORITY v MASTALERZ RSTN 289 2018 Court Room 2
11:00 Mabbs v Jackman ROO 167 2018 Court Room 2
11:00 SMITH v SMITH & Anor GCLM 238 2018 Court Room 2
Trial Court
09:30 PASCOE v Department of Transport EDL 295 2018 Court Room 3
09:30 STEICKE v Department of Transport EDL 301 2018 Court Room 3
09:30 TEEDE v Department of Transport EDL 288 2018 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:30 ABDUL REHMAN Armadale Court 2
09:30 ABEDIN, Khandoker Zoynul Armadale Court 2
09:30 AL ASADI, Muntadar Armadale Court 2
09:30 ALLEN, Ricky Lee Armadale Court 1
09:30 ANDERSON, Cheyne Armadale Court 1
09:30 ANDERSON, Tyron Glen Armadale Court 3
09:30 ANDERSON, Victor Gyce Armadale Court 1
09:30 BACK, Adam Darrell Armadale Court 1
09:30 BAILLEE, Bobby Armadale Court 2
09:30 BAKER, Fiona Leanne Armadale Court 1
09:30 BARBOUTIS, Colin John Armadale Court 2
09:30 BARTLETT, Melissa Anne Armadale Court 1
09:30 BENNELL, Michael Ray Armadale Court 2
09:30 BOLAND, Jason David Armadale Court 2
09:30 BOLTON, Shane Ralph Armadale Court 3
09:30 BORGES, Alve Lima Armadale Court 1
09:30 BOSCHMAN, Ashleigh Jade Agnes Armadale Court 2
09:30 BRANDIS, Fenella Anne Jean Armadale Court 2
09:30 BROWN, Rowen Mitchell Armadale Court 3
09:30 BULLEN, Derek Shaun Armadale Court 2
09:30 BURGESS, Beau James Armadale Court 2
09:30 BYRNE, Colin John Armadale Court 1
09:30 BYRON, Laurell Eva Armadale Court 2
09:30 CADDY, Michael Phillip Armadale Court 3
09:30 CAIN, William Michael Armadale Court 3
09:30 CAMPBELL, Bradley Tyrone Armadale Court 2
09:30 CHADD, Dean Joseph Norman Armadale Court 2
09:30 CLARKE, Rhys Kenneth William Armadale Court 1
09:30 CLEGGETT, Cameron Armadale Court 2
09:30 COLLARD, Clayton Onslow Armadale Court 2
09:30 CONNELL, Craig Armadale Court 2
09:30 CROOK, Dean Les Armadale Court 2
09:30 DARLINGTON, Brian Armadale Court 1
09:30 DE BOER, Gregory James Armadale Court 2
09:30 DENNEHY, Mark Joseph Armadale Court 3
09:30 DHALIWAL, Barinder Kaur Armadale Court 2
09:30 DIXON, BRADLEY Armadale Court 2
09:30 DOW, Anthony James Armadale Court 3
09:30 DU PLESSIS, Michael Daniel Armadale Court 2
09:30 DYSON, Shane Mathew Armadale Court 1
09:30 ELLIOTT, Michael Joseph Armadale Court 2
09:30 EVANS, Tyson Robert Armadale Court 1
09:30 FAATAAPE, David Armadale Court 2
09:30 FIRMAN, Mircarla Armadale Court 2
09:30 FLUTE, Auryn Eleven Armadale Court 2
09:30 FORREST, Alistair Johnathon Ronald Armadale Court 3
09:30 FOULSTONE, Troy Micheal Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Jodie Nicole Armadale Court 1
09:30 GOH, Irene Ai-Lin Armadale Court 1
09:30 GOK, Cengiz Han Armadale Court 3
09:30 GOY, Rex Anthony Armadale Court 2
09:30 GREAVES, Jake Raymond Brian Armadale Court 3
09:30 GREIVE, Scott Forrest Armadale Court 1
09:30 GROW, Melissa Joy Armadale Court 1
09:30 HAGOS, Musie Wolday Armadale Court 2
09:30 HAIDARI, Ghulam Reza Armadale Court 2
09:30 HANLON, Paul Wayne Armadale Court 2
09:30 HANSEN, Jason Kane Armadale Court 3
09:30 HANSEN, Paul Robert Bruce Armadale Court 2
09:30 HANSON, Sharon Lee Armadale Court 3
09:30 HARP, Christopher Raymond Armadale Court 3
09:30 HART, Michelle Joan Armadale Court 1
09:30 HASHIMI, Hadi Armadale Court 2
09:30 HAYES, Trent Adam Roy Armadale Court 3
09:30 HENRY, Simon John Armadale Court 2
09:30 HIGGINS, Scott Adam Armadale Court 2
09:30 HOUSTON, Alwyn Wayne Armadale Court 1
09:30 HUME, Mark Louis Albert Armadale Court 1
09:30 HUTT, Blair Jason Armadale Court 1
09:30 IRVINE, Joshua Stewart Armadale Court 3
09:30 JOHNSTON, Tabatha Ann Armadale Court 2
09:30 JONES, Rebecca Anne Armadale Court 2
09:30 KELLY, David Armadale Court 2
09:30 KELLY, Michelle Jemma Armadale Court 2
09:30 LEES, Chelsea Emma Louise Armadale Court 2
09:30 LEHESTE, Christopher Paul Armadale Court 2
09:30 LESTER, Jayden Myles Armadale Court 2
09:30 LITTLEWOOD, Karen Armadale Court 1
09:30 LOH, Rainie T Armadale Court 3
09:30 MARE, Reginald Walter Dennis Armadale Court 1
09:30 MARSTERS, Peta Pearl Armadale Court 3
09:30 MARTIN, Derek John Armadale Court 1
09:30 MASON, SHONA Armadale Court 2
09:30 MATHER, Kelsey Jane Armadale Court 2
09:30 MCCALLUM, Kris J Armadale Court 2
09:30 MCCARTHY, Kurt Gary Armadale Court 3
09:30 MCGRATH, Lachlan Armadale Court 1
09:30 MCKENZIE, John Kitchener Armadale Court 2
09:30 MCQUEEN, Rachel Armadale Court 1
09:30 MILES, Tammy Marie Armadale Court 1
09:30 MILLER, Kevin Jacky Armadale Court 3
09:30 MILLER, Milinda Armadale Court 1
09:30 MILLER, Sarah Armadale Court 1
09:30 MISA, Lia Armadale Court 2
09:30 MITCHELL, Benjamin Ross Armadale Court 1
09:30 MOORE, Richard Stephen Armadale Court 2
09:30 MORRISON, Gregory James Armadale Court 3
09:30 MURRELL, Dwayne John Armadale Court 2
09:30 NARRIER, Edward Charles Armadale Court 3
09:30 NRAJENDRAN, Thinesh Armadale Court 1
09:30 O'CANNA, Patrick Gilou Ricky Armadale Court 1
09:30 O'NEILL, Christine Brenda Armadale Court 2
09:30 O'SHEA, Peter James Armadale Court 1
09:30 PARROTT, Michelle Louise Armadale Court 2
09:30 PAULUS, Chulanga Lakmal Dayaratna Armadale Court 1
09:30 PENNY, Jason Shane Armadale Court 2
09:30 PHILANDER, BRADLEY Armadale Court 1
09:30 PIERCE, Michael William Armadale Court 1
09:30 PLANE, Vernon Shane Armadale Court 2
09:30 QUINLAN, PETER Armadale Court 1
09:30 RAVEN, Nicole Anne Armadale Court 2
09:30 REED, Terry Lee Armadale Court 1
09:30 REID, Linden Benjamin Armadale Court 2
09:30 RONCON, Anthony Richard Armadale Court 2
09:30 ROWE, Cassie Ellen Armadale Court 1
09:30 SCHALK, Cody James Armadale Court 2
09:30 Schutz, Tracey Jacinta Armadale Court 1
09:30 SCOTT, Jackson Walter Armadale Court 1
09:30 SCRIMSHAW, Ian Armadale Court 2
09:30 SIMPSON, Geoffrey Graham Armadale Court 2
09:30 SMITH, Belinda Jane Armadale Court 2
09:30 SMITH, Brenden Armadale Court 2
09:30 SMITH, Fay Armadale Court 1
09:30 SMITH, Timothy James Armadale Court 1
09:30 SNOOK, Daniel Peter Armadale Court 2
09:30 STOCKLEY, Hayden Clive Armadale Court 1
09:30 TAULOA, Geraldine Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Edward Matthew Armadale Court 1
09:30 TEEDE, Guy Stanley Armadale Court 2
09:30 TEKLEMARIAM, Sileshi Begashaw Armadale Court 3
09:30 THOMAS, James Edward Armadale Court 3
09:30 TINECHEFF, MAYLEA Armadale Court 2
09:30 TRIMMER, Ivan Aaron Armadale Court 2
09:30 TROMPP, Jacob John Armadale Court 3
09:30 VARGA, Harley Michael Armadale Court 1
09:30 WALKER, Gordon Bushnell Armadale Court 2
09:30 WARREN, Xavier Harley Armadale Court 1
09:30 WARU, Che Colin Armadale Court 2
09:30 WATERS, Jayden Tracey Armadale Court 2
09:30 WEST, Andrew Mark Armadale Court 1
09:30 WHITBY, Shannon Christopher Armadale Court 3
09:30 WILLIAMS, Jarrod Alex Armadale Court 2
09:30 WILLIAMS, Kate Marie Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Maryanne Louise Armadale Court 1
09:30 WILLMOTT, Paige Nicole Armadale Court 1
09:30 WOODWARD, Carson Armadale Court 2
09:30 WOZNICA, Richard John Armadale Court 2
09:30 WRIGHT, Jarryd Stephen Armadale Court 1
09:30 YAKSICH, SHARON Armadale Court 1
09:30 YAPPO, Les James Armadale Court 2
09:30 YARRAN, Steven Christopher Armadale Court 1
09:30 ZIERE, Martijn Pieter Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
14:15 FLEMING, Sidney James Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Crook v Department of Transport EDL 773 2018 Court Room 1
09:30 PUSHMAN v Department of Transport EDL 771 2018 Court Room 1
Residential Tenancies
09:45 Alliance Housing WA v Collard & Anor RSTN 752 2018 Court Room 4
09:45 ASHTON v TAYLOR RSTN 723 2018 Court Room 4
09:45 BARTH v HOLY RSTN 759 2018 Court Room 4
09:45 BILSTON v MADONDO & Anor RSTN 711 2018 Court Room 4
09:45 BUCKLAND & Ors v PAIKOFF RSTN 742 2018 Court Room 4
09:45 CLARK v COWELL RSTN 761 2018 Court Room 4
09:45 DEPARTMENT OF COMMUNITIES- HOUSING AUTHORITY v ALONE RSTN 732 2018 Court Room 4
09:45 DONALDSON v ATHERTON RSTN 733 2018 Court Room 4
09:45 HOUSING AUTHORITY v MELLOWSHIP RSTN 722 2018 Court Room 4
09:45 HOUSING AUTHORITY v OBERSKI RSTN 731 2018 Court Room 4
09:45 Lorkiewicz v Cross RSTN 768 2018 Court Room 4
09:45 LUZI & Ors v LANGRIDGE & Anor RSTN 747 2018 Court Room 4
09:45 MACKAY & Anor v KERTON & Ors RSTN 764 2018 Court Room 4
09:45 Martella v SNOW & Anor RSTN 767 2018 Court Room 4
09:45 READ & Anor v LINDSAY RSTN 749 2018 Court Room 4
09:45 Torrisi & Anor v TORRISI RSTN 751 2018 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 BENNELL, Kyle Andrew Court Room 2
09:30 BRUCE, Dylan Court Room 2
09:30 COBBY, Dwayne William Court Room 2
09:30 COLE, Jayden Christopher Court Room 2
09:30 COOK, Kenneth John Court Room 2
09:30 CREALY, Kylie Marie Court Room 2
09:30 CUTHBERT, Joseph Leo Court Room 2
09:30 DINAH, Macker Joseph Court Room 2
09:30 ELLIOTT, Benjamin John Court Room 2
09:30 FREUNDT, Craig Geoffrey Court Room 2
09:30 GARLETT, Rayanne Louise Court Room 2
09:30 GUTHRIDGE KOWALSKI, Peter Lee Court Room 2
09:30 HILL, Glenda Leigh Court Room 2
09:30 HUBBARD, Stephen John Court Room 2
09:30 HUME, Michael Anthony Court Room 2
09:30 JOHNSON, Michael Brian Court Room 2
09:30 MANWARING, A'Mir Lee Court Room 2
09:30 MCDONALD, Jordan Levi Court Room 2
09:30 MCDONNELL, Mark Court Room 2
09:30 MCGUIRE, Nicole Marie Court Room 2
09:30 MCINTYRE, Elliot Jonathan Court Room 2
09:30 MCKENZIE, Michael James Court Room 2
09:30 MOKE, Roxanne Teataimihia Court Room 2
09:30 MORRIS, Jade Yvette Court Room 2
09:30 NEWPORT, ALEC Court Room 2
09:30 PARFITT, Kierren Lee Court Room 2
09:30 PARKES, Gordon William Court Room 2
09:30 PHILLIPS, Adam Craig Frank Court Room 2
09:30 REGAN, Bonnie Ellen Court Room 2
09:30 ROWE, JASMINE Court Room 2
09:30 SIMON, Andrew Jon Court Room 2
09:30 SORGIOVANNI, James Anthony Court Room 2
09:30 SUESSENBACH, Kingsley Conrad Court Room 2
09:30 TAYLOR, Brayden Curtis Court Room 2
09:30 THOMAS, Aaron Joseph Court Room 2
09:30 WATKINS, Jason Court Room 2
09:30 WESTON, Ronald Kim Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 BLAKENEY v Department of Transport EDL 329 2018 Court Room 2
09:30 SCERRI v Department of Transport EDL 220 2018 Court Room 2
09:30 WOODS v Department of Transport EDL 327 2018 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ADAMS, Samantha Teresa 4 - 41
09:00 ANDERSON, Cameron John 4 - 41
09:00 BUCHANAN, Kacie Shelly 4 - 41
09:00 CALLOW, Jack Bryan 4 - 41
09:00 CARVER, Jayden Harold 4 - 41
09:00 CHALMERS, Gemma Leanne 4 - 41
09:00 CHOULES, Matthew David 3 - 37
09:00 COLLARD, Harry Philip 4 - 41
09:00 COULTHARD, Abunda 4 - 41
09:00 DODD, Stanley James 4 - 41
09:00 DOWNIE, Ashly Bo 4 - 41
09:00 DUNN, Jack Symon 3 - 37
09:00 GALANTE, David Samuel 4 - 41
09:00 GENT, Ty 3 - 37
09:00 HARPER, Andrew Kenneth 4 - 41
09:00 HAWORTH, Scott 4 - 41
09:00 HUSTLER, Shanniah Margaret Lorraine 4 - 41
09:00 JONES, Michael Anthony 4 - 41
09:00 JOSEPH, Merle 3 - 37
09:00 KAHUKURA, Ariana Doreen 4 - 41
09:00 KOHN, Cody Patrick 4 - 41
09:00 LARSEN, Jeulisa May 3 - 37
09:00 LILLEY, Adam 4 - 41
09:00 LODER, LOIS 4 - 41
09:00 MCCARTHY, Kurt Gary 4 - 41
09:00 MICHAELS, Paul James Gregory 4 - 41
09:00 MURPHY, Joshua Steve 4 - 41
09:00 NGUYEN, Thai V 4 - 41
09:00 PARFITT HAMILTON, Rachelle Mariah 3 - 36
09:00 PASCO-THOMPSON, Cisco 3 - 37
09:00 PENNY, Aileen Coral 4 - 41
09:00 PHUN, Chiminh 4 - 41
09:00 QUINTERO RUBIANO, Leonardo 4 - 41
09:00 RILEY, Timothy Neil 4 - 41
09:00 RUSSON, Tre Lee Mckenzie Ward 4 - 41
09:00 SACCA, Brendan Luke 4 - 41
09:00 SIB, Khaody 4 - 41
09:00 STONELEY, Jordan David Tunui 4 - 41
09:00 THORNE, Thomas Milton 4 - 41
09:00 TOLEVSKI, Joni 4 - 41
09:00 TOWN, Eleathea Grace 4 - 41
09:00 WARD, Zoe Ann 4 - 41
09:00 WYNNE, Shirley Michelle 4 - 41
09:30 ANDERSON, Veronica Pearl 3 - 32
09:30 ARIKE, Michael Yongo 3 - 38
09:30 BATES, DANIEL 3 - 38
09:30 BILSTON, Clinton John 3 - 32
09:30 BODNEY, Darren Todd 3 - 38
09:30 DI CHIERA, Dean Antonio 3 - 38
09:30 ELLIOTT, Peter 3 - 38
09:30 GARVEY, MARK 3 - 38
09:30 GILLIES, Brendan Brian 3 - 32
09:30 HARRIS, Raymond Thomas 3 - 32
09:30 HART, Chantal Rose 3 - 32
09:30 HAYWARD, Zailn Jahson 3 - 38
09:30 HILL, Brody William Charles 3 - 32
09:30 HILTON, RYAN 3 - 32
09:30 HISHMEH, Ola 3 - 38
09:30 JACKSON, Codi James 3 - 38
09:30 KELLY, Frederick Lionel 3 - 32
09:30 MILES, Daniel John 3 - 38
09:30 Moore, June Rose 3 - 32
09:30 NARKLE, Roxanne Fiona 3 - 38
09:30 O'BRIEN, Mariah Kathleen 3 - 32
09:30 RICHARDSON, Michael John 3 - 32
09:30 SCHULSTAD, Keith Peter 3 - 38
09:30 SLATER, TREVOR JUSTIN 3 - 32
09:30 SNIEGOWSKI, Ricky John 3 - 38
09:45 BROWN, Glen David 3 - 32
09:45 ZEKUSCHIS, Brandon Wayne 3 - 32
10:00 ABBASIAN ARDESTANI, Homayon 4 - 41
10:00 AGGARWAL, Vinod Kumar 3 - 31
10:00 ANDERSON, Nicholas James 3 - 31
10:00 ANDERSON, Renee Gayle 4 - 41
10:00 ANDREWS, Joe 4 - 41
10:00 ASHARD, Shaan Paul 4 - 41
10:00 ASTILL, Jason Arthur Kenneth 3 - 31
10:00 BABAKARKHIL, Karimah Sabah 3 - 31
10:00 BAILEY, Paul Henry 5 - 55
10:00 BAILY, Carleton Rheyse 3 - 31
10:00 BAKE, Marvin Dale 3 - 31
10:00 BARNDEN, Kim Ryan 3 - 31
10:00 BARTORILLO, Travis John 4 - 41
10:00 BATEY, Terrence James 3 - 35
10:00 BENTLEY, Hugh 3 - 31
10:00 BONNICI, George Mario 5 - 55
10:00 BOURKE, Daniel John 3 - 31
10:00 BOVA, Gloria Anna 3 - 31
10:00 BOYD, Nicole Penny 4 - 41
10:00 BRADSHAW, Todd Andrew 3 - 37
10:00 BRIGGS, Anthony David 3 - 31
10:00 BROCKHOFF, Crystal Ellen 4 - 41
10:00 BROPHO, Brinton James 3 - 32
10:00 BROPHO, Jacqueline Simone 3 - 37
10:00 BROUN, Ross David 3 - 31
10:00 BURGESS, Matthew Lyle 3 - 37
10:00 BURNS, Mark George 3 - 31
10:00 BUTTERLY, Desmond 3 - 37
10:00 BYNDER, Gina May 4 - 41
10:00 BYRNE, Kelly Marie 3 - 31
10:00 CAMERON, Jamie Tamara 4 - 41
10:00 CAMPBELL, Shaun James 4 - 42
10:00 Carrasquinho, Celio 3 - 31
10:00 CASSIN, Mitchell James 3 - 32
10:00 CHAPMAN, Aaron William 4 - 41
10:00 CHASE, Notorious Te Aotahi 3 - 31
10:00 CHUNG, Chee Leong 3 - 31
10:00 CLARKE, Timothy John 4 - 41
10:00 Colbung, JADE ROBYN 3 - 31
10:00 COLLARD, Max Derek 3 - 37
10:00 CONLON, Wayne Lawrence 3 - 37
10:00 CORTES, Gilberto Arnaldo 5 - 55
10:00 CRO, Joseph 3 - 31
10:00 D'ACCAMPO, Dylan 4 - 41
10:00 DE PAULA, Rafael Padiar 5 - 55
10:00 DELACRUZ, Francis Galutan 3 - 37
10:00 DIMITROVSKI, Alexander 4 - 41
10:00 DRAGE, Tanisha Anne 3 - 31
10:00 ESPOSITO, SARA MARIA 3 - 31
10:00 ESSEX, Caleb Jerome 4 - 41
10:00 FAIRFULL, Barbara Anne 3 - 37
10:00 FARRELL, Shanna 3 - 37
10:00 FIDOCK, Jack Steven 3 - 37
10:00 GAN, Chern Qi 4 - 41
10:00 GAN, Chern Yow 4 - 41
10:00 GARLETT, Rebecca May 4 - 41
10:00 GIRMAY, Zekarias 3 - 37
10:00 GLENN, Terry John 3 - 31
10:00 GODFREY, Vivian Aubrey 4 - 41
10:00 GRANT, Cherie Michelle 3 - 31
10:00 HAASY, Andrew Joseph 3 - 35
10:00 Hall, Bryan John Ross 3 - 32
10:00 HAMILTON, HAMISH 4 - 42
10:00 HARRIS, Kevin William 3 - 37
10:00 HART, Dwayne Allen 3 - 32
10:00 HART, Michelle Joan 3 - 37
10:00 HARVEY, Jack Thomas 3 - 31
10:00 HATT, Dayshann Jay 3 - 32
10:00 HAZELL, Charley Anne 4 - 41
10:00 HEALISS, Kyle Jaydon 3 - 35
10:00 Hodder, Lewanna Charlene 4 - 41
10:00 HOOK, Wayne Austen 3 - 31
10:00 HOPPERTON, STEVEN 4 - 41
10:00 HORROCKS, CORAL 5 - 55
10:00 HORTON, Dean Ashley 3 - 31
10:00 JACKSON, Harley Michael 3 - 37
10:00 JAEGER, Hayley Rose 4 - 41
10:00 JAROSZ, David 3 - 31
10:00 JENKIN, Ross Blair 3 - 31
10:00 JEREMIAH, Oludare Abiodun 3 - 31
10:00 JETTA, Jake Joseph 3 - 32
10:00 JOHNSON, Angel Lee 4 - 41
10:00 JOVANOSKI, James Lee 3 - 31
10:00 KARLSSON, Mikael Tony Konstantin 3 - 31
10:00 KAUR, Simranjeet 3 - 31
10:00 KELLY, Alexander Steven 3 - 31
10:00 KELLY, Christopher John 3 - 32
10:00 KELLY, Peter John 4 - 41
10:00 Kickett, Revel John 4 - 41
10:00 KNIGHT, Daniel Richard 4 - 41
10:00 KOSTKA, Tanja Gisela 4 - 41
10:00 KRAKOUER, Brandon 3 - 37
10:00 LARKIN, Matthew Paul 4 - 41
10:00 LEGGERINI, Kieffer Neville 5 - 55
10:00 LESINA, Jack Allan 3 - 37
10:00 Lindegger, Gareth Peter 4 - 41
10:00 LLOYD, Ralph 3 - 32
10:00 LOVATT, Bradley Steven 5 - 55
10:00 LOWER, Simon Philip 4 - 42
10:00 MARAZIS, CHRISTOPHER JOHN C 4 - 41
10:00 MARCHI, Brandon Campbell 4 - 41
10:00 MARTIN, Jay Paul John 4 - 41
10:00 MATENGA, Kristen Leah 3 - 31
10:00 MELIA, Colette Suzanne 3 - 31
10:00 MERENDINO, Charles 3 - 37
10:00 MICHAEL, Melanie Ann 4 - 42
10:00 MILLER, Chantelle 4 - 41
10:00 MITCHELL, Liam Gregory 3 - 37
10:00 MOEKE, Joshua Hurae Tawera 4 - 41
10:00 MOGRIDGE, Christine Cheryl 5 - 55
10:00 MOLNAR, Stephen Robert 5 - 55
10:00 MOLONEY, Cameron James 3 - 35
10:00 MORGAN, Nicholas Hugh 3 - 31
10:00 MUKUL 3 - 31
10:00 NANNUP, Dallas Joy 3 - 37
10:00 NARRIER, Justin Trent 3 - 32
10:00 NEARY, Michael Joseph 3 - 31
10:00 NEMALLADHINNE, Akhil Sharma 3 - 31
10:00 NEWMAN, Kayla Marie 3 - 37
10:00 ODIAM, Luke Timothy 5 - 55
10:00 O'DONNELL, Damian Gregory 4 - 41
10:00 OLSEN, John Andrew 3 - 31
10:00 OLSEN, Matthew Nicholas John 3 - 31
10:00 ORR, Liam Brandon 4 - 41
10:00 O'TOOLE, Stephen James 4 - 41
10:00 OUTMAN, David 3 - 31
10:00 OVENS, Joshua Mark 3 - 35
10:00 PARFITT, Roy James 4 - 42
10:00 PBS Build Pty Ltd 4 - 41
10:00 PEEL, Emma Lee 3 - 37
10:00 PENNY, Daniel Ray 3 - 37
10:00 Penny, Jamie Lee Joanne 5 - 55
10:00 PICKETT, Delvene Alma 3 - 37
10:00 POLAK, Darren Patrick 3 - 32
10:00 Primmer-Clarke, Rikki-Lee Elizabeth 3 - 35
10:00 PROSSER, Clifton 3 - 35
10:00 PSAILA, Adam Kenneth 4 - 41
10:00 RALPH, Jackson Dean 5 - 55
10:00 REYNOLDS, Michael Anthony 3 - 37
10:00 RIDGWAY, Philip David 3 - 32
10:00 RODGERS, Tahlia Kate 3 - 31
10:00 ROSELT, Daniel James 4 - 42
10:00 ROUSE, Ashton Scott 4 - 41
10:00 ROWLAND, Scott James 3 - 37
10:00 RUFFIN, Deon James 3 - 37
10:00 RUSH, Caprice Roberta 3 - 35
10:00 RYAN, Simon Anthony 4 - 41
10:00 SAGE, ANTONY WILLIAM PAUL 3 - 31
10:00 Scaffidi, Guiseppe Diego 4 - 41
10:00 SCOTT, Jessica Lee 3 - 31
10:00 SHAW, Gypsy May 3 - 37
10:00 SILVESTRO, Daniel Frank 4 - 41
10:00 SMITH, Joshua John 3 - 31
10:00 STAVELEY, CHARLES 3 - 32
10:00 TAKIARI, Temapara 3 - 31
10:00 TAYLOR, Brooke Liana 3 - 37
10:00 TAYLOR, Jack 3 - 31
10:00 THATCHER, Corey James 4 - 41
10:00 THOMPSON, Benjamin 4 - 41
10:00 TILBURY, Benjamin Thomas 3 - 31
10:00 TRINIDAD, Ryan Anthony 3 - 31
10:00 TROTTER, Jessica Louise 4 - 41
10:00 TSAI, Maureen 4 - 41
10:00 TULLIO, Domenico 3 - 37
10:00 TYLER, Lee Anthony 3 - 37
10:00 VASIC, Jason 3 - 32
10:00 VUONG, Kim Van 3 - 31
10:00 WADDELL, Allan Thomas 4 - 41
10:00 WATERS, Alesha Caroline 3 - 37
10:00 WEST, Andrew 4 - 41
10:00 WHITBY, Brenton 3 - 32
10:00 WHITTFORD, Renee Lee 3 - 31
10:00 WILKIE, Geoffrey David 3 - 31
10:00 WILLIAMS, Melissa Jayne 3 - 35
10:00 WILSON, Joshua Ryan 3 - 32
10:00 WOOD, Graham John 4 - 41
10:00 WOODS, Jamie John 3 - 32
10:00 YARRAN, Christopher Robert 3 - 32
12:00 COOK, Stuart Michael 3 - 35
12:00 FYFE HARRIS, Benjamin Jacob 3 - 35
12:00 MORRIS, Michael Edward 3 - 35
12:00 NELSON, Timmothy David 3 - 35
12:00 PASK, Ethan Robert 3 - 35
12:00 RIPOHAU, Wade Tokomauri 3 - 35
12:00 SIMMONDS, Stephen Rolland 3 - 35
12:00 UGLE, Tori Josephine 3 - 35
14:15 AHMEDOV, Erhan 4 - 41
14:15 ANCUTA, Eduard 4 - 41
14:15 ANDERSON, Francis Charles 4 - 41
14:15 BARBUTO, BRADLEY 4 - 41
14:15 BIOCICH, Michelle Patricia 4 - 41
14:15 BOUCHERD, Somsake 4 - 41
14:15 BROWN, CRAIG 4 - 41
14:15 CALDWELL, Wayne Andrew 3 - 38
14:15 CULLETON, Rodney Norman 4 - 41
14:15 DAWSON, Francine 4 - 41
14:15 DIMER, Jaylen Denny 4 - 41
14:15 DIMER, Shaun Douglas 4 - 41
14:15 Dockers Demolition Pty Ltd 4 - 41
14:15 DODD, Ben Douglas 4 - 41
14:15 EDGILL, Shannon Dale 4 - 41
14:15 EVANS, Stephen Matthew 4 - 41
14:15 FITZGERALD, Mitchell James 4 - 41
14:15 FLANAGAN, Sarah Kathleen 4 - 41
14:15 FUREY, Scott Arnold 4 - 41
14:15 GAUNT, Benjamin James 4 - 41
14:15 GILL, Matt Chanan 4 - 41
14:15 GOULD, Christina Helena Rebecca 4 - 41
14:15 HALL, Bevan John 4 - 41
14:15 HANSEN, Corey Alistair 4 - 41
14:15 HART, Gary James 4 - 41
14:15 HAYWARD, Kyle Noel 4 - 41
14:15 HULL, Wayne Paul 4 - 41
14:15 ISSEYEGH, Arthur Edward Graham 3 - 38
14:15 JARIO, Pauline Michelle 4 - 41
14:15 JOHNSON, Daniel John 4 - 41
14:15 KESBY, Vanessa Anne 4 - 41
14:15 KICKETT, Eli Luke 4 - 41
14:15 LADBROOK, Joanne Wendy 4 - 41
14:15 LEEF, Fred Arthur 4 - 41
14:15 LIEDEL, Rolf Alexander Laurence 4 - 41
14:15 MILNER, Melissa May 4 - 41
14:15 MOIR, KATHERINE 4 - 41
14:15 NARKLE, Russell Darryl 4 - 41
14:15 PAVIC, Milos 4 - 41
14:15 Penny, Maitland James 4 - 41
14:15 PERE, Mafeking Beau Dean William Bullard 4 - 41
14:15 QUARTERMAINE, Kenneth Eric 4 - 41
14:15 RAMSEY, Joel Stephen 4 - 41
14:15 SALPIETRO, Carmelo 4 - 41
14:15 SLATER, David Craig 4 - 41
14:15 SMITH-HODDY, DANIELLE 4 - 41
14:15 STREET, Gregory Kelvyn 4 - 41
14:15 THORNTON, Shane Ashley 4 - 41
14:15 VUCEMILLO, STEVEN 4 - 41
14:15 WARD, Zoe Ann 4 - 41
14:15 WARSAME, Abdisalan Musa 4 - 41
14:15 YAPPO, Jennifer Edith 4 - 41
14:15 ZAIN, Alexander 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 BANGALORE SATHYANARAYANA v AFRASIABI ROO 13024 2018 7 - 71
09:30 Birman & Ride (a firm) v Forest Hope Pty Ltd GCLM 2172 2018 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Namok GCLM 18585 2017 7 - 71
09:30 Flashlane Pty Ltd v MCMURRAY GCLM 4707 2018 7 - 71
09:30 Heydari v Matthews RSTN 828 2016 7 - 71
09:30 John XXIII College Inc v Charleston GCLM 15957 2016 7 - 71
09:30 Jorbens Luxury Hotel Guides Pty Limited (ACN 099 223 980) v Broome Helicopter Services Pty Ltd (ACN: 105 421 814) ROO 10862 2018 7 - 71
09:30 Limestone Building Block Company Pty Ltd v Kiptum aka Abigail Chemeli Kiptum GCLM 7959 2017 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Lewis GCLM 9122 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Mbewe GCLM 9661 2018 7 - 71
09:30 Lumen Christi College v Kirkby & Anor GCLM 13094 2017 7 - 71
09:30 Meldrum v Dale GCLM 14374 2017 7 - 71
09:30 Messier v Parks MINOR 8410 2018 7 - 71
09:30 Romeo v Ladhams GCLM 2376 2018 7 - 71
09:30 Saker & Anor v Hill GCLM 9092 2018 7 - 71
09:30 Shire of Dardanup v Sawyer & Anor GCLM 1735 2018 7 - 71
09:30 THAPA v MCGILL ROO 10009 2018 7 - 71
09:30 The Anglican Schools Commission Incorporated v Doornbusch GCLM 7880 2018 7 - 71
09:30 TRUONG v FREDDY FABILA CTC 10686 2018 7 - 71
14:15 ELITE REFRIGERATION AND AIRCONDITIONING SERVICES PTY LTD atf ELITE REFRIGERATION & AIRCONDITIONING SERVICE TRUST v Dagostino & Ors GCLM 6129 2018 7 - 71
14:15 GICAROSA PTY LTD v KARA RSTN 12907 2018 7 - 71
Applications/Trial
09:30 Oze-Igiehon v Qatar Airways Group (Q.C.S.C.) ACN/ARBN : 105742916) & Anor CTC 9867 2018 9 - 94
CPC/Trial
09:30 Johnston v The State of Western Australia CPC 12160 2017 9 - 91
09:30 Mildern v The State of Western Australia CPC 14567 2018 9 - 91
09:30 Nguyen v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 11047 2014 9 - 91
09:30 The State of Western Australia v FARAM CPC 13404 2018 9 - 91
09:30 The State of Western Australia v Healy & Anor CPC 12484 2018 9 - 91
09:30 The State of Western Australia v THOMPSON CPC 13338 2018 9 - 91
09:30 Trajkoski v The State of Western Australia CPC 22921 2014 9 - 91
10:00 PALMERSTON NOMINEES PTY LTD v Wall & Anor MINOR 13326 2017 9 - 91
CTC/Trial
09:30 GARCIA v LONG LIFE ELECTRICAL SERVICES - LICENSE # EC11330 CTC 13992 2018 9 - 92
10:00 Harris & Ors v DeMol GCLM 15848 2016 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Bertolami v Department of Transport EDL 14888 2018 3 - 33
09:30 BURTT v Department of Transport EDL 14885 2018 3 - 33
09:30 CARROLL v Department of Transport EDL 14547 2018 3 - 33
09:30 CLARKSON v Department of Transport EDL 15043 2018 3 - 33
09:30 CRANE v Department of Transport EDL 15014 2018 3 - 33
09:30 DERRICK v Department of Transport EDL 14892 2018 3 - 33
09:30 DUMITRU v Department of Transport EDL 14691 2018 3 - 33
09:30 ELLERBY v Department of Transport EDL 15124 2018 3 - 33
09:30 HOANG v Department of Transport EDL 15008 2018 3 - 33
09:30 Hunter v Department of Transport EDL 14729 2018 3 - 33
09:30 KINGI v Department of Transport EDL 14791 2018 3 - 33
09:30 MOORE v Department of Transport EDL 14782 2018 3 - 33
09:30 STEVENS v Department of Transport EDL 15065 2018 3 - 33
09:30 Watson v Department of Transport EDL 14922 2018 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 Macedon Transport Pty Ltd v Casa Del Dolce (WA) Pty Ltd MINOR 10926 2018 7 - 7.3
09:00 White v WESTLAKE CORPORATION (A FIRM) MINOR 3560 2018 7 - 7.2
09:30 Longo v Tormaz Pty Ltd GCLM 2603 2018 7 - 7.2
09:30 R & O Nominees Pty Ltd as trustee for Ryan's Quality Meats Unit Trust (ACN 110 348 617) v Garcia & Anor GCLM 6173 2018 7 - 7.3
10:00 Brown v Brown MINOR 10837 2018 7 - 7.3
10:00 Daff v Parker GCLM 7860 2018 7 - 7.2
10:30 Macalonan v Sadiq GCLM 8204 2018 7 - 7.2

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 HOUSING AUTHORITY v CASEY RSTN 51 2018 Court Room 1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
09:00 BENNIE, Kelvin Police Station Courtroom
09:00 BERRINGAL, Patrick Police Station Courtroom
09:00 CARTER, Nathan Ralph Police Station Courtroom
09:00 CHERRABUN, Damien Ashley Police Station Courtroom
09:00 CROWE, Taran Police Station Courtroom
09:00 DARKIE, Michael Police Station Courtroom
09:00 GREEN, Cody Anthony Police Station Courtroom
09:00 HALE, Isaac Police Station Courtroom
09:00 HERBERT, Semon Laurence Police Station Courtroom
09:00 JINDERAH, Warren Police Station Courtroom
09:00 JUBADAH, Cyril Police Station Courtroom
09:00 MALO, Leroy Police Station Courtroom
09:00 MANDIJERRY, Aaron Police Station Courtroom
09:00 MARR, Bayden John Victor Police Station Courtroom
09:00 MIDDLETON, Clyren Bobby Thomas Rodney Police Station Courtroom
09:00 NUGGETT, Barry Police Station Courtroom
09:00 OSCAR, Jd Camarillo Police Station Courtroom
09:00 OSCAR, Leah Police Station Courtroom
09:00 PASINGER, Bryan Police Station Courtroom
09:00 PRIZMIC, Tanya Lee Police Station Courtroom
09:00 RANGI, Joshua Edward Police Station Courtroom
09:00 ROGERS, Remiguezs Dean Police Station Courtroom
09:00 SEBASTIAN, Shirley Police Station Courtroom
09:00 SHANDLEY, Andrew Police Station Courtroom
09:00 SHANDLEY, Keone Rodney Andrew Police Station Courtroom
09:00 SNELL, Henry Police Station Courtroom
09:00 STEVENS, Daliany Mcquade Police Station Courtroom
09:00 SURPRISE, Mannic Police Station Courtroom
09:00 YEEDA, Ray Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 BARIN, Hamdani Court Room 1
09:00 BROWN, Colin Michael Court Room 1
09:00 BROWNE, Daniel Craig Court Room 3
09:00 BUCKLE, Jayden Andrew Court Room 1
09:00 CLOSE, Jayden Luke Court Room 1
09:00 COLLINS, Edward Court Room 1
09:00 COOK, Harley David Court Room 1
09:00 DARLEY, Declan Court Room 1
09:00 DERENCH, Christopher James Court Room 1
09:00 DESAVIE, Nathalie Anne Court Room 1
09:00 DOWNIE, CRAWFORD Court Room 3
09:00 DREW, Sharna-Lee Gaie Court Room 1
09:00 ERCEG, Christopher Thomas Court Room 1
09:00 FISH, Peter James Court Room 1
09:00 FRANK, Blanche Elsie May Court Room 3
09:00 GELMI, Benjamin Edward Court Room 3
09:00 GLOVER, Samuel David Swan Court Room 1
09:00 HALICKI, Jessica Marie Frances Court Room 1
09:00 HARRIS, Nathan Court Room 1
09:00 HAY, David Laurence Balsille Court Room 3
09:00 HAZLEWOOD, Michael Douglas Court Room 1
09:00 HILLMAN, Jason William Court Room 3
09:00 HOLLAND, Ryan John Court Room 1
09:00 JONES, Inge Katerina Court Room 1
09:00 JONES, Walley Kenneth Ivan Court Room 3
09:00 KANYO, Frank Court Room 3
09:00 KERR, Lisa Amy Court Room 1
09:00 LAMA, Matthew William Court Room 1
09:00 LEACH, Matthew Francis Court Room 1
09:00 LENKO, Richard Horst Court Room 1
09:00 LIVA, Brendan Michael Court Room 1
09:00 M P HARIDAS, Sumitra Court Room 1
09:00 MACKAY, William James Court Room 1
09:00 MALHO, Michelle Alison Court Room 1
09:00 MASCHETTE, Adam Court Room 3
09:00 MCCORRY, Paul Brendon Court Room 1
09:00 MCGARRY, Michael Alexander Court Room 1
09:00 MCGEE, John Paul Court Room 1
09:00 MESNIKOFF, Lance David Court Room 1
09:00 MILLER, Brendon Mark Court Room 1
09:00 MOYO, Brandon-Lee Court Room 1
09:00 MUNRO, Alex Court Room 1
09:00 NUNEZ, Santos Court Room 1
09:00 OGLE, Renaldo Peter Court Room 1
09:00 OMAN AGALE, Del Court Room 1
09:00 ORCHARD, Shayne Richard Court Room 1
09:00 PAARDEKOOPER, Melissa Jade Court Room 1
09:00 PERRY, Donna Lee Court Room 1
09:00 PETERS, Robert James Court Room 1
09:00 PETTMAN, Katherine Terese Court Room 1
09:00 PUNCH, Stephanie Jade Court Room 1
09:00 RATTA, Nicola Court Room 1
09:00 REDWARD, LEE WARRICK Court Room 1
09:00 REID, John Bruce Court Room 3
09:00 SARANTOS, Jonathan Stanley Court Room 1
09:00 SCHEEL, Florian Adly Court Room 1
09:00 SHEAHAN, Dillon James Court Room 1
09:00 SHORT, Bethany Grace Starrs Court Room 1
09:00 STONE, Adam Laurence Court Room 1
09:00 STONE, Keri Ann Court Room 1
09:00 SUBRAMONEY, Kevashen Kyle Court Room 1
09:00 SUNJIC, Toni Court Room 1
09:00 TOOVEY, John Alfred Court Room 1
09:00 URQUHART, Brennan Glenn Court Room 3
09:00 VAN DER DOES, Troy Court Room 3
09:00 VERRAN, Bryce Joel Court Room 1
09:00 VICKERS, Kenneth George Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Alan Edward Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Emma Rose Radford Court Room 1
09:00 WOODS, Jeremy James Court Room 3
10:00 BASSETT, TYRON Court Room 2
10:00 CAPAUL, Etienne Court Room 2
10:00 MENDONCA, Jose Paulo Court Room 2
10:00 ORENSHAW, Rachel Leanne Court Room 2
10:00 WILKINSON, CHAUNTELLE Court Room 2
10:00 WOODS, Jeanette Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Konstek v AHG WA 92015) Pty Ltd Trading as Diesel Motors CTC 955 2018 Pre-Trial Conference Room
10:00 4 Seasons Outdoor Living Pty Ltd v KEESING GCLM 1099 2018 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 HARRIS, Christopher Roy Stephen Lance Courtroom 1
09:30 MALLARD, Brian Laurence Courtroom 1
09:30 OLIVER, Walter James Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 BELL v Department of Transport EDL 514 2018 Courtroom 1
09:30 Connolly v Department of Transport EDL 512 2018 Courtroom 1
09:30 PHEASE v The Director General of Transport EDL 497 2018 Courtroom 1
09:30 WESTON v Department of Transport EDL 513 2018 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
14:15 Crane & Anor v WALLER & Anor RSTN 142 2015 Courtroom 1
14:15 Hyde v Hinfelaar RSTN 108 2018 Courtroom 1
14:15 PEAKER v ALFIG PTY RSTN 486 2018 Courtroom 1
14:15 S&K ELECTRICAL CONTRACTING PTY LTD v BLACK CTC 489 2018 Courtroom 1
14:15 WHITEHEAD-KOWALD v VAN DUYN RSTN 479 2018 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ANZA, Jason Paul Courtroom 2
09:30 BOLLAND, Glen Courtroom 2
09:30 BOYLE, Ryan Dennis Paul Courtroom 2
09:30 BRADSHAW, Kristen Michelle Courtroom 2
09:30 BURNS, Paul Julian Courtroom 2
09:30 DONALD, Brett Rankin Courtroom 2
09:30 DRAYTON, Damien Wade Courtroom 2
09:30 ENGLISH, Warren Sonny Courtroom 2
09:30 FAHY, Thomas Edward Courtroom 2
09:30 FARMER, Maitland Frank Courtroom 2
09:30 FOTI, Benjamin Lee Courtroom 2
09:30 GRAY, Peter James Courtroom 2
09:30 HAWKINS, Harrison Courtroom 2
09:30 HEDGE, Steven Tony Courtroom 2
09:30 HEPBURN, Alexander Franz Courtroom 2
09:30 JONES, Dion Rene Courtroom 2
09:30 KOT, James Michael Courtroom 2
09:30 LAL, Rajesh Courtroom 2
09:30 MAJEKODUNMI, Dennis Olaleye Courtroom 2
09:30 PAVLIC, Jack Rafael Courtroom 2
09:30 PROUT, Jason William Courtroom 2
09:30 RICHES, Jordan Stanley Courtroom 2
09:30 RIDDOCH, Rudy Aaron Courtroom 2
09:30 SAMUEL, Michael Andrew James Courtroom 2
09:30 SMITH, Gregory John Courtroom 2
09:30 STIGTER, Brenden John Courtroom 2
09:30 THORNE, Sasha Maree Courtroom 2
09:30 WALSH, James Dean Courtroom 2
09:30 WALTON, Anthony Kurt Courtroom 2
09:30 WATSON, Luke Rodney Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Leighton Courtroom 2
09:30 ZOREC, Shane Dimitris Courtroom 2
10:00 EYRE, Jane Margaret Courtroom 1
10:00 WEYMARK, Jarrod Sidney Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 Gunner v Department of Transport EDL 2301 2018 Courtroom 1
09:00 PO HTO v Department of Transport EDL 2303 2018 Courtroom 1
09:00 Smith v Department of Transport EDL 2297 2018 Courtroom 1
Pre-Trial Conference
10:00 POWERBASE HOLDINGS v SILVA MINOR 1785 2018 Courtroom 4
10:30 Dragun v Curtis GCLM 1883 2018 Courtroom 4
11:00 Simpson v ADJ Motor Company Pty Ltd GCLM 1858 2018 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 KENNEDY, Daniel Robert Court1 Children's/Community Court
10:00 MAZURAK, Adam Henry Court1 Children's/Community Court
10:00 SLATER, Scott Aubrey Court1 Children's/Community Court
10:00 SMITH, Shane Kevin Court1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 MCARDELL v Department of Transport EDL 613 2018 Court1 Children's/Community Court

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing
09:00 BOONA, Roger Courtroom
09:00 CLARK, Koren Nolan Courtroom
09:00 CLARKE, Elliot Roy Courtroom
09:00 KARADADA, Malcolm John Courtroom
09:00 MANGOLAMARA, Jacob Brian Courtroom
09:00 MANGOLAMARA, Jeffery Thomas Courtroom
09:00 MARALTADJ, Marcus William Courtroom
09:00 UNGHANGO, Levina Magdeline Courtroom
09:00 UNGHANGO, Stanley Brian Courtroom
09:00 WILLIAMS, Regina Courtroom

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
09:45 KICKETT, David True Douglas Courtroom 1
10:00 COOK, Harley David Courtroom 1
10:00 DOYLE, Christopher Phillip Courtroom 1
10:00 FITCH, Ryan James Courtroom 1
10:00 KABUL, Sudirman Courtroom 1
10:00 MOODY, Amy Louise Bernadette Courtroom 1
10:00 NICHOLSON, Charlotte Merehina Alicia Rangiora Courtroom 1
10:00 SAMUELS, Atraeu Te Rangimarie Courtroom 1
10:00 WARD BOLTON, Alice Dakota Joaline Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 HOUSING AUTHORITY v CHULUNG RSTN 84 2018 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Robert James Courtroom 1
09:30 BARNES, Neil Adrian Courtroom 1
09:30 BENNELL, Patricia Narelle Courtroom 1
09:30 BENNETT, Jesse John Courtroom 1
09:30 BROWN, Mathew John Courtroom 1
09:30 BUTTIGIEG, Brendan Peter Courtroom 1
09:30 CAMBAGE, Christopher Lawson Courtroom 1
09:30 CHALLEN, Samantha Fay Courtroom 1
09:30 CROSS, Rueben Wayne Courtroom 1
09:30 DONKER, Dean James Courtroom 1
09:30 DUNSTAN, Colin Brian Courtroom 1
09:30 ERWIN, Roy James Courtroom 1
09:30 EVANS, Lyndon Gary Courtroom 1
09:30 FARMER, Benjamin Steven Courtroom 1
09:30 GRAHAM, Paul Maungatapu Ngaroma Courtroom 1
09:30 GREENWOOD, Dane Ashley Courtroom 1
09:30 HARGREAVES, Julian Courtroom 1
09:30 HARRIS, Brandon Zac Courtroom 1
09:30 HAXTON, Ewan Mcdonald Courtroom 1
09:30 HEMMINGS, Ashlee Louise Courtroom 1
09:30 HOOK, AARON Courtroom 1
09:30 JARDINE, Ashley John Courtroom 1
09:30 Jefferies, Chandell Celia Courtroom 1
09:30 JENKIN LUDBEY, Linx Leonard Courtroom 1
09:30 KELLY, Travis Daniel Courtroom 1
09:30 KIRK, Travis Ian Courtroom 1
09:30 KNAPE, Storm Lynnette Courtroom 1
09:30 LANDERS, Amiee Anne Courtroom 1
09:30 LEE STEERE, Mark Alexander Courtroom 1
09:30 LESINA, Jamie-Lee Ann Courtroom 1
09:30 LINDSAY, Jessie Archibald Courtroom 1
09:30 MACK, Kim William Courtroom 1
09:30 MCCRYSTAL, Brandon James Courtroom 1
09:30 MCCURLEY, Corey Steven Adrian Courtroom 1
09:30 MCLEOD, Cameron Allen Courtroom 1
09:30 MELLOWSHIP, Jace Courtroom 1
09:30 MOILER, Kirsten Eloise Courtroom 1
09:30 MORRISON, Robert Lee Courtroom 1
09:30 MURRAY, David Anthony Courtroom 1
09:30 NANNUP, Mark Jonathon Courtroom 1
09:30 NGATAI, Hudson Tahi Courtroom 1
09:30 PEARSON, Bradley John Courtroom 1
09:30 POLLOCK, Jacqueline Courtroom 1
09:30 POWER-LEO, Chloe Shannen June Courtroom 1
09:30 READ, Ashley Hayes Courtroom 1
09:30 ROSENWALD, Celena Dawn Courtroom 1
09:30 ROUFEIL, Michael George Courtroom 1
09:30 RUNDELL, Jason Harold Courtroom 1
09:30 SAYERS, Trevor Arthur Courtroom 1
09:30 SLATER, Jessica Lee-Anne Courtroom 1
09:30 SMITH, Damon Allan Courtroom 1
09:30 SOARES, Nathan Jay Courtroom 1
09:30 SORENSEN, Peter James Murray Courtroom 1
09:30 STACK, Craig Alex Courtroom 1
09:30 STAFFORD, Gary Courtroom 1
09:30 TEMPLIN, Jaimee Marie Courtroom 1
09:30 TILBROOK, Janine Rae Courtroom 1
09:30 WILKINS-WAIARIKI, Troy Earnist Courtroom 1
09:30 WILSON, Reif Troy Courtroom 1
09:30 WOODS, Carl John Courtroom 1
09:30 YOUNG, Samara Jade Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Anderson v Folkens MINOR 477 2017 Courtroom 2
09:30 Astle v COOPER & Anor RSTN 237 2018 Courtroom 2
09:30 BETHANIE HOUSING LIMITED v FLEMING RSTN 708 2018 Courtroom 2
09:30 Mcintosh v Walters MINOR 1497 2017 Courtroom 2
09:30 Orohoe & Anor v Green & Anor MINOR 1490 2017 Courtroom 2
09:30 Siemons & Anor v Bowes & Anor RSTN 328 2018 Courtroom 2

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ABRAHAM, Graham Mervyn Courtroom 1
09:30 ADRIAENS, Blade Michael Courtroom 1
09:30 ALIZADA, Abdul Khaleq Courtroom 1
09:30 ALVARZA, Ali Courtroom 1
09:30 BANJAC, Milanko Courtroom 1
09:30 BARON, Danielle Rebekah Courtroom 1
09:30 BIN, Sokbunthy Courtroom 1
09:30 BISHOP, Matthew Neil Courtroom 1
09:30 BOUNDRY, Tyron James Courtroom 1
09:30 BRENTON, Anthony Philip Courtroom 1
09:30 BROWN, Benjamin Reece Courtroom 1
09:30 CALYUN, William Douglas Courtroom 1
09:30 CAMERON, Eddie Charles Courtroom 1
09:30 CELANI, Gino Mario Courtroom 1
09:30 CELENZA, Jason Anthony Courtroom 1
09:30 CHAMBERS, Jamie Zack Courtroom 1
09:30 COBANOVIC, William Courtroom 1
09:30 COVICH, Simone Marnie Courtroom 1
09:30 CURTIS, Tanya Lee Courtroom 1
09:30 DAVIS, Jayden Luke Courtroom 1
09:30 DICK, Shane Joseph Courtroom 1
09:30 DINAH, Caroline Rosemary Alice Courtroom 1
09:30 EADES, Ashley David Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Michael Gary Courtroom 1
09:30 EMINOSKI, Sanela Courtroom 1
09:30 FRANCIS, Marlon Joseph Solomer Courtroom 1
09:30 FREIND, Luke Craig Courtroom 1
09:30 FRUSHER, Dwayne Anthony Courtroom 1
09:30 FURMEDGE, Jarrod Courtroom 1
09:30 GRAY, Benjamin Paul Courtroom 1
09:30 GUNSON, Michael Anthony Courtroom 1
09:30 HAWKINS, Matthew James Courtroom 1
09:30 HERBERT, Patrick Arron Courtroom 1
09:30 HERZFELD, Sharen Courtroom 1
09:30 HOPWOOD, Christopher Adam Courtroom 1
09:30 HUBY, Alysha Jane Courtroom 1
09:30 HUIA, Gabriel Anahera Courtroom 1
09:30 JONES, Warren Raye Courtroom 1
09:30 KELLY, Jason Shane Courtroom 1
09:30 KERHART, Andre Jerome Courtroom 1
09:30 LAVIN, Wendy Margaret Courtroom 1
09:30 LAVIS, Clayton John Courtroom 1
09:30 LAWRENCE, Ryan Matthew Courtroom 1
09:30 LEWIS, Saydie Christina Courtroom 1
09:30 LEWIS, Zoe Courtroom 1
09:30 LJUBOJA, Rade Courtroom 1
09:30 LOUGH, Keith David Courtroom 1
09:30 LUBICZ, Sharyn Narelle Courtroom 1
09:30 MARTIN, Steven William Courtroom 1
09:30 MARTINEAU, Stephan Robert Courtroom 1
09:30 MCCOULL, HAMISH Courtroom 1
09:30 MCKECHNIE, Jessica Lee Courtroom 1
09:30 MCPHILLIPS, Anthony Richard Courtroom 1
09:30 MEREDITH, Brendan Dean Courtroom 1
09:30 MIPPY, Clinton James Courtroom 1
09:30 MOORE, Daniel Lee Courtroom 1
09:30 MTSHENA, Kudakwashe Courtroom 1
09:30 MURPHY, Joshua Steve Courtroom 1
09:30 NANNUP, Nikita Sue Courtroom 1
09:30 NARKLE, Aaron Michael Courtroom 1
09:30 NGUYEN, Phuong Mai Lynh Courtroom 1
09:30 NIXON, Katie Courtroom 1
09:30 NORTH-MOORE, Craig Benjamin Courtroom 1
09:30 OGILVIE, Ricky Edward Courtroom 1
09:30 PAGE, Brendon Courtroom 1
09:30 PATERSON, Brett John Mitchell Courtroom 1
09:30 PAWELEC, Evelyn Elizabeth Courtroom 1
09:30 PORTLOCK, Aaron Courtroom 1
09:30 PRIOR, Daniel Jason Courtroom 1
09:30 PRIOR, Sharyn Maxine Courtroom 1
09:30 PROSSER, Gwen Patricia Corrina Courtroom 1
09:30 RATIMA, Khim Rongonui Courtroom 1
09:30 REDEL, James Philip Courtroom 1
09:30 REED, Craig Anthony Courtroom 1
09:30 RILEY, Leroy Joel Courtroom 1
09:30 ROBERTS, Gregory John Charles Courtroom 1
09:30 ROBINSON, Stephen Keith Courtroom 1
09:30 ROSBERGEN, Adriana Michayle Courtroom 1
09:30 RYDER, Sheree Brenda Lee Courtroom 1
09:30 SAITO-ABDULLAHI, Sahal Mohamoud Courtroom 1
09:30 SCOTT, Justin Leigh Courtroom 1
09:30 SIMS, Rachel Elizabeth Courtroom 1
09:30 STEWART, Scott Mark Courtroom 1
09:30 STIDWORTHY, Dennis Paul Gerald Courtroom 1
09:30 SULLIVAN, Kayla Jermaine Courtroom 1
09:30 SUTTON, Clinton Dale Michael Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Paul David Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Ryan Nepia Courtroom 1
09:30 THOMPSON, Reece Alan Courtroom 1
09:30 THORNE, Ambia Dara Courtroom 1
09:30 THWAITES, Jason Matthew Courtroom 1
09:30 TUAI, Moses Courtroom 1
09:30 TURNER, Kyle John Courtroom 1
09:30 TYSON, Cheyanne Courtroom 1
09:30 UGLE, TRAVIS JAMES Courtroom 1
09:30 VERSACE, Giuseppe Paul Courtroom 1
09:30 VIDICH, Matthew Anthony Courtroom 1
09:30 WARD, Stewart Lance Courtroom 1
09:30 WHITE, Jaxon James Courtroom 1
09:30 WOOD, James Alexander Courtroom 1
09:30 YACUB, Joy John Odrande Courtroom 1
09:30 YAPPO, Ernest Patrick Courtroom 1
14:15 MATINI, Jessie Moelau Sanelle Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Morgan & Anor v Morgan & Anor MINOR 1626 2018 Conference Room
10:00 Dunk v Gibson GCLM 1570 2018 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
11:30 DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/AS HOUSING AUTHORITY v HAMILTON RSTN 120 2018 Courtroom 1
11:30 DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/AS HOUSING AUTHORITY v THORNE RSTN 128 2018 Courtroom 1
11:30 ELLIOTT v WILTON RSTN 127 2018 Courtroom 1
11:30 HEFRIADI v MOIR JANSEN & Anor RSTN 126 2018 Courtroom 1
11:30 McGeown v BAXTER RSTN 130 2018 Courtroom 1
11:30 VINCENT & Anor v BOURDON & Anor RSTN 129 2018 Courtroom 1

Ravensthorpe Police Station
62 Morgans Street, RAVENSTHORPE
Criminal Listing
10:30 HIRA, Terauaroha Police Station Courtroom
10:30 LAMPERD, Dylan Joseph Police Station Courtroom
10:30 LANGLEY, Nicholas Ian Police Station Courtroom
10:30 SUCHENKO, Natasha Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ALFORD, Brodie Evan Antony Courtroom 2
09:30 BALLANTYNE, Candice Michelle Courtroom 2
09:30 BENNETT, Leanne Patricia Courtroom 2
09:30 BOWN, Sasha Louise Courtroom 2
09:30 CLOSE, Jayden Luke Courtroom 2
09:30 COLLINS, Suzanne Courtroom 2
09:30 COX, Nathan Jeffery Courtroom 2
09:30 DAWSON, Adam John Courtroom 2
09:30 ELLIS, Shane Micheal Courtroom 2
09:30 FLESHER-KAHUI, Ethan Courtroom 2
09:30 GHILARDI, Dylan Edward Courtroom 2
09:30 HALLORAN, Aaron James Courtroom 2
09:30 JONES, Gemma Maree Courtroom 2
09:30 KARANGAROA, Rico Harawera Lawrenson Courtroom 2
09:30 KIRK, Scott Darren Courtroom 2
09:30 LONGBONE, Sonny Ernest Courtroom 1
09:30 MACKEY, Liam Kieran Courtroom 2
09:30 MAGUIRE, Greg John Courtroom 2
09:30 MATHER, Emma Laura Courtroom 2
09:30 MATTHEWS, Joanne Marie Courtroom 2
09:30 MAXWELL, Heather Bonnie Courtroom 2
09:30 MCCAULEY, Darren Courtroom 2
09:30 MCEVOY, Jamieson Jane Courtroom 2
09:30 MCGARRY, Michael George James Courtroom 2
09:30 MCGIBBON, Krissy Rose Courtroom 2
09:30 MODI, Elisoma L Courtroom 2
09:30 MUNDAY, Joshua Geoffrey Courtroom 2
09:30 NEILSON, Jacob Rex Courtroom 1
09:30 OLIVER, John Stuart Courtroom 2
09:30 OTWAY, Brent Robert Courtroom 2
09:30 PATHMANATHAN, Gowrie Courtroom 2
09:30 PEEDLE, Rhys David Courtroom 2
09:30 PENNY, Harry Desmond Courtroom 2
09:30 PYKE, Kane Michel Courtroom 2
09:30 RICHARDS, Victoria Collien Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Sarah Jean Courtroom 2
09:30 ROCHESTER, Raymond John Courtroom 2
09:30 RUSH, James Glenn Courtroom 2
09:30 RYBAK, Antony Thomas Courtroom 2
09:30 SEAMAN, Jasmine Amy Courtroom 2
09:30 SEEBER, Noel Courtroom 2
09:30 SEVERS, Courtney Bernadette Courtroom 2
09:30 SMITH, Brenton Wayne Courtroom 2
09:30 TREGO, Mareta Courtroom 2
09:30 TUAZON, Rosela Charlotte Cenon Courtroom 2
09:30 VARISCHETTI, Louis James Courtroom 2
09:30 VICKERS, Kenneth George Courtroom 2
09:30 WALKER, Phillipe Thomas Arthur Courtroom 2
09:30 WEBB, Sheldan Aubrey Courtroom 1
09:30 WELLS, Joy Maree Courtroom 2
09:30 WIXON, Danielle Louise Courtroom 2
11:30 STEPHENS, Coleby Peter Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 B&D Australia Pty Ltd v Alborough MINOR 128 2017 Courtroom 1
09:30 Brandt v MJB CONCRETING CTC 1020 2018 Courtroom 1
09:30 COLLINS & Anor v MUDFORD RSTN 1322 2018 Courtroom 1
09:30 CRAFTER & Anor v WELSH & Anor RSTN 1304 2018 Courtroom 1
09:30 King v Home 2 Home Realty RSTN 1429 2018 Courtroom 1
09:30 Lloyd v Goray GEN 1438 2018 Courtroom 1
Residential Tenancies
09:30 MALTER v VAN ARKEL RSTN 1504 2018 Courtroom 3
09:30 ASKITIS v MORGAN RSTN 1464 2018 Courtroom 3
09:30 BALDE & Anor v SANDLER & Anor RSTN 1487 2018 Courtroom 3
09:30 BERRY & Anor v SHUTTLEWORTH & Anor RSTN 1437 2018 Courtroom 3
09:30 Blockley v Mendes RSTN 1440 2018 Courtroom 3
09:30 BRIERLEY v FRYEARSON RSTN 1493 2018 Courtroom 3
09:30 CANUTE INVESTMENTS LTD v DEAN & Anor RSTN 1505 2018 Courtroom 3
09:30 Davey v Vranic RSTN 703 2018 Courtroom 3
09:30 FRANKLIN & Anor v JOHNSON RSTN 1462 2018 Courtroom 3
09:30 Harris & Anor v Palmer & Anor RSTN 1510 2018 Courtroom 3
09:30 HEALD v MCNAMARA RSTN 1515 2018 Courtroom 3
09:30 HENDERSON v GAUGG & Anor RSTN 1422 2018 Courtroom 3
09:30 HOUSING AUTHORITY v MURRAY RSTN 1483 2018 Courtroom 3
09:30 HOUSING AUTHORITY v NUNDLE RSTN 1370 2018 Courtroom 3
09:30 Hudson v Desavie RSTN 1458 2018 Courtroom 3
09:30 Jacob v Finch & Anor RSTN 1494 2018 Courtroom 3
09:30 MARTYN v CHRISTOPHERS & Anor RSTN 1330 2018 Courtroom 3
09:30 Maxit Properties Pty Ltd v Slegers RSTN 1520 2018 Courtroom 3
09:30 MCGREAL v BROWN RSTN 1496 2018 Courtroom 3
09:30 NG v Lynch RSTN 1172 2018 Courtroom 3
09:30 Reeve v Narrier RSTN 1428 2018 Courtroom 3
09:30 Rimmer v Johnston RSTN 1528 2018 Courtroom 3
09:30 Safi v Lee RSTN 1486 2018 Courtroom 3
09:30 SCHWAIGER v BULLOCK-MEWS & Anor RSTN 1498 2018 Courtroom 3
09:30 STEPHEN & Anor v WITHERS RSTN 1482 2018 Courtroom 3
09:30 Taylor v Cairns RSTN 1495 2018 Courtroom 3
09:30 THOMSON & Anor v GILTRAP & Anor RSTN 1497 2018 Courtroom 3
09:30 TREMLETT & Anor v BURNETT RSTN 1517 2018 Courtroom 3
09:30 ZHANG v JESSUP & Anor RSTN 1519 2018 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Gale & Anor GCLM 2092 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Gallagher & Anor GCLM 2054 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Milosevic GCLM 1948 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v O'Connell GCLM 1851 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Ratcliffe GCLM 2022 2017 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Rockingham No.1 Pty Ltd (ACN: 167 118 881) GCLM 1945 2017 Courtroom 3
11:00 LIVING WATERS LUTHERAN COLLEGE INC v HALL GCLM 298 2018 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 LIMBIE, Eugenia Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Australian Portable Camps Pty Ltd trading as Blackrock Tourist Park v FERREIRA CTC 296 2018 Courtroom 1
09:00 BATTELLEY v Department of Transport EDL 380 2018 Courtroom 1
09:00 Berringal v Department of Transport EDL 935 2010 Courtroom 1
09:00 Butt v Department of Transport EDL 363 2018 Courtroom 1
09:00 COGGAN v Department of Transport EDL 379 2018 Courtroom 1
09:00 Finaughty v Department of Transport EDL 330 2018 Courtroom 1
09:00 Flowers v Department of Transport EDL 376 2018 Courtroom 1
09:00 GOVERNMENT REGIONAL OFFICERS HOUSING (HOUSING AUTHORITY) v DIMMACK RSTN 279 2018 Courtroom 1
09:00 GOVERNMENT REGIONAL OFFICERS HOUSING v DZIOMBAK RSTN 342 2018 Courtroom 1
09:00 Housing Authority v Harshaw RSTN 201 2018 Courtroom 1

Southern Cross Courtroom
Canopus Street, SOUTHERN CROSS
Criminal Listing
09:00 BEARD, Adrian James Courtroom
09:00 CLARKE, David Anthony Courtroom
09:00 HATCH, Grant Owen Courtroom
09:00 HUME, Raewyn Courtroom
09:00 KELBERG, David Paul Courtroom
09:00 LUCAS, Graham Sydney Courtroom
09:00 Marvel Loch Hotel T/A Marvel Loch Hotel Courtroom
09:00 MUSCHEK, Karl Walter Courtroom
09:00 NICOLETTI, Giovanni Basilio Courtroom
09:00 PRIESTLEY, Jill Courtroom
09:00 ROSS, Rachael Lynesse Courtroom
09:00 ROWE, Benjamin Luke Courtroom
09:00 SHERWILL, Cody Beau Hawkins Courtroom
09:00 STEPHENS, Corey William Courtroom
09:00 WHITE, Jaycee Micheal Courtroom
09:00 WILLCOX, Reaghan Danelle Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00 BATES, Driscoll Courtroom
10:00 COCK, Harold George Courtroom
10:00 DAVIES, Cliff Patrick Courtroom
10:00 FRAZER, Samuel Courtroom
10:00 GILES, Jason Cleve Courtroom
10:00 GREEN, Ronald Courtroom
10:00 HOLLAND, Gilbert Joshua Kynden Courtroom
10:00 LANE, Nelson Courtroom
10:00 MEREDITH, James Courtroom
10:00 MUNROE, Gareth Courtroom
10:00 NARKLE, Eugene Courtroom
10:00 NELSON, Adrian Courtroom
10:00 NEWLAND, Luanna Anne Courtroom
10:00 OLD, Stephen Charles Courtroom
10:00 PORTER, Vonnetta Courtroom
10:00 RICHARDS, Tiffany Marie Courtroom
10:00 ROBINSON, Donny Kenneth Courtroom
10:00 SMITH, Dorothy Leanne Courtroom
10:00 WARD, Ashley Courtroom
10:00 WARD, Elfreda Courtroom
10:00 WARD, Rosequeen Brigetta Courtroom
10:00 WATSON, Andrew Leeton Courtroom
10:00 WEST, David Boy Courtroom
10:00 WEST, Travaris Courtroom

No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
10:00 CONNORS, Eden Alwyn Gregory Wiluna Court Room 1
10:00 CUTTER, Luke William Wiluna Court Room 1
10:00 HARRIS, Jason Wade Wiluna Court Room 1
10:00 JACKMAN, Kamos Nathaniel Shane Wiluna Court Room 1
10:00 SIMPSON, Anthea Wiluna Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Lennard Vernon Wiluna Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 40 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 41 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 19 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 256 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 394 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 557 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 342 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 343 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 3 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 280 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 213 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 214 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 215 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 67 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 249 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 250 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 373 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 374 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 443 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 444 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 445 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 446 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 605 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 688 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:00 Not Published PC 13 2016 Training Room
11:00 Not Published PC 14 2016 Training Room

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 392 2006 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 11 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 12 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 13 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 6 2018 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 14 2018 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 2 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 18 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 2 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 9 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 12 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 13 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 17 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 23 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 24 2018 Court1 Children's/Community Court
P and C Trial
09:00 Not Published PC 8 2017 Court1 Children's/Community Court
09:00 Not Published PC 23 2017 Court1 Children's/Community Court

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
City of Joondalup Civic Chambers, Council Chambers
90 Boas Avenue, JOONDALUP
Civil Listing
DR Mediation
09:30 Burr & Anor v City of Joondalup DR 171 2018 City of Joondalup; Civic Chambers

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building List
11:00 Valencia v Isaacs CC 2417 2018 5 - 6
12:00 Terrence Lee & Ors v Inter Arch Pty Ltd CC 2451 2018 5 - 6
CC Directions
09:15 The Owners of One Brighton Strata Plan 51948 v Pindan Pty Ltd CC 384 2017 4 - 1
CC Hearing
10:00 Gabrovec v NSM Holdings Pty Ltd & Anor CC 947 2018 3 - 1
CC Mediation
12:00 Bergroth v Commissioner of Police CC 1954 2018 1 - 7
DR Mediation
10:00 Optus Mobile Pty Ltd v City of Stirling DR 104 2018 1 - 11
HR Directions
14:00 Raytheon Australia Pty Ltd v Commissioner for Equal Opportunity EOA 27 2018 3 - 8
Vocational List
09:15 Jim's Realty Pty Ltd v Department of Mines, Industry Regulation and Safety VR 206 2018 1 - 6
VR Mediation
10:00 Commissioner of Consumer Protection v Horn VR 190 2018 2 - 7

Back to Top