Today's Court Listings

The daily court lists for: 21 May 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00 MAZUR, Vance Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:20 GILPIN HOLDINGS PTY LTD v LYSTER & Ors CIV 2275 2018 7 - 710
10:40 Newrab Pty Ltd v Fogarty CIV 2400 2016 7 - 710
11:40 GRAY v LAVAN (A FIRM) CIV 3179 2018 7 - 710
Civil Application
10:30 FRIGGER CIV 1556 2019 3 - 36
Civil Trial
09:00 Jensen v Nationwide News Pty Limited & Anor CIV 1535 2016 4 - 42
10:30 Mirvac (WA) Pty Limited v Binningup Nominees Pty Limited CIV 1018 2015 6 - 607
Judge's CMC List
09:15 Chvojka v Lockwood & Anor CIV 2105 2017 4 - 43
09:15 Fu & Ors v Winstar Group Pty Ltd CIV 2650 2014 4 - 43
Masters List
09:45 AUSTRALIAN WORKPLACE SOLUTIONS (WA) PTY LTD v H. HAVEN PTY LTD COR 219 2018 9 - 907
09:45 COMMONWEALTH BANK OF AUSTRALIA CIV 1771 2019 9 - 907
09:45 COMMONWEALTH BANK OF AUSTRALIA v WAREHAM CIV 1194 2019 9 - 907
09:45 LAWSON v TIS ENGINEERING (WA) PTY LTD CIV 1814 2019 9 - 907
09:45 PERPETUAL CORPORATE TRUST LIMITED v JONES & Anor CIV 1068 2019 9 - 907
09:45 SAUNDERS v CONCORDE DEVELOPMENTS (WA) PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE CONCORDE TRUST & Ors CIV 3073 2018 9 - 907
09:45 SHEN & Anor v WESTCENTRE PTY LTD ATF WESTCENTRE NO.1 UNIT TRUST CIV 1416 2019 9 - 907
09:45 THE KART CENTRE PTY LTD & Anor v BULLSBROOK CAPITAL PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE ATHENA TRUST COR 101 2019 9 - 907
09:45 THORNTON KEMSLEY ACCOUNTANTS PTY LTD v TOWNROW COR 90 2019 9 - 907
09:45 VERGE & Anor v KRAMER & Ors COR 106 2019 9 - 907
09:45 VETTEN v BLUEGEM HOLDINGS PTY LTD T/AS TRI-EVENTS WA (UNDER EXTERNAL ADMINISTRATION) CIV 1794 2019 9 - 907
09:45 WATHALL v WATHALL & Ors CIV 1105 2019 9 - 907
Mediation Conference
00:00 Abbasi v Morris CIV 1701 2018 8 - 803
10:30 P&R BHAVSAR PTY LTD v IRISES INTERNATIONAL PTY LTD CIV 2952 2018 8 - 811
Registrars Special Appointment
09:45 Exclude Holdings Pty Ltd v Warwick CIV 2501 2014 8 - 809

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 STYLES, Joe Michael 6 - 6-1
10:00 GARLETT, Peter Robert 4 - 4-1
10:00 GARLETT, Peter Robert 4 - 4-1
10:00 GARLETT-EXELL, Gary Joe 4 - 4-1
10:00 GARLETT-EXELL, Gary Joe 4 - 4-1
10:00 SMITH, BRADLEY DEAN 4 - 4-3

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
10:00 WELLINGTON, May Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00 Collard v Taylor SJA 1137 2018 Court No. 7
11:30 O'Connor v Parker SJA 1138 2018 Court No. 6



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:45 MCKENZIE, Murray Rex Court Room 1
10:00 PASSFIELD, Anthony Michael Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 WATTERS, Emma-Lee Court Room 2
14:15 FIORE, Domenic James Court Room 2
14:15 MCDONALD, Kevin James Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 KING, Casey Jane 3 - 3-1
09:15 ROACH, REBECCA ANNE 7 - 7-1
09:15 SLATER, Danny Norman 5 - 5-3
09:30 ADAMS, Keaton Leigh 3 - 3-2
09:30 BOOT, Matthew Bonney 5 - 5-4
09:30 BROOKS, Tyler Matthew 7 - 7-2
09:30 NGUYEN, Hoang Diep 7 - 7-1
09:30 NGUYEN, Van Thao 7 - 7-1
09:30 O'DEA, Aiden James 2 - 2-2
09:30 PICKETT, LINDSAY CRAIG 2 - 2-2
10:00 BATURI, Ali Reza 4 - 4-2
10:00 CALVERT, Scott Douglas Rolf 5 - 5-4
10:00 GEE, Richard Ira 5 - 5-1
10:00 GORE, Desmond 5 - 5-2
10:00 HAASY, Andrew Joseph 5 - 5-1
10:00 HOLMES, Darren Mark 3 - 3-2
10:00 Hussain, Azhar 4 - 4-2
10:00 INMAN, Quilla Marie 2 - 2-1
10:00 JACKSON, Paul Raymond 3 - 3-1
10:00 JOHNSON, Paris Christopher 5 - 5-1
10:00 Keegan, Lester Bryce 2 - 2-2
10:00 NGUYEN, Thi Mai Phuong 5 - 5-3
10:00 ROWE, Steven Allan 5 - 5-1
10:00 SLATER, Katy Teresa 2 - 2-1
10:00 TAYLOR, Gary 3 - 3-4
14:15 HARRINGTON, Jake William Ewart 3 - 3-2

Civil Listing
For Mention Appeals
10:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 26 2019 1 - 1-2
10:30 Kamath v Allight Sykes, Landsdale & Another CIV 4861 2018 1 - 1-2
10:30 O'Connor v Adrimaka Pty Ltd APP 41 2019 1 - 1-2
Judges Special Appt- Civil
14:15 Swinton v Micari APP 21 2018 1 - 1-3
Mediation Conference DC
09:30 Mancini v The State of Western Australia & Others CIV 3394 2018 1 - 104
09:30 Yanchep Veterinary Clinic Pty Ltd & Another v McQueen CIV 2803 2018 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Bajwa v McKellar CIV 3903 2018 1 - Lvl-1
09:30 Ball v Luxury RV'S (WA) Pty Ltd CIV 3743 2016 1 - Lvl-1
09:30 Thomas v Law CIV 179 2016 1 - Lvl-1
09:45 Alkafagy v Miller CIV 1382 2018 1 - Lvl-1
10:00 Linto v Gianotti CIV 3723 2018 1 - Lvl-1
10:00 Marsh v Ferguson & Ors CIV 2124 2017 1 - Lvl-1
10:00 Puma Energy (Australia) FUues Pty Ltd v Dengold Holdings Pty Ltd & Another CIV 3782 2017 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Aoun v Telstra Corporation Ltd & Another CIV 2749 2018 1 - 1-2
09:30 Marday v Subban CIV 380 2018 1 - 1-2
10:00 Ashcroft & Others v The Insurance Commission of Western Australia CIV 2079 2015 1 - 1-2
10:00 Conzelmann v Browne & Ors CIV 827 2018 1 - 1-2
10:00 Ferguson v J. N Allen & Co Pty Ltd & Another CIV 1502 2019 1 - 1-2
10:00 Vincenti v Jensen & Ors CIV 3097 2018 1 - 1-2
Reserved Decision - Chambers
11:00 Black v S P Etheridge Pty Ltd CIV 4071 2017 1 - 1-2
Taxation Of Costs
14:15 Straiton v Kirwan CIV 3594 2018 1 - 104

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00 PHONPHIBOUN, Khamtoun Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:30 DANN, Timothy Edward Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
10:00 HECTOR, Jonathon Paul Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 CLARKE v BATCHELOR RSTN 116 2019 Court Room 2
10:00 COHEN & Anor RSTN 118 2019 Court Room 2
10:00 Littler & Anor v WILLS & Anor RSTN 109 2019 Court Room 2
11:00 ALBANY FINANCE LIMITED v ATTWELL GCLM 275 2018 Court Room 2
11:00 Knight v Williams GCLM 334 2018 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:30 ABDIKARIN ALI, Adnan Armadale Court 2
09:30 ABEBE, Dawit Girma Armadale Court 2
09:30 ABRAHAM, Quintin James Armadale Court 1
09:30 ASSOU, Yao Mathias Armadale Court 2
09:30 BAILLEE, Bobby Armadale Court 1
09:30 BARFORD, Thomas Gary Armadale Court 1
09:30 BARRETT, Neil John Armadale Court 2
09:30 BAYLISS, Sumala Ellen Armadale Court 2
09:30 BEEBY, Moana Elizabeth Armadale Court 1
09:30 BENNELL, Shane John Armadale Court 2
09:30 BILSKI, Adam Armadale Court 2
09:30 BONIFACIO, Jack Edward Armadale Court 2
09:30 BOUD, Kirk Vernon Armadale Court 2
09:30 BRADDON, Darren William Armadale Court 2
09:30 BRESLAND, Edward Peter Armadale Court 2
09:30 BRUNET, Chad Andrew Armadale Court 1
09:30 BUCHANAN, Jason Lawrence Armadale Court 1
09:30 CAPORN, Carrie-Anne Louise Armadale Court 2
09:30 CARLING, Deegan Fletcher Armadale Court 2
09:30 CAUDLE, Brooke Renee Armadale Court 1
09:30 CLAYTON, Jon Brandon Armadale Court 2
09:30 CLINCH, Graeme Mark Armadale Court 2
09:30 COLOMBERA, Sarah Mia Janine Armadale Court 2
09:30 COPLING, Kimberley Louise Armadale Court 2
09:30 CUNNINGHAM, Sharon Maria Armadale Court 1
09:30 DAHDAL, David Samuel Armadale Court 2
09:30 DALY, Scott Malcom Armadale Court 1
09:30 DEVESON, Adrian Allan Armadale Court 2
09:30 EADES, Clinton Jamie Armadale Court 2
09:30 ETIENNE, Blake Daniel Armadale Court 2
09:30 EXPLOTISE PTY LTD Armadale Court 2
09:30 FAGAN, Bruce William Armadale Court 2
09:30 FILIPOVICH, Milan Armadale Court 1
09:30 FORD, Gavin James Armadale Court 2
09:30 GATT, Jacob Corey Armadale Court 1
09:30 GIBBS, Shane Keith Armadale Court 2
09:30 GROVES, Dylan Michial Armadale Court 2
09:30 HAMILTON, James John Armadale Court 2
09:30 HASSETT, Bradley Jeffrey James Armadale Court 2
09:30 HAYWARD, Travers Kirk Armadale Court 1
09:30 HEELEY, Kayla Maree Armadale Court 2
09:30 HENDLE, Braden Paul Armadale Court 2
09:30 HERBERT, Rechelle Frances Armadale Court 2
09:30 HOARE, Brett Raymond Armadale Court 2
09:30 HOLMES, Jonathan Andrew Bernie Armadale Court 2
09:30 HORTON, Jye Kade Armadale Court 2
09:30 HUANG, Jiangnan Armadale Court 2
09:30 HUME, Gubby Douglas Armadale Court 2
09:30 HUMES, Bronson Daryl Armadale Court 2
09:30 INMAN, Ashton John Armadale Court 2
09:30 JABATEH, Ibrahim Armadale Court 2
09:30 KELI, Lolesio Armadale Court 2
09:30 KELLY, John David Armadale Court 1
09:30 KERR, Dylan Mowbray Armadale Court 2
09:30 KIELY, Sarah Kate Armadale Court 2
09:30 KIESEY, Tyson Frederick Armadale Court 2
09:30 KING, Tijana Morgan Armadale Court 2
09:30 KIRK, Nakita Dawn Lorraine Armadale Court 1
09:30 KITE, Jason Stanley Armadale Court 2
09:30 KLIMCZAK, Brett Armadale Court 2
09:30 KOSAR, Tammy Lee Armadale Court 2
09:30 LANDERS, Berlina Jade Armadale Court 1
09:30 LANGDON, Samuel James Armadale Court 1
09:30 LEAHY, Andrew Ivon Armadale Court 2
09:30 LEES, Chelsea Emma Louise Armadale Court 2
09:30 LITTLE, Dion Angus Armadale Court 2
09:30 LIVINGSTONE, Tori Emma Armadale Court 2
09:30 LOMAX, Adam Thomas Armadale Court 2
09:30 LYTTLETON, Terence John Armadale Court 2
09:30 MACHIN, Peter Wayne Armadale Court 2
09:30 MAHER, Caleb Shaun Armadale Court 2
09:30 MAKIRI, Renae Louise Armadale Court 2
09:30 MANLEIN, Axel Grant Armadale Court 1
09:30 MASATORA, Hiroshi Hassan Armadale Court 1
09:30 MCGRATH, Anthony Marcus Armadale Court 2
09:30 MCQUILLAN, Kimbley Alexander Armadale Court 2
09:30 MIKARA, Celeste Denny Moanna Armadale Court 2
09:30 MILLER, Jamie Talyor Armadale Court 2
09:30 MORE, Harley Ronald Armadale Court 1
09:30 MORRIS, Michael Edward Armadale Court 2
09:30 MULDER, Sarah Maree Armadale Court 2
09:30 MURACE, Bradley David Armadale Court 1
09:30 MURRAY, Troy Adam Armadale Court 2
09:30 NATHAN, Augustine Armadale Court 2
09:30 NESBITT, Joshua Michael Armadale Court 2
09:30 NG, Simon Choon Tian Armadale Court 2
09:30 NICHOLS, Joshua Scott Armadale Court 1
09:30 NINYETTE, Arthur Lewis Armadale Court 2
09:30 NUTTER, Bryce Jamie Nutter Armadale Court 1
09:30 O'CONNELL, Gregory John Armadale Court 2
09:30 O'DWYER, Adrien Rae Armadale Court 2
09:30 OSEMWENKHAE, Precious Osagelero Armadale Court 2
09:30 OSMANI, Asadullah Armadale Court 1
09:30 OTLEY, Ryan William Armadale Court 1
09:30 PARKINSON, Joshua Armadale Court 2
09:30 PASSMORE, Wade Raymond Armadale Court 2
09:30 PATEL, Sejal Armadale Court 2
09:30 PEPPER, Jason Raymond Armadale Court 1
09:30 PEREIRA, Steven Norman Armadale Court 1
09:30 PLOWMAN, Joel Oliver Armadale Court 2
09:30 RANDALL-DAVEY, Buffie Hazel Armadale Court 2
09:30 RAYMOND, Jayden Wayne Roland Armadale Court 2
09:30 REEVES, Zoe Leigh Armadale Court 2
09:30 RICHARDS, Bradley John Armadale Court 1
09:30 RICHARDSON, Michael John Armadale Court 2
09:30 ROBERTSON, Dale James Armadale Court 2
09:30 ROBERTSON, Kate Louise Armadale Court 2
09:30 RONAN, Jacinta Renee Armadale Court 2
09:30 ROSS, Ian Laurence Ejaz Armadale Court 1
09:30 SANDON, Mathew John Armadale Court 2
09:30 SHAFAI, Karar Hussain Armadale Court 2
09:30 SHEPPARD, Shane Richard Armadale Court 2
09:30 SLADE, Favia Armadale Court 2
09:30 SLATER, Solomon Robert Armadale Court 1
09:30 SLATTER, Brett Alexander Armadale Court 1
09:30 SMITH, Keith James Armadale Court 2
09:30 STENTON, Dean Keith David Armadale Court 2
09:30 STONE, Neil Armadale Court 1
09:30 TANNER, Sarah-Lea Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Antoinette Rose Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Loghan Alexzander Armadale Court 1
09:30 THOM, Peter John Richard Armadale Court 2
09:30 TRINDER, Adam Geoffrey Armadale Court 2
09:30 TROY, Damien Patrick Armadale Court 2
09:30 UGLE, Usha Armadale Court 2
09:30 UNWIN, Nathan Anthony Armadale Court 1
09:30 VINCENT, Dayna Armadale Court 1
09:30 WAGNER, Benjiman Robert Maxwell Armadale Court 1
09:30 WALKER, Hayden Geoff Armadale Court 2
09:30 WALLAM, Aaron John Armadale Court 2
09:30 WELLINGTON, Allen Ian Armadale Court 2
09:30 WILLIAMS, Dylan Patrick Armadale Court 2
09:30 WILSON, Lincoln Pera Armadale Court 2
09:30 WILSON, Rachelle Marie Armadale Court 2
09:30 WOOLAWAY, Kane Armadale Court 1
09:30 WRIGHT, Sean Tony Armadale Court 1
09:30 YATES TAYLOR, Shakur Sealin Rahim Armadale Court 1
09:30 YATES, Donelle Armadale Court 1
09:30 YORKSHIRE, Skiye Jasmin Gertrude Armadale Court 2
09:30 YOUNG, Beau David Armadale Court 2
09:30 ZIMMERMANN, Daniel James Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 JONES, Kane John Court Room 1
10:00 FULTON, Luke Court Room 1
10:00 HAGART, Peter Clifford Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 OLMAN v Department of Transport EDL 296 2019 Court Room 1
Residential Tenancies
09:45 FENN v WILMOT & Anor RSTN 288 2019 Court Room 4
09:45 GIANCONO & Anor v LINDSAY & Anor RSTN 289 2019 Court Room 4
09:45 OLMAN v KONOWALOW RSTN 285 2019 Court Room 4
09:45 TALBOT v BURNS RSTN 297 2019 Court Room 4
09:45 WILDWOLF PTY LTD v HENRY RSTN 298 2019 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 ALLAN, Bede Court Room 2
09:30 ARMSTRONG, PHILLIP STANLEY Court Room 2
09:30 BEARSBY, Jay Matthew Court Room 2
09:30 BERRY, Glen Christopher Court Room 2
09:30 BOURNE, Mark James Court Room 2
09:30 BRASZELL, Thomas James Court Room 2
09:30 BRUCE, Christopher Edward Court Room 2
09:30 CLOHESSY, Lauren Kay Court Room 2
09:30 COYNE, Justin James Court Room 2
09:30 ENGLISH, Brett Ryan Court Room 2
09:30 FAIRHEAD, Christopher Clarence Court Room 2
09:30 FARRELL, Ian James Court Room 2
09:30 HOPKINS, Cindy Marie Court Room 2
09:30 HUME, Michael Anthony Court Room 2
09:30 HUME, Robert John Court Room 2
09:30 JOHNSTON, Joe-Roy Court Room 2
09:30 KALAF, Michael Court Room 2
09:30 KASIKCI, Ismail Court Room 2
09:30 METCALF, Jason Colin Court Room 2
09:30 MORGAN, Jody Court Room 2
09:30 NAPIER, Kristy Leanne Court Room 2
09:30 PAKI, Tane Tamihana Tukutahi Court Room 2
09:30 QUARTERMAINE, Lana May Court Room 2
09:30 REES, Christopher Court Room 2
09:30 SARROS, Caleb Samuel Court Room 2
09:30 SLEIGH, Tracey Lee Court Room 2
09:30 STOTT, Kristy Dawne Court Room 2
09:30 SULLIVAN, Ethan Court Room 1
09:30 WEBB, Matthew David Court Room 2
09:30 WILLMOTT, Darren John Court Room 2
09:30 WITT, Luke Ryan Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 BOLTON, Adrian Barry 4 - 41
09:00 BOXX, Nathan Alec 4 - 41
09:00 BOYD, Nicole Penny 4 - 41
09:00 BROCKMAN, Bruce Neil 4 - 41
09:00 CLINCH, Trentyn Alexander 5 - 57
09:00 COTTE, Michael Peter 4 - 41
09:00 DAMJANOVIC, Tracey Marie 5 - 57
09:00 DAVY, Jamie Thomas 4 - 41
09:00 DIMER, Tristan Roger 3 - 32
09:00 END, Hans 5 - 57
09:00 HOANG, Ngoc Diep 4 - 41
09:00 LE, Tan Loi 4 - 41
09:00 MALFIORE, John 4 - 41
09:00 MARTIN, Steven William 4 - 41
09:00 MARVELLI, Peter George 3 - 32
09:00 MCKENZIE, John Kitchener 4 - 41
09:00 MORRISON, Kevin David 4 - 41
09:00 MOZA, Alexander 4 - 41
09:00 NANNUP, Lionel Cyril Wayne 3 - 32
09:00 NARKLE, David Clarke 3 - 32
09:00 NARRIER, Graeme Alan 4 - 41
09:00 ORELLANA, Hannah Elizabeth 5 - 57
09:00 PENNY, Cliffton Wayne 4 - 41
09:00 RILEY, Dawn Ima 4 - 41
09:00 ROE, Richard James 4 - 41
09:00 SAVILL, ISACC 4 - 41
09:00 SLATER, Guy Murray James 4 - 41
09:00 TRAVIA, Benjamin Paul 5 - 52
09:00 TSAI, Maureen 5 - 57
09:00 WELLS, Jayden 3 - 32
09:00 WHITTET, Kesley Dianne 3 - 32
09:00 YOUNG, Brayden Luke 3 - 32
09:30 ANDERSON, Brendon Les Greg 3 - 37
09:30 BEAMAN, LIAM 3 - 32
09:30 BINSTEAD, Frankie 3 - 38
09:30 CAJUSTIN, Jessie Abrogar 3 - 38
09:30 CHAMPION, Justine Brianna 3 - 37
09:30 COLE, Emily Rose 3 - 37
09:30 COOPER, Oliver Lionel William 3 - 38
09:30 CURPHEY, Tammy Louise 3 - 37
09:30 DABB, Henry William Samuel 3 - 37
09:30 EGAN, Derryn Reginald Brendon 3 - 38
09:30 EZADYAR, Khesraw 3 - 38
09:30 FITZGERALD, Travis Lional 3 - 38
09:30 GARLETT, Fawn Simone 3 - 37
09:30 HANSEN, Jandamurra 3 - 37
09:30 HARFORD, Mark Andrew 3 - 38
09:30 HARP, Rhiannon Kathleen 3 - 38
09:30 HAYWARD, Jeremy Wade 3 - 37
09:30 JUREK, Wanda 3 - 38
09:30 KRAKOUER, Neil Anthony 3 - 38
09:30 MCCUMSTIE, Rohoni Ann 3 - 38
09:30 MURPHY, Ryan Thomas 3 - 38
09:30 NALGOOD, Roy Junior 3 - 38
09:30 NARRIER, Candice Lee 3 - 37
09:30 NOORZAI, Naser 3 - 38
09:30 RASULY, Mujeeb-Ul-Hamid 3 - 37
09:30 TALBOT, Logan 3 - 38
09:30 UGLE, Angelina Joyce 3 - 38
09:30 VAN ALPHEN, Jamie Johannes 3 - 37
09:30 VAN REENEN, Ilse Louise 3 - 37
09:30 WATSON, James 3 - 37
09:30 WILLCOX, Kiefer 3 - 38
09:30 WINMAR, Denzel Lee 3 - 37
09:45 GIGLIA, Joseph Christopher 3 - 37
10:00 ABRAHAM, Tramaine Joel 5 - 57
10:00 ADAMS, Juanita Carmel 5 - 57
10:00 BARROW, Lewis Jackson 5 - 57
10:00 BEHESHTI, Ali Yourabi 3 - 37
10:00 BELL, Matthew Warrick 5 - 57
10:00 BETON, Wayne Scott 5 - 57
10:00 BINGHAM, Thomas Mathew 3 - 35
10:00 BLURTON, Desmond Gerrard 4 - 42
10:00 BRADLEY, Corey Kenneth 5 - 57
10:00 BRADY, Lynx 5 - 57
10:00 BRENNAN, Mark Lawrence 3 - 32
10:00 BUSEVAC, Matthew John 5 - 57
10:00 BUTLER, Marlisa Mary Jane 3 - 35
10:00 CALABRESE, Jeremy John 5 - 57
10:00 CLARKE, Christopher John 5 - 57
10:00 CLEAL, Ashleigh Maree 3 - 32
10:00 COE, Lewis William 5 - 57
10:00 COLLIS, Hannah Leigh 5 - 55
10:00 COPPIN, James Arthur 5 - 57
10:00 CORBETT, Dannelle Elizabeth 5 - 57
10:00 CORBETT, Kolyn Jason 4 - 42
10:00 DALY, Thomas John 5 - 57
10:00 DAVIDSON, Rhys Edward Tasman 3 - 32
10:00 DIBLASI, Dino Anthony 3 - 35
10:00 DIMER, Tianah Cheyenne-Sue 3 - 32
10:00 DODD, Shaquille Jordan 5 - 57
10:00 DOUGHTY, Kevin Rueben 3 - 32
10:00 DOUST, Kane Travis 5 - 57
10:00 EDGILL, Kenneth Warren 4 - 42
10:00 EDWARD, Byron Brodee 5 - 57
10:00 EMMITT, Shayne John 5 - 55
10:00 FAULDS, Andrew James 5 - 57
10:00 FRYERS, Stuart Norman 5 - 55
10:00 GEMMELL, Creedence T Kelly 5 - 55
10:00 GEORGIEFF, James Sean 5 - 57
10:00 GIBSON, Jefferson Russell 3 - 32
10:00 GOUCHER, Paul 5 - 57
10:00 GRAHAM, Brandon James 3 - 32
10:00 GRIFFIN, Darrin Hugh 5 - 57
10:00 HAMLETT, John Patrick 3 - 37
10:00 HARRIS, David 5 - 57
10:00 HOCKING, Bradley 5 - 57
10:00 HUANG, Yanqin 5 - 57
10:00 IGAL DIRE, Abdi Razak 5 - 57
10:00 INGATE, Ryan Garwood 5 - 57
10:00 IVESON, Aaron Scott 4 - 42
10:00 JEFFERY, Daimon Jamie 5 - 54
10:00 JONES, Mark Alexander 5 - 57
10:00 JOVCHEVSKI, Dragan 5 - 52
10:00 KABURA, Joseph 4 - 42
10:00 KADIRIC, Andrej 5 - 57
10:00 KENNEY, Gregory Raymond 5 - 57
10:00 KONCURAT, Nedo Kusilo 5 - 57
10:00 KONG, Nyanial 3 - 32
10:00 LADHAMS, Bradley Trent 5 - 57
10:00 LARSEN, Michael Raymond 4 - 42
10:00 LEMON, Timothy John 3 - 35
10:00 LOTORO, Samuel Sworo 5 - 57
10:00 MACALISTER, Douglas Francis 5 - 57
10:00 MAGURUK, Ruai Machol 5 - 57
10:00 MARSHALL, Gabriel Arjuna 5 - 57
10:00 MCKEATING, Jonathon James 5 - 57
10:00 MEIER, Adrian William 5 - 55
10:00 MELLEMA, Sarne Anton 3 - 32
10:00 MILLER, Barry Stanley 3 - 32
10:00 MILLER, Scott Garry 5 - 57
10:00 MILLOY, Trevor Andrew 5 - 57
10:00 MOORE, Shannon David 4 - 42
10:00 MYERS, Jake Dillon Stanley 4 - 42
10:00 NEWTON, Rodney Peter Nathan 3 - 35
10:00 OLD, Kain Eric Harry 5 - 57
10:00 OLNEY, Neil Edward Eric 3 - 37
10:00 OSWALD, Tanya May 5 - 57
10:00 PATTERSON, Phoebe Rosa May 5 - 57
10:00 PEARSON, Dwayne Garry 3 - 32
10:00 PEISLEY, Kylie Marie 5 - 57
10:00 PENNY, Grantley Dean 4 - 42
10:00 PENNY, Malcolm Lindley 5 - 57
10:00 PHILLIPS, Tara Jane 5 - 55
10:00 PICKETT, Duane Andrew 5 - 57
10:00 PONT, Jason Robert 5 - 55
10:00 POWELL-PEPPER, Brian David 5 - 57
10:00 REDEL, James Philip 5 - 57
10:00 REDFERN, Brayden 5 - 57
10:00 REILLY, Daniel Gordon 4 - 42
10:00 RICHES, Liam Malcolm 5 - 57
10:00 RILEY, Roslyn Jane 5 - 57
10:00 RUFFIN, Deon James 3 - 32
10:00 RYDER, Connell Robert 3 - 37
10:00 RYDER, Robert Edward 5 - 55
10:00 SCOTT, Kristian James 3 - 37
10:00 SHAW, Nastassja Louise Lisa 3 - 32
10:00 SINGH, Jagmal 5 - 53
10:00 SLOAN, Jeremy John 5 - 57
10:00 STEPHENSON, William Paul 5 - 57
10:00 STRACHAN, Ian David 3 - 37
10:00 TEAGUE, Monique Faye 5 - 57
10:00 TEIXEIRA, Wayne Michael 3 - 32
10:00 TESTER-ROBINSON, Keanu Michael 5 - 57
10:00 THATCHER, Corey James 3 - 37
10:00 TONTA, Jack Ryan 5 - 57
10:00 TRINDER, Adam Geoffrey 3 - 37
10:00 TUN, Thein 3 - 32
10:00 TURNER-RUYTER, Kai Kameran 3 - 35
10:00 TYSON, Cheyanne 5 - 57
10:00 UGLE, Shania Violet 5 - 57
10:00 VAID, Prince 5 - 55
10:00 WADE, John Anthony 5 - 55
10:00 WANT, Nicholas Owen 5 - 55
10:00 WARD, JUSTIN MICHAEL 5 - 57
10:00 WEBB, Terrence Athaniel 5 - 57
10:00 WHITTAKER, Rebecca Deborah 5 - 57
10:00 WILSON, Floyd Damein 3 - 37
10:00 WILSON, Lauren Renee 5 - 57
10:00 WILSON, Stephen Graeme 5 - 55
10:00 WINMAR, Peta Marie 4 - 42
10:00 WOODLEY, Brian Lawrence 3 - 37
10:00 WOODS, Geoffrey Lloyd 5 - 57
10:00 WOODS, Lindsay 3 - 37
12:00 BEAZLEY, Carlos Troy 3 - 35
12:00 CANTRILL, Rachel Marie 3 - 35
12:00 ELLIOTT, Steven Keith 3 - 35
12:00 FOWLER, Thomas Hugh 3 - 35
12:00 GREHAM, Patrick Douglas John 3 - 35
12:00 MURRAY, Katie Louise 3 - 35
12:00 QUARTERMAINE, Than-Nesha Rae 3 - 35
14:15 ALFORD, Brodie Evan Antony 4 - 41
14:15 BONIFACIO, Jack Edward 4 - 41
14:15 BUCKINGHAM, Jared Kane 4 - 41
14:15 CAMPBELL, Andrew Colin 3 - 31
14:15 FLETCHER, Trevor Steven 4 - 41
14:15 Freeman, Timothy Pecos 4 - 41
14:15 FRIDAY, Craig Anthony 4 - 41
14:15 GULLELLO, Stephen Clint 3 - 38
14:15 HINES, Maxwell William 4 - 41
14:15 HOLLIDAY, MITCHELL 4 - 41
14:15 JOHNSON, Ryan James 4 - 41
14:15 LAMB, Jesse Mark 4 - 41
14:15 LEMMEY, Daniel Allan Alfred 4 - 41
14:15 NAYDA, Brandon Joel 4 - 41
14:15 NICKSON, Terry Robert 4 - 41
14:15 PENNY, Caidyn Daniel 3 - 37
14:15 PROGRI, Mynerin 4 - 41
14:15 REIGAL, Zacharia Ibrahim A 4 - 41
14:15 SHERRY, Torben Romsloe 4 - 41
14:15 SUTCLIFFE, Leon David 4 - 41
14:15 WILLIAMS, Amanda Lee 4 - 41
14:15 WILLIAMS, Matthew Luke 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 BALL v WILLIAMS & Anor RSTN 10649 2018 7 - 71
09:30 AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v DEVENISH GCLM 16391 2018 7 - 71
09:30 Bunning & Anor v Miller GCLM 521 2018 7 - 71
09:30 Cheater v Vucinic GCLM 15645 2017 7 - 71
09:30 CITY OF COCKBURN v BABIC GCLM 1366 2019 7 - 71
09:30 CITY OF COCKBURN v CHRISTIE & Anor GCLM 323 2019 7 - 71
09:30 CITY OF COCKBURN v MITCHELL & Anor GCLM 1374 2019 7 - 71
09:30 CITY OF COCKBURN v POLETTI & Anor GCLM 329 2019 7 - 71
09:30 Freedom Leisure Finance Pty Ltd (formerly known as Classic Finance Services Pty Ltd) (ACN: 115 087 771) v Levin & Anor GCLM 2202 2018 7 - 71
09:30 Hall and Prior Aged Care Group v Ranger GCLM 15285 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Bowers GCLM 8066 2018 7 - 71
09:30 MCLERIE v Action Demolition (WA) PTY LTD ROO 4213 2019 7 - 71
09:30 MILLS v TALBOT GCLM 12455 2018 7 - 71
09:30 Schouw & Anor v Muminovic GCLM 18506 2017 7 - 71
09:30 SHIRE OF ESPERANCE v WILLIAMS GCLM 16989 2018 7 - 71
09:30 Shire of Serpentine Jarrahdale v MCCAVANAGH & Ors GCLM 4942 2018 7 - 71
09:30 Shire of Serpentine Jarrahdale v SNOOK GCLM 8029 2017 7 - 71
Applications/Trial
09:30 CADDY INDUSTRIAL SALES PTY LTD v KING GCLM 2259 2019 9 - 92
09:30 FLUX & Anor v NILSSON MINOR 11318 2018 9 - 92
09:30 NEDVED v GOODY & Anor GEN 4104 2019 9 - 92
09:30 The Owners Of 64 Fitzgerald Street, Northbridge v MCL Holdings Pty Ltd GCLM 9665 2017 9 - 92
Committal Mention/Remand
14:15 Cronin v Chok MINOR 777 2016 5 - 57
CPC/Trial
09:30 The Director of Public Prosecutions for Western Australia v ELVERD CPC 4501 2019 9 - 91
09:30 The Director of Public Prosecutions for Western Australia v WADE CPC 5826 2019 9 - 91
09:30 The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v HA CPC 5376 2019 9 - 91
09:30 The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v MERENDA CPC 5276 2019 9 - 91
09:30 The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v MORGAN CPC 4672 2019 9 - 91
09:30 Waters v The State of Western Australia CPC 10899 2017 9 - 91
10:00 Foale v Edwards & Anor MINOR 4903 2018 9 - 91
Extraordinary Driver's Licence
09:30 ALTINOK v Department of Transport EDL 5507 2019 5 - 53
09:30 ANDERTON-PURCELL v Department of Transport EDL 6773 2019 5 - 53
09:30 CAPUTI v Department of Transport EDL 6496 2019 5 - 53
09:30 EADES v Department of Transport EDL 6473 2019 5 - 53
09:30 ELLIS v Department of Transport EDL 6582 2019 5 - 53
09:30 GEORGE v Department of Transport EDL 6309 2019 5 - 53
09:30 HUGHES v Department of Transport EDL 6829 2019 5 - 53
09:30 KELLY v Department of Transport EDL 6050 2019 5 - 53
09:30 KENNEDY v Department of Transport EDL 6555 2019 5 - 53
09:30 KIMANI v Department of Transport EDL 6912 2019 5 - 53
09:30 MYAT v Department of Transport EDL 6722 2019 5 - 53
09:30 PURCELL v Department of Transport EDL 2278 2019 5 - 53
09:30 WILLIAMS v Department of Transport EDL 6878 2019 5 - 53
Pre-Trial Conference
09:00 DAWSON v MARSH GCLM 3439 2019 7 - 7.1
09:00 Naidoo v Neban GCLM 2602 2018 7 - 7.2
09:30 ELLIOT v SINGH GCLM 2877 2019 7 - 7.2
10:00 CTI SECURITY SERVICES PTY LTD v INSTALARM SECURITY PTY LTD GCLM 12966 2018 7 - 7.2
10:00 ONEILL v ENCISO GCLM 1418 2019 7 - 7.1
11:00 DARMAGO v CONCRETE CUT N CORE PTY LTD MINOR 1868 2019 7 - 7.1
11:00 GEMMILL HOMES PTY LTD v GIBBONS PLUMBING PTY LTD GCLM 17579 2018 7 - 7.2

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 BRADSHAW v UGLE RSTN 29 2019 Court Room 1
10:00 HOUSING AUTHORITY v UGLE RSTN 20 2019 Court Room 1
10:00 PANNACH v GALBRAITH & Anor RSTN 31 2019 Court Room 1
10:00 PEDULLA & Anor v TURVEY RSTN 30 2019 Court Room 1

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ADAMS, Michael Charles Court Room 3
09:00 BAGWELL, Amy-Leigh Court Room 1
09:00 BAILLEE, Bobby Court Room 3
09:00 BAIN, Kate Susan Court Room 1
09:00 BEARFOOT, Jodie Marie Court Room 1
09:00 BELL, Douglas William Court Room 1
09:00 BIGGART, Peter John Alexander Court Room 3
09:00 BLACK, Anthony Kelvin Court Room 1
09:00 BLURTON, Colin Harold Court Room 3
09:00 BOSTON, Zoe Catherine Court Room 1
09:00 BRADSHAW, Kristen Michelle Court Room 1
09:00 BRUCE, Adam Forbes Court Room 1
09:00 BURTON, Daniel Eugene Court Room 1
09:00 CARNE, Michael Bradley Court Room 1
09:00 CAWLEY, Raymond Court Room 1
09:00 CLUNE, Brett Matthew Court Room 1
09:00 COLBUNG, Rowan Gareth Court Room 1
09:00 CORKHILL, Glen-Dean Court Room 1
09:00 CURTIS, Michael Bradley Court Room 1
09:00 D'ALESSIO, Dean Charles Court Room 1
09:00 DE'CEGLIE, Jack Alexander Court Room 1
09:00 DEVINE, Mathew David Court Room 1
09:00 DIXON, Damion Carlos Court Room 3
09:00 DOUGHTY, Glen Luke Court Room 1
09:00 EGAN, Thomas Geoffrey Court Room 3
09:00 ELLIS, Leonard Raymond Court Room 1
09:00 GEORGE, Keenan Court Room 1
09:00 GEORGE, Rodney Bernard Court Room 1
09:00 GILKISON, Nikki Louise Court Room 1
09:00 GREENGRASS, John William Court Room 1
09:00 GROVES, Jodie Lee Court Room 1
09:00 HANSEN, Alena Marge Court Room 1
09:00 HART, Rhianon Aplyn Agnes Court Room 1
09:00 HEALING, Jordan Isaiha Court Room 1
09:00 HENDRY, Craig John Court Room 1
09:00 HOWELL, Victor Christopher Ceasar Court Room 1
09:00 HUME, Albert Court Room 1
09:00 JACKAMARRA, Faye Annette Court Room 1
09:00 JEFFERSON, Stephen Edward Theodo Court Room 3
09:00 JOHNSON, Lee William Court Room 1
09:00 JONES, John William Court Room 3
09:00 KALLAHAR, Daniel Mark Court Room 1
09:00 KANE, Richard Philip John Court Room 1
09:00 KELLY, Tiannah Sue Court Room 3
09:00 KENNY, Kevin Francis Court Room 1
09:00 KICKETT, Jermaine Marlon Court Room 1
09:00 KITTLER, Barry Michael Court Room 1
09:00 LACCO, Jakodi Ross Court Room 3
09:00 LOCK, Talissa Marie Court Room 1
09:00 LONG, Denise Lorraine Court Room 3
09:00 LOO, Neville James Court Room 3
09:00 LOUGHER, Blue Court Room 1
09:00 MABUTING, Jenelyn Narciso Court Room 3
09:00 MALLARD, Larren Court Room 1
09:00 MANUEL, Kaine Tiriwai Court Room 1
09:00 MARLAND, Ryan Daniel Court Room 1
09:00 MATTFIELD, Mitchell Albert Court Room 1
09:00 MAWER, Justin Kenneth Court Room 3
09:00 MCKENZIE, Simon Eric Court Room 1
09:00 MICHALOWSKY, Dennis Leslie Court Room 1
09:00 MILLAR, Jason Court Room 1
09:00 MILLER, Michael Court Room 1
09:00 MILLS, Jannine Margaret Court Room 1
09:00 MORRIS, Nicole Kym Court Room 1
09:00 MUHLING, Trent Issac Court Room 1
09:00 NOGUEIRA, Antonio Manuel Court Room 1
09:00 NORTON, Shannon Ross Court Room 1
09:00 PAGNI, Thomas Marcel Court Room 1
09:00 PAINE, Scott Joseph Court Room 1
09:00 PAINO, Anthony Joseph Court Room 1
09:00 PICCIONI, Tommaso Nicola Court Room 1
09:00 PICKETT, James Steven Court Room 3
09:00 PIRIKA, Hira Terence Valence Court Room 1
09:00 PONTING, Kerry Robin Court Room 3
09:00 ROE, Nicolas Andrew Court Room 3
09:00 ROVA, Madeleine Shannon Court Room 1
09:00 RUKA, Wayne Court Room 1
09:00 RUSSON, Darryl John Court Room 1
09:00 SAYLOR, Patrick Anthony Alan Court Room 1
09:00 SHERIDAN, Bailey James Court Room 1
09:00 SINGLETON, Katrina Court Room 1
09:00 SMITH, Reece Michael Court Room 1
09:00 SPAVEN, Shayne Anthony Court Room 3
09:00 SPENCER, Claire Court Room 1
09:00 TAAFFE, Stephen William Court Room 1
09:00 TAUMALOLO, Tevita Tonge Claude Court Room 3
09:00 THOMPSON, Billie-Jay Court Room 1
09:00 TITOKO, Vincent Savenaca Michael Court Room 3
09:00 UGLE, Kelly May Court Room 1
09:00 URQUHART, Brennan Glenn Court Room 3
09:00 VALVOI, Taylor Kurt Court Room 1
09:00 VITANZA, Aldo Court Room 1
09:00 WALKER, Peter Alan Court Room 1
09:00 WILLIS, Liam Kevin Court Room 3
09:00 WOODS, Larry Aden Court Room 1
09:00 WORMALL, Joshua Kyle Court Room 1
09:00 YAPPO, Mervyn Joseph Court Room 3
09:30 YOUNG, Elizabeth Faye Sapphire Court Room 3
10:00 DORRINGTON, Peter James Court Room 2
10:00 MCLENNAN, Ryanne Elise Court Room 2
10:00 NJIRU, Joseph Njeru Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 ZANETIC v HAWKVALE INVESTMENTS PTY LTD GCLM 1628 2018 Pre-Trial Conference Room
10:00 PERTH FLYING SQUADRON YACHT CLUB INC v BACICH-HEARN MINOR 95 2019 Pre-Trial Conference Room
10:30 ALLAN v STELLA MINOR 306 2019 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 DELANEY, Anthony Joseph Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Shanika Louise Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
14:15 RYAN & Anor v TAYLOR & Anor RSTN 199 2019 Courtroom 1
14:15 S&K ELECTRICAL CONTRACTING PTY LTD v BLACK CTC 489 2018 Courtroom 1
14:15 THE WA COUNTRY HEALTH SERVICE v Liyanage DOUG 134 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00 ANGALO, Naji Galal Courtroom 1
10:00 ISAACS, Diontae James Courtroom 1
10:00 KELLY, Dean Patrick Court 2A

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 ABREY v Department of Transport EDL 424 2019 Courtroom 1
09:00 AMIR v Department of Transport EDL 1195 2019 Courtroom 1
09:00 KELLY v Department of Transport EDL 1464 2019 Courtroom 1

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
10:00 BECKINGHAM, Elizabeth Jayne Courtroom 1
10:00 DUNN, Timothy Allan Courtroom 1
10:00 EDWARDS, Hura Peter John Courtroom 1
10:00 HENDERSON, Stuart John Courtroom 1
10:00 HTOO, Pale Courtroom 1
10:00 JASEM, Jasmin Bin Courtroom 1
10:00 MANWARING, Amir Lee Courtroom 1
10:00 VANCE, Naomi Michelle Courtroom 1
10:00 WATSON, Joseph Nathan Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BUNDAMURRA, Isaac Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Looma Multifunctional Police Facility
LOOMA
Criminal Listing
09:00 CHUGUNA, Vern Peter Courtroom
09:00 FORREST, Nelson Courtroom
09:00 GREEN, Gary Courtroom
09:00 GREEN, Roseanne Courtroom
09:00 SAMPI, Kerston Anthony Courtroom
09:00 SKEEN, Sidonie Rose Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANNEAR, Nikki Courtroom 1
09:30 BARRON, Adrian Courtroom 1
09:30 CONLEY, LORRAINE Courtroom 1
09:30 DAVIDSON, Brendan Richard L Courtroom 1
09:30 FRASER, Stephen Bryan Courtroom 1
09:30 GILLESPIE, Brendan Scott Courtroom 1
09:30 GILLESPIE, Brendan Scott Courtroom 1
09:30 GOODWILL, Shawn James Courtroom 1
09:30 GRAHAM, Wayne Malcolm Courtroom 1
09:30 HARGREAVES, Julian Courtroom 1
09:30 LA RESERVEE, Connor Graeme Courtroom 1
09:30 MALPASS, Israel James Courtroom 1
09:30 NEILSON, Peter Harold Leslie Courtroom 1
09:30 NEILSON, Shane Glenn Courtroom 1
09:30 PETERS, Xzavier Lee Courtroom 1
09:30 QUARTERMAINE, Erin Shalain Courtroom 1
09:30 ROMSLOE, Tor Kristian Courtroom 1
09:30 ROZMAN, John Robert Courtroom 1
09:30 RUUTZ, Anthony John William Courtroom 1
09:30 SCOTT, Shayne Daniel Courtroom 1
09:30 SLATER, Stephen Alexander Courtroom 1
09:30 STACK, Craig Alex Courtroom 1
09:30 STARKEY, Jordon Lockhart Courtroom 1
09:30 STOKES, Geoffrey Peter Courtroom 1
09:30 SULLIVAN, Kodi Andrew Courtroom 1
09:30 TOMICH, Brayden John Courtroom 1
09:30 TURNER, Christie Lea Courtroom 1
09:30 WILSON, Stephen Mark Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 HARCOURTS MANDURAH v BUTTERWORTH MINOR 39 2019 Courtroom 2

Manjimup Courthouse
Mount Street, MANJIMUP
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 HIDDEN RIVER ESTATE v SOUTHERN FOREST WINES T/A LOST LAKE WINERY MINOR 23 2019 Courtroom 1
10:00 RICKMAN & Anor v JESSETT RSTN 36 2019 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 AJANG, Khot Mabior Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Jame David Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Thomas Bradley Courtroom 1
09:30 ANNAMALAI, Dhanasekeran Courtroom 1
09:30 ARYANG, Rose Samal Courtroom 1
09:30 AXON, Tony William Courtroom 1
09:30 BIAGIONI-FROUDIST, Enzo Pietro Dario Courtroom 1
09:30 BLATCHLEY, Natalie Courtroom 1
09:30 BLURTON, Frederick Damien Courtroom 1
09:30 BOYCE, Joshua David Courtroom 1
09:30 BRIGGS, Matthew David Courtroom 1
09:30 BROCKMAN, Marie Ann Courtroom 1
09:30 BROWN, Jacob Andrew Courtroom 1
09:30 BROWN, Michael William Courtroom 1
09:30 BURNS, Steven Craig Courtroom 1
09:30 CASEY, Ashleigh Jayne Courtroom 1
09:30 CASTALDI, Robert Francis Courtroom 1
09:30 CHARLES, Nicholas Stuart Courtroom 1
09:30 COHEN, Jason William Courtroom 1
09:30 COX, Tyron Courtroom 1
09:30 DALY, Kyra Joy Courtroom 1
09:30 DANN, Janada Lateeka Courtroom 1
09:30 DAYE, Richard Joesph Courtroom 1
09:30 DEWAR, Rosalie Courtroom 1
09:30 EASTWELL, William John Courtroom 1
09:30 FINCH, Callum James Courtroom 1
09:30 FRANKLIN, Stephen David Courtroom 1
09:30 GERARDI, Shannon Jarrod Courtroom 1
09:30 GODBOLD, Lee Courtroom 1
09:30 HADDRILL, Jacob Michael Courtroom 1
09:30 HART, Slater Todd Courtroom 1
09:30 HAYDEN, Kevin Michael Courtroom 1
09:30 HAZELLAND PTY LTD Courtroom 1
09:30 HILLIARD, Colin Lawrence Courtroom 1
09:30 HINDLE, Nicholas Laurence Courtroom 1
09:30 HOLMAN, Grant Damien Courtroom 1
09:30 IRELAND, Aaron William Courtroom 2
09:30 JAMES, Linda Jayne Courtroom 1
09:30 JENNINGS, Richard Wayne Courtroom 1
09:30 JOLLY, Kale Anthony Courtroom 1
09:30 JONES, Paul Anthony Mcdonald Courtroom 1
09:30 JOSEPH, Jamie Courtroom 1
09:30 Keighley, Lee Courtroom 1
09:30 KRAKOUER, Ashton Clinton Courtroom 1
09:30 LANCE, Stephen William Courtroom 1
09:30 LAVIN, Wendy Margaret Courtroom 1
09:30 LITTLE, Margaret Michelle Courtroom 1
09:30 LJUBOJA, Rade Courtroom 1
09:30 LOUGH, Keith David Courtroom 1
09:30 MACK, Christopher James Courtroom 1
09:30 MASSANDY, Jonathan Courtroom 1
09:30 MCCORMACK, Kate Jacqueline Miria Courtroom 1
09:30 MCGHIE, Rita Renee Courtroom 1
09:30 MCKAIN, Nicki Lee Courtroom 1
09:30 MCKENZIE-MCHARG, Benjamin Malcolm Courtroom 1
09:30 MOORE, William Michael Courtroom 1
09:30 NONMUS, Kelly Jean Courtroom 1
09:30 OWEN, Belinda Tessa Courtroom 1
09:30 PADMAN, Annette Christine Courtroom 1
09:30 PARFITT, Anna Marie Courtroom 1
09:30 PEARCE, Christopher Edward Courtroom 1
09:30 PRIOR, Anthony James Courtroom 1
09:30 PROUD, Colin Trevor Courtroom 1
09:30 RANDALL, Aaron John Courtroom 1
09:30 READING, Craig Phillip Courtroom 1
09:30 REIDY, Daniel Thomas Courtroom 1
09:30 RICHARDS, Peter Alan Courtroom 2
09:30 RODD, Nicholas Terrance Mark Courtroom 1
09:30 ROTH, Daniel Courtroom 1
09:30 SIMOVIK, Nenad Courtroom 1
09:30 SIXSMITH, Timothy George Courtroom 1
09:30 SMITH, Nicholas Russell Courtroom 1
09:30 STEWART, Luke David Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Rickitta Korzett May Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Ryan William Courtroom 1
09:30 TOZER, Shane Michael Courtroom 1
09:30 TRAN, Thi Hoang Thuong Courtroom 1
09:30 UGLE, Samantha Marie Courtroom 1
09:30 VITOLINO, Jordan Scott Courtroom 1
09:30 WACHIPA, Michael Courtroom 1
09:30 WATERS, Malcom Charles Courtroom 1
09:30 WESTERN, Joshua Eric Courtroom 1
09:30 WHITE, Megan Marie Courtroom 1
09:30 WILSON-MOORE, Adrian Raymond Courtroom 1
09:30 WINDIE, Terry John Courtroom 1
09:30 WRIGHT, Brian Thomas Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
11:00 Satpathy v Mahichhi GCLM 1182 2018 Conference Room
Pre-Trial Conference
09:30 Acuswater Pty Ltd v Ultimate Fire Protection Pty Ltd GCLM 1879 2018 Conference Room
10:30 RAMAN v ANGELO MINOR 195 2019 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 ABRAHAM, George Richard Courtroom 1
09:00 AHRENS, Robert John Courtroom 1
09:00 BAIN, Gaij Taylor Courtroom 1
09:00 BANKS, Thomas John Gibson Courtroom 1
09:00 BATEMAN PASS, Jordan Anthony Courtroom 1
09:00 BATTY, Glenn Geoffrey Courtroom 1
09:00 BENNELL, Cameron Neal Courtroom 1
09:00 BENNELL, Simone Lee Courtroom 1
09:00 BERKMANN, Sieglinde Marie Courtroom 1
09:00 BOLTON, Jason Robert Courtroom 1
09:00 BOLTON, John Joseph Courtroom 1
09:00 BOLTON, Kylie Courtroom 1
09:00 BOWMAN, SARAH Courtroom 1
09:00 COCHRANE, Terry James Courtroom 1
09:00 COWCHER, Jamie William Courtroom 1
09:00 DEMPSEY, Christopher Laurence Courtroom 1
09:00 DENNISON, Matthew John Courtroom 1
09:00 DRAGE, Derek Christopher Courtroom 1
09:00 FURNISS, Troy Daniel Courtroom 1
09:00 GARLETT, Joshua Mark Courtroom 1
09:00 GILBERT, Natalie Anne Courtroom 1
09:00 GOOCH, Dale Taylor Courtroom 1
09:00 GREEN, James Aleksander Courtroom 1
09:00 GREGORY, Peter William Courtroom 1
09:00 HANSEN, Charmaine Una Courtroom 1
09:00 HARRIS, Marshall William Courtroom 1
09:00 HART, Richard William Courtroom 1
09:00 HAYWARD, Christopher Mark Courtroom 1
09:00 HICKS, Ionie Mica Courtroom 1
09:00 KICKETT, Trevor John Courtroom 1
09:00 KINGSBURY, Lee Alan Courtroom 1
09:00 KIRKHAM, Shaun Ryan Courtroom 1
09:00 LAMBERT, Riley William Courtroom 1
09:00 LEE, Cougar Tyrin Arthur Courtroom 1
09:00 LI, Ci-You Courtroom 1
09:00 LIVESEY, David Adrian Courtroom 1
09:00 LYSLE, Guido Antonio Courtroom 1
09:00 MADGEN, Shaun David Courtroom 1
09:00 MATVEEV, Stan Courtroom 1
09:00 MAYNARD, Rodney Alan Courtroom 1
09:00 MECKLENBURGH, Daniel Alan Courtroom 1
09:00 MOOREHEAD, Jason William Courtroom 1
09:00 MOSS, Matthew John Courtroom 1
09:00 MURRAY, Katelin Anne Courtroom 1
09:00 NARKLE, Janet Marie Courtroom 1
09:00 NARKLE, Miranda Lee Courtroom 1
09:00 NGAYIRIMANA, Joseline Courtroom 1
09:00 ORLOWSKI, Kenneth Ivala William Courtroom 1
09:00 ORN, Katri Elouise Courtroom 1
09:00 PEARCE, Sarah Ann Courtroom 1
09:00 PENNY, Audrey Rose Courtroom 1
09:00 PENNY, Kylie Lee Courtroom 1
09:00 PENNY, Rohan Cain Courtroom 1
09:00 PENNY, Trevor Jerome Courtroom 1
09:00 REGAN, Tyson Mark Courtroom 1
09:00 RICHARDSON, Alan Mark Courtroom 1
09:00 RICHARDSON, Bevan Grant Courtroom 1
09:00 RILEY, Alex John Courtroom 1
09:00 RILEY, Lesley Jane Courtroom 1
09:00 ROGERS, Coen Jay Courtroom 1
09:00 ROWLEY, Harrison Blake Courtroom 1
09:00 SCOTT, Christopher James David Courtroom 1
09:00 SHERWOOD, Joshua Lloyd Courtroom 1
09:00 SMITH, Amanda Sue Courtroom 1
09:00 SMITH, Tane Courtroom 1
09:00 SOUNESS, Noel Kenneth Courtroom 1
09:00 SPENCER, Jordan Andrew Courtroom 1
09:00 STONE, Corey Francis Courtroom 1
09:00 TATE, James Edward Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Natasha Courtroom 1
09:00 TERRY, Chayde Ngaia Courtroom 1
09:00 THORNE, Lyall Giles Courtroom 1
09:00 THORNE, Normie Ray Courtroom 1
09:00 TURVEY, Phillip James Courtroom 1
09:00 UGLE, Raymond James Courtroom 1
09:00 VICK, Jesse Jaimes Courtroom 1
09:00 VOSKUILEN, Benjamin Ralph Courtroom 1
09:00 VRANJES, Melanie Kaye Courtroom 1
09:00 WAKEFIELD, James Leon Thomas Courtroom 1
09:00 WALKER, Trevor Alan Courtroom 1
09:00 WALLACE, Jacob Ferguson Courtroom 1
09:00 WELLS, Glenn Andrew Courtroom 1
09:00 WELLS, Karen Courtroom 1
09:00 WHITE, Shane Warwick Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Brendan Ward Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Brett Michael Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Edward James Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Sharon Jeanette Courtroom 1
09:00 WINMAR, Violet Delace Frances Courtroom 1
09:00 WYNNE, Karalee Ray Courtroom 1
14:00 PURSELL, Andrew Gordon Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Port Augusta (SA)
4 Flinders Tce, PORT AUGUSTA
Criminal Listing
14:15 O'TOOLE, Monty Lawrence Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:00 BURNETT, Crystal Lee Courtroom 1
09:00 BURNETT, Joshua Ray Courtroom 1
09:00 BURNETT, Nicholas John Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Brooke Maree Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Michele Charlene Courtroom 3
09:30 BALDONI, Ross James Courtroom 2
09:30 BEAZLEY, William Sonny Courtroom 2
09:30 BYETT, Michael Harry Courtroom 2
09:30 CLARKE, Peter Courtroom 2
09:30 COX, Nathan Jeffery Courtroom 2
09:30 CUGLEY, Kerrie Ann Courtroom 2
09:30 DAVIES, Ryan James Courtroom 2
09:30 DAWSON, Brendon Anthony Courtroom 2
09:30 EDEN-MARSHALL, Mitchell John Courtroom 2
09:30 FISHER, PETER ERIC Courtroom 3
09:30 FITZGERALD, Christopher Paul Courtroom 2
09:30 FRICKER, Shaye Amy Courtroom 2
09:30 GRAHAM, Glenn Adam Courtroom 2
09:30 GRAY, Jason James Courtroom 2
09:30 GREEN, Jason Andrew Courtroom 2
09:30 HARRIS, Dean Courtroom 2
09:30 HASHFIELD, Kim David Courtroom 2
09:30 HERBERT, Aaron Luke Courtroom 2
09:30 HILL, Bohdan Michael Courtroom 2
09:30 JACKSON, Dean Arthur Courtroom 2
09:30 JONES, Amanda Elizabeth Courtroom 2
09:30 KENNA, Jack Cohen Courtroom 2
09:30 KNOWLES, Tyson Scott Courtroom 2
09:30 LOCKYER, Kayne Robert David Courtroom 2
09:30 MANGU, Tahuri Harry Courtroom 2
09:30 MCCANN, Michael Courtroom 2
09:30 MEADE, Malcolm James Courtroom 2
09:30 MOORE, Brian James Courtroom 2
09:30 MOSSOP, Benjamin Neil Courtroom 2
09:30 NAARSTIG, Braden James Courtroom 3
09:30 OWEN, Christopher Philip Courtroom 2
09:30 PEACH, Tyran Matthew Courtroom 2
09:30 PETERSON, Sheldon Leigh Courtroom 3
09:30 PILCHER-LORD, Te Haeana Kahn Courtroom 2
09:30 POHLNER, Andrew Geoffrey Courtroom 2
09:30 PUKEROA, Stewart Courtroom 2
09:30 RAWIRI BENNETT, Trevin Huakore Ronald Courtroom 2
09:30 RENN, Brody John Lewis Courtroom 2
09:30 RIPOHAU, Ronan David Courtroom 2
09:30 RUSSON, Wayne Joseph Courtroom 2
09:30 SARMES, Aleksandar Aaron Courtroom 2
09:30 SMITH, Cristy Lee Courtroom 2
09:30 SNELL, Matthew Ryan Courtroom 2
09:30 SPARROWHAWK, Jason Matthew Courtroom 2
09:30 STEVENS, Robert Shane Courtroom 2
09:30 TE NANA, Rikki Lee Hana Courtroom 2
09:30 TOAL, Steven Paul Courtroom 2
09:30 TYLER, Corey Lee Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Yulana Patrice Courtroom 2
09:30 WILSON, Craig Vincent Courtroom 2
09:30 WINMAR, Tshinta Jade Courtroom 2
09:30 WINWOOD, Jason Robert Malcolm Courtroom 2
09:30 WORRALL, Raymond Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
14:15 BERKOVIC & Anor v SINGLETON RSTN 339 2019 Courtroom 2
14:15 BRIERLEY v FRYEARSON RSTN 151 2019 Courtroom 2
14:15 BUCKLAND & Anor v ZARGANIS & Anor RSTN 474 2019 Courtroom 2
14:15 CDN NO 1 PTY LTD v POTTER RSTN 407 2019 Courtroom 2
14:15 DAVIES v PARTRIDGE PLND 624 2019 Courtroom 2
14:15 HOUSING AUTHORITY v MARLAND RSTN 384 2019 Courtroom 2
14:15 HOUSING AUTHORITY v VAN HERK RSTN 609 2019 Courtroom 2
14:15 HWEE v ELLIS RSTN 520 2019 Courtroom 2
14:15 NAYLOR v WARREN RSTN 1930 2018 Courtroom 2
14:15 Sound International Pty Ltd v Poggendorf trading as Anywhere Earthworks MINOR 502 2018 Courtroom 2
Miscellaneous Civil
09:30 Hunter v Graham GCLM 603 2017 Courtroom 2
Trial Court
09:30 HOUSING AUTHORITY v DENNIS RSTN 268 2019 Courtroom 3
09:30 HOUSING AUTHORITY v LYNCH RSTN 203 2019 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
09:00 CHINNERY & Anor v JARVIS & Anor RSTN 115 2019 Courtroom 1
09:00 Creevey v Sparrow GCLM 4364 2018 Courtroom 1
09:00 Hillier v Department of Transport EDL 143 2019 Courtroom 1
09:00 HOUSING AUTHORITY v BILL & Anor RSTN 92 2019 Courtroom 1
09:00 HOUSING AUTHORITY v YULINE RSTN 50 2019 Courtroom 1
09:00 MATATAHI & Anor v SULLIVAN & Anor RSTN 23 2019 Courtroom 1
09:00 MCMAHON v Department of Transport EDL 359 2018 Courtroom 1
09:00 RICHARDS v DRAGE RSTN 48 2019 Courtroom 1
09:00 SHEPHERD v Department of Transport EDL 144 2019 Courtroom 1
09:00 VAN MAANEN v NESS RSTN 108 2019 Courtroom 1

Southern Cross Courtroom
Canopus Street, SOUTHERN CROSS
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Corey James Courtroom
09:00 BROOKES, Jacob Kyle Courtroom
09:00 CLARKE, David Courtroom
09:00 DAVIDSON, Wayne Roger Courtroom
09:00 EDMONDS, Ross Courtroom
09:00 FERGUSON, Jai Drew Courtroom
09:00 GOULD, Amy Joyce Courtroom
09:00 GRAHAM, Valerie Jade Courtroom
09:00 GRANICH, Daniel Joseph Courtroom
09:00 GRANT-WILLIAMS, Lachlan Montrose Courtroom
09:00 NORTON, David John Courtroom
09:00 PAGE, Paul Stephen Courtroom
09:00 WILLCOX, Reaghan Danelle Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00 DAVIES, Cliff Patrick Courtroom
10:00 GILES, Lee Courtroom
10:00 JONES, Andrew James Courtroom
10:00 MEREDITH, James Courtroom
10:00 NEWBERRY, Cleve Courtroom
10:00 ROBERTSON, Dixon Courtroom
10:00 SCOTT, Junior Kenneth Courtroom
10:00 SIMMS, Kamius Courtroom
10:00 WARD, Rosequeen Brigetta Courtroom
10:00 WARD, Timothy Courtroom
10:00 WEST, Jayden Courtroom
10:00 WEST, Jessie Courtroom
10:00 WESTLAKE, Grenville Courtroom
10:00 WONGAWOL, Bradley Forky Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:30 DAWSON v Department of Transport EDL 2 2019 Courtroom
09:30 SMITH v Department of Transport EDL 1 2019 Courtroom

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1 Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing
09:00 THOMAS, Patrick John Courtroom
09:00 WOODMAN, Jason James Courtroom

No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
10:00 CLAUSE, Frederick Wiluna Court Room 1
10:00 HARRIS, Dallys Lorraine Wiluna Court Room 1
10:00 ILEY-ADAMSON, Jason Mark Wiluna Court Room 1
10:00 MORGAN, Patrina Wiluna Court Room 1
10:00 SERU, Nasoni Wiluna Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Zenith James Wiluna Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 510 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 77 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 78 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 79 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 80 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 81 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 307 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 308 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 309 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 310 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 53 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 392 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 274 2019 Court 5
09:01 Not Published PC 421 2016 Court 5
09:01 Not Published PC 93 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 192 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 193 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 194 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 285 2019 Court 5
P and C Trial
11:00 Not Published PC 126 2008 Court 5
11:00 Not Published PC 150 2008 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 26 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 3 2019 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 4 2019 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 5 2019 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 6 2019 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 7 2019 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 115 2019 Courtroom 1
P and C Trial
10:00 Not Published PC 186 2012 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 24 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 469 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 26 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 256 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 5 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 6 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 8 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 11 2019 Court 1 Children's/Community Court

Looma Multifunctional Police Facility
LOOMA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Not Published PC 8 2018 Courtroom
09:00 Not Published PC 9 2018 Courtroom

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building List
10:00 Owners of Strata Plan 49313 v Psaros Pty Ltd CC 2524 2018 5 - 6
10:30 REDFEARN & Anor v Mener Group Pty Ltd CC 611 2019 5 - 6
11:00 MCCAGH v HUSSAINY & Anor CC 612 2019 5 - 6
11:30 Brown v Henlyn Construction Pty Ltd CC 2330 2018 5 - 6
11:30 Henlyn Construction Pty Ltd v Brown CC 2329 2018 5 - 6
12:00 Jones v DUGAS CC 626 2019 5 - 6
12:30 Cardona v Radziwanowski & Anor CC 638 2019 5 - 6
14:00 LOWDEN v TARANTO & LONGDEN CC 584 2019 5 - 6
14:30 Murphy v RDC Constructions Pty Ltd CC 669 2019 5 - 6
14:30 Murphy v RDC Constructions Pty Ltd CC 670 2019 5 - 6
14:30 Murphy v RDC Constructions Pty Ltd CC 671 2019 5 - 6
15:00 ROSEMA v NEW SENSATION HOMES PTY LTD CC 668 2019 5 - 6
15:30 TASTULA & Anor v KUSEL CC 667 2019 5 - 6
CC Hearing
10:00 Downing v Commissioner of Police CC 1528 2018 4 - 8
10:00 Howitt & Anor v Jennings CC 2414 2017 3 - 8
10:00 Howitt & Anor v Jennings CC 1236 2018 3 - 8
DR Hearing
10:00 Western Australian Planning Commission v Scutti DR 428 2015 2 - 6
Vocational List
10:00 Commissioner for Consumer Protection v CHIPLIN VR 58 2019 1 - 6
10:00 Commissioner for Consumer Protection v KENNY-LEVICK VR 63 2019 1 - 6
10:00 Teacher Registration Board of Western Australia v House VR 229 2018 1 - 6
10:00 Veterinary Surgeons Board of Western Australia v Knight VR 203 2018 1 - 6
10:00 Veterinary Surgeon's Board of Western Australia v Moore VR 105 2018 1 - 6
11:00 HAMILTON v Commissioner of State Revenue & Anor CC 397 2019 1 - 6

Back to Top