Court Listings for 1 December 2020

Please note that some court listings will not be publicly displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am QUARTERMAINE, Gregory John William Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:15am DORIC GROUP HOLDINGS PTY LTD & ANOR v GARSIDE & ORS CIV 1448 2014 7 - 710
10:30am KENNEDY v SOUTHERN PORTS AUTHORITY CIV 1697 2019 7 - 710
11:00am LARKAN A MINOR & Anor v LARKAN CIV 2073 2020 7 - 710
11:45am DIEDLER & Anor v BOROWIEC & Anor CIV 3129 2019 7 - 710
12:00pm DEPLEDGE v PLEDGE & ORS CIV 1021 2018 7 - 710
Civil Trial
10:00am HODDER v AUSTRALIAN EXECUTOR TRUSTEES LIMITED CIV 2718 2015 3 - 36
Directions - Judge
9:15am BOZIC v BILLIS & ORS CIV 2557 2017 6 - 607
9:15am BOZIC v RAND MINING LIMITED CIV 2485 2018 6 - 607
Judge's CMC List
9:15am CASSIDY v AMACA PTY LTD (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LIMITED) CIV 1597 2020 4 - 43
9:15am WALSH v CSR LIMITED & ANOR CIV 1808 2020 4 - 43
Masters List
9:45am ATTORNEY GENERAL FOR WESTERN AUSTRALIA v AMMANN CIV 2132 2020 9 - 907
9:45am ATTORNEY GENERAL FOR WESTERN AUSTRALIA v FERNANDES CIV 2133 2020 9 - 907
9:45am CAPPER & ANOR v IMBERTI CIV 2057 2020 9 - 907
9:45am COLLETT v FORREST CIV 1679 2020 9 - 907
9:45am KIS REALITY PTY LTD v YEO & ANOR COR 55 2017 9 - 907
9:45am POLICE & NURSES LIMITED v TURNBULL & ORS CIV 3161 2019 9 - 907
9:45am TRAINOR v TRAINOR CIV 1439 2020 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am BUCKRIDGE & ASSOCIATES PTY LTD (ACN 008 679 061) & ANOR v COLE & ORS CIV 3179 2019 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am ABDEL-MESSIH v QAQISH CIV 1973 2020 8 - 814
10:00am GCS FACADES PTY LTD v YUANDA WA PTY LTD CIV 2914 2018 8 - 809
10:00am LYCOPODIUM LIMITED v DATACOM SYSTEMS (WA) PTY LTD CIV 2871 2016 8 - 811

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am WARD, Conrad Alex 4 - 4-2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, Barrack Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am MACKAY, Herbert William Court No. 6
2:15pm MCLEAN, Mark Court No. 2

No Civil Listing for Today.



District Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00am SHADFORTH, Keith Desmond Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AMEDI, Vager Ali 3 - 3-4
10:00am ANDRETTA, Alex James 6 - 6-4
10:00am BOOTH, Martin Simon Paul 6 - 6-1
10:00am BROWN, Aaron Albert 4 - 4-3
10:00am CHEEK, Raymond Sydney 5 - 5-3
10:00am CHILCOTT, Dylan 2 - 2-2
10:00am DELAHUNTY, Daniel Benjamin 3 - 3-3
10:00am FERNIE, Jack Patrick 3 - 3-1
10:00am FORMAN, Trevor Anthony 1 - 1-1
10:00am GREENACRE, Nathan Thomas 6 - 6-3
10:00am MANDER, Carla Carmel 6 - 6-3
10:00am MILLS, Lee 5 - 5-1
10:00am NEWBURN, Benjamin Kane 3 - 3-3
10:00am NGUYEN, Van Khien 3 - 3-3
10:00am OKENY, Donald Olal 5 - 5-1
10:00am OKENY, Patrick Okumu 5 - 5-1
10:00am RAJAKOVIC, Filip 6 - 6-3
10:00am SAYLOR, Robert Desmond (via video link) 6 - 6-4
10:00am SIMONOSKI, Jane 2 - 2-2
10:00am SMITH, Shanice Rose 6 - 6-3
10:00am SMITH, Shanice Rose 6 - 6-3
10:00am SMITH, Shanice Rose 6 - 6-3
10:00am STEIN, Darren Wayne 7 - 7-1
10:00am WORTHINGTON, Jacob Anoj 2 - 2-2
11:00am QUEE, Prince Demba Bubakarr 5 - 5-4
9:00am HIJAZI, Zacharia 3 - 3-2
9:00am PRIOR, Sharyn Maxine 5 - 5-1
9:00am RANKINE, Lochlan Stuart 6 - 6-2
9:15am BROWN, Andrew Simon 4 - 4-4
9:30am MARLAND, Kevin John 5 - 5-2
9:30am STEPKOWSKI, Darren Paul 4 - 4-1

Civil Listing
Civil Trial
10:30am GLADSTONE v PUBLIC TRANSPORT AUTHORITY OF WESTERN AUSTRALIA CIV 4435 2018 1 - 1-3
10:30am McKrill v Black & Another CIV 1079 2017 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30am AL AZZEH v SERCO AUSTRALIA PTY LTD APP 67 2020 1 - 1-2
10:30am Austin v G R CARPENTER & R A CARPENTER T/AS CARPENTER CABINETS APP 66 2020 1 - 1-2
10:30am LEWIS v ST JOHN OF GOD HEALTH CARE INC APP 63 2020 1 - 1-2
Mediation Conference DC
9:30am GOH & Ors v BPH ENERGY LTD & Anor CIV 4264 2019 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am AL ASADI v PIPER CIV 4221 2019 1 - Lvl-1
10:00am LEUNG v MEAKINS CIV 1208 2020 1 - Lvl-1
10:00am TORABI MARASHI v RESOLVE NOMINEES PTY LTD CIV 1580 2019 1 - Lvl-1
9:30am HEGARTY v LAKE MONGER RECREATION CLUB INC. CIV 1442 2020 1 - Lvl-1
9:30am Weggler v Petersen CIV 1752 2018 1 - Lvl-1
9:45am ALMEARAGE v DEAN CIV 122 2020 1 - Lvl-1
9:45am CHAN v POCOCK CIV 1663 2020 1 - Lvl-1
9:45am DURRANT v MADDREN CIV 5109 2019 1 - Lvl-1
9:45am MAURIOHOOHO v MARTIN CIV 2414 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am Deputy Commissioner of Taxation v Morgan CIV 378 2017 1 - 1-2
10:00am PROSPA ADVANCE PTY LTD v PATEL & Anor CIV 3845 2019 1 - 1-2
10:00am STEVENS v EPAPARA CIV 160 2019 1 - 1-2
9:30am In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 82 2020 1 - 1-2
9:30am NELSON v SOUTH METROPOLITAN HEALTH SERVICE CIV 1188 2019 1 - 1-2
9:30am Radiant Nominees Pty Ltd v Australian Crane and Machinery Pty Ltd CIV 3783 2016 1 - 1-2
9:30am TOBIN v TWIGG CIV 2569 2020 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
2:15pm GREGSON v GREN CIV 3547 2020 1 - 1-2
Special Directions
9:45am Black v The State of Western Australia CIV 3665 2017 1 - 104

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am DINH, Thuy Thi Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00am RING, Donald Alfred Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:30am LEERING, Lawrence Brian Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
9:00am COLBACK, Elijah David Court Room 3
9:00am DEAN, Brayden Rhys Court Room 3
9:00am DOUGLAS, Jesse Michael Court Room 3
9:00am EADES, Eugene Allan Christopher Court Room 3
9:00am HUGHES, Charmaine Louise Court Room 3
9:00am JACOBSEN, Matthew Gandhi Court Room 3
9:00am JACOBSEN, Matthew Gandhi Court Room 3
9:00am KINCAID, Gemma Court Room 3
9:00am MCLEOD, Ryan David Court Room 3
9:00am MIKARA, Celeste Denny Moanna Court Room 3
9:00am O'NEILL, Joel Zaccary Court Room 3
9:00am RUCKS, Mathew Frieee Court Room 3
9:00am TYSOE, Joshua Mathew Court Room 3
9:00am WARREN, Bronwyn Felicity Court Room 3
9:30am BATTYE, Paul Anthony Court Room 3
9:30am BISHOP, Geoffrey Duncan Court Room 3
9:30am EADES, Eugene Allan Christopher Court Room 3

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am MCCALLUM v KNAPP RSTN 166 2020 Court Room 2
Trial Court
9:30am MATSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 5 2020 Court Room 3
9:30am NAW v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 167 2020 Court Room 3
9:30am WILLIAMS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 164 2020 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am BORINELLI, Tyler Dean Armadale Court 3
10:00am ELAKOUR, Ahmad Armadale Court 3
10:00am SHAFAI, Ibrar Hussain Armadale Court 3
9:30am ANDERSON, Carlyn Joanne Armadale Court 2
9:30am BAILEY, Daniel James Armadale Court 2
9:30am BASSANELLI, Dylan Stanley Armadale Court 1
9:30am BAYCAN, Ali Baran Armadale Court 1
9:30am BEATTIE, Bradley William Armadale Court 1
9:30am BELLIA, Lee Oswald Armadale Court 1
9:30am BENNELL, Phillip Travis John Armadale Court 2
9:30am BENNETT, Leigh David Armadale Court 1
9:30am BORGNINO, Craig Fredrick Armadale Court 1
9:30am BOWTELL LLOYD, Melisa Mary Armadale Court 2
9:30am BROWN, Sharyn Marie Armadale Court 2
9:30am CARRUTHERS, Aimee Skye Armadale Court 1
9:30am CASE, Sarah Jane Armadale Court 1
9:30am CHANDLER, Andrew Paul Armadale Court 2
9:30am COX, Jason Kevin Armadale Court 1
9:30am COYNE INDICH, Tyrell Wayne Jon Armadale Court 1
9:30am CROOK, Ian Armadale Court 1
9:30am CROOT, Jeremy Lee Armadale Court 1
9:30am DALY, Thomas Brian Armadale Court 1
9:30am DAVIES, Robert Armadale Court 2
9:30am DAY, Brodie Ashley Armadale Court 1
9:30am DE BOER, Gregory James Armadale Court 2
9:30am DERWORT, Meagan Lynne Armadale Court 1
9:30am DOBSON, David Douglas Armadale Court 1
9:30am DOLIN, Laurence James Armadale Court 2
9:30am DOUALEH, Rirash Armadale Court 1
9:30am DOUGHTY, Dylan (via video link) Armadale Court 2
9:30am DOWDEN, Nicole Louis Armadale Court 2
9:30am DOYLE, Rachel Minette Armadale Court 1
9:30am ENRIGHT, Maurie Allen Joel Armadale Court 1
9:30am FONTANA, Ryan Armadale Court 1
9:30am FORD, Jarrod Ryan Armadale Court 2
9:30am FORDE, Kieran Alan (via video link) Armadale Court 2
9:30am FRASER, Kelden Edward James (via video link) Armadale Court 2
9:30am FREGIN, Ingo Reinhold August Armadale Court 2
9:30am GALLUCCIO, Jaydon Anthony Blake Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Lakita Nandalee (via video link) Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Peter Robert (via video link) Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Wendell Edward Dasher (via video link) Armadale Court 2
9:30am GILLESPIE, Michelle Evelyn Mary (via video link) Armadale Court 2
9:30am GITHUMA, Josephine Mumbi Armadale Court 1
9:30am GREAVES, Michael William Armadale Court 1
9:30am GRIGG, Jennifer Ann Armadale Court 2
9:30am GROVES, Dylan Michial Armadale Court 1
9:30am HANNAN, Toni Anne Armadale Court 2
9:30am HARDMAN, Daniel Paul Armadale Court 2
9:30am HART, Iris Rose Armadale Court 2
9:30am HART, Marlon Bruce (via video link) Armadale Court 2
9:30am HAYWARD, Michael James Armadale Court 1
9:30am HORLOCK, Bailey Luis Graham Armadale Court 1
9:30am HORTON, Christopher Garry Armadale Court 1
9:30am HUMBERSTONE, Nicole Louise Croot Armadale Court 1
9:30am JEFFRIES, Shannon Garry Kevin Armadale Court 1
9:30am JONES, Chace Peter Armadale Court 1
9:30am KENNEY, Bethany Louise Armadale Court 1
9:30am KIESEY, Johnny Daniel Karl Armadale Court 1
9:30am LAGDEN, Thomas Neil Armadale Court 1
9:30am LEAHY, John Jeremiah Armadale Court 2
9:30am LEECH, Taylor James Armadale Court 2
9:30am LEITCH, Logan Douglas Armadale Court 2
9:30am LEWIS, Joseph William Armadale Court 2
9:30am LIM, Micah Wen-Gang Armadale Court 1
9:30am MADDEN, Jessica Laura Armadale Court 1
9:30am MALPASS, Robert Lindsay Armadale Court 2
9:30am MALUAL, Samuel Mose (via video link) Armadale Court 2
9:30am MARLEY, Darrell Simon Keith Armadale Court 1
9:30am MARTIN, Trevor John Armadale Court 1
9:30am MAWER, Justin Kenneth (via video link) Armadale Court 2
9:30am MCINERNEY, Kodie Ty Armadale Court 1
9:30am MCMASTER, Michael Zane Armadale Court 2
9:30am MCPHEE, Deanna Maree Armadale Court 1
9:30am MEECHAN, Scott Philip Armadale Court 1
9:30am MEIGH, Joshua Thomas Armadale Court 1
9:30am MICHAEL, Augustine Maxwell Armadale Court 2
9:30am MILANA, Karene Lamparas Armadale Court 1
9:30am MILLER, Gerald Paul Armadale Court 1
9:30am MILLER, Jeremy James (via video link) Armadale Court 2
9:30am MILLER, Narelle Gaile Armadale Court 2
9:30am MILLER, Reece Thomas (via video link) Armadale Court 2
9:30am MILLER, Travis Kane Armadale Court 2
9:30am MILLS, Jasie Michelle Armadale Court 1
9:30am MIPPY, Clayton James (via video link) Armadale Court 2
9:30am MOHAMMED ALI, Mohammed Anwar Armadale Court 1
9:30am NORDINE, Mason Charles Armadale Court 1
9:30am OGILVIE-O'NEIL, Christian James Armadale Court 2
9:30am OLDFIELD, Gregory Peter (via video link) Armadale Court 2
9:30am OTTO, Devan Shane Armadale Court 2
9:30am PENNY, Jason Shane (via video link) Armadale Court 2
9:30am PRUJEAN, Benjamin Warren Armadale Court 1
9:30am PUNCH, David Craig Armadale Court 2
9:30am RANKINS, Leanne Judith Armadale Court 2
9:30am RILEY THORNE, Alec Thomas Armadale Court 2
9:30am ROBINSON, Linda Marie Armadale Court 2
9:30am ROGERS, Julie Christen Armadale Court 2
9:30am ROLFES, Jake William Armadale Court 2
9:30am ROWELL, Jayne Louise Armadale Court 2
9:30am SCOFIELD INVESTMENTS PTY LTD Armadale Court 2
9:30am SCOFIELD, David Michael Armadale Court 2
9:30am SCOFIELD, Tania Elisabeth Armadale Court 2
9:30am SCOTT, Shayne Daniel (via video link) Armadale Court 2
9:30am SEALEY, Stephen James Armadale Court 2
9:30am SHIELD, Benjamin Jack (via video link) Armadale Court 2
9:30am SLATER, Kira Marie Armadale Court 1
9:30am SPEIGHT, Cheyenne Daniel Jnr Armadale Court 1
9:30am STITSON, Christopher Emile Armadale Court 2
9:30am STRANGE, Mariah Shianne Armadale Court 2
9:30am STYMAN, Cameron Mark Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Mataatua Pumipi Armadale Court 2
9:30am THYER, Michael David Armadale Court 1
9:30am TOH, Khi Way Armadale Court 2
9:30am TRIMMER, Ivan Aaron Armadale Court 1
9:30am VEGVARY, Michael Grant (via video link) Armadale Court 2
9:30am VIDA MEAD, Joel Armadale Court 2
9:30am VOCISANO, Joshua Eugene Armadale Court 2
9:30am WAAKA, Gary Te Uata Armadale Court 2
9:30am WATT, Lee William Armadale Court 2
9:30am WAYNE, Rodd Ashley Armadale Court 2
9:30am WHARRAM, Andrew Charles Peter (via video link) Armadale Court 2
9:30am WHITFIELD, Lisa Grace Armadale Court 2
9:30am WIJNEN, Ashley Mathew Armadale Court 2
9:30am WIJNEN, Tyler Philip Armadale Court 2
9:30am WILLIAMS, Matthew Lloyd Davidson Armadale Court 2
9:30am WINMAR, Shelley Armadale Court 2
9:30am WINMAR, Teanna Linda (via video link) Armadale Court 2
9:30am WOLNY, Patrick Jerzy Armadale Court 1
9:30am WOOD, Joshua Alan Armadale Court 1
9:30am WRIGHT, Brittany Marrie Armadale Court 2
9:30am WYNNE, Karalee Ray Armadale Court 2
9:30am ZACCHIGNA, Ricky John Armadale Court 2
9:30am ZAVATTERI, Nicholas Domenic Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Balgo Community Hall
Balgo Hills Community, BALGO
Criminal Listing
9:00am BROWN, Dean Court Room 1
9:00am COTCHILLI, Rex Court Room 1
9:00am GIBSON, Daniel Court Room 1
9:00am GILL, Cameron Court Room 1
9:00am LEE, Preston Court Room 1
9:00am LEWIS, Lyle Peter Court Room 1
9:00am MAGGIE, Douglas Court Room 1
9:00am MAGGIE, Gerald Court Room 1
9:00am MANDIJARRA, Cindy May Court Room 1
9:00am MONROE, Hayden Paul Court Room 1
9:00am MOSQUITO, Ronald Court Room 1
9:00am NANALA, Corina Court Room 1
9:00am NANALA, Warren Court Room 1
9:00am SAMBO, Arthur James Edwin Court Room 1
9:00am SCHWARTZ, Christopher Bruno Court Room 1
9:00am YOOMARIE, Darryl Morris Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am AXELL, Carl Leonard Court Room 1
10:00am BONANNO, Francesco (via video link) Court Room 1
10:00am BUSWELL, Kaleb Michael Court Room 1
10:00am CASEY, Joel Peter Court Room 1
10:00am DAVIS, Tennessee Wade Court Room 1
10:00am JONES, Hayden Edward Court Room 1
10:00am NOLAN, Brenton Stanley (via video link) Court Room 1
10:00am O'FARRELL, Lauren Michelle Court Room 1
10:00am SMALES, Nicholas John Court Room 1
10:00am THORNE, Jennifer Tegan Court Room 1
10:00am THORNE, Jennifer Tegan Court Room 1
10:00am UPSON, Daniel Peter Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am FARMER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 548 2020 Court Room 1
9:30am HARRISON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 547 2020 Court Room 1
9:30am SUTTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 474 2020 Court Room 1
Residential Tenancies
9:45am ACCESS HOUSING AUSTRALIA LTD v RUSHTON-LITTLE RSTN 555 2020 Court Room 4
9:45am ASHTON v FLANEGAN RSTN 527 2020 Court Room 4
9:45am BOINA HAMISSI v IMRAN & Anor RSTN 488 2020 Court Room 4
9:45am CHRISTIAN & Anor v BROWN RSTN 538 2020 Court Room 4
9:45am DODHIA & Anor v HICKS & Anor RSTN 519 2020 Court Room 4
9:45am GONSALVES & Anor v CAMPBELL & Anor RSTN 526 2020 Court Room 4
9:45am LINTOTT v HOWARTH RSTN 523 2020 Court Room 4
9:45am LOGAN v MOUSTAFA RSTN 533 2020 Court Room 4
9:45am SHAZAK PTY LTD v CLEMENTS RSTN 499 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
11:00am THORNTON, Simon James (via video link) Court Room 2
11:30am HOLMES, Karl Fredrick Dominic (via video link) Court Room 2
11:45am EADES, Indi Janine (via video link) Court Room 2
9:30am BILSTON, Sharon Lee Court Room 2
9:30am BLOOMFIELD, Rastlin Samuel Court Room 2
9:30am BLURTON, Patricia May Court Room 2
9:30am BRISCOE, Julie Alexandra Court Room 2
9:30am EVANS, John Kenneth Court Room 2
9:30am FAIRCLOUGH, Daniel Matthew Court Room 2
9:30am GOULD, Shara Lee Court Room 2
9:30am HUME, Jonelle Isabelle Court Room 2
9:30am IMPSON, Shannon Lee Court Room 2
9:30am LIVINGSTONE, Graham Alan Court Room 2
9:30am MAC LENNAN, David Kevin Ross Court Room 2
9:30am MITCHELL, Edwin Dale Court Room 2
9:30am OVERINGTON, Scott James Court Room 2
9:30am RADOMILJAC, Coby Michael Court Room 2
9:30am ROSENBAUM, Michael Court Room 2
9:30am SMITH, Josef Bob Court Room 2
9:30am WATTS, Peter Ross Court Room 2
9:30am YOUNG, Jasper Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am BRADLEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 220 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ALDAW, Meles Ahmad Alfeki 3 - 37
10:00am ALLAN, Baden Robert 4 - 41
10:00am ANDERSON, Joslyn Brett 3 - 37
10:00am ASHKIR, Abdirahman Ali 3 - 37
10:00am ATHERTON, Steven John 3 - 37
10:00am BENNELL, Nathan Arthur 4 - 41
10:00am BOEG, Chad Robert 3 - 32
10:00am BOND, Brayden 3 - 37
10:00am BOTERHOVEN DE HAAN, Joshua Louis 4 - 41
10:00am BRADSHAW, Samantha Susan 4 - 42
10:00am BRAND, Amy-Jane 3 - 37
10:00am BRENNER, Matthew Lawrence 3 - 37
10:00am BURGESS, Lance Andrew 5 - 55
10:00am BUTTERS, Sean John 5 - 55
10:00am CALAZIRE, Claude 3 - 32
10:00am CARR, Andrew Leslie (via video link) 3 - 32
10:00am CARR, Benjamin Joseph 4 - 41
10:00am CHOMAN, Sarah Marial 4 - 41
10:00am CLOTHIER, Kevin John 4 - 42
10:00am COLE, Darren John 4 - 42
10:00am CONCAS, Michele 4 - 41
10:00am CORPUS-SMITH, Jaden Ashley 3 - 37
10:00am CRAWFORD, Lachlan Thomas Brendan 3 - 37
10:00am CROXON, Carol-Anne 3 - 37
10:00am DAVIDSON, Kate Marie 3 - 37
10:00am DAY, Brodie Ashley 3 - 37
10:00am DE SAN MIGUEL, Joel Liam James (via video link) 4 - 41
10:00am DEL POPOLO, Carmelo 3 - 37
10:00am DOWNS, Nicholas James (via video link) 5 - 55
10:00am DULLAGHAN, Andrew Jon 3 - 37
10:00am EADES, Jordan James (via video link) 3 - 32
10:00am EADES, Thomas James 4 - 41
10:00am FARRELL, Shaneen Violet-Lee 3 - 37
10:00am FOSTER, Brodie James 3 - 37
10:00am GALIC, Mladen 3 - 37
10:00am GANESHAN, Hari Darsan 4 - 41
10:00am GARLETT-EXELL, Axel Foley Barry 4 - 41
10:00am GILBERT, Carla Anne 4 - 41
10:00am GOMBOC, Luke Bozidar 4 - 42
10:00am GRAHAM, Brodie Stuart 5 - 55
10:00am GREEN, Amy Lea 4 - 41
10:00am GREEN, Daniel John Sebastian 3 - 35
10:00am GREGORY, Harley James 5 - 58
10:00am GRIGG, William Hugh 3 - 37
10:00am HANSEN, Steele Michael (via video link) 3 - 38
10:00am HARE, David Mark (via video link) 3 - 32
10:00am HARRISON, Iain Robert 3 - 37
10:00am HEWINS, Benjamin Michael 4 - 41
10:00am HEWINS, Jacob Michael 4 - 41
10:00am HEWINS, Samuel Michael 4 - 41
10:00am HEWINS, Thomas Michael 4 - 41
10:00am HIBBIRD, Aye 4 - 41
10:00am HILL, Elizabeth Rebecca Rose 5 - 55
10:00am HUNT, Brett Andrew 5 - 55
10:00am JACKAMARRA, Noelene Louise 4 - 41
10:00am JACKSON, Rowan George 5 - 55
10:00am KELLY, Lynley Angie Dale 4 - 41
10:00am KIBREAB, Sami Siyoum 3 - 37
10:00am KICKETT, Karen Denise 4 - 41
10:00am LAWLER, Patrick James 4 - 41
10:00am LITTLE, Nathaniel Bryan 4 - 42
10:00am LITTLE, Robert Christopher 4 - 41
10:00am MARKULIN, Slavica Sammantha 3 - 37
10:00am MARSHALL, Chelsea Ann 4 - 41
10:00am MAVRICK, James Anthony 4 - 41
10:00am MAYUEN, Emanuel Mabior Matur 3 - 37
10:00am MCGLADE, Colin Wayne 3 - 37
10:00am MEAGHER, Shaylan David (via video link) 3 - 32
10:00am MICHAEL, John Ronald Gerald (via video link) 3 - 32
10:00am MILLYARD, Scott John 3 - 32
10:00am MOATE, Elliot James 4 - 41
10:00am MONAGHAN, Shannon Lisa 3 - 37
10:00am NANNUP, Anthony Francis (via video link) 3 - 32
10:00am NEWTON, Teegan Jean 4 - 41
10:00am NIKAJ, Andi 4 - 41
10:00am OAKLEY, Taliska Sue-Marie 4 - 41
10:00am PAL, Ruot Thowath (via video link) 3 - 32
10:00am PAVIC, Milos 4 - 41
10:00am PEDERSEN, Lincoln James (via video link) 3 - 32
10:00am PENNY, Anthony Joseph 4 - 41
10:00am PERANOVIC, Sasha 3 - 37
10:00am POH, Felicia Li Qi 4 - 41
10:00am POTTER, Brayden Kallan 4 - 42
10:00am POUTU, Nepia Wetini 5 - 55
10:00am PRIOR, Kurtley James 4 - 42
10:00am PUNCH, Albert David 3 - 32
10:00am QUARTERMAINE, Edgar Leo 4 - 42
10:00am RADALJ O'REILLY, Bradley Glenn (via video link) 3 - 32
10:00am REYNOLDS, Jake Michael 3 - 37
10:00am REYNOLDS, James Bradley (via video link) 3 - 32
10:00am RILEY, Jaylene Jennifer 5 - 55
10:00am RODGERS, James Edward 4 - 41
10:00am ROSENWALD, Celena Dawn 5 - 55
10:00am ROSS, Alexander Vincent 3 - 37
10:00am RUFFIN, Deon James 4 - 41
10:00am SCENINI, Brendon (via video link) 5 - 55
10:00am SILINS, Paul Shayne 5 - 55
10:00am SKINNER, Daniel Jai 5 - 55
10:00am SMALLWOOD, Rebecca Zoe 4 - 41
10:00am SMITH, Riley Mackenzie 4 - 41
10:00am SOARES, Nathan Jay 3 - 37
10:00am SULTANA, Frank Paul Joseph 4 - 41
10:00am TAMER, Nass 4 - 41
10:00am THOMPSON, Jordan Lewis 5 - 55
10:00am TOWNSON, Brayden 4 - 41
10:00am UNDERWOOD, Timothy John 5 - 55
10:00am VAN REENEN, Ilse Louise 4 - 42
10:00am WALLIS, Christopher Charles 5 - 55
10:00am WALSH, Sean Thomas 3 - 37
10:00am WARNER, Ethan James 4 - 41
10:00am WICKS, Trent Anthony 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Brodie 3 - 32
10:00am WILSON-MOORE, Adrian Raymond 3 - 37
10:00am WOODS, Graham John 4 - 41
10:00am YIMER, Foad Ebrahim 4 - 41
10:00am YORKSHIRE, Skiye Jasmin Gertrude 5 - 55
10:00am YUSUF, Nathan John 4 - 41
10:00am ZARB, Karl 5 - 55
10:00am ZESSIN, Joel William 5 - 55
10:30am SREEPAUL, Gomeshswarsing 3 - 34
11:00am HALLAM, Brett Andrew (via video link) 3 - 35
11:00am WILLCOCKS, Shaun Edward (via video link) 3 - 35
2:15pm AUSUNSHINE PTY LTD 4 - 41
2:15pm BEAL, Jamie Adam (via video link) 3 - 38
2:15pm BERTASSO, Dean Anthony 4 - 41
2:15pm BRIGHENTI, Mauro 4 - 41
2:15pm BROPHO, Jeffery James (via video link) 3 - 38
2:15pm CAI, Liurong 4 - 41
2:15pm COLQUHOUN, Rhee Ann 4 - 41
2:15pm DALTON, Shane Micheal 4 - 41
2:15pm GARDOUD, Amin Ata Alla 4 - 41
2:15pm HOOGSTAD, Tommy Justyn 4 - 41
2:15pm JOOSTEN, David Peter (via video link) 4 - 41
2:15pm KENYON, Sean Michael 4 - 41
2:15pm LIU, Shijian 4 - 41
2:15pm MAHONEY, Dale 4 - 41
2:15pm MASSEY, Ian Patrick 4 - 41
2:15pm MCPHEE, Ross William 4 - 41
2:15pm PEARCE, Mark Antony Alan 4 - 41
2:15pm PLAGANYI, Gyula 3 - 38
2:15pm SAMANDARI-MOHAMMADI, Behzad 4 - 41
2:15pm SCIBERRAS, Geena Mary 4 - 41
2:15pm SOO, Beng Seng 4 - 41
2:15pm TAYLOR, Joshua James (via video link) 3 - 38
2:15pm UGLE, Daniel 4 - 41
2:15pm WALKER, Shea Mark Ara Rakena Taukiri 4 - 41
2:15pm WEATHERILL, Genna Kym 4 - 41
2:15pm WESTHUSEN, Erst Dieter 4 - 41
2:15pm WILKINSON, Grant Robert (Appearance not required) 4 - 41
2:15pm WINMAR, Shyann Marie Lee (via video link) 4 - 41
9:00am COLLINS, Alan Ray 3 - 35
9:00am MCKENZIE, Chloe May 3 - 35
9:00am PANAIA, Kirra Lee 3 - 35
9:00am ROBERTS, Fay Louise 5 - 53
9:30am ABDUL BARAK, Mohammad Shafiq 3 - 37
9:30am ABDULLAHI SALAD, Abdikheyr Mohamed (via video link) 3 - 32
9:30am AKBARI, Mohammad Yasin 4 - 41
9:30am BLURTON, Travis Leigh (via video link) 4 - 41
9:30am CAIN, Jesse Con 3 - 37
9:30am CHESTER, Jake Leslie 3 - 38
9:30am CLARKE, Greg Anthony 3 - 32
9:30am CLIFT, Joshua Michael (via video link) 3 - 32
9:30am CUNNINGHAM, Jason Paul (via video link) 4 - 41
9:30am DRAGE, Melissa Jessica 4 - 41
9:30am DRAGE, Stacey Evette 4 - 41
9:30am ELKS, Timothy Andrew (via video link) 3 - 32
9:30am EVANS, Hayden James (via video link) 3 - 32
9:30am FERRY, Jaxon Ray (via video link) 3 - 32
9:30am GODWIN, Shane John 4 - 41
9:30am GOLDING, Ellie Rene 4 - 41
9:30am HAYDEN, Brendan Leigh (via video link) 4 - 41
9:30am HEADLAND, Shauna-Lee Rose (via video link) 3 - 34
9:30am HILL, Deanne Alice (via video link) 3 - 32
9:30am HODDER, James Leslie 3 - 38
9:30am HOULAHAN, Aaron (via video link) 3 - 32
9:30am HUMPHRIES, Carina Lee (via video link) 3 - 32
9:30am INGRAM, Shane John 3 - 32
9:30am JNEID, Mohammed Ali 4 - 41
9:30am JOHNSON, Shana-Lee Michelle (via video link) 4 - 41
9:30am KALRA, Pawan Kumar 3 - 32
9:30am KIMBER, Erica Ann 3 - 38
9:30am KNUCKEY, William 4 - 41
9:30am MCGREGOR, Declan Sean 3 - 38
9:30am MEAD, Audrietta Mandy (via video link) 3 - 32
9:30am MYERS, Daniel Brett (via video link) 4 - 41
9:30am NARGOODAH, Terrence 4 - 41
9:30am NARKLE, Aaron Michael (via video link) 4 - 41
9:30am NG, Tiam Chin 3 - 32
9:30am OWEN, Kevin Thomas 4 - 41
9:30am PELL, Jessica Louise 3 - 37
9:30am PENNY, Caidyn Daniel 3 - 37
9:30am QUINN, Stephanie Desiree (via video link) 3 - 32
9:30am REAY, Jason Eric 3 - 38
9:30am REYNOLDS, Nathan John 4 - 41
9:30am ROSS, Colin Glenn 3 - 38
9:30am SEELANDER, Shari Michelle 3 - 37
9:30am SLATER, Alan John (via video link) 3 - 32
9:30am SMITH, Kyle Ian 4 - 41
9:30am STEUER, Chantelle Jacqueline 4 - 41
9:30am SUTTIE-NORWOOD, Monique Tenae 4 - 41
9:30am TAKPINY, Garkuoth 3 - 37
9:30am TAYLOR, Brett James 4 - 41
9:30am TAYLOR, Daniel Edward (via video link) 4 - 41
9:30am TAYLOR, Mark Douglas 3 - 32
9:30am TEMPLIN, Hayden Steven 3 - 37
9:30am WERPACHOWSKI, Matthew Christopher 3 - 37
9:30am WHISSON, Tawhnee April 3 - 37
9:30am WHITBY, Tori Lorisha 3 - 38
9:30am WILLIAMS, Terrence Michael 4 - 41
9:30am WILLIAMS, Tyron John (via video link) 3 - 32
9:45am DEWING, Travis Joseph Adrian Lenard 3 - 32
9:45am DOUGLAS, Joel Alexander 3 - 32
9:45am JOK, Marial Abraham 3 - 32
9:45am QUARTERMAINE, Lawrence Henry 3 - 32
9:45am WILLIAMS, Diana Elizabeth 5 - 56

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm MCCANN & Anor v BLACKWELL RSTN 10667 2020 7 - 71
2:15pm SHIRE OF CHITTERING v HARE GCLM 4377 2020 7 - 71
9:30am Arellyn Industries Pty Ltd (ACN 083958347) v Carcione GCLM 2822 2018 7 - 71
9:30am CMYKHUB WA PTY LTD v BRADLEY LESLIE HUMBLE AS TRUSTEE FOR THE BL HUMBLE FAMILY TRUST T/A SOUTH WEST PRINT GROUP & Anor GCLM 4759 2017 7 - 71
9:30am Coventry Group Limited v Scott & Anor ROO 16049 2018 7 - 71
9:30am Dickson & Anor v Reardon ROO 13293 2018 7 - 71
9:30am DIRECTOR GENERAL OF THE DEPARTMENT OF JUSTICE v HEALY GCLM 13876 2019 7 - 71
9:30am HALE SCHOOL v DE COSTER & Anor GCLM 2807 2020 7 - 71
9:30am HARRINGTON v INTERNATIONAL ESTEEM PTY LTD CTC 8765 2020 7 - 71
9:30am OASIS CORPORATION AUSTRALIA PTY LTD v 1 NAS FOODS PTY LTD & Anor ROO 10595 2020 7 - 71
9:30am PRENDIVILLE CATHOLIC COLLEGE v ENRIGHT GCLM 16308 2019 7 - 71
9:30am SIMPSON v WELSH GCLM 1768 2020 7 - 71
9:30am THE MARTINEZ HWL PRACTICE, THE EAST HWL PRACTICE TRUST, THE WARAT HWL PRACTICE TRUST, THE MARIN HWL PRACTICE TRUST & ORS v GOLD VALLEY CORPORATION PTY LTD & Anor GCLM 7506 2020 7 - 71
9:30am THE MARTINEZ HWL PRACTICE, THE EAST HWL PRACTICE TRUST, THE WARAT HWL PRACTICE TRUST, THE MARIN HWL PRACTICE TRUST & ORS v TRL TENNANT CREEK PTY LTD GCLM 8649 2020 7 - 71
9:30am VISFORM PTY LTD v ICA PTY LTD GCLM 3403 2020 7 - 71
9:30am WIRIHANA v MORT GCLM 6941 2020 7 - 71
Applications/Trial
10:00am MANCE v TITAN RECRUITMENT PTY LTD MINOR 4238 2020 9 - 92
10:00am NGUYEN v MAITARI RSTN 9680 2020 9 - 91
2:15pm FAN v LING MINOR 12750 2019 9 - 92
9:30am AMOLY v DHILLON & Anor GCLM 8196 2020 9 - 92
9:30am BAKKER v CHEW & Ors GEN 10735 2020 9 - 91
9:30am CHANDRATILLEKE & Anor v CHOI & Anor RSTN 9560 2020 9 - 93
9:30am GULIKERS & Anor v ELSDON PLND 10615 2020 9 - 93
9:30am SSB PTY LTD v HALIL MINOR 16613 2018 9 - 92
Extraordinary Licence
9:30am AWAD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10763 2020 3 - 33
9:30am BUNIJEVAC v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10904 2020 3 - 33
9:30am DALY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10809 2020 3 - 33
9:30am DOWNES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10812 2020 3 - 33
9:30am HILL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10762 2020 3 - 33
9:30am KEYL-SMITH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10246 2020 3 - 33
9:30am KLEMM v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10837 2020 3 - 33
9:30am LEVI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10231 2020 3 - 33
9:30am LITTLE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10492 2020 3 - 33
9:30am MEHLA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10711 2020 3 - 33
9:30am SAMSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10748 2020 3 - 33
9:30am ZOHDY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10104 2020 3 - 33
Pre-Trial Conference
10:00am INGLIS v KRAHNER GCLM 7036 2020 7 - 7.1
10:00am TINDALL v SHIPLEY GCLM 6984 2020 7 - 7.2
11:00am PATERSON & DOWDING PTY LTD v SAWYER GCLM 9119 2020 7 - 7.2
9:00am SORA ELECTRICS PTY LTD & Ors v BROWN GCLM 12207 2019 7 - 7.2

Cue Police Station
74 Austin Street, CUE
Criminal Listing
2:15pm DALGETTY, Elaine Nalda Cue Police Station Court Room V/C
2:15pm LITTLE, Nicole Margaret Cue Police Station Court Room V/C

No Civil Listing for Today.

Dampier Peninsula Multifunctional Police Facility
Lombadina Road, DAMPIER PENINSULA
Criminal Listing
9:00am ANGUS, Bradley John Courtroom
9:00am BIN JALIL, Jason Edward Courtroom
9:00am CHAQUEBOR, Roberta Lee Courtroom
9:00am HUNTER, Patrick Joseph Courtroom
9:00am MATSUMOTO, Matthew Kurawasa Courtroom
9:00am REX, Henarlia Martha Courtroom
9:00am TURNER, Stewart Charles Courtroom
9:00am WALSH, Gloria Joanne Delveen Courtroom
9:00am WILLIAMS, Marlene Courtroom

No Civil Listing for Today.

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00am ADAMSON, Joel Mitchell Courtroom
10:00am AULD, Brody Hunter Yates Courtroom
10:00am BARNETT, Loretta Joan Courtroom
10:00am BARNETT, Renah Marie Courtroom
10:00am BARTON, Elleshia Amy Courtroom
10:00am BELL, Christopher John Courtroom
10:00am BENFIELD, Stephen Charles Courtroom
10:00am BOON, Tyler Jamies Courtroom
10:00am BOYES, Anders Duncan Courtroom
10:00am BRADFORD, Tyler Jimmy Courtroom
10:00am BRAY, Ryan Douglas Courtroom
10:00am BURLEIGH, Nathan Thomas Courtroom
10:00am CHEN, Ping Courtroom
10:00am DARKER, Chelsie Elizabeth Courtroom
10:00am DUNN, Thomas Jacob Courtroom
10:00am FAWCETT, Rodger Gordon Tailor Courtroom
10:00am FINK, Kane William Courtroom
10:00am GOLEBIOWSKI, Eliza Oona Courtroom
10:00am GREEN, Nike Kahurangi Courtroom
10:00am HALLAM, Lochlan Riley Courtroom
10:00am HARRIS, Michael Gordon (via video link) Courtroom
10:00am HENLEY, Matthew Robert Courtroom
10:00am HENNING, Gerald John Kieth Courtroom
10:00am HOLBEN, Bradley James (via video link) Courtroom
10:00am JOHNSTON, Peter Courtroom
10:00am JONES, Jacob Carl Courtroom
10:00am KINGI, Riki Graham Courtroom
10:00am KIRIPATEA, Donald Haloai Courtroom
10:00am MANNING, Johnathon Lance Courtroom
10:00am MANSTED, Anthony Courtroom
10:00am MCKAY, Suzette Jean Courtroom
10:00am NANKIVELL, Jacinta Leanne Courtroom
10:00am NUNDLE, Albert Courtroom
10:00am O'SULLIVAN, Maureen Honor Courtroom
10:00am PEABODY, Joan Lillian Courtroom
10:00am PELLY, Robert William Courtroom
10:00am REEMTS, Robert John Courtroom
10:00am REYNOLDS, Kevin John Courtroom
10:00am ROSS, Jeffrey John Courtroom
10:00am RYAN, Ellis Courtroom
10:00am SAMBROOK, Mitchell James Courtroom
10:00am SEATON, Tallulah Storm Courtroom
10:00am SERMON, Kate Alana Jane Courtroom
10:00am STEWART, Lee Courtroom
10:00am STINSON, Scott Daly Courtroom
10:00am STOKES, Benjamin Patrick Courtroom
10:00am TALOVIC, Christopher Joseph Courtroom
10:00am TIMMS, Stuart Peter Courtroom
10:00am TURNER, Benjaman Terrence Courtroom
10:00am WALLAM, Steven James Courtroom
10:00am WHAREMATE, Elizabeth Rwechungura Courtroom
10:00am WHITBY, Reece James Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am HELLEWELL, John Paul Court Room 5
10:00am KELLY, Gary Noel Court Room 5
9:00am ABDUL KARIM, Najib Court Room 3
9:00am DEVERELL, Scott Laurence Allan Court Room 3
9:00am LOH, Rainie T Court Room 3
9:00am MCAULEY, Lindsay Roderick Court Room 3
9:00am MILLER, Kingsley Cyril (via video link) Court Room 3
9:00am MILLER, Paula Anne (via video link) Court Room 3
9:00am ROBLES, Miguel Court Room 3
9:00am UGLE, Benjamin Eric John (via video link) Court Room 3
9:00am WEDGWOOD, Warrick William Court Room 3
9:30am ABDULLAH, Alison Rose Court Room 2
9:30am ALLEN, Blake William Joseph Court Room 2
9:30am ATKINSON, Dylan Court Room 2
9:30am BAYLEY, Eloise Joy Court Room 2
9:30am BLIGHT, Tanika-Lee (via video link) Court Room 2
9:30am BONDESON, Nicholas Harold Court Room 2
9:30am BRANDIS, Joshua Wayne Court Room 2
9:30am BRAY, Joshua Phillip Court Room 2
9:30am CAMARDA, Vanessa Janine Court Room 2
9:30am CLEGUER, Christophe Andras Gabriel Court Room 2
9:30am CLUNE, Brett Matthew Court Room 2
9:30am CORTES, Gilberto Arnaldo (via video link) Court Room 2
9:30am COUND, Ricky Lee (via video link) Court Room 2
9:30am CROWLEY, Martin Neil Court Room 2
9:30am DIXON, Andrew Court Room 2
9:30am DOUGHTY, Glen Luke Court Room 2
9:30am DROPULIC, Joanne Marie Court Room 2
9:30am EDWARDS, Michael Gary Court Room 2
9:30am EDWARDS, Zoe Adrienna Court Room 2
9:30am EVANS-CATTELL, Joshua Court Room 2
9:30am FERRARO, Joseph Sam Court Room 2
9:30am FOSTER, Jake Allen Court Room 2
9:30am FOSTER, Shane Michael Court Room 2
9:30am GARLETT, Tyrell Angus Charles Court Room 2
9:30am GOEDHART, Warren Douglas Court Room 2
9:30am HALL, Geoffrey William Court Room 2
9:30am HALL, Louise Shirley-Anne Court Room 2
9:30am HAMMOND, Jamie Maurice Court Room 2
9:30am HANSEN, Byron Dean Court Room 2
9:30am HINDMARSH, Grayson William-Highett Court Room 2
9:30am HOSKIN, Courtney Maree Court Room 2
9:30am HUME, Benjamin Thomas Court Room 2
9:30am JACKSON, Warren Glen Court Room 2
9:30am JOHNSON, Megan Emily Court Room 2
9:30am KHAN, Norharmi Court Room 2
9:30am KIDD, Zoe Catherine Court Room 2
9:30am KNIGHT, Jason Andrew Court Room 2
9:30am KONCO, Dean Safet Court Room 2
9:30am KURTPINAR, Ozan Court Room 2
9:30am LAURENDET, Karen Lillian Court Room 2
9:30am LELIEVRE, Pierre Etienne Claude Court Room 2
9:30am MEAD, Dean Court Room 2
9:30am MICHAELS, Jason John Court Room 2
9:30am NARKLE, Clarkie Albert Court Room 2
9:30am NAYLOR, Aaron Kyle Court Room 2
9:30am OLSZOWY, Bradley John Court Room 2
9:30am PAUL, Jordan John Hakaraia Court Room 2
9:30am PENNY, Adrienne Frederick (via video link) Court Room 2
9:30am PHILLIPS, Adam Craig Frank (via video link) Court Room 2
9:30am PICCININNI, Pantaleo Court Room 2
9:30am PICKETT, Bianca Wendy Court Room 2
9:30am REGAN, Ivy Larissa Anne (via video link) Court Room 2
9:30am SEAMAN, Ryan Anthony Court Room 2
9:30am SENZIO, Zachary Anthony Court Room 2
9:30am SHEEHY, Thomas William Court Room 2
9:30am STRAWBRIDGE, Jason Roy Court Room 2
9:30am TAYLOR, Brenton Jack (via video link) Court Room 2
9:30am TAYLOR, Karen Jayne Court Room 2
9:30am THIO, Jani Erawati Court Room 2
9:30am TRUE, Brendon Robert Court Room 2
9:30am VANDYK, Nathan Philip Court Room 2
9:30am WATKINS, Kenneth John Court Room 2
9:30am WIRTH, Kody Keiron Court Room 2
9:30am YARRAN, Alec John Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm BOX v RUMENOS GCLM 128 2020 Courtroom 1
2:15pm HARDING v HARRING ROO 498 2019 Courtroom 1
2:15pm MALONE v BUBBL PLUMB AN GAS MINOR 495 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am HULL, Wayne Paul Courtroom 1
10:00am SEARLE, Wendy Joy Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Licence
9:30am AGOMA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1572 2020 Courtroom 1
9:30am FOURRIER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1702 2020 Courtroom 1
9:30am HOUGH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1720 2020 Courtroom 1
9:30am MAYOR v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1701 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am CHANDLER v COVER-MORE GROUP LIMITED (via audio link) CTC 1455 2020 Courtroom 2
10:30am ZDANOWICZ v KOUTROULOS CTC 1060 2020 Courtroom 2
11:00am GREATER SCAPES WA PTY LTD v GODECKE GCLM 2484 2019 Courtroom 2
11:30am ADAM v MOTIWALLA MINOR 2746 2019 Courtroom 2
12:00pm FOURESSES PLUS PTY LTD v PEREIRA MINOR 3156 2019 Courtroom 2
12:00pm FOURESSES PLUS PTY LTD v PEREIRA MINOR 3157 2019 Courtroom 2
12:30pm WEST LAKE FLOORING AUST PTY LTD v BANKS MINOR 362 2020 Courtroom 2
2:45pm LINDAN PTY LTD v CORY CTC 1496 2020 Courtroom 2
3:15pm AUSTRALIAN AUTO AND STEEL PTY LTD v REALMARK COMMERCIAL PTY LTD MINOR 1530 2020 Courtroom 2
9:30am MALVA TERA TERA PTY LTD & Anor v PBS VENTURES PTY LTD GCLM 1302 2020 Courtroom 2
Pre-Trial Conference
10:00am TAYLOR v HOFFMAN MINOR 674 2020 Courtroom 4
11:00am BESWICK v DENT MINOR 1402 2020 Courtroom 4
11:30am INSTANT PRODUCTS HIRE v WANNEROO RIDING CENTRE PTY LTD MINOR 1419 2020 Courtroom 4
12:00pm THE KAIZEN ENTERPRISES GROUP v THE TRUSTEE FOR THE VAUGHAN FAMILY TRUST T/AS SUBWAY DFO MINOR 1442 2020 Courtroom 4
12:30pm KANNIS v SERVCORP AUSTRALIA MELVILLE PTY LTD MINOR 1450 2020 Courtroom 4
2:15pm FORBES v THE ENGINE EXCHANGE CTC 1460 2020 Courtroom 4
9:30am O'REILLY v LIFESTYLE LANDSCAPES MINOR 452 2020 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BELLIN, Jessie Dean Court 1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am GABLE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 452 2020 Court 1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am CHUNGULLA, John Mark Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ANDERSON, Joseph Edward Courtroom 1
9:30am ANDRI, Dylan Ashley Courtroom 1
9:30am CATALANO, Annette Carmela Courtroom 1
9:30am CHALMERS, Kereama Nepia Courtroom 1
9:30am CLEARY, Brandon Paul Courtroom 1
9:30am COWLING, Adam Courtroom 1
9:30am DE CAMPI, Tyron Jacob Robert Courtroom 1
9:30am DICKSON, Levi Thomas Courtroom 1
9:30am DORRINGTON, Patrick Courtroom 1
9:30am ESH, Simon John Courtroom 1
9:30am GANNON, Halle Ann Courtroom 1
9:30am GARRETT, Bronson Raymond Courtroom 1
9:30am GOODFIELD, Dwayne Travis Courtroom 1
9:30am GUMBLETON, Dale Robert Courtroom 1
9:30am HAYLOCK, Chad Daniel Courtroom 1
9:30am HEINEN, Dylan Christopher Courtroom 1
9:30am IOPPOLO, Kye Philip Courtroom 1
9:30am JOY, Christopher Benson Courtroom 1
9:30am JOYCE, Rikki Anne Courtroom 1
9:30am KAPOUSOUZIS, Digenis Courtroom 1
9:30am KELLY, Kenneth James Courtroom 1
9:30am MCCAW, Jasmine Rae Courtroom 1
9:30am MCLEOD, Cameron Allen Courtroom 1
9:30am MEDDINGS, Jason Terry Courtroom 1
9:30am NISSEN, Stephen Peter Courtroom 1
9:30am PURCELL, Scott Andrew Courtroom 1
9:30am RUYTER, Keiyan Ross Courtroom 1
9:30am SCALLY, Grant Patrick Courtroom 1
9:30am SCHWUGIER, Angus Karl Courtroom 1
9:30am VRATIL, Ladislav Courtroom 1
9:30am WALKER, Corey James Courtroom 1
9:30am WALSHAM, Nathan John Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Fletcher Thomas Courtroom 1
9:30am WILLOUGHBY, Benjamin Geoffrey Courtroom 1
9:30am WILSON, Felicia Jayne Courtroom 1
9:30am WINROW, Lewis Joseph Courtroom 1
9:30am WISHART, Daniel William Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm SEAGRIM, Aaron Michael Midland Courtroom 2
9:30am AHMADI, Bahram (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am AKASH Midland Courtroom 1
9:30am AL SHAREEFI, Saad Naser Midland Courtroom 1
9:30am ALLEN, Charlton Joseph Midland Courtroom 1
9:30am BALLATO, Anthony Midland Courtroom 1
9:30am BARRETT, Brendan Neil Midland Courtroom 1
9:30am BLACK, Alexander John Midland Courtroom 3
9:30am BONAVITA, Peter Antonio Midland Courtroom 1
9:30am BOSMAN, Kent June Midland Courtroom 1
9:30am BRISTOW, Shaun Barry (via video link) Midland Courtroom 2
9:30am CASS, Matthew John Midland Courtroom 3
9:30am CAVE, Mitch Roy Midland Courtroom 1
9:30am CLARKE, Raynee Ngawaiata Denise Midland Courtroom 1
9:30am CLARKSON, Sandra Jane (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am COHEN, Jason William Midland Courtroom 1
9:30am DE'LACY, Brandon Midland Courtroom 1
9:30am EADES, Muriel Jean Midland Courtroom 1
9:30am EVANS, Rachel Kelli Midland Courtroom 1
9:30am FENN, Sean Peter Midland Courtroom 1
9:30am FORWARD, Brett Desmond Midland Courtroom 2
9:30am GEMPTON, Dylan John Midland Courtroom 1
9:30am HART, Chantal Rose (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am HOSKIN, Jason James Paul (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am JONES, Chloe Jayne Midland Courtroom 1
9:30am LAMBERTO, Alex Midland Courtroom 1
9:30am LAUGHTON, Grant Eric (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am LOVELL HIETANEN, Dylan Johnathon Stephen Midland Courtroom 1
9:30am MAHMOOD, Mohd Izyan Midland Courtroom 1
9:30am MAMO, Tanya Leanne Midland Courtroom 1
9:30am MCCARTHY, Alister Patrick W (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am MCDONALD, Phillip Gerald Midland Courtroom 1
9:30am MCSHANE, Glen Troy Midland Courtroom 1
9:30am MOHAMED, Ahmed Mousa Abdalla Midland Courtroom 1
9:30am MUHIRE, Gratien Midland Courtroom 1
9:30am MUNRO, Donald William Midland Courtroom 1
9:30am NARRIER, John James Midland Courtroom 1
9:30am NARRIER, Onomarie Kelly Midland Courtroom 1
9:30am NOLAN, Isaac Midland Courtroom 1
9:30am OWEN, Brian John Midland Courtroom 1
9:30am PAVY, Brock Justin (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am PILMER, Ryan Tyson Midland Courtroom 3
9:30am POWER, Ryan James Robert Midland Courtroom 1
9:30am RICKS, Aaron Maurice Ralph Midland Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Iesha Crystal Lee Midland Courtroom 1
9:30am RYAN, Ashleen Edwina Midland Courtroom 1
9:30am RYDER, Levi Jordan (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am SCAFETTA, David Midland Courtroom 1
9:30am SCANLAN, Sam Michael Midland Courtroom 1
9:30am SHIELDS, Glen Warick Midland Courtroom 1
9:30am SIB, Khaody (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am SLOAN, Jeremy John Midland Courtroom 1
9:30am STORIC, Marco Sebastian Midland Courtroom 1
9:30am TALBOT, Nicolle Alisha Marie Midland Courtroom 1
9:30am TANCREDI, John Michael Midland Courtroom 1
9:30am THOMSON, James Sinclair Midland Courtroom 2
9:30am WEBSTER, Samuel William Midland Courtroom 1
9:30am WHITE, Travis Midland Courtroom 1
9:30am WHITTLE, Mark Robert Midland Courtroom 1
9:30am WHYTE, Shannon Louise Midland Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Adrian John (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Christopher Michael Midland Courtroom 1
9:30am WOODS, Loma Kylie Nadine Midland Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
9:30am BATTLE & Anor v SIMPSON & Anor RSTN 336 2020 Midland Courtroom 3
9:30am SIMPSON & Anor v BATTLE & Anor RSTN 6 2020 Midland Courtroom 3

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am ASHWORTH, John Walter Noel Court Room
10:00am HOPE, Vanessa Mary Court Room
10:00am MILOSZ, Christopher Peter Court Room
10:00am ZOLLO, Brendan Giulio Court Room

No Civil Listing for Today.

Ravensthorpe Police Station
62 Morgans Street, RAVENSTHORPE
Criminal Listing
9:30am BONNET, Dean James Police Station Courtroom
9:30am COHEN, Ch'E Raymond John Police Station Courtroom
9:30am DAVIES, Joanne Elizabeth Police Station Courtroom
9:30am GRAFFIN, Kurt John Police Station Courtroom
9:30am WADDELL, Allan Thomas Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:00am ROBINSON, Lee James Courtroom 1
9:30am ABDULLAHI, Bashir Mohamed Courtroom 1
9:30am ABLETT, Royce David Paul Courtroom 2
9:30am ANDERSON, Jessica Leigh Courtroom 2
9:30am BAXTER, Talia Leanne Coral Courtroom 2
9:30am BEECK, Mitchell David Courtroom 2
9:30am BELL, Tahnee Dee Courtroom 2
9:30am CAPELINHA, Daniel Dean Courtroom 2
9:30am CARTER, Dillon James Courtroom 2
9:30am CLARK, Daniel James Courtroom 2
9:30am COLMAN, Renee Kathleen Courtroom 2
9:30am COOMBES, Skye Amanda Courtroom 2
9:30am CORDELL, Calib Tyler Courtroom 2
9:30am CRABB, Andrew Ian Courtroom 2
9:30am CRAVEN, Nathan James Courtroom 2
9:30am DEDMAN, Tace Maree Courtroom 2
9:30am DRINKWATER, Jaymon John Courtroom 2
9:30am FORBES-EWAN, Leigh Courtroom 2
9:30am GARDNER, Harry James Kellen Courtroom 2
9:30am HAAMI, Monique Angeline Meri Courtroom 2
9:30am HAEREN, Luke Peter Courtroom 2
9:30am HENDERSON, Scott Anthony Courtroom 2
9:30am LINDSAY-TREASURE, Scott Levi Courtroom 2
9:30am LYALL-SPICE, Kendra Harriet Courtroom 2
9:30am MAHON, Hannah Lee Natasha Courtroom 2
9:30am MALCOLM, Blake Rahiri Courtroom 2
9:30am MILTON, Brianna Marie Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Liam Jude Samuel Courtroom 2
9:30am NANNUP, Nicolee Dawn Courtroom 2
9:30am QUAIFE, Onyx Braxton Nira Courtroom 2
9:30am RANGER, Michael Marcus Adam Courtroom 2
9:30am ROBERTS, David George Courtroom 2
9:30am ROSE, Natalie Jade Courtroom 2
9:30am SAMMELS, Jay James Courtroom 2
9:30am SIYANGAPI, Mwemba Courtroom 2
9:30am SMITH, Bryce David Courtroom 2
9:30am STONE, Jesse Francis Courtroom 2
9:30am TEREMOANA, Vaiora Courtroom 2
9:30am WALKER, Gary David Courtroom 2
9:30am WALTON, Melissa Jane Courtroom 2
9:30am WALTON, Michael Thomas Courtroom 2
9:30am WARDELL, Samantha Jane Courtroom 2
9:30am WHYTE, Peter Warren Courtroom 2
9:30am WILLETTS, Anthea Zoe Courtroom 2
9:30am WOODEND-MARSH, Kayden Andrew Ray Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
2:15pm BALLAWMED PTY LTD ATF THE DDK FAMILY TRUST T/A BALDIVIS LAW & MEDIATION v QUINN CTC 1027 2020 Courtroom 2
2:15pm BALLAWMED PTY LTD ATF THE DDK FAMILY TRUST T/A BALDIVIS LAW & MEDIATION v WILKES CTC 1028 2020 Courtroom 2
2:15pm EDWARDS v WEBJET CTC 1057 2020 Courtroom 2
2:15pm GREEVES & Anor v PERRY RSTN 1066 2020 Courtroom 2
2:15pm KEARNEY v DE PHILLIPS RSTN 1065 2020 Courtroom 2
2:15pm KENT v SANDERSON MINOR 753 2020 Courtroom 2
2:15pm MAITLAND v WHITE MINOR 63 2020 Courtroom 2
2:15pm NICHOLLS v GODDARD RSTN 600 2020 Courtroom 2
Residential Tenancies
9:30am AMICHE GROUP PTY LTD v MARSDEN RSTN 1098 2020 Courtroom 3
9:30am BUTSON v BIRD RSTN 1063 2020 Courtroom 3
9:30am CHACKO v COKER & Anor RSTN 1051 2020 Courtroom 3
9:30am KAVINGUHA v JOSHI RSTN 1093 2020 Courtroom 3
9:30am POWNALL & Anor v OTVOS RSTN 1055 2020 Courtroom 3
9:30am WESTRALIA 12 PTY LTD v DICK & Anor RSTN 1097 2020 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am CHAPMAN, Karlam Simon Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am CODINA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 175 2020 Courtroom 1
9:00am DHU v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 176 2020 Courtroom 1
9:00am FORREST v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 86 2020 Courtroom 1
9:00am GILMOUR v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 178 2020 Courtroom 1
9:00am HOLLOWAY & Anor v CATEGORY 5 LABOUR HIRE AND TRAINING RSTN 168 2020 Courtroom 1
9:00am HOUSING AUTHORITY v BURRIDGE RSTN 211 2019 Courtroom 1
9:00am JAYDALE HOLDINGS SUPER v CLEARY & Anor RSTN 163 2020 Courtroom 1
9:00am MCKEIVER v Mayzier Transport Central Queensland Pty Ltd MINOR 23 2020 Courtroom 1

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
9:30am ASHWIN, Brendon Allan Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am GILBERT, Ashlee Ronald James Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am MORGAN, Wanita Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am STEWART, Cresna Wiluna Police Station Courtroom V/C

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 7 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 8 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 596 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 597 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 598 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 2 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 3 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 114 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 115 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 125 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 370 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 374 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 375 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 409 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 410 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 411 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 438 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 485 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 428 2013 Court 5
9:02am Not Published PC 278 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 279 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 367 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 495 2020 Court 5
9:03am Not Published PC 3404 2010 Court 5
9:03am Not Published PC 122 2019 Court 5
9:03am Not Published PC 123 2019 Court 5
9:03am Not Published PC 124 2019 Court 5

Dampier Peninsula Multifunctional Police Facility
Lombadina Road, DAMPIER PENINSULA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 26 2017 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 4 2020 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 15 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 6 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 9 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 22 2020 Court 1 Children's/Community Court

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:30am ANDERSON v City of Mandurah DR 253 2020 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am FERRARA & Anor v WEBB & BROWN-NEAVES PTY LTD CC 276 2020 5 - 2
11:00am BROWN & Anor v J & K REED CONSTRUCTIONS PTY LTD CC 1408 2020 5 - 2
11:30am PERERA & Anor v RIO VISTA PTY LTD CC 1407 2020 5 - 2
12:00pm Satpathy v BLACK CC 1299 2020 5 - 2
12:30pm LAZARUS v QUALITY TILES & HOMEWARE PTY LTD CC 1406 2020 5 - 2
2:00pm EMERY & Anor v DALBY AND FIORENTINO PTY LTD CC 386 2020 5 - 2
2:00pm EMERY & Anor v DALBY AND FIORENTINO PTY LTD CC 1069 2020 5 - 2
3:00pm DOUGH DELIGHT BAKERY PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE AMUTA FAMILY TRUST v NVS (WA) NOMINEES PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE STATI NO.2 TRUST CC 1401 2020 5 - 2
3:30pm SPASEVSKI & Anor v LEE & Anor CC 1337 2020 5 - 2
4:00pm STONEVALE PTY LTD v GRIGGS & Anor CC 1511 2020 5 - 2
4:30pm Omega Homes Pty Ltd v Wyrzynski & Anor CC 475 2020 5 - 2
CC Directions
9:30am Mallet & Anor v Dale Alcock Homes Pty Ltd CC 869 2020 5 - 2
CC Hearing
10:00am GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD v IRWIN & Anor CC 389 2020 3 - 4
10:00am IRWIN & Anor v GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD & Anor CC 388 2020 3 - 4
CC Mediation
10:00am LEAROYD & Anor v Tangent Nominees Pty Ltd CC 990 2020 1 - 11
10:00am ZANETIC v HAWKVALE INVESTMENTS PTY LTD CC 1333 2020 1 - 7
DR Hearing
10:00am PETER CANN v Shire of Augusta-Margaret River DR 224 2019 1 - 6
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3887 2020 2 - 1
10:00am Not Published GAA 3841 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 4510 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 3803 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 3710 2020 1 - 1
10:30am HORDYK & Anor v WANSLEA FAMILY SERVICES INC EOA 12 2019 5 - 6
10:30am Not Published GAA 3756 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 3961 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 4593 2020 2 - 3
11:00am Not Published GAA 3729 2020 1 - 1
11:30am Not Published GAA 3752 2020 1 - 1
11:30am Not Published GAA 4680 2020 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 4470 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 4447 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 3799 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 3828 2020 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 4307 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 3644 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 4180 2020 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 4412 2020 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 3809 2020 2 - 3
3:00pm Not Published GAA 3714 2020 1 - 1
Strata/Civil List
10:00am Pearce v Clay (via audio link) CC 579 2020 3 - 8
11:00am KOSOVICH v THE OWNERS OF 1-25/90 GILBERTSON RD KARDINYA STRATA PLAN 11145 (via audio link) CC 1213 2020 3 - 8
11:30am SNOBAR v THE OWNERS OF CANNING VALE COMMERCE CENTRE STRATA PLAN 17525 (via audio link) CC 1204 2020 3 - 8
12:30pm BARTER HOLDINGS PTY LTD & Anor v RBT LEASES PTY LTD (SUBJECT TO DEED OF COMPANY ARRANGEMENT) & Ors (via audio link) CC 1444 2020 3 - 8
Vocational List
9:30am LEE v PHARMACY BOARD OF AUSTRALIA VR 76 2020 5 - 6
9:30am OAKSIDE GROUP PTY LTD (ACN 614 634 605) AS TRUSTEE FOR OAK FAMILY TRUST v GENOVESI & Anor CC 1217 2020 5 - 6
VR Hearing
10:00am Pharmacy Board of Australia v Hamilton VR 95 2017 4 - 8
VR Mediation
10:00am COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION v S. Y. & CO (WA) PTY LTD VR 85 2020 2 - 7

Back to Top