Today's Court Listings

The daily court lists for: 25 May 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
11:15 Perpetual Limited v Lawrence CIV 2439 2014 7 - 710
11:30 Ferrante v Lawton & Ors CIV 2107 2017 7 - 710
Civil Trial
10:00 Avwest Aircraft Pty Ltd v Clayton Utz (a Firm) CIV 2167 2016 4 - 42
10:00 Warwick Entertainment Centre Pty Ltd (Receivers and Managers Appointed) v Earlmist Pty Ltd CIV 2477 2011 3 - 36
CPCA Applications
09:15 Director of Public Prosecutions for Western Australia CPCA 11 2018 6 - 607
09:15 The Director of Public Prosecutions for Western Australia v Sokmas CPCA 13 2011 6 - 607
09:15 Tsalikis v The State of Western Australia CPCA 17 2016 6 - 607
Judges Special Appointment
09:00 RICHARD ALBARRAN, BRENT KIJURINA AND CAMERON SHAW AS JOINT AND SEVERAL ADMINISTRATORS OF COOPER & OXLEY BUILDERS PTY LTD (ADMINISTRATORS APPOINTED) COR 81 2018 4 - 43
Registrars Special Appointment
10:00 In the Estate of Paul Alderson Broadley deceased PRO 4855 2017 7 - 708
10:00 Samriddi Investments Pty Ltd v Hamlin & Anor COR 10 2018 8 - 806

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 BROOKS, Danny Jay 4 - 4-1
10:00 HARRIS, SHELDON 4 - 4-1
10:00 MARTIN, Evan James 4 - 4-1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:30 COUTTS, CLAYTON Court No. 6

Civil Listing
Appeal - Single Judge
00:00 Norman v Curran SJA 1007 2017 Court No. 6
10:00 Peters v May SJA 1044 2017 Court No. 7
Appeal Registrar Civil
10:30 Young v Martin CACV 84 2017 Court No. 4
10:30 Young v Martin CACV 94 2017 Court No. 4
Court of Appeal Criminal
09:00 Jeffery v The State of Western Australia CACR 149 2017 Court No. 3
09:30 Jones v The State of Western Australia CACR 62 2018 Court No. 3
Judges Special Appointment
10:00 Westpac Banking Corporation v Davey & Ors CIV 1710 2018 Court No. 7



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 FITZPATRICK, GARY EDWIN Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
11:00 JACKMAN, Joshua Thomas Kenneth 3 - 35

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ABRAHAM, Alfred James Johnathan 7 - 7-1
09:00 ALONE, Gordon Frederick 7 - 7-1
09:00 BAILEY, Jarrad Sean 7 - 7-1
09:00 BRINDLEY, Shane Douglas 7 - 7-1
09:00 CARBERRY, SIMON 7 - 7-1
09:00 DEKENS, Robert William Patrick 7 - 7-1
09:00 DELAHUNTY, Daniel Benjamin 7 - 7-1
09:00 DESAI, Rohith 7 - 7-1
09:00 DREW, Corey Cornell 5 - 5-1
09:00 DZIDUCH, Aaron John 7 - 7-1
09:00 DZIDUCH, Aaron John 7 - 7-1
09:00 FORBES, Benjamin Charles 7 - 7-1
09:00 GILMORE, JOSHUA 7 - 7-1
09:00 GRANTHAM, Jaiden Liegh 7 - 7-1
09:00 HAGAR, Jaxon William 7 - 7-1
09:00 HANSEN, Jeremy John 7 - 7-1
09:00 HUGHES, Jason Robert 7 - 7-1
09:00 JACKMAN, Joshua Thomas Kenneth 7 - 7-1
09:00 JUDGE, Phillip John 7 - 7-1
09:00 KITE, Mark Robert 7 - 7-1
09:00 LORIMER, Ryan Graeme 7 - 7-1
09:00 Mcfaddyen, WAYNE DOUGLAS 7 - 7-1
09:00 MOORE, Adam James 7 - 7-1
09:00 MORRISON, Brett Ashley 7 - 7-1
09:00 PADBERG, Wayne Anthony 7 - 7-1
09:00 PADBERG, Wayne Anthony 7 - 7-1
09:00 PALMER, JUSTIN 7 - 7-1
09:00 PRICHARD, Ella Lucia Michaela 7 - 7-1
09:00 Raimondi, Salvatore Aaron 7 - 7-1
09:00 RANDALL, Jaydene Joy 7 - 7-1
09:00 RANDALL, Pierce Benjamin 7 - 7-1
09:00 RAVEN, Adrian Michael 7 - 7-1
09:00 RYAN, Rhian Lee 7 - 7-1
09:00 SAVELL, Eric James 7 - 7-1
09:00 STICKELLS, ANDREW 7 - 7-1
09:00 TAYLOR, Teegan Mary 7 - 7-1
09:00 THORN, Hayden Gary 7 - 7-1
09:00 TIPENE, Jovan Hemana 7 - 7-1
09:00 WADESON, Dale Jordan 7 - 7-1
09:00 WALES, BRADLEY 7 - 7-1
09:00 WALKER, Reece Brian 7 - 7-1
09:00 WATT, Lawrence Shannon James 7 - 7-1
09:00 WIESE, Dylon James 7 - 7-1
09:30 BLEWITT, Ralph Edwin 7 - 7-2
09:30 Cooper, Martin James 3 - 3-1
09:30 DENNIS, Geoffrey Norman 7 - 7-2
09:30 EDMONDS, Phillip Bertram 7 - 7-2
09:30 GRISEWOOD, David Christopher 2 - 2-1
09:30 PATTERSON, Timothy James 7 - 7-2
09:30 PLEWRIGHT, Timothy Gordon 7 - 7-2
09:30 WRAY, Troy Robert 7 - 7-2
10:00 ANDERTON, Shane John 6 - 6-2
10:00 BEATTIE, Harley William 7 - 7-2
10:00 BIGNELL, Drew Michael 2 - 2-2
10:00 BOLTON, Joshua David Joseph 7 - 7-2
10:00 BOWEN, Mary 7 - 7-2
10:00 CAO, Vien Quang 5 - 5-2
10:00 CAO, Vien Quang 5 - 5-2
10:00 Clark, Lance Henare 6 - 6-1
10:00 CLINTON, Joshua Norman Gus 2 - 2-1
10:00 COPLEY, Minoru Grahame 3 - 3-3
10:00 COUPER, Jamie Michael 7 - 7-2
10:00 DODD, Blake Francis 7 - 7-2
10:00 DODD, Stuart Micheal Artur 7 - 7-2
10:00 DRAGON, Bradley Pen 7 - 7-2
10:00 DUTSCHKE, Benjamin David 2 - 2-1
10:00 FITZGERALD, Marcus-Scott Gerard 7 - 7-2
10:00 FORBES, Jillian Marlene 3 - 3-3
10:00 GULIN, Kristina 7 - 7-2
10:00 GUSTAFSSON, Vilhjalmud 7 - 7-2
10:00 HADDRILL, Darryl Peter 7 - 7-2
10:00 HANSEN, Kim Roy 7 - 7-2
10:00 HARGREAVES, James Norman 7 - 7-2
10:00 HASKINS, Eric Hugh 5 - 5-2
10:00 JOHNSTONE, Pedro Robin 6 - 6-1
10:00 JUST, Eric Kelvin 3 - 3-4
10:00 KALEZIC, Dejan 7 - 7-2
10:00 KINNEEN, David Keirran 7 - 7-2
10:00 MC ELHINNEY, Kristian Paul 7 - 7-2
10:00 MCCARTHY, LUKE 7 - 7-2
10:00 MCCLYMANS, Mitchell Dennis 7 - 7-2
10:00 MILGATE, Kevin Leslie 7 - 7-2
10:00 MOLYNEUX, Peter Thomas 3 - 3-3
10:00 MOURISH-CROSS, JEROME LESLIE 2 - 2-2
10:00 NEWPORT, Matthew Reece 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Quoc Toan 4 - 4-3
10:00 NICOLAIDES, Bradley Christopher 2 - 2-2
10:00 NOLAN, Lionel Fredrick James 2 - 2-2
10:00 O'NEILL, Robert William 7 - 7-2
10:00 OTLEY, Ryan William 5 - 5-2
10:00 PARKER, Steven James 7 - 7-2
10:00 PETERS, Stephen Charles 7 - 7-2
10:00 PICKETT, Alliston Athol Justin Terrance 7 - 7-2
10:00 REHMAN, Tanzeel Ur 7 - 7-2
10:00 ROBERTS, JACOB LESLIE 6 - 6-1
10:00 RODGERS, Kahl Paul Mac 7 - 7-2
10:00 SARANTOS, Jonathan Stanley 7 - 7-2
10:00 SCHULZE, Jack Healy 7 - 7-2
10:00 SOMERVILLE, David John 7 - 7-2
10:00 SULLIVAN, Savaz 4 - 4-3
10:00 VENEZIANI, Wayne Anthony Thomas 7 - 7-2
10:00 WARD, Malcolm Theodore 7 - 7-2
10:00 YEZDERY, Sediqa 7 - 7-2
10:15 SINGH, Pritpal 6 - 6-4
11:00 CHENG, Po Yi 3 - 3-2
11:00 TUSSLER, Lauren Jade 7 - 7-2
11:00 TUSSLER, Rodney William 7 - 7-2
11:00 WITHERS, Jessica Louise 7 - 7-2
11:30 HODDY, Denis Robert 7 - 7-1
11:30 JAMES, Bonny 7 - 7-1
11:30 YARRAN, Tyson Leroy 7 - 7-1

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
14:15 Featherstone v Atkinson CIV 15 2011 1 - 1-2
14:15 Garlett v The State of Western Australia CIV 1791 2013 1 - 1-2
14:15 Zaman v Insurance Commission of Western Australia CIV 3780 2017 1 - 1-2
Judges Chambers
10:30 BURGESS v Department of Transport CIVO 1 2018 5 - 5-4
10:30 Deputy Commissioner of Taxation v De Rosario CIV 3148 2017 5 - 5-4
10:30 Wilson v Public Transport Authority Of WA CIV 2063 2016 5 - 5-4
Judges Special Appointments
11:30 Osland & Another v Henderson & Another APP 8 2018 5 - 5-4
11:30 Osland & Another v Henderson & Another APP 9 2018 5 - 5-4
Mention
09:30 Moyes v Ensco Australia Pty Ltd & Another CIV 3813 2014 1 - 1-3
Pre-Trial Conference DC
09:30 Grant v Popovic CIV 3048 2013 1 - Lvl-1
09:30 Henson v Bowyer CIV 3388 2017 1 - Lvl-1
09:30 Nu v Perron Investments Pty Ltd & Another CIV 2476 2017 1 - Lvl-1
09:30 Stephenson v Baqi CIV 521 2017 1 - Lvl-1
09:45 Ursino v Baker CIV 4119 2016 1 - Lvl-1
10:00 Gray v Uniting Care West CIV 4527 2015 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 CDI Group Pty Ltd & Another v Patterson CIV 4522 2017 1 - 1-2
09:30 Fresh International Investments and Trade Pty Ltd v Bedroom Company Pty Ltd & Another CIV 3785 2017 1 - 1-2
09:30 Goldcress Corporation Pty Ltd v Muzz Buzz Franchising Pty Ltd & Others CIV 534 2018 1 - 1-2
09:30 Irwin v Renton & Another CIV 553 2018 1 - 1-2
09:30 WA Partitioning 2006 Pty Ltd v Ward CIV 4300 2017 1 - 1-2
10:00 Shah v Chotai CIV 4475 2017 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Accordus Pty Ltd v Jones CIV 2589 2017 1 - 1-1
11:00 Golota v The Owners of Parkhill Strata Plan 10528 CIV 3494 2013 1 - 1-2
Reserved Decision
09:15 Howell v Smith CIV 4426 2016 1 - 1-1



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 DOWDELL, Diane Maree Court Room 3
09:30 HARDING, Dylan Ross Court Room 3
09:30 HAYWARD, Nathan Douglas Court Room 3
09:30 HUNT, Marcus Alexander Court Room 3
09:30 RAPANA-WALS, Aaron Quin Court Room 3
14:15 CROWD, Stuart Ryan Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 CLIFTON, Malcolm Frank Charles Armadale Court 1
09:00 GWILLIAM, Corey Michael Armadale Court 1
09:00 ROLFES, Jake William Armadale Court 1
09:30 AGOSTINELLI, Mathew Armadale Court 1
09:30 ALE, Michael Armadale Court 1
09:30 Baca, Michael Armadale Court 1
09:30 BAXTER, Clint Fredric Armadale Court 1
09:30 BENNETT, Paul James Armadale Court 2
09:30 BHANA, Teagan Tricia Armadale Court 1
09:30 BICKLEY, Mitchell Glenn Armadale Court 1
09:30 BLACK, Jamie Lee Armadale Court 1
09:30 BLAIR, Kristy Lorraine Armadale Court 1
09:30 BOWMAN, Joel Anthony Armadale Court 1
09:30 BOYCE, Kirk Angus Armadale Court 1
09:30 BUCHANAN, Richard Zeke Armadale Court 1
09:30 CADY, Tammy Armadale Court 1
09:30 CASTLE, Paul Marten Armadale Court 1
09:30 CHANTRELL, Alexander James Armadale Court 1
09:30 CHILCOTT, MARK ANTHONY Armadale Court 1
09:30 CLARKE, Dylan Lloyd Armadale Court 1
09:30 CLINCH-MERRITT, Alfred Trey Leslie Armadale Court 1
09:30 COOPER, Kurtis Mark James Armadale Court 1
09:30 DAVIES, David Gareth Armadale Court 1
09:30 DAVIES, Samantha Caroline Armadale Court 1
09:30 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 1
09:30 EDGILL, Cecil John Armadale Court 1
09:30 ENGLISH, Daniel Anthony Armadale Court 1
09:30 EVANS, Hayden James Armadale Court 1
09:30 FARRELL, Megan Rose Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Brandon Alfred James Armadale Court 1
09:30 GRAVES, Jason John Armadale Court 1
09:30 Grocott, Steele Warwick Charles Armadale Court 1
09:30 HANSEN, Joshua Moses Charles Armadale Court 2
09:30 HANSEN, Murray Dwayne Armadale Court 1
09:30 HARDY, William Rodney Armadale Court 1
09:30 HARRIS, Nathan Wayne Nicholas Armadale Court 1
09:30 HART, Michelle Joan Armadale Court 1
09:30 HASSETT, Craig Anthony Armadale Court 1
09:30 HICKS, Reece Edward Armadale Court 1
09:30 HOJDUS, Samantha Lee Armadale Court 1
09:30 HORNE, Darlene Lynette Armadale Court 1
09:30 IVEY, Melinda Lee Armadale Court 1
09:30 KIRBY, David Roy Armadale Court 2
09:30 LANDERS, Benjamin Joseph Armadale Court 1
09:30 LAVARING, Leisa Michelle Armadale Court 1
09:30 LOWE, Sarah Elaine Armadale Court 1
09:30 MCGIBBON, Luke Daniel Armadale Court 1
09:30 McPhillips, Anthony Armadale Court 1
09:30 METCALFE, Dani Louise Armadale Court 1
09:30 MILLER, Tegan Anne Armadale Court 1
09:30 MILOSI, Wynona Anne Armadale Court 1
09:30 MOLLOY, Dylan Jesse Armadale Court 1
09:30 MOORE, Dillon James Armadale Court 1
09:30 NANNUP, Deborah Anne Armadale Court 1
09:30 NGUYEN, Van Thao Armadale Court 1
09:30 PETERSEN, Tamika Charmaine Wairua Armadale Court 1
09:30 QUARTERMAINE, Lawrence Henry Armadale Court 1
09:30 RAWIRI, Seanne Armadale Court 1
09:30 REJI JOHN Armadale Court 1
09:30 ROBERTS, Maureen Armadale Court 1
09:30 ROUGHTON, RANNAY Armadale Court 1
09:30 RUTLAND, Stuart Arthur Armadale Court 1
09:30 RYDER, Luke Jarrod Armadale Court 1
09:30 SCOTT, Shayne Daniel Armadale Court 1
09:30 SHEPPARD, Shane Richard Armadale Court 1
09:30 SHIELDS, Benjamin George Armadale Court 1
09:30 SIMMONS, Jayden Armadale Court 1
09:30 SMITH, Kevin Ross Armadale Court 1
09:30 SOUTHAM, Neil Anthony Armadale Court 1
09:30 SPENCER, Elana Marie Armadale Court 1
09:30 STACK, Michael Basil Armadale Court 1
09:30 STANCZYK, Josephine Anne Armadale Court 1
09:30 STREET, Asher Le James Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Germaine Jonathon Armadale Court 1
09:30 VIDA, Julius Denzel Armadale Court 1
09:30 WINMAR, Lawrence Rodney Armadale Court 1
09:30 WORMALL, Joshua Kyle Armadale Court 1
09:30 WRIGHT, Christopher Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 AITKEN, Lyndon Jay Court Room 1
09:00 ARINDA, Erica Court Room 1
09:00 BELL, Clinton John Court Room 1
09:00 BIN OMAR, Leon Wayne Court Room 1
09:00 BROWN, Matthew Boudja Court Room 1
09:00 FREDERICKS, Noel Court Room 1
09:00 GARLETT, Vaughan James Warren Court Room 1
09:00 KELLY, Preston Court Room 1
09:00 LOCKYER, Maurice Fabian Court Room 1
09:00 LYON, Jacob Reid Court Room 1
09:00 MARNGA, Jake Court Room 1
09:00 NINGELLA, Bruce Zaney Court Room 1
09:30 CHUGUNA, Peter Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Broome Aviation Pty Ltd (ACN 054 914 546) v Aero Jacks Pty Ltd GCLM 119 2017 Court Room 1
09:00 Slag v Department of Transport EDL 62 2018 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 AL-HELOU, Jamil Court Room 1
10:00 AL-HULOW, Najah Saleh Mohammed Court Room 1
10:00 BARR, Hilton Court Room 1
10:00 BASTIN, Craig Leslie Court Room 1
10:00 Bruce, Jeffrey Simon Court Room 1
10:00 BRYANT, Kathryn Louise Court Room 1
10:00 CAIN, David Martin Court Room 1
10:00 DOWSETT, Neil Anthony Court Room 1
10:00 HERON, Cody Thomas Court Room 1
10:00 JONES, Quincy Phill Court Room 1
10:00 MAHER, Natalie Court Room 1
10:00 MARNEY, KATRINA Court Room 1
10:00 PAYNE, STEVEN JOHN Court Room 1
10:00 REILLY, Laureen Kaye Court Room 1
10:00 SMITH, Ashley David Court Room 1
10:00 SMITH, DARREN Court Room 1
10:00 SMITH, Jayden Mark Court Room 1
10:00 SMITH, John Errol Court Room 1
10:00 TOIGO, Shari Louise Court Room 1
10:00 VAN DEN ENDEN, Paul Court Room 1
10:00 WARWICK, Benjamin James Court Room 1
10:00 WESTON, Benjamin Joshua Troy Court Room 1
10:00 WILLIAMSON, Jason Court Room 1
10:00 WIRTH, Donna Marie Court Room 1
10:00 YOUNG, Shaun Noel Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
11:00 RYAN, Naomi Jacinta Court Room 2
11:30 BROWN, Shane John Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AL ABBASI, Mohammed 3 - 37
09:00 AL KHAFAJI, Haider 4 - 41
09:00 BLACKMORE, William John 3 - 37
09:00 BOGUNOVICH, Jessica Lee 3 - 37
09:00 BOXER, Daniel 4 - 41
09:00 BRAACK, NATHAN 4 - 41
09:00 BROWN, SINJIN JAMES 4 - 41
09:00 CALGARET, Gwenda Faye 4 - 41
09:00 CAMPBELL, Joseph Shaun Michael 4 - 41
09:00 CHANDLER, Michael James 3 - 37
09:00 COX, Victoria Rachael 4 - 41
09:00 DIMER, Jorome Ivan Paul 4 - 41
09:00 DONG, Tam 4 - 41
09:00 DRAYTON, Louis Charles 3 - 37
09:00 DUKU, George Asu 3 - 37
09:00 EVANS, Jasmine Louise 4 - 41
09:00 FORTH, Scott William 4 - 41
09:00 GEORGE, Eilene Doris 4 - 41
09:00 GRILLETT, Daniel Peter 4 - 41
09:00 GUNN, Nathan James 4 - 41
09:00 HASLAM, Jake Edward 3 - 37
09:00 HOANG, Van Luan 4 - 41
09:00 HUANG, Li Chun 4 - 41
09:00 JIANG, Fan 4 - 41
09:00 JONES, Ernestine Shirl 3 - 37
09:00 KAMIYA, Leo 3 - 37
09:00 Low, Soon Keat 4 - 41
09:00 LYDIATE, Jay Lagrosse 4 - 41
09:00 MEANEY, Paul John 4 - 41
09:00 MILLER, Patrick 4 - 41
09:00 MILLER, Sinead Samantha 4 - 41
09:00 MOODY, RICHARD 4 - 41
09:00 MWANSA, David 3 - 37
09:00 NGUYEN, Tien Vuong 4 - 41
09:00 SATHERLEY, Michelle Antonia 4 - 41
09:00 SHERIFI, Hassan 4 - 41
09:00 Skelly, Christopher Edward 4 - 41
09:00 TANGAROA, Daniel Tokorua 4 - 41
09:00 TOWNSEND, KRISTEN 4 - 41
09:00 TUCK, Russell Shane 4 - 41
09:00 WALL, PETER JOHN 4 - 41
09:00 WHITEHAIR, GREGORY ALLAN 4 - 41
09:15 OLDFIELD, Geoffrey James 3 - 32
09:30 AJAN, Aldin 3 - 37
09:30 Bazzo, Tina Michelle 3 - 38
09:30 BERMINGHAM, Michelle Janine 3 - 38
09:30 CAMPBELL, Tabitha Jade 3 - 32
09:30 CORBETT, Kaylenne May 3 - 32
09:30 CROSS, Robbie Lee 3 - 32
09:30 DAWSON, Brenda Lee-Anne 3 - 32
09:30 FITZGERALD, Matthew Patrick 3 - 38
09:30 GILMORE, JOSHUA 3 - 32
09:30 HANSEN, Dion D 3 - 32
09:30 LAUDER, Kelly-Vennice 3 - 32
09:30 LITTLE, Janita Josephine Roseann 3 - 32
09:30 LOWDEN, Bradley Leroy 3 - 38
09:30 MELDRUM, Robert Dylan Kenneth 3 - 32
09:30 NANNUP, Samuel Ted 3 - 32
09:30 NIKOLOSKI, Zvezdan 3 - 38
09:30 PARKER, Steven James 3 - 32
09:30 PHAM, Luyen Van 3 - 32
09:30 PORTER, Kingsley 3 - 32
09:30 ROBINSON, JAYDEN 3 - 32
09:30 Shave, Ashley Haynes 3 - 32
09:30 THORNE, Teigan Gail 3 - 32
09:30 WILLIAMS, Melinda Sue 3 - 32
09:45 BRINDLEY, Chas Hamilton 5 - 55
09:45 ELLSWORTH, Joshua 3 - 32
10:00 ADAMS, JULIA 4 - 41
10:00 AH CHEE, David Walter 5 - 52
10:00 ALADE, Oludare Samson 5 - 54
10:00 ALTERA, Larissa Jane 5 - 54
10:00 ALUSOSKI, Elvir 3 - 31
10:00 AMBLER, Ryan Mark 3 - 37
10:00 ANDERSON, Joseph Benedict 4 - 41
10:00 ANDERSON, Lawrence Brian 4 - 42
10:00 ANDERSON, Teio 4 - 41
10:00 ANDERSON, Veronica Pearl 4 - 41
10:00 Arbuckle, Claire Elizabeth 5 - 52
10:00 ASHBOLT, Matthew Robert 3 - 31
10:00 ATOO, Tereza 3 - 31
10:00 ATTWOOD, Amy-Lee Jan 4 - 41
10:00 AUSTRALASIAN RESOURCES LTD (ACN 008 942 809) 5 - 54
10:00 AVELING HOMES PTY LTD 5 - 52
10:00 BAHBAH, SHARIF 4 - 41
10:00 BANDA, Rupiah Marvin 3 - 31
10:00 BANKS, Isaac Naaman Michael 3 - 31
10:00 Barns, Stephen Roger 5 - 52
10:00 BATT, Hollie Wendy 4 - 42
10:00 BECKWITH, David Carlisle 4 - 41
10:00 BELL, Zachary Scott 4 - 42
10:00 BENJAFIELD, David Paul 3 - 32
10:00 BIRD, Daniel Kevin 5 - 52
10:00 BOTICA, Albert Rodney 4 - 41
10:00 BOWLES, Coralie Anne 3 - 37
10:00 BRAZIL, Joanne Michelle 5 - 54
10:00 BREIS, Bilal 4 - 42
10:00 BRIEN, Ray Wayne Patrick 4 - 42
10:00 BRYAN SMITH, KRISTY RENEE 5 - 52
10:00 BURGWYN, Morgan James David 4 - 41
10:00 BUTLER, Marlisa Mary Jane 3 - 31
10:00 BUTT, Derek James 5 - 54
10:00 CAUNT, Kelly Marie 5 - 54
10:00 CENTRAL ASIA RESOURCES LTD (ACN 113 816 158) 5 - 54
10:00 CHANNING, Scott Grant 4 - 42
10:00 CLARK, Alecia Vera 3 - 37
10:00 CLATWORTHY, Jayden Michael 5 - 52
10:00 CLUTTERBUCK, Richard Charles 3 - 37
10:00 COLBUNG, Brianna Deborah Shae 4 - 41
10:00 COLLARD, Harry Paul 4 - 41
10:00 COLLAS DE CHATELPERRON, OLIVIER 5 - 54
10:00 CORNICK, Paul Lindsay Gordon 3 - 31
10:00 COUPER, Jamie Michael 4 - 41
10:00 CREMIN, Matthew Sean 5 - 54
10:00 DABB, Dwayne Stewart 4 - 42
10:00 DALE, Craig Robert 5 - 54
10:00 DALE, Morgarn 5 - 54
10:00 DALZIELL, Owen 3 - 31
10:00 D'ANGELO, Adriano Carlo 3 - 31
10:00 DAVIS, Donna Cheryl Leonie 4 - 41
10:00 DE LUCA, Walter 4 - 41
10:00 Del Borrello, Loreto 3 - 38
10:00 DEN PILOTS PTY LTD 5 - 52
10:00 DENG, Ayii Mabior 3 - 31
10:00 DESAI, Rohith 4 - 42
10:00 DI ANGELO, Michael 4 - 41
10:00 DIMER, Tristan Roger 4 - 42
10:00 DIXON, Tevin Jared 3 - 31
10:00 DOWLING, Andrew James 5 - 52
10:00 DUNCAN, Nicholas Rodney 3 - 37
10:00 Dunn, Nigel Paul 5 - 52
10:00 DUNNE, TERRENCE JOHN 5 - 55
10:00 DUOT, Apuk Chol 4 - 42
10:00 EGAL ALI, Faysal 4 - 41
10:00 ELWELL, Jacqualine Anne 5 - 54
10:00 Elzer, John James 5 - 52
10:00 EVANS, Murray Lyndon Spencer 3 - 31
10:00 FARMER, Lee-Anne Elizabeth 4 - 41
10:00 FAULKNER, Nicholas John 3 - 37
10:00 FRICKER, Brenden Earl 3 - 31
10:00 GALLI, STEVEN 5 - 52
10:00 GALMAZZI, Luca Micah 3 - 37
10:00 GARLETT, Christopher John 4 - 41
10:00 GARLETT, Gail Lynnette 3 - 31
10:00 GARLETT, Phillicia Jamie 3 - 37
10:00 GAUVIN, Caroline Dee 5 - 54
10:00 GILL, RASWANT SINGH 5 - 52
10:00 GIOVENCO, Adriana Rosella 4 - 42
10:00 GORMLEY, Taryn Lee 3 - 37
10:00 GRIFFITHS, Jewel Victoria 5 - 54
10:00 GUGIATTI, Cameron Andrew 3 - 31
10:00 GUNGOR, Aziz Emin 3 - 37
10:00 HAGUE, Dylan Jordan 4 - 41
10:00 HANSEN, Jennifer Rose 4 - 41
10:00 HANSEN, VENUS LYNDEL 5 - 54
10:00 HANSEN-STEVENS, Zachary Charles 3 - 37
10:00 HARRIS, Raymond Thomas 4 - 42
10:00 HART, Julian Liam Archibald 5 - 55
10:00 HART, Larry Dale 4 - 41
10:00 HARVEY, Ronald William 4 - 41
10:00 Hawes, Glenn Arthur 5 - 54
10:00 HAY, Brendan Robert 3 - 31
10:00 HAYWARD, Gregory Shaun 3 - 37
10:00 HERLIHY, Lee Anne 4 - 42
10:00 Hickey, Daniel John 5 - 52
10:00 HIJAZI, Fadi 4 - 42
10:00 HILL, Jonathon Michael 3 - 37
10:00 HILLIER, Henry 4 - 42
10:00 HOSSACK, Greg John 4 - 42
10:00 HUGHES, Damian Peter 4 - 41
10:00 HULL, Wayne Paul 4 - 42
10:00 HUSSAINI & ATAEE PTY LTD 5 - 52
10:00 Hussaini, Azizullah 5 - 52
10:00 IFTIKHAR, Sheryar 3 - 32
10:00 INDICH, Jermaine 4 - 41
10:00 JACKAMARRA, Clancy Roy 4 - 41
10:00 JACKMAN, Geraldine Geraldine 5 - 55
10:00 JENNER, Matthew Brian 4 - 42
10:00 JIANG, Anni Shi Jia 3 - 31
10:00 Jin, Zicheng 5 - 52
10:00 JIVAN, Jose Muradali 3 - 31
10:00 JOK, Marial Abraham 3 - 31
10:00 Jones, Carolin Ann 4 - 41
10:00 JONES, William Robert 5 - 54
10:00 KAHUKURA, Ariana Doreen 3 - 31
10:00 KANTIBYE, Shadi Abdu 3 - 37
10:00 Kapisa, Hollandia Geisslerlin 5 - 54
10:00 KEKNYEMB, JEAN CLAUDE 5 - 54
10:00 KELLY, Reece Shannon 4 - 41
10:00 KEYS, ALLAN HOWARD 5 - 52
10:00 KHAN, Leonard Daniel 3 - 37
10:00 KICKETT, Dean Rowan Joseph 4 - 41
10:00 KINKADE, Kate 3 - 37
10:00 KOTNOWSKI, JAKE 3 - 37
10:00 KRAJANCICH, WARREN 5 - 54
10:00 LAIDLAW, Rhys Clark 3 - 31
10:00 LAPORTE, Joel Gervais 5 - 58
10:00 LAWLER, Philip John 5 - 52
10:00 LAWSON, Clayton Robert 3 - 32
10:00 LE PAGE, Talbot James 3 - 37
10:00 LEDNEVA, IRINA 5 - 52
10:00 LIDDLE, Troy Lawrence Norton 3 - 31
10:00 LIM, Adam Siew Koon 3 - 32
10:00 Lowe, Karen Louise 5 - 52
10:00 Lowe, Marie Bernadette 5 - 54
10:00 LOXTON, Gwenda Colleen 3 - 37
10:00 Lumley, Bruce Edward 5 - 52
10:00 MADDEN, Craig Robert 4 - 41
10:00 MAIN, Kyle Robert John 5 - 52
10:00 MARICH, Lee 4 - 41
10:00 MARTIN, Clare Jennifer 5 - 54
10:00 MASLIN, Matthew Ronald 3 - 32
10:00 MATHLIN, Bradley Stewart 4 - 41
10:00 Matthews, Clinton Luke 5 - 52
10:00 MAXTON, Trymain Paul 3 - 37
10:00 MAZUR, Vance 3 - 32
10:00 MCDONALD, CAROLYN DAWN 5 - 54
10:00 MCKELVIE, Jay Damon 5 - 54
10:00 MCMILLAN, Troy Albertt 4 - 41
10:00 MELVILLE-ADAMS, Bryce Leo 3 - 31
10:00 MICHAUD, Robert Joseph 3 - 31
10:00 MILEVSKI, Mile 3 - 37
10:00 MILLAR, Mary Anne 3 - 31
10:00 MILLARD, Daniel Christopher 5 - 55
10:00 MILLER, Yvonne Irene 3 - 31
10:00 Mills, JASIE MICHELLE 5 - 54
10:00 MINA, David 4 - 42
10:00 MITCHELL, Luke Andrew 3 - 31
10:00 MOGRIDGE, Evelyn Rose 3 - 37
10:00 MOKWINSKI, Dariusz 3 - 31
10:00 MOODY, Jayden Troy 4 - 42
10:00 Morgan-Hall, Aaron David 4 - 41
10:00 MOURISH, Lucielle Rose 3 - 37
10:00 MOWSZOWSKI, Raphael 3 - 31
10:00 MUHAMMAD MUTEEI BIN MUHAMAD FA 3 - 31
10:00 MURRAY, Robert Joseph William 4 - 41
10:00 Nancarrow, Darren John 5 - 54
10:00 NARRIER, Patrick Lennard 3 - 32
10:00 NEILSEN, GORDON PETER 5 - 54
10:00 NESBITT, CLINTON 5 - 52
10:00 NEWMAN, IAN 5 - 52
10:00 NICHOLS, Julian Christopher 4 - 41
10:00 NOLAN, Lionel Fredrick James 4 - 42
10:00 NORRIS, Daniel George 3 - 37
10:00 NUGAWELA, Brian 4 - 41
10:00 O'CONNOR-BEERE, Jacinda Ann 3 - 31
10:00 O'KEEFFE, Liam Paul 3 - 37
10:00 Oliver, Peter John 5 - 54
10:00 O'NEIL, Mason Tane 3 - 32
10:00 OSMAN YAROW, IBRAHIM 3 - 31
10:00 OVENS, Joshua Mark 4 - 41
10:00 PADUANO, Bianca Marie 3 - 31
10:00 PARIN, Victor Michael 4 - 41
10:00 PEDRO, Philip Anothony Wayne 4 - 42
10:00 PEGGS, Gary Nooan 3 - 37
10:00 PENDLETON, Simon Blake 5 - 55
10:00 PHAN, Van Thai Duc 3 - 31
10:00 Phillips, Nigel Lance 5 - 52
10:00 PICKETT, Berryl Dianne Ruth 4 - 41
10:00 PICKETT, Chrysilla Yasmin 4 - 41
10:00 PLATTS, Paula Nicole 4 - 42
10:00 PRIEST, John Bryen 4 - 41
10:00 PRINCE, Martina Eva 5 - 54
10:00 RACZKA, Nicholas 5 - 52
10:00 RADICE, Mark Bernard 3 - 31
10:00 RANDALL, Michael John 3 - 37
10:00 RAPSON, Jarrod Murray 3 - 37
10:00 RASULY, Mujeeb-Ul-Hamid 3 - 32
10:00 REID, Stewart Adam 3 - 37
10:00 ROACHE, Brendan Robert 3 - 31
10:00 ROBINSON, Timothy Edward 3 - 31
10:00 RUSEC, Dennis 4 - 41
10:00 SAMUEL, Mouch 3 - 37
10:00 SCHNEIDER, Edward James 5 - 55
10:00 SELETKOVIC, GORAN 5 - 52
10:00 SENIOR, CHRISTOPHER RICHARD 5 - 52
10:00 SHED SYSTEMS PTY LTD 5 - 52
10:00 SLOAN, Jeremy John 3 - 37
10:00 SONAM, Choki 3 - 31
10:00 SPENCE, NEIL 5 - 54
10:00 STANCZYK, Maria Caroline 4 - 41
10:00 STANLAKE, Tasman Sandy 3 - 37
10:00 STRATEGIC BUSINESS PARTNERS AUSTRALIA PTY LTD 5 - 52
10:00 Streat, Christopher Denis 5 - 52
10:00 TALAUEGA, Jack J 4 - 41
10:00 TANG, Tran Thanh Tri 4 - 41
10:00 TAYLOR, Adrian Lance 3 - 31
10:00 TAYLOR, Luke Michael 3 - 37
10:00 TAYLOR, Paul David 4 - 41
10:00 TAYLOR, Robin Gabrielle 3 - 37
10:00 THOMAS, Donald John 5 - 55
10:00 THOMS, Callum Michael 3 - 31
10:00 THREE RING CORPORATION PTY LTD 5 - 52
10:00 TOMASELLI, Vanessa Jody Ann 4 - 41
10:00 TRANG, Phi Dien 3 - 31
10:00 TUM, Cung Kam 3 - 31
10:00 TURNER-WALLACE, Dominic James 4 - 41
10:00 VAN DYK, Vanessa Rae 3 - 37
10:00 VAUGHAN, Stephen Robert 3 - 31
10:00 VICINITY CUSTODIAN PTY LTD 5 - 52
10:00 WA BATHROOMS & TILING PTY LTD 5 - 52
10:00 WAGNER, Kristen 5 - 54
10:00 Wagner, Narelle Susan 5 - 54
10:00 WAKA, Kris Aaron Karehana 3 - 31
10:00 WALLIS, Wade Leam 3 - 31
10:00 WALSH, Mason Park Louis 4 - 41
10:00 WALTON, Craig Phillip 4 - 41
10:00 WARD, Chelsea Louise Butland 4 - 41
10:00 WARD, William Max 3 - 32
10:00 Warne, Andrew John Eric 5 - 54
10:00 WASS, Aidan Brian 3 - 32
10:00 Waugh, Derek Bernard 5 - 54
10:00 WELLS, Dennis Michael Allan 4 - 42
10:00 WELLS, Lindsay John 3 - 31
10:00 What's On Group Limited 5 - 54
10:00 WILLIAMS, Janaya Edith 3 - 37
10:00 WILLIAMS, Vanessa Rose 3 - 37
10:00 WILLIAMSON, Liam John 4 - 41
10:00 WILLIMAN, Marcel Stephan 3 - 37
10:00 WINMAR, Shyann Marie Lee 3 - 37
10:00 WOODHOUSE, Stuart Cameron 3 - 32
10:00 WRIGHT, PETER ANDREW 5 - 52
10:00 YAS, ALI MOHAMMED 5 - 52
10:00 YAS, HUSSEIN MOHAMMED YAS 5 - 52
10:00 YAS, MUSTAFA MOHAMMED 5 - 52
10:00 YATES, Nigel 3 - 32
11:00 EGAN, Derryn Reginald Brendon 3 - 35
11:00 FLOYD, Douglas John 3 - 35
11:00 GALLAGHER, Cory Edward 3 - 35
11:00 GRAHAM, Kristy Nolette Margaret 3 - 35
11:00 JAMES, Shane Robert 3 - 35
11:00 MARTIN, Ryan Aston 3 - 35
11:00 MATTHEES, Rachelle Jasmine 3 - 35
11:00 MILANKOVIC, Sandra 3 - 35
11:00 THOMPSON, Michael Colin 3 - 35
11:00 WESTON, Jayson Charles 3 - 35
11:00 WILLIAMS, Tracey Lee 3 - 35
14:15 KICKETT, Aimee Louise 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 Abaz Pty Ltd v Shelley ROO 332 2018 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v BELL GCLM 10442 2011 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v BERNARD GCLM 773 2012 7 - 71
09:30 Allianz Australia Insurance Limited v Ferguson's Transport Services Pty Ltd GCLM 1118 2018 7 - 71
09:30 Allianz Australia Insurance Limited v SG Assets Pty Ltd GCLM 15572 2017 7 - 71
09:30 Automotive Institute of Technology Incorporated v Suvalko GCLM 1609 2018 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Eulalia GCLM 17257 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Osenbaugh GCLM 17261 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Hedge GCLM 1939 2014 7 - 71
09:30 City of Stirling v Baltic GCLM 2219 2018 7 - 71
09:30 COMMISSIONER OF STATE REVENUE v BUNCRANA HOLDINGS PTY LTD GCLM 19029 2017 7 - 71
09:30 Cope v Baarspul GCLM 12638 2016 7 - 71
09:30 Credit Four Pty Ltd (ACN 152209101) v MANNO GCLM 15378 2017 7 - 71
09:30 Fransiscus Hudyana v Young GCLM 10672 2015 7 - 71
09:30 JORDAN T/A JORDAN'S MOBILE AUTO ELECTRICS v MACKAY GCLM 7185 2017 7 - 71
09:30 Ling v Fletcher GCLM 17174 2017 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095926766) v Holtom GCLM 4525 2016 7 - 71
09:30 Police & Nurses Limited v VINCENT GCLM 15139 2016 7 - 71
09:30 Shire of Serpentine Jarrahdale v BRANSBY & Anor GCLM 6877 2017 7 - 71
09:30 Siegrist v Cashen MINOR 3520 2013 7 - 71
09:30 Town of East Fremantle v Parish & Anor GCLM 981 2018 7 - 71
09:30 Town of East Fremantle v Thorp & Anor GCLM 1070 2018 7 - 71
09:30 Vogue Plastering v Just Sips MINOR 12920 2017 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM Group Limited v Allegretta GCLM 17943 2014 9 - 94
09:30 City of Cockburn v Favazzo & Ors GCLM 9091 2017 9 - 94
09:30 City of Stirling v Alosta & Anor GCLM 8786 2016 9 - 94
09:30 City of Stirling v Elliott GCLM 18352 2016 9 - 94
09:30 Hawkins & Anor v Donald & Anor GCLM 3774 2014 9 - 94
09:30 Kelly v GILES GCLM 9915 2017 9 - 94
09:30 LION FINANCE PTY LTD v COOK GCLM 16778 2016 9 - 94
09:30 LION FINANCE PTY LTD v STEPHENS GCLM 13549 2016 9 - 94
11:00 Coventry Village Pty Ltd v Shen & Anor RGPO 4887 2018 9 - 94
12:00 Bates v Kent Relocation Group Pty Ltd T/A Kent Removals & Storage GCLM 13794 2016 9 - 94
14:15 KEY FACTORS PTY LTD v WESTERN DESERT PTY LTD & Ors GCLM 15819 2017 9 - 94
Gen App/Special Appointments
10:00 City of Kalgoorlie-Boulder v Right GCLM 5917 2016 9 - 91
10:00 Coventry Village Pty Ltd atf the Coventry Square Unit Trust v Feng GCLM 69 2017 9 - 91
10:00 FREEDOM ACCOUNTING PTY LTD ATF FREEDOM ACCOUNTING TRUST v YAQUM PTY LTD ATF W G THOMPSON FAMILY TRUST MINOR 15139 2017 9 - 91
10:00 Genesis Fitness Club v Therexa Pty Ltd atf Health Family Trust MINOR 12736 2017 9 - 91
10:00 Ledgia Pty Ltd (ACN 616 401 097) v Penstone & Anor GCLM 15362 2017 9 - 91
10:00 SENSIS PTY LTD v MATTHEW DAVID BOND TRADING AS ADVANCED ECO BLASTING & Anor ROO 18691 2017 9 - 91
11:00 CHRIST CHURCH GRAMMAR SCHOOL INC v Culleton GCLM 3388 2017 9 - 91
11:00 Firstland Unlimited Pty Ltd v Siah GCLM 4347 2018 9 - 91
11:00 Ledger Acquisitions Australia MB Pty Ltd v Saunders GCLM 18636 2017 9 - 91
11:00 Pereira & Anor v Boyce MINOR 19068 2017 9 - 91
11:00 The Rich Field Next Chapter Pty Ltd v Roderick Investments Pty Ltd trading as Sprite Agencies MINOR 16047 2017 9 - 91
11:00 Wohler v The Trustee for Phobos No 3 Unit Trust T/As Westside Auto Wholesale CTC 15237 2017 9 - 91
12:00 Geberat v Okechutwu Opara GCLM 11268 2016 9 - 91
14:15 Quattro Homes Pty Ltd v Nicoletti GCLM 9786 2015 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Mean Machine Australia Pty Ltd v Reece Pty Ltd GCLM 15755 2017 7 - 7.3
09:30 Lau v The Owners of Manhattan Towers, Strata Plan 42435 GCLM 15986 2017 7 - 7.3
10:00 Nguyen v Wantee GCLM 1950 2018 7 - 7.3
10:00 Wantee v Ubbi MINOR 616 2018 7 - 7.3

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
09:00 ROWAN, James Alexander Courtroom
10:00 Shark Lake Food Group Pty Ltd Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 AMOSI, Tal-Or-Shalom Court Room 1
09:00 ASH, Harry Jonathon Court Room 1
09:00 AUSTIN, Cherrie Lee Court Room 1
09:00 BRADDON, Kirsty Lee Court Room 1
09:00 BROWN, Nathan Kevin Court Room 1
09:00 COCKIE, Gary Adam Court Room 1
09:00 COCKIE, Patricia Brenda Court Room 1
09:00 COLLICA, Tyren Court Room 1
09:00 COMPTON, Lance Court Room 1
09:00 COTTE, Michael Peter Court Room 1
09:00 DAMJANOVIC, Sonya Lee Court Room 1
09:00 DE BEAUX, Jesse John Court Room 1
09:00 DI FAZIO, Giacomo Court Room 1
09:00 DINAH, D'Wayne Desmond Court Room 1
09:00 DOHERTY, Chase Court Room 1
09:00 DRAPER, Ryan Phillip Court Room 1
09:00 DU-PONT, Simone Monique Court Room 1
09:00 ELLIS, Shane Micheal Court Room 1
09:00 EWINS, Joseph John Harry Court Room 1
09:00 FAWKES, David Robert Court Room 1
09:00 FISHER, Wade Court Room 1
09:00 FORREST, Genevieve Cathryn Court Room 1
09:00 GARRITTY, Daniel Court Room 1
09:00 GAULT, Ryan George Court Room 1
09:00 GONELLA ZANARDI, Nadir Court Room 1
09:00 GORDON, Trent Nathan Court Room 1
09:00 GREAVES, Renee Katherine Court Room 1
09:00 GRIZICH, Lauren Alicia Court Room 1
09:00 HAMMOND, Jamie Maurice Court Room 1
09:00 HARRIS, Brayden John Court Room 1
09:00 HISHMEH, Fahed Court Room 1
09:00 HOWES, Slade Luke Court Room 1
09:00 HUNT, Jonathon Paul Court Room 1
09:00 JACKAMARRA, Jermaine Nathan Court Room 1
09:00 JONES, Walley Kenneth Ivan Court Room 1
09:00 KEYT, Michelle Maree Court Room 1
09:00 LAWLER, Patrick James Court Room 1
09:00 LESLIE, Jamie Philip Court Room 1
09:00 MAGAS, Marijan Court Room 1
09:00 MARDI, Clinton Shane Court Room 1
09:00 MCNAMARA, Jacob Court Room 1
09:00 MEDDINGS, Darren Andrew Court Room 1
09:00 MILLER, Royce Hartley Court Room 1
09:00 MOURISH, Sonya Lee-Anne Court Room 1
09:00 NDLOVU, Peter Thembisile Court Room 1
09:00 NEWTON, Rodney Peter Nathan Court Room 1
09:00 PARAMVEER SINGH Court Room 1
09:00 PATERSON, DARREN Court Room 1
09:00 PICKETT, Keith Henry Court Room 1
09:00 PICKETT, Shondelle Lee Court Room 1
09:00 PORTER, Adam John Court Room 1
09:00 PRINCE, Mia Kathleen Court Room 1
09:00 RETTA, Dino Alexander Court Room 1
09:00 RETTA, Justin Peter Court Room 1
09:00 RILEY, Shirley Rose Court Room 1
09:00 RIOSA, Tania Irene Court Room 1
09:00 RUSSELL, Ryan Glen Court Room 1
09:00 SCHWAB, Matthew Rodney Court Room 1
09:00 SEEDAT, Ebrahim Ali Court Room 1
09:00 SHIRAKO, Kazumi Court Room 1
09:00 Simpson, Joshua Noel Court Room 1
09:00 SMILLIE, Shilo Thomas Court Room 1
09:00 SMITH, Cole Jackson Court Room 1
09:00 SMITH, Jack Hogue Court Room 1
09:00 SOMA, Jamie-Joy Ruth Court Room 1
09:00 STEPHENS, Luke George Court Room 1
09:00 STRIBLEY, Shane Michael Court Room 1
09:00 SYMES, Alexander John Court Room 1
09:00 THOMAS, Nicole Dale Court Room 1
09:00 THOMPSON, Stanton John Court Room 1
09:00 Tongariro, Patrick Tony Court Room 1
09:00 UGLE, Rebecca Margaret Court Room 1
09:00 VINCENTI, Hans Court Room 1
09:00 WALLMEYER, Troy Lucas Court Room 1
09:00 WATSON, Nathan John Court Room 1
09:00 WEARY, Brett Anthony Court Room 1
09:00 WEBB, Jeffrey Marc Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Jarrod Court Room 1
09:00 WOODS, Darryl Thomas Court Room 1
10:00 KALALO COLLINGWOOD, Rhonda Lee Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Aird v Department of Transport EDL 594 2018 Court Room 2
09:30 FOSTER v Department of Transport EDL 514 2018 Court Room 2
09:30 Hall v Department of Transport EDL 633 2018 Court Room 2
09:30 VITALJICH TYDD v Department of Transport EDL 625 2018 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 ACCESS HOUSING AUSTRALIA v MCDONALD & Anor RSTN 662 2018 Court Room 3
10:00 BILLYEALD & Anor v TASSONE RSTN 593 2018 Court Room 3
10:00 Housing Authority v Jones RSTN 617 2018 Court Room 3
10:00 Housing Authority v Wright RSTN 668 2018 Court Room 3
10:00 KELLY v DODDS & Anor RSTN 650 2018 Court Room 3
10:00 Morgillo & Anor v Thomas RSTN 265 2018 Court Room 3
10:00 Price v Davis RSTN 502 2018 Court Room 3
10:00 ROSO INVESTMENTS v IDEAPLUS PTY LTD RSTN 615 2018 Court Room 3
10:00 Sugaya v Sutcliffe & Anor RSTN 673 2018 Court Room 3
10:00 TAGLIAFERRI v Payne RSTN 677 2018 Court Room 3
10:00 TAN v MUZINGA & Ors RSTN 658 2018 Court Room 3
10:00 WEATHERLIT v O'HEARN & Anor RSTN 644 2018 Court Room 3
10:00 YASSO & Anor v LEAN RSTN 577 2018 Court Room 3
11:00 Gillies v Aleksic CTC 547 2016 Court Room 3
11:00 Khou v Karauria RSTN 99 2018 Court Room 3
Trial Court
10:00 MUNRO & Anor v ALKINS & Anor GCLM 1510 2015 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BRENNAN, Paul Anthony Courtroom 1
09:30 BROCKMAN, David Brian Courtroom 1
09:30 CLINCH, Lewis Alfred Courtroom 1
09:30 FOGARTY, Michael Andrew Courtroom 1
09:30 KARAKATSANIS, George Courtroom 1
09:30 MCDONALD, Graham Scott Courtroom 1
09:30 NARRIER, Clive Leroy Courtroom 1
09:30 PEARSE, Mark Alexander Courtroom 1
09:30 RYAN, Jonathon Patrick Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
00:00 Tagive v Department of Transport EDL 256 2018 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ADYE, Betty Courtroom 2
09:30 ALLEN, Connie Marie Peta Courtroom 2
09:30 BAKKER, Mitchell David Courtroom 2
09:30 BEDDALL, Ruben Richard Courtroom 2
09:30 BERTOLAMI, Riana Suzhane Courtroom 2
09:30 BLAKISTON, Chloe Cassidy Courtroom 2
09:30 BOEG, Zak Edward Courtroom 2
09:30 BONHAM, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 BROWN, Corey Glenn Courtroom 2
09:30 CAMERON, Stacey Jean Courtroom 2
09:30 CHRISTIDIS, Evan John Courtroom 2
09:30 CHUANG, Anguei Aguek Courtroom 2
09:30 CLARKE, Greg Anthony Courtroom 2
09:30 Clements, JULIE Courtroom 2
09:30 COLLINS, Cameron David Courtroom 2
09:30 COWARD, Troy Anthony Courtroom 2
09:30 CROUKAMP, Nadine Courtroom 2
09:30 CUTHBERTSON, Troy Scott Courtroom 2
09:30 DAVIS, Jessica Ellen Margaret Courtroom 2
09:30 DEIGHTON, Ross Hugh Courtroom 2
09:30 DERKSEN, Jodi Nicole Courtroom 2
09:30 DOONAN, Clare Louise Courtroom 2
09:30 DUPEROUZEL, William George Courtroom 2
09:30 DUTHIE, Bradley James Courtroom 2
09:30 FAST, Kadison Joachim Courtroom 2
09:30 FENN, Ashley Mark Courtroom 2
09:30 FERGUSON, Stephan Wade Courtroom 2
09:30 GOODWIN, Gary John Courtroom 2
09:30 HANCOCK, Carl Luke Courtroom 2
09:30 HANCOCK, James George Courtroom 2
09:30 HARDINGE, Christine Cheree Courtroom 2
09:30 HILL, Tyrone Anthony James Courtroom 2
09:30 HILLE, Brant Gregory Courtroom 2
09:30 HOUSE, Bradley Christopher Courtroom 2
09:30 HULL, Wayne Paul Courtroom 2
09:30 ISAACS, Niaomi Courtroom 2
09:30 JETTER, Stella Rose Courtroom 2
09:30 JONES, Reginald Robert Courtroom 2
09:30 KAILIS, Joshua Nathaniel Corser Courtroom 2
09:30 KANG, Alexander Courtroom 2
09:30 KNIGHT, Michael David Courtroom 2
09:30 LONG, Andrew Daniel Courtroom 2
09:30 LOWRY, Jed Peter Courtroom 2
09:30 LUCAS, Samuel Robert Courtroom 2
09:30 Macgregor, Iain Courtroom 2
09:30 MAXWELL-DAVIES, Jasper Haora Courtroom 2
09:30 MCGIBBON, Krissy Rose Courtroom 2
09:30 MCGILLIVRAY, Adam James Courtroom 2
09:30 MCKENNA, Sean Liam Courtroom 2
09:30 NARULA, Rahul Courtroom 2
09:30 NICOLI, Joseph Michael Courtroom 2
09:30 NIEROBA, Ramsey Antony Courtroom 2
09:30 OLIVER, Martin Stewart Courtroom 2
09:30 O'SHANE, Bryan Tai Courtroom 2
09:30 OWEN, Nathan Leigh Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, CAMPBELL HUGH Courtroom 2
09:30 PLATER, Sharelle Amanda Courtroom 2
09:30 ROWE, Brent Douglas Courtroom 2
09:30 SADLER, Leah Bobbie Courtroom 2
09:30 Saljoughian, Ali Courtroom 2
09:30 STARKEY, Karlene Marie Courtroom 2
09:30 STEPHENS, Laura Frances Courtroom 2
09:30 TAYLOR, DANIEL Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Kurt John Courtroom 2
09:30 TEAGUE, Dylan Lee Courtroom 2
09:30 THOMAS, Jarryd Owen Courtroom 2
09:30 TOMICH, Trevor Grahame Courtroom 2
09:30 TURNER, Kevin Delbert Courtroom 2
09:30 VAN LOGGERENBERG, Juan-Louis Courtroom 2
09:30 VANCE, Kiona Libby Courtroom 2
09:30 WALLER, Christopher Anthony Sean Courtroom 2
09:30 WALTHEW, Jade Carol Courtroom 2
09:30 WATSON, Blakey Rua Courtroom 2
09:30 WESTBROOK, Shane Matthew Courtroom 2
09:30 WHEELER, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 YATES, Daniel Earl Courtroom 2
09:30 ZOCCOLI, Garry John Courtroom 2
10:00 ADAMS, Steven Lyall Courtroom 3
10:00 ALLAWAY, Sarah Ann Courtroom 3
10:00 ALLEN, Jason Derrick Courtroom 3
10:00 ALLEN, Scott Courtroom 1
10:00 AMBLER, Elizabeth Anne Courtroom 3
10:00 ASHBY, Lee Courtroom 1
10:00 BATES, Jessica Lauren Courtroom 3
10:00 BELL, Jerome James Courtroom 3
10:00 BENNETT, Ryan William Courtroom 1
10:00 BETTENCOURT, Stephanie Rosa Courtroom 3
10:00 BIDDLE, Lee Anthony Courtroom 3
10:00 BOEYEN, Mark William Courtroom 3
10:00 BORN, Gregory Wayne Courtroom 3
10:00 BOUQUET, Gerard Alban Courtroom 3
10:00 BOWMAN, Jorel Lamar Courtroom 3
10:00 BOYS, DAMIAN Courtroom 1
10:00 BROMLEY, Christopher Alan Courtroom 1
10:00 BROMLEY, James Michael Courtroom 3
10:00 BROWNING, Nakirra Lee Courtroom 1
10:00 BURNS, Bernadette Frances Courtroom 3
10:00 CHOPPING, Simon Shean Courtroom 3
10:00 COCHRANE, Douglas Sean Courtroom 3
10:00 COELHO, Jesse Courtroom 3
10:00 COLES, Jade Nerissa Courtroom 3
10:00 COLLINS, Claudia Sandra Michelle Courtroom 1
10:00 COMBI, James Riki Arnold Courtroom 1
10:00 COX, Belinda Mary Courtroom 3
10:00 COX, JONATHON ALLAN Courtroom 1
10:00 CRUTCHER, Joel Matiu Courtroom 3
10:00 CURLEY, Gavin Joseph Courtroom 1
10:00 DAVIS, Jasmine Eva Courtroom 3
10:00 DAWSON, Steven John Courtroom 3
10:00 DELAHUNTY, Jacqueline Sharon Courtroom 3
10:00 DO, Tan Sy Courtroom 3
10:00 DOLDEN, Steven Courtroom 3
10:00 EDWARDS, Connor John Courtroom 3
10:00 EDWARDS, Oliver Ray Courtroom 3
10:00 Elliott, Andrew Neal Courtroom 1
10:00 FAZEY, Christopher James Courtroom 3
10:00 FLATMAN, Travas John Courtroom 3
10:00 FLYNN, Ryan Michael Courtroom 3
10:00 GARTRELL, Jethro Michael Courtroom 1
10:00 GIUMELLI, Sofea Julie Courtroom 1
10:00 HANSEN, Aaron Bradley Lee Courtroom 3
10:00 HARRINGTON, Samuel Trevor Courtroom 3
10:00 HASSELL, Kelly Dean Courtroom 3
10:00 HAWKINS, Leonard Wayne Courtroom 3
10:00 HAZELL, Alyce Helene Courtroom 1
10:00 HEARD, Daniel James Courtroom 3
10:00 HOANG, Trong Binh Courtroom 3
10:00 HOUGHTON, John James Courtroom 3
10:00 HOWELL, Chevy Lee Courtroom 1
10:00 HUCKLE, Brock Eric Courtroom 3
10:00 INAPERANI, Fortunato Courtroom 3
10:00 INZALACO, Matt O'Brien Courtroom 1
10:00 IOPPOLO, Allan George Courtroom 3
10:00 JEFFERY, Brett Allan Courtroom 1
10:00 JOHNSON, Simon Paul Courtroom 3
10:00 JOK, Dut Mayen Courtroom 1
10:00 JONES, Natalie Rachael Alicia Courtroom 3
10:00 JOVANOVSKI, Denis Tini Courtroom 1
10:00 JOYCE, John Joseph Courtroom 1
10:00 KENT, Adrian Raymond Courtroom 3
10:00 KING, Lewis Stephen Courtroom 3
10:00 LAWRENCE, Michael James Derek Courtroom 3
10:00 LE, Van Son Courtroom 3
10:00 LILWALL, Hayden John Courtroom 3
10:00 LIMBOURNE, Alan James Courtroom 3
10:00 LOCKHART, Kenneth William Courtroom 1
10:00 LOCKYEAR, Ellie June Courtroom 3
10:00 LYNDEN, Richard Anthony Courtroom 3
10:00 LYONS, Jamie Nicole Courtroom 1
10:00 MACDONALD, JOHN Courtroom 1
10:00 MANLEY, DARREN Courtroom 3
10:00 MCALISTER, Mark Wayne Courtroom 3
10:00 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 1
10:00 MCFARLAND, Rene Andre Ian Courtroom 3
10:00 MCLEAN-BARLOW, Liam Samuel Courtroom 3
10:00 MERZ, Alex Anthony Courtroom 3
10:00 MITCHELL, Sarah Renea Courtroom 3
10:00 MOHAMED RAFI MOHAMED, Naufal Courtroom 1
10:00 MUHAMMAD AMRAN BIN ABDULLAH Courtroom 3
10:00 MUSUKA, Jacqueline Rudo Courtroom 3
10:00 NASH, Darren Peter Courtroom 3
10:00 NEALE, Chaselle Rosalyn Courtroom 1
10:00 NGUYEN, Jim Courtroom 1
10:00 NICHOLSON, Wayne Kenneth Courtroom 3
10:00 NORMAN, DANNIELLE Courtroom 1
10:00 O'MALLEY, Mark Anthony Courtroom 3
10:00 OSBORNE, Brooke Sarah Courtroom 3
10:00 PARAHA, Chuck Louis Courtroom 3
10:00 PARKINSON, Cassandra Margaret Courtroom 3
10:00 PARMENTER, Rhys John Courtroom 1
10:00 PASSANISI, David Anthony Courtroom 1
10:00 PEIHOPA, Audrey Alexandra Courtroom 3
10:00 PICADO, Roxanne Monica Courtroom 3
10:00 PICKARD, Troy Ernest Courtroom 1
10:00 PINKERTON, Ryan Vincent Courtroom 1
10:00 POGGI, Julia Lisa Courtroom 3
10:00 PRUITI-CIARELLO, Antonino Courtroom 3
10:00 RAJBANS, Balvinder Kaur Courtroom 3
10:00 RILEY, Corey Neville Courtroom 3
10:00 ROBERT, Kristy Courtroom 1
10:00 ROBERTS, Kayleigh Jane Courtroom 3
10:00 ROTIM, Travis Frank Courtroom 3
10:00 RUSSELL, Leon Dale Courtroom 3
10:00 SARICH, Joshua Luke Courtroom 3
10:00 SELWANESS, Albert Edward Courtroom 1
10:00 SKELTON-KOBEL, Jayden John Courtroom 3
10:00 SMART, Grant Allan Courtroom 1
10:00 SMITH, Aiden Robert Courtroom 1
10:00 SMITH, Andre Kevin Courtroom 3
10:00 SMITH, Beaudine Courtroom 3
10:00 SMITH, Clinton Kevin Courtroom 1
10:00 STARCEVICH, Ben Danny Courtroom 3
10:00 STOHS, Jan Courtroom 3
10:00 STRAWBRIDGE, Craig Daniel Courtroom 1
10:00 STURGESS, William James Courtroom 3
10:00 SUTTON, Bradley William Courtroom 3
10:00 TAYLOR, Bikeeta Bernadette Courtroom 1
10:00 TAYLOR, Waylon Benedict Courtroom 3
10:00 THEISSLING, Jason Christopher Courtroom 3
10:00 TILLEY, Shane Troy Courtroom 1
10:00 TUA, Ngamatapurotu Courtroom 3
10:00 ULIJN, Adrian Terry Courtroom 3
10:00 VAN DEN BOSCH, Johan Christiaan Courtroom 3
10:00 VAN MIERLO, Chad George Courtroom 3
10:00 VITALE, Ioakimi Courtroom 1
10:00 WEEDON, Steve Cometa Courtroom 1
10:00 WELLS, Daniel Robert Courtroom 3
10:00 WESTON, Bradley James Courtroom 1
10:00 WILKINSON, Matthew Robert Courtroom 3
10:00 WILLIAMS, Maria Anne Courtroom 3
10:00 WILLIS, Dylan Christopher Courtroom 3
10:00 WINMAR, Eldine Charles Patrick Courtroom 3
10:00 WRAY, Aaron James Courtroom 3
10:00 YAPPO, Brayden Robert Courtroom 3

Civil Listing
Application before Registrar
09:00 Abaz Pty Ltd v Eminoski MINOR 36 2018 Courtroom 4
09:00 Anderson v Prince GCLM 203 2018 Courtroom 4
09:00 Davis v Coastal Pest Management Pty Ltd CTC 1119 2017 Courtroom 4
09:00 Edge v Aarons MINOR 537 2018 Courtroom 4
09:00 Gibb v Smith & Anor RSTN 2645 2017 Courtroom 4
09:00 Hester v Lydiat & Anor RSTN 897 2018 Courtroom 4
09:00 Hoy v Clark MINOR 2521 2017 Courtroom 4
09:00 Lahtov v Odyssey Property Solution Pty Ltd MINOR 972 2017 Courtroom 4
09:00 Leek v Smart MINOR 2414 2017 Courtroom 4
09:00 McCallum v Pallette MINOR 457 2018 Courtroom 4
09:00 McCallum v Salatovic MINOR 456 2018 Courtroom 4
09:00 Munday & Anor v Smith & Anor RSTN 648 2015 Courtroom 4
09:00 Panincic v People in Property Recruitment Group (WA) Pty Ltd (ACN: 611677680) MINOR 405 2017 Courtroom 4
09:00 ROEBUCK DEVELOPMENTS PTY LTD v TERRA IMPORTS PTY. LTD. MINOR 3267 2017 Courtroom 4
09:00 Success Tax Professionals v Potgieter MINOR 1808 2017 Courtroom 4
09:00 Ward Packaging Pty Ltd v Bella's Cupcake World MINOR 40 2018 Courtroom 4
09:00 Ward Packaging Pty Ltd v My Fit Cafe Pty Ltd MINOR 37 2018 Courtroom 4
09:00 Ward Packaging Pty Ltd v Primos Pizza House MINOR 3438 2017 Courtroom 4
09:00 Woodcock v Barrett MINOR 3354 2017 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 GRANT, Keedan Ray Court 3 Magistrates Court
10:00 MAHER, Shania Deidre Court 3 Magistrates Court
10:00 NELSON, Adrian Court 3 Magistrates Court
14:15 NELSON, Shannon Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
10:00 Barton & Anor v Summit RSTN 324 2018 Court 3 Magistrates Court
10:00 Hall v Owen & Ors RSTN 308 2018 Court 3 Magistrates Court
10:00 PROCTER v Wheeler RSTN 312 2018 Court 3 Magistrates Court
10:00 Watt v Soko RSTN 318 2018 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 TAYLOR, Jamie Robert Noel Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 ARMSTRONG, Sherina Rose Court Room 1
09:00 BARNEY, Isiah Germain Dennis James Court Room 1
09:00 BEDFORD, Sarimah Court Room 1
09:00 BIRCH, Anne Carolynne Court Room 1
09:00 BLACKSMITH, Lazarus Court Room 1
09:00 BOOMBI, KEITH Court Room 1
09:00 CALWOT, Jonathan Jonathon Court Room 1
09:00 GORDON, Lady Court Room 1
09:00 GORE-BIRCH, Sharene Molly Court Room 1
09:00 HICKEY, David Patrick Court Room 1
09:00 LANNIGAN, Desma Leah Court Room 1
09:00 NOCKETTA, Naomi Marika Court Room 1
09:00 OAKES, Lawford Peter Court Room 1
09:00 SIMON, Malcolm James Court Room 1
09:00 WOODMAN, Jason James Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v Hall RSTN 17 2018 Court Room 1
09:00 NIEASS v Department of Transport EDL 33 2018 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Renee Gayle Courtroom 1
09:30 AYTON, Storm David Anderson Courtroom 1
09:30 BENTON, Jason Graham Courtroom 1
09:30 BHANA, Teagan Tricia Courtroom 1
09:30 BHANA, Teagan Tricia Courtroom 1
09:30 BLOXSIDGE, Mark Anthony Courtroom 1
09:30 BRADBURY, Jess Aleksander Courtroom 1
09:30 BRADSHAW, Mark Raymond Courtroom 1
09:30 BUSWELL, Hayley Kaye Courtroom 1
09:30 Cable, Corey James Courtroom 1
09:30 Cook, Manual William Hihepa Courtroom 1
09:30 COOK, Rachael Anne Courtroom 1
09:30 DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee Courtroom 1
09:30 DONALD, Brett Rankin Courtroom 1
09:30 ELDRIDGE, Dylan John Courtroom 1
09:30 FAMLONGA, Jarrad James Noel Courtroom 1
09:30 FARENDEN, Ben Courtroom 1
09:30 FARENDEN, Ben Courtroom 1
09:30 FOOTT, Ashley Jane Courtroom 1
09:30 FYFE W (WA CAR BUYERS) Courtroom 1
09:30 Gullan, Paul Vance Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Nathan Francis Courtroom 1
09:30 JOVIC, Ivana Courtroom 1
09:30 KIERNAN, Michael Patrick Courtroom 1
09:30 KIHARA, Joseph Njoroge Courtroom 1
09:30 LANKESTER, Brian Robert Courtroom 1
09:30 LANKESTER, James Edward Courtroom 1
09:30 MACRAE, Micheal Ashley Courtroom 1
09:30 Maher, Travis Robert Courtroom 1
09:30 MANGUNDAP, Nadia Shelverton Courtroom 1
09:30 MASTERS, Christopher John Courtroom 1
09:30 MASTERS, Christopher John Courtroom 1
09:30 MCCULLOUGH, Shona Leanne Courtroom 1
09:30 NELSON, Vanessa Ann Courtroom 1
09:30 OAKLEY, Serena Rani Courtroom 1
09:30 O'SHEA, Shannon Craig Courtroom 1
09:30 OTTO, JASON Courtroom 1
09:30 PEDRESCHI, Christina Linda Courtroom 1
09:30 PEDRESCHI, Christina Linda Courtroom 1
09:30 PRITCHARD, Paul Watson Courtroom 1
09:30 PRITCHARD, Paul Watson Courtroom 1
09:30 QUARTERMAINE, Liam Daniel Courtroom 1
09:30 READ, Ashley Hayes Courtroom 1
09:30 ROBERTS, Cy Jack Courtroom 1
09:30 RODGERS, Mathew James Courtroom 1
09:30 SAW, Camille Courtroom 1
09:30 SHAW, Bradley John Courtroom 1
09:30 SHEPPARD, Paxton Anthony Courtroom 1
09:30 SINCLAIR, Daniel Steven Courtroom 1
09:30 SKIPWORTH, Kevin John Courtroom 1
09:30 STRONACH, Renae Patricia Courtroom 1
09:30 STRONACH, Renae Patricia Courtroom 1
09:30 UGLE, Athol Roy Courtroom 1
09:30 UGLE, Vicki Ann Courtroom 1
09:30 UGLE, Vicki Ann Courtroom 1
09:30 VAUGHAN, Paul William Courtroom 1
09:30 WALLBANK, Joshua Shane Courtroom 1
09:30 WALLBANK, Joshua Shane Courtroom 1
09:30 WATERS, Jeffrey Glenn Courtroom 1
09:30 WELLS, Rick Daniel Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Matthew Scott Courtroom 1
09:30 WOODS, Daley Courtroom 1
09:30 WOODS, Lynda Maree Courtroom 1
09:30 YATES, Michael Wayne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 BEKKERS, Tara Courtroom 1
09:00 BELL, Matthew Warrick Courtroom 1
09:00 BELLETTE, Jade May Courtroom 1
09:00 BISHOP, Daselle Moana Courtroom 1
09:00 BOURKE, Daniel John Courtroom 1
09:00 BROWN, Craig Brian Courtroom 1
09:00 BRYCE, Aaron John Courtroom 1
09:00 BUCKLEY, Gavin William Courtroom 1
09:00 CADDICK, Rory Andrew James Courtroom 1
09:00 CARTER, Mark Andrew Courtroom 1
09:00 COCHRANE, Tracey Leanne Courtroom 1
09:00 COOK, Joshua David Courtroom 1
09:00 COVICH, Simone Marnie Courtroom 1
09:00 CREUSOT, Dale Thomas Courtroom 1
09:00 DENG, Kuol Mabior Courtroom 1
09:00 DYMOCK, Luke Kristian Courtroom 1
09:00 EADES, Ashley David Courtroom 1
09:00 EDWARDS, Larissa Richelle Courtroom 1
09:00 FAIRWEATHER, Trudi Doreen Courtroom 1
09:00 FALCONER, Glen David Courtroom 1
09:00 FORREST, Nyiltjiri Naalina Courtroom 1
09:00 FREDERICKS, Frank William Courtroom 1
09:00 G & D Price Contracting Pty Ltd T/A G & D Price Contracting Pty Ltd Courtroom 1
09:00 GULLELLO, Stephen Clint Courtroom 1
09:00 HAMILTON, Michelle Freena Courtroom 1
09:00 HANNOVER, Ricky Courtroom 1
09:00 HARRISON, Bradley Arthur Courtroom 1
09:00 HEGER, Robert Bradley Joseph Courtroom 1
09:00 HILL, Daniel Marc Courtroom 1
09:00 HODGKINSON, Sara Ellen Courtroom 1
09:00 HOLMES, Darren Mark Courtroom 1
09:00 HOLMES, Latoya Ann Courtroom 1
09:00 HOWES, Slade Luke Courtroom 1
09:00 HURIJ, Kurt Dylan Courtroom 1
09:00 ILEY-ADAMSON, Jason Mark Courtroom 1
09:00 ILIC, Nikola Courtroom 1
09:00 ITALIANO, Stephen Courtroom 1
09:00 JEFFES, Shannon Leslie Courtroom 1
09:00 KEEN, Allan James Courtroom 1
09:00 KICKETT, Aimee Louise Courtroom 1
09:00 KRAMER, Gunther Courtroom 1
09:00 LANSDOWNE, David Ernest Courtroom 1
09:00 LEAR, Penny Lee-Anne Courtroom 1
09:00 LILLIE, Adam John Courtroom 1
09:00 LITTLE, Colin Michael Courtroom 1
09:00 LITTLE, Michael Sean Courtroom 1
09:00 LITTLE, Shantell Rose Courtroom 1
09:00 MASON, James Dean Courtroom 1
09:00 MAY, Damien Tony Courtroom 1
09:00 MCPHEE, Christopher Leonard Courtroom 1
09:00 MOODY-JACKAMARRA, Timothy Ivan Courtroom 1
09:00 MORRISON, Darryl Thomas Courtroom 1
09:00 MOSES, Keith Fredrick Courtroom 1
09:00 NISH, Antony John Courtroom 1
09:00 PARKAR, Zakiyullah Zahir Courtroom 1
09:00 PAVY, Brock Justin Courtroom 1
09:00 POURASADY, Iraj Courtroom 1
09:00 QUARTERMAINE, Sharon Lee Courtroom 1
09:00 Rolt, Lawrance Roy Courtroom 2
09:00 ROWLES, Phillip William Courtroom 1
09:00 RYDER, Mark Nathaniel Courtroom 1
09:00 SEAGRIM, AARON Courtroom 1
09:00 SEBO, Aaron Philip Courtroom 1
09:00 SMAILES, Mathew Jennings Courtroom 1
09:00 SMITH, Jason John Courtroom 1
09:00 SOWDEN, Kristal Lea Courtroom 1
09:00 SPRATT, Garry George Courtroom 1
09:00 STEWART, Scott Mark Courtroom 1
09:00 SUTTON, Melissa Georgina Courtroom 1
09:00 SYME, Caterina Stella Courtroom 1
09:00 TEKANI-FROST, Stormy Courtroom 1
09:00 THOMSON, Hiria Courtroom 1
09:00 TUHAKARAINA, Justice Nakia Ataahua Courtroom 1
09:00 TURNER, Kyle John Courtroom 1
09:00 TUSSLER, Adreanna Michelle Courtroom 1
09:00 WENDY, Robert Jason Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Jody May Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Wilma Emily Courtroom 1
09:00 WILSON, Liam Adrian Courtroom 1
09:00 WOODS, Bianca Jade Courtroom 1
09:00 WOODS, Germaine Ashley Courtroom 1
09:30 BOYD, Lee Michael Courtroom 1
09:30 HILL, Patrick Joseph Courtroom 2
14:15 DODDING, Kendall Stuart Courtroom 2

Civil Listing
Court 2
09:00 Dingo v Department of Transport EDL 97 2018 Courtroom 2
09:00 Head v Department of Transport EDL 435 2015 Courtroom 2
09:00 MCGRATH v Department of Transport EDL 989 2018 Courtroom 2
09:00 Nitschke v Department of Transport EDL 965 2018 Courtroom 2

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
09:00 DHU, Brandon Darryl Charles Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 BALDWIN, Julian Andrew Courtroom 1
09:30 BEARD, Brodie Gavin Courtroom 2
09:30 BOVELL, Roland John Courtroom 2
09:30 BROCKENSHIRE, Kerrie-Lee Margaret Courtroom 2
09:30 BULLEN, Shyloe Courtroom 2
09:30 BURNS, Christina Courtroom 2
09:30 BUTCHER, Glenn Cyril Courtroom 2
09:30 CAPORN, Gavin James Courtroom 2
09:30 CARRICK, Nicholas Ryan Courtroom 2
09:30 CHEESEMAN, Rebecca Elizabeth Courtroom 2
09:30 CONSTANTINIDES, Jade Courtroom 2
09:30 DAMOUNI, Habib Courtroom 2
09:30 DANBY, Cindy Leigh Courtroom 2
09:30 DARKEN, Ryan Ashley Courtroom 2
09:30 DODDS, Craig Courtroom 2
09:30 GARVEY, Jason William Courtroom 2
09:30 GONCALVES, Paul John Courtroom 2
09:30 GRIFFITHS, Stephen Paul Courtroom 2
09:30 HAMMOND, Evan Garth Courtroom 2
09:30 HATSELL, Peter Allan Courtroom 2
09:30 HODDER, Kerry Joy Francine Courtroom 2
09:30 HOWELL, Peter Raymond Courtroom 2
09:30 HUGHES, Jacob Courtroom 2
09:30 INMAN, Sharee Ann Courtroom 2
09:30 JACOBS, Connie Rose Courtroom 2
09:30 JENSEN, Nicholas Ray Courtroom 2
09:30 JONES, Laughlan Noel Courtroom 2
09:30 KELLY, Christopher Courtroom 2
09:30 KICKETT, Karleigha Faye Courtroom 1
09:30 KOHN, Cody Patrick Courtroom 2
09:30 LEE, Tania Jane Courtroom 2
09:30 Love, Jaydan James Courtroom 2
09:30 MCCAW, Aimee Fay Courtroom 2
09:30 MCGIBBON, Richard Courtroom 2
09:30 MEHANA, Lynnette Rangi-Ora Mira Courtroom 2
09:30 MESNIKOFF, Lance David Courtroom 2
09:30 MILNE, Angela Emma Courtroom 2
09:30 MORRISON, Brett Ashley Courtroom 2
09:30 ODIAM, Luke Timothy Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Tara Louise Courtroom 2
09:30 OGG, Kevin Raymond Courtroom 2
09:30 PAGAN, Gamal Courtroom 2
09:30 Pearce, Dylan Phillip Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Ryan Courtroom 2
09:30 PRINSLOO, Jonathan Christopher Courtroom 2
09:30 PURSER, Gabrielle Inger Courtroom 2
09:30 READING, Durwin Tyron Courtroom 2
09:30 ROACH, REBECCA Courtroom 2
09:30 SAUNDERS COOPER, Joseph Clive Courtroom 2
09:30 SHARPE, Emily Joy Courtroom 2
09:30 SIBOSADO, Michael Preston Courtroom 2
09:30 SINGH, Kiren Rafael Courtroom 2
09:30 SMITH, Alana Tracee Courtroom 2
09:30 SPATT, Harley Pauljay Courtroom 2
09:30 SPEIGHT, Luke Botica Courtroom 2
09:30 STEVENS, Christopher Colin Courtroom 2
09:30 TORMEY, Alan Norman Courtroom 2
09:30 VURLOW, Ryan Edward Courtroom 2
09:30 WARRA, Clinton James Courtroom 2
09:30 WILLERS, Brett Raymond Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Kristy Lee Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
09:30 Brandis v Goorden RSTN 456 2018 Courtroom 1
09:30 Martyn v Christophers & Anor RSTN 420 2018 Courtroom 1

Shark Bay Police Station
20 Durlacher Street, DENHAM
Criminal Listing
10:00 BORUSHEK, Joel David Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 SIMMONS, Katherine Ann Shark Bay Police Station Courtroom
10:00 YOUNG, Chad Henry Thomas Shark Bay Police Station Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:30 Turner v Oakley RSTN 19 2018 Shark Bay Police Station Courtroom

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:30 TAYLOR, Ryan Nepia Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Trial Court
11:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 173 2009 Court Room 2
09:30 Not Published PC 174 2009 Court Room 2
09:30 Not Published PC 4145 2010 Court Room 2
09:30 Not Published PC 23 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 24 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 18 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 19 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 27 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 32 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 459 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 4 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 5 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 6 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 208 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 209 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 210 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 211 2018 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 318 2013 Court 5
09:00 Not Published PC 552 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 577 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 396 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 555 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 556 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 324 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 371 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 589 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 500 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 4 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 7 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 68 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 100 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 277 2018 Court 5
09:01 Not Published PC 51 2014 Court 5
09:01 Not Published PC 52 2014 Court 5
09:01 Not Published PC 54 2014 Court 5
09:01 Not Published PC 192 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 193 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 2 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 145 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 158 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 159 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 162 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 184 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 297 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 298 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 299 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 300 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 301 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 302 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 303 2018 Court 5
09:03 Not Published PC 1 2016 Court 5
09:03 Not Published PC 2 2016 Court 5
09:03 Not Published PC 245 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
12:00 Not Published PC 4 2018 Court 5
12:00 Not Published PC 84 2018 Court 5
14:30 Not Published PC 241 2015 Training Room
14:30 Not Published PC 170 2017 Training Room
14:30 Not Published PC 115 2018 Training Room

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 11 2015 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 14 2015 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 15 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 16 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 17 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 18 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 2 2017 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 4 2018 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:30 Hayes v City of Armadale DR 99 2018 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
10:00 Hossain & Anor v Ayad CC 918 2018 1 - 7
10:00 Tomizzi v Commissioner of Police CC 529 2018 2 - 7
CC Oral Reasons
10:30 Clay v The Owners of Carinya Court Rockingham Strata Plan 25819 CC 703 2018 3 - 8
10:30 Clay v White & Anor CC 773 2018 3 - 8
Class 1 Planning List
10:00 De Abreu & Ors v Western Australian Planning Commission DR 105 2018 2 - 3
11:00 Brooks v Shire of Serpentine Jarrahdale DR 108 2018 2 - 3
14:00 King & Anor v Western Australian Planning Commission DR 115 2018 2 - 3
Deputy President's List
09:30 Forrest v City of Busselton DR 337 2017 2 - 6
09:30 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 84 2017 2 - 6
09:30 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 85 2017 2 - 6
10:00 Bilecki v Western Australian Planning Commission DR 106 2018 2 - 6
10:00 Bilecki v Western Australian Planning Commission DR 107 2018 2 - 6
10:00 Otago Pty Ltd v City of Cockburn & Anor DR 344 2017 2 - 6
10:30 Feegate Pty Ltd v City Of Kwinana DR 421 2017 2 - 6
10:30 Winterbourne v City of Cockburn DR 422 2017 2 - 6
11:00 Averna Homes v City of Vincent DR 112 2018 2 - 6
11:00 Brajkovich Demolition & Salvage Pty Ltd v City of Cockburn DR 114 2018 2 - 6
11:30 Threadgold & Anor v City of Busselton DR 111 2018 2 - 6
12:30 Sorrento Plaza Partnership v Western Australian Planning Commission DR 333 2017 2 - 6
14:00 McLeod v City of Gosnells DR 402 2017 2 - 6
14:30 City of Swan v Acropolis Developments Pty Ltd DR 273 2017 2 - 6
DR Mediation
10:00 Tuckey Road Developments Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 49 2018 1 - 11
DR Oral Reasons
09:00 Thavarasan v City of Melville DR 406 2017 2 - 2
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 1065 2018 1 - 1
10:00 Not Published GAA 1056 2018 3 - 4
10:00 Not Published GAA 1055 2018 2 - 1
11:00 Not Published GAA 1054 2018 1 - 1
11:00 Not Published GAA 1075 2018 3 - 4
11:00 Not Published GAA 1113 2018 2 - 1
12:00 Not Published GAA 1088 2018 3 - 4
12:00 Not Published GAA 1104 2018 2 - 1
14:00 Not Published GAA 1089 2018 1 - 1
14:00 Not Published GAA 1396 2018 3 - 4
14:00 Not Published GAA 1244 2018 2 - 1
15:00 Not Published GAA 3864 2017 1 - 1
HR Mediation
10:00 Atkins v Director General Department of Justice EOA 10 2018 2 - 11
Strata List
10:00 Gaskin & Anor v The Owners of The Boardwalk, Palm Beach Strata Plan 29511 & Anor CC 941 2017 3 - 8
11:00 Jones v The Owners of The Cliffs Strata Plan 5850 CC 732 2018 3 - 8
11:30 Xiaohui v The Owners of Zenith City Centro Strata Plan 55731 CC 958 2018 3 - 8
12:00 Andrews v The Owners of Coralie Gardens Strata Plan 44374 CC 2377 2017 3 - 8
14:00 The Owners of Dolphin Apartments Mandurah Strata Plan 49518 v Miskiewicz CC 893 2018 3 - 8

Back to Top