Today's Court Listings

The daily court lists for: 19 December 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
09:20 Ward & Anor v Kay CIV 2197 2018 9 - 903
10:30 Smoje in her capacity as co-executor v T & A Vlahov Pty Ltd in its capacity as trustee & Ors CIV 1582 2018 7 - 710
15:00 AA Technical Services Pty Ltd v Diedler & Anor CIV 1653 2016 7 - 710
Civil Trial
09:30 DM Drainage & Constructions Pty Ltd v Karara Mining Ltd CIV 2410 2012 4 - 43
10:00 Meiners v Gunn CIV 1228 2018 4 - 42
Directions
09:00 JEBB v SUPERIOR LAWNS AUSTRALIA PTY LTD & Ors COR 177 2018 4 - 43
Judges Special Appointment
00:00 RAMSAY v BROWN & Ors CIV 2729 2018 3 - 35
10:00 Agapis v Buckland & Anor CIV 2874 2013 6 - 607
10:00 De Campo v De Campo & Anor CIV 2139 2015 6 - 606
11:00 Jensen v Nationwide News Pty Limited & Anor CIV 1535 2016 3 - 36
Judgment SC
09:00 LPH Developments Pty Ltd & Anor v Jameson Moore Pty Ltd CIV 2343 2015 6 - 607
Registrars Special Appointment
10:00 Theobald & Anor COR 61 2018 8 - 809
10:15 ALLIN v CSR LIMITED & Ors CIV 2734 2018 8 - 811
10:30 BULLOCK v BULLOCK & Anor CIV 2350 2018 8 - 806
14:30 ZEPHYR HOLDINGS PTY LTD v LVD MH PTY LTD & Anor CIV 2727 2018 8 - 803

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 NARKLE, Brendan Lucas 4 - 4-1
09:30 STYLES, Joe Michael 4 - 4-1
13:30 BRADBURY, Jaylee 4 - 4-1

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:30 Abdullah v Payne & Ors SJA 1037 2018 4 - 4-1

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:30 DODD, Joshua William Court No. 2

No Civil Listing for Today.



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 HANSEN, Lawrence Arnold 6 - 6-3
09:15 ANDERSEN, Seth Andreas 5 - 5-1
09:15 BELTRAN, Mark Leigh Dominic 5 - 5-1
09:15 BONNEY, Jason Michael 5 - 5-1
09:15 BOOT, Matthew Bonney 5 - 5-1
09:15 BYFIELD, Jamie Lee 5 - 5-1
09:15 CAMERON, Peter Francis 5 - 5-1
09:15 CASELLA, Joseph Elliot 3 - 3-3
09:15 DANN, Timothy Edward 5 - 5-1
09:15 FLETCHER, Gordon Raymond 5 - 5-1
09:15 FORD, Matthew Jordan 5 - 5-1
09:15 HARTLEBURY, Dylan Mark Aaron 5 - 5-1
09:15 HOYLAND, Andrew James 4 - 4-3
09:15 KNIGHT, Shaun Ian 5 - 5-1
09:15 MANEY, Shawn Harley 5 - 5-3
09:15 MCDERMOTT, Jason Scott 5 - 5-1
09:15 NANKIVELL, Jacinta Leanne 5 - 5-1
09:15 PIETERSEN, Sharne Therese 5 - 5-1
09:15 PIETERSEN, Sharne Therese 5 - 5-1
09:15 PINNER, Petina Doreen 5 - 5-1
09:15 RASMUSSEN, JUSTIN BARRY THEODORE 4 - 4-4
09:15 SAM-BINDI, Sumaila 5 - 5-2
09:15 SILVER, JEREMY 6 - 6-2
09:15 SISON, Rene Mendoza 5 - 5-1
09:15 TOROA, Joel Paul 5 - 5-1
09:15 WELLS, Tynan 5 - 5-1
09:30 FISHER, Bailey 5 - 5-4
09:30 NIELSEN, Jarrod Alan 5 - 5-4
09:30 SCULLY, CLINT Edward 5 - 5-4
09:45 ABSON, Brandon Kenneth Geoffrey 7 - 7-2
10:00 BRENNAN, Kurtis Dennis 7 - 7-1
10:00 MATHEWS, Damien Phillip 3 - 3-3
10:00 PEDDEY, Trinity Dion 3 - 3-4
10:00 PETERSON, Jakeb Ty 4 - 4-3
10:00 RAYNER, Christopher George 4 - 4-3
10:00 Sabo, Bradley 5 - 5-3
10:30 BIN KALI, Lillian Leanne 3 - 3-4
14:15 GADOMSKI, Rene Norton 3 - 3-4

Civil Listing
Judges Special Appointments
10:30 Brooke v Armstrong APP 77 2018 1 - 1-3
14:15 Johansson v Alcoa of Australia Ltd CIV 4552 2016 5 - 5-1
14:15 Roberts v Nagel APP 113 2017 1 - 1-3
Mediation Conference DC
09:30 May VB Pty Ltd v Swim Loops Pty Ltd CIV 2024 2018 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Bonjour v Insurance Commission of Western Australia CIV 4080 2017 1 - Lvl-1
09:30 Boom v Campbell-Cooke CIV 4552 2017 1 - Lvl-1
09:30 Damirshi v Abraham CIV 3791 2014 1 - Lvl-1
09:30 Moss v Pasquale CIV 4481 2017 1 - Lvl-1
09:30 Webb v Caltex Australia Petroleum Pty Ltd & Anor CIV 332 2018 1 - Lvl-1
09:30 Webb v Caltex Petroleum Pty Ltd CIV 2693 2017 1 - Lvl-1
09:45 Damirshi v Abraham CIV 3785 2014 1 - Lvl-1
09:45 Deegan v Proudlove CIV 659 2017 1 - Lvl-1
09:45 Griffin v Chamberlain CIV 1687 2018 1 - Lvl-1
09:45 McGeachy v Western Australia CIV 2652 2018 1 - Lvl-1
09:45 Pinkerton v S & K Mine Services Pty Ltd CIV 4562 2017 1 - Lvl-1
09:45 Sinclair v Pilbara Iron Company (Services) Pty Ltd CIV 794 2016 1 - Lvl-1
10:00 Butler v Northern Star Resources Ltd & Others CIV 2679 2016 1 - Lvl-1
10:00 Galloway v Graham CIV 552 2018 1 - Lvl-1
10:00 House v Reid CIV 4090 2016 1 - Lvl-1
10:00 Nicholls v Nimani CIV 2781 2018 1 - Lvl-1
10:00 O'Leary v Ramsay Health Care Australia Pty Ltd Trading As Hollywood Private Hospital & Others CIV 1223 2018 1 - Lvl-1
10:00 Turner v Tran CIV 2537 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 De Mol Investments Pty Ltd v The Owners of Strata Plan No 31757 & Another CIV 173 2018 1 - 1-2
09:30 Do Carmo v Wishaw CIV 4283 2017 1 - 1-2
09:30 Ford & Another v Armadale Health Service & Others CIV 4075 2013 1 - 1-2
09:30 Nikolich v Webb & Another CIV 97 2017 1 - 1-2
10:00 Ciupryk v Thorp & Another CIV 2901 1999 1 - 1-2
10:00 Mills v Lippiatt & Another CIV 4583 2016 1 - 1-2
10:00 Peck v Bell & Another CIV 2807 2018 1 - 1-2
10:00 Robinson v Kentz Pty Ltd & Another CIV 2191 2017 1 - 1-2
10:00 Woodcock v Kersting CIV 1311 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
14:15 Oxdragon Holdings Pty Ltd v Daylesford Place Pty Ltd & Another CIV 1535 2017 1 - 1-2
Reserved Decision
09:30 Wreford v Lyle CIV 1795 2016 3 - 3-4
Special Directions
09:45 Francis v BGC (Australia) Pty Ltd CIV 562 2017 1 - 104



Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 TRAINER, Robert James Armadale Court 1
09:00 TRIMMER, Ivan Aaron Armadale Court 1
14:15 WATTERSON, Michael Peter Armadale Court 1

Civil Listing
Court 1 Civil
09:30 Azghari v Department of Transport EDL 1992 2018 Armadale Court 1
09:30 Betham v Department of Transport EDL 1082 2017 Armadale Court 1
09:30 Bryntesson v Department of Transport EDL 2007 2018 Armadale Court 1
09:30 DAVIS v Department of Transport EDL 1975 2018 Armadale Court 1
09:30 McBeath v Department of Transport EDL 1963 2018 Armadale Court 1
09:30 Mikaere v Department of Transport EDL 1988 2018 Armadale Court 1
09:30 Sutton v Department of Transport EDL 1966 2018 Armadale Court 1
11:30 Arif Lomani v J.Z Burns & R Burns GCLM 563 2017 Armadale Court 1
11:30 Bhavsar v Sethi & Anor GCLM 1075 2017 Armadale Court 1
11:30 BRADFORD v Denella Holdings Pty Ltd MINOR 1490 2018 Armadale Court 1
11:30 Cahill & Anor v Treasure & Anor GEN 810 2017 Armadale Court 1
11:30 Fitzgerald v Joseph McCormick T/As Centurion Coating Group Pty Ltd MINOR 1112 2018 Armadale Court 1
11:30 Grimes v Sheriff's Office ACE 1872 2018 Armadale Court 1
11:30 Jenkins v BANNISTER MINOR 1678 2018 Armadale Court 1
11:30 Mellor v Feisst MINOR 1440 2018 Armadale Court 1
11:30 Next Win Investment Pty Ltd Trading as Forklift and Material Handling Service v BCFM WA PTY LTD MINOR 1481 2018 Armadale Court 1
11:30 O'Neill v Lerk Hill Transport Pty Ltd CTC 1535 2018 Armadale Court 1
11:30 PROPERTY CARE v VIVIAN PLUMBING & CIVIL MINOR 1744 2018 Armadale Court 1
11:30 RAAAH Pty Ltd v 7 Knight Transport Pty Ltd MINOR 48 2018 Armadale Court 1
11:30 RAAAH Pty Ltd v Doltic MINOR 1394 2017 Armadale Court 1
11:30 RAAAH Pty Ltd v Ervine MINOR 1111 2017 Armadale Court 1
11:30 RAAAH Pty Ltd v Vidot MINOR 49 2018 Armadale Court 1
11:30 RACHMAT v CROTT & Anor RSTN 1697 2018 Armadale Court 1
11:30 Salmon v Wightman MINOR 142 2017 Armadale Court 1
11:30 Tognetti v Tognetti & Anor MINOR 1296 2018 Armadale Court 1
11:30 Turner v Kenwick Automotive and Performance CTC 195 2018 Armadale Court 1
Residential Tenancies
09:30 APOSTOLOVIC v CHEESMAN RSTN 2041 2018 Registrars Chambers
09:30 Badani v STREET RSTN 2043 2018 Registrars Chambers
09:30 BARNETT v HITCHCOCK RSTN 2024 2018 Registrars Chambers
09:30 CAKIR v EDDY & Anor RSTN 2032 2018 Registrars Chambers
09:30 DESAI v BONIFACIO & Anor RSTN 2034 2018 Registrars Chambers
09:30 DESAI v REWELL RSTN 2045 2018 Registrars Chambers
09:30 GOODE v BIRT RSTN 1964 2018 Registrars Chambers
09:30 King v Shores & Anor RSTN 2048 2018 Registrars Chambers
09:30 KIRWAN v STUART RSTN 2022 2018 Registrars Chambers
09:30 Molloy & Anor v Smith RSTN 2013 2018 Registrars Chambers
09:30 NG & Anor v BAYENS & Anor RSTN 2026 2018 Registrars Chambers
09:30 ROBINSON v RYAN & Anor RSTN 2029 2018 Registrars Chambers
09:30 SULLIVAN v WALLACE RSTN 2037 2018 Registrars Chambers
09:30 Tsen v Kamara RSTN 2035 2018 Registrars Chambers
09:30 VUORI v SMITH RSTN 2046 2018 Registrars Chambers
Trial Court
09:30 Kayak Pty Ltd v Maree RSTN 1911 2018 Armadale Court 3
09:30 Michael v Sovereign Automotive CTC 552 2017 Armadale Court 2
09:30 NIGHTROAD PTY LTD v ALAM RSTN 1846 2018 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 Bidyadanga Aboriginal Community LaGrange Inc v SCOTT & Anor RSTN 172 2018 Court Room 2

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ALDRIDGE, Jordon Paul Court Room 2
10:00 BARKER, Brendon J Court Room 2
10:00 BARNES, Georgina Court Room 2
10:00 BARTLETT, Shaun David Court Room 2
10:00 BOURKE, Madeliene Kate Court Room 2
10:00 BRYANT, Emma Kathleen Court Room 2
10:00 CLAPHAM, Jarrah David Court Room 2
10:00 COLE, Cedrick Marbuk Court Room 2
10:00 COLLARD, Rosavelt-Ann Maralyne Joyce Court Room 2
10:00 COLLINS, David George Court Room 2
10:00 COTTEN, Damon Stuart Court Room 2
10:00 DANIELS, James Jeffrey Court Room 2
10:00 DENHAM, Shayli Ann Court Room 2
10:00 DRINKWATER, Jaymon John Court Room 2
10:00 DUNSTAN, Drew James Court Room 2
10:00 FARRELL, Ramea James Court Room 2
10:00 GALATI, Sebastian Con Court Room 2
10:00 GARDINER, Zoe Lee Court Room 2
10:00 GARDNER, Joshua Lee Court Room 2
10:00 GIACOMEL, Craig Travis Court Room 2
10:00 GIULIANO, Toby James Lindsey Court Room 2
10:00 GLOVER, Scott Dion Court Room 2
10:00 GOFF, Aaron Michael Court Room 2
10:00 GWAVAVA, Tererai Obey Court Room 2
10:00 HEBRON, Kirsten Lee Court Room 2
10:00 HILDER, Daniel John Madoc Court Room 1
10:00 ITALIANO, Kiara Court Room 2
10:00 JACKSON, Lauren Renee Court Room 2
10:00 JENKIN, Daniel Charles Court Room 2
10:00 KOCZWARA, Michael Kris Court Room 2
10:00 LAMBERT, Kieryn Dean Court Room 2
10:00 LEFTWICH, Chelsea Court Room 2
10:00 LEONARD, Robert Allan Court Room 2
10:00 LIUMAIHETAU-PAOLA, Daehan Matagi Court Room 2
10:00 MAHONY, Taylor Rose Court Room 2
10:00 MCDONALD, Benjamin Francis Xavier Court Room 2
10:00 MURREN, Shania Kacey Court Room 2
10:00 NANNUP, Harvey William George Court Room 2
10:00 NORTH, Poppy Jade Court Room 2
10:00 PATERSON, Paul Gregory Court Room 2
10:00 PEREIRA, Montwyn Jude Christophe Court Room 2
10:00 RILEY, Gladys Maree Court Room 2
10:00 ROBERTS, Chantelle Veronica Court Room 2
10:00 ROBINSON, John Holden Court Room 2
10:00 ROWAN, Glenn Ronald Court Room 2
10:00 ROWE, Phillip Anthony Court Room 2
10:00 SAKARIA, Richard Tiaki Atawhai Court Room 2
10:00 SCARLETT, Luke Dylan Court Room 2
10:00 SHADDICK, Toryan Micheal Court Room 2
10:00 SMITH, Benjamin John Court Room 2
10:00 SORBY, Peter Victor Court Room 2
10:00 TURNER, Daniel Ashley Court Room 2
10:00 TURNER-COYLE, Jackie Mae Court Room 2
10:00 VAN VLIET, Brody Ryan Court Room 2
10:00 WARWICK, Jordan Robert Trevor Court Room 2
10:00 WHIFFEN, Troy Lee Court Room 2

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 HANNIGAN v Department of Transport EDL 851 2018 Court Room 1
09:30 Martinson v Department of Transport EDL 847 2018 Court Room 1

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
14:15 Zierold v Bullen MINOR 15 2018 Conference Room

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALANAZI, Yousef Shaman A 3 - 37
09:00 ALLEN, John Paul 4 - 41
09:00 ALLEN, Robert Paul 4 - 41
09:00 AMESBURY, Gregory Robert 4 - 41
09:00 BASCUNAN CABRERA, Mauricio Ignac 4 - 41
09:00 BENNETT, Paul James 4 - 41
09:00 BENNETT, Yusuf 4 - 41
09:00 BUNYAN, Jesse Jon 4 - 41
09:00 BURFORD, Lucas Bradley 3 - 37
09:00 BURNS, Ashley Troy 4 - 41
09:00 COUSINS, Benjamin Luke 4 - 41
09:00 CROCKER, Ronald Martin 4 - 41
09:00 CURRY, Simon Patrick 4 - 41
09:00 DADSWELL, Edward Roland 4 - 41
09:00 DAVY, Jamie Thomas 4 - 41
09:00 DODDING, Kendall Stuart 4 - 41
09:00 DONOVAN, Matthew Paul 4 - 41
09:00 DOWNING, Wiwid Dwie 3 - 37
09:00 DRAGE, Travis Gregory 4 - 41
09:00 EADES, Paul Lennard 4 - 41
09:00 EDGLEY, John Howard 4 - 41
09:00 ESSABBAH, Abdellah 4 - 41
09:00 GAGALESKI, Bogoja 4 - 41
09:00 GALE, James Nigel 4 - 41
09:00 GILLESPIE, Dean Cameron 4 - 41
09:00 GOODINGS, Bryce 4 - 41
09:00 GRIFFITHS, Tristan Lloyd 3 - 37
09:00 HALL, ANGELA 3 - 37
09:00 HATTON, Jamie Dylan 4 - 41
09:00 HAWKER, Luke Edward 4 - 41
09:00 INMAN, Marlon Lee 3 - 37
09:00 KRAKOUER, Frank 3 - 37
09:00 LITIS, Dean 3 - 37
09:00 MADAUS, Ricky Kenneth 4 - 41
09:00 MAK, Tsi Ho Tony 4 - 41
09:00 MALEY, Simon John Robert 4 - 41
09:00 MASLIN, Steven John 4 - 41
09:00 MATHERSUL, Sean Bruno 4 - 41
09:00 MCDONNELL, Michael James 4 - 41
09:00 METSAOTS, Mairon 4 - 41
09:00 MILLER, Miranda 4 - 41
09:00 MOURISH, Roberta Ann 4 - 41
09:00 NARKLE, Eric Robert 4 - 41
09:00 NARKLE, Sandra Elaine Joyce Lois 3 - 37
09:00 NGUYEN, Van Thao 4 - 41
09:00 O'SULLIVAN, Barney 4 - 41
09:00 PARTS, Frederik 4 - 41
09:00 PATON-DIGGINS, Shane Phillip 4 - 41
09:00 POLAK, Samuel Jason Edward 3 - 37
09:00 RAWIRI, Seanne 4 - 41
09:00 RILEY, Colin Arthur Edward 4 - 41
09:00 RUTLAND, STUART 4 - 41
09:00 SANDERSON, John Joseph 4 - 41
09:00 SIB, Khaody 4 - 41
09:00 SIDARAN SINGH, Sharanjit Singh Gill 4 - 41
09:00 SLATER, SOLOMON 4 - 41
09:00 TRIMMER, Alison N 4 - 41
09:00 VANCE, KIONA 4 - 41
09:00 VELLAI, Devash 4 - 41
09:00 VICKERY, Ryan Michael Ward 4 - 41
09:00 WADE, Jason Philip 4 - 41
09:00 WATTERS, Rebekah Joy 4 - 41
09:00 WIMBRIDGE, Ronald Patrick 4 - 41
09:00 WINMAR, Dwade Joseph 4 - 41
09:00 YARRAN, Jerry Robert 4 - 41
09:00 YARRAN, Steven Christopher 4 - 41
09:30 ALLEN, DANIEL 3 - 32
09:30 BARTLETT, Simon Alexander 3 - 38
09:30 BOLTON, Barry 3 - 38
09:30 COLE, Jacinta Lee 3 - 32
09:30 DE KONING, Irene Mary 3 - 32
09:30 ELVERD, Steven Russell 3 - 32
09:30 MOURAMBINE, Glen Charles 3 - 33
09:30 NARKLE, Ginny Ruth Florence 3 - 32
09:30 NICHOLS, Rikki Lee-Anne 3 - 32
09:30 PENNY, Whitney Joy 3 - 32
09:30 PRIOR-CHIPPER, Kieran Colin Lance 3 - 32
09:30 REDFERN, Brayden 3 - 32
09:30 TANGO, David Rawiri Aaron 3 - 32
09:30 UGLE, Jasmine Lee 3 - 32
09:30 WALLIS, Wade Leam 3 - 32
09:30 WILKINS, Adrian 3 - 32
09:45 BENNETT, Paul 3 - 32
10:00 ABDI, Abdirahman Hashi 5 - 51
10:00 AHMADI, Bahram 5 - 51
10:00 AHMET, Bugra 5 - 51
10:00 ASSAAD, Adam 3 - 37
10:00 AVERILL, Bradley Rowan 3 - 37
10:00 BABIK, Dimitar 5 - 51
10:00 BAIRAMIS, Manuel 5 - 57
10:00 BAKER, Nigel 5 - 51
10:00 BEALE, Joseph William 3 - 31
10:00 BEATTIE, Corey Douglas Robert 5 - 51
10:00 BENNELL, Samuel John 3 - 31
10:00 BERE, Richy 5 - 51
10:00 BERNHARDSEN, Paris 5 - 55
10:00 BICKERSTAFF-GINDERS, Daniel Reece 3 - 31
10:00 BISHELL, Adam David 3 - 37
10:00 BOL BOL, Ayiel 3 - 31
10:00 BOLTON, Dustin Mark 5 - 51
10:00 BONIFACIO, Jack Edward 5 - 51
10:00 BOOTH, Terry John 4 - 42
10:00 BRENNAN, Fredrick Thomas 5 - 55
10:00 BROCKWELL, Robert George 3 - 37
10:00 BROPHO, Peula Olive 3 - 37
10:00 BROWN, Helen June 3 - 31
10:00 BURNS, Robert Anthony 3 - 31
10:00 CAVALLARO, Jason Matthew 5 - 51
10:00 CIULLO, Domenico 3 - 34
10:00 CLARK, Michael Harold 3 - 37
10:00 CLARK, Steven Allen 3 - 32
10:00 CLARKSON, Sandra Jane 5 - 51
10:00 CLINCH, Owen Desmond 3 - 31
10:00 COCHRANE, Daniel Jay 5 - 51
10:00 COLBUNG, Lisa Maria 3 - 31
10:00 CONNOLLY, Daniel Dean 3 - 31
10:00 COOPER, Oliver Lionel William 3 - 31
10:00 COYNE, Denzel Gregory Kenneth 5 - 51
10:00 CROFTS, Awatea 4 - 42
10:00 CROWLEY, Philip 3 - 31
10:00 CUMMINS, Dean Sean John 5 - 55
10:00 DAMJANOVIC, Bradley John 3 - 32
10:00 DAVEY, Shanah Ruth 5 - 51
10:00 DAVIDSON, Marcus Ryan 3 - 37
10:00 DENDY, Walter Robert 5 - 55
10:00 DERSCHOW, Terrance Phillip Norm 4 - 42
10:00 DRAYTON, Aaron Charles 3 - 32
10:00 DUNN, Jack Symon 5 - 51
10:00 EADES, Tyren Wayne 5 - 51
10:00 EDGILL, Kenneth Warren 3 - 37
10:00 ELLIES, Adrian Clement 5 - 51
10:00 FAZIO, Laura 3 - 37
10:00 FERGUSON, Reece Oliver 3 - 31
10:00 FERRY, Emile Serge Adrien 3 - 37
10:00 FRASER, Aaron Arthur 3 - 37
10:00 FUREY, Oshay 4 - 42
10:00 GARCES ABRAHAM, Michael Anthony 5 - 51
10:00 GARLETT, Kevin Jacob 3 - 32
10:00 GARLETT, Marion Faye 3 - 37
10:00 GARRETT, Jemma Kate 3 - 37
10:00 GARVEY, Scott Henry 5 - 55
10:00 GASTEIGER, Cory Horst 3 - 31
10:00 GEORGE, Fallah 4 - 42
10:00 GOULTER, Tenial Signe 5 - 55
10:00 GRECH, Lee Roy 5 - 51
10:00 Green, Charles Arthur 5 - 51
10:00 GREENFIELD, David Christopher Laurence 3 - 37
10:00 GREENWAY, Nathan Norman 4 - 42
10:00 GUGLIELMANA, Luciano Antonio 3 - 31
10:00 HANSEN, Leon James 5 - 51
10:00 HATT, Dayshann Jay 3 - 32
10:00 HAYDON-WOOD, Kane Bevan 5 - 51
10:00 HAYDON-WOOD, Tahnee May 5 - 51
10:00 HELDT, Dominique Geraldine 5 - 51
10:00 HENDERSON, Scott Anthony 3 - 31
10:00 HERBERT, Andrew George 3 - 37
10:00 HOSIE, Jesse Langan 5 - 51
10:00 HOYE, Jack John Robert 3 - 37
10:00 HUBY, Alysha Jane 4 - 42
10:00 HUMPHRIES, Eric Basil 3 - 31
10:00 HUSSAINI, Saied Asghar 3 - 31
10:00 INDICH, Jermaine 4 - 42
10:00 ISAACS, Martin Luther 4 - 42
10:00 ISITT, Adam Peter 3 - 37
10:00 JACKMAN, Caiston Carl 3 - 37
10:00 JENKIN, Shaun Simon 3 - 31
10:00 JETTA, Jake Joseph 3 - 32
10:00 JOHANSEN, Scott Phillip 5 - 51
10:00 JOSE, Michelle Gayle 5 - 55
10:00 KELLY, Rhys Desmond 5 - 51
10:00 KEMP, Jodie Elizabeth 5 - 51
10:00 KICKETT, Jermaine Marlon 3 - 31
10:00 KIM, Sang Kyeom 3 - 37
10:00 KINNEEN, David Keirran 4 - 42
10:00 LAING, Mairead Kayleen 3 - 32
10:00 LANG-DOWLING, Gerrard Christopher 5 - 51
10:00 LEAMAN, Rodney David 3 - 31
10:00 LINDSAY, Matthew James 5 - 55
10:00 LITTLE, Colin Bradley 3 - 32
10:00 LOVATT, Bradley Steven 5 - 55
10:00 MADAFFARI, Adrian Patrick 5 - 51
10:00 MAGASA, Kudzanai Gift 4 - 42
10:00 MAI, Thi Kim Anh 3 - 37
10:00 MANLEY, James Mcpherson Lee 5 - 51
10:00 MARTIN, Colin James 5 - 51
10:00 MASON, Lynette Jennifer 3 - 37
10:00 MAY, Cyril Jacob 5 - 51
10:00 MCALLISTER, Dylan Kimiora 5 - 51
10:00 MCDONALD, Alan John 3 - 32
10:00 MCNEE, Jason Edward 3 - 37
10:00 MCQUEEN, Rachel 5 - 55
10:00 MIHAL, Kornelius Antony Patricio 3 - 37
10:00 MINITER, Graeme Douglas 4 - 42
10:00 MOGRIDGE, Christine Cheryl 5 - 55
10:00 MOLNAR, Stephen Robert 5 - 55
10:00 MOSES, MURRAY 5 - 55
10:00 NALGOOD, Roy Junior 3 - 31
10:00 NARKLE, Janet Edith 3 - 37
10:00 NARRIER, Rueben James 3 - 31
10:00 NOBLE, Andrew Patrick 3 - 37
10:00 OAKLEY, Revel Fabian 3 - 37
10:00 O'DOHERTY, Dylan Paul 5 - 51
10:00 ONG SOO MUN 3 - 32
10:00 PASSMORE, David Allan 4 - 42
10:00 PEARCE, Dylan Phillip 4 - 42
10:00 Penny, Jamie Lee Joanne 5 - 55
10:00 PENNY, Stephen Maitland 3 - 31
10:00 PHAN, Khanh Quoc 3 - 32
10:00 PINTAUDI, Joseph 5 - 55
10:00 PODUTI, Ricky 3 - 37
10:00 PONT, JASON 5 - 51
10:00 QUARTERMAINE, Shiann 5 - 51
10:00 RAYMENT, Alesha Frances 3 - 37
10:00 RENNIE, Phillip John 5 - 55
10:00 RICCIARDO, Lee Robert 5 - 51
10:00 RIKIHANA, Mokowhiti Katene 5 - 51
10:00 RILEY, Jarrod Ronald David 3 - 32
10:00 RILEY, Kelly Christine 5 - 51
10:00 ROBERTS, Scott James 3 - 37
10:00 RODD, Mariah Kerri Anne 3 - 37
10:00 RODGERS, Gary martin 5 - 51
10:00 RODGERS, Gary Martin 5 - 51
10:00 RUFFIN, Deon James 3 - 37
10:00 RYDER, Gavin James 3 - 31
10:00 SARDANA, Joshua Anil 3 - 31
10:00 SCOTT, Daniel Lee 5 - 51
10:00 SEO, Yeongjae 5 - 51
10:00 SKALJAC, Jacob Rade 3 - 31
10:00 SLATER, Justin Glenn 3 - 32
10:00 SMITH, Allan Troy 5 - 51
10:00 SMITH, Kimberlee Jade 4 - 42
10:00 SOH, EUGENE 9 - 93
10:00 SOH, JACQUELINE 9 - 93
10:00 SOUTHCOTT, Trevor 5 - 51
10:00 STACK, Michael Basil 3 - 31
10:00 SWART, Michael Richard 3 - 31
10:00 SYMONS, Lisa Jane 3 - 37
10:00 TARTAGLIA, Janette Marie 5 - 51
10:00 TAYLOR, Christine Helen 5 - 51
10:00 TAYLOR, Richard Lee 3 - 31
10:00 THOMPSON, David Robert 3 - 37
10:00 THORPE, Adam George 3 - 37
10:00 TLACH, Milan 3 - 31
10:00 TORRE, ANTHONY PAUL 5 - 51
10:00 TRUMPER, David Thomas Caleb Steven Junior 3 - 37
10:00 VIDOT, Adam Christian 3 - 32
10:00 VIGOLO, Riccardo Aldo 3 - 37
10:00 WATERS, Chelsea Lee 5 - 51
10:00 WEBSDALE, Jeffrey James 3 - 31
10:00 WEST, Lorene Mary 3 - 31
10:00 WHITEHEAD, Dwain Donald 3 - 31
10:00 WILLIAMS, Wayne Mcmurray 3 - 37
10:00 WILSON, Caylun Trent 3 - 37
10:00 WILSON, Joshua Ryan 3 - 32
10:00 WINTER, Cassandra Cherie Kieren 3 - 31
10:00 WOODS, Carl John 3 - 32
10:00 YEO, Louis Khai Rett 4 - 42
10:00 YOVICH, Louis Matson 5 - 55
11:00 ABELHA, Carlos Steven 3 - 35
11:00 BENTLEY, Oliver James 3 - 35
11:00 CROOK, Brett Alan 3 - 35
11:00 DE JONG, Jordan Alan 3 - 35
11:00 DUNLOP, Wayde Oliver 3 - 35
11:00 HOYLAND, Andrew James 3 - 35
11:00 ISAACS, Niaomi 3 - 35
11:00 JAMES, Shane Robert 3 - 35
11:00 KELLY, Thomas 3 - 35
11:00 KICKETT, Dean Natahaniel 3 - 35
11:00 MILLER, Zelina Helen 3 - 35
11:00 PHILLIPS, Raechel Jean 3 - 35
11:00 TAYLOR, Kym Jasmine 3 - 35
11:00 THORLEY, Corey Lee 3 - 35
11:00 THORLEY, Corey Lee 3 - 35

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
09:30 Back v Saleh GCLM 12999 2016 9 - 94
09:30 Department of Fisheries v BAER GCLM 6974 2017 9 - 94
09:30 Licari v Hamilton GCLM 6096 2018 9 - 91
09:30 NICOLA DUSMANOSKI & KIM BUDZAKOSKI v YINHUA GCLM 4585 2016 9 - 91
09:30 Obeid & Anor v Nash GEN 15570 2018 9 - 91
10:15 BUCCIOLETTI v HORNER RSTN 15075 2018 9 - 94
10:15 COYLE & Anor v Rosso & Anor RSTN 12594 2018 9 - 91
10:15 DUGGAN & Anor v WARK & Anor RSTN 15408 2018 9 - 94
10:15 Haggerty v NewblackNominees Pty Ltd RSTN 2021 2018 9 - 91
10:15 HOUSING AUTHORITY v GARBUTT RSTN 15786 2018 9 - 94
10:15 McKie v BUNSY & Anor RSTN 14723 2018 9 - 91
10:15 MOHAMMED v ERASMUS & Anor RSTN 15291 2018 9 - 91
10:15 Rosso & Anor v McCosker & Anor RSTN 11181 2018 9 - 91
10:15 Schnattler v Salvation Army Housing RSTN 9854 2017 9 - 94
10:15 Shanks v American Silver Dollar Investments RSTN 16534 2018 9 - 91
10:15 VAN DER BURG v CANNAVO RSTN 15241 2018 9 - 94
10:15 Walsh & Anor v Mesiha RSTN 15978 2018 9 - 94
CTC/Trial
09:30 Pietersen v Mosford RSTN 10823 2018 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
09:30 AHEARN v Department of Transport EDL 16386 2018 3 - 33
09:30 Cook v Department of Transport EDL 16734 2018 3 - 33
09:30 Gunner v Department of Transport EDL 2301 2018 3 - 33
09:30 HOLDERNESSE v Department of Transport EDL 16247 2018 3 - 33
09:30 OROHOE v Department of Transport EDL 16483 2018 3 - 33
09:30 RAROA v Department of Transport EDL 16703 2018 3 - 33
09:30 Vasich v Department of Transport EDL 15177 2018 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 HARTREE v LAM GCLM 11013 2018 7 - 7.2
09:30 LIEW v LOW GCLM 10276 2018 7 - 7.2
Residential Tenancies
09:30 ABDULAZIZ v DAVIES & Anor RSTN 16248 2018 7 - 71
09:30 COLEMAN v WOOD RSTN 15518 2018 7 - 71
09:30 Hartigan v Masciantonio RSTN 16468 2018 7 - 71
09:30 LEAL v PELKA & Anor RSTN 16471 2018 7 - 71
09:30 NGUYEN v ABRAHAM RSTN 16086 2018 7 - 71
09:30 PANDALANENI & Anor v KINSMAN RSTN 15805 2018 7 - 71
09:30 STELLAR LIVING LTD v WALLEY RSTN 16074 2018 7 - 71
09:30 SUTEDJA v PENNY RSTN 15155 2018 7 - 71
09:30 Valli v Fizthum & Ors RSTN 16357 2018 7 - 71
09:30 Van Der Leeden v HIGGINS & Anor RSTN 16075 2018 7 - 71
09:30 Verage Group Pty Ltd v Kumar & Anor RSTN 16343 2018 7 - 71
09:30 White City Investments Pty Ltd v BEATTIE RSTN 16332 2018 7 - 71
11:00 D&M AUSTRALIA PTY LTD v DANIELS RSTN 15907 2018 7 - 71
11:00 TOONE & Anor v SECKER & Anor RSTN 15905 2018 7 - 71
11:00 Van Houten v Sturdy & Anor RSTN 16084 2018 7 - 71

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00 DICKIE, Joy Court Room 1
10:00 DOCHERTY, Bryce David Court Room 1
10:00 TURVEY, Shannan Shaun Paul Court Room 1
10:00 WILSON, Ayden Sidney Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
09:00 ALBERT, Joshua Jacob Courtroom 1
09:00 AMBI, Sarah Jane Courtroom 1
09:00 BAADJO, Russell Courtroom 1
09:00 BARUNGA, Jordan Donald Courtroom 1
09:00 BELL, Christopher Courtroom 1
09:00 BROWN, Dennis Courtroom 1
09:00 CALLANDER, Timothy Isreal Courtroom 1
09:00 CLARKE, Raymond Ralf Courtroom 1
09:00 DUNCAN, Dion Courtroom 1
09:00 FIEBIG, SAPHIRA Courtroom 1
09:00 FOREMAN, Scott Robert Courtroom 1
09:00 GRAHAM, Darryl John Courtroom 1
09:00 GREEN, Derek Courtroom 1
09:00 HABERMANN, Hedley Courtroom 1
09:00 HANDLEY, Sandra Anne Courtroom 1
09:00 JAMES, Paul Robert Courtroom 1
09:00 JORDA, Floyd Courtroom 1
09:00 JORDA, Renae Courtroom 1
09:00 JULI, Tyrone James Courtroom 1
09:00 JULI, Waylon Courtroom 1
09:00 KARADADA, John Richard Courtroom 1
09:00 KENNY, Damien Eric James Courtroom 1
09:00 LAUREL, Jaswin Leevan Mark Courtroom 1
09:00 MACALE, Francis Gordon Courtroom 1
09:00 MALAY, John Courtroom 1
09:00 MAMID, Johan Augustine Courtroom 1
09:00 MANGOLAMARA, James Courtroom 1
09:00 MUNGULU, Kaylene Cherie Courtroom 1
09:00 MYNORS, Anthony Walter Courtroom 1
09:00 NANDOO, Darryl Spider Courtroom 1
09:00 NENOWAT, Jason Courtroom 1
09:00 NGERDU, Steven Courtroom 1
09:00 OOBAGOOMA, Ingrid Courtroom 1
09:00 PRYOR, Gerald Robert Courtroom 1
09:00 RASTUS, Michael Dwayne Courtroom 1
09:00 RILEY, Trina Sheroma Courtroom 1
09:00 ROGERS, Gavin Courtroom 1
09:00 SNELL, Henry Courtroom 1
09:00 TIGAN, Norman Joseph Courtroom 1
09:00 TURNER, Lionel David Courtroom 1
09:00 UNGHANGO, Anthony Courtroom 1
09:00 WALKERBEAR, Mervin Courtroom 1
09:00 WARD, Lewis Walter Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, William Courtroom 1
09:00 WUNGUNDIN, Jerry Courtroom 1
09:00 YEEDA, Darryl Courtroom 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 LAYLAY v Department of Transport EDL 42 2018 Courtroom 1
09:00 Lock v Department of Transport EDL 19 2018 Courtroom 1
09:00 Watson v Department of Transport EDL 43 2018 Courtroom 1

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00 ALDRIDGE, Jason Courtroom
10:00 ARNOLD, Ryan Karl Courtroom
10:00 CZAPLINSKI, Simon Courtroom
10:00 DEMPSTER, Tylene Jane Courtroom
10:00 DRIVER, Nicole Louise Courtroom
10:00 GILBERT, Natalie Anne Courtroom
10:00 JAAROLA, Raymond Courtroom
10:00 JOHNS, Mark Anthony Courtroom
10:00 LOCHOWICZ, Rishu Abel Courtroom
10:00 NELSON, Leearrah Margaret Ann Courtroom
10:00 OFFER, Tralene Adele Courtroom
10:00 ROBERTS, David Bruce Courtroom
10:00 SIM, Marama Victoria Rangi Courtroom
10:00 SMILER, Trey Kenton Courtroom
10:00 SPANGLER, Mandy Lee Courtroom
10:00 SPENCER, Michael William Courtroom
10:00 THOMAS, Isaiah Markarru Trevor Courtroom

Civil Listing
Residential Tenancies
14:15 Evans & Anor v Ashwin RSTN 92 2018 Courtroom
14:15 WONG v MATTHEWS RSTN 87 2017 Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00 MARIE, Jean-Marc Pascal Court Room 1
10:00 POTAE, Wattie Anaru Jason Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Benoni Holdings (WA) Pty Ltd T/A Allfloors Carpet Court v Lennon MINOR 959 2018 Court Room 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v BURTON RSTN 1474 2018 Court Room 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v ROWLAND RSTN 1076 2018 Court Room 2
09:30 LEE v MCDONALD RSTN 1588 2018 Court Room 2
09:30 McRITCHIE v CELENTANO MINOR 530 2018 Court Room 2
09:30 Pires & Anor v Cohen MINOR 1371 2018 Court Room 2
09:30 TAN v OULGAIL GEN 1409 2018 Court Room 2
10:00 BROPHY v Etra Pty Ltd MINOR 1767 2017 Court Room 2
10:00 Minervini v David Akbry t/as Style N Colour CTC 1620 2016 Court Room 2
Pre-Trial Conference
10:30 Russell-Davison Pty Ltd v French MINOR 1345 2018 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 AKERSTROM, Sean Michael Courtroom 1
09:30 BANKS, Rozeena Wynette Courtroom 1
09:30 CAMPBELL, Cameron Hugh Courtroom 1
09:30 CAPEWELL, Marlon Wayne Courtroom 1
09:30 CLIFFORD, Thomson Leyton Maslen Courtroom 1
09:30 COMEAGAIN, JACK Courtroom 1
09:30 COOK, Stephen Mark Courtroom 1
09:30 CURLEY, Kyle Linsay Courtroom 1
09:30 HARDING, Rodney James Courtroom 1
09:30 HODDER, Nigel James Courtroom 1
09:30 MARTIN, Kevin James Courtroom 1
09:30 MILLER, Steven John Courtroom 1
09:30 RYAN, Cameron John Courtroom 1
09:30 TAYLOR, Anthony Dean Courtroom 1
09:30 UGLE, Kerry Patricia Anne Courtroom 1
09:30 WINGO, Brenda Rose Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Blunden & Anor v Merrit & Anor RSTN 52 2018 Courtroom 3
10:30 CHONG & Anor v GARRARD & Anor RSTN 561 2018 Courtroom 3
10:30 Davidson v Cameron RSTN 569 2018 Courtroom 3
10:30 DIOCESE OF NORTH WEST AUSTRALIA v WATTS RSTN 454 2018 Courtroom 3
10:30 GIBBS v BROWN RSTN 539 2018 Courtroom 3
10:30 Heaward & Anor v Langridge RSTN 574 2018 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v LAMONACA RSTN 544 2018 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v MALLARD RSTN 463 2018 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v ASHWIN RSTN 429 2018 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v JONES RSTN 565 2018 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v JONES & Anor RSTN 564 2018 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Kelly RSTN 328 2018 Courtroom 3
10:30 PTY LTD v CLINCH & Anor RSTN 528 2018 Courtroom 3
10:30 Young v Gatward RSTN 445 2018 Courtroom 3
Pre-Trial Conference
14:15 Russell v Youngs WA Pty Ltd CTC 508 2018 Pre Trial Conference Room

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABDIAZIZ MOHAMED, Mohamed Abdiaziz Courtroom 2
09:30 ASHCROFT, Bradley Gavin Courtroom 2
09:30 ATTWATER, Stephen Graham Courtroom 2
09:30 BALCOMBE, Nathan Sean Courtroom 2
09:30 BALGERA, Joshua Francis Courtroom 2
09:30 BARKER, Ross Donald Courtroom 2
09:30 BARNES, James Harrison Courtroom 2
09:30 BETTSON, Craig John Courtroom 2
09:30 BOXX, Nathan Alec Courtroom 2
09:30 BROTHERTON, Drew Michael Courtroom 2
09:30 CASS, Richard Simon Courtroom 2
09:30 COLBORNE, Beau Allen Courtroom 2
09:30 COX, Joshua James Courtroom 2
09:30 CRUSOE, Rose-Ann Jeannin Courtroom 2
09:30 DICKSON, Paul Anthony Courtroom 2
09:30 DOULIS, John Raymond Courtroom 2
09:30 DUONG, Thanh Thi Courtroom 2
09:30 ELFES, Duncan Scott Courtroom 2
09:30 EYRE, Jane Margaret Courtroom 2
09:30 GARLETT, Terri Anne Courtroom 2
09:30 GEORGE, Sallay Nyuma Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 HALPENNY, Wayne Patrick Courtroom 2
09:30 HANSEN, Darryl Grant Courtroom 2
09:30 HUDSON, Sara Jane Rose Courtroom 2
09:30 HYDE, Andrew John Courtroom 2
09:30 JACKSON, Kenneth Verdon Courtroom 2
09:30 JAMIESON, Ashleigh Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, Bailey Joseph Courtroom 2
09:30 JONES, Benedict Duncan Patrick Courtroom 2
09:30 JONES, Karin Zoe Courtroom 2
09:30 JUON, DANIEL Courtroom 2
09:30 KAKA, Kiri Ellen Sophie Courtroom 2
09:30 KELLY, Kayla Melissa Courtroom 2
09:30 LANE, Samantha Kay Courtroom 2
09:30 LLOYD, Luke Timothy Courtroom 2
09:30 LOO, Rocky Klane Courtroom 2
09:30 MARTIN, Colin James Courtroom 2
09:30 MCATEE, Clint Ernest Courtroom 2
09:30 MCKENZIE, JEMMA ELIZABETH Courtroom 2
09:30 MEADE, Timothy William Redford Courtroom 2
09:30 MERENDINO, Charles Courtroom 2
09:30 MOREHU, Tilly Melaina Teaopouri Courtroom 2
09:30 MOS, Brad-Lee Courtroom 2
09:30 MURDOCK, Matthew James Courtroom 2
09:30 MUTTON, Bailey Cooper Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Sy Cuong Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Van Tao Courtroom 2
09:30 O'DRISCOLL, KRISTOPHER Courtroom 2
09:30 PENALUNA, Samanthar-Lee Ann Courtroom 2
09:30 PETROU, Trifon Courtroom 2
09:30 PIACHNIARSKI, Jacinta Joy Courtroom 2
09:30 POULSEN, Carl William Courtroom 2
09:30 PRICE, Kirk Ernest Courtroom 2
09:30 RYDER, Joshua Isaiah Courtroom 2
09:30 SCHOLES-ROBERTSON, Zachery Mark Courtroom 2
09:30 SECOMB, Kailey Marion Courtroom 2
09:30 SLATTERY, Daniel Anthony Courtroom 2
09:30 SLOSS, Matthew Harry Courtroom 2
09:30 SPARROW, James Darren Courtroom 2
09:30 TACHI, Jackson Courtroom 2
09:30 TEXEIRA, Hayley Priscilla Courtroom 2
09:30 TRUONG, THANH TUNG Courtroom 2
09:30 WALTERS, Cameron Joseph Courtroom 2
09:30 WALTERS, Cliffe John Courtroom 2
09:30 WILSON, David John Courtroom 2
09:30 WILSON, Reece William Courtroom 2
09:30 WINMAR, Janelle Marie Courtroom 2
09:30 WYLLIE, Sean Craig Courtroom 2
09:30 YATES, Daniel Earl Courtroom 2
09:30 YOUNG, Kristie Ann Courtroom 2
09:30 ZOCCOLI, GARRY JOHN Courtroom 2
10:00 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 1
10:00 VAN LOGGERENBERG, Juan-Louis Courtroom 1
10:00 WATSON, Susan Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
09:00 ALBERT & Anor v HAMPTON RSTN 2985 2018 Courtroom 4
09:00 BARBER v SOACTAR RSTN 2997 2018 Courtroom 4
09:00 BONSER & Anor v JURY & Anor RSTN 2812 2018 Courtroom 4
09:00 Brightling v Rosielle-Niven & Anor RSTN 2991 2018 Courtroom 4
09:00 BRODBY v LOWES RSTN 2992 2018 Courtroom 4
09:00 Chin v Thraves & Anor RSTN 2587 2018 Courtroom 4
09:00 CRUST & Anor v STODDARD & Anor RSTN 2980 2018 Courtroom 4
09:00 DRIVER v EMERY RSTN 1868 2018 Courtroom 4
09:00 FRASER & Anor v BERGER & Anor RSTN 2772 2018 Courtroom 4
09:00 GOODEN v GOLDSMITH RSTN 2842 2018 Courtroom 4
09:00 GUGENHAM & Anor v HUITT & Anor RSTN 2783 2018 Courtroom 4
09:00 HOUSING AUTHORITY v MAKAWA & Anor RSTN 3003 2018 Courtroom 4
09:00 Kittler v McMurdie RSTN 2998 2018 Courtroom 4
09:00 Lennon v Stopforth & Anor RSTN 2987 2018 Courtroom 4
09:00 Niven v Brightling RSTN 2804 2018 Courtroom 4
09:00 SPERRING & Anor v JENNINGS RSTN 3004 2018 Courtroom 4
09:00 WILLIAMSON v MARSHALL & Anor RSTN 2794 2018 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 DOUGHTY, Darryl Albert Court 3 Magistrates Court
10:00 JOHNSTON, Jaydon Malcolom Court 3 Magistrates Court
10:00 STANSFIELD, John Richard Court 3 Magistrates Court
10:00 WARD, Jeremiah Court1 Children's/Community Court
10:00 WESTLAKE, Grenville Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 BINAMAT, Elijah Courtroom 2
09:00 BUNG, Anika-Mae Courtroom 2
09:00 GALBY, Eric George Courtroom 2
09:00 STEWART, Crystal Jade Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BIDWEE, Timerrika Court Room 1
09:00 DJANGHARA, Sabastian Anthony Court Room 1
09:00 MARTIN, Craig John Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v BIRCH RSTN 51 2018 Court Room 1
09:00 Martell v Rocca MINOR 63 2016 Court Room 1

Laverton Police Station
Augusta Street, LAVERTON
Criminal Listing
14:15 CAMERON, Kresna Adina Police Station Courtroom
14:15 DODD, Tegan Charissa Marie Police Station Courtroom
14:15 ELLIOTT, Tamiesha Police Station Courtroom
14:15 FOLEY, Jerusha Police Station Courtroom
14:15 FOLEY, Joseph Steven Police Station Courtroom
14:15 FORREST, Kyle Gregory Police Station Courtroom
14:15 GREEN, Isaac Samuel Police Station Courtroom
14:15 ROBERTSON, Claire Delphine Police Station Courtroom
14:15 SMYTHE, James Stuart Police Station Courtroom
14:15 SMYTHE, James Stuart Police Station Courtroom
14:15 STOKES, Dylan Winston Trevor Police Station Courtroom
14:15 SULLIVAN, Everard Douglas Police Station Courtroom
14:15 SULLIVAN, Kirk Alfred Police Station Courtroom
14:15 WALKER, Timothy Giles Police Station Courtroom
14:15 WEST, Delissa Police Station Courtroom
14:15 WEST, Zeta Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
09:30 Bracknell v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1098 2018 Courtroom 1
09:30 Esdeon Pty Ltd v Johnston CTC 1056 2018 Courtroom 1
09:30 Holme & Anor v Rynhart RSTN 1060 2018 Courtroom 1
09:30 Hunter Brook Holdings PTY LTD v HORVATH CTC 1052 2018 Courtroom 1
09:30 Mandurah Homes Pty Ltd v Bradley GCLM 349 2018 Courtroom 1
09:30 MANDURAH HOMES PTY LTD v BRADLEY GCLM 988 2018 Courtroom 1
09:30 MILLER v OUTBACK 4X4 ACCESSORIES CTC 1025 2018 Courtroom 1
09:30 Roberts v Brown AKA Edwards CTC 1022 2018 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
09:00 BROWN v BENTLEY & Anor RSTN 1080 2018 Courtroom 2
09:00 CITY LEEDERS PTY LTD ATF v KLARICH RSTN 1097 2018 Courtroom 2
09:00 Coates v Janzekovic MINOR 714 2018 Courtroom 2
09:00 DELHAIZE & Anor v DIVICH & Anor RSTN 1034 2018 Courtroom 2
09:00 ESTELLELEANNE PTY LTD v KOHNKE RSTN 1066 2018 Courtroom 2
09:00 G-CORP PTY LTD T/A ARMANI WINDOWS v HOUSEGO & Anor RSTN 919 2018 Courtroom 2
09:00 GIBBS v RUNDELL & Anor RSTN 1094 2018 Courtroom 2
09:00 ILEY v SAMPSON & Anor RSTN 1059 2018 Courtroom 2
09:00 Lawler & Anor v SAVILL RSTN 1092 2018 Courtroom 2
09:00 MCNAMARA & Anor v KASUAS RSTN 1096 2018 Courtroom 2
09:00 MILES v TOWER & Anor RSTN 1090 2018 Courtroom 2
09:00 MOURITZ v PATTERSON & Anor RSTN 1095 2018 Courtroom 2
09:00 Peel Glass & Glazing v Bishop MINOR 809 2018 Courtroom 2
09:00 Shilling & Anor v LOARING & Anor ROO 1592 2017 Courtroom 2
09:00 SIVIOUR v MCCOSKER RSTN 1005 2018 Courtroom 2
09:00 WILLIAMS & Anor v ROBINSON & Anor RSTN 1088 2018 Courtroom 2

Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing
10:00 AGALE, Colin Wayne Meekatharra Court Room 1
10:00 BUIST, Matthew James Meekatharra Court Room 1
10:00 CASHIN, Jonelle Christine Meekatharra Court Room 1
10:00 CORBETT-FRANKLIN, Bianca Casandra Louise Meekatharra Court Room 1
10:00 GARLETT, Michael Timmie Meekatharra Court Room 1
10:00 GEORGE, Roy Peter Meekatharra Court Room 1
10:00 JONES, Tristan Jeremy Meekatharra Court Room 1
10:00 MIPPY, Irwin Meekatharra Court Room 1
10:00 MONGOO, James Micheal Meekatharra Court Room 1
10:00 OLIVER, Joshua Troy Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, Kelvin Stanley Meekatharra Court Room 1
10:00 ROBINSON, Garry Meekatharra Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Robert Meekatharra Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Housing Authority Meekatharra v Gentle RSTN 18 2018 Meekatharra Court Room 1
09:30 Housing Authority v Gentle RSTN 16 2018 Meekatharra Court Room 1
09:30 Murchison Region Aboriginal Corp v Gentle & Ors RSTN 4 2017 Meekatharra Court Room 1
09:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Little & Anor RSTN 12 2018 Meekatharra Court Room 1

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
09:15 LANGDON, Leonard Robert Courtroom 1
09:15 THOMPSON, Raymond Michael Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 AMMENDOLEA, LUKE Courtroom 2
09:30 ANDRICH, Neil Robert Courtroom 1
09:30 ASHBURNE, Paul Courtroom 1
09:30 BEAZLEY, Santina Dawn Courtroom 1
09:30 BREESE, Michael Charles Courtroom 1
09:30 BUTTERFIELD-LE'STRANGE, Caleb Andrew Courtroom 1
09:30 CHURCH, Matthew Peter Courtroom 1
09:30 COLLARD, Lance Murray Courtroom 1
09:30 CONDER-WEIR, Jordan William Phillip Courtroom 1
09:30 COZENS, Donna Marie Courtroom 1
09:30 DI FABIO, Remo Andrea Courtroom 1
09:30 DIER DIER, Gum Courtroom 1
09:30 EAYRS, Rohan Jeremy Courtroom 1
09:30 ENDERSBY, Joshua Gordon Courtroom 1
09:30 EWEN, Neil Peter Courtroom 1
09:30 FAITHFULL, Matthew Frederick Courtroom 1
09:30 FISHER, Michael Eric Courtroom 1
09:30 FISHER, Rahman John Courtroom 1
09:30 FORDE, Bodie John Courtroom 1
09:30 GARLETT, Garry Shaun Courtroom 1
09:30 GIGLIA, Frank Eric Courtroom 1
09:30 GLOSSOP, Nathan Phillip Courtroom 1
09:30 HADDRILL, Jacob Michael Courtroom 1
09:30 HEGARTY, David James Courtroom 1
09:30 HERBERT, Timothy James Courtroom 1
09:30 HISLOP, Evan James Courtroom 1
09:30 HOLDEN, Peter Thomas Courtroom 1
09:30 HOWARD, Poihaere Joy Courtroom 1
09:30 JOHNS, Bradley Anthony Courtroom 1
09:30 KEALLEY, Matthew Paul Courtroom 1
09:30 KEATE, Sophie Louise Lovelace Courtroom 1
09:30 KERR, LISA AMY Courtroom 1
09:30 KING, Carl Stanley Courtroom 1
09:30 LAKAY, Ieuan Christopher Courtroom 1
09:30 LARSEN, Jeulisa May Courtroom 1
09:30 LAVIS, Clayton John Courtroom 1
09:30 LOWINGS, Caroline Jane Anne Courtroom 1
09:30 LUTERU, Talatau Courtroom 1
09:30 MARCHESANO, Jason Stephen Courtroom 1
09:30 MATHESON, Dean Gregory Courtroom 1
09:30 MCCARTHY, Sean Allan Courtroom 1
09:30 MCGARRY SITUE, Kohen Pol Kalem Courtroom 1
09:30 MCGRATH, Anthony Marcus Courtroom 1
09:30 MCKIE, Sarah Jennifer Courtroom 1
09:30 MOSS, Dale Tyrone Courtroom 1
09:30 NARRIER, TANYA Courtroom 1
09:30 OLDERSHAW, Mark Anthony Courtroom 1
09:30 Persichitti, Nick Courtroom 1
09:30 PHILLIP, Lolita Salah Courtroom 1
09:30 PRINCE, Martina Eva Courtroom 1
09:30 QUARTERMAINE, Rosalie Winifred Courtroom 1
09:30 QUINLAN, Abby Rose Courtroom 1
09:30 RAE, Andrew Courtroom 1
09:30 RIGG, Stephen Corey Courtroom 1
09:30 ROLLITT, CRAIG Courtroom 1
09:30 ROWE, Carrie Nicole Courtroom 1
09:30 ROWLAND, John Haydn Courtroom 1
09:30 RYGIEL, Jessica Irene Courtroom 1
09:30 SALEH, Ihab Abdelhafiz Courtroom 1
09:30 SAMASEIA, Arnya Tanupo Courtroom 1
09:30 SIMPSON, Liam John Horace Courtroom 1
09:30 SMART, Samuel Dudley Courtroom 1
09:30 SOCIETE AFRICANINE D'ETUDES ET DE REALIS Courtroom 1
09:30 STAGG, Neil Philip Courtroom 1
09:30 STEWART, Scott Mark Courtroom 1
09:30 SWAKA LO BULUK, Bojo Lodu Courtroom 1
09:30 SWINBOURN, Daniel Joseph Courtroom 1
09:30 TAYLOR, RYAN Courtroom 1
09:30 VAN REENEN, Ilse Louise Courtroom 1
09:30 VIDICH, Matthew Anthony Courtroom 1
09:30 VOLARIC, Dilajla Courtroom 1
09:30 WALL, Te Pikihuia Hinehou Courtroom 1
09:30 WALLEY, Shannon Germain Courtroom 1
09:30 WESTON, Liam Matthew Courtroom 1
09:30 WILKINSON, Scott Harold Courtroom 1
09:30 WILSON, Stephen Neil Courtroom 1
09:30 WOOD, Gugliemina Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:30 A&N SuperAnnuation Fund v Lendich GEN 1940 2018 Courtroom 2
09:30 CKF CLEANING SERVICES PTY LTD v HUANG CTC 2032 2018 Courtroom 2
09:30 HENRY v THE TRUSTEE FOR KIMBERS ARE ALL IN FAMILY TRUST ATF CK KITCHENS & INTERIORS PTY LTD CTC 2119 2018 Courtroom 2
09:30 MALDA PTY LTD T/A PRINCI SMALLGOODS v DICHIERA CTC 2050 2018 Courtroom 2
09:30 MARY ANN'S REFRIGERATIOIN v COSENTINO CTC 1595 2018 Courtroom 2
09:30 McLoughlin v Deering MINOR 1176 2018 Courtroom 2
09:30 Monterosso & Anor v United Scanning Services Pty Ltd ATF The M&N Hill Family Trust & Anor GCLM 17585 2017 Courtroom 2
09:30 Pampling v WA Unique Service Pty Ltd MINOR 864 2018 Courtroom 2
09:30 Swan Valley Village Pty Ltd v Rego WA Pty Ltd - Penny GArden Restaurant (Charlie Rego) GCLM 2271 2017 Courtroom 2

Moora Courthouse
Dandaragan Street, MOORA
Criminal Listing
10:00 BEGG, Mark Hugh Courtroom 1
10:00 BOWDEN, Keith Jarrod Courtroom 1
10:00 BRAY, Gregory Scott Courtroom 1
10:00 BROOKS, Darnelle David Robert Courtroom 1
10:00 CARTER, Lyle Edward Courtroom 1
10:00 CHAPPELL, Kim Paul Courtroom 1
10:00 CLARKSON, Simon Stewart Courtroom 1
10:00 CRISP, Deborah Kim Courtroom 1
10:00 DAVIS, Scott Joseph Courtroom 1
10:00 DAVIS, Stephen Mark Courtroom 1
10:00 DIMER, Cassandra Faye Courtroom 1
10:00 DOEPGEN, Monika Maria Courtroom 1
10:00 FORREST, Mark Robert Courtroom 1
10:00 FORSTER, Jasmin Carolyn Courtroom 1
10:00 GILLA, Malenie Edna Courtroom 1
10:00 GREEN, Leanne Patricia Courtroom 1
10:00 HANSEN, Tahlea Courtroom 1
10:00 HILLARY, Bevan James Courtroom 1
10:00 INDICH, Diane Kylie Courtroom 1
10:00 INDICH, Gregory James Courtroom 1
10:00 INDICH, Jade Gregory Courtroom 1
10:00 Jackson, Wayne Bruce Courtroom 1
10:00 Kalimpa Park Pty Ltd Courtroom 1
10:00 KELLY, JAMES Courtroom 1
10:00 KICKETT, Daniel Charles Courtroom 1
10:00 KING, Steven Robert Courtroom 1
10:00 LAWRENCE, Liam Courtroom 1
10:00 LEE, Kymberley Jeannette Courtroom 1
10:00 LITTLE, Shannelle Damita Courtroom 1
10:00 LYNCH, Adam Raymond Courtroom 1
10:00 MARTIN, Robert Wayne Sydney Courtroom 1
10:00 MCCONNELL, Nathan Scott Courtroom 1
10:00 MCHOULL, Blake Ryan Courtroom 1
10:00 MIPPY, Teineeka Margaret Daphne Courtroom 1
10:00 MOODY, Clarissa Ann Courtroom 1
10:00 NARRIER, Frank Thomas Courtroom 1
10:00 NEWTON, Ryan James Courtroom 1
10:00 NITSCHKE, Bradley Peter Courtroom 1
10:00 OWEN, Robin James Courtroom 1
10:00 PARLAPIANO, Antonio Courtroom 1
10:00 PORTER, Jourdyn Walter Courtroom 1
10:00 RADBURN, Barry Gordon Courtroom 1
10:00 RONAN, Jacinta Janie-Maree Courtroom 1
10:00 SABAU, Luca Vasile Tupac Courtroom 1
10:00 SAMPIE, Phillip Victor Courtroom 1
10:00 SNELGAR, Adam Karl Courtroom 1
10:00 STARLING, Phillip Gordon Courtroom 1
10:00 SWAN, Aaron David Courtroom 1
10:00 TESICO, Philip Courtroom 1
10:00 TIDNAM, Matthew James Courtroom 1
10:00 WILLIAMS, Trudy Ann-Marie Courtroom 1
10:00 WINMAR, Jamaine George Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
09:00 BURKENHAGEN, Dylan Charles Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:00 Atila-Likanda v Department of Transport EDL 378 2018 Courtroom
09:00 HOUSING AUTHORITY v BUTT RSTN 403 2018 Courtroom
09:00 HOUSING AUTHORITY v DALEY RSTN 404 2018 Courtroom
09:00 HOUSING AUTHORITY v KELLY RSTN 372 2018 Courtroom
09:00 HOUSING AUTHORITY v ROBINSON RSTN 368 2018 Courtroom

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 AGIUS, Jonathan Francis Zachary Courtroom 2
09:30 BATT, Katrina Lee Courtroom 2
09:30 BOWER, Lyndon Paul Courtroom 2
09:30 BUTCHER, Glenn Cyril Courtroom 2
09:30 CARESWELL, Dale Alexander Courtroom 2
09:30 CHATFIELD, Scott Bradley Courtroom 2
09:30 COMLEY, Jayden Paul Courtroom 1
09:30 CROPP, Shaynn Mitchell Courtroom 2
09:30 DALGETTY, James Anthony Courtroom 2
09:30 DEAR, Peter John Courtroom 1
09:30 FARLEY, Andrew Russell Courtroom 2
09:30 FISHER, PETER ERIC Courtroom 2
09:30 HOBDAY, Brendan Garth Courtroom 2
09:30 HYDE, Nicholas Joseph Courtroom 2
09:30 JONES-COXON, Brandyn Dean Courtroom 2
09:30 MOORE, JACQUELINE Courtroom 1
09:30 MULHOLLAND, Jill Fiona Courtroom 2
09:30 MURRELL, James Adrian Courtroom 2
09:30 O'REILLY, Damian Mark Courtroom 2
09:30 PANOS, Erin Marie Courtroom 2
09:30 PARK, Renee Louise Tamara Courtroom 2
09:30 POTTS, Damian Joseph Courtroom 2
09:30 QUINN, SHANE Courtroom 2
09:30 REED, SEAN Courtroom 2
09:30 SAVINS, Conal Matthew Courtroom 2
09:30 SKUDDER, Bill Courtroom 2
09:30 SMITH, Glenn Haydn Courtroom 2
09:30 SMITH, Glenn Haydn Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Jordan Charles Courtroom 2
09:30 WINTER, Benjamin Patrick Courtroom 2
14:15 SMITH, Graham Trevor Courtroom 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 TARGET AUSTRALIA PTY. LTD. v DAVIS MINOR 10939 2018 Pre Trial Conference Room
Trial Court
09:00 CAMENZULI v Department of Transport EDL 1821 2018 Courtroom 1
09:00 Ford v Department of Transport EDL 1801 2018 Courtroom 1
09:00 Granucci v Department of Transport EDL 1508 2018 Courtroom 1
09:00 Macfarlane v Department of Transport EDL 1548 2018 Courtroom 1
09:00 Malone v Department of Transport EDL 1808 2018 Courtroom 1
09:00 McQuade v Department of Transport EDL 1852 2018 Courtroom 1
09:00 Scott v Department of Transport EDL 1812 2018 Courtroom 1

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
10:00 CALLALY, Joan Carolyn Courtroom 1
10:00 GALBY, Dillon Paul Courtroom 1
10:00 GINGER, Larissa Rhianna Marie Courtroom 1
10:00 JACKSON, Noel Peter Courtroom 1
10:00 MYERS, Frederick Davis Courtroom 1
10:00 SAILOR, Zane Leo Rick Michael Courtroom 1
10:00 SMITH, Andrew David Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Creevey v Sparrow GCLM 4364 2018 Courtroom 2

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 BEECROFT, Sally Anne Court No. 6
09:15 BENNIER, Samuel Wayne Court No. 6
09:15 CALABRO, Dominic Court No. 6
09:15 CHAYTOR, Nigel Paul Court No. 6
09:15 CHEN, Foo Kee Court No. 6
09:15 DODD, Kenrick Thomas Court No. 6
09:15 FARMER, James Court No. 6
09:15 HAAST, Brian Alan Court No. 6
09:15 LOWE, Melissa Evelyn Beatrice Court No. 6
09:15 OGILVIE, Daniel Paul Court No. 6
09:15 PAWELEC, Evelyn Elizabeth Court No. 6
09:15 SMITH, Shannon Scott Westerman Court No. 6
09:15 WHITTAKER, Matt Lewis Court No. 6
11:00 ASH, JAMES Court No. 6
11:00 BAXTER, Noah Court No. 6
11:00 BENNELL, Regina Nicole Court No. 6
11:00 BRADBURY, David Michael Court No. 6
11:00 CALYON, Victor James Court No. 6
11:00 CLINCH, Malik Court No. 6
11:00 CURLEY, Kenneth Raymond Court No. 6
11:00 DALRYMPLE, Nathan Shane Court No. 6
11:00 DEMIRKAN, Bertan Ahmet Court No. 6
11:00 DODD, Stanley James Court No. 6
11:00 DONEY, Bradley James Court No. 6
11:00 DOUGHTY, Dylan Court No. 6
11:00 EADES, Kyle Wesley Court No. 6
11:00 ELDON, Jason Heath Court No. 6
11:00 ERU, Lavina Elizabeth Court No. 6
11:00 FABIAN, Maurice Court No. 6
11:00 FITZGERALD, Jannel Ann Court No. 6
11:00 FLOYD, Isaac John Court No. 6
11:00 GARLETT, Aeron Allen Court No. 6
11:00 GARLETT, Kingsley Dean Court No. 6
11:00 GILES, Lee Court No. 6
11:00 GOODSON, Emma Jane Sylvia Court No. 6
11:00 HALLAM, Charles Cornelius Tudor Court No. 6
11:00 HAMLETT, Kyle Maxwell Court No. 6
11:00 HENRY, Jonathan Thomas Court No. 6
11:00 HINDER, Connor James Court No. 6
11:00 IBRAHIM, Imran Court No. 6
11:00 JESSUP, Mathew Adrian Court No. 6
11:00 KEARNEY, Jade Louise Grace Court No. 6
11:00 KELLY, Colin Brian Court No. 6
11:00 KINNANE, Shaun Thomas Court No. 6
11:00 LEWIS, Joseph Court No. 6
11:00 LINDSAY, Jessie Archibald Court No. 6
11:00 LITTLE, Colin Bradley Court No. 6
11:00 MACINTYRE, Grant Geoffrey Court No. 6
11:00 MALLARD, Shaun Edward Court No. 6
11:00 MCDONALD, Clayton Phillip Court No. 6
11:00 MORRISON, Malisha Annette Court No. 6
11:00 PAGE, Kortney Court No. 6
11:00 PARKER, Shayne Anthony Court No. 6
11:00 PEACH, Shane Terrance Court No. 6
11:00 PENNY, Roderick John Court No. 6
11:00 PRICE, Dale Joseph Court No. 6
11:00 QUARTERMAINE, Erin Shalain Court No. 6
11:00 SMITH, Zynan Lesley Court No. 6
11:00 SPRATT, Alan Victor Court No. 6
11:00 THOMPSON, Brett Anthony Court No. 6
11:00 TURVEY, Brendan Christopher Court No. 6
11:00 UGLE, Alan Troy Court No. 6
11:00 VERHOEVEN, Daniel Peter Court No. 6
11:00 VICKERS, Michael John Court No. 6
11:00 WARD, Troy Edward Algot Court No. 6
11:00 WEST, Jayden Court No. 6
11:00 WILKES, Robert Mathew Court No. 6
11:00 WILLIAMS, Ricky James Court No. 6
11:00 WOODS, Anthony Graham Court No. 6
11:00 WOODS, Wayne Raphael Court No. 6
11:00 YARRAN, Dale Anthony Court No. 6
12:45 DELANEY, Pamela Kerry Court No. 6
13:00 NISH, ANTONY Court No. 6
14:15 DIXON, Terry Paul Court No. 6
14:15 EDGILL, Cecil John Court No. 6
14:15 EDWARDS, Kristian Malcolm Court No. 6
14:15 PETERS, Beau Andre Court No. 6

No Civil Listing for Today.

Warakurna Community
Great Central Road, WARAKURNA
Criminal Listing
10:00 ELLIOTT, Clifford Brian Courtroom
10:00 FOSTER, Lionel Courtroom
10:00 JACKSON, Craiden Courtroom
10:00 LARRY, Alison Nungari Courtroom
10:00 LARRY, Shane Courtroom
10:00 TAYLOR, Delwyn Casey Wayne Ranji Courtroom
10:00 WEST, Adrianne Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
12:00 DUNCAN, Clint West Courtroom
12:00 GILES, Jason Cleve Courtroom
12:00 HOLLAND, Delrick Courtroom
12:00 NELSON, Adrian Courtroom
12:00 PORTER, Grady Kym Courtroom
12:00 PORTER, Jossiah Courtroom
12:00 SHAW, Robert Dwayne Courtroom
12:00 WARD, Rosequeen Brigetta Courtroom
12:00 WATSON, Brandon John Courtroom

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 410 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 580 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 584 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 585 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 18 2007 Court 5
09:02 Not Published PC 122 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 152 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 265 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 12 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 13 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 112 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 243 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 244 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 365 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 366 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 444 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 445 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 446 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 538 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 539 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 540 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 555 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 587 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 588 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 589 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 720 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 721 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 723 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 725 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 732 2018 Court 5
09:15 Not Published PC 17 2018 Court 2
09:15 Not Published PC 18 2018 Court 2
10:00 Not Published PC 13 2016 Court 3
10:00 Not Published PC 14 2016 Court 3
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:30 Not Published PC 453 2016 Training Room
15:00 Not Published PC 411 2016 Training Room
15:00 Not Published PC 714 2018 Training Room
P and C Trial
10:00 Not Published PC 181 2017 Court 5

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 16 2014 Court Room 1
09:00 Not Published PC 16 2015 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 35 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 38 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 1 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 7 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 9 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 22 2018 Court Room 1

Moora Courthouse
Dandaragan Street, MOORA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 8 2014 Courtroom
09:00 Not Published PC 14 2018 Courtroom
09:00 Not Published PC 15 2018 Courtroom

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warakurna Community
Great Central Road, WARAKURNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
14:00 Engwirda & Anor v The Owners of Queens Riverside Strata Plan 55728 CC 2694 2018 4 - 8
CC Mediation
10:00 Antonio v Merger Contracting Pty Ltd CC 1994 2018 2 - 3
10:00 Lister v Robinson CC 1884 2018 2 - 11
10:00 Merger Contracting Pty Ltd v Antonio CC 1995 2018 2 - 3
DR Directions
14:00 Designwise Concepts Pty Ltd v Town of Cambridge DR 313 2018 4 - 5
DR Mediation
10:00 Merym Pty Ltd v Metro North-West Joint Development Assessment Panel DR 288 2018 1 - 7
10:00 Sheridan v City of Kalamunda DR 244 2018 1 - 11
14:00 Erujin Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 236 2018 1 - 11
VR Mediation
10:00 CEO of Department of Communities v Johnson VR 222 2018 1 - 3
10:00 Commissioner of Consumer Protection v Horn VR 190 2018 2 - 7

Back to Top