Today's Court Listings

The daily court lists for: 29 May 2017

Restraining Order listings will not be displayed

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 HUME, Anthony Paul Court Room 2

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
11:00 Commonwealth Bank of Australia v Zalejski & Anor CIV 3078 2016 7 - 710
11:15 National Australia Bank Limited (ACN 004 044 937) v Hunter CIV 1214 2017 7 - 710
11:45 Lot v Nomura CIV 1649 2017 7 - 710
12:00 Dzienciol v Dzienciol CIV 1338 2017 7 - 710
12:00 Westpork Pty Ltd v Bio-Organics Pty Ltd CIV 2409 2016 7 - 710
Civil Trial
10:00 Wang Nominees Pty Ltd v Western Australian Planning Commission CIV 1468 2014 3 - 36
10:15 Marindi Metals Limited v Kidman Resources Limited CIV 2964 2016 3 - 35
Judges Special Appointment
10:00 Duro Felguera Australia Pty Limited v Samsung C&T Corporation CIV 1255 2017 4 - 43
14:15 McNally v Commonwealth Bank of Australia CIV 2023 2015 6 - 607
Masters Special Appointment
10:00 Maio v Papalia CIV 3097 2016 9 - 907
14:15 Douglas v Douglas & Ors CIV 2516 2016 9 - 907
Registrars Special Appointment
10:30 Mineralogy Pty Ltd v Sino Iron Pty Ltd & Ors CIV 1808 2013 8 - 809

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:00 SMITH, Lachlan Adam Court No. 6
09:30 ASHTON-OLIVER, Calum Lucas Court No. 2
09:30 BROWN, Rowen Mitchell Court No. 2
09:30 COOPER, GRAEME Court No. 2
09:30 DINAH, Vincent Charles Court No. 2
09:30 EADES, Darryl Brett Court No. 2
09:30 KENNEDY, Reuben John Court No. 2
09:30 KHAN, Sydene Peter William Court No. 2
09:30 NUGENT, Dane Lajos Angus Hope Court No. 2
09:30 TANG, Trung Trong Court No. 2
09:30 TURBIAK, DANIEL Court No. 2
09:30 WATTERS, Rebecca Ann Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:00 Corica & Anor v Shire of Mundaring SJA 1092 2016 Court No. 6
10:00 Corica & Anor v Shire of Mundaring SJA 1094 2016 Court No. 6
10:00 Corica & Anor v Shire of Mundaring a Trading Company SJA 1073 2016 Court No. 6
10:00 Kennedy v Kirby SJA 1100 2016 Court No. 2
10:00 Scherini v Cleveland Freightlines Pty Ltd SJA 1002 2017 Court No. 7



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 HARPER, Kyle Leslie Court Room 1
10:00 HARPER, Kyle Leslie Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 CLARKE, Cameron 4 - 4-3
09:30 DICK, Patrick Charles 5 - 5-3
09:30 DISTEFANO, Daniel Joseph 6 - 6-1
09:30 ROWE, Jesse 5 - 5-1
10:00 ABBAS, Sayed 2 - 2-1
10:00 BOULTON, Matthew James John 5 - 5-4
10:00 GRYG, Amanda Lee 6 - 6-1
10:00 HANSEN, Kim Roy 4 - 4-4
10:00 KASSEM, Nasser 2 - 2-2
10:00 LANDY, Galvin Tyrone 6 - 6-1
10:00 MURRAY, WARREN 6 - 6-1
10:00 NARDONE, Corinne Jane 6 - 6-1
10:00 NICHOLLS, Robert William 6 - 6-1
10:00 ROBERTSON, David Mcgregor 5 - 5-2
10:00 SIDHU, Shakti Singh 3 - 3-1
10:00 SPARK, AMY JANE 6 - 6-1
10:00 TER-WIEL, David Anthony William 6 - 6-1
10:00 WHITE, Amy Rebecca Lee 6 - 6-1
10:00 WOODMAN, Gary Richard 3 - 3-3
11:00 CRAIG, Robert Charles 5 - 5-4
14:15 JARVIS, Kristopher Ronald 5 - 5-4

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Dixon v Apostolic Church Australia Ltd & Others CIV 3023 2015 1 - 1-3
10:30 Hansen v Jeff Wright Pty Ltd & Another CIV 4167 2014 6 - 6-3
Judges Special Appointments
11:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 35 2016 3 - 3-4
Listing Conference DC
09:30 Carmichael v Oldham CIV 3152 2015 1 - 1-2
09:30 Fiorentino v Nedeljkovic CIV 1301 2015 1 - 1-2
09:45 Diagor v Martin CIV 580 2016 1 - 1-2
09:45 PRC Building Services Pty Ltd v Heys Site Services Pty Ltd CIV 3453 2015 1 - 1-2
10:15 Geier v Rasimoski CIV 2180 2016 1 - 1-2
10:30 J A Constructions Pty Ltd v Jaazdez Holdings Pty Ltd CIV 558 2015 1 - 1-2
11:30 Mercedes-Benz Financial Services Australia Pty Ltd v Kucharski CIV 4361 2015 1 - 1-2
11:45 Lorenzon v Broadspectrum Australia Pty Ltd & Others CIV 2765 2014 1 - 1-2
Mediation Conference DC
09:30 Airdrill Pty Ltd v CQPC Drilling Pty Ltd CIV 4065 2016 1 - 113
Pre-Trial Conference DC
09:30 Brickwood v Stuhr CIV 334 2014 1 - Lvl-1
09:30 Jack-Lanceley v Falck Pty Ltd & Others CIV 2287 2016 1 - Lvl-1
09:30 Jasim v Cox CIV 1821 2014 1 - Lvl-1
09:45 Benfield v Benfield & Another CIV 2002 2014 1 - Lvl-1
09:45 Carrisa Pty Ltd v Need-Corp Pty Ltd CIV 4089 2015 1 - Lvl-1
09:45 Ng v Brooks CIV 4870 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Que Capital Pty Ltd & Another v Mueller CIV 3634 2010 1 - 1-4
Spec Appoint - Pre Trial Conf.
09:30 O'Brien v Rio Tinto Ltd & Others CIV 68 2013 1 - 104
Taxation Of Costs
09:30 Lach v Le CIV 1753 2015 1 - 103

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BARNES, GAIL Courtroom 2
09:30 CAMERON, Eddie Charles Courtroom 2
09:30 HOUSTON, Dean Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 POWELL, Logan Ashley Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 PENNY, Harry Desmond Armadale Court 1
10:00 JOSE, Marcia Lee Armadale Court 1
10:00 MUNUT, KELLY Armadale Court 1

Civil Listing
Restraining Order Court
09:30 Mackay v Malpass RO 398 2017 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 ALEC, Jamie Court Room 1
09:00 AUGUSTINE, Otto Court Room 1
09:00 BAL-BAL, Stephanie Anysia Tamara Court Room 1
09:00 BAMBA, Arnold James Paul Court Room 1
09:00 BILLYCAN, Rosita Elizabeth Court Room 1
09:00 BIRCH, Vaughan Ashton Court Room 1
09:00 CAMERON, Leon Paul Court Room 1
09:00 CHURNSIDE, Lawrence Hamilton Court Room 1
09:00 CLEMENTS, Brodie James Court Room 1
09:00 COOPER, Cameron Dwayne Court Room 1
09:00 COX, Damien Court Room 1
09:00 Edgar, Rodney Brian Court Room 1
09:00 EDWARDS, David George Court Room 1
09:00 FISCHER, Jason Shane Court Room 1
09:00 FISCHER, Karl Court Room 1
09:00 FRENCH, Walter Brian Court Room 1
09:00 HOWARD, Stephen Anthony Court Room 1
09:00 ISAACS, Darryl Alec Court Room 1
09:00 JACKAMARRA, Roy Court Room 1
09:00 JAMES, Byron Lloyd Court Room 1
09:00 LORIMER, Tamara Louise Court Room 1
09:00 MADDEN, Elisha Carole Court Room 1
09:00 MCBURNIE, Jason Brett Court Room 1
09:00 MOORE, Laurie Court Room 1
09:00 MORGAN, Michael Leslie Court Room 1
09:00 NICHOLAS, Rema Jean Court Room 1
09:00 OLIVER, Richard John Court Room 1
09:00 PHILLIPS, Amenisha Cecilia Court Room 1
09:00 ROE, Del James Court Room 1
09:00 RYAN, Greg Court Room 1
09:00 SKEEN, Shane Court Room 1
09:00 SKINNER, Reuben Micah James Court Room 1
09:00 SMITH AUSTRAL, Zack Anthony Court Room 1
09:00 SOMMERS, Paul Clarence Court Room 1
09:00 SWAN, Nathen Court Room 1
09:00 TAYLOR, Shannon Lee Court Room 1
09:00 TOLENTINO, Brayden Mccoy Court Room 1
09:00 TORRES, Mervyn Emmanuel Court Room 1
09:00 TRISCARI, Joseph Anthony Court Room 1
09:00 WHITE, Kimica Anne Court Room 1
09:00 WILKINS, Daniel Brian Charles Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Douglas Court Room 1
09:00 WUNGUNDIN, Katrina Court Room 1
09:00 YANAWANA, Clinton John Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Masters v Department of Transport EDL 59 2017 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BAILEY, Cory John Court Room 1
10:00 BARKER, Brendon J Court Room 1
10:00 BIRCH, Courtney Lee Court Room 1
10:00 CATALANO, Peter Court Room 1
10:00 DONOVAN, Paul Lindsay Court Room 1
10:00 EDWARDS, Sharm James Court Room 4
10:00 ELLIS, Michelle Lea Court Room 4
10:00 ERNST, Damon Donald Court Room 1
10:00 FREEMAN, Lance Robert Court Room 1
10:00 FRICKER, Shaye Amy Court Room 4
10:00 GARE, Joel Richard Court Room 1
10:00 GROSSER, Kalob John Court Room 1
10:00 HACK, Andrew William Court Room 1
10:00 HARRIS, Jye Robert Court Room 1
10:00 HEAD, Michael Jason Court Room 1
10:00 HEALY, Susan Norma Court Room 4
10:00 HUMPHRIES, Adam Jarrod Court Room 1
10:00 INDICH, Fabian Joseph Lee Court Room 1
10:00 ISAACS, BIANCA Court Room 1
10:00 JETTA, Shane Patrick Court Room 1
10:00 KEDDIE, Richard Hugh Court Room 1
10:00 KENNAN, Michael Gerard Court Room 1
10:00 Keown, ROBERTA FRANCESCA Court Room 1
10:00 KEOWN, Sean Joseph Court Room 1
10:00 MAHUIKA, Apirana Abraham Te Awahaku Court Room 1
10:00 MICHALAK, Daniel Lee Court Room 1
10:00 MICHETTI, Hayley Marie Court Room 4
10:00 PEHI, Monique Josipheen Jean Court Room 1
10:00 PERKINS, Rebecca Anne Court Room 1
10:00 RILEY, Bert Junior Court Room 1
10:00 ROBINSON, Krystel Simone Court Room 1
10:00 SMITH, Alycia Hilair'E Court Room 1
10:00 SMYTHE, Paul Roy Court Room 1
10:00 TELFER, Claire Forbes Court Room 1
10:00 YEARSLEY, John Allen Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 READ v Department of Transport EDL 369 2017 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
10:00 ABBOTT, Brett Court Room 2
10:00 ALONE, Jalen Gavin Court Room 2
10:00 BODDINGTON, Denni Louise Court Room 2
10:00 BROCKMAN, Brian Boyd Court Room 2
10:00 CHUBBY, Erica Katrina Lousie Maree Court Room 2
10:00 CLINCH, Gregory Paul Court Room 2
10:00 COFFIN, Jerome David Court Room 2
10:00 COMEAGAIN, Henry Edward Court Room 2
10:00 CROWE, Clifton Court Room 2
10:00 CROWE, Kamis Rennay Court Room 2
10:00 CROWE, MICHAELA LESLEY ALMA Court Room 2
10:00 DOREY, Edmund John Court Room 2
10:00 DRAGE, Doloures Court Room 2
10:00 EGAN, Allen Carlos Court Room 2
10:00 HUBERT, Travers Charles Court Room 2
10:00 JAMES, Kentley Jayden Court Room 2
10:00 JAMES, Scott Thomas Court Room 2
10:00 JOHNSON, Drew Alan Court Room 2
10:00 JOHNSON, Robert William Court Room 2
10:00 KELLY, Rodney Christopher Court Room 2
10:00 LARSEN, Garry Colin Court Room 2
10:00 MCKENNAY, William Morgan Court Room 2
10:00 MITCHELL, Jasmine Lee Court Room 2
10:00 MOODLEY, Zubin Kyle Eugene Court Room 2
10:00 MOW, Cyril Charles Court Room 2
10:00 NANNUP, Mervyn John Court Room 2
10:00 NGUYEN, Van Duc Court Room 2
10:00 OXENHAM, William Ronald Court Room 2
10:00 PARKER, Leedina Anne Marie Court Room 2
10:00 PARKER, Shavarne Winston Court Room 2
10:00 ROBERTS, Brigette Alexis Karene Michelle Court Room 2
10:00 RYAN, Lindsay Gregory Court Room 2
10:00 RYAN, Naomi Jacinta Court Room 2
10:00 STEWART, Hasen Raymond Court Room 2
10:00 VANDELEUR, Andrew Frank Court Room 2
10:00 WALSH, Rharvi Matthew Court Room 2
10:00 WALTON, Jessie Anne Court Room 2
10:00 Ward, Casey Trevor Court Room 2
10:00 WINMAR, Michael John Henry Court Room 2
10:00 WORTHINGTON, Darleen Sarah Court Room 2
10:00 YATES, Rahim Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 COOPER, Carl John 3 - 32
09:15 NUNN, Brendon Robert 5 - 54
09:30 ALEXANDER, Anthony James 3 - 32
09:30 BATLEY, KYLE 3 - 32
09:30 CIPRIANO, Mitchell Joe 3 - 38
09:30 CLAUGHTON, Nicola Gaye 3 - 32
09:30 COYNE, Shaqara Lee 3 - 32
09:30 CROTHERS, Miranda Lee Sage 3 - 32
09:30 DE HAAN, Dylan John 3 - 32
09:30 EDGILL, Carl Cecil 3 - 38
09:30 FITZPATRICK, Isabella Mary 3 - 38
09:30 HARRIS, Jacob Rodney 3 - 32
09:30 HART, Danielle 3 - 32
09:30 KOCAKAHYA, Eran Guney 5 - 53
09:30 KRISHNAN, Praveen 3 - 32
09:30 LICO, Stavro 3 - 32
09:30 LOGAN-KELLY, Melinda Jade 3 - 38
09:30 McGrath, Bryan Eugene 3 - 38
09:30 PEREJUAN, Craig Vernon 3 - 32
09:30 THOMPSON, WAYNE 3 - 32
09:30 VLADICH, Robert 3 - 32
09:30 WRIGHT, Kathleen Ashley-Marie 3 - 38
09:45 STEWART, Timothy Patrick 3 - 32
10:00 AKIRA TSUMITA JUNIOR, Ricardo 3 - 31
10:00 ALIZADA, Zia Gul 3 - 31
10:00 ANDERSON, Anthony Steven 4 - 41
10:00 ANGLAND, Scott William 4 - 42
10:00 ANILE, Giuseppe Santo 3 - 32
10:00 ARMSTRONG, Andrew Francis 3 - 32
10:00 ARMSTRONG, Colleen Michelle 4 - 41
10:00 BARNES, Gary Alfred Leonard 3 - 31
10:00 BARRETT, Robert James 4 - 41
10:00 BARRON, Brandon James 3 - 32
10:00 BARTON, Kristopher Jon 3 - 35
10:00 BELL, Ian Bruce 3 - 36
10:00 BERTOLA, Francis Peter 3 - 36
10:00 BETTRIDGE, Chloe Jade 4 - 42
10:00 BLADES, Shane Anthony 4 - 41
10:00 BOYCE, Bradley James 3 - 32
10:00 BRADFORD, Cody James 3 - 31
10:00 BROCKWELL, Robert George 4 - 41
10:00 BROWN, Jared Lucas 3 - 31
10:00 BROWN, Phillip Terry 4 - 42
10:00 BROWNE, Clive Dante 3 - 31
10:00 BRUDENALL, Dean Joseph 3 - 32
10:00 BUCKLAND, Anna Margaret 3 - 32
10:00 BYRNE, Viva Fantasia 4 - 41
10:00 CAMMACK, GILLON Charles 3 - 32
10:00 CATALANO, Roxxi Vincenzo Giuliano 3 - 31
10:00 CHRISTOFF, Morgan Clay 4 - 41
10:00 CIMINATA, Mario 3 - 32
10:00 CLARKE, Jordan James 3 - 31
10:00 COLLARD, Phillip Peter 3 - 32
10:00 COLLIS, Jason Carl 3 - 32
10:00 COLLOVA, Riccardo 3 - 31
10:00 CORUNNA, Bradford Arthur John 3 - 32
10:00 COX, Peter 4 - 41
10:00 COYNE, Bruce Rae 3 - 32
10:00 DA SILVA, Joseph 3 - 31
10:00 DAVIES, Mark Anthony 4 - 41
10:00 DE AGUIAR, Brandon 4 - 41
10:00 DEVENPORT, Jamie Lee 4 - 41
10:00 DIXON, Yagan James Maitland 3 - 35
10:00 DRAYTON, Alyssa Maree 4 - 41
10:00 EASTCOTT, Michael 3 - 31
10:00 ELLISON, Tamzen Patrice 3 - 31
10:00 EXELL, Sean Patrick 3 - 32
10:00 FAULKNER, Aaron Lindsay 3 - 32
10:00 FERNANDES, Damien Wayne 3 - 32
10:00 FLETCHER, James Terence 3 - 35
10:00 FOTI, Julian Salvatore 4 - 41
10:00 FRANCIS, Marlon Joseph Solomer 4 - 41
10:00 GACET, Florent Andre 3 - 32
10:00 GEE, Mathew David 3 - 31
10:00 GILLAM, Muhammad Ali 4 - 41
10:00 GRAY, DALE 3 - 37
10:00 GREGORY, Jaydyn Kye 4 - 41
10:00 GRIFFITHS, Mikaela Michelle 3 - 32
10:00 HANEKOM, Peter James 3 - 31
10:00 HARBEN, Spencer James 4 - 41
10:00 HARCOURT, Katie Jane 3 - 31
10:00 HARDSTAFF, John Adrian 3 - 32
10:00 HARNETT, Jason Patrick 4 - 42
10:00 HARWOOD, Lisa Lyn 3 - 31
10:00 HEDGE, Daniel Alan 3 - 32
10:00 HILL, Sarah Patricia Lee 4 - 42
10:00 HOLDEN, Craig Ian 3 - 32
10:00 HUANG, Sarah 4 - 41
10:00 HUNTER, Lindsay 4 - 41
10:00 HUNT-MILLS, Terry Ronald 3 - 31
10:00 INDICH, Lynton Neil 4 - 42
10:00 IRWIN, Carol Joy 4 - 41
10:00 JACKAMARRA, Kelvin Scott 4 - 41
10:00 JACKAMARRA, Noelene Louise 3 - 32
10:00 JENKINS, Peter Kevin 4 - 42
10:00 JOHNSTONE, Lynne Diana 3 - 31
10:00 KAUFONONGA, Koniseti Fatai Viliami 4 - 41
10:00 KOUKOUTSIS, Michael James 4 - 42
10:00 KUKUTAI, Mahanga Mervyn 4 - 41
10:00 KUNDRA, Gautam 3 - 31
10:00 LIN, Shanru 3 - 32
10:00 LIVINGSTONE, Matthew Kris 4 - 41
10:00 LIVINGSTONE, Robert Thomas 3 - 37
10:00 LOPEZ, Nelson 3 - 35
10:00 LOWOJA, Amina Robert 4 - 41
10:00 LYONS, Jamie Nicole 4 - 41
10:00 LYTTLETON, Timothy David John 3 - 32
10:00 MACKAY, Fabian Tristan 3 - 31
10:00 MAGISTRO, Raymen George 3 - 32
10:00 MASATORA, Andy Onslow 3 - 32
10:00 MCCARTHY, Kevin Roy 4 - 41
10:00 MCCORMICK, Peter Bernard 4 - 41
10:00 MCGOVERN, Trevor Brenton Davidson 3 - 32
10:00 MCLEISH, Robert William 3 - 31
10:00 MCWHIRTER, Wayne Alan 3 - 32
10:00 MHAISONKLANG, Kawintida 3 - 32
10:00 MIDDLETON, Paula 4 - 41
10:00 MILLER, Kierah Jade 4 - 42
10:00 MILLS, Dennis John 4 - 42
10:00 MINOLETTI SAZO, Sergio Andres 3 - 31
10:00 MITSIKAS, Eleni Christina 3 - 32
10:00 MOHEN, James Phillip 3 - 31
10:00 MORRISON, Rene Doris 3 - 31
10:00 NEALE, Laura Louise 3 - 32
10:00 NELSON, Clark James 4 - 41
10:00 NEMETH, JULIA 3 - 32
10:00 NEPHA-RHEEM, Daniel Emor 4 - 41
10:00 NONIS, Matthew Joe-Gerard 3 - 32
10:00 OBORNE, Nardia Justin 3 - 31
10:00 OKEY, John Lenard 4 - 42
10:00 O'REILLY, Christopher Daniel 4 - 42
10:00 OWENS, Daniel Mark 3 - 31
10:00 PAKU, Hoani Kevin Charles 3 - 32
10:00 PAPOTTO, Michael Anthony Edward 3 - 31
10:00 PATEL, Falguni Harsh 3 - 31
10:00 PENNY, Brett Gavin Brian 3 - 32
10:00 PENNY, Rueben Douglas 3 - 32
10:00 PICKETT, Jennifer Margaret Anne 3 - 32
10:00 POON, Kam-Chung 3 - 32
10:00 POWELL, Shaun Keith 3 - 32
10:00 PRIOR, Kirsty Simone Barbara 3 - 31
10:00 QUARTERMAINE, Joshua Thomas 4 - 42
10:00 QUARTERMAINE, Kenneth Eric 3 - 32
10:00 RAHMANI, Zabihullah 3 - 31
10:00 RAUNIYAR, Rahul 3 - 31
10:00 Richards, Michael Leonard 3 - 32
10:00 RILEY, Helen Narelle 4 - 41
10:00 RINALDI, Steven John 4 - 42
10:00 ROBINS, Dylan Michael 4 - 42
10:00 RODD, Glen Gregory Arthur 3 - 32
10:00 SALIBA, Jonah James Maxwell 3 - 32
10:00 SANDERS, Jennifer Louise 4 - 41
10:00 SCHULTZ, Andrew Peter 4 - 41
10:00 SIKORA, Paul Caesar 3 - 32
10:00 SINGH, Pritpal 4 - 42
10:00 SIROKI, NATASHA 3 - 32
10:00 SMITH, Charles Douglas 4 - 41
10:00 SOMERS, Kody Rhett 3 - 31
10:00 SPENCER, Michael James 4 - 41
10:00 SPUTORE, Marc Damian 3 - 31
10:00 Starke, Simon Ashley 4 - 42
10:00 STEWART, MARGARET 3 - 35
10:00 STONE, Neil Frederick 4 - 42
10:00 SWIFT, Michael Zachari Luke 3 - 35
10:00 TAYLOR, Adrian Russell 4 - 41
10:00 TREES, Michael Heikki 3 - 31
10:00 TUCKER, Donna 4 - 41
10:00 VALLE GUELL, David 4 - 41
10:00 VAN SANTEN, Jarred Ashley 4 - 42
10:00 WALLACE, David 3 - 32
10:00 WALLAM, Kade Dennis Rowan 4 - 41
10:00 WARREN, Michael Steven 3 - 32
10:00 WEBSTER, Kellen Dean Allen 3 - 31
10:00 WILKIE, Kimberly Anne 3 - 32
10:00 WINMAR, Leanne Marie 4 - 41
10:00 WOODS, Noelene Janet 3 - 31
10:00 XIE, Michael Ge 4 - 41
10:00 YUSUF, Mohamud Mohamed 3 - 32
10:00 Zahedi Shamami, Arash 5 - 58
10:00 ZYGADLO, Samuel Jon 3 - 35
11:00 BUTT, Tristan Cale 5 - 55
11:00 COULSON, Ronald George 5 - 55
11:00 HUNTER, Mitchell James 5 - 55
11:00 JOHNSON, Robert Edward 5 - 55
11:00 RILEY, Bradley Dale 5 - 55
11:00 SMART, Samuel Dudley 5 - 55
11:00 TAYLOR, Michael Gary 5 - 55
11:00 WALLIS, David Lindsey 5 - 55
12:00 BARTORILLO, Travis John 3 - 35
12:00 CARPIO, Clifton William 3 - 35
12:00 CREUSOT, David Peter 3 - 35
12:00 MARTIN, Ryan Aston 3 - 35
12:00 MCNALLY, Leigh Brent 3 - 35
12:00 WOODS, Bianca Jade 3 - 35
14:15 AZZALINI, Simon Edward 5 - 55

Civil Listing
Applications/Trial
09:30 Godfrey v Unknown DOUG 6724 2017 9 - 91
09:30 Redfern v Wynne GCLM 6512 2016 9 - 91
CTC/Trial
09:30 Bikram Original Hot Yoga Perth v Red Tiger Activewear PTY LTD CTC 6487 2017 9 - 92
09:30 Farrell v Audi Australia CTC 6285 2017 9 - 92
09:30 J & T ACCOUNTING SERVICES PTY LTD v KAMPOENG TASIK PTY LTD CTC 6511 2017 9 - 92
09:30 MISHKE BROMFIELD PTY LTD v LEONARDO CONSTRUCTION PTY LTD CTC 6600 2017 9 - 92
09:30 Read v TREVOR`S LANDSCAPE SERVICES CTC 6344 2017 9 - 92
10:00 Housing Authority v Kitto RSTN 5225 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 Aylmore & Associates v Harrington MINOR 7175 2016 9 - 94
10:00 City of Cockburn v Armstrong GCLM 19475 2015 9 - 94
10:00 GE CAPITAL FINANCE AUSTRALIA v PHATH GCLM 3254 2015 9 - 94
10:00 Lamattina v Santella RSTN 366 2017 9 - 94
10:00 NMH Asset Management ATF nundies investment trust v Bwealthy Australia Pty Ltd MINOR 14723 2016 9 - 94
10:00 Regal Cement & Sales Pty Ltd v Carralls Pty Ltd GCLM 4103 2017 9 - 94
10:00 Robinson & Anor v Griffiths & Anor GCLM 15490 2011 9 - 94
11:00 Carr & Co Divorce & Family Lawyers Pty Ltd v Saraceni GCLM 16990 2016 9 - 94
11:00 City of Kwinana v Evans GCLM 3002 2016 9 - 94
11:00 CLAIRS KEELEY v SCIARESA GCLM 5960 2010 9 - 94
11:00 COPLAND v SINGH GCLM 13229 2016 9 - 94
11:00 Deputy Commissioner of Taxation v BICK GCLM 14570 2016 9 - 94
11:00 McAteer v Wain GCLM 5084 2016 9 - 94
11:00 Mihailovs v Danella Holdings Pty Ltd MINOR 14415 2016 9 - 94
12:00 Paterson & Dowding Pty Ltd v HARVEY GCLM 14993 2016 9 - 94
14:15 SIMONETTA v Troy Pintabona and Mustang Holdings (WA) Pty Ltd both trading as partners under the name and style of Crypton Autos GCLM 15972 2015 9 - 94
Pre-Trial Conference
09:00 Milosevic v Kumar & Anor GCLM 16500 2016 7 - 7.2
09:00 PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v HOLDEN GCLM 8593 2016 7 - 7.1
09:30 Bold Park Community School v HALL GCLM 11154 2016 7 - 7.2
09:30 Spiteri v Surmin GCLM 1662 2017 7 - 7.1
10:00 ALLIED FORKLIFTS PTY LTD v CLASSIC MINERALS LIMITED & Anor GCLM 20483 2016 7 - 7.1
10:00 Breitag v MotoMax CTC 375 2017 7 - 7.2
10:30 Casserly v Bai GCLM 2061 2017 7 - 7.1
10:30 COM - AL WINDOWS PTY LTD v The Airen Trust T/A Airen Constructions GCLM 19425 2016 7 - 7.2
11:00 Johnson v Mauk GCLM 2181 2017 7 - 7.2
Restraining Order Court
09:30 Cheary v Perks RO 879 2017 5 - 57
09:30 Janscak v Supayati RO 1357 2017 5 - 57
09:30 McDarra v Walton RO 429 2017 5 - 57
09:30 SHORTALL v Devries RO 740 2016 5 - 57
09:30 Walton v McDarra RO 3290 2016 5 - 57
Trial Court
10:00 Culleton v Bell RO 2005 2016 3 - 36
10:00 Culleton v Bertola RO 2006 2016 3 - 36

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
09:00 BROOKING, Sherika Jaimie Lee Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ABBOTT, Jasmine Tamara Court Room 1
09:00 ADAMS, Daniel Charles Court Room 1
09:00 BLAKE, Rhysah Nazarine Court Room 1
09:00 BOBANAC, Matko Court Room 1
09:00 BORROWS, William Edward Court Room 1
09:00 BRANS, Ehren Liam Court Room 1
09:00 CALGARET, Cecilia Lorraine Court Room 1
09:00 Cieslik, Jason Court Room 1
09:00 COOK, Benjamin Allan Court Room 1
09:00 CORREIA, Franco Joao Court Room 1
09:00 DAVIES, Patrick Andrew Court Room 1
09:00 DAVIS, Rochelle Joy Court Room 1
09:00 DE AGRELA, Dony Court Room 1
09:00 DE BOER, Melissa Anne Court Room 1
09:00 DUNCAN, Shauna Niamh Court Room 1
09:00 Farmer, Charles Roy Court Room 1
09:00 FLORES SANCHEZ, Claudia Karen Court Room 1
09:00 GOUGH, Louise Jane Court Room 1
09:00 GRUNDL, Matthias Thomas Court Room 1
09:00 GULIN, Kristina Court Room 1
09:00 HANSSON, Aleasha Christine Court Room 1
09:00 HARRIS, Storm Kelly Court Room 1
09:00 HARRIS, Thelmarose Hilda Louise Court Room 1
09:00 HINAKI, Aaron Alfred Te Uruhoa Court Room 1
09:00 HUMES, Leonie Maureen Court Room 1
09:00 INDICH, Brittany Joan Court Room 1
09:00 INDICH, Dominic Court Room 1
09:00 JAKIMOWICZ, Troy Darren Court Room 1
09:00 JAMES, Brett Court Room 1
09:00 KNOX, Joel Anthony Court Room 1
09:00 KNOX, Robert James Court Room 1
09:00 LACEY, Ryan Gregory Court Room 1
09:00 MARTIN, Adelle Lorna Court Room 1
09:00 MATTHEWS, Dean Adam Court Room 1
09:00 MATTHEWS, Marcus Jacob Court Room 1
09:00 MCLARTY, JIM Court Room 1
09:00 MCMULLEN, Storm Lesley Court Room 1
09:00 MELLADO, Rachel Dorothy Court Room 1
09:00 MORTON, Patricia Dawn Court Room 1
09:00 MOW, Luke Simeon Court Room 1
09:00 MUNRO, Gavin Donald Court Room 1
09:00 O'DEA, Alex Akiba Court Room 1
09:00 PARFITT, Larissa Anne Ruby Court Room 1
09:00 PARFITT, Lucinda Adrienne Katelyn Court Room 1
09:00 PARKER, Jayden Lee Court Room 1
09:00 PICKETT, TYSON Court Room 1
09:00 PLUG, Jason Court Room 1
09:00 RANDALL, Ashley Davyd Court Room 1
09:00 Round Table Roofing Pty Ltd Court Room 1
09:00 SABLICH, Mathew Frank Court Room 1
09:00 SCHMITT, Megan Joanne Court Room 1
09:00 SQUIBB, Danny Peter Court Room 1
09:00 STAMP, Leigh James Francis Court Room 1
09:00 STEWART, Shondelle Leeanne Court Room 1
09:00 TERRY, Jak Edward Court Room 1
09:00 TIMMS, Briony Rose-Lee Court Room 1
09:00 VENAGIAM, Purmasivan Court Room 1
09:00 VINCENT, Boadicea Nonanda Court Room 1
10:00 BENNETT, Bradley Leonard Court Room 2
10:00 BOURESLAN, Reslan Nadim Court Room 3
10:00 LEAHY, Robert Kiama Court Room 3
10:00 MEEHAN, Albert John Court Room 3
10:00 NG'ANG'A, Duncan Njoroge Kariuki Court Room 3
10:00 SCHULZE, JAMIE Court Room 2
10:00 Stoddart, Brenton Simon Court Room 2
10:00 SWEENEY, JAMES Court Room 3

Civil Listing
Domestic Violence Court
09:00 Butterfield v IDDON RO 310 2017 Court Room 3
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Rayner v Department of Transport EDL 718 2017 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 COLLARD, Robert Austin Courtroom 3
09:30 LAM, Thanh Toan Courtroom 3
10:00 BELLOTTIE, Daniel Jon Courtroom 1
10:00 BRINDLEY, Jake Andrew Courtroom 1
10:00 CAMERON, Brett Ian Courtroom 1
10:00 FITZSIMMONS, Thomas Douglas Courtroom 1
10:00 GEORGE, Eilene Doris Courtroom 1
10:00 GEORGE, Percy Thomas Courtroom 1
10:00 GILBERT, Karina Anne Courtroom 1
10:00 HENRY, Mitchell Courtroom 1
10:00 IRVINE, Jayden James Courtroom 1
10:00 KICKETT, Revel John Courtroom 1
10:00 MOTLAP, Kale James Courtroom 1
10:00 OLIVER, Victor Jordan Courtroom 1
10:00 PATIENT, Shane William Courtroom 1
10:00 RATTIGAN, Clinton George Courtroom 1
10:00 ROWLAND, ROBERT Courtroom 1
10:00 RYAN, Andrew Harold Courtroom 1
10:00 SHAY, Jeremy Ernest Courtroom 1
10:00 STEELE, Anthony Joseph Courtroom 1
10:00 STOTHERS, Eric Tui Courtroom 1
10:00 WATTS, Ashleigh May Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
10:00 YOUNG v The Director General of Transport EDL 117 2017 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 AKUT AKUT, Deng Panchol Courtroom 2
09:30 ASPEY, Heather Courtroom 2
09:30 BALUCH, MAJID ALI Courtroom 2
09:30 BARKER, Andrew Laurence Courtroom 2
09:30 BEKKER, Brittany Jean Courtroom 2
09:30 BLACKFORD, Kara Louise Courtroom 2
09:30 BODNEY, Corey Phillip Courtroom 2
09:30 BROUGHTON, Kerrie Dawn Courtroom 2
09:30 CLARK, PATRICK Courtroom 2
09:30 CONE, William Terrence Courtroom 2
09:30 CORPORAAL, Sian Lindsey Courtroom 2
09:30 COYNE, Lynette Pamela Courtroom 2
09:30 CROOK, Brett Alan Courtroom 2
09:30 Cunningham, Johannes Jurie Courtroom 2
09:30 DAINTON, Bradley Robert Courtroom 2
09:30 DARCH, Shaun Stephen Courtroom 2
09:30 DEARBORN, Travis James Courtroom 2
09:30 DOULIS, John Raymond Courtroom 2
09:30 FARMER, Karlene Rose Courtroom 2
09:30 GEARY, Raymond William Courtroom 2
09:30 GIMM, Colin Frederick Courtroom 2
09:30 HALLIWELL, Brendan James Coubourne Courtroom 2
09:30 HART, Jolene Rose Courtroom 2
09:30 HARTMANN, Russell John Courtroom 2
09:30 HASSANYAR, Hamid Courtroom 2
09:30 HILLS, James Kieron Courtroom 2
09:30 HOYLE, Benjamin James Courtroom 2
09:30 JOK, Chol Courtroom 2
09:30 JONES, Chanelle Marie Courtroom 2
09:30 Kalaji, Marhaf Courtroom 2
09:30 KHEHRA, Harjinder Singh Courtroom 2
09:30 KING, Joshua Walter John Courtroom 2
09:30 KING, Sarah Louise Courtroom 2
09:30 LARTER, Daniel Kyle Courtroom 2
09:30 LOADER, Thomas James Courtroom 2
09:30 MASON, Alysha Louise Courtroom 2
09:30 MCGAVOCK, Johnny Anthony Courtroom 2
09:30 MORRISON, Malisha Annette Courtroom 2
09:30 NOTARGIACOMO, Shona Ellen Courtroom 2
09:30 PARRY, Mark Courtroom 2
09:30 PETERS, Robert Andrew Courtroom 2
09:30 PETERS, Steven Mark Courtroom 2
09:30 PINCAR, Adam Ivan Courtroom 2
09:30 ROBERTS, Mason James Ingelby Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Shaun Courtroom 2
09:30 SAMARDALI, Laith Courtroom 2
09:30 SARAJLIC, Dzemal Courtroom 2
09:30 SAVAGE, Jade Carmen Courtroom 2
09:30 SAYER, Tylam Jan Courtroom 2
09:30 Slater, Ashley Scott Courtroom 2
09:30 STRONELL, Michael James Courtroom 2
09:30 TATE, Chloe Allesandra Chanel Courtroom 2
09:30 WARD, Dalton John Courtroom 2
09:30 WINMAR, Eldine Charles Patrick Courtroom 2
09:30 WOOD, Jonathan Richard Courtroom 2
09:30 WOODS, Shaun Michael Courtroom 2
10:00 ALOSI, Michael Anthony Courtroom 3
10:00 BAKER, Marie Ann Courtroom 3
10:00 BARRON-SULLIVAN, Daniel Frank Courtroom 3
10:00 BATESON, Kirsty Tara Courtroom 3
10:00 BEAN, Shannon Gary Courtroom 3
10:00 BEATTIE, BRANDON PHILLIP Courtroom 3
10:00 BECKER, Jake Dylan Courtroom 3
10:00 BENNETT, Luke William Courtroom 3
10:00 BERTINA, Elisabeth Anne Courtroom 3
10:00 BETT, Michael Kiptanui Courtroom 3
10:00 BRACHE, Troy Christopher Courtroom 3
10:00 BRANCO, Yurri Jorge Da Cunha Courtroom 3
10:00 BRANKOVIC, Rebecca Anne Courtroom 3
10:00 BRIGGS, Jack Philip Courtroom 3
10:00 BROUGHTON, Apirana Courtroom 3
10:00 BUESER, Charisse Buerra Courtroom 3
10:00 BUTLER, Andrew Guy St John Courtroom 3
10:00 BUTLER, Paul Malcolm Courtroom 3
10:00 CAMPBELL, Deane Michael Courtroom 3
10:00 CARROLL, Rachael Healy Courtroom 3
10:00 CHARLTON, DANIELLE MARGARET Courtroom 3
10:00 CIVELLO, Donna Leanne Courtroom 3
10:00 COLLIER, Matthew Brian Courtroom 3
10:00 COMBES, Tina Marie Courtroom 3
10:00 COX, Kyle John Courtroom 3
10:00 DANCEY, Marrinya Lululla Courtroom 3
10:00 DOUGLAS, Lauren Maree Courtroom 3
10:00 DUNBAR, Kym Michelle Eugene Courtroom 3
10:00 EDGINTON, Steven Colin Courtroom 3
10:00 ERUTOE, Rosemary Mabel Tuterangi Courtroom 3
10:00 EVANS, Luis Michael Courtroom 3
10:00 FAIRBAIRN, Graham Albert Courtroom 3
10:00 FALETOI, Lasi Courtroom 3
10:00 FRASER, Ian Geoffrey Courtroom 3
10:00 GEDDES, Matthew Roger Courtroom 3
10:00 GIBBS, Luke Cameron Courtroom 3
10:00 HAMENYIMANA, Jackson Courtroom 3
10:00 HEALEY, Bradley William Scott Courtroom 3
10:00 HEWER, Lea Anne Helen Courtroom 3
10:00 HORSLEY, Benjamin Courtroom 3
10:00 INDICH, Bevan Alex Courtroom 3
10:00 JELLEFF, Scott Ian James Courtroom 3
10:00 JENSEN, Adrian Lee Courtroom 3
10:00 JOSE, JADE Courtroom 3
10:00 KEEGAN, Arran Courtroom 3
10:00 KELMAN, Raymond John Courtroom 3
10:00 KING, Tabtim Courtroom 3
10:00 LE, Dat Tien Courtroom 3
10:00 LOWRY, Shantelle Louise Courtroom 3
10:00 MARSTERS, Rudolf Theo Tuaraufei Courtroom 3
10:00 MCCARTHY, Aaron John Courtroom 3
10:00 MCKINNON, Todd Luke Courtroom 3
10:00 MERRITT, Kylie Ann Courtroom 3
10:00 MERZ, Alex Anthony Courtroom 3
10:00 MITCHELL, Paul Michael Courtroom 3
10:00 MONK-KARIPA, Jade Leonard Dylan Courtroom 3
10:00 MOORCOCK, Timothy Hamish Courtroom 3
10:00 MORRIS, Linda-Anne Courtroom 3
10:00 MUHAMMAD ARIFF BIN ROSLI Courtroom 3
10:00 MULLEN, Joshua Matthew James Courtroom 3
10:00 MURRAY, Dylan Courtroom 3
10:00 Oakes, Harrison Gareth Courtroom 3
10:00 ORMEROD, Troy William Courtroom 3
10:00 PARKER, Timothy Courtroom 3
10:00 POCPOC, Nicole Gem Courtroom 3
10:00 PROSSER, Cory Daniel Courtroom 3
10:00 QUINN, Bradley Scott Courtroom 3
10:00 RADZEVICIUS, Jason Peter Courtroom 3
10:00 RAUKAWA, Leigh Courtroom 3
10:00 RICHARDSON, Louise Marie Courtroom 3
10:00 RILEY, Corey Neville Courtroom 3
10:00 ROBERTS, Matthew William Courtroom 3
10:00 ROBINSON, Richard Michael Courtroom 3
10:00 RODDA, Debbie Lee Courtroom 3
10:00 ROGERS, David Paul Courtroom 3
10:00 ROLLO, Leon Thomas Courtroom 3
10:00 ROWAN, Brett John Courtroom 3
10:00 RYLANDS, Patrick Fenton Courtroom 3
10:00 SALEH, Brett James Courtroom 3
10:00 SALLIE, Taahir Courtroom 3
10:00 SCHOE, Richard Lourens Courtroom 3
10:00 SOMMER, Scott Robert Courtroom 3
10:00 STRAWBRIDGE, John Trent Courtroom 3
10:00 THOMPSON, Ross William Courtroom 3
10:00 TIMU, Michael Tehau Takiri Courtroom 3
10:00 TIPPER, Jason Courtroom 3
10:00 TURNER, Ainsley Dianna Courtroom 3
10:00 WATTERS, Melissa Ann Courtroom 3
10:00 WHITE, Christopher Joseph Courtroom 3
10:00 WILKINSON, Veronique Constance Courtroom 3
10:00 WILSON, Danielle Kotahi Agnes Courtroom 3
10:00 WOOD, Benjamin Mitchell Patrick Courtroom 3
10:00 WOODCROFT, Bradley Kevin Courtroom 3
10:00 ZOCCALI, Nathan Peter Domenic Courtroom 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 Budzinski v Department of Transport EDL 1185 2017 Courtroom 3
09:00 Courtney v Department of Transport EDL 1174 2017 Courtroom 3
09:00 McLeod v Department of Transport EDL 1203 2017 Courtroom 3
09:00 Zaccaria v Department of Transport EDL 1106 2017 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:00 FOLEY, Roberta Rose Court 3 Magistrates Court
09:00 JOHNSON, Heath Colin Court 3 Magistrates Court
09:00 WELLS, Shelley May Court 3 Magistrates Court
10:00 AXON, Stephen Jack Court 3 Magistrates Court
10:00 BUGG, David Keith Court1 Children's/Community Court
10:00 COLEMAN, Kym Michael Court 3 Magistrates Court
10:00 COVE, Brianna Court1 Children's/Community Court
10:00 CRESP, Joseph Andrew Court1 Children's/Community Court
10:00 CROSS, Joshua Luke Court 3 Magistrates Court
10:00 DAWKINS, Robert Peter Court 3 Magistrates Court
10:00 DIMER, Daniel Ian Court 3 Magistrates Court
10:00 EDWARDS, Kassim Shannon Court1 Children's/Community Court
10:00 EDWARDS, Sonia Marie Court1 Children's/Community Court
10:00 GIBSON, Andrew Court1 Children's/Community Court
10:00 GLEESON, Mark Charles Court 3 Magistrates Court
10:00 GOWANS, James Peter Court 3 Magistrates Court
10:00 GRAHAM, Justin Scott Court1 Children's/Community Court
10:00 HARRIS, Edward Charles Court1 Children's/Community Court
10:00 HARTLEY, Sage Traval Court 3 Magistrates Court
10:00 HENRY, Zachary John Court1 Children's/Community Court
10:00 Jennings, Brett Steven Court 3 Magistrates Court
10:00 JILBA, Terraine Rosemary Court 3 Magistrates Court
10:00 KEMPTON, Dale John Court1 Children's/Community Court
10:00 KOOPS, Andrew Robert Court 3 Magistrates Court
10:00 LANS-MUDGEDELL, David Edward Court 3 Magistrates Court
10:00 MAYHEW-MCKEAGG, Rhani Jayde Court 3 Magistrates Court
10:00 MOGRIDGE, Sydney Court 3 Magistrates Court
10:00 MUNMURRIE, Dylan Ralf Court 3 Magistrates Court
10:00 NEWLAND, Richard Albert Court 3 Magistrates Court
10:00 NYBO, Brian Joseph Court 3 Magistrates Court
10:00 OWEN, Robin James Court1 Children's/Community Court
10:00 PARSISSONS, Bryan Douglas Court 3 Magistrates Court
10:00 PELLY, Robert William Court1 Children's/Community Court
10:00 POLAK, Darren Patrick Court1 Children's/Community Court
10:00 POLAK, Darren Patrick Court 3 Magistrates Court
10:00 RING, David John Court1 Children's/Community Court
10:00 ROBERTSON, Priscilla Court1 Children's/Community Court
10:00 SHAW, Delwyn Shannon Court 3 Magistrates Court
10:00 SMITH, Darren Court 3 Magistrates Court
10:00 SMITH, Terrance Wayne Albert Court 3 Magistrates Court
10:00 TAYLOR, Derek Jute Court1 Children's/Community Court
10:00 THOMAS, Fabian Court 3 Magistrates Court
10:00 THOMAS, Zaine Laurence Court1 Children's/Community Court
10:00 VENTURINI, Bradley John Court1 Children's/Community Court
10:00 WHITE, Tyler Sean Court1 Children's/Community Court
10:00 WHITE-TATE, Harley James Court 3 Magistrates Court
10:00 WYLDE, Luke Peter George Court 3 Magistrates Court
14:15 DIMER, Matthew Farron Court 3 Magistrates Court
14:15 KHAN, Virginia Ann Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 EJAI, Wayne Tudor Courtroom 1
09:00 GILBERT, Adrian Thomas Courtroom 1
09:00 HACKETT, David James Courtroom 1
09:00 WESCOMBE, Adrian Thomas Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Fleming Hishon AU Pty Ltd v Sulento & Anor RSTN 124 2017 Courtroom 1
09:00 Letizia v Minchin & Anor RSTN 32 2017 Courtroom 1
09:00 Newbey & Anor v Monnif Pty Ltd ACN 127 106 245 RSTN 108 2017 Courtroom 1

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
09:00 DOYLE, CHRISTOPHER Courtroom 1
09:00 POLLARD, Allan Damien Courtroom 1
09:00 TREASURE, Lynton Gene Courtroom 1
09:00 WALLAM, Martika Courtroom 1
09:30 REID, Jason William Courtroom 1
09:30 WATSON, Neville Troy Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v Lomas RSTN 21 2017 Courtroom 1
09:00 LYNAM v WHITE RO 28 2017 Courtroom 1
09:00 MARTIN v Department of Transport EDL 24 2017 Courtroom 1
09:00 O'HALLORAN v Department of Transport EDL 23 2017 Courtroom 1

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 ALBERTS, Gilbert Scott Court Room 1
09:00 BEEBE, Jethro Ethan Paul Court Room 1
09:00 BIRCH, Anne Carolynne Court Room 1
09:00 CALLAGHAN, Allan Leo Court Room 1
09:00 CARLTON, Shannon Court Room 1
09:00 COX, Thomas Harold Philippians Court Room 1
09:00 FARRER, Sean Jon William Court Room 1
09:00 GEORGE, Maree Court Room 1
09:00 GRIFFITHS, Delany Coral-Lee Court Room 1
09:00 JOHNSON, Roderick Joseph Court Room 1
09:00 MARNGA, Jake Court Room 1
09:00 NARRIER, Paul Edward Court Room 1
09:00 NUNGATCHA, Rachel Court Room 1
09:00 PADDY, George Court Room 1
09:00 ROBERTS, Timothy George Court Room 1
09:00 TAX, Patrick Court Room 1
09:00 VELDHUIZEN, Aaron Marinus Court Room 1
09:00 WARD, Dennis Sydney Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ABRAHAM, Sonya Marie Courtroom 1
09:30 KIHARA, Joseph Njoroge Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Andrews v Wellman RO 266 2016 Courtroom 1
09:30 Andrews v Wellman RO 267 2016 Courtroom 1
09:30 Lanciano v Brough RSTN 1498 2016 Courtroom 1
09:30 METCALFE v Department Of Transport EDL 689 2017 Courtroom 1
09:30 Wellman v Andrews RO 226 2016 Courtroom 1
09:30 Wellman v Andrews RO 605 2016 Courtroom 1

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
09:30 AHERNE, Jeremy James Court Room 1
09:30 BORINELLI, Mitchell Peter Court Room 1
09:30 CORBETT, Brent John Court Room 1
09:30 DUIGNAN, Adrian Michael Court Room 1
09:30 POGGI, Julia Lisa Court Room 1
09:30 RICHARDS, Adam Troy Court Room 1
09:30 STANLEY, Joanne Louise Court Room 1
09:30 Veitch, Tamara Court Room 1
09:30 WEBB, Peter Jay Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00 Shire of Nungarin v Williams GCLM 3163 2017 Registrars Chambers
10:00 Shire of Nungarin v Williams GCLM 3164 2017 Registrars Chambers
10:00 Shire of Nungarin v Williams GCLM 3165 2017 Registrars Chambers

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 BOLITHO, Clare Louise Courtroom 1
09:00 CRADOCK, Scott Reid Courtroom 1
09:00 George, Lisle Rebecca Courtroom 1
09:00 SHEPHERD, Stephen Eric Kepa Courtroom 1
10:00 BROWNING, Adam John Courtroom 2
10:00 HEARN, Steven Philip Courtroom 2
10:00 MILNER, David John Courtroom 2

Civil Listing
Court 2 Civil
09:00 Rafferty v Johnston RO 405 2017 Courtroom 2
Residential Tenancies
09:30 Access Housing Australia v Rice RSTN 798 2017 Conference Room
09:30 Bandarian v Wallace RSTN 820 2017 Conference Room
09:30 Batchelor & Anor v Patel RSTN 983 2017 Conference Room
09:30 Bennet v Manera RSTN 1060 2017 Conference Room
09:30 Biancotti & Anor v Geracitano & Anor RSTN 533 2017 Conference Room
09:30 Cuculoski v Eathorne RSTN 1194 2017 Conference Room
09:30 Dinh v Dickson RSTN 1182 2017 Conference Room
09:30 Do v Mather RSTN 1033 2017 Conference Room
09:30 Fitzgibbon v Alfili RSTN 1115 2017 Conference Room
09:30 Gillman v Perceval RSTN 1140 2017 Conference Room
09:30 Hale v Hickmott RSTN 935 2017 Conference Room
09:30 HASLUCK v Greenhalgh & Ors RSTN 1128 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Baxter RSTN 1090 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Clampit RSTN 643 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Dewar RSTN 2392 2016 Conference Room
09:30 Housing Authority v Jones RSTN 1089 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Langford RSTN 876 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Lenhard RSTN 1100 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Phillips RSTN 388 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Prosser RSTN 2280 2016 Conference Room
09:30 Housing Authority v Smit RSTN 508 2017 Conference Room
09:30 Housing Authority v Woods RSTN 2281 2016 Conference Room
09:30 Housing Authority v Ximenes RSTN 1097 2017 Conference Room
09:30 Josemans v Smith RSTN 1183 2017 Conference Room
09:30 Kevan v Kouka RSTN 1096 2017 Conference Room
09:30 Knight & Anor v Garlett RSTN 1175 2017 Conference Room
09:30 McLeod v Slater RSTN 1143 2017 Conference Room
09:30 Molesini v Whitehead & Anor RSTN 1135 2017 Conference Room
09:30 Monaco v Gleed RSTN 1114 2017 Conference Room
09:30 Mueller v McPartland RSTN 412 2017 Conference Room
09:30 Muller v Arendse RSTN 868 2017 Conference Room
09:30 Neap Holdings Pty Ltd v Rodoreda RSTN 1113 2017 Conference Room
09:30 O'grady & Anor v Williums RSTN 699 2017 Conference Room
09:30 Owen v Scheulin RSTN 1072 2017 Conference Room
09:30 PATEL v PIGRAM RSTN 1141 2017 Conference Room
09:30 Pomery & Anor v Ross & Anor RSTN 1137 2017 Conference Room
09:30 Sahni v Young RSTN 1118 2017 Conference Room
09:30 Stephenson v Fox RSTN 1120 2017 Conference Room
09:30 Tolich v Moses RSTN 1232 2017 Conference Room
09:30 West Gold Pty Ltd v Cassidy RSTN 1197 2017 Conference Room
09:30 Young v Ajayi RSTN 1149 2017 Conference Room

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 BAGSHAW, Sally-Ann Court Room
10:00 BARKER, Emma Lillian Court Room
10:00 BARNETT, Adam David Court Room
10:00 BOLTON, Lana Louise Court Room
10:00 BULLEN, Michael James Court Room
10:00 BUSS, Daniel Luke Court Room
10:00 CAIN, Leaona Margaret Court Room
10:00 CATMORE, Wayne Robert Court Room
10:00 CHENUE, Timothy James Court Room
10:00 DORANT, Cortney Marie Court Room
10:00 FOSTER, Treena Dione Court Room
10:00 HESLINGTON, Grant Michael Court Room
10:00 HUDSON, John Court Room
10:00 JACK, Daniel Bryan Court Room
10:00 KJELLGREN, Mark Anthony Court Room
10:00 LICENCE, Cory Leonard John Court Room
10:00 MAHER, Donna Marie Court Room
10:00 MAHONY, Wayne Sands Court Room
10:00 MARINELLI, Damien Lou Court Room
10:00 Mcdonald, Graham William Court Room
10:00 MCNAMARA, Amanda Louise Court Room
10:00 MILES, Mark Thomas Court Room
10:00 MONGOO, Rueben James Court Room
10:00 MUNN, Carrie Anne Court Room
10:00 NICHOLLS, Clint Owen Court Room
10:00 PATTON, Glen James Michael Court Room
10:00 PENEHA, Waimiere Tuahine Court Room
10:00 PENNY, Raylene Anne Court Room
10:00 PETRICKOVIC, Danielle Maree Court Room
10:00 PIKE, Peter Ronald Court Room
10:00 PINKERTON, DAVID Court Room
10:00 PRIOR, Kristan Liam Court Room
10:00 PRIOR, Melissa Glenis Court Room
10:00 PURNELL, Travis Valentine Court Room
10:00 RAMSAY, Philip Gilbert Court Room
10:00 REYNOLDS, Steven Troy Court Room
10:00 RUSSELL, Sally Jean Court Room
10:00 Slater, Bridgette Elaine Court Room
10:00 SLATER, Simone Judith Kathleen Court Room
10:00 SPRATT, Jordan James Court Room
10:00 SPRY, STEPHEN Court Room
10:00 TAYLOR, Alfred Aaron Court Room
10:00 TAYLOR, Ryan Nepia Court Room
10:00 THOMAS, Grant Steven Court Room
10:00 THOMAS, Michael Ross Court Room
10:00 THOMPSON, Jordan Daniel Anthony Court Room
10:00 THOMPSON, Nathan Daniel Court Room
10:00 Thornton, Steven Robert Court Room
10:00 TOLLETT, Danny John Court Room
10:00 WATERS, Jessica Jayne Court Room
10:00 WILKIE, Richard Alan Court Room
10:00 WRIGHT, Daniel James Court Room

Civil Listing
Restraining Order Court
09:30 Bosworth v Potter RO 108 2017 the Courtroom
09:30 Bosworth v Potter RO 109 2017 the Courtroom

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ALEXANDA, Codie James Courtroom 1
09:30 ANDELA, Kristie-Anne Maree Courtroom 1
09:30 ANNANDALE, Kyle George Courtroom 1
09:30 BARDEN, Alexis Michael Charles Courtroom 1
09:30 BLANCH, Halley Panders Courtroom 1
09:30 D'ARCY, HARLEY Courtroom 1
09:30 FERDINAND, MICHAEL Courtroom 1
09:30 FORD, Josephine Mildren Irene Courtroom 1
09:30 FORD, KEVIN Courtroom 1
09:30 FYFFE, Beau Andrew James Courtroom 1
09:30 GAMBLE, Jasmine Ashlee Courtroom 1
09:30 GOULTER, Cale Peder Courtroom 1
09:30 GREED, Michael David Courtroom 1
09:30 HALL, Louise Shirley-Anne Courtroom 1
09:30 HARRIS, Debra Kay Courtroom 1
09:30 HEALEY, Tyla Dion Alan Dave Courtroom 1
09:30 HEATH, Lauren Mary Anne Courtroom 1
09:30 HOLCOMBE, Christopher Courtroom 1
09:30 HOOGENBOOM, Willem George Courtroom 1
09:30 HURA, Maddeson-Blu Mary Courtroom 1
09:30 JOHNNEY, Lila Graham Courtroom 1
09:30 JOHNSTON, Matthew Wade Courtroom 1
09:30 KLIMCZAK, Cindie Lee Courtroom 2
09:30 LILA GRAHAM, Johnney Courtroom 1
09:30 Lukaitis , Christopher Courtroom 1
09:30 MACDONALD, Jamie Robert Courtroom 2
09:30 MANN, Victoria Louise Courtroom 1
09:30 MCCAW, Aimee Fay Courtroom 1
09:30 MCLAUGHLIN, Daniel John Francis Courtroom 1
09:30 MCMILLAN, Allen Mace Courtroom 1
09:30 MCPHILLIPS, Anthony Courtroom 1
09:30 MILTON, Brianna Marie Courtroom 1
09:30 MONEY, Chantelle Michele Courtroom 1
09:30 MORTIMER, Mark Leonard Courtroom 1
09:30 NICHOLSON, Zack Douglas Courtroom 1
09:30 NIGHTINGALE, Mellissa Sue Courtroom 1
09:30 OLDRIDGE, Ashley Micheal Edward Courtroom 1
09:30 PANOU, Alex Peter Courtroom 1
09:30 PETERSON, Jakeb Ty Courtroom 1
09:30 PFLAUM, Joe Ryan Courtroom 1
09:30 PIDDINGTON, Jason Barry Courtroom 2
09:30 PLAISTED, DANIEL Courtroom 1
09:30 ROSEN, Brandon Guy Kym Courtroom 1
09:30 RYAN, Rhian Lee Courtroom 1
09:30 SARCIA, Micheal James Courtroom 1
09:30 SHAW, David John Courtroom 2
09:30 SLATER, Leslie Ian Courtroom 1
09:30 SMITH, Brittany Chaneece Dawn Courtroom 1
09:30 SULLY, Troy Daniel Courtroom 1
09:30 SUPLJEGLAV, Petar Courtroom 1
09:30 SWARRIS, Christopher Paul Courtroom 1
09:30 THOMAS, Glenn Stephen Courtroom 1
09:30 TOAL, Steven Paul Courtroom 1
09:30 TUSSLER, Rodney William Courtroom 1
09:30 WHITE, Barry Kevin Courtroom 2
09:30 WILKINS, Daniel John Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
09:30 Barber v Jefferee RO 186 2017 Courtroom 2

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Terry Richard Courtroom 1
09:00 BERO, Saika Cshezack Courtroom 1
09:00 BIN AMAT, Patrick Darren Courtroom 1
09:00 BRAND, Nathaniel Courtroom 1
09:00 BROCKMAN, Leanne May Courtroom 1
09:00 BROWN, Trent Thomas Courtroom 1
09:00 BUNG, Kieran Courtroom 1
09:00 BUNWARRIE, Donny Courtroom 1
09:00 CARNAMAH, Rekisha Everlyn Brigitte Courtroom 1
09:00 Carson, Andrew Robert Courtroom 1
09:00 CHAMPION, Keith John Courtroom 1
09:00 CLEMENT, Darren Leo Courtroom 1
09:00 CLINCH, Sage Harrysyn Courtroom 1
09:00 CORBETT, Russell James Courtroom 1
09:00 FRANKLIN, David Henry Courtroom 1
09:00 GINGER, Lindsay Bob Courtroom 1
09:00 GINGER, Preston Zanel Courtroom 1
09:00 GORDON, Cyril Courtroom 1
09:00 HALL, Tyhannah Marie Courtroom 1
09:00 HOKIANGA, Damian Andre Courtroom 1
09:00 HOKIANGA, Tyrone Troy Courtroom 1
09:00 HUSSAINI, Mohammad Mehdi Courtroom 1
09:00 JACKAMARRA, Philomena Theresa Courtroom 1
09:00 JACKSON, Noel Peter Courtroom 1
09:00 JAMES, Arnold Courtroom 1
09:00 JONES, Kingsley Johnothan Courtroom 1
09:00 LAWRENCE, Peta Narelle Courtroom 1
09:00 LAWRENCE, Vernon Courtroom 1
09:00 LEES-MULHOLLAND, Jackson Kenneth Courtroom 1
09:00 LENNARD, Corey Wade Courtroom 1
09:00 LIMBIE, Eugenia Courtroom 1
09:00 LONG, Eric Courtroom 1
09:00 LONG, Ronald Raymond Courtroom 1
09:00 LY, Sam Sang Courtroom 1
09:00 MASON, Patricia Courtroom 1
09:00 MCATEER, Martin Mccallum Courtroom 1
09:00 MCDONALD, Shane Charles Courtroom 1
09:00 MCPHEE, Stephen James Courtroom 1
09:00 MITCHELL, Rhonda Courtroom 1
09:00 MURPHY, Gavin James Courtroom 1
09:00 NANALA, Cheryl Courtroom 1
09:00 Ness, Wayne Anthony Courtroom 1
09:00 NEWLAND, Kristina Claire Courtroom 1
09:00 NJANA, Charlie Courtroom 1
09:00 PEARSE, Eve Marie Courtroom 1
09:00 POLLY, Vera Margaret Courtroom 1
09:00 QUARTERMAINE, Donovan Jason Courtroom 1
09:00 RIVERS, Violet Jane Courtroom 1
09:00 ROGERS, Darrien Courtroom 1
09:00 ROGERS, Steven Courtroom 1
09:00 RYAN, Gregory John Courtroom 1
09:00 RYDER, Reece James Courtroom 1
09:00 SAMBO, Kirwin Robert Courtroom 1
09:00 SESAR, David James Courtroom 1
09:00 SIDDON, William Courtroom 1
09:00 SMITH, Shaun William Courtroom 1
09:00 SNOOK, Dean William Jnr Courtroom 1
09:00 UGLE, Bevan John Courtroom 1
09:00 WARD, Luke Courtroom 1
09:00 WATSON, Ben Wade Courtroom 1
09:00 WILALANG, Charleston John Courtroom 1
09:00 WILLALANE, Payden Courtroom 1
09:00 WILLALANE, Robert Jack Courtroom 1
09:00 WINMAR, Ethan Robert Courtroom 1
09:00 YOUNG, Peter Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C Trial
10:00 Not Published PC 126 2008 Court Room 2
10:00 Not Published PC 150 2008 Court Room 2

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 1 2017 Court Room 2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 480 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 481 2014 Court 5
09:00 Not Published PC 538 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 2 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 3 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 6 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 15 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 16 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 17 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 528 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 529 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 530 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 531 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 189 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 190 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 191 2017 Court 5
09:01 Not Published PC 488 2014 Court 5
09:01 Not Published PC 21 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 22 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 23 2015 Court 5
09:01 Not Published PC 420 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 4590 2012 Court 5
09:02 Not Published PC 430 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 308 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 417 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 299 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 99 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 100 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 134 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 209 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 213 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 214 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 215 2017 Court 5
P and C Interim App/Hearing
09:30 Not Published PC 12 2017 Court 3
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:00 Not Published PC 217 2014 Court 5
11:00 Not Published PC 218 2014 Court 5
11:00 Not Published PC 5 2016 Court 5
11:00 Not Published PC 6 2016 Court 5
15:00 Not Published PC 118 2017 Training Room
15:00 Not Published PC 119 2017 Training Room

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Court 2
09:00 Not Published PC 10 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 11 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 12 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 13 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 11 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 2 2017 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 3 2017 Courtroom 1

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
12:00 Not Published PC 2 2017 Courtroom 1

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Site Inspection
09:30 Carlean v City of Joondalup DR 365 2016 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
10:00 Battaglia v Nami Construction Pty Ltd CC 1393 2016 5 - 2
10:00 O'Halloran & Anor v WA Bathrooms Pty Ltd CC 523 2017 2 - 6
10:00 WA Bathrooms Pty Ltd v O'Halloran & Anor CC 290 2017 2 - 6
11:00 Toughside Pty Ltd v Hammerling & Anor CC 464 2017 4 - 4
Deputy President's List
10:30 Starkie & Anor v Department of Water DR 51 2017 1 - 6
11:00 Adamson v Pereira CC 767 2017 1 - 6
11:00 Brindal v Mercy Care Ltd CC 542 2017 1 - 6
11:00 Green v Speedway Sedan Racing Club CC 646 2017 1 - 6
11:30 Polish Ethnic School Inc. v Psuj & Anor CC 339 2017 1 - 6
DR Mediation
10:00 Teissier v Commissioner of State Revenue DR 47 2017 1 - 11
14:00 Automotive Properties Pty Ltd v Presiding Member of Metro Central Joint Development Assessment Panel DR 115 2017 2 - 7
14:00 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 84 2017 1 - 7
14:00 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 85 2017 1 - 7
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 4530 2016 5 - 1
10:00 Not Published GAA 935 2017 4 - 6
10:00 Not Published GAA 932 2017 3 - 6
11:00 Not Published GAA 924 2017 4 - 6
12:00 Not Published GAA 947 2017 5 - 1
12:00 Not Published GAA 994 2017 4 - 6
12:00 Not Published GAA 984 2017 3 - 4
14:00 Not Published GAA 958 2017 4 - 6
HR Oral Reasons
14:00 Not Published GAA 1036 2017 5 - 3
VR Mediation
10:00 Medical Board of Australia v Jaboury VR 32 2017 1 - 7

Back to Top