Today's Court Listings

The daily court lists for: 24 May 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00 MAZUR, Vance Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:45 KING v O'SULLIVAN & Anor CIV 1712 2019 7 - 710
11:30 MOLNAR v PHILIPSZ CIV 1529 2019 7 - 710
Civil Trial
09:00 Jensen v Nationwide News Pty Limited & Anor CIV 1535 2016 4 - 42
Judges Special Appointment
10:00 BGC Contracting Pty Ltd v Cliffs Asia Pacific Iron Ore Pty Ltd CIV 2405 2018 6 - 607
Judgment SC
10:00 TEC Hedland Pty Ltd v The Pilbara Infrastructure Pty Ltd CIV 3060 2017 3 - 35
10:30 JKC AUSTRALIA LNG PTY LTD v CH2M HILL COMPANIES, LTD & Ors CIV 2584 2018 4 - 43
Mediation Conference - Judge
10:00 NAYLOR v JANSSON & Ors CIV 2388 2018 8 - 814
Registrars Special Appointment
09:45 WISE v WISE CIV 3024 2018 8 - 803
10:00 KIRMAN & Anor COR 207 2018 6 - 606
Taking of Accounts
10:00 Cheng v Lam & Ors CIV 1706 2015 9 - 906

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 SMITH, BRADLEY DEAN 4 - 4-3

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
10:00 WELLINGTON, May Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00 Druery, Marcus Glanville Court No. 6

No Civil Listing for Today.



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 FIORE, Domenic James Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AL RUBEY, Mahedi 3 - 3-1
09:00 BATURI, Ali Reza 4 - 4-2
09:00 BOLAND, Jay Erik 3 - 3-1
09:00 CAMPBELL, Stephen James 3 - 3-1
09:00 COLLINS, Wrenley Ike Warrick 3 - 3-1
09:00 DEKENS, Robert William Patrick 3 - 3-1
09:00 EDWARD, Byron Brodee 3 - 3-1
09:00 ELDON, Jason Heath 3 - 3-1
09:00 ERCEG, Justin Leonard Cane 3 - 3-1
09:00 FARMER, Kirsty Jade 3 - 3-1
09:00 FERNIE, Jack Patrick 3 - 3-1
09:00 GEORGANIS, Lefteris 3 - 3-1
09:00 GOODINGS, Bryce 3 - 3-1
09:00 HABTE, Daniel Haile 3 - 3-1
09:00 HART, Shane Robert 3 - 3-1
09:00 HORNE, Roland 3 - 3-1
09:00 HU, Xinming 3 - 3-1
09:00 Hussain, Azhar 4 - 4-2
09:00 JONES, Aeisha 3 - 3-1
09:00 LARSEN, Luke Joshua 3 - 3-1
09:00 MALIN, Finn Miachael 3 - 3-1
09:00 MARTIN, Niroshan Chaminda 3 - 3-1
09:00 MC INTOSH, Franklin James 3 - 3-1
09:00 MCKELLAR, Soren Patrica 3 - 3-1
09:00 MOGRIDGE, Felix Lawrence 3 - 3-1
09:00 MORGAN-HALL, Aaron David 3 - 3-1
09:00 MUSULIN, Allen David 3 - 3-1
09:00 PAIN, Rory Stewart 3 - 3-1
09:00 PHAM, Thi Tuyet 3 - 3-1
09:00 PUTLAND, James Ainslie 3 - 3-1
09:00 REID, John Kennith 3 - 3-1
09:00 REID, Tony Ryan 3 - 3-1
09:00 RILEY, Greg William 3 - 3-1
09:00 RILEY, Joshua James 3 - 3-1
09:00 RYAN, Arthur 3 - 3-1
09:00 SAYDEE, Dennis Nyantee 3 - 3-1
09:00 SEBO, Cameron James 3 - 3-1
09:00 SIMON, Yanis Adam 3 - 3-1
09:00 SMITH, Michael James 3 - 3-1
09:00 SMITH, William Edward 3 - 3-1
09:00 SPENCER, Elana Marie 3 - 3-1
09:00 STARKEY, Jordon Lockhart 3 - 3-1
09:00 TAAVAOMALII, Peter Petelo 3 - 3-1
09:00 TAYLOR, Gavin Dean 3 - 3-1
09:00 TRAN, Thi 3 - 3-1
09:00 TRAYNER, Callum James Alexander 3 - 3-1
09:00 TRAYNER, Callum James Alexander 3 - 3-1
09:00 VO, Lon Ta 3 - 3-1
09:00 WALLABY, Jeremy Murphy Ray 3 - 3-1
09:00 WILLIAMS, Kathleen Gwen 3 - 3-1
09:00 WILLIAMS, Kathleen Gwen 3 - 3-1
09:00 WILLIAMS, Kathleen Gwen 3 - 3-1
09:00 WILLIAMS, Ricky James 3 - 3-1
09:15 BRIENE, Shawn Matthew 4 - 4-2
09:15 DEBONO, Jamie Charles 7 - 7-1
09:30 GORE, Desmond 5 - 5-2
09:30 KADIBIL, Cliffy 4 - 4-4
10:00 ADELINE, Wayne Christ 7 - 7-2
10:00 ANGWIN, Brett Vincent 5 - 5-1
10:00 ARMSTRONG BEDFORD, Somhairle Douglas 7 - 7-2
10:00 ASHWORTH, John Walter Noel 7 - 7-2
10:00 ASSAAD, Ebraheem Mohommed 7 - 7-2
10:00 ASSAAD, Imran Khlied 7 - 7-2
10:00 BABAKARKHIL, Maywand 7 - 7-2
10:00 BENNETT, Graham 7 - 7-2
10:00 BROWN, Lucia Frances 7 - 7-2
10:00 CARLYON, Allan Raymond 5 - 5-3
10:00 CARPIO, Jordan Ronald 2 - 2-1
10:00 CARRALL, Richard James 7 - 7-2
10:00 CLARKE, Jordan Peter 2 - 2-2
10:00 COLVILLE, Danica-Lee 7 - 7-2
10:00 COSTELLO, Rebecca Louise 5 - 5-1
10:00 COXALL, Robin Stanley 7 - 7-2
10:00 DE SOUSA, Joshua Michael 7 - 7-2
10:00 FAM, Chaney John 7 - 7-2
10:00 FITZGERALD, Jannel Ann 7 - 7-2
10:00 FITZGERALD, Simon Jeremy 2 - 2-2
10:00 GUTTRIDGE, Peter John 7 - 7-2
10:00 HANSEN, JARRED 7 - 7-2
10:00 HAWORTH, Scott 2 - 2-1
10:00 HENNING, Gerald John Kieth 7 - 7-2
10:00 HUNT, Brett Andrew 5 - 5-3
10:00 INCE, Ryan 7 - 7-1
10:00 JESSUP, Mathew Adrian 5 - 5-1
10:00 JEWELL, Blake Cameron 7 - 7-2
10:00 JONES, Dennis Ian 5 - 5-3
10:00 JONES-MOURISH, Jeremy James 5 - 5-3
10:00 KAKAR, Abaseen 7 - 7-2
10:00 KAU, Brooke Jane 6 - 6-2
10:00 KAZEMI, Fariborz 7 - 7-2
10:00 KERNUTT, Michael 7 - 7-2
10:00 MCKELVIE, Michael Nathan 7 - 7-2
10:00 NAYLOR, Garrick Mayne 7 - 7-2
10:00 PANICCIARI, Matthew John 7 - 7-2
10:00 PANOMARENKO, Wayne Mark 7 - 7-2
10:00 PARRY, Neil Maxwell John 7 - 7-2
10:00 PEDRETTI, Paul 4 - 4-1
10:00 PEREIRA, Cory 7 - 7-2
10:00 PICKETT, Carlos 4 - 4-1
10:00 PIHU-SMITH, Danielle Amy 7 - 7-2
10:00 SACCA, Brendan 7 - 7-2
10:00 SALEH, Ibraheem 7 - 7-2
10:00 SANTOS, Luis 7 - 7-2
10:00 Shave, Ashley Haynes 7 - 7-2
10:00 SIMON, Andrew Jon 7 - 7-2
10:00 SNOWBALL, David Bruce 4 - 4-1
10:00 STEWART, Ericka Louise 2 - 2-2
10:00 THATCHER, Kirk Anthony 7 - 7-2
10:00 TOWEH, Charles 7 - 7-2
10:00 VIDICH, Jason Michael 7 - 7-2
10:00 WADE, Kerry Graham 7 - 7-2
10:00 WINMAR, Clayton Thomas 7 - 7-2
11:30 ANAGNOSTOPOULOS, George 3 - 3-1
11:30 FLAVEL, Peter Graham 3 - 3-1
12:00 SINCLAIR, Jamie Lee 5 - 5-4
14:15 LADHAMS, Benjamin Charles 4 - 4-2

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
14:15 BABIC v MCNAUGHTON CIVO 160 2019 1 - 1-2
14:15 Gasper v Nulis Nominees Pty Ltd & Another CIV 2063 2017 1 - 1-2
14:15 I R v Inn Mahogany Creek CIV 2900 2018 1 - 1-2
Judges Chambers
10:30 DWYER v The Director General of Transport CIVO 2 2019 1 - 1-3
10:30 Trott & Another v Rajoo CIV 1393 2019 1 - 1-3
11:00 Han v Teagle CIV 3882 2014 1 - 1-3
11:00 KINGSLEY v LEE CIVO 145 2019 1 - 1-3
Judges Special Appt- Civil
11:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 112 2018 1 - 1-3
14:15 Alflouji v Saunders CIV 399 2017 1 - 1-1
Pre-Trial Conference DC
09:30 Biscoe v Kim CIV 2068 2018 1 - Lvl-1
09:30 Doddy v Tabloid Pty Ltd CIV 1503 2016 1 - Lvl-1
09:30 Haddad v Bonser CIV 2680 2017 1 - Lvl-1
09:30 Pringle v Tabloid Pty Ltd CIV 1502 2016 1 - Lvl-1
09:45 BOARDMAN v SPOTLESS GROUP LIMITED CIV 2790 2018 1 - Lvl-1
09:45 LAMERS v IACOPETTA CIV 4605 2018 1 - Lvl-1
10:00 Alkafagy v Miller CIV 1382 2018 1 - Lvl-1
10:00 Eastcott v Offer CIV 487 2018 1 - Lvl-1
10:00 GUZZO v FOWLER CIV 2970 2018 1 - Lvl-1
10:00 Sterndale v Santhiyappillai & Another CIV 977 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 Pitrau v API Management Pty Ltd CIV 270 2019 1 - 1-2
09:30 Tang v The Trustee for TWU Superannuation Fund CIV 2540 2018 1 - 1-2
10:00 APACIA Pty Ltd (A.C.N. 112 571 758) v Versaci CIV 4812 2018 1 - 1-2
10:00 WATKINS v INTERNATIONAL INSTITUTE OF BUSINESS & TECHNOLOGY (AUSTRALIA) PTY LTD CIV 1103 2019 1 - 1-2
10:00 WEN v TANG-BAKER & Ors CIV 1133 2019 1 - 1-2
Special Directions
09:45 Cotte v Ciputra CIV 1132 2017 1 - 104

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00 BRENNAN, Kurtis Dennis Courtroom 2
10:00 LAUDER, Rommel Allan Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
09:00 GRAHAM, Cameron Nicholas Court 4 Jury Court
10:00 MCINTYRE, Taleshia Lee Court 4 Jury Court
14:15 DANN, Timothy Edward Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 BARKER, Robert Alan Court Room 3
14:00 BOLTON, Nigel Phillip Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 PAUL, PETER Armadale Court 3
09:00 SMITH, SANDRA MARIE Armadale Court 3
09:30 ABRAHAM, Christopher Dale Armadale Court 1
09:30 AL BADER, Zahra Armadale Court 2
09:30 BANKS, Andy Armadale Court 2
09:30 BARRY, Shimona Lee Armadale Court 2
09:30 BEILKEN, April Louise Armadale Court 1
09:30 BELL, Mathew George Armadale Court 2
09:30 BERWICK, Darren Francis Armadale Court 2
09:30 BONIFACIO, Jack Edward Armadale Court 2
09:30 BORE, Brooke Leigh Armadale Court 2
09:30 BORG, Natalie Marie Armadale Court 1
09:30 BRADFORD, Troy William Armadale Court 2
09:30 BROWN, Stephen Ryan Armadale Court 2
09:30 BROWN, Tennielle Marie Armadale Court 1
09:30 CARRIVICK, Jamie Paul Armadale Court 2
09:30 CLARK, Dwane Robert George Armadale Court 2
09:30 CLINCH, Graeme Mark Armadale Court 2
09:30 COONEY, Mitchell Armadale Court 2
09:30 COOPER, Kaya Armadale Court 2
09:30 CRATCHLEY, Thomas Jeffrey Armadale Court 2
09:30 DE BOER, Gregory James Armadale Court 1
09:30 DRYSDALE, Samuel Robert Allan Armadale Court 1
09:30 DUNN, Stephanie Louise Armadale Court 1
09:30 DYJAK, Alan Josef Armadale Court 1
09:30 EDMONDS, Rasselle Harata Armadale Court 1
09:30 ENNOR, Amy Joy Armadale Court 2
09:30 FORD, Jason Paul Armadale Court 1
09:30 GALLAGHER, Lesley Armadale Court 1
09:30 GARLETT, Kingsley Dean Armadale Court 1
09:30 GIBBS, Shane Keith Armadale Court 1
09:30 GILROY, Kacy Maree Armadale Court 2
09:30 GOSPER, Wayne Bradley Armadale Court 2
09:30 GRIEVES, James Patrick D'Artanion Armadale Court 2
09:30 GWILLIAM, Corey Michael Armadale Court 1
09:30 HARDMAN, Daniel Paul Armadale Court 1
09:30 HARFIELD, William James Armadale Court 2
09:30 HOGERMEER-FUDURIC, Raquel Chloe Louise Armadale Court 1
09:30 HOLLOWAY, Jessica Sarah Armadale Court 2
09:30 HULETT, Kate Victoria Armadale Court 2
09:30 HUMES, Bronson Daryl Armadale Court 1
09:30 JONES, Madison Odessa Rose Armadale Court 2
09:30 LANE, Tamika Marie Armadale Court 1
09:30 LANG, Kayla Ann Armadale Court 2
09:30 LEEK, Sheree Miranda Armadale Court 2
09:30 LEESON, Helen Rosemarie Armadale Court 2
09:30 LINNET, Cheyne Thor Armadale Court 2
09:30 MARSH, Joseph Tumanako Te Whaiti Armadale Court 2
09:30 MCCARTHY, Kieran Sean Armadale Court 2
09:30 MCCARTHY, Shane Patrick Armadale Court 2
09:30 MCCORRY, James Stephen Armadale Court 1
09:30 MCKAY, Emma Priscilla Armadale Court 2
09:30 MILLER, Kevin Jacky Armadale Court 1
09:30 MOURISH, Tamara Narelle Armadale Court 2
09:30 MULLARKEY, Josephine Amelia Nata Armadale Court 1
09:30 O'CANNA, Patrick Gilou Ricky Armadale Court 1
09:30 OLDRIDGE, Shannon Kieth Armadale Court 2
09:30 PANIZZA, Chantelle Elizabeth Armadale Court 1
09:30 PARKER, Jessica Mary Armadale Court 1
09:30 PAYNE, Anita Claire Armadale Court 2
09:30 RAINES, Mathew Armadale Court 1
09:30 RANELLI, Tanika Jane Armadale Court 2
09:30 RATLIFF, Glenn David Armadale Court 2
09:30 REEVES, Dean Wayne Armadale Court 2
09:30 ROWE, Cheryl Ann Armadale Court 2
09:30 SCHUTZ, Tracey Jacinta Armadale Court 1
09:30 SINGH, Harpreet Armadale Court 1
09:30 SMITH, Bevan Hamiora Armadale Court 2
09:30 SMITH, Troy Patrick Armadale Court 2
09:30 SPARK, Jesse James Armadale Court 2
09:30 TANMUOH, Joash Johanna Armadale Court 1
09:30 TEN VAANHOLT, Mitchel Jake Armadale Court 1
09:30 THOMPSON, Alex Ross Armadale Court 1
09:30 TOGNOLINI, Luke John Armadale Court 1
09:30 VOCISANO, Joshua Eugene Armadale Court 2
09:30 WAI, Julie Ruth Armadale Court 2
09:30 WILKES, Leroy Mitchell Armadale Court 2
09:30 WISHART, Scott Leslie Armadale Court 1
09:30 WOOLAWAY, Kane Armadale Court 1
09:30 WOULLEMAN, Christopher John Armadale Court 1
09:30 WRIGHT, Nathan John Armadale Court 2
09:30 ZREIK, Ibrahim Armadale Court 1
10:00 BERIHUN NEGASH, Abera Armadale Court 2
10:00 MALUAL, Akoi Mayor Armadale Court 2
10:00 TAYLOR, Darren Robert Armadale Court 2
10:00 YAKSICH, Sharon Lee Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 BRIDGE, Jason Wade Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 ALDWORTH, Scott Court Room 1
10:00 ANDERSON, David John Court Room 1
10:00 CHILCOTT, Megan-Anne Court Room 1
10:00 GARLETT, Kyle Lindsay Court Room 1
10:00 GARLETT, Rayanne Louise Court Room 1
10:00 GARNER, Carolyn Anne Court Room 1
10:00 JAMIESON, Anthony Samuel Court Room 1
10:00 LOVE, Francis Shannon Court Room 1
10:00 MURPHY, GLENN DAVID Court Room 1
10:00 SNOW, Jessica Amy Court Room 1
10:00 TURNBULL, James Andrew Court Room 3
10:00 YEARSLEY, John Allen Court Room 1
14:15 HAINES, Benjamin Jay Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AMORA, Gavino Jr Licong 3 - 32
09:00 AUZU, Nathaniel Aliti 4 - 41
09:00 BALCOMBE, Nathan Sean 4 - 41
09:00 BARRY, Isatu Bobo 3 - 32
09:00 BENNETT, Paul James 4 - 41
09:00 BISHOP, Zak Thomas 4 - 41
09:00 BLASCO, Anthony 4 - 41
09:00 BRAZIER, Benjamin Paul 5 - 52
09:00 Carbone, Brooke Amanda 4 - 41
09:00 CARDILLO, Giancarlo Salvatore 4 - 41
09:00 CELANI, Gino Mario 4 - 41
09:00 CHAPMAN, Alan Scott 4 - 41
09:00 COTE, Roxanne Evelyn 4 - 41
09:00 DASS, Paul Rajan Anthony 4 - 41
09:00 DIXON, Hanny 3 - 32
09:00 ETOKA, Moonga Jacob 4 - 41
09:00 GAUVIN, Caroline Dee 4 - 41
09:00 GILCHRIST, Blake Stuart 4 - 41
09:00 GRIFFIN, Dion Ashley 4 - 41
09:00 HALICKI, Jessica Marie Frances 4 - 41
09:00 HALL, ANGELA 3 - 37
09:00 HIGHLEY, Gary Paul 4 - 41
09:00 HILL, Shannon Christine 5 - 52
09:00 ILICH, Brock David 4 - 41
09:00 JARVIS, Kai Jordan 4 - 41
09:00 LANDERS, Derek Christopher 4 - 41
09:00 LUCRE, Robert Clinton 4 - 41
09:00 MARTIN, Michael Ronald 4 - 41
09:00 MIOCEVICH, Luke John 5 - 52
09:00 NANNUP-GARLETT, Harold Signal 4 - 41
09:00 NATALE, Justin Edward 4 - 41
09:00 NGUYEN, Nhan Hoang Ngoc 4 - 41
09:00 OSBORNE, Roy Charles 4 - 41
09:00 PAONE, Franco 4 - 41
09:00 QUINLAN, Peter William 4 - 41
09:00 READ, Sarah Janette 4 - 41
09:00 ROBERTS, Glen Wayne 4 - 41
09:00 RUTHERFORD, Julian Rennald 3 - 32
09:00 SCHICKER, Isaac 4 - 41
09:00 TE KANI, Lukas 4 - 41
09:00 THIRUPATHY, Roshan 4 - 41
09:00 TROMBETTA, Benjamin James 3 - 32
09:00 WARD, Hugh 4 - 41
09:30 ALAYDRUS, Zahra 3 - 37
09:30 BERIHUN NEGASH, Abera 3 - 38
09:30 BOLTON, James 3 - 37
09:30 BOTES, Eric David 3 - 38
09:30 CAMPBELL, Stephen James 3 - 37
09:30 CHEGENI, Caroline Masunga 3 - 38
09:30 COLBUNG, Samantha Ann 3 - 37
09:30 COTTLE, Thomas Robert 3 - 38
09:30 COX, Crystal Bianca 3 - 37
09:30 EGAN, Derryn Reginald Brendon 3 - 38
09:30 FULKER, John Lawrence 3 - 38
09:30 GARLETT, Dayle Kevin 3 - 37
09:30 GEARY, David John 3 - 38
09:30 GIDGUP, Narrissa Marie 3 - 38
09:30 GREEN, Ryan Charles 3 - 38
09:30 HEWINS, Jacob Michael 3 - 37
09:30 HILL, Ieasha Eva Lorraine 3 - 37
09:30 HUMPHRIES, Carina Lee 3 - 37
09:30 JONES, Aeisha 3 - 38
09:30 JONES, Katrina Agnes 3 - 37
09:30 KELLY, Monica Mavis 3 - 37
09:30 KEMPTON, TROY MITCHELL 3 - 37
09:30 KING, RODNEY 3 - 38
09:30 LATIMER, Robert Steven 3 - 38
09:30 MOGRIDGE, Daniel Lee 4 - 42
09:30 PENNY, ADRIENNE 3 - 37
09:30 PETERSEN, Ronald James Emil 3 - 37
09:30 PHILLIPS, Tara Jane 3 - 37
09:30 PICKETT, Frank John 4 - 42
09:30 RILEY, Shirley Rose 3 - 37
09:30 RYAN, Arthur 3 - 38
09:30 TAYLOR, Mark Raymond 5 - 58
09:30 TRAYNER, Callum James Alexander 3 - 37
09:30 TRISCARI, Michael Vincent 3 - 38
09:30 VANDERKLEY, Ryan Cairain 3 - 37
09:30 WILLIAMS, Francis Frederick 3 - 38
09:30 WILMOT, Shaun Kenneth 3 - 37
09:30 WILSON, Michael John 3 - 38
09:30 YORKSHIRE, Jamie Bruce 3 - 37
09:45 LEWIS-NORDBERG, Jaykota Dain 3 - 37
09:45 SMITH, Nicholas Russell 3 - 37
09:45 WARE, Adrian Lee 3 - 37
10:00 ABEELACK, Rajnish 3 - 31
10:00 ABRAHAM, Mitchell Errol 5 - 52
10:00 ADAMS, Joel Rex 3 - 31
10:00 AL IDANI, Ahmad 5 - 52
10:00 AL TEMIMI, Ramla 5 - 51
10:00 ALLEN, John Desmond 5 - 51
10:00 ANDERSON, Cheyne 3 - 37
10:00 ANDERSON, Joseph Nicholas 5 - 52
10:00 ANDERSON, Veronica Pearl 5 - 52
10:00 ARBUCKLE, Corey Gary 5 - 52
10:00 ASHWIN, Dillon Keith James 3 - 37
10:00 AVILA, Ace Anthony 3 - 31
10:00 AYAD, Ali 5 - 51
10:00 BARR, Hilton 5 - 52
10:00 BARRY, Aguibu 3 - 32
10:00 BHEEKUN, Nabiilah 3 - 31
10:00 BOARDMAN, JOHN PAUL 5 - 51
10:00 BOWRING, Jason 3 - 37
10:00 BRASSEY, James Liam 5 - 52
10:00 BRINDLEY, James Gordon 5 - 52
10:00 BROAD, Daniel John 3 - 37
10:00 BUCKLEY, Daniel Shane 3 - 31
10:00 BUDAYASA, I Ketut 5 - 51
10:00 CARATTI, Allen Bruce 3 - 31
10:00 CARPIO, Clifton William 3 - 37
10:00 CARRO, Troy Robert 5 - 52
10:00 CHAMPION, Alfred Desmond 3 - 32
10:00 CHEE, William Woon Lian 3 - 31
10:00 CHEEDY, Fabian Eddie Shane 3 - 31
10:00 CLARK, Mathew John 3 - 32
10:00 CORNEY, Craig Stephen 5 - 52
10:00 COTTERILL, Renee Mary 5 - 52
10:00 COULSON, Erin Jayne 3 - 32
10:00 COYNE, Gerald Fredrick 3 - 37
10:00 CRAPPER, Matthew Wayne 3 - 31
10:00 CRESSALL, Ryan James 3 - 37
10:00 DALY, Scott Malcom 3 - 32
10:00 DAVIES, David Gareth 3 - 37
10:00 DEVEREUX, Philip Matthew 3 - 31
10:00 DIMOVSKI, Nikolce 3 - 31
10:00 DODD, Ben Douglas 3 - 37
10:00 DOVE, Ashley Robert 3 - 31
10:00 DUNCAN, Paul Robert 5 - 52
10:00 DUNHAM, Michael Bruce 3 - 31
10:00 EGAL ALI, Faysal 3 - 32
10:00 ERCEG, Justin Leonard Cane 3 - 37
10:00 EVERSDEN, Vanessa Lee 4 - 42
10:00 FITZGERALD, Simon Jeremy 5 - 52
10:00 FONTANA, Jasmin Rose 3 - 32
10:00 GAMA, Michael Lam 5 - 52
10:00 GARLETT, Roland Maxwell 5 - 52
10:00 GEE, Richard Ira 3 - 37
10:00 GEORGANIS, Lefteris 3 - 37
10:00 GIBSON, Daniel 5 - 52
10:00 GIUDICE, Tomaso Patrick 5 - 52
10:00 GONDOR, ANNIE 5 - 51
10:00 GOOGE, Rebecca Lee Anne 3 - 32
10:00 GOUGH, GUY BRYAN 5 - 51
10:00 GUNDRY, Mark William 3 - 31
10:00 HALE, Matthew 3 - 32
10:00 HAMLETT, John Patrick 3 - 37
10:00 HARRINGTON, Jake William Ewart 3 - 37
10:00 HARRIS, Daniel Lee 3 - 37
10:00 HARTCHER, Ciara Louise 3 - 31
10:00 HASANI, Guilin 5 - 52
10:00 HASSETT, Casey Marie 5 - 52
10:00 HAYES, Audrey 5 - 52
10:00 HEATH, Nicholas Robert 4 - 42
10:00 HEPBURN, George Charles 4 - 42
10:00 HICKS, Teleah Kym 3 - 32
10:00 HODGSON, Phillip Peter 5 - 52
10:00 HOLLOWAY, Tammie Lorraine 3 - 31
10:00 HOLMAN, Christopher Joseph 3 - 31
10:00 HOPGOOD, Jason Paul 3 - 31
10:00 HRSTIC, Nicole Mandy Marie 4 - 42
10:00 HUSSEIN, Felemon Elamin 5 - 52
10:00 ISAACS, Diontae James 3 - 32
10:00 ISAACS, Martin Luther 3 - 32
10:00 JONES, Matthew Moses 3 - 32
10:00 JONES-MOURISH, Jeremy James 4 - 42
10:00 KAKAR, Abaseen 5 - 52
10:00 KEARING, Percy James 3 - 37
10:00 KEE CHOR CHIEN 3 - 31
10:00 KELLY, Leo James 5 - 52
10:00 KELLY, Rhys Desmond 3 - 31
10:00 KHAN, Jassim 5 - 52
10:00 KIGO, Evans Njuguna 3 - 31
10:00 KLIMCZAK, Brett 3 - 37
10:00 KRAKOUER, Marty James 5 - 52
10:00 LA BIANCA, Davide Calogero 5 - 51
10:00 LAMB, Bradley John 3 - 31
10:00 LANGLEY, Jarred Chad 5 - 51
10:00 LARKINS, Rhyse Ashley 3 - 37
10:00 LAWRENCE, Gregory Colin 3 - 31
10:00 LITTLE, Michael Sean 3 - 37
10:00 LOCKITT, Max Charles 3 - 31
10:00 MAHER, PAUL ROBERT 3 - 31
10:00 MAITAI, Stacy Haeata 3 - 31
10:00 MANN, John Patrick 4 - 42
10:00 MANNING, Benjamin Russell 5 - 52
10:00 MARIAL, Angong Mamal 5 - 51
10:00 MARSHALL, David Lawrence 3 - 31
10:00 MATIC, Caris Anne 3 - 32
10:00 MATYEAR, Glen 3 - 31
10:00 MAY, Coral Shareka 5 - 52
10:00 MAY, Lois Cecillia 3 - 32
10:00 MCCORKELL, Jamie-Lee 3 - 31
10:00 MCCUMSTIE, Rohoni Ann 3 - 32
10:00 MCKAIN, Leanne 4 - 42
10:00 MCKEE, James Edward 5 - 51
10:00 MCNAMARA, Ryan John 5 - 51
10:00 MCNAMARA, Ryan John 4 - 42
10:00 MCPHERSON, Sian Alice 4 - 42
10:00 MEEHAN, Albert John 3 - 37
10:00 METCALF, Timothy John 3 - 31
10:00 MILES, Rebecca Jay 5 - 52
10:00 MILEVSKI, Mile 3 - 32
10:00 MITCHELL, Maurice Edward 5 - 52
10:00 MOHAMAD, Bahareia 3 - 31
10:00 MONCK, Samantha Ann 3 - 31
10:00 MORRISON, Colin-Andrew 5 - 52
10:00 MOYLE, Glenn Douglas 5 - 52
10:00 MUNNEE, Marques Redmond 3 - 32
10:00 MUSCA, Julian Aaron 5 - 51
10:00 MUSULIN, Allen David 5 - 52
10:00 MYLONAS, Michael George 5 - 52
10:00 NAIKEN, Derek James 3 - 37
10:00 NANNUP, Mark Jonathon 3 - 37
10:00 NARKLE, Breeanna Jade 5 - 52
10:00 NARRIER, Jason Lee 3 - 37
10:00 NEWMAN, Daniel Eliezer 3 - 32
10:00 NGUYEN, Thanh Hung 5 - 51
10:00 NGUYEN, Van Cuong 5 - 52
10:00 NICHOLLS, Benjamin Peter 3 - 31
10:00 NORTHARD, Adam Anthony 3 - 37
10:00 O'BRIEN, Jack William Marwick 3 - 32
10:00 OGILVIE, Grant Ashley 3 - 31
10:00 OLIVER, Sharna Kathleen 5 - 52
10:00 OOI, Christopher Shing Aik 5 - 52
10:00 ORMESHER, Mark Peter 4 - 42
10:00 OVENS, Bradley Stephen 4 - 42
10:00 PARSONS, Licinda Marni 3 - 31
10:00 PEHLIC, Hamish Mark 5 - 52
10:00 PEIRIS, Hewathanthrige Shavin Sahiru Kenneth 3 - 31
10:00 PELLEW, Elijah Darren 5 - 52
10:00 PEREJUAN, Robert John 5 - 51
10:00 PICKETT, Amanda Susan Elizabeth 5 - 52
10:00 PLAZINIC, Stefan 3 - 32
10:00 POTTER, Andrew Joseph 3 - 31
10:00 POUND, Anthony Robert 3 - 31
10:00 PRINCIPIO, Randy 3 - 32
10:00 PRIOR-CHIPPER, Kieran Colin Lance 3 - 37
10:00 PROSSER, Adam William 3 - 32
10:00 QUANN, Lindsay Edward 3 - 31
10:00 RAMACHANDRAN, Rameshan 3 - 37
10:00 RAMAGE, Jeni Ellen 4 - 42
10:00 RANDALL, Jessica Elizabeth 5 - 52
10:00 REHE, Sheenagh Jeanette 5 - 52
10:00 REID, Jennifer Michelle 5 - 52
10:00 RICH, Alexandra Susanne 3 - 31
10:00 RICHARDS, Hayden James 3 - 37
10:00 ROBINSON, Aaron Ward 3 - 32
10:00 RODD, Nicholas Terrance Mark 4 - 42
10:00 ROWSON, Joshua Ashleigh 5 - 52
10:00 RUGGIER, David George Edwin 3 - 31
10:00 RYDER, Jason Kingsley 3 - 32
10:00 SAFRANEK, Juraj 3 - 31
10:00 SANDILANDS, Steven Leslie 3 - 31
10:00 SCHOONDERWOERD, Patrick Daniel 3 - 31
10:00 SCHULTZ, Andrew Peter 3 - 31
10:00 SERIN, Ali Osman 3 - 32
10:00 SHARMA, Rishabh 3 - 31
10:00 Siklosi, Edda 5 - 51
10:00 SIKLOSI, Laszlo-Bela 5 - 51
10:00 SIMONSON-FERGUSON, William Micheal 5 - 52
10:00 SIMPSON, Liam John Horace 3 - 37
10:00 Smith, Jason Kevin 5 - 58
10:00 SMITH, Shaun David 3 - 32
10:00 SOKIRI, Emmanuel Simon 3 - 37
10:00 SPINKS, Leithan Vernon 3 - 32
10:00 ST CLAIR, Tiffany Jade 3 - 31
10:00 STACK, Penelopy Joyce 3 - 32
10:00 STEEL, Kyle Andrew 3 - 37
10:00 TAWHITAPOU, Karena Rongpoai Shane 3 - 32
10:00 TAYLOR, MATTHEW 5 - 51
10:00 TAYLOR, Tania Maria 5 - 52
10:00 THORNE, Jessara Rose 5 - 52
10:00 TOLEVSKI, Joni 5 - 52
10:00 TRABER, Benjamin Lee 3 - 37
10:00 TRUSCOTT, Corey Lee 3 - 31
10:00 TUCKER, Andrew Morris 5 - 52
10:00 UGLE, Charlene Marie 3 - 32
10:00 UGLE, Gladys Lorraine 5 - 52
10:00 VAN DER HEIJDE, Terry Silvano 5 - 51
10:00 VILLAR, Alexander Gene Marcelo 3 - 31
10:00 VUONG, Minh Tam 3 - 31
10:00 WACHIPA, Michael 3 - 37
10:00 WANG, Jing 3 - 31
10:00 WANG, Quang Shen 3 - 31
10:00 WEBB, Brendon Quintin 3 - 37
10:00 WEST, Sarah Louise 3 - 32
10:00 WHAKARAU, Ali Carlos Cassyus 3 - 37
10:00 WHEATLEY, Andrew 4 - 42
10:00 WHITING, Bianca Rose 5 - 52
10:00 WILBY, Michelle Lee 5 - 51
10:00 WILEY, Thomas James 3 - 31
10:00 WILKIE, Kimberly Anne 4 - 42
10:00 WILLIAMS, Grady Paul 3 - 32
10:00 WIMBRIDGE, Ronald Patrick 3 - 32
10:00 WINDROSS, Kevin 5 - 52
10:00 WOODMAN, Lisa 5 - 52
10:00 YAPPO, Jennifer Edith 3 - 32
10:00 YASINI, Antoine 5 - 51
11:00 BISSET, Kellie Marie 3 - 35
11:00 DAVEY, Michael Clifford Neil 3 - 35
11:00 KICKETT, Wayde Oliver 3 - 35
11:00 PETRIC, Carlos Edmund 3 - 35
11:00 SAMARDALI, Geoffrey 3 - 35
11:00 SMITH, Kimberlee Jade 3 - 35
11:00 STEPHENSON, Lianne Nicole 3 - 35
11:00 STROTHER, Brett Alexander 3 - 35
11:00 WITHERINGTON, Jana Renee 3 - 35
14:15 WARD, JUSTIN MICHAEL 5 - 52

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ACM GROUP LIMITED v FOLEY GCLM 13631 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v Martinez GCLM 15690 2015 7 - 71
09:30 American Express Australia Limited v Sampson GCLM 6486 2018 7 - 71
09:30 BESTRY v KARAKAYA MINOR 9181 2018 7 - 71
09:30 BUDKOVA v SCARTLETT CANTEEN PTY LTD T/A CAFFISSIMO ROO 1688 2019 7 - 71
09:30 CHANDLER MACLEOD GROUP LIMITED ACN NUMBER 090555052 v TAG ROO 4844 2019 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Smith GCLM 18608 2017 7 - 71
09:30 CITY OF LATROBE (ABN 92 472 314 133) v HLT INVESTMENTS PTY LTD (ACN 144 082 557) ROO 4800 2019 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v BONCHESTER HOLDINGS PTY LTD GCLM 11349 2016 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v ROBERTSON GCLM 11464 2016 7 - 71
09:30 Family Law Services Pty Ltd v BAILEY GCLM 9862 2018 7 - 71
09:30 Hall and Prior Aged Care Group v Akins GCLM 8319 2018 7 - 71
09:30 Laporte-Allan v Mobiletronix Solutions Australia Pty Ltd CTC 2127 2018 7 - 71
09:30 LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v MILLSON GCLM 4640 2018 7 - 71
09:30 MATER DEI COLLEGE v ALLEN & Anor GCLM 12718 2018 7 - 71
09:30 Pannett v Douglas, Stoebener, Trask RSTN 16411 2016 7 - 71
09:30 PASQUINI v BRIGGS GCLM 17368 2018 7 - 71
09:30 Quatorze Investments Pty Ltd (ACN 090 586 440) v Alvarez GCLM 10344 2018 7 - 71
09:30 Quatorze Investments Pty Ltd (ACN 090 586 440) v Natural GCLM 10346 2018 7 - 71
09:30 Ransberg Pty Ltd (ACN 009 468 464) v Switchrite Pty Ltd (ACN 600 240 659) & Anor GCLM 8348 2018 7 - 71
09:30 Town of East Fremantle v Parish & Anor GCLM 981 2018 7 - 71
09:30 UNITED WELDING FORCE PTY LTD v PALACE HOMES & CONSTRUCTION PTY LTD GCLM 14807 2018 7 - 71
14:15 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v GORMAN & Anor GCLM 13364 2018 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM Group Limited v Bailey GCLM 8638 2012 9 - 94
09:30 City of Cockburn v Namok GCLM 18585 2017 9 - 94
09:30 M & B Sales Pty Ltd v Taylor GCLM 10247 2016 9 - 94
09:30 Swinton Contract Flooring Pty Ltd v SANDRADA NOMINEES PTY LTD GCLM 3954 2013 9 - 94
09:30 The Anglican Schools Commission Incorporated v Allen GCLM 15401 2017 9 - 94
11:00 Blenkinsop & Anor v J-Corp Pty Ltd MINOR 4828 2015 9 - 94
12:00 JEZEBEL ENTERPRISES PTY LTD v JAYTONA PTY LTD GCLM 13361 2017 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
10:00 MARTINEZ & Anor v OSMAN & Anor RSTN 636 2019 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 BIDFOOD AUSTRALIA LTD (ACN 000 228 231) v MARIO & CLARA ENTERPRISES PTY LTD (ACN 162 435 458) ATF THE MORGAN & MANSOUR FAMILY TRUST AND MORGAN FAMILY TRUST T/AS OSCAR’S RESTAURANT CURRAMBINE & Ors GCLM 15970 2018 9 - 91
10:00 Krebs v David Vitasovic TA: Dove Campers & Melonie Investments Pty Ltd CTC 17165 2017 9 - 91
10:00 LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v CLANCY GCLM 13571 2017 9 - 91
10:00 MCALEER v TALEBI-DARESTANI MINOR 17263 2018 9 - 91
11:00 BARENDSE v FIXLE PTY LTD MINOR 4000 2019 9 - 91
11:00 Michael v Gorey GCLM 19867 2016 9 - 91
11:00 PRIMARIES OF WA PTY LTD v SUNPRIDE HOLDINGS PTY LTD & Ors GCLM 1466 2019 9 - 91
12:00 HANYANI v PAGES MINOR 2352 2019 9 - 91
Mediation Conference
14:15 Henry v Neopharma Technologies Limited & Ors GCLM 8404 2018 7 - 7.4
14:15 VAN REYK v NEOPHARMA TECHNOLOGIES LTD & Ors GCLM 10435 2018 7 - 7.4
14:15 Wagner v Neopharma Technologies Limited & Ors GCLM 8449 2018 7 - 7.4
Pre-Trial Conference
09:30 FENARI PTY LTD T/AS AUTODELTA v ADVANCED BUSINESS MARKETING PTY LTD MINOR 10912 2018 7 - 7.1
12:00 THE ACTORS' HUB AUSTRALIA PTY LTD v VISAGIE GCLM 13824 2018 7 - 7.2

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ABDULLAHI, Hamze Court Room 1
09:00 ADAMS, Shaun Anthony Court Room 1
09:00 ANDERSON, Tamara Farah Court Room 1
09:00 BERNHARD, Ronald Christoph Court Room 1
09:00 BROPHO, Sabrina Faye Court Room 1
09:00 BURT, Caitlin May Court Room 1
09:00 CARTNER, Leslie William Court Room 1
09:00 COLLARD, Brendon Mark Court Room 1
09:00 CONNON, Jayke David Court Room 1
09:00 COOMBE, Craig Ian Robert Court Room 1
09:00 CORRIGAN, Thomas Peter Court Room 1
09:00 CORTES, Gilberto Arnaldo Court Room 1
09:00 COTTIER, Wayne Douglas Court Room 1
09:00 CULLEN, Francis Victor Court Room 1
09:00 CUMING, Hamish Klay Court Room 1
09:00 DAVIES, Doris Court Room 1
09:00 DE SOUSA, Luis Miguel Court Room 1
09:00 DEL ROSARIO, Carmen Louise Court Room 1
09:00 DIXON, David Stuart Court Room 1
09:00 EDMONDS, Joshua John Robert Court Room 1
09:00 EGAN, Thomas Geoffrey Court Room 1
09:00 ELLIS, Leonard Raymond Court Room 1
09:00 ESMANIS, Ian Court Room 1
09:00 FREITAS, Manuel Alex Court Room 1
09:00 GARDNER, Emma Jean Court Room 1
09:00 GOME, Eldon Court Room 1
09:00 GRANGIER, Baptiste Jean Charles Court Room 1
09:00 GREAVES, Holly Maree Court Room 1
09:00 GREENGRASS, John William Court Room 1
09:00 HANNAY, David Court Room 1
09:00 HAYDEN-CAMPBELL CHANDLER, Denzel Alfred James Court Room 1
09:00 HEIN, Georgia Rose Court Room 1
09:00 HENWOOD, Dean Phillip Court Room 1
09:00 HORTON, Benjamin Edward Court Room 1
09:00 HOWELL, Benjamin Gary Court Room 1
09:00 JONES, Quade Karsum Court Room 1
09:00 KHAYAT, Amir Court Room 1
09:00 KITE, Jason Stanley Court Room 1
09:00 LYNDEN, Luke James Court Room 1
09:00 MALHO, Michelle Alison Court Room 1
09:00 MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 1
09:00 MATHEWSON, Jim Edward Court Room 1
09:00 MCKENZIE, Deborah Elizabeth Court Room 1
09:00 MILICEVIC, Pedrag Court Room 1
09:00 MILLER, Paula Anne Court Room 1
09:00 MILLS, Clayton Byron Court Room 1
09:00 MUHLING, Trent Issac Court Room 1
09:00 NARKLE, Clarkie Albert Court Room 1
09:00 NARKLE, Rohan Court Room 1
09:00 PARKER, Justin James Court Room 1
09:00 PAVLOVIC, Damir Court Room 1
09:00 PECK, Anthony James Court Room 1
09:00 PORTER, Adam John Court Room 1
09:00 QUELCUTTI, Matthew Court Room 1
09:00 RENNIE, Phillip John Court Room 1
09:00 RIZZO, Ozzi Court Room 1
09:00 ROBERTS, Justin Court Room 1
09:00 ROBINSON, Scott William Court Room 1
09:00 ROGOZ, Slawek Court Room 1
09:00 SAVAGE, Jennifer May Court Room 1
09:00 SEAL, Alicia Marie Court Room 1
09:00 SMITH, Trent Jason Court Room 1
09:00 SPOOR, Jason James Court Room 1
09:00 STAMP, Madeleine Marie Court Room 1
09:00 SUVALKO, Ben John Court Room 1
09:00 TAYLOR, Sheldon Troy Court Room 1
09:00 THOMPSON, Michael Geoffrey Court Room 1
09:00 TOOHEY, Sean Daniel Court Room 1
09:00 UGLE, Conan William Court Room 1
09:00 UGLE, Kelly May Court Room 1
09:00 VASQUEZ, Miguel Hernan Court Room 1
09:00 WAHAPA, Shane Raymond George Court Room 1
09:00 WARRELL, Vera Bonnie Christine Court Room 1
09:00 WILKINS, Joel Laurence Court Room 1
09:00 WILKS, Richard Graham Court Room 1
09:00 WRIGHT, Jordan Shannan Court Room 1
09:00 YAPPO, Mervyn Joseph Court Room 1
09:00 ZAPPIA, Kadin Peter Court Room 1
10:00 BRINDUSE, Mladen Daniel Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 BORGESE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 607 2019 Court Room 2
09:30 GRAHAM v Department of Transport EDL 1509 2018 Court Room 2
09:30 MEERALLY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 608 2019 Court Room 2
09:30 OBRIEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 616 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 AHMADI v RUMENS & Anor RSTN 569 2019 Court Room 3
10:00 BIFFIN & Anor v BREEN RSTN 484 2019 Court Room 3
10:00 BRYANT & Anor v KEEPA & Anor RSTN 604 2019 Court Room 3
10:00 BURNS & Anor v ALLEN RSTN 593 2019 Court Room 3
10:00 COX v SMITH & Anor RSTN 570 2019 Court Room 3
10:00 DAVIS v CLOSE RSTN 636 2019 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v DE GROOT RSTN 596 2019 Court Room 3
10:00 IVAN v FIGUEIRA RSTN 613 2019 Court Room 3
10:00 KAVIAN v CHUANG RSTN 598 2019 Court Room 3
10:00 LETIZIA & Anor v GRIGG RSTN 612 2019 Court Room 3
10:00 MENDES v KALINOWSKY RSTN 628 2019 Court Room 3
10:00 MORGILLO & Anor v ARMSTRONG & Anor RSTN 609 2019 Court Room 3
10:00 PILCHER & Anor v SOLOMON RSTN 546 2019 Court Room 3
10:00 WESTERN AUSTRALIAN LAND AUTHORITY v BLOCKLEY RSTN 476 2019 Court Room 3
10:00 WONG v NYASWENTA RSTN 493 2019 Court Room 3
11:00 City of Fremantle v Barnett GCLM 798 2017 Court Room 3
11:00 ST HILDA'S ANGLICAN SCHOOL FOR GIRLS INC v BAILEY GCLM 1007 2018 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 COLLINS, SHERRYL ELLEN Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 SORENSEN v Department of Transport EDL 202 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:00 DOULIS, John Raymond Courtroom 1
09:00 FLACK, Lisa Ingrid Courtroom 1
09:30 AHCHEE, Alan William Courtroom 2
09:30 ALO, Anthony Michael Courtroom 2
09:30 BASHER, Jarrod Andrew Courtroom 2
09:30 BAXTER, Douglas Michael Courtroom 2
09:30 BISHOP, Daselle Moana Courtroom 2
09:30 BURNS, Matthew Brendan Courtroom 2
09:30 COOK, Gabrielle Rachel Courtroom 2
09:30 COPESTAKE, Rebecca Chantel Courtroom 2
09:30 COURTNEY, Christopher Noel Courtroom 2
09:30 DE VITA, Adam Courtroom 2
09:30 DEAN-MARTIN, Jayde Lillian Harmony Courtroom 2
09:30 ENGLISH, Matthew Ryan Courtroom 2
09:30 FITZMAURICE, Jordan Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Tegan-Maree Christine Courtroom 2
09:30 GREYVENSTEIN, Jacobus Wilhelmus Courtroom 2
09:30 GROTH, Daniel Robert Courtroom 2
09:30 HILL, Cameron John Courtroom 2
09:30 HUNTER, Travis Luke Courtroom 2
09:30 JAMBANIS, Janelle Courtroom 2
09:30 JANUSZKIEWICZ, Travis John Courtroom 2
09:30 JEISMAN, Aaron Lee Courtroom 2
09:30 JOHNS, Jayden Brian Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Brandon Allen Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, James Arthur Courtroom 2
09:30 JUON, Daniel Robert Courtroom 2
09:30 KEARING, William Noel Courtroom 2
09:30 LAW, Mitchell Kenneth Courtroom 2
09:30 MASON, Shona Lee Courtroom 2
09:30 MCKEAGG, Lance Dean Courtroom 2
09:30 MCMAHON, Chloe Janice Courtroom 2
09:30 MENDOZA, Arnel Escrebano Courtroom 2
09:30 MERILAINEN, Tracey Courtroom 2
09:30 MITCHELL, Tahlara Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Van Tao Courtroom 2
09:30 OSETICH, Natalie Elizabet Courtroom 2
09:30 PATTERSON, Janelle Vivien Courtroom 2
09:30 PEABODY, Stacey Kathleen Courtroom 2
09:30 PEARCE, Brandon James Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Loretta Faye Courtroom 2
09:30 PRICE, Dylan James Courtroom 2
09:30 RAYNOR, Jamie Louis Allan Courtroom 2
09:30 ROBERTS, Katherine Courtroom 2
09:30 RYDER, Creed William Courtroom 2
09:30 RYDER, Dean Thomas Courtroom 2
09:30 SHARP, Kale James Courtroom 2
09:30 SHEARS, Leon David Courtroom 2
09:30 SMITH, Amanda Lyla Courtroom 2
09:30 STAMP, Heather Anne Courtroom 2
09:30 TAYLOR, Annette Joyce-Lee Courtroom 2
09:30 THOM, Joshua Brian Courtroom 2
09:30 TOLLIDAY, David Allan Courtroom 2
09:30 UGLE, Kelly May Courtroom 2
09:30 VAN ZUYLEN, Bert Jan Courtroom 2
09:30 WEGGELAAR, Tahnee Lauren Courtroom 2
09:30 WYNNE, Brendon Anthony Courtroom 2
10:00 ABATE, Fabian Carmine Courtroom 1
10:00 ABRAHAM, Rangi Courtroom 1
10:00 ALLEN, Ben Paul Courtroom 1
10:00 ATTWOOD, Paul Courtroom 1
10:00 BAILEY, Adam Clifford Courtroom 1
10:00 BAIRD, Kyle James Courtroom 1
10:00 BARTOL, Lina Arkadio Wani Courtroom 1
10:00 BECKHAM, Himi-Pera Micheal Courtroom 1
10:00 BENNION, David Michael Courtroom 1
10:00 BETTSON, Craig John Courtroom 1
10:00 BRACKEN, David Raymond Courtroom 1
10:00 BRENTNALL, Patrick Gerrard Courtroom 1
10:00 BRYAN, Talycia Courtroom 1
10:00 BUCKLE, Joe Robert Courtroom 1
10:00 CHAISTY, Kylie Anne Courtroom 1
10:00 CHEW, Mervelle Misty Schell Courtroom 1
10:00 CRAIG, Gary Steven Courtroom 1
10:00 CRISAFI, Nathan John Courtroom 1
10:00 CURTIS, Michael Patrick Courtroom 1
10:00 DAU, Nyalim Kiir Courtroom 1
10:00 DAVIDS, Cole Joshua Courtroom 1
10:00 DENG, Magai Courtroom 1
10:00 DOUGLAS, Mitchell Wayne Courtroom 1
10:00 DRAYTON, Damien Wade Courtroom 1
10:00 DUGGAN, Christopher Anthony Courtroom 1
10:00 DYMOCK, Brody Jon Courtroom 1
10:00 EATHORNE, Vanessa Ann Courtroom 1
10:00 EYRE, Daniel Paul Courtroom 1
10:00 FINDLEY-BOYLE, Ari James Courtroom 1
10:00 FYNN, Corrie Janelle Courtroom 1
10:00 GILOMEN, Michael Courtroom 1
10:00 HANSON, Matthew Courtroom 1
10:00 HARRINGTON, Leanne Katrina Courtroom 1
10:00 HAUPT, Antoinette Louise Courtroom 1
10:00 HIGGINS, Lucas Courtroom 1
10:00 HIGHETT, Matthew Boyd Courtroom 3
10:00 HOLMES, Nathan Matthew Courtroom 1
10:00 HOPPERTON, Steven James Courtroom 3
10:00 HOWE, Jason Paul Courtroom 1
10:00 IRELAND, Thomas Leslie Courtroom 1
10:00 JARDINE, Robert Douglas Courtroom 1
10:00 JEWELL, Mark Courtroom 1
10:00 KAKA, Kiri Ellen Sophie Courtroom 3
10:00 KAMAU, Victor Kiplagat Courtroom 1
10:00 KENNEDY, Michael Douglas Courtroom 1
10:00 LEITH, Fiona Lucy Courtroom 1
10:00 MACDONALD, Sally Jane Courtroom 1
10:00 MAGUIRE, Finton Edward Courtroom 1
10:00 MCCORMICK, Sandra Courtroom 1
10:00 MCCORRY, James Stephen Courtroom 1
10:00 MCCORRY, Shelby Josephine Courtroom 1
10:00 MCLEAN, Allan Rowland Courtroom 1
10:00 MCMAHON, Patrick Michael Courtroom 1
10:00 MOENSSENS, Wodan Courtroom 1
10:00 MOHAMED, Abdelsalam Musa Courtroom 1
10:00 MOHAMMADEAH, Oula Courtroom 1
10:00 MOORE, Jessica Ann Courtroom 1
10:00 MOORE, Ross Wayne Courtroom 1
10:00 NEATH, Luke Robert Courtroom 1
10:00 O'CONNOR, Bryce Alan Courtroom 1
10:00 O'CONNOR, Kevin Francis Courtroom 1
10:00 PAULITZ, Brandon Luke Courtroom 1
10:00 PICKERING, Daniel James Courtroom 1
10:00 PILBEAM, Rodney Steven Courtroom 1
10:00 PORTER, Penelope Jane Courtroom 1
10:00 PURCELL, Daniel Jacob Courtroom 1
10:00 QUIGG, Gregory Lucas Courtroom 1
10:00 RICHARDSON, Phillip Edward Courtroom 1
10:00 ROSE, Kim Anthony Courtroom 1
10:00 RUDOLPH-O'HARA, Talya Lorraine Courtroom 1
10:00 RUSSELL, Anthony James Courtroom 1
10:00 RYAN, Derryn John Courtroom 3
10:00 SAMPSON, Marie Claire Courtroom 1
10:00 SAUNDERS, Phillip Keith Courtroom 1
10:00 SCHELFHOUT, Laura Marie Courtroom 1
10:00 SHEEHAN, Rex Murray Courtroom 1
10:00 SHELDON, Keegan Richards Courtroom 1
10:00 SHEPLEY, Drew Thom Courtroom 1
10:00 SLATER, Ashley Scott Courtroom 1
10:00 STIRRUP, Paul Andrew Courtroom 1
10:00 TAWHARA, Robin Himiona Courtroom 1
10:00 TAYLOR, Ryan Nepia Courtroom 1
10:00 THOMPSON, Trevor James Courtroom 1
10:00 TREMAIN, Jarred Stewart Courtroom 1
10:00 TROUT, Jessica Renae Courtroom 1
10:00 UPSTON, Brett Andrew Courtroom 1
10:00 VAUGHAN, Savannah Anne Courtroom 1
10:00 VERSTER, Dean Reynish Courtroom 1
10:00 WESTON, Paul Matthew Scot Courtroom 1
10:00 WHEELER, Andrew David Courtroom 1
10:00 WILLIAMS, Brad-Lee Luke Courtroom 1
10:00 WILLIAMS, Shane Warren Courtroom 1
10:00 WILMOT, Kenneth Baden Courtroom 1
10:00 WILSON, Danielle Kotahi Agnes Courtroom 1
10:00 WINDUS, Andrew James Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
10:00 GREGORY & Anor v MAKUSHYNSKI & Anor RSTN 937 2019 Courtroom 3
10:00 GREGORY & Anor v MAKUSHYNSKI & Anor RSTN 1528 2019 Courtroom 3
10:00 LETCH & Anor v RYLANDS RSTN 1185 2019 Courtroom 3
10:00 MAKUSHYNSKI & Anor v GREGORY & Anor RSTN 930 2019 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 JENNINGS, Brett Court 1 Children's/Community Court
10:00 MAHER, Anthony Frederick Court 3 Magistrates Court
10:00 NANNUP, Dulcie Jane Court 3 Magistrates Court
10:00 WELLSTEAD, ROSS Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
10:00 Bellin v Department of Transport EDL 177 2019 Court 3 Magistrates Court
Miscellaneous Civil
10:00 City of Kalgoorlie-Boulder (CKB) v Spokes & Anor GCLM 190 2018 Magistrates Chambers

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing
09:00 BUNDAMURRA, Isaac Courtroom

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BARNEY, Kiarah Jacqueline Court Room 1
09:00 BIDWEE, Harold Court Room 1
09:00 BIRCH, David Edgar Court Room 1
09:00 COX, Stephen John Court Room 1
09:00 FRENCH, Lesley-Anne Court Room 1
09:00 HAMILTON, Fhiona Leigh Court Room 1
09:00 HECTOR, James David Court Room 1
09:00 HORSBURGH, Kelly Leslie Court Room 1
09:00 JOHNSTONE, Placid Court Room 1
09:00 KALION, Milton Court Room 1
09:00 LITTLE, Adam Richard Alexander Court Room 1
09:00 LUKE, Christopher Court Room 1
09:00 MERINGTON, Fletcher Thomas Court Room 1
09:00 MOONGI, Sylvester Court Room 1
09:00 NAGOMARA, Simon Court Room 1
09:00 NUNGATCHA, Ricardo Kevin Court Room 1
09:00 PADDY, Emilio Court Room 1
09:00 PADDY, Emilio Court Room 1
09:00 PARK, Roseleen Court Room 1
09:00 SKOGLUND, Katherine Lyn Court Room 1
09:00 SKOGLUND, Katherine Lyn Court Room 1
09:00 STEEL, Graham John Ribinyung Court Room 1
09:00 WARD, Bruce Dennis Court Room 1
09:00 WARD, Fabian Lionel Court Room 1
09:00 WARD, Lance Court Room 1
09:00 WARD, Luke Oswald Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Ethan Paul Court Room 1
09:00 YALUNGA, Codie Lee John Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 BAKER, Adam Noel Courtroom 1
09:30 BAKER, Janette Elizabeth Courtroom 1
09:30 BOWTELL LLOYD, Melisa Mary Courtroom 1
09:30 BRANCIS, Phillip John Courtroom 1
09:30 BURGE, Kerry James Courtroom 1
09:30 CRISTOPOULOS, Natalie Anne Courtroom 1
09:30 CUNNINGHAM, Scott Michael Courtroom 1
09:30 DIBLASI, Dino Anthony Courtroom 1
09:30 EDGE, Shyloh Pamela Leigh Courtroom 1
09:30 GARRETT, Bronson Raymond Courtroom 1
09:30 GILL, Shireen Lea Courtroom 1
09:30 HIGGINS, Tynan Robert Brian Courtroom 1
09:30 HIGHLEY, Shane David Courtroom 1
09:30 HOBBY, Ashley Courtroom 1
09:30 HUMES, Edward Kelly Courtroom 1
09:30 JENKIN LUDBEY, Linx Leonard Courtroom 1
09:30 LAING, Mairead Kayleen Courtroom 1
09:30 LEFROY, Ronin Connor Courtroom 1
09:30 MAWER, Justin Kenneth Courtroom 1
09:30 MCNAIR, Tammy Lee Courtroom 1
09:30 MILLS, Jessica Courtroom 1
09:30 MITCHELL, Troy Robert Courtroom 1
09:30 NANNUP, Jason Lewis Courtroom 1
09:30 NANNUP, Jason Lewis Courtroom 1
09:30 NEVILLE, Aaron Leslie Courtroom 1
09:30 NORTON, Shannon Ross Courtroom 1
09:30 Powell, William John Courtroom 1
09:30 SLATER, Stephen Alexander Courtroom 1
09:30 SMITH, Melissa Frances Courtroom 1
09:30 STOCKDALE, Bradley Courtroom 1
09:30 SUTTON-POWER, Kimberley Maree Courtroom 1
09:30 TOLLETT, Danny John Courtroom 1
09:30 TURNER, Derek John Courtroom 1
09:30 UGLE-EADES, Graham Brian Courtroom 1
09:30 WELSH, Craig Anthony Courtroom 1
09:30 WILLIS, Michael Paul Courtroom 1
09:30 YORK, Elliott Desmond Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ABBOT, Leigh Courtroom 1
09:30 ABLETT, Raymond Desmond Courtroom 1
09:30 ALIMANOVIC, Alen Courtroom 1
09:30 ANDONY, Luke Peter Courtroom 1
09:30 ASSIS, Jolmiro Amaral Courtroom 1
09:30 AUSTGEN, Damian Bryan Courtroom 2
09:30 BASWAN, Nitish Courtroom 2
09:30 BLANKET, Jomen Courtroom 1
09:30 BLURTON, Cheyenne Dawn Courtroom 1
09:30 BRENNER, Matthew Lawrence Courtroom 1
09:30 BROPHO, Donna Roberta Courtroom 1
09:30 BROWN, Michael Ashley Courtroom 1
09:30 BUCKLEY, Gavin William Courtroom 1
09:30 CLIFTON, Malcolm John Courtroom 1
09:30 CONLAN, Tara Marie Courtroom 1
09:30 COOPER, Larreta Laresa Courtroom 1
09:30 COTIC, Daniel Nicholas Courtroom 1
09:30 COX, Nicholas David Courtroom 1
09:30 CUNNINGHAM, Steven David Courtroom 1
09:30 DELANEY, Daniel Francis Courtroom 1
09:30 DICK, Shane Joseph Courtroom 1
09:30 DUONG, Dien Cong Courtroom 1
09:30 DZIADOWICZ, Arnold Scott Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Henry Phillip Courtroom 1
09:30 GARLETT, Farley Stewart Courtroom 1
09:30 GROVES, Ricky James Courtroom 1
09:30 HAMILTON, Jacob Courtroom 1
09:30 HETHERINGTON, Adam Leigh Courtroom 1
09:30 HETHERINGTON, Stevan George Courtroom 1
09:30 HINDS, Jacob Courtroom 1
09:30 HOLMES, Cherri Dale Courtroom 1
09:30 JENKIN, Joshua Stephen-Leigh Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Benjamin Paul Courtroom 1
09:30 KENNEDY, Elvis Chris Courtroom 1
09:30 KIRKPATRICK, James Jason Courtroom 1
09:30 LE, Thanh Q M Courtroom 1
09:30 LEAR, Cameron David Courtroom 1
09:30 MAGOWAN, Gavin James Courtroom 1
09:30 MARTIN, Quinn Leonard Alexander Courtroom 1
09:30 MCGINLEY, Hamish Neil Courtroom 1
09:30 MERRILEES, Shane Johnathan Courtroom 1
09:30 MOIR, Jacob Courtroom 1
09:30 MULDER, Sarah Maree Courtroom 1
09:30 O'BRYAN, Robert Mathew Courtroom 1
09:30 O'DEA, Michael William Brian Courtroom 1
09:30 PALERMO, Diana Tina Courtroom 1
09:30 PARFITT, Anna Marie Courtroom 1
09:30 PARFITT, Lee-Marie Courtroom 1
09:30 PAYNE, Oliver Derek Courtroom 1
09:30 PEIRCE, MARK JONATHON Courtroom 1
09:30 PENNY, Erica Jane Courtroom 1
09:30 PERRY, Kylie Robin Lynne Courtroom 1
09:30 PERRY, Mark Robert Courtroom 1
09:30 PICKETT, Sheryle Lee Anne Courtroom 1
09:30 PIVAC, Belinda Jayne Courtroom 1
09:30 PRIOR, Daniel Jason Courtroom 1
09:30 PROSSER, Clifton Courtroom 1
09:30 PRUITI, Amber Rose Courtroom 1
09:30 RAMSHAW, Jesse Courtroom 1
09:30 RICHTER, David Charles Courtroom 1
09:30 RILEY, Addison Luke Courtroom 1
09:30 RODNEY, Lincoln James Courtroom 1
09:30 ROE, Dathan Bradley Courtroom 1
09:30 ROSENWALD, Celena Dawn Courtroom 1
09:30 RYAN, Darren Timothy Richard Courtroom 1
09:30 RYAN, Liliana Marie Courtroom 1
09:30 RYAN, Nicole Charlene Courtroom 1
09:30 SALIGARI, Jessie Lee Courtroom 1
09:30 SEMINI, Garron Roy Courtroom 1
09:30 SMITH, Steven John Courtroom 1
09:30 STAVELEY, Charles Gordon Courtroom 1
09:30 SUTTON, Chellie Renae Courtroom 1
09:30 TANNER, Randel Lea Courtroom 1
09:30 TAYLOR, James Benedict Courtroom 1
09:30 THOMAS, Sean Kevin Courtroom 1
09:30 UGLE, Samantha Marie Courtroom 1
09:30 WHEELER, Angus Courtroom 1
09:30 WOODLEY, John Leslie Courtroom 1
09:30 WOODS, Mark Dennis Courtroom 1
09:30 ZOCCOLI, Corry Jay Courtroom 1
09:30 ZOCCOLI, Garry John Courtroom 1
14:15 LONG, William Kevin Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 MARY ANN'S REFRIGERATION v COSENTINO CTC 1595 2018 Conference Room
09:30 Mayer v Heat Trap Solar Pty Ltd CTC 1814 2018 Conference Room
09:30 North West Laser Alignment Pty Ltd trading as Hazardous Area Equipment Service v Hart CTC 1289 2018 Conference Room
Trial Court
09:30 CASOTTI v Department of Transport EDL 658 2019 Courtroom 2
09:30 CHANANDA v Department of Transport EDL 794 2019 Courtroom 2
09:30 Driscoll v Department of Transport EDL 1181 2017 Courtroom 2
09:30 HUTCHCRAFT v Department of Transport EDL 737 2019 Courtroom 2
09:30 Sithu v Department of Transport EDL 1468 2018 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 HART, Richard William Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ATTFIELD, Jay Gary Courtroom 2
09:30 BELL, Brenda Lee Courtroom 2
09:30 BENDA, Dennis Wayne Herman Courtroom 2
09:30 BIRCH, Alan Craig Courtroom 2
09:30 BOOGAARD-MITCHELL, Lachlan Steven Courtroom 2
09:30 BOOTHEY, Aaron James Courtroom 2
09:30 BRADSHAW, Jasmine Marion Courtroom 2
09:30 BRADSHAW, Samantha Susan Courtroom 2
09:30 BROWN, Joel Andrew Courtroom 2
09:30 CAPASSO, Paula Anne Courtroom 2
09:30 COMEAGAIN, Devon Preston Lee Courtroom 2
09:30 COUSINS, Bevan Scott Courtroom 2
09:30 DEAGUIAR, Kayla Marie Courtroom 2
09:30 DICKEY, Jorell Steven Andrew Courtroom 2
09:30 FLETCHER, Trevor Steven Courtroom 2
09:30 FORSYTH, Belinda Jayne Courtroom 2
09:30 GARLETT, Christopher Courtroom 2
09:30 GEE, Christopher Charles Courtroom 2
09:30 GIBBINS, Jamii Renae Courtroom 2
09:30 GLENISTER, Caleb Claudiu Courtroom 2
09:30 HARCOMBE, Glenn William Courtroom 2
09:30 HARRIS, Bailey James Courtroom 2
09:30 HARRIS, Tyson Christopher Roy Lance Courtroom 2
09:30 HART, Leonie Verna Courtroom 2
09:30 HERBERT, Brooke Courtroom 2
09:30 HOLMES, Jason Ross Courtroom 2
09:30 JONES, Laughlan Noel Courtroom 2
09:30 LANGLEY, Adam Joel Courtroom 2
09:30 LLOYD, Shane Steven Courtroom 2
09:30 MACKENZIE, John Daniel Courtroom 2
09:30 MANNING, Bradley John Courtroom 2
09:30 MAYS, Stephen Geoffrey Courtroom 2
09:30 MCCONNACHY, Jay Robert Courtroom 2
09:30 MCILVINNEY, Jo-Louise Margaret Courtroom 2
09:30 MCLEAN, Harley Dennis Courtroom 2
09:30 MITCHELL, Jamie Lewis Courtroom 2
09:30 MUNRO, Amanda Cynthia Maryann Courtroom 2
09:30 OGILVIE, Rhianna Rhonda-May Courtroom 2
09:30 O'NEILL, Emma Rose Courtroom 2
09:30 ORTUZAR, Cody Ricardo Courtroom 2
09:30 PALMER, Andrew Courtroom 2
09:30 PFLAUM, Joe Ryan Courtroom 2
09:30 PICKETT, Nathan Thomas Courtroom 2
09:30 RAE, Wesley John Courtroom 2
09:30 RILEY, Clayton Robert Courtroom 2
09:30 RILEY, Greg William Courtroom 2
09:30 RILEY, Lorrie Martin Courtroom 2
09:30 RIPOHAU, Wade Tokomauri Courtroom 2
09:30 SCOTT, Adam Raymond Thomas Courtroom 2
09:30 SERTORINI, Anne Courtroom 2
09:30 SHORD, Andrew Timothy Courtroom 2
09:30 STEED, Lora Anne Courtroom 2
09:30 SWAN, Janis Louise Courtroom 2
09:30 THORNE, Narelle Leigh Courtroom 2
09:30 TUHAKARAINA, Justice Nakia Ataahua Courtroom 2
09:30 UTAKEA, Ariki Nui Courtroom 2
09:30 WAKULOK, Jarrad Peter Courtroom 2
09:30 WALKER, Ngarangi Te Rangiuta Wirepa Courtroom 2
09:30 WARNER, Alexander Raymond Courtroom 2
09:30 WEBB, Sheldan Aubrey Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Yulana Patrice Courtroom 2
09:30 WOODS, Peter Edward Courtroom 2
09:30 YOUNG, Clinton Murray Courtroom 2
09:30 YOUNG, Jodie Anne Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 BUNDABAR, Michael Courtroom 1
09:00 WINMAR, Michael John Henry Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 6 2017 Court Room 3
09:30 Not Published PC 449 2017 Court Room 3
09:30 Not Published PC 5 2018 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Not Published PC 9 2015 Court Room 1
09:00 Not Published PC 10 2015 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 4 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 5 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 6 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 7 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 8 2017 Court Room 1
09:00 Not Published PC 2 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 5 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 10 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 11 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 12 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 16 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 17 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 744 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 745 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 746 2018 Court Room 1
09:00 Not Published PC 1 2019 Court Room 1
09:00 Not Published PC 6 2019 Court Room 1
09:00 Not Published PC 7 2019 Court Room 1
09:00 Not Published PC 9 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 14 2017 Court Room 3
09:30 Not Published PC 15 2017 Court Room 3
09:30 Not Published PC 16 2017 Court Room 3
09:30 Not Published PC 3 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 6 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 8 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 231 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 232 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 233 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 234 2019 Court Room 3
09:30 Not Published PC 235 2019 Court Room 3

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 262 2012 Court 5
09:00 Not Published PC 183 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 147 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 191 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 192 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 21 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 354 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 25 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 26 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 27 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 107 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 292 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 293 2019 Court 5
09:02 Not Published PC 294 2019 Court 5
11:30 Not Published PC 361 2016 Court 5

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 2 2019 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 3 2019 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 4 2019 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 5 2019 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 221 2019 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
10:00 OWNERS OF MONARC STRATA PLAN 67748 v Jaxon Construction Pty Ltd CC 240 2019 4 - 5
CC Oral Reasons
15:00 Howitt & Anor v Jennings CC 2414 2017 4 - 4
15:00 Howitt & Anor v Jennings CC 1236 2018 4 - 4
Class 1 Planning List
10:00 MOTTERAM & Anor v Shire of Dandaragan DR 87 2019 2 - 3
Deputy President's List
09:30 AGEM PG 33 PTY LTD v Presiding Member of the Metro North West Joint Development Assessment Panel DR 61 2019 5 - 6
09:30 B & J Catalano Pty Ltd v Shire of Harvey DR 309 2018 5 - 6
09:30 B & J Catalano Pty Ltd v Shire of Harvey DR 310 2018 5 - 6
09:30 B & J Catalano Pty Ltd v Shire of Harvey CC 2589 2018 5 - 6
09:30 HUNT v Shire of Chittering DR 66 2019 5 - 6
10:00 Churches v Shire of Collie DR 272 2018 5 - 6
10:00 CHURCHES v Shire of Collie DR 21 2019 5 - 6
11:00 MEGARA TWENTY TWO PTY LTD v Western Australian Planning Commission DR 90 2019 5 - 6
11:30 COMISKEY & Anor v Western Australian Planning Commission DR 64 2019 5 - 6
12:30 Southern Forest Developments Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 245 2017 5 - 6
14:00 Scope Property Group Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 241 2018 5 - 6
14:30 Imago Holdings Pty Ltd v City of Fremantle DR 356 2017 5 - 6
15:00 Warden v Town of Mosman Park DR 11 2019 5 - 6
DR Hearing
10:00 Joynson v Shire of Capel DR 267 2017 4 - 8
10:00 Joynson v Shire of Capel CC 1953 2018 4 - 8
14:00 ARP No 10 Pty Ltd v Metropolitan Redevelopment Authority DR 139 2018 2 - 6
DR Mediation
10:00 NL Homes Melville Pty Ltd v Presiding Member of Metro Central Joint Development Assessment Panel DR 181 2018 1 - 7
Strata List
14:30 Accede Pty Ltd v The Owners of Whatley Crescent Home Units Strata Plan 322 CC 566 2019 3 - 8
15:00 CUNNINGHAM v THE OWNERS OF SUBI STRAND STATA PLAN 67502 CC 589 2019 3 - 8
15:30 McKee v The Owners of Park Lane Apartments Strata Plan 4386 CC 116 2019 3 - 8
VR Mediation
10:00 Medical Board of Australia v LIYANAGE VR 12 2019 2 - 7

Back to Top