Court Listings for 25 November 2020

Court listings will change to 26 November 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publicly displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am QUARTERMAINE, Gregory John William Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge (GDA)
9:00am Ward v Commissioner for Consumer Protection GDA 2 2020 4 - 43
Civil Trial
9:00am GREEN v FAIRFAX MEDIA PUBLICATIONS PTY LIMITED & ANOR (via video link) CIV 1011 2019 4 - 43
Judge's CMC List
9:30am DD PLATINUM DYNAMICS PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE DD PLATINUM DYNAMICS TRUST v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 1614 2020 6 - 607
9:30am HARKIN & Anor v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 1616 2020 6 - 607
9:30am INSPIRE ACACIA PTY LTD ATF THE INSPIRE ACACIA TRUST v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 1676 2020 6 - 607
9:30am SAHAMACH INVESTMENTS PTY LTD (ACN 165 089 010) AS TRUSTEE FOR THE MIRALIE PASTORAL CO TRUST v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 2982 2019 6 - 607
9:30am SC WARD PROPERTY PTY LTD v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 1674 2020 6 - 607
9:30am SUNSIE PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE SUNSIE TRUST v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD & Anor CIV 2805 2019 6 - 607
9:30am VITACCO NOMINEES PTY LTD ACN 600 432 602 AS TRUSTEE FOR THE VITACCO FAMILY TRUST v KDD CONVEYANCING SERVICES PTY LTD ACN 123 030 197 & Anor CIV 1754 2020 6 - 607
Mediation Conference - Registr
10:30am KAZARI NOMINEES PTY LTD (RECEIVERS APPOINTED) & Ors v KASSIM & Anor CIV 1571 2020 8 - 814
Taxation of Costs
10:00am MACDONALD RUDDER v ROXBURY TRADING PTY LTD & Ors LPA 9 2020 7 - 710

Supreme Court Building
Stirling Gardens, Barrack Street, PERTH
Criminal Listing
9:00am BROCKMAN, Matthew Edward (via video link) Court No. 2

No Civil Listing for Today.



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am REELY, Craig Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABERNEITHIE, Joel Samuel 5 - 5-1
10:00am BROCKMAN, Bruce Neil 2 - 2-2
10:00am BROWN, Aaron Albert 4 - 4-3
10:00am QUARTERMAINE, Patrick Joseph 2 - 2-2
10:00am TEVAGA-AUALIITIA, Paletasala Tominiko 3 - 3-4
10:00am WILKES, Gregory John 3 - 3-3
9:00am FIELD, Mitchell Roy 4 - 4-4
9:00am Potter, Reece Roy 6 - 6-2
9:00am QUARTERMAINE, Peter Ralph 6 - 6-1
9:30am GANESHAN, Hari Darsan 6 - 6-3
9:30am WALLEY, Lara Elizika Roselee 7 - 7-2

Civil Listing
Judges Special Appt- Civil
10:30am BROWN v ELITE NOMINEES PTY LTD (ACN 008 857 805) APP 51 2020 1 - 1-1
2:15pm Hodder v LOW APP 62 2020 1 - 1-3
Mediation Conference DC
9:30am SOUTH COAST ANGUS PTY LTD v UNITED GRAIN FARMS PTY LTD CIV 1424 2020 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am BUTLER v CITY OF MANDURAH CIV 3001 2019 1 - Lvl-1
9:30am AFZAL v ASIF CIV 3935 2019 1 - Lvl-1
9:30am BLAKEMORE v HONG CIV 1310 2020 1 - Lvl-1
9:30am REGAN v NORTHCOTE CIV 533 2020 1 - Lvl-1
9:30am SMITH v SEELEY CIV 443 2020 1 - Lvl-1
9:45am MATIJEVIC v HOOD CIV 4346 2019 1 - Lvl-1
9:45am PAGANA v EVANS CIV 4367 2019 1 - Lvl-1
9:45am VEKARIA v QURESHI CIV 3606 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am ABDERRAHIM v XIAOWEN CIV 3167 2018 1 - 1-2
10:00am Design District Pty Ltd v Floorwise Pty Ltd CIV 2126 2018 1 - 1-2
10:00am YOUNAS v COLLIN CIV 4671 2019 1 - 1-2
9:30am B W DUCKHAM & CO v DELLA-VEDOVA & SONS & Ors CIV 4286 2019 1 - 1-2
9:30am Couper v Vujcich & Ors CIV 2932 2015 1 - 1-2
9:30am DIXON v NZURI COPPER LIMITED & Anor CIVO 168 2020 1 - 1-2
9:30am SHERWOOD v PRECISION AUTOMATIC TRANSMISSIONS PTY LTD CIV 4146 2019 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
2:15pm SORRENTO QUAY PTY LTD v PICKERING HOLDINGS (WA) PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE PICKERING FAMILY TRUST & Anor CIV 4826 2019 1 - 1-2
Taxation Of Costs
2:15pm FLANAGAN v AUSCOOL SERVICES PTY LTD CIV 220 2020 1 - 104

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am DINH, Thuy Thi Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
2:00pm LITTLE, Christopher John Courtroom 2
9:30am PARFITT, Arthur Edward Courtroom 2
9:30am YEATES, Rikkisha Desiree Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
9:30am JOHNSTON, Natasha Lynn Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
11:00am ELERS, Dean Thomas Courtroom 2
9:15am BOBBY, Brendan Troy Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am WILLIAMS, Maria Anne Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am HATHA, Nin Thang Armadale Court 1
10:00am MEIGH, Joshua Thomas Armadale Court 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
9:30am NOONGAR MIA MIA PTY LTD v HOLLOWAY RSTN 1061 2020 Armadale Court 2
9:30am SENER & Anor v SIRR & Anor RSTN 1028 2020 Armadale Court 2
Residential Tenancies
9:30am A W & J D MCPHAIL & MIDMILE PTY LTD v WILLIAMSON RSTN 1158 2020 Armadale Court 3
9:30am BOALCH v MACLEOD RSTN 1169 2020 Armadale Court 3
9:30am Cakir v DONOVAN & Anor RSTN 1159 2020 Armadale Court 3
9:30am COYNE v KELLY RSTN 1179 2020 Armadale Court 3
9:30am DICANDILO INVESTMENTS PTY LTD v HAYNES RSTN 1133 2020 Armadale Court 3
9:30am KOELMEYER v LARSEN & Anor RSTN 1166 2020 Armadale Court 3
9:30am MARRIOTT & Anor v WANSBROUGH & Ors RSTN 1112 2020 Armadale Court 3
9:30am NAGARAJAN & Anor v SYED & Anor RSTN 1152 2020 Armadale Court 3
9:30am SAROKA v DOWTON RSTN 1162 2020 Armadale Court 3
9:30am TARMIZI v MCPHEE & Anor RSTN 1173 2020 Armadale Court 3
9:30am VINEY & Anor v SAMARASINGHE & Anor RSTN 1135 2020 Armadale Court 3
9:30am WATSON & Anor v ELLIOTT RSTN 1171 2020 Armadale Court 3
9:30am WATSON & Anor v WALKER & Anor RSTN 1174 2020 Armadale Court 3

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BEAUCHAMP, Lyndon James Court Room 1
10:00am BELL, Paul James (via video link) Court Room 1
10:00am CARROLL, Shae Margaret Court Room 1
10:00am DAVIS, Damien Leith Court Room 1
10:00am DOLAN, Daniel Clive Court Room 1
10:00am HART, Norman Frederick (via video link) Court Room 1
10:00am TANNER, Maya Lesley Court Room 1
10:00am WATTS, Hallee Maree Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am BARDOWSKI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 541 2020 Court Room 1
9:30am PASCHKOW v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 540 2020 Court Room 1

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
9:30am LONNIE, Ellen Mary Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am Copeland v Trigwell & Anor GEN 188 2020 Conference Room

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ADAM, Callum Trevor 5 - 52
10:00am ADUGNA, Tekilye Yilak 3 - 34
10:00am AIKIN, Brodie Lachlan 5 - 55
10:00am AKRAM, Mohammad Shoaib 3 - 34
10:00am AL HUSSEINI, Salaah 5 - 52
10:00am ALEXANDER, Matthew Walter 3 - 34
10:00am AMBROSE, Dane Jordan 5 - 52
10:00am AMOLY, Shoul Zeo Agog 5 - 52
10:00am ANDERSON, Shanelle Pamela Margrat 5 - 52
10:00am ARAM, Damian John 4 - 41
10:00am ASSAAD, Musa Mohommed 5 - 52
10:00am AUZU, Nathaniel Aliti 3 - 34
10:00am BAMFORD, Kylie Jennifer 5 - 52
10:00am BARNDON, Kelsey Rae 5 - 55
10:00am BARTHOLOMEUSZ, Daniel Louis 5 - 52
10:00am BATEMAN, Clayton Teague 3 - 34
10:00am BAXTER, Thomas William 5 - 52
10:00am BELL, Brett David 5 - 52
10:00am BENCK, Samuel Barry 4 - 41
10:00am BERRY, Jack Aubrey Pip 5 - 52
10:00am BLURTON, Anne Tresa 4 - 41
10:00am BLURTON, Rahkael Robert (via video link) 3 - 32
10:00am BORN, Tamara Liana 5 - 55
10:00am BOWDEN, Damien Phillip Ross 3 - 34
10:00am BROCKWELL, Micheal Raymond 5 - 52
10:00am BROWN, Brodie 3 - 34
10:00am BROWN, Dyllan Ross 5 - 52
10:00am BROWN, Jonny Dwayne 5 - 55
10:00am BUNSY, Ramanandsagar 4 - 41
10:00am BUNYAN, Jahanara 4 - 41
10:00am BUTLER, Shane Victor 5 - 52
10:00am BUX, Seema Zanib 5 - 52
10:00am CAMPBELL, Shaun James (via video link) 3 - 32
10:00am CASEY, Ivan 5 - 52
10:00am CERA, Brittany France 5 - 52
10:00am CHALMERS, Jay Lauren 5 - 52
10:00am CHISWETO, Tatenda Joseph 5 - 52
10:00am CLARKE, Nicarli Jade (via video link) 4 - 41
10:00am CLARKE, Wendy Donna 5 - 52
10:00am CLAYBROOK, Travis Leigh 4 - 41
10:00am CLINCH, Christopher Allan 5 - 52
10:00am COCKERILL, Todd Paul 4 - 41
10:00am COLLINS, Blake Thomas 3 - 34
10:00am CONCAS, Fabio 4 - 41
10:00am CONDER, Mark Andrew 4 - 41
10:00am COOPER, Shelley-Marie 5 - 52
10:00am COSTELLO, Roger Michael 5 - 52
10:00am COX, Harry John 4 - 41
10:00am DAMJANOVIC, Tracey Marie 5 - 55
10:00am DELANEY, Michael John 3 - 32
10:00am DHU, Raymond Bradley 4 - 41
10:00am DIEP, Andrew Shih-Hao (via video link) 3 - 32
10:00am DIMER, Tristan Roger 4 - 41
10:00am DINAH, Leah Marie 3 - 34
10:00am DWYER, Rhys James 5 - 52
10:00am EDWARDS, Esther Hope 5 - 52
10:00am FARSON, Cameron John Douglas 5 - 52
10:00am FERGUSON, Brodie Jean 3 - 34
10:00am FERGUSON, Kayhla Marie 5 - 52
10:00am FERRO, Corey Michael 5 - 52
10:00am FIRTH, Kristin Raeal 5 - 52
10:00am FLEMING, Marnee Catherine 3 - 34
10:00am FRANCIS, Tyler Matthew 5 - 52
10:00am FREUNDT, Tailah Joan 3 - 34
10:00am FULLGRABE, Guy Stephen 4 - 42
10:00am GARLETT, Jamie-Lee 3 - 34
10:00am GEBRU, Daneial Tamene 3 - 34
10:00am GERRITS, Bryce Millan 5 - 52
10:00am GHANI, Muhammad Omar 5 - 52
10:00am GILLETT, Peter James 4 - 41
10:00am GLOSSOP, Ashley James 4 - 41
10:00am GOODWIN, Wayne Keith 5 - 52
10:00am GREEN, Callum Damen 5 - 52
10:00am GREIG, James Andrew 5 - 55
10:00am HAMZA, Amar Aped 4 - 41
10:00am HARRIS, Cody James 5 - 52
10:00am HART, Julian Liam Archibald 5 - 52
10:00am HART, Sarah Lee 3 - 34
10:00am HEADLAND, Gavin Allan (via video link) 3 - 37
10:00am HODGE, Caleb Joel 5 - 52
10:00am HODNETT, Stephen 3 - 34
10:00am HOFT, Jason Paul 3 - 34
10:00am HOLLOWAY, Debra Joyce 5 - 52
10:00am HOLMES, Robert James (via video link) 3 - 32
10:00am HOPKINS, Luke Henry 5 - 52
10:00am HUGHES, Colin Leslie 5 - 52
10:00am HUGHES, Kevin Peter 5 - 55
10:00am HUSSAINI, Muhammad Aman 3 - 34
10:00am ISHIKAWA, Rachael 5 - 55
10:00am JACKMAN, Gail Patricia 5 - 52
10:00am JACOBSEN, Shakeal Lawrence Edward 4 - 41
10:00am JAKOTIC, Pero 5 - 52
10:00am JAMES, Viasha Glenys 4 - 42
10:00am JEFFERY, Aaron Kenneth 4 - 41
10:00am JENNINGS, Hector Cedric 4 - 41
10:00am JOHNSON, Angel Lee 5 - 55
10:00am JONES, Michael Peter 5 - 52
10:00am JONES, Vincent Ian (via video link) 3 - 32
10:00am JOSE, Lakeisha Lee 5 - 52
10:00am KALAVROUZIOTIS, George 4 - 41
10:00am KEE CHOR CHIEN 4 - 42
10:00am KELLY, Matthew James 4 - 42
10:00am KIERNAN, Troy Reynolds 5 - 52
10:00am KLARICH, Sandra 4 - 41
10:00am KORCULANIC, Richard 4 - 42
10:00am LANG, Joseph Colin 5 - 52
10:00am LANZA, Luke Larry (via video link) 3 - 32
10:00am LEE, Brendon Vincent Seng Kwan 5 - 52
10:00am LEMMEY, Matthew Anthony 5 - 52
10:00am LEONARD, Jarrad Michael 5 - 52
10:00am LEWIS, Caleb 4 - 41
10:00am LEWIS, Tina Lee 5 - 52
10:00am LITCHFIELD, Dean Marcus 5 - 52
10:00am LLOYD, Shelley Nichole 4 - 41
10:00am LODGE, Arthur Oliver 5 - 52
10:00am LOLE, Robert Wade 4 - 41
10:00am LOSEBY, John Steven 4 - 41
10:00am LUCAS, Jasmina 4 - 41
10:00am MAGOK, Magok Mathiang Ker 5 - 52
10:00am MAHER, Jacob Mark 5 - 52
10:00am MAITRE, Danielle Michelle 5 - 52
10:00am MANN, Victoria Louise 5 - 52
10:00am MARTIN, Rohan Anthony 5 - 52
10:00am MAURIRI, Phoenix 5 - 52
10:00am MAZZITELLI, Paolo 5 - 52
10:00am MCCREA, Lewis Duncan Lennox 5 - 52
10:00am MCGAHY, Jack Albert 5 - 52
10:00am MCIVER, Samuel Joseph 3 - 34
10:00am MCKAY, Aeson James 5 - 52
10:00am MCNAMARA, Dylan Roy 4 - 41
10:00am MELVILLE, Denika Lyn 5 - 52
10:00am METCALF, Tyrell James Craig 3 - 34
10:00am MIPPY, Clayton James (via video link) 3 - 32
10:00am MISSAL, Trent Maurice 3 - 32
10:00am MOH, Linda May Lee 5 - 52
10:00am MONIE, Craig Gerard 4 - 41
10:00am MOODY, Clara Kathleen 3 - 34
10:00am MOORE, Nellie June Natalie 5 - 52
10:00am MORGHEM, Tarek Saleh 5 - 52
10:00am MORRIS, Jack Andrew 5 - 52
10:00am MURPHY, Liam John Lawrence 3 - 34
10:00am MURPHY, Martha Mary 4 - 41
10:00am NAPOLEAO, Lee Robert Neves 5 - 52
10:00am NARKLE, Janet Edith 4 - 41
10:00am NDIRANGU, James Maina 5 - 52
10:00am NEGA, Danay Tsegay 5 - 52
10:00am NETTLE HARVEY, Reece Graham 4 - 41
10:00am NGUYEN, Dinh Hoang 5 - 52
10:00am NGUYEN, Phuc Thinh 5 - 52
10:00am NOBLE, Shantay Hellen Laurette 5 - 52
10:00am NORTHEND, Dina Jane 5 - 52
10:00am OAKLEY-MOURISH, Jaleah Rose 5 - 52
10:00am ORME, David Murray 3 - 37
10:00am PALMER, Jaymie 5 - 55
10:00am PARKINSON, Selina Amy 4 - 41
10:00am PENDERGRAST, Joshua James 5 - 52
10:00am PHATOUROS, Monique Louise 4 - 41
10:00am PHILLIPS, Emma Rose 5 - 52
10:00am PHUYAL, Suraj 5 - 52
10:00am POWER, Alan Brian 4 - 41
10:00am PROSSER, Reginald Walter 4 - 41
10:00am PRUS, Liam Edward 3 - 34
10:00am QATALI, Sayed Esmaeil 5 - 52
10:00am QUARTERMAINE, Patrick Joseph 4 - 41
10:00am RAMAN, Khyla 4 - 41
10:00am RANUI, Kristy Naomi 4 - 41
10:00am REED, Jason 5 - 52
10:00am RITCHIE, Jarrod Luke 5 - 52
10:00am ROBERTS, Emma Jane 5 - 52
10:00am ROBERTSON, Ty Nathan (via video link) 5 - 54
10:00am RODDAN, Brendan Lindsay 3 - 32
10:00am RYAN, Larissa Sharna 3 - 34
10:00am RYFLE, Brandon Eruera 5 - 52
10:00am SANDERS, Brent Carl 5 - 52
10:00am SAVILL, Justin Andrew 4 - 41
10:00am SCHEEL, Florian Adly 4 - 42
10:00am SCOTT, Mandy Jayne 5 - 52
10:00am SEELANDER, Mark Reginald 4 - 42
10:00am SHEPHERD, Christopher Robert 4 - 41
10:00am SHILKIN, Nicolas 4 - 41
10:00am SIEPEN, Jarrad Thomas 5 - 52
10:00am SILVESTER, Mandy Ellen 5 - 52
10:00am SIMPSON, Roxwell Cj Jr 5 - 52
10:00am SITNIKOV, Georgy 4 - 41
10:00am SMITH, Jody Ethel Marie 4 - 41
10:00am SORENSEN, James David 4 - 42
10:00am STACK, Penelopy Joyce 4 - 42
10:00am STEWART, Cresna 5 - 52
10:00am STRACHAN, Tyler Malcolm 5 - 52
10:00am TAUTU, Jordan Teau 3 - 34
10:00am TAWHAI, Lyndell May Marianne 5 - 52
10:00am TAYLOR, Belinda Anne 5 - 52
10:00am TAYLOR, Kristy Hope 5 - 52
10:00am THOMAS, Brendon Reece 4 - 41
10:00am THOMPSON, Stuart Gregory 4 - 41
10:00am TOASE, Peter Graham 3 - 34
10:00am TURNER, Ainsley Dianna 3 - 34
10:00am VLAHOV, Helen Joy 5 - 52
10:00am VUCEMILLO, Laurence George 3 - 34
10:00am WALLEY, Brendon John 4 - 42
10:00am WALSH, Gregory Phillip 3 - 34
10:00am WALTERS, Summer Samantha 5 - 52
10:00am WARSAME, Mohamed Boorso 5 - 52
10:00am WATSON, Claire Elizabeth 4 - 41
10:00am WEBB, Jake Douglas 5 - 52
10:00am WEMYSS, Nathaniel Martin 5 - 52
10:00am WEST, Andrew (via video link) 3 - 32
10:00am WHITBY, Brian Reginald 4 - 41
10:00am WHITBY, Tori Lorisha 3 - 34
10:00am WILKS, Simon Baye Gregory 3 - 34
10:00am WILLCOCKS, Shaun Edward 3 - 32
10:00am WILLIAMS, Shanika Louise 3 - 34
10:00am WITHNELL, Curtis Aaron 5 - 52
10:00am WOOD, Damion Mel 5 - 52
10:00am YAQUBI, Somaia 5 - 52
10:00am YARRAN, Nicholas Roy 5 - 52
10:00am ZAZAI, Abdul Qadir 5 - 52
10:00am ZHONG, Peiqi 5 - 52
10:00am ZUCCHIATTI, Leon Andrew 5 - 52
11:00am CARMODY-SMITH, Marcus John Junior 3 - 35
11:00am FITZGERALD, Rachel Maree 3 - 35
11:00am HEGARTY, Jazmyn Christine 3 - 35
11:00am MAGAS, Marijan Joseph 3 - 35
11:00am MANGINI, Jordann Angela 3 - 35
11:00am PALMER, Ralph 3 - 35
11:00am PUSTKUCHEN, James Bruce 3 - 35
11:00am SHORE, Joshua Robert 3 - 35
11:00am TANNER DA LUZ, Lorenzo Carlos 3 - 35
11:00am TU, Viet-Hieu William 3 - 35
11:00am WADE, Ben Connor 3 - 35
12:00pm DAVIDSON, Marcus Ryan (via video link) 3 - 31
2:15pm FORBES, Kadey Eileen 3 - 36
2:15pm MCKENZIE, Chloe May 4 - 42
9:00am RODD, Glen Gregory Arthur (via video link) 5 - 54
9:30am ABRAHAM, Clive Travis 4 - 41
9:30am ADAMS, Juanita Carmel 4 - 41
9:30am AKOR, Uwane 5 - 51
9:30am ALEXANDER, Jonathan Nathaneal 5 - 51
9:30am ALGHANANIM, Iyad Mohammad A 3 - 31
9:30am ALLEN, Joshua Lenard (via video link) 5 - 54
9:30am ARMITAGE, Steven Richard 5 - 51
9:30am ATHERTON, Steven John 3 - 38
9:30am AUCKRAM, Sloan Zen Wallace (via video link) 5 - 51
9:30am BANNON, Wade Neil 3 - 38
9:30am BARRADEEN, Joshua Scott 3 - 31
9:30am BARTLETT, Harley David 3 - 31
9:30am BELLOTTI, Rex Martin (via video link) 5 - 51
9:30am BETTS, Joshua Mark Edward 5 - 51
9:30am BICHLER, Michael Anton 5 - 51
9:30am BIGNELL, Joshua William (via video link) 3 - 32
9:30am BOND, Gregory James 3 - 38
9:30am BUJISIC, Noah Lee (via video link) 5 - 51
9:30am BYFIELD, Clint 3 - 38
9:30am CARR, Liam James 3 - 31
9:30am CASSIDY, Michael Joseph (via video link) 3 - 32
9:30am COLLARD, Jack James Reid 3 - 31
9:30am COLLARD, William Don (via video link) 5 - 51
9:30am CORBETT, Sherena Kay Dawn 4 - 41
9:30am CORBETT, Thomas Maley John (via video link) 3 - 31
9:30am CURLEY, Daniel James (via video link) 5 - 51
9:30am CYSTER, Aaron David (via video link) 3 - 32
9:30am DALWOOD, Joshua Marten (via video link) 3 - 31
9:30am DAVIS, Susan Tiane (via video link) 4 - 41
9:30am DAWE, Toby John 3 - 31
9:30am DE WOLFF, Emma Elyse 5 - 51
9:30am DICK, Rickesha Joyce (via video link) 3 - 32
9:30am DICKIE, Dillon Wade 3 - 31
9:30am DICKSON, Brendon Wayne 3 - 38
9:30am DOLMANS, Chevy-Lee 5 - 51
9:30am DORIZZI, Coen Richard (via video link) 3 - 32
9:30am DOWNES, Andrew Geoffrey 3 - 31
9:30am EADES, Dylan (via video link) 4 - 41
9:30am EDWARDS-MORROW, Jake Robert 3 - 31
9:30am EVERTON, Joshua Andrew 5 - 51
9:30am FARMER, Karlene Rose 3 - 32
9:30am FISHER, Michael Wayne 5 - 51
9:30am FLETCHER, Jessica Renee (via video link) 3 - 31
9:30am FLETCHER, Mark Roy John 3 - 31
9:30am FOREMAN, Benjamin Frank 3 - 34
9:30am FRANCIS, Michael James 3 - 31
9:30am GARLETT, Gyce Reynolds (via video link) 3 - 31
9:30am GENTILE, Kerry Lynne 3 - 31
9:30am GIBSON, Jarrahd Michael 3 - 31
9:30am GLUHIC, Ferid 5 - 51
9:30am GODDARD, Craig Phillip 3 - 31
9:30am HALLIDAY, Cyona Geneva (via video link) 3 - 32
9:30am HANSEN, Gwenda Lorna 3 - 31
9:30am HANSEN, Steele Michael (via video link) 4 - 41
9:30am HARRIS, Wayne John Albert 4 - 41
9:30am HARVEY, Annette Marie 3 - 31
9:30am HARVEY, Shane Anthony (via video link) 3 - 31
9:30am HAYES, Emilie Louise 3 - 34
9:30am HAYES, Luke Jayden 3 - 38
9:30am HEADLAND, Reginald Frederick 5 - 51
9:30am HEGOTULE, Nathanial (via video link) 4 - 41
9:30am HENRY, Mathew Patrick 5 - 51
9:30am HENRY, Sharyalee May 5 - 51
9:30am HILL, Elizabeth Rebecca Rose 3 - 31
9:30am HILL, Jessica Lee 4 - 41
9:30am HILL, Tracey Lee 3 - 31
9:30am HITCHCOCK, Jamie Ryan 5 - 51
9:30am HUYNH, Vu Hoang Quoc 3 - 31
9:30am HYDE, Tammy Nicole 5 - 51
9:30am INDICH, Zackary Corey Jay 3 - 31
9:30am JAMIESON, Christopher Michael 3 - 31
9:30am JAWORSKI, James Donald 5 - 51
9:30am JOSHI, Gagandeep 5 - 51
9:30am KADMOS, Nicolas Demetrios 3 - 31
9:30am KAROLIA, Shireen 3 - 38
9:30am KASONDE, Bwalya 3 - 31
9:30am KELLY, Gary Noel (via video link) 5 - 51
9:30am KERR, Aaron Ruben 3 - 31
9:30am KICKETT, Ty-Rone Jason 4 - 41
9:30am KOHLBERGER, Joshua Kevin 3 - 34
9:30am KRAMER, Joshua Michael Johannes (via video link) 3 - 31
9:30am KRUPA, Ernest Robert 5 - 51
9:30am LAKI, Emaniel Simon 5 - 51
9:30am LAWRENCE, Andrew James 3 - 31
9:30am LEGGE, Carl Pearson (via video link) 5 - 51
9:30am LOPEZ, Nelson 5 - 51
9:30am LYNCH, Shannon Harvey 5 - 51
9:30am MAGURUK, Noi Machol 3 - 31
9:30am MAHER, Gregory Lawrence (via video link) 5 - 51
9:30am MALLON, Stephen James 3 - 31
9:30am MARTIN, Amanda Gay 5 - 51
9:30am MARTIN, Annika Madeline 3 - 34
9:30am MARTIN, Nickolas Thomas 5 - 51
9:30am MASUD, Kanishka (via video link) 3 - 32
9:30am MCHUGH, Barbara Mary 3 - 34
9:30am MCKITTERICK, Nathan John 3 - 34
9:30am MCLURE, Glen Lindsay 3 - 31
9:30am MCMAHON, Thomas Edgar 3 - 38
9:30am MESARICH, Beverley 4 - 41
9:30am MOHAMED, Abdirahman Osman 3 - 38
9:30am MOHAMED, Shugri Sheikh 3 - 34
9:30am MORRIS, Jeremy James 3 - 31
9:30am MURRAY, Troy Adam (via video link) 4 - 41
9:30am MWAMBWA, Vincent Moonga 5 - 51
9:30am NAPOLITANO, Liborio Anthony (via video link) 5 - 51
9:30am OGILVIE, Kellie Anne (via video link) 5 - 51
9:30am PAPASTAVROS, Emmanuel 3 - 38
9:30am PATERSON, Donovan Glen (via video link) 3 - 31
9:30am PECK, Ivan Edward 3 - 31
9:30am PEDLER, Isiah 3 - 31
9:30am PERANOVIC, Sasha 3 - 34
9:30am PETERS, Joel Aaron 3 - 31
9:30am PHAN, Van Nam 5 - 51
9:30am PUGH, Hailey Marie (via video link) 5 - 51
9:30am ROBERTSON, Dale James 4 - 41
9:30am ROCKLIFF, Benjamin John 5 - 51
9:30am RUSSELL, Ivan James (via video link) 3 - 31
9:30am RUYTER, Keiyan Ross (via video link) 3 - 31
9:30am SABATINO, Anthony Frank Albert 3 - 38
9:30am SANDY, Colin John 3 - 38
9:30am SAPKAROSKI, Roxanna 5 - 51
9:30am SAYER, Tylam Jan 3 - 31
9:30am SEWELL, Robert William 3 - 34
9:30am SHAFAI, Ibrar Hussain 3 - 34
9:30am SHAW, Cameron Steven 5 - 51
9:30am SHREEVE, Clifford Edlin Edward (via video link) 5 - 51
9:30am SIB, Khaody 3 - 32
9:30am SINCLAIR, Carley Michelle 3 - 38
9:30am SLATER, Katherine 3 - 31
9:30am SMITH, Sherene 3 - 34
9:30am SMITH, Warwick Gerald 3 - 31
9:30am SOMERVILLE, David John (via video link) 4 - 41
9:30am SOUTER, Declan William Rosney 3 - 38
9:30am STOKES, Daniel Peter (via video link) 3 - 31
9:30am STONELEY, Jordan David Tunui (via video link) 5 - 51
9:30am TAYLOR, Richard Joseph 3 - 31
9:30am TEISSIER, Franck Philippe 5 - 57
9:30am THOMASON, Stephen James 5 - 51
9:30am TIMU, Logan Irimana 3 - 34
9:30am TOMLINSON, Robert John (via video link) 3 - 31
9:30am TUNBRIDGE, Corey Scott 5 - 51
9:30am VAN ESSEN, Michael John Antony 5 - 51
9:30am WELCH, Paul Shane 3 - 32
9:30am WHITEHEAD, Philip Andrew 3 - 34
9:30am WINNING, Craig Russell 3 - 31
9:30am WINTER, Cody James 5 - 51
9:30am WOODS, Jeffena Jamee (via video link) 3 - 32
9:30am WOODS, Marlon Graham John (via video link) 3 - 31
9:30am WYNNE, Shirley Michelle 3 - 38
9:30am YAPPO, Richard Steven 5 - 51
9:45am WINMAR, Carl Shane Jeremy 3 - 32

Civil Listing
Applications/Trial
10:00am FAN v LING MINOR 12750 2019 9 - 92
10:00am SOO v HSU RSTN 10490 2020 9 - 94
9:30am BOHDAN & Ors v COELHO & Anor RSTN 10869 2020 9 - 94
9:30am HUGHES & Anor v BIANCA & Ors (via audio link) RSTN 10805 2020 9 - 94
9:30am KERR FELS DIVORCE & FAMILY LAWYERS v MADEJ (via audio link) MINOR 5311 2020 9 - 92
9:30am KOTLYAR & Anor v PEARCE GEN 10631 2020 9 - 92
9:30am LUJAN & Anor v MARAZIS RSTN 10864 2020 9 - 94
9:30am THAI v FURLEY RSTN 10852 2020 9 - 94
Extraordinary Licence
9:30am BROWN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10830 2020 3 - 33
9:30am Dorizzi v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10840 2020 3 - 33
9:30am GREEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10871 2020 3 - 33
9:30am HOWELL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10905 2020 3 - 33
9:30am KIM v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10853 2020 3 - 33
9:30am MCDONNELL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10867 2020 3 - 33
9:30am NGUYEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10737 2020 3 - 33
9:30am OWENS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7167 2020 3 - 33
9:30am PALMER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10407 2020 3 - 33
9:30am RAPHAEL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 8982 2020 3 - 33
9:30am TANGO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10810 2019 3 - 33
9:30am WANG v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10854 2020 3 - 33
Pre-Trial Conference
10:00am RALPH v PHUNTSHO GCLM 6240 2020 7 - 7.1
11:00am BROWN v STEELE GCLM 420 2020 7 - 7.2
11:00am HUNTER & Anor v DANGAL GCLM 5572 2020 7 - 7.1
9:00am CHRIST CHURCH GRAMMAR SCHOOL INC v O'CONNOR & Anor GCLM 8934 2020 7 - 7.2
9:00am LEEST v CORNELL GCLM 4891 2020 7 - 7.1
Residential Tenancies
9:30am LICINA v GRIGSON RSTN 10895 2020 7 - 71
9:30am BAJAJ v PALMER & Anor RSTN 10851 2020 7 - 71
9:30am DELLA SANTA v WILHELMI RSTN 10829 2020 7 - 71
9:30am ESHGHI & Anor v SANDER & Anor RSTN 10491 2020 7 - 71
9:30am HARRISON & Anor v BRADLEY RSTN 10416 2020 7 - 71
9:30am SPENCER NOMINEES PTY LTD v MCKENZIE & Anor RSTN 10834 2020 7 - 71
9:30am SUBLET v STEVENS RSTN 10903 2020 7 - 71
9:30am SUN v DAM RSTN 10901 2020 7 - 71
9:30am THOMAS & Anor v EDWARDS RSTN 10794 2020 7 - 71
9:30am YOUNG v VAHLDIEK RSTN 10510 2020 7 - 71
Taxation Of Costs
9:00am Alsto Pty Ltd v Hunting GCLM 18825 2014 7 - 7.3

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00am CARTER, Wendy Margaret Court Room 1
10:00am DOCHERTY, Bryce David Court Room 1
10:00am NUTTALL, Holly Patricia Court Room 1
10:00am PELLY, Scott Michael Court Room 1
10:00am STANSFIELD, Geoffrey John Douglas Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
9:00am ARINDA, Erica Courtroom 1
9:00am BEAR, Michael Courtroom 1
9:00am CHARLES, Graeme Rowley Courtroom 1
9:00am CHURNSIDE, Lawrence Hamilton Courtroom 1
9:00am CLEMENTS, Brodie James Courtroom 1
9:00am DODGE, Kenneth Edward Dean Courtroom 1
9:00am DUNN, Bradley Gary Courtroom 1
9:00am GARDINER, Gideon Gregory (via video link) Courtroom 1
9:00am GOONACK, Jamal Benjarmen Henery Orebin Courtroom 1
9:00am JORDA, Leon Dallas Peter Courtroom 1
9:00am LENMARDI, Houston John Courtroom 1
9:00am LENNARD, Maxwell William (via video link) Courtroom 1
9:00am LENNARD, Warren Courtroom 1
9:00am MANGOLAMARA, James Courtroom 1
9:00am MCALINDON, Benjamin Christopher Courtroom 1
9:00am MCNAMARA, John Patrick Courtroom 1
9:00am MENMUIR, Derek Alphonsus James Courtroom 1
9:00am MUDGEDEL, Ainsley Andrew (via video link) Courtroom 1
9:00am NUMANDUMAH, Marcus Ricky Chungwa Courtroom 1
9:00am OOBAGOOMA, Serena Courtroom 1
9:00am PINDAN, Rodney Wayne (via video link) Courtroom 1
9:00am PRATT, Codie James Courtroom 1
9:00am RANGIE, Kingston Francis Ian Courtroom 1
9:00am RUIZ, Merlou Abais Courtroom 1
9:00am SHAW, Eugene Mark Courtroom 1
9:00am SKEEN, Cynthia Anne Courtroom 1
9:00am SKINNER, Eugene Edward (via video link) Courtroom 1
9:00am SURPRISE, Ian Shane Courtroom 1
9:00am SURPRISE, Keldon William Courtroom 1
9:00am UNGHANGO, Anthony (via video link) Courtroom 1
9:00am WALKBIER, Raymond (via video link) Courtroom 1
9:00am WATSON, Shannon Troy Courtroom 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am GADSDON & Anor v O'MEARA RSTN 28 2020 Courtroom 1

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am BROWN, Kyle Andrew Court Room 2
10:00am PETRIDIS, Frank Christopher Court Room 2
10:00am PIRRETT, Dean Court Room 2
10:00am SMITH, Aaron Lomas Court Room 2

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am THE ELECTRICAL COMPANY WA v BRUNI CTC 420 2020 Court Room 5
10:00am WHITING & Anor v GARDNER & Anor RSTN 406 2020 Court Room 5
9:30am ARKEVELD v IVES HICKS MINOR 930 2020 Court Room 5
9:30am ASSET AIR & ELECTRICAL W.A PTY LTD v FERJUS PTY LTD MINOR 955 2020 Court Room 5
9:30am CHAMPNESS v MILLS RSTN 999 2020 Court Room 5
9:30am DESMOND & othrs v ALL MARINE SERVICES AUSTRALIA PTY LTD CTC 23 2020 Court Room 5
9:30am DSILVA v BAILEY FITNESS PTY LTD MINOR 8616 2020 Court Room 5
9:30am FOUNDATION HOUSING LTD v OTTO RSTN 1008 2020 Court Room 5
9:30am HUGHES v ABBOTT RSTN 974 2020 Court Room 5
9:30am KBEST MARINE PTY LTD v ALMAR ENGINEERING PTY LTD GCLM 1292 2019 Court Room 5
9:30am KONSTEK v WRIGHT MINOR 683 2020 Court Room 5
9:30am PERTH FLYING SQUADRON YACHT CLUB v LANGER MINOR 833 2020 Court Room 5
9:30am RUGGIERO v BOEY RSTN 929 2020 Court Room 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
2:15pm GASTON, Tyson Robert (via video link) Courtroom 1
9:30am NARRIER, Trae William (via video link) Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Derryn Joker Courtroom 1
9:30am TURNER, Grant Ronald Courtroom 3
9:30am WILFRED, Nathan Jon Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
10:30am BICKFORD v ALONE RSTN 274 2020 Courtroom 3

Halls Creek Police Station
Lot 68, Great Northern Hwy, HALLS CREEK
Criminal Listing
9:00am BUTTON, Trishelle Jonita Police Station Courtroom
9:00am CHATANALGI, Leslie Police Station Courtroom
9:00am COX, Leslie Police Station Courtroom
9:00am DIXON, Alfonzo Police Station Courtroom
9:00am JESSELL, Lindsay Police Station Courtroom
9:00am LAYLAND, Brian Lance Police Station Courtroom
9:00am LAYLAND, Brian Lance Police Station Courtroom
9:00am LONG, Lesley Police Station Courtroom
9:00am MANDIJERRY, Aaron Police Station Courtroom
9:00am MARTIN, Roxanne Police Station Courtroom
9:00am MCGANN, Gregory Keith Police Station Courtroom
9:00am MONROE, Hayden Paul Police Station Courtroom
9:00am MORGAN, Kimberley Police Station Courtroom
9:00am OLODOODI, Elton Police Station Courtroom
9:00am PADOON, Jarek Kevin Paddy Raymond Police Station Courtroom
9:00am RICE, John Luke Police Station Courtroom
9:00am RONALDS, Tanya Police Station Courtroom
9:00am RONAN, Auriel Roberta Police Station Courtroom
9:00am STRETCH, Alwyn Police Station Courtroom
9:00am STRETCH, Calvin Police Station Courtroom
9:00am TAX, Anthea Rose Police Station Courtroom
9:00am WALLABY, Terry Mark Police Station Courtroom
9:00am WEIN, Peter Police Station Courtroom
9:00am YOOMARIE, Kacey Dale Police Station Courtroom
9:00am YOUNG, Bonnie Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am Bieganski, Janusz Courtroom 1
10:00am SANDERSON, Grant Geoffrey Courtroom 1
9:30am ALLEN, Jye William Courtroom 2
9:30am BARSDEN, Michael Kinnear Courtroom 2
9:30am BATEY, Shaun Paul Courtroom 2
9:30am BROWN, Lauren Vivian Courtroom 2
9:30am BULLOCK, Justin Stanley Courtroom 2
9:30am BURNSIDE, Josh David (via video link) Courtroom 2
9:30am COKER, John William Courtroom 2
9:30am COLES, Shane (via video link) Courtroom 2
9:30am COLLINS, Cameron David Courtroom 2
9:30am CRAWFORD, Dean Courtroom 2
9:30am CROFT, Alexander Michael Courtroom 2
9:30am CUNNINGHAM, Anna Courtroom 2
9:30am CUTFORTH, Rebecca Amy Courtroom 2
9:30am DAU, Mayong Kiir (via video link) Courtroom 2
9:30am DEANY, Kristopher Thomas Mikael Courtroom 2
9:30am DIXON, Jeremy Paul (via video link) Courtroom 2
9:30am DOULIS, John Raymond Courtroom 2
9:30am DOW, Cale Forrest Courtroom 2
9:30am DOYLE, Jason Craig Courtroom 2
9:30am EDGINGTON, Alexander Courtroom 2
9:30am ELDRIDGE, Loma Christella Courtroom 2
9:30am GIBBS, Ashley Paul Courtroom 2
9:30am GILL, Jason R Courtroom 2
9:30am HARRIS, Michael Robert Samuel Courtroom 2
9:30am HEGER, Robert Bradley Joseph (via video link) Courtroom 2
9:30am HEIR, Dwayne Ashley Courtroom 2
9:30am HODNETT, Luke (via video link) Courtroom 2
9:30am HUNT, Sarah Marie Courtroom 2
9:30am HUNTER, Joshua Wade Courtroom 2
9:30am IRVING-AMARANTI, Dylan Kai Courtroom 2
9:30am JAMES, Kai Spencer Courtroom 2
9:30am JANKULOSKI, Straso (via video link) Courtroom 2
9:30am JOHNSON, Sienna Reece Courtroom 2
9:30am JONES, Kukutai Toa Te Ngakau Wayne Courtroom 2
9:30am KNAPP, Tyson Elliott Courtroom 2
9:30am KOZAK, Nicholas Paul Courtroom 2
9:30am LANE, Jaxon Russell Courtroom 2
9:30am LEWIS, Ethan Courtroom 2
9:30am LOMAX COASTAL REALTY PTY LTD Courtroom 2
9:30am LYDDIETH, Adam Eric Courtroom 2
9:30am MAHOHOMA, Tobias Courtroom 2
9:30am MARCUS-HANKS, Charmaine Diane Wendy Courtroom 2
9:30am MCCUE, Alison Courtroom 2
9:30am MCFARLANE, Paul Michael Courtroom 2
9:30am MCGUIRE, Jonathan Paul Courtroom 2
9:30am MILLIAS, Natasha Kate Courtroom 2
9:30am NARRIER, Sonia Marie Courtroom 2
9:30am NEOV, Moha Courtroom 2
9:30am O'MALLEY, Mark Anthony Courtroom 2
9:30am ONN, Shaun Patric Alia Courtroom 2
9:30am PERRY, Ethan Glen Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Katherine Courtroom 2
9:30am ROGERS, Daniel Michael Courtroom 2
9:30am RUVINOSKI, Ivan Courtroom 2
9:30am RYDER, Jade Elsa Jennifer Courtroom 2
9:30am SALADINE, Josiah John Courtroom 2
9:30am SILVESTRO, Stephen Laurence Courtroom 2
9:30am SLATER, Jemma Iris Courtroom 2
9:30am SLODECKI, Christopher Jeffrey Courtroom 2
9:30am SYLVA, Solomon William Courtroom 2
9:30am TANGSHABANI, Rozbeh Seeross Courtroom 2
9:30am TAYLOR, Annette Joyce-Lee Courtroom 2
9:30am VANDERWOUDE, Aaron Jan Courtroom 2
9:30am VERCOE, Michael Robert Anthony Courtroom 2
9:30am WALLIS, Kathryn Louise Courtroom 2
9:30am WARD, Gerald Courtroom 3
9:30am WESTCOTT, Mark Colin Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Felicia Georgia Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
9:00am BOYD v HEARNE RSTN 1687 2020 Courtroom 4
9:00am BUSHE & Anor v SANDERSON RSTN 1620 2020 Courtroom 4
9:00am CLIFTON v GILBERT RSTN 1610 2020 Courtroom 4
9:00am DOLINSKI v MAKINEE PTY LTD MINOR 1365 2020 Courtroom 4
9:00am GIBBENS & Anor v MORISSET & Anor RSTN 1679 2020 Courtroom 4
9:00am LAWLER & Anor v BRUSS & Anor RSTN 1624 2020 Courtroom 4
9:00am PATERSON v DENNAOUI RSTN 1692 2020 Courtroom 4
9:00am QUANTUM LOCAL INVESTMENTS PTY LTD v LEE & Anor RSTN 1666 2020 Courtroom 4
9:00am READ v WONG RSTN 1693 2020 Courtroom 4
9:00am ROBINSON v LEE RSTN 1703 2020 Courtroom 4
9:00am STOLZ v BENTLEY RSTN 1659 2020 Courtroom 4
9:00am UPPAN & Anor v ELLIOTT & Anor RSTN 1689 2020 Courtroom 4
9:00am WOOD & Anor v BROCKETT RSTN 1582 2020 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am DOUTCH, Darrah John Court 3 Magistrates Court
10:00am HARRIS, Trevarin Court 3 Magistrates Court
10:00am JONES, Wayne Court 3 Magistrates Court
10:00am WEST, Justin Court 3 Magistrates Court
9:00am FQM AUSTRALIA NICKEL PTY LTD Court 1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am BARLY, Bradley Courtroom 1
9:00am BARNDABBA, Charlie Snowy Jacob Courtroom 1
9:00am COX, Farren James Courtroom 1
9:00am COX, Troy Anthony Weston Courtroom 1
9:00am DEMPSTER, Mable Rita Courtroom 1
9:00am DENT, Brock Maitland Courtroom 1
9:00am EDWARDS, Flint Geoffrey Courtroom 1
9:00am FOALE, Tyler Jordon Courtroom 1
9:00am FRANKLIN, David Alfred Patrick Courtroom 1
9:00am GAMMELL, Daniel Baden Ralf Courtroom 1
9:00am GARSTONE, Kerrie Ann Courtroom 1
9:00am GORDON, Robert Neil (via video link) Courtroom 1
9:00am GUINESS, Clifford Courtroom 1
9:00am HAMLETT, Andrea May Michelle Roberta Maree Courtroom 1
9:00am HARRISON, Aaron Stuart Courtroom 1
9:00am HAYES, Tarkyn Rohan Leedham Courtroom 1
9:00am HEBBARD, Quinton Ross Courtroom 1
9:00am HOFFMAN, Amelia Hana Ngahuia Courtroom 1
9:00am KELLY, Dianah Courtroom 1
9:00am KEMP, Steven Brett Courtroom 1
9:00am KUIPER, Tamara Narelle Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Anthony Wade (via video link) Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Clinton Kurt Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Donna Marie Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Morgan Shane (via video link) Courtroom 1
9:00am LUMAI, Kyriakos Robert (via video link) Courtroom 1
9:00am MCKAY, Robert Junior Courtroom 1
9:00am MELISSEN, Rhys Kamin Courtroom 1
9:00am MERCER, Craig Ramon Courtroom 1
9:00am MILLER, Tyrone Denver Thomas Courtroom 1
9:00am MITCHELL, Aubrey Malcolm Richard (via video link) Courtroom 1
9:00am MORAN, Michael Courtroom 1
9:00am OLEARY, Rex John Courtroom 1
9:00am O'REILLY, John Patrick Courtroom 1
9:00am OXENHAM, Clayton Brenden Paul Courtroom 1
9:00am OXENHAM, Maitlen James Graham Courtroom 1
9:00am PATERSON, Jamie-Lee Courtroom 1
9:00am RANGER, Stuart Kenneth Courtroom 1
9:00am REDDING, Craig Douglas Courtroom 1
9:00am ROONEY, Casey Victoria Courtroom 1
9:00am SAMSON, Janine Courtroom 1
9:00am SLATER, Clifton Scott (via video link) Courtroom 1
9:00am SPRATT, James Thomas Courtroom 1
9:00am STEVENS, Trinton Waylon Malcolm Courtroom 1
9:00am TODD, Shavarn Courtroom 1
9:00am TUMBLER, Clinton Graham Lee Courtroom 1
9:00am VAN DEN BERG, Toni Marie Courtroom 1
9:00am VAN DEN BERGH, Jordan Philip Courtroom 1
9:00am WALLY, Jordan (via video link) Courtroom 1
9:00am WARD, Lesley Anne Courtroom 1
9:00am WHITEHURST, Denzel Joseph Courtroom 1
9:00am WILSON, Jonathon Clive (via video link) Courtroom 1
9:00am WOODLEY, Daven Courtroom 1
9:00am WOODS, Nathan Dane Courtroom 1
9:30am DOWTON, Anthony James (via video link) Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am AMALFI, Steven John Eric Courtroom 1
9:30am ANZELLINO, Justin Charles Courtroom 1
9:30am ATHERTON, Kyle Dean Courtroom 1
9:30am BARKER, Juliette Therese Courtroom 1
9:30am BARRON, Daniel John Courtroom 1
9:30am BENNELL, Wade Patrick Lawrence Courtroom 1
9:30am BONGIORNO, Isaac John Courtroom 1
9:30am BRINCAT, Simmone Ann Courtroom 1
9:30am BURNETT, Hunter Courtroom 1
9:30am CAMERON, Bethany Louise Courtroom 1
9:30am CASSIDY, Michael Joseph Courtroom 1
9:30am CHIORA, Muchazviona (via video link) Courtroom 1
9:30am COLBUNG, Ashley Grant Courtroom 1
9:30am COLLINGS, Akiam Cody Courtroom 1
9:30am COMPTON, Jarrod Ian Courtroom 1
9:30am COMPTON, Jarrod Ian Courtroom 1
9:30am COOPER LLEWELYN, Danial Courtroom 1
9:30am COUGAN, Nathan Paul Courtroom 1
9:30am COX, Jonathon Yong Matthew Courtroom 1
9:30am CRADDOCK, Alisha Elizabeth Courtroom 1
9:30am CRITCHLOW, Andrew Peter Courtroom 1
9:30am CUREDALE, Sheree Tammy Courtroom 1
9:30am DEAR, Dennis James Courtroom 1
9:30am DOWLING, Dale Mark Courtroom 1
9:30am DOWNIE, Andrew John Courtroom 1
9:30am DROSDOVS, Taylor Ashleigh Courtroom 1
9:30am EAGLAND, Rachael Kiara Courtroom 1
9:30am FINNIS, Karl Geoffrey Courtroom 1
9:30am FRAZER, Adam John Courtroom 1
9:30am FYFFE, Lynette Marie Courtroom 1
9:30am GARLETT, Christine Tracy Courtroom 1
9:30am GARLETT, Lance Dillon George Courtroom 1
9:30am GIBB, Colin Robert Courtroom 1
9:30am GIBBINGS, Samara Anne Courtroom 1
9:30am GIBBS, Shawn Arthur Courtroom 1
9:30am GOOCH, Neil Raymond Courtroom 1
9:30am GREGORY, Simon Frances Courtroom 1
9:30am HAMILTON, Kevin John Courtroom 1
9:30am HAMMOND, Bruce Masefield Courtroom 1
9:30am HATCH, Christopher Michael Courtroom 1
9:30am HOEBERGEN, Jordan Mark Courtroom 1
9:30am HOLMES, Wayne Courtroom 1
9:30am ILLICH, Jake Tyson Courtroom 1
9:30am JAMIESON, Jeffrey David Courtroom 1
9:30am JETTA, Veronica Anne Courtroom 1
9:30am JONES, Martin Paul Courtroom 1
9:30am KOLISNYK, Paige Maddison Courtroom 1
9:30am KURUC, Eve Rose Courtroom 1
9:30am LE, Phuong Huyen Courtroom 1
9:30am LITTLE, Jake Courtroom 1
9:30am LOCKYER, Graham John Courtroom 1
9:30am LOVE, Jamie Robert Courtroom 1
9:30am MA, Russell John Courtroom 1
9:30am MACDONALD, Mark William Courtroom 1
9:30am MAIDMENT, Rosemary Annette Courtroom 1
9:30am MARINO-BIDDLE, Reece James Courtroom 1
9:30am MARTIN, James Barry Courtroom 1
9:30am MCCAUL, Lorne Charles Courtroom 1
9:30am MCKENZIE, Jade Ellen Courtroom 1
9:30am METCALF, Kiara Cheryl Courtroom 1
9:30am MILICI, Anthony Paul Courtroom 1
9:30am MILLER, Kaylea Joy Courtroom 1
9:30am MILLS, Jessica Ann Courtroom 1
9:30am MILNE, Angela Emma Courtroom 1
9:30am MOFFLIN, Alexander John Courtroom 1
9:30am MORRISON, Ethan Paul Courtroom 1
9:30am MORRISON, Peter Kenneth Rodney James Courtroom 1
9:30am MULLER, Jett Thomas Courtroom 1
9:30am MURRAY, Clifton Peter Courtroom 1
9:30am NEVILLE, Jacob Kenneth Courtroom 1
9:30am NEWTON, Michael Jason Courtroom 1
9:30am NISSEN, Stephen Peter Courtroom 1
9:30am NIX, Clint Robert Courtroom 1
9:30am NOLAN, Patrick Thomas Courtroom 1
9:30am OKELY, Thomas Cree Courtroom 1
9:30am PEARSON, Bradley John Courtroom 1
9:30am PEREJUAN, Jayme Linton Courtroom 1
9:30am PHILLIS, Robert John Courtroom 1
9:30am PILOT, Kane Courtroom 1
9:30am POPATA, Yvette Lois Courtroom 1
9:30am PRIOR, Maureen Agnes Courtroom 1
9:30am REARDON, Luke Dale Courtroom 1
9:30am SAVANNAH, Nichole Pearl Chatfield Courtroom 1
9:30am SELLARS, Chantelle Maree Courtroom 1
9:30am SHARPE, Jared Roy Courtroom 1
9:30am SILVER, Benjamin Campbell Courtroom 1
9:30am SINCLAIR, Hayden Zane Courtroom 1
9:30am SNELL, Brooke Amy Courtroom 1
9:30am SPRATT, Charmaine Ann Courtroom 1
9:30am STOCKILL-KING, Kelly Jai Courtroom 1
9:30am STRAHAN, Simon James Courtroom 1
9:30am STUIBER, Michael John Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Craig Andrew Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Shane Arthur Courtroom 1
9:30am THOMAS, Melanie Rae Courtroom 1
9:30am TORMEY, Matthew John Courtroom 1
9:30am VUNIWAQA, Marica Nai Vuli Courtroom 1
9:30am WALLAM, Raymond Angus James Courtroom 1
9:30am WALLEY, Edward Norman Courtroom 1
9:30am WALTON, Roslyn Anne Courtroom 1
9:30am WASLEY, Sarah Jane Courtroom 1
9:30am WATTS, Alexander Rain Courtroom 1
9:30am WEBSTER, Dana Rhianon Courtroom 1
9:30am WEEKS, Byron John Courtroom 1
9:30am WILLIAMSON, Robert Courtroom 1
9:30am WOOD, Benjamin Graham Courtroom 1
9:30am YOUNG, Brenda Jepkorir Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am NIELD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 639 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
9:00am ACCESS HOUSING v WALKER RSTN 641 2020 Courtroom 2
9:00am CONNOLLY v LIMBURG RSTN 630 2020 Courtroom 2
9:00am COX LEGAL v MCKEATING GCLM 488 2020 Courtroom 2
9:00am Cox v Charlton GCLM 1647 2015 Courtroom 2
9:00am CROSSEN & Anor v ROBBINS RSTN 638 2020 Courtroom 2
9:00am DELAMERE v MAJORS & Anor RSTN 606 2020 Courtroom 2
9:00am DELL & Anor v HARRINGTON RSTN 644 2020 Courtroom 2
9:00am ELMS v MCMEEKIN RSTN 642 2020 Courtroom 2
9:00am GRIMMOND v SULLIVAN RSTN 664 2019 Courtroom 2
9:00am HIND v CLIFTON RSTN 625 2020 Courtroom 2
9:00am KELLY v PICKERING RSTN 629 2020 Courtroom 2
9:00am MARTIN v HILL RSTN 647 2020 Courtroom 2
9:00am MOOYMAN v COOPER & Anor RSTN 636 2020 Courtroom 2
9:00am PEARSE & Anor v MACKIE RSTN 623 2020 Courtroom 2
9:00am TUCKER v BEARD & Anor RSTN 626 2020 Courtroom 2

Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing
9:30am ABBOTT, Neil Meekatharra Court Room 1
9:30am ASHBURTON, Gavin Craig Meekatharra Court Room 1
9:30am ASHWIN, Lucinda Helene Gladys Meekatharra Court Room 1
9:30am BAUMGARTEN, Adrian Kenneth Arthur Ian Robert Meekatharra Court Room 1
9:30am BAUMGARTEN, Jarred Deon Paul Meekatharra Court Room 1
9:30am CALYUN, Brennan John Meekatharra Court Room 1
9:30am CORBETT, Trent Eric Allen Meekatharra Court Room 1
9:30am DOWDEN, Nathaniel Adrian Stuart Meekatharra Court Room 1
9:30am GENTLE, Wayne Milton Meekatharra Court Room 1
9:30am GILBERT, Brent Mathew Ronald Meekatharra Court Room 1
9:30am GILBERT, Gianne Claire Meekatharra Court Room 1
9:30am JACKMAN, Nathaniel Meekatharra Court Room 1
9:30am MONGOO, Dakota-Rose Lucilla Meekatharra Court Room 1
9:30am MONGOO, Kamus Meekatharra Court Room 1
9:30am ROBINSON, Phillip Meekatharra Court Room 1
9:30am ROBINSON, Phillip Lionel Meekatharra Court Room 1
9:30am RYDER, Arron Douglas Meekatharra Court Room 1
9:30am SHAY, Clarrie Meekatharra Court Room 1
9:30am SHEA, Peter Meekatharra Court Room 1
9:30am WINGO, Darren (via video link) Meekatharra Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
9:00am ANDREWS, Symone Breeana Bracey Courtroom 1
9:00am BARNES, Peter Maurice Courtroom 1
9:00am BULLOCK, Kenneth Ross Courtroom 1
9:00am CARROLL, Locklyn Alan Courtroom 1
9:00am CHADWICK, Dodie Janette Courtroom 1
9:00am CLARKE, Samuel Courtroom 1
9:00am DANDIE, Kelli Jayne Courtroom 1
9:00am HALLETT FARM GROUP PTY LTD (via video link) Courtroom 1
9:00am HALLETT, Michael John (via video link) Courtroom 1
9:00am HALLETT, Nigel Charles (via video link) Courtroom 1
9:00am HAYDEN, Allan Riley (via video link) Courtroom 1
9:00am HAYDEN, Reginald Danny Courtroom 1
9:00am HEMSLEY, Ryan John Courtroom 1
9:00am HILLVIEW FARM PTY LTD (via video link) Courtroom 1
9:00am HUMPHRIES, Sveto Ivan Courtroom 1
9:00am JOHNSTON, Dre Patrick Courtroom 1
9:00am KEAMY, Luke Thomas Courtroom 1
9:00am LOCKWOOD, James Philip Courtroom 1
9:00am MACRI, Joshua Angelo Courtroom 1
9:00am MAJOR, Trevor Frank Courtroom 1
9:00am MATENGA, Norma Ellen Courtroom 1
9:00am MCHEYZER, Geoffrey Pieter Courtroom 1
9:00am MILLER, Jocelyn Kay Courtroom 1
9:00am NARDONE, Corinne Jane Courtroom 1
9:00am NEAL, Benjamin Joseph Courtroom 1
9:00am NICHOLLS, Taraeta Bethwyn Courtroom 1
9:00am PATON, Scott Albert Courtroom 1
9:00am PETCH, Luke William Courtroom 1
9:00am PINEHILL FARM PTY LTD (via video link) Courtroom 1
9:00am REVELEY, Mitchell Bryan Courtroom 1
9:00am SCORER, Brodie John William Courtroom 1
9:00am SHELDRICK, Dennis John Paul Courtroom 1
9:00am SUNPRIDE SHEEP PTY LTD (via video link) Courtroom 1
9:00am THOMAS, Jeffrey Whare Tohunga Courtroom 1
9:00am TRANTER, Callum Ross Courtroom 1
9:00am TUFFLEY, Andrew James Courtroom 1
9:00am WARU, Zak Hamiora Gary Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am BAIJNATH, Ariel Jade Midland Courtroom 1
9:30am BATTEN, Andrew John Midland Courtroom 1
9:30am BAVADRA, Emori Rakoto Kurewaka Midland Courtroom 1
9:30am BOTHA, Gavin Dudley Midland Courtroom 1
9:30am BOYD, Brendon James Midland Courtroom 1
9:30am CIGLER, Keenan James Midland Courtroom 1
9:30am CLARENC, Brandon Phillippe Midland Courtroom 1
9:30am COCHRANE, Cynthia Anne Midland Courtroom 1
9:30am COMERFORD, Stevee-Elle Midland Courtroom 1
9:30am D'Agostino, Carla Jacqueline Midland Courtroom 1
9:30am DERSCHOW, Rikki Louise Midland Courtroom 1
9:30am DJAVEROSKI, Andy (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am EALES, Michael John Midland Courtroom 1
9:30am FITZPATRICK, Mathew Paul Midland Courtroom 1
9:30am GLADSTONE, Peter Midland Courtroom 1
9:30am GRIFFITHS, Chandler Ronin Midland Courtroom 1
9:30am HALL, Blaine Patrick Midland Courtroom 1
9:30am HIKAWAI, Derek John Ngarangi Brett Midland Courtroom 1
9:30am HYDE, Darcy Andrew Midland Courtroom 1
9:30am IRELAND, Mark Graeme Midland Courtroom 1
9:30am JANPHAN, Johnnie Midland Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Erin Jane Midland Courtroom 1
9:30am LAVIS, Jack Peter Midland Courtroom 1
9:30am LAW, David Scott Midland Courtroom 1
9:30am LEHMAN, Benjamin Alan Midland Courtroom 1
9:30am LOCKYER, Jodie Anne Midland Courtroom 1
9:30am MARVELLI, Perry Midland Courtroom 1
9:30am MELEKA, Michael Midland Courtroom 1
9:30am MILLER, Dezerae Joy Midland Courtroom 1
9:30am MOORE, Jordan Ronald Midland Courtroom 1
9:30am MORRIS, Scott Raymond Midland Courtroom 1
9:30am OLIVER, Paul Adrian Midland Courtroom 1
9:30am OLLIVER, Tania Lorraine Midland Courtroom 1
9:30am PILMER, Raymond John Midland Courtroom 1
9:30am PRIDAY, Emma-Leigh Serene Midland Courtroom 1
9:30am PROSSER, Brenden Anthony Midland Courtroom 1
9:30am RIGG, Stephen Corey (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am RYDER, Arama Pita Midland Courtroom 1
9:30am RYDER, Ryan Thomas Midland Courtroom 1
9:30am SARICH, Alan Midland Courtroom 1
9:30am SHIELDS, Glen Warick Midland Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Kerwin James Midland Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Roderick Midland Courtroom 1
9:30am WALDING, Shayne Elyse Midland Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Hannah Louise Midland Courtroom 1
9:30am WILSON, Jessica Lorraine Midland Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am CCC FINANCIAL SOLUTIONS NO. 3 PTY LTD v ESPOSITO (via audio link) GCLM 799 2020 Midland Courtroom 3
9:30am COMBINED HEAVY HAULAGE AND PILOT PTY LTD v NEVIN INNI TRADING AS FOCUS ON CARS MINOR 2253 2019 Midland Courtroom 3
9:30am CONTRUSCERI v J. DANIELS & ASSOCIATES MINOR 1306 2019 Midland Courtroom 3
9:30am EARTHMOVING WA PTY LTD v PERTH CIVIL AND HYDRAULIC SERVICES PTY LTD & Ors MINOR 923 2020 Midland Courtroom 3
9:30am FAIRHEAD v JOSEPH DYLAN HEPPLE CTC 1006 2020 Midland Courtroom 3
9:30am GIOMETTI & Anor v GIOMETTI PLND 1031 2020 Midland Courtroom 3
9:30am HOUSING AUTHORITY v WILLIAMS RSTN 1433 2019 Midland Courtroom 3
9:30am R E WHITEHOUSE & R WHITEHOUSE v SMITH CTC 420 2020 Midland Courtroom 3
9:30am SATPATHY v SHARMA (via video link) MINOR 927 2020 Midland Courtroom 3
9:30am SIGNS IN PERTH PTY LTD ATF GULLAN FAMILY TRUST & Anor v CREA MINOR 934 2020 Midland Courtroom 3
9:30am TERRENO EARTHMOVING v MEERHANDOUST CTC 290 2020 Midland Courtroom 3

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am SHENFIELD, James Francis Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am QUINN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 55 2020 Courtroom 1
9:00am SCAHILL & Anor v SUNJICH & Ors RSTN 74 2020 Courtroom 1
9:00am SIMS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 79 2020 Courtroom 1

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am PETERSON, Vincent Courtroom
9:00am SAMSON, Kayston Courtroom
9:00am WARD, Louisa Amy Courtroom
9:30am ALCOCK, Paul Andrew Courtroom
9:30am GARDINER, Justina Rose Courtroom
9:30am HATURINI, Thomas Rangitane Courtroom

Civil Listing
Combined Court
9:00am GIRGIRBA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 165 2020 Courtroom
9:00am OASIS @ NEWMAN PTY LTD v MARSHALL DOUG 173 2020 Courtroom
9:00am THOARS & Anor v TURPIN & Anor RSTN 167 2020 Courtroom

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am CLUNE, Daniel Trevor Jacobus Courtroom 2
9:30am COOMBS, Christopher John Courtroom 2
9:30am DOYLE, Mathew James Courtroom 1
9:30am FARRELL, Mark William Thomas Courtroom 2
9:30am FLETCHER, Michael Anthony Courtroom 2
9:30am GLEW, Craig Anthony Courtroom 2
9:30am GREEN, Jamie Robert Stanley Courtroom 2
9:30am HUISMAN, Dean Anthony Courtroom 2
9:30am LITTLEJOHN, Ricardo Adam Courtroom 2
9:30am LYDALL, Jonathon Mark Courtroom 2
9:30am MACLEOD, John Francis Courtroom 2
9:30am NARRIER, Lachlan James (via video link) Courtroom 2
9:30am NEWSOME, Jason Brett Courtroom 2
9:30am ORMEROD-REYNOLDS, Michael James Courtroom 2
9:30am SCARFE, Trevor Graeme Courtroom 2
9:30am SOFIELD, Corey Peter (via video link) Courtroom 2
9:30am TARBIN, Mathew David Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
9:30am MCLEOD v CLOVER GCLM 1110 2019 Courtroom 1

Supreme Court Building
Stirling Gardens, Barrack Street, PERTH
Criminal Listing
11:00am DUNCALF, Kyle Torrance Court No. 6
9:15am ANOR, Herbert Edusada Court No. 6
9:15am ASHWIN, Mareena Rose Court No. 6
9:15am BAILEY, Glenn William Court No. 6
9:15am BATES, Timana Arlgie (via video link) Court No. 6
9:15am BECKERLEG, Damian Kyle (via video link) Court No. 6
9:15am CAMERON, Callum James Court No. 6
9:15am CORVER, Ayden James Court No. 6
9:15am DAVIDSON, Brendan Richard L (via video link) Court No. 6
9:15am DICKIE, Michael Heath Court No. 6
9:15am FERGUSON, Lionel Dennis Court No. 6
9:15am HALSEY, Alexander James Court No. 6
9:15am HARTIGAN, Kyle James Court No. 6
9:15am HUMES, Derek Ross Court No. 6
9:15am HUTTON, Brandon Wayne Court No. 6
9:15am JONES, Christopher Court No. 6
9:15am JONES, Quade Karsum Court No. 6
9:15am KEENE, Robert Harold Court No. 6
9:15am LEE, Conlin James Court No. 6
9:15am MCINTYRE, Brian Norman (via video link) Court No. 6
9:15am MEAKINS, Arron Jordan Court No. 6
9:15am MURPHY, Vernon John Court No. 6
9:15am NASH, Jarrad William Court No. 6
9:15am NUNDLE, Joanne Alexie Court No. 6
9:15am SANDY, Nicole Suzette (via video link) Court No. 6
9:15am STAGGARD, Steven Paul Court No. 6
9:15am TAYLOR, Myles William Court No. 6

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C Trial
10:00am Not Published PC 4 2018 Court Room 4
10:00am Not Published PC 5 2018 Court Room 4
10:00am Not Published PC 6 2018 Court Room 4

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 277 2015 Court 5
11:00am Not Published PC 578 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 401 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 531 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 532 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 624 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 290 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 291 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 292 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 439 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 473 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 516 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 704 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 482 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 8 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 72 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 73 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 75 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 76 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 77 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 425 2018 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:15pm Not Published PC 142 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 143 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 420 2020 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
3:00pm Not Published PC 382 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 383 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 384 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 385 2018 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 593 2019 Court 3

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Halls Creek Police Station
Lot 68, Great Northern Hwy, HALLS CREEK
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
10:00am Not Published PC 5 2020 Courtroom 1

Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:00am DOWSETT v CITY OF MANDURAH DR 222 2020 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
9:00am TWIN CREEK HOLDINGS PTY LTD v BB APPLECROSS PTY LTD CC 1156 2020 2 - 3
CC Hearing
10:00am GLL HOLDING PTY LTD v VATA INVESTMENTS PTY LTD CC 927 2020 4 - 8
10:00am JANSEN v MERLOTTI & Anor CC 1037 2020 3 - 8
10:00am MERLOTTI & Anor v JANSEN CC 512 2020 3 - 8
DR Mediation
3:30pm MCGRATH v City of South Perth DR 139 2020 2 - 11
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3797 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 3734 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 3128 2020 5 - 2
10:00am Not Published GAA 4216 2020 2 - 1
10:00am Not Published GAA 4267 2020 2 - 1
10:00am Not Published GAA 3971 2020 1 - 6
10:00am Not Published GAA 3628 2020 1 - 1
10:30am Not Published GAA 3579 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 3842 2020 3 - 4
11:00am Not Published GAA 4345 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 3606 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 4200 2020 5 - 2
12:00pm Not Published GAA 4127 2020 2 - 1
12:30pm Not Published GAA 3992 2020 3 - 4
12:30pm Not Published GAA 3662 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 3455 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3632 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 4261 2020 5 - 2
3:00pm Not Published GAA 3561 2020 4 - 1
3:00pm Not Published GAA 3802 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 3727 2020 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 4176 2020 5 - 2
HR Oral Reasons
12:00pm Not Published GAA 356 2020 5 - 2
12:00pm Not Published GAA 994 2020 5 - 2
12:00pm Not Published GAA 995 2020 5 - 2
2:00pm Not Published GAA 2779 2020 5 - 6
9:00am Not Published GAA 3761 2020 5 - 2
VR Mediation
10:00am Psychology Board of Australia v FAWCETT (via video link) VR 178 2019 2 - 3

Back to Top