Court Listings for 22 September 2020

Court listings will change to 23 September 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
11:30am KENSINGTON & Ors v HICKEY AS EXECUTOR & Ors CIV 1740 2020 7 - 710
12:00pm DODD v DODD & ORS CIV 2407 2018 7 - 710
2:00pm SICONAL LIMITED v DO & ANOR CIV 2449 2018 7 - 710
Civil Trial
10:30am CARDACI v CARDACI CIV 3186 2016 4 - 43
10:30am CARDACI v CARDACI & ORS CIV 1750 2017 4 - 43
Judges Special Appointment
10:15am SMITH v THE STATE TRAINING BOARD CIV 3096 2019 3 - 36
10:30am DANG v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA (via video link) CPCA 4 2011 4 - 42
Judgment SC
9:30am FRIGGER v KITAY CIV 2765 2010 3 - 35
9:30am HORSMAN & ANOR v CITY OF GREATER GERALDTON CIV 3170 2018 3 - 35
Masters List
9:45am BELL GROUP (UK) HOLDINGS LIMITED (IN LIQUIDATION) COR 317 1995 9 - 907
9:45am BOORD v IWANKIW TRU 5 2020 9 - 907
9:45am GREGORY BRUCE DUDLEY IN HIS CAPACTIY AS LIQUIDATOR OF CONSOLIDATED SERVICES PTY LID (IN LIQUIDATION) COR 113 2020 9 - 907
9:45am TINK & ORS v ALLWELD ENGINEERING PTY LTD COR 112 2020 9 - 907
Masters Special Appointment
2:15pm MACMAHON MINING SERVICES PTY LTD v MICON MINING AND CONSTRUCTION PRODUCTS GMBH & CO. KG CIV 1259 2019 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am AUSTRAL INSURANCE BROKERS PTY LTD v DRUMMOND & ANOR CIV 3032 2018 8 - 811
10:00am GORDON & ORS v TOCCHINI & ANOR CIV 2552 2019 8 - 809
Strategic Conference
10:00am PETER CHARLES LANGFORD AND PAULINE MARY LANGFORD AS TRUSTEES FOR MAJESTIC SUPERANNUATION FUND v SANCTERRA PTY LTD & ANOR CIV 2575 2018 7 - 712
10:00am SANCTERRA PTY LTD v SELBY ST PTY LTD (IN LIQUIDATION) CIV 1422 2020 7 - 712

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am BURT, Jason John Court No. 2

No Civil Listing for Today.



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am VIDOVICH, Tiaha Jayne Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BHUGELOO, Shafi-U-Din 3 - 3-3
10:00am BLAIR, James Ian 5 - 5-2
10:00am DAWSON, George Dennis 6 - 6-1
10:00am DHU, Cain Anthony 6 - 6-4
10:00am DINH HUU TUYEN 5 - 5-3
10:00am DUNCAN, Donald Richard Norman 3 - 3-1
10:00am GALLAGHER, Cory Edward (via video link) 3 - 3-2
10:00am LITTLEFAIR, Codi Peter 5 - 5-2
10:00am MURDOCK, Matthew James 4 - 4-1
10:45am MILLER, Andrew James 3 - 3-2
11:00am CAMERON, Edward Charles (via video link) 6 - 6-3
11:30am TA, Cat Van 5 - 5-3
11:45am DEAN, Wade Roy 3 - 3-2
12:00pm COLQUHOUN, Brandon 6 - 6-2
12:00pm THOMPSON, David Robert (via video link) 5 - 5-1
2:15pm HARPLEY, Jared Thomas 5 - 5-2
2:15pm HARRIS, Shane Philip (via video link) 3 - 3-2
2:15pm MCLURE, Glen Lindsay 6 - 6-3
2:15pm MONISSE, Luke Andrew 5 - 5-3
3:15pm CONNELL, Charles William 5 - 5-3
9:30am ERICKSON, Brenton Daniel 5 - 5-1
9:45am HARTMANN, Kayne James 3 - 3-4

Civil Listing
Directions (CCM)
2:15pm RAISEBORE AUSTRALIA PTY LTD v HANNANS TRANSPORT PTY LTD & Anor CIV 2186 2019 1 - 1-2
For Mention Appeals
10:30am STEWART v CRIBB APP 18 2020 1 - 1-2
10:30am STEWART v CRIBB APP 19 2020 1 - 1-2
Judges Chambers
2:00pm GAUDIERI & Anor v SARDUL SINGH & Anor CIVO 237 2019 6 - 6-2
2:00pm Sardul Singh & Another v Thompson & Another CIVO 162 2018 6 - 6-2
Mediation Conference DC
9:30am O'Loughlin v McCallum & Another CIV 947 2016 1 - 101
9:30am Smith v McCallum & Another CIV 4600 2016 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am HEARNE v BAXTER & Anor CIV 4019 2019 1 - Lvl-1
10:00am ROWE v ALSCO PTY LTD CIV 1616 2018 1 - Lvl-1
10:00am STEVENSON v MOWANA (WA) PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE INGWELALA TRUST CIV 4273 2019 1 - Lvl-1
9:30am Gibellini v South Metropolitan Health Service CIV 589 2018 1 - Lvl-1
9:30am Moum v Dunford CIV 1765 2018 1 - Lvl-1
9:45am BENNETTS v BRENNAN CIV 304 2019 1 - Lvl-1
9:45am COX v NGUYEN CIV 196 2020 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am Doyle v Bechtel Australia Pty Ltd & Another CIV 1936 2018 1 - 1-2
10:00am SWALLOW v HARMON CIV 1614 2020 1 - 1-2
10:00am Yarmohammad & Another v Popal CIV 635 2016 1 - 1-2
9:30am BENNETT v PILBARA IRON COMPANY (SERVICES) PTY LTD & Ors CIV 1263 2019 1 - 1-2
9:30am VU v METRO PROPERTIES (WA) PTY LTD & Ors CIV 4703 2019 1 - 1-2
9:30am VUONG v BANH & Ors CIV 2067 2020 1 - 1-2
Reserved Decision - Chambers
2:30pm BLAIR v NUNIS & Anor CIV 3891 2019 1 - 1-2
Special Directions
9:45am Davidson v Rodger & Others CIV 4520 2015 1 - 104
Taxation Of Costs
2:15pm De Francesch & Others v Infusion Capital Pty Ltd & Others CIVO 152 2018 1 - 1-4

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00am WEBB, John Robert Courtroom 3
9:00am NEWTON, Caitlyn Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am O'LOUGHLIN, Kathleen Dawn Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
10:00am STRETCH, Alwyn Court Room 2 Jury Court
9:15am DANIELS, Anderson Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:30am BURNS, George Hamilton Courtroom 2
9:30am LAMB, Jason Stuart Courtroom 2
9:30am WHITELEY, James Edmond Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
2:00pm HEPWORTH, Paul Anthony The Justice Complex
2:00pm WILLIAMS, Bevan Charles The Justice Complex

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am ADUPA-EKWANG, Ocen Harold Armadale Court 1
9:30am ALFORD, Shaun Craig Armadale Court 1
9:30am ANDERSON, Cheyne Armadale Court 1
9:30am BELLIA, Lee Oswald Armadale Court 1
9:30am BELLOTTI, Rex Martin (via video link) Armadale Court 2
9:30am BENFIELD, Desrick Leroy Armadale Court 1
9:30am BENNELL, Phillip Travis John Armadale Court 2
9:30am BEVAN, Simon John Armadale Court 1
9:30am BIKRAMJIT SINGH, Bikramjit Armadale Court 1
9:30am BLACKMORE, Brent Adam Armadale Court 1
9:30am BOLT, Robert James Armadale Court 1
9:30am BON, Adrian Armadale Court 2
9:30am BONWICK, Desy Armadale Court 1
9:30am BOXALL, Shanna Alyce Armadale Court 1
9:30am BRENTON, Belinda Armadale Court 2
9:30am BROOKS, Dean Christopher John Armadale Court 1
9:30am BROOKS, Tara Lee (via video link) Armadale Court 1
9:30am BROWN, Christina Armadale Court 2
9:30am BROWN, Thomas Michael Armadale Court 1
9:30am BUCKLEY, Jamie Geoffrey Armadale Court 2
9:30am BYNDER, Isaiah Charles Armadale Court 1
9:30am CASHIN, Lawrence John (via video link) Armadale Court 2
9:30am CHAISTY, Joshua Shane Armadale Court 1
9:30am COCHRANE, Alan Chad Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Donald Rowan (via video link) Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Graham (via video link) Armadale Court 2
9:30am COLLINGS, John James Armadale Court 1
9:30am CORLEY, Deborah Leanne Armadale Court 1
9:30am COTTE, Raymond Mark Armadale Court 2
9:30am DARCY, Travis John Armadale Court 2
9:30am DAVIS, Emma Jayne Armadale Court 1
9:30am DAVIS, Toney (via video link) Armadale Court 2
9:30am DEMPSEY, Christopher Laurence Armadale Court 2
9:30am DEMPSEY, Ray Colin Armadale Court 2
9:30am DONOVAN, Mark Timothy Armadale Court 1
9:30am DOUGHTY, Dylan (via video link) Armadale Court 2
9:30am DOUST, Kane Travis Armadale Court 2
9:30am DOWIE, Glynn Allan Armadale Court 2
9:30am DUPEROUZEL, Elaina Jane Armadale Court 1
9:30am EASTLEY, Benjamin David Armadale Court 1
9:30am EDDY, Jack Ryan Armadale Court 2
9:30am EDGILL, Tristan Oswald (via video link) Armadale Court 2
9:30am EDWARDS, Kristian Malcolm Armadale Court 2
9:30am EMSLIE, Peter Neil Armadale Court 2
9:30am EXELL, Kyle Boe Armadale Court 2
9:30am FARBER, Gregory Wayne Armadale Court 1
9:30am FENCHEL, Jannelle Dawn Armadale Court 2
9:30am FOSTER, Troy Mastin Armadale Court 2
9:30am FOTI, Jason Alfonso Armadale Court 1
9:30am FOWLER, Dean Burborough Armadale Court 1
9:30am GADOMSKI, Sanford Matthew Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Darian Julian (via video link) Armadale Court 2
9:30am GIURA, Joseph Malcolm Armadale Court 2
9:30am GLEN, Garry Armadale Court 2
9:30am GLEN, Robyn Armadale Court 2
9:30am GRANT, Giselle Mary Armadale Court 1
9:30am GRAY, Brett William Armadale Court 1
9:30am GREEN, Daniel John Sebastian Armadale Court 2
9:30am GRIGGS, Tearra Clariss Leslie Armadale Court 1
9:30am GROENINK, Christopher Anthony Armadale Court 2
9:30am GYSELHART, Caleb Javen Ryan Armadale Court 1
9:30am HAJJE, Allan Armadale Court 1
9:30am HARRIS, Landan Bruce Armadale Court 1
9:30am HART, Mason Lawrence (via video link) Armadale Court 2
9:30am HARVEY, Michael Wayne (via video link) Armadale Court 2
9:30am HEBBARD, Benjamin Paul Armadale Court 2
9:30am HERRIDGE, Daniel James Armadale Court 1
9:30am HICKS, Nathan Richard Armadale Court 1
9:30am HIGGINS, Danielle Armadale Court 2
9:30am HIGGINS, Scott Adam Armadale Court 2
9:30am HILL, Connor Harrison Armadale Court 1
9:30am HILL, Mequa Louise Kaye Armadale Court 1
9:30am HILLMAN, Courtney Jayde Armadale Court 2
9:30am HORSTING, Charlene Nicole Armadale Court 1
9:30am INGHAM, Joel Marc Armadale Court 2
9:30am IRVINE, Laura Jayne Armadale Court 1
9:30am ISAACS, Samuel Joseph William (via video link) Armadale Court 2
9:30am JACKSON, Bella Armadale Court 2
9:30am JACKSON, Tristan Michael Armadale Court 1
9:30am JAMES, Michael Charles Armadale Court 1
9:30am JARIO, Pauline Michelle Armadale Court 1
9:30am JETTA, Russell (via video link) Armadale Court 2
9:30am JOHNSON, Aaron Stanley Armadale Court 1
9:30am JOHNSON, Lee Darrel Armadale Court 1
9:30am JOHNSTONE, Mathew Charles Armadale Court 2
9:30am JOHNSTONE, Ronald Geoffery Armadale Court 1
9:30am JONES, Clay Thomas (via video link) Armadale Court 2
9:30am KANAGA MUGENDRAN, Raj Renat Armadale Court 2
9:30am KARIMI GHALEJOGH, Mohammad Armadale Court 2
9:30am KELLY, Joshua Noel Armadale Court 1
9:30am KIESEY, Tyson Frederick (via video link) Armadale Court 2
9:30am KING, Broden Gregory (via video link) Armadale Court 2
9:30am KNAPP, Ceciely Roma Armadale Court 1
9:30am LESTER, Myles Herbert Armadale Court 1
9:30am LEWIS, David Brandon Robert Armadale Court 1
9:30am LINES, Aaron Carl Armadale Court 2
9:30am LITTLE, Tricia Sue-Ann Armadale Court 2
9:30am LITTLEFAIR, Elizabeth Ellene Armadale Court 2
9:30am LONG, Linton (via video link) Armadale Court 2
9:30am LORENZO, Dennis Aglipay Armadale Court 1
9:30am MACDONALD, Kirstie Jayne Armadale Court 1
9:30am MALIK, Muhammad Sufian Bin Armadale Court 1
9:30am MANNO, Antonio (via video link) Armadale Court 2
9:30am MARSH, Austin Lee Armadale Court 2
9:30am MATHEWS, Daniel Len Armadale Court 1
9:30am MAXWELL, Steven David Armadale Court 2
9:30am MCDONALD, Jacqui Lee Armadale Court 2
9:30am MCKENZIE, Grahame Ronald James (via video link) Armadale Court 2
9:30am MILLER, Jeremy James (via video link) Armadale Court 2
9:30am MILLER, Reece Thomas (via video link) Armadale Court 2
9:30am MILLS, Travis Sissco Armadale Court 2
9:30am NELSON, Alan Robert (via video link) Armadale Court 2
9:30am NEWMAN, Taj Jason Armadale Court 1
9:30am NGUYEN, Kim Cat Armadale Court 1
9:30am NISH, Antony John (via video link) Armadale Court 2
9:30am ODY, Brent John Armadale Court 1
9:30am OTTAVIANO, Michael Anthony Armadale Court 2
9:30am PAPERTALK, Rachel Bernadette Armadale Court 2
9:30am PAULL, Hudson Alexander Armadale Court 2
9:30am PERRIAM, Lachlan Ray Armadale Court 1
9:30am PETERS, Beau Andre Armadale Court 1
9:30am PRICE, Johnathon Eric Armadale Court 2
9:30am PRIOR, Daniel Jason (via video link) Armadale Court 2
9:30am QUARTERMAINE, Kevin Richard Armadale Court 1
9:30am QUARTERMAINE, Mark Gary (via audio link) Armadale Court 1
9:30am RILEY, Alan Murray (via video link) Armadale Court 2
9:30am ROBERTS, Joanne Marie Armadale Court 1
9:30am ROBERTS, Joanne Marie Armadale Court 2
9:30am ROBERTS, Stephen Mark (via video link) Armadale Court 2
9:30am ROBERTSON, Rowena Grace Ruth Armadale Court 2
9:30am ROBINSON, Darren John Armadale Court 2
9:30am ROBINSON, Kate Emily Armadale Court 1
9:30am RODD, Kayla Leanne Tracy Armadale Court 2
9:30am ROLFES, Jake William Armadale Court 1
9:30am RYCHLICKI, Brett Anthony Armadale Court 2
9:30am SCOTT, Shayne Daniel Armadale Court 2
9:30am SHAW, Debbie Lian Armadale Court 2
9:30am SHERRELL, Patrick Michael (via video link) Armadale Court 2
9:30am SHIMMARI, Khaldoon Armadale Court 2
9:30am SINDERMANN, Tobias Armadale Court 1
9:30am SKYBINSKY, Chris Damien Armadale Court 2
9:30am SMITH, Samuel Edward Armadale Court 1
9:30am SMITH, Serina Rose Armadale Court 2
9:30am SMYTHE, Roy Allan (via video link) Armadale Court 2
9:30am SOLWAY, Katrina Lee Armadale Court 2
9:30am SOUTHWOOD, Phillip John Armadale Court 1
9:30am STACK, Jason William Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Jaramane Anthony Peter Armadale Court 1
9:30am THOMAS, Mataatua Pumipi Armadale Court 2
9:30am TRENFIELD, Timothy James Armadale Court 1
9:30am TRISCARI, Michael Vincent Armadale Court 1
9:30am TRUMANN, Rachael Shirley Armadale Court 2
9:30am UGLE, Christine Lee Armadale Court 2
9:30am UGLE-EADES, Sharon Linda-Phyllis Armadale Court 2
9:30am WALDER, Dakota Che Armadale Court 2
9:30am WATTERSTON, Bodie Alan Armadale Court 1
9:30am WEBSDALE, Joshua Gregory Armadale Court 2
9:30am WELLS, Rachael May Armadale Court 2
9:30am WHITBY, Dylan Kane Armadale Court 1
9:30am WOOD, Joshua Alan Armadale Court 1
9:30am WOOTTON, Shane Richard Armadale Court 1
9:30am YUSUF, Warsame Mohamed Armadale Court 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am THE SECURE STORAGE COMPANY PTY LTD v PENMAN CTC 1008 2020 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am WILLIAMS, Marlene Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BATES, Mark John Court Room 1
10:00am BENNELL, William (via video link) Court Room 1
10:00am BRITZA, Dianne Wendy Court Room 1
10:00am BYLES, Jonathan Andrew Court Room 1
10:00am HAYWARD, Kelvin Sean Court Room 1
10:00am LARDER, Mark Trevor Court Room 1
10:00am MOXON, Cody Lee Court Room 1
10:00am PEAKE, Jaxon Douglas Eric Court Room 1
10:00am RICHARDS, Graeme Neil (via audio link) Court Room 1
10:00am ROBINSON-HAYDEN, Mathew Brian Court Room 1
10:00am SHARMA, Andrew Mahadeo Court Room 1
10:00am TE HUIA, Tama Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
9:45am DENHAM & Anor v TRISCARI RSTN 432 2020 Court Room 4
9:45am HENRY & Anor v WARDLAW & Anor RSTN 439 2020 Court Room 4
9:45am KAMPANELLI v WAINWRIGHT & Anor RSTN 443 2020 Court Room 4
9:45am LANGLEY & Anor v O'DONOHUE RSTN 403 2020 Court Room 4
9:45am RICHARDS & Anor v LANGLEY & Anor RSTN 431 2020 Court Room 4
9:45am SEARS & Anor v MCGUIRE & Anor RSTN 441 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
9:30am BISHOP, Jamie Douglas Court Room 2
9:30am BLOOMFIELD, Rastlin Samuel Court Room 2
9:30am COLLARD, Lisa Marie Court Room 2
9:30am COOK, Miller Robert Court Room 2
9:30am EDGELOW, Gavin Leslie Court Room 2
9:30am EDGELOW, Gavin Leslie Court Room 2
9:30am FORREST, John Anthony Court Room 2
9:30am HASTIE, Brian Frederick Court Room 2
9:30am HUME, Jonelle Isabelle Court Room 2
9:30am LAMANNA, Nathan Peter Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Damien Court Room 2
9:30am MILES, Kasey Frances Court Room 2
9:30am PLUMMER, Kyle James Valentine Court Room 2
9:30am SMITH, Shannon John James Court Room 2
9:30am SORBY, Peter Victor Court Room 2
9:30am THOMAS, Jaramane Anthony Peter Court Room 2
9:30am TROTT, Gemma Lee Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABRAHAM, Alfred James (via video link) 3 - 32
10:00am AKBARI, Mohammad Yasin 4 - 42
10:00am BAXTER, Kelvin James (via video link) 3 - 35
10:00am BENNIE, Harrison Joel 5 - 55
10:00am BLANKET, Zachary 4 - 41
10:00am BLOWES, Derek Charles 3 - 32
10:00am BODDINGTON, Roderick George 4 - 42
10:00am BOL, Shamseldin 4 - 41
10:00am BRICE, Lee 5 - 55
10:00am BURSZTYN, Morrie 5 - 52
10:00am CHUBBY, Kyle Leslie 3 - 35
10:00am CLARK, Daniel Micheal 4 - 41
10:00am COLLINGS, Benjamin Dodge 5 - 55
10:00am CONDER, Mark Andrew 5 - 55
10:00am CONNELL, Charles William 3 - 35
10:00am COTTER, Elize Martine 3 - 35
10:00am COYLE, Michael 4 - 41
10:00am CUNNINGHAM, Paul Michael 4 - 41
10:00am CUTTS, Terry 4 - 41
10:00am DA SILVA, Keegan Celso 4 - 42
10:00am DE CARVALHO, Alec James 5 - 55
10:00am DIXON, Polly 4 - 41
10:00am DONALDSON, Alexander (via video link) 4 - 41
10:00am DONALDSON, Jayden Lee (via video link) 4 - 41
10:00am DONALDSON, Trumaine Shane Clem 4 - 41
10:00am DONNELLY, Maitland James Patrick 4 - 41
10:00am DOWSETT, Mark Patrick 4 - 41
10:00am EHLERS, Cameron John 4 - 41
10:00am ELLIS, Glenn Matthew 3 - 35
10:00am FARRELL, Lucas Warren 4 - 41
10:00am FINNIGAN, Zachariah William John Connor Gary 4 - 42
10:00am FORT, Ryan Christopher 5 - 55
10:00am GARLAND, Craig Wayne 4 - 41
10:00am GARLETT, Kellie Lee 4 - 42
10:00am GILBERT, Colin Christopher Angus 4 - 42
10:00am GOLDING, Ellie Rene 4 - 41
10:00am GOMBOC, Luke Bozidar 4 - 42
10:00am GRAHAM, Brodie Stuart 5 - 55
10:00am HAJAH MYDIN, Mohamed Harris Bin 4 - 41
10:00am HALL, Stephen James 4 - 41
10:00am HANDS, Dylan John 4 - 42
10:00am HANNINGTON, Ian Phillip Brian 5 - 55
10:00am HARRISON, James Micheal 4 - 42
10:00am HART, Jason Anthony Ronald 4 - 41
10:00am HILL, Jonathon Michael 3 - 32
10:00am HIRST, James Cameron 3 - 35
10:00am HUGHES, Kevin Peter 5 - 55
10:00am JACKMAN, Zelman Kenneth 4 - 41
10:00am JOOSTEN, David Peter 4 - 42
10:00am KELLY, Lynley Angie Dale 4 - 41
10:00am KELLY, Shaun Wayne 4 - 42
10:00am KICKETT, Stacey Leanne 4 - 42
10:00am KIRK, Benjamin Noel (via video link) 5 - 55
10:00am KNIGHT, Daniel Richard 4 - 42
10:00am KONG, Nyanial 5 - 55
10:00am LALIBERTE, Maxime 4 - 41
10:00am LAW, Mitchell Kenneth 3 - 35
10:00am LIM, Kee Beng 4 - 42
10:00am MACAULAY, Cameron Joe 4 - 41
10:00am MAGISTRO, Michael 4 - 41
10:00am MASON, Robert 4 - 41
10:00am MCDONALD, Grantley Murray 5 - 55
10:00am MIPPY, Clayton James 4 - 41
10:00am MIPPY, Sharna Lee 4 - 42
10:00am MORRISON, Rebecca Kathleen 4 - 41
10:00am MURPHY, Wayne 4 - 42
10:00am MURRAY, Katie Louise 4 - 41
10:00am NANNUP, Shaquita Madeline Colleen 4 - 41
10:00am NICHOLAS, Owen James 3 - 32
10:00am O'DONNELL, Justin Frank 4 - 41
10:00am PALMER, Jaymie 5 - 55
10:00am PANAIA, Kirra Lee 5 - 55
10:00am PARFITT, Lance Geoffrey 4 - 42
10:00am PARKER, Elly Courtney-Paige 4 - 42
10:00am PEARCE, Gregory Michael John (via video link) 3 - 32
10:00am PECHEY, Brett Sole (via video link) 3 - 32
10:00am PILMER, Shaun 4 - 41
10:00am PINKER, Nathan Richard 4 - 42
10:00am POA, Cecil Wallace James 4 - 41
10:00am PUSTKUCHEN, James Bruce 3 - 35
10:00am RING, Ivan Kingsley 4 - 41
10:00am ROBINSON, Darryl 3 - 32
10:00am RYDER, Candida Marie 5 - 55
10:00am SADLER, Donald William 4 - 42
10:00am SALKILLD, Clinton James 3 - 32
10:00am SARROS, Swithrios Sam (via video link) 3 - 32
10:00am SAVILLE, Shantell Louise 4 - 42
10:00am SLATER, Alan James (via video link) 3 - 32
10:00am SMITH, Allan Troy 4 - 41
10:00am SMITH, Amber Cheree 4 - 41
10:00am SMITH, Fay Gloria 4 - 41
10:00am SMITH, Kevin Michael Edwin 4 - 42
10:00am SMITH-INCE, Steven Joseph 4 - 41
10:00am SNIEGOWSKI, Ricky John (via video link) 3 - 32
10:00am SOFTLEY, Jacob Brant 4 - 41
10:00am SQUANCE, Brett John 4 - 41
10:00am STACK, Robert Brian Dean (via video link) 3 - 32
10:00am STEVENS, Edwin Juan (via video link) 3 - 32
10:00am TEIXEIRA, Wayne Michael 4 - 42
10:00am THILL, Garry Steven (via video link) 3 - 32
10:00am THWAITES, Jason Matthew 4 - 42
10:00am TURNBULL, Michael Cameron 4 - 42
10:00am UGLE, Richard 4 - 41
10:00am VANNEVAR PTY LTD 5 - 52
10:00am WEBB, Dean Stuart 4 - 41
10:00am WIHONGI, Dominic Reginald 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Jacylin Sophie 4 - 41
10:00am WOODS, Jeanette 3 - 38
10:00am WRIGHT, Martin Richard 4 - 41
10:00am ZESSIN, Joel William (via video link) 5 - 55
11:00am Ater, Simon Noi 5 - 57
11:00am GARCIA, Anthony Patrick (via video link) 3 - 35
11:00am KNIGHT, Drew 3 - 35
11:00am MANGINI, Jordann Angela (via video link) 3 - 35
2:15pm ALCOA OF AUSTRALIA LIMITED 3 - 38
2:15pm CLARKE, Matthew John 4 - 41
2:15pm CLARKE, Russell John 4 - 41
2:15pm EGAN, Jaron Steven 4 - 41
2:15pm ELDRIDGE, Bradley John (via video link) 4 - 41
2:15pm FARMER, Chris Michael 4 - 41
2:15pm MOSAWI, Haitham Ghazi Rahim 4 - 41
2:15pm Nexbian Pty Ltd T/A Nexbian Pty Ltd 4 - 41
2:15pm NINYETTE, Geoffrey Arnold 4 - 41
2:15pm SUITER, Brooke Hannah 4 - 41
2:15pm VIBERT, Joshua Barry 4 - 41
9:00am DISSANAYAKA MUDIYANSELAGE, Akila Oshan 5 - 57
9:00am NORRISS, Penelope Rose (via video link) 3 - 31
9:30am ABRAHAM-BROOKS, Tyrell Travis (via video link) 5 - 51
9:30am AMOLY, Atot Zeo Agog 5 - 51
9:30am ASHBURTON CHUBBY, Dennison Leslee Charles (via video link) 4 - 41
9:30am BARNARD-PIPER, Jamie Edward (via video link) 5 - 51
9:30am CERFONTEYN, Quaanita 4 - 41
9:30am COLLIS, Jason Carl 3 - 38
9:30am COSHAN, Clive Philip 5 - 51
9:30am COYNE, Bruce Rae 5 - 51
9:30am DAL, Timur Esref 3 - 38
9:30am DOAN, Andy (via video link) 5 - 51
9:30am DUFFY, Luke (via video link) 4 - 41
9:30am GOTT, Kayla Louise 5 - 51
9:30am HANSEN, Norma Jean 3 - 32
9:30am HUMES, Tamara Michelle (via video link) 3 - 32
9:30am HYDE, Adam Leslie 5 - 51
9:30am KELLY, Treinton Dreice Russle William Dion (via video lin 5 - 51
9:30am LONG, Linton 3 - 32
9:30am MASOODI, Sophie Panteha 5 - 51
9:30am MYERS, Daniel Brett (via video link) 4 - 41
9:30am NUTTER, Bryce Jamie Nutter (via video link) 5 - 51
9:30am NUTTER, Bryce Jamie Nutter (via video link) 5 - 51
9:30am O'BYRNE, Shenee Rose 5 - 51
9:30am OLIVER, Thomas William (via video link) 3 - 32
9:30am PARK, Sharlee Jane (via video link) 5 - 51
9:30am PYM, Joshua Michael 3 - 38
9:30am RANDALL, Ashley Davyd (via video link) 4 - 41
9:30am ROBINSON, Blair David 5 - 51
9:30am ROBINSON, Blair David 5 - 51
9:30am RYAN, Daniel Thomas Keith 5 - 51
9:30am SLATER, Kyle Cedric (via video link) 5 - 51
9:30am SMITH, Jake Robert 5 - 51
9:30am SMITH, Rikisha Shikerra Ada 3 - 38
9:30am STRACHAN, Dean Phillip 5 - 51
9:30am TAYLOR, Aaron William (via video link) 3 - 32
9:30am UGLE, Darryl Thomas (via video link) 5 - 52
9:30am UGLE, Joshua Kieran 5 - 51
9:30am VALENTINO, Desiree (via video link) 3 - 32
9:30am WILLIAMS, Linley Rose (via video link) 3 - 32
9:30am WINMAR, Westina 3 - 32
9:30am WOODS, Jarrod Michael 5 - 51
9:30am YARRAN, Donavon James Maxwell 5 - 51
9:45am BARTON, Ryan Francis (via video link) 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am ABDU v GOODALL MINOR 11017 2019 7 - 71
9:30am B W DUCKHAM & CO (A FIRM) v Hall MINOR 15155 2019 7 - 71
9:30am CARMELO & MARIA A ALLIA T/AS LA CUCINA FOOD MANUFACTURING & CATERERS v CTD ENTERPRISES (WA) PTY LTD T/AS PANINI EXPRESS (via audio link) GCLM 9589 2019 7 - 71
9:30am COCHRANE v FULI (via audio link) GCLM 9343 2019 7 - 71
9:30am COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION v King ROO 8867 2020 7 - 71
9:30am COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION v King ROO 8868 2020 7 - 71
9:30am Commissioner for Consumer Protection v King & Anor ROO 14423 2017 7 - 71
9:30am ETDK PTY LTD (ACN 611 122 411) v MARSHALL GCLM 5348 2020 7 - 71
9:30am GUILDFORD GRAMMAR SCHOOL INC v JENSEN & Anor GCLM 10202 2018 7 - 71
9:30am LIFT ME UP HIRE NSW PTY LTD (ACN 615541163) TRADING AS LIFT ME UP v MAIN POWER SERVICES PTY LTD (ACN 611559918) ROO 3948 2020 7 - 71
9:30am STAR & GARTER HOTEL PTY LTD v PPW BULK HAULAGE PTY LTD GCLM 7617 2020 7 - 71
9:30am THE OWNERS OF JERVIS RISE STRATA PLAN 66571 v GRESHAM GCLM 1413 2020 7 - 71
Applications/Trial
10:00am STANSBURY v ILLIAD PTY LTD T/A MAGIC ENTERPRISES CTC 11712 2019 9 - 91
9:30am Jacobs v Poots GCLM 1736 2017 9 - 91
9:30am SC TOTAL SERVICES PTY LTD v RANTANEN & Anor GEN 9032 2020 9 - 91
CPC/App/Trial
10:00am MACKENZIE v POMARE RSTN 9182 2020 9 - 94
9:30am LE v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 8716 2020 9 - 94
9:30am NGUYEN v LAU DOUG 7624 2020 9 - 94
9:30am OFFICE OF THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v EVANS CPC 8551 2020 9 - 94
9:30am SPINELLA v KUMAR GEN 8607 2020 9 - 94
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v Andrews CPC 2895 2020 9 - 94
9:30am VILJOEN & Anor v LINCOLN GEN 8949 2020 9 - 94
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BOWE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9289 2020 3 - 37
9:30am BRITOS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7611 2020 3 - 37
9:30am BYRNE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9370 2020 3 - 37
9:30am KENNA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9287 2020 3 - 37
9:30am NGUYEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9282 2020 3 - 37
9:30am PISANO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9358 2020 3 - 37
9:30am RAPHAEL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 8982 2020 3 - 37
9:30am SCHULZ v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9295 2020 3 - 37
9:30am TIZZANO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9386 2020 3 - 37
9:30am UTAKEA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9290 2020 3 - 37
9:30am WU v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9395 2020 3 - 37
Pre-Trial Conference
10:00am PACITTI v DI LALLO GCLM 10260 2019 7 - 72
10:00am TOPLISS v HENNESSY GCLM 9018 2020 7 - 7.1
11:00am BONCIANI v GLAUCH WINES PTY LTD GCLM 11210 2019 7 - 72
11:00am ROSENGART & Anor v HE & Anor GEN 9013 2020 7 - 7.1
9:00am BLUE DOLPHIN HAND CAR WASH PTY LTD v WA BLUE STAR PTY LTD GCLM 5257 2020 7 - 7.1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
9:00am BILGIN, Nathan Floyd Charlie Wallace Police Station Courtroom
9:00am BROWN, Tyler (via video link) Police Station Courtroom
9:00am CHARLES, Graeme Rowley Police Station Courtroom
9:00am COX, Kevin Police Station Courtroom
9:00am COX, Shannon Lee Police Station Courtroom
9:00am JAMES, Stephen Police Station Courtroom
9:00am MACKIE, Kyron Jeff Morris Police Station Courtroom
9:00am MANDIJERRY, Aaron Police Station Courtroom
9:00am MIDDLETON, Clyren Bobby Thomas Rodney Police Station Courtroom
9:00am SHAW, Shonelle Charlene Police Station Courtroom
9:00am STEEL, Derek Police Station Courtroom
9:00am TIGHE, Daniel Police Station Courtroom
9:00am VANBEE, Richelle Police Station Courtroom
9:00am YELLABA, Willie (via video link) Police Station Courtroom

Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am BROOKING v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 5 2020 Police Station Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am BROPHO, Miriam Jane Court Room 5
10:00am CARVILL, Taylor Dianne Court Room 5
10:00am COUNCILLOR, Toni Leah Court Room 5
10:00am CUPIRAGGI, Riccardo Court Room 5
10:00am DAVID, James Neil Court Room 5
10:00am DEL BORRELLO, Paula Sandra Court Room 5
10:00am DJURIC, Alexandar Court Room 5
10:00am DOHERTY, Chase Court Room 5
10:00am HADDON, Murray James Court Room 5
10:00am HAMILTON, Jessica Lee Court Room 5
10:00am JONES, Lianna Rose Laurie Maree Court Room 5
10:00am MARRIOTT, Ryan Kym Court Room 5
10:00am MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 5
10:00am MILLS, Nathan Allan Court Room 2
10:00am MORRISON, Justin Lex Court Room 5
10:00am NARKLE, Damien Troy Court Room 5
10:00am PATRICIO, Jose Raul Garces Gomes Court Room 5
10:00am POPOVIC, Jarrod Adam Court Room 5
10:00am REYNOLDS, Tammy Ann Court Room 5
10:00am SAINS, Courtney Alexandra Court Room 5
10:00am SAUNDERS, Robert James Court Room 5
10:00am TRAVIS, Jason David Court Room 5
10:00am UGLE, Lynton Roy Court Room 5
10:00am WILTZ, Nicole Lee Court Room 5
9:00am BEETS, Dameon Howard Court Room 2
9:00am CAIRNS, Peter Kenneth William Court Room 2
9:00am CARLEY, Trent Court Room 2
9:00am DAMIANI, Jason Gary (via video link) Court Room 2
9:00am EGAN, Chay Peter Court Room 2
9:00am HAWORTH, Sharlene Elizabeth Court Room 2
9:00am HOWELL, David Peter (via video link) Court Room 2
9:00am LEE, Kenneth C Court Room 2
9:00am LOH, Rainie T (via video link) Court Room 2
9:00am MILLER, Kingsley Cyril (via video link) Court Room 2
9:00am PENNY, Stephen Maitland (via video link) Court Room 2
9:00am PROCTER, Benjamin Graham Court Room 2
9:00am SMARTT, Matthew James Leslie Court Room 2
9:00am STANIFORD, Zoe (via video link) Court Room 2
9:00am STRK, Jesse Samuel Court Room 2
9:00am WALLEY, Christopher Norman Court Room 2
9:00am WILLIAMS, Marcus Amos Court Room 2
9:30am ABLETT, Gary Martin Court Room 1
9:30am ANNAN, James Fergus John Court Room 1
9:30am BABAC, Zlatko Court Room 1
9:30am BLANKET, Sydney Neville Court Room 1
9:30am BRANDIS, Joshua Wayne Court Room 1
9:30am BURGESS, Quaide Shannon James Court Room 1
9:30am COOKE, Jeffrey Ronald Court Room 1
9:30am DALY, Paula Renee Court Room 1
9:30am DAMJANOVIC, Sonya Lee Court Room 1
9:30am DIEK, Glenn Ryan Court Room 1
9:30am GAMBLE, Leigh Ramon Court Room 1
9:30am HADAD, Amos Abraham Court Room 1
9:30am HANSON, Benjamin Frank (via video link) Court Room 1
9:30am HAYDEN, Malcolm Andrew (via video link) Court Room 1
9:30am HAYDEN, Paula Dorothy Court Room 1
9:30am HULL, Aaron Wayne Court Room 1
9:30am HUMPHRIES, Sveto Ivan Court Room 1
9:30am HURRELL, Alex David Court Room 1
9:30am HUTCHINSON, Riley Joe Court Room 1
9:30am INDICH, Peter Francis Court Room 1
9:30am KARAKAYA, Yusuf (via video link) Court Room 1
9:30am KIM, Suntae Court Room 1
9:30am KOWALSKI, Renee Margret (via audio link) Court Room 1
9:30am LANE, Robert John Court Room 1
9:30am LEWIS, Chad Kimberley Court Room 1
9:30am MILLER, Marlon Brett (via video link) Court Room 1
9:30am NARKLE, Timothy Simon (via video link) Court Room 1
9:30am PATERSON, Donald Thomas Court Room 1
9:30am PAYNE, Ian Christopher Court Room 1
9:30am REEVES, Michael Charles Court Room 1
9:30am ROWLES, Robert Daniel Court Room 1
9:30am RUJIC, Anthony James Court Room 1
9:30am STUART, Siti Mariam Court Room 1
9:30am TAYLOR, Corey Joseph Court Room 1
9:30am THOMSON, Scott Antonio Court Room 1
9:30am THORNLEY, John Joshua Court Room 1
9:30am VERNON-HINDE, Stephen Paul Court Room 1
9:30am WALLEY, Rheannon Vanessa Court Room 1
9:30am WHITBY, Larissa Lee Court Room 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am BROWN v FISHER RSTN 791 2020 Pre-Trial Conference Room
9:30am KBEST MARINE PTY LTD v ALMAR ENGINEERING PTY LTD GCLM 1292 2019 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am FARRELL, Jamie Roberta Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm S&K ELECTRICAL CONTRACTING PTY LTD v GILES CTC 234 2020 Courtroom 1

Halls Creek Police Station
Lot 68, Great Northern Hwy, HALLS CREEK
Criminal Listing
9:00am WARD, Dinny Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am BARBER, Tyson James Courtroom 1
10:00am GRAY, Danielle Kristy Courtroom 1
10:00am HOOK, Ashley Raymond Courtroom 1
10:00am JENNINGS, Nicole Kathleen Courtroom 3
10:00am LACY, Adam John Courtroom 1
10:00am LYONS, Simon John Courtroom 1
10:00am MC BRIDE, Benjamin R Courtroom 1
10:00am TERRY, John Junior Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BERECZ v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1403 2020 Courtroom 1
9:30am BROOKER MACLEOD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1441 2020 Courtroom 1
9:30am MCKINNEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1440 2020 Courtroom 1
9:30am SEXTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1464 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am ALARCON v MENTIPLAY FAMILY TRUST Trading as VENTURA AUTOS CTC 856 2020 Courtroom 2
10:00am AUSSIE SCAFFOLD PTY LTD v FULFIL THE DREAM PTY LTD (via audio link) MINOR 2304 2018 Courtroom 2
10:00am FRANCOIS & Anor v BARON RSTN 1287 2020 Courtroom 2
10:00am GREEN v PHAN RSTN 1259 2020 Courtroom 2
2:15pm MILLER & Anor v MALVEIRA & Anor RSTN 1325 2020 Courtroom 2
9:30am ALGAR v ALL METAL INDUSTRIES PTY LTD MINOR 1126 2020 Courtroom 2
9:30am CHALLEN v BROWN GCLM 341 2020 Courtroom 2
9:30am COOK v MARSHALL MINOR 2128 2018 Courtroom 2
9:30am HOUSING AUTHORITY v SNOOK RSTN 314 2020 Courtroom 2
9:30am MALCOLM v BATRA GROUP PTY LTD CTC 2364 2019 Courtroom 2
9:30am WENN v HAMILTON CTC 1149 2020 Courtroom 2
9:30am WIESNER v ROCOM PTY LTD MINOR 1102 2020 Courtroom 2
9:30am WISE ELECTRICAL SERVICES v HONG CTC 1319 2020 Courtroom 2
9:30am YATES v CLIFFORD RSTN 1357 2020 Courtroom 2
9:30am ZHENG v JMC POOL SERVICES PTY LTD MINOR 892 2020 Courtroom 2
Trial Court
10:00am LOGAN v LOGAN & Anor (via audio link) PLND 1180 2020 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BUZINKIC, Rikard Court 1 Children's/Community Court
10:00am THOMAS, Jeconiah Marc Ian Court 1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ROBERTS, Tymara Roseann Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am NORMAN, Donald Jack Court Room 1
9:00am WARD, Jennifer Marie Court Room 1
9:00am WILLIAMS, Terrence Mark Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am KUNUNURRA WARINGARRI ABORIGINAL CORPORATION v WARD & Anor RSTN 60 2020 Court Room 1

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing
10:00am ASHWIN, Felicia Raylene Court Room 1
10:00am BANKS, Kevin Court Room 1
10:00am BLIZZARD, Robin Lesley Court Room 1
10:00am ELLIOTT, Godfrey Michael Court Room 1
10:00am EVANS, Deborah Debra Court Room 1
10:00am GREY, Justin Court Room 1
10:00am HARRIS, Edward Charles Court Room 1
10:00am JAMES, Garry Dwayne Court Room 1
10:00am LONG, Delwyn Peter Court Room 1
10:00am LUCAS, Kyle Anthony Court Room 1
10:00am REDMOND, Lexi Anne Marie Court Room 1
10:00am WEST, Darren Court Room 1
10:00am WOTTON, Gavin Bradley Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ALLEN, Jade Louise Estelle Courtroom 1
9:30am ARIS, Bayden Thomas Courtroom 1
9:30am CLARKE, Shane Edward Courtroom 1
9:30am COGHLAN, Douglas Mark Courtroom 1
9:30am COMPTON, Jarrod Ian Courtroom 1
9:30am DUBBERLIN, Harley Wayne Courtroom 1
9:30am DUPLESSIS, Frederick Peter Courtroom 1
9:30am HEALY, Craig Anthony Courtroom 1
9:30am HEARN, Joshua Jack Courtroom 1
9:30am KEARNS, Daniel John Courtroom 1
9:30am KOUSSIDIS, John Courtroom 1
9:30am MADORA BAY GLASS PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE DAN TURNER TRUST Courtroom 1
9:30am MILL, Tracy Anne Courtroom 1
9:30am MILLER, Daniel Sturrock Courtroom 1
9:30am MORRIS, Shannon Emma Courtroom 1
9:30am O'BRIEN, Jack James Courtroom 1
9:30am PAIN, Andrew Bowden Courtroom 1
9:30am RAYNER, Jamie Robert Courtroom 1
9:30am REES, Tracey Leeanne Courtroom 1
9:30am SHEPPARD, Paxton Anthony Courtroom 1
9:30am SLOBE, Camille Courtroom 1
9:30am SULLIVAN, Jason Ross Courtroom 1
9:30am WARNE, Samuel James Courtroom 1
9:30am WATTERSON, Benjamin Neville Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Fletcher Thomas Courtroom 1
9:30am WILLIE, Jesse John Edwin Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing
9:30am MONGOO, James Michael Meekatharra Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
9:00am BELL, Ryan Andrew Courtroom 1
9:00am BIONDI, Angela Courtroom 1
9:00am BLAKE, Clifton Terrance Courtroom 1
9:00am BRADLEY, Daine Tane Courtroom 1
9:00am CLARKE, Samuel Courtroom 1
9:00am COLEMAN, Dylan James Courtroom 1
9:00am COSH, Eric Peter Courtroom 1
9:00am DOLBEY, Adrian Micheal Courtroom 1
9:00am DONE, Jai Wayne Fabian Joseph Courtroom 1
9:00am EZEH, Rose-Maree Courtroom 1
9:00am GARLETT, Naomi Lee Courtroom 1
9:00am GRANT-WILLIAMS, Lachlan Montrose Courtroom 1
9:00am MAJOR, Trevor Frank Courtroom 1
9:00am MORGAN, Luke Adam Courtroom 1
9:00am MULDREW HEAVY HAULAGE PTY LTD Courtroom 1
9:00am REILING, Andrew Courtroom 1
9:00am RENATA KOKIRI, Jan Marie Courtroom 1
9:00am RUSHBY, Leanne Courtroom 1
9:00am SMITH, Dion Wayne Courtroom 1
9:00am SONNEMAN, Damien Mark Courtroom 1
9:00am TATTUM, Glynn Michael Courtroom 1
9:30am HALLETT FARM GROUP PTY LTD (via audio link)(via video link) Courtroom 1
9:30am HALLETT, Michael John (via audio link)(via video link) Courtroom 1
9:30am HALLETT, Nigel Charles (via audio link)(via video link) Courtroom 1
9:30am HILLVIEW FARM PTY LTD (via audio link)(via video link) Courtroom 1
9:30am PINEHILL FARM PTY LTD (via audio link)(via video link) Courtroom 1
9:30am SUNPRIDE SHEEP PTY LTD (via audio link)(via video link) Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm HARRIS, Zolton Urenus Midland Courtroom 1
9:30am ANDERSON, Anthony Steven (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BANJAC, Milanko (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BARRETT, Timothy Peter Midland Courtroom 1
9:30am BASLEY, Cody Douglas Midland Courtroom 1
9:30am BENNELL, Allan Troy Midland Courtroom 1
9:30am BLURTON, James Ambrose (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BLURTON, Samuel Todd Midland Courtroom 1
9:30am BONDELMONTE, Tommy Robert Valentine Midland Courtroom 1
9:30am BROPHO, Phyllis Marion (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am CALYUN, Edward Midland Courtroom 1
9:30am COUTTS, Eric Lupus Midland Courtroom 1
9:30am CRAIG, Sharna M Midland Courtroom 1
9:30am DICKIE, Michael Heath (via audio link)(via video link) Midland Courtroom 1
9:30am DONOVAN, Jamie John Midland Courtroom 1
9:30am DUNNE, Peter Darryl Midland Courtroom 1
9:30am EADES, Calvin Colin Ralf (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am EVANS, Alan Arthur Midland Courtroom 1
9:30am EVANS, Jason Luke Midland Courtroom 1
9:30am FLETCHER-HAM, Brendan Robert Midland Courtroom 1
9:30am FORDE, Bodie John Midland Courtroom 1
9:30am GEARY, David John Midland Courtroom 1
9:30am HALL, Skye Maree Midland Courtroom 1
9:30am HAYES, Deanne Trudy Midland Courtroom 1
9:30am HAYNES, Jason Richard (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am HICKS, Reece Edward Midland Courtroom 1
9:30am HIGGINS, Renee Frances Midland Courtroom 1
9:30am HOLDSWORTH, Thomas Benjamin Midland Courtroom 1
9:30am INDICH, Keith John Midland Courtroom 1
9:30am JONES, Charissa Jade Midland Courtroom 1
9:30am KEEN, Jye Robert Midland Courtroom 1
9:30am KEEN, Nathan Gavin Midland Courtroom 1
9:30am KICKETT, Jet Li Midland Courtroom 1
9:30am LAMBERTO, Alex Midland Courtroom 1
9:30am MANN, Victoria Louise Midland Courtroom 1
9:30am MCGIBBON, Alisha Sharee Sylvia Midland Courtroom 1
9:30am MCGREGOR, Andrew Hugh Midland Courtroom 1
9:30am MORSEU-BROWN, Angela Louise Midland Courtroom 1
9:30am MUNRO, Donald William (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am NARRIER, Narelle Marie (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am NSENGIYUMVA, Eric Midland Courtroom 1
9:30am PASIC, Dzenan Midland Courtroom 1
9:30am PAYNE, Harold James (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am PEACHEY, Kaine Douglas Kenneth Midland Courtroom 1
9:30am PENDREIGH, Ashton Phillip Midland Courtroom 1
9:30am QUARTERMAINE, Timothy (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am REID, Cassandra Lee Midland Courtroom 1
9:30am RICE, Andrew John Midland Courtroom 1
9:30am ROSBERGEN, Adriana Michayle Midland Courtroom 1
9:30am ROWSON, Tyler Midland Courtroom 1
9:30am RUSSELL, Ricky Lee (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am SEERATHONG, Withoon Midland Courtroom 1
9:30am SHARPE, Mitchell John Midland Courtroom 1
9:30am SINGH, Tarminder Midland Courtroom 1
9:30am STEWART, James Liam Midland Courtroom 1
9:30am TURNER, Kevin Frederick (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am VAN DER LOOS-POTROZ, Renee Deborah Midland Courtroom 1
9:30am WALLAM, Daniel Luke Midland Courtroom 1
9:30am WICKHAM, Tristan Michael Midland Courtroom 1
9:30am WRIGHT, Peter James Midland Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am CONTRUSCERI v J. DANIELS & ASSOCIATES (via audio link) MINOR 1306 2019 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am ABD RAHMAN, Amirul Ashrafiq Courtroom 1
9:00am ALEXANDER, Malcolm Adrian Courtroom 1
9:00am ANDERSON, Jeffrey Alan Courtroom 1
9:00am ANDERSON, Michael Courtroom 1
9:00am APLIN, Morgan-Jade Megan Courtroom 1
9:00am BALL, Rachael Louise Courtroom 1
9:00am BINDER, Michael Ian James Courtroom 1
9:00am BLISSENDEN, Tyler John Graham Courtroom 1
9:00am BOND, Blake Dowie Courtroom 1
9:00am BORINELLI, Tyler Dean Courtroom 1
9:00am BOWEN-ZOCCOLI, Kyle Garry Courtroom 1
9:00am BOYCE, Glen Allan Courtroom 1
9:00am BURGESS, Jeremy Michael Courtroom 1
9:00am CHAMBERLAIN, Colin Paul Courtroom 1
9:00am CHATFIELD, David Gary Courtroom 1
9:00am CHONG-WEE, Isiah Steven Quade Courtroom 1
9:00am CLARKE, Justin Rodney Courtroom 1
9:00am COLLARD, Isiah Mervyn Courtroom 1
9:00am COOK, Joseph Arnold Courtroom 1
9:00am COYNE, Marty Dale Courtroom 1
9:00am DEAR, Dennis James Courtroom 1
9:00am DRAGE, Derek Christopher (via video link) Courtroom 1
9:00am DRAPER-GIBBS, Hayden Lachlan Courtroom 1
9:00am DUNJAY, Brett Alan Courtroom 1
9:00am FLUGGE, Melissa Charmaine Natalie Courtroom 1
9:00am FORREST, Natasha Beth Courtroom 1
9:00am GARRETT, Bronson Raymond Courtroom 1
9:00am GULBERTI, Marc Robert Courtroom 1
9:00am HALEY, Jonathan Grant Courtroom 1
9:00am HALL, Tara Holly Courtroom 1
9:00am HASSAN, Huzaifah Courtroom 1
9:00am HEIN, Georgia Rose Courtroom 1
9:00am HUMES, Peter Frederick Courtroom 1
9:00am JOHN, Tamara Lee Courtroom 1
9:00am JOHNSON, Phillip Graham Courtroom 1
9:00am JONES, Brett William Courtroom 1
9:00am JONES, Darryl Robert Courtroom 1
9:00am JUNK, Murray William Courtroom 1
9:00am KENT, Sheay Dedan Courtroom 1
9:00am KICKETT, Trevor John Courtroom 1
9:00am LITTLE, Jamie William Courtroom 1
9:00am MACRAE, Emily-Jane Courtroom 1
9:00am MAGISE, Ats Courtroom 1
9:00am MAROTTA, Maurizio Courtroom 1
9:00am MCINERNEY, Kodie Ty Courtroom 1
9:00am MCMULLEN, Dorsey James Courtroom 1
9:00am MORRIS, Rachel Kate Courtroom 1
9:00am NAPRELAC, Andrew Karl Courtroom 1
9:00am NICHOLAS, Ashlee Jade Courtroom 1
9:00am OBRIEN, Jade Elvis Courtroom 1
9:00am OLTMANS, Dean Anthony Courtroom 1
9:00am ORMSBY, Andre Airana Courtroom 1
9:00am PALMER, Josse Courtroom 1
9:00am PARKES, Anthony John Courtroom 1
9:00am PETERSON, Mark Leonard Courtroom 1
9:00am PHILLIPS-JONES, Jenelle Maree Courtroom 1
9:00am PLATT, Rowena Anne Courtroom 1
9:00am PLEITNER, John Henry Courtroom 1
9:00am POMYKALA, Michael Steven Courtroom 1
9:00am PROSSER, Lindsay Thomas Courtroom 1
9:00am PURU, Hapainga Kiterangi Maudell Courtroom 1
9:00am RASMUS, Bradley Peter Courtroom 1
9:00am RILEY, Kathleen Jane Courtroom 1
9:00am SCOTT, Bronson Elijah Sartori Courtroom 1
9:00am SCOTT, Richard John Courtroom 1
9:00am SERMON, Shaun Grant Courtroom 1
9:00am SHERWOOD, Joshua Lloyd Courtroom 1
9:00am SHILLING, Angelique Clare Courtroom 1
9:00am SIMS, Blade Campbell Courtroom 1
9:00am SLATER, Larry James Courtroom 1
9:00am SLATER, Malcolm Edward John Courtroom 1
9:00am SMITH, Sheldon Ross Courtroom 1
9:00am SMITH, Tane Hori Te Hei Courtroom 1
9:00am STANTON, Trent Andrew Courtroom 1
9:00am STEEL, Aaron Leslie Michael Courtroom 1
9:00am STONE, Mitchell Lewis Courtroom 1
9:00am SULLIVAN, Anne Louise Courtroom 1
9:00am SWAIN, William Robert Courtroom 1
9:00am TAHAU, Tui Tamahiti Courtroom 1
9:00am TAKARANGI, Tamai Hakopa Courtroom 1
9:00am TOWNSEND, Gavin John Courtroom 1
9:00am TYAK-LAIDLER, Tyla John Courtroom 1
9:00am VOSKUILEN, Benjamin Ralph Courtroom 1
9:00am WAINWRIGHT, Lisa Courtroom 1
9:00am WAINWRIGHT, Mickala Courtroom 1
9:00am WALLACE, Jacob Ferguson Courtroom 1
9:00am WANOA, Dane Issac Courtroom 1
9:00am WARD, Jacqueline Patricia Courtroom 1
9:00am WHITE, Shane Warwick Courtroom 1
9:00am WHITEHEAD, Philip Andrew Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Dinny Leslie (via video link) Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Edward James Courtroom 1
9:00am WINMAR, Emmaline Gwen Courtroom 1
9:00am WINMAR, Sharon Michelle Courtroom 1
9:00am YOUNG, Brodie James Courtroom 1
9:00am ZAIDI, Syed Muhammad Zeerak Mehdi Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am RICHARDS, Theo Ian Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ADAMS, Benjamin James Courtroom 2
9:30am ASHBY, Mark Derek Courtroom 2
9:30am BALLANTYNE, Graeme Clarence Courtroom 2
9:30am BERTANI, Tarryn Janice Courtroom 2
9:30am BOMBARDIER, Bradley John Courtroom 2
9:30am BRIENDERJEET SINGH Courtroom 2
9:30am BUCKLE, Sara Louise Courtroom 2
9:30am BURNETT, Hunter Courtroom 2
9:30am CASELLA, Robert Courtroom 2
9:30am CHANDLER, Andrew Paul Courtroom 2
9:30am CHERNOUSKI, Damien John Courtroom 2
9:30am CLINCH, Rebecca Ann Courtroom 2
9:30am CRICK, Jayson Clive Courtroom 2
9:30am GATES, Kyle Thomas Arthur Courtroom 2
9:30am GAUNTLEY-BELTON, Shae Anthony Courtroom 2
9:30am GLEW, Craig Anthony Courtroom 2
9:30am GRAY, Malcolm Alexander Courtroom 2
9:30am HAMBRECHT, Owen Wayne Courtroom 2
9:30am HOLLIDAY, Mitchell Ian Courtroom 2
9:30am JONES, Ryan Anthony Courtroom 2
9:30am KOLBE, Daniel Lucas Courtroom 2
9:30am KRAKOUER-WINMAR, Eithan Edward George Courtroom 2
9:30am LAURITO, Erwin Andrade Courtroom 2
9:30am LYNCH, Jack James Courtroom 2
9:30am MCHARDY, Benjamin James Courtroom 2
9:30am MESSER, Emma Louise Courtroom 2
9:30am MOTH, Wayne Alan Courtroom 2
9:30am MYATT-SMITH, Justin Scott (via video link) Courtroom 2
9:30am PARKER, Shane Nicholas Courtroom 1
9:30am PATTISON, Mitchell George Courtroom 2
9:30am PAULIK, Frank Joshua Courtroom 2
9:30am POTTER, Rhys James Courtroom 2
9:30am ROSS, Ethan Alexander Courtroom 2
9:30am ROWLAND, Samantha Lorraine Courtroom 2
9:30am RYAN, Daniel Sean Courtroom 2
9:30am RYAN, Robert Rawhiti Rangitekaiwaho Courtroom 2
9:30am SADLER, James Albert Courtroom 2
9:30am SAVAGE, Gregory Patrick Courtroom 2
9:30am SMITH, Daniel William Courtroom 2
9:30am SMOLKA, Marek Courtroom 2
9:30am SPAIN, Karlee Jo Courtroom 2
9:30am STUBBS-MILLS, Levi Keith Courtroom 2
9:30am THOMSON, Kane David Courtroom 2
9:30am TOTINO, Rahch'E Courtroom 2
9:30am UGLE, Tyrone Shannon Courtroom 2
9:30am VENTER, Gert Ignatuis Magiel Courtroom 2
9:30am WARRELL, Edward Thomas Courtroom 2
9:30am WATTS, Mark William Courtroom 2
9:30am WEAVER, Beau William George Courtroom 2
9:30am WOOD, Richard Anthony Courtroom 2
9:30am WRIGHT, Michelle Leanne Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
2:15pm JIA v O'donnell GEN 205 2020 Courtroom 2
2:15pm JIA v O'donnell MINOR 391 2020 Courtroom 2
Residential Tenancies
9:30am BORROMEI v BUTLER-MADDEN RSTN 869 2020 Courtroom 3
9:30am CHETTY v KEENAN RSTN 951 2020 Courtroom 3
9:30am CHOI & Anor v MUNRO-FORSYTH & Anor RSTN 942 2020 Courtroom 3
9:30am CICANESE v VIKING RSTN 897 2020 Courtroom 3
9:30am COOPER & Anor v CHAYTOR (via audio link) RSTN 918 2020 Courtroom 3
9:30am MILLER v DUFFEY RSTN 958 2020 Courtroom 3
9:30am O'CONNOR v FORREST-CORTESI & Anor RSTN 943 2020 Courtroom 3
9:30am ZHOU v MEREDITH & Anor RSTN 955 2020 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am BOB, Jason Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am BLUEVISTA TRADING P/L v BELL RSTN 143 2020 Courtroom 1
9:00am MCKEIVER v Mayzier Transport Central Queensland Pty Ltd MINOR 23 2020 Courtroom 1
9:00am TORRES v Bozuric RSTN 123 2020 Courtroom 1
9:00am WARBURG v REGIONAL POWER CORPORATION CTC 148 2020 Courtroom 1
9:00am WHITELEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 147 2020 Courtroom 1

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
9:30am ANDERSON, William Frederick Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am ELLIS, Tamisha Maree Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am JACKMAN, Renay (via video link) Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am KEARNS, Peter Richard Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am MONGOO, Marshall Terry Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am STEWART, Cresna Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am STEWART, Grant Phillip Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am WALKER, Colin Hayden Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am WALKER, Hamish Rhys Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am WESTLAKE, Deanne Wiluna Police Station Courtroom V/C
9:30am WILLIAMS, Gaston Wiluna Police Station Courtroom V/C

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 221 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 223 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 204 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 484 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 509 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 10 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 123 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 183 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 259 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 415 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 332 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 345 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 324 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 72 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 73 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 75 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 76 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 77 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 327 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 328 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 329 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
3:00pm Not Published PC 699 2019 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 275 2017 Court 4

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 1 2016 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 1 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 15 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 22 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 6 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 7 2020 Court 1 Children's/Community Court

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
9:30am EMERALD DEVELOPMENT ALLIANE PTY LTD v CITY OF NEDLANDS DR 185 2020 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
3:00pm GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD v IRWIN & Anor (via audio link) CC 389 2020 5 - 2
3:00pm IRWIN & Anor v GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD (via audio link) CC 388 2020 5 - 2
CC Hearing
10:00am MIKLAVS v BRUCE CONSTRUCTION DESIGN PTY LTD CC 638 2020 3 - 8
10:00am THE OWNERS OF MADISON HEIGHTS STRATA PLAN 16805 v DOMACH CC 429 2020 2 - 6
CC Mediation
10:00am CHIEF EXECUTIVE OFFICER, DEPARTMENT OF COMMUNITIES v YOUNG MENS CHRISTIAN ASSOCIATION OF WESTERN AUSTRALIA INC CC 842 2020 1 - 11
10:00am CLARKE & Anor v FORREST CC 1123 2020 1 - 7
10:00am Poland Superannuation Pty Ltd v THE OWNERS OF THE MOORINGS MANDURAH STRATA PLAN 59554 CC 837 2020 2 - 11
10:00am TWIN CREEK HOLDINGS PTY LTD v BB APPLECROSS PTY LTD CC 1156 2020 1 - 2
2:00pm HADES CORPORATION PTY LTD v WONG'S HOLDING PTY LTD CC 1016 2020 5 - 1
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3372 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 3456 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 2869 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 2870 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 2685 2020 2 - 1
10:30am Not Published GAA 2704 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 2455 2020 3 - 4
11:00am Not Published GAA 3035 2020 4 - 1
11:00am Not Published GAA 2753 2020 2 - 1
11:30am Not Published GAA 2763 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 2895 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 2898 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 3169 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 3535 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 2111 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3229 2020 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 2245 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 3385 2020 3 - 4
3:00pm Not Published GAA 2791 2020 2 - 1
Strata/Civil List
10:00am Smith v Murray Districts Carriage Driving Club Inc (via audio link) CC 314 2020 4 - 8
10:30am Jolley & Anor v West (via audio link) CC 461 2020 4 - 8
11:00am GARDINER v MEAGER & ANOR (via audio link) CC 1060 2020 4 - 8
11:30am PERKINS INVESTMENTS (WA) PTY LTD ATF THE PERKINS INVESTMENT TRUST v AUSTPRO MANAGEMENT SERVICES GROUP PTY LTD & ANOR (via audio link) CC 749 2020 4 - 8
12:00pm Keegan v Shire of Manjimup (via audio link) CC 469 2020 4 - 8
12:30pm Tri Star Group Pty Ltd v The Owners of Imago 2 Apartments Strata Plan 54685 (via audio link) CC 667 2020 4 - 8
2:00pm SANDHU v LAU CC 647 2020 4 - 8
3:30pm MOFFAT v OBORN (via audio link) CC 698 2020 4 - 8
Vocational List
9:30am Legal Profession Complaints Committee v Metaxas VR 176 2019 5 - 6
9:30am LUDLOW v Legal Practice Board of Western Australia VR 66 2020 5 - 6
VR Hearing
11:30am CHAPPELLE v DEPARTMENT OF COMMUNITIES VR 123 2019 1 - 6

Coroners Court
Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Listing
Inquest
10:00am DUGAN, Stuart William CORC 620 2017 8 - 85

Back to Top