Today's Court Listings

The daily court lists for: 20 March 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00 CONDRON, Aoife Pauline Armadale Court 2
10:00 HILL, Alison Jane Armadale Court 1
10:00 HILL, Thomas Armadale Court 1
10:00 SMART, David John Armadale Court 2
10:00 TUCKER, Jarman Donald Armadale Court 2

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 ETORE v PENROSE INTERNATIONAL PTY LTD GCLM 2088 2018 Armadale Court 2
09:30 Faye Christine Lewandowski T/A Domestic Drafting Service v Agostino MINOR 1644 2018 Armadale Court 2
09:30 KEATING v RAYNER & Anor GEN 317 2019 Armadale Court 2
Residential Tenancies
09:30 BHALLA v MEECHAN RSTN 346 2019 Armadale Court 3
09:30 BRETNALL & Anor v QUARTERMAINE RSTN 356 2019 Armadale Court 3
09:30 BROWN & Anor v MCLEOD & Anor RSTN 279 2019 Armadale Court 3
09:30 CHUTTUR v JOHNSON RSTN 338 2019 Armadale Court 3
09:30 ELIAS & Anor v HARCOURT RSTN 355 2019 Armadale Court 3
09:30 FAIRFULL & Anor v DOUGHTY & Anor RSTN 377 2019 Armadale Court 3
09:30 GUO v NGAIA & Anor RSTN 334 2019 Armadale Court 3
09:30 HOLLWARTH v COLE & Anor RSTN 371 2019 Armadale Court 3
09:30 HORTON & Anor v WILLIAMS & Anor RSTN 348 2019 Armadale Court 3
09:30 HOUSING AUTHORITY v HANSEN RSTN 363 2019 Armadale Court 3
09:30 IMADUNA v WARR RSTN 339 2019 Armadale Court 3
09:30 JONES & Anor v MCCUMSTIE RSTN 350 2019 Armadale Court 3
09:30 LUCY REACH PTY LTD ATF LUCY REACH DISCRETIONARY TRUST v JONES & Anor RSTN 316 2019 Armadale Court 3
09:30 MARTIN v LADHAMS & Anor RSTN 360 2019 Armadale Court 3
09:30 MOLLOY & Anor v AVSAR RSTN 340 2019 Armadale Court 3
09:30 ROBINSON v RYAN & Anor RSTN 332 2019 Armadale Court 3
09:30 SMITH & Anor v BARRON RSTN 369 2019 Armadale Court 3
09:30 STARICK SERVICES INC v ISAACS RSTN 342 2019 Armadale Court 3
09:30 STEWART v RAINES RSTN 368 2019 Armadale Court 3
09:30 TAN v COWAN RSTN 354 2019 Armadale Court 3
09:30 Vearing & Anor v TAYLOR RSTN 367 2019 Armadale Court 3
09:30 VUORI v SMITH RSTN 325 2019 Armadale Court 3
09:30 WATSON v CARR & Anor RSTN 347 2019 Armadale Court 3
09:30 WHITE v SHRUBSOLE & Anor RSTN 378 2019 Armadale Court 3
09:30 YE v WARD RSTN 362 2019 Armadale Court 3
09:30 ZAMPATTI v ANDERSON RSTN 374 2019 Armadale Court 3



Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
14:15 DEAN, Terry Christopher Court Room 2

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 BEAUSEIN v MEISTER RSTN 31 2019 Court Room 2
10:00 BROOME DEVELOPMENTS PTY LTD v NICOL RSTN 27 2019 Court Room 2
10:00 MARU PTY LTD (ACN:008 843 043) v SIMPSON & Anor RSTN 26 2019 Court Room 2
10:00 Roebuck Estate Development v MCNEILAGE & Anor RSTN 29 2019 Court Room 2



Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 DENTON v Neill MINOR 758 2018 Court Room 1
09:30 GETHIN v DOWN SOUTH PROPERTY MAINTENANCE CTC 875 2018 Court Room 1
09:30 Tyro Payments Limited v Bluecove Nominees Pty Ltd & Anor GCLM 4612 2018 Court Room 1
10:00 Allmech Services P/L v Ford MINOR 783 2018 Court Room 1



Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 FREUNDT, Craig Geoffrey Court Room 2

Civil Listing
Trial Court
09:30 Gilmour v O'Hare MINOR 68 2017 Court Room 2



Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALLAMI, Sajjad 4 - 41
09:00 ARMSTRONG, Jordan Francis Stuart 4 - 41
09:00 Bennett (also known as Davis - confirms prefers Be, Kierien 4 - 41
09:00 BOYD, Geoffrey Robert 4 - 41
09:00 CONNOLLY, Jason William 4 - 41
09:00 CRIDDLE-WHITE, Noah James 4 - 41
09:00 CROFTS, Mark Ashley 4 - 41
09:00 DA SILVA, Michael Joseph 4 - 41
09:00 DE GROOT, Henry Johannes Kenneth 3 - 32
09:00 DE WET, Leroy David 4 - 41
09:00 DEMPSTER, Parnell James Kenneth 4 - 41
09:00 DRAGE, Travis Gregory 4 - 41
09:00 ELKS, Timothy Andrew 4 - 41
09:00 ERCEG, Guignier Frank 4 - 41
09:00 FARAH, Abdulnasir Mohamed 3 - 32
09:00 GLEN, Kylie Anne 4 - 41
09:00 GRAY, Aaron Bradley 4 - 41
09:00 GRUJIN, Sasha James 4 - 41
09:00 HEAD, Michael Jason 4 - 41
09:00 IDRIS, Habib Ismail Adam 4 - 41
09:00 INDICH, Candice Maree 3 - 32
09:00 JACKSON, Lea Melissa 4 - 41
09:00 JOHNS, Michael Edward 4 - 41
09:00 JOSS, Tilleah Rose 3 - 32
09:00 KELLY, Aaron James 4 - 41
09:00 KHAN, Matthew 4 - 41
09:00 KHAN, Md Jahangir Hossain 4 - 41
09:00 LE, Augustine Vinh Quang 4 - 41
09:00 MADUFORO, Obinna 4 - 41
09:00 MALLOZZI, Antonio 4 - 41
09:00 MANJI, Rashid Karim 4 - 41
09:00 MATHERSUL, Sean Bruno 4 - 41
09:00 MCDONALD, DUNCAN 4 - 41
09:00 MURDOCK, Matthew James 4 - 41
09:00 NARKLE, Narelle Gladys 3 - 32
09:00 NEWBERY, Robert Noel 4 - 41
09:00 NINYETTE, Barry Gilbert 4 - 41
09:00 NISH, Jon David 3 - 32
09:00 OZHAN, Yusha 4 - 41
09:00 PANTANY, Christopher Mark 4 - 41
09:00 PINILLA FERRO, Andres Ricardo 4 - 41
09:00 RAMEN, Hansley 4 - 41
09:00 RICHARDS, Ronald Kevin Brian 4 - 41
09:00 ROCCA, Jessica Louise 4 - 41
09:00 RODNEY, Terrance Steven 4 - 41
09:00 SAVORY, Darren James 4 - 41
09:00 SCHICKER, Isaac 4 - 41
09:00 SLATER, Solomon Robert 4 - 41
09:00 SODEN, Pierce 4 - 41
09:00 STARE, Mark Anton 4 - 41
09:00 TAYLOR, Darren Robert 4 - 41
09:00 TRAN, Minh Quang 4 - 41
09:00 TURNOR, Beau Daniel 4 - 41
09:00 UGLE, Albert Phillip 4 - 41
09:00 WATERS, Kate 4 - 41
09:00 WILLIAMS, Katie 3 - 32
09:00 WILLIAMS, Matthew Luke 4 - 41
09:00 WILLIAMS, Sharyn Rose 3 - 32
09:00 WOODS, Andrew Arthur 4 - 41
09:00 ZLATOVICH, Paul Michael 4 - 41
09:30 AHMADI, Nesar 3 - 31
09:30 AL BIRKAWI, Bager 3 - 33
09:30 ALTINTAS, Gunes 3 - 31
09:30 ANDERSON, Alwyn John 3 - 38
09:30 ASHWIN, Tyrone Jordan 3 - 33
09:30 BARNES, Tanya Caroline 3 - 31
09:30 BASTOW, Philip John 3 - 31
09:30 BELSER, Michael Louis 3 - 31
09:30 BERRYMAN, Keanu Ahirau Darcey 3 - 31
09:30 BLACK, Emma Jane 3 - 31
09:30 BLACK, Joshua Alexander 3 - 33
09:30 BLANKET, Steven 3 - 31
09:30 BODNEY, Darren Todd 3 - 38
09:30 BORG, Michael Nathan 3 - 38
09:30 CASELLA, Aldo 3 - 31
09:30 CHATE, Ashton Jason 3 - 31
09:30 COLLARD, Paul Noel 3 - 38
09:30 COMPTON, Sean Gabriel James 3 - 31
09:30 EADES, Hamish Roger Aaron 3 - 31
09:30 FAVAE, Papua 3 - 31
09:30 HAYWARD, Jeremy Wade 3 - 33
09:30 HAYWARD, Keiren Robert Andrew 3 - 31
09:30 HICKS, Brendan Andrew 3 - 31
09:30 HIGGINS, Timothy Paul 3 - 31
09:30 HILLEARD, Christine May 3 - 38
09:30 JOHNSON, Daniel John 3 - 38
09:30 KENNEDY, Hyden Noel 3 - 38
09:30 KIRBY, Brodie Lee 3 - 31
09:30 KURURANGI, Tamati Arapeta 3 - 31
09:30 LAIDLEY, Daniel John 3 - 31
09:30 LAVARING, Leisa Michelle 3 - 33
09:30 LITTLE, Colin Angus 3 - 38
09:30 MATIKU, Bob Odhiambo 3 - 31
09:30 MCFADDEN, Jayme 3 - 31
09:30 MEEHAN, Albert John 3 - 38
09:30 MIPPY, Nadine Lorna 3 - 33
09:30 MOHEN, Peter Damien 3 - 31
09:30 MONAGHAN, Stuart 3 - 33
09:30 MUNMURRIE, Michael Patrick 3 - 33
09:30 NARRIER, Noel Harry 3 - 31
09:30 NORTON, Gary Michael 3 - 31
09:30 RANDALL, Sarah Jane 3 - 31
09:30 REILLY, David 3 - 38
09:30 SCHNEIDER, Edward James 3 - 31
09:30 STEWART, Andrew Nathan 3 - 31
09:30 TAN, Jason Jit Sun 3 - 31
09:30 TE TUHI, Panui Hika 3 - 31
09:30 THOMAS, Samuel James 3 - 31
09:30 THOMPSON, Paul James 3 - 38
09:30 UGLE, Tori Josephine 3 - 33
09:30 WANJAU, John Matiru 3 - 31
09:30 WYNNE, Robert Allan 3 - 31
09:30 ZAHRAN, Mohamed Bakr 3 - 38
09:45 WILSON, Ashley Allan 3 - 33
10:00 ABDUL KARIM, Daniel 5 - 55
10:00 AL FILI, Ali 3 - 32
10:00 ARBER, Joshua Daniel 4 - 42
10:00 ARTHUR, Andrew John 4 - 42
10:00 ATHERSMITH, Toni Louise 3 - 32
10:00 ATKINSON, Clinton William 4 - 41
10:00 BAJADA, Peter Joseph 5 - 55
10:00 BANYARD, Dwayne Andrew 5 - 55
10:00 BARRIE, Sinclair 3 - 32
10:00 BEL-BACHIR, Dylan George 3 - 32
10:00 BETTS, Joshua Nicholas 5 - 55
10:00 BICKERSTAFF-GINDERS, Daniel Reece 4 - 41
10:00 BLACK, Trae Jefferson 4 - 41
10:00 BLURTON, Travis Leigh 3 - 33
10:00 BOVILL, Mark Andrew 4 - 41
10:00 BOWEN, Aneleise Sarah 4 - 41
10:00 BROCKBERND, Nikki Marie 4 - 41
10:00 BROCKMAN, Bruce Neil 3 - 33
10:00 BROWN, Cassie May 3 - 32
10:00 CHAMBERS, Mitchell Leah 5 - 55
10:00 CHAMPION, Jusinta Lee 4 - 41
10:00 CHRISTIAN, Megan Louise 4 - 41
10:00 COPPING, Samantha Claire 5 - 55
10:00 DAVIES, Marc 4 - 41
10:00 DE LACY, Steven John 4 - 41
10:00 DINH, Anh Tuan 3 - 34
10:00 DRUCE, Taylah Jane 4 - 41
10:00 DUCKETT, Anthony Malcom 4 - 42
10:00 DUNCALF, Joanne Emma 5 - 55
10:00 D'URBANO, Thomas 4 - 42
10:00 EDWARDS, Leslie Evans 5 - 55
10:00 EGAL ALI, Hosein 4 - 41
10:00 ELLIOTT, Steven Keith 4 - 42
10:00 ELLIS, Richard Arthur 5 - 55
10:00 FOTIADIS, Nathan Peter 5 - 55
10:00 GERONDAL, David Anthony 5 - 55
10:00 GOULD, Troy Nathan 4 - 41
10:00 HA, Manh Van 3 - 33
10:00 HAJINOOR, Rhyim John 4 - 41
10:00 HANSEN, Micah Joel 4 - 41
10:00 HILL, Jonathon Michael 4 - 41
10:00 HIRAWANI, Nikki-Lee Manual 3 - 33
10:00 HUMES, George Neil Wayne 3 - 33
10:00 JABBIE, Husine B 3 - 33
10:00 JACKAMARRA, Matthew William 3 - 33
10:00 JACKSON, Sharnee Rose Belinda 4 - 41
10:00 JEPSON, Hayden John 4 - 42
10:00 JOHNSTON, Levi James 3 - 32
10:00 JONES JNR, David 4 - 41
10:00 JONES, Murray Robert 3 - 32
10:00 KEDDIE, Richard Hugh 4 - 41
10:00 KIMBER, Erica Ann 3 - 32
10:00 KITCHENS, Michael James 3 - 32
10:00 LEONARD, Danny Lea 4 - 41
10:00 LINNET, Cheyne Thor 3 - 32
10:00 LITTLE, Elisha Rochelle 4 - 41
10:00 LITTLEWOOD, Karen 3 - 32
10:00 LOCKYER, Loretta Anne 4 - 41
10:00 LOVELACE-WELLS, Joel Aaron 4 - 42
10:00 LUCAS, Peter Justin 3 - 34
10:00 MARSHALL, Darren John 3 - 33
10:00 MARTIN, Karli Jane 4 - 41
10:00 MARTIN, Niroshan Chaminda 3 - 33
10:00 MATIC, Caris Anne 3 - 32
10:00 MATON, Jane Emily 5 - 55
10:00 MCDONALD, Glen Thomas 4 - 41
10:00 MCKELLAR, Claudia Liddelow 4 - 41
10:00 MCKENNA, Jaydyn Tane 4 - 41
10:00 MEEKS, Owen James 4 - 41
10:00 MICHAEL, Brianne Kimberly 3 - 32
10:00 MICHAEL, Rowen Philip 3 - 33
10:00 MINTON, Sammy 3 - 32
10:00 MIPPY, Claude Henry 4 - 41
10:00 MOGRIDGE, Margaret Irene 4 - 41
10:00 MOLLOY, Matthew David 3 - 33
10:00 MORRISON, Jaydan Michael 4 - 42
10:00 MUTTON, Nicole Jayne 3 - 32
10:00 NAGY, Brandon Marlon 4 - 41
10:00 NGUYEN, Manh Hung 4 - 41
10:00 Nightingale, Nicole Aileen 5 - 55
10:00 NORRIS, Daniel George 3 - 32
10:00 NYUMA, Elizabeth 3 - 33
10:00 OAKLEY, Vanessa Nicole 4 - 42
10:00 O'DRISCOLL, Karis Delores Rachael 4 - 42
10:00 OMAN-SALISBURY, Liam Ross 4 - 42
10:00 OSMANI, Asadullah 3 - 32
10:00 PAPALIA, David Dominic 5 - 54
10:00 PARKER, Emily Jane 4 - 42
10:00 PASTINA, Sean Wayne 5 - 55
10:00 PENNY, Telisha Jade 3 - 32
10:00 PLUG, Jason 3 - 32
10:00 PODUTI, Steven Venturino 4 - 42
10:00 PORTER, Mal 3 - 32
10:00 PUNCH, Cruize James 5 - 55
10:00 PYM, Joshua Michael 3 - 33
10:00 RAKICH, David Michael 3 - 32
10:00 RAY, Brynie Suzanne 4 - 42
10:00 READ WHITMARSH, Tina Marie 5 - 55
10:00 REEVES, Calum Charles 4 - 41
10:00 REID, Blake Patrick 3 - 32
10:00 RILEY, William Errol 3 - 33
10:00 ROBERTS, Donovan Andrew George 3 - 32
10:00 ROWSON, Joshua Ashleigh 4 - 41
10:00 RUTLAND, STUART 3 - 33
10:00 SANTINOW WOOL, Shiar 3 - 33
10:00 SAVY, Mariah Marie 4 - 41
10:00 SEATTER, William Thomas 5 - 55
10:00 SHERIFF, Ibrahim 3 - 32
10:00 SHORT, Bethany Grace 4 - 41
10:00 SIMPSON, Clem 4 - 41
10:00 SINGH, Sara Kaur 3 - 32
10:00 SMITH, Jeremy Raymond 3 - 33
10:00 STASZCZAK, Piotr Michael 5 - 55
10:00 STONE, Adame Walter 3 - 32
10:00 SURPRISE, Danika Marie Rose 4 - 41
10:00 TAYLOR, Amos Conrad 3 - 32
10:00 TAYLOR, Dylan Wade 3 - 33
10:00 TAYLOR, Shayne Andrew 3 - 33
10:00 THIO, Jani Erawati 4 - 41
10:00 TURNOCK, Steven Thomas 3 - 32
10:00 VALENTINO, Tayla 3 - 32
10:00 VANDERKLEY, Ryan Cairain 3 - 33
10:00 VIDA, Raphael Danny Maurice 3 - 32
10:00 WALLEY, Dennis 3 - 33
10:00 WANNBERG, Laura Patricia Michele Marie 4 - 41
10:00 WARD, Dalton John 3 - 33
10:00 WATT, Leisha Jane Iris 4 - 41
10:00 WIMMER, Chantelle Melissa 3 - 32
10:00 WOOD, Sean 3 - 33
10:00 WOODARD, Adam Corey 4 - 41
10:00 WOODLEY, David 3 - 32
10:00 WOODS, Anthony Graham 3 - 33
10:00 YAPPO, Jennifer Edith 3 - 32
10:00 YARRAN, Kimberley Alter 3 - 32
10:00 YEO, Louis Khai Rett 4 - 42
11:00 BENFIELD, Katelyn Lillian 3 - 35
11:00 BURROWS, Bradley John 3 - 35
11:00 HERON, Jason Anthony 3 - 35
11:00 HOYLAND, Andrew James 3 - 35
11:00 KELLY, Thomas 3 - 35
11:00 KICKETT, Wayde Oliver 3 - 35
11:00 KOOLMATRIE, Darrylleen 3 - 35
11:00 NAJJAR, Johni 3 - 35
11:00 PERZYNA, Dayna Ashliegh 3 - 35
11:00 Primmer-Clarke, Rikki-Lee Elizabeth 3 - 35
11:00 WILLIAMS, Jason Phillip 3 - 35
11:00 WILLIAMS, Melissa Jayne 3 - 35
12:00 KICKETT, Dean Natahaniel 3 - 35
14:15 KOTNOWSKI, Jacek Antonio 4 - 41
14:15 SAMSA, Blake Christopher 3 - 34

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
09:30 Donatti v Tsokos GCLM 2155 2017 9 - 94
09:30 FLUX & Anor v NILSSON MINOR 11318 2018 9 - 91
09:30 Hardwick v Ang Yi GCLM 602 2015 9 - 94
09:30 TOUYZ & Anor v LE PLND 2968 2019 9 - 91
10:15 BADAWI v NOOR & Anor RSTN 2528 2018 9 - 94
10:15 JN DEVELOPERS PTY LTD v SOLDAN RSTN 4035 2019 9 - 94
10:15 LAMONT v SARIAGO RSTN 3763 2019 9 - 94
10:15 McKie v BUNSY & Anor RSTN 14723 2018 9 - 94
10:15 NGUYEN v BUI RSTN 2995 2019 9 - 91
10:15 VAN DER BURG v CANNAVO RSTN 15241 2018 9 - 91
CTC/Trial
09:30 Sheppard v Singh GCLM 19854 2016 9 - 92
10:00 Dyson v Smith MINOR 4252 2018 9 - 92
10:00 Florisson v Smith MINOR 4251 2018 9 - 92
10:00 Winton v Smith MINOR 4322 2018 9 - 92
Pre-Trial Conference
09:00 Kneebone v Pure Water Systems (Aust) Pty Ltd (ACN 051 617 031) & Ors GCLM 7516 2018 7 - 7.2
09:00 SIMPSON v DUONG & Anor GEN 1407 2019 7 - 7.3
09:30 KAUR v The Trustee for Mentiplay Family Trust & Anor MINOR 13882 2018 7 - 7.3
09:30 STRETTON v SARPIE GCLM 10403 2018 7 - 7.2
Residential Tenancies
09:30 BARRETO AQUILINO v BROSON RSTN 2994 2019 7 - 72
09:30 BOK v FOX RSTN 2960 2019 7 - 71
09:30 CHAN v LANGER & Anor RSTN 679 2019 7 - 71
09:30 CHUN & Anor v NEMETH & Anor RSTN 3118 2019 7 - 71
09:30 DE RIZZO v HUMPHRIES RSTN 3111 2019 7 - 71
09:30 FREMANTLE ASSET PTY LTD v GRIFFITHS & Anor RSTN 2107 2019 7 - 71
09:30 HANSEN & Anor v CHEN & Anor RSTN 2969 2019 7 - 71
09:30 HASELHURST v HORSLEY & Anor RSTN 3025 2019 7 - 72
09:30 HO & Anor v WENMAN RSTN 788 2019 7 - 71
09:30 KOH v GAME & Anor RSTN 3052 2019 7 - 72
09:30 KOLPA v CLIMO RSTN 2916 2019 7 - 71
09:30 LY v KICKETT RSTN 73 2019 7 - 71
09:30 METZKE v ORDWAY RSTN 3065 2019 7 - 72
09:30 MUSGROVE v MACKIE RSTN 2907 2019 7 - 72
09:30 MYLES & Anor v MACLEOD RSTN 3306 2019 7 - 71
09:30 ONUK & Anor v DHUE RSTN 2999 2019 7 - 72
09:30 PATEL v KUMAR & Anor RSTN 2858 2019 7 - 72
09:30 TIRTAKUSUMA v NAZLI RSTN 2856 2019 7 - 72
09:30 WONG v MURPHY RSTN 3078 2019 7 - 72
11:00 ELLAS HOLDINGS (WA) PTY LTD v JOHNSTON RSTN 3055 2019 7 - 72
11:00 FULLVISION PTY LTD v KYUNG RSTN 3090 2019 7 - 72
11:00 MATHEWS & Anor v SINCLAIR & Anor RSTN 3134 2019 7 - 71
11:00 MONIZ v BROUGHTON RSTN 3845 2019 7 - 72
11:00 PHAM v HADDRILL & Anor RSTN 811 2019 7 - 71
11:00 ROMANO & Anor v HARRINGTON RSTN 3822 2019 7 - 72
11:00 SAVAGE v BUNTING RSTN 3121 2019 7 - 71
11:00 SCHOFIELD v TURNER RSTN 2060 2019 7 - 71
11:00 STYLESCENE PTY LTD v FAVA RSTN 3092 2019 7 - 71
11:00 YU v VANMAELE & Anor RSTN 3033 2019 7 - 72



Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00 BARBER, Roxane Court Room 1
10:00 BARRON, Dianne Court Room 1
10:00 BESSELL, Amber Court Room 1
10:00 BRAVERY, Donna Lee Court Room 1
10:00 BUDGEN, Craig Nigal Court Room 1
10:00 CHIERA, Jonah Court Room 1
10:00 CROCKER, Todd Munro Court Room 1
10:00 DAWSON, Tommy Teddy Court Room 1
10:00 DIMER, Nathaniel John James Court Room 1
10:00 DOCHERTY, Bryce David Court Room 1
10:00 ELLIS-SMITH, Marshall Alan Court Room 1
10:00 FLEAY, James Francis Court Room 1
10:00 GODFREY, Michael James Court Room 1
10:00 GREENMOUNT, Justin Ross Court Room 1
10:00 GRIDLEY, Bradley Roy Richard Court Room 1
10:00 HALL, Robert Leslie Court Room 1
10:00 HANSEN, Trent Shane Court Room 1
10:00 HEARD, Bryce Graham Court Room 1
10:00 HIGGINS, Sean Court Room 1
10:00 KELLY, Kiesha Denise Court Room 1
10:00 KELLY, Simon Gordon Court Room 1
10:00 LAWRENCE, Alan Micheal Court Room 1
10:00 MACKENZIE, Darby Paul Thomas Court Room 1
10:00 MCGAFFIN, Brinley Ronald Court Room 1
10:00 NIELSEN, Julie Doreen Court Room 1
10:00 PEDLER, Ashleigh Marie Court Room 1
10:00 PROMNITZ, Lance James Court Room 1
10:00 QUILTY, Brendan Keith Court Room 1
10:00 SIMPSON, Rockswell Charles John Court Room 1
10:00 SMITH, Zoey Ann Court Room 1
10:00 STIRLING, Lisa Mavis Court Room 1
10:00 TODHUNTER, Aaron James Court Room 1
10:00 TURNER, Christian Court Room 1
10:00 TURVEY, Boston Geoff Court Room 1
10:00 TURVEY, Shannan Paul Court Room 1
10:00 TURVEY, Shannan Shaun Paul Court Room 1
10:00 Wallam, Patrick Reuban Court Room 1
10:00 WATSON, Jesse Sean Court Room 1
10:00 WIGGERS, Stevanus Arnoldus Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Mary Joan Court Room 1
10:00 WYNNE, Karalee Ray Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 WALLACE v Department of Transport EDL 21 2019 Court Room 1



Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
09:00 ADAM, Brooke Maddison Courtroom 1
09:00 AMBI, Danny James Courtroom 1
09:00 AMBI, Sarah Jane Courtroom 1
09:00 BODDINGTON, Michael Courtroom 1
09:00 BRADSHAW, Raymond Keith Courtroom 1
09:00 CHARLES, Shontae Mary-Lee Molly Courtroom 1
09:00 CLINCH, Justine Edith Courtroom 1
09:00 COOMERANG, Cody Derek Lee Courtroom 1
09:00 COTCHILLI, Selina Courtroom 1
09:00 DANN, Tannamerra Charris Courtroom 1
09:00 DONATION, Donella Larissa Courtroom 1
09:00 DUCKHOLE, Sherika Courtroom 1
09:00 GREEN, Clayno Courtroom 1
09:00 GREEN, Lindsay Courtroom 1
09:00 HAMMER, Trevor John Courtroom 1
09:00 HITA, Tame Junior Spike Courtroom 1
09:00 INDICH, Lionel Raymond Courtroom 1
09:00 JOHNSTONE, Raymeth Courtroom 1
09:00 JUNGINE, Waylon Courtroom 1
09:00 KELLY, Preston Courtroom 1
09:00 MATTHEWS, Billy Dean Courtroom 1
09:00 MCKINNON, Elizabeth Courtroom 1
09:00 MORLUMBUN, Jonas Courtroom 1
09:00 NJANA, Lindsay Courtroom 1
09:00 PEUMORRA, Cody Dominic Courtroom 1
09:00 RILEY, Anthony Greg Thomas Courtroom 1
09:00 RILEY, Anthony Greg Thomas Courtroom 1
09:00 RYDER, Keiran Courtroom 1
09:00 SEBASTIAN, Canice Luke Courtroom 1
09:00 SHADFORTH, Jermaine Leroy Courtroom 1
09:00 SIMPSON, Jodi Ann Courtroom 1
09:00 SMILER, Charmaine Anne Courtroom 1
09:00 SNELL, Henry Courtroom 1
09:00 SURPRISE, Mannic Courtroom 1
09:00 TAX, Scott Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Jamie Robert Noel Courtroom 1
09:00 WALALGIE, Malcolm Lionel Courtroom 1
09:00 WATSON, Jacob David Courtroom 1
09:00 WATSON, Liam Harrison Wayne Courtroom 1
09:00 YAMBO, Keat Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00 ALLAN, Brian William Courtroom
10:00 BELL, Rhys Jacob Courtroom
10:00 BOW, Todd Neil Courtroom
10:00 BRADLEY, Izaak Aaron Courtroom
10:00 HOLLIDAY, Taylor Jordan Courtroom
10:00 TUCKER, Amy Lea Courtroom

No Civil Listing for Today.



Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00 BARTLETT, JAMES ALAN Court Room 1
10:00 SCOTT, Mandy Jayne Court Room 1
10:00 SINGH, Anureet Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Alexander Heights Shopping Centre Pty Ltd v Danny's Bar and Bistro Pty Ltd & Ors GCLM 942 2016 Court Room 2
09:30 BEALE v KOVACEVIC & Ors RSTN 196 2019 Court Room 2
09:30 FAIRHAZEL COURT SYNDICATE v PARKER RSTN 96 2019 Court Room 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v SHEPHERD RSTN 1183 2018 Court Room 2
09:30 LEWIS v MOTORSPORTS SERVICE CENTER CTC 10 2019 Court Room 2
09:30 PILCHER & Anor v SOLOMON RSTN 284 2019 Court Room 2
09:30 RUIZ-CHERTA MORFITT v PRODANOVIC & Anor RSTN 41 2019 Court Room 2
09:30 Stanislous v Tewhiu & Anor RSTN 1014 2018 Court Room 2
09:30 Sun Brilliance Pty Ltd v Bondchester Pty Ltd MINOR 1043 2018 Court Room 2
10:00 LOVE v MONCK RSTN 787 2018 Court Room 2
10:00 MONCK v LOVE RSTN 845 2018 Court Room 2
10:00 Obradovic v TAKACS MINOR 3562 2018 Court Room 2



Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 COMEAGAIN, Erin James Courtroom 3
09:30 DANN, Paul Courtroom 3
09:30 RILEY, Gary Allan Courtroom 3
14:15 CURLEY, Jessica Paula Courtroom 1
14:15 WOOLLETT, Chrystie Anne Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 PAYNE v PATTERSON & Anor RSTN 343 2018 Courtroom 3
10:30 COMMUNITY HOUSING LTD v ROBSON RSTN 88 2019 Courtroom 3
10:30 FAICHNEY & Anor v TITTUMS & Anor RSTN 107 2019 Courtroom 3
10:30 GIUDICE-NAIRN v GREEN RSTN 83 2019 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v DALGETY RSTN 104 2019 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v ROBERTS RSTN 103 2019 Courtroom 3
10:30 Moar v BROCKMAN & Anor RSTN 537 2018 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v JONES & Anor RSTN 564 2018 Courtroom 3
10:30 PTY LTD v CLINCH & Anor RSTN 528 2018 Courtroom 3
10:30 Sadowski v RYAN RSTN 3 2019 Courtroom 3
Pre-Trial Conference
14:15 Key Petroleum (Australia) Pty Ltd v Casey GEN 251 2018 Pre Trial Conference Room
Trial Court
09:30 DRAGE v The Director General of Transport EDL 111 2019 Courtroom 3
09:30 WHEELDON v The Director General of Transport EDL 110 2019 Courtroom 3



Halls Creek Police Station
Lot 68, Great Northern Hwy, HALLS CREEK
Criminal Listing
09:00 ALICE, Travis Police Station Courtroom
09:00 BAMBRA, Joseph Police Station Courtroom
09:00 BIRRELL, Thurston Leon Police Station Courtroom
09:00 BRADSHAW, Kevin Police Station Courtroom
09:00 BRADSHAW, Mitchell Mark Police Station Courtroom
09:00 BROWN, Ashley Police Station Courtroom
09:00 CHARLES, Shaun Police Station Courtroom
09:00 DANN, Harry Raymond Police Station Courtroom
09:00 DOWNS, Pauline Police Station Courtroom
09:00 HAWKES, Freddy Police Station Courtroom
09:00 HOBBS, Trohan Elton James Police Station Courtroom
09:00 JACK, Len Junior Police Station Courtroom
09:00 JAMES, Lorenzo Robert Police Station Courtroom
09:00 LONG, Jamie Wade Police Station Courtroom
09:00 MALAY, Michaela Police Station Courtroom
09:00 MCDONALD, Ooenshi Raymond Aaron Police Station Courtroom
09:00 MINGA, Bardick Aiden Police Station Courtroom
09:00 MOSQUITO, Nicketar Police Station Courtroom
09:00 ROGERS, Dwayne Kingsley Police Station Courtroom
09:00 SEELA, James Police Station Courtroom
09:00 STURT, Jasmine Police Station Courtroom
09:00 TILL, Baden Lee Police Station Courtroom
09:00 WALKERBEAR, Mervin Police Station Courtroom
09:00 WANDIGA, Shayne Anthony Police Station Courtroom
09:00 WOODMAN, Hendrick Azakiah Police Station Courtroom
09:00 YEEDA, Sebastian James Police Station Courtroom
09:00 YOUNG, Liam Anthony, Lee Police Station Courtroom
09:30 MALGIL, Patrick Police Station Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:00 MARTIN v Department of Transport EDL 17 2019 Police Station Courtroom



Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ADAMS, Luke Michael Courtroom 2
09:30 AKECH, Aruei Thon Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Joshua Paul James Courtroom 2
09:30 ARMSTRONG, Colleen Michelle Courtroom 2
09:30 ARNETT, Ryan Vernon Sydney Courtroom 2
09:30 BONHAM, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 CALDWELL, David Robert Courtroom 2
09:30 CARTER, Kaylie Marie Courtroom 2
09:30 COOK, Daniel James Courtroom 2
09:30 CROFT, Alexander Michael Courtroom 2
09:30 DHELBAI, Friday Martin Courtroom 2
09:30 DUNN, Kurt Brian Courtroom 2
09:30 EATON, Clarice Jane Courtroom 2
09:30 ELLIS-TITO, Justice Leekeva Courtroom 2
09:30 FRIRES, Rye Jethro Courtroom 2
09:30 FYNN, Corrie Janelle Courtroom 2
09:30 GARLETT, Fawn Simone Courtroom 2
09:30 GIOMPAOLO, Bianca Courtroom 2
09:30 GLAUS, Clinton Joel Courtroom 2
09:30 GLEESON, Nicholas L Courtroom 2
09:30 GODFREY, Brendan James Courtroom 2
09:30 GOJAK, Kevin Ivan Courtroom 2
09:30 GRIFFIN, Leslie Thomas Courtroom 2
09:30 GWILLIAMS, Micheal John Courtroom 2
09:30 HENDRIKSE, Shan Wilhemina Courtroom 2
09:30 HILL, Tracey Lee Courtroom 2
09:30 ILIFFE, Joel Raymond Courtroom 2
09:30 JEISMAN, Aaron Lee Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Christopher Mark Courtroom 2
09:30 LAMERS, Serena Joan Courtroom 2
09:30 LOVELAND, Cairo Maverick Courtroom 2
09:30 LOXTON, Lisa Courtroom 2
09:30 LUQUERO, Alex Eduardo Courtroom 2
09:30 MARSDEN, Adrienne Renee Courtroom 2
09:30 MAYFIELD, Steven John Courtroom 2
09:30 MCDONNELL, Jayden James Courtroom 2
09:30 MESSIHA, Christopher Courtroom 2
09:30 METCALFE, Graham Stephen Courtroom 2
09:30 METELERKAMP, Stephanes Johannes Courtroom 2
09:30 MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 2
09:30 NARRIER, Judith Wendy May Courtroom 2
09:30 NETTLETON, Chad Wayne Courtroom 2
09:30 O'BRIEN, Anthony Kieran David Courtroom 2
09:30 OWEN, Peter John Courtroom 2
09:30 PANTING, Maddison Christine Courtroom 2
09:30 RESCINITI, James Rocco Courtroom 2
09:30 RUDD, Nathan Courtroom 2
09:30 SMITH, Jamie Christan Courtroom 2
09:30 STIRLING, Jade Andrew Courtroom 2
09:30 THOM, Jake Leon Courtroom 2
09:30 UGLE, Jonathon Wayne Courtroom 2
09:30 WALKER, Adam Peter Courtroom 2
09:30 WALTERS, Cliffe John Courtroom 2
09:30 WATSON, Blakey Rua Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Jade Tiara Courtroom 2
09:30 WILSON, Reece William Courtroom 2
09:30 WOODCOCK, Harrison Stephen Courtroom 2
09:30 YORKSHIRE, Skiye Jasmin Gertrude Courtroom 2
10:00 LYONS, Jamie Nicole Courtroom 1
10:00 SHEEHAN, Alethea Courtroom 1
14:15 ILICH, Brock David Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
09:00 AKUNE v BRISLIN RSTN 716 2019 Courtroom 4
09:00 ANDREW & Anor v MCCABE & Anor RSTN 743 2019 Courtroom 4
09:00 BLAMEY v ARNAUTOVIC RSTN 737 2019 Courtroom 4
09:00 CARRUTHERS & Anor v CAYFORD RSTN 629 2019 Courtroom 4
09:00 COLEMAN & Anor v CURRIE RSTN 730 2019 Courtroom 4
09:00 COLLINS & Anor v KELLY RSTN 742 2019 Courtroom 4
09:00 CRIBBON v GUEST & Anor RSTN 643 2019 Courtroom 4
09:00 DEPARTMENT OF WATER v BIRD & Anor RSTN 735 2019 Courtroom 4
09:00 DURRANT v PYKE RSTN 744 2019 Courtroom 4
09:00 EDWARDS v DROLLETT & Anor RSTN 724 2019 Courtroom 4
09:00 FOUNDATION HOUSING LTD v JUNCAL RSTN 757 2019 Courtroom 4
09:00 GORING & Anor v OLIVER & Anor RSTN 740 2019 Courtroom 4
09:00 HOUSING AUTHORITY v ANGOK RSTN 741 2019 Courtroom 4
09:00 JELERIC v FLINT RSTN 727 2019 Courtroom 4
09:00 KIMBERLEY-BOWEN v WEI & Ors RSTN 763 2019 Courtroom 4
09:00 NIELSEN v CRUZ & Anor RSTN 672 2019 Courtroom 4
09:00 PARSONS & Anor v FARAYI RSTN 760 2019 Courtroom 4
09:00 REDMOND v MORRIS RSTN 725 2019 Courtroom 4
09:00 SAMIVALOO & Anor v HAMPTON RSTN 734 2019 Courtroom 4
09:00 TARASOV v MOWBAY PTY LTD RSTN 553 2019 Courtroom 4
09:00 THE GAY BRIDGEMENT SUPPERANNUATION FUND v EASTLAND & Anor RSTN 854 2019 Courtroom 4
Trial Court
10:00 PENDLEBURY & Anor v REDMAN FAMILY PROPERTY PTY LTD RSTN 543 2019 Courtroom 1
10:00 REID v MILLER & Anor RSTN 562 2019 Courtroom 1



Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 CLARKE, Jane Patricia Court 3 Magistrates Court
10:00 GRAY, Russell Ian Court 3 Magistrates Court
10:00 JENNINGS, Bronte Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 West v Department of Transport EDL 68 2014 Court 3 Magistrates Court



Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 BAKIC, Moshe Milivoj Courtroom 2
09:00 BLACK, Lucas Scott Courtroom 2
09:00 BRACEGIRDLE, Daniel Paul Courtroom 2
09:00 BROOKING, Austin Kevin Tony Courtroom 2
09:00 BROOKING, Nathan Brendan Courtroom 2
09:00 CHARLES, Patrick Arthur Courtroom 2
09:00 COMEAGAIN, Shaylee Maree Roberta Michelle Courtroom 2
09:00 COMEAGAIN, Victor James Courtroom 2
09:00 COX, Bonita Dallas Courtroom 2
09:00 EGAN, Allen Carlos Courtroom 2
09:00 EVANS, Karen Vivienne Courtroom 2
09:00 FAZELDEAN, Lazarus Waylon Douglas Courtroom 2
09:00 GALLAGHER, Harley Courtroom 2
09:00 GRAHAM, Stephen John Courtroom 2
09:00 GREGSON, Damien William John Courtroom 2
09:00 GREGSON, Krystina Ivanka Rose Courtroom 2
09:00 HENRY, Mitchell Courtroom 2
09:00 JACKAMARRA, Bradley James Courtroom 2
09:00 KUIPER, Tamara Narelle Courtroom 2
09:00 LANGE I I, Jacques William Courtroom 2
09:00 LARRY, Landin Jacob Courtroom 2
09:00 LARRY, Sherilyn Courtroom 2
09:00 LARRY, Terrell Courtroom 2
09:00 LOCKYER, Michael Cyril Courtroom 2
09:00 LONERGAN, Broe Courtroom 2
09:00 MITCHELL, Aubrey Malcolm Richard Courtroom 2
09:00 MUNDA, Jason Peter Courtroom 2
09:00 Onyx on Sharpe T/A Onyx on Sharpe Courtroom 2
09:00 PENNY, Trevor Kamahl Courtroom 2
09:00 RANGER, Roslyne Anne Courtroom 2
09:00 REID, Blair William Courtroom 2
09:00 REID, Bryan Robert Thomson Courtroom 2
09:00 ROGERS, Mark Courtroom 2
09:00 SANDY, Edmund Dhal Kenneth Courtroom 2
09:00 SAYLOR, Joshua Courtroom 2
09:00 SHECKLER, Adrian John Courtroom 2
09:00 SLATER, Clifton Scott Courtroom 2
09:00 SMITH, Curtis Gregory Kevin Courtroom 2
09:00 STOCK, Craig Courtroom 2
09:00 THOMPSON, Benjamin James Courtroom 2
09:00 TITTUMS, Rosalie Anne Courtroom 2
09:00 TRUARN, Robert Courtroom 2
09:00 WALKER, Alistar Brian Courtroom 2
09:00 WALLY, Charleston Courtroom 2
09:00 WALLY, Jordan Courtroom 2
09:00 WATSON, Jonathon Courtroom 2
09:00 WHITEHURST, Robert John Courtroom 2
09:00 WILKES, Matthew John Courtroom 2
09:00 YABURARA AND COASTAL MARDUDHUNERA ABORIGINAL CORPORATION (ICN 3134) Courtroom 2
09:00 YINDJIBARNDI NATIVE TITLE ABORIGINAL CORPORATION Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 BARFOOT, Craig Courtroom 1
09:30 DENNING, Stacey Melissa Courtroom 2
09:30 DOW, Kelly Marie Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Raymond John Courtroom 2
09:30 FAITHFULL, Ashley David Courtroom 1
09:30 MACLEAN, Scott John Courtroom 2
09:30 MAIDMENT, Troy Jason Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 Bonnie Gale Pty Ltd v Lister CTC 645 2018 Courtroom 1
09:30 BRIGGS v THOMPSON RSTN 196 2019 Courtroom 1
09:30 CATALANO & Anor v VIDICH & Anor RSTN 28 2019 Courtroom 1
09:30 CIFFOLILLI v REDSHAW & Anor RSTN 769 2018 Courtroom 1
09:30 CRAIG v WITTORFF RSTN 120 2019 Courtroom 1
09:30 HOUSING AUTHORITY v O'SHEA RSTN 759 2018 Courtroom 1
09:30 PEARSON v SEACHANGE REALITY RENT SHOP CTC 1166 2018 Courtroom 1
09:30 Tepmaco Enterprises Pty Ltd v Savell & Anor MINOR 178 2018 Courtroom 1
09:30 WILKEN v Department of Transport EDL 237 2019 Courtroom 1



Meekatharra Magistrates Court
Savage Street, MEEKATHARRA
Criminal Listing
10:00 AUTY, Jackson Blake Meekatharra Court Room 1
10:00 CLARKE, Warren Albert Meekatharra Court Room 1
10:00 GILBERT, Clayton Meekatharra Court Room 1
10:00 GREEN, Gary Anthony Meekatharra Court Room 1
10:00 HARRIS, Dallys Lorraine Meekatharra Court Room 1
10:00 HAYES-GENTLE, Zac Rohan Vaughan Meekatharra Court Room 1
10:00 HILL, Antionette Susan Lily Meekatharra Court Room 1
10:00 JONES, Simon Friday Meekatharra Court Room 1
10:00 MIPPY, Roselyn Sarah Meekatharra Court Room 1
10:00 MIPPY, Walter Jamas Meekatharra Court Room 1
10:00 MOW, Curtley Jonathon Peter Boh Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, Tristan Steven Charles Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, William Edward Meekatharra Court Room 1
10:00 SHAR, Derek Jonathon Meekatharra Court Room 1
10:00 SIMPSON, Markus Trevor Meekatharra Court Room 1
10:00 TAYLOR, Phillip Mark Meekatharra Court Room 1
10:00 TYSON, Leila Anne Meekatharra Court Room 1
10:00 WALSH, Rharvi Matthew Anthony Meekatharra Court Room 1
10:30 HARRIS, Anthony Meekatharra Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
09:15 TARA, Sunil Kumar Courtroom 1
09:15 TAUMALOLO, Kerry Lynette Courtroom 1
09:15 TAYLOR, Shane David Andrew Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ADAM, Callum Courtroom 1
09:30 ASHCROFT, Daryl Raymond Courtroom 1
09:30 BEECH, Ricky Lee Courtroom 1
09:30 BEER, Aaron Raymond Courtroom 1
09:30 BILSTON, Teren Duncan Courtroom 1
09:30 BLAKE, Ronald Paul Courtroom 1
09:30 BLANDTHORN, Jason Albert Michael Courtroom 1
09:30 BLURTON, Blanche Charlene Courtroom 1
09:30 BORINELLI, Anthony Dean Courtroom 1
09:30 BROOKES, Chad Courtroom 1
09:30 BURKE, Casey Lee Courtroom 1
09:30 CANCARE, Chay Courtroom 1
09:30 CARRERAS, Matthew John Courtroom 1
09:30 CASSERLY, Kirsty Lee Courtroom 1
09:30 CASSIDY, Callum James Courtroom 1
09:30 CHANANDA, Wilson Courtroom 1
09:30 CLARK, Brandon Warren Courtroom 1
09:30 CLARKE, Daryl Stuart Courtroom 1
09:30 COX, Tyrone Courtroom 1
09:30 DAVIS, Michelle Chanelle Terran Courtroom 1
09:30 DICKHART, Briahna Claire Courtroom 1
09:30 DRAGE, Philip Neil Courtroom 1
09:30 DRAKE, Toby Lee Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Mark William Courtroom 1
09:30 EVANS, Gareth Tudor Courtroom 1
09:30 FARRELL, Damon Robert Courtroom 1
09:30 FILGATE, Lyndon James Courtroom 1
09:30 FLETCHER, Jason Alfred Courtroom 1
09:30 FOWLER, Charles Christopher Courtroom 1
09:30 GARRETT, Desmond John Courtroom 1
09:30 GEARY, David John Courtroom 1
09:30 GINGER, Daniel John Courtroom 1
09:30 GORDON, Scott Charles Courtroom 1
09:30 GUGIATTI, Sonya Robyn Courtroom 1
09:30 HAMMER, Wesley Brian Courtroom 1
09:30 HAZELL, Charley Anne Courtroom 1
09:30 HORLEY, PETER JOHN Courtroom 1
09:30 HORLEY, PETER JOHN Courtroom 1
09:30 HUCKLE, Callan Courtroom 1
09:30 INCOGNITO, Crystal Marie Courtroom 1
09:30 JAMES, Emily Rose Courtroom 1
09:30 JENKIN, Joshua Stephen-Leigh Courtroom 1
09:30 JOBSE, Jasper Aart Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Sam Joshua Courtroom 1
09:30 JOHNSTONE, Veejay Roco Courtroom 1
09:30 JONES, Anthony John Courtroom 1
09:30 JONES, Jeremy Clint Courtroom 1
09:30 JOSE, Jade Brian Courtroom 1
09:30 KNAPP, Travis Graeme Courtroom 1
09:30 LAIDLEY, Shannen Courtroom 1
09:30 LAWRENCE, Rod Michael Courtroom 1
09:30 LIVINGSTONE, Tori Emma Courtroom 1
09:30 MATTHEW, Hannah Lee Courtroom 1
09:30 MCDONALD, Amy Lee Anne Courtroom 1
09:30 MIZEN, David Charles Courtroom 1
09:30 MOKE, Jasmine Pioheari Courtroom 1
09:30 MORRELL, Tregan Marie Courtroom 1
09:30 NEWLAND-ASHWIN, Saverio Gregory Victor Shane Courtroom 1
09:30 NICHOLSON, Jamie John Courtroom 1
09:30 NYARIEL, Nyariel Mayor Courtroom 1
09:30 OATES, Shawn Laurence Courtroom 1
09:30 PATTERSON, Sean Courtroom 1
09:30 PETERSON, Jason Andrew Courtroom 1
09:30 PHILLIPS, Melissa Anne Courtroom 1
09:30 PILMER, Raymond John Courtroom 1
09:30 POTTER-ROBINSON, Royce Keenan Courtroom 1
09:30 PRICE, Cara Lynne Courtroom 1
09:30 PROUT, David Parker Courtroom 1
09:30 PRYOR, James Dwayne Courtroom 1
09:30 RAICEVIC, Veljko Courtroom 1
09:30 RASOO, Alan Gopi Courtroom 1
09:30 REILLY, Dylan Thomas Courtroom 2
09:30 RILEY, Dwayne Eric Courtroom 1
09:30 ROLTON, Susan Lynette Courtroom 1
09:30 RUICH, Tony Courtroom 1
09:30 SARICH, Alan Courtroom 1
09:30 SHELDON, Keegan Richards Courtroom 1
09:30 SHIELD, Dennis John Malcolm Courtroom 1
09:30 Sienalex Transport Pty Ltd T/A Sienalex Transport Pty Ltd Courtroom 2
09:30 SINGER, Stephanie Paulette Courtroom 1
09:30 SMITH, Simon Paul Courtroom 1
09:30 STEWART, Corey John Courtroom 1
09:30 TAWHA, Kel Courtroom 1
09:30 TEDESCHI-KEMP, Alene Michelle Courtroom 1
09:30 Tts (Wa) Pty Ltd T/A Tts (Wa) Pty Ltd Courtroom 1
09:30 VAN DE KLASHORST, Elton Lee Courtroom 1
09:30 VAN KEULE, Nathan Daniel Courtroom 1
09:30 WALLEY, Jarrad Courtroom 1
09:30 WEIR, Blake Ryan Courtroom 1
09:30 WILKINS, Heather Ann Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Jody May Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Kylie Simonne Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Robert Ian Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Sion David Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Sion Paul Courtroom 1
09:30 YERBURY, Khale Craig Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 CLEMESHA v DUNN GCLM 1739 2018 Courtroom 2
09:30 KAHLO v PAOLIELLO RSTN 2248 2018 Courtroom 2
09:30 Notte v Corica & Ors GCLM 1819 2018 Courtroom 2
09:30 Pritchard v McPhail MINOR 1617 2018 Courtroom 2
09:30 Rees v Ernst GCLM 822 2018 Courtroom 2
09:30 Satpathy v Mahichhi GCLM 1182 2018 Courtroom 2



Mullewa Police Station
87 Mills Street, MULLEWA
Criminal Listing
10:00 CARNAMAH, Christopher Richard Police Station Courtroom
10:00 CORBETT, Trent Eric Allen Police Station Courtroom
10:00 JONES, Matthew Roderick Police Station Courtroom
10:00 LITTLE, Kobi Police Station Courtroom
10:00 MARSHALL, David Malcolm Police Station Courtroom
10:00 PAPERTALK, Savannah Fiona Carolanne Rochelle Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.



Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 RILEY, Lesley Jane Courtroom 1
09:00 ROGERS, Gemma Lee Courtroom 1
09:00 WOODS, Andrew Ronald John Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
09:00 ASHWIN, Warren Courtroom
09:00 CHAMPION, Glen Ross Courtroom
09:00 CHAPLIN, Travis James Courtroom
09:00 COLLEY, Sylvester Courtroom
09:00 ELLIOTT, David John Courtroom
09:00 KRIS, Sam Nako Courtroom
09:00 LEDINGHAM, Bradley John Courtroom
09:00 STEWART, Grant Phillip Courtroom
09:00 YATES, Murray William Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:00 MEGARA ONE PTY LTD v MILNER RSTN 53 2019 Courtroom



Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ALCORN, Robert Courtroom 2
09:30 AUSTIN, Jade Mary Courtroom 2
09:30 CHAPMAN, Clinton Courtroom 2
09:30 EDWARDS, Rhys Phillip Courtroom 1
09:30 ELFES, Duncan Scott Courtroom 2
09:30 ENRIGHT, Steven Courtroom 2
09:30 FRANCIS, Matthew Courtroom 2
09:30 GUAGNIN, Eddie Creanor Courtroom 2
09:30 HALLIDAY, Bradley Robert Courtroom 2
09:30 HAMPSON, Stephen John Courtroom 2
09:30 HARRIS, Amy Louise Courtroom 2
09:30 HOMEYARD, David John Reginald Courtroom 2
09:30 KINGI, Joseph Pererika Courtroom 2
09:30 LANGFORD, Kyle James Courtroom 2
09:30 LYNCH, Lisa Margaret Anne Courtroom 2
09:30 MANNING, Bradley John Courtroom 2
09:30 MEAD, Jordan Thomas Lee Courtroom 2
09:30 MILNE, Nathan Jeffery Courtroom 2
09:30 MUSONZA, Simukai Macdonald Courtroom 2
09:30 O'REILLY, Damian Mark Courtroom 2
09:30 SKUDDER, Bill Courtroom 2
09:30 SLATER, Stephen Alexander Courtroom 2
09:30 STRETTLES, Joshua Lee Courtroom 2
09:30 WAAKA, Mattie Marston Courtroom 2
09:30 WINTER, Adam James Courtroom 2
14:15 WRAGG, Adam John Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
09:00 DANZI v Department of Transport EDL 320 2019 Courtroom 1
09:00 DOWNES v Department of Transport EDL 322 2019 Courtroom 1
09:00 Mai v Department of Transport EDL 576 2017 Courtroom 1
09:00 MURPHY v Department of Transport EDL 291 2019 Courtroom 1



Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 BEYKPOUR, Kamran Court No. 6
09:15 FLOYD, Isaac John Court No. 6
09:15 GILES, Lee Court No. 6
09:15 HINDER, Connor James Court No. 6
09:15 HOSKINSON, Brayden Jack Court No. 6
09:15 KEARNEY, Jade Louise Grace Court No. 6
09:15 PERRY, Cameron Keith Court No. 6
09:15 POOLEY, Matthew Curtis Court No. 6
09:15 RAFEE, Sayed Mehdi Court No. 6
09:15 SAVY, Mariah Marie Court No. 6
09:15 SMITH, Zynan Lesley Court No. 6
09:15 SPREADBOROUGH, Jakki Allison Court No. 6
09:15 TURVEY, Brendan Christopher Court No. 6
09:15 VERHOEVEN, Daniel Peter Court No. 6
09:15 WEST, Jayden Court No. 6
09:15 WILLEY, Brett Charles Court No. 6
09:15 YARRAN, Dale Anthony Court No. 6
10:00 BAXTER, Noah Court No. 6
10:00 DIMER, Jerry Darryl Cleve Court No. 6
10:00 ITALIANO, Giovanni Carlo Court No. 6
10:00 LEWIS, Joseph Court No. 6
10:00 LILA GRAHAM, Johnney Court No. 6
10:00 LITTLE, Colin Bradley Court No. 6
10:00 NEWTON, Shawn Adam Court No. 6
10:00 NISH, Antony Court No. 6
10:00 TRACEY, Christopher James Court No. 6
10:00 WHITE, Michael Colin Court No. 6

No Civil Listing for Today.



Back to Top