Today's Court Listings

The daily court lists for: 22 June 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
09:15 Fernandez v Hawthorne & Ors CIV 2417 2017 9 - 903
10:00 Commonwealth Bank of Australia v McMurdo CIV 2813 2016 7 - 708
10:45 Grove v Kenworthy-Groen CIV 1401 2018 7 - 710
11:00 Hood v The Public Trustee CIV 1608 2017 7 - 710
11:15 Sakalo v Kitto & Kitto CIV 3018 2015 7 - 710
11:30 Laurino v Wilson CIV 1063 2018 7 - 710
11:45 Up Investments Pty Ltd & Ors v Di Latte & Anor CIV 1518 2017 7 - 710
12:00 Hunt v Flinders Accountants Pty Ltd CIV 1843 2017 7 - 710
Civil Trial
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v Saraceni CIV 1596 2011 3 - 35
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v LMS Holdings Pty Ltd CIV 1652 2011 3 - 35
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v Tokyo City Pty Ltd CIV 1651 2011 3 - 35
10:00 Hughes v Commonwealth Bank of Australia Ltd COR 77 2014 3 - 35
10:00 Westgem Investments Pty Ltd & Ors v Commonwealth Bank of Australia Ltd & Ors CIV 2722 2012 3 - 35
10:30 Ardizzone v Valentino Nominees Pty Ltd & Ors CIV 1701 2017 4 - 42
10:30 Woodley v Woodley CIV 2080 2013 3 - 36
Directions
09:00 Global Advanced Metals Greenbushes Pty Ltd v Talison Lithium Australia Pty Ltd CIV 2229 2017 6 - 607
09:30 LPH Developments Pty Ltd & Anor v Jameson Moore Pty Ltd CIV 2343 2015 6 - 607
09:45 Blenkinsop v Herbert CIV 1849 2018 6 - 607
11:00 Gemmill Homes Pty Ltd v Sanders GDA 13 2017 6 - 607
13:30 Paton v Lloyd & Anor CIV 3016 2015 6 - 607
13:30 Paton v Lloyd & Anor CIV 1506 2016 6 - 607
15:00 The Roman Catholic Archbishop of Perth v Savio CIV 1605 2018 6 - 607
Judge's CMC List
09:30 Electricity Generation and Retail Corporation v Cooling Towers WA Pty Ltd CIV 3187 2016 3 - 36
09:30 Infinite Corp Pty Ltd (in liq.) v Top Iron Pty Ltd CIV 1262 2017 3 - 36
Judges Special Appointment
09:30 RIMEX WHEEL PTY LTD V WULFF CIV 2013 2018 4 - 43
10:00 Rural Liquid Fertilisers Pty Ltd v Dalla Rosa Holdings Pty Ltd & Anor CIV 2022 2018 4 - 43
10:45 Eastern Goldfields Limited v GR Engineering Services Limited ARB 7 2018 9 - 906
14:15 G & R Rossen Pty Ltd v Buchanan CIV 1898 2016 4 - 43
Judgment SC
11:30 Ogburn v Ogburn CIV 1634 2017 6 - 606
11:30 Westpac Banking Corporation v Davey & Ors CIV 1710 2018 6 - 606
Masters Special Appointment
10:30 Deputy Commissioner of Taxation v MOLTONI CIV 1515 2018 9 - 907
Registrars Special Appointment
09:45 Ben-Pelech & Anor v Royle & Ors CIV 1444 2018 8 - 803
10:00 National Funding Group Pty Limited v Tom's Cranes Pty Ltd & Ors CIV 2035 2015 8 - 809
10:15 Newhouse v Carbone & Anor CIV 1598 2018 8 - 811
10:30 Wellstead v Wellstead & Ors CIV 2809 2016 8 - 814

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00 ARMSTRONG, Zachary Kane Court No. 6
10:00 BUTSON, Robert Peter Court No. 6
10:00 DAVISON, Kieran Jon Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge
09:30 ACN 158 148 951 Pty Ltd v Prout SJA 1008 2017 Court No. 6
10:00 Harwig v Myers SJA 1021 2018 Court No. 7
14:30 Clay v The Owners of Carinya Court Rockingham Strata Plan 25819 & Anor GDA 3 2018 Court No. 6
Appeal Registrar Civil
11:00 Duro Felguera Australia Pty Ltd ACN 164 834 753 v Trans Global Projects Pty Ltd (in liquidation) ACN 112 290 089 CACV 49 2018 Room 211
Court of Appeal Civil
10:30 CGU Insurance Limited v Coote & Ors CACV 49 2017 Court No. 1
Court of Appeal Criminal
10:00 Mohammadi v Bethune & Anor CACR 207 2017 Court No. 3
10:00 Seyed Mohammadi v Bethune & Anor SJA 1045 2017 Court No. 3
10:30 Brennan v The State of Western Australia CACR 48 2018 Court No. 3
10:30 Nguyen v The State of Western Australia CACR 12 2018 Court No. 3
11:30 Banks v The State of Western Australia CACR 250 2017 Court No. 3
SJ Appeal Criminal
09:00 Alford v The State of Western Australia CACR 41 2018 Court No. 3
09:00 Corbett v The State of Western Australia CACR 213 2017 Court No. 3
09:00 Headley v The State of Western Australia CACR 91 2017 Court No. 3
09:00 Humphreys v The State of Western Australia CACR 24 2018 Court No. 3
09:00 Humphreys v The State of Western Australia CACR 25 2018 Court No. 3
09:00 Jeffery v The State of Western Australia CACR 149 2017 Court No. 3
09:00 Koukoutsis v The State of Western Australia CACR 54 2018 Court No. 3
09:00 Savory v The State of Western Australia CACR 94 2018 Court No. 3



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 WHITTLE, Leon Darryl Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 GREENWOOD, Stefan Alexander 5 - 55

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ARCHIBALD, Dane Morgan 6 - 6-1
09:00 BASHAR, Rafael 6 - 6-1
09:00 BAYNAH, Mukhalad 6 - 6-1
09:00 CARBERRY, Simon Geoffrey 6 - 6-1
09:00 DAVIS, Grace Lorraine 6 - 6-1
09:00 DAVIS, Grace Lorraine 6 - 6-1
09:00 DELAHUNTY, Daniel Benjamin 6 - 6-1
09:00 DOBSON, Jayden Lee Judges Chambers
09:00 EGAN, Craig James 6 - 6-1
09:00 GALLAGHER, Cory Edward 6 - 6-1
09:00 GRACIE, Bradley Desmond Judges Chambers
09:00 GREEN, Martyn John Judges Chambers
09:00 HAYES, Roslyn Louise 6 - 6-1
09:00 HOANG, Van Ngai 6 - 6-1
09:00 JAMIESON, Scott William 6 - 6-1
09:00 JOSEPH, Steward 6 - 6-1
09:00 LITTLE, Bryan Gregory 6 - 6-1
09:00 LORD, Reuben 6 - 6-1
09:00 LOVE, Thomas Bruce 6 - 6-1
09:00 LOVELL, Jared Nathaniel Judges Chambers
09:00 MEMETI, Kristijan 6 - 6-1
09:00 MILLER, Aaron John 6 - 6-1
09:00 MOGRIDGE, Tori James 6 - 6-1
09:00 MURPHY, GLENN DAVID Judges Chambers
09:00 NAPIER, Gavin Lloyd 6 - 6-1
09:00 NIKORA, Ihaia Te Huarahi 6 - 6-1
09:00 NOONAN, Patrick Robert 6 - 6-1
09:00 NYUNT, Nilar 6 - 6-1
09:00 O'BRIEN, BRADLEY GEORGE 6 - 6-1
09:00 PARNIS, James Nicholas 6 - 6-1
09:00 PATERSON, Matthew John 6 - 6-1
09:00 RILEY, Melissa Sue Judges Chambers
09:00 STEWART, Laurel 6 - 6-1
09:00 STRATFORD, Lee Marie 6 - 6-1
09:00 THORNE, MANKY 6 - 6-1
09:00 TOLSON, Helen Marie 6 - 6-1
09:00 TREBY, Nathan Edward 6 - 6-1
09:00 TRINCA, Adrian Anthony 6 - 6-1
09:00 WALKER, Shaun David 6 - 6-1
09:00 WEATHERLEY, Laura Elizabeth 6 - 6-1
09:00 WILSON, Craig James 6 - 6-1
09:00 YOUNG, Rebecca Jane 6 - 6-1
09:15 ARNOLD, Richard John 6 - 6-3
09:15 ARNOLD, Richard John 6 - 6-3
09:15 BAILEY, Ryan William 5 - 5-1
09:15 CRAWFORD, Tomas Kealy Peake 5 - 5-1
09:15 CREAM, Timothy John 5 - 5-1
09:15 DANN, Joshua Rueben 5 - 5-1
09:15 DENIET, Melissa Gail 5 - 5-1
09:15 DICKERSON, Belinda Kathleen 5 - 5-1
09:15 DILLON, Gregory James 5 - 5-1
09:15 DINH, Anne Tran 5 - 5-1
09:15 GERARDI, Shannon Jarrod 5 - 5-1
09:15 HARVEY, Margaret Jessica 5 - 5-1
09:15 HIKU, Shaye Elijah Te Wairua 5 - 5-1
09:15 HOLGATE, CHLOE MARGARET 3 - 3-1
09:15 KING, Raymond John 5 - 5-1
09:15 LAING, David John 5 - 5-1
09:15 MAGARELLI, Mauro 5 - 5-1
09:15 MAY, Thommas William Patrick 5 - 5-1
09:15 MCGILL, Rhett Mathew 5 - 5-1
09:15 MIPPY, Zana Esther 5 - 5-1
09:15 OXENHAM, Jason Brett 5 - 5-1
09:15 QUARTERMAINE, Cindy Rose 5 - 5-1
09:15 RAVEN, Quinn Francis 5 - 5-1
09:15 REILLY, Timothy Edward 5 - 5-1
09:15 ROWLAND, Vincent Graeme 5 - 5-1
09:15 STARLING, Daniel Robert 5 - 5-1
09:15 TANGATAOLAKEPA, Tevita Ahokovi 5 - 5-1
09:15 THURN, Philip Patrick 5 - 5-1
09:15 TOMMS, Nathan James 5 - 5-1
09:15 TRAN, Andrew Dinh 5 - 5-1
09:15 WOOD, Rachel Lee 5 - 5-1
09:30 ABDENNABI, Adib 7 - 7-2
09:30 CHAMBERLAIN, Colin Paul 4 - 4-3
09:30 HANSEN, James Leighton 7 - 7-2
09:30 HARRIS, Daryl Charles 7 - 7-2
09:30 JABARI, Daneyal M 2 - 2-1
09:30 MCCARTHY, KURT 7 - 7-2
09:30 ROWLES, Gavin Wayne 6 - 6-2
10:00 Barnes, Charles Robert 7 - 7-2
10:00 BAUMER, John Albert 7 - 7-2
10:00 BEATTIE, Christopher David 3 - 3-1
10:00 CAMPBELL, Robert Victor 2 - 2-2
10:00 CLARKE, Kenneth Robert 7 - 7-2
10:00 FITZGERALD, Simon Jeremy 7 - 7-2
10:00 FROEHNELT, Jesse James 2 - 2-2
10:00 GEORGE, Fallah 7 - 7-2
10:00 GILMORE, JOSHUA 6 - 6-4
10:00 GRANT, Michael Joseph Vivian 7 - 7-2
10:00 GRUBELICH, Dragan 7 - 7-2
10:00 GRUBELICH, Dragan 7 - 7-2
10:00 GUY, Jackson Cliff 6 - 6-4
10:00 HAFFENDEN, Shaun Patrick 7 - 7-2
10:00 JENKINS, Daniel Robert 7 - 7-2
10:00 KENNEDY, Candice Anne 7 - 7-2
10:00 KUMAR, Rohit 7 - 7-2
10:00 LEMMEY, Daniel Allan Alfred 7 - 7-2
10:00 LORNE, Scott Paul 7 - 7-2
10:00 MCINTOSH, Nathan Raymond 7 - 7-2
10:00 MILGATE, Kevin Leslie 7 - 7-2
10:00 MORADI, Abbas 7 - 7-2
10:00 NEWPORT, Matthew Reece 7 - 7-2
10:00 OSMAN, FARES 7 - 7-2
10:00 PETERSON, Bryce William 2 - 2-2
10:00 ROSS, James Barry 7 - 7-2
10:00 TUSSLER, Lauren Jade 7 - 7-2
10:00 TUSSLER, Rodney William 7 - 7-2
10:00 Vos, Peter Malcolm 7 - 7-2
10:00 WALKER, LUKE 7 - 7-2
10:00 WITHERS, Jessica Louise 7 - 7-2
10:00 WOODS, Wade Travis 7 - 7-2
10:30 GARROD-RAYNOR, Daniel Jack 5 - 5-1
10:30 GELLATLY, Alexander Arther 5 - 5-1
10:30 GELLATLY, Alexander Arther 5 - 5-1
10:30 YARRAN, Christiaan 5 - 5-1
11:00 ODY, William Thomas 7 - 7-2
11:00 STANNERS, Craig Thomas 7 - 7-2
11:30 BINGHAM, Geoffrey Stuart John 6 - 6-1
12:00 HEARY, Eamon Dominic 3 - 3-2
14:15 JAMIESON, Jarman Richard Lee 3 - 3-1
14:15 PRICE, Karrie Lea 2 - 2-2

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
14:15 Garlett v The State of Western Australia CIV 1791 2013 1 - 1-4
Judges Chambers
09:30 Beasley v Pilbara Mining Alliance Pty Ltd CIV 1475 2015 3 - 3-3
10:30 Dhu v Chief Executive Officer of Transport CIVO 2 2018 1 - 1-3
11:00 Featherstone v Atkinson CIV 15 2011 1 - 1-3
11:00 Jordan v Altham & Another CIV 3124 2017 1 - 1-3
11:00 Mandijalu v Nandudie CIV 4145 2014 1 - 1-3
Judges Special Appointments
11:30 T & G Sustainable Builders Pty Ltd v Fitzhum APP 1 2018 1 - 1-1
Pre-Trial Conference DC
09:30 Browne v Avery CIV 2959 2017 1 - Lvl-1
09:30 Canning v Little CIV 1454 2017 1 - Lvl-1
09:30 Daniels v Ledger CIV 1198 2016 1 - Lvl-1
09:30 Howe v Woolworths Ltd CIV 4258 2016 1 - Lvl-1
09:30 Vries v Spina CIV 4730 2016 1 - Lvl-1
09:45 McLoughlin v Lobo & Anor CIV 1344 2017 1 - Lvl-1
09:45 Micevska v Rawlins CIV 3692 2017 1 - Lvl-1
10:00 Leckenby v Ryan & Anor CIV 4853 2016 1 - Lvl-1
10:00 Rose v Zaninovich CIV 2382 2017 1 - Lvl-1
10:00 TAYLOR v EVANS CIV 1608 2017 1 - Lvl-1
10:00 Urfig v Coles Supermarkets Australia Pty Ltd & Another CIV 3255 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 BOX INTERNATIONAL PTY LTD & Anor v ILIOPOULOS & Ors CIV 825 2018 1 - 1-2
09:30 Commissioner of State Revenue v Haidary CIV 592 2018 1 - 1-2
10:00 Cooper v Foyle Legal CIV 920 2018 1 - 1-2
10:00 Lend Lease Funds Management Limited v Smile Teeth Whitening Pty Ltd & Another CIV 4178 2017 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Deputy Commissioner of Taxation of the Commonwealth of Australia v De Freyne Wallace CIV 1645 2017 1 - 1-2
11:00 Deputy Commissioner of Taxation of the Commonwealth of Australia v Wallace CIV 1644 2017 1 - 1-2
14:15 Glenariff Holdings Pty Ltd v Delta Bay Holdings Pty Ltd CIV 2319 2016 1 - 1-2
Reserved Decision
09:15 Spaseski v Chin & Another CIV 705 2016 7 - 7-2



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 AUSTWEST ROOFING PTY LTD Court Room 3
09:30 BOLTON, Jason Robert Court Room 3
09:30 CLARK, Mathew David Court Room 3
09:30 FLETCHER, Daniel John Court Room 3
09:30 GEORGE, Mamdouh Court Room 3
09:30 HUNT, Marcus Alexander Court Room 3
09:30 WALLAM, Mathew Luke Court Room 3
09:30 WOODS, Brandon Joseph Colin Vernon Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 COLLINS, Brett Ross Armadale Court 1
09:00 EARLE, Andrew Francis Armadale Court 1
09:00 MILLER, Zelina Helen Armadale Court 1
09:00 NARRIER, Anthony Frank Armadale Court 1
09:30 ALLSWORTH, Alan James Armadale Court 2
09:30 ARCHER, Terrence William Armadale Court 2
09:30 BAILLEE, Bobby Armadale Court 2
09:30 BAKER, Dwane Lee Armadale Court 2
09:30 BARRETT, Kenneth Grant Armadale Court 2
09:30 BAUTISTA HUNT, Madelyn Armadale Court 2
09:30 BAZZI, Hydar Armadale Court 2
09:30 BEAMAN, Brenton Gregory Armadale Court 2
09:30 BEATON, Wayne Bradley Armadale Court 2
09:30 BECK, Ethan Woodley Armadale Court 2
09:30 BINDER, Neville Spencer Armadale Court 2
09:30 BLURTON, Leslie George Armadale Court 1
09:30 BLURTON, Tayana Yasmin Dawn Armadale Court 2
09:30 BOLTON, Lana Louise Armadale Court 2
09:30 BORICH, Jesse David Armadale Court 2
09:30 BOWMAN, Joel Anthony Armadale Court 1
09:30 BRADLEY, Peter Raymond Armadale Court 2
09:30 BRADSHAW, Amanda Leslie Armadale Court 2
09:30 BROOKER, Dale Leslie Armadale Court 2
09:30 BURGESS, Beau James Armadale Court 2
09:30 CARLOS, Ann Marie Armadale Court 2
09:30 CARRUTHERS, Aimee Skye Armadale Court 2
09:30 CHALONER, Ryan Philip Armadale Court 2
09:30 CHANT, Peter Sidney Armadale Court 2
09:30 CHESTER, Micheal Forrest Armadale Court 2
09:30 CLATWORTHY, Jayden Michael Armadale Court 2
09:30 CLIFTON, Malcolm Frank Charles Armadale Court 2
09:30 COOKSON-BROWN, Douglas Ururoa Armadale Court 2
09:30 COXON, Joshua Edward Armadale Court 2
09:30 COYNE, Tarryn Amara Armadale Court 2
09:30 CROFTS, Mark Ashley Armadale Court 1
09:30 DAVISON, Scott Charles Armadale Court 2
09:30 DELLAVANZA, Lynton John Armadale Court 2
09:30 DENNISON, Aaron Kamass Armadale Court 2
09:30 DHIMAN, Sahil Armadale Court 2
09:30 DIACK, Michael Ivan Armadale Court 2
09:30 DOUGLAS, Christopher James Armadale Court 2
09:30 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 2
09:30 DUNNE, Simone Cheryl Frances Armadale Court 2
09:30 EADES, Kyle Wesley Armadale Court 2
09:30 EARLE, Andrew Francis Armadale Court 1
09:30 EATON, Geoffrey William Armadale Court 1
09:30 EDGILL, Jeanette Josephine Armadale Court 1
09:30 EDGILL, Robert John Armadale Court 1
09:30 EHLERS, Cameron John Armadale Court 2
09:30 ENGEL, Dustan Gordon Armadale Court 2
09:30 FARKAS, Zoltan Fred Armadale Court 2
09:30 FENNER, Daniel Joseph Armadale Court 1
09:30 FITCH, Daniel Ross Armadale Court 2
09:30 FORREST, Alistair Johnathon Ronald Armadale Court 1
09:30 FOSTER, Paul Kennedy Armadale Court 2
09:30 GIBSON, Shane Paul Armadale Court 2
09:30 GLEN, Kylie Anne Armadale Court 2
09:30 GRAHAM, Christopher David Armadale Court 2
09:30 GRAHAM, Harry Daniel Armadale Court 1
09:30 GREEN, Adam James Armadale Court 2
09:30 GREEN, Graham Lloyd Armadale Court 2
09:30 GREEN, Jason Andrew Armadale Court 2
09:30 GREY, Benjamin Charles Armadale Court 2
09:30 GRIFFITHS, Michael Glenn Armadale Court 2
09:30 HAIG, Victoria Anne Armadale Court 1
09:30 HALEEM, Abdul Armadale Court 2
09:30 HAMPTON, Chloe Jane Armadale Court 1
09:30 HANSEN, Jason Kane Armadale Court 1
09:30 HANSEN, Murray Austin Armadale Court 2
09:30 HART, Michelle Joan Armadale Court 1
09:30 HASSAN-RAIYAT, Aaron Francis Armadale Court 1
09:30 HENZLER, Lorisse Adele Armadale Court 2
09:30 HERON, Thalia Fern Armadale Court 2
09:30 HOCKINGS, Hayley Louise Evelyn Armadale Court 1
09:30 HOLMES, Brett David Armadale Court 2
09:30 HORTON, Clint James Armadale Court 2
09:30 HUDSON, Steven John Armadale Court 2
09:30 HUMPHRIES, Brian Ricky Donald Armadale Court 2
09:30 ISHMAEL, Shane Jeremy Armadale Court 2
09:30 JACKSON, Darren Benjamin Armadale Court 2
09:30 JONES, GLEN CAMERON Armadale Court 2
09:30 KIRBY, David Roy Armadale Court 2
09:30 KON, Moses Deng Armadale Court 2
09:30 KOWALSKI, Brendan John Armadale Court 2
09:30 LA FREDO, Jimmi Struckman Armadale Court 2
09:30 LANGE, Christopher Micheal Armadale Court 2
09:30 LAWRENCE, Andrew James Armadale Court 2
09:30 LESKE, Joshua Aaron Tengahura Armadale Court 1
09:30 LEWIS, Khe-Sahn Rhiannon Armadale Court 2
09:30 MACALISTER, Douglas Francis Armadale Court 2
09:30 MADAUS, Ricky Kenneth Armadale Court 2
09:30 MARSH, Wayne Joshua Armadale Court 2
09:30 MARSHALL, Jason Michael Armadale Court 2
09:30 MARSHALL, Joshua William Armadale Court 1
09:30 MARTIN, Janelle Gail Armadale Court 2
09:30 MATTHEWS, Trudy Gail Armadale Court 1
09:30 MCCULLOCK, Kristee Jenai Armadale Court 1
09:30 MCGARR, Shannon Francis Theresa Armadale Court 1
09:30 MCLEAN, Rawiri Simon Kani Armadale Court 2
09:30 MCLEOD, Jack Edward Armadale Court 2
09:30 MCPHEE, Allan Martin Colin Roy Armadale Court 1
09:30 MCROBERTS, Stefan Forbes Armadale Court 2
09:30 MILLER, Miranda Armadale Court 1
09:30 MILLER, Zelina Helen Armadale Court 2
09:30 MILWARD, Harry Kenneth Armadale Court 2
09:30 MULLALLY, KIERAN Armadale Court 2
09:30 MUTIMER, James David Armadale Court 1
09:30 NAIDOO, Viola Karusha Armadale Court 1
09:30 NAIRN, Sarah Louise Armadale Court 2
09:30 NGUYEN, Van Thao Armadale Court 2
09:30 NINYETTE, JARROD ANTHONY Armadale Court 1
09:30 NJOVU, Robert Chunga Armadale Court 2
09:30 OSBORNE, Nirvana Ellen Armadale Court 2
09:30 PHILLIPS, Laela Armadale Court 1
09:30 PICKETT, Ramone Anthony Armadale Court 1
09:30 PURSER, Gabrielle Inger Armadale Court 1
09:30 QUARTERMAINE, Peter Alf Armadale Court 2
09:30 RAJAH RETHNAM, Nesan Armadale Court 2
09:30 RAVEENTHRAN, Ragu Armadale Court 2
09:30 REILLY, Laureen Kaye Armadale Court 2
09:30 RIDDELL, Alex Armadale Court 2
09:30 RIDDELL, James Michael Armadale Court 2
09:30 ROBINS, Paul William Armadale Court 2
09:30 ROMANO, Sophia Elizabeth Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Jasmine Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Melissa Nicole Armadale Court 1
09:30 ROSEVEARE, Liam Ronald Armadale Court 1
09:30 ROUGHTON, Rannay Ann Armadale Court 1
09:30 RUTLAND, Stuart Arthur Armadale Court 1
09:30 RYDER, Luke Jarrod Armadale Court 1
09:30 SARTI, Michael David Armadale Court 1
09:30 SAYERS, Joshua John Armadale Court 2
09:30 SCHOFIELD, Jessica Leigh Armadale Court 1
09:30 SCOTT, Shayne Daniel Armadale Court 1
09:30 SEAL, Alicia Marie Armadale Court 2
09:30 SHIELDS, Benjamin George Armadale Court 1
09:30 SHIER, Leon David Armadale Court 2
09:30 SMITH, Michael James Armadale Court 2
09:30 STANCZYK, Josephine Anne Armadale Court 1
09:30 STIRLING, Laura Ruth Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Gregory John Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Teegan Mary Armadale Court 2
09:30 TE UA, Pep Kahurangi Armadale Court 2
09:30 THOMAS, Brendon Dwayne Armadale Court 2
09:30 TROUT, Melanie Taryn Armadale Court 2
09:30 UGLE, Sheldon Graham Armadale Court 1
09:30 VAGG, Ian Charles Armadale Court 2
09:30 VILES-HALSTEAD, Peter Andrew Armadale Court 2
09:30 VOGEL, Kurt Sylvester Lesley Armadale Court 2
09:30 WALLIS, Jeffrey Keith Armadale Court 1
09:30 WHAANGA, Tiffany Elizabeth Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Amanda Lee Armadale Court 1
09:30 WILLIAMS, Kate Marie Armadale Court 2
09:30 WILLIAMS, Robert Beaufort Armadale Court 2
09:30 WILLIAMS, Steven John Armadale Court 2
09:30 WILSON, Matthew David Armadale Court 2
09:30 YARRAN, Zac Lindsay Armadale Court 2
09:30 YORKSHIRE, Harlan Michael Tennessee Armadale Court 1
14:15 ANDERSON, Todd Matthew Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 AITKEN, Lyndon Jay Court Room 1
09:00 COLLINS, Trudy Jane Court Room 1
09:00 HERBERT, Mathew Court Room 1
09:00 JAMES, Gerwin Willie Court Room 1
09:00 LAYLAND, Gordon Ronald Court Room 1
09:00 Madden, Elisha Carole Court Room 1
09:00 Madden, Elisha Carole Court Room 1
09:00 NANGAGEE, Virginia Rose Court Room 1
09:00 NANGAGEE, Virginia Rose Court Room 1
09:00 PRIEDE, Jason Wayne Court Room 1
09:00 SHARPE, Alex Frederick Court Room 1
09:00 SMITH, Lesheyne Alice Daisy Court Room 1
09:00 SMITH, Lionel Court Room 1
09:00 WALLABY, Lawrence Hilton Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Roe v Department of Transport EDL 75 2018 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BROWN, Katherine Elizabeth Court Room 1
10:00 CAIN, David Martin Court Room 2
10:00 DEAN, Lynley Kaye Court Room 1
10:00 FAIRCLOUGH, Courtney Court Room 1
10:00 HART, Gary Wayne Court Room 1
10:00 HEANEY, Adrian Court Room 1
10:00 KAVANAGH, Kieron Thomas Court Room 1
10:00 KEZIC, Sandra Maree Court Room 1
10:00 NANNUP, HARVEY WILLIAM GEORGE Court Room 1
10:00 NOLAN, Brenton Stanley Court Room 1
10:00 PARFITT, Dwayne Damien Court Room 1
10:00 SMITH, Jayden Mark Court Room 2
10:00 SOFIANOS, Damian George Court Room 1
10:00 TELFER, Ross Richmond Court Room 1
10:00 THERON, Garreth Stephen Court Room 1
10:00 WILLCOCKS, Shaun Edward Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Lester Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:30 MINCHIN, Raelene Joy Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AHERN, Jamie Lance Alexander 3 - 37
09:00 ALSAAD, SAMMI 4 - 41
09:00 ANTHONY, Jayden 3 - 37
09:00 BACK, Adam Darrell 3 - 37
09:00 BEVINS, Levi-Jade Christina 4 - 41
09:00 BILLS, Christopher Leonard 4 - 41
09:00 BIN-SARIN, Warren Anthony 3 - 37
09:00 BROOKS, Simon Leslie 3 - 37
09:00 CHITARRA, Ricky Aldo 3 - 37
09:00 CLIFTON, Gregory Ryan 3 - 37
09:00 DALE, Daniel Justin 3 - 37
09:00 DAO, XUAN 4 - 41
09:00 DE VEYRA, Rick James Talusan 4 - 41
09:00 DENG, Arok John Diing 4 - 41
09:00 DERENCH, Brandon Anthony 3 - 35
09:00 DODD, Darryl John 4 - 41
09:00 EE, Gavin Chee Khoon 4 - 41
09:00 EVANS, Jasmine Louise 4 - 41
09:00 FUREY, Scott Arnold 3 - 37
09:00 GRISEWOOD, David Christopher 3 - 37
09:00 GUNN, Nathan James 4 - 41
09:00 HOANG, Van Luan 4 - 41
09:00 HUANG, Li Chun 4 - 41
09:00 KER, Joseph David 4 - 41
09:00 KING, Amy Mei Ling 4 - 41
09:00 LONSDALE, Antony Egan 4 - 41
09:00 MCNAMARA, Jordan Rhys 4 - 41
09:00 MILLER, Patrick 4 - 41
09:00 PEZZINO, Brett Colin 4 - 41
09:00 RICKARD, Bradley Mervyn Phillip 3 - 37
09:00 SARGISON, Alanna May 3 - 37
09:00 SCADDAN, Jodi-Lee 3 - 37
09:00 SHAH, Usman Ali 4 - 41
09:00 SIB, Khaody 4 - 41
09:00 TAYLOR, John David 4 - 41
09:00 THORPE, Timothy Joseph 4 - 41
09:00 TOWNSEND, Lance Matthew 4 - 41
09:00 TUCK, Russell Shane 4 - 41
09:00 TUNBRIDGE, Edward 4 - 41
09:00 TURNER, AARON 4 - 41
09:00 TURTON, Bruce Wayne 3 - 37
09:00 WALLEY, Warren Joseph 4 - 41
09:00 WARSAME, Ali Muuse 3 - 37
09:00 WATTERS, Melissa Ann 3 - 37
09:00 WHEELER, Melissa Casey 3 - 37
09:00 WHITEHAIR, GREGORY ALLAN 4 - 41
09:00 WILLIAMS, Jordan Dwayne 3 - 37
09:00 WYNNE, Graham James 4 - 41
09:00 YING, Youxuan 4 - 41
09:30 AHMED, Mohamed Abdullahi 3 - 38
09:30 ANDERSON, Lisa Maree 5 - 53
09:30 BOUWMAN, Joshua 3 - 38
09:30 CAIRNS, Ricky Lee Dwayne 5 - 53
09:30 CHESSON, Savanah Catherine Louise 3 - 38
09:30 DAWSON, Brenda Lee-Anne 5 - 53
09:30 DE PIETRO, JODI 3 - 38
09:30 DEVEREUX, Philip Matthew 3 - 38
09:30 GRAHAM, Samantha Jeanette 5 - 53
09:30 Isaacs, Clint Edward 5 - 53
09:30 KHAN, Leonard Daniel 5 - 53
09:30 LANDERS, Teresa Marie 5 - 53
09:30 MASSEY, Ian Patrick 5 - 53
09:30 PENDER, Todd Quinton 5 - 54
09:30 STAGG, Wade Anthony 3 - 38
09:30 UGLE, Ashley Karina 5 - 53
09:30 VAN DEN DUNGEN, Adam Micheal 3 - 38
09:30 WARE, Adrian Lee 5 - 53
09:30 WARNER, Sallyanne June 3 - 38
09:30 WIJNEN, Paul Jason 5 - 53
09:30 WILKINS, Jessie-Anne 5 - 53
09:30 Zeiler, Glenn William 5 - 53
09:45 NOCTON, Jake Lee 5 - 55
10:00 AH CHEE, David Walter 5 - 58
10:00 AL ABBASI, Mohammed 5 - 52
10:00 AMBLER, Ryan Mark 5 - 52
10:00 ANDERSON, Veronica Pearl 3 - 37
10:00 ASHARD, Shaan Paul 4 - 42
10:00 ASHWORTH, John Walter Noel 4 - 42
10:00 ATTWOOD, Amy-Lee Jan 5 - 52
10:00 Bainbridge, Jack Edmund 3 - 31
10:00 BAINBRIDGE, Stuart Gregory 5 - 53
10:00 BAKER, Scott Andrew 4 - 42
10:00 Bandy, Cheryle Evelyn 3 - 31
10:00 BAXTER, Robert Lynn 3 - 31
10:00 BENNIE, Steven John 5 - 52
10:00 BINS, MICHAEL 5 - 58
10:00 BLACKWOOD, Kursty Serina 5 - 52
10:00 BOYD, Nicole Penny 3 - 37
10:00 BRAITHWAITE, Dean Robert 5 - 52
10:00 BRAZZALE, Shelley Anne 3 - 31
10:00 BRICE, Jaymi Paul 4 - 42
10:00 BROPHO, Brinton James 4 - 42
10:00 BROWN, CRAIG THOMAS LEES 5 - 58
10:00 BROWN, Leanne Fay 4 - 41
10:00 BRYAN SMITH, KRISTY RENEE 5 - 58
10:00 BUTLER, Shannan Anthony 3 - 37
10:00 CARBERRY, Simon Geoffrey 5 - 52
10:00 CHAMBERS, Robbie Sam 3 - 31
10:00 CHANNING, Scott Grant 4 - 42
10:00 CHAPMAN, Eugene Kenneth 3 - 37
10:00 CLARKE, Jodie Deanne 3 - 31
10:00 CLIFTON, Jacob Ian 5 - 52
10:00 COLLARD, Clinton Charles 5 - 53
10:00 Craig, Glen Raymond 5 - 58
10:00 DALEY, Dean Robert 3 - 37
10:00 DARCY, Joseph Laurence 3 - 31
10:00 DAVIDSON, Sadie Jade 3 - 31
10:00 DE LUCA, Walter 5 - 52
10:00 DE MONTEREAU, PATRICIA REINE 5 - 58
10:00 DENNIS, Aaron Mathew 5 - 52
10:00 DIMER, Tristan Roger 4 - 42
10:00 DIXON, Tevin Jared 3 - 31
10:00 DUNLEA, Wayne Arthur 3 - 37
10:00 Dunn, Nigel Paul 5 - 58
10:00 DUNN, Warren Ronald 3 - 31
10:00 DURWARD, Michael Gary 3 - 37
10:00 DYER, Marc Joseph 3 - 37
10:00 EDGILL, Carl Cecil 3 - 37
10:00 EDWARDS, Henry Phillip 3 - 37
10:00 ELLIS, Tyler Mitchell 5 - 52
10:00 EVANS, Joshua Charles 4 - 42
10:00 FARRELL, FRANCIS JOSEPH 5 - 58
10:00 FENU, Benjamin 5 - 53
10:00 FONI, Scovia 5 - 52
10:00 FOUNTAIN, Hing King Willanne 3 - 31
10:00 FRASER, Clinton Joel 4 - 42
10:00 Frunks, Adam Trent 5 - 58
10:00 FULLERTON, CHRISTOPHER RICHARD 5 - 52
10:00 GADD, Wayne David 5 - 53
10:00 GAITSKELL, David John 3 - 31
10:00 GATT, Jacob Corey 4 - 42
10:00 GBANGAYE, Susanna 3 - 31
10:00 GIBBS, Rachael 3 - 37
10:00 GIBBS, Robert 5 - 53
10:00 GORDON, Robert Neil 4 - 42
10:00 GRANT, Michael Joseph Vivian 5 - 52
10:00 GRAY, Mark Robert 3 - 31
10:00 GREENWOOD, Stefan Alexander 5 - 55
10:00 GRUBB, Bronwen 3 - 31
10:00 Gugiatti, Cameron Andrew 3 - 31
10:00 GUGIATTI, GLENDA KAYE 3 - 37
10:00 HAKIZIMANA, Hubert 3 - 31
10:00 HAMILTON, Jessica Lee 5 - 55
10:00 HARP, Rhiannon Kathleen 3 - 31
10:00 HARRINGTON, Brayden Lee 3 - 37
10:00 HASSLACHER, Theodore Kuroyanagi 5 - 52
10:00 HAYDEN, Allan Riley 5 - 52
10:00 HEALES, Shane Thomas 3 - 37
10:00 HILL, Bradley Maitland 5 - 52
10:00 HILL, Elizabeth Rebecca Rose 3 - 31
10:00 HILLIER, Henry 5 - 53
10:00 HOSANY, Mohammad Yaser 3 - 37
10:00 HUNT, KIRK 5 - 58
10:00 HUSSAINI & ATAEE PTY LTD 5 - 58
10:00 Hussaini, Azizullah 5 - 58
10:00 IFTIKHAR, Sheryar 5 - 53
10:00 INDICH, Peter Francis 3 - 31
10:00 JAAP AUSTRALIA PTY LTD 5 - 58
10:00 JACKMAN, GERALDINE ELLEN 5 - 55
10:00 JONES, Leonard Cyril 4 - 42
10:00 JUKES, Scott Andrew 4 - 42
10:00 KADRIOSKI, Blerim 3 - 37
10:00 KAHUKURA, Ariana Doreen 3 - 31
10:00 KELLY, James Ashley 4 - 42
10:00 KEYS, ALLAN HOWARD 5 - 58
10:00 KEYS, Scott James 3 - 37
10:00 KICKETT, Carol Charmaine 3 - 37
10:00 KICKETT, Dean Rowan Joseph 5 - 52
10:00 KICKETT, Steven Joseph 3 - 37
10:00 KONG, Niadel 5 - 52
10:00 LAIRD, Bradford Patrick 3 - 37
10:00 LANE, Justin Matthew 3 - 31
10:00 LATHAM, Neville Patrick 5 - 52
10:00 LAWSON, Sharni Nakita Rachelle 3 - 37
10:00 LEM, IRENE YOK MOY 5 - 58
10:00 LEMMEY, Daniel Allan Alfred 5 - 52
10:00 LEWIS, Hayden John 3 - 37
10:00 LIGHTFOOT, Angela Louise 4 - 41
10:00 LIM, Adam Siew Koon 5 - 53
10:00 LOADER, James George 5 - 58
10:00 MACAREE, Campbell 5 - 52
10:00 MACKAWAY, JULIE KAREN 3 - 31
10:00 MARR, Kelli Jane 3 - 37
10:00 MARRELL, Jacob Paul 5 - 52
10:00 MASON, Alexander Terence 5 - 58
10:00 MAVADDAT, Michael Moojan 3 - 31
10:00 MAYUEN, Emanuel Mabior Matur 3 - 37
10:00 MAZUR, Vance 5 - 53
10:00 MCKENZIE, Paul Gregory 5 - 52
10:00 MCNAMARA, Rickie Brian 3 - 37
10:00 MCSHANE, Jason Leon 3 - 37
10:00 MENZIES, Benjamin David Donald Frederick 3 - 31
10:00 MEREFIELD, Gavin Anthony John 3 - 37
10:00 MICHAEL, Christopher Paul 5 - 53
10:00 MILLEN, Anthony Perciville 3 - 31
10:00 MOODY, Meredith Clare 3 - 37
10:00 MOURISH, Lucielle Rose 5 - 52
10:00 MOUSAVI, Seyyed Ali Akbar 5 - 52
10:00 NAPOLITANO, Joseph Anthony 3 - 37
10:00 NCUBE, Kevin Nkulumo 3 - 31
10:00 NEWMAN, IAN 5 - 58
10:00 NGUYEN, Trang Thi Huyen 5 - 52
10:00 NICHOLS, Julian Christopher 5 - 52
10:00 O'CONNOR-BEERE, Jacinda Ann 3 - 31
10:00 O'DONNELL, Justin Frank 3 - 37
10:00 OPAL RIDE PTY LTD 5 - 58
10:00 OSBOURNE-ORME, Anthony George 5 - 54
10:00 OSSEY, Mitchell Robert 5 - 52
10:00 OTWAY, Justin Paul 5 - 55
10:00 PARFITT, Preston Charles 3 - 37
10:00 PEEL, Emma Lee 4 - 41
10:00 Phillips, Nigel Lance 5 - 58
10:00 PICKETT, Berryl Dianne Ruth 5 - 52
10:00 PITASSI, Paul Victor 3 - 31
10:00 POONAM 3 - 31
10:00 POPOVIC, Igor 5 - 53
10:00 PRIOR, Clarissa Anne 3 - 37
10:00 PROGRI, Mynerin 5 - 53
10:00 RABBANI, Mohammad Fazle 3 - 31
10:00 RAVI, ALONA MADELAINE 5 - 58
10:00 ROBINSON, Daniel John 5 - 58
10:00 ROBINSON, SUSAN 5 - 58
10:00 ROTHLEITNER, Craig Ari 5 - 52
10:00 RYBARCZYK, Michael Bruce 5 - 52
10:00 RYDER, Kia Robert James 3 - 37
10:00 SAMPSON, Tyron James 5 - 52
10:00 SAMSON, Kevin 3 - 37
10:00 SAMUELS, Kenneth Henry 5 - 52
10:00 SANDERS, David Anthony Johnathan 3 - 31
10:00 SANDERSON, Grant Geoffrey 3 - 37
10:00 SANTANA, Hugo Esteban 5 - 58
10:00 SEMPLE, Rebecca Lynn 3 - 37
10:00 SENIOR, CHRISTOPHER RICHARD 5 - 58
10:00 SHED SYSTEMS PTY LTD 5 - 58
10:00 Sibley, Christine Joy 3 - 31
10:00 SIKORA, Paul Caesar 5 - 52
10:00 SKINNER, Samuel Laurence 5 - 52
10:00 SMITH, Brayden James 3 - 31
10:00 SPANIER, Graham Stuart 3 - 31
10:00 SRINIVASAN, Shamala 4 - 42
10:00 TAPA, Gareth Anaru 3 - 37
10:00 TAYLOR, BRADLEY JOHN 5 - 58
10:00 TAYLOR, Luke Michael 5 - 52
10:00 TAYLOR, Paul David 5 - 52
10:00 THIERAUF, Tali Jayne 3 - 37
10:00 THOMS, Callum Michael 4 - 42
10:00 THORNE, MANKY 5 - 52
10:00 Thyssen, Michael Desmond 5 - 58
10:00 TRAN, ANDREW 5 - 53
10:00 TRAN, Duc Vietnam 3 - 37
10:00 TROJER, Max 3 - 37
10:00 TUTU, Amos Bulis 3 - 37
10:00 VALENTINO, Tayla 5 - 52
10:00 VAUGHAN, Stephen Robert 3 - 31
10:00 VUILLERMIN, Gerard Francis 5 - 58
10:00 WALKER, Adam Peter 5 - 52
10:00 WALKER, Shaun David 5 - 52
10:00 WALSH, David 5 - 52
10:00 WALSH, Mason Park Louis 5 - 52
10:00 WILKINS, Adrian 5 - 55
10:00 WILLIAMS, Alithia Jenae 4 - 42
10:00 WILLIAMS, Lindsay Rex 5 - 52
10:00 WILLIAMS, Ryan Milton 3 - 37
10:00 WILLIAMS, Vanessa Anne 5 - 55
10:00 Wilson, Ashley Allen 5 - 58
10:00 WINMAR, Dwade Joseph 5 - 52
10:00 WOODS, Anthony Graham 5 - 53
10:00 WOODS, Shannon Thomas 3 - 37
10:00 WORLAND, CRAIG ANDREW 5 - 58
10:00 WRIGHT, PETER ANDREW 5 - 58
10:00 WRIGHTSON, Jarrad Russel 3 - 31
10:00 WU, Jian Cheng 5 - 52
10:00 YAKOUB, Rofis 3 - 37
10:00 YARRAN, MIRANDA 5 - 52
10:00 YOUNG, Steven James 3 - 31
10:00 YU, Feng 4 - 42
14:15 PODUTI, Ricky 3 - 31

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 Audiocom Albany Pty Ltd v Jones GCLM 4642 2017 7 - 71
09:30 Bowra & O'Dea Pty Ltd v Case GCLM 17083 2017 7 - 71
09:30 Bowra & O'Dea Pty Ltd v Thomas GCLM 13969 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Namok GCLM 18585 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Bradley GCLM 17352 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Collins & Anor GCLM 16298 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Coltman GCLM 16297 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Curnow & Anor GCLM 17050 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Downing & Anor GCLM 17358 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Falaniko & Anor GCLM 16299 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Gansberg & Anor GCLM 16304 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Higgie GCLM 17051 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Hill GCLM 16293 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Hogg GCLM 16307 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Kish GCLM 17345 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Lerno GCLM 3309 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v MacKenzie GCLM 16302 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Magill GCLM 17046 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v McManus & Anor GCLM 16305 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Morgan GCLM 17356 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Palmer & Anor GCLM 16306 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Scates & Anor GCLM 17349 2017 7 - 71
09:30 CITY OF GOSNELLS v Seth GCLM 16296 2017 7 - 71
09:30 City of Vincent v Vocisano GCLM 9236 2017 7 - 71
09:30 COMMISSIONER OF STATE REVENUE v WEI-WEI LIAU GCLM 779 2016 7 - 71
14:15 Alpha Legal Pty Ltd v Osei'Tutu GCLM 12144 2012 7 - 71
14:15 CHEN v Freeman RSTN 4601 2018 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM Group Limited v Allegretta GCLM 17943 2014 9 - 94
09:30 ACM Group Limited v Maher GCLM 6354 2017 9 - 94
09:30 City of Cockburn v Favazzo & Ors GCLM 9091 2017 9 - 94
09:30 City of Stirling v Alosta & Anor GCLM 8786 2016 9 - 94
09:30 City of Stirling v Bolgia GCLM 16862 2017 9 - 94
09:30 City of Swan v Millikan GCLM 6726 2015 9 - 94
09:30 Ultimo Design & Construction Pty Ltd v Ngo CTC 12766 2016 9 - 94
11:00 UNITED EQUIPMENT PTY LTD v Cockram GCLM 1944 2017 9 - 94
12:00 CTI Freightlines Pty Ltd v Johnson GCLM 12451 2017 9 - 94
15:00 Zest Property Developments Pty Ltd v Wake GCLM 14443 2017 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
09:30 Icon Financial Management Pty Ltd v Jones CTC 7476 2018 9 - 92
09:30 Pham v ITALIANO & Anor GEN 7500 2018 9 - 92
09:30 Ryan & Anor v Ollie GEN 6966 2018 9 - 92
10:00 Mancini Enterpprises Pty Ltd atf The Mancini Family Trust T/A PAsta (ACN: 55965448701) v REB Design Pty Ltd (ACN: 009357546) MINOR 10005 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00 Butterworth v Yeela Pty Ltd GCLM 2160 2017 9 - 91
10:00 Fok & Anor v MJM (WA) Enterprises Pty Ltd MINOR 9826 2016 9 - 91
10:00 Nguyen v Ditony Pty Ltd MINOR 1278 2018 9 - 91
10:00 Wealth Psychology Pty Ltd v Neesham MINOR 1430 2018 9 - 91
10:00 Wilby v RIGHT PRICE MOTORS PERTH trading as NALLEN SERVICES PTY LTD CTC 15921 2017 9 - 91
11:00 Access Protocol Pty Ltd v Ilic MINOR 15760 2017 9 - 91
11:00 McDermott v Johan MINOR 13647 2017 9 - 91
11:00 Pioneer Credit Solutions Pty Ltd v Knox GCLM 15178 2017 9 - 91
11:00 Stiles & Anor v Faraj & Anor RSTN 6950 2018 9 - 91
12:00 Krebs v David Vitasovic TA: Dove Campers CTC 17165 2017 9 - 91
14:15 Jacob v ACX, BC Eighty Pty Ltd MINOR 15519 2017 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Atrium Homes (WA) Pt Ltd v Gorete Da Luz Ferreira & Anor GCLM 1450 2018 7 - 7.2
09:00 Stone v Bain Media Pty Ltd MINOR 100 2018 7 - 7.3
09:30 Cooke & Anor v CATALYST BPO PTY LTD GCLM 13019 2017 7 - 7.3
09:30 Lebransky v Orner GCLM 13640 2017 7 - 7.2
10:00 Lee v Lazarus GCLM 10963 2017 7 - 7.3
10:30 Hunter v Sundar GCLM 10164 2017 7 - 7.3

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
09:00 BRIDGE, Vicky Anne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
14:15 BURNETT, Courtney James Courtroom

Civil Listing
Combined Court
09:00 Esperance Aboriginal Corporation v WYATT RSTN 37 2018 Courtroom
09:00 Housing Authority T/A Department of Communities v Ashwin RSTN 2 2018 Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 AGUILERA ALVAREZ, Jose Aurelio Court Room 1
09:00 AMESBURY, Gregory Robert Court Room 1
09:00 BEMPASCIUTO, Tore Gerard Vincenzo Court Room 1
09:00 BENEDETTI, Mark Brian Court Room 1
09:00 BOLTON, Darlene Val Court Room 1
09:00 BRADDON, Kirsty Lee Court Room 1
09:00 BROOKS, Scott Joseph Court Room 1
09:00 BRUCE, Robert John Court Room 1
09:00 BYNDER, Gina May Court Room 1
09:00 CAPORN, Alan John Court Room 1
09:00 CAPPA, Paul Stewart Court Room 1
09:00 CARVILL, Daniel Court Room 1
09:00 COLLICA, Tyren Court Room 1
09:00 CONNOR, Elliott Stirling Court Room 1
09:00 CORBOY, Robert Alexander Court Room 1
09:00 COTTE, Michael Peter Court Room 1
09:00 DA CONCEICAO, Miguel Court Room 1
09:00 DAY, Jesse Fredric Court Room 1
09:00 DICKHART, Travis John Court Room 1
09:00 DOUGLAS, Cameron James Court Room 1
09:00 DRAGE, Margaret Rose Court Room 1
09:00 DUNSTAN, Timothy James Court Room 1
09:00 EGAN, Jade Sophie Court Room 1
09:00 ENGLAND, James Ronald Court Room 1
09:00 FAULL, Zachary Jon Lachlan Court Room 1
09:00 FELLOWS, Catherine May Court Room 1
09:00 FENNA, Erik Court Room 1
09:00 FISHER, Sharna Lee Court Room 1
09:00 FRANKLIN, Eric Shane Court Room 1
09:00 GARDNER, Emma Jean Court Room 1
09:00 GHAZY, Zayd Shafiq Court Room 1
09:00 GORDON, Trent Nathan Court Room 1
09:00 GREAVES, Renee Katherine Court Room 1
09:00 GRYSKA, James Marcus Court Room 1
09:00 HART, Amanda Jane Court Room 1
09:00 HART, Eugene Arthur Court Room 1
09:00 HAYES, Geoffrey Nigel Court Room 1
09:00 HAYNES, Joseph Michael Court Room 1
09:00 HEATLIE, Michael David Court Room 1
09:00 HUMPHREYS, Daniel Stanley Court Room 1
09:00 IVEY, Peter David Court Room 1
09:00 JEON, Wiyong Court Room 1
09:00 JOHNSON, Ryan Court Room 1
09:00 JONES, Samuel Timothy Court Room 1
09:00 KARABATICH, Denes Ivan Court Room 1
09:00 LAWLER, PATRICK Court Room 1
09:00 LEIS, Paul Gerard Court Room 1
09:00 MACKOLISKY, Thaniah Rae Court Room 1
09:00 MANYUON, Phillip Kuch Court Room 1
09:00 MCDOUGALL, Dominque Michelle Court Room 1
09:00 MCGILL, Ambures Junior Court Room 1
09:00 MILOVCHEVICH, Steven William Court Room 1
09:00 MITCHELL, Adam George Court Room 1
09:00 MITCHELL, Peter Brian Court Room 1
09:00 NEGOVETIC, Marco Giacomo Court Room 1
09:00 NELSON, Edward Te Herewini Ivan Court Room 1
09:00 NUNA, Magid Court Room 1
09:00 NURCIN, Ismet Court Room 1
09:00 O'DEA, Callum Joseph Court Room 1
09:00 PEEK, Kevin Lee Court Room 1
09:00 Primmer-Clarke, Rikki-Lee Elizabeth Court Room 1
09:00 PSAILA, Ben Luke Court Room 1
09:00 REYNOLDS, Anfernee John Court Room 1
09:00 RUIZ, Roque Court Room 1
09:00 RYDER, Robert Edward Court Room 1
09:00 SIKORA, Paul Caesar Court Room 1
09:00 SMARGIASSI, Sebastian Anthony Court Room 1
09:00 SOMA, Jamie-Joy Ruth Court Room 1
09:00 SYMES, Alexander John Court Room 1
09:00 SYMMANS, Andrew Scott Payne Court Room 1
09:00 TAHAMI, Seyed Younes Court Room 1
09:00 THOMSON, Blake Robert Court Room 1
09:00 TOMICH, David John Court Room 1
09:00 VICKERS, Michael John Court Room 1
09:00 VICKERY, Callum Peter Gordon Court Room 1
09:00 WEBB, Jeffrey Marc Court Room 1
09:00 WILKS, Alexander Michael Court Room 1
09:00 WOODS, Aubrey Lionel Court Room 1
09:00 WOODS, Robert John Court Room 1
09:00 WOOLON, Aiden Thomas Court Room 1
10:00 LITTLE, Bryan Gregory Court Room 2
10:00 LUCAS, Samantha Catherine Court Room 2
10:00 OLIVER, John Stuart Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 GIANCOLA v Department of Transport EDL 758 2018 Court Room 2
09:30 KAZADI v Department of Transport EDL 649 2018 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 Access Housing Australia Ltd v Foster RSTN 796 2018 Court Room 3
10:00 Avanti Holdings Pty Ltd v Jones RSTN 778 2018 Court Room 3
10:00 BYRNE & Anor v ROGERS & Anor RSTN 757 2018 Court Room 3
10:00 Chi v Banks RSTN 473 2018 Court Room 3
10:00 CORICH SMSF CUSTODIAN PTY LTD v COOK & Anor RSTN 773 2018 Court Room 3
10:00 CORREIA v DOUMANIS RSTN 774 2018 Court Room 3
10:00 Fuller v Pamintuan & Anor RSTN 776 2018 Court Room 3
10:00 Goodenough v Reuter & Ors RSTN 745 2018 Court Room 3
10:00 Housing Authority v Jones RSTN 617 2018 Court Room 3
10:00 JONES v BIRIS & Ors RSTN 763 2018 Court Room 3
10:00 Liyanage v Reid RSTN 797 2018 Court Room 3
10:00 LOVE v ASHLEY RSTN 787 2018 Court Room 3
10:00 McLARNON v GANGEMI RSTN 783 2018 Court Room 3
10:00 Milis v JARDIM RSTN 595 2018 Court Room 3
10:00 Nichol v Wishart & Anor RSTN 792 2018 Court Room 3
10:00 PEARCE & Anor v MURRAY & Anor RSTN 573 2018 Court Room 3
10:00 PIPER v CARADONNA RSTN 795 2018 Court Room 3
10:00 Standley & Anor v Bewley RSTN 13 2018 Court Room 3
10:00 TACCONI & Anor v ROBINSON RSTN 1790 2017 Court Room 3
10:00 TAGLIAFERRI v Payne RSTN 677 2018 Court Room 3
11:00 Khou v Karauria RSTN 99 2018 Court Room 3
11:00 Stevenson v Torque Productions Pty Ltd & Anor MINOR 522 2017 Court Room 3
11:00 Total Strip Pty Ltd v HOLMES GCLM 1228 2017 Court Room 3
11:00 Western Legal Pty Ltd v Wilson GCLM 1775 2017 Court Room 3
11:00 Winckler v Swiss Clinical Australia Pty Ltd MINOR 152 2018 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BAUER, Christopher James Courtroom 1
09:30 CURLEY, Kim Charles Courtroom 1
09:30 DUTOIT, Elizabeth Ann Courtroom 1
09:30 DWYER, Dwayne Leslie Courtroom 1
09:30 GLYNN, Georgia Ellen Courtroom 1
09:30 HISLOP, Anthony Carrington Courtroom 1
09:30 MARSHALL, Luke Courtroom 1
09:30 MARSHALL, Russell John Courtroom 1
09:30 MERRITT, Raymond George Courtroom 1
09:30 PEARSE, Daniel William Kennedy Courtroom 1
09:30 TURVEY, Tristan Eugene Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Toplis v Department of Transport EDL 295 2018 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABOO, Matthew James Courtroom 2
09:30 AKUT AKUT, Deng Panchol Courtroom 2
09:30 ALLEN, JASON Courtroom 2
09:30 AMBROSIUS, David Anthony Courtroom 2
09:30 Andrews, Raymond Courtroom 2
09:30 BELL, Jerome James Courtroom 2
09:30 BETTENCOURT, STEPHANIE Courtroom 2
09:30 BOLTON, Shane Ralph Courtroom 2
09:30 BONHAM, Matthew Ian Courtroom 2
09:30 BOWMAN, Jorel Lamar Courtroom 2
09:30 BRIGGS, Laurence Patrick Courtroom 2
09:30 BROKES, Michael Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Trent Courtroom 2
09:30 CHADBUND, Jamie Sean Courtroom 2
09:30 CLOSE, Phillip John Courtroom 2
09:30 CURLEW, Daniel Te Hiwi Courtroom 2
09:30 DAWSON, Daniel Dinesh Courtroom 2
09:30 DELAHUNTY, Jacqueline Sharon Courtroom 2
09:30 EADES, Thomas James Courtroom 2
09:30 FOSTER, Alicia Kylie Courtroom 2
09:30 FOX, Christopher Keith Courtroom 2
09:30 FRUET, Dale Matthew Courtroom 2
09:30 GILDERSLEEVES, Samuel Courtroom 2
09:30 GLASSIE, Zerin Mareko Courtroom 2
09:30 GLAUS, Clinton Joel Courtroom 2
09:30 GRANT, Jayson Stewart Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 HEIR, Andrew Shane Courtroom 2
09:30 HEMI, Madsen John Courtroom 2
09:30 HETHERINGTON, Scott Douglas Courtroom 2
09:30 HONANA, Amber Corrinne Tira Courtroom 2
09:30 IRESON, Elizabeth Niamh Courtroom 2
09:30 IRETON, Kyle Davis Courtroom 2
09:30 JENNINGS, Nicole Kathleen Courtroom 2
09:30 LA, Thi-Phuoc Hong Courtroom 2
09:30 LEONARD, Jarrad Michael Courtroom 2
09:30 LOCKYEAR, Ellie June Courtroom 2
09:30 MALLAN, Teresa Ann Courtroom 2
09:30 MARSDEN, Tyson James Courtroom 2
09:30 MASON, JAMES Courtroom 2
09:30 MATTHEWS PURCELL, Charles Anthony Joseph Courtroom 2
09:30 Mcdonough, John Andrew Courtroom 2
09:30 MCFARLAND, Rene Andre Ian Courtroom 2
09:30 MCGINTY, Gareth Richard Courtroom 2
09:30 MCKENZIE, Johnathon Charles Courtroom 2
09:30 MILLER, Courtney Jane Courtroom 2
09:30 MONTY, Desire Gilles Courtroom 2
09:30 MORGAN, Jamie Ross Courtroom 2
09:30 MUHAMED, Mohamed Aliyi Courtroom 2
09:30 MULVAY, Paul Grant Courtroom 2
09:30 NELDER, Jess Bradley Courtroom 2
09:30 OWEN, Edward Francis Courtroom 2
09:30 PAPERTALK, Rachel Bernadette Courtroom 2
09:30 PARAHA, Chuck Louis Courtroom 2
09:30 PICCOLO, Nicholas Courtroom 2
09:30 PIHU-SMITH, Danielle Amy Courtroom 2
09:30 PODUTI, Steven Venturino Courtroom 2
09:30 PUNGA, Sydney Akutini Tawari Courtroom 2
09:30 RICHARDS, Matthew Leonard Courtroom 2
09:30 RILEY, Corey Neville Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Wade Laurence Courtroom 2
09:30 SELMAN, Esad Courtroom 2
09:30 SMALLWOOD, Tuula Siv Beatrice Courtroom 2
09:30 STALS, Candice Sandra Courtroom 2
09:30 Sutton, Kellie Raine Courtroom 2
09:30 THEISSLING, Jason Christopher Courtroom 2
09:30 TULLOCK, Blade Kenneth Courtroom 2
09:30 WAIHI, Kamila Heni Courtroom 2
09:30 WATSON, Susan Courtroom 2
09:30 WOOLLEY, Connor John Courtroom 2
09:30 YENGI, Moses Charles Courtroom 2
10:00 ADAMS, Keaton Leigh Courtroom 3
10:00 ALHARSHANY, Bader Hadeeb Kateam Courtroom 3
10:00 ARMSTRONG, Sharni Moana Courtroom 3
10:00 ARROW, Matthew Peter Courtroom 3
10:00 ASPEY, Heather Courtroom 1
10:00 AUSTEN, Steven John Courtroom 1
10:00 BANCILHON, Matthew Edward John Courtroom 3
10:00 BARRETT, Chayden Blade Courtroom 3
10:00 BECKETT, Ashley Martin Courtroom 3
10:00 BEE, Samantha Louise Courtroom 3
10:00 BEECH, Christopher Perrin Courtroom 3
10:00 BETHUNE, Brock William Courtroom 3
10:00 BLAND, Marie Courtroom 3
10:00 BOLSENBROEK, Ruben Johannes Cornelis Courtroom 3
10:00 BOSENBERG, Craig Edward Courtroom 3
10:00 BOXX, Nathan Alec Courtroom 1
10:00 BRAZIER, Benjamin Paul Courtroom 1
10:00 BRIONES AGUIRRE, Tomas Courtroom 3
10:00 BROGAN, Joshua Alexander Courtroom 3
10:00 BROWNING, Nakirra Lee Courtroom 1
10:00 BUCHANAN, Margaret Rose Courtroom 1
10:00 BURNS, Matthew David Jonathan Courtroom 3
10:00 BYASS, Les Andrew Mark Courtroom 1
10:00 CAMPBELL, Benjamin John Courtroom 3
10:00 CAPORN, Paul Raymond Courtroom 1
10:00 CHILCOTT, Mark Anthony Courtroom 3
10:00 CHOMAN, Majoung Courtroom 3
10:00 CONNELL, Gabrielle Ivy Charlotte Courtroom 3
10:00 COTTEN, Stuart Courtroom 3
10:00 DARBY, Ross Terrence Courtroom 1
10:00 DAVIDSON, Trimaine Jason Courtroom 1
10:00 DE ROSIER, Michele Anne Courtroom 3
10:00 DEANE, Caleb Michael Joseph Courtroom 3
10:00 DRIVER, RYAN Courtroom 3
10:00 DUGGAN, NICHOLAS Courtroom 1
10:00 DUNN, Riley Edward Courtroom 1
10:00 DWYER, Rhys James Courtroom 3
10:00 FARMER, James Courtroom 1
10:00 FARMER, Leonard George Courtroom 1
10:00 FITZSIMMONS, Dirk Antony Courtroom 3
10:00 GALBRAITH, Christopher David Courtroom 3
10:00 GARLETT, Arthur Colin Courtroom 1
10:00 GARLETT, Fiona Fay Courtroom 3
10:00 GENOVESE, Anthony Michael Courtroom 3
10:00 GREENHALGH, CHRISTOPHER Courtroom 1
10:00 GRIESS, Mark Anthony Courtroom 3
10:00 GRIFFITHS, Amanda Helen Courtroom 3
10:00 GRUNDY, Richard Brett Courtroom 1
10:00 GUO, Xiao Courtroom 3
10:00 GUTHRIE, Grant Edward Courtroom 1
10:00 HAINING, Sallyanne Courtroom 1
10:00 HALVORSEN, Korann Cynthia Courtroom 3
10:00 HANCOCK, James George Courtroom 3
10:00 HANSEN, Darryl Grant Courtroom 1
10:00 HARRISON, Jade Tipene Courtroom 3
10:00 HARRISON, Jayde Renae Courtroom 3
10:00 HARRISON, Lacey Nicole Courtroom 3
10:00 HARRISON, Tahlia Ashleigh Courtroom 3
10:00 HICKLING, Andrew John Courtroom 1
10:00 HILL, Kenneth Charles Courtroom 3
10:00 HOCKING, Trevor Anthony Courtroom 3
10:00 HOWELL, Jamie Guy Whati Courtroom 1
10:00 INGATE, Candice Madeline Courtroom 3
10:00 INGRAM, Dayne Anthony Courtroom 3
10:00 INZALACO, Matt O'Brien Courtroom 1
10:00 JONES, Allison Jane Courtroom 1
10:00 JONES, Emma Jane Murray Courtroom 3
10:00 JONES, Louise Grace Courtroom 1
10:00 JOYCE, John Joseph Courtroom 1
10:00 JUDGE, Phillip John Courtroom 1
10:00 KEYES, Katie Maree Courtroom 3
10:00 KHALIF, Bahja Courtroom 3
10:00 KING, Allan Micheal Courtroom 1
10:00 KING, Dina Courtroom 1
10:00 LAMPROS, Nicholas Courtroom 3
10:00 LARDER, Kyle Patrick John Courtroom 1
10:00 LARSON, Megan Alexandra Courtroom 3
10:00 LOSCH, Elmar Courtroom 1
10:00 LOVE, Rise Sho Courtroom 1
10:00 MACDONALD, JOHN Courtroom 1
10:00 MALICIA, Jarrod Peter Courtroom 3
10:00 MARTENS, Stuart Fillip Courtroom 3
10:00 MASON, Mitchell Edward Charles Courtroom 3
10:00 MATTISSON, Jason Giovanni Courtroom 1
10:00 MCATEE, Clint Ernest Courtroom 1
10:00 MCCABE, Steven Phillip Charles Courtroom 3
10:00 MELLOW, Daniel Scott Courtroom 3
10:00 MERINGTON, Robyn Lee Courtroom 3
10:00 MILLER, Stefan Piers Leslie Courtroom 3
10:00 MILLER, Zelina Helen Courtroom 1
10:00 MILLS, Clinton James Courtroom 3
10:00 MITCHELL, David Kane Courtroom 3
10:00 MOURISH, Evelyn Tarita Courtroom 1
10:00 NANCARROW, Scott William Courtroom 3
10:00 NARRIER, Ronald Dale Courtroom 3
10:00 NEUMANN, Michael Francis Courtroom 1
10:00 NIND, Daniel Brogen Courtroom 3
10:00 NORMAN, DANNIELLE Courtroom 1
10:00 OUBID, Jemal Courtroom 1
10:00 OXBORROW, Alex Tony Courtroom 3
10:00 PETHER, Tyler James Courtroom 3
10:00 PRINCE, Adam Lachlan Courtroom 3
10:00 PRIOR, Kirsty Simone Barbara Courtroom 3
10:00 PUNNIAMOORTHY, Janakan Courtroom 3
10:00 PURVIS, David Michael Courtroom 3
10:00 QUARTERMAINE, Thomas Kahil Courtroom 1
10:00 RAHIMI, Rahmatullah Courtroom 1
10:00 REDEL, James Philip Courtroom 1
10:00 RICCIARDO, Lee Robert Courtroom 1
10:00 RICHARDS, Benjamin Paul Courtroom 3
10:00 RICHARDS, Izaac Rhodes Courtroom 3
10:00 ROBERSON, Beau Garry Courtroom 3
10:00 ROSEWARNE, Harry Jonathan Courtroom 3
10:00 ROTH, Shayne Ronald Courtroom 3
10:00 SABINO, Dyana Danyl Courtroom 3
10:00 SANTINOW WOOL, Bakita Courtroom 3
10:00 SHELTON, Luke Jason Courtroom 3
10:00 SHMAKOV, Nikolay Courtroom 3
10:00 SINCLAIR, Ranjit Courtroom 1
10:00 SLATER, Ryan James Courtroom 1
10:00 SOFTLEY, Jacob Brant Courtroom 1
10:00 SOLOMON, Ryan David Courtroom 1
10:00 SOMMER, Rodney Dean Courtroom 3
10:00 STEPHENS, Luke Gerard Anthony Courtroom 3
10:00 SUTHERLAND, Brian Francis Courtroom 3
10:00 TARAU, Chloe Maree-Lee Courtroom 1
10:00 TARIQ, Ali Courtroom 3
10:00 TARRY, Cohen James Courtroom 3
10:00 TAYLOR, Bikeeta Bernadette Courtroom 1
10:00 TAYLOR, KIM Courtroom 3
10:00 TEAGUE, Dylan Lee Courtroom 3
10:00 TEKAI, Jonathan Joseph Courtroom 3
10:00 TOAILOA, Patrick Parasito Jnr Courtroom 3
10:00 TOWEH, Charles Courtroom 1
10:00 TRAN, ANDREW Courtroom 1
10:00 TUKI, Ariana Rose Courtroom 3
10:00 TUTT, Hayden David Courtroom 3
10:00 TWEED, William Perry Courtroom 3
10:00 VAN WYK, Michelle Courtroom 3
10:00 VIDICH, Joshua Jagtar Courtroom 3
10:00 VUCEMILLO, Zack Courtroom 3
10:00 WALLAM, Bruce Timothy James Courtroom 1
10:00 WATTS, Dale Anthony Courtroom 3
10:00 WATTS, Jordan Leigh Courtroom 3
10:00 WELLS, Gregory Michael Courtroom 3
10:00 WESTON, Todd Thomas Courtroom 1
10:00 WHITEHEAD, Benjamin Arthur Courtroom 3
10:00 WIGHTMAN, Robin Courtroom 1
10:00 WILSON, Cain Richard Courtroom 3
10:00 WILSON, Jordan Michael Courtroom 3
10:00 WOOLLEY, Bradley Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 BLOWES, Jeremy Sean Court 3 Magistrates Court
10:00 GREEN, Craig Allen Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 Green v Department of Transport EDL 4921 2010 Court 3 Magistrates Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BARNEY, Isiah Germain Dennis James Court Room 1
09:00 FARQUHARSON, Wayne Michael Court Room 1
09:00 HECTOR, James David Court Room 1
09:00 HILL, Robert Grant Court Room 1
09:00 TAYLOR, Richard John Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Renee Gayle Courtroom 1
09:30 BAIN, Kate Susan Courtroom 1
09:30 BAKER, Adam Noel Courtroom 1
09:30 BAKER, Nigel Courtroom 1
09:30 BATTYE, Anthony Leigh Courtroom 1
09:30 BRIENE, Shawn Matthew Courtroom 1
09:30 BRIGGS, Matthew David Courtroom 1
09:30 BUCKERIDGE, Clifford Morgan Courtroom 1
09:30 BYNDER, Isaiah Charles Courtroom 1
09:30 CATALANO, Christian John Courtroom 1
09:30 COOK, Barry Charles John Courtroom 1
09:30 Cook, Manual William Hihepa Courtroom 1
09:30 COWCHER, Bradley John Courtroom 1
09:30 CURLEY, Samantha Louise Courtroom 1
09:30 DICKSON, Levi Thomas Courtroom 1
09:30 DONALD, Brett Rankin Courtroom 1
09:30 FENSOM, Kane Jake Courtroom 1
09:30 FOOTT, Ashley Jane Courtroom 1
09:30 FRANCIS, Megan Beryl Lee Courtroom 1
09:30 HARRIS, DANIEL Courtroom 1
09:30 HERLIHY, Lee Anne Courtroom 1
09:30 HOURIGAN, Angela Rebecca Courtroom 1
09:30 KEELE-FIRTH, Damian Leigh Courtroom 1
09:30 KEELE-FIRTH, Zanial Shai Courtroom 1
09:30 KLOSE, Benjamin James Courtroom 1
09:30 LAYTON, Maxine Courtroom 1
09:30 MACRAE, Micheal Ashley Courtroom 1
09:30 MANGUNDAP, Nadia Shelverton Courtroom 1
09:30 MCMEEKIN, Sean James Courtroom 1
09:30 MIDDLEBROOK, Gordon Paul Courtroom 1
09:30 NAPOLI, Peri Lyell Courtroom 1
09:30 NELSON, Vanessa Ann Courtroom 1
09:30 O'SHEA, Shannon Craig Courtroom 1
09:30 PASCOE, Omar James Courtroom 1
09:30 PRITCHARD, Paul Watson Courtroom 1
09:30 REID, Ricky Rei Courtroom 1
09:30 ROCK, Tara Julia Courtroom 1
09:30 SELLARS, Chantelle Maree Courtroom 1
09:30 SIMS, Lester James Courtroom 1
09:30 SMITH, Anthony John Courtroom 1
09:30 SMITH, Bruce Wilson Courtroom 1
09:30 STANTON, Sheldon Courtroom 1
09:30 STONE, Peter John Courtroom 1
09:30 STYMAN, Paul Douglas Courtroom 1
09:30 THOMPSON, Brian Desmond Courtroom 1
09:30 VAUGHAN, Paul William Courtroom 1
09:30 VELLACOTT, Matthew Cain Courtroom 1
09:30 VELLACOTT, Matthew Cain Courtroom 1
09:30 VERWEY, Jayden Thomas Courtroom 1
09:30 VESPERMAN, David Charles Courtroom 1
09:30 WALLACE, Luke James Courtroom 1
09:30 WORTH, Gavin Brett Courtroom 1
09:30 WRAY, Joanne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Manjimup Courthouse
Mount Street, MANJIMUP
Criminal Listing
09:00 GRACIE, Bradley Desmond Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Marble Bar Courthouse
Bohemia Street, PO Box 7, MARBLE BAR
Criminal Listing
09:00 HALL, Rodney Craig Court Room 1
09:00 MUSSO, Damien Court Room 1
09:00 STREAM, Samantha Leanne Court Room 1
09:00 WADE, Tangohau Te Haeata Court Room 1
09:00 WHALEBONE, Leon Court Room 1
09:00 YULINE, John Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v Dhu RSTN 39 2018 Court Room 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 ALFORD, Kellie Deanne Courtroom 1
09:00 ALI, Sulaiman Ahmed Elsayed Courtroom 1
09:00 ALISON, Elizabeth Ann Courtroom 1
09:00 AVILA, Adam Robert Courtroom 1
09:00 BATES, Todd Geoffrey Courtroom 1
09:00 BECK, Levi Manuel Courtroom 1
09:00 BISHOP, Cj Tunisha Courtroom 1
09:00 BRYAN, Johnathon David Courtroom 1
09:00 BYRNE, Callan Antony Courtroom 1
09:00 CHEN, Min Courtroom 1
09:00 CHOR, Stephen Kok Sing Courtroom 1
09:00 CHOR, Stephen Kok Sing Courtroom 1
09:00 CHOR, Stephen Kok Sing Courtroom 1
09:00 CLAYBROOK, Travis Leigh Courtroom 1
09:00 CLINCH, Malik Courtroom 1
09:00 COMEAGAIN, Gordon Alan Michael Courtroom 1
09:00 CORUNNA, Leroy Wayne Courtroom 1
09:00 DE BONO, Jeremy Patrick Courtroom 1
09:00 DRUMMOND, Natalie Kay Courtroom 1
09:00 FARMER, Wayne Douglas Courtroom 1
09:00 FERNIE, Jack Patrick Courtroom 1
09:00 FETIBEGOVIC, Haris Courtroom 1
09:00 FLETCHER, Bradley Alan Courtroom 1
09:00 FLETCHER, Paige Courtroom 1
09:00 GIANATTI, Giovanni Candido Courtroom 1
09:00 GULLELLO, Stephen Clint Courtroom 1
09:00 HARAPEET, Terri Anne Courtroom 1
09:00 HEALEY, Bradley William Scott Courtroom 1
09:00 HODGKINSON, Sara Ellen Courtroom 1
09:00 HOLLAND, Carolyn Jane Courtroom 1
09:00 HOLMES, Matthew Joseph Courtroom 1
09:00 INGATE, Anthony David James Courtroom 1
09:00 JAMES, Roslyn Merle Courtroom 1
09:00 JETTA, Selina Darlene Courtroom 1
09:00 KEEN, Allan James Courtroom 1
09:00 LAUDEHR, Alan Neville Courtroom 1
09:00 LAVIS, Clayton John Courtroom 1
09:00 LEA, Kirsty Ellen Courtroom 1
09:00 LEAHY, Daniel Jason Courtroom 1
09:00 LEVI, Raymond Peter Courtroom 1
09:00 LITTLE, Colin Michael Courtroom 1
09:00 LITTLE, Shantell Rose Courtroom 1
09:00 MATUSIAK, Mark Anthony Courtroom 1
09:00 MCCOULL, Hamish Hankinson Courtroom 1
09:00 MEIER, Zach Courtroom 1
09:00 MOORE, Adam James Courtroom 1
09:00 MOSES, Keith Fredrick Courtroom 1
09:00 NIXON, Katie Courtroom 1
09:00 PAVIC, Milos Courtroom 1
09:00 PICKETT, Lindsay Craig Courtroom 1
09:00 QURBANI, Muhammad Musa Courtroom 1
09:00 RADKE, Brett Courtroom 1
09:00 RITCHIE, Alyce Kristen Courtroom 1
09:00 ROBERTS, David Charles Courtroom 1
09:00 ROBERTS, Gregory John Charles Courtroom 1
09:00 ROE, Tori Marcellia Courtroom 1
09:00 ROSENWALD, Celena Dawn Courtroom 1
09:00 SANDY, Brent Fredrick Courtroom 1
09:00 SAUNDERS, Frances May Courtroom 1
09:00 SAUNDERS, Frances May Courtroom 1
09:00 SHARP, Thomas Michael Courtroom 1
09:00 SHINGLES, Toby Darrell Courtroom 1
09:00 SMITH, Joanna Darlene Courtroom 1
09:00 SULLIVAN, Tristan Elijah Courtroom 1
09:00 SWAN, Luke Ryan Courtroom 1
09:00 TALAY, Wayne Christopher Courtroom 1
09:00 TALBOT, Logan Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Cyril Mark Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Dean Jay Courtroom 1
09:00 TURNER, Jake Lee Courtroom 1
09:00 WADE, David Ernest Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Ryan James Courtroom 1
09:00 WONG, Hamzah Luke Courtroom 1
09:00 WRIGHT, Naomie Love Courtroom 1
09:00 YARRAN, Rose Margaret Courtroom 1
09:30 EKHOLM, Corey James Courtroom 2
09:30 LOWE, Scott Allen Courtroom 2
14:15 KICKETT, Aimee Louise Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Rinaldi v Department of Transport EDL 1183 2018 Courtroom 2
09:00 Rowe v Department of Transport EDL 1212 2018 Courtroom 2

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ARMSTRONG, Steve Allan Courtroom 2
09:30 ATKINS, Justin Anthony Courtroom 2
09:30 Australian Dynamic Solutions Pl Courtroom 2
09:30 BAILEY, Jim Kieth Courtroom 2
09:30 BAKER, Joseph Auston Courtroom 2
09:30 BALDWIN, Julian Andrew Courtroom 2
09:30 BOVELL, Roland John Courtroom 2
09:30 BROSE, JAYCOB Courtroom 1
09:30 BRUCE, Adam Forbes Courtroom 2
09:30 BRYEN, Bradley John Courtroom 2
09:30 BUFFHAM, Peter Leslie Courtroom 1
09:30 BULLOCK, Sian Marie Courtroom 2
09:30 CARRICK, Nicholas Ryan Courtroom 2
09:30 CHAMBERLAIN, Louise Anne Courtroom 2
09:30 CHEESEMAN, Rebecca Elizabeth Courtroom 2
09:30 CHEMLAL, Karina Nadia Mireille Courtroom 2
09:30 COLLARD, Deanna Jo Courtroom 2
09:30 CONSTANTINIDES, Jade Courtroom 2
09:30 COPPLEMAN, Christopher Brian Courtroom 2
09:30 CORK, Darryl Maurice Courtroom 2
09:30 COWIE, Brock Allan Courtroom 2
09:30 EDMONDS, Michael Jon Courtroom 2
09:30 FARMER, Kirsty Jade Courtroom 2
09:30 FERGUSON, Anthony Dave Courtroom 2
09:30 GARVEY, Jason William Courtroom 2
09:30 GOULD, Troy Nathan Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 HART, Larry Dale Courtroom 2
09:30 HEATH, Benjamin Martin Allen Courtroom 2
09:30 HUMPHRIES, Cleve Athol Courtroom 2
09:30 INDICH, Dominic Courtroom 2
09:30 JONES, Laughlan Noel Courtroom 2
09:30 KING, Madison Dale Courtroom 2
09:30 KOHN, Cody Patrick Courtroom 2
09:30 LANGLEY, Jarred Chad Courtroom 2
09:30 LEE, Tania Jane Courtroom 2
09:30 MAUGER, Adam Douglas Leigh Courtroom 2
09:30 MCNOON, Mysti Tia Courtroom 2
09:30 NAARSTIG, Desiree Alida Courtroom 2
09:30 NICKSON, Terry Robert Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Tara Louise Courtroom 2
09:30 PAGAN, Gamal Courtroom 2
09:30 PERCY, Emma-Jay Courtroom 2
09:30 PIGDON, Trent David Courtroom 2
09:30 READING, Durwin Tyron Courtroom 2
09:30 REBBECK, Joanne Courtroom 2
09:30 ROBERTSON, TRENT Courtroom 2
09:30 RYAN, Lynton Phillip Courtroom 2
09:30 SAUNDERS COOPER, Joseph Clive Courtroom 2
09:30 SAVILL, BROC Courtroom 2
09:30 SCHOLTEN, Matthew Johannes Courtroom 2
09:30 SIBOSADO, Michael Preston Courtroom 2
09:30 SINGH, Kiren Rafael Courtroom 2
09:30 SMITH, Anthony Courtroom 2
09:30 SOLER, Kristy Lee Courtroom 2
09:30 STANDING, Gerard Jonathan Courtroom 2
09:30 STEWART, Margaret Lea Courtroom 2
09:30 STOCKLEY, Claire Marie Courtroom 2
09:30 Stone, Sonja Michelle Courtroom 2
09:30 TORMEY, Alan Norman Courtroom 2
09:30 WAINWRIGHT BOOGAARD, Dain Alan Courtroom 2
09:30 WANGLER, Alex Thomas Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Kristy Lee Courtroom 2
09:30 WISHART, Christian Stephen Courtroom 2
09:30 YOVICH, Louis Matson Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 MCPHEE, Raymond Victor Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 299 2015 Court Room 3
09:30 Not Published PC 300 2015 Court Room 3
09:30 Not Published PC 301 2015 Court Room 3
09:30 Not Published PC 5 2017 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 173 2009 Court Room 2
09:30 Not Published PC 174 2009 Court Room 2
09:30 Not Published PC 13 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 14 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 22 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 32 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 459 2017 Court Room 2
09:30 Not Published PC 4 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 5 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 6 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 143 2018 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 4598 2012 Court 5
09:00 Not Published PC 85 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 519 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 521 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 362 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 105 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 106 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 107 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 108 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 317 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 191 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 192 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 1238 2007 Court 5
09:02 Not Published PC 1 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 159 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 46 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 339 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 5 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 6 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 7 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 120 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 45 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 46 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 51 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 85 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 271 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 272 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 273 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 274 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 275 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 276 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 366 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:30 Not Published PC 175 2017 Court 5
14:30 Not Published PC 176 2017 Court 5
14:30 Not Published PC 177 2017 Court 5
14:30 Not Published PC 178 2017 Court 5
15:00 Not Published PC 112 2015 Training Room
15:00 Not Published PC 152 2017 Training Room
P and C Trial
10:00 Not Published PC 144 2016 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 2 2017 Court 3 Magistrates Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 23 2016 Court Room 1
09:00 Not Published PC 36 2017 Court Room 1

Marble Bar Courthouse
Bohemia Street, PO Box 7, MARBLE BAR
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:00 MacDonald v Town of East Fremantle DR 103 2018 On Site
10:00 Wheatcroft v Shire of Serpentine Jarrahdale DR 108 2018 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
10:00 Intercorp Pty Ltd as trustee for Intercorp Trust v Commissioner of State Revenue CC 1813 2017 1 - 6
Deputy President's List
09:30 Pucar v City of Subiaco DR 405 2016 2 - 6
10:00 Bestry Property Group Pty Ltd & Ors v City of Stirling DR 135 2018 2 - 6
10:00 Thrillset Enterprises Pty Ltd v Shire of Serpentine Jarrahdale DR 68 2018 2 - 6
10:15 Saraband Investments Pty Ltd v Shire of Serpentine-Jarrahdale DR 131 2018 2 - 6
11:30 Statewide Resources Pty Ltd v Shire of Manjimup DR 132 2018 2 - 6
12:00 A.M.I Enterprises Pty Ltd & Anor v Presiding Member of the Mid-West/Wheatbelt Joint Development Assessment Panel DR 34 2018 2 - 6
14:00 Cumming & Anor v Town of Cambridge DR 116 2018 2 - 6
14:00 Tagliaferri v Western Australian Planning Commission DR 320 2017 2 - 6
14:30 Arrowsmith & Anor v City of Joondalup DR 90 2018 2 - 6
15:00 Pak-it Computers Pty Ltd v Shire of Collie DR 26 2018 2 - 6
DR Directions
14:00 Monks v City of Albany DR 70 2018 3 - 1
DR Mediation
11:30 Metrowest Power Systems Pty Ltd v Shire of Murray DR 130 2018 2 - 11
14:00 City of Swan v Minniti & Ors DR 367 2017 1 - 7
DR Oral Reasons
16:00 Bethune v Western Australian Planning Commission DR 242 2017 3 - 1
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 1432 2018 1 - 1
10:00 Not Published GAA 1252 2018 4 - 1
11:00 Not Published GAA 1618 2018 4 - 1
11:00 Not Published GAA 1313 2018 3 - 4
12:00 Not Published GAA 1373 2018 1 - 1
12:00 Not Published GAA 1557 2018 4 - 1
12:00 Not Published GAA 1688 2018 5 - 2
14:00 Not Published GAA 1439 2018 1 - 1
14:00 Not Published GAA 1353 2018 3 - 4
14:00 Not Published GAA 410 2018 5 - 2
15:00 Not Published GAA 1314 2018 1 - 1
15:00 Not Published GAA 541 2018 3 - 4
15:00 Not Published GAA 1649 2018 5 - 2
VR Mediation
11:30 Nursing and Midwifery Board of Australia v Burton VR 61 2018 2 - 1

Back to Top