Today's Court Listings

The daily court lists for: 17 August 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00 MCLARTY, Les Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
11:00 Up Investments Pty Ltd & Ors v Di Latte & Anor CIV 1518 2017 7 - 710
11:15 Tesari Pty Ltd & Anor v Commonwealth Bank of Australia CIV 2141 2017 7 - 710
11:30 Wakefield & Ors v ADDARIO & Ors CIV 2060 2018 7 - 710
11:45 Sakalo v Kitto & Kitto CIV 3018 2015 7 - 710
CPCA Applications
09:15 Blechynden v The State of Western Australia CPCA 27 2015 4 - 42
09:15 BOWLES & Ors v The State of Western Australia CPCA 5 2008 4 - 42
Directions
10:00 Sand Volley Australia Pty Ltd v Director of Liquor Licensing GDA 6 2018 6 - 606
Judge's CMC List
09:30 Argonaut Equity Partners Pty Limited v Moran CIV 3185 2016 6 - 606
09:30 Carey & Anor v Metaxas & Hager CIV 1833 2017 6 - 606
09:30 Carey & Ors v Metaxas & Hager CIV 1834 2017 6 - 606
09:30 Carey v Metaxas & Hager CIV 2278 2017 6 - 606
Judges Special Appointment
10:00 Ziverts v City of Albany CIV 3001 2012 4 - 42
10:30 Burgess v Burgess & Ors CIV 1322 2018 3 - 36
14:15 Ooranya Pty Ltd & Anor v ISPT Pty Ltd CIV 1600 2018 3 - 36
Judgment SC
09:15 Corlett & Anor v Field & Ors CIV 1585 2015 4 - 43
Registrars Special Appointment
09:15 HARRISON v HARRISON TRU 1 2018 8 - 806
09:45 David v Amaca Pty Ltd (Formerly James Hardie & Coy Pty Ltd) CIV 1075 2018 8 - 803
10:00 Burton & Ors v Land Surveys No Problems Just Solutions Pty Ltd & Anor CIV 1292 2018 7 - 708

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 ABBOTT, Daniel Thomas 4 - 4-3
10:30 AMAYA, VICTOR 4 - 4-3

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
14:15 SHEPPARD, Paul William Court No. 2

No Civil Listing for Today.



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 LOCKYER, Casey Merle Court Room 2
10:00 BRADSHAW, Corrie-Anne Kathleen Amy Court Room 2
10:00 CARGILL, Brayden Kyle Court Room 2
10:00 FISHER, Bailey Court Room 2
10:00 MILLER, Jaden Allen Robert Court Room 2
10:00 PORTER, Samantha Lee Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Ethan Dean Court Room 1
10:30 SAUNDERS, Hadyn James Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALESSANDRINO, Neil Anthony 5 - 5-1
09:00 ATKINSON, Stephen James 5 - 5-1
09:00 BAYNAH, Mukhalad 5 - 5-1
09:00 BEATTIE, Vanessa Nicomedes 5 - 5-1
09:00 BENFIELD, Katelyn Lillian 5 - 5-1
09:00 BERNAY, Maliah Marie 5 - 5-1
09:00 BETTS, Ronald Arthur 5 - 5-1
09:00 BONE, Adrian Joseph 5 - 5-1
09:00 BURNS, Steven John 5 - 5-1
09:00 CAMPBELL, Robert Victor 5 - 5-1
09:00 CAMPBELL, Robert Victor 5 - 5-1
09:00 CARROLL, Dianne Marie 5 - 5-1
09:00 CHRISTIE, Daniel James 5 - 5-1
09:00 CORRIE, Lynette Alison 5 - 5-1
09:00 COZZA, Lina 5 - 5-1
09:00 DESAI, Rohith 5 - 5-1
09:00 DUDEK, Henryk 5 - 5-1
09:00 DUNN, Jordan Anthony 5 - 5-1
09:00 DUNN, Samantha Joy 5 - 5-1
09:00 EDWARD, Byron Brodee 5 - 5-1
09:00 FORREST-YARRAN, Antionne Thomas 5 - 5-1
09:00 GILES, Mathew Shane 5 - 5-1
09:00 HANSEN, Jarrad Percy 5 - 5-1
09:00 HAYDEN, Graham John 5 - 5-1
09:00 HUNT, Shane Gordon Steven 5 - 5-1
09:00 ILLMAN, Jason Scott 5 - 5-1
09:00 JACOBS, Joe 5 - 5-1
09:00 JAMIESON, Scott William 5 - 5-1
09:00 MAY, Daniel John 5 - 5-1
09:00 MCKRILL, Ryan William Steven 5 - 5-1
09:00 MCNAMARA, Jordan Rhys 5 - 5-1
09:00 MEYER, Paul William 5 - 5-1
09:00 MORRISON, Brett Ashley 5 - 5-1
09:00 NELSON, Kaydon Lee 5 - 5-1
09:00 NGUYEN, Ngoc Tuyen 5 - 5-1
09:00 NIKORA, Ihaia Te Huarahi 5 - 5-1
09:00 NOBLE-HAYWARD, Justin 5 - 5-1
09:00 OZTURK, Aydin 5 - 5-1
09:00 PREIATO, Anika Joy 5 - 5-1
09:00 RILEY, Corey Neville 5 - 5-1
09:00 ROLFES, Jake William 5 - 5-1
09:00 SHARP, Jantzen 5 - 5-1
09:00 SMITH, William Edward 5 - 5-1
09:00 SOMERVILLE, David John 5 - 5-1
09:00 SOMERVILLE, David John 5 - 5-1
09:00 STACK, Lawrence Charles 5 - 5-1
09:00 TAYLOR, John David 5 - 5-1
09:00 TAYLOR, Teegan Mary 5 - 5-1
09:00 TAYLOR, Teegan Mary 5 - 5-1
09:00 THORNE, Timothy Elijah 5 - 5-1
09:00 VARIAN, Ryan John 5 - 5-1
09:00 WADE, Anson Raudie 5 - 5-1
09:00 WARNER, Troy Adam 5 - 5-1
09:00 WATERS, Justin Leigh 5 - 5-1
09:00 WILCOCK, Dale Raymond 5 - 5-1
09:00 WILKES, Samuel Mason 5 - 5-1
09:00 WILLIAMS, Justine Averiel 5 - 5-1
09:00 WILLOCK, Shannon Richard 5 - 5-1
09:00 WRIGHT, Jonathon Charles 5 - 5-1
09:00 WRIGHT, Jonathon Charles 5 - 5-1
09:00 WYNNE, Graham James 5 - 5-1
09:15 BEARD, Daniel Lee 6 - 6-2
09:15 BRENNAN, Paul Anthony 6 - 6-2
09:15 CALYUN, William Douglas 6 - 6-2
09:15 CREAM, Timothy John 6 - 6-2
09:15 DENIET, Melissa Gail 6 - 6-2
09:15 DUTOIT, Elizabeth Ann 6 - 6-2
09:15 GILLESPIE, Dwayne Brent 6 - 6-2
09:15 GRAY, ADAM 6 - 6-2
09:15 GREEN, Sherona Patricia 6 - 6-2
09:15 HAMLETT, Lloyd John 6 - 6-2
09:15 HARVEY, Margaret Jessica 6 - 6-2
09:15 HAYES-GENTLE, Wardurn Marlon Cyril Leslie 6 - 6-2
09:15 HORSBURGH, Markis Laurent 6 - 6-2
09:15 KING, Casey Jane 6 - 6-2
09:15 MARSHALL, Luke 6 - 6-2
09:15 MARSHALL, Russell John 6 - 6-2
09:15 MAY, Thommas William Patrick 6 - 6-2
09:15 MIPPY, Zana Esther 6 - 6-2
09:15 MONGOO, Elvis Patrick 6 - 6-2
09:15 MONGOO, Haile Henry 6 - 6-2
09:15 MONGOO, William Derek 6 - 6-2
09:15 NORMAN, Karl James 6 - 6-2
09:15 RAVEN, Quinn Francis 6 - 6-2
09:15 RUMBLE, Chad George 6 - 6-2
09:15 TAYLOR, Raymond Hartley 6 - 6-2
09:15 WALL, Jason Anthony 6 - 6-4
09:30 FORD, Mark Francis 7 - 7-2
09:30 FORTH, Scott William 7 - 7-2
09:30 HALUWANA, Chandima Michael Robert 7 - 7-2
09:30 JAY, Kayleigh Marie 3 - 3-3
09:30 KEEN, Cody Allan 7 - 7-2
09:30 KNIGHT, JACQUELINE MARIE 7 - 7-2
09:30 MORAN, Michael Francis 3 - 3-4
09:30 MOURISH, Athol 7 - 7-2
09:30 PHILLIPS, Tahnee Rose 7 - 7-2
09:30 URQUHART, Adrian Michael 3 - 3-1
09:30 WATTS, Anthony John 7 - 7-2
09:30 WILSON, LEANNE 2 - 2-1
09:45 GRAY, Gordon Lewis 3 - 3-3
09:45 RAMIREZ VASCO, Juan Fernando 3 - 3-2
09:50 AL KHYON, Mustafa Hassan 4 - 4-4
09:50 WILLIAM, Joseph 4 - 4-4
10:00 AKUHATA, Hiko Ote Rangi Te Kura 7 - 7-2
10:00 ATKINS, Christopher James 7 - 7-2
10:00 BARON, Benjy 7 - 7-2
10:00 BOBRIDGE, Jack Ronald 7 - 7-2
10:00 BOXER, Daniel 7 - 7-2
10:00 BRAACK, NATHAN 7 - 7-2
10:00 CALYUN, Lyall Herbert 7 - 7-2
10:00 CALYUN, Samantha Lee 7 - 7-2
10:00 CAMERON, Hugh 7 - 7-2
10:00 CANOVSKI, MICHAEL 3 - 3-3
10:00 CARLING, Lee 7 - 7-2
10:00 CHESSON, Keith John 7 - 7-2
10:00 COOK, Adam Heath 7 - 7-2
10:00 DALY, Ryan Campbell 2 - 2-1
10:00 DANN, Aaron Troy 7 - 7-2
10:00 DANN, Nathan 7 - 7-2
10:00 DE BAIS, Matthew James 7 - 7-2
10:00 DEL BORRELLO, Michael John 7 - 7-2
10:00 DONEVSKI, Dean 7 - 7-2
10:00 GARAS, Mark Wagdi 7 - 7-2
10:00 GRANT, Michael Joseph 7 - 7-2
10:00 GREENWOOD, Kim Alfred 7 - 7-2
10:00 GRUBELICH, Dragan 7 - 7-2
10:00 GRUBELICH, Dragan 7 - 7-2
10:00 HARDING, James Ryan 5 - 5-4
10:00 HODDELL, Kerryn Janelle Elizabeth 7 - 7-2
10:00 Jackett, Christopher Ian Scott 7 - 7-2
10:00 JACKSON, Therese Angela 7 - 7-2
10:00 JOSEPH, Steward 6 - 6-3
10:00 KENNEDY, Dale Wayne Gary 7 - 7-2
10:00 Kennedy, Ryan Phillip 7 - 7-2
10:00 LYNCH, ADAM RAYMOND 6 - 6-3
10:00 MANEY, Shawn Harley 7 - 7-2
10:00 MARTIN, Norman Lindsey 7 - 7-2
10:00 MARTINO, Paul Morris 7 - 7-2
10:00 MAYNARD, Peter John 3 - 3-1
10:00 MILORDIS, Christopher 3 - 3-1
10:00 MOGRIDGE, Tori James 5 - 5-3
10:00 MONSHIZADA, Abdul Shakour 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Truong Sang 7 - 7-2
10:00 NGUYEN, Van Thang 3 - 3-3
10:00 O'NEILL, Robert William 5 - 5-3
10:00 PATEMAN, Damian Michael 7 - 7-2
10:00 PICKETT, Berryl Dianne Ruth 4 - 4-2
10:00 Raimondi, Salvatore Aaron 5 - 5-3
10:00 RITCHINGS, Darryl Lloyd 5 - 5-4
10:00 ROBINSON, Jayden Lee 7 - 7-2
10:00 SAMPSON, Matthew Michael 7 - 7-2
10:00 SAUTA, Giuseppe Salvatore 2 - 2-1
10:00 SAVAGE, Mark 3 - 3-3
10:00 SCOTT, Caleb Benjamin 7 - 7-2
10:00 SIMMONS, TRACEY 7 - 7-2
10:00 SMART, Andrew Jacob 7 - 7-2
10:00 Smith, Zynan Lesley 7 - 7-2
10:00 STACK, Franklin Thomas 6 - 6-3
10:00 STAYNOR, Andrew Denis 7 - 7-2
10:00 STEERS, Gavin 2 - 2-1
10:00 TE, Raymond 7 - 7-2
10:00 TILBURY, John Robert 7 - 7-2
10:00 TOOMATH, Teegan Louise 7 - 7-2
10:00 TRAYNER, Callum James Alexander 7 - 7-2
10:00 TURNER, Ainsley Dianna 7 - 7-2
10:00 Vargess, Kevin 7 - 7-2
10:00 Vargess, Kevin 7 - 7-2
10:00 VO, Duoc T 5 - 5-4
10:00 Waipuka, Reina Mahuki Te Apatu 7 - 7-2
10:00 WALKER, Luke Antony 5 - 5-4
10:00 WEATHERLEY, Laura Elizabeth 6 - 6-3
10:00 WILTZ, NICOLE 7 - 7-2
10:00 WILTZ, Shirley May 7 - 7-2
10:00 WINMAR, Richard Leigh 7 - 7-2
11:30 ACIL, Eren Melih 5 - 5-1
11:30 FIELD, Jason Daniel 5 - 5-1
11:30 GORDON, Mathew Hiroji 5 - 5-1
11:30 JANSZE, Danielle Maree 5 - 5-1
11:30 YING, Youxuan 5 - 5-1
14:15 GOODWIN, Tahneil Bree 6 - 6-4

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
14:15 Glossop v Maw CIV 333 2017 1 - 1-2
14:15 Kitevski v Clarkin Sheet Metal Pty Ltd CIV 4379 2017 1 - 1-2
Judges Chambers
10:30 Balkin v Chief Executive Officer of the Department of Transport CIVO 6 2018 1 - 1-4
10:30 Czeladka v Jeffery CIV 4101 2017 1 - 1-4
10:30 Gibson v Yundi CIV 1462 2018 1 - 1-4
Judges Special Appointments
11:30 La Mela v Fogliani & Another APP 93 2017 1 - 1-3
11:30 La Mela v Fogliani & Another APP 101 2017 1 - 1-3
Mediation Conference DC
09:30 K & S Freighters Pty Ltd v Mckenzie CIV 681 2016 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Mladenovic v Rymell CIV 2442 2016 1 - Lvl-1
09:30 O'Loughlinv McCallum & Another CIV 947 2016 1 - Lvl-1
09:30 Smith v McCallum & Another CIV 4600 2016 1 - Lvl-1
09:45 Carousel Glass Pty Ltd v Lim CIV 727 2017 1 - Lvl-1
09:45 Kuklinska v Haynes CIV 3387 2017 1 - Lvl-1
09:45 Larder v Stockyard Trading Co. Pty Ltd CIV 207 2018 1 - Lvl-1
09:45 Morison v Wangmo CIV 445 2018 1 - Lvl-1
10:00 Elohim Pty Ltd v Geraldine Nominees Pty Ltd CIV 4325 2017 1 - Lvl-1
10:00 Kaba v Swan Group Pty Ltd CIV 1490 2015 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 Andrade & Anor v Fazio & Ors CIV 2019 2018 1 - 1-2
09:30 Bona v AMP Life Limited CIV 4636 2017 1 - 1-2
09:30 Ibex Commercial Interiors Pty Ltd v Franchise Fusion Pty Ltd CIV 1720 2018 1 - 1-2
09:30 Selfam (WA) Pty Ltd (In Liquidation) v Domoney & Ors CIV 1676 2018 1 - 1-2
09:30 WA FARM PACKING PTY LTD v MCNICOL & Anor CIV 1816 2018 1 - 1-2
09:30 Woodcock v Kersting CIV 1311 2018 1 - 1-2
10:00 AMG REAL ESTATE PTY LTD v O'NEIL & Anor CIV 2183 2018 1 - 1-2
10:00 Cheljar Pty Ltd v Adams Johnston Pty Ltd & Anor CIV 1986 2018 1 - 1-2
10:00 Lang v Falconer CIV 2258 2017 1 - 1-2
10:00 MMD AUSTRALIA PTY LTD v RCR Mining Pty Ltd CIV 1906 2018 1 - 1-2
10:00 SOUTHSEA LOGISTICS PTY LTD v AKUNA MARINE SERVICES PTY LTD & Anor CIV 2175 2018 1 - 1-2
10:00 Woodbrook & Ors v Asta Corporation Pty Ltd & Anor CIV 1436 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Bythorne Contracting Pty Ltd v De Mol CIV 1746 2015 1 - 1-2
Reserved Decision
09:15 Defendi v Szigligeti APP 18 2017 1 - 1-3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 PORTER, Joshua Cassius Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
09:30 KENTON, Peter Steven Court Room 3
09:30 THORNE, Lyall Giles Court Room 3

Civil Listing
Combined Court
09:30 BARRETT v Department of Transport EDL 211 2018 Court Room 3

Alice Springs (NT)
Criminal Listing
10:00 SAYLOR, Thomas Harold Courtroom

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 EADES, Herzel Ross Armadale Court 1
09:00 KULKER, Shaun Mathew Gordon Armadale Court 1
09:30 AKBAR, Ali Armadale Court 2
09:30 ALLAN, Hannah Georgia Armadale Court 2
09:30 ALLEN, Robert Paul Armadale Court 2
09:30 ARAKAZA, Erick Armadale Court 1
09:30 ASPLIN, Amy Louise Armadale Court 1
09:30 ATKINS, Skye Louise Armadale Court 2
09:30 ATKINS, Wayne Robert Armadale Court 2
09:30 AVSAR, Samantha Leigh Armadale Court 2
09:30 BALOIS, Marilyn Armadale Court 2
09:30 BENNELL, Jerome Adam Armadale Court 1
09:30 BERTRAM, Corey Ian Armadale Court 2
09:30 BOLAND, Emma Joy Armadale Court 1
09:30 BOLAND, Jay Erik Armadale Court 2
09:30 BUTLER, Lennard Marcus Armadale Court 2
09:30 BYWATERS, Peter John Armadale Court 2
09:30 CAO, Yuhai Armadale Court 1
09:30 CARRERAS-DODDS, Jordon Campbell Armadale Court 2
09:30 CHADWICK, Robin Whitiora Armadale Court 1
09:30 CHAPMAN, Samantha Lee Armadale Court 1
09:30 CLIFFORD, Kathleen Veronica Armadale Court 2
09:30 COOPER, Allen Ronald Armadale Court 2
09:30 COPE, Russel Armadale Court 2
09:30 Cummins, MICHELLE MARIE Armadale Court 1
09:30 DAVID, Rebekah Phyllis Armadale Court 2
09:30 DE BOER, Gregory James Armadale Court 1
09:30 DELLAVANZA, Lynton John Armadale Court 2
09:30 DICKINSON, Loren Maureen Armadale Court 1
09:30 DOUGLAS, Wharerau Kingi Te Hurinui Armadale Court 1
09:30 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 2
09:30 EADE, Lukas George Armadale Court 2
09:30 EVERITT, Jamie Scott Armadale Court 1
09:30 FABRE-SIMMONDS, Mark Armadale Court 1
09:30 FARKAS, Zoltan Fred Armadale Court 1
09:30 FIMOGNARI, Thomas James Armadale Court 2
09:30 FITCH, Justin Mark Armadale Court 2
09:30 FLEMMING, Jaime Lee Armadale Court 2
09:30 FORREST, Alistair Johnathon Ronald Armadale Court 2
09:30 GALIPO, Brody Dan Armadale Court 2
09:30 GARLETT, DARIAN JULIAN Armadale Court 1
09:30 GEE, Christopher Charles Armadale Court 2
09:30 GIBBONS, Nikita May Armadale Court 1
09:30 GIBBS, Shane Keith Armadale Court 1
09:30 GRACIE, Bree Alice Armadale Court 2
09:30 GREAVES, Jake Raymond Brian Armadale Court 1
09:30 GUPPY, Fiona Margaret Armadale Court 2
09:30 GWILLIAM, Corey Michael Armadale Court 1
09:30 HAIG, Victoria Anne Armadale Court 2
09:30 HAMILTON, Jesse Armadale Court 2
09:30 HAMLET, Bernard Joseph Armadale Court 2
09:30 HANSEN, Daniel Murray Armadale Court 2
09:30 HAYWARD, Michael James Armadale Court 2
09:30 HAYWARD, Piniha Armadale Court 1
09:30 HELMAN, Paul Justin Armadale Court 2
09:30 HENRICK, Ellen Leonora Armadale Court 2
09:30 HIGGINS, Scott Adam Armadale Court 2
09:30 HIKU, Shaye Elijah Te Wairua Armadale Court 2
09:30 HOLMES, Brett David Armadale Court 2
09:30 HOLMES, Tremaine Tumatauenga Armadale Court 2
09:30 HOSSEINI, Davood Armadale Court 1
09:30 HUME, Robert Lionel Armadale Court 2
09:30 HUTA, Colin Cynlee Armadale Court 2
09:30 HUTT, Nathan James Armadale Court 1
09:30 JACKSON, Brooke Caroline Armadale Court 1
09:30 JEFFERY, Donald Wayne Armadale Court 2
09:30 JOHNSON, Aaron Craig Armadale Court 1
09:30 JOHNSON, Angel Lee Armadale Court 1
09:30 JOHNSTON, Tabatha Ann Armadale Court 2
09:30 KENWORTHY, James Neil Armadale Court 1
09:30 KRUSZELNICKI, Kay Louise Armadale Court 2
09:30 LACSON, Doreen Kathleen Sapuyot Armadale Court 2
09:30 LEMMERS, Bianca Sonja Armadale Court 1
09:30 LITTLE, Adrian Herbert Armadale Court 2
09:30 LYON, Brendan Michael Armadale Court 1
09:30 MACHIN, Dennis Bradley Armadale Court 1
09:30 MAMO, Tanya Leanne Armadale Court 1
09:30 MARKS, Andrew Jason Armadale Court 2
09:30 MARTIN, Montel John Armadale Court 2
09:30 MASON, Leteisha Louise Armadale Court 1
09:30 MAZENGARB, Kallan Robert Armadale Court 1
09:30 MCKELL, Daniel Raymond Armadale Court 2
09:30 MCKENNA, Scott Patrick Armadale Court 1
09:30 MEULEMAN, Robert John Armadale Court 1
09:30 MILLER, Milinda Armadale Court 2
09:30 MORRISON, Phillip John Samuel Armadale Court 1
09:30 MUHAMMAD AMIRAL BIN KHALID Armadale Court 2
09:30 MURRELL, Dwayne John Armadale Court 2
09:30 O'REILLY, Karina Ellen Armadale Court 1
09:30 OVENS, Joshua Mark Armadale Court 2
09:30 PAGE, Timothy Michael Armadale Court 2
09:30 PEEL, Emma Lee Armadale Court 1
09:30 PETRUNOFF, George Armadale Court 1
09:30 PICKLES, Jake Armadale Court 2
09:30 PRICE, Ebony Lara Armadale Court 2
09:30 QUARTERMAINE, Peter Alf Armadale Court 1
09:30 QUARTERMAINE, Thomas Kahil Armadale Court 1
09:30 REGO, Jessica Anne Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Jasmine Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Melissa Nicole Armadale Court 1
09:30 ROWLES, Natasha Sophia Armadale Court 2
09:30 RUKA, Wayne Armadale Court 2
09:30 RUTLAND, Stuart Arthur Armadale Court 1
09:30 RYAN, Jordan Karl Armadale Court 1
09:30 SANTHIYAPILLAI, Danish Armadale Court 2
09:30 SEPEDE, Phillip Joseph Armadale Court 1
09:30 Sisson, Julian Peter Armadale Court 2
09:30 SMITH, Michael Armadale Court 1
09:30 STEPHENSON, Jay Phillip Armadale Court 2
09:30 STIRLING, Laura Ruth Armadale Court 1
09:30 SULLIVAN, Daniel Thomas Armadale Court 2
09:30 SWEETMAN, Kyle Brian Armadale Court 1
09:30 TAHA, Abdul Jawad Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, James Robert Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Virginia Mary Ann Armadale Court 1
09:30 THOMAS, Michelle Ann Armadale Court 2
09:30 THORNE, Lisa Maree Armadale Court 1
09:30 TOMASOVICH, Kamm Luke Levi Armadale Court 2
09:30 TRAN, Liem Van Armadale Court 2
09:30 TRAVERS, Blair Jason Armadale Court 1
09:30 UGLE, Felicity Nora Armadale Court 2
09:30 VIDICH, Matthew Anthony Armadale Court 2
09:30 WAKULOK, Benjamin James Armadale Court 1
09:30 WALLAM, Aaron John Armadale Court 1
09:30 WALTON, Natasha Emily Armadale Court 1
09:30 WARD, Julie-Anna Amy Armadale Court 1
09:30 WARNER, Alexander Raymond Armadale Court 2
09:30 WATT, Lawrence Shannon James Armadale Court 2
09:30 WEISSFLOG, Jordan Patrick Armadale Court 2
09:30 WINMAR, Patrick Bevan Armadale Court 2
09:30 WOODS, Wayne Charles Armadale Court 2
09:30 WRIGHT, Christopher Armadale Court 1
09:30 YAKSICH, Sharon Lee Armadale Court 2
09:30 ZHANG, Yuping Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 BANGU, Cainan Court Room 2
09:00 DANN, Brendon Edward Court Room 2
09:00 MULLALEY, TAMICA ANNE Court Room 2
09:00 NOWAK, ELIZABETH Court Room 2
09:00 POLLY, Sarah Court Room 2
09:00 RANGER, Robina Leigh Court Room 2
09:00 ROBERTSON, Lorraine Gail Dorothy Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
09:30 ELLEMENT, David Anthony Court Room 2
10:00 ARENA, NATHAN Court Room 1
10:00 BENNELL, Kassie Alana Court Room 1
10:00 BRADSHAW, Corrie-Anne Kathleen Amy Court Room 1
10:00 CALTSOUNIS, Victor Neil Court Room 1
10:00 ELLIS, Michelle Lea Court Room 1
10:00 HAWKINS, Scott James Court Room 1
10:00 JOHNSON, Benjamin Aisea Court Room 1
10:00 JONES, Tanya Marie Court Room 1
10:00 MALATESTA, Tiana Jane Court Room 1
10:00 MARNEY, KATRINA Court Room 1
10:00 MCDONALD, Jordan Levi Court Room 1
10:00 MCLAUGHLIN, Kyle Jarrod Court Room 1
10:00 MITCHELL, Alexander Thomas Court Room 1
10:00 MUNRO, Luke Charles Court Room 1
10:00 NARRIER, Sheree May Court Room 1
10:00 NOLAN, Brenton Stanley Court Room 1
10:00 PAYNE, STEVEN Court Room 1
10:00 REALE, Kimberley Louise Court Room 1
10:00 ROGERS, Christina Rose Court Room 1
10:00 SMITH, NATHAN Court Room 1
10:00 SPRATT, Charmaine Ann Court Room 1
10:00 TELFER, Ross Richmond Court Room 1
10:00 TRUE, Justin Neil Court Room 1
10:00 WARWICK, Benjamin James Court Room 1
10:00 WESTON, Ronald Kim Court Room 1
10:00 WILLCOCKS, Shaun Edward Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Larry Ronald Court Room 1
10:00 WILLIAMSON, Jason Court Room 1
10:00 WRIGHT, Adam Jed Court Room 1
10:00 WRIGHT, Carl Douglas Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
09:30 WINGO, Walter Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AHMED, Zaheer Hussain 3 - 37
09:00 BENEDETTI, Mark Brian 4 - 41
09:00 BIN KALI, Dylan 3 - 37
09:00 BLANKET, Anthony 3 - 37
09:00 BOL, Mohieldin 4 - 41
09:00 BOOTHEY, Aaron James 4 - 41
09:00 DAO, XUAN 4 - 41
09:00 DENG, Arok John Diing 4 - 41
09:00 FERGUSON, Leeanna Sharon 3 - 37
09:00 FILMER, David Michael 4 - 41
09:00 GIBBS, Robert 4 - 41
09:00 HANSON, Dustin Warren 4 - 41
09:00 HOLLIDAY, MITCHELL 4 - 41
09:00 HOLMES, Patrick 3 - 37
09:00 JOHNSTONE, Christian 3 - 37
09:00 JONES, Fiona Lee 4 - 41
09:00 KELLY, Frederick Lionel 3 - 37
09:00 KER, Joseph David 4 - 41
09:00 KICKETT, Jason Algie 3 - 37
09:00 LI, Zheng 4 - 41
09:00 LOUW, Stephen George 4 - 41
09:00 MEANEY, Paul John 4 - 41
09:00 MOODY, RICHARD 4 - 41
09:00 MOSNA, Martin 4 - 41
09:00 MURPHY-HUGHES, Dylan Francis 4 - 41
09:00 MUSGRAVE, Darcy Lenard 4 - 41
09:00 NGUYEN, Tien Vuong 4 - 41
09:00 PIROMALLI, Adrian 3 - 37
09:00 SCOTT, Kristy Lee 4 - 41
09:00 SMITH, Adrian Joel 3 - 37
09:00 SMITH, Zoe Edwina 3 - 37
09:00 WILMOT, Shaun Kenneth 4 - 41
09:00 WOLTERS, Cameron Frederick 4 - 41
09:00 YOZZI, Justin James 4 - 41
09:00 ZHUANG, Xiaoli 4 - 41
09:30 Bazzo, Tina Michelle 5 - 52
09:30 BRIEN, Ray Wayne Patrick 3 - 32
09:30 CHEESEMAN, Edward Ivan William 3 - 32
09:30 CORBETT, Kaylenne May 3 - 32
09:30 D'AGOSTINO, Roberto 3 - 38
09:30 DZIDUCH, Aaron John 3 - 38
09:30 GREEN, Travis Peter 3 - 38
09:30 HALE, Allan Michael 3 - 32
09:30 HARRIS, Anthony Donald 3 - 38
09:30 HODGSON, Dale Peter 3 - 32
09:30 KOTNOWSKI, Jacek Antonio 3 - 38
09:30 LAURENDI, John 3 - 38
09:30 LIVINGSTONE, Robert Thomas 3 - 38
09:30 MICHAUD, Robert Charles 3 - 31
09:30 RAVEN, Adrian Michael 3 - 32
09:30 SAMMY, Thursley Marie 3 - 38
09:30 SMART, Andrew Jacob 3 - 32
09:30 TURVEY, Teleisha Lee 3 - 38
09:30 UGLE, Ashley Karina 3 - 32
09:30 Vargess, Kevin 3 - 32
09:30 WALKER, Luke Antony 3 - 32
09:30 WARE, Adrian Lee 3 - 32
09:30 WILKINS, Jessie-Anne 3 - 32
09:45 Rennie, Nigel Craig 3 - 32
10:00 300K ENTERPRISES LTD 5 - 53
10:00 ABBOTT, GEOFFREY 5 - 52
10:00 ADUPA-EKWANG, Ocen Harold 5 - 53
10:00 AFTERA, Shougi Sosaly Kafandi 3 - 37
10:00 ALAYDRUS, Zahra 4 - 42
10:00 AMBLER, Ryan Mark 4 - 41
10:00 ARJAY ELECTRICS (WA) PTY LTD 5 - 52
10:00 Athy, John Patrick 5 - 52
10:00 AUSTIN, Cherrie Lee 3 - 37
10:00 AUSTRALASIAN RESOURCES LTD (ACN 008 942 809) 5 - 53
10:00 BECROFT, Brent William 4 - 41
10:00 BENNELL, Chad Ashley 4 - 41
10:00 BETTI, John Frederick Leonard 4 - 41
10:00 BIRNBAUM, Joseph Paul 3 - 37
10:00 BLACK EARTH RESOURCES LIMITED 5 - 53
10:00 BLACKMORE, William John 3 - 37
10:00 Bodney, Kerry Tegan 4 - 41
10:00 BOLAND, Jay Erik 3 - 32
10:00 BORA UZIMA, Micheline 4 - 41
10:00 Borg, Michael Nathan 5 - 52
10:00 BOWRING, Jason 4 - 41
10:00 BRAACK, NATHAN 4 - 41
10:00 BREIS, Bilal 4 - 41
10:00 BROADBENT, Ben 3 - 32
10:00 Buckley, Deanne Lyn 5 - 53
10:00 BYFIELD, Kimberley Renee 4 - 41
10:00 BYFIELD, Sean Robert 4 - 41
10:00 Caratti, Allen Bruce 5 - 53
10:00 Carbone, Brooke Amanda 5 - 53
10:00 CARMODY, RYAN 5 - 52
10:00 CARROLL, Michael Glenn 3 - 32
10:00 CENTRAL ASIA RESOURCES LTD (ACN 113 816 158) 5 - 53
10:00 CHAPPELL, SHAUN 5 - 52
10:00 CHEN, Wei Hsiung 5 - 53
10:00 CHEW, Goh Yue 5 - 53
10:00 CHOL, Sam 4 - 42
10:00 COLLARD, Lance Kenneth 3 - 32
10:00 COLLARD, Leanne Winnifred 4 - 41
10:00 CRAIG, TERRY 5 - 52
10:00 CREMIN, Matthew Sean 5 - 53
10:00 CUNNINGHAM, Jason Paul 4 - 42
10:00 DANIELS, Daniel 4 - 41
10:00 DAVIES, James Stephen 4 - 41
10:00 DAVIES, Lucas Troy 3 - 32
10:00 DE GRACIE, John Phillip 4 - 41
10:00 DE LUCA, Walter 4 - 41
10:00 DI CHIERA, Tommaso 4 - 41
10:00 DICKINSON, Friend Gavin 5 - 53
10:00 DINGA, Jordan Alexander 3 - 37
10:00 DURWARD, Michael Gary 4 - 42
10:00 ELLIOTT, Peter 3 - 37
10:00 EPP EVENTS PTY LTD 5 - 52
10:00 FAHY, Julia Joy 4 - 41
10:00 FALLON, David Robert 5 - 53
10:00 FELSINGER, Darren 4 - 41
10:00 FERGUSON, Lara Elizabeth 5 - 53
10:00 Flavell, Joseph 5 - 52
10:00 FORD, Mark Francis 4 - 41
10:00 GADD, Wayne David 3 - 32
10:00 GARCES ABRAHAM, Michael Anthony 3 - 37
10:00 GARLETT-EXELL, Axel Foley Barry 3 - 32
10:00 GATT, Jacob Corey 4 - 42
10:00 GIOVENCO, Adriana Rosella 4 - 42
10:00 GLUHIC, Ferid 3 - 37
10:00 GODDARD, Nathan John 3 - 32
10:00 GOURLIE, Lynette 4 - 41
10:00 Graham, Judith Mary 5 - 53
10:00 GRAHAM, Samuel James 5 - 53
10:00 GRANT, Michael Joseph 4 - 41
10:00 GRAY, Gordon Lewis 4 - 41
10:00 GREEN, LEE 4 - 41
10:00 GREEN, Ryan Charles 3 - 37
10:00 GRENFELL, Aaron Jayde 3 - 32
10:00 GRISEWOOD, David Christopher 4 - 41
10:00 Grocott, Steele Warwick Charles 5 - 52
10:00 HARRIS, Jacob Rodney 4 - 41
10:00 HAWU, Luvuyo Sibongile Silumko 4 - 41
10:00 HILL, David Patrick 4 - 42
10:00 HILL, Peter Laurence 4 - 41
10:00 HILL, Shamika Tracey Marie 3 - 37
10:00 HINES, Maxwell William 3 - 37
10:00 Hipe, Peter Anthony 5 - 52
10:00 HODDINOTT, SUSAN 5 - 52
10:00 HOLDEN, Simon James 3 - 32
10:00 HUMPHREYS, RICHARD MARTIN 5 - 52
10:00 Huynh, Duoc Huu 5 - 52
10:00 JHATAM, Riyaad 4 - 41
10:00 Jones, Carolin Ann 4 - 41
10:00 JONES, Rose 4 - 42
10:00 JONES, Thomas Martin 5 - 53
10:00 Kapisa, Hollandia Geisslerlin 5 - 53
10:00 KEEN, Cody Allan 4 - 41
10:00 KEKNYEMB, JEAN CLAUDE 5 - 53
10:00 KICKETT, Jason Algie 4 - 42
10:00 KNEZEVICH-SUGG, James Owen 3 - 32
10:00 Knox, David Wayne 5 - 52
10:00 KONCO, Dean Safet 3 - 32
10:00 KUMAR, GOURAV 5 - 53
10:00 KUOL, Peter Deng 3 - 37
10:00 KURRUN, Avadh 3 - 37
10:00 LASHANSKY, ROBERT JAMES 5 - 52
10:00 LATIMER, Robert Steven 4 - 41
10:00 LE ROUX, Siobhan 3 - 37
10:00 LEE, Jett Jungjuen 4 - 42
10:00 Lim, Eng Chung 3 - 32
10:00 M & D SUSPENSION & MECHANICAL REPAIR PTY LTD 5 - 52
10:00 MACKENZIE, Christopher David 4 - 41
10:00 MALHOTRA, KIRTI 5 - 52
10:00 Malik, Awudu 5 - 53
10:00 MANEY, Shawn Harley 4 - 41
10:00 MARRELL, Jacob Paul 3 - 32
10:00 MARTIN, Kelly Lee 4 - 41
10:00 Martin, Niall Edward 5 - 52
10:00 MARZOLI, Danny Lee 3 - 32
10:00 MASIBAKA, Thomas Kolinio 3 - 37
10:00 MASON, Alexander Terence 5 - 52
10:00 MATINI, Bevice Richard 3 - 32
10:00 MCCRYSTAL, Bryan 5 - 52
10:00 MCDONALD, Aidan 4 - 41
10:00 MCDONALD, CAROLYN DAWN 5 - 53
10:00 MCKAY, Adam John Laurence 4 - 41
10:00 MCSHANE, Jason Leon 4 - 41
10:00 MEAD, Audrietta Patricia 3 - 37
10:00 MICHAEL, Christopher Paul 3 - 32
10:00 MILLER, Cheyanne 3 - 37
10:00 MILLER, Cindy May 4 - 41
10:00 Mills, JASIE MICHELLE 5 - 53
10:00 MOGRIDGE, Martika June 4 - 41
10:00 MOHAMAD, Mustafa Fuad 3 - 37
10:00 MOLLOY, Allan 4 - 42
10:00 Morrone, Charles Joseph 5 - 53
10:00 MOUSLEY, Sean William 3 - 37
10:00 MOYLE, MICHELLE 5 - 52
10:00 MUIR-MCMEEKEN, Jonathan Coleman 4 - 41
10:00 NGAMA, Amos 4 - 41
10:00 Nguyen, Duong Van 5 - 52
10:00 NICHOLAS, Bradford Arnold 4 - 41
10:00 NUGAWELA, Patrick Allan 5 - 53
10:00 O'connor, Ronald Graeme 5 - 53
10:00 O'DONNELL, Dylan Christian 3 - 32
10:00 Olson, Ian Peter 5 - 53
10:00 ONSLOW RESOURCES LIMITED 5 - 53
10:00 OSMAN, FARES 4 - 41
10:00 PARFITT, Preston Charles 3 - 32
10:00 PARKES, Michael James 3 - 32
10:00 PEEL, Emma Lee 3 - 37
10:00 PITASSI, Paul Victor 4 - 41
10:00 PIZZINO HOLDINGS PTY LTD 5 - 52
10:00 PONTING, Frederick William 3 - 37
10:00 POPOVICIU, RALUCA 5 - 52
10:00 POPPO PTY LTD 5 - 52
10:00 PUNCH, James John 3 - 32
10:00 QA MANAGEMKENT SERVICES PTY LTD 5 - 53
10:00 RANDALL, Pierce Benjamin 4 - 41
10:00 RAZ MOHAMMAD, Esmat 3 - 37
10:00 SABANOVIC, Edin 4 - 41
10:00 SACCA, Brendan Luke 5 - 53
10:00 SAFARI, Meysam 5 - 53
10:00 SCOTT, Caleb Benjamin 4 - 41
10:00 SCOTT, Joshua Jay 4 - 41
10:00 SHORT, Travis Peter William 4 - 41
10:00 SILULU, Zac Aaron 3 - 37
10:00 SKAINES, Zach Michael Edward 4 - 41
10:00 SKERRITT, ANDREW PAUL 5 - 52
10:00 SLATER, David Craig 4 - 41
10:00 SLOWIAK, Kim Anthony 3 - 32
10:00 SMITH, Amanda Lyla 4 - 41
10:00 SMITH, Kimberlee Jade 4 - 42
10:00 SOFTLEY, Jacob Brant 4 - 42
10:00 TAKI, Ryan Anthony 4 - 41
10:00 TALBOT, Drew Walter 3 - 37
10:00 TALBOT, Michelle Robyn 3 - 37
10:00 TAYLOR, Keisha Marie 3 - 37
10:00 TAYLOR, Robin Gabrielle 4 - 41
10:00 TAYLOR, Victoria Kerryn 3 - 37
10:00 THOMSON, Keegan John 4 - 42
10:00 THOMSON, MACKAY BRENDON 4 - 41
10:00 TRAN, Hung Anh 3 - 32
10:00 TRAYNER, Callum James Alexander 4 - 41
10:00 VINCENT, JULIE LOUISE 5 - 52
10:00 WALSH, Gareth Patrick 3 - 37
10:00 WASS, Aidan Brian 5 - 58
10:00 What's On Group Limited 5 - 53
10:00 Whotune Music Group Limited 5 - 53
10:00 WILKINS, Adrian 3 - 32
10:00 WILLIAMS, Brodie Jeramiah 3 - 32
10:00 WILLIAMS, Marie Edna May 3 - 37
10:00 WILLIAMS, MARK WAYNE 5 - 52
10:00 WINGO, Brenda Rose 3 - 37
10:00 WOODS, Aimee Christine 3 - 37
10:00 WOODS, Anthony Graham 3 - 32
10:00 YATES, Sandra Marie 3 - 37
11:00 BURKE, LAUREN 3 - 35
11:00 FLOYD, Douglas John 3 - 35
11:00 Geng, Zhi 4 - 41
11:00 GRASSO, Jordan Anthony 3 - 35
11:00 KICKETT, Dean Natahaniel 3 - 35
11:00 MERENDA, Shane Frank 3 - 35
11:00 MILLER, Alexander Louis 3 - 35
11:00 PERZYNA, DAYNA 3 - 35
11:00 THOMPSON, Michael Colin 3 - 35
11:00 WESTON, Jayson Charles 3 - 35
14:15 SINCLAIR, David Aaron 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ACCOUNTS CONTROL MANAGEMENT SERVICES PTY LTD v BROUGHTON GCLM 14724 2008 7 - 71
09:30 ACM Group Limited v Daher GCLM 18331 2017 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v ROWLEY GCLM 6183 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LTD v HARPER GCLM 782 2018 7 - 71
09:30 City of Melville v Gray GCLM 10974 2017 7 - 71
09:30 Coetzee v CABLE ROO 9005 2018 7 - 71
09:30 Commissioner for Consumer Protection - Department of Mines, Industry Regulation and Safety v Currie ROO 7576 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v BRETT GCLM 3438 2017 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v COLETTA GCLM 1867 2018 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v FIFIT GCLM 1863 2018 7 - 71
09:30 Credit Corp Services Pty Limited v MACINTYRE GCLM 15507 2017 7 - 71
09:30 Dateline Imports Pty Ltd v Newell ROO 8623 2018 7 - 71
09:30 Emmanuel Catholic College (ABN 73 382 297 575) v Bernard & Anor GCLM 14620 2017 7 - 71
09:30 Guildford Grammer School Inc v Hare & Anor GCLM 18334 2017 7 - 71
09:30 Harvestaire Pty Ltd v McAlpine GCLM 13754 2017 7 - 71
09:30 Kalcom Pty Ltd trading as Dyard Farms v Jessworth Pty Ltd MINOR 14646 2017 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Sauzier GCLM 5974 2018 7 - 71
09:30 LUMEN CHRISTI COLLEGE v DAY & Anor GCLM 22122 2014 7 - 71
09:30 M. & B. Sales Pty Ltd v Cole & Joanna Y Jackson trading as D.I.Y Parquetry & Cork GCLM 3875 2018 7 - 71
09:30 Maguire (WA) Pty Ltd v Flynn GCLM 10557 2017 7 - 71
09:30 Marriott v Passmore GCLM 5704 2017 7 - 71
09:30 Rasuly v Bond GCLM 1016 2018 7 - 71
09:30 Skill Hire WA Pty Ltd v ALCOCK GCLM 8668 2017 7 - 71
09:30 The Owners by Strata Plan 26534 v Alpha Super Co. Pty Ltd (ACN 068 834 515) GCLM 13587 2017 7 - 71
09:30 THREE OCEAN MARITIME PTY LTD the trustee for WA SHIPWRIGHTS UNIT TRUST ABN 66 246 390 123 v Galante MINOR 1048 2018 7 - 71
14:15 Owners of Strata Plan 9223 GCLM 15202 2017 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM GROUP LIMITED v DONALDSON GCLM 54448 2012 9 - 94
09:30 Brown & Anor v Herget - Lansdell RSTN 15354 2016 9 - 94
09:30 Catholic Agricultural College Bindoon v Appleyard GCLM 9171 2016 9 - 94
09:30 Department Of The Attorney General v Gregory GCLM 20441 2013 9 - 94
09:30 GUILDFORD GRAMMAR SCHOOL INC v MUKHERJEE & Anor GCLM 13270 2012 9 - 94
11:00 Coventry Village Pty Ltd atf the Coventry Square Unit Trust v VO GCLM 17719 2015 9 - 94
12:00 NAIDU v GARBER GCLM 8027 2016 9 - 94
14:15 Strzelecki Holdings Pty Ltd v Nghia Huu Nguyen atf Nguyen and Huynh Family Trust GCLM 4698 2018 9 - 94
Gen App/Special Appointments
09:30 Barker & Anor v Forjaz de Brito GEN 9993 2018 9 - 91
09:30 Steven Murphy Electrical Contractors Pty Ltd v Daqui CTC 10098 2018 9 - 91
10:00 Borg v Success Resources CTC 10370 2016 9 - 91
10:00 GADSDEN v SINCLAIR GCLM 2876 2018 9 - 91
10:00 Harris & Ors v DeMol GCLM 15848 2016 9 - 91
10:00 Wilson v Siciliano GCLM 17825 2016 9 - 91
10:00 Zhang & Anor v Xia & Anor GCLM 19043 2017 9 - 91
11:00 Biafra Pty Ltd as trustee for the Nelson Family Trust, t/a Perth FloorStyle v Russell CTC 11427 2017 9 - 91
11:00 GREVILLE v JANSEN GCLM 14740 2012 9 - 91
11:00 MEPANI v Richard MINOR 4956 2018 9 - 91
12:00 Coelmo v Bluechip CNC Machining MINOR 8949 2017 9 - 91
14:15 COMMISSIONER OF MAIN ROADS v Finch GCLM 1907 2017 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Bennett v Siew GCLM 13428 2017 7 - 7.2
10:00 Manor Home Builders Pty Ltd v Foster & Anor GCLM 9723 2015 7 - 7.2
10:30 Deighan v Craig Doncon, Supreme Heating WA MINOR 17559 2017 7 - 7.2
Trial Court
10:00 Kardasz & Anor v Adams RSTN 14275 2017 3 - 31
15:00 Hon v Allwest Drilling Pty Ltd GCLM 277 2014 3 - 31

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 AGUILERA ALVAREZ, Jose Aurelio Court Room 1
09:00 ATHERTON, Brian George Court Room 1
09:00 AXTEN, Harry Joseph Court Room 1
09:00 BAKER, Timothy Clifford Court Room 1
09:00 BATES, Matthew Paul Court Room 1
09:00 BOUFFIER, Joshua Lee Court Room 1
09:00 BROSNAN, Guy James Court Room 1
09:00 CAPELINHA, Kiara Elizabeth Court Room 1
09:00 CARRALL, Richard James Court Room 1
09:00 CHUANG, Cho-Lung Lung Court Room 1
09:00 CLARK, Darren Robert Court Room 1
09:00 DAVIDSON, Rhys Edward Tasman Court Room 1
09:00 DE AGUIAR, Kevin Court Room 1
09:00 DE SOUSA, Joshua Michael Court Room 1
09:00 FASSOM, Clyde Lee Court Room 1
09:00 GIRAUDO, Clinton John Court Room 1
09:00 GONCALVES FERNANDES, Susana Court Room 1
09:00 GOULD, Ian James Court Room 1
09:00 HALSALL, Sarah Elizabeth Court Room 1
09:00 HANNEN, Aedin Anderson Court Room 1
09:00 HART, Rueben James Court Room 1
09:00 HILL, Nikita Rose Court Room 1
09:00 HOWELL, Victor Christopher Ceasar Court Room 1
09:00 HOWELLS, Nathan Trevor Court Room 1
09:00 JACOBS, Dean Leonard Court Room 1
09:00 JAMIESON, Jamie Edward Court Room 1
09:00 KAHUKARE, Michael Vincent Court Room 1
09:00 KARANIKIS, Adam Christopher Court Room 1
09:00 KONCO, Dean Safet Court Room 1
09:00 LOO, Aaron Jayden Court Room 1
09:00 LUKAVECKI, Ivica Court Room 1
09:00 MACALISTER, Douglas Francis Court Room 1
09:00 MAJZOUB, Ahmad Court Room 1
09:00 MCDARBY, Carl Joseph Court Room 1
09:00 MCENTEE, Clinton Charles Court Room 1
09:00 MCGRATH, Lachlan Court Room 1
09:00 MOLINA, David Court Room 1
09:00 MORATO, Francisco Peter Court Room 1
09:00 MORE, Saxon Anthony Ronald Court Room 1
09:00 MURRAY, Troy Adam Court Room 1
09:00 NYARIEL, Garang Mayor Court Room 1
09:00 PRICE, Johnathon Eric Court Room 1
09:00 PTOLOMEY, Peter Maxwell Court Room 1
09:00 ROBSON, Scott Court Room 1
09:00 ROMERO, Wayne Court Room 1
09:00 ROSER, Scott Leslie David Court Room 1
09:00 SARANTOS, Jonathan Stanley Court Room 1
09:00 SCHELTENS, Roger Court Room 1
09:00 SMITH, Michael James Court Room 1
09:00 STAFFA, Denise Kathleen Court Room 1
09:00 STONE, Adam Laurence Court Room 1
09:00 STONE, Keri Ann Court Room 1
09:00 SYMES, Alexander John Court Room 1
09:00 TANNER, Jerome Joseph Court Room 1
09:00 TAYLOR, Belinda Anne Court Room 1
09:00 THOMAS, Nicole Dale Court Room 1
09:00 THOMPSON, Farley Todd Court Room 1
09:00 TURNER, Bryden James Court Room 1
09:00 WEST, Chad Garry Court Room 1
09:00 WHITWORTH, Matt Stanley Court Room 1
09:00 WILKINS, Sean Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Nicole Louise Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Shanika Louise Court Room 1
09:00 WINMAR, Leanne Marie Court Room 1
09:00 YOVICH, Louis Matson Court Room 1
09:00 ZAPPARA, Stephen Lesley Court Room 1
10:00 BRENNAN, Derek Andrew Court Room 2
10:00 ELLIS, Shane Micheal Court Room 2
10:00 KEARING, Mabel Rose Court Room 2
10:00 NICHOLAS, Nathan Bruce Court Room 2
10:00 WOODS, Natasha Jessie Court Room 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Murphy v Department of Transport EDL 1023 2018 Court Room 2
09:30 PICKEN v Department of Transport EDL 1053 2018 Court Room 2
09:30 Van Der Merle v Department of Transport EDL 1029 2018 Court Room 2
09:30 WALSH v Department of Transport EDL 26 2018 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 BERRY v SEARLE & Anor RSTN 1054 2018 Court Room 3
10:00 Hillock Holdings Pty Ltd v Hartley RSTN 807 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v MEDCRAFT RSTN 1038 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v REEVES RSTN 1042 2018 Court Room 3
10:00 HOUSING AUTHORITY v SULLIVAN RSTN 1040 2018 Court Room 3
10:00 Housing Authority v Warrell RSTN 964 2018 Court Room 3
10:00 KELL v PAVLOVIC RSTN 1046 2018 Court Room 3
10:00 MOORE v MILLER RSTN 1056 2018 Court Room 3
10:00 Ong v Hadadi RSTN 899 2018 Court Room 3
10:00 PEARCE & Anor v MURRAY & Anor RSTN 1045 2018 Court Room 3
10:00 WATSON v O'DONNELL RSTN 1033 2018 Court Room 3
10:00 WILLS v MCMAHON RSTN 1057 2018 Court Room 3
11:00 QUAYSIDE MARINAS PTY LTD v ARKIVELD CTC 575 2018 Court Room 3
11:00 Stevenson v Torque Productions Pty Ltd & Anor MINOR 522 2017 Court Room 3
11:00 Western Legal Pty Ltd v Bird GCLM 427 2018 Court Room 3
11:00 Western Legal Pty Ltd v Brown CTC 1740 2017 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 BEARD, Daniel Lee Courtroom 1
09:30 DUTOIT, Elizabeth Ann Courtroom 1
09:30 MARSHALL, Luke Courtroom 1
09:30 MARSHALL, Russell John Courtroom 1
09:30 MCDOUGALL, Ian Walter Courtroom 1
09:30 MCEWAN, Zoe Pearl Mary Courtroom 1
09:30 MERRITT, Darren John Courtroom 1
09:30 RYAN, Kenneth John Courtroom 1
09:30 WILCOCK, Kenneth Victor Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ABDUL SAHIB, Mustafa Courtroom 2
09:30 AL HOUSSAINI, Khazem Courtroom 2
09:30 ALSOP, Ebony Louise Courtroom 2
09:30 AWAN, Git Joseph Courtroom 2
09:30 BEE, Samantha Louise Courtroom 2
09:30 BERRY, Simon Jon Courtroom 2
09:30 Bettson, Craig John Courtroom 2
09:30 BROWN, Natasha Nicole Courtroom 2
09:30 CAMERON, Stacey Jean Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Trent Courtroom 2
09:30 CATHERALL, Skye Nathan Courtroom 2
09:30 COYNE, Lynette Pamela Courtroom 2
09:30 CROCKER, Adam Leigh Courtroom 2
09:30 DAWSON, Daniel Dinesh Courtroom 2
09:30 DODD, Blake Francis Courtroom 2
09:30 FERGUSON, Stephan Wade Courtroom 2
09:30 FOX, Christopher Keith Courtroom 2
09:30 FRECKER, Johnathon Michael Thomas Courtroom 2
09:30 HIGHLEY, Daniel David Courtroom 2
09:30 HONANA, Amber Corrinne Tira Courtroom 2
09:30 HOWARTH, Craig Andrew Courtroom 2
09:30 HULSTON, Brett Andrew Courtroom 2
09:30 INMAN, Peter James Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, Cailin Robin Courtroom 2
09:30 JONES, Simon Peter Courtroom 2
09:30 KEDGLEY, JOSHUA Courtroom 2
09:30 KENT, Christopher Lewis Courtroom 2
09:30 KICKETT, Craig Colin Courtroom 2
09:30 LAWRENCE, Samuel James Courtroom 2
09:30 LINDSEY, Michael Richard Courtroom 2
09:30 LOTT, Adam Michael Courtroom 2
09:30 MARIO, John Wilson Courtroom 2
09:30 MICHAEL, Brendon Aaron Courtroom 2
09:30 MILOSEVIC, Tomislav Courtroom 2
09:30 MILTON, Stephen Thomas Peter Courtroom 2
09:30 NAGY, Daniel Alexander Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Thanh Phong Courtroom 2
09:30 NORTON, Clinton John Courtroom 2
09:30 NYASHANU, Stella Mitchell Courtroom 2
09:30 OWEN, Erica Lesley Courtroom 2
09:30 PALLENTINE, Brenden Courtroom 2
09:30 PASK, Ethan Robert Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Joel Cane Courtroom 2
09:30 PILKINGTON, Albert Gerard Courtroom 2
09:30 POSTANS, Stephanie Tina Courtroom 2
09:30 POWELL, Tanya Lee Courtroom 2
09:30 RATA, Amy Robina Courtroom 2
09:30 RULE, Andrea Lori Courtroom 2
09:30 SEERY, Damien Robert Courtroom 2
09:30 SEYMOUR, Darren Roy Courtroom 2
09:30 SHEEHAN, Jasmine Wilhelmina Courtroom 2
09:30 SHIER, YVONNE Courtroom 2
09:30 STRACHAN, Ian David Courtroom 2
09:30 STUART-SMITH, Jake Courtroom 2
09:30 STURROCK, Holly Roxanne Courtroom 2
09:30 TESTERINK, Roebart Siebe Melusi Courtroom 2
09:30 WILKIE, Stephen Peter Courtroom 2
09:30 WOODS, Donald Gladstone John Courtroom 2
10:00 ACACIO, Roger Courtroom 3
10:00 AHMED, Mubarek Ibrahim Courtroom 3
10:00 ALIER, Aman Kuol Courtroom 3
10:00 ALLEN, Jason William Courtroom 3
10:00 ARNOLD, Mitchell Lee Courtroom 3
10:00 BAIRD, Jayden Tyrel Courtroom 3
10:00 BARONAS, Kristy Lee Courtroom 3
10:00 BAZZANA, Daniel Robert Courtroom 3
10:00 BEST, Peter Campbell Courtroom 3
10:00 BILA, Mul'Dhataa Courtroom 3
10:00 BROGAN, Joshua Alexander Courtroom 3
10:00 BROWN, Krystel Reinetha Courtroom 3
10:00 BUCHANAN, Luke Courtroom 3
10:00 BUKENYA, Serugga Timothy Courtroom 3
10:00 CARMODY-SMITH, Marcus John Junior Courtroom 3
10:00 CHANDLER, Shayden Beau Courtroom 3
10:00 CHIN, Yean Loong Courtroom 3
10:00 CICCHINO, Antonio Courtroom 3
10:00 CORDWELL, Jordan Jaymes Phillip Courtroom 3
10:00 COXALL, Amanda Louise Courtroom 3
10:00 DAVIES, Gary Alan Courtroom 3
10:00 DAVIS, Sandra Joyce Courtroom 3
10:00 DE GRAAF, Michael Alexander Courtroom 3
10:00 DORNEY, Lee William John Courtroom 3
10:00 DUNCAN, Rodney James Courtroom 3
10:00 ELLIOTT, Bryson Thomas Courtroom 3
10:00 ESPOSITO, Luigi Antonio Courtroom 3
10:00 EZBON, Florence Zuruwa Courtroom 3
10:00 FISHER, Lisa Michelle Courtroom 3
10:00 FOALE, Robyn Lee Courtroom 3
10:00 GANNAWAY, Peter Robert Courtroom 3
10:00 GILLY, Ashlea Lisa Courtroom 3
10:00 GORDON, Michael Ashley Courtroom 3
10:00 GRAY, Peter James Courtroom 3
10:00 GREEN, Christopher Patrick Courtroom 3
10:00 GRUNDY, Jay Alexander Courtroom 3
10:00 HAWEA, Michelle Kathleen Courtroom 3
10:00 HEDGE, Steven Tony Courtroom 3
10:00 HILLIARD, Phillip Anthony Courtroom 3
10:00 HILLS, James Kieron Courtroom 3
10:00 HORTON, BENJAMIN Courtroom 3
10:00 JEFFERY, James William Courtroom 3
10:00 JENSEN, Trent Allan Courtroom 3
10:00 JOK, Martha Adhieu Man Courtroom 3
10:00 JUON, Daniel Robert Courtroom 3
10:00 KAMEL, Sherif Courtroom 3
10:00 KARENA, Jade Erena Maraina Kito Courtroom 3
10:00 KENDRICK, Andrew Ross Courtroom 3
10:00 KIN-MAUNG, Ashley Frank Courtroom 3
10:00 KITE, Narita Alison Courtroom 3
10:00 KJELLGREN, Dirk Grant Courtroom 3
10:00 KROMAH, Hawa Courtroom 3
10:00 LAWSON, Toby John Courtroom 3
10:00 LEE, Christopher John Courtroom 3
10:00 LLOYD, Jade-Melissa Courtroom 3
10:00 LYNCH, Matthew James Courtroom 3
10:00 MAKUER GUOT, Akuei Courtroom 3
10:00 MANSELL, Dominic Courtroom 3
10:00 MANUEL, Mark Alexander Courtroom 3
10:00 MAREVIC, Leo Courtroom 3
10:00 MARSDEN, Mitchell Casper Courtroom 3
10:00 MASON, Darryl James Courtroom 3
10:00 MASON, JAMES Courtroom 3
10:00 MCGRATH, Christopher James Courtroom 3
10:00 MCLEAN-BARLOW, Liam Samuel Courtroom 3
10:00 MCQUIGGAN, Connor Dean Glennon Grant Courtroom 3
10:00 NOLIS, Joseph Andrew Courtroom 3
10:00 PARKER, Lisa Marie Courtroom 3
10:00 PEARCE, Delaney Courtroom 3
10:00 PERICH, Tavis John Courtroom 3
10:00 PETERS, Joedisea Tzar Courtroom 3
10:00 PIACHNIARSKI, Jacinta Joy Courtroom 3
10:00 PRESTON, Richard Scott Courtroom 3
10:00 RASANEN, Benjamin Paavo Johannes Courtroom 3
10:00 RILEY, Stella Lillian Courtroom 3
10:00 RINTOUL, Reginald John Courtroom 3
10:00 ROACH, Janice Courtroom 3
10:00 ROBERSON, Beau Garry Courtroom 3
10:00 ROBERTS, Jason Colin Courtroom 3
10:00 SAIDI, Jamil Courtroom 3
10:00 SCALISI, Nunziato Antonio Courtroom 3
10:00 SCHWAGER, Dawn Linda Courtroom 3
10:00 SHAW, Kaiden Joseph Courtroom 3
10:00 SIEGA, Daniel Courtroom 3
10:00 SIMPSON, Trevor John Courtroom 3
10:00 SIMS, Jaimee-Lee Patricia Courtroom 3
10:00 SYLVA, Santana Soul Hone Hirini Merehera Rich Courtroom 3
10:00 TAUTU, Jordan Courtroom 3
10:00 TAYLOR, Deborah Courtroom 3
10:00 TE MOANANUI, Bethany Faye Courtroom 3
10:00 TE WHITU, Natana Maatua Courtroom 3
10:00 THOMAS, John Harry Hartley Courtroom 3
10:00 TORRECILLA, Jarrad Juan Courtroom 3
10:00 UGLE, Wade Clint Courtroom 3
10:00 WALSH, Alana Joyce Courtroom 3
10:00 YONCEVSKI, Bill Courtroom 3

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 SMITH, Shane Kevin Court 3 Magistrates Court
10:00 WEST, Darren Court 3 Magistrates Court
14:00 LOWIN, James Campbell Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
09:30 Castle v Department of Transport EDL 481 2018 Court 3 Magistrates Court
09:30 HAMILTON v Department of Transport EDL 100 2018 Court 3 Magistrates Court
10:00 Bakela Pty Ltd v Franklin MINOR 643 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Bakela Pty Ltd T/A McKenzie McKenzie v Toko MINOR 610 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Brown v Gaskin & Anor RSTN 420 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Peckham v Saruman Holdings Pty Ltd MINOR 33 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Watt v Soko RSTN 318 2018 Court1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BOOMBI, KEITH Court Room 1
09:00 BRUMBY, Leon Beven Court Room 1
09:00 CALLAGHAN, Kimika Louise Court Room 1
09:00 DIGNARI-WARD, Dixon Patrick Court Room 1
09:00 HECTOR, Todd Court Room 1
09:00 HENRY, Robert John Court Room 1
09:00 IRVINE, Damien Scott Court Room 1
09:00 JESSELL, Andrew James Court Room 1
09:00 LITTLE, Johnny Court Room 1
09:00 MALAY, Joan Court Room 1
09:00 MEEHAN, Lorna Court Room 1
09:00 MEEHAN, Samantha Nora Court Room 1
09:00 MILLER, Chavee Court Room 1
09:00 MORLUMBUM, Michael David Court Room 1
09:00 MORTON, Louise Court Room 1
09:00 PATRICK, Rickelle Court Room 1
09:00 SIVEWRIGHT, Wilfred Andrew James Court Room 1
09:00 SKINNER, Ronald William Court Room 1
09:00 SMITH, Lloyd Patrick Court Room 1
09:00 WARD, Dennis Sydney Court Room 1
09:00 WARD, Shannon Anthony Court Room 1
09:00 WHITELAW, Jake Andrew Court Room 1
09:00 WILSON, Matthew Fabian Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Renee Gayle Courtroom 1
09:30 BATY, Nikolai Mcqueen Courtroom 1
09:30 BENNELL, Luke Ilderphones Courtroom 1
09:30 BUCKERIDGE, Clifford Morgan Courtroom 1
09:30 CLIFTON, Melissa Phyllis Courtroom 1
09:30 COCHRANE, Jacob Paul Courtroom 1
09:30 COLLARD, David Thomas Courtroom 1
09:30 CONNOR, Jacqueline Mary Courtroom 1
09:30 CORTEEN, Lisa Anne Courtroom 1
09:30 COX, Jonathon Yong Matthew Courtroom 1
09:30 DARBY, Kylie Frances Courtroom 1
09:30 DELAVALE, Timothy Courtroom 1
09:30 DUMITRESCU, Marta Agi Courtroom 1
09:30 ECCLESTON, Brayden James Courtroom 1
09:30 ELLIS, Jessie Tristan Courtroom 1
09:30 EWEN, David John Courtroom 1
09:30 FERGUSON, Jessica Lee Courtroom 1
09:30 FORWARD, Barry Wayne Courtroom 1
09:30 GURNEY, Shaquille Mirwais Courtroom 1
09:30 HAJI-ALI, Gerald Joseph Courtroom 1
09:30 HALL, Todd Courtroom 1
09:30 HARRINGTON, Matthew James Courtroom 1
09:30 HARRIS, DANIEL Courtroom 1
09:30 HART, Richard William Courtroom 1
09:30 HAYWARD, Brianna Shaye Courtroom 1
09:30 HUNTER, Jassen Mortlock Courtroom 1
09:30 JARVIS, Jason Rueben Courtroom 1
09:30 JOHNSON, Daniel Peter Courtroom 1
09:30 JOSE, Scott Ernest Courtroom 1
09:30 JOYCE, Jonathan Charles Courtroom 1
09:30 KENNEDY, Levi Christopher Courtroom 1
09:30 LINDSAY, Jessie Archibald Courtroom 1
09:30 LINES, Kieran Thomas Phillip Courtroom 1
09:30 MACHADO, Tyson Jonathan Cunha Courtroom 1
09:30 MACPHILOMEY, James Browne Courtroom 1
09:30 MCCANN, Shona Lee Courtroom 1
09:30 MOIR JANSEN, Marie Anne Courtroom 1
09:30 MORGAN, Krystal Jade Courtroom 1
09:30 NINYETT, Clinton James Courtroom 1
09:30 PAHURU, Eric Courtroom 1
09:30 PANAIA, Kirra Lee Courtroom 1
09:30 PARKER, Matthew John Courtroom 2
09:30 PAYNE, Travis Hugh Courtroom 1
09:30 PLACKETT, Kristy Louise Courtroom 1
09:30 POMERY, Natasha Maree Courtroom 1
09:30 PRINCE, Mia Kathleen Courtroom 1
09:30 PRINCE, Mia Kathleen Courtroom 1
09:30 PRITCHARD, Paul Watson Courtroom 1
09:30 PRITCHARD, Paul Watson Courtroom 1
09:30 ROBBINS, Leif Adam Courtroom 1
09:30 RUSSELL, Ricki Craig Courtroom 1
09:30 RYAN, Matthew Benjamin Courtroom 1
09:30 SAVILL, Justin Andrew Courtroom 1
09:30 SCHOLZ, TROY Courtroom 1
09:30 SKILBECK, Chad Michael Courtroom 2
09:30 SOULLIER, Joshua Robert Courtroom 1
09:30 STAPLETON, Jamie Ronald Courtroom 1
09:30 STELMACH, Hayley Marie Courtroom 1
09:30 TUCKEY, Darrel Phillip Courtroom 1
09:30 UNKOVICH, Billy Roy Courtroom 1
09:30 VINCENT, Ashley Charles Courtroom 1
09:30 VIZZARI, Tommaso Courtroom 1
09:30 WALSH, Matthew Zacharia Courtroom 1
09:30 WORTH, Gavin Brett Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 SCOTT v Department of Transport EDL 739 2018 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 ALISON, Elizabeth Ann Courtroom 1
09:00 ALLEN, Jason John Courtroom 1
09:00 ASTONE, Phillip Frances Courtroom 1
09:00 BARTON, PHILLIP Courtroom 1
09:00 BISHOP, Daselle Moana Courtroom 1
09:00 BLURTON, James Ambrose Courtroom 1
09:00 BRANDIS, Barry John Courtroom 1
09:00 BRENNER, Stephen David Courtroom 1
09:00 BRYCE, Aaron John Courtroom 1
09:00 BYRNE, Callan Antony Courtroom 1
09:00 CARRUTHERS, Geoffrey William Courtroom 1
09:00 CASEY, Ashleigh Jayne Courtroom 1
09:00 CHOR, Stephen Kok Sing Courtroom 1
09:00 CILLI, Neil Lawrence Courtroom 1
09:00 CLAPPINSON, Graeme John Courtroom 1
09:00 CLARK, Kelly Maree Antonia Courtroom 1
09:00 COCKS, David Matthew Courtroom 1
09:00 COPPING, Samantha Claire Courtroom 1
09:00 CORNEY, Michelle Lee Courtroom 1
09:00 CROSS, Eric Gregory Russell Courtroom 1
09:00 CROSS, Garry Kevin Courtroom 1
09:00 DE LACY, Steven John Courtroom 1
09:00 DICKER, Nathan Thomas Courtroom 1
09:00 DUFF, Jeremy William Courtroom 1
09:00 GARLETT, RHIANNON Courtroom 1
09:00 GARLETT, Robert Thomas Courtroom 1
09:00 GRAHAM, Sam Bradley Courtroom 1
09:00 HILL, Waylen Michael Courtroom 1
09:00 HOLST-O'DONNELL, Jade Ann Courtroom 1
09:00 HUMES, CHERYLENE Courtroom 1
09:00 ILTON, William Craig Courtroom 1
09:00 KAHSAY, Abraham Courtroom 1
09:00 KICKETT, Felicity Jane Courtroom 1
09:00 KICKETT, Tiffany Lee Courtroom 1
09:00 KINNANE, Jaxon Charles Courtroom 1
09:00 KOLAY, Tristan Julian Courtroom 1
09:00 LLOYD, HARLEY Courtroom 1
09:00 LUBICZ, Sharyn Narelle Courtroom 1
09:00 Lyndon, Gerald Courtroom 1
09:00 MACK, Christopher James Courtroom 1
09:00 MARSHALL, Warren Sydney John Courtroom 1
09:00 MARTIN, Melissa Betty Courtroom 1
09:00 MCWILLIAM, Jack Courtroom 1
09:00 MILLS, Craig Douglas Courtroom 1
09:00 MOHAMED, Ibrahim Ahmed Courtroom 1
09:00 MULLARKEY, Josephine Amelia Nata Courtroom 1
09:00 NELSON, Kyle William Courtroom 1
09:00 NGUYEN, An Ngoc Courtroom 1
09:00 NOLAN, Isaac Courtroom 1
09:00 OKWIR, Brian Courtroom 1
09:00 PARFITT, Anna Marie Courtroom 1
09:00 PICKETT, Bevon Dewayne Courtroom 1
09:00 PROSSER, Clinton Joseph Courtroom 1
09:00 PROSSER, Robyn Frances Courtroom 1
09:00 RAVLICH, Mark Paul Courtroom 1
09:00 READ, Cody Joseph Courtroom 1
09:00 ROBERTS, David Charles Courtroom 1
09:00 ROPER, Jamie Alexander Courtroom 1
09:00 RUSH, Hayden Charles Courtroom 1
09:00 RYAN, Michael John Courtroom 1
09:00 SESAR, Darren Charles Courtroom 1
09:00 SINGLETON, Lucas John Courtroom 1
09:00 SMART, Ashlee Muriel Courtroom 1
09:00 SMITH, Jarod Graham Courtroom 1
09:00 STREET, Ryan Arthur Courtroom 1
09:00 TALBOT, Logan Courtroom 1
09:00 TAYLOR, Rachael Lee Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Dean Jay Courtroom 1
09:00 THORNE, Wesley Harvey Courtroom 1
09:00 VOGELS, Babette Trina Courtroom 1
09:00 WALL, Beau Mitchell Courtroom 1
09:00 WALLACE, Terri Lee Courtroom 1
09:00 WALLEY, Jarrad Courtroom 1
09:00 WILLIAM, Joseph Courtroom 1
09:00 WINMAR, Patrick Bevan Junior Courtroom 1
09:00 YAPPO, Jennifer Edith Courtroom 1
09:00 YARRAN, Jemima Rae Yurleen Courtroom 1
09:00 YOKOJU, Johanna Courtroom 1
09:30 GANDINI, Phillip George Courtroom 2
09:30 HAYDEN, Grace Moon Courtroom 2
09:30 LEWIS, Trevor Andrew Courtroom 2
09:30 MCGREGOR, James Leo Courtroom 2

Civil Listing
Court 2
09:00 WOLLENBERG v Department of Transport EDL 1521 2018 Courtroom 2

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:00 MCDONALD, Kenneth Alfred James Courtroom 2
09:30 ARMSON-LLOYD, Tyler Courtroom 2
09:30 ASCOUGH, Jamie Andrew Courtroom 2
09:30 BEETON, Nathan Blair Courtroom 2
09:30 BELL, Brenda Lee Courtroom 2
09:30 BELLOTTI, Rex Martin Courtroom 2
09:30 BRENNAN, Fredrick Thomas Courtroom 2
09:30 BRENTON, Anthony Philip Courtroom 2
09:30 BROADBENT, Ben Courtroom 2
09:30 BROCKMAN, Tiegan Marie Courtroom 2
09:30 BULLOCK, Sian Marie Courtroom 2
09:30 Carter, Bret Anthony Courtroom 2
09:30 CLAUSEN, Paul David Courtroom 2
09:30 Corbitt, Tania Courtroom 2
09:30 COYLE, MALCOLM Courtroom 2
09:30 DEMIR, Nebojsa Courtroom 2
09:30 DYER, Sharon Denise Courtroom 2
09:30 EDMONDS, Rasselle Harata Courtroom 2
09:30 FRANCIS, Travis Peter Courtroom 2
09:30 FRASER, Michelle Courtroom 2
09:30 FYFFE, Beau Andrew James Courtroom 2
09:30 GHILARDI, Dylan Edward Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 GREENOUGH, Melarnie Ann Courtroom 2
09:30 GRIMES, Robert Gordon William Courtroom 2
09:30 GURNEY, Shaquille Mirwais Courtroom 2
09:30 HARDY, Jared Phillip Courtroom 2
09:30 HART, Vincent Courtroom 2
09:30 HILLYER, Tannika Marree Courtroom 2
09:30 HODDER, Brayden Allen Courtroom 2
09:30 JACKSON, Rebecca Jayne Courtroom 2
09:30 LA TORRE MORANTE, Aranxa Steffani Courtroom 2
09:30 LANGLEY, Luke Garry Courtroom 2
09:30 LEILUA, Elijah Aoto'A John Courtroom 2
09:30 LEWIS, Lawrence Alan Courtroom 2
09:30 MADRUGA, Angela Emilia Courtroom 2
09:30 MCLAUGHLIN, Daniel John Francis Courtroom 2
09:30 MCNOON, Mysti Tia Courtroom 2
09:30 MILLAR, Adam David Courtroom 2
09:30 NATTRASS, Martyn John Courtroom 2
09:30 NINYETTE, Jarrod Anthony Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Anthony Keith Courtroom 2
09:30 PANTING, Brett Christopher Courtroom 2
09:30 PARKER, Timothy Adam Courtroom 2
09:30 PEARCE, Michael Stirling Courtroom 2
09:30 PEARCE, Rachel Lea Courtroom 2
09:30 PEKAMA, Jacob Courtroom 2
09:30 PERCY, Emma-Jay Courtroom 2
09:30 REBBECK, Joanne Courtroom 2
09:30 REID, Adam Charles Courtroom 2
09:30 ROBB, Jessica M Courtroom 2
09:30 ROEBUCK, CHAD Courtroom 2
09:30 SCARROTT, Trevor Michael Gary Courtroom 2
09:30 Sgroi, Santo Courtroom 1
09:30 SODEN, Ross Elliott Courtroom 2
09:30 STEVENS, Alisha Jane Courtroom 2
09:30 STEVENS, Christopher Colin Courtroom 2
09:30 THOMAS, Kyle Mark Courtroom 2
09:30 TREGO, Papamama Junior Courtroom 2
09:30 TURNER, Kelly Lee Jane Courtroom 2
09:30 TURTLE, Brian William John Courtroom 2
09:30 WAINWRIGHT, Colin Raymond Courtroom 2
09:30 WHITEAKER, Stephen Robert Courtroom 2
09:30 WILMOTT, Luke Damian Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 MARKS, Benjamin John Courtroom 1
09:30 LEWIS, Benedict Saviour Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 2 2018 Court Room 3

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 13 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 14 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 13 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 15 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 16 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 17 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 18 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 19 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 20 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 3 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 7 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 251 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 252 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 253 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 254 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 370 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 449 2018 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 382 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 383 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 384 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 385 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 3071 2008 Court 5
09:02 Not Published PC 37 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 38 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 25 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 72 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 442 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 114 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 146 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 481 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 482 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 483 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 484 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 485 2018 Court 5
09:03 Not Published PC 116 2018 Court 5
14:15 Not Published PC 536 2016 Court 1
14:15 Not Published PC 537 2016 Court 1
14:15 Not Published PC 538 2016 Court 1
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:30 Not Published PC 10 2015 Court 5
P and C Trial
10:00 Not Published PC 453 2014 Court 5
10:00 Not Published PC 454 2014 Court 5
10:00 Not Published PC 455 2014 Court 5
10:00 Not Published PC 456 2014 Court 5
10:00 Not Published PC 457 2014 Court 5
10:00 Not Published PC 397 2017 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 15 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 16 2018 Court1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 11 2014 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 11 2015 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 15 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 16 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 17 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 18 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 4 2018 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 5 2018 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
10:00 Elegant Resources Pty Ltd & Anor v The Owners of WestEnd Strata Plan 63667 CC 466 2018 4 - 4
CC Hearing
10:00 Brookes v Adkin CC 801 2018 3 - 8
10:00 Brookes v Adkin CC 1441 2017 3 - 8
CC Mediation
10:00 Lefroy v Valuer General DR 231 2017 1 - 7
Class 1 Planning List
10:00 John Kinnear & Associates v Western Australian Planning Commission DR 136 2018 2 - 3
11:00 O'Byrne & Anor v City of Armadale DR 189 2018 2 - 3
12:00 Rangeland Red Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 188 2018 2 - 3
15:00 Hu v City of Wanneroo DR 186 2018 2 - 3
Deputy President's List
09:30 Stanley & Anor v Western Australian Planning Commission DR 312 2017 2 - 6
10:00 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 84 2017 2 - 6
10:00 The Owners of Survey Strata Plan SP45225 v Western Australian Planning Commission DR 85 2017 2 - 6
10:30 West Australian Shalom Group Inc v City of Swan DR 299 2015 2 - 6
11:00 Bigdeal Investments Pty Ltd v Metro West Joint Development Assessment Panel DR 187 2018 2 - 6
DR Mediation
14:00 City of Swan v Minniti & Ors DR 367 2017 2 - 11
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 1977 2018 3 - 4
10:00 Not Published GAA 1988 2018 5 - 2
10:00 Not Published MHA 6 2018 1 - 6
11:00 Not Published GAA 2180 2018 3 - 4
11:00 Not Published GAA 1956 2018 5 - 2
12:00 Not Published GAA 2430 2017 3 - 4
12:00 Not Published GAA 2434 2017 3 - 4
12:00 Not Published GAA 1863 2018 5 - 2
14:00 Not Published GAA 1714 2018 3 - 4
14:00 Not Published GAA 2328 2018 5 - 2
VR Mediation
10:00 Teacher Registration Board of Western Australia v Bellantone VR 66 2018 2 - 11
10:00 Teacher Registration Board of Western Australia v Bellantone VR 81 2018 2 - 11

Back to Top