Today's Court Listings

The daily court lists for: 20 July 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Ceremonial
16:30 Farewell to the Honourable Chief Justice Martin CE 1 1900 4 - 42
Civil Trial
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v LMS Holdings Pty Ltd CIV 1652 2011 3 - 35
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v Saraceni CIV 1596 2011 3 - 35
10:00 Commonwealth Bank of Australia Limited v Tokyo City Pty Ltd CIV 1651 2011 3 - 35
10:00 Hughes v Commonwealth Bank of Australia Ltd COR 77 2014 3 - 35
10:00 Westgem Investments Pty Ltd & Ors v Commonwealth Bank of Australia Ltd & Ors CIV 2722 2012 3 - 35
10:30 Adams & Ors v Campbell CIV 1239 2016 4 - 43
10:30 Adams & Ors v Electricity Networks Corporation & Ors CIV 1445 2016 4 - 43
10:30 Herridge & Ors v Electricity Networks Corporation & Anor CIV 2259 2015 4 - 43
10:30 Powell & Ors v Electricity Networks Corporation & Ors CIV 1841 2016 4 - 43
CPCA Applications
09:15 Atkinson v The State of Western Australia CPCA 21 2016 6 - 607
09:15 Sabek v The State of Western Australia CPCA 57 2007 6 - 607
09:15 The Director of Public Prosecutions for Western Australia v Sokmas CPCA 13 2011 6 - 607
Judges Special Appointment
10:00 Bio-Organics Pty Ltd & Ors v The Chief Executive Officer, Department of Water and Environment Regulation CIV 1046 2018 3 - 36
Judgment SC
10:30 Hemmett v Market Direct Group Pty Ltd CIV 1222 2018 6 - 607
Masters Special Appointment
00:00 Deputy Commissioner of Taxation v Starbrake Holdings Pty Ltd CIV 1043 2018 9 - 907
Registrars Special Appointment
09:00 Jones & Anor COR 21 2018 9 - 906
09:45 Baptist v CSR Limited & Anor CIV 1563 2018 8 - 803
14:15 Zadow v Davies CIV 2690 2016 7 - 703

Supreme Court Building
Criminal Listing
10:00 CHOKOLICH, Steven John Court No. 2
10:00 NARKLE, Brendan Lucas Court No. 3
10:00 WEGLEWSKI, Lech Ewaryst Court No. 6

Civil Listing
Appeal - Single Judge
09:30 Ayre v Police Department of WA SJA 1050 2014 Court No. 7
09:30 Ayre v Police Department of WA SJA 1063 2014 Court No. 7



District Court
Central Law Courts
Criminal Listing
11:00 JACKMAN, Joshua Thomas Kenneth 3 - 35

No Civil Listing for Today.

District Court Building
Criminal Listing
09:00 BOWEN, Mary 7 - 7-1
09:00 BROWN, SINJIN JAMES 7 - 7-1
09:00 CARR, Michael John 7 - 7-1
09:00 CARVELL, AMY 7 - 7-1
09:00 COGHLAN, Shaelene Biancia 7 - 7-1
09:00 CORPUS-SMITH, Jaden Ashley 7 - 7-1
09:00 CURLEY, Kenneth Raymond 7 - 7-1
09:00 DALLACHY, Ronald Charles 7 - 7-1
09:00 DEKENS, Robert William Patrick 7 - 7-1
09:00 DIXON, James Richard 7 - 7-1
09:00 DODD, Blake Francis 7 - 7-1
09:00 DUNN, Jack Symon 7 - 7-1
09:00 FORREST-YARRAN, Antionne Thomas 7 - 7-1
09:00 FULLGRABE, Guy Stephen 7 - 7-1
09:00 GARLETT, Rhys Holman 7 - 7-1
09:00 GOULD, Daniel James 7 - 7-1
09:00 GULLOTTI, Jessica Nunziata Tindara 7 - 7-1
09:00 HANSEN, Robin Denis 7 - 7-1
09:00 HORNE, Roland 7 - 7-1
09:00 HOSSACK, Greg John 7 - 7-1
09:00 HUGHES, Jason Robert 7 - 7-1
09:00 HUMPHREYS, Daniel Stanley 7 - 7-1
09:00 IACUS, BRUNO 7 - 7-1
09:00 JACKMAN, Joshua Thomas Kenneth 7 - 7-1
09:00 JOHNSTON, BROCK 7 - 7-1
09:00 JOYCE, Grant Edward 7 - 7-1
09:00 KARMELIC, IRENA 7 - 7-1
09:00 LANDUYT, JACQUES JOSEPH HYPPOLIET 7 - 7-1
09:00 LEA-ANA, Jovahn Samuel 7 - 7-1
09:00 LITCHFIELD, Mark Emlyn 7 - 7-1
09:00 LITTLE, Bryan Gregory 7 - 7-1
09:00 MCDONOUGH-MELLOWS, Michael 7 - 7-1
09:00 MULLALEY, TAMICA ANNE 7 - 7-1
09:00 NELSON, Kaydon Lee 7 - 7-1
09:00 NICHOLSON, Johnathan Reiner 7 - 7-1
09:00 NORDSTRAND, Damon Willam 7 - 7-1
09:00 OZTURK, Aydin 7 - 7-1
09:00 PARKER, Steven James 7 - 7-1
09:00 PATTON, Brett Andrew 7 - 7-1
09:00 PEARCE, Paul David 7 - 7-1
09:00 PHAM, Luyen Van 7 - 7-1
09:00 PIKE, Melissa Jacqueline 7 - 7-1
09:00 RAINE, Morgarn 7 - 7-1
09:00 SAVILL, Jordan 7 - 7-1
09:00 SCHWAB, Matthew Rodney 7 - 7-1
09:00 SHACKLETON, David Keith 7 - 7-1
09:00 SINGH, Patryk Kamal 7 - 7-1
09:00 SOMERVILLE, David John 7 - 7-1
09:00 STEWART, Ericka Louise 7 - 7-1
09:00 TO, Chun Man 7 - 7-1
09:00 TONG, Melanie Jane 7 - 7-1
09:00 TOWNSEND, KRISTEN 7 - 7-1
09:00 VELLACOTT, Ricky Shane 7 - 7-1
09:00 WADE, Anson Raudie 7 - 7-1
09:00 WANG, Shan Shan 7 - 7-1
09:00 XU, Chunsong 7 - 7-1
09:15 DEBONO, Jamie Charles 3 - 3-3
09:15 RICHARDS, Summer Robin 6 - 6-3
09:15 RUSSO-BATTAGLIOLO, Roberto 5 - 5-2
09:30 ALMAN, Donald Keith 4 - 4-3
09:30 Andrews, Johanan Jacob Peter 5 - 5-1
09:30 BROPHO, Brodie Travis 4 - 4-1
09:30 CARR, Anne Marie 7 - 7-2
09:30 MARRELL, Jacob Paul 7 - 7-2
09:30 MITHEN, Allan John 7 - 7-2
09:30 PASCOV, Emma-Lee 7 - 7-2
09:30 PETERSON, Jakeb Ty 7 - 7-2
09:30 PRESCOTT, Daniel Clive 5 - 5-1
09:30 RAYNER, Christopher George 7 - 7-2
09:30 RODRIGUES, Mark John 7 - 7-2
09:30 SAMPI, Trevor Malcolm 6 - 6-4
09:30 TAYLOR, Mathew David 6 - 6-4
09:30 Tumaialu, Uepa 5 - 5-1
10:00 ACTON, Harley Chance 7 - 7-2
10:00 ARNUP, Cameron Paul 7 - 7-2
10:00 ATHERTON, Eren Emir 7 - 7-2
10:00 ATKINS, Christopher James 7 - 7-2
10:00 BANNER, Wayne Martyn 7 - 7-2
10:00 BEEDLES, Teahamuera Hoani 4 - 4-1
10:00 BENFIELD, Katelyn Lillian 7 - 7-2
10:00 BOLAND, Jay Erik 5 - 5-4
10:00 BRICE, Jaymi Paul 7 - 7-2
10:00 CALVERT, Scott Douglas Rolf 7 - 7-2
10:00 Camarda, Fedele Antonio 7 - 7-2
10:00 Campbell, Peta-Maree Kader 6 - 6-2
10:00 CLARKE, Travis Leith 6 - 6-3
10:00 COOK, Adam Heath 7 - 7-2
10:00 DEL BORRELLO, Michael John 7 - 7-2
10:00 DONEVSKI, Dean 7 - 7-2
10:00 DRISCOLL, Martin Clive Alexander 7 - 7-2
10:00 FULLERTON, CHRISTOPHER RICHARD 7 - 7-2
10:00 GARNETT, Scott Robert 7 - 7-2
10:00 GIDGUP, Carlos Roberto 7 - 7-2
10:00 GILLAM, John Michael 7 - 7-2
10:00 HAMLETT, Lloyd John 7 - 7-2
10:00 HARRISON, Khyll Darrell 7 - 7-2
10:00 HOLLAND, Chad Kenneth 7 - 7-2
10:00 HOLMES, Robert James 7 - 7-2
10:00 HORSFALL, Zachary Robert Thomas 7 - 7-2
10:00 HUYNH, Ken 7 - 7-2
10:00 JANSZ, Owen Mark 6 - 6-2
10:00 KATOVIC, Mirko 7 - 7-2
10:00 KAYA, Ramazan 7 - 7-2
10:00 KELLY, Kevin Francis 7 - 7-2
10:00 KNIGHT, Luke Henin 7 - 7-2
10:00 KYLES, Denis George 7 - 7-2
10:00 LITTLE, Arron Lee 6 - 6-1
10:00 MAHOOD, TOLLIE 7 - 7-2
10:00 MANOLAS, Jordan Tory Sam 7 - 7-2
10:00 MANOLAS, Tom 4 - 4-1
10:00 MCCORMACK, Heather Mary 6 - 6-1
10:00 MCGIBBON-BOWD, Joshua Joseph 7 - 7-2
10:00 MCIVER, Samuel Joseph 7 - 7-2
10:00 MCIVER, Samuel Joseph 7 - 7-2
10:00 MULLIGAN, Sarah Jane 7 - 7-2
10:00 MURRAY, JAMES 7 - 7-2
10:00 MURRAY-CHAPLIN, Shontele Joyce 7 - 7-2
10:00 NAARSTIG, Antonius Johannas 7 - 7-2
10:00 OEHLERS, Steven Jon 4 - 4-1
10:00 ORD, Janine Michelle 6 - 6-1
10:00 OSMAN, FARES 7 - 7-2
10:00 PATERSON, Matthew John 5 - 5-4
10:00 PENNY, Damain 7 - 7-2
10:00 PHILLIPS, Raechel Jean 6 - 6-2
10:00 RANKIN, Michael Campbell 7 - 7-2
10:00 REEVES, JAKE 7 - 7-2
10:00 RILEY, William Errol 5 - 5-2
10:00 RUSSELL, Adrian Robert 7 - 7-2
10:00 SAMPSON, Dale Clifford 7 - 7-2
10:00 SAMPSON, Tyron James 7 - 7-2
10:00 TAHA, Matthew James Ranui 7 - 7-2
10:00 TAHAMI, Seyed Younes 3 - 3-2
10:00 TE, Raymond 7 - 7-2
10:00 THORN, Hayden Gary 4 - 4-1
10:00 TRENT, Cameron Lyle 6 - 6-2
10:00 Vargess, Kevin 7 - 7-2
10:00 VILLA, Luke Mathew 7 - 7-2
10:00 WALLEY, Cohen Tremayne 7 - 7-2
10:00 WARD, Shannon Anthony 7 - 7-2
10:00 WILLIAMS, BRENT 6 - 6-1
10:00 WINTER, Demi-Lee Kathleen 7 - 7-2
10:00 WRIGHT, Sean Jamieson 7 - 7-2
11:00 FYFFE, Beau Andrew James 3 - 3-1
11:00 LEASK, Melanie Jane 4 - 4-3
11:30 DALY, Scott Malcom 7 - 7-1
11:30 Hines, Maxwell William 7 - 7-1
12:30 DAVIES, Luke Jefferson 3 - 3-1

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Zerjavic v Chevron Australia Pty Ltd CIV 680 2017 1 - 1-3
Directions (2005 Rules)
14:15 Burgoyne v Peters CIVO 86 2018 1 - 1-2
14:15 Hall v Mahon & Another CIV 1453 2016 1 - 1-2
14:15 Lane v Goyder CIV 838 2018 1 - 1-2
14:15 Phillips v Child & Adolescent Health Service CIV 3068 2011 1 - 1-2
Judges Chambers
10:30 Grewal v The Owners of 918 Hay Street Perth Strata Plan 40672 CIVO 82 2018 6 - 6-4
10:30 Pettit v Evolution Mining Ltd CIV 1816 2016 6 - 6-4
Judges Special Appointments
11:30 Clifford & Another v Rumsley CIV 4 2017 6 - 6-4
Mediation Conference DC
09:30 Wenco Pty Ltd v Rubbertec WA Pty Ltd & Another CIV 299 2018 1 - 101
14:15 Gable v Australia Health Practitioner Regulation Agency AHPRA Mr. Michael Gorton AM, Offices & Another CIV 1919 2018 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Brown v Laing O'Rourke Australia CIV 181 2016 1 - Lvl-1
10:00 Demiris v Insurance Commission of Western Australia CIV 2129 2017 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
09:30 CDI Group Pty Ltd & Another v Patterson CIV 4522 2017 1 - 1-2
09:30 Papaelias & Another v Woods & Others CIV 1463 2018 1 - 1-2
09:30 Sell Lease Property Pty Ltd v Nylander CIV 1254 2018 1 - 1-2
09:30 Williams v Andrews & Others CIV 1281 2018 1 - 1-2
10:00 Sharman Nominees Pty Ltd v Lancaster CIV 1135 2018 1 - 1-2
10:00 Western Plant Hire (WA) Pty Ltd v Silverthorne & Another CIV 1470 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Deputy Commissioner of Taxation v Redding CIV 3853 2017 1 - 1-2
Reserved Decision
14:15 Knell & Another v Harris & Others CIV 3385 2013 6 - 6-2

Kalgoorlie Courthouse
Criminal Listing
09:30 MADANCA, Erika Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
Criminal Listing
09:30 EDWARD, Byron Brodee Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
Criminal Listing
09:30 JONES, Eileen Grace Court Room 3
09:30 WYNNE, Francina Maria Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
Criminal Listing
09:00 MARINELLI, Joshua Armadale Court 1
09:30 ABRAHAM, Bradley John Armadale Court 1
09:30 AGOSTINELLI, Mathew Armadale Court 1
09:30 AL KHAFAJI, Jihad Al Armadale Court 1
09:30 AL-FAHAD, Amani Salem Armadale Court 2
09:30 ANDERSON, Luke David Armadale Court 2
09:30 AVSAR, Samantha Leigh Armadale Court 2
09:30 BAILLIE, ROBBY-JOE Armadale Court 1
09:30 BEAMAN, Brenton Gregory Armadale Court 1
09:30 BENNELL, David Luke Armadale Court 1
09:30 BOLAND, Jay Erik Armadale Court 1
09:30 BOOTH, Martin Simon Paul Armadale Court 2
09:30 BOWMAN, Joel Anthony Armadale Court 1
09:30 BRADEY, Shane Renata Armadale Court 2
09:30 BROOKS, Samantha Peta Armadale Court 1
09:30 BROPHO, Jeffery James Armadale Court 1
09:30 BROPHO, Timothy Armadale Court 2
09:30 BROWN, Shain William Armadale Court 2
09:30 BURFORD, Lucas Bradley Armadale Court 1
09:30 BURRIDGE, Brooke Lynette Armadale Court 2
09:30 CAIN, David George Armadale Court 1
09:30 CHARLETON, Karl William Armadale Court 2
09:30 CHATFIELD, David Gary Armadale Court 2
09:30 CLARK, Dwain Alan Armadale Court 2
09:30 CLEAL, Brock Melville Athol Armadale Court 1
09:30 Cole, Jacinta Lee Armadale Court 2
09:30 COLLINS, Brett Ross Armadale Court 1
09:30 COOPER, Kurtis Mark James Armadale Court 2
09:30 CROFTS, Mark Ashley Armadale Court 1
09:30 CUNNINGHAM, Khy Dane Armadale Court 2
09:30 DAVIES, David Gareth Armadale Court 1
09:30 DAVIES, SAMANTHA Armadale Court 1
09:30 DENCH, Wade Brendan Armadale Court 1
09:30 DICKINSON, Loren Maureen Armadale Court 2
09:30 DINAH, Chantelle Marie Armadale Court 2
09:30 DODDING, Kendall Stuart Armadale Court 2
09:30 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 2
09:30 EDGAR, Andrew Wade Armadale Court 2
09:30 EDGILL, Cecil John Armadale Court 2
09:30 ELDOUMA, Mugahed Adam Armadale Court 2
09:30 EVANS, Darrell John Armadale Court 2
09:30 FERGUSON, Lara Elizabeth Armadale Court 1
09:30 FERNS, Liam Taro Armadale Court 1
09:30 FOWLER, Liam Nicholas Armadale Court 2
09:30 FREDERICKS, Chad Armadale Court 1
09:30 FUDURIC, Allen Micheal Armadale Court 2
09:30 GARLETT, Darian Julian Armadale Court 2
09:30 GARLETT, Lakita Nandalee Armadale Court 2
09:30 GIBBS, Shane Keith Armadale Court 1
09:30 GLEN, Kylie Anne Armadale Court 1
09:30 GOODWIN, Andrew Armadale Court 2
09:30 GRECO, Daniel Armadale Court 1
09:30 GREENHALGH, Jake Andrew Armadale Court 2
09:30 GUTHRIE, Corrin Douglas Armadale Court 2
09:30 HAIG, Victoria Anne Armadale Court 1
09:30 HAMILTON, Jesse Armadale Court 1
09:30 HAMMILL, Prudence Maree Armadale Court 2
09:30 HANSEN, Jason Kane Armadale Court 2
09:30 HART, Allan Shaun Armadale Court 2
09:30 HAYWARD, Michael James Armadale Court 2
09:30 HENRICK, Ellen Leonora Armadale Court 2
09:30 HEWITT, Michael Joseph Armadale Court 2
09:30 HIGGIE, Craig Kelvin Armadale Court 2
09:30 HILTON, Rachel Erin Armadale Court 1
09:30 HINES, Jessica Aimee Armadale Court 2
09:30 HOCKINGS, Hayley Louise Evelyn Armadale Court 1
09:30 HOLMES, Brett David Armadale Court 2
09:30 HUTT, Ann Armadale Court 1
09:30 IRELAND, Shontelle Marama Rose Armadale Court 2
09:30 JACKSON, Brooke Caroline Armadale Court 1
09:30 JOHNSON, Damien Richard Armadale Court 2
09:30 JONES, Gavin Peter Armadale Court 2
09:30 JONES, Reginald Robert Armadale Court 2
09:30 KALIAPPAN, Gopalakrishnan Armadale Court 2
09:30 KELLY, Grant Steven Lee Armadale Court 2
09:30 KING, Broden Gregory Armadale Court 2
09:30 KRAKOUER, Brian Daniel Armadale Court 2
09:30 LAMBRIANOU, Alexandra Armadale Court 1
09:30 LAVARING, Leisa Michelle Armadale Court 2
09:30 LAW, Justin Conrad Armadale Court 1
09:30 LAWRENCE, Andrew James Armadale Court 2
09:30 LITIS, Dean Armadale Court 1
09:30 LUCRE, Robert Clinton Armadale Court 2
09:30 LUMSDEN, Mitchell Jake Armadale Court 2
09:30 MAHER, Ryan Thomas Armadale Court 2
09:30 MAIO, Carmelo Armadale Court 2
09:30 MAKIRI, Rachael Christina-Eve Armadale Court 2
09:30 MARE, Reginald Walter Dennis Armadale Court 2
09:30 MARRELL, Kerry-Lee Lee Armadale Court 1
09:30 MARTLEW, Brodie Trevor Armadale Court 1
09:30 MASON, Leteisha Louise Armadale Court 1
09:30 MCGIBBON, Luke Daniel Armadale Court 2
09:30 MCGRATH, Lachlan Armadale Court 1
09:30 MCILHONEY, Jacob Adam Armadale Court 2
09:30 MCKELL, Daniel Raymond Armadale Court 2
09:30 MELFI, Pia Armadale Court 2
09:30 MILLER, Miranda Armadale Court 1
09:30 MILLER, Reece Thomas Armadale Court 2
09:30 MILLER, Zelina Helen Armadale Court 2
09:30 MOGG, Melinda Ashleigh Christine Armadale Court 2
09:30 MURRAY, TROY Armadale Court 2
09:30 NAHIM, Mazen Armadale Court 2
09:30 NARRIER, Anthony Frank Armadale Court 2
09:30 NJOLOMOLE, Bekan Livey Armadale Court 2
09:30 O'REILLY, Karina Ellen Armadale Court 1
09:30 OSGOOD, Douglas Brian Armadale Court 1
09:30 OVENS, Requel Charlotte Armadale Court 2
09:30 PARROTT, Suzanne Elizabeth Armadale Court 1
09:30 PERRY, Jason Stewart Armadale Court 2
09:30 PETRIDIS, Paris Armadale Court 2
09:30 PITT, Bryce Scot Armadale Court 2
09:30 QUARTERMAINE, Hayden Armadale Court 2
09:30 QUARTERMAINE, Lawrence Henry Armadale Court 2
09:30 QUARTERMAINE, Thomas Kahil Armadale Court 2
09:30 QUINLIVAN, Gregory James Armadale Court 1
09:30 RANDLE, River Stuart Armadale Court 2
09:30 READ, Shaun Vincent Armadale Court 2
09:30 RICHARDS, Michael Clement Armadale Court 2
09:30 RIDGWELL, Adam James Armadale Court 2
09:30 RILEY, Spencer Keith Armadale Court 1
09:30 RIX, Amanda Jane Armadale Court 1
09:30 ROLFE, Paul Mathew Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Jasmine Armadale Court 1
09:30 ROOKS, Melissa Nicole Armadale Court 1
09:30 ROSEVEARE, Liam Ronald Armadale Court 1
09:30 ROSSI, Fortunato Armadale Court 2
09:30 ROUGHTON, RANNAY ANN Armadale Court 1
09:30 RUTLAND, Stuart Arthur Armadale Court 1
09:30 RYAN, Jordan Karl Armadale Court 2
09:30 RYDER, Luke Jarrod Armadale Court 1
09:30 SAVORY, Darren James Armadale Court 2
09:30 SCOTT, Saimi Lidwina Armadale Court 2
09:30 SCOTT, Shayne Daniel Armadale Court 1
09:30 SINCLAIR, John Francis Armadale Court 1
09:30 SMART, Jocelyn Lee Armadale Court 2
09:30 SMITH, Kevin Ross Armadale Court 2
09:30 SMITH, Matthew James Armadale Court 2
09:30 SPRATT, Elizabeth Anne Jessica Armadale Court 2
09:30 SWARTS, Jurrien Antony Armadale Court 2
09:30 SWEETMAN, Kyle Brian Armadale Court 2
09:30 TANG, Anthony Ing Tung Armadale Court 2
09:30 TAYLOR, Virginia Mary Ann Armadale Court 2
09:30 THORNE, Narelle Leigh Armadale Court 1
09:30 THORNE, Taryn Armadale Court 2
09:30 TORRECILLA, Jarrad Juan Armadale Court 2
09:30 TRAINER, Robert James Armadale Court 1
09:30 TRAN, Liem Van Armadale Court 1
09:30 TRAVERS, Blair Jason Armadale Court 2
09:30 TREFFERY, Schie Thien Armadale Court 2
09:30 TUROA, Adrian Aotea Armadale Court 1
09:30 UGLE, Gerald Robert Armadale Court 2
09:30 VIDA, Raphael Danny Maurice Armadale Court 1
09:30 VINCENT, Dayna Armadale Court 2
09:30 WELSH, Dean Bindon Armadale Court 2
09:30 WELSH, Gaven Lea Armadale Court 2
09:30 WILLAWAY, Trevor Edward Armadale Court 2
09:30 WINMAR, Franklin Marcus Elijah Armadale Court 1
09:30 WINMAR, Lawrence Rodney Armadale Court 2
09:30 WOMERSLEY, Brodie Kenneth Armadale Court 1
09:30 WOODS, JAMIE Armadale Court 2
09:30 WOODS, Nathan Aaron Armadale Court 2
09:30 WOODWARD, Carson Armadale Court 2
09:30 YATES, Renarta Deirdre Armadale Court 2
09:30 YATES, William Victor Armadale Court 1
09:30 YORKSHIRE, Harlan Michael Tennessee Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Criminal Listing
09:00 BROOKS, Clifford Court Room 1
09:00 DEAN, Terry Christopher Court Room 1
09:00 DOWNS, Phillip Court Room 1
09:00 ELLIS, Matthias Edward Court Room 1
09:00 FRANK, Heshmin Court Room 1
09:00 HAGGER, Timothy Lee Court Room 1
09:00 LAWSON, Billy Alan Court Room 1
09:00 MARU, Ronald Dexter Court Room 1
09:00 MORLUMBUN, Lawrence Wayne Court Room 1
09:00 OGILVIE, Ronald Steven Court Room 1
09:00 OZIES, Aaron John James Court Room 1
09:00 SHADFORTH, Malcolm Richard Court Room 1
09:00 WARE, Robert Andrew Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 HARP v Department of Transport EDL 90 2018 Court Room 1
09:00 Ishiguchi v Department of Transport EDL 89 2018 Court Room 1
09:00 WAINA v Department of Transport EDL 86 2018 Court Room 1

Bunbury Courthouse
Criminal Listing
09:00 DAYANANDA, Priyantha Padmike Court Room 2
10:00 ALLEN, Mark James Court Room 1
10:00 BELL, Peter Gordon Court Room 1
10:00 BENNELL, Kassie Alana Court Room 1
10:00 BRANLEY, Samantha Nicole Court Room 1
10:00 CARGILL, Brayden Kyle Court Room 1
10:00 DAVIS, Damien Leith Court Room 1
10:00 DICKIE, Aaron Joseph Court Room 1
10:00 DIXON, Jason Anthony Court Room 1
10:00 EASTCOTT, David Lionel Court Room 1
10:00 GOODLAD, Jason William Court Room 1
10:00 HALL, Jason Neville Court Room 1
10:00 JOHNSON, Benjamin Aisea Court Room 1
10:00 KELLY, Natalie Faye Court Room 2
10:00 KENYON, Peter John Court Room 1
10:00 KONOWALOW, Shannon Wes Court Room 1
10:00 LINFORTH, Amanda Ann Court Room 1
10:00 MATTERS, Blake Anthony Court Room 1
10:00 MOON, Dennis Andrew Court Room 1
10:00 MUNRO, Hannah Kate Court Room 1
10:00 MUNRO, Luke Charles Court Room 1
10:00 NEBRO, Roma Irene Court Room 1
10:00 PAYNE, STEVEN Court Room 1
10:00 PENNY, Gino Thomas Court Room 1
10:00 SMITH, Nathan Paul Court Room 1
10:00 SMITH, Renee Joy Ellen Court Room 1
10:00 WALLAM, Mark Court Room 1
10:00 WRIGHT, Adam Jed Court Room 1
14:15 FORD, Jade Debra Court Room 1
14:15 JOHNS-ANCELL, Chad Douglas Court Room 1
14:15 MCLEAN, Brenton Craig Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Criminal Listing
09:30 BUNCE, ELIZABETH Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
Criminal Listing
09:00 BATURI, ALI REZA 4 - 41
09:00 BAXTER, Robert 5 - 58
09:00 BOOTHEY, Aaron James 4 - 41
09:00 CAREY, Thomas Peter 5 - 58
09:00 CASSIN, Mitchell James 5 - 58
09:00 COLE, Emily Rose 4 - 41
09:00 COX, Victoria Rachael 4 - 41
09:00 CURRY, Simon Patrick 4 - 41
09:00 CUTHBERTSON, Troy Scott 4 - 41
09:00 DAO, XUAN 4 - 41
09:00 DAVIES, James Stephen 5 - 58
09:00 DE NORONHA, Jed 4 - 41
09:00 DONG, Tam 4 - 41
09:00 GUTTRIDGE, Peter John 4 - 41
09:00 HOWARD, Glenn Anthony 4 - 41
09:00 Hussain, Azhar 4 - 41
09:00 JAMES, Todd Nathan 4 - 41
09:00 JULIEN, Roan Maxwell 4 - 41
09:00 KAYE, Allan Michael 4 - 41
09:00 KIM, Ho Yeon 4 - 41
09:00 KOOLE, Shirley 5 - 58
09:00 LI, Zheng 4 - 41
09:00 LWIN, Zayyar Yar 5 - 58
09:00 MARTIN, Jaidyn Andrew 4 - 41
09:00 MARZOLI, Danny Lee 5 - 58
09:00 MASE, Jordan Conagh 5 - 58
09:00 MCGHIE, Rita Renee 5 - 58
09:00 MOGRIDGE, Martika June 5 - 58
09:00 NAHI, William Isaiah 5 - 58
09:00 NGUYEN, Tien Vuong 4 - 41
09:00 NICHOLAS, Bradford Arnold 5 - 58
09:00 RODD, Braydon Kyle 4 - 41
09:00 SHAH, Usman Ali 4 - 41
09:00 SMITH, Thomas Walter Maitland 5 - 58
09:00 SMITH-HODDY, DANIELLE 4 - 41
09:00 STEERE, Pamela Brooke 4 - 41
09:00 STRAKER, John Patrick 4 - 41
09:00 TALBOT, Drew Walter 5 - 58
09:00 TRITTON, Isabelita Jaime 4 - 41
09:00 TUCKER, Adrian Harry George 4 - 41
09:00 WATSON, Brodie James 5 - 58
09:00 WOLTERS, Cameron Frederick 4 - 41
09:00 YOZZI, Justin James 4 - 41
09:00 ZHUANG, Xiaoli 4 - 41
09:30 BROPHO, Edna Marie Lee 3 - 32
09:30 CAIN, David George 3 - 38
09:30 CAMERON, Dylan Eric 3 - 32
09:30 CHAN, Hak Kwan 3 - 38
09:30 COMLEY, Corey Peter 3 - 38
09:30 DAWSON, Brenda Lee-Anne 3 - 32
09:30 JENKINS, Daniel Robert 3 - 32
09:30 JONES, Jeremy Mark 3 - 32
09:30 LANDERS, Teresa Marie 3 - 32
09:30 LITTLE, Bryan Gregory 3 - 32
09:30 MCGLADE, Marrissa Rose 3 - 32
09:30 MORRISON, ASHELEE FAITH 3 - 32
09:30 NARRIER, Ronald Dale 3 - 32
09:30 OLIVER, Victor Jordan 3 - 32
09:30 STEERE, Pamela Brooke 3 - 38
09:30 THEPTHIAN, Phetsayan 3 - 32
09:30 UGLE, Ashley Karina 3 - 32
09:30 VELLACOTT, Ricky Shane 3 - 32
09:30 Voke, Garry David 3 - 32
09:30 WALTON, Peter 3 - 38
09:30 WARD, William Max 3 - 32
09:30 WATSON, Freaky Kay 3 - 32
09:30 ZIBA, Blerta 3 - 32
09:45 FASHO, Antone Boulos Daoud 3 - 32
09:45 PINTAUDI, Joseph 5 - 55
10:00 ADAMS, Brendon Rhys 5 - 55
10:00 ADDSTYLE CONSTRUCTIONS PTY LTD 5 - 54
10:00 AGUER, Geeng Adup 5 - 58
10:00 AH CHEE, David Walter 5 - 54
10:00 ALAYDRUS, Zahra 4 - 42
10:00 ALEXANDER, Mathew Peter 3 - 31
10:00 ALLEN, Connor David 3 - 31
10:00 ALONE, Timothy Raymond 5 - 52
10:00 AMBLER, Ryan Mark 5 - 52
10:00 ANDERSON, Charmaine Aroha Donna 3 - 31
10:00 ANDREWS, Joe 5 - 58
10:00 ANGOK, Luois Deng Mau Deng 3 - 31
10:00 ANGUS, JASLYM 5 - 54
10:00 ARANGIO, Lani 5 - 58
10:00 ASHRAF, MUHAMMAD HAROON 5 - 54
10:00 ASSAAD, Adam 3 - 31
10:00 BAGO, Aprile Agnes 5 - 52
10:00 BALLAH, Boima 3 - 31
10:00 BARKER, Kelly Anne 3 - 31
10:00 BARRY, Daniel Richard 3 - 31
10:00 Bassi Developments PTY LTD 5 - 54
10:00 BAXTER, Colin Ray 5 - 52
10:00 BENNELL, Kelvin Noel 3 - 31
10:00 BENNELL, Trayna Kate 5 - 52
10:00 Bennett, Ali 5 - 54
10:00 Bennett, Sibel Akile 5 - 54
10:00 BENNETTS, Luke Edward 5 - 54
10:00 BISHT, Subhashini 3 - 31
10:00 BLURTON, Toni Margaret 3 - 31
10:00 Bodney, Kerry Tegan 5 - 52
10:00 BOLTON, Malcolm 3 - 32
10:00 Borg, Michael Nathan 5 - 54
10:00 BOURKE, MATTHEW 5 - 58
10:00 BRAND, Peter Ben 5 - 58
10:00 BRIEN, Ray Wayne Patrick 3 - 32
10:00 BROPHO, Brinton James 3 - 32
10:00 BROPHO, Brodie Travis 3 - 32
10:00 BROWNE, James Francis 5 - 52
10:00 BRUCE, Ewan James 5 - 55
10:00 BYASS, Brody Wade 3 - 32
10:00 CABAN, Andrew Peter 5 - 58
10:00 CABLE, Mathew John 3 - 31
10:00 CABREROS, Jay-D Godofredo 4 - 42
10:00 CAMISA, Conrad John 5 - 52
10:00 CARRODUS, Karen Nicole 3 - 31
10:00 CARSON, Shaun David 5 - 52
10:00 CHEAIB, Sami 5 - 52
10:00 CHRISTIANSEN, Aaron Nicholas 3 - 31
10:00 CLARKE, Aaron Phillips 5 - 52
10:00 CLIFTON, Gregory Ryan 5 - 52
10:00 COCKS, David Matthew 5 - 58
10:00 COLEMAN, Michael Thomas 5 - 58
10:00 COLLARD, Lance Kenneth 3 - 32
10:00 COLLARD, Leanne Winnifred 5 - 52
10:00 COLLETT, Monique Marie 3 - 31
10:00 COOPER, Lovetee Decontee 3 - 31
10:00 CREEDON, Clay 5 - 58
10:00 CREWE, Paul Matthew 5 - 58
10:00 CROTHERS, Robert James 5 - 52
10:00 DALEY, Corey Roderick Charles 5 - 58
10:00 DANN, Shane Arnold 5 - 54
10:00 DE LUCA, Walter 5 - 52
10:00 DEBONO, Jamie Charles 4 - 42
10:00 Dinh, PETER 5 - 54
10:00 DONEY, Thomas James 5 - 52
10:00 DORRINGTON, Renee Leigh 5 - 52
10:00 DOUST, Corey Robert 3 - 37
10:00 DURWARD, Michael Gary 4 - 42
10:00 EBERT, Che Francis 5 - 58
10:00 ECKERSLEY, Brian Adrian 5 - 58
10:00 EDWARDS, Kristie 5 - 58
10:00 EVANS, Joshua Charles 4 - 42
10:00 FADHEL, Ali N 5 - 52
10:00 FARKAS, Zoltan Fred 5 - 52
10:00 FARMER, William 3 - 32
10:00 FARRELL, Megan Rose 5 - 58
10:00 FARRINGTON, Kane 3 - 31
10:00 FAULKNER, Rene Moira 5 - 58
10:00 FEWSTER, Cheryl Ann 5 - 58
10:00 Fix Wa Pty Ltd 5 - 54
10:00 FOGARTY, Michael James 5 - 55
10:00 Frunks, Adam Trent 5 - 54
10:00 FUREY, Oshay 3 - 32
10:00 GADD, Wayne David 3 - 32
10:00 GERRITSEN, Benjamin William 3 - 31
10:00 GHOSHEH, Mahmoud Ahmed A 3 - 31
10:00 GIOVENCO, Adriana Rosella 4 - 42
10:00 GNIDILA, Tarek 5 - 58
10:00 GOLBY, Christopher Adam 3 - 31
10:00 GOLDNER, JUSTIN KYLE 5 - 55
10:00 GORRINGE, Mathew Anthony 5 - 52
10:00 GRISEWOOD, David Christopher 5 - 52
10:00 Gugiatti, Cameron Andrew 3 - 31
10:00 HAMILTON, Jessica Lee 5 - 55
10:00 HAYDEN, Mark James 5 - 58
10:00 HEDAYAT, Mukhtar 3 - 31
10:00 HEINJUS, Taylor Rose 3 - 31
10:00 HICKEY, Shareice Bridgette Emma 3 - 31
10:00 HIGGINS, TIMOTHY PAUL 5 - 54
10:00 HILLIER, Henry 3 - 32
10:00 HOWARD, Paul Leonard 3 - 31
10:00 HUGHES, Damian Peter 3 - 31
10:00 HUMPHREY, Michelle Ann 5 - 52
10:00 HUNTINGFORD, PETER 5 - 54
10:00 Huynh, Duoc Huu 5 - 54
10:00 IFTIKHAR, Sheryar 3 - 32
10:00 ISMAEL, Kamil Elkulum 5 - 52
10:00 ISMAIL, Abdi Risaq Abdi 3 - 31
10:00 JACKMAN, Geraldine Geraldine 3 - 31
10:00 JONES, LOUISE MAY 5 - 54
10:00 KELLER, Daniel Thomas 3 - 31
10:00 KELLY, James Ashley 3 - 32
10:00 KEMP, Jason Mark 5 - 58
10:00 KENNERLY, Declan Ward 5 - 58
10:00 KIROS, Mimi Hiyaw 3 - 31
10:00 KNEZEVICH-SUGG, James Owen 3 - 32
10:00 Knox, David Wayne 5 - 54
10:00 KONG, Niadel 5 - 52
10:00 KOSIJER, Miroslav 3 - 31
10:00 LASHANSKY, ROBERT JAMES 5 - 54
10:00 LAWRENCE, Bradley Arthur 4 - 42
10:00 LAWRENCE, Jamie Ivan Lee 3 - 31
10:00 LAWSON, Clayton Robert 3 - 32
10:00 Le Roux, Deon Derek 5 - 54
10:00 LEA-ANA, Jovahn Samuel 5 - 52
10:00 LEE, Elisabeth 3 - 31
10:00 LEE, Jett Jungjuen 3 - 31
10:00 LEE, Matthew James 3 - 31
10:00 LOVATT, Bradley Steven 5 - 58
10:00 LOWES, Mark Ian 3 - 31
10:00 LYNDON, Gerald Aaron 4 - 42
10:00 MAHNKOPH, GARY MARTIN 5 - 54
10:00 MAHOOD, TOLLIE 4 - 42
10:00 MALHOTRA, KIRTI 5 - 54
10:00 MANJINDER SINGH 3 - 31
10:00 MAREIKURA-BROWN, Dhevon Kuray 5 - 52
10:00 MASON, Mitchell Edward Charles 3 - 31
10:00 MAY, Godfrey Alfred 5 - 58
10:00 MCCUMSTIE, Rohoni Ann 5 - 58
10:00 McEWAN, Graham Allan 5 - 54
10:00 MCLEAN, Alexander Toshio 5 - 52
10:00 MCQUEEN, Rachel 4 - 42
10:00 MCSHANE, Jason Leon 5 - 52
10:00 MCSWEENEY, Shane Charles 5 - 55
10:00 MENSA, Samuel Keleta 5 - 58
10:00 MENSIK, Immanuel Stanislav 5 - 58
10:00 MILADINOVIC, Aleksandar 5 - 52
10:00 MILLWARD, Jason Michael 5 - 58
10:00 MOMAND, Mohammad Farhad 3 - 31
10:00 MORGAN, Nicholas Hugh 3 - 31
10:00 MORGAN, Scott David 3 - 31
10:00 Morrow, GLEN 5 - 54
10:00 MOSADDAR, Davood 3 - 31
10:00 MURATHODZIC, Sedin 5 - 58
10:00 MYNARD, Daniel Patrick 3 - 31
10:00 NARRIER, Denise Kaye 5 - 52
10:00 NARRIER, Desmond John 3 - 31
10:00 NGUYEN, Peter 3 - 31
10:00 NICHOLS, Julian Christopher 5 - 52
10:00 NOCTON, Jake Lee 5 - 55
10:00 NUNDLE, Kelly Marie 3 - 31
10:00 O'CONNOR-BEERE, Jacinda Ann 3 - 31
10:00 O'DONNELL, Dylan Christian 4 - 42
10:00 O'DONNELL, Dylan Christian 5 - 52
10:00 O'NEILL, Alex Mathew 5 - 52
10:00 OSBOURNE-ORME, ANTHONY 3 - 31
10:00 OSMAN, FARES 4 - 42
10:00 OSSEY, Mitchell Robert 5 - 52
10:00 OTWAY, Justin Paul 5 - 55
10:00 OVENS, Angela Claire 5 - 52
10:00 PAPUNI, Kahurangi Christopher 3 - 31
10:00 PATRICK, John Michael 5 - 58
10:00 PAUL, Isaac Christopher 3 - 32
10:00 PEACOCK, Troy Mitchell 5 - 58
10:00 PEEL, Emma Lee 4 - 42
10:00 PEET, Spencer James Frances 3 - 31
10:00 PELUSEY, Dylan Edward 3 - 31
10:00 PIRRETT, Dean 5 - 58
10:00 PITASSI, Paul Victor 5 - 52
10:00 PIZZINO HOLDINGS PTY LTD 5 - 54
10:00 POLEON, Robert 5 - 54
10:00 POPOVIC, Igor 5 - 52
10:00 POPOVICIU, RALUCA 5 - 54
10:00 PORTER, Elizabeth Ivy 3 - 31
10:00 PRATT, Steven James 5 - 52
10:00 PROGRI, Mynerin 3 - 32
10:00 PURU, Jeremiah 3 - 31
10:00 RANDALL, Kylie Anne 5 - 58
10:00 RANGIHUNA, Maria Manumea 3 - 31
10:00 RAUT, Reeta 5 - 58
10:00 RAUT, Santoshi 5 - 58
10:00 RAVI, ALONA MADELAINE 5 - 54
10:00 RILEY, Georgina Kaye 5 - 58
10:00 ROADS, Steven Michael Allan 5 - 58
10:00 ROBINSON, SUSAN 5 - 54
10:00 ROBSON, Stephen Paul 5 - 52
10:00 ROGERS, Daniel William James 3 - 31
10:00 ROLFE, Aaron Brian 5 - 52
10:00 ROWAN, Jessica Hannah 5 - 58
10:00 RUZIC, Zoran 5 - 52
10:00 RYDER, Malisha Michael Jean 5 - 52
10:00 SADAT, Said Reyass 3 - 31
10:00 SAMPSON, Tyron James 3 - 31
10:00 SATRACHAI, Aunchalee 3 - 31
10:00 SCANU, Christophe Francois 3 - 31
10:00 SCAREY, Kane James 5 - 52
10:00 SCOTT, Joshua Jay 5 - 52
10:00 SEROKA, Damian 3 - 31
10:00 SHARAFI, Mohsen 5 - 52
10:00 SHED SYSTEMS PTY LTD 5 - 54
10:00 SHORT, MARIE 5 - 54
10:00 SINGH, Aman Deep 5 - 54
10:00 SMITH, Lincoln Gilbert 3 - 32
10:00 SMITH, Matthew John 3 - 32
10:00 SNIEGOWSKI, Ricky John 5 - 58
10:00 Spain, Samantha Robyn 5 - 54
10:00 ST JAMES, Paul 3 - 31
10:00 SUVALKO, Joseph Fredrick 3 - 31
10:00 SWEENEY, Ashley Tyler 5 - 58
10:00 TAYLOR, Alfred Douglas 5 - 58
10:00 TAYLOR, Corey Lincoln 5 - 58
10:00 TAYLOR, Mathew David 4 - 42
10:00 TAYLOR, Mathew Jade 5 - 58
10:00 TAYLOR, Robin Gabrielle 5 - 58
10:00 THIERAUF, Tali Jayne 5 - 52
10:00 THWAITES, Gary Mark 3 - 31
10:00 Thyssen, Michael Desmond 5 - 54
10:00 TIOE, Freddy Suwito 5 - 58
10:00 TITAN, Clinton Lee 5 - 58
10:00 TODOROVIC, Aleksandar 3 - 31
10:00 TURNER, Jason Raywood 5 - 58
10:00 VIDA, Ramon 5 - 52
10:00 VUILLERMIN, Gerard Francis 5 - 54
10:00 WALKER, Troy Keith 5 - 58
10:00 WALKER, Urshton 3 - 32
10:00 WATERS, Alesha Caroline 5 - 58
10:00 WATTERS, Melissa Ann 5 - 52
10:00 WEINBRECHT, Caleb Robert 5 - 52
10:00 WILKINS, Adrian 5 - 55
10:00 WILLIAMS, Lindsay Rex 5 - 52
10:00 WILLIAMS, MARK WAYNE 5 - 54
10:00 WILLIAMS, Patrick Wayne 3 - 32
10:00 WILLIAMS, Stephen Peter 4 - 42
10:00 WOODS, Brandon James 5 - 58
10:00 WORTH, Neil Craig 5 - 58
10:00 YAPPO, Jennifer Edith 5 - 58
10:00 YARRAN, Alice Dawn 3 - 31
10:00 ZAWREH, SINA PEYMANY 5 - 54
10:00 ZDRAVEVSKI, Stevce 3 - 31
10:00 ZUNIC, Srdjan 5 - 58
11:00 DONNINI, Damien James 3 - 35
11:00 FLOYD, Douglas John 3 - 35
11:00 KICKETT, Dean Natahaniel 3 - 35
11:00 MERENDA, Shane Frank 3 - 35
11:00 PERZYNA, DAYNA 3 - 35
11:00 PHILLIPS, Raechel Jean 3 - 35
11:00 THOMPSON, Michael Colin 3 - 35
11:00 WALKER, Bill David 3 - 35
11:00 WESTON, Jayson Charles 3 - 35
12:00 AHMADI, Bahram 3 - 35
14:15 MARSHALL, Keziah Francis 5 - 54
14:15 WOODS, Bianca Jade 5 - 55

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ACM Group Limited v Gunther GCLM 5268 2018 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMITED v BUSH GCLM 14254 2012 7 - 71
09:30 ACM GROUP LIMTED v PRATT GCLM 2572 2012 7 - 71
09:30 Aquinas College v D'Alessio & Anor GCLM 10631 2016 7 - 71
09:30 BAYCORP COLLECTIONS PDL (AUSTRALIA) PTY LIMITED v Doropoulos GCLM 17419 2017 7 - 71
09:30 Broadview Nominees Pty Ltd v Wynyard ROO 3709 2018 7 - 71
09:30 Broadview Nominees Pty Ltd v Wynyard ROO 6703 2018 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Graham GCLM 18579 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Robinson & Anor GCLM 17276 2017 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Ruocchio & Anor GCLM 18600 2016 7 - 71
09:30 City of Stirling v Hearse GCLM 16712 2017 7 - 71
09:30 CUNNIFFE v WORKCLAIMS INTERNATIONAL PTY LTD T/A WORKCLAIMS AUSTRALIA ROO 6292 2017 7 - 71
09:30 From v Canale GCLM 14165 2017 7 - 71
09:30 Insurance Commission Of Western Australia T/AS Risk Cover v Newberry GCLM 13800 2017 7 - 71
09:30 James Glen Pty Ltd v Gabriel Algar Trading as Stainlesswa ROO 2685 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Carpenter GCLM 18079 2017 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Martin GCLM 1983 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Prussian GCLM 2148 2018 7 - 71
09:30 Lion Finance Pty Ltd v DE SILVA GCLM 17327 2009 7 - 71
09:30 Makkad v Asta Corporation Pty Ltd & Anor GCLM 18989 2017 7 - 71
09:30 Parchem Construction Supplies Pty Ltd v Galyer MINOR 3446 2018 7 - 71
09:30 Shire of Serpentine Jarrahdale v BRANSBY & Anor GCLM 6877 2017 7 - 71
09:30 The Owners Of Marlston Boardwalk C/- Perth Management Services v Swann GCLM 12491 2017 7 - 71
09:30 Toyota Finance Australia (ACN 002 435 181) v Forrest GCLM 14320 2017 7 - 71
09:30 YAMAHA MOTOR FINANCE AUSTRALIA PTY LTD v Els ROO 12058 2017 7 - 71
Default Inq/Spec. Appointments
09:30 ACM Group Limited v Cook GCLM 12962 2017 9 - 94
09:30 Catholic Agricultural College Bindoon v Appleyard GCLM 9171 2016 9 - 94
09:30 CCNL PTY LTD v YOUNG & Anor GCLM 12554 2013 9 - 94
09:30 D'Monte v Ridley MINOR 11718 2016 9 - 94
09:30 Lion Finance PTY LTD (ACN 095 926 766) v Brodie GCLM 20025 2016 9 - 94
09:30 Sovereign Credit Pty Ltd v McFadyen GCLM 15173 2016 9 - 94
09:30 TRANBY COLLEGE INC v CURTIS GCLM 51616 2012 9 - 94
10:00 ACM Group Limited v Corp GCLM 18417 2015 9 - 94
11:00 LE v ARATHOON & Anor GEN 1985 2018 9 - 94
12:00 HILL v Corbett MINOR 15613 2016 9 - 94
14:15 Austyn Pty Ltd (ACN 099 159 341) as trustees for the Caruso Family Trust and Nick Caruso v Sandeep Bhatia and Ekta Bhatia as trustees for the Bhatia Family Trust & Anor GCLM 8956 2017 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
10:00 Housing Authority v Bodney RSTN 8177 2018 3 - 34
10:00 Housing Authority v Bodney RSTN 9761 2018 3 - 34
Gen App/Special Appointments
10:00 My IT Partner Pty Ltd t/as My Info Tech Partner v JACKSONS DRAWING SUPPLIES PTY LTD MINOR 6916 2018 9 - 91
11:00 Red Chamber Company Pty Ltd v Aussie Fresh Seafood Pty Ltd CTC 12323 2017 9 - 91
12:00 BHUVA v MOMENTUM APPAREL PTY LTD & Anor GCLM 19069 2017 9 - 91
14:15 City of Kalgoorlie-Boulder v Right GCLM 5917 2016 9 - 91
Pre-Trial Conference
09:00 Johnstone v Wan GCLM 695 2018 7 - 7.3
09:00 Kohli v KHAIRA & Anor GCLM 9869 2017 7 - 7.2
09:30 Bobic v Romanian Apostolic Penticostal Asociation GCLM 4245 2017 7 - 7.3
09:30 Natesan v Younis-Nu GCLM 13429 2017 7 - 7.2
10:00 GIORDANI v BLANCOA PTY LTD CTC 14343 2016 7 - 7.2
10:29 Ryan & Anor v Ollie GEN 6966 2018 7 - 7.3

Fremantle Courthouse
Criminal Listing
09:00 AGUILERA ALVAREZ, Jose Aurelio Court Room 1
09:00 ALLEGRETTA, Jacob Court Room 1
09:00 BARTON, John Gregory Court Room 1
09:00 BONIFACE, Carley Jane Court Room 1
09:00 BOUFFIER, Joshua Lee Court Room 1
09:00 CARVILL, Daniel Court Room 1
09:00 CHAMPION, Justine Brianna Court Room 1
09:00 CHIKHALARAD, Noorah Court Room 1
09:00 COZZA, Lina Court Room 1
09:00 CROSBIE, Jarrod Frank Court Room 1
09:00 CUGLEY, Kerrie Ann Court Room 1
09:00 DAMJANOVIC, Phillipa Ann Court Room 1
09:00 DE SOUSA, Elizabeth Court Room 1
09:00 DELMADOROS, Gerasimos Court Room 1
09:00 DEVINE, Mathew David Court Room 1
09:00 DI FAZIO, Giacomo Court Room 1
09:00 Edmonds, Coral Eve Court Room 1
09:00 FERGUSON, Kelli Jayne Court Room 1
09:00 FLINN, Jack Hansen Court Room 1
09:00 FORKIN, Frank William Court Room 1
09:00 FOSTER, Shane Joseph Court Room 1
09:00 FRANCIS, Tyler Matthew Court Room 1
09:00 FREDRIKSSON, GUSTAV Court Room 1
09:00 GILLESPIE, Michelle Evelyn Mary Court Room 1
09:00 GREEN, Danielle Court Room 1
09:00 HALL, Bryan John Ross Court Room 1
09:00 HARRIS, Nathan Court Room 1
09:00 HART, Rueben James Court Room 1
09:00 HART, Waylan Eddie Court Room 1
09:00 HAYES, Geoffrey Nigel Court Room 1
09:00 INYANG, Emmanuel Soloman Okon Court Room 1
09:00 IVEY, Peter David Court Room 1
09:00 JONES, Samuel Timothy Court Room 1
09:00 KAVANAGH, Shaundra Maureen Joan Court Room 1
09:00 KELLY, Serena Daisy Court Room 1
09:00 KICKETT, Bjorn Court Room 1
09:00 KRAKOUER, Brian Daniel Court Room 1
09:00 LIDDELL, Shane Bradley Court Room 1
09:00 LUKAVECKI, Ivica Court Room 1
09:00 MARTIN, Steven William Court Room 1
09:00 MILETO, Jai Robert Court Room 1
09:00 MILLER, Royce Hartley Court Room 1
09:00 MOLINA, David Court Room 1
09:00 MOLLER, Mirko Court Room 1
09:00 MORE, Saxon Anthony Ronald Court Room 1
09:00 NAPIER, Dean Paul Court Room 1
09:00 NEGOVETIC, Marco Giacomo Court Room 1
09:00 NOWICKI, Jo Anne Teresa Court Room 1
09:00 PARKER, Jayden Lee Court Room 1
09:00 PLUG, Jason Court Room 1
09:00 REIDY, John William Court Room 1
09:00 RIVERS, Clive Samuel Court Room 1
09:00 SAKARIA, Michelle June Court Room 1
09:00 SAMARELLI, Michael Court Room 1
09:00 SKRZYPEK, Luke Court Room 1
09:00 SMITH, Amanda Sue Court Room 1
09:00 SMITH, Michael James Court Room 1
09:00 SOMA, Jamie-Joy Ruth Court Room 1
09:00 STONE, Adam Laurence Court Room 1
09:00 TAYLOR, Kristie Marie Court Room 1
09:00 VALENTI, Morgan Che Court Room 1
09:00 VICKERS, Michael John Court Room 1
09:00 WATTERSON, Michael Peter Court Room 1
09:00 WEBB, Jeffrey Marc Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Nicole Louise Court Room 1
09:00 WILLIAMSON, Jamie Darren Court Room 1
09:00 WILSON, Michael John Court Room 1
09:00 WOOD, David Graham Court Room 1
09:00 YELKUR, Sai Suraj Court Room 1
09:00 YOVICH, Louis Matson Court Room 1
09:00 Zinni, Nicholas Andrew Court Room 1
10:00 ALI, Sulaiman Ahmed Elsayed Court Room 2
10:00 AUSTIN, Jermaine Lesley Court Room 2
10:00 DIXON, Bradley Wayne Court Room 2
10:00 WILLIAMS, Karen Court Room 2
14:15 GORST, Taylor John Jade Court Room 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 KAZADI v Department of Transport EDL 884 2018 Court Room 2
09:30 Mayhew v Department of Transport EDL 909 2018 Court Room 2
09:30 Meier v Department of Transport EDL 906 2018 Court Room 2
09:30 MITCHELL v Department of Transport EDL 902 2018 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00 Cavalli v Bunn RSTN 907 2018 Court Room 3
10:00 Commissioner of Main Roads v JACKSON RSTN 919 2018 Court Room 3
10:00 CORICH SMSF CUSTODIAN PTY LTD v COOK & Anor RSTN 773 2018 Court Room 3
10:00 CORREIA v DOUMANIS RSTN 774 2018 Court Room 3
10:00 GARBENIS & Anor v DAVIES RSTN 916 2018 Court Room 3
10:00 GLASSON v HOBSON RSTN 843 2018 Court Room 3
10:00 HIGGINS v DICKSON RSTN 582 2018 Court Room 3
10:00 Housing Authority v Vincent RSTN 817 2018 Court Room 3
10:00 Smith & Anor v Stephenson & Anor RSTN 892 2018 Court Room 3
10:00 TAYLOR & Anor v FOXALL & Anor RSTN 908 2018 Court Room 3
10:00 TEH v AVERY RSTN 878 2018 Court Room 3
10:00 WESTERN AUSTRALIAN PLANNING COMMISSION v CLARKE RSTN 927 2018 Court Room 3
10:00 WESTERN AUSTRALIAN PLANNING COMMISSION v ROBERTS RSTN 887 2018 Court Room 3
11:00 CCC Financial Solutions No.2 Pty Ltd v De Menezes MINOR 510 2018 Court Room 3
11:00 FourLion Legal Pty Limited v Gollan GCLM 1485 2017 Court Room 3
11:00 GAIR v Marc James Penny and Chantelle Louise Smith MINOR 574 2017 Court Room 3

Geraldton Courthouse
Criminal Listing
09:30 JONES, Brentley Gregory Courtroom 1
09:30 SMITH, Tyron Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
Criminal Listing
09:30 AL HOUSSAINI, Khazem Courtroom 2
09:30 BAILEY, Adam Clifford Courtroom 2
09:30 BARCLAY, John Robert James Courtroom 2
09:30 BASKWELL, Liam Joseph Courtroom 2
09:30 BEE, Samantha Louise Courtroom 2
09:30 BETTENCOURT, Stephanie Rosa Courtroom 2
09:30 BOWMAN, Jorel Lamar Courtroom 2
09:30 BRONSON, Bradley Michael Courtroom 2
09:30 BROWN, Melanie Courtroom 2
09:30 BURDEN-MURAVLIOV, Sam Lewis Courtroom 2
09:30 CAMERON, Stacey Jean Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Trent Courtroom 2
09:30 CARLISLE, Steven Michael Courtroom 2
09:30 CATHERALL, Skye Nathan Courtroom 2
09:30 CAVANOUGH, Alana Cassandra Courtroom 2
09:30 Chambers, Tyron Louis Courtroom 2
09:30 Clements, JULIE Courtroom 2
09:30 CLOSE, Phillip John Courtroom 2
09:30 CURLEY, Gavin Joseph Courtroom 2
09:30 CURTIS, Wayne Daniel Courtroom 2
09:30 DAWSON, Daniel Dinesh Courtroom 2
09:30 DUCAS, Shane Martin Courtroom 2
09:30 ELLISS, Shane Mathew Courtroom 2
09:30 Fabre-Simmons, Mark James Courtroom 2
09:30 FARMER, Shauna Marianne Courtroom 2
09:30 GEERE, Anthony James Courtroom 2
09:30 GLAUS, Clinton Joel Courtroom 2
09:30 GLOVER, Anthony Ronald Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 GREEN, David Christopher Courtroom 2
09:30 GYOERGY, Jacinta Edith Courtroom 2
09:30 HANCOCK, James George Courtroom 2
09:30 HARTLEY, Rebekah Louise Courtroom 2
09:30 HAWKINS, Emelie Louise Courtroom 2
09:30 HEMI, Madsen John Courtroom 2
09:30 HILL, Tyrone Anthony James Courtroom 2
09:30 HORTON, Benjamin Edward Courtroom 2
09:30 IRETON, Kyle Davis Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, Cailin Robin Courtroom 2
09:30 KENNEDY CROSS, Kaleb Abraham Courtroom 2
09:30 KOFRON, David Josef Courtroom 2
09:30 KREITLING, Kellie Anne Courtroom 2
09:30 LARKINS, Rhyse Ashley Courtroom 2
09:30 LIM-NUNEZ, Sudi Courtroom 2
09:30 MALTER, Achim Courtroom 2
09:30 MASON, JAMES Courtroom 2
09:30 MCCORD, Steven Courtroom 2
09:30 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 2
09:30 MICHAEL, Brendon Aaron Courtroom 2
09:30 MILLER, Courtney Jane Courtroom 2
09:30 MODICA, Daniel Neil Courtroom 2
09:30 Mullally, Patrick Edward Courtroom 2
09:30 NARRIER, Sonia Marie Courtroom 2
09:30 NAUGHTON, GLENN Courtroom 2
09:30 NEMA, John Courtroom 2
09:30 NEUMANN, Michael Francis Courtroom 2
09:30 ORKNEY, Ingrid Heidy Courtroom 2
09:30 PATRIKAKOS, Christopher Courtroom 2
09:30 PLAICHE, Luke Philip Courtroom 2
09:30 POWELL, Tanya Lee Courtroom 2
09:30 RAO, Joseph Lawrence Courtroom 2
09:30 RATA, Amy Robina Courtroom 2
09:30 RIDGWAY, Philip David Courtroom 2
09:30 ROSS, Melissa Marie Courtroom 2
09:30 RULE, Andrea Lori Courtroom 2
09:30 SALT, Matthew Addison Courtroom 2
09:30 SANTIAGO, Annest Cheeper Ramos Courtroom 2
09:30 SAUNDERS, Jacob Daniel Courtroom 2
09:30 SIMMS, Bryce Thomas Courtroom 2
09:30 SLATTERY, Daniel Anthony Courtroom 2
09:30 SOFTLEY, Jacob Brant Courtroom 2
09:30 SULEMAN, Salathiel Sergio Courtroom 2
09:30 TESTERINK, Roebart Siebe Melusi Courtroom 2
09:30 THOMAS, WAYNE ROBERT Courtroom 2
09:30 THOMPSON, Cassie Elizabeth Courtroom 2
09:30 THORNE, Joseph James Courtroom 2
09:30 TIEMAN, Maddison Marie Courtroom 2
09:30 WARD, Julie Dawn Courtroom 2
09:30 WARNE, Samuel James Courtroom 2
09:30 WEBER, Leon Thomas Courtroom 2
09:30 WHITE, Matthew Reuben Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Jason Phillip Courtroom 2
10:00 AH CHEE, David Walter Courtroom 3
10:00 ALLEN, JASON Courtroom 1
10:00 ALREFAEI, Sarah A O S Y S A Courtroom 3
10:00 ANDO, Gian Carlo Courtroom 3
10:00 ARMITAGE, Lisa-Jane Courtroom 3
10:00 ARMSTRONG, David James Courtroom 1
10:00 ARRAH, Andrew John Courtroom 3
10:00 ATHERTON, Brian George Courtroom 1
10:00 AUSTIN, Sonya Leanne Courtroom 1
10:00 BAGER, KAYLA Courtroom 1
10:00 BEERE, Christopher James Courtroom 3
10:00 BERKY, Martin Edward Courtroom 3
10:00 BERTOLAMI, James Lee Frederick Courtroom 3
10:00 BOLTON, STEVEN Courtroom 1
10:00 BONTHI, Srikanth Courtroom 3
10:00 BRENTON, Storme Carlene Courtroom 3
10:00 BRICE, Paul Courtroom 3
10:00 BRIDLE, Tony-Lee Marcus John Courtroom 1
10:00 BROGAN, Joshua Alexander Courtroom 3
10:00 CANTRILL, Rachel Marie Courtroom 3
10:00 CAPORN, Jason Paul Courtroom 3
10:00 COCKING, Harley Wade Courtroom 3
10:00 COONEY, Julie Elisabeth Courtroom 3
10:00 CROMB, Brett Drummond Courtroom 3
10:00 CROSSAN, Jessie Frances Courtroom 3
10:00 DALY, Amanda Louise Courtroom 3
10:00 DAU, David Haung Courtroom 3
10:00 DRAYTON, Shanelle Margaret Courtroom 1
10:00 DREW, Torey Cohen Courtroom 1
10:00 DUONG, Nhat Tuong Courtroom 3
10:00 EDWARDS, Raymond Stanley Courtroom 3
10:00 EL JASER, Jamal Courtroom 3
10:00 FALLARA, Venerino Courtroom 1
10:00 FAWCETT, VANITA Courtroom 1
10:00 FOX, Melanie Courtroom 3
10:00 FRECKER, Johnathon Michael Thomas Courtroom 3
10:00 FYFE, Joanne Michelle Courtroom 1
10:00 GALLERY, David John Courtroom 3
10:00 GARLETT, Corina Lee Courtroom 1
10:00 GIBSON, Christopher Brian Courtroom 3
10:00 GIBSON, Haydn Warrick Courtroom 1
10:00 GLAUS, Clinton Joel Courtroom 1
10:00 GOOCH, Toni Anne Courtroom 3
10:00 GORDON, Michael Ashley Courtroom 3
10:00 GRAY, Danielle Kristy Courtroom 1
10:00 GREENWAY, James Alexander Courtroom 1
10:00 HAMPTON, Kieran John Courtroom 3
10:00 HARRINGTON, Teresa Bernadette Courtroom 3
10:00 HEYDARI, HAMED Courtroom 3
10:00 HICKS, Craig Arthur Courtroom 3
10:00 HILLS, James Kieron Courtroom 3
10:00 HINKLEY, Kevin Maxwell Courtroom 3
10:00 HOURIGAN-TYAK, Aidan James Courtroom 3
10:00 HOWELLS, Nathan Trevor Courtroom 1
10:00 HOY, Steven James Courtroom 1
10:00 IRESON, Elizabeth Niamh Courtroom 1
10:00 JAKOBCZYK, Kamil Andrzej Courtroom 1
10:00 JEFFERY, Ian William Courtroom 1
10:00 KELLY, Jordan Laurence Courtroom 3
10:00 KENT, Adrian Raymond Courtroom 1
10:00 KENT, Adrian Raymond Courtroom 3
10:00 KIDD, Brodie Raymond Courtroom 3
10:00 KILMURRAY, Christine Leigh Courtroom 3
10:00 KILMURRAY, Nicole Renae Courtroom 3
10:00 KONGRAT, KYLE THONGTHAM Courtroom 1
10:00 LANE, Aaron John Courtroom 3
10:00 Lawrence-Onofia, Tyra Jalique Naomi Courtroom 3
10:00 LITAS, Steven Alexander Courtroom 3
10:00 LIVINGSTONE, Jonathan Courtroom 3
10:00 MAKUEI, Aluel Marial Courtroom 3
10:00 MANGINI, Jordann Angela Courtroom 3
10:00 MARIO, John Wilson Courtroom 3
10:00 MARSTERS, Lilly-Anne Tiaremoe Berryman Courtroom 1
10:00 MASON, Mitchell Edward Charles Courtroom 3
10:00 MATSON, Chad Michael Courtroom 1
10:00 MCDONALD, Brenden Robert Courtroom 1
10:00 MILLER, Royce Hartley Courtroom 1
10:00 MOIR, Angela Courtroom 1
10:00 MUHAMMAD, Anas Bin Courtroom 3
10:00 MUSA, Abu Courtroom 3
10:00 NANNUP, Travis James Courtroom 3
10:00 NAPOLITANO, Liborio Anthony Courtroom 3
10:00 NGUYEN, Thanh Phong Courtroom 3
10:00 OAKLEY, Revel Fabian Courtroom 1
10:00 ORTIN, Dylan Jayde Courtroom 1
10:00 OUD, Nickolas Josef Courtroom 3
10:00 OWEN, Peter John Courtroom 3
10:00 PALMER, David Leonard Courtroom 3
10:00 PARKES, Michael James Courtroom 3
10:00 PAYNE, Garry John Henry Courtroom 1
10:00 POCPOC, Nicole Gem Courtroom 3
10:00 POMARE, Paige Ashleigh Courtroom 3
10:00 POULSEN, Carl William Courtroom 3
10:00 PRITCHARD, Neil Edward Courtroom 3
10:00 REGAN, Billie-Jean Courtroom 1
10:00 ROBERSON, Beau Garry Courtroom 3
10:00 ROFF, Paul Bruce Jacob Courtroom 3
10:00 ROWNTREE, Gregory James Courtroom 3
10:00 RYDER, Marcus Wade Courtroom 1
10:00 SAID, Dori Courtroom 3
10:00 SALIM, Suryanti Courtroom 1
10:00 SALTER, Allen Trent Courtroom 3
10:00 SAWYER, Roger Lance Courtroom 3
10:00 SEMUNTU, Fred Nsenga Courtroom 1
10:00 SHEEHAN, Jasmine Wilhelmina Courtroom 3
10:00 SIEROCKI, Alexander Terrence Courtroom 1
10:00 SLATTER, Trent Alan Courtroom 3
10:00 SMITH, Jason Robert Courtroom 3
10:00 SOLEY, Grant David Courtroom 3
10:00 SOMNER, Brooke May Courtroom 3
10:00 SOMNER, Candice Jay Courtroom 1
10:00 STACEY, Nicholas Michael Courtroom 3
10:00 STILL, Benjamin Ryan Courtroom 3
10:00 STOKOE, Alanah Jade Courtroom 3
10:00 STREMPEL, PARIS Courtroom 1
10:00 SUNDERLAND, Tobias Maxwell Courtroom 3
10:00 TACIAK, Kobi Jane Courtroom 1
10:00 TANEHOHAIA, Troy Patrick Courtroom 3
10:00 TANNER, Dwayne Travis Alex Courtroom 3
10:00 TAWHI, Karina Tearoha Courtroom 3
10:00 TAYLOR, Kynan Scott Courtroom 1
10:00 TE AO, Hererunga Tommi Courtroom 1
10:00 TEAGUE, Dylan Lee Courtroom 3
10:00 TERPSTRA, Scott Robert Courtroom 1
10:00 TRAN, Minh Hung Courtroom 3
10:00 TRAN, Ngoc Minh Tam Courtroom 3
10:00 TRIBUNALI, Antho Babiomba Courtroom 3
10:00 TYSON, Alan Jeffery Courtroom 1
10:00 UNK, Malvin James Courtroom 3
10:00 VALENTINE, Ashlee Rose Courtroom 1
10:00 WALMSLEY, Terrianne Alana Courtroom 1
10:00 WARD-DICKSON, Timothy Albert Courtroom 3
10:00 WEEDON, Steve Cometa Courtroom 3
10:00 WHITE, Andrew James Courtroom 1
10:00 WHITEHEAD, Philip Andrew Courtroom 1
10:00 WILLACY, Brandon Shaun Courtroom 3
10:00 WILLIAMS, Daniel Neville Courtroom 3
10:00 WILLIAMSON, Barry Walter Courtroom 3
10:00 YANG, Yang Courtroom 3
10:00 YATES, Daniel Earl Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
Criminal Listing
10:00 BINGHAM, Christina Court 3 Magistrates Court
10:00 COGHLAN, Shaelene Biancia Court 3 Magistrates Court
10:00 DOYLE, Kieran Oliver Court 3 Magistrates Court
11:00 JACKSON, Eric Court 3 Magistrates Court
14:15 ARGENT, Adrian Court1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
10:00 Brown v Gaskin & Anor RSTN 420 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Hall v Owen & Ors RSTN 308 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Nikora v Fowler & Anor RSTN 379 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Peckham v Saruman Holdings Pty Ltd MINOR 33 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Watt v Soko RSTN 318 2018 Court1 Children's/Community Court
10:00 Wojtowicz v Farley RSTN 399 2018 Court1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
Criminal Listing
09:00 BAMBRA, Torrance Bruce Court Room 1
09:00 BIN BUSU, Zainal Danny Court Room 1
09:00 CHULUNG, William Aaron Court Room 1
09:00 CHUNAMA, Ryan May Court Room 1
09:00 CLEMENTS, Nigel Court Room 1
09:00 DEW, Benjamin Thomas Court Room 1
09:00 DONOVAN, Robert Raymond Court Room 1
09:00 DRYDEN, Aaron Charles Court Room 1
09:00 ELLIS, Peter Junior Court Room 1
09:00 GORE, Arnold James Court Room 1
09:00 HICKEY, David Patrick Court Room 1
09:00 LAWRENCE, Benjamin Andrew Court Room 1
09:00 MEEWAY, Winston Court Room 1
09:00 MOOLARVIE, Kingsley Court Room 1
09:00 PARK, Amanda Marie Rose Court Room 1
09:00 PETERS, Lawrence Greg Court Room 1
09:00 SIMON, Malcolm James Court Room 1
09:00 SMITH, Marcus Leslie Court Room 1
09:00 STURT, Eileen Court Room 1
09:00 TAX, David Junior Court Room 1
09:00 TAYLOR, Richard John Court Room 1
09:00 TOBY, Devon Court Room 1
09:00 WARD, Dennis Sydney Court Room 1
09:00 WARD, Lance Court Room 1
09:00 WEBSTER, Stewart Charles Court Room 1
09:00 WINTON, Rodney Court Room 1
09:30 GERRARD, Ralph Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Housing Authority v Bilminga RSTN 26 2018 Court Room 1
09:00 Housing Authority v GORE RSTN 33 2017 Court Room 1

Mandurah Courthouse
Criminal Listing
09:30 Anderson, Mitchell James Courtroom 1
09:30 Anderson, Mitchell James Courtroom 1
09:30 BARRIE, Connor William Stewart Courtroom 2
09:30 BOLAND, Gregory John Courtroom 2
09:30 BROOMHAM, Dayan Charles Courtroom 1
09:30 CONNOR, Jacqueline Mary Courtroom 1
09:30 Cook, Manual William Hihepa Courtroom 1
09:30 COOK-REGAN, William Jon Courtroom 1
09:30 CUNNINGHAM, Jason Paul Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Raymond John Courtroom 1
09:30 EDWARDS, Trent Xavier Courtroom 2
09:30 ELLIS, Jessie Tristan Courtroom 1
09:30 EMMS, SUSAN HELEN Courtroom 1
09:30 ERWIN, Roy James Courtroom 1
09:30 FOOTT, Ashley Jane Courtroom 1
09:30 GRAHAM, Russell John Courtroom 1
09:30 GREEN, Taliesin Celte-Brede Courtroom 1
09:30 HARRIS, DANIEL Courtroom 1
09:30 HART, Richard William Courtroom 1
09:30 JENKIN-LUDBEY, Loc Peter Karl Courtroom 1
09:30 JOYCE, Jonathan Charles Courtroom 1
09:30 KELLY, Kirra Jay Courtroom 1
09:30 KINGWELL, Brian John Courtroom 1
09:30 KOHLER, Robert Peter Courtroom 1
09:30 MACRAE, Micheal Ashley Courtroom 1
09:30 MANGUNDAP, Nadia Shelverton Courtroom 1
09:30 MANNS, Jamie Philip Roy Courtroom 2
09:30 MARSHALL, Laura Elizabeth Kathleen Courtroom 1
09:30 MITCHELL, Brian Thomas Courtroom 1
09:30 OKEY, John Lenard Courtroom 1
09:30 OKEY, John Lenard Courtroom 1
09:30 OTWAY, Brent Robert Courtroom 1
09:30 RICHARDS, Christopher John Courtroom 1
09:30 ROCK, Tara Julia Courtroom 1
09:30 SOARES, Nathan Jay Courtroom 1
09:30 STAFFORD, Gary Courtroom 1
09:30 STEEL, Troy James Courtroom 2
09:30 STOKES, Geoffrey Peter Courtroom 1
09:30 STYMAN, Paul Douglas Courtroom 1
09:30 TUCKEY, Darrel Phillip Courtroom 1
09:30 TURFREY, Mitchell Stephen Courtroom 1
09:30 UNKOVICH, Billy Roy Courtroom 1
09:30 WEIR, Mark Anthony Courtroom 1
09:30 WOODS, Carl John Courtroom 1
09:30 WOODS, Lynda Maree Courtroom 1
09:30 WORTH, Gavin Brett Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
Criminal Listing
09:00 ALISON, Elizabeth Ann Courtroom 1
09:00 ALLAN, Clinton Donald Courtroom 1
09:00 ANDERSON, Todd Peter Courtroom 1
09:00 AQUILINA, Craig Michael Courtroom 1
09:00 AUSTGEN, Damian Bryan Courtroom 1
09:00 BENNELL, Yvonne Roshelle Courtroom 1
09:00 BILTER Courtroom 1
09:00 BISHOP, Cj Tunisha Courtroom 1
09:00 BOWTELL LLOYD, Danny J Courtroom 2
09:00 BRENTON, Anthony Philip Courtroom 1
09:00 BROWN, Tayla Jayne Courtroom 1
09:00 BURTON, Nathan Joel Courtroom 1
09:00 BUTCHER CORNEY, Rhyce Bailey Courtroom 1
09:00 BYRNE, Callan Antony Courtroom 1
09:00 CHAMI, Walid Courtroom 1
09:00 COLBUNG, Samantha Ann Courtroom 1
09:00 CORFE, Andrew Neil Courtroom 1
09:00 CORNEY, Michelle Lee Courtroom 1
09:00 CRAIG, Raymond James Courtroom 1
09:00 FLETCHER, Bradley Alan Courtroom 1
09:00 GARLETT, Boyden Courtroom 1
09:00 HALL, Skye Maree Courtroom 1
09:00 HARVEY, Lyle Ashley Courtroom 1
09:00 HAYNES, Jason Richard Courtroom 1
09:00 HILTON, Ryan Jade Courtroom 1
09:00 HOLST-O'DONNELL, Jade Ann Courtroom 1
09:00 HOPKINSON, Peter Bernard Courtroom 1
09:00 HOWES, Slade Luke Courtroom 1
09:00 HUMES, CHERYLENE Courtroom 1
09:00 HURIJ, Kurt Dylan Courtroom 1
09:00 INGATE, Anthony David James Courtroom 1
09:00 ISSEYEGH, Arthur Edward Graham Courtroom 2
09:00 ISSEYEGH, Arthur Edward Graham Courtroom 2
09:00 JACKSON, Gay Lwe Htoo Courtroom 1
09:00 JOHNSON, Robert Edward Courtroom 1
09:00 KEMPTON, Michael J Courtroom 1
09:00 KENT, Stevie-Lee Courtroom 1
09:00 KICKETT, Felicity Jane Courtroom 1
09:00 KICKETT, Ruth Francine Courtroom 1
09:00 LAWSON, Toby John Courtroom 1
09:00 LEAHY, Daniel Jason Courtroom 1
09:00 MACPHERSON, Mathew James Courtroom 1
09:00 MAGISTRO, Lucas George Courtroom 1
09:00 MAKIN, Rachael Patriia Courtroom 1
09:00 MARSHALL, Warren Sydney John Courtroom 1
09:00 MARTIN, Janelle Gail Courtroom 1
09:00 MARTIN, Rodney Eric Courtroom 1
09:00 MARTIN, Steven William Courtroom 1
09:00 MCCALLUM, Malcolm James Courtroom 1
09:00 MCKENNA-MOTYLSKI, Rowdy Daniel Courtroom 1
09:00 MILLER, Stewart James Courtroom 1
09:00 Mine Haul Logistics Pty Ltd Courtroom 1
09:00 MOORE, Adam James Courtroom 1
09:00 MORRISON, Malisha Annette Courtroom 1
09:00 MORTON, Justin Robert Courtroom 1
09:00 NAY SAY Courtroom 1
09:00 NEAVE, Jeremey James Courtroom 1
09:00 NETTLETON, Michael Gordon Courtroom 1
09:00 O'CONNOR, Kevin Barry Courtroom 1
09:00 OSMAN, Fares Abdul Salam Courtroom 1
09:00 PARFITT, Anna Marie Courtroom 1
09:00 PERI-RUHA, Joshua James Micheal Courtroom 1
09:00 PERRING, Fiona Louise Courtroom 1
09:00 PRATLEY, James Phillip Courtroom 1
09:00 PRIOR, Kurtley James Courtroom 1
09:00 ROBINSON, Stephen Keith Courtroom 1
09:00 ROLLITT, Craig Keith Courtroom 1
09:00 ROPER, Jamie Alexander Courtroom 1
09:00 RUTHERFORD, Darren John Courtroom 1
09:00 SEBO, Aaron Philip Courtroom 1
09:00 SESAR, Darren Charles Courtroom 1
09:00 SEYMOUR, Lionel Leslie Courtroom 1
09:00 SIMEON, Leianne Aroha Courtroom 1
09:00 SMITH, Jody Ethel Marie Courtroom 1
09:00 STEPHENS, Luke George Courtroom 1
09:00 THOMPSON, Dean Jay Courtroom 1
09:00 THORNE, Taryn Courtroom 1
09:00 TREND, Rhiannon Jade Courtroom 1
09:00 WALLAM, Sonia Michelle Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Joel Hartley Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Tia Leshae Claire Courtroom 1
09:00 WINMAR, Clayton Thomas Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 BARKER v Department of Transport EDL 1580 2017 Courtroom 2
09:00 Church v Department of Transport EDL 1370 2018 Courtroom 2
09:00 FONTANA v Department of Transport EDL 1358 2018 Courtroom 2
09:00 Moore v Department of Transport EDL 1351 2018 Courtroom 2
09:00 Pich v Department of Transport EDL 1220 2017 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Criminal Listing
09:00 Williams, Isobell Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
Criminal Listing
09:30 ARMSTRONG, Steve Allan Courtroom 2
09:30 BOURKE, Steffan Jaimes Courtroom 2
09:30 BROCKMAN, Tiegan Marie Courtroom 2
09:30 BUFFHAM, Peter Leslie Courtroom 1
09:30 BULLOCK, Jamie Courtroom 2
09:30 BULLOCK, Sian Marie Courtroom 2
09:30 BURNETT, Daniel John Courtroom 2
09:30 COLLARD, Greg Allan Courtroom 2
09:30 CUBRILO, Aleksander Courtroom 2
09:30 DELANEY, Pamela Kerry Courtroom 2
09:30 EDMONDS, Michael Jon Courtroom 2
09:30 Elliott, Sean Ronald Courtroom 2
09:30 FERGUSON, Anthony Dave Courtroom 2
09:30 GOULD, Troy Nathan Courtroom 2
09:30 GRASSI, Kirk Richard Courtroom 2
09:30 GREEN-NINYETTE, James Courtroom 2
09:30 HANSON, Todd James Courtroom 2
09:30 HARTLEY, David Robert Courtroom 2
09:30 HILL, Cheralee Faye Courtroom 2
09:30 HODDER, Brayden Allen Courtroom 2
09:30 HORTON, PETER Courtroom 2
09:30 HUMPHRIES, CLEVE ATHOL Courtroom 2
09:30 HUNTER, CATHERINE Courtroom 2
09:30 JACOBS, Kristen Joseph Courtroom 2
09:30 JETTA, Krystal Anne-Lee Courtroom 2
09:30 LEAHY, Daniel Jason Courtroom 2
09:30 LEEDER, Erica Stefanie Leslie Courtroom 2
09:30 LEVY, Luke Emile Courtroom 2
09:30 LILA GRAHAM, Johnney Courtroom 2
09:30 Love, Jaydan James Courtroom 2
09:30 MACCUE, Sam Henry Courtroom 2
09:30 MACPHERSON, Jason David Courtroom 2
09:30 MADRUGA, Angela Emilia Courtroom 2
09:30 MASON, Robin Courtroom 2
09:30 MCNOON, Mysti Tia Courtroom 2
09:30 MEHANA, Lynnette Rangi-Ora Mira Courtroom 1
09:30 MORTON, Neil Arthur Courtroom 1
09:30 NAARSTIG, Desiree Alida Courtroom 2
09:30 NELSON, Leearrah Margaret Ann Courtroom 2
09:30 NIELSEN, Allan Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Tara Louise Courtroom 2
09:30 READ WHITMARSH, Tina Marie Courtroom 2
09:30 READING, Durwin Tyron Courtroom 2
09:30 REBBECK, Joanne Courtroom 2
09:30 ROBB, Jessica M Courtroom 2
09:30 ROBERTS, Sharra June Courtroom 2
09:30 ROUTLEY, Trevor John Courtroom 2
09:30 SALLEH, Mustaqiim Bin Musa Courtroom 2
09:30 SHORTLAND, Djon Courtroom 2
09:30 STEVENS, Alisha Jane Courtroom 2
09:30 STEWART, Margaret Lea Courtroom 2
09:30 STROBEL, Claudia Jean Rose Courtroom 2
09:30 TAWHAI, Nicholas Paul Courtroom 2
09:30 THORNBOROUGH, Sean Patrick Courtroom 2
09:30 TUSHINGHAM, Richard Kevin Courtroom 2
09:30 UGLE, Conan William Courtroom 2
09:30 WAINWRIGHT BOOGAARD, Dain Alan Courtroom 2
09:30 WALLEY, Austin Gerry Courtroom 2
09:30 WATTS, MARK Courtroom 1
09:30 WELSH, Brody John Courtroom 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
08:30 Guest v Sewell MINOR 2167 2017 Pre Trial Conference Room

South Hedland Courthouse
Criminal Listing
09:00 CHARLES, Alistern Leon James Courtroom 1
09:00 MARNEY, Derwin Tom Courtroom 1
09:30 BYNDER, Sheldon Horace Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 2 2018 Court Room 3

Broome Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Not Published PC 1 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 4 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 5 2015 Court Room 2
09:30 Not Published PC 1 2016 Court Room 2
09:30 Not Published PC 3 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 7 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 143 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 378 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 379 2018 Court Room 2
09:30 Not Published PC 380 2018 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
12:00 Not Published PC 2 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 3 2018 Court Room 2
12:00 Not Published PC 4 2018 Court Room 2

Children's Court
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 3 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 4 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 197 2017 Court 5
09:00 Not Published PC 106 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 107 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 108 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 382 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 383 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 384 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 385 2018 Court 5
09:02 Not Published CP 365 2004 Court 5
09:02 Not Published PC 311 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 339 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 491 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 261 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 262 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 325 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 326 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 524 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 525 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 265 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 266 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 267 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 268 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 271 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 272 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 273 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 274 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 275 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 276 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 297 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 333 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30 Not Published PC 19 2016 Court 2
11:30 Not Published PC 20 2016 Court 2
14:30 Not Published PC 49 2007 Court 2
15:00 Not Published PC 489 2017 Court 2
P and C Trial
10:00 Not Published PC 144 2016 Court 1
10:00 Not Published PC 44 2017 Court 1
10:00 Not Published PC 45 2017 Court 1

Kalgoorlie Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 14 2018 Court 3 Magistrates Court

Kununurra Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:00 Not Published PC 11 2015 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 15 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 16 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 17 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 18 2016 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 2 2017 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 16 2017 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 367 2017 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 4 2018 Courtroom 1
09:00 Not Published PC 5 2018 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
Civil Listing
CC Directions
14:00 White v The Owners of Carinya Court Rockingham Strata Plan 25819 CC 1372 2018 2 - 2
CC Hearing
10:00 Ibrahim & Anor v Nikolic Enterprises Pty Ltd CC 336 2018 1 - 6
10:00 Mary 2 Holdings Pty Ltd & Anor v The Owners of Karrinyup Professional Centre StrataPlan 59825 CC 399 2018 4 - 4
10:00 The Owners of Karrinyup Professional Centre Strata Plan 59825 v Mary 2 Holdings Pty Ltd CC 2259 2017 4 - 4
CC Mediation
10:00 Yousefi v City of Armadale CC 1151 2018 3 - 5
14:00 Carter v J-Corp Pty Ltd CC 140 2018 2 - 7
CC Oral Reasons
09:15 Herbert & Anor v Beacon Homes Pty Ltd CC 975 2018 2 - 2
Class 1 Planning List
12:00 Moles v City of Armadale DR 153 2018 2 - 3
12:00 Moles v City of Armadale DR 154 2018 2 - 3
DR Directions
09:00 A.M.I Enterprises Pty Ltd & Anor v Presiding Member of the Mid-West/Wheatbelt Joint Development Assessment Panel DR 34 2018 2 - 6
10:00 Emanuel Exports Pty Ltd & Ors v City of Gosnells DR 392 2017 2 - 6
HR Directions
09:30 Not Published GAA 2189 2018 3 - 1
09:30 Not Published GAA 2190 2018 3 - 1
09:30 Not Published GAA 2222 2018 3 - 1
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 1699 2018 4 - 1
10:00 Not Published GAA 1585 2018 3 - 4
10:00 Not Published GAA 1843 2018 1 - 1
11:00 Not Published GAA 1743 2018 3 - 4
12:00 Not Published GAA 1715 2018 4 - 1
12:00 Not Published GAA 2372 2017 3 - 4
14:00 Not Published GAA 1883 2018 4 - 1
Strata List
10:00 Rogers & Anor v The Owners of the Linx at Nexus Strata Plan 47739 CC 658 2018 3 - 8
10:30 The Owners of the Linx at Nexus Strata Plan 47739 v Mangles SMSF Pty Ltd CC 1058 2018 3 - 8
11:00 Li v The Owners of Zenith City Centro Strata Plan 55731 CC 958 2018 3 - 8
11:30 Gaskin & Anor v The Owners of The Boardwalk, Palm Beach Strata Plan 29511 & Anor CC 941 2017 3 - 8
12:30 Murphy v Edmonds CC 1322 2018 3 - 8

Back to Top