Today's Court Listings

The daily court lists for: 24 April 2019

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Judge's CMC List
09:30 Getting Busy Pty Ltd & Anor v Golden Mile Milling Pty Ltd & Ors CIV 1985 2018 9 - 906

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00 Druery, Marcus Glanville Court No. 7

No Civil Listing for Today.



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 KEDGLEY, JOSHUA 5 - 5-3
09:15 ANDERSEN, Seth Andreas 5 - 5-1
09:15 ARMSTRONG, Jason Thomas 5 - 5-1
09:15 BIDGOOD, DEAN 5 - 5-1
09:15 CAMERON, Beryl Anne 5 - 5-1
09:15 CHEESMAN, Ben William 5 - 5-1
09:15 GRAHAM, Victor Les 5 - 5-1
09:15 Harris, Edward Walter 5 - 5-1
09:15 HAYTHORNTHWAITE, Jacob Glen 5 - 5-1
09:15 MUNROE, Damien 5 - 5-1
09:15 NANKIVELL, Jacinta Leanne 5 - 5-1
09:15 NEWLAND, Jaimie Boyd 5 - 5-1
09:15 PINNER, Petina Doreen 5 - 5-1
09:15 POTTER, William Robert 5 - 5-1
09:15 REID, Glenn Reuben 5 - 5-1
09:15 SMITH, Sharlene Anna 5 - 5-1
09:15 WARD, Michael 5 - 5-1
09:15 WELLS, Len 5 - 5-1
09:15 WILLIAMS, Annette Vrona 5 - 5-1
09:30 CREW, John Douglass 3 - 3-4
09:30 REICHARD, Norma Joan 3 - 3-3
10:00 BINGHAM, Robert John 3 - 3-1
10:00 PATTISON, Scott James 3 - 3-2
10:15 CARMAN, Simon Peter 5 - 5-3

Civil Listing
Civil Trial
09:30 Lazarevski v North Metroplitan Health Service CIV 2260 2016 1 - 1-3
Directions (CCM)
14:15 Zalas Corporation Pty Ltd And Brian Percival Pty Ltd v Parker CIVO 109 2019 1 - 1-2
Judges Chambers
09:30 Nikolich v Webb & Another CIV 97 2017 6 - 6-3
Judges Special Appointments
10:30 Armet v CFC Consolidated Pty Ltd APP 4 2018 3 - 3-2
Mediation Conference DC
09:30 Dirtbusters (WA) Pty Ltd v Westbrook Asset Pty Ltd CIV 2597 2017 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Rosario v Boekelman CIV 3159 2018 1 - Lvl-1
09:30 Scurry v Townsend & Another CIV 2561 2013 1 - Lvl-1
10:00 Ali Mohamed v Dawson CIV 2507 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Chopra v Sikaloski & Another CIV 4326 2017 1 - 1-2
09:30 Deputy Commissioner of Taxation v Feldhusen CIV 4029 2018 1 - 1-2
09:30 Deputy Commissioner of Taxation v Streat CIV 2049 2018 1 - 1-2
09:30 Eggleston v Britland CIV 1335 2017 1 - 1-2
10:00 Central Institute of Technology v GHD Pty Ltd CIV 2940 2017 1 - 1-2
10:00 McVilly v SRB Legal CIV 100 2018 1 - 1-2
10:00 Whitby v Omniblend Pty Ltd & Another CIV 4064 2017 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00 Mills v Lippiatt & Another CIV 4583 2016 1 - 1-2
14:30 Gooch v Netlinkz Technology Pty Ltd CIV 3182 2018 1 - 1-2
Reserved Decision
09:30 Pilbara Regional Council v Guillot CIV 16 2019 1 - 1-4
09:30 Pilbara Regional Council v Pia CIV 15 2019 1 - 1-4
Special Directions
09:45 Corby v Wolfe Civil Pty Ltd & Others CIV 1233 2016 1 - 104
09:45 Meldrum v Fruet CIV 2000 2015 1 - 102
Taxation Of Costs
14:15 Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 119 2017 1 - 104



Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 ALNILI v VIDLER MINOR 178 2019 Armadale Court 1
09:30 JONES & Anor v MCCUMSTIE RSTN 350 2019 Armadale Court 1
09:30 KIRKUP v HBS BYFORD CTC 196 2019 Armadale Court 1
09:30 MAXIT PROPERTIES PTY LTD v STONE RSTN 327 2019 Armadale Court 1
Residential Tenancies
09:30 ASCOT ENGINEERING & CONSTRUCTION v GREEN RSTN 609 2019 Armadale Court 2
09:30 BERTOLINI v GRANT RSTN 627 2019 Armadale Court 2
09:30 BREARLEY v QUANGLY RSTN 576 2019 Armadale Court 2
09:30 FAROOQ v CLINCH RSTN 566 2019 Armadale Court 2
09:30 GRIFFITHS v NOWELL RSTN 591 2019 Armadale Court 2
09:30 HADDEN v THE ESTATE OF THE LATE JOAN BENNETT RSTN 487 2019 Armadale Court 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v ANDERSON RSTN 588 2019 Armadale Court 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v LITTLEFAIR RSTN 482 2019 Armadale Court 2
09:30 KLEYN v TOOHEY RSTN 542 2019 Armadale Court 2
09:30 LOMAS & Anor v COTTERILL RSTN 506 2019 Armadale Court 2
09:30 MATHEWS v NEWTON & Anor RSTN 573 2019 Armadale Court 2
09:30 MAXIT PROPERTIES PTY LTD v MONEY RSTN 572 2019 Armadale Court 2
09:30 MONASTRA & Anor v OSBOINE & Anor RSTN 468 2019 Armadale Court 2
09:30 MURRAY v GRANT RSTN 575 2019 Armadale Court 2
09:30 NGO v FAULL & Anor RSTN 601 2019 Armadale Court 2
09:30 OLADEJO & Anor v SAMASA RSTN 631 2019 Armadale Court 2
09:30 OMOTOSO & Anor v ATTWOOD & Anor RSTN 634 2019 Armadale Court 2
09:30 PARKER v Dankova RSTN 586 2019 Armadale Court 2
09:30 RANDIKI v WANSBROUGH & Anor RSTN 595 2019 Armadale Court 2
09:30 SAMANAND PTY LTD v HAINES RSTN 585 2019 Armadale Court 2
09:30 SAUL v BEATTIE RSTN 590 2019 Armadale Court 2
09:30 SINGH & Anor v LANE-WILLIAMS & Anor RSTN 636 2019 Armadale Court 2
09:30 SINZOBATOHANA & Anor v PAGE & Anor RSTN 635 2019 Armadale Court 2
09:30 TWO TRUST DESIA 2 PTY LTD ATF DESIA v HARMAN & Anor RSTN 459 2019 Armadale Court 2
09:30 WATSON v CARR & Anor RSTN 569 2019 Armadale Court 2
09:30 WIGG & Anor v SYMONDS RSTN 608 2019 Armadale Court 2
09:30 WRIGHT v CARNEGIE RSTN 604 2019 Armadale Court 2
09:30 WUNGONG SUN PTY LTD v POMARE RSTN 587 2019 Armadale Court 2
09:30 YE & Anor v HUNTER & Anor RSTN 577 2019 Armadale Court 2
09:30 YOUSSEF & Anor v TONGUE RSTN 611 2019 Armadale Court 2
Trial Court
10:00 Pintaudi v Ali RSTN 2056 2018 Armadale Court 1
10:00 RACHMAT v CROTT & Anor RSTN 1697 2018 Armadale Court 1
10:00 Sethi v Singh MINOR 2378 2017 Armadale Court 1
10:00 Singh v Sethi MINOR 1631 2018 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 BRAILSFORD, Andrew Court Room 1
09:00 BUCK, Derek Court Room 1
09:00 BUTT, Kylie Court Room 1
09:00 PADOON, Rosetta Raylene Court Room 1
09:00 SHANDLEY, Kevaron Wyatt Jock Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
09:00 Bell v Thompson GCLM 40 2017 Court Room 1
09:00 COWDREY v Department of Transport EDL 46 2019 Court Room 1
09:00 FAZIOLI v Department of Transport EDL 48 2019 Court Room 1
09:00 GUZZETTA v EDGAR RSTN 38 2019 Court Room 1
09:00 MACDONALD v Department of Transport EDL 44 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BOND, Corey James Court Room 4
10:00 BRYAN, Courtney Louise Court Room 1
10:00 BURNET, Julie Ann Court Room 4
10:00 BURR, Daniel Paul Court Room 4
10:00 BUSWELL, Anna Maree Court Room 4
10:00 CLARK, Corey David Court Room 1
10:00 COLLARD, Violet Ethel Louisa Court Room 4
10:00 COX, Kristy Lee Court Room 1
10:00 DAVIS, Tyrone Manawa Court Room 4
10:00 DE RAMIREZ, Gordon Rafael Court Room 4
10:00 DEAN, Nadene Maree Court Room 1
10:00 FIRTH, Shani-Lee Amber Court Room 4
10:00 FRANCIS, Joshua Stephen Court Room 1
10:00 FRASER, Clinton Dean Court Room 1
10:00 FRASER, Clinton Dean Court Room 4
10:00 FREIER, Bevan Charles Court Room 1
10:00 FULLER, James Lee Court Room 4
10:00 GLASS, Jayden Anthony Court Room 4
10:00 GRAHAM, Harold James Court Room 4
10:00 GRAY, Susan Ann Court Room 1
10:00 HALL, Jeffery Noel Court Room 4
10:00 HARRIS, Natalie Michelle Court Room 1
10:00 HOPKINS, Jered Anthony Court Room 1
10:00 ILOSKI, Daniel Court Room 4
10:00 IRWIN, Shane Court Room 4
10:00 JACKSON, Daniel Alexander Court Room 1
10:00 KAHU, Karlie Maree Court Room 4
10:00 KIRE, Michael James Ereatara Court Room 4
10:00 MAITRE, Danielle Michelle Court Room 1
10:00 MCCALLUM, Patrick Zarman Dayton Troye Court Room 4
10:00 MCFARLANE, Karen Riparata Court Room 4
10:00 MORIEN, Samuel James Court Room 4
10:00 PERKS, Rayvern Andrew William Court Room 4
10:00 PHILLIPS, Daniel Amos Court Room 4
10:00 POMFRETT, Corey Glen Court Room 4
10:00 RILEY, Tammy Vynette Court Room 1
10:00 RIX, Harrison William Court Room 4
10:00 ROBINSON, Peta Leone Court Room 4
10:00 RODD, Travis Leon Court Room 1
10:00 ROGERS, Helena Claire Court Room 4
10:00 SHAW, Bradley Mark Darren Court Room 4
10:00 SILVERWOOD, Steven Court Room 1
10:00 SMITH, Matthew John Court Room 4
10:00 STACK, Alfred Dennis Trevor Court Room 4
10:00 STARK, Skylar Ivy Court Room 4
10:00 STEGMANN, Ian Dirk Court Room 1
10:00 STINGEL, Blake Anthony Court Room 4
10:00 THOMAS, David St John Michael Court Room 4
10:00 THORNE, Damien Kane Court Room 4
10:00 THORNE, Damien Kane Court Room 4
10:00 THORNE, Jacqueline Court Room 1
10:00 TREBLEY, Mathew Craig Court Room 4
10:00 TRENERRY, Lynette Nicole Court Room 4
10:00 WATSON, Martin David Court Room 4
10:00 WHITE, Jarrad Kenneth Court Room 4
10:00 WILLIAMS, Mary Joan Court Room 4
10:00 WILLIAMS, Scott Daniel Court Room 4
10:00 YEARSLEY, John Allen Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 HALLETT v Department of Transport EDL 241 2019 Court Room 1
09:30 SCOTT v Department of Transport EDL 240 2019 Court Room 1

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Amber Rose 4 - 41
09:00 ANNAKIN, Zachariah Wolf 4 - 41
09:00 ATWELL, Kiel Shane 3 - 37
09:00 BA, Mouhamadou 3 - 37
09:00 BEALE, Joseph William 4 - 41
09:00 BRADY, Robert William 3 - 37
09:00 BUCHANAN, Kacie Shelly 4 - 41
09:00 BUTERA, Colin Jason 4 - 41
09:00 CABRITA, John Viegas 4 - 41
09:00 CARDILLO, Giancarlo Salvatore 4 - 41
09:00 CARRYER, Jason James 4 - 41
09:00 CARUANA, Vencent Stephen 4 - 41
09:00 CHALLEN, Samantha Fay 4 - 41
09:00 DAMJANOVIC, Bradley John 4 - 41
09:00 DOUGLAS, James George 4 - 41
09:00 DRAYTON, Shanelle Margaret 4 - 41
09:00 FERN, Trent Darcy 4 - 41
09:00 FINCH, Joshua Benjamin John 4 - 41
09:00 GARDNER, Emma Jean 4 - 41
09:00 GARLETT, Janica-Rae 4 - 41
09:00 GIBBS, Shane Keith 4 - 41
09:00 GILBERT, Colin William 4 - 41
09:00 GRIFFITHS, Brett John 4 - 41
09:00 HALICKI, Jessica Marie Frances 4 - 41
09:00 HARRISON, Aaron Levi 4 - 41
09:00 HAYEK, Taha 4 - 41
09:00 HILL, Cory Raymond 4 - 41
09:00 HORNER, Nathan Bradley 4 - 41
09:00 HUMPHRIES, Dianne Isabel 3 - 37
09:00 JOHNS, Michael Edward 4 - 41
09:00 JONES, John Thomas 3 - 37
09:00 JOSEPH, Gabriel 4 - 41
09:00 KADAMANI, Aaron James 3 - 37
09:00 MILLER, Barry Lesley 4 - 41
09:00 MIPPY, Desmond 4 - 41
09:00 NEWBERY, Robert Noel 4 - 41
09:00 NEWBURN, John 4 - 41
09:00 NGUYEN, Dung 4 - 41
09:00 NGUYEN, Hieu Van 4 - 41
09:00 OLDNALL, Michael David 4 - 41
09:00 OSWALD, Tanya May 3 - 37
09:00 PATERSON, Amie 4 - 41
09:00 PUNGA, Sydney Akutini Tawari 4 - 41
09:00 RADKE, Brett 4 - 41
09:00 RANKINE, Lochlan Stuart 4 - 41
09:00 REIBEL, Karen Amanda 4 - 41
09:00 RYAN, Lynton Phillip 4 - 41
09:00 RYDER, Joshua Isaiah 4 - 41
09:00 SAMPSON, Dale Clifford 4 - 41
09:00 SIEW, Wai Leong 3 - 37
09:00 TRAJKOSKI, Miroslav 4 - 41
09:00 TRENBATH, Naomi Noelle 3 - 37
09:00 WALIA, Satveer Singh 3 - 37
09:00 WIESE, Richard James 4 - 41
09:00 WINMAR, Dwade Joseph 4 - 41
09:00 ZUCCALA, John 4 - 41
09:30 AL-AZZAWI, Mohammed Saad Khaleel 3 - 31
09:30 BERE, Richy 3 - 38
09:30 CARR, Robert Anthony 3 - 32
09:30 COCKIE, Jason Kelly 3 - 38
09:30 DABB, Dwayne Stewart 3 - 31
09:30 DANN, Aaron Troy 3 - 31
09:30 EVANS, Krystel-Ann Marie 3 - 31
09:30 EZEDYAR, Safiullah 3 - 31
09:30 FLEMING, Travis John 3 - 32
09:30 GALIPO, Brody Dan 3 - 32
09:30 GASTEIGER, Cory Horst 3 - 31
09:30 HESSE, Brenton Lee 3 - 31
09:30 HYDE, Michael Cyril 3 - 32
09:30 JONES, Ryan Allan 3 - 31
09:30 JURY, Rae Elizabeth 3 - 31
09:30 KENNEDY, Tracey Marie 3 - 31
09:30 KNIGHT, Nathan William 3 - 31
09:30 LOVELACE-WELLS, Joel Aaron 3 - 31
09:30 LYON, Drage James 3 - 31
09:30 MCKENZIE, Paul Gregory 3 - 31
09:30 MOLLOY, Allan 3 - 32
09:30 MORTON, Gregory Arnold 3 - 32
09:30 PELL, Justin Charles James Johnathon 3 - 31
09:30 PENNY, Robert May 3 - 31
09:30 PRIEST, Adam Bryen 3 - 31
09:30 PROUDFOOT, William 3 - 38
09:30 QUINN, Dean Arthur 3 - 31
09:30 SMITH, Carmen Gayle 3 - 32
09:30 SPIRE, Adam Chi 3 - 31
09:30 STOCKMAN, Jarin 3 - 31
09:30 TANTI, Mark 3 - 31
09:30 TAPLEY, Kieran John Bowman 3 - 38
09:30 THEH LEH 3 - 31
09:30 WALLEY, Patricia Anne 3 - 32
09:30 WHITFIELD, Lisa Grace 3 - 32
09:30 WILKINS, Heather Ann 3 - 38
09:30 WINMAR, Teanna Linda 3 - 32
09:30 WOLGAR, Leanne Margaret 3 - 32
09:45 BLACKFORD, Michael Paul 3 - 32
09:45 CHOL, Sam 3 - 32
10:00 ADAMS, Joel Rex 4 - 41
10:00 AGGETT, Mark William 3 - 37
10:00 AGHDASI YEKTA, Mostafa 4 - 41
10:00 AKERS, Lia Marie 3 - 37
10:00 ARGALIOGLU, Salman 3 - 37
10:00 BARBAS, Paul Nicholas 3 - 37
10:00 BARKER, Samuel David 3 - 37
10:00 BIALOBRODZKI, Jordan Tre 3 - 32
10:00 BROWN, Matthew Leigh 3 - 37
10:00 BUCKTON, Casey Louise 4 - 41
10:00 CAIN, Xena Janette 4 - 41
10:00 CARTER, Karl Anthony Mark 3 - 37
10:00 CHAMBERS, Mitchell Leah 5 - 55
10:00 CHAMI, Walid 3 - 32
10:00 CLARKE, Christopher John 4 - 41
10:00 COCHRANE, Alan Chad 3 - 37
10:00 COCKS, David Matthew 3 - 37
10:00 COX, Nicholas 3 - 37
10:00 CRASE, Luke 4 - 41
10:00 CRESSALL, Ryan James 4 - 42
10:00 DAWSON, Kim Fiona 3 - 37
10:00 DE BEAUX, Jesse John 3 - 32
10:00 DERSCHOW, Adrian Malcolm 3 - 37
10:00 DESMOND, Catherine Rachel Diana 4 - 41
10:00 D'LIMA, Tristam Dominic Jude 3 - 37
10:00 DOLIN, Laurence James 3 - 37
10:00 DUNBAR, Wayne Mark Bradley 3 - 37
10:00 EADES, Lisa Marie 3 - 37
10:00 EDWARDS, Leslie Evans 4 - 41
10:00 FARMER, Christopher Ian 4 - 41
10:00 FARMER, Robert Douglas 4 - 41
10:00 FLYNN, Reece Anthony 4 - 41
10:00 FORREST, Natasha Beth 3 - 37
10:00 FRAGOMENI, Frank Anthony 3 - 37
10:00 GALE, Danielle Sibella 5 - 55
10:00 GAUL, Katherine Alicia 4 - 41
10:00 GEORGE, Troy Allan 5 - 55
10:00 GOUDY, Ronald Norman 3 - 37
10:00 GRAHAM, Samantha Jeanette 5 - 55
10:00 GRAY, Eugene Arnold 3 - 32
10:00 GREEN, Todd Lachlan 4 - 41
10:00 HARGREAVES, Julian 4 - 41
10:00 HART, Marlon Bruce 4 - 42
10:00 HAYDEN, Jamie Lee Alfred 3 - 32
10:00 HAYDON-WOOD, Tahnee May 3 - 37
10:00 HORRIGAN, Lucas Jeremiah 5 - 55
10:00 HUME, Mark James 3 - 32
10:00 HUMES, George Neil Wayne 3 - 32
10:00 INDICH, Jordan Trevor 3 - 32
10:00 JAMES, Viasha Glenys 3 - 37
10:00 JOHNSTON, Alexandra Toni 4 - 41
10:00 JOHNSTON, Billy Ray 4 - 41
10:00 JOSEPH, Sasha 3 - 37
10:00 JOSORAHARDJO, Yulia 4 - 41
10:00 KENNEY, Gregory Raymond 4 - 41
10:00 KIDWELL, Louie Tangi Tawhaki 4 - 41
10:00 KOK, Wei Hao 3 - 37
10:00 LAM, Ki Hin 4 - 41
10:00 LAWSON, Toby John 3 - 37
10:00 LEWIS, Thorn Leslie 4 - 41
10:00 LIM, Kian Yat 3 - 32
10:00 LOCKTON, Nicole Cherie 4 - 41
10:00 LOIZOU, Loucas Loizos Francis 3 - 37
10:00 LUCAS, Scott Philip 5 - 55
10:00 LYNDON-JAMES, Graham Lloyd 3 - 37
10:00 MALAROWSKI, Dariusz 3 - 37
10:00 MARSHALL, Gabriel Arjuna 4 - 42
10:00 MASON, Chad King 3 - 37
10:00 MCGORRIGAN, Adam 3 - 32
10:00 MCKEAG, Matthew Joseph 3 - 37
10:00 MCQUEEN, Rachel 4 - 41
10:00 MILLER, Kingsley Cyril 3 - 32
10:00 MOHAMUD, Abdulkadir Ahmed 4 - 41
10:00 MUSTAPHA, Farid 4 - 41
10:00 MYLES, James Gregory John 3 - 37
10:00 NARRIER, Kristy Rose 4 - 41
10:00 NEWTON, Crystel Dawn Gweneth 3 - 37
10:00 NEWTON, Paul Jamie 3 - 37
10:00 NICETTE, Giovanie Jean Paul 4 - 42
10:00 NOROUZI DIZNAB, Farrokh 3 - 37
10:00 OGILVIE, Daniel Jeffrey 5 - 55
10:00 OMAN, Ariana Colinette Ngatuainekore 4 - 42
10:00 O'NEILL, Alex Mathew 4 - 42
10:00 PARFITT, Ashley Kenneth 3 - 37
10:00 PARFITT, Ricky Mirton 3 - 37
10:00 PARGOL, Masoud 3 - 37
10:00 PATRICK, John Michael 4 - 41
10:00 PELLEW, Elijah Darren 4 - 41
10:00 PERANOVIC, Sasha 4 - 41
10:00 PERRIMAN, Christopher Eric 3 - 32
10:00 PETERSEN, Ronald James Emil 3 - 32
10:00 PIRIPI, Mark Puarata 3 - 37
10:00 PONT, Jason Robert 5 - 55
10:00 POWELL, Rena Patricia 4 - 41
10:00 POWER, Kirsty Anne 3 - 37
10:00 PRATT, Braden Edward 3 - 37
10:00 PUGH, Hailey Marie 5 - 55
10:00 QUINCE, Taniesha Marie Rose 4 - 41
10:00 RALPH, Samuel Edward 3 - 37
10:00 REDFERN, Brayden 3 - 37
10:00 ROBERTS, Barry Lewis 3 - 37
10:00 ROLFE, Malachi 4 - 41
10:00 ROUFEIL, Michael George 5 - 55
10:00 RUSSELL, Jarred Craig 3 - 37
10:00 RYAN, Arthur 4 - 42
10:00 SAKHIZADA, Mohammad Jawad 4 - 41
10:00 SCHMIDT, Nienna 4 - 41
10:00 SCOTT, Mark Bradley 3 - 37
10:00 SHIRDEL, Naser 4 - 42
10:00 SMARTT, Brendan Phillip 3 - 37
10:00 SPRATT, Alan Victor 3 - 32
10:00 SPYRIDIS, Benchawan 3 - 37
10:00 STEPHENS, Hilton 4 - 41
10:00 SULLIVAN, Daniel Michael John 4 - 41
10:00 SULLIVAN, Sariya 3 - 37
10:00 TAYLOR, David Wayne 3 - 37
10:00 TAYLOR, Karen Jayne 3 - 37
10:00 THOMPSON, Brody Mark 4 - 42
10:00 TRAN, Trong Phu 3 - 37
10:00 TRIGELL, John Kenneth 3 - 32
10:00 TROJER, Max 4 - 42
10:00 TULLOCK, Bernetta Kayla 3 - 37
10:00 TULLOCK, Nathan Ian 3 - 37
10:00 TURNER, Fiona Michelle 3 - 37
10:00 WANG, Quang Shen 3 - 37
10:00 WARING, Geanette Marie 3 - 37
10:00 YARRAN, Troy Ivan 3 - 37
14:15 AAMRI, Jamal Alexander 3 - 31
14:15 COLLARD, Greg Allan 3 - 31

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
09:30 METRO FINANCE PTY LTD v BISHOP GEN 4671 2019 9 - 91
09:30 VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES AUSTRALIA PTY LTD (ACN 097 071 460) v DIMITRIOU GEN 2551 2019 9 - 91
10:15 BEETUL v GEACH RSTN 4803 2019 9 - 91
10:15 FILIPPOU v PHILIPPIDIS RSTN 13913 2018 9 - 91
10:15 VERSACI v NICOL & Anor RSTN 10877 2018 9 - 91
10:15 Yesertener v GUTHRIE RSTN 5534 2019 9 - 91
CTC/Trial
09:30 Anderson& Target Focus Pty Ltd v Investmark Pty Ltd GCLM 12189 2017 9 - 92
09:30 TARIQ-UR-RASHEED v Doverheight Nominees Pty Ltd t/as Handy Rentals CTC 13061 2018 9 - 92
10:00 TENG v PEOU & Anor RSTN 16354 2018 9 - 92
Pre-Trial Conference
09:00 JANEBA v THE OWNERS OF BULIMBA GROVE VILLA SP3266 MINOR 1751 2019 7 - 7.3
09:30 GULVIN GROUP PTY LTD TRADING AS BECK & CALL PROPERTY GROUP v MALONEY MINOR 13304 2018 7 - 7.3
Residential Tenancies
09:30 BETHESDA HOSPITAL INC v MCCOURT RSTN 4289 2019 7 - 71
09:30 CONDER & Anor v TUPPER & Anor RSTN 5152 2019 7 - 72
09:30 CROMMELIN SCHIERHORN v BARCZA RSTN 4156 2019 7 - 71
09:30 HOUSING AUTHORITY v DECKE RSTN 3776 2019 7 - 71
09:30 LE v FELKA & Anor RSTN 4493 2019 7 - 71
09:30 MCMURTRIE v TAINGAHUE & Anor RSTN 5603 2019 7 - 72
09:30 QUACH v POSA RSTN 5003 2019 7 - 72
09:30 R.M SCURRIA & CO v VRAPTSIS RSTN 4161 2019 7 - 71
09:30 Riar v HUSSAIN RSTN 5496 2019 7 - 72
09:30 SEE v MEAU & Anor RSTN 4228 2019 7 - 71
09:30 SUTANTO v FIRTH RSTN 4961 2019 7 - 72
09:30 TALISMAN HOLDINGS PTY LTD v WYNNE RSTN 5159 2019 7 - 72
09:30 White City Investments Pty Ltd v BEATTIE RSTN 5374 2019 7 - 71
09:30 Xu v O'BRIEN & Anor RSTN 5448 2019 7 - 72
09:30 YAVUZ v SCANNELL RSTN 5150 2019 7 - 72
09:30 ZHAO v JACKSON & Anor RSTN 5209 2019 7 - 71
11:00 ARMSTRONG & Anor v GORMAN RSTN 4466 2019 7 - 71
11:00 BAHTIJAREVIC v HODGSON & Anor RSTN 5023 2019 7 - 72
11:00 CHIN & Anor v DUGGAN & Anor RSTN 5174 2019 7 - 71
11:00 CONGEAR v KIMBERLEY PROPERTY ADVOCATES & Anor RSTN 4430 2019 7 - 72
11:00 DOYLE v MCGRATH RSTN 4157 2019 7 - 71
11:00 FALCONE v STRAKER RSTN 5568 2019 7 - 72
11:00 GARDINER v GERONIMO RSTN 4562 2019 7 - 71
11:00 LEAL & Anor v ION & Anor RSTN 4454 2019 7 - 71
11:00 LEAL & Anor v PELKA RSTN 4456 2019 7 - 71
11:00 MASCARENHAS v BOLTON RSTN 5342 2019 7 - 71
11:00 MERRINGTON & Anor v MEAD & Anor RSTN 4807 2019 7 - 72
11:00 PAO v HOJDA RSTN 5343 2019 7 - 71
11:00 PODMORE v CHU & Anor RSTN 4788 2019 7 - 71
11:00 REID & Anor v MOORE & Anor RSTN 4180 2019 7 - 71
11:00 SPENCER NOMINEES PTY LTD v OSSANDON RSTN 5151 2019 7 - 72
11:00 TAYLOR & Anor v SHARIF RSTN 5092 2019 7 - 72

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00 BARBER, Roxane Court Room 1
10:00 BRYDEN, Shane William Court Room 1
10:00 BURBAGE, Christopher Shane Court Room 1
10:00 CASEY, Jasmine Louise Court Room 1
10:00 COLLIE SENIOR HIGH SCHOOL PARENTS AND CITIZENS ASS Court Room 1
10:00 DAGNALL, Mark John Court Room 1
10:00 DEWAAL, Kerry-Anne Donna Court Room 1
10:00 ELLIS-SMITH, Naomi Felice Court Room 1
10:00 FENTON, Kane Vincent Court Room 1
10:00 FORD, Sean Travis Court Room 1
10:00 FOSTER, Luke Trevis Court Room 1
10:00 GILLARD, Shania Cheryl Court Room 1
10:00 GOLDIE, Steven Charles Court Room 1
10:00 HANSEN, Trent Shane Court Room 1
10:00 JACKSON, Arron Thomas Court Room 1
10:00 JEANES, Emma Jane Court Room 1
10:00 JONES, Bradley Wayne Court Room 1
10:00 KELLY, Karlene Robyn Court Room 1
10:00 KELLY, Kiesha Denise Court Room 1
10:00 MICHAEL, Corey Stephen Court Room 1
10:00 MILLIGAN, Robert Steven Court Room 1
10:00 NORTHOVER, Jarred James Court Room 1
10:00 PATTEN-WILLIAMS, Jamie Mark Court Room 1
10:00 PELLY, Scott Michael Court Room 1
10:00 POKRYWKA, Luke Court Room 1
10:00 PROMNITZ, Lance James Court Room 1
10:00 SMITH, Zoey Ann Court Room 1
10:00 TODHUNTER, Aaron James Court Room 1
10:00 TURANGA, Marcus Court Room 1
10:00 UGLE, Cenic Lane Court Room 1
10:00 WALLAM, Brandon Lee Court Room 1
10:00 WIGGERS, Stevanus Arnoldus Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Mary Joan Court Room 1
10:00 WILSON, Ayden Sidney Court Room 1
10:00 WINTER, John Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 HOUSING AUTHORITY v CASEY RSTN 51 2018 Court Room 1
09:30 SAUNDERS v Department of Transport EDL 19 2019 Court Room 1

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00 BAUMGARTEN, Krystle Lee Courtroom
10:00 BOUNDS, Benjamin Paul Courtroom
10:00 CAMPBELL, Andrew William Courtroom
10:00 HAWKINS, Steven Robert Courtroom
10:00 HETHERINGTON, Carla Janette Courtroom
10:00 JOHNS, Aaron Wade Courtroom
10:00 RATCLIFFE, Sandria Estelle Courtroom
10:00 ROWLAND, Tyler Anthoney Courtroom
10:00 SMITH, Jonathan Edward Courtroom
10:00 VIRTUE, Kenneth Edward Courtroom
10:00 WILMOTT, Daniel Ronald Courtroom
10:00 WILSON, Rachael Louise Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00 BEZUIDENHOUT, Rozane Court Room 1
10:00 MASTROPIERRO, Domenico Court Room 1
10:00 SEVENHUYSEN, Mark Jan Court Room 1
10:00 WEBB, Terrence Athaniel Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 ACE REALTY WA PTY LTD TRADING AS ACE REALTY v GEMRANCH NOMINEES TRADING AS TM RESIDENTIAL & EXECUTIVE LEASING MINOR 1466 2018 Court Room 2
09:30 DACONCEICAO v TOBIN & Anor RSTN 271 2019 Court Room 2
09:30 FRASER & Anor v GARLAND GEN 329 2019 Court Room 2
09:30 HAWKINS v SOVEREIGN SADDLERY PTY LTD CTC 344 2019 Court Room 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v MIFSUD RSTN 259 2019 Court Room 2
09:30 LEWIS v MOTORSPORTS SERVICE CENTRE PTY LTD CTC 10 2019 Court Room 2
09:30 MUIR & Anor v SUBBA REDDY & Anor RSTN 338 2019 Court Room 2
09:30 PILON v PES RSTN 255 2019 Court Room 2
09:30 RETCo Pty Ltd v SIENALEX TRANSPORT PTY LTD MINOR 781 2018 Court Room 2
10:00 FALCONER & Anor v PINEDALE ENTERPRISES PTY LTD RSTN 102 2019 Court Room 2
10:00 SCHAEFER v HOUSING AUTHORITY GCLM 881 2017 Court Room 2
10:00 Walker v WA Unique Services Pty Ltd MINOR 1574 2018 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 MALLARD, Brian Laurence Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 FAICHNEY & Anor v TITTUMS & Anor RSTN 107 2019 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:30 BOTICA v PAKURIA RSTN 4 2019 Courtroom 3
10:30 DI FLIPPO v SAIDUZZAMAN & Anor RSTN 26 2019 Courtroom 3
10:30 HESLEWOOD v TIMMERMAN RSTN 85 2019 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v LITTLE RSTN 160 2019 Courtroom 3
10:30 HOUSING AUTHORITY v WALLEY RSTN 159 2019 Courtroom 3
10:30 MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v HAMLETT RSTN 15 2019 Courtroom 3
10:30 OLLEY & Anor v BROWN & Anor RSTN 597 2018 Courtroom 3
10:30 TRAVERS v MCMAHON RSTN 603 2018 Courtroom 3

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 ALLEN, Christopher Michael Courtroom 2
09:30 ALMALKI, Abdulaziz Dhaen M Courtroom 2
09:30 BARNES, James Harrison Courtroom 2
09:30 BASHER, Jarrod Andrew Courtroom 2
09:30 BEZANT, Richard John Courtroom 2
09:30 BURNSIDE, Josh David Courtroom 2
09:30 CHUANG, Anguei Aguek Courtroom 2
09:30 COOK, Gabrielle Rachel Courtroom 2
09:30 COPESTAKE, Rebecca Chantel Courtroom 2
09:30 COWAN, Joshua Raymond Courtroom 2
09:30 DICKERSON, Tara Gail Courtroom 2
09:30 DO, Tony Courtroom 2
09:30 ELOFF, Rheino Courtroom 2
09:30 FAULDS, Andrew James Courtroom 2
09:30 FREEMAN, Caillin Dominic Courtroom 2
09:30 FULLERTON, Cameron Guy Courtroom 2
09:30 GEORGE, Jenna Anne Courtroom 2
09:30 GILL, Jay Jason Courtroom 2
09:30 GOFTON, Luke Daniel Courtroom 2
09:30 GOPAL, Pavan Courtroom 2
09:30 HO, Aaron Courtroom 2
09:30 HUBBARD, Benjamin Robert Courtroom 2
09:30 HUMPHRIES, Carina Lee Courtroom 2
09:30 JENKS, Brenton Garry Kenneth Courtroom 2
09:30 JOHNSTON, James Arthur Courtroom 2
09:30 KERSHAW, Bradley Patrick Courtroom 2
09:30 KERSHAW, Lauren Ashley Winifred Courtroom 2
09:30 KRAFT, Nelson Trevor Courtroom 2
09:30 LIM, Teck Peng Courtroom 2
09:30 LITTLE, Mason Dempsey Courtroom 2
09:30 LLOYD, Luke Timothy Courtroom 2
09:30 LONGMUIR, Jacinta Dayle Courtroom 2
09:30 MARINESCU, Mihai Courtroom 2
09:30 MARKS, Dion Carl Courtroom 2
09:30 MARSHALL, Darren John Courtroom 2
09:30 MCCANN, Connor Courtroom 2
09:30 MCCORMACK, Ashley James Courtroom 2
09:30 MCGRATH, Ashley Malcolm Courtroom 2
09:30 MCKEAGG, Lance Dean Courtroom 2
09:30 MCLINTOCK, Ross Courtroom 2
09:30 MCSHANE, Dale James Courtroom 2
09:30 MCVEE, Gregg Stephen Courtroom 2
09:30 MESSIHA, Christopher Courtroom 2
09:30 MUNCASTER, Mia Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Dinh Hoang Courtroom 2
09:30 NOTTINGHAM, Rory Matthew Courtroom 2
09:30 O'MALLEY, Mark Anthony Courtroom 2
09:30 PRIEST, Stuart Courtroom 2
09:30 RUICH, Tony Courtroom 2
09:30 RUMBLE, Belinda Ellen Courtroom 2
09:30 SAVAGE, Sapphire Gail Courtroom 2
09:30 SHARP, Kale James Courtroom 2
09:30 SILVESTRO, Matthew James Courtroom 2
09:30 SMITH, James Martin Courtroom 2
09:30 STOCKLEY, Jayden Michael Courtroom 2
09:30 THRAVES, Jaxon Courtroom 2
09:30 TWOMEY, Brian Mark Courtroom 2
09:30 VAN DER LEER, Mitchell Peter Courtroom 2
09:30 VANCE, Kiona Libby Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Sidney Tatana Courtroom 2
09:30 YARRAN, Cameron Lee Courtroom 2
10:00 DEANE, Russell Simon Courtroom 1
10:00 HERD, Benjamin Neale Courtroom 1
10:00 HORNER, Michael James Courtroom 1
10:00 MODRAKOVIC, Dunja Courtroom 1
10:00 STEPHENS, Laura Frances Courtroom 1
14:30 SMITH, Gregory John Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
09:00 BOSTOCK & Anor v COLLIER RSTN 1197 2019 Courtroom 4
09:00 BRIGGS v NGUYEN RSTN 1247 2019 Courtroom 4
09:00 CAMPBELL & Anor v CAMPBELL & Anor RSTN 1169 2019 Courtroom 4
09:00 DEANE v PENDELTON & Anor RSTN 1183 2019 Courtroom 4
09:00 DIMOND v WOODS RSTN 1189 2019 Courtroom 4
09:00 FOUNDATION HOUSING LTD v HENDERSON RSTN 1236 2019 Courtroom 4
09:00 GIDLEY v MARSH RSTN 1234 2019 Courtroom 4
09:00 HARTZ v PLUMMER & Anor RSTN 1223 2019 Courtroom 4
09:00 HOUSING AUTHORITY v NIYONGERE & Anor RSTN 1131 2019 Courtroom 4
09:00 HOUSING AUTHORITY v STAGG RSTN 188 2019 Courtroom 4
09:00 HOUSING AUTHORITY v STAGG RSTN 1130 2019 Courtroom 4
09:00 LETCH & Anor v RYLANDS RSTN 1185 2019 Courtroom 4
09:00 MARKOV v MARTIN & Anor RSTN 1226 2019 Courtroom 4
09:00 MEARS & Anor v ADAIR & Anor RSTN 1037 2019 Courtroom 4
09:00 MORSE v DOWNS RSTN 987 2019 Courtroom 4
09:00 OWENS v WOOD RSTN 1047 2019 Courtroom 4
09:00 PHILBEY & Anor v ROGERS RSTN 1133 2019 Courtroom 4
09:00 POUPART & Anor v VAN & Anor RSTN 1179 2019 Courtroom 4
09:00 SHAH & Anor v BRERETON & Anor RSTN 868 2019 Courtroom 4
09:00 SHAH & Anor v BUKENYA & Anor RSTN 1188 2019 Courtroom 4
09:00 Shivananda & Anor v Wilde & Anor RSTN 2599 2018 Courtroom 4
09:00 YOUNG v POLLARD RSTN 537 2019 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 EDWARDS, Elvis Court 1 Children's/Community Court
10:00 WELLSTEAD, ROSS Court 1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 MARSHALL, Rodney James Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:00 BELOVEDET v LITCHFIELD & Anor RSTN 292 2019 Courtroom 2
09:00 City of Mandurah v Jarvis GCLM 428 2018 Courtroom 2
09:00 ELLIS v TIMMS & Anor RSTN 338 2019 Courtroom 2
09:00 FALCONER & Anor v BAUNACH & Anor RSTN 368 2019 Courtroom 2
09:00 HEMPSTEAD v ADAMS RSTN 372 2019 Courtroom 2
09:00 HOOPER v COLLARD MANN RSTN 369 2019 Courtroom 2
09:00 JACKSON v WOOD RSTN 389 2019 Courtroom 2
09:00 JONES-ROWBOTTOM & Anor v GURR & Anor RSTN 367 2019 Courtroom 2
09:00 MELLOR v HIMIONA & Anor RSTN 386 2019 Courtroom 2
09:00 MILLS & Anor v ASCANO RSTN 274 2019 Courtroom 2
09:00 MUTTY & Anor v TONEMAN RSTN 395 2019 Courtroom 2
09:00 RICHARDS v MCGHEE & Anor RSTN 376 2019 Courtroom 2
09:00 SANDER v KLASSEN & Anor RSTN 396 2019 Courtroom 2
09:00 WHITE v BOWALD RSTN 340 2019 Courtroom 2
09:00 WOOLERSON & Ors v LACCO RSTN 349 2019 Courtroom 2

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Barbara Nisha Courtroom 1
09:00 ANDRZEJUK, Katarzuyna Courtroom 1
09:00 BECK, David Ross Courtroom 1
09:00 BUSHELL, Jason Mark Courtroom 1
09:00 DESLANDES, Jayson Gerard Courtroom 1
09:00 DUNN, Glen John Courtroom 1
09:00 FOX, Chloe Jane Courtroom 1
09:00 GAMBLE, William Courtroom 1
09:00 GARLETT, Naomi Lee Courtroom 1
09:00 GRANT-WILLIAMS, Lachlan Montrose Courtroom 1
09:00 GRANT-WILLIAMS, Neil Montrose Courtroom 1
09:00 INDICH, Sharina Sue Courtroom 1
09:00 JACKSON, Justin Courtroom 1
09:00 LEAVER, James William Courtroom 1
09:00 LITTLE, Nathaniel Bryan Courtroom 1
09:00 LONG, Brenda Ena Courtroom 1
09:00 LOPEZ, Sandra Lyn Courtroom 1
09:00 PUSTKUCHEN, Craig William Courtroom 1
09:00 SERUGGA, Mwesigwa Lubega Courtroom 1
09:00 SIMPSON, Shane Andrew Courtroom 1
09:00 THOMSON, Jenna Marri Courtroom 1
09:00 WILKINSON, Mikaela Louise Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:30 ALLEN, Matthew George Courtroom 1
09:30 AL-MUSSAWI, Saler Courtroom 1
09:30 ALYASSIRI, Jamal Courtroom 1
09:30 ANDERSON, Steven Marcellus Courtroom 1
09:30 BARNWALL, Rhion Colm Courtroom 1
09:30 BLANK, Danielle Courtroom 1
09:30 BOSICH, Kira Louise Courtroom 1
09:30 BROUN, Leigh Nicholas Courtroom 1
09:30 BUSK-JEPSEN, Elin Courtroom 1
09:30 CAMPBELL, Glenn Kingsley Courtroom 1
09:30 CANNING, Jordan Edward Courtroom 1
09:30 CARTER, Kelly-Lee Courtroom 1
09:30 CARTWRIGHT, Sarah Naomi Courtroom 1
09:30 CASSELS, Scott Ashley Courtroom 1
09:30 CLINTON, Peter Jordan Paul Courtroom 1
09:30 COLBUNG, Jarrad Courtroom 1
09:30 COVER, Wayne Charles Courtroom 1
09:30 COWTON, Mark William Courtroom 1
09:30 CURRY, Mark James Courtroom 1
09:30 DANIELE, Anthony Michael Courtroom 1
09:30 DAY, Brodie Ashley Courtroom 1
09:30 DAY, Jonathan Paul Courtroom 1
09:30 DENNISON, Tony Jon Courtroom 1
09:30 DENTON, Christine Courtroom 1
09:30 DINAH, Caroline Rosemary Alice Conference Room
09:30 DINAH, Caroline Rosemary Alice Courtroom 1
09:30 DODD, Taryn Louise Courtroom 1
09:30 DUNKS, Mark James Courtroom 1
09:30 DWYER, Nicholas Patrick Courtroom 1
09:30 EDGECUMBE, Luke Shane Courtroom 1
09:30 ENGLISH, Daniel Jonathan Courtroom 1
09:30 GIBBS, Nial John Courtroom 1
09:30 GOODLAD, Gary Alan Courtroom 1
09:30 GRAHAM, Karis Anita Courtroom 1
09:30 GUILDFORD-TAYLOR, Lisa Shamini Richard Courtroom 1
09:30 HALLS, Melinda Jane Courtroom 1
09:30 HARRISON, Jordan Jamieson Samuel Courtroom 1
09:30 HEALY, Jeremy Hayden Courtroom 1
09:30 HEMSLEY, Michael Jeremy Courtroom 1
09:30 HUDSON, Kimberley Vera Courtroom 1
09:30 IRELAND, Mark Graeme Courtroom 1
09:30 JAMES, Adam Craig Courtroom 1
09:30 JEFFERIS, Stuart Walter Courtroom 1
09:30 JENNINGS, Kerry Lee Courtroom 1
09:30 KALIN, John Lewis Courtroom 1
09:30 KIRKPATRICK, James Jason Courtroom 1
09:30 KOSSE, Boris Courtroom 1
09:30 LAMOTHE, Daniel Philippe Courtroom 1
09:30 LENHARD, Dylan James Courtroom 1
09:30 LEWIS, Victor Bradley Conference Room
09:30 LITTLE, Michael Sean Courtroom 1
09:30 LOCKWOOD, Jeremy Parker Courtroom 1
09:30 LOUISE, Johanna Jacoba Courtroom 1
09:30 MABBS, Scott Raymond Courtroom 1
09:30 MCDOWELL, Jason Dean Courtroom 1
09:30 MILLER, Shannon Lexie Courtroom 1
09:30 MUNACHEN, Michael Cary Courtroom 1
09:30 MUNDY, Leanne Hope Courtroom 1
09:30 NARRIER, Daryl Charles Courtroom 1
09:30 NELLEY, Danielle Marie Courtroom 1
09:30 ORCHARD, Tanika Margaret Courtroom 1
09:30 PEMBERTON, Matthew Adam Courtroom 1
09:30 PIETERSEN, Steven John Courtroom 1
09:30 POWLEY, Scott Courtroom 1
09:30 PRESTON, Kenneth James Courtroom 1
09:30 RAWIRI, Joshua Daniel Courtroom 1
09:30 RICHARDSON, Kree Mariah Courtroom 1
09:30 RICKARDS, Melinda Florence Courtroom 1
09:30 RYDER, Arama Pita Courtroom 1
09:30 SALES, James Michael Courtroom 1
09:30 SATIE, Lachlan Gordon Kenneth Courtroom 1
09:30 SCHMULOW, Andrew David Courtroom 1
09:30 SHAHALAM, Mohammod Courtroom 1
09:30 SILLS MARRIOTT, Jacqueline Meschel Courtroom 1
09:30 SIVEWRIGHT, Steven Bruce Harold Courtroom 1
09:30 SMITH, Neville Raymond Conference Room
09:30 SMITH, Sheldon Harley Courtroom 1
09:30 SUISALA, Vitale Courtroom 1
09:30 SZABO, Julie Anne Courtroom 1
09:30 THAM, Wai Yong Gerard Courtroom 1
09:30 TIMANUS, Kyron Mita Muturangi Courtroom 1
09:30 TIMU-HEPI, Jennifer-Rose Charlotte Courtroom 1
09:30 TRAN, Chau Van Courtroom 1
09:30 UTTING, Laura Jacqueline Courtroom 1
09:30 VAN ALPHEN, Jamie Johannes Courtroom 1
09:30 VAN DYK, Natasja Melissa Courtroom 1
09:30 WALL, Beau Mitchell Courtroom 1
09:30 WALLACE, Robert Craig Courtroom 1
09:30 WALLIS, Brock Michael Courtroom 1
09:30 WENZEL, Brett Mathew Courtroom 1
09:30 WHALLEY, Kiana Patricia Courtroom 1
09:30 WHITTLE, Christopher John Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Cody Raymond Courtroom 1
09:30 ZADOW, Redmond Vincent Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Kaur v Damer Investment Pty Ltd MINOR 1848 2018 Conference Room
09:30 VESEY v SENKO CTC 520 2019 Conference Room
Traffic Court
09:30 Notte v Corica & Ors GCLM 1819 2018 Courtroom 1

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ACTON, Benjamin Jay Courtroom 2
09:30 ATKINS, Levi Bradley Courtroom 2
09:30 DAVIES, Jack Henry Adrian Courtroom 2
09:30 GREGSON-MALONE, Aiden-Lee Courtroom 2
09:30 LANGFORD, Kyle James Courtroom 2
09:30 MANNING, Bradley John Courtroom 2
09:30 MCLEOD, Alan Dempster Courtroom 2
09:30 PEARCE, Noelene Elizabeth Courtroom 2
09:30 PEARSON, Benjamin Charles Courtroom 2
09:30 ROBERTS, Shane Nathan Courtroom 2
09:30 SMITH, Glenn Haydn Courtroom 1
09:30 STEWART, Evette Renae Courtroom 1
09:30 SYMMANS, Naomi Esther Courtroom 2
09:30 WAAKA, Mattie Marston Courtroom 2

Civil Listing
Trial Court
09:00 GREENWOOD v Department of Transport EDL 548 2019 Courtroom 1
09:00 MUNDAY v Department of Transport EDL 179 2019 Courtroom 1
09:00 MUVANDI v Department of Transport EDL 531 2019 Courtroom 1
09:00 Zomer v Department of Transport EDL 551 2019 Courtroom 1

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
09:00 MERCER, Matthew David Courtroom 1
09:30 LANE, Conan Courtroom 1
09:30 YEOMANS, Jake Dean Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:15 BLACK, Joshua Alexander Court No. 6
09:15 BLURTON, Malcolm Stirling Court No. 6
09:15 CLAY, Cooper Court No. 6
09:15 DAEBRITZ, Sarah Louise Court No. 6
09:15 DE BEAUX, Jesse John Court No. 6
09:15 FARMER, James Court No. 6
09:15 GUNN, Amos Ryan Court No. 6
09:15 HAAST, Brian Alan Court No. 6
09:15 HARDY, Antony Charles Court No. 6
09:15 HARVEY, Anthony Robert Court No. 6
09:15 KAPENE, Shaun Court No. 6
09:15 KING, Kylee Michelle Tiraroa Fay Court No. 6
09:15 KNOCK, Sarah Anne Court No. 6
09:15 KUMAR, Manish Court No. 6
09:15 OGILVIE, Daniel Paul Court No. 6
09:15 PAWELEC, Evelyn Elizabeth Court No. 6
09:15 POUTU, Sonny Court No. 6
09:15 SMITH, Shannon Scott Westerman Court No. 6
09:15 TAYLOR, Brandon Shaquille Court No. 6
09:15 WALSH, Steven John Court No. 6
09:15 WRIGHT, Stacey Lea Court No. 6
09:15 WRIGHT, William Joseph Court No. 6
11:00 BARLEY, VINCENT Court No. 6
11:00 BECKER PAGELS, Aaron Luke Court No. 6
11:00 CLINCH, Malik Court No. 6
11:00 DIXON, Terry Paul Court No. 6
11:00 HAIGH, Richard Lance Court No. 6
11:00 KOBIOLKE, Michael Luke Alan Court No. 6
11:00 MILENTIS-WITHERS, Jakem Joshua Court No. 6
11:00 NEWTON, Shawn Adam Court No. 6
11:00 SPRATT, Micheal Court No. 6
11:00 WOODS, Lareessa Susan Jade Court No. 6
14:15 NARRIER, Phillip Mark Court No. 6
14:15 WHITE, Michael Colin Court No. 6

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 241 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 505 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 506 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 507 2018 Court 5
09:00 Not Published PC 508 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 5693 2008 Court 5
09:02 Not Published PC 3446 2012 Court 5
09:02 Not Published PC 28 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 267 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 268 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 269 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 37 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 516 2017 Court 5
09:02 Not Published PC 561 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 562 2018 Court 5
09:02 Not Published PC 563 2018 Court 5

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
09:30 Not Published PC 25 2017 Court Room 1
09:30 Not Published PC 26 2017 Court Room 1
09:30 Not Published PC 18 2019 Court Room 1
09:30 Not Published PC 19 2019 Court Room 1

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
14:00 Tanah Merah Park Pty Ltd v JONES CC 416 2019 3 - 8

Back to Top