Today's Court Listings

The daily court lists for: 17 January 2018

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Magistrates Court
Rockingham Courthouse
Criminal Listing
09:30 BLIGHT, Aaron Thomas Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Neil Courtroom 2
09:30 CAMPBELL, Robert Victor Courtroom 2
09:30 COLE, Jesse Charles Courtroom 1
09:30 DALE, Sean Douglas Courtroom 2
09:30 DALGETTY, James Anthony Courtroom 2
09:30 FIORE, Rhys Barry Courtroom 1
09:30 FISHER, Sharna Lee Courtroom 2
09:30 FYNN, Wayne Kenneth Courtroom 2
09:30 GARVEY, Jason William Courtroom 2
09:30 GILLESPIE, Mason Michael Courtroom 2
09:30 GOULTER, Tenial Signe Courtroom 2
09:30 HABIB, Mohammad Morshed Courtroom 2
09:30 HARRAGON, Dean John Courtroom 2
09:30 HUTCHINSON, Amy Veronica Courtroom 2
09:30 INDICH, Dominic Courtroom 2
09:30 INGIE, Michael Charles Courtroom 2
09:30 IRELAND, Noel Courtroom 2
09:30 JONES, Adrian John Courtroom 2
09:30 JONES, Carl Ian Courtroom 2
09:30 MASATORA, Hiroshi Hassan Courtroom 2
09:30 MILLIGAN, Grace Denise Courtroom 2
09:30 MULHOLLAND, Jill Fiona Courtroom 2
09:30 NISH, Jon David Courtroom 2
09:30 PARTRIDGE, Duane Stanley Martin Courtroom 2
09:30 PERRY, Darren Craig Courtroom 2
09:30 PETERSON, Andrew Charles Courtroom 2
09:30 RAHARUHI, Nicholas Richard Courtroom 2
09:30 RINALDI, Ean Stewart Courtroom 2
09:30 STARK, Dean John Courtroom 2
09:30 VICKERY, Luke Mark Courtroom 2
09:30 WALKLEY, Scott Anthony Courtroom 2
09:30 WILLIAMS, Paul Anthony Courtroom 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Barr Family Trust T/A Barr Renovations v Douglass CTC 1462 2017 Pre Trial Conference Room
11:30 Shuh v Rose MINOR 1456 2017 Pre Trial Conference Room
Trial Court
09:00 Strachan v Department of Transport EDL 2275 2017 Courtroom 1
09:00 Stuck v Department of Transport EDL 1801 2017 Courtroom 1
14:15 Darwish v BRITZ RSTN 2227 2017 Courtroom 1



South Hedland Courthouse
Criminal Listing
09:00 HUNTER, Nathan James Courtroom 1
09:00 LEWIS, Vincent Reginald Courtroom 1
09:00 SMITH, William Leslie Courtroom 1
09:30 LEWIS, Vincent Reginald Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Halls Creek Police Station
Criminal Listing
09:00 BANKS, Ashlyn Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.



Midland Courthouse
Criminal Listing
09:00 ANDERSON, Clinton John Courtroom 1
09:00 BELLETTE, John Studley Courtroom 1
09:00 BOISSEVAIN, Jeremy William Courtroom 1
09:00 BOWEN, Ashley Daniel Courtroom 1
09:00 BRADFORD, Kylie Ann Courtroom 1
09:00 BROWNE, Shelley Courtroom 1
09:00 BURGESS, Beau James Courtroom 1
09:00 CHENUE, Timothy James Courtroom 1
09:00 CHIDLOW, James Barrington Courtroom 1
09:00 Clarke, Reegan Denis Courtroom 1
09:00 CORUNNA, Zenna Aderline Ann Courtroom 1
09:00 DAVIES, Darren James Courtroom 1
09:00 DUFF, EMMA JAYNE KERSEY Courtroom 1
09:00 FAVARO, Michael Mariano Courtroom 1
09:00 FORSYTH, Shane Alexander Courtroom 1
09:00 FRANK, Annemarie Evelyn Courtroom 1
09:00 GERARDI, Shannon Jarrod Courtroom 1
09:00 GREGORY, Brian Anthony Courtroom 1
09:00 HANSEN, David Isiah Courtroom 1
09:00 HEADLEY, Tessa Linelle Courtroom 1
09:00 HENDERSON, Sarah Karina Courtroom 1
09:00 HENDERSON, Terry Lee Courtroom 1
09:00 HEPPLE, Nathan Douglas Courtroom 1
09:00 HESTER, Chantele Maree Courtroom 1
09:00 HILL, Tyler James Courtroom 1
09:00 HINKLEY, Luke Cameron Courtroom 1
09:00 JACOBS, Jermaine Arthur Courtroom 1
09:00 JONES, Rhys Michael Courtroom 1
09:00 KING, Lewis Stephen Courtroom 1
09:00 KING, Patrick James Courtroom 1
09:00 LISTER, Bernie William Courtroom 1
09:00 LLOYD, Ethan James Courtroom 1
09:00 LOPEZ, Edwin Geovanny Courtroom 1
09:00 LYON, Brendan Michael Courtroom 1
09:00 MATHEWS, Daniel Thomas Courtroom 1
09:00 MERENDA, Shane Frank Courtroom 1
09:00 NAGY, Daniel Alexander Courtroom 1
09:00 OVENS, Kyle Benjamin Courtroom 1
09:00 PASSMORE, Keith John Cromwell Courtroom 1
09:00 PATERNITI, Damien Dean Courtroom 1
09:00 PHILANDER, Bradley Dave Courtroom 1
09:00 PHILLIPS, Kenneth Michael Courtroom 1
09:00 RYDER, Donna Marie Courtroom 1
09:00 SHARPE, Mitchell John Courtroom 1
09:00 SLATER, Ally Melissa Lee Annie Courtroom 1
09:00 SMITH, Kristie Lee Courtroom 1
09:00 SMITH, Wayne Jon Courtroom 1
09:00 SMITH-HODDY, Corina Lee-Ann Courtroom 1
09:00 SOMERS, Tori Isabel Courtroom 1
09:00 SPENCER, Elizabeth Jane Courtroom 1
09:00 STERRETT, Daniel Vincent Courtroom 1
09:00 TRINIDAD, Aaron Stephen Lawrence Courtroom 1
09:00 UGLE, Clinton Mitchell Courtroom 1
09:00 WHITBY, Norman Judd Courtroom 1
09:00 WILLIS, Karen Louise Courtroom 1
09:00 YU, Lingfeng Courtroom 1
14:15 PIZZATA, Sebastino Courtroom 1

Civil Listing
Court 2
09:00 Alulite Aluminium Scaffolding Pty Ltd v Stevens CTC 2516 2017 Courtroom 2
09:00 Crawford v Petcover.com.au (as administered by Petplan Australasia Pty Ltd ABN 64069468542 underwritten by Allianz Australia Insurance Limited) CTC 2182 2017 Courtroom 2
09:00 Culverwell v McGuire Global Pty Ltd t/a Westwise Plumbers CTC 2513 2017 Courtroom 2
09:00 Dhingra v Goodall GCLM 2003 2017 Courtroom 2
09:00 Fantastic Fur Dog Grooming v Higgins CTC 2414 2017 Courtroom 2
09:00 Gable v Dental Sense Pty Ltd CTC 1496 2017 Courtroom 2
09:00 King v Horne Family Removals Pty. Ltd.(ABN:13 720 737 932) CTC 2143 2017 Courtroom 2
09:00 KIRBY v The Best Realty t/as RAY WHITE ELLENBROOK CTC 2231 2017 Courtroom 2
09:00 Mpikamezo v Exclusive Charters Pty Ltd MINOR 121 2017 Courtroom 2
09:00 Prety v Western Motor Car Wholesale CTC 2484 2017 Courtroom 2
09:00 Prosport Property Holdings Pty Ltd v Kurta MINOR 455 2016 Courtroom 2
09:00 Prosport Property Holdings Pty Ltd v Kurta MINOR 456 2016 Courtroom 2



Leonora Courthouse
Criminal Listing
10:00 SULLIVAN, Irwin James Court Room 1
10:00 WEST, Darren Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Kununurra Courthouse
Criminal Listing
09:00 BIRCH, Reuben Dean Court Room 1
09:00 BUNDAMURRA, Janice Marie Court Room 1
09:00 CARLTON, Daniel Thomas Court Room 1
09:00 CARTER, Troy Dean Allan Court Room 1
09:00 CHULUNG, Cassandra Rose Court Room 1
09:00 CYRIL Court Room 1
09:00 HUNTER, Francesca Doreen Court Room 1
09:00 KYNUNA, Lester Court Room 1
09:00 MELPI, Anthony Thomas Court Room 1
09:00 NOCKETTA, Naomi Marika Court Room 1
09:00 ROBERTS, Majella Rose Court Room 1
09:00 ROSEWOOD, Bradley James Court Room 1
09:00 SHAW, William Court Room 1
09:00 UNGHANGO, Ralph John Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Broome Courthouse
Criminal Listing
09:00 ALEC, Jamie Court Room 1
09:00 Madden, Elisha Carole Court Room 1
09:00 SEELA, Preston Court Room 1
09:00 SHOVELLOR, Desmond Ernest Court Room 1
09:00 WIMSHURST, Hamish John Court Room 1
09:30 ROE, Trevor Matthew Court Room 1

Civil Listing
Applications before Magistrate
08:45 Wright v Mullally MINOR 134 2017 Magistrates Chambers
Residential Tenancies
10:00 Farrer v Bidyadanga Aboriginal Community La Grange Inc. RSTN 114 2017 Court Room 2
10:00 Shoveller & Anor v Bidyadanga Aboriginal Community La Grange Inc. RSTN 115 2017 Court Room 2



Bidyadanga Multifunction Police Station
Criminal Listing
09:00 BELLOU, Jamsey Angus Court Room 1
09:00 BULLEN, Sharna Lee Court Room 1
09:00 KELLY, Donald Court Room 1
09:00 YANAWANA, Clinton John Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Central Law Courts
Criminal Listing
09:00 ALLEN, John Paul 4 - 41
09:00 BARBER, Kelly Joanne 4 - 41
09:00 BARR, Charles Adrian 4 - 41
09:00 BILSTON, Clinton John 4 - 41
09:00 BOWEN-ZOCCOLI, Kyle Garry 4 - 41
09:00 BROWN, CRAIG 4 - 41
09:00 BULLOCK, Luke Raymond 4 - 41
09:00 BUTCHART, Zachary 4 - 41
09:00 CALYUN, Samantha Lee 4 - 41
09:00 CARDILE, Anthony Mark 4 - 41
09:00 CHEYNE, Sean Steven 4 - 41
09:00 CLINTON, Joshua Norman Gus 4 - 41
09:00 COLLARD, Harry Paul 4 - 41
09:00 CONNOR, Lorin Kate 4 - 41
09:00 COUPER, Jamie Michael 4 - 41
09:00 COWARD, Tyson James 4 - 41
09:00 D'ALOISIO, Mario James 4 - 41
09:00 FITZGERALD, Simon Jeremy 4 - 41
09:00 FULLERTON, Christopher Richard 4 - 41
09:00 GARCES, Ashley John 4 - 41
09:00 GIACOMEL, Simon Paul 4 - 41
09:00 GUILDFORD-TAYLOR, Lisa Shamini Richard 4 - 41
09:00 HART, Jason Anthony Ronald 4 - 41
09:00 HAZELL, Rose Sydney 4 - 41
09:00 IBRAHIM, Abdirahman 4 - 41
09:00 INDICH, Diane Kylie 4 - 41
09:00 JOHNSON, Nethan Damien John 4 - 41
09:00 KICKETT, Wayne Maurice 4 - 41
09:00 KNIGHT, JACQUELINE MARIE 4 - 41
09:00 LAMONT, John Christopher 4 - 41
09:00 LARDI, Jason Raymond 4 - 41
09:00 LAVIS, Luke Les 4 - 41
09:00 LAWSON, Lora Amelia Barbara 4 - 41
09:00 LIVESEY, Drew Leonard 4 - 41
09:00 LUCAS, Harrison Wolf 4 - 41
09:00 MAHOOD, Tollie Wayne 4 - 41
09:00 MATHEWS, Damien Phillip 4 - 41
09:00 MATTHEWS, Luke Anthony 4 - 41
09:00 MELLING, Ryan Alex 4 - 41
09:00 MORRIS, Corey George 4 - 41
09:00 Nelson, Rikki George 4 - 41
09:00 NORDSTRAND, Damon Willam 4 - 41
09:00 O'DONNELL, Andrew David 4 - 41
09:00 PADBERG, Wayne Anthony 4 - 41
09:00 PALMIERI, Delton Jye 4 - 41
09:00 PEARCE, Charmane Ann 4 - 41
09:00 PEARCE, Paul David 4 - 41
09:00 PESCOD, Jayden Stephen 4 - 41
09:00 PHAN, DENNIS HOANG 4 - 41
09:00 ROBINSON, Jayden Lee 4 - 41
09:00 SAMPSON, Dale Clifford 4 - 41
09:00 SAMPSON, Matthew Michael 4 - 41
09:00 SAMPSON, Tyron James 4 - 41
09:00 SIKISINI, Nisilome Tukareaho 4 - 41
09:00 SIMMONS, Tracey Jade 4 - 41
09:00 SMITH, Marty James 4 - 41
09:00 STACK, Raeleen Maree 4 - 41
09:00 STARKEY, Damian Lee 4 - 41
09:00 STIPANICH, David John 4 - 41
09:00 THORPE, TIMOTHY JOSEPH 4 - 41
09:00 UNGER, Adam Roman 4 - 41
09:00 VAN DONGEN, Bodie Michael 4 - 41
09:00 VIDICH, Jeremy Ray 4 - 41
09:00 WALLAM, Dylan Murray 4 - 41
09:00 WALLAM, Martin Shane 4 - 41
09:00 WALLAM, Vance Adrian Houston 4 - 41
09:00 WILLIAMS, Leroy Desmond 4 - 41
09:00 WILTZ, NICOLE 4 - 41
09:00 WILTZ, Shirley May 4 - 41
09:00 WINMAR, Richard Leigh 4 - 41
09:00 WRIGHT, Deanne Lee 4 - 41
09:00 WRIGHT, SEAN 4 - 41
09:00 YOUNG, Patricia Ann 4 - 41
09:00 YOUNGBERRY, SCOTT 4 - 41
09:30 BARON, Shayne Elwin 3 - 32
09:30 Bouhamdan, Patrick Leandro 3 - 32
09:30 Cafcakis, Christos 3 - 32
09:30 GARLETT, Wendell Celan 5 - 57
09:30 GRAHAM, Chandece Nicole 3 - 32
09:30 Hermiz, Waseem Sliwa 3 - 32
09:30 HORNE, Lesley Jennifer 3 - 32
09:30 HOWARD, Paul Leonard 3 - 32
09:30 Keana, Khalid Elia 3 - 32
09:30 MARVELLI, Peter George 5 - 57
09:30 NGUYEN, Man Minh 5 - 57
09:30 PENNY, Deborah Lorraine 3 - 32
09:30 Rasaubale, Serupepeli Anthony 3 - 32
09:30 RYAN, Robinya Lee 3 - 32
09:30 Smith, Joshua Joseph 3 - 32
09:30 SMITH, Samantha Rose 3 - 32
09:30 TAYLOR, Latoya Lee 3 - 32
09:30 TRAN, Manh Hung 3 - 32
09:30 UGLE, Joanne Michelle 3 - 32
09:45 DOUGLAS, Domingos Matthew Soares 3 - 32
10:00 ABUDIGIN, Abdelbagi Mahmoud 3 - 31
10:00 ALI, Simon Paul 5 - 55
10:00 ALIPHON, Jean Romento 3 - 31
10:00 ANDERSON, Lisa Maree 4 - 42
10:00 ARNETT, Ryan Vernon Sydney 3 - 31
10:00 ATEM, Kuol Adhar 3 - 31
10:00 ATKIN, Jack Robert 4 - 42
10:00 BACK, Adam Darrell 3 - 32
10:00 BAGO, Aprile Agnes 3 - 32
10:00 BARKER, Luke James 4 - 42
10:00 Baxter, STEPHEN 3 - 32
10:00 BELLAMY, James Daman 5 - 55
10:00 BENNETTS, Luke Edward 3 - 31
10:00 Birch, Jay De Freitas 4 - 41
10:00 BLUM, Steven James 3 - 32
10:00 BOWRING, Jason 5 - 55
10:00 BRISCOE, Julie Alexandra 3 - 32
10:00 BROCKMAN, Steven Arthur 3 - 32
10:00 BROOKS, George 5 - 55
10:00 BROPHO, Laurel 3 - 32
10:00 BRUNET, George Phillip 4 - 41
10:00 BURNS, Matthew Brendan 3 - 31
10:00 BYRNE, Sean William Stephen 3 - 32
10:00 CALYUN, Lyall Herbert 3 - 32
10:00 CAMERON, Dylan Eric 3 - 32
10:00 CARLE, Jamie Lee 3 - 32
10:00 CLARK, Mathew John 3 - 32
10:00 CLARKE, Natalie Latouia 4 - 41
10:00 COLLARD, Corey Steven 3 - 32
10:00 COOPER, Bradley Paul 4 - 41
10:00 CORMACK, Rachel Anne 5 - 55
10:00 COX, Dwayne Michael 3 - 32
10:00 CRAIG, Rhys John 3 - 31
10:00 CREW, John Douglass 4 - 41
10:00 DADA, Asanti Aba John 3 - 31
10:00 DEBONO, Martes Maria Theresa 3 - 32
10:00 DEMPSEY, Cathy Anne 4 - 41
10:00 DENDY, Walter Robert 3 - 32
10:00 DESAI, Rohith 3 - 31
10:00 DEVERELL, Scott Laurence Allan 3 - 31
10:00 DI ANGELO, Michael 4 - 41
10:00 DIXON, Yagan James Maitland 4 - 41
10:00 DJAKOVIC, Natalia 4 - 41
10:00 DODD, Andrew Micheal 3 - 31
10:00 DOLMAN, Sean Michael 3 - 32
10:00 DOUGLAS, Joel Alexander 4 - 41
10:00 DOYLE, James Anthony 3 - 31
10:00 DRAYTON, Nicole Patricia 4 - 42
10:00 EADES, Tyren Wayne 3 - 31
10:00 EILIYATI, Muhammad Ali 4 - 41
10:00 EPIHA, Christopher Daniel 3 - 32
10:00 ESCOTT, Aaron Daniel 3 - 31
10:00 ESTEVES MORGADO, Tiago Miguel 4 - 41
10:00 FERGUSON, Neil Scott 3 - 31
10:00 FERRO, Corey Michael 3 - 31
10:00 FORBES, Jason Keith 4 - 41
10:00 FRICKER, Brenden Earl 4 - 41
10:00 GARGARO, Domenico Salvatore 3 - 31
10:00 GENT, Ty 3 - 31
10:00 GIBBINGS, Steven Scott 3 - 31
10:00 GIDGUP, Ramon Juan 3 - 31
10:00 GIMBLETT, Matthew John 4 - 41
10:00 GOODHEW, Taylor Jace 4 - 42
10:00 GORRINGE, Mathew Anthony 3 - 32
10:00 GRIMES, Steven Robert 4 - 41
10:00 HADFIELD, Quenten Paul 4 - 42
10:00 HAMER-MATHEW, Kyle Gerald 3 - 32
10:00 HANSEN, Ernest Paul John 3 - 32
10:00 HANSEN, Florrie Gwendoline 4 - 42
10:00 HARRIS, Shaynne Marie 4 - 41
10:00 HOLDER, Tyson Gerald Rau 3 - 32
10:00 IZZO, Sharon Anne 3 - 32
10:00 JAMES, Shane Robert 4 - 42
10:00 JAMES, Stephen Paul 3 - 31
10:00 JARVIS, Glen Howard 4 - 42
10:00 JETTA, Terry Joseph 3 - 32
10:00 JOHNSTON, Isaac Henri Charles 5 - 55
10:00 JOYCE, John Joseph 3 - 32
10:00 KADARMIA, Brendon Damien 3 - 31
10:00 KAMMOUN, Lassad 3 - 32
10:00 KICKETT, Daniel Charles 4 - 42
10:00 KICKETT, Richard John L 3 - 32
10:00 KING, Robert Malcolm Manu 3 - 32
10:00 KIRK, Desmond Lee 3 - 31
10:00 KNIGHTWOOD, Logan 3 - 31
10:00 KOTNOWSKI, Jacek Antonio 4 - 41
10:00 Kumar, Sushil 4 - 41
10:00 LENEHAN, Daniel Patrick 3 - 32
10:00 LIM, Micah Wen-Gang 3 - 32
10:00 LOPEZ, Nelson 4 - 41
10:00 LOWRY, Cooper Leigh 3 - 31
10:00 MACPHERSON, Luke Peter 4 - 41
10:00 MARCINEK, Simon Anthony 4 - 41
10:00 MARCON, Marcos 3 - 32
10:00 MARICH, Lee 3 - 31
10:00 MARTIN, Nickolas Thomas 3 - 32
10:00 MASON, Warren Mark 4 - 41
10:00 MAXFIELD, Samuel James 3 - 32
10:00 MAYNARD, Lynda Dawn 3 - 32
10:00 MCKEOWN, Gary 3 - 31
10:00 MCQUADE, Martin Francis 4 - 41
10:00 Mcshane, Jason Leon 4 - 41
10:00 MCSWEENEY, Shane Charles 3 - 32
10:00 MENGESHA, Amanuel Alemu 4 - 42
10:00 MILLAR, Sean Duncan 4 - 41
10:00 MOGRIDGE, Vanessa Joyce 4 - 41
10:00 MOURISH, Lucielle Rose 4 - 41
10:00 MOWLE, Arthur Frank 3 - 32
10:00 MUNCKTON, Corey James 5 - 55
10:00 NAILI, Ali Kadhim Mohammed 3 - 31
10:00 NARKLE, Ginny Ruth Florence 4 - 42
10:00 NELLIGAN, Paul William 4 - 41
10:00 NICHOLSON, LAUREN MARY ELIZABETH 3 - 31
10:00 NIEDOBA, Luke Nigel 3 - 32
10:00 NIKORA, Ihaia Te Huarahi 4 - 41
10:00 NOORDALLY, Shah Rukh Khan 4 - 41
10:00 PAJAGIC ORMSBY, Zoe 3 - 32
10:00 PARISSIS, Spiro 3 - 32
10:00 PASH, Jeremy George 4 - 42
10:00 PATEY, Mark Robert 3 - 32
10:00 PEDERSEN, Aaliyah Teneale 3 - 32
10:00 PENNY, Moira Joyce 3 - 32
10:00 PENNY, Telisha Jade 4 - 41
10:00 PENNY, Telisha Jade 4 - 42
10:00 PINTAUDI, Joseph 3 - 32
10:00 PIOPONGCO, Miguel Carlo Aduca 4 - 42
10:00 POLAND, Lorraine Mary 4 - 41
10:00 POLLOCK, Graeme Michael 3 - 32
10:00 POWELL, Geoffrey James 4 - 41
10:00 RAHARUHI, Jamie Anthony Tuhoe 4 - 41
10:00 RAVEN, Adrian Michael 5 - 55
10:00 REDFERN, Brayden 4 - 41
10:00 REID, Jessie Jane 4 - 41
10:00 RICHARDS, Clem 3 - 32
10:00 RILEY, Janice Ruby 3 - 32
10:00 RILEY, Neville Albert 3 - 31
10:00 ROBERTSON, Allan Muir 3 - 32
10:00 ROBEY, Graham 4 - 41
10:00 RODD, Glen Gregory Arthur 4 - 41
10:00 ROE, Audrey Ronelle 4 - 42
10:00 RUSSON, Shernae Louise 4 - 41
10:00 RYDER, Clive Lawrence 3 - 32
10:00 SADIK, Louay Oussaji 4 - 42
10:00 SANDERS, Jennifer Louise 3 - 31
10:00 Satherley, Irene Josephine 4 - 41
10:00 SCHOKKER, Rikki-Lou 3 - 32
10:00 SCOTT, Casey Karen 3 - 32
10:00 SLOAN, Russell John 4 - 41
10:00 SORSA, Kevin Anthony 4 - 41
10:00 SPEICHER, Bjorn Anton Rodney 4 - 41
10:00 STACK, Crystelle Lee 3 - 32
10:00 STEINER, Glen Matthew 5 - 55
10:00 STEVENS, Trevor Jeremy 4 - 41
10:00 STICKELLS, Andrew John 3 - 32
10:00 TAYLOR, Antoinette Rose 3 - 32
10:00 TAYLOR, Joshua James 3 - 32
10:00 TAYLOR, Keenan 4 - 41
10:00 TE AMO, Daniel Rawiri Alan 3 - 32
10:00 TEPAVAC, Miroslav 3 - 31
10:00 THORNE, Teigan Gail 4 - 41
10:00 THORNETT, Matthew Brett 3 - 32
10:00 TINK, Bradley Michael 3 - 32
10:00 TORRINGTON, Benjamin John Leslie 5 - 55
10:00 TREMAIN, Ryan Thomas 4 - 41
10:00 UGLE, Cody George 3 - 32
10:00 UGLE, Julian Marshall James 3 - 32
10:00 UGLE, Lynton Roy 3 - 32
10:00 UZABEAGA-MAULEN, Richard Antonio 3 - 31
10:00 VAN DE KLASHORST, Elton Lee 3 - 31
10:00 VAN DER LAAN, Jan Cornelius 3 - 32
10:00 VO, Jordan Quong 4 - 42
10:00 WALLEY, Malcolm Raymond 3 - 32
10:00 WESTON, Craig Anthony 4 - 41
10:00 WHEELER, Adam 3 - 32
10:00 WHEELER, Jacob Wayne 3 - 32
10:00 WILLIAMS, Ryan Milton 3 - 31
10:00 WILLIAMS, Wilma Emily 4 - 41
10:00 WINMAR, Franklin Marcus Elijah 4 - 41
10:00 WINWOOD, Deakin John 3 - 32
10:00 WOLGAR, Leanne Margaret 3 - 32
10:00 ZAFFINO, Cosimo 5 - 55
11:00 BERECZ, Steven James 3 - 35
11:00 BLAIR, Brett Micheal 3 - 35
11:00 BOURMAN, Bradley James 3 - 35
11:00 BRENNAN, Norma-Jean 3 - 35
11:00 CROOK, Brett Alan 3 - 35
11:00 DE WAAL, Cody Rhys 3 - 35
11:00 EADES, Alana Cecelia 3 - 35
11:00 FLETCHER, James Terence 3 - 35
11:00 FREEMAN, MICHAEL 3 - 35
11:00 GALLAGHER, Cory Edward 3 - 35
11:00 GASKIN, Elliott Ian 3 - 35
11:00 GRAHAM, Kristy Nolette Margaret 3 - 35
11:00 HEARN, Shane Timothy Steven Luke 3 - 35
11:00 INMAN, Nikita Rose 3 - 35
11:00 NICHOLAS, Sian Clare 3 - 35
11:00 REEVES, Zoe Lorraine 3 - 35
11:00 RYGIEL, Janek Mikhail 3 - 35
11:00 WALKER, Bill David 3 - 35
11:00 WALSH, Jay Robert 3 - 35
11:00 WALSH, Jay Robert 3 - 35
11:00 WRIGHT, Georgia Grace 3 - 35
12:00 PROSSER, Darrien Scott 3 - 35
14:15 KEANE, OLIVER 3 - 31
14:15 STRACHAN, Steven Paul 4 - 41

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
10:15 Ameron Pty Ltd v Caporn RSTN 16317 2017 9 - 91
10:15 Department of Communities | Housing v Roe RSTN 12871 2017 9 - 91
10:15 GROW & ANOR v HIRONO & ANOR RSTN 13842 2017 9 - 91
10:15 Housing Authority v Blazevski RSTN 13805 2017 9 - 91
10:15 Souza & Anor v Grabham & Anor RSTN 17535 2017 9 - 91
10:15 Zhang & Anor v Yang & Anor RSTN 10877 2017 9 - 91
Combined Court
09:30 Thacker v Vasilica RO 2586 2017 5 - 57
CTC/Trial
09:30 Adams v Guardian Removals CTC 18133 2017 9 - 92
09:30 M&M Trade Services Pty Ltd v Saji CTC 18138 2017 9 - 92
09:30 McCulloch v Power Legends Pty Ltd CTC 18907 2016 9 - 92
10:00 MOORE v ZEC & ORS RSTN 11242 2017 9 - 92
10:15 Arand v Pawar & Anor RSTN 13613 2017 9 - 92
10:15 Kavanagh Family Trust & ANOR v Coulson RSTN 15919 2017 9 - 92
10:15 Young v Szodorai & Anor RSTN 15970 2017 9 - 92
Pre-Trial Conference
09:00 Omni Design Australia Pty Ltd (ACN 102 575 388) v Transformers Retail Design & Construct GCLM 570 2017 7 - 7.2
09:30 D'Costa v RC Sadleir Pty Ltd GCLM 9844 2017 7 - 7.2
10:00 Commissioner of State Revenue v MATANGUIHAN & Anor GCLM 10821 2017 7 - 7.2
Residential Tenancies
09:30 Amazing Venture Pty Ltd v Albrecht RSTN 17389 2017 7 - 71
09:30 Au v Cartner & ANOR RSTN 17323 2017 7 - 71
09:30 Cassia Holdings v Ziwu & ANOR RSTN 17380 2017 7 - 71
09:30 Delta Line Pty Ltd v Pinto RSTN 17219 2017 7 - 71
09:30 Morais & ANOR v Jama & ANOR RSTN 17319 2017 7 - 71
09:30 NOGUCHI v ATEM RSTN 17339 2017 7 - 71
09:30 Poynter v Baldock RSTN 17329 2017 7 - 71
09:30 Shen & ANOR v Romito & ANOR RSTN 17420 2017 7 - 71
09:30 Tarry & ANOR v Miller RSTN 17250 2017 7 - 71
09:30 Temple v Buttarelli & ANOR RSTN 17383 2017 7 - 71
09:30 Trimboli v Terranova RSTN 17485 2017 7 - 71
09:30 Williams & ANOR v Clark & ANOR RSTN 17381 2017 7 - 71
09:30 WOELTJES v GRAHAM & ORS RSTN 17222 2017 7 - 71
09:30 YE v THOMPSON RSTN 17435 2017 7 - 71



Armadale Courthouse
Criminal Listing
09:00 BINTLEY, Sidney Neil Armadale Court 1
09:00 PATTON, Jason Victor Armadale Court 1
09:00 WINMAR, Clayton Thomas Armadale Court 1
09:30 GREEN BLATCHLEY, Daniel Andrew Armadale Court 2

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 Coombs v Stewart MINOR 1156 2017 Registrars Chambers
Court 1 Civil
09:30 AVERY v Department of Transport EDL 13 2017 Armadale Court 1
09:30 CAUREL v Department of Transport EDL 6 2018 Armadale Court 1
09:30 Cullinane v Department of Transport EDL 4 2018 Armadale Court 1
09:30 Dempster v Department of Transport EDL 2286 2017 Armadale Court 1
09:30 GALLUCCIO v Department of Transport EDL 408 2017 Armadale Court 1
09:30 STUBLEY v Department of Transport EDL 2291 2017 Armadale Court 1
11:30 Azor v Statham & Ors MINOR 1894 2017 Armadale Court 1
11:30 Bella (WA) Pty Ltd ATF EJB Trust v Rendell & Anor GCLM 21075 2014 Armadale Court 1
11:30 BULLOCH v PRISTINE FLOOR SOLUTIONS CTC 2078 2017 Armadale Court 1
11:30 Coleman & Anor v Beers & Anor RSTN 1792 2016 Armadale Court 1
11:30 Dhillon v Dynasty International (Australia) Pty Ltd MINOR 2296 2017 Armadale Court 1
11:30 Hatzimihail v Dolan DOUG 2305 2017 Armadale Court 1
11:30 JOHN WOLLASTON ANGLICAN COMMUNITY SCHOOL v FITZPATRICK GCLM 749 2014 Armadale Court 1
11:30 Lewis v Marc John Millikan MINOR 2071 2017 Armadale Court 1
11:30 Reid & ANOR v Hilliard RSTN 2177 2017 Armadale Court 1
11:30 Sharpless v Sharpless MINOR 1056 2017 Armadale Court 1
11:30 SIMPSON & ORS v HARWOOD & ORS RSTN 1648 2017 Armadale Court 1
11:30 Solomon v Dankz Furniture CTC 2199 2017 Armadale Court 1
11:30 SUNTECA WA PTY LTD v BOULLINEAU GCLM 529 2016 Armadale Court 1
Reserved Decision (MC)
09:30 Ayubi v Elkhayal GCLM 475 2016 Armadale Court 1
Residential Tenancies
09:30 Barry & Anor v Ward RSTN 1 2018 Registrars Chambers
09:30 BUTLER & Anor v EDWARDS RSTN 5 2018 Registrars Chambers
09:30 Byl v Steele & Anor RSTN 2354 2017 Registrars Chambers
09:30 Chua v BAJRAMOVIC RSTN 2 2018 Registrars Chambers
09:30 Ciza & Nkunkumuye v Woods & Blurton RSTN 2391 2017 Registrars Chambers
09:30 COUSINS v HARBEN RSTN 2389 2017 Registrars Chambers
09:30 DARTBAY HOLDINGS PTY LTD v CARTER RSTN 2381 2017 Registrars Chambers
09:30 Drummond-Hay v Briggs RSTN 2301 2017 Registrars Chambers
09:30 HOUSING AUTHORITY v WINMAR RSTN 2361 2017 Registrars Chambers
09:30 James & Anor v Parker & Anor RSTN 2388 2017 Registrars Chambers
09:30 Jha v FLOWERS RSTN 3 2018 Registrars Chambers
09:30 Martin v Narrier & Ors RSTN 2369 2017 Registrars Chambers
09:30 Moulin & Anor v Woods & Anor RSTN 2316 2017 Registrars Chambers
09:30 Oraekwuotu & Anor v Harrison RSTN 2328 2017 Registrars Chambers
09:30 Pispinis & Anor v Halls & Anor RSTN 2382 2017 Registrars Chambers
09:30 Whittle v Roads RSTN 2392 2017 Registrars Chambers
Trial Court
09:30 Doherty v Milligan MINOR 1253 2017 Armadale Court 2
09:30 GJM Contractors Pty Ltd (ABN: 15 167 131 124) v Holdbrook Family Holdings Pty Ltd (ACN: 141 033 874) T/As Project Ceilings MINOR 2165 2016 Armadale Court 2
09:30 OTIENTO v THOMSON RSTN 1672 2017 Armadale Court 3
09:30 Sherita Bishnulall v Jims Realty Pty Ltd MINOR 496 2017 Armadale Court 3
09:30 Te Pania v Bailey MINOR 476 2017 Armadale Court 2
09:30 Walker & Anor v Gerouich RSTN 1838 2017 Armadale Court 3



Supreme Court Building
Criminal Listing
09:15 ABREU, Richard Nigel Court No. 6
09:15 ASH, Harry Jonathon Court No. 6
09:15 BOLTON, Errol James Court No. 6
09:15 COOK, William Colin James Court No. 6
09:15 COX, Kyle John Court No. 6
09:15 CURTIS, Shane Bernard Court No. 6
09:15 ELLIS, Leonard Raymond Court No. 6
09:15 HEATH, Kale Robert Court No. 6
09:15 HUMES, Darlene Ester Court No. 6
09:15 JURY, Jesse Court No. 6
09:15 LANKESTER, James Edward Court No. 6
09:15 MAGEE, Bradley John Court No. 6
09:15 PENNY, Levi Aaron Court No. 6
09:15 PIKE, KERI Court No. 6
09:15 RICKETTS, Corey Daniel Court No. 6
09:15 RILEY, Kenneth John Court No. 6
09:15 ROWLES, Anthony Mark Court No. 6
09:15 SCULLY, CLINT Court No. 6
09:15 SINGH, Patryk Kamal Court No. 6
09:15 TAYLOR, Aaron William Court No. 6
09:15 THOMAS, Preston Neil Court No. 6
09:15 TOMASOVICH, Kamm Luke Levi Court No. 6
09:15 TOMS-O'MEARA, Ayla Kathrynne Court No. 6
09:15 WEBB, Grant Anthony Court No. 6
09:15 WRIGHT, Cody Jeffrey Court No. 6
11:00 CABAN, Jacob Peter Russell Court No. 6
14:15 ANDERSON, Billyjoe Court No. 6
14:15 KURURANGI, Tamati Arapeta Court No. 6
14:15 MUSA, Sunday Court No. 6
14:15 THOMSON, Leigh Adam Court No. 6

No Civil Listing for Today.



Albany Justice Complex
Criminal Listing
09:30 LEE, Darren Maxwell Court Room 3
09:30 TREASURE, LYNTON GENE Court Room 3
09:30 VAN SCHAYK, MATTHEW JOHN Court Room 3

Civil Listing
Trial Court
09:30 Seeney v Travis RO 214 2017 Court Room 3



Bunbury Courthouse
Criminal Listing
10:00 ALLIE, Carmel Yvonne Court Room 1
10:00 ARMSTRONG, Kym Maree Court Room 2
10:00 BALLANTYNE, DAVID JAMES Court Room 2
10:00 BAMFORD, Tammy Philomena Court Room 2
10:00 BOOTHEY, Sharnee Michelle Court Room 2
10:00 BROTHERTON, Jesse Aaron Court Room 1
10:00 COE, Belinda Jean Court Room 1
10:00 CONNOLLY, Natalie Ann Court Room 2
10:00 DAVIS, Dekota April Court Room 2
10:00 DAWSON, Linda Anne Court Room 2
10:00 DEATTA, Luke Attle Court Room 2
10:00 DICKIE, Sarah Pearl Court Room 2
10:00 DRAGE, Melissa Ethel Court Room 2
10:00 ELLIS, Denise Lorraine Court Room 2
10:00 FARNELL, Ross Allan Court Room 1
10:00 FITZPATRICK, Nicholas Roy Court Room 2
10:00 FOSTER, Joss Graham Court Room 2
10:00 FOWLER, Dale Robyn Court Room 2
10:00 GARBUTT, Michael Joseph Court Room 1
10:00 GRANTHAM, Terry Lee Court Room 2
10:00 GRANT-LLOYD, Darren James Court Room 2
10:00 GRANVILLE, Michael Alexander Johnathan Court Room 2
10:00 GRATTON-WILSON, Adien Adriaan Court Room 1
10:00 HALL, Brandon Ray Court Room 1
10:00 HART, Brian James Court Room 2
10:00 HIGHWOOD, Sarah Bethwyn Court Room 2
10:00 HUME, Cheyenne Court Room 1
10:00 HUME, Tremayne Ainsleigh Court Room 1
10:00 JETTA, Douglas Wade Court Room 2
10:00 JOHNSON, Monique Luanne Court Room 2
10:00 JOHNSTON, Sian Maree Court Room 2
10:00 KAMINSKI, Mark Court Room 2
10:00 KAVANAGH, Paul Mathew Court Room 2
10:00 KHAN, Caitlin Nichelle Court Room 2
10:00 KHAN, Melissa Jade Court Room 2
10:00 KINNANE, Ian Keith Court Room 2
10:00 LAING, Aaron John Court Room 1
10:00 LILLY, Jake Edward Court Room 2
10:00 MACDONALD, Rehutai Ngahuia Terangi Court Room 2
10:00 MANNING, Brant David Court Room 2
10:00 MARCH, Anthony Jon Court Room 2
10:00 MARICH, Jay Court Room 2
10:00 MARICH, Jay Court Room 2
10:00 MARSH, Brandon Ian Court Room 2
10:00 MATTABONI, Luke Paul Court Room 2
10:00 MELLOWSHIP, Barry Glenn Court Room 2
10:00 MORIEN, Samuel James Court Room 2
10:00 OBRIEN, Jarrad Warren Court Room 2
10:00 OSWICK, Natalia Marree Court Room 2
10:00 PENNY, Christopher Glenn Court Room 1
10:00 PITMAN, Elizabeth Ripeka Court Room 2
10:00 PRASAD, Jason James Court Room 2
10:00 PUAFISI, Makitoni Frances Court Room 2
10:00 ROBERTSON, Brett Raymond Court Room 1
10:00 ROBINSON, Evan James Court Room 2
10:00 SCARLETT, Luke Dylan Court Room 2
10:00 STUCHBURY, Corry Mark Scott Court Room 1
10:00 STUDSOR, Neil Douglas James Court Room 2
10:00 TAYLOR, James Edward Court Room 2
10:00 WATERS, Ashleigh Skye Court Room 1
10:00 WATERS, Deborah Ann Court Room 1
10:00 WEST, Chelsea Emma Court Room 2
10:00 WRIGHT, Adam Jed Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Geraldton Courthouse
Criminal Listing
09:30 GARLETT, Bryan Mack Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 City of Greater Geraldton v McNaught PLND 421 2017 Courtroom 3
09:30 Mackin v Simpson RSTN 221 2017 Courtroom 3
10:30 Allen v Meeny RSTN 616 2017 Courtroom 3
10:30 English v Tahrendene 2 Pty Ltd RSTN 8 2018 Courtroom 3
10:30 FEINAUER v BLURTON RSTN 604 2017 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Bennett RSTN 629 2017 Courtroom 3
10:30 Housing Authority v Papertalk & Anor RSTN 611 2017 Courtroom 3
10:30 MCPHERSON v Freeman & Smyth RSTN 509 2017 Courtroom 3
10:30 Mitchell v Ruttle & Anor RSTN 633 2017 Courtroom 3
10:30 MRAC v Nelly & Yarran RSTN 508 2017 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v CALYUN & Anor RSTN 615 2017 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v JONES & Ors RSTN 612 2017 Courtroom 3
10:30 Murchison Region Aboriginal Corporation v Peers & Smith RSTN 504 2017 Courtroom 3



Meekatharra Magistrates Court
Criminal Listing
10:00 ABBOTT, Dylan Meekatharra Court Room 1
10:00 BAUMGARTEN, Keith Meekatharra Court Room 1
10:00 BROWN JR, Ben Ralph Meekatharra Court Room 1
10:00 BURKENHAGEN, Dylan Charles Meekatharra Court Room 1
10:00 CURLEY, Gary Charles Meekatharra Court Room 1
10:00 DOWDEN, Delenn Evelyn Kirstle Meekatharra Court Room 1
10:00 EDWARDS, Ronald John Meekatharra Court Room 1
10:00 EVANS, Benjamin Richard Meekatharra Court Room 1
10:00 GARLETT, Michael Timmie Meekatharra Court Room 1
10:00 GENTLE, Andrew Kim Meekatharra Court Room 1
10:00 GENTLE, Wayne Milton Meekatharra Court Room 1
10:00 HILL, Kane Robert Meekatharra Court Room 1
10:00 HILL, Robert Ewdward Meekatharra Court Room 1
10:00 KERR, Zac David Rodney Meekatharra Court Room 1
10:00 KYANGA, Robert Stanley Meekatharra Court Room 1
10:00 LANE, Stuart James Meekatharra Court Room 1
10:00 LITTLE, Patrick Donald Meekatharra Court Room 1
10:00 LITTLE, Raymond Meekatharra Court Room 1
10:00 MIPPY, Jerome Geoffrey Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, Bevan Paul Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, Joshua James Meekatharra Court Room 1
10:00 RILEY, Shane Colin Meekatharra Court Room 1
10:00 ROBINSON, Phillip Lionel Meekatharra Court Room 1
10:00 ROSE, John Michael Meekatharra Court Room 1
10:00 SHAR, Greg Neil Meekatharra Court Room 1
10:00 SHAY, Richard Ian Billy Meekatharra Court Room 1
10:00 SMITH, Leonard Meekatharra Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 ROBINSON v Department of Transport EDL 22 2017 Meekatharra Court Room 1



Mandurah Courthouse
Criminal Listing
09:30 DIMER, Christopher Thomas Courtroom 1
09:30 JONES, Adrian Stanton Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 BASHFORD v JOWETT & ANOR RSTN 1186 2017 Courtroom 1
09:30 BLACK & ANOR v BRIDGMAN RSTN 1051 2017 Courtroom 1
09:30 Creswell v Flanagan MINOR 1565 2017 Courtroom 1
09:30 Housing Authority v Daniels RSTN 1212 2017 Courtroom 1
09:30 JOHNSON & Anor v GUIDERA & Anor RSTN 1507 2017 Courtroom 1
09:30 JOHNSON v BRIGGS RO 490 2017 Courtroom 1
09:30 KIRKHAM v AmbienceAir Pty Ltd CTC 1363 2017 Courtroom 1
09:30 Pinjarra Crane & Access Hire v Diablo Industrial Service CTC 1524 2016 Courtroom 1
09:30 Seotis v J.P. & K.M. Murray Pty Ltd CTC 1501 2017 Courtroom 1
09:30 Wells v Gilderoy Pty Ltd GEN 1540 2017 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
09:00 ABH PICKETT PTY LTD v WADE RSTN 6 2018 Courtroom 2
09:00 Beziderhout v KELLY RSTN 1506 2017 Courtroom 2
09:00 Casotti v Morris RSTN 1504 2017 Courtroom 2
09:00 Choo Nominees PTY LTD v Sayed - Ahmed RSTN 1180 2017 Courtroom 2
09:00 CRABB v BRENTNALL RSTN 1531 2017 Courtroom 2
09:00 De Rooy v Schultz RSTN 1596 2017 Courtroom 2
09:00 GAUNT v SCHMID RSTN 1588 2017 Courtroom 2
09:00 Gustavson v Mansfield RSTN 1594 2017 Courtroom 2
09:00 HENNESSY v NICHOLLS & Anor RSTN 1569 2017 Courtroom 2
09:00 Month Investment Pty Ltd v Warren RSTN 1583 2017 Courtroom 2
09:00 Nipper v Pugl & Anor RSTN 1546 2017 Courtroom 2
09:00 Pollock v JEFFERIES RSTN 8 2018 Courtroom 2
09:00 Pritchard v Arsenault & Anor RSTN 4 2018 Courtroom 2
09:00 SINCLAIR v COMRIE RSTN 1591 2017 Courtroom 2
09:00 Weight v Rivera Donoso RSTN 1572 2017 Courtroom 2
09:00 Wilson & Anor v Hall RSTN 3 2018 Courtroom 2



Collie Courthouse
Criminal Listing
10:00 BORLAND, FIONA MICHELLE Court Room 1
10:00 MCGRATH, Luke James Court Room 1
10:00 MCLARTY, Storm Holly Court Room 1
10:00 REID, Zacaria Eric Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
10:00 Law v Barron & Anor RSTN 74 2017 Court Room 1



Busselton Court House
Criminal Listing
09:30 BARKER, Maddison Erin Court Room 2
09:30 THOMSON, Annie Laurie Court Room 2

Civil Listing
Applications before Magistrate
09:00 Pamela McBain v Anderson t/as Ryan Anderson (ABN 14 623 738 967) GCLM 231 2015 Magistrates Chambers
10:00 Cottman v Bluewater Tanks (ABN: 47 567 332 946) CTC 5 2018 Magistrates Chambers
Residential Tenancies
10:00 Johnson & Anor v Barr & Anor RSTN 361 2017 Conference Room
10:15 Brien v Twomey RSTN 362 2017 Conference Room
10:30 James-Martin & Anor v Allen RSTN 367 2017 Conference Room
Trial Court
09:30 BLACK v Department of Transport EDL 2 2018 Court Room 2
09:30 Bunter-Howie v McAuslan RO 215 2017 Court Room 2
09:30 Evans v Smith RO 256 2017 Court Room 2
09:30 HOUSING AUTHORITY v JOHNS RSTN 314 2017 Court Room 2



Joondalup Courthouse
Criminal Listing
09:30 ADELAIDE, Kevin Craig Courtroom 2
09:30 AMES-FILIPOVICH, Freeman Barry Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Luke James Courtroom 2
09:30 ASPEY, Heather Courtroom 2
09:30 BALDISSERI, Amy Courtroom 2
09:30 BARRACLOUGH, Steven Andrew Courtroom 2
09:30 BETTSON, Craig John Courtroom 2
09:30 Bond, Zak Laurence Courtroom 2
09:30 BOXX, Nathan Alec Courtroom 2
09:30 BOZZI, John Courtroom 2
09:30 BREARLEY, Michael Courtroom 2
09:30 BROERS, Dean Ashley Courtroom 2
09:30 BROWN, Jerome Carl Courtroom 2
09:30 BRUNNER, Alexander Courtroom 2
09:30 BRYAN, David Harley Courtroom 2
09:30 CASEY, Rebekah Margaret Courtroom 2
09:30 CONNOR, Brooke Anita Courtroom 2
09:30 CROSSLEY, Dean Peter Courtroom 2
09:30 CUTTRISS, Paul Rodney Courtroom 2
09:30 DANG, Ha Kil Courtroom 2
09:30 DAVIS, Saxon John Courtroom 2
09:30 DENNIS, Michael Leigh Courtroom 2
09:30 DUFFY, Mitchell William Courtroom 2
09:30 FARMER, James Courtroom 2
09:30 FARMER, Leonard George Courtroom 2
09:30 Fraser, Shane William Courtroom 2
09:30 FROST, Oliver Lewis Courtroom 2
09:30 GODDARD, Gerad Paul Courtroom 2
09:30 HALLIDAY, John Charles Courtroom 2
09:30 HATCH, Nari Blanche Courtroom 2
09:30 HEARNDEN, Matthew Alan Courtroom 2
09:30 HEDGE, Steven Tony Courtroom 2
09:30 HENDRY, Travis Courtroom 2
09:30 HETHERINGTON, Adam Leigh Courtroom 2
09:30 JOHNSON, Romy Courtroom 2
09:30 KING, Aaron Gordon Courtroom 2
09:30 KINSMAN, Aaron Trevor Courtroom 2
09:30 LINDSEY, Michael Richard Courtroom 2
09:30 MCCARTHY, Kurt Gary Courtroom 2
09:30 MEASURES, Kerry Courtroom 2
09:30 METCALF, Kevin Les Courtroom 2
09:30 MILLER, Chantelle Courtroom 2
09:30 MOLONEY, Stacey Ann Courtroom 2
09:30 MOREHU, Tilly Melaina Teaopouri Courtroom 2
09:30 MURPHY, Joshua Steve Courtroom 2
09:30 NELSON, Mark Gray Paul Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Hao Q Courtroom 2
09:30 NOGA, Artur Bartosz Courtroom 2
09:30 PEARSON, JOEL Courtroom 2
09:30 PUNGA, Sydney Akutini Tawari Courtroom 2
09:30 ROBERTSON, Cameron James Courtroom 2
09:30 ROBSON, Luke Jon Courtroom 2
09:30 RUSS, David Gerard Courtroom 2
09:30 SARGINSON, Cassandra Rose Courtroom 2
09:30 SIVEWRIGHT, Steven Bruce Harold Courtroom 2
09:30 SMITH, Aiden Robert Courtroom 2
09:30 STYLES, KIM DONNA Courtroom 2
09:30 THOMAS, Kelly Lee Josephine Courtroom 2
09:30 VALENTINE, Ashlee Rose Courtroom 2
09:30 WALKER, LUKE Courtroom 2
09:30 WALTERS, Cameron Joseph Courtroom 2
09:30 WESTBROOK, Shane Matthew Courtroom 2
09:30 WESTON, Todd Thomas Courtroom 2
09:30 WILSON, Dean Marcus Courtroom 2
09:30 WINT, Chaw Sandi Courtroom 2
09:30 WOODS, Jamie John Courtroom 2
10:00 ANDELA, Aaron Joseph Courtroom 1
10:00 NECOVSKI, Jason Christopher Courtroom 3
10:00 PAVLOV, Jennifer Courtroom 1
10:00 Petricevich, Ian Joseph Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
09:00 Cartledge & Anor v Tarr & Anor RSTN 3404 2017 Courtroom 4
09:00 Driver v Emery RSTN 3389 2017 Courtroom 4
09:00 D'SOUZA v JACKETT & Anor RSTN 3503 2017 Courtroom 4
09:00 Foundation Housing Ltd v Dodd RSTN 3487 2017 Courtroom 4
09:00 FOX & Anor v HANCOCK RSTN 3488 2017 Courtroom 4
09:00 Hanson v Gilligan RSTN 3464 2017 Courtroom 4
09:00 Hastie & Anor v Barrett & Anor RSTN 3520 2017 Courtroom 4
09:00 McGill v Hart RSTN 3463 2017 Courtroom 4
09:00 Menzies & Anor v Vianna & Anor RSTN 3511 2017 Courtroom 4
09:00 Omar v Cantrill & Anor RSTN 3499 2017 Courtroom 4
09:00 Plato v He RSTN 3471 2017 Courtroom 4
09:00 Rafferty & Anor v Ebsworth & Ors RSTN 3466 2017 Courtroom 4
09:00 Rochford v Burns RSTN 3506 2017 Courtroom 4
09:00 ROSS v ASHWORTH & Anor RSTN 3390 2017 Courtroom 4
09:00 Sampson & Anor v Ellshore & Anor RSTN 2495 2017 Courtroom 4
09:00 Sheridan v Cryer RSTN 3527 2017 Courtroom 4
09:00 Tanner v Withdel RSTN 3510 2017 Courtroom 4
09:00 Thraves v Rankine RSTN 3479 2017 Courtroom 4
09:00 Tucker & Anor v Johnston RSTN 3452 2017 Courtroom 4
09:00 WHITFIELD v BRUNSWICK DIESELS PTY LTD GCLM 353 2012 Courtroom 4
09:00 ZULKARNAIN & Anor v MGAZI & Ors RSTN 3458 2017 Courtroom 4
Trial Court
10:00 Kelly & Anor v King & Anor RSTN 3294 2017 Courtroom 3
10:00 Whyte & ANOR v Hirsch RSTN 2424 2017 Courtroom 3



Northam Courthouse
Criminal Listing
10:00 KICKETT, Tasha Lee Court Room
10:00 PATTON, Glen James Michael Court Room

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Allsopp v Department of Transport EDL 184 2017 the Courtroom
09:30 Arkeveld v Department of Transport EDL 1563 2009 the Courtroom
09:30 Heavey v Department of Transport EDL 108 2017 the Courtroom
Miscellaneous Civil
09:30 Mr Naturally Clean v Dean CTC 193 2017 the Courtroom
09:30 Retallack v Sidewayz Photography Erryn Grimma MINOR 126 2017 the Courtroom
Restraining Order Court
09:30 Keen v Dell'era RO 115 2017 the Courtroom



Fremantle Courthouse
Criminal Listing
10:00 FELS, Anthony James Court Room 1
10:00 GIAMINARDI, Lorenzo Tsegaye Court Room 1
10:00 PASCOV, Emma-Lee Court Room 1
10:00 PRIOLO, Pino Court Room 1

Civil Listing
Magistrates Bring Up
09:00 ADAM v CHALLMAN & ORS RSTN 1271 2017 Magistrates' Private Chambers
09:00 MAYAKA v WA HOUSING CENTRE MINOR 1891 2016 Magistrates' Private Chambers
09:00 Slicker Stickers v The Naked Loaf GCLM 4 2018 Magistrates' Private Chambers
Miscellaneous Civil
09:30 Access housing Australia Ltd v Foster RSTN 1659 2017 Court Room 2
09:30 BACK v VENER RSTN 1420 2017 Court Room 2
09:30 FourLion Legal Pty Ltd v CARRASCO & Anor GCLM 1077 2017 Court Room 2
09:30 Godwin v Hughes RSTN 1511 2017 Court Room 2
09:30 Scott v Quality Marine Services Pty Ltd CTC 1270 2017 Court Room 2
09:30 STELLAR PLUMBING AND GAS PTY LTD (ACN 131 822 976) v Habitat 1 Pty Ltd (ACN 114 868 405) GCLM 1133 2017 Court Room 2
09:30 Wright v Browne RSTN 921 2017 Court Room 2
10:00 EGAN v Barker MINOR 475 2017 Court Room 2
10:00 Shams v Desmond Waldock trading as Forum Buildings Solutions CTC 765 2017 Court Room 2
10:00 Waldock v Shams CTC 284 2017 Court Room 2
Pre-Trial Conference
09:30 Monteiro & Anor v Matthews GEN 1674 2017 Pre-Trial Conference Room
10:00 Quigley v Lopes GCLM 303 2017 Pre-Trial Conference Room
10:30 Puspa v Automasters Spearwood Trading Entity M & L Pty Ltd MINOR 1677 2017 Pre-Trial Conference Room
11:00 Rowney v Paul MINOR 1700 2017 Pre-Trial Conference Room
Restraining Order Court
09:30 EVELEGH v CATOI RO 592 2016 Court Room 1



Kalgoorlie Courthouse
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
09:30 Seelander v Department of Transport EDL 1 2018 Court 3 Magistrates Court



Carnarvon Courthouse
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
09:30 Housing Authority v Mitchell RSTN 151 2017 Conference Room



Leeman Police Station
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
10:00 Winton v McDonald RO 293 2017 Police Station Courtroom



Manjimup Courthouse
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 TAYLOR & Anor v MACKAY-BLAIR RSTN 116 2017 Courtroom 1



Karratha Courthouse
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 BAKER & Anor v CORPUS & Anor RSTN 325 2017 Registrars Chambers
10:00 GRZEJSZCZYK & Anor v STUBNA RSTN 324 2017 Registrars Chambers
10:00 Housing Authority v Limerick RSTN 322 2017 Registrars Chambers
10:00 Sambell & Anor v Errington RSTN 323 2017 Registrars Chambers



Esperance Courthouse
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
14:15 Lanagan v Morton RSTN 106 2017 Courtroom



Back to Top