Court Listings for 25 May 2020

Court listings will change to 26 May 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00am FORRESTER v MARIC & Anor CIV 1415 2020 7 - 710
10:00am SALA TENNA v DI LENA CIV 2721 2019 7 - 710
10:00am VALLELONGA v SORGIOVANNI & ANOR CIV 3177 2016 7 - 710
Directions - Registrar
11:00am CARUSO & ANOR v MILUC PTY LTD & ANOR CIV 2042 2018 7 - 710
2:00pm EDWARDS MAC SCOVELL v PALERMO (via audio link) LPA 10 2020 7 - 710
2:00pm Palermo v EDWARDS MAC SCOVELL PTY LTD A.C.N 611 837 980 (via audio link) LPA 14 2020 7 - 710
2:00pm PALERMO v SCOVELL (via audio link) LPA 15 2020 7 - 710
Judges Special Appointment
3:30pm NUGAWELA CIV 1605 2020 6 - 607
4:30pm HUMICH NOMINEES PTY LTD ATF THE HUMICH FINANCE TRUST v CANCUN TRADING PTY LTD & Ors CIV 1603 2020 6 - 607
4:30pm NJLH INVESTMENTS PTY LTD & ORS v CANCUN TRADING PTY LTD & ORS CIV 1607 2020 6 - 607
Mediation Conference - Registr
10:00am EHRHARDT v EHRHARDT CIV 2824 2019 8 - 809
10:00am HURST v JAY INVESTMENTS PTY LTD (via audio link) COR 235 2019 8 - 811
Taxation of Costs
10:00am RUMSLEY v CLIFFORD & ANOR (via audio link) CIV 1702 2019 7 - 712



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BIN KALI, Nigel John 7 - 7-2
10:00am BORRETT, Bradley Joseph (via video link) 5 - 5-1
10:00am BROWN, William Dennis (via video link) 5 - 5-1
10:00am CHANDLER, Mary Josephine 3 - 3-1
10:00am CHAPMAN, Alan Scott 6 - 6-3
10:00am CHAQUEBOR, James Patrick 7 - 7-2
10:00am COPPIN, Jordan-Paul Shayne John 5 - 5-1
10:00am FLANN, Kohan Captain Banjo 5 - 5-1
10:00am GALBY, Leon David (via video link) 5 - 5-3
10:00am HANSEN, Aaron Shane (via video link) 5 - 5-3
10:00am ISAAC, Laurie Floyd 7 - 7-2
10:00am MITCHELL, Keenan Henry Ronald Francis (via video link) 5 - 5-3
10:00am MITZ, Benjamin Allan (via video link) 5 - 5-1
10:00am MUNMURRIE, Caneen Leigh 5 - 5-2
10:00am PAYNE, Graeme Richard 3 - 3-4
10:00am SAMBO, Arthur James Edwin 7 - 7-2
10:00am SAYLOR, Joshua (via video link) 5 - 5-3
10:00am SKEEN, Shaun Joseph 7 - 7-2
10:00am TAYLOR, Joshua James 4 - 4-4
10:00am WALLEY, Lara Elizika Roselee (via video link) 7 - 7-2
10:00am WILLIAMS, Damien Allan (via video link) 5 - 5-3
10:30am DA LUZ, Connan Michael 5 - 5-1
10:30am MUNMURRIE, Caneen Leigh 5 - 5-2
10:30am NENMAR, Roy 5 - 5-1
10:30am QUINLAN, Peter William 5 - 5-1
10:30am STONE, Corey Francis 5 - 5-1
10:30am WORROLL, Steven Victor 5 - 5-1
11:00am ABRAHAMS, Damien David 1 - 103
11:00am CLYDESDALE, Richard John 1 - 101
12:00pm NGUYEN, Thi Mai Phuong 5 - 5-4
12:00pm SPOUSE, Matthew John Registry
2:15pm ALONE, Timothy Raymond 6 - 6-1
2:15pm CREW, John Douglass 1 - 101
2:15pm HALL, Brandon Ray (via video link) 4 - 4-1
2:15pm JOHNSTONE, Pedro Robin 4 - 4-1
2:15pm LOCKE, Michael David 1 - 103
2:15pm MOGRIDGE, Bardi Edwin Francis Dicko 6 - 6-1
2:15pm STEIN, Darren Wayne 6 - 6-1
9:00am BAKER, Riki John 1 - 101
9:15am ABDUL KARIM, Daniel 7 - 7-1
9:15am COVICH, Simone Marnie 6 - 6-4
9:15am MERRY, Royce John 5 - 5-4

Civil Listing
Judges Chambers
10:30am COMMISSIONER OF POLICE v HAWORTH (via video link) CIVO 77 2020 2 - 2-2
Listing Conference DC
10:00am Davidson v Rodger & Others CIV 4520 2015 1 - 1-2
10:00am KOS v BABAKARKHIL CIV 3712 2018 1 - 1-2
10:15am LAMB v C.P.D. GROUP PTY LTD & Anor CIV 3942 2018 1 - 1-2
10:30am Causer v Wilson Security Pty Ltd CIV 471 2018 1 - 1-2
10:30am Kremer v Sandfire Resources NL CIV 1460 2018 1 - 1-2
11:00am Bell v Pilbara Iron Company (Services) Pty Ltd & Anor CIV 1715 2018 1 - 1-2
11:00am Blake v Perth Airport Corporation & Another CIV 1883 2017 1 - 1-2
11:15am TREBLE v CLUB MARINE LIMITED & Anor CIV 1273 2019 1 - 1-2
11:30am Mulder v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3060 2014 1 - 1-2
9:30am BASHIR v THE INSURANCE COMMISSION OF WESTERN AUSTRALIA CIV 588 2018 1 - 1-2
9:45am Oceaneer Marine Brokers Pty Ltd v Sundown Cruiser Sales Pty Ltd CIV 4666 2017 1 - 1-2
9:45am OWENS v PERTH MARKETS LTD & Anor CIV 2833 2018 1 - 1-2
Mediation Conference DC
9:30am KUKULJ-TINELLI v BUILT PTY LIMITED & Anor CIV 4226 2019 1 - 104
Pre-Trial Conference DC
11:00am KUPSCH v MANUEL CIV 3154 2018 1 - Lvl-1
9:30am ALI v LANG & Anor CIV 722 2019 1 - Lvl-1
9:30am TAI v CASTANEDA CIV 4647 2019 1 - Lvl-1
9:45am GREY v TRUMP CIV 1317 2019 1 - Lvl-1
9:45am LICASTRO v JONES CIV 4089 2018 1 - Lvl-1
9:45am McEwan v Waters & Ors CIV 1702 2017 1 - Lvl-1
9:45am MURRAY v DIAS CIV 3540 2019 1 - Lvl-1
Registrars Special Appoint DC
10:00am Smith v F S Kotai Pty Ltd & Ors CIV 4668 2017 1 - 1-4
Reserved Decision - Civil
9:00am Harding v Merrylees & Another CIV 3866 2017 5 - 5-2
Taxation Of Costs
2:15pm Gable v Quigley MLA LLB JP & Another CIV 708 2019 1 - 104



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
2:00pm PENNY, Trevor Jerome Court Room 3
2:00pm PENNY, Wayne John Court Room 3
2:00pm WALLAM, Martin Joseph Court Room 3
2:00pm WATENE, Jeremiah Hakopa Walter Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am BARNES, Mathew James Armadale Court 2
9:30am BORG, Natalie Marie Armadale Court 2
9:30am BRAMWELL, Craig James Armadale Court 2
9:30am BURNS, Robert Armadale Court 2
9:30am COOPER, Antony Armadale Court 2
9:30am COTTE, Raymond Mark Armadale Court 2
9:30am DODD-KIRK, Daniel Luke Armadale Court 2
9:30am FIELD, Bethany Catherine Grace Armadale Court 2
9:30am HANSEN, Lester Wayne Armadale Court 2
9:30am HETA, Brandon Aaron Armadale Court 2
9:30am HUMPHRIES, Peter Shane Armadale Court 2
9:30am MAY, Marshall Claude Larry David Armadale Court 2
9:30am MILLER, Kareena Miller Armadale Court 2
9:30am MORCOMBE, Ashley Shanon Armadale Court 2
9:30am MORCOMBE, Katie Lynne Armadale Court 2
9:30am NARRIER, Anthony Frank Armadale Court 2
9:30am REHRMANN, Bradley David Armadale Court 2
9:30am SCHOKKER, Dylan Armadale Court 2
9:30am SCOTT, Donnelle Korzett Armadale Court 2
9:30am STONE, Crystal Danniell Armadale Court 2
9:30am WHEATON, Krista Therese Armadale Court 2
9:30am WILLIAMSON, Sean Ian Armadale Court 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am ALLEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 650 2020 Armadale Court 3
9:30am EMERSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 653 2020 Armadale Court 3
9:30am JONES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1370 2019 Armadale Court 3
9:30am PUKI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 659 2020 Armadale Court 3
9:30am SPRUNT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 678 2020 Armadale Court 3
9:30am TURNBULL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 654 2020 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am AHCHOO, Deanna Court Room 1
9:00am AHCHOO, Samuel Ricky Court Room 1
9:00am AUGUSTINE, Damion Court Room 1
9:00am BELLOTTI, Roy John Court Room 1
9:00am BENNELL, Khloe Serena Court Room 1
9:00am BERNARD, Helena Ann Court Room 1
9:00am CLANCY, Rowan Zachariah Peter Court Room 1
9:00am CLEMENTS, Jeremy Keith Court Room 1
9:00am COLLINS, Latoya Trudy Court Room 1
9:00am COX, Isaiah Kidell Court Room 1
9:00am DAVIS, Tristen Steven Court Room 1
9:00am DAVISON, Kib Wager Court Room 1
9:00am DODD, Zynick Joshua Court Room 1
9:00am ENNOR, Zarc Hoffman Court Room 1
9:00am GEURTS, Christopher David Court Room 1
9:00am HAJINOOR, Rickieno Ronald (via video link) Court Room 1
9:00am ISHIGUCHI, Costa Martin Otto Court Room 1
9:00am JAMIESON, Peter John Court Room 1
9:00am JAMIESON, Peter John Court Room 1
9:00am KERDSAK, Thongsuk Nai Court Room 1
9:00am MAY, Craig David Court Room 1
9:00am MENMUIR, Jason Arron (via video link) Court Room 1
9:00am MULLER, Donna Court Room 1
9:00am PEDRO, Denzel Shaquel Court Room 1
9:00am PUNGANA, Byron Joseph Court Room 1
9:00am RAWSTON, Zoe Louise Court Room 1
9:00am RICHARDS, Antony David Court Room 1
9:00am SMITH, Desiree Carina Court Room 1
9:00am STUMPAGEE, Joseph Bernard (via video link) Court Room 1
9:00am TARRAN, Wanan Ruth (via video link) Court Room 1
9:00am THOMAS, Zenith Ricky (via video link) Court Room 1
9:00am TOLENTINO, Adrian Sydora Court Room 1
9:00am WADE, Ronald Anthony Thomas Court Room 1
9:00am WOSOMO, Sefa Swia Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ALFORD, Jason Travis Court Room 1
10:00am ALLSOPP, Damien Kiri Hana Court Room 1
10:00am BURRIDGE, Harley Michael Court Room 2
10:00am COLLARD, Rhonda Mareline Court Room 1
10:00am CROWE, Stacey Lee Court Room 1
10:00am CRUZ, Matthew Raymond (via audio link) Court Room 1
10:00am DEWSON, Lyle Trevor (via video link) Court Room 1
10:00am DI GIUSEPPE, Adam Court Room 1
10:00am FEWSTER, Paul Broderick Court Room 1
10:00am HARRISON, Jordan Jamieson Samuel Court Room 2
10:00am HAY, Kaden Ashley (via video link) Court Room 1
10:00am HOULIHAN, Shannon Margaret (via video link) Court Room 1
10:00am JONES, Daniel Anthony (via video link) Court Room 1
10:00am JONES, Daniel Walter Richard Court Room 2
10:00am KUHN, Ella Casey Court Room 1
10:00am LLOYD, Cameron James (via audio link)(via video link) Court Room 1
10:00am LOVE, Francis Shannon Court Room 1
10:00am MACK, Andrew Bradley Court Room 1
10:00am MARSHALL, Christopher James (via video link) Court Room 1
10:00am MARSHALL, Keziah Francis Court Room 1
10:00am MOFFAT, Jack Thomas Court Room 1
10:00am O'ROURKE, Brett Anthony (via video link) Court Room 1
10:00am PETERSON, Allana Jane Court Room 1
10:00am QUARTERMAINE, Gloria Blanche Court Room 1
10:00am RILEY, Charles Douglas Court Room 1
10:00am TAYLOR, Amos Conrad (via video link) Court Room 1
10:00am THORNE, Kurtley Shane Court Room 1
10:00am TOBY, Aloysius Lawrence Justin Court Room 1
10:00am WOITAL, Shaun Travis Court Room 1
10:00am WOOD, Leigh Ashley Court Room 1
10:00am YOUNG, Shane Bruce Francis (via video link) Court Room 1
2:15pm MARSHALL, Keziah Francis Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am HILL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 263 2020 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
2:15pm MILLY MILLY, Karlisha Jamie Lucillie Court Room 2
9:30am BELLOTTI, Alanni Collette (via video link) Court Room 2
9:30am CAMERON, Ned Court Room 2
9:30am COTTER, Tony Shaun Court Room 2
9:30am DICKERSON, Jason John (via video link) Court Room 2
9:30am GAMMON, Shiree Janet Court Room 2
9:30am GLOVER-TURNER, Claire Elizabeth Court Room 2
9:30am HETHERINGTON, Perina Adel Rose Court Room 2
9:30am JACKMAN, Liam Calvin (via video link) Court Room 2
9:30am JACKMAN, Zelman Kenneth Court Room 2
9:30am LAPTHORNE, Rosemaree Ann Court Room 2
9:30am MEDCRAFT, Sara Nicole (via video link) Court Room 2
9:30am MERRITT, Ryan David Gregory Court Room 2
9:30am MITCHELL, Shahnae Darlene Court Room 2
9:30am MOODY, Amish Wade Vaughan Court Room 2
9:30am NOBLE, Dwayne Peter Court Room 2
9:30am PARKER, Shequarne Thelma Jane Court Room 2
9:30am REICHLE, Michael John Court Room 2
9:30am ROBERTS, Brent Derek Dwayne Charles Coben Court Room 2
9:30am ROSENTHAL, Starra Lee Court Room 2
9:30am RYAN, Lynley Phillipa Karen Court Room 2
9:30am SNOWBALL, Charles Treamine Junior Court Room 2
9:30am WALGAR, Robert Donald Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ADJUDRA, Simon Peter 4 - 42
10:00am AHMADI, Nesar 3 - 31
10:00am AMOUR, Cassandra Ann 3 - 31
10:00am ANDERSON, Alwyn John 8 - 81
10:00am BECKWITH, David Carlisle 4 - 41
10:00am BEER, Shaun Craig 4 - 41
10:00am BEGZADA, Ali Maseh 3 - 31
10:00am BLANKLEY, Travis Anthony 4 - 41
10:00am BOSENBERG, Craig Edward 4 - 42
10:00am BOVA, Umberto 9 - 93
10:00am BOWLER, Ashleigh Russell Glyn 3 - 32
10:00am BRENNER, Matthew Lawrence 4 - 42
10:00am BRIDGE, Carl Allan 4 - 41
10:00am BROPHO, Nigel Edgar Cecil 3 - 31
10:00am BROWN, Heath Gerard 4 - 42
10:00am BROWN, Kyle David 4 - 42
10:00am BUNCE, Elizabeth Daphne 3 - 35
10:00am CLARK, Gary Bryce 4 - 41
10:00am CLINCH, Rohan John 3 - 31
10:00am COCKIE, Trevor Graham 4 - 41
10:00am COLLARD, Max Derek 5 - 55
10:00am COLLARD, Max Derek 5 - 55
10:00am COLLARD, Wyvern Everett 4 - 42
10:00am COLLINS, Kylie Aleesha 3 - 32
10:00am CRADOCK, Scott Reid 4 - 41
10:00am CULL, Ben Michael (via video link) 4 - 41
10:00am CUTTABUTT, Alfred Edward 4 - 41
10:00am DAL, Timur Esref 4 - 41
10:00am DEL BORRELLO, Luigi Paolo 3 - 31
10:00am DHU, Raymond Bradley 4 - 41
10:00am DIMER, Tamara Marie 4 - 42
10:00am EADES, Leon Ross 4 - 41
10:00am EDGILL, Coen Joseph Leigh 5 - 52
10:00am EDWARDS, Michael Wayne 3 - 31
10:00am FREEMAN, Caillin Dominic 5 - 52
10:00am GARLETT, Amanda Lee 4 - 41
10:00am GARLETT, Sharon Claire 4 - 41
10:00am GARLETT, Wendell Edward Dasher 5 - 52
10:00am GILL, Brian David 4 - 42
10:00am GREEN, Ryan Charles 5 - 52
10:00am GREENMAN, David Hamilton 5 - 52
10:00am GREGG, Tareese Antonio 5 - 55
10:00am GUMPOLTSBERGER, Franz Martin 4 - 41
10:00am GURBHEJ SINGH 3 - 31
10:00am HADLAND, Nigel 4 - 41
10:00am HANSEN, Sharon Natalie 3 - 31
10:00am HAPKE, Kelly-Ann Peta 4 - 41
10:00am HARBOUR, Jessica Lynne 3 - 31
10:00am HILL, Kylena Jade 3 - 31
10:00am HOOPER, Tyson Lewis 4 - 42
10:00am HUMPHRIES, Archie Collin (via video link) 5 - 52
10:00am HUNT, Robbie James 5 - 55
10:00am INGRAM, Nicole Leigh Anne 4 - 41
10:00am ISAACS, Craigh Lee 4 - 41
10:00am JACKAMARRA, Darryl James (via video link) 5 - 52
10:00am JACKSON, Ian 4 - 41
10:00am JOHNS, Tarnikja 4 - 42
10:00am JONES, Liam 5 - 55
10:00am JONES, Murray Robert 5 - 55
10:00am JONES, Natalie Josephine 4 - 41
10:00am JONES, Scott Nathan 3 - 31
10:00am JOSEPH, Tiffany Leanne 4 - 41
10:00am KHAN, Leonard Daniel 3 - 31
10:00am KICKETT, Ty-Rone Jason (via video link) 5 - 52
10:00am KING, Peter Kenneth 3 - 31
10:00am LORUWI, Salah Alemin 4 - 42
10:00am MADAFFARI, Adrian Patrick 3 - 31
10:00am MADAMS, Melanie Jane 4 - 41
10:00am MAHARAJ, Shantaram 5 - 52
10:00am MARICH, Lee 4 - 41
10:00am MASOODI, Sophie Panteha 4 - 42
10:00am MATCHAM, Kai 5 - 52
10:00am MCDONALD, Mazlin Kate 4 - 42
10:00am MCKITTERICK, Nathan John 3 - 31
10:00am MCLEAN, Paul James 4 - 41
10:00am MEAD, Steven Eric Danny 5 - 52
10:00am MEAGHER, Shaylan David 3 - 31
10:00am MERZ, Alex Anthony 3 - 31
10:00am MIKARA, Celeste Denny Moanna 3 - 31
10:00am MILDRED, Rowan Angelo Franz 4 - 42
10:00am MORRIS, Christopher Francis 3 - 33
10:00am MUIR, Aaron John 5 - 55
10:00am MWANGANGI, Zachary Mzee 3 - 31
10:00am NARKLE, Breeanna Jade 4 - 41
10:00am NARKLE, Damien Troy (via video link) 5 - 52
10:00am NCUBE, Joseph 3 - 31
10:00am NCUBE, Tawanda 3 - 31
10:00am NELLY, Harry (via video link) 5 - 52
10:00am NORMAN, Richard Austin Dodd 4 - 41
10:00am OAKLEY, Trent Lawrence 4 - 42
10:00am O'CONNELL, Elizabeth Sonya 3 - 31
10:00am PARFITT, Ricky Lee James (via video link) 3 - 32
10:00am PENNY, Bianca Marie 4 - 42
10:00am PHAM, Joshua 4 - 41
10:00am PRABAKHARAN, Sandjhey 4 - 42
10:00am QUINLIVAN, Daniel Warren 5 - 52
10:00am REID, Cassandra Lee 8 - 81
10:00am RICHARDS, Patrick James 3 - 31
10:00am RILEY, Dean Wade 3 - 31
10:00am RILEY, Troy Keneth (via video link) 5 - 52
10:00am ROBINSON, Jayden Lee 5 - 52
10:00am RUSHAN, Matthew John 4 - 41
10:00am SAUVARIN, Marley Jirel 3 - 31
10:00am SCIFLEET-PHILLIPS, Ngingarrn 4 - 41
10:00am SEROKA, Macabe Tadeusz Langford 3 - 31
10:00am SHORE, Joshua Robert 4 - 42
10:00am SKELLERN, Roxanne Marie 4 - 41
10:00am SLATER, Ashley Scott 4 - 41
10:00am SLATER, Ashley Scott 4 - 41
10:00am SMITH, Sherene 3 - 31
10:00am SMITS, Peter Henri Laurens (via video link) 5 - 52
10:00am SPENCE, Jessica Elaine 4 - 41
10:00am STARR, Ricky Michael (via video link) 5 - 52
10:00am STEWART, Jamie Lee 5 - 52
10:00am STEWART, Trei 5 - 55
10:00am SUMMERS, Samantha Jade (via video link) 4 - 41
10:00am SUMMERS, Samantha Jade (via video link) 4 - 41
10:00am TAUSHEV, Maksim 3 - 31
10:00am TAYLOR, Lisa Jane 3 - 31
10:00am TERRIACA, Gino 3 - 31
10:00am THIO, Jani Erawati 3 - 32
10:00am THOMPSON, Cassie Elizabeth 3 - 31
10:00am THOMPSON, Cody Jacob 4 - 41
10:00am THORNE, Tyrone James 5 - 55
10:00am TOHIARIKI, Jacob Benjamin 3 - 31
10:00am TOLLEY, David-Lee 3 - 31
10:00am TRAINOR, Talesha Jayne 3 - 35
10:00am TRAWINSKI, Kyle Stephen 3 - 31
10:00am TREBY, Alexander Milton 5 - 55
10:00am TROTT, Jo-Ann 4 - 42
10:00am TRUONG, Thanh Tung 4 - 41
10:00am TRUSLOVE, David Jarryd (via video link) 5 - 52
10:00am VALENTINI, Matteo 4 - 41
10:00am VEENSTRA, Emily Marie 3 - 31
10:00am WADE, Ben Connor 3 - 35
10:00am WALL, Shayna Marie 3 - 32
10:00am WATSON, James 3 - 31
10:00am WATTS, Jordan Leigh 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Jacylin Sophie 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Kenneth John 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Peter Michael 4 - 41
10:00am WILLIS, Bradley Mark 3 - 31
10:00am WILSON, Liam Adrian 4 - 42
10:00am WOOD, Ross William 4 - 41
10:00am WOODS, Chantelle Marie 4 - 42
10:00am WOODS, Liza Marie 4 - 41
10:00am WRIGHT, Matthew Bradley 3 - 31
10:00am YARRAN, Donavon James Maxwell (via video link) 5 - 52
10:00am YATES, Samantha Jane 4 - 41
10:00am ZERRA, Nicola Ottavio 4 - 41
2:15pm MULLANEY, Jahmond Raymond 3 - 35
2:15pm SAVY, Mariah Maree (via video link) 3 - 37
9:00am ALTINTAS, Tacettin 3 - 33
9:00am BOSMAN, Chantal 3 - 38
9:00am PENNY, Rickie Lee Chambers
9:00am SKINNER, Shaun Morrison (via video link) 3 - 38
9:30am ABEBE, Yonas (via video link) 5 - 52
9:30am ABRAHAM, Samuel Anthony 3 - 38
9:30am ABRAHAM, Troy Nathan (via video link) 5 - 52
9:30am AHMED, Kamal Mohammed 3 - 38
9:30am BLACKBURN, Jack Paul 5 - 52
9:30am BROWN, William Dennis 5 - 52
9:30am BROWNE, Robert Harry 3 - 34
9:30am BROWNE, Sarah 3 - 34
9:30am COLLARD, Leanne Winnifred 5 - 52
9:30am DONALDSON, Alexander 3 - 31
9:30am DOW, Kelly Marie 3 - 31
9:30am EADES, Muriel (via video link) 5 - 52
9:30am EESON, Lance Jude 4 - 41
9:30am ENNOR, Claire Louise (via video link) 3 - 34
9:30am ENNOR, Claire Louise (via video link) 3 - 34
9:30am FORBES, Laemin Charles Chisolm (via video link) 4 - 41
9:30am GARCES-ABRAHAM, Michael Anthony (via video link) 5 - 52
9:30am GARLETT, Brett Eddie (via video link) 5 - 52
9:30am HARBISON, James Trinca 3 - 38
9:30am HOBBY, Ashley Charles 3 - 34
9:30am HOLMES, Cherri Dale (via video link) 5 - 52
9:30am JONES JNR, David (via video link) 5 - 52
9:30am KICKETT, Elvina Maria 5 - 52
9:30am LONG, Marcus 4 - 41
9:30am MCDONALD, Andrew 3 - 34
9:30am MEYER, Julie Irene 3 - 38
9:30am MICHAEL, Sherlanna 5 - 52
9:30am MOMAND, Mohammad Masood (via video link) 3 - 34
9:30am MORRIS, Christopher Francis 3 - 38
9:30am MURATHODZIC, Sedin (via video link) 5 - 52
9:30am NARRIER, Taleisha Maxine 5 - 52
9:30am PICKING, Jye Gerhard (via video link) 5 - 52
9:30am PRATT, Malcolm Vincent (via video link) 5 - 52
9:30am PRIOR, Daniel Jason 5 - 52
9:30am RAO, Joseph Lawrence (via video link) 5 - 52
9:30am RAWSON, Brian Andrew 3 - 38
9:30am REARDON, Brenden Murray Terrance 3 - 38
9:30am ROBINSON, Darryl (via video link) 5 - 52
9:30am SIMS, Benjamin William 3 - 38
9:30am SMITH, Troy Patrick 3 - 34
9:30am SWEENEY, Dazza Lei Leonard (via video link) 3 - 34
9:30am TOWNSEND, Angelique Maree 3 - 31
9:30am UGLE, Charlene Maria 5 - 52
9:30am WHITE, Joel Owen 4 - 41
9:30am WILLAWAY, Trevor Edward 3 - 34
9:30am WINMAR, Peta Marie 5 - 52
9:30am WOODLEY, Brian Lawrence (via video link) 3 - 34
9:30am WOODLEY, Brian Lawrence (via video link) 3 - 34
9:45am HOLMAN, Steven Brett 5 - 52

Civil Listing
Chambers Sitting
9:00am BOSKOVSKI & Anor v ASTONE RSTN 5845 2020 Chambers
9:00am BOYLE v MORGAN RSTN 6467 2020 Chambers
9:00am CERVI v STATE OF WESTERN AUSTRALIA GCLM 6840 2020 Chambers
9:00am COLLISON v LIN & Anor (Appearance not required) RSTN 6409 2020 Chambers
9:00am DELLA-BOSCA & Ors v FRASER RSTN 6833 2020 Chambers
9:00am FERNANDES v BROPHY & Ors RSTN 6842 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v OVENS RSTN 6869 2020 Chambers
9:00am HUYNH & Anor v REETU & Anor RSTN 6448 2020 Chambers
9:00am KHANNA & Anor v BAKER RSTN 6836 2020 Chambers
9:00am LAI & Anor v PASQUARIELLO RSTN 6860 2020 Chambers
9:00am LEIGHTON v ROGERSON (Appearance not required) GCLM 3208 2020 Chambers
9:00am LENGKEEK v GATEHOUSE RSTN 6511 2020 Chambers
9:00am MCELWEE v HERD RSTN 6658 2020 Chambers
9:00am NAUMOUSKI v MITCHELL RSTN 6834 2020 Chambers
9:00am PERTHGROW PTY LTD ATF PERTHGROW UNIT TRUST NO1 v RED BEETLE INVESTMENTS PTY LTD AS CUSTODIAN TRUSTEE FOR 6 LANYON STREET PTY LTD ATF HOWLING WOLF SUPER FUND (Appearance not required) GCLM 15264 2019 Chambers
9:00am SCUTTI v BERENGUER RSTN 6855 2020 Chambers
9:00am SHERONA PTY LTD (ACN 080 772 096) AS TRUSTEE FOR EMJC UNIT TRUST (ABN 66 817 324 255) T/AS EMJC EARTHMOVING & PLANT HIRE v ROBERTSON (Appearance not required) GCLM 5697 2020 Chambers
9:00am TEACHERS MUTUAL BANK LTD v BEDWORTH GCLM 8573 2019 Chambers
9:00am TRIBUTE INDUSTRIAL PARKS PTY LTD (ACN 147 066 804) (IN LIQUIDATION) & Anor v READY CHEF GO PTY LTD (ACN 105 713 933) (Appearance not required) GCLM 8778 2019 Chambers
Civil Trial (MC)
10:00am GERBER v MURPHY MINOR 113 2019 5 - 53
CTC/Trial
10:00am Bonakey v Dyke GCLM 16831 2016 9 - 92
9:30am AHG WA (2015) PTY LTD T/AS DIESEL MOTORS (ACN 603 598 750) v HANKINSON GCLM 5320 2019 9 - 92
9:30am COMMISSIONER OF POLICE v JACOBS & Anor GEN 13148 2019 9 - 92
9:30am HODGES v NATIONAL COUNCIL OF JEWELLERY VALUERS CTC 4551 2020 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am BONCIANI v GLAUCH WINES PTY LTD T/A WEST AUST LIQUOR MINOR 1981 2020 9 - 91
10:00am WILLIAMS v MUNN GCLM 13576 2019 9 - 91
11:00am Liedel v CLAASSEN MINOR 15321 2019 9 - 91
11:00am THE ANGLICAN SCHOOLS COMMISSION INCORPORATED T/AS JOHN WOLLASTON ANGLICAN COMMUNITY SCHOOL v ELCOMBE & Anor GCLM 4536 2020 9 - 91
11:00am THE OWNERS OF STRATA PLAN 13917 v MILLS GCLM 14789 2019 9 - 91
12:00pm BARBARICH v Helmsec Global Capital Limited (via audio link) GCLM 19667 2016 9 - 91
Pre-Trial Conference
11:00am THE OWNERS OF 160 ST GEORGES TERRACE, PERTH STRATA PLAN 55995 v G.A.M. AUSTRALIA PTY LTD GCLM 3508 2020 8 - 82
9:00am ARMSTRONG v MAZZUCCHELIS MINOR 13834 2019 7 - 7.2
9:00am HUGHES v GROGAN MINOR 5605 2020 7 - 7.3
9:30am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v BILLI GCLM 12641 2019 7 - 7.2
9:30am WOODHAM v SEOW GCLM 13682 2019 8 - 82

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm HILTON & Anor v LINDEN & Anor RSTN 2 2020 Courtroom
2:15pm JAMES v DARLING RSTN 24 2020 Courtroom
2:15pm WP & CJ WALTER INVESTMENTS PTY LTD v NIESLER RSTN 25 2020 Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am BALFOUR, Lance Paul Court Room 5
10:00am BASTOW, Brendan Luke Court Room 2
10:00am BERNALDO, Luke Raymond Court Room 2
10:00am BEZANT, Lisa Melinda Court Room 2
10:00am BOMBARDIER, Bradley John Court Room 2
10:00am CAPPER, Morrison George Oran Court Room 2
10:00am CORKHILL, Glen-Dean Court Room 2
10:00am DE AGUIAR, Brandon Court Room 2
10:00am DICKERSON, Jade Elle Court Room 2
10:00am GARD, Shane Thomas Court Room 2
10:00am GODDEN, Narelle Maree Court Room 2
10:00am GORMAN, Ashlee Michelle Court Room 2
10:00am HARTILL, Kevin William Court Room 2
10:00am ISAACS, Diontae James Court Room 2
10:00am JENKINS, Mckayla Ka Court Room 2
10:00am KELLY, Tiannah Sue Court Room 2
10:00am KJELLGREN, Damien Barry Court Room 2
10:00am LADNER, Natalie Margaret (via video link) Court Room 2
10:00am LARKIN, James Patrick Court Room 2
10:00am LESLIE, Jamie Philip Court Room 2
10:00am MUNRO, Donald William Court Room 2
10:00am NEWTON, Rodney Peter Nathan Court Room 2
10:00am RYDER, Clarence Leonard Court Room 2
10:00am SCOTSON, Zoe Jade Court Room 2
10:00am SPENCE, Craig Timothy Court Room 2
10:00am STAMMERS, Sandie Summa Mary Anne Court Room 2
10:00am STUBBS-MILLS, Levi Keith Court Room 2
10:00am TAYLOR, Alfred Douglas Court Room 2
10:00am WRIGHT, Paul Michael John Court Room 2
9:00am ADAMS, Gershom Court Room 1
9:00am ANDERSON, Kevin John Court Room 1
9:00am ANDRETTA, Anthony Court Room 1
9:00am ANDREWS, Matthew Francis Court Room 1
9:00am BARNES, Cameron Robert Court Room 1
9:00am BARNES, Cameron Robert Court Room 1
9:00am BLACKWOOD, Kurt Rodney (via video link) Court Room 1
9:00am CHAPMAN, Zackery Norman Malho (via video link) Court Room 1
9:00am CHOR, Stephen Kok Sing Court Room 1
9:00am DAVIS, Adrianna (via video link) Court Room 1
9:00am EDWARDS NAPOLEON DAMJANOVIC, Tayla Rose Court Room 1
9:00am FAIRBROTHER, Clinton John Court Room 1
9:00am GARCES-ABRAHAM, Michael Anthony (via video link) Court Room 1
9:00am GORDON, Nicole Bevlene Court Room 1
9:00am HOLLANDS, Glenn Raymond Court Room 1
9:00am HUMPHRIES, Belinda Faye (via video link) Court Room 1
9:00am HUMPHRIES, Sveto Ivan Court Room 1
9:00am JETTA, Terry Joseph Court Room 1
9:00am JULIEN-VINCENT, Kerrie Anne Court Room 1
9:00am KELLY, Gary Noel Court Room 1
9:00am KENNY, Shane (via video link) Court Room 1
9:00am LORIAN NOMINEES PTY LTD Court Room 1
9:00am MARR, Primo Rawiri Court Room 1
9:00am MAYO, Ian Cameron Court Room 1
9:00am MCDONALD, Grantley Murray (via video link) Court Room 1
9:00am MCGARRY, Dale Cameron Court Room 1
9:00am MINITER, Estelle Joy Court Room 1
9:00am MISTRY, Smitaben Jagdish Court Room 1
9:00am MOON, David Price Court Room 1
9:00am MOONEY, Jaimee Daniel Court Room 1
9:00am MORRISON, Justin Lex Court Room 1
9:00am PARROTT, Steven Roger Court Room 1
9:00am RENDELL, Bevin Andrew Court Room 1
9:00am RILEY, Timothy Neil (via video link) Court Room 1
9:00am SHANNON, Kieran Alexander Court Room 1
9:00am SIMS, Paul Anthony Court Room 1
9:00am SKINNER, Jay Colin Louis (via video link) Court Room 1
9:00am SMITH, Alison Mae Court Room 1
9:00am SNELL, Andrew Malcolm Court Room 1
9:00am TOEKE, Jermaine Paul Court Room 1
9:00am TURNER, Chiara Court Room 1
9:00am TURVEY, Leslie Arnold Court Room 1
9:00am WALLEY, Jason Franklin Court Room 1
9:00am WATSON, Sarah Amber Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am ABBOTT, Nicky Edward (via video link) Courtroom 2
9:30am BODDINGTON, Colin Benjamin Garth Courtroom 2
9:30am BROCKMAN, Noel Nicholas Courtroom 2
9:30am COLLARD, Dale Ashley (via video link) Courtroom 2
9:30am COLLARD, Dale Ashley (via video link) Courtroom 2
9:30am DORIZZI, Nateisha Joanne Courtroom 2
9:30am FARRELL, Anthony Wayne Courtroom 2
9:30am GRAHAM, Jessica Rose (via video link) Courtroom 2
9:30am HAIMONA, Wrey Daniel Courtroom 2
9:30am HARRIS, Quentin Blade Courtroom 2
9:30am INGATE, Candice Madeline Courtroom 2
9:30am MCDONALD, Angie Jannelle Courtroom 2
9:30am MCDONALD, Paul Anthony Courtroom 2
9:30am PITMAN-FRYER, Torey Courtroom 2
9:30am PRIOR, Sharyn Maxine Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Brigette Alexis Karene Michelle Courtroom 2
9:30am SIMPSON, Nathan Gregory Courtroom 2
9:30am UGLE, Joshua Paul (via video link) Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am LAURENT v WONG MINOR 337 2019 Courtroom 2

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am BAKER, Jeffrey Michael Courtroom 1
10:00am CLARK, Hoani Arnold Courtroom 1
10:00am DIMER, Sorrell Noel Courtroom 1
10:00am FITZMAURICE, Jordan Ann Courtroom 1
10:00am GHANNAM, Arkan K Courtroom 1
10:00am GRECH, Jordan Perry Courtroom 1
10:00am HALL, Wayne Andrew Courtroom 1
10:00am HALLIDAY, Benjamin Thomas James Courtroom 1
10:00am HARPER, Michael Courtroom 1
10:00am HART, Pamela Sue Courtroom 1
10:00am HINCHLIFFE, Deanne May Courtroom 1
10:00am HORNSEY, Christopher James Courtroom 1
10:00am HUNTER, Travis Luke Courtroom 1
10:00am JACKSON, Harley Michael Courtroom 1
10:00am JENNINGS, Nicole Kathleen Courtroom 1
10:00am LE, Hung Courtroom 1
10:00am LEULUAI, Kosetatino Toa Courtroom 1
10:00am LEWIS, Ethan Courtroom 1
10:00am MARTINO, Taliesha Jade Courtroom 1
10:00am MINDER SINGH, Jevaankaren Singh Courtroom 1
10:00am MUNRO, Hannah Sarah Courtroom 1
10:00am NEOV, Moha Courtroom 1
10:00am POWELL, Brodie Jared Courtroom 1
10:00am RULE, Juliette Patricia Courtroom 1
10:00am RYDER, Joanne Lee Courtroom 1
10:00am WARWICK, Declan Michael Courtroom 1
10:00am WHITWELL, Merrick Ethan Dean Courtroom 1
10:00am WILLIAMS, Shae Darrell Courtroom 1
9:30am AVICE, David Alexandre Courtroom 2
9:30am AWAN, Git Joseph (via video link) Courtroom 2
9:30am BAMPTON, George Peter Courtroom 2
9:30am BLACKMORE, Steven Wayne Courtroom 2
9:30am CASEY, Brandon Richard Courtroom 2
9:30am CASHIN, Lawrence John Courtroom 2
9:30am COTTON, Daniel Christopher Courtroom 2
9:30am CROSS, Laura Dorothy Courtroom 2
9:30am CUTFORTH, Rebecca Amy Courtroom 2
9:30am DIMER, Sorrell Noel Courtroom 2
9:30am DREW, Kyle Scott Courtroom 3
9:30am GASSON, Andrew Robert (via video link) Courtroom 2
9:30am GILL, Jay Jason Courtroom 2
9:30am GOVAN, Shanelle Florence Emily Courtroom 2
9:30am GOWANS, James Peter (via video link) Courtroom 2
9:30am GRASSENIS, Jaimen Blaize Courtroom 2
9:30am GRIFFIN, Chloe Marion Jean Courtroom 2
9:30am HYNES, Dean Jon Courtroom 2
9:30am ILICH, Brock David Courtroom 2
9:30am MANGAN, John Aidan Courtroom 2
9:30am PADUANO, Bianca Marie Courtroom 2
9:30am PERRIN, Jennifer Louise Courtroom 2
9:30am PHILP, Casey Sam Courtroom 2
9:30am PUKI, Wayne Rangi Courtroom 2
9:30am RODGER, Amy Margaret Courtroom 2
9:30am RYAN, Sonya Rose Courtroom 2
9:30am TOMLINSON, Scott George Courtroom 2
9:30am TRAJKOVSKI, Oliver Courtroom 2
9:30am VILLANOVA, Anthony Jon Courtroom 2
9:30am WATSON, William Marquez Courtroom 2
9:30am WELSH, Ricky Lee Courtroom 2
9:30am WILLIAMSON, Aaron Michael Courtroom 2
9:30am YESBERG, Anthony Ross Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BURKE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 959 2020 Courtroom 1
9:30am DOAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 893 2020 Courtroom 1
9:30am KUKURA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 961 2020 Courtroom 1
9:30am MARGETSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 953 2020 Courtroom 1
Trial Court
10:00am VOIGT & Anor v JONES RSTN 730 2020 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BAUMGARTEN, Kathleen Rene Court 3 Magistrates Court
10:00am BEATTIE, Justyn Kayne Court 3 Magistrates Court
10:00am BETTS, Narelle Margaret Court 3 Magistrates Court
10:00am BLISS, Jesse Christopher Court 3 Magistrates Court
10:00am BURNEY-MAGNER, Pani Kiri Hae Hae Court 3 Magistrates Court
10:00am CHATFIELD, Wayne Robert Court 3 Magistrates Court
10:00am COOK, Ashlyn Court 3 Magistrates Court
10:00am COWLIN, Angus Craig Court 3 Magistrates Court
10:00am DIMER, Daniel Ian Court 3 Magistrates Court
10:00am DIMER, Priscilla Erica Joy Court 3 Magistrates Court
10:00am DOWDEN, Debra Dianne Court 3 Magistrates Court
10:00am EDWARDS, Robert Allan Court 3 Magistrates Court
10:00am FRAGOMENI, Jordon Alwyn James Court 3 Magistrates Court
10:00am FREEMAN, Taylor Elizabeth Court 3 Magistrates Court
10:00am GERARDI, Jadeane Keitha-Rose Court 3 Magistrates Court
10:00am GLASSON, Kyle Wayne Court 3 Magistrates Court
10:00am GREEN, Isaac Samuel Court 3 Magistrates Court
10:00am HALLIDAY, Cyona Geneva Court 3 Magistrates Court
10:00am HARRIS, Reuben Nicholas Court 3 Magistrates Court
10:00am HAYES, Danny Leslie Court 3 Magistrates Court
10:00am HEARN, Paul Pedro Hamilton Court 3 Magistrates Court
10:00am HODGSON, Shane Steven Court 3 Magistrates Court
10:00am KHAN, Frank William Court 3 Magistrates Court
10:00am LITTLE, Tania Louise Court 3 Magistrates Court
10:00am MCALPINE, Graham Campbell Court 3 Magistrates Court
10:00am MOIR, Nicholos Allan Court 3 Magistrates Court
10:00am MUNDAY, Ross Richard Court 3 Magistrates Court
10:00am POLAK, Derek Nathan Court 3 Magistrates Court
10:00am PORTER, Grady Kym Court 3 Magistrates Court
10:00am ROBERTSON, Michael Roderick Court 3 Magistrates Court
10:00am SCOWN, Robert Luke Court 3 Magistrates Court
10:00am SHACKLETON, Delys Tracey Court 3 Magistrates Court
10:00am SMITH, Jillian Tesha Court 3 Magistrates Court
10:00am THOMAS, Jeconiah Marc Ian Court 3 Magistrates Court
10:00am THOMPSON, Sharna Maree Court 3 Magistrates Court
10:00am TICKNER, Dwayne Michael Court 3 Magistrates Court
10:00am WALLAM, Clifford James Court 3 Magistrates Court
10:00am WALLAM, Ronald David Angus Court 3 Magistrates Court
10:00am WARD, Taj Christopher (via video link) Court 3 Magistrates Court
10:00am WELLS, Kaszel Lois Court 3 Magistrates Court
10:00am WELLS, Keanan Kitty Court 3 Magistrates Court
10:00am WEST, Darren Court 3 Magistrates Court
10:00am WEST, Floyd Court 3 Magistrates Court
10:00am WILLIAMS, Samuel George Court 3 Magistrates Court
10:00am WONGAWOL, Bradley Forky Court 3 Magistrates Court
10:00am YAPPO, Cody Jandamurra Taffy Court 3 Magistrates Court
2:15pm GRANT, Danny Court 3 Magistrates Court
2:15pm SULLIVAN, Roberta Rebecca Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am ROSSI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 317 2020 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
2:15pm CORBETT, Jason Wesley Courtroom 2
2:15pm MILLER, Tyrone Denver Thomas (via video link) Courtroom 2
2:15pm NICHOLAS, Vivian Antoinette Courtroom 2

Civil Listing
Miscellaneous Civil
9:00am Hemmett v VH and MG Imports PTY LTD trading as Market Direct Campers CTC 225 2014 Courtroom 2
9:00am NICHOLAS v ROIL GCLM 113 2019 Courtroom 2
9:00am REED & Anor v JONES & Anor (via audio link) GEN 80 2020 Courtroom 2

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
9:00am VAN DER LAAN, Kareece June Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BARUNGA, Curtis Albert Francis Victor Court Room 2 Jury Court
9:00am BATTYE, Robert Alan Court Room 2 Jury Court
9:00am BIRCH, Ruby Grace Court Room 2 Jury Court
9:00am CARLTON, Tommy Philip Court Room 2 Jury Court
9:00am CARRINGTON, Delrosa Ann Court Room 2 Jury Court
9:00am CHULUNG, Thomas John Boogooga Court Room 2 Jury Court
9:00am FIELDEN, Rosemary Anne Court Room 2 Jury Court
9:00am MEEHAN, Cecile Crispen Raymond (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MITCHELL, Frederick Stuart Court Room 2 Jury Court
9:00am NEWRY, Sharona Anne Rose Court Room 2 Jury Court
9:00am PFEFFER, Emma Annette Court Room 2 Jury Court
9:00am RIVERS, Paul Jamie Court Room 2 Jury Court
9:00am THOMAS, Harry Court Room 2 Jury Court
9:00am UNGHANGO, Vincent Mark Anthony Court Room 2 Jury Court
9:00am WIDALDJIL, Corey (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am WIDALDJIL, Corey (via video link) Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Laverton Police Station
Augusta Street, LAVERTON
Criminal Listing
10:00am TURNER, Lillian Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
9:30am ASHTON, Tobias Aaron Lee Court Room 1
9:30am DEATTA, Walter Edward Court Room 1
9:30am GRENFELL, Rebecca Margaret Court Room 1
9:30am HARRISON, Ashley Kevin Court Room 1
9:30am HICKS, Timothy William Court Room 1
9:30am HOWES, Jarrad Matthew Court Room 1
9:30am MUNGAR, Karl Lawrence Court Room 1
9:30am ROSE, Bradley William Court Room 1
9:30am SUTTON, Stephen Court Room 1
9:30am WALDRON, Chey Court Room 1
9:30am WATERHOUSE, Katrina Lee Court Room 1
9:30am WILKINSON, Corey John Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am TODTER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 3 2020 Court Room 1

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00am BICKNELL & Anor v THOMAS & Anor RSTN 7 2020 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am BOLGER, Kylie Dayle Courtroom 1
9:30am BROPHO, Phyllis Marion Courtroom 1
9:30am CARAYNIDIS, Steven Rawiri Courtroom 1
9:30am COMEAGAIN, Henry Edward Courtroom 1
9:30am EADES, Dylan Courtroom 1
9:30am LORNE, Scott Paul Courtroom 1
9:30am MERRILEES, Shane Johnathan Courtroom 1
9:30am MILLS, Bradley Jonathon Courtroom 1
9:30am PICCOLO, Nicholas Courtroom 1
9:30am WALMSLEY, Terrianne Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
9:00am ROKICH & Anor v WATTS RSTN 1798 2019 Registrars Chambers
Residential Tenancies
11:00am BAND v MELLOR RSTN 524 2020 Conference Room
11:00am BLAKE v LYON RSTN 455 2020 Conference Room
11:00am CHRISTIE & Anor v WILLIAMS & Anor RSTN 249 2020 Conference Room
11:00am FARRUGIA v DONNELLY RSTN 321 2020 Conference Room
11:00am HUTCHESON v CORTI RSTN 262 2020 Conference Room
11:00am HUTCHESON v CORTI RSTN 510 2020 Conference Room
11:00am KADEL v TIMU-HEPI RSTN 67 2020 Conference Room
11:00am MCCRACKEN & Anor v JOLLY RSTN 505 2020 Conference Room
11:00am SINGER v RENFREY RSTN 138 2020 Conference Room
11:00am TUCKWELL v FITZGERALD & Anor RSTN 499 2020 Conference Room
9:30am BERESFORD & Anor v POLLARD & Anor (via audio link) RSTN 518 2020 Conference Room
9:30am BOASE & Anor v CUMMING RSTN 422 2020 Conference Room
9:30am COPTIC ORTHODOX CHURCH OF WA JV v O'DRISCOLL RSTN 528 2020 Conference Room
9:30am DODSWORTH v HEPPLE RSTN 531 2020 Conference Room
9:30am HIBBLE v GOJANI & Anor RSTN 502 2020 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v MYLES RSTN 128 2020 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v TAYLOR RSTN 390 2020 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v UGLE RSTN 218 2020 Conference Room
9:30am LENZO v HOLLIS & Anor RSTN 498 2020 Conference Room
9:30am RICHKINS PTY LTD v MERTENS & Anor RSTN 309 2020 Conference Room
9:30am SILCOCK v WILLIUMS RSTN 532 2020 Conference Room
9:30am WRIGHT v WINMAR RSTN 491 2020 Conference Room

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am AJDUK, Sharon Susan Court Room
10:00am ALTHAM, Richard George Court Room
10:00am AXFORD, Sherrin Leanne Court Room
10:00am BAIN, Amy Carmichael Court Room
10:00am BARR, Chriss Court Room
10:00am BARR, Timothy James Court Room
10:00am BENNELL, Lester Steward Court Room
10:00am BENNETT, Michael Robert (via video link) Court Room
10:00am BIDOIS, Russell Joseph Court Room
10:00am BREED, Morghan Kelsey Court Room
10:00am BROCKMAN, Brittney Court Room
10:00am BROWN, Anthony Wayne Court Room
10:00am BULLOCK, Jaymen Allen Court Room
10:00am COLLARD, Wyvern Everett Court Room
10:00am CORBETT, Ronald Noel Donald Court Room
10:00am EVENIS, Brett Robert John Court Room
10:00am GARLETT, Nicholas Joseph Court Room
10:00am GARLETT, Stuart Richard Court Room
10:00am GARRIHY, Michael Shane Court Room
10:00am GODFREY, Zenovie Court Room
10:00am GORDON, Vanessa Veronica Court Room
10:00am HAYDEN, Joshua John Court Room
10:00am HAYDEN, Rebecca Lynette Court Room
10:00am Hilton Roofing Pty Ltd T/A Hilton Roofing Pty Ltd Court Room
10:00am HORAN, Daniel Graham Wayne Court Room
10:00am JUSTICE, Paul Court Room
10:00am KING, Hayden Malcolm Court Room
10:00am LONG, Bradley James Court Room
10:00am LYNCH, Troy Court Room
10:00am MACDONALD, Shaun Geoffrey Court Room
10:00am MALINOWSKI, Loren Anne Court Room
10:00am MCCOY, Ryan Lindsay Court Room
10:00am MCLELLAN, Joshua Ryan Court Room
10:00am MILOSZ, Christopher Peter (via video link) Court Room
10:00am MIPPY, Dean Edward Court Room
10:00am MOURISH, Lloyd Frank (via video link) Court Room
10:00am MOWDAY, Luke James Court Room
10:00am NARKLE, Dwayne Thomas Jamie Court Room
10:00am NARKLE, Kevin Zak Court Room
10:00am NEWTON, Rodney Peter Nathan Court Room
10:00am O'LOUGHLIN, Robert David Court Room
10:00am PICKETT, Craig Arnold Court Room
10:00am RODNEY, Danette Richelle Court Room
10:00am ROSS, Donna Christine Court Room
10:00am RUSSELL, Sally Jean Court Room
10:00am RUTTER, Andrew Lee Court Room
10:00am RYDER, Sharon Leonie Court Room
10:00am SMITH, Shaun David Court Room
10:00am SOMA, Nicholas Kyle Court Room
10:00am SOUTHERN, Robert Barry Court Room
10:00am SULTANA, Frank Paul Joseph Court Room
10:00am TENERIFE, Cee Jay Antonio Court Room
10:00am WALSH, Melanie Jane Court Room
10:00am WEBB, Ash Malcolm Court Room
10:00am WEBB, Kara Lee Court Room
10:00am WELCH, Lachlan Richard Court Room
10:00am WILLIAMS, Gareth Joseph Court Room
10:00am WOODS, Walter Court Room
10:00am WOODS, Wayne Raphael (via video link) Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ABRAHAM, Winsome Doreen Margaret Rose Courtroom 1
9:30am BAKER, Dillon Curtis (via video link) Courtroom 1
9:30am BASTERFIELD, Rebbecca Claire Courtroom 1
9:30am BIRRELL, Kimberley Jane Courtroom 1
9:30am BRADSHAW, Samantha Susan Courtroom 1
9:30am BROCKMAN, Brendon Patrick Courtroom 1
9:30am BROWN, Kyle Gordon Courtroom 1
9:30am BULLOCK, Jamie Courtroom 1
9:30am BURNS, Damian Lee Courtroom 1
9:30am COLEMAN, Matthew Justin Courtroom 1
9:30am CULLEN, Olivia Annie Courtroom 1
9:30am D'AGOSTINO, Alessio Courtroom 1
9:30am DANG, Derek Dinh (via video link) Courtroom 1
9:30am DE SAN MIGUEL, Robert Shane (via video link) Courtroom 1
9:30am DODDS, Craig Courtroom 1
9:30am ELLIOTT, Jay Dale Courtroom 1
9:30am ELLIOTT, Steven Keith Courtroom 1
9:30am FABRY, Liam Barry Courtroom 1
9:30am FITZGERALD, Rachel Maree Courtroom 1
9:30am FRANK, Gabai Charlie Courtroom 1
9:30am GARLETT, Steven Thomas Courtroom 1
9:30am GRAYSON, Christopher Stephen Courtroom 1
9:30am GUNSON, Michael Anthony Courtroom 1
9:30am HARLEY, Royce Nathan Courtroom 1
9:30am HART, Leonie Verna Courtroom 1
9:30am HEADLAND, Reginald Frederick Courtroom 1
9:30am HUBBLE, Ryan James Courtroom 1
9:30am INDICH, Jason Patrick Courtroom 1
9:30am INDICH, Peter Francis Courtroom 1
9:30am INMAN, Sharee Ann Courtroom 1
9:30am JONES, Chloe Jayne Courtroom 1
9:30am JONES, Kyle James Courtroom 1
9:30am KENNEDY, Ryan Matthew Courtroom 1
9:30am LEE, Cameron Leslie Courtroom 1
9:30am LEMMEY, Joshua Kyle Courtroom 1
9:30am LEWER, Bella Rona Courtroom 1
9:30am LONG, Chelsea Maria (via video link) Courtroom 1
9:30am LONG, Chelsea Maria (via video link) Courtroom 1
9:30am LONG, Chelsea Maria (via video link) Courtroom 1
9:30am MANGAN, Sarah Louise Courtroom 1
9:30am MARTELLA, Craig Juan Courtroom 1
9:30am MENGELBERG, Izac (via video link) Courtroom 1
9:30am MERCURI, Adrian Mario Courtroom 1
9:30am NEWPORT, Matthew Reece Courtroom 1
9:30am NOCTON, Renay Leeanne Courtroom 1
9:30am PEARSON, Laura Michelle Courtroom 1
9:30am PELLINI, Moreno Courtroom 1
9:30am PETERSEN, Sonia Anne Courtroom 1
9:30am PIONTEK, Micheal John Thomas Courtroom 1
9:30am PUGH, Hailey Marie Courtroom 1
9:30am RENDELL, Bevin Andrew Courtroom 1
9:30am RICHARDS, Shawn Justin Courtroom 1
9:30am RYDER, Joseph Benedict Courtroom 1
9:30am SCOTT, Kelly Leanne Courtroom 1
9:30am SILVEY, Scott Reece Courtroom 1
9:30am TAITE, Rocky Harley Riki Courtroom 1
9:30am UGLE, Bevan Michael Courtroom 1
9:30am VERRIER, Linda Michelle Courtroom 1
9:30am WATTERSTON, Georgina Ann Courtroom 1
9:30am WEIR, Ross Norman Courtroom 1
9:30am WHITE, Megan Marie Courtroom 1
9:30am WIJOHN, Mack Robert Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Yulana Patrice Courtroom 1
9:30am WRIGHTSON, Jarrad Russel Ernest Courtroom 1
9:30am ZUCCALA, John Michael Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1 Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing
9:00am DUNCAN, Waylon James (via video link) Courtroom

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 4590 2012 Court 5
11:00am Not Published PC 578 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 99 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 144 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 183 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 322 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 323 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 324 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 324 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 100 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 8 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 9 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 229 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 230 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 231 2020 Court 5
9:01am Not Published PC 105 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 106 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 107 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 108 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 175 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 222 2020 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:30pm Not Published PC 663 2019 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
3:00pm Not Published PC 225 2017 Court 5

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:00am Not Published PC 2 2016 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 3 2016 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 4 2016 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 12 2019 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 13 2019 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 16 2019 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 1 2020 Courtroom 2
9:00am Not Published PC 4 2020 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
10:00am ASGHARI v CAPITAL WAY INTERIORS PTY LTD CC 421 2020 4 - 8
10:00am Coleman v The Owners of Peace Street Community Survey-Strata Plan 65005 & Ors CC 825 2019 1 - 6
CC Mediation
10:00am HAND v ARASI CONSTRUCTIONS PTY LTD CC 466 2020 2 - 11
DR Directions
3:00pm Botvarkel Pty Ltd v Commissioner of Main Roads DR 53 2020 5 - 2
3:30pm ANGAS SECURITIES LTD v Western Australian Planning Commission DR 125 2019 5 - 2
DR Mediation
10:00am Hero Pty Ltd & Anor v City of Kalamunda DR 68 2020 1 - 7
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 983 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 3293 2019 2 - 1
10:00am Not Published GAA 1478 2020 1 - 1
10:30am Not Published GAA 979 2020 2 - 3
11:00am Not Published GAA 1042 2020 2 - 3
11:00am Not Published GAA 1824 2020 2 - 1
11:30am Not Published GAA 1059 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 1555 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 1191 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 158 2020 1 - 1
12:30pm Not Published GAA 982 2020 2 - 3
2:00pm Not Published GAA 919 2020 2 - 3
2:00pm Not Published GAA 1187 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 144 2020 1 - 1

Back to Top