Court Listings for 7 July 2020

Court listings will change to 8 July 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
9:30am HASTINGS v HASTINGS & ORS (via audio link) CIV 3141 2019 7 - 710
Directions - Registrar
11:30am SOARES v AUSTRALASIAN SOLICITORS PTY LTD T/AS HHG LEGAL LPA 25 2019 7 - 708
2:15pm TOWN OF CAMBRIDGE v TEMPLEMAN CIV 1673 2020 8 - 811
2:30pm THORP v DENTONS AUSTRALIA LIMITED ABN 69 100 963 308 (via audio link) LPA 11 2020 7 - 710
Judge's CMC List
9:15am PARKIN v AMACA PTY LTD (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LIMITED) CIV 3061 2019 4 - 43
9:15am RELIANCE ONLINE PTY LTD & ANOR CIV 1911 2017 4 - 43
9:15am SUNLEC INTERNATIONAL PTY LTD v WIREMARKERS AUSTRALIA PTY LTD & Anor CIV 1577 2020 4 - 43
Judges Special Appointment
2:15pm TULLA PTY LTD & Anor CIV 1742 2020 4 - 42
Mediation Conference - Registr
10:00am BLS INDUSTRIES PTY LTD ATF THE BLS UNIT TRUST T/AS COBEY INDUSTRIES v WATER CORPORATION CIV 2992 2018 8 - 806
Preliminary Conference
10:00am HERRIDGE & ORS v ELECTRICITY NETWORKS CORPORATION & ANOR (via video link) CIV 2259 2015 8 - 816



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am CARTER, Troy Dean Allan (via video link) 3 - 3-4
10:00am HENRIQUEZ, Max Alexander 3 - 3-4
10:00am HUMPHRIES, Arron Shane 3 - 3-4
10:00am HUMPHRIES, Arron Shane 3 - 3-4
10:00am NINYETTE, Barry Gilbert (via video link) 3 - 3-4
10:00am PENNY, Wayne Hedley (via video link) 3 - 3-4
11:00am PENG, Bok 2 - 2-2
11:30am DUNCAN, Kyra-Lee 3 - 3-4
9:00am HAWORTH, Scott 3 - 3-3

Civil Listing
For Mention Appeals
10:30am FLANAGAN v AUSCOOL SERVICES PTY LTD CIV 220 2020 1 - 1-2
10:30am PULLANGADA THIMMAIAH v RADIATOR AUSTRALIA (ADRAD) APP 4 2020 1 - 1-2
10:30am RUBY v ALRUBAIE APP 32 2020 1 - 1-2
Pre-Trial Conference DC
10:00am SUTARIYA v WATKINS CIV 3788 2019 1 - Lvl-1
10:00am ZHAO v HANSON CIV 487 2019 1 - Lvl-1
9:30am Coombes v Cauchi CIV 104 2017 1 - Lvl-1
9:30am KING v EMANUEL EXPORTS PTY LIMITED CIV 1092 2019 1 - Lvl-1
9:30am Russell v Brown CIV 1822 2018 1 - Lvl-1
9:30am SALVEMINI v CHINDOREREJE CIV 1369 2019 1 - Lvl-1
9:30am SYMES v THIESS PTY LTD & Ors CIV 1641 2019 1 - Lvl-1
9:30am TESTA v GADSBY CIV 2771 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am MOODY v LENDLEASE REAL ESTATE INVESTMENTS LIMITED T/AS LAKESIDE JOONDALUP SHOPPING CENTRE CIV 793 2019 1 - 1-2
10:00am Tran v Phan & Another CIV 78 2019 1 - 1-2
9:30am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v SALA-TENNA CIV 416 2020 1 - 1-2
9:30am TETI v CLOUD CIV 3205 2017 1 - 1-2
Special Directions
9:45am Avery v Player CIV 1269 2017 1 - 104
Taxation Of Costs
2:15pm Glenariff Holdings Pty Ltd v Delta Bay Holdings Pty Ltd CIV 2319 2016 1 - 104



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
2:00pm HODGE, Josephine Anne The Justice Complex

Civil Listing
Miscellaneous Civil
11:00am ALBANY FINANCE LTD ( ABN: 62 009 208 539 ) v KOENIG & Anor GCLM 380 2014 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am ADUPA-EKWANG, Ocen Harold Armadale Court 1
9:30am AL-KHAFAJI, Jamol Mohammed Armadale Court 2
9:30am ANTIC, Nenad Armadale Court 2
9:30am BAKER, Jamie Lee Armadale Court 1
9:30am BARRETT, Mark Warren Armadale Court 1
9:30am BEGZADA, Ali Maseh (via video link) Armadale Court 2
9:30am BENNELL, Lynette Sue Armadale Court 1
9:30am BROOKS, Britney Lorraine Sue Armadale Court 1
9:30am BROWN, Ricky David Armadale Court 2
9:30am CASBOLT, Darren Shane (via video link) Armadale Court 2
9:30am CAUDLE, Farley John Armadale Court 1
9:30am CHRISTIE, Paigan Lee Armadale Court 2
9:30am COOPER, Gary James Armadale Court 1
9:30am DODD, Darryl John Armadale Court 2
9:30am DUNNE, Simone Cheryl Frances Armadale Court 2
9:30am FOTI, Jason Alfonso Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Sharanta Armadale Court 1
9:30am GRACIE, Mickeal Andrew Armadale Court 2
9:30am GUPPY, Aaron Stephen Armadale Court 1
9:30am GWILLIAM, Corey Michael (via video link) Armadale Court 2
9:30am HAU, Kevin Ching Chuan Armadale Court 2
9:30am HERBERT, Daniel Jack Edward Armadale Court 1
9:30am HILL-CAULFIELD, Jack Ryan Armadale Court 2
9:30am HUNTER, Corey Jayden Armadale Court 1
9:30am JOHNSON, Aaron Paul (via video link) Armadale Court 2
9:30am KATAMBWE, Bruno (via video link) Armadale Court 2
9:30am KELLY, Michelle Jemma Armadale Court 1
9:30am KNOWLER, Glenn Ashleigh (via video link) Armadale Court 2
9:30am LANDON, Fred Roland Armadale Court 1
9:30am LAPORTE, Terry Ange Armadale Court 1
9:30am LEACH, Scott Aaron (via video link) Armadale Court 2
9:30am LEHESTE, Blaid Armadale Court 2
9:30am MACDONALD, Dion Graham Armadale Court 2
9:30am MARE, Reginald Walter Dennis Armadale Court 1
9:30am MELVILLE, Rebecca-Lee (via video link) Armadale Court 2
9:30am MEREDITH, Christopher (via video link) Armadale Court 2
9:30am MEULEMAN, Robert John Armadale Court 1
9:30am MILLER, Cindy May Armadale Court 1
9:30am MILLY MILLY, Sharrona Marie Armadale Court 1
9:30am MTUNGWAZI, Adrian Tafara Armadale Court 2
9:30am NGUYEN, Kim Cat Armadale Court 1
9:30am PIKE, Ashley James Armadale Court 2
9:30am RAWLINSON, Luke Gregory Armadale Court 1
9:30am RAWLINSON, Luke Gregory Armadale Court 1
9:30am RILEY, Michael Joseph Armadale Court 2
9:30am RIORDAN, Darren Ashley Armadale Court 1
9:30am ROLFES, Jake William Armadale Court 1
9:30am RUSSON, Suzanne Marie Armadale Court 1
9:30am RUSSON, Suzanne Marie Armadale Court 1
9:30am RYCE, Janice Armadale Court 1
9:30am SCHOKKER, Dylan (via video link) Armadale Court 1
9:30am SOLWAY, Katrina Lee Armadale Court 1
9:30am STOCKHAM, Ayr Ray (via video link) Armadale Court 2
9:30am TITO, Stephen Armadale Court 1
9:30am VICKERS, Kenneth George Armadale Court 1
9:30am VIDICH, Jason Michael Armadale Court 1
9:30am WALKER, William John Armadale Court 2
9:30am WALKLEY, Marcus Liam (via video link) Armadale Court 2
9:30am WALLEY, Gaylene Joanette Cherona Senema Marie (via video l Armadale Court 1
9:30am WALPOLE, Kye Alan Wade Armadale Court 1
9:30am WHEATCROFT, Kailey Cheree (via video link) Armadale Court 2
9:30am WHISSON, Tawhnee April Armadale Court 1
9:30am WIFFEN, Jay Armadale Court 1
9:30am WILDE, Lincoln Brock Armadale Court 1
9:30am WILLIAMS, Nicole Louise Armadale Court 1
9:30am YARRAN, Jerry Robert (via video link) Armadale Court 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:00am PRATTLEY v My World Child Development (Waikiki) Pty Ltd MINOR 1372 2019 Armadale Court 3
9:30am CROSS v VENTURA PTY LTD CTC 716 2020 Armadale Court 3
9:30am MASOUD v ASD CAVALLO PTY LTD CTC 623 2020 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am COX, Jonah Samuel Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BATES, Mark John Court Room 1
10:00am GIULIANO, Terrence Joe Court Room 1
10:00am MCCALLUM, Tamara Jade Court Room 1
10:00am WARDLE, Aiden Drew Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am JOYNSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 316 2020 Court Room 1
9:30am MUNNS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 327 2020 Court Room 1
Residential Tenancies
9:45am CHAPELL & Anor v JEON & Anor RSTN 326 2020 Court Room 4
9:45am POLO & Anor v SLATER & Anor RSTN 312 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
11:00am NANNUP, Jaxon (via video link) Court Room 2
11:00am PARKER, David Mcdonald (via video link) Court Room 2
11:00am THORNE, Damien Kane (via video link) Court Room 2
11:30am CARTY, Rhiannon Gay (via video link) Court Room 2
9:30am BARR, David Gregory Court Room 2
9:30am BARTHOLOMEW, Jaime-Marie Lisa Court Room 2
9:30am BISHOP, Jamie Douglas Court Room 2
9:30am BLURTON, Johnathan Court Room 2
9:30am BLURTON, Priscilla Joy Court Room 2
9:30am BURNS, Diana Mary Court Room 2
9:30am BUSH, Daniel Wayne Court Room 2
9:30am CARIGE CLOOTS, Danielle Tamika Court Room 2
9:30am COLE, Lawson Sidney Charles Court Room 2
9:30am COLLARD, Lisa Marie Court Room 2
9:30am CRIBB, David Anthony Court Room 2
9:30am CUIJPERS, MITCHELL JAMES Court Room 2
9:30am DICKASON, Jodi Caroline Maria Court Room 2
9:30am DRAKE, Dylan James Raymond Court Room 2
9:30am GARNER, Danielle Denise Court Room 2
9:30am GERRITZEN, Kelly Marie Court Room 2
9:30am GRECH, Joseph Benjamin Wilson Court Room 2
9:30am HAWKER, Christopher Brian Court Room 2
9:30am HENDRY, Craig Glenn Court Room 2
9:30am HUDSON, Daniel Paul Court Room 2
9:30am JOHNSON, Daniel Keith Court Room 2
9:30am JOHNSTON, Riley William Court Room 2
9:30am JONES, Reegan Daniel Court Room 2
9:30am KING, John Burnett Court Room 2
9:30am KUHLMANN, Barbara Court Room 2
9:30am LOVE, David Levi Court Room 2
9:30am MACKAY, Shannon Marie Court Room 2
9:30am MACPHERSON, Sheryl Kay Marama Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Gregory David Court Room 2
9:30am MILLS, Jack Daniel Court Room 2
9:30am PAKI, Tane Tamihana Court Room 2
9:30am PERRY, Jayden Elliott Court Room 2
9:30am PRESDEE, David Allan Court Room 2
9:30am RUDLER, Jake Douglas Court Room 2
9:30am STOFFELS, Johannus Jacobus Court Room 2
9:30am STONE, Darryl Wayne Court Room 2
9:30am TE PATU-EDWARDS, Ramene Tamarau Court Room 2
9:30am WILSON, Alexandra Laura Court Room 2
9:30am WOOD, James Matthew Court Room 2
9:30am WOODWARD, Shane Court Room 2
9:30am WRIGHT, Adam Charles Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
2:15pm DODD, Henry Edward Aaron Jonathan Court Room 2
2:15pm WINGO, Ralph Court Room 2
9:30am ANAK INGGU, Desmond Court Room 2
9:30am BARON, Shayne Elwin (via video link) Court Room 2
9:30am CROWE, Kamis Rennay Court Room 2
9:30am DALE, John Sonny Court Room 2
9:30am DOWDEN, Jimiane Walter Reuben Court Room 2
9:30am HICKS, Ashwyn Thomas Lee (via video link) Court Room 2
9:30am KELLY, Jack Francis Court Room 2
9:30am KINNINMONT, Clinton James Court Room 2
9:30am LAPTHORNE, Arnold Charles Court Room 2
9:30am LAPTHORNE, Zacharia Texas Court Room 2
9:30am LOCKYER, Brayden Court Room 2
9:30am MEDCRAFT, Sara Nicole Court Room 2
9:30am MITCHELL, Damien John Court Room 2
9:30am MONGOO, Courtney Jade Court Room 2
9:30am MONGOO, James Michael (via video link) Court Room 2
9:30am PICKETT, Rodney James Court Room 2
9:30am RYAN, Clifton (via video link) Court Room 2
9:30am RYAN, Lyle Brandon (via video link) Court Room 2
9:30am RYAN-MORRISON, Paul Malcom Court Room 2
9:30am UPTON, Cody Terence John Court Room 2
9:30am WHITBY, Christopher Kevin Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ADELINE, Josa Henry 5 - 52
10:00am AL-ANZY, Jamal 3 - 31
10:00am AL-ANZY, Shawk 3 - 31
10:00am AL-BADIR, Mhtmom 5 - 52
10:00am ANDERSON, Lyall Christopher 3 - 31
10:00am ARNEY, Robert Mark (via video link) 3 - 32
10:00am ASHBURTON CHUBBY, Dennison Leslee Charles (via video link) 3 - 32
10:00am ASHCROFT, Chad William 5 - 52
10:00am BANWAIT, Anand Dev Singh 5 - 52
10:00am BARNARD, David Aarem Japheth 5 - 55
10:00am BARNES, Declan John (via video link) 3 - 32
10:00am BASHIMULE, Maronga 3 - 31
10:00am BEGG, Gareth John 3 - 35
10:00am BICKNELL, Scott Allan 5 - 55
10:00am BLACKLOCK, Mark Lindsay 5 - 52
10:00am BOL, Shamseldin 5 - 52
10:00am BORG, Hayley 5 - 57
10:00am BOWLER, Ashleigh Russell Glyn 5 - 55
10:00am BRADFORD, Esther Kathleen 5 - 52
10:00am BRADY, Leigh Douglas 5 - 52
10:00am BROWN, Darren Wayne 5 - 52
10:00am CAMPBELL, Ricky John 3 - 32
10:00am CHAMBERS, Mitchell Leah 5 - 55
10:00am CHEA, Samuel 5 - 52
10:00am CLARK, Daniel Micheal 3 - 31
10:00am CLARKSON, Sunny Kahlil James 5 - 52
10:00am COLEMAN, Matthew Ivan 3 - 31
10:00am CONWAY, Steven Jonothon (via video link) 3 - 31
10:00am COTTER, Elize Martine 5 - 52
10:00am DANES, Christine Ann 5 - 55
10:00am DE ANDRADE, Fernando 3 - 31
10:00am DE SOUZA, Christian Louis Anthony (via video link) 3 - 32
10:00am DEIGHTON, Ross Hugh 5 - 52
10:00am DICKSON, Charmaine Joyce 5 - 52
10:00am DJORDJEVIC, Aleksandar 3 - 35
10:00am DOO, Ta Mla 5 - 52
10:00am DOO, Ta Mla 5 - 52
10:00am DREW, Bradley Christopher 3 - 31
10:00am DUNCALF, Joanne Emma 5 - 52
10:00am DUNCAN, Kyra-Lee 5 - 57
10:00am DUNHAM, Shannon Wayne 5 - 55
10:00am DUNNE, Adam John 5 - 52
10:00am EDMONDS, Harrison Thomas Lee 3 - 31
10:00am FERGUSON, Jai Drew 5 - 52
10:00am FRASER, Robert William (via video link) 3 - 32
10:00am GEDDES, Thomas 5 - 53
10:00am GILBERT, Colin Christopher Angus 5 - 57
10:00am GODFREY, Megan Rae 5 - 55
10:00am GULLOTTI, Daniella Louise 5 - 57
10:00am HAFFENDEN, Shaun Patrick 3 - 32
10:00am HANRAHAN, Glen Justin 5 - 52
10:00am HANSEN, Rishelle Tiarna (via video link) 5 - 57
10:00am HART, Katrina 5 - 52
10:00am HEGARTY, Jazmyn Christine 3 - 35
10:00am HEGER, Robert Bradley Joseph 5 - 52
10:00am HEMI, Madsen John 5 - 57
10:00am HEWINS, Benjamin Michael 5 - 52
10:00am HEWINS, Jacob Michael 5 - 52
10:00am HEWINS, Samuel Michael 5 - 52
10:00am HEWINS, Thomas Michael 5 - 52
10:00am HILL, Cheralee Faye 5 - 52
10:00am HILLIARD, David John 5 - 57
10:00am HOBBY, Ashley Charles 3 - 35
10:00am HOGGETT, Jamie 3 - 31
10:00am HORTON, Blake Jayden Robert (via video link) 5 - 55
10:00am HUMPHRIES, Oswald Gareth 5 - 57
10:00am IRWIN, Donald Christopher 3 - 35
10:00am ISMAIL-ZAI, Nazir 5 - 52
10:00am JOHNSON, Scott Raymond 5 - 52
10:00am JOSEPHSEN, Adam Patrick 5 - 52
10:00am KANE, Melissa Maree 5 - 55
10:00am KINSMAN, Michael Peter (Appearance not required) 5 - 57
10:00am KORCULANIC, Richard 5 - 55
10:00am LAW, Mitchell Kenneth (via video link) 3 - 32
10:00am LUONG, Van My 5 - 57
10:00am LUONG, Van Son 5 - 52
10:00am MACE, Tim 5 - 52
10:00am MARRELL, Jacob (via video link) 3 - 32
10:00am MASSEY, Ian Patrick 5 - 57
10:00am MATHLIN, Bradley Stewart 5 - 57
10:00am MCCORMICK, Justin William 5 - 52
10:00am MELLING, Kristopher Michael 5 - 55
10:00am MERCANTI, Troy Desmond 5 - 57
10:00am MESKANEN, Clinton Jae 5 - 57
10:00am MILLS, Luke Michael 5 - 55
10:00am MITCHELL, Matthew Wallis 3 - 31
10:00am MORRISON, Justin Lex 3 - 35
10:00am NELLY, Tamara Lee 5 - 57
10:00am NELSON, Ronald John 3 - 31
10:00am NICHOLAS, Owen James 5 - 57
10:00am NOEL, Eric Gerard 3 - 31
10:00am NORMAN, Richard Austin Dodd 5 - 52
10:00am NORRIS, Shane 3 - 35
10:00am OAKLEY, Albert Mautine 5 - 52
10:00am OAKLEY, Obi Ronald Richard (via video link) 3 - 32
10:00am PARK, Yunjung 3 - 31
10:00am PENNY, Terrence John 5 - 57
10:00am PENNY, Vincent Andrew John 5 - 57
10:00am PERRY, Ethan Glen 3 - 35
10:00am PHILLIPS, Susannah Lee 5 - 52
10:00am PIEL, Jason Carl 5 - 52
10:00am QUARTERMAINE, Robert John 3 - 32
10:00am REDFERN, Brayden (via video link) 3 - 32
10:00am REEVES, Luther Kane 3 - 31
10:00am RENFREY, Velear Mary 5 - 52
10:00am RILEY, Leroy Joel 3 - 31
10:00am ROSENWALD, Celena Dawn 5 - 55
10:00am SABAU-POTTS, Liam Stephano 5 - 57
10:00am SAID, Slaiman 3 - 32
10:00am SALMON, Klinton Eric (via video link) 3 - 32
10:00am SAMIOTIS, Michael Anthony (via video link) 3 - 32
10:00am SCHULTZ, Conway John 5 - 52
10:00am SEED, Brandon Reece 5 - 52
10:00am SELLERS, Adam Lloyd 5 - 57
10:00am SHARAM, Dana Helen 5 - 52
10:00am SHIN, Yun Wan 5 - 52
10:00am SHORE, Joshua Robert 3 - 35
10:00am SLATER, Aaron Mathew 5 - 57
10:00am SMITH, Keith James 3 - 31
10:00am SPRATT, Albert 5 - 57
10:00am STRICKLAND, Aaron 3 - 35
10:00am SUKHPAL SINGH 5 - 55
10:00am TAYLOR, Robin Gabrielle 5 - 52
10:00am THOMPSON, David Robert (via video link) 3 - 31
10:00am THORNE, Tyrone James 5 - 57
10:00am TRIGELL, John Kenneth 5 - 57
10:00am TSAPAZI, Sean Nicholas 3 - 31
10:00am VINCEC, Christopher Stephen 5 - 52
10:00am WHAKARAU, Ali Carlos Cassyus 5 - 52
10:00am WHITBY, Brenton 5 - 57
10:00am WHITBY, Shannon Christopher 5 - 52
10:00am WHITE, Amanda Louise 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Amanda Lee 5 - 57
10:00am WILLIAMS, Michael Anthony 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Mollie Rosemary 5 - 52
10:00am WOODS, Daley 3 - 35
10:00am YARRAN, Donavon James Maxwell 5 - 52
10:00am YARRAN, Donavon James Maxwell 5 - 57
12:00pm BENNELL, Ricardo Thomas (via video link) 3 - 35
12:00pm JOYCE, Curtis Anthony (via video link) 3 - 35
12:00pm TANNER DA LUZ, Lorenzo Carlos 3 - 35
2:15pm ANDERSON, Teio (via video link) 5 - 52
2:15pm Armstrong, Marjorie Jean 3 - 37
2:15pm BICKNELL, Christopher Malcolm (via video link) 5 - 52
2:15pm BROOKES, Jasmin 5 - 52
2:15pm COLEMAN, Rowena 5 - 52
2:15pm COSENTINO, Michael James 5 - 52
2:15pm COUNSEL, Katherine Monica 5 - 52
2:15pm DAVIDSON, Charmaine Jennifer 5 - 52
2:15pm DISSANAYAKA MUDIYANSELAGE, Akila Oshan (Appearance not required) 3 - 37
2:15pm FELSINGER, Darren 5 - 52
2:15pm GARLETT, Peter Dean 5 - 52
2:15pm GRUMMETT, Joel David 5 - 52
2:15pm HART, Gary James (via video link) 5 - 52
2:15pm MANGIONE, SALVATORE TOMO 5 - 52
2:15pm MARIAL, Angong 3 - 37
2:15pm MODE 2 GROUP PTY LTD 5 - 52
2:15pm MUSTAPHA, Farid 5 - 52
2:15pm NINYETTE, Geoffrey Arnold 5 - 52
2:15pm PALMER, Ralph Alan 5 - 52
2:15pm RICHARDSON, Phillip Edward 5 - 52
2:15pm RILEY, Bradley Dale (via video link) 5 - 52
2:15pm ROCK, Jason Macmaster (via video link) 5 - 52
2:15pm SCHEEL, Florian Adly 5 - 52
2:15pm SEARLES, Shane William (via video link) 5 - 52
2:15pm TAYLOR, Chelsea Monique 5 - 52
2:15pm WATTS, Darryl Frederick 5 - 52
2:15pm WHITBY, Steven Bradley Jonathon 5 - 52
9:30am ABRAHAM, Troy Nathan (via video link) 3 - 32
9:30am AL FILI, Ali 5 - 52
9:30am ALI, Haidar 5 - 52
9:30am BELLAMY, Sarah Jane 5 - 52
9:30am BUNKER, Branden Leigh 5 - 52
9:30am CATON, Craig Francis 5 - 52
9:30am CATON, Craig Francis 5 - 52
9:30am CHU, Jin Shan 5 - 52
9:30am CONNELLY, Stephen 3 - 32
9:30am DABB, Walter James 5 - 52
9:30am DE AGUIAR, Brandon 5 - 52
9:30am DERBYSHIRE, Shane Charles 5 - 52
9:30am DILLON, Tamika (via video link) 5 - 52
9:30am DRAGE, Stacey Evette (via video link) 3 - 32
9:30am GEDDES, Thomas 3 - 37
9:30am GRAOVAC, Aleksandar 3 - 31
9:30am GREENING, Curtis 3 - 37
9:30am GREENWOOD, Dane Ashley (via video link) 5 - 52
9:30am HOOD, Ali 5 - 52
9:30am HOPWOOD, Christopher Adam 3 - 32
9:30am JOSE, Dallas Leigh 3 - 37
9:30am KELLY, Gerard Desmond 5 - 52
9:30am LE THI, Thuy (via video link) 3 - 32
9:30am LE, Van John 5 - 52
9:30am LE, Van John 5 - 52
9:30am MEAD, Jordan Ricardo (via video link) 5 - 52
9:30am MILLER, Darryl 5 - 52
9:30am MYERS, Daniel Brett (via video link) 5 - 52
9:30am NELSON, Paris Leslie 3 - 31
9:30am NGUYEN, Hoang Minh 5 - 52
9:30am PARFITT, Lester Robert 5 - 52
9:30am PARFITT, Tremayne Wirake 5 - 52
9:30am PARK, Sharlee Jane (via video link) 3 - 32
9:30am PAVIC, Milos 5 - 52
9:30am PECHEY, Brett Sole (via video link) 3 - 32
9:30am PEEL, Emma Lee 3 - 37
9:30am PRATT, Adam Shane 5 - 52
9:30am RANCE, Dwayne John (via video link) 3 - 32
9:30am REGAN, Sarah Kate 5 - 52
9:30am RICKETTS, Corey Daniel 3 - 31
9:30am RILEY, Harvey James (via video link) 5 - 52
9:30am RODD, Pamela C 3 - 31
9:30am RULE, Jacinta Dianne Rachel 5 - 52
9:30am RYAN, Rhian Lee (via video link) 5 - 52
9:30am SAID, Nabil 5 - 52
9:30am SEAGRIM, Aaron Michael 5 - 52
9:30am SMITH, Jarod Graham (via video link) 5 - 52
9:30am THOMAS, Nicholas Simon 5 - 52
9:30am THORNE, Roxanne Elizabeth (via video link) 5 - 52
9:30am TITTUMS, Delores Sharee (via video link) 3 - 32
9:30am TRICHET, Nathan Robert 5 - 52
9:30am VAN ALPHEN, Jamie Johannes 5 - 52
9:30am VANZON, Dylan Jye 3 - 32
9:30am WILLIAMS, Linley Rose (via video link) 3 - 32
9:30am WINMAR, Shyann Marie Lee (via video link) 5 - 52
9:30am WOODS, Donald Gladstone John (via video link) 3 - 32
9:30am WOODS, Nesta Jerrimiah (via video link) 3 - 32
9:45am BARTON, Ryan Francis (via video link) 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am ALL METAL (AUSTRALIA) PTY LTD v STEEL GROUP AUSTRALIA PTY LTD & Anor GCLM 15684 2019 7 - 71
9:30am AUSTRALASIAN SOLICITORS PTY LTD v FAAS MINOR 11142 2019 7 - 71
9:30am AUSTRALIAN CENTRAL CREDIT UNION LTD, TRADING AS PEOPLE'S CHOICE CREDIT UNION v MEGAW GCLM 15783 2019 7 - 71
9:30am BOWRA & O'DEA PTY LTD v KALIN GCLM 10569 2019 7 - 71
9:30am CITY OF WANNEROO v HEY GCLM 15584 2019 7 - 71
9:30am GORDON v NICHOLLS GCLM 3212 2020 7 - 71
9:30am LAWFIRST PTY LTD T/AS BENNETT + CO v OMEGA HEALTH LIMITED (ACN 169 447 296) & Anor GCLM 11394 2019 7 - 71
9:30am SHIRE OF SERPENTINE JARRAHDALE v LANTZKE GCLM 5080 2019 7 - 71
9:30am SHIRE OF SERPENTINE JARRAHDALE v TAYLOR GCLM 2900 2019 7 - 71
9:30am SSB PTY LTD v SCOTT WAYNE BIANCHI T/A WENSCO CARPENTRY MINOR 6537 2019 7 - 71
9:30am THE DREAMER LABEL PTY LTD ACN 165 019 938 v CODEWEST INVESTMENTS Pty Ltd T/A IRIDESCENT SEA (ACN 121892091) ROO 3669 2019 7 - 71
9:30am UTTAMA v ZZ TRANSPORT PTY LTD GCLM 10349 2019 7 - 71
9:30am VISFORM PTY LTD v ICA PTY LTD GCLM 3403 2020 7 - 71
Applications/Trial
10:00am LI v PC WUU CTC 2551 2020 9 - 92
9:30am KERSLEY & Anor v FRY & Anor GCLM 12899 2019 9 - 92
9:30am Prospa Advance Pty Ltd v Qualita International Trading Pty Ltd & Anor GCLM 3478 2018 9 - 92
9:30am STANSBURY v ILLIAD PTY LTD T/A MAGIC ENTERPRISES CTC 11712 2019 9 - 92
Chambers Sitting
9:00am BACKHOUSE & Anor v PEMBER & Anor RSTN 7974 2020 Chambers
9:00am BALVERNIE HOLDINGS P/L AS TRUSTEE FOR WATERS SUPERANNUATI v OAKEY RSTN 7976 2020 Chambers
9:00am Bethel v Patel (Appearance not required) GCLM 9810 2018 Chambers
9:00am CALVETTI v CITADEL MEDICAL PTY LTD RSTN 7962 2020 Chambers
9:00am CHAN & Anor v MAXTED RSTN 7559 2020 Chambers
9:00am CHARLESON v RJPW SERVICES PTY. LTD. GCLM 7279 2020 Chambers
9:00am DURSTON v ALAM RSTN 7142 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v ALI HASSAN RSTN 7478 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v EDWARDS RSTN 7477 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v HOLLAND RSTN 7481 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v ROWE RSTN 7491 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v SOWAH RSTN 7483 2020 Chambers
9:00am FOUNDATION HOUSING LTD v SUTTON RSTN 7461 2020 Chambers
9:00am HARHARAH FAMILY TRUST v BROWN RSTN 7517 2020 Chambers
9:00am ILHA PTY LTD AFT OSBOURNE TRUCK RENTALS UNIT TRUST (ABN 28 356 747 284) v TRAIANOU GCLM 1189 2020 Chambers
9:00am JACK BENSKY PTY LTD v GHOORAH & Anor RSTN 7952 2020 Chambers
9:00am KINGMILL PTY LTD TRADING AS THRIFTY CAR RENTAL v VRANJES & Anor GCLM 6740 2020 Chambers
9:00am PENDOMER INVESTMENTS PTY LTD v WU RSTN 7531 2020 Chambers
9:00am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v SYDNEY (Appearance not required) GCLM 3397 2017 Chambers
9:00am SADIQI v WILLIAMS (Appearance not required) GCLM 4655 2020 Chambers
9:00am STELLAR LIVING LTD v ANDERSON RSTN 7521 2020 Chambers
9:00am WHITELOCK & Anor v DAVIES & Anor RSTN 7535 2020 Chambers
CPC/Trial
10:00am ATKINSON v HUI & Anor RSTN 14796 2019 9 - 95
10:00am IMAM & Anor v ATKINSON RSTN 14382 2019 9 - 95
10:00am IMAM v ATKINSON MINOR 10460 2019 9 - 95
9:30am DWYERS LEGAL PTY LTD v ATTWELL (via audio link) GCLM 15746 2019 9 - 95
9:30am OFFICE OF THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v BURRESS CPC 6561 2020 9 - 95
9:30am ST GEORGE BANK - A DIVISION OF WESTPAC BANKING CORPORATION v SANDERS GEN 5293 2020 9 - 95
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BEGANOVIC v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 6696 2020 5 - 54
9:30am BONIFACIO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 13740 2019 5 - 54
9:30am CHADHA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7421 2020 5 - 54
9:30am COYNE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10371 2019 5 - 54
9:30am DOHERTY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7423 2020 5 - 54
9:30am HANNABY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7319 2020 5 - 54
9:30am JAMES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 6727 2020 5 - 54
9:30am KAMMANN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7198 2020 5 - 54
9:30am LUMSDEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7225 2020 5 - 54
9:30am MULOWAYI MPOYI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7416 2020 5 - 54
9:30am OHL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7418 2020 5 - 54
9:30am OWENS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7167 2020 5 - 54
9:30am PATON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7280 2020 5 - 54
9:30am PERRUZZA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7445 2020 5 - 54
9:30am YOUNG v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 7375 2020 5 - 54
Pre-Trial Conference
9:00am BINGHAM v MCNAB & Anor GCLM 14969 2019 7 - 7.1
9:00am GRIFFITH v MITSUBISHI MOTORS AUSTRALIA LIMITED & Anor GCLM 3817 2020 8 - 81
9:30am OKU-OLENG v CARALEE MEDICAL CENTRE GCLM 5760 2020 7 - 7.1

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00am ANDERSON, Cedric Edward Junior Courtroom
10:00am ASHWIN, Darrell James Serino Courtroom
10:00am BAIN, Darren Glen Courtroom
10:00am BAIN, Gaij Taylor Courtroom
10:00am BARNETT, Loretta Joan Courtroom
10:00am BEARFOOT, Jodie Marie Courtroom
10:00am BELLIN, Jessie Dean Courtroom
10:00am BENNETT, Tammy Raywyn Courtroom
10:00am BOOMSMA, Nils Courtroom
10:00am CAMPBELL, Kahn Aaron Courtroom
10:00am CEROVAC, Zac Nicholas Courtroom
10:00am CHAMBERS, Rayden Charles Courtroom
10:00am CLUETT, Daniel Nathan Courtroom
10:00am COGHLAN, Shaelene Biancia Lee Courtroom
10:00am COSGRAVE, Daniel Vincent Courtroom
10:00am DANIEL, David Frank Courtroom
10:00am DOBRA, George Courtroom
10:00am FINK, Kane William Courtroom
10:00am FQM AUSTRALIA NICKEL PTY LTD Courtroom
10:00am FRASER, Susan Louisa Courtroom
10:00am FURNISS, Robert John Courtroom
10:00am GATES, Annita Fay Courtroom
10:00am GREEN, Todd Eric Courtroom
10:00am HAWKINS, Steven Robert Courtroom
10:00am IRVIN, Joshua David Courtroom
10:00am JAMES, Jarred Scott Mathew Courtroom
10:00am JONES, Jacob Carl Courtroom
10:00am JONES, Timothy Courtroom
10:00am KAEWHANAM, Arthit Courtroom
10:00am KELLY, Rhys Desmond Courtroom
10:00am KENNAUGH, Michael Bruce Courtroom
10:00am KOMENE, Katrina Jamiee Lisa Courtroom
10:00am LOFFLER, Michael Allen Courtroom
10:00am LOVE, David Noel Courtroom
10:00am LOWE, Jason Laurie Courtroom
10:00am MACPHERSON, Russell Lewin Courtroom
10:00am MCKENZIE, Jennifer Leisel Courtroom
10:00am MCPHEE, Maciah Fyfe Courtroom
10:00am MERCIECA, Timothy John Courtroom
10:00am MERRIMAN, David Crichton Courtroom
10:00am MICHAELS, Keshia Opal Courtroom
10:00am MIDDLETON, Bucanyon Lace Courtroom
10:00am NUNDLE, Albert Courtroom
10:00am OSBORNE, Timothy William Courtroom
10:00am OWEN, Robert Christopher Courtroom
10:00am PEAKER, Karl Robert Courtroom
10:00am PEMBLETON, Richard Lester (via video link) Courtroom
10:00am RIVERS, Chisoem Dean John Courtroom
10:00am SACILOTTO, Jarrad Courtroom
10:00am SADDINGTON, John Walter Courtroom
10:00am SERMON, Kate Alana Jane Courtroom
10:00am STEWART, John Lee Courtroom
10:00am STEWART, Lee Courtroom
10:00am THOMPSON, Kylah Roslyn Courtroom
10:00am TUCKER, Edward William Courtroom
10:00am WEBSDALE, Jayira Courtroom
10:00am WEBSTER, Daniel James Courtroom
10:00am WHAREMATE, Elizabeth Rwechungura Courtroom
10:00am WHITBY, Reece James Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am ARIAS, Daniel Court Room 5
10:00am BALLARD, Peter Grant Court Room 5
10:00am BAMKIN, James Christopher Court Room 5
10:00am BURD, Christopher Warren Court Room 5
10:00am BURNS, Christina Court Room 5
10:00am CAPEWELL, Rochelle Marie Court Room 5
10:00am CASS, James Glen Court Room 5
10:00am COGHLAN, Marc John (via video link) Court Room 5
10:00am CONWAY, Thomas Lance Elliott Court Room 5
10:00am CRESSWELL, Kane Daniel Court Room 5
10:00am CURTIN, Elbert Rydall Court Room 5
10:00am CUTSFORTH, Belinda May Court Room 5
10:00am DICKERSON, Daniel Charles Court Room 5
10:00am DRLJACA, Jelena Court Room 5
10:00am DUNN, Ian Francis Court Room 5
10:00am FULLAGAR, Luke Court Room 5
10:00am GARD, Shane Thomas Court Room 5
10:00am HAMMOND, Jamie Maurice Court Room 5
10:00am HEATH, Nicholas Robert Court Room 5
10:00am HOLMYARD, Robert Dean Court Room 5
10:00am HORTON, Sarah Jayne Court Room 5
10:00am KING, Murray Reginald Court Room 2
10:00am KIRK, Eryn Mary Court Room 5
10:00am NARKLE, Jerry Jonas Greg Court Room 5
10:00am PAYNE, Sarah Eva Court Room 5
10:00am READ, Ashley Hayes Court Room 5
10:00am READ, Paul Court Room 5
10:00am SCOBLE, Steven James Court Room 5
10:00am TOTINO, Rahch'E Court Room 5
10:00am WILKINSON, Robert Alan Court Room 5
10:00am WILLIAMS, Adam Paul Court Room 5
10:00am WILLIAMS, Marie Edna May Court Room 5
10:00am WILLIS, Michael William Court Room 5
9:00am CAIRNS, Peter Kenneth William Court Room 2
9:00am DA SILVA, Tatiana Court Room 2
9:00am DAMJANOVIC, Matthew Alam Court Room 2
9:00am DE BOER, Scott Andrew Court Room 2
9:00am DOS SANTOS, Joao Miguel Fernandes Court Room 2
9:00am GILLESPIE, Michelle Evelyn Mary (via video link) Court Room 2
9:00am GRINDROD, Rhys James Court Room 2
9:00am HOGAN, Peter James Court Room 2
9:00am INDRA IRFAN SHAH PUTERA AZHISH Court Room 2
9:00am KRAKOUER, Arran Roger Court Room 2
9:00am MCDONALD, Ian Thomas James Court Room 2
9:00am MCPHEE, Liam Anthony (via video link) Court Room 2
9:00am MILLS, Nathan Allan Court Room 2
9:00am MOON, Anthony John Court Room 2
9:00am NICOLOFF, Christopher John Court Room 2
9:00am O'LOUGHLIN, Tydrae Court Room 2
9:00am PENNY, Adrienne Frederick (via video link) Court Room 2
9:00am PICKETT, Robert Christopher (via video link) Court Room 2
9:00am ROACH, Vanessa Jane Court Room 2
9:00am SLEIGHT, Robert Victor Court Room 2
9:00am TEISSIER, Franck Philippe Court Room 2
9:00am VIADE, Pierre Daryl Court Room 2
9:00am YARRAN, Peter Adrian (via video link) Court Room 2
9:30am ALONE, Raymond Henry Court Room 1
9:30am ARROWSMITH, Simon Peter Court Room 1
9:30am BAKER, Albert Robert Court Room 1
9:30am BECKETT, Jackeline Lorraine (via video link) Court Room 1
9:30am BERRYMAN, Thomas Edward Court Room 1
9:30am BONI, Ellie-Kate Court Room 1
9:30am BRADLEY, Alexander James (via video link) Court Room 1
9:30am BURROWS, Clinton Frank Court Room 1
9:30am CORKHILL, Glen-Dean Court Room 1
9:30am CORRAO, Cosimo (via video link) Court Room 1
9:30am DAGNALL, Mathew Ian Court Room 1
9:30am DE AGRELA, Dony Court Room 1
9:30am EID, Mrwan Court Room 1
9:30am GOOD, Samantha Gaye Court Room 1
9:30am GRAHAM, Zane Trevor Levi Court Room 1
9:30am GREEN, Robert Charles Court Room 1
9:30am HANSEN, Jermain Craig Court Room 1
9:30am HEMSLEY, Ryan John Court Room 1
9:30am HUNTING, Bradley James Court Room 1
9:30am INDICH, Darren Edgar (via video link) Court Room 1
9:30am KEZIC, Tim Josip Court Room 1
9:30am LADNER, Natalie Margaret (via video link) Court Room 1
9:30am LESTER, Joshua Allan Court Room 1
9:30am MCKENZIE-MCHARG, Connor James Court Room 1
9:30am MCMULLAN, David Patrick Court Room 1
9:30am MICHAEL, Robert Douglas Court Room 1
9:30am O'NEILL, Azaniel Roderick Court Room 1
9:30am OSMAN, Ahmed Court Room 1
9:30am PARKIN, Chad Edward Court Room 1
9:30am ROBINSON, Glenn Andrew Court Room 1
9:30am ROCHE, Conor Edward Court Room 1
9:30am SHARP, Paul Olaf Court Room 1
9:30am STAMP, Leigh James Francis Court Room 1
9:30am TOOHEY, Madeline Grace Court Room 1
9:30am UGLE, Cenic Lane (via video link) Court Room 1
9:30am WILMOT, Daniel John (via video link) Court Room 1
9:30am WOODS, Larry Aden Court Room 1
9:30am YARRAN, Alec John Court Room 1
9:30am ZHANG, Zhi Court Room 1
9:30am ZICO, Jackson Court Room 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am CHEN v PERTH AUTO ALLIANCE PTY LTD CTC 36 2020 Pre-Trial Conference Room
10:30am PASKOV CWF PTY LTD T/A CLASSIC WINDOW FINISHINGS v LYNCH MINOR 220 2020 Pre-Trial Conference Room
9:30am LINEPOINT NOMINEES PTY LTD v RESQ PTY LTD MINOR 86 2020 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am HORSMAN, Aaron John Courtroom 2
9:30am INJIE, Michael Charles Jack Courtroom 1
9:30am PRESTON, Bradley John Courtroom 1
9:30am SUCKLING, Ty Daniel Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm CONWAY v MIDWEST AUTO GROUP (ABN: 33124354721) CTC 517 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am MCFARLAND, Cathy Patricia Courtroom 1
10:00am PERCEY, Timothy Courtroom 2
10:00am PRITCHARD, Danjal Alan Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am KAPPLER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1195 2020 Courtroom 1
9:30am KILLELEA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1174 2020 Courtroom 1
9:30am MACDONALD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1190 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am BEETLE BAILEY INVESTMENTS PTY LTD v SHANKS RSTN 1073 2020 Courtroom 2
9:30am BECKER v STAMPONE (via audio link) GCLM 2760 2019 Courtroom 2
9:30am CITY OF WANNEROO v ZHENG GCLM 3232 2018 Courtroom 2
9:30am Finework Construction Pty Ltd v C W Brickwork Pty Ltd MINOR 2479 2018 Courtroom 2
9:30am GREG MCKENNA PROPERTY SERVICES v D'CASTRO & Anor CTC 1074 2020 Courtroom 2
9:30am IAN BROOKES PAINTING SERVICE v VERINI MINOR 3359 2019 Courtroom 2
9:30am LUPLAU v SOUTHSIDE AUTOS (1981) PTY LTD CTC 947 2020 Courtroom 2
9:30am WANNEROO GAS AND AIR CENTRE v RUSSELL MINOR 692 2019 Courtroom 2
9:30am Watson v Smith & Anor RSTN 2458 2018 Courtroom 2
Trial Court
10:00am STITT v WILSON RSTN 1083 2020 Courtroom 1
10:00am WILSON v STITT RSTN 1093 2020 Courtroom 1
10:00am WYLIE & Anor v DUFF RSTN 939 2020 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BROWN, Katie Wanpiti Court 1 Children's/Community Court
10:00am FRAZER, Ursula Court 1 Children's/Community Court
10:00am HOLLAND, Bradley Court 1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am CHURNSIDE, Marcellus Noel Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
9:00am ANNESE, Giovanni Courtroom 1
9:00am AYE, Clarice Sargay Courtroom 1
9:00am BEECK, Simon Antony Courtroom 1
9:00am BEECK, Simon Antony Courtroom 1
9:00am BOLTON, Dillon Courtroom 1
9:00am BOLTON, Latisha Jane Courtroom 1
9:00am BRITO, Dylan Reece Landgren Courtroom 1
9:00am CAMERON, Brody Alexander Courtroom 1
9:00am CHIT SEIN, Poster Courtroom 1
9:00am CLARKE, Samuel Courtroom 1
9:00am COCKIE, Travis Edward John Courtroom 1
9:00am COLLARD, Kim Anthony Courtroom 1
9:00am COLLINS, Kane Edward John Courtroom 1
9:00am COX, Geraldine Courtroom 1
9:00am CUNNINGHAM, Tammy Louise Courtroom 1
9:00am DAY, Shahri Tegan Courtroom 1
9:00am EADES, Clinton Jamie Courtroom 1
9:00am EADES, Eric Marlon Courtroom 1
9:00am EADES, Makayla Emily Courtroom 1
9:00am FITZGERALD, Helen Christine A Courtroom 1
9:00am GARLETT, Rex Horace Courtroom 1
9:00am GRANT, Paul Joseph Courtroom 1
9:00am GRECO, Tyron Tyson James Courtroom 1
9:00am GUTIERREZ, Patricio Courtroom 1
9:00am HEPI, Sallyanne Courtroom 1
9:00am HILL, Kirsten Michelle Courtroom 1
9:00am HINKLEY, Justin James Courtroom 1
9:00am HOBBS, Kylie Ann Courtroom 1
9:00am HOWARD, Tammy Lee Courtroom 1
9:00am HUTT, Tracey Ann Courtroom 1
9:00am JASEM, Jasmin Bin Courtroom 1
9:00am KENNEDY, Lee Phillip Courtroom 1
9:00am LYSLE, Guido Antonio Courtroom 1
9:00am MARSH, Steven James Courtroom 1
9:00am MCKENZIE, Murray Rex (via video link) Courtroom 1
9:00am MCMAHON, Damian David Jarrett Courtroom 1
9:00am MICHAEL, Kenneth Craige (via video link) Courtroom 1
9:00am MILLER, Harold Joseph Courtroom 1
9:00am NARRIER, Brendon Joel (via video link) Courtroom 1
9:00am NEWTON, Crystel Dawn Gweneth Courtroom 1
9:00am ORMSBY, Andre Airana Courtroom 1
9:00am PEARCE, Jordan Thomas Andrew Courtroom 1
9:00am PENNY, Lochlain Courtroom 1
9:00am PENNY, Wayne John Courtroom 1
9:00am PICKETT, Rosanna Lee Courtroom 1
9:00am RAY, Joel Courtroom 1
9:00am RICHARDSON, Denham Gary John Courtroom 1
9:00am RICHARDSON, Denham Gary John Courtroom 1
9:00am SERMON, Shaun Grant Courtroom 1
9:00am SHEPHERD, Tegan Lynette Courtroom 1
9:00am TARRAN, Robert Daniel Courtroom 1
9:00am THILL, Kylie Ann Courtroom 1
9:00am VAN DER LAAN, Kareece June Courtroom 1
9:00am VINE, Kenneth Roy Courtroom 1
9:00am VINE, Kenneth Roy Courtroom 1
9:00am WALLACE, Teresa Petrina Courtroom 1
9:00am WALLAM, Martin Joseph (via video link) Courtroom 1
9:00am WALLAM, Michael Anthony Courtroom 1
9:00am WALLAM, Pam Natasha Courtroom 1
9:00am WALLAM, Rene Betty Courtroom 1
9:00am WEAZEL, Norman Courtroom 1
9:00am WEAZEL, Owen Duker Nugget Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Bonnie Lee Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am CARLTON, Edward Thomas Court Room 2 Jury Court
9:00am DIGNARI-WARD, Dixon Patrick Court Room 2 Jury Court
9:00am DJANGHARA, Warren Luke Court Room 2 Jury Court
9:00am GRIFFITHS, Sidney Malcolm Court Room 2 Jury Court
9:00am GUGUMAN, Edwin (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MANDIJARRA, Lawrence (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MANDIJARRA, Troy David (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MILLER, Hezron (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MORLUMBUM, Michael David Court Room 2 Jury Court
9:00am RANKIN, Ashley John Court Room 2 Jury Court
9:00am WARD, Lance Court Room 2 Jury Court
9:00am WOODMAN, Richard Court Room 2 Jury Court

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am PROUDMAN v WILLIAMS RSTN 49 2020 Court Room 2 Jury Court

Looma Multifunctional Police Facility
LOOMA
Criminal Listing
9:00am GARDINER, Gideon Gregory Courtroom
9:00am JOHNSON, Lucas Courtroom
9:00am JOHNSON, Sandy Courtroom
9:00am LENNARD, Leah Courtroom
9:00am NINGELLA, James Paul Courtroom
9:00am POWDRILL, Savannah Sasha Courtroom
9:00am RASTUS, Lazarus Lionel Courtroom
9:00am ROGERS, Cedric James Courtroom
9:00am SKINNER, Vincent Ernest Jeff Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BANDARIAN, Dylan Matthew Rhys Courtroom 1
9:30am BEILKEN, April Louise Courtroom 1
9:30am BENNELL, Trey Russell Courtroom 1
9:30am BOWEN, Darren Maxwell Courtroom 1
9:30am BREWER, Michele Mary Courtroom 1
9:30am BROWN, Arron Joseph Courtroom 1
9:30am BURTON, Joseph William Courtroom 1
9:30am CHANDLER, Andrew Paul Courtroom 1
9:30am CLAYTON, Liam Jay Courtroom 1
9:30am COELHO, Blake Todd Courtroom 1
9:30am COYNE, Shayla Grace Courtroom 1
9:30am DOWLING, Dale Mark Courtroom 1
9:30am DUFF, Gavin James Courtroom 1
9:30am GAFFNEY, Nicole Dawn Courtroom 1
9:30am GARLETT, Jaimee Lee Courtroom 1
9:30am GRAVESON, Peter James Courtroom 1
9:30am GRAY, Matthew Courtroom 1
9:30am HALL, Graham Christopher Courtroom 1
9:30am HARTIGAN, Kyle James Courtroom 1
9:30am HARTLEY, Jarrod Joseph Courtroom 1
9:30am HUXLEY, James Jnr Courtroom 1
9:30am JETTA, Celeste Angelina Myra Courtroom 1
9:30am KLARICH, Jason John Courtroom 1
9:30am LAWSON, Jeremy (via video link) Courtroom 1
9:30am LITTLEFAIR, Torey Jeffrey Courtroom 1
9:30am MANN, Leanne Terri Marie Courtroom 1
9:30am MCCALLUM, Belinda Anne Courtroom 1
9:30am MIPPY, Clinton James Courtroom 1
9:30am O'NEILL, Christopher William Courtroom 1
9:30am PEACOCK, Justin-Douglas Courtroom 1
9:30am PRITCHARD, Mark Trevor Courtroom 1
9:30am REES, Tracey Leeanne Courtroom 1
9:30am REID, Jacob Courtroom 1
9:30am RIVETT, Tina Marie Courtroom 1
9:30am SCANLON, Christopher Courtroom 1
9:30am SCHNEIDER, Aidan John Courtroom 1
9:30am SELLARS, Chantelle Maree Courtroom 1
9:30am SENIOR, Pauline Reynette Courtroom 1
9:30am SINCLAIR-EVANS, Lynden Gary Courtroom 1
9:30am SMITH, Damian Lenard Courtroom 1
9:30am THOMAS, Michael Llewellyn Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Tye Courtroom 1
9:30am THORNE, Simon Courtroom 1
9:30am WAHAPA, Shane Raymond George Courtroom 1
9:30am WEBB, Phillip James Courtroom 1
9:30am WOODLEY, Langley William Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
9:00am AKERS, Stephen Thomas Courtroom 1
9:00am BLAKE, Shane Michael Peter Courtroom 1
9:00am BUTLER MAIN, Annette Maree Courtroom 1
9:00am BUTLER, Rebecca Maree Ann Courtroom 1
9:00am COMISKEY, Michael Patrick Courtroom 1
9:00am DAVIS, Christopher Edward Courtroom 1
9:00am DHU, David Paul Courtroom 1
9:00am DOWTON, David Anthony Courtroom 1
9:00am DRISCOLL, John Douglas Courtroom 1
9:00am DYT, Jordan Kristopher Courtroom 1
9:00am FRIIS, Kim Michael Joseph Courtroom 1
9:00am GARNER, Alix Jay Courtroom 1
9:00am GEIER, Daimon Louis Courtroom 1
9:00am GOEDHART, Joe Courtroom 1
9:00am GRANICH, Alexander Martin Courtroom 1
9:00am HAINES, Travis Laurence Courtroom 1
9:00am HALLETT FARM GROUP PTY LTD Courtroom 1
9:00am HALLETT, Michael John Courtroom 1
9:00am HALLETT, Nigel Charles Courtroom 1
9:00am HANSEN, Shauna Merle Courtroom 1
9:00am HAYDEN, Allan Riley Courtroom 1
9:00am HAYDEN, Joshua John Courtroom 1
9:00am HILLVIEW FARM PTY LTD Courtroom 1
9:00am HUMPHRIES, Kevin Dion Courtroom 1
9:00am JETTA, Irene Jennifer Courtroom 1
9:00am LEE, Eleanor Mary Courtroom 1
9:00am LEONARD, Kenneth James Courtroom 1
9:00am LINDROTH, David Lewis Courtroom 1
9:00am LITTLE, Nicole Margaret Courtroom 1
9:00am LONG, Brenda Ena Courtroom 1
9:00am MAJOR, Trevor Frank Courtroom 1
9:00am MCGLYNN, Kellie Jo Courtroom 1
9:00am MILLER, Damien Jason Courtroom 1
9:00am MILLER, Richard Ross Courtroom 1
9:00am MOODY-JACKAMARRA, Aaron (via video link) Courtroom 1
9:00am MURRAY, CLINTON PAUL Courtroom 1
9:00am NEVE, Paul Jason Courtroom 1
9:00am PINEHILL FARM PTY LTD Courtroom 1
9:00am PURU, Shawn Tyrone Courtroom 1
9:00am RUSSELL, Megan Annette Courtroom 1
9:00am SMITH, Kerry Kordell Courtroom 1
9:00am SUNPRIDE SHEEP PTY LTD Courtroom 1
9:00am TENGVALL, Nathan Daniel Courtroom 1
9:00am TETLOW, Robert Gregory Courtroom 1
9:00am TONELLA, Jamie Sam Courtroom 1
9:00am WIGGAN, Paul Brian Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am AL ABUDY, Saad Jabar Barham (via video link) Courtroom 1
9:30am ANDERSON, Cameron John (via video link) Courtroom 1
9:30am ATKINS, Skye Louise Courtroom 1
9:30am BAILEY, Beaumont Thomas Nevill Courtroom 1
9:30am BAKER, Bradley Maurice Courtroom 1
9:30am BAXTER, Kelvin James Courtroom 1
9:30am BEEBE, Samuel James Courtroom 1
9:30am BIN SAABAN, Zebastian Mark Courtroom 1
9:30am BRENNER, Matthew Lawrence Courtroom 1
9:30am BROWN, Tayla Jayne Courtroom 2
9:30am BUSWELL, Cameron Robert Courtroom 1
9:30am CAMERON-OXENHAM, Brian Leedham Donald Courtroom 1
9:30am CARLE, Jamie Lee Courtroom 1
9:30am CARLOWE, Tina Mary Nancy Courtroom 1
9:30am CECEZ, Dejan Courtroom 1
9:30am CHAMBERLAIN, Louise Anne Courtroom 1
9:30am CLARKSON, Sandra Jane Courtroom 1
9:30am COCHRANE, Alan Chad Courtroom 1
9:30am CORRINS, James David Courtroom 1
9:30am CRIDDLE, Jordan Daniel Courtroom 1
9:30am DARBY, Rosanne Janmarie (via video link) Courtroom 1
9:30am DAVIS, Jessica Ellen Margaret Courtroom 1
9:30am DIMITRAKOS, Maria Teresa Courtroom 1
9:30am DOW, Cale Forrest Courtroom 1
9:30am EATON, Calogero Laurie William James Courtroom 1
9:30am EATON, Heidi Joy Courtroom 1
9:30am FENNESSY, Senika Cynthia Courtroom 2
9:30am FOX, Rikihana Joseph Courtroom 1
9:30am FRASER, Clinton Joel (via video link) Courtroom 1
9:30am GEARY, Colin James Courtroom 1
9:30am GORRY, Melinda Rose Courtroom 2
9:30am HAJINOOR, Zanaid Halimah Courtroom 2
9:30am HALL, Hayden James (via video link) Courtroom 1
9:30am HARRIS, Mark Wayne Courtroom 1
9:30am HART, Chantal Rose (via video link) Courtroom 1
9:30am HIGHETT, Matthew Boyd Courtroom 2
9:30am HILL, Patrick Joseph Courtroom 1
9:30am HIRST, Daniel (via video link) Courtroom 1
9:30am HUGHES, Aidan James Courtroom 1
9:30am HULSMANS, Courtney Jade Courtroom 1
9:30am IAMSAM-ANG, Janphen Courtroom 1
9:30am JONES, John Maxwell (via video link) Courtroom 1
9:30am JURY, Glenn Francis Courtroom 1
9:30am KANOFSKI, Shayne Matthew Courtroom 2
9:30am KNIGHT, Sarah Ashley Courtroom 1
9:30am LADYMAN, John Wayne Jade (via video link) Courtroom 1
9:30am LIPTROTT, Daniel Philip (via video link) Courtroom 1
9:30am LITTLE, Colin Michael Courtroom 2
9:30am MACAULAY, Robert Douglas (via video link) Courtroom 1
9:30am MACDONALD, Paige Shane Courtroom 2
9:30am MCGIBBON, Ronald James Courtroom 1
9:30am Metcalfe, Tommy (via video link) Courtroom 1
9:30am MILENKOVSKI, Kiro Courtroom 2
9:30am MWAMBWA, Vincent Moonga Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Andrew Edwin Ashley Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Chelsea Kathleen (via video link) Courtroom 1
9:30am NOONAN, Patrick Robert Courtroom 2
9:30am O'BRIEN, Richal Ira Courtroom 1
9:30am PRIOR, Kristan Liam Courtroom 1
9:30am PUNYER, Owen Courtroom 2
9:30am PUSEY, Lee Elen Courtroom 2
9:30am QUARTERMAINE, Corrina Joy Courtroom 1
9:30am QUARTERMAINE, Jarryd Scott Courtroom 2
9:30am QUINCE, Aaron Michael Courtroom 1
9:30am ROWE, Brian John Courtroom 2
9:30am RUFF, Joel Daniel Courtroom 1
9:30am SAUNDERS, Frances May Courtroom 2
9:30am SCHRODT, Stefanie (via video link) Courtroom 1
9:30am SLATER, Evan Charles (via video link) Courtroom 1
9:30am SPARK, Jesse James Courtroom 2
9:30am THOMSON, John Boyd (via video link) Courtroom 1
9:30am TRAJKOSKI, Adriana Yvette Courtroom 1
9:30am TRISCARI, Richardo Ricardo Courtroom 2
9:30am VINCENT, Brayden James Courtroom 2
9:30am WELSAND, Rhys John Courtroom 2
9:30am WOODS, Clayton Avon Courtroom 1
9:30am YASSIN, Ali (via video link) Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am BATTEN v TAYLOR GCLM 1104 2019 Conference Room
Pre-Trial Conference
9:30am BERD NOMINEES PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE B & D DOWNING SUPERANNUATION FUND v KLASHORST DOUG 542 2020 Conference Room

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am ALCOCK, Paul Andrew Courtroom
9:00am ATKINS, Richard Courtroom
9:00am BOOTH, Brianol Andrew Courtroom
9:00am BROOKS, Jamahl Courtroom
9:00am BURKE, Renita Lee Courtroom
9:00am BYNDER, Louisa Margaret Courtroom
9:00am CARBONE, Breanna Renea Courtroom
9:00am CLARKE, Kenneth Robert Courtroom
9:00am DAWSON, Leroy Courtroom
9:00am EDMONDS, Andrew Thomas Reynolds Courtroom
9:00am FARMER, Malvin Courtroom
9:00am GOYDER, Matthew Eric Courtroom
9:00am GREY, Zachary Johnathon Courtroom
9:00am HINDMARSH, Damian Turie Courtroom
9:00am HURINUI, Anita Jessica Courtroom
9:00am KIRUPA, James Courtroom
9:00am KYANGA, Kelvin Richard (via video link) Courtroom
9:00am LANDY, Annabell Annette Courtroom
9:00am LANDY, Dylan Courtroom
9:00am LANDY, Galvin Tyrone (via video link) Courtroom
9:00am LANDY, Vivianne Courtroom
9:00am LARRY, Fabian Lawrence (via video link) Courtroom
9:00am LAWRENCE, Gary Paul Courtroom
9:00am LOXTON, Donna Marie Courtroom
9:00am MACKIE, Nickolaus Quinn Courtroom
9:00am MCGRATH, John Anthony Courtroom
9:00am MCKAY, Rebecca Anne Courtroom
9:00am MITCHELL, Jamaine Keval Courtroom
9:00am NARDI, Rhiannon Courtroom
9:00am NARRIER, Crystal Lee Courtroom
9:00am NARRIER, Tenielle Courtroom
9:00am NEACH, Danny (via video link) Courtroom
9:00am PALMER, Bobbie Courtroom
9:00am PETERSON, Christopher Shaun Courtroom
9:00am RICHARDS, Kaylen Dodo Courtroom
9:00am ROBINSON, Clint Kenneth Courtroom
9:00am SAILOR, Delston James Courtroom
9:00am SAMSON, Dion Alwyn Lee (via video link) Courtroom
9:00am SIMPSON, Felix Courtroom
9:00am SIMPSON, Justin (via video link) Courtroom
9:00am SINAGOCA, Leigh Courtroom
9:00am SMITH, Sturgis Kaori Courtroom
9:00am SMITH, Sturgis Kaori Courtroom
9:00am SOLOMON, Travis James Courtroom
9:00am STARR, Frances Anne Courtroom
9:00am STEWART, Grant Phillip Courtroom
9:00am TAYLOR, Burchell Courtroom
9:00am TAYLOR, Cleroy Jayden Courtroom
9:00am TAYLOR, Shane Thomas Courtroom
9:00am THOMAS, Philip Stanley Courtroom
9:00am TINKER, Graham Courtroom
9:00am TINKER, Sidney Courtroom
9:00am TITTUMS, Kalani Kyle Courtroom
9:00am WALSH, Kenneth Bevan Courtroom
9:00am WILLIAMS, Evette Courtroom

No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
9:00am PULLEINE, David Peter Court Room

Civil Listing
Registrars Bring Up
9:00am ELLIS & Anor v RYDER RSTN 58 2020 Registrars Chambers

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ADT AUSTRALIA NOMINEES PTY LTD Courtroom 1
9:30am BAH, Mohamed Alieu Courtroom 1
9:30am BARNATO, Jessica Anne Courtroom 1
9:30am BEDFORD, Todd James Courtroom 1
9:30am BENNELL, Sheyenne Rusty Courtroom 1
9:30am BEVAN, Simon John Courtroom 1
9:30am BISHOP, Stephanie Louise Courtroom 1
9:30am BOARDMAN, Robert Michael Courtroom 1
9:30am BODDINGTON NEEDLE, Luke Samuel Courtroom 2
9:30am BOSWORTH, Kelly June Courtroom 1
9:30am BRANDIS, Denise Mary Lynette Courtroom 1
9:30am BROWN, Elaine Ngahuia Courtroom 1
9:30am BURNS, Damian Lee Courtroom 1
9:30am BUTCHER, Suzanne Leila Courtroom 2
9:30am BUTLER, Rhett George Courtroom 2
9:30am CARTER, Michelle Ann Courtroom 1
9:30am CRONJE, Pieter Arnoldus Courtroom 1
9:30am DUTTA, Akshay Courtroom 1
9:30am FLEMING, Joan Eleanor Courtroom 1
9:30am FRANKLIN, Daniel John Courtroom 1
9:30am GHILOTTI, Tahli Ann Courtroom 1
9:30am HAMILTON, Brett John Adam Courtroom 1
9:30am HEALEY, Tyla Dion Alan Dave Courtroom 1
9:30am HETET, Len Mate Courtroom 1
9:30am JOHNS, Brooke Ashleigh Courtroom 1
9:30am LATHAM, Gemma Kathleen Courtroom 1
9:30am LEWIS, Hayden Dennis Courtroom 1
9:30am LIEDERMOY, Dean James Courtroom 1
9:30am LOCH, Nathan Peter Courtroom 1
9:30am LONGBONE, Kathlene Joyce Courtroom 1
9:30am MARCINIAK, Neil Victor Courtroom 1
9:30am MAXWELL, Taea Tui Courtroom 1
9:30am MCCULLOCH, Richard Robert Courtroom 1
9:30am MUNRO, Matthew Robert Charles Courtroom 1
9:30am RATTA, Nicola Courtroom 2
9:30am RICE, Jackson Thomas Courtroom 1
9:30am SHAHIEN, Mamoun Ahmed Osman Courtroom 1
9:30am SHORD, Aidan Philip Courtroom 1
9:30am SINGH, Kiren Rafael Courtroom 1
9:30am SPLITT, Daryl John Courtroom 1
9:30am STAMMERS, Jesse James Courtroom 1
9:30am SULLIVAN, Joey Frederick Courtroom 1
9:30am TE NANA, Rikki Lee Hana Courtroom 1
9:30am THOMAS, Jaramane Anthony Peter Courtroom 1
9:30am THORNE, Mark Byron (via video link) Courtroom 1
9:30am TUGBY, Taleatha Rae Courtroom 2
9:30am WALKER, Ngarangi Te Rangiuta Wirepa Courtroom 1
9:30am WATTS, Chantal Courtroom 1
9:30am WEBB, Jake Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
2:15pm BISHOP v BROTTON RSTN 664 2020 Courtroom 1
2:15pm GJPB PTY LTD ATF THE POUW-BRAY FAMILY TRUST T/A GP MARINE v HALLETT CTC 734 2020 Courtroom 1
2:15pm HEWITT v SNEL ROO 1172 2019 Courtroom 1
2:15pm KING v SMITH & Anor GEN 632 2020 Courtroom 1
2:15pm KITSON v ROB WALKER & DAVID SHAW TRADING AS TERRACE SMASH REPAIRS WALKER SHAW PTY LTD CTC 651 2020 Courtroom 1
2:15pm MAHER v HILLIARD & Anor RSTN 687 2020 Courtroom 1
2:15pm NU NRG TECHNOLOGIES PTY LTD v GUERRERO CTC 733 2020 Courtroom 1
2:15pm SMITH v PINJARRA FENCING AND GATES CTC 757 2020 Courtroom 1
2:15pm WOLCZYK v AIRBNB AUSTRALIA PTY LTD CTC 783 2020 Courtroom 1
Residential Tenancies
9:30am CARTER & Anor v WRIGHT & Anor RSTN 741 2020 Courtroom 3
9:30am CLARKE & Anor v CARTER RSTN 633 2020 Courtroom 3
9:30am COPPOLA v ELL RSTN 748 2020 Courtroom 3
9:30am GEORGESZ v HYDE RSTN 786 2020 Courtroom 3
9:30am PALMER v RITCHIE RSTN 787 2020 Courtroom 3
9:30am PRAJIT v HAYWOOD & Anor RSTN 798 2020 Courtroom 3
9:30am PREEDY & Anor v BURLAND RSTN 689 2020 Courtroom 3
9:30am WEEKES v GODFREYS & Anor RSTN 779 2020 Courtroom 3

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00am MITCHELL, Terrance Allan Jennings Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1, Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing
10:00am BEDFORD, Desmond David Courtroom
10:00am CARRINGTON, Delrosa Ann Courtroom
10:00am JULI, Diquane Ralph Courtroom
10:00am MALGIL, Jonathon Patrick Courtroom
10:00am MARTIN, Marcia Nancy Courtroom
10:00am MARTIN, Max George Courtroom
10:00am MORGAN, Curtis Dallas Ian Courtroom
10:00am NODEA, Leonardo Courtroom
10:00am NODEA, Mark Anthony Courtroom
10:00am THOMAS, Hanneke Ivy Courtroom
10:00am YALUNGA, Jane Courtroom

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 3976 2010 Court 5
11:00am Not Published PC 509 2016 Court 5
11:00am Not Published PC 725 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 287 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 205 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 3 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 4 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 7 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 144 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 202 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 8 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 9 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 17 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 18 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 19 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 405 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 656 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 30 2013 Court 5
9:02am Not Published PC 663 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 283 2020 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:30pm Not Published PC 453 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 538 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 539 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 540 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 63 2019 Court 5
P and C Warrant List
11:30am Not Published PC 311 2020 Court 5

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 9 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 24 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 3 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 7 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 8 2020 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 8 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 23 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 12 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 20 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 11 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 13 2020 Court 1 Children's/Community Court

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Looma Multifunctional Police Facility
LOOMA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Site Inspection
9:30am SCHLOFFER & Anor v City of Bayswater DR 178 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD v IRWIN & Anor CC 389 2020 5 - 2
10:00am IRWIN & Anor v GO 2 CONSTRUCTION PTY LTD CC 388 2020 5 - 2
10:30am Styants v KERSHAW CONSTRUCTION WA PTY LTD CC 1848 2019 5 - 2
11:30am OWNERS OF STRATA PLAN 46378 v SARRIS & Anor CC 599 2020 5 - 2
12:00pm Richmond & Anor v Lilcon Pty Ltd CC 692 2020 5 - 2
12:30pm MERENDINO v WARNER CC 693 2020 5 - 2
2:00pm CALCINO v REALMARK COMMERCIAL REAL ESTATE CC 682 2020 5 - 2
2:30pm GURNEY & Anor v WANDOO BUILDING COMPANY PTY LTD CC 553 2020 5 - 2
3:00pm Bacich v T & H Nominees Pty Ltd CC 655 2020 5 - 2
9:30am MCLEAN v THE RENOVATION HOUSE WA PTY LTD CC 691 2020 5 - 2
CC Mediation
10:00am Primeway Investments Pty Ltd v The Owners, Carlisle Commercial Centre, Strata Plan 33624 & Anor CC 593 2020 2 - 11
DR Mediation
10:00am Mortley v City of Vincent DR 202 2019 1 - 11
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 1776 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 1533 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 2433 2020 3 - 4
11:00am Not Published GAA 983 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 1790 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 1791 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 1848 2020 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 1793 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 2358 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 942 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 1852 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 1799 2020 3 - 4
3:00pm Not Published GAA 1005 2020 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 2434 2020 2 - 1
Strata/Civil List
10:00am Sivanpathakumar v Saiva Maha Sabai of Western Australia Inc CC 1699 2019 2 - 6
11:30am Mulcahy v The Owners of Wilton Court Strata Plan 913 (via audio link) CC 403 2020 2 - 6
12:00pm Bamford v Fong & Anor (via audio link) CC 554 2020 2 - 6
12:30pm HARRIS v CITY OF BUSSELTON (via audio link) CC 552 2020 2 - 6
2:00pm Whitelock v The West Australian Working Sheep Dog Association Inc CC 443 2020 2 - 6

Back to Top