Court Listings for 8 April 2020

Court listings will change to 9 April 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Application
10:00am TEC HEDLAND PTY LTD v THE PILBARA INFRASTRUCTURE PTY LTD CIV 3060 2017 6 - 606
Judge's CMC List
9:30am C H LEAMAN INVESTMENTS PTY LTD v TUESDAY ENTERPRISES PTY LTD & ORS CIV 1323 2019 6 - 606
9:30am GREENLAND RESOURCES PTY LTD v CEO, DEPARTMENT OF WATER AND ENVIRONMENT REGULATION CIV 1338 2020 3 - 35
9:30am GREENLAND RESOURCES PTY LTD v CONTAMINATED SITES COMMITTEE CIV 1337 2020 3 - 35
Judges Special Appointment
10:15am G & R ROSSEN PTY LTD v BUCHANAN CIV 1898 2016 4 - 42
12:00pm TULIP BAY PTY LTD v STRUCTURAL MONITORING SYSTEMS LTD ARB 4 2020 4 - 42
Mediation Conference - Registr
10:00am JLV INDUSTRIES PTY LTD v THE ELASTOMERS PTY LTD CIV 2152 2019 7 - 712
10:00am MCGUCKIN v AMACA PTY LIMITED (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LTD) & ORS CIV 2657 2019 7 - 708
Strategic Conference
2:15pm BROCKLEBANK PTY LTD v VASSALLO & ANOR CIV 2752 2018 3 - 36

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am ATKINSON, IAN EVERITT Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
2:15pm KELLY v WA POLICE SJA 1028 2020 Court No. 6
Directions - Registrar
2:00pm PATCH v CHIEF EXECUTIVE OFFICER - DEPARTMENT OF COMMUNITIES & ANOR SJA 1157 2019 Court No. 7



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ALLAMI, Sajjad 5 - 5-1
10:00am ALLEN, Amber Rose 5 - 5-1
10:00am ANDERSON, Michelle Kym 5 - 5-1
10:00am BALDWIN, Mitchell 6 - 6-2
10:00am BOOTHMAN, Savannah Lesley 5 - 5-3
10:00am BURNS, Ashley Troy 5 - 5-1
10:00am BUTERA, Colin Jason 5 - 5-1
10:00am COULTHARD, Abunda 5 - 5-1
10:00am FALLON, Nathan Joshua 5 - 5-1
10:00am GLOVER, Philip Lloyd 5 - 5-1
10:00am GRAHAM, Paul Maungatapu Ngaroma 5 - 5-1
10:00am HANNOUF, Nabil Ali 5 - 5-1
10:00am LEACH, Jessica Sian 5 - 5-1
10:00am MCGARRY, Michael Alexander 3 - 3-2
10:00am MCNALLY, Jake Steven 5 - 5-1
10:00am MOSS, Alan James 5 - 5-1
10:00am MOSS, Matthew John 5 - 5-1
10:00am MOWLE, Arthur Frank 5 - 5-1
10:00am NASUTI, Mario 5 - 5-1
10:00am PEARMAN, Lucy Elizabeth 5 - 5-1
10:00am PERRY, Cameron Keith 5 - 5-1
10:00am QUINLAN, Peter William 5 - 5-1
10:00am RADKE, Brett 5 - 5-1
10:00am RICHARDS, Ronald Kevin Brian 5 - 5-1
10:00am RODNEY, Glen Boden 5 - 5-1
10:00am UNDERWOOD, Bianca Marie 5 - 5-1
10:00am WRIGHT, Jarryd Stephen 5 - 5-1
11:00am RODDAN, Brendan Lindsay 2 - 2-1
11:00am TAYLOR, Gary 3 - 3-1
2:15pm BOOTHMAN, Savannah Lesley 4 - 4-2
2:15pm BOYCE, Robert Dwayne 4 - 4-2
2:15pm BROWNE, Lopa Finau 2 - 2-1
2:15pm BUCKLEY, Kurt Thomas 4 - 4-2
2:15pm DENNIS, Jason Kylie 4 - 4-2
2:15pm HAY, Kaden Ashley 4 - 4-2
2:15pm JONES, Ryan Thomas 6 - 6-3
2:15pm LAWRENCE, Brea-Anna Lyn 4 - 4-2
2:15pm MATTHEWS, Dale Phillip 4 - 4-2
2:15pm PASSEY, Joshua Stephen 4 - 4-2
2:15pm SMITS, Peter Henri Laurens 6 - 6-3
2:15pm SMITS, Peter Henri Laurens 6 - 6-3
2:15pm STANSFIELD, Jayden 4 - 4-2
2:15pm TONKIN, Bradley John 4 - 4-2
2:15pm WATTS, Jessie-Lee 4 - 4-2
3:00pm Smith, Jason Edward 2 - 2-2
9:15am ANTHONY, Jonathon 4 - 4-4
9:15am BULL, Ashley Ryan 4 - 4-4
9:15am CHITUMWA, Simbarashe Petros 4 - 4-4
9:15am CLIFT, Joshua Michael 4 - 4-4
9:15am CLOHESSY, Lauren Kay 4 - 4-4
9:15am COLLINS, Shannon Lee 4 - 4-4
9:15am COUSINS, Natham Michael 4 - 4-4
9:15am DI GIUSEPPE, Adam 4 - 4-4
9:15am GAMBA, Simone 4 - 4-4
9:15am HARDINGHAM, Allan William 4 - 4-4
9:15am HULME, Benjamin David 4 - 4-4
9:15am KAWAL 4 - 4-4
9:15am LAWRENCE, Brea-Anna Lyn 4 - 4-4
9:15am LLOYD, Gary Norman 4 - 4-4
9:15am LOGAN, Fabian John James 3 - 3-3
9:15am NORTHOVER, Jarred James 4 - 4-4
9:15am OLSEN, Aaron John 4 - 4-4
9:15am PAGE, Daniel Benham 4 - 4-4
9:15am PARFITT, Kierren Lee 4 - 4-4
9:15am PRESTON, Cameron John 4 - 4-4
9:15am SAHNI, Jaspreet Singh 4 - 4-4
9:15am SEFONTE, Anthony James Owen 4 - 4-4
9:15am TURVEY, Shannan Paul 4 - 4-4
9:15am TURVEY, Shannan Shaun Paul 4 - 4-4
9:15am TURVEY, Shaun 4 - 4-4
9:15am WALSH, Sean Michael 4 - 4-4
9:15am WATTS, Ian 4 - 4-4
9:15am WRIGHT, Adam Jed 4 - 4-4
9:15am ZALEWSKI, Jerzy Waldemar 4 - 4-4
9:30am MOGRIDGE, Bardi Edwin Francis Dicko 6 - 6-3

Civil Listing
Judges Special Appt - Chambers
10:30am De Francesch & Others v Infusion Capital Pty Ltd & Others CIVO 152 2018 4 - 4-3
Pre-Trial Conference DC
9:30am Hwang v Ivankovich CIV 30 2018 1 - Lvl-1
9:30am PRYOR v FASTRAK PERSONNEL MANAGEMENT PTY LTD & Anor CIV 1652 2019 1 - Lvl-1
9:30am SUSSA v ANTON CIV 4605 2019 1 - Lvl-1
9:30am THIEL v MINISTER FOR WORKS & Ors CIV 4578 2019 1 - Lvl-1
9:45am MICEVSKA v BAPHINA CIV 4290 2019 1 - Lvl-1
9:45am NEZIC v PETERS CIV 3046 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am BURNS v QUINLAN CIV 4382 2018 1 - 1-2
10:00am Davies v Davies CIV 201 2015 1 - 1-2
10:00am HARRIS v CENTRAL NORSEMAN GOLD CORPORATION PTY LIMITED CIV 3120 2018 1 - 1-2
10:00am M.LAMBASA PTY LTD v LASERDERM INTERNATIONAL HOLDINGS PTY LTD & ORS & Ors CIV 858 2019 1 - 1-2
10:00am O'HURLEY v HOEKZEMA & Ors CIV 1419 2018 1 - 1-2
9:30am Cullen v McQuillan CIV 2143 2016 1 - 1-2
9:30am MONK v GRACIE CIV 4077 2018 1 - 1-2
9:30am O'Loughlin v McCallum & Another CIV 947 2016 1 - 1-2
9:30am Smith v McCallum & Another CIV 4600 2016 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
2:15pm Pioneer Credit Solutions Pty Ltd v Puglia & Another CIV 4275 2018 1 - 1-2



Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am DICKSON, Brent Henry Armadale Court 2
10:00am HASSAN, David Paul Armadale Court 2
10:00am HOLBERT, Rickeesha Irene Armadale Court 2
10:00am RILEY, Alan Murray Armadale Court 2
10:00am TRIMMER, Alison Norma Jean Armadale Court 2
9:30am ASTBURY, Rachelle Selina Armadale Court 2
9:30am BLACK, Daniel John Armadale Court 2
9:30am HARDY, William Rodney Armadale Court 2
9:30am LAPORTE, Terry Ange Armadale Court 2

Civil Listing
Miscellaneous Civil
9:30am JENKINS v RA RATAHI & Anor GEN 237 2020 Armadale Court 2
9:30am LYNN v HART & Anor RSTN 2068 2019 Armadale Court 2
Residential Tenancies
9:30am CHAMBERS v BEVERLEY & Anor RSTN 495 2020 Armadale Court 1
9:30am CHIA v CLAYE RSTN 482 2020 Armadale Court 1
9:30am ELLICOTT v HENSLEY RSTN 435 2020 Armadale Court 1
9:30am Han v ASSIS RSTN 440 2020 Armadale Court 1
9:30am Han v DOWLING RSTN 492 2020 Armadale Court 1
9:30am KALAM v CARVALHO RSTN 436 2020 Armadale Court 1
9:30am KORLAGANTI & Anor v RHODES-SMITH & Ors RSTN 485 2020 Armadale Court 1
9:30am LAVELL-YOUNG & Anor v ROBERTS & Anor RSTN 438 2020 Armadale Court 1
9:30am LUONG v DENNIS RSTN 481 2020 Armadale Court 1
9:30am LYNCH v WILSON & Ors RSTN 443 2020 Armadale Court 1
9:30am MEIER v ROSS RSTN 419 2020 Armadale Court 1
9:30am PORTOLE PTY LTD v ROSKRUGE & Anor RSTN 407 2020 Armadale Court 1
9:30am PUDHOTA & Anor v HAYDEN & Anor RSTN 475 2020 Armadale Court 1
9:30am SANTOSO v HAYWARD & Anor RSTN 472 2020 Armadale Court 1
9:30am URSULA v PARKINSON RSTN 465 2020 Armadale Court 1
9:30am VKAN SOLUTIONS AUSTRALIA PTY LTD TRADING AS OPUS REAL ESTATE v ABUKHADIJEH & Anor RSTN 488 2020 Armadale Court 1
9:30am Yaqooby v TAWHITAPOV & Anor RSTN 494 2020 Armadale Court 1
9:30am Yaqooby v THOMAS & Anor RSTN 496 2020 Armadale Court 1
9:30am YE v ADUPA-EKWANG RSTN 487 2020 Armadale Court 1
9:30am YEUNG v HOGAN & Anor RSTN 429 2020 Armadale Court 1
Trial Court
10:00am SMITH v ALCOCK RSTN 367 2020 Armadale Court 2

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
2:15pm STUMPAGEE, Joseph Bernard Court Room 2
2:15pm UNDALGHUMEN, Gaylene Ann Court Room 2

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00am COULTON v KIMBERLEY MEAT COMPANY PTY LTD RSTN 26 2020 Court Room 2

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ANDERSON, Jacob Adam Court Room 3
10:00am BACKSTROM, Biankah Lee Court Room 3
10:00am BALDOCK, Michael John Court Room 3
10:00am BALLANTYNE, Adam James Court Room 3
10:00am BAX, Brendon Wade Court Room 3
10:00am BELL, Lachlan Heath Court Room 3
10:00am BETYOUNAN, Jake Youra Court Room 3
10:00am BUDD, Eric Michael Court Room 3
10:00am CAMPBELL, Teegan Jayde Maree Court Room 3
10:00am CARROLL, Terence James Patrick Court Room 3
10:00am CLARK, David Graham Court Room 3
10:00am CLARKE, Daniel Luke Court Room 3
10:00am CLEMENTS, David Alan Court Room 3
10:00am CLIFTON, Cameron James Court Room 3
10:00am DANIELS, Beau Van Court Room 3
10:00am DAWSON, Dakota Lee Court Room 3
10:00am DAWSON, Stacey Brooke Court Room 3
10:00am DAY, Keith Raymond Court Room 3
10:00am DICKER, Dylan Reece Court Room 3
10:00am ENRIGHT, Brendan Shane Court Room 3
10:00am EVANS, Linton Joseph Court Room 3
10:00am FIMOGNARI, Sarah Margherita Court Room 3
10:00am FITZGERALD, Melinda Phyllis Court Room 3
10:00am GADECKI, Lisa Court Room 3
10:00am GIBSON, Richard Court Room 3
10:00am HARLING, Scott John Court Room 3
10:00am HASTIE, Rochelle Anne Court Room 3
10:00am HENRY, Mitchell Stephen Lloyd Court Room 3
10:00am HOERA, Roimata James Court Room 3
10:00am JACK, Steven James Court Room 3
10:00am JACKAMARRA, Kelvin Scott Court Room 3
10:00am JAMIESON, Jonathon Paul Court Room 3
10:00am JETTA, Patrick Court Room 3
10:00am KANE, Eleanor Lesley Court Room 3
10:00am KARAURIA, Henare Court Room 3
10:00am KERTON, Conrad James Court Room 3
10:00am KRISS, Jessica Robyn Court Room 3
10:00am LAZAREVIC, Storm Millan Court Room 3
10:00am MARSHALL, Julia-Rae Court Room 3
10:00am MASON, Gaby Hope Court Room 3
10:00am MCGUIRE, Robert Wayne Court Room 3
10:00am MCLAREN, Zachary Court Room 3
10:00am MICHAEL, Malcolm Bradley Court Room 3
10:00am OBRIEN, Jamie Jonathon Court Room 3
10:00am PASCOE-FREEMAN, Richard Adam Court Room 3
10:00am SHAW, Gregory Paul Court Room 3
10:00am SHAW, Hayden Jay Court Room 3
10:00am SHORTER, Sally Alexandra Court Room 3
10:00am SIMMS, Bradley Kenneth Court Room 3
10:00am SPOZETTA, Brendan James Court Room 3
10:00am THANE, James Andre Court Room 3
10:00am TOKA, Mohi Chris Court Room 3
10:00am TYLOR, Rebekah Louise Court Room 3
10:00am WALLAM, Martin Joseph Court Room 3
10:00am WELLS, Bradley Michael Court Room 3
10:00am WHAREAORERE, Sarah Moana Maringi Court Room 3
10:00am WINN, Christopher Brian Court Room 3
10:00am YOUNG, Shane Bruce Francis Court Room 3

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
10:00am HURLEY v CURTIS RO 554 2019 Court Room 2
10:00am HURLEY v CURTIS RO 566 2019 Court Room 2
10:00am HURLEY v CURTIS RO 617 2019 Court Room 2

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Trial Court
9:30am HALL & Anor v SNOWDON RSTN 49 2020 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am ROBERTS, Brent Derek Dwayne Charles Coben Court Room 2
9:30am YATES, Rodney Bevan Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AQUINO, Robert Timothy Tumbiz 5 - 52
10:00am ATKINSON, Pamela Ann 5 - 55
10:00am AUSTIN, Mathew Anthony 5 - 52
10:00am BECKER, Jake Dylan 3 - 33
10:00am BELLAMY, Christopher James 3 - 33
10:00am BENNELL, Rose Kyanne 4 - 42
10:00am BERRY, Deborah Jayne 5 - 52
10:00am BLAND, Kathleen Naomi 4 - 41
10:00am Blurton, Travis Leigh 4 - 42
10:00am BODNEY, Melba May 5 - 52
10:00am BOLTON, Graham George 3 - 33
10:00am BRASS, Lionel Poldark 4 - 41
10:00am BROPHO, Miriam Jane 5 - 52
10:00am BROWN, Darren Robert 4 - 42
10:00am BROWN, Sebastian Patrick 5 - 52
10:00am BURKENHAGEN, Tahnee Niklees 5 - 52
10:00am CHURCH, Matthew Peter 5 - 52
10:00am CLINCH, Tamara Elvie 5 - 52
10:00am CLINCH, Tawnee Dawn 4 - 42
10:00am CLUTTERBUCK, Richard Charles 5 - 52
10:00am COLBUNG, Robert Dinny Larry 4 - 41
10:00am COLVILLE, Danica-Lee Dawn 4 - 41
10:00am COOK, Ashley John 3 - 33
10:00am COOPER, Leslie William 5 - 52
10:00am CORNWELL, Jason James 4 - 42
10:00am COVERLEY, Ashton Erin 4 - 41
10:00am DANG, Thi Thu Quyen 5 - 52
10:00am DAVEY, Brodie Jamison 3 - 33
10:00am DENG, Ayuel 4 - 42
10:00am DI BENEDETTO, Marco 4 - 42
10:00am DODD, Ricky Jane 4 - 41
10:00am DODDS, Chloe Ann 5 - 52
10:00am DOWN, Scott Robin 4 - 41
10:00am DREJA, Liam Jon 5 - 52
10:00am DUGUID, Robert James 4 - 42
10:00am DUNBAR, Bridie Paige 5 - 52
10:00am EGAN, Craig 3 - 33
10:00am EMANUEL EXPORTS PTY LIMITED 9 - 93
10:00am FITZGERALD, Aaron Daniel 3 - 33
10:00am FORDE, Maura Agnete 4 - 41
10:00am FOX, Melanie 5 - 55
10:00am GALLUZZO, Daniel Colin 4 - 41
10:00am GARDNER, David Paul 3 - 33
10:00am GARDNER, Emma Jean 3 - 38
10:00am GARLETT, Aeron Allen 3 - 33
10:00am GARLETT, Wade James 3 - 33
10:00am GIRVAN-BROWN, Joel Sebastian 4 - 42
10:00am GORMAN, Amber Lynette 5 - 52
10:00am GOVEDARICA, Bozidar 5 - 55
10:00am GREENING, Curtis 5 - 52
10:00am GRIMES, Tony Darren 4 - 41
10:00am GRUJIN, Zeljko 4 - 41
10:00am GRUMMETT, Joel David 4 - 41
10:00am GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence 4 - 42
10:00am GRZELKA, Troy Bryan 5 - 52
10:00am HALL, Joel Adam 4 - 41
10:00am HANSBERRY, Cameron Paul 4 - 42
10:00am HANSEN, Alena Marge 4 - 42
10:00am HOFFMANN, Joshua Samuel 5 - 55
10:00am HOLLOWAY, Davern Jon 4 - 41
10:00am HYDE, Tammy Nicole 4 - 42
10:00am INNES, Christina Susan 4 - 41
10:00am ISAACS, Angeleen May 5 - 52
10:00am JACKAMARRA, Noelene Louise 5 - 52
10:00am JAMES-ALBERT, Ellamae Jayne 4 - 42
10:00am JOHNS, Tarnikja 5 - 52
10:00am JOK, Marial Abraham 4 - 42
10:00am JONES, Benedict Duncan Patrick 4 - 41
10:00am JONES, John Thomas 5 - 52
10:00am JONES, Scott Nathan 4 - 42
10:00am JONES, Warren Brian Anthony 5 - 52
10:00am JOSEPHSEN, Adam Patrick 5 - 51
10:00am JOYCE, Charrissa Karcha 4 - 42
10:00am JUISTIEN, Nikeal Marshall 4 - 41
10:00am KEDDIE, Richard Hugh 4 - 42
10:00am LA BIANCA, Calogero 3 - 33
10:00am LAWTON, Michelle Amanda 4 - 42
10:00am LITCHFIELD, Mark Emlyn 4 - 42
10:00am LOW SOON SEONG 4 - 42
10:00am LUISON, Michele Augusto 4 - 41
10:00am LYNDON, Barry Neil 4 - 41
10:00am MASON, Tamara Dearne 5 - 52
10:00am MCCAW, Aimee Fay 4 - 42
10:00am MCDONALD, Paul Anthony 3 - 33
10:00am MCKENNA, Brell 5 - 52
10:00am MCSWEENEY, Samantha Anne 4 - 41
10:00am MICHAEL, Kenneth Craige 4 - 41
10:00am MIPPY, Marissa Tracey 4 - 41
10:00am MO, Sui Wai 4 - 41
10:00am MODI, Antoni 4 - 42
10:00am MOHR, Anthony James 4 - 41
10:00am MOORE, Christopher Allan 4 - 41
10:00am MOORE, Noel James 3 - 33
10:00am MUSA, Sunday 4 - 42
10:00am MUSTAPHA, Farid 4 - 42
10:00am NARRIER, Lenard Revis 4 - 42
10:00am NASTASI, Cassandra Ann 4 - 42
10:00am NGARAMBE, Jonathan 5 - 52
10:00am NGUYEN, My Hung 4 - 41
10:00am NGUYEN, Quoc Chuong 5 - 52
10:00am NICHOLAS, Nathan Bruce 4 - 41
10:00am NORTHARD, Adam Anthony 3 - 33
10:00am OBALE, Stephen Florence 3 - 33
10:00am O'DRISCOLL, Matthew John 3 - 33
10:00am O'SULLIVAN, Liam Edward 4 - 41
10:00am PACKER, James John Kippa Patrick 3 - 33
10:00am PARFITT, Preston Charles 4 - 42
10:00am PENNY, Sinead Cherish 4 - 42
10:00am PERERA, Izabela Monika 4 - 41
10:00am PHILLIPS, Susannah Lee 5 - 52
10:00am PILMER, Graham Edward 4 - 41
10:00am POWELL, Bryce Thomas 5 - 55
10:00am PRATLEY, James Phillip 3 - 33
10:00am PUNCH, David Craig 5 - 52
10:00am RATTIGAN, Brett Daniel 4 - 42
10:00am REYNOLDS, Damion 5 - 55
10:00am RODD, Terrence Rudolph 4 - 42
10:00am SCHMIDT, Alan David 5 - 55
10:00am SCOTT, Korey Allen 3 - 33
10:00am SIEG-DOS SANTOS, Heidrun 4 - 41
10:00am SKALSKI, Brenton Michael 4 - 41
10:00am SLATER, Aaron Mathew 4 - 42
10:00am SMEDLEY, Alex James 4 - 42
10:00am SMIRK, Emma Louise 5 - 52
10:00am SMITH, Amanda Lyla 4 - 42
10:00am STAPLETON, Jamie Ronald 5 - 52
10:00am SULLEY, Philip 5 - 55
10:00am SWIEBODZINSKI, Arkadiusz Robert 4 - 41
10:00am THATCHER, Corey James 4 - 41
10:00am TOMICH, Maddison Rosie 4 - 41
10:00am TURVEY, Narelle Pam 4 - 42
10:00am TWOMEY, Anthony James 3 - 33
10:00am TYLER, Brett Nathan 4 - 41
10:00am UGLE, Brendan Joseph 4 - 41
10:00am VAN DER WESTHUIZEN, Robin Anthony 5 - 52
10:00am WALSHAM, Nathan John 4 - 41
10:00am WALTON, Craig Phillip 4 - 42
10:00am WELTON, Adele 4 - 41
10:00am WHITCOMBE, Gareth Thomas 5 - 52
10:00am WILLIAMS, Mollie Rosemary 4 - 42
10:00am WINDER, Nathan Kenneth 3 - 33
10:00am WINMAR, Shyann Marie Lee 4 - 42
10:00am WOODS, Chantelle Marie 4 - 42
11:00am ADAMS, Hayden Forrest 3 - 35
11:00am BARTLETT, Rolland Wesley 3 - 35
11:00am BENTLEY, Oliver James 3 - 35
11:00am BRANKSTONE, Bradley John 3 - 35
11:00am BUNCE, Elizabeth Daphne 3 - 35
11:00am CLINCH, Teghan Louise 3 - 35
11:00am DOWLING, Cain Anthony 3 - 35
11:00am FARMER, Christie 3 - 35
11:00am HENRICK, Ellen Leonora 3 - 35
11:00am LYNCH, Jodi Marie 3 - 35
11:00am RUTHERFORD, Julian Rennald 3 - 35
11:00am SMALLSHAW, Rick Dwayne 3 - 35
11:00am SYKES, Bobbie Jayne Louise 3 - 35
11:00am TATTERSALL, Kim Elizabeth 3 - 35
11:00am TAYLOR, Kristy Marie 3 - 35
11:30am TAYLOR, Lewis Laurence 8 - 81
2:15pm BEAL, Callum Daniel 3 - 35
2:15pm GARLETT, Murray John Ross 3 - 32
2:15pm WOOD, Paul William 5 - 55
9:00am CHITARRA, Ricky Aldo 5 - 54
9:00am NORRIS, Shane Ian 5 - 52
9:00am SCADDAN, Jodi-Lee 5 - 54
9:30am AHMED GOULED, Said 3 - 37
9:30am ALO, Anthony Michael 3 - 37
9:30am BA, Mouhamadou 3 - 37
9:30am BARBIS, Dejan 3 - 33
9:30am BARNES, Selwyn 4 - 41
9:30am BROWN, Sophie Thi Hong Mai 3 - 32
9:30am BUSWELL, Troy Raymond 3 - 32
9:30am BUTLER, Dean Donald 3 - 37
9:30am BUTLER, Phillip James 3 - 37
9:30am BUTLER, Thomas John 3 - 37
9:30am BUZESKI, Emin 3 - 32
9:30am CASHIN, Lawrence John 3 - 33
9:30am COLLINS, Craig Ross 3 - 37
9:30am COOK, Tanya Charmaine 3 - 37
9:30am COWGILL, Heath 3 - 33
9:30am COX, Nathan Jeffery 3 - 37
9:30am COYNE, Tarryn Amara 3 - 38
9:30am CROOKES, Tanya Lynette 3 - 37
9:30am DING, Teik Jin 3 - 37
9:30am DOYGUN, Ismet 3 - 33
9:30am DRAGE, Melissa Jessica 5 - 52
9:30am DUCKER, Charles Edward Richard 3 - 32
9:30am EATON, Arron George 3 - 32
9:30am EGAN, Jaron Steven 3 - 32
9:30am EVANS, ELISE ROCHELLE 3 - 37
9:30am FADLALLA, Nagid Ahmed Khalid 3 - 37
9:30am FIELD, Ned Kelly Deveroux 4 - 41
9:30am FORBES, Laemin Charles Chisolm 3 - 33
9:30am GARLETT, Wade 3 - 32
9:30am GILBERT, Riquia Susan-Lee 3 - 37
9:30am GOODLET, Jared David 3 - 32
9:30am HATCH, Craig James 3 - 37
9:30am HAYDEN, Robert James 3 - 32
9:30am HEAPERMAN, Michael Jason 3 - 37
9:30am HEATH, Taylor Edward 3 - 32
9:30am HOULAHAN, Aaron 3 - 37
9:30am HUGHES, Caitlin Molly 5 - 52
9:30am HUMPHREYS, Andrew William 3 - 37
9:30am HYDE, Adam Leslie 3 - 37
9:30am INMAN, Marlon Lee 4 - 41
9:30am ITALIANO, Aaron Antonino 3 - 37
9:30am JACKSON, Trent Peter 3 - 37
9:30am JAMIESON, Christopher Michael 3 - 32
9:30am JASAS, Simon Jonas 3 - 32
9:30am JONES, Rhys Michael 3 - 37
9:30am JONES, Ryan Thomas 3 - 37
9:30am KAKA, Kiri Ellen Sophie 3 - 37
9:30am KICKETT, Kezrae Breanna 3 - 33
9:30am KIMPTON, Jay Anthony 3 - 32
9:30am KRUGER, Spencer Julian 3 - 37
9:30am LAWRENCE, Nash James 3 - 32
9:30am LE, Thuy Van 4 - 41
9:30am LEHMAN, Jodie Lea 3 - 37
9:30am LEHMAN, Shane Lindsay 3 - 37
9:30am LITTLE, Michael Sean 3 - 37
9:30am LOCKE, Andre Rafael 3 - 37
9:30am LUDERS, Bethany Jane 3 - 37
9:30am MADAFFARI, Benjamin Joshua 3 - 37
9:30am MANEA, Christopher Denis 3 - 32
9:30am MARSDEN, Adrienne Renee 3 - 37
9:30am MAUGHAN, James Stewart 3 - 37
9:30am MAVULURI, Indira Jyothi 3 - 32
9:30am MCCABE, Thamion John 4 - 41
9:30am MCLEAN, Ashley William Ross 3 - 32
9:30am MEATOGA, Too 3 - 33
9:30am MICHAL, Corey Alan 3 - 37
9:30am MILLER, Torrence Wayne 3 - 32
9:30am MILNER, Holly Adele 3 - 37
9:30am MIZEN, David Charles 3 - 37
9:30am MOLINARI, Tristan David 3 - 32
9:30am MORGAN-HALL, Aaron David 3 - 32
9:30am MORRISON, Stanley Charles 3 - 37
9:30am NAKHOUL, Najla Dianna 3 - 37
9:30am NARKLE, Colin Neil 4 - 41
9:30am NARRIER, Anthony Frank 4 - 41
9:30am NIEUWLAND, Arjen Wiremate 3 - 32
9:30am NORTON, Gavin O'Reilly 3 - 37
9:30am OAKLEY, Ashlee Anne Patricia 3 - 37
9:30am O'DONNELL, Dwayne Gregory 3 - 38
9:30am PAGE, Brendon 3 - 37
9:30am PEDRO, Philip Anothony Wayne 3 - 37
9:30am PEEDLE, Rhys David 3 - 37
9:30am PENNY, Ada Joan 3 - 33
9:30am PENNY, Deborah Lorraine 3 - 33
9:30am PENNY, Preston Noel 3 - 37
9:30am PEREIRA HUEZO, Michelangelo 3 - 37
9:30am PIERI, George 3 - 37
9:30am RANCE, Lisa Maree 3 - 32
9:30am RANDAZZO, Kayla Maree 3 - 37
9:30am REED, Terry Lee 3 - 32
9:30am RILEY, Greg William 3 - 37
9:30am ROBINSON, Blair David 3 - 37
9:30am RUSIECKI, Daniel 3 - 37
9:30am SALAD, Ayan Dahir 3 - 37
9:30am SCUDERI, Tanya Rose 3 - 32
9:30am SILVESTRO, James Mathew 3 - 37
9:30am SILVESTRO, Stephen Laurence 3 - 37
9:30am SINCLAIR, Jamie Lee 3 - 37
9:30am SLOAN, Callum Jack 3 - 37
9:30am SMITH, Natasha Lee 3 - 33
9:30am SMITH, Rikisha Shikerra Ada 3 - 33
9:30am STACK, Bradley Ronald 3 - 37
9:30am STEPHENSON, Jay Phillip 3 - 37
9:30am STERRETT, Daniel Vincent 3 - 32
9:30am STEVENSON, Fabian Marc 3 - 37
9:30am SUMMERS, Jacob Paul Samuel 3 - 32
9:30am TOMASSONE, Angelo 3 - 37
9:30am TRINDER, Adam Geoffrey 3 - 33
9:30am UGLE, Charles Jonathan Paul 3 - 37
9:30am VAN DIEMEN, Jeremy William 3 - 38
9:30am VAN ESSEN, Michael John Antony 3 - 37
9:30am VEITCH, Robert Philip Christopher 3 - 37
9:30am WAKEFIELD, Ryan James 3 - 32
9:30am WALKER, Luke Robert 3 - 37
9:30am WEBB, James Clarence 3 - 32
9:30am WEBSDALE, Lorraine Michelle 3 - 32
9:30am WHITBY, Garrett Russell John 3 - 33
9:30am WHITEMAN, Geoffrey Craig 3 - 38
9:30am WIAPO, Hemi Macey James 3 - 37
9:30am WOOD, Tyler James 3 - 37
9:30am WOODS, Adam Giles 3 - 32
9:30am WOODS, James Arthur 3 - 37
9:30am WOODWARD, Anthony Ernest 3 - 37
9:30am YARRAN, Donavon James Maxwell 3 - 38
9:30am YARRAN, Robin Brent 3 - 32
9:30am YERKOVICH, Ben Murray 3 - 37
9:30am YUSUF, Nathan John 3 - 37
9:45am FRECKELTON, Scott Russell 3 - 33
9:45am HAMILTON, Luke Dean 3 - 33
9:45am WEBSDALE, Dion Craig 3 - 33

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
10:15am DANILOVA v STOJKOVIC RSTN 16547 2019 9 - 91
10:15am DAWSON & Anor v TILBROOK & Anor RSTN 3233 2020 9 - 91
10:15am FONSEKA & Anor v GUJUDHUR RSTN 1979 2020 9 - 91
10:15am GUO & Anor v BENNELL & Anor RSTN 2652 2020 9 - 92
10:15am MENDEL v PEMBA RSTN 4725 2020 9 - 91
10:15am RUITAI INVESTMENTS PTY LTD v FOFANAH & Anor RSTN 4893 2020 9 - 91
10:15am SHARIF & Anor v CATENACCI & Anor RSTN 2235 2020 9 - 92
10:15am STOFFELS v BITOKENJA RSTN 4895 2020 9 - 92
2:15pm PANCHAL & Anor v BARRON & Anor RSTN 4406 2020 9 - 92
9:30am Airey Taylor Pty Ltd v Ibbotson GCLM 6303 2017 9 - 92
9:30am Castafaro v Francis GCLM 2526 2018 9 - 91
9:30am Gayle v BGC (Australia) Pty Ltd T/AS BGC Concrete GCLM 6220 2018 9 - 91
9:30am Minister for Education v B.A.B ALUMINIUM PTY LTD GCLM 10021 2019 9 - 92
9:30am Plummer v Youngs WA Pty Ltd (ACN: 008998301) t/a Youngs Holden GCLM 1458 2018 9 - 92
9:30am SHARP v HASKARD GCLM 4517 2019 9 - 92
9:30am SOVEREIGN CREDIT PTY LTD v SEGLER GCLM 7928 2019 9 - 91
Chambers Sitting
9:00am DAVENPORT v BRADSHAW GCLM 9723 2019 Chambers
9:00am MBH MARINE PTY LTD T/AS MARTIN BOX MARINE v GEORGIOU GCLM 12385 2019 Chambers
CTC/Trial
10:15am LOVELESS & Anor v ANGGARA & Anor RSTN 1142 2020 9 - 95
10:15am RATIMA v FORD RSTN 5347 2020 9 - 95
10:15am SHETH v AATIR & Ors RSTN 3805 2020 9 - 95
10:15am TAN v HUNTER RSTN 5328 2020 9 - 95
Extraordinary Driver's Licence
9:30am COMITO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 5336 2020 3 - 36
9:30am MCPHEE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1748 2020 3 - 36
9:30am RADALJ v Department of Transport EDL 4805 2019 3 - 36
9:30am ROWE-PLATTS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 5326 2020 3 - 36
Pre-Trial Conference
9:00am EAGLETON & Anor v AXITO PTY LTD MINOR 16661 2019 7 - 7.3
9:00am XUE v DAO GCLM 13567 2019 7 - 7.2
9:30am HUANGTHAI v WALLEY MINOR 2768 2020 7 - 7.2
Residential Tenancies
9:30am BAGWE & Anor v LALSING & Anor RSTN 5346 2020 3 - 34
9:30am BREWER v JILBERT RSTN 1776 2020 3 - 34
9:30am CHEO v CHOO RSTN 4358 2020 3 - 34
9:30am CIAPUSCI v TAYLOR RSTN 5091 2020 3 - 34
9:30am COLLERAN & Anor v POVEY RSTN 4123 2020 3 - 34
9:30am CUI v MONYENYE RSTN 2249 2020 3 - 34
9:30am FOUNDATION HOUSING LTD v EDWARDS RSTN 5228 2020 3 - 34
9:30am PITSIKAS v COLES & Anor RSTN 4728 2020 3 - 34
9:30am POLAND v COULCHER RSTN 4742 2020 3 - 34
9:30am STRATAPROP PTY LTD v DIMANOPOULOS RSTN 5277 2020 3 - 34
9:30am SUN & Anor v CAPPER RSTN 5354 2020 3 - 34
9:30am SZMIDT v SUTHERLAND RSTN 2242 2020 3 - 34
9:30am WESTERN AUSTRALIAN PLANNING COMMISSION v SEARS & Anor RSTN 2787 2020 3 - 34
9:30am WOZNICA v FLESHER RSTN 5266 2020 3 - 34

Christmas Island Court House
Christmas Island Courthouse, CHRISTMAS ISLAND
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
9:30am FOSTER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1 2020 Court Room

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing
10:00am CARTER, Simon Shane Court Room 1
10:00am TAYLOR, Christopher Dean Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am HOUSING AUTHORITY v SMITH RSTN 69 2019 Court Room 1
9:30am NANKERVIS & Anor v SEEBER RSTN 74 2019 Court Room 1

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
2:15pm NAGOMARA, Clifton Courtroom 1
9:00am BUCKLE, Craig Steven Courtroom 1
9:00am COX, Richard Ernest Tony Courtroom 1
9:00am CRONIN, Ross Courtroom 1
9:00am DONATION, Robert Daniel Courtroom 1
9:00am EJAI, Graham Cedric Courtroom 1
9:00am EVANS, Joany Janet Courtroom 1
9:00am GARSTONE, Mitchell Allan Courtroom 1
9:00am JENKINS, Kimm Marree Courtroom 1
9:00am JUMBURRA, Sammy Lincoln Courtroom 1
9:00am KAINO, Marcia Yvonne Courtroom 1
9:00am LATHAM, Terrance John Courtroom 1
9:00am LELE, Cynthia Rita Courtroom 1
9:00am MCEWAN, Luke Robert Courtroom 1
9:00am MENMUIR, Derek Alphonsus James Courtroom 1
9:00am NULGIT, Nathan Courtroom 1
9:00am OZIES, Aaron John James Courtroom 1
9:00am PATRICK, Preston O'Neil Courtroom 1
9:00am PINDAN, Cherilyn Sheree Nora Courtroom 1
9:00am PRYOR, Gerald Robert Courtroom 1
9:00am RYDING, Gavin Peter Courtroom 1
9:00am SKINNER, Eugene Edward Courtroom 1
9:00am SLATTER, Zacharias Heinzfred Ross Courtroom 1
9:00am TATAYA, Keith Montgomery Courtroom 1
9:00am TAYLOR, Corin Courtroom 1
9:00am WALALGIE, Malcolm Lionel Courtroom 1
9:00am WHALLAND, Joshua Colin Courtroom 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am CHARLES v DEPARTMENT OF COMMUNITIES - HOUSING AUTHORITY RSTN 28 2019 Courtroom 1
9:00am HOUSING AUTHORITY v CHARLES RSTN 4 2020 Courtroom 1

Dongara Police Station
3 Waldeck Street, DONGARA
Criminal Listing
9:30am CAMERON, Tolina Alisha Police Station Courtroom
9:30am CASHIN, Carol Anne Police Station Courtroom
9:30am COX, Katrina Anne Police Station Courtroom
9:30am CRIDDLE, Rebecca Rose Police Station Courtroom
9:30am DAVIS, Phillip Perry Police Station Courtroom
9:30am FEEHAN, Corrie James Police Station Courtroom
9:30am HALDEN, Peter John Police Station Courtroom
9:30am INJIE, Michael Charles Jack Police Station Courtroom
9:30am IRELAND, Lachlan Frazah Police Station Courtroom
9:30am JENKINS, Koen Harold Police Station Courtroom
9:30am LITTLE, Kellie Renae Police Station Courtroom
9:30am MAHER, Shauna Helen Police Station Courtroom
9:30am MASENTO, Matteo Police Station Courtroom
9:30am MELVILLE, Samuel Police Station Courtroom
9:30am MONEY, Jake Marcus Police Station Courtroom
9:30am PERICH, Stephen Jacin Police Station Courtroom
9:30am PERKUSICH, Telisha Lynn Police Station Courtroom
9:30am RYAN, Daniel Sean Police Station Courtroom
9:30am STRICKLAND, Robyn Jane Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Exmouth Police Station
32 Maidstone Crescent, EXMOUTH
Criminal Listing
9:30am BALL, Jason Herbert Exmouth Police Station Courtroom
9:30am CHANDLER, Gavin James Exmouth Police Station Courtroom
9:30am DINGO, Rex-Lee James Exmouth Police Station Courtroom
9:30am HASLAM, Alisha Jade Exmouth Police Station Courtroom
9:30am HOST, Glen Raymond Exmouth Police Station Courtroom
9:30am MARSHALL, Shane Phillip Exmouth Police Station Courtroom
9:30am MORASUTTI, Reeno Jeffrey Exmouth Police Station Courtroom
9:30am NEWDICK, Patrick Allan Exmouth Police Station Courtroom
9:30am NOBLE, Gareth Peter Exmouth Police Station Courtroom
9:30am ROSCIC, James Frederick Exmouth Police Station Courtroom
9:30am RYAN, Cowan Rodney Jeffrey William Exmouth Police Station Courtroom

Civil Listing
Combined Court
12:00pm EXMOUTH 4X4 SERVICE & REPAIRS v WHELPTON CTC 70 2019 Exmouth Police Station Courtroom

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
9:00am SHAW, Zachariah Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am CAPUTI-SMITH, Giacoma Court Room 1
10:00am FUSS, Nathan Lacy Court Room 1
10:00am GALLAGHER, Timothy Desmond James Court Room 1
10:00am GORDON, Kinkaid Brandon Krueger Lee Court Room 1
10:00am HAMMOND, Jamie Maurice Court Room 1
10:00am KRAKOUER, Karla Kym Court Room 1
10:00am KULBEGOVIC, Ahmed Court Room 1
10:00am PENNY, Adrienne Frederick Court Room 1
10:00am PETERFFY, Simon James Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am GIBSON v TURICH GEN 120 2020 Court Room 2
10:00am Macri v NEWTON & Anor RSTN 1372 2019 Court Room 2
10:00am TURICH v GIBSON & Anor GEN 1344 2019 Court Room 2
9:30am ALLFLOORS CARPET COURT v MICHAUD CTC 227 2020 Court Room 2
9:30am CONWAY & Ors v FORZATTI RSTN 128 2020 Court Room 2
9:30am DEPARTMENT OF TRANSPORT (DOT) v GARLAND & Ors DOUG 234 2020 Court Room 2
9:30am KIRKMAN v KEYSEQ PTY LTD TRADING AS BEATTY LODGE MINOR 961 2019 Court Room 2
9:30am LEYTON v LAYMAN RSTN 187 2020 Court Room 2
9:30am OTERI v THE TRUSTEE FOR THE HOLLIS FAMILY TRUST CTC 200 2020 Court Room 2
9:30am SCRIMGEOUR v IKAE GEN 237 2020 Court Room 2
9:30am SZANN v SCOTT RSTN 82 2020 Court Room 2
9:30am WHITE v SRINVASAN RSTN 185 2020 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
11:00am BOND, Quinton Courtroom 2
11:00am CALYUN, William Douglas Courtroom 2
11:00am CARDONA, Jon Vincent Courtroom 2
11:00am DAWES, Rodney Geoffery Courtroom 2
11:00am FEDOROVSKIKH, Serguei Courtroom 2
11:00am FLANAGAN, Preston James Courtroom 2
11:00am HOLLY, Bevan Francis Courtroom 2
11:00am MITCHELL, Kira Dalphine Courtroom 2
11:00am MOORE, Jarrod Reuben John Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
10:30am ALFIG PTY LTD v PRESTON RSTN 87 2020 Courtroom 3
10:30am BARNDON v THOMPSON RSTN 89 2020 Courtroom 3
10:30am FOWLER v THOMAS & Anor RSTN 92 2020 Courtroom 3
10:30am MACPHERSON v DUDLEY RSTN 105 2020 Courtroom 3
10:30am MURCHISON REGION ABORIGINAL CORPORATION v BOLTON RSTN 93 2020 Courtroom 3
10:30am Panaia v DUNCAN RSTN 506 2019 Courtroom 3
10:30am VAN KAMPEN v FROM RSTN 508 2019 Courtroom 3

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am ANDRZEJEWSKI, Patrick Courtroom 3
10:00am AVICE, David Alexandre Courtroom 3
10:00am JOHNS, Jayden Brian Courtroom 3
10:00am LONG, Shannon Roy Courtroom 3
10:00am MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 3
10:00am O'MEAGHER, Simon Mark Courtroom 3
10:00am RICHARDSON, Courtney Sue Courtroom 3
10:00am TORPY, Ross Andrew James Courtroom 3
10:00am TOWEH, Charles Courtroom 3
9:30am AKUT, James Panchol Courtroom 2
9:30am ARNOLD, Joeleen Louise Courtroom 2
9:30am BARKER, Todd Andrew Courtroom 2
9:30am BELL, James Anthony Courtroom 2
9:30am BERTASSO, Dean Anthony Courtroom 2
9:30am BLENKIRON, Jayde Elsie Courtroom 2
9:30am BROWN, Adam Patrick Courtroom 2
9:30am BRUFF, Liam Ross Courtroom 2
9:30am CAMILLERI, Jennifer Louise Courtroom 2
9:30am CHARLES, Bryiah Leigh Naomi Courtroom 2
9:30am CLIFFORD, Jayden Alexander Courtroom 2
9:30am CUFFIN-EVANS, Thomas Adam Courtroom 2
9:30am ELLIOTT, Natasha Louise Courtroom 2
9:30am EVANS, David Ronald Courtroom 2
9:30am FRIRES, Rye Jethro Courtroom 2
9:30am GALINDO, Joseph Fernando Courtroom 2
9:30am GARLETT, Fawn Simone Courtroom 2
9:30am GEBRESELASSIE, Atakalti Zemichael Courtroom 2
9:30am HEIR, Dwayne Ashley Courtroom 2
9:30am HEXTALL, Dylan Russell Courtroom 2
9:30am HULBERT, Gary John Courtroom 2
9:30am HUMPHRIES, Callum Taylor Courtroom 2
9:30am HUTTON, Byron Courtroom 2
9:30am KING, Morgan Anthony Courtroom 2
9:30am MAISANO, Francesco Courtroom 2
9:30am MEAD, Christopher Ross Courtroom 2
9:30am MINAIDES, John Edward Courtroom 2
9:30am MULHALL, Luke James Courtroom 2
9:30am MULLIGAN, Peter Joshua Courtroom 2
9:30am NEWBURN, Benjamin Kane Courtroom 2
9:30am NORRIS, Krystel Joanne Marie Courtroom 2
9:30am PEDROCHI, Steven Anthony Courtroom 2
9:30am PELLINI, Fabian Courtroom 2
9:30am PHILLIPS, Loretta Faye Courtroom 2
9:30am RASHEED, Muhammad Zain Ul Abideen Courtroom 2
9:30am REGAN, Jordan Leslie Courtroom 2
9:30am RICKARD, Christopher James Courtroom 2
9:30am ROBESON, Anita Joan Courtroom 2
9:30am RUDD, Simon James Courtroom 2
9:30am RYDER, Dean Thomas Courtroom 2
9:30am SEARLES, Shane William Courtroom 2
9:30am SILCOCK, Kim Margaret Courtroom 2
9:30am SIRNA, Nicholas Aaron Courtroom 2
9:30am SMART, Brady James Courtroom 2
9:30am SMITH, Darren Courtroom 2
9:30am STRAIN, Belinda Joy Courtroom 2
9:30am TOTTMAN, Anthony Paul Courtroom 2
9:30am UGLE, Charlene Marie Courtroom 2
9:30am WATSON, Travis Neal Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Craig Robert Courtroom 2
9:30am WILLIS, Glen Robert Courtroom 2
9:30am WOOD, Jonathan Scott Courtroom 2
9:30am ZACHARKO, Jarrod Nicholas Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
9:00am BAIARDO v KELLY RSTN 595 2020 Courtroom 4
9:00am BOURKE v HOVELL RSTN 587 2020 Courtroom 4
9:00am BOWEN v HUNT & Anor RSTN 532 2020 Courtroom 4
9:00am BOYD v HEARNE RSTN 589 2020 Courtroom 4
9:00am CATENA v ROBERTSON RSTN 618 2020 Courtroom 4
9:00am CHAN v REILLY & Anor RSTN 608 2020 Courtroom 4
9:00am ENKEL & Anor v MAFFESCIONI RSTN 577 2020 Courtroom 4
9:00am GILLHAM v WELLINGTON & Anor RSTN 649 2020 Courtroom 4
9:00am HUBBARD v HUBBARD RSTN 455 2020 Courtroom 4
9:00am HUI CI EDUCATIONAL FOUNDATION v ELLIS RSTN 576 2020 Courtroom 4
9:00am LIM & Anor v PENDLETON & Anor RSTN 624 2020 Courtroom 4
9:00am MATHLIN v TING RSTN 642 2020 Courtroom 4
9:00am N & C SHEWRING PROPERTY PTY LTD v BROWN & Anor RSTN 604 2020 Courtroom 4
9:00am NYAKATH v FONSEKA RSTN 494 2020 Courtroom 4
9:00am PAYNE v ROSS RSTN 661 2020 Courtroom 4
9:00am SAILING INVESTMENTS PTY LTD v HOLMES RSTN 639 2020 Courtroom 4
9:00am TOMELTY v HEYDARI RSTN 627 2020 Courtroom 4
9:00am WELLINGTON & Anor v GILLHAM RSTN 606 2020 Courtroom 4
9:00am WRIGHT & Anor v BURTON & Anor RSTN 529 2020 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am MURPHY, Garth Lyle Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing
10:00am BULSEY, Michael Craig Courtroom
10:00am CLEMENT, Paul Leroy Courtroom
10:00am FRENCH, Victor Edward Courtroom
10:00am MARNGA, William Francis Courtroom
10:00am OXTOBY, Simone Elizabeth Courtroom
10:00am PEURMORA, Bernard Courtroom
10:00am UNGHANGO, Levina Magdeline Courtroom

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am DERSCHOW, Peddilla Courtroom 2
9:00am KELLY, Laurie John Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Trial Court
9:00am NAZARY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9 2020 Courtroom 1
9:30am ARNOLD v KEDDIE RSTN 7 2020 Courtroom 1

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am DIGNARI-WARD, Dixon Patrick Court Room 1
9:00am EVANS, Nicholas William Court Room 1
9:00am LONG, Jamie Wade Court Room 1
9:00am MENGIL, Jerita Daisy Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ANZELLINO, Justin Charles Courtroom 1
9:30am ARIS, Michael James Courtroom 1
9:30am AVINASH CHANDER Courtroom 1
9:30am BABICH, Phillip Ken Courtroom 1
9:30am BOLAND, Gregory John Courtroom 1
9:30am BRANCH, Heath Leslie Courtroom 1
9:30am BRITTON, Sarah Jane Courtroom 1
9:30am BUDGE, Chris William Courtroom 1
9:30am BURNETT, Hunter Courtroom 1
9:30am CAIN, Jeremy Troy Courtroom 1
9:30am CARTER, Adam Graeme Courtroom 1
9:30am CHARLES, Joelene Maree Courtroom 1
9:30am CLIFFORD, Nicholas David Courtroom 1
9:30am CRITCHLOW, Hailey June Courtroom 1
9:30am DELLA-PATRONA, Daniel Joseph Courtroom 1
9:30am DHOOROO, Ritesh Courtroom 1
9:30am DIVICH, Krystle Margarot Courtroom 1
9:30am DROSDOVS, Taylor Ashleigh Courtroom 1
9:30am FERGUSON, Jamie Desmond Courtroom 1
9:30am FIU, Fagaese Sonny Courtroom 1
9:30am FRY, Tyron Courtroom 2
9:30am GILTROW, Dion Phillip Courtroom 1
9:30am GOODWIN, Meghan Courtroom 1
9:30am HARGREAVES, Julian Courtroom 1
9:30am HILL, Adam James Peter Courtroom 1
9:30am HILL, Cameron Francis Courtroom 1
9:30am JONKMAN, Callista Kiara Courtroom 1
9:30am JOSE, Scott Ernest Courtroom 1
9:30am KASUAS, Hentherny Caleb Kesius Courtroom 1
9:30am KEENAN, Ben Michael Courtroom 1
9:30am KNUCKEY, Harley Joseph Courtroom 1
9:30am LISTER, Deanne Jodie Courtroom 1
9:30am MATTHEWS, Josephine Wikitoria Courtroom 1
9:30am MCCAGH, Jodi Elizabeth Courtroom 1
9:30am MCKEAN, Jed Peter Courtroom 1
9:30am MCPHERSON, Peter George Courtroom 1
9:30am MICHAEL, Isaac Joshua Courtroom 1
9:30am MILLER-MARRIOTT, Ebony Skye Courtroom 1
9:30am MULLARKEY, James Courtroom 1
9:30am NEWSHAM, Julie Ann Courtroom 1
9:30am PHILLIPS, Davin Jeffrey Courtroom 1
9:30am POTTER, Janna Renee Courtroom 1
9:30am PUGH, Eden Samuel Courtroom 1
9:30am ROBERTSON, Ty Nathan Courtroom 1
9:30am ROYANS, Malcolm William Courtroom 1
9:30am SENZIO, Tonika Frances Courtroom 1
9:30am SKINNER, Timothy Lewis Courtroom 1
9:30am SMITH, Vanessa Jane Courtroom 1
9:30am SPITTLES, Craig William Courtroom 1
9:30am TAPUVAE, Mika Te Aorangi Courtroom 1
9:30am TURPIN, Emma Louise Courtroom 1
9:30am TYAK, Gemma Michelle Courtroom 1
9:30am VANDENBERG, Emily May Courtroom 1
9:30am WAUCHOPE, Verona Marie Courtroom 1
9:30am WHITTAKER, Faye Marie Courtroom 1
9:30am WINSOR, Michael James Courtroom 1
9:30am WITTORFF, Kellie Lorraine Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am ELLIS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 244 2020 Courtroom 1
9:30am Schulze v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 243 2020 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am ALTINOK, Cahit Courtroom 1
9:30am AMAR, Pushkar Courtroom 1
9:30am AMBROSE, Kyle Arthur Courtroom 1
9:30am ANNAS, Adrian Paul Courtroom 1
9:30am BAKKE, Ryan Gareth Courtroom 1
9:30am BANI, Peter Courtroom 1
9:30am BROCKWELL, Micheal Raymond Courtroom 1
9:30am CALUK, Nurija Courtroom 1
9:30am CAMPBELL, Tristan Alexander Courtroom 1
9:30am CASSELLS, Matthew John Courtroom 1
9:30am CHAMBERLAIN, Louise Anne Courtroom 1
9:30am COOK, Daryll Benjamin Courtroom 1
9:30am COOPER, Dylan Courtroom 1
9:30am DALLEY, Robert Jon Courtroom 1
9:30am DAY, Susan J Courtroom 1
9:30am DODD, Shaquille Mcgregor Phillip Courtroom 1
9:30am EDWARDS-MORROW, Jake Robert Courtroom 1
9:30am FOO, Claire Leah Courtroom 1
9:30am FORWARD, Brett Desmond Courtroom 1
9:30am GAUTAM, Vikash Courtroom 1
9:30am HANFORD, Noel Anthony Courtroom 1
9:30am HAYWARD, Lily Marie Courtroom 1
9:30am HILL, Darryn William Courtroom 1
9:30am HITA, Erena Kathleen Courtroom 1
9:30am HOLLAWAY, Scott Douglas Courtroom 1
9:30am HUTCHISON, Kyle James Courtroom 1
9:30am JOHNS, Samuel Adam Courtroom 1
9:30am JOHNSTONE, Barry Ian Courtroom 1
9:30am JONES, Rhys John Reginald Courtroom 1
9:30am KINGI, Aroha Gaylene Courtroom 1
9:30am LEWIS, Murray John Courtroom 1
9:30am LIPTROTT, Daniel Philip Courtroom 1
9:30am LONERGAN, Neil Barry Courtroom 1
9:30am LUKE, Ashley Liam Courtroom 1
9:30am MCMAHON, Justin Ian Courtroom 1
9:30am MEYER, Philip Austin Courtroom 1
9:30am MILLER, Renee Lee Courtroom 1
9:30am MOHAMED, Liban Abdi Courtroom 1
9:30am MOTUM, Tracy Elizabeth Courtroom 1
9:30am MUGGRIDGE, Michael Alexander Courtroom 1
9:30am NATION, Jarred Kai Courtroom 1
9:30am NICOLAOU, Christopher Robert Courtroom 1
9:30am OSEMWENKHAE, Godspower Osagiator Courtroom 1
9:30am OWEN, Belinda Tessa Courtroom 1
9:30am PARFITT, Julia Marion Courtroom 1
9:30am PASALICH, Adrian Marko Courtroom 1
9:30am PATEMAN, Lance Walter Courtroom 1
9:30am PAYNE, Garry John Henry Courtroom 1
9:30am PRIDDETH, Jake Charles Courtroom 1
9:30am RADFORD, Frances Marina Courtroom 1
9:30am RAMSHAW, Jesse Dean Courtroom 1
9:30am REDWARD, Kiara Mallorie Courtroom 1
9:30am RIDLEY, Paul James Courtroom 1
9:30am ROBERTSON, Marianne Louise Courtroom 1
9:30am ROWLAND, Bradley Carl Courtroom 1
9:30am RYDER, Tehlia Jayne Courtroom 1
9:30am SCHEULIN, Swen Peter Erich Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Levi Keith Courtroom 1
9:30am SIRR, Amanda Marie Courtroom 1
9:30am SPENCER, John Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Frances Ann Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Rachael Lee Courtroom 1
9:30am THORPE, Joel David Courtroom 1
9:30am WALKER, Corey Paul Courtroom 1
9:30am WHELAN, Jennifer Margaret Courtroom 1
9:30am WHITE, Jaxon George Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am BRIM PTY LTD T/F WESTWAY UNIT TRUST T/AS WESTWAY INTERNATIONAL v Dadkan Pty Ltd T/A BREWMART BREWING SUPPLIES GCLM 2059 2018 Conference Room
9:30am Cardoso Pty Ltd v Azad Kumar Satpathy MINOR 1424 2018 Conference Room
9:30am COMBINED HEAVY HAULAGE AND PILOT PTY LTD v NEVIN INNI TRADING AS FOCUS ON CARS MINOR 2253 2019 Conference Room
9:30am ISGAR v DEPARTMENT OF COMMUNITIES (HOUSING) RSTN 247 2020 Conference Room
9:30am KHAN & Anor v WYLES RSTN 1147 2019 Conference Room
9:30am R&P FRANZINELLI TAS CROWN HILL CONSTRUCTION HIRE v PATTEN CTC 280 2020 Conference Room
9:30am TERRENO EARTHMOVING v MEERHANDOUST CTC 290 2020 Conference Room
9:30am Vaz v Netto RSTN 2195 2017 Conference Room

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ANFRIED, Joel Barry Leopold Courtroom 2
9:30am ATTFIELD, Jay Gary Courtroom 1
9:30am BAINBRIDGE, Taylor Lance Courtroom 2
9:30am BATT, Scott Robert Courtroom 2
9:30am BLANKET, Billy James Courtroom 2
9:30am BRITTO, Adrian Anthony Courtroom 2
9:30am CALDER, Michael Roger Courtroom 2
9:30am COLLINGS, Nathan Dean Courtroom 2
9:30am CUMING, Hamish Klay Courtroom 2
9:30am DAWSON, Adam Peter Courtroom 2
9:30am GOUGH, Antony Joel Courtroom 1
9:30am HANCOCK, Reece Dylan Courtroom 2
9:30am HILL, Allison May Courtroom 2
9:30am KINGI, Joseph Courtroom 2
9:30am LOCKE, Michael David Courtroom 2
9:30am MAGASA, Kudzanai Gift Courtroom 2
9:30am MCGOWAN, Callum James Courtroom 2
9:30am MOORE, Brenton Courtroom 2
9:30am MORRISON, Eliza Courtroom 2
9:30am MORTON, Jacob Frank Courtroom 2
9:30am NARRIER, Benjamin Raymond Courtroom 1
9:30am O'CONNOR, Mathew Lee Courtroom 2
9:30am ROBINSON, Jake Karaitiana Courtroom 2
9:30am ROBINSON, Lee James Courtroom 2
9:30am SISLEY, Hemi Wiremu Courtroom 2
9:30am SPARGO, Tahlia Amy Courtroom 2
9:30am STAKER, Craig Raymond Courtroom 2

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am CITY OF ROCKINGHAM v DAVIDSON & Anor GCLM 1825 2019 Courtroom 3
9:30am CITY OF ROCKINGHAM v PRICE & Anor GCLM 1752 2019 Courtroom 3
Trial Court
9:00am MARZOLI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 420 2020 Courtroom 1

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am SESAR, Allison Courtroom 1
9:30am CHAPMAN, Gavin Jude Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 448 2014 Court 5
11:00am Not Published PC 640 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 723 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 260 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 359 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 440 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 621 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 622 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 685 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 80 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 81 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 82 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 240 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 241 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 242 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 532 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 533 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 534 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 535 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 140 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 486 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 259 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 286 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 287 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 288 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 291 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 350 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 105 2020 Court 5
9:01am Not Published PC 518 2018 Court 5
9:01am Not Published PC 519 2018 Court 5
9:01am Not Published PC 125 2019 Court 5
9:01am Not Published PC 137 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 536 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 1916 2010 Court 5
9:02am Not Published PC 450 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 699 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 1 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 106 2020 Court 5
P and C Interim App/Hearing
3:00pm Not Published PC 297 2019 Court 5
3:00pm Not Published PC 298 2019 Court 5
3:00pm Not Published PC 299 2019 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:00pm Not Published PC 629 2019 Court 3

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Dongara Police Station
3 Waldeck Street, DONGARA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
10:00am FIASCHI & Anor v JAMES CC 89 2020 1 - 7
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 384 2020 2 - 1
10:00am Not Published GAA 371 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 573 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 399 2020 5 - 2
11:00am Not Published GAA 607 2020 5 - 2
11:00am Not Published GAA 785 2020 1 - 6
11:00am Not Published GAA 394 2020 4 - 8
11:00am Not Published GAA 392 2020 3 - 8
12:00pm Not Published GAA 454 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 524 2020 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 349 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 503 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 108 2020 5 - 2
2:00pm Not Published GAA 4663 2019 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 471 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 453 2020 5 - 2
2:00pm Not Published GAA 275 2020 4 - 8
2:00pm Not Published GAA 231 2020 3 - 8
3:00pm Not Published GAA 802 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 677 2020 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 228 2020 3 - 4
3:00pm Not Published GAA 313 2020 4 - 1
VR Hearing
10:00am Legal Profession Complaints Committee v Young VR 90 2019 5 - 6

Back to Top