Court Listings for 23 August 2019

Court listings will change to 24 August 2019 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Application
9:00am ONE FUNDS MANAGEMENT LIMITED (ACN 117 797 403) v AAA CIV 2416 2019 6 - 607
9:00am PERTH MARKETS LIMITED (ACN 608 334 989) COR 164 2019 6 - 607
Examination
10:30am KIRMAN & ANOR COR 188 2018 9 - 906
Judge's CMC List
9:30am ALEXANDER & ANOR v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA & ANOR CIV 1238 2016 6 - 606
9:30am CENTRAL CITY PTY LTD v MONTEVENTO HOLDINGS PTY LTD CIV 1682 2015 6 - 606
9:30am MONTEVENTO HOLDINGS PTY LTD v CENTRAL CITY PTY LTD CIV 2538 2014 6 - 606
Judgment SC
2:15pm COMMISSIONER OF THE AUSTRALIAN FEDERAL POLICE v NG & ANOR CIV 3071 2018 3 - 35
Mediation Conference - Registr
10:00am BINGHAM & ANOR v JENNINGS & ANOR CIV 2898 2018 8 - 811
10:00am MCCLEARY & ANOR v DIEN AUSTRALIA PTY LTD CIV 3093 2017 8 - 803
10:30am DCH LEGAL GROUP PTY LTD & ANOR v MADDAHI LPA 32 2019 8 - 806
Strategic Conference
10:00am TEC PIPE PTY LTD v FMG SOLOMON PTY LTD & ANOR CIV 2963 2017 7 - 712

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am FORD, Liam Michael 4 - 4-1
10:00am LEWIS, MICHAEL 4 - 4-1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am CARRINGTON, Daniel James Court No. 2
10:00am HIROTI, Lana Louise Court No. 6
10:00am RASSIE, Jack Sidney Court No. 6
10:00am STEPHENS, Paul Andrew Court No. 7

Civil Listing
Court of Appeal Civil
10:30am STEWART v HAMES & ORS CACV 37 2019 Court No. 1
12:30pm KAMATH v NATIONAL HIRE GROUP LTD (ALLIGHT SYKES) CACV 62 2019 Court No. 1
12:30pm KAMATH v NATIONAL HIRE GROUP LTD (ALLIGHT SYKES) CACV 63 2019 Court No. 1
12:30pm KAMATH v NATIONAL HIRE GROUP LTD (ALLIGHT SYKES) CACV 61 2019 Court No. 1
2:15pm P v T CACV 8 2019 Court No. 1
9:30am PALERMO v COMMONWEALTH BANK OF AUSTRALIA CACV 32 2019 Court No. 1
Court of Appeal Criminal
10:30am IMPICCIATORE v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CACR 76 2018 Court No. 3
10:30am IMPICCIATORE v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CACR 77 2018 Court No. 3
9:30am DKA v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CACR 159 2018 Court No. 3



District Court
Carnarvon Courthouse
Cnr Olivia & Robinson Streets, CARNARVON
Criminal Listing
10:00am Forte, Andrew Jeffrey Carnarvon Court Room 1
10:00am Price, Arthur William Carnarvon Court Room 1
9:15am PECK, Robert Carnarvon Court Room 1
9:30am NARRIER, Shanay Carnarvon Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AWABDI, Mubashir Ahmed 7 - 7-2
10:00am BENSON-LIDHOLM, Steven Ryan 7 - 7-2
10:00am BILLS, Christopher Leonard 7 - 7-2
10:00am BISHOP, Jeffrey George 7 - 7-2
10:00am BOARDMAN, Ashley Conrad 6 - 6-4
10:00am BOOTH, Martin Simon Paul 7 - 7-2
10:00am BROWN, Brandon Lee 7 - 7-2
10:00am BUI, MAN 7 - 7-2
10:00am COULTHARD, Abunda 7 - 7-2
10:00am DALY, Ryan Campbell 3 - 3-4
10:00am DE NORONHA, Jed 7 - 7-2
10:00am DISSELKOEN, Gregory Wayne 7 - 7-2
10:00am DIXON, Jason Anthony 7 - 7-2
10:00am DIXON, Jason Anthony 7 - 7-2
10:00am DIXON, Jason Anthony 7 - 7-2
10:00am DONALDSON, Angie 7 - 7-2
10:00am DOUTCH, John Wallace 7 - 7-2
10:00am ERICKSON, Sean Ryan 7 - 7-2
10:00am ESCOBAR ESCOBAR, Edgar Eduardo 7 - 7-2
10:00am FARRELL, Michael John 7 - 7-2
10:00am FIKION, Rudy Marcus 7 - 7-2
10:00am FORD, James Norman 7 - 7-2
10:00am GARCES, Ashley John 2 - 2-2
10:00am GARLETT-EXELL, Gary Joe 7 - 7-2
10:00am GLASS, Cameron Richard 3 - 3-2
10:00am HALL, Benjaman Neil Albert 7 - 7-2
10:00am HAYWARD, Travers Kirk 3 - 3-4
10:00am HUNTER, Corey Jayden 7 - 7-2
10:00am JAEKEL, Saskia 7 - 7-2
10:00am LEACH, Jessica Sian 7 - 7-2
10:00am LEGG, Brayden Charvess 2 - 2-2
10:00am MADAUS, Ricky Kenneth 7 - 7-2
10:00am MARSHALL, David Lawrence 6 - 6-2
10:00am MARTIN, Brett Kristian 7 - 7-2
10:00am MCKAY, Adam John Laurence 7 - 7-2
10:00am MCKAY, Adam John Laurence 7 - 7-2
10:00am MCKAY, Adam John Laurence 7 - 7-2
10:00am MCLEOD, Steven Andrew 7 - 7-2
10:00am MCMATH, Oscar George 5 - 5-3
10:00am MOREY, Dylan Rhys 7 - 7-2
10:00am NARRIER, Darryl Anthony 6 - 6-3
10:00am NGUYEN, Thi Quynh 7 - 7-2
10:00am NGUYEN, Truong Giang 6 - 6-3
10:00am OLDNALL, Michael David 7 - 7-2
10:00am PAIN, Rory Stewart 7 - 7-2
10:00am PAZ, Alexandra Kim 6 - 6-2
10:00am PENGLIS, Thomas William 4 - 4-2
10:00am POLAK, Darren Patrick 3 - 3-4
10:00am PUNGA, Sydney Akutini Tawari 7 - 7-2
10:00am RIDDOCH, Steven Robert James 7 - 7-2
10:00am SETHI, Chaynika 5 - 5-2
10:00am SHEPHERDSON, Mickail James 7 - 7-2
10:00am SIDARAN SINGH, Sharanjit Singh Gill 7 - 7-2
10:00am SMITH, Samantha Rose 2 - 2-2
10:00am STONE, Daniel Aaron 7 - 7-2
10:00am TANGAROA, Daniel Tokorua 3 - 3-4
10:00am TAWHIRI, Jonah Jason 6 - 6-2
10:00am TILLEY, Peter Alan 7 - 7-2
10:00am TURNER, Ashley Louise 7 - 7-2
10:00am VERONA, Ricky 7 - 7-2
10:00am WADE, Kerry Graham 7 - 7-2
10:00am WARD, Craig Michael William 7 - 7-2
10:00am WIESE, Richard James 7 - 7-2
10:00am WLADYKA, Alan Gregory 2 - 2-2
11:00am MARSH, Jason Shaun 4 - 4-2
11:30am HOSKINS, Zane Robert 6 - 6-1
11:30am WALDING, Donald Radford Terrence 6 - 6-1
11:30am WATTS, Anthony John 6 - 6-1
2:00pm MCMULKIN, Tracey Michelle 4 - 4-3
2:15pm DONG, Tam 4 - 4-4
9:00am ADIL, Sarfraz 6 - 6-1
9:00am AITCHISON, Michael James 6 - 6-1
9:00am AL RUBEY, Mahedi 6 - 6-1
9:00am ALEC, Jason Morris 6 - 6-1
9:00am ALEC, Jason Morris 6 - 6-1
9:00am BARSBY, Alex 6 - 6-1
9:00am BENNELL, Regina Nicole 6 - 6-1
9:00am BIBBY, Scott Douglas 6 - 6-1
9:00am BROPHO, Kim Selan 6 - 6-1
9:00am BURGESS, Justin Ashley 6 - 6-1
9:00am CABLE, Charmain Rose 6 - 6-1
9:00am CAMPBELL, Stephen James 6 - 6-1
9:00am COLEMAN, Melita Jayne 6 - 6-1
9:00am DAVIDSON, Marcus Ryan 6 - 6-1
9:00am DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee 6 - 6-1
9:00am DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee 6 - 6-1
9:00am DEVEREUX, Kate Marie 6 - 6-1
9:00am DINH, Cong Tru 6 - 6-1
9:00am ELLIS, Stephanie Leanne 6 - 6-1
9:00am FERGUSON, Lara Elizabeth 6 - 6-1
9:00am FISHER, PETER ERIC 6 - 6-1
9:00am GUTTRIDGE, Peter John 6 - 6-1
9:00am GUTTRIDGE, Peter John 6 - 6-1
9:00am GUTTRIDGE, Peter John 6 - 6-1
9:00am HARLEY-TOWNSEND, Christopher Murray 6 - 6-1
9:00am HARLEY-TOWNSEND, Christopher Murray 6 - 6-1
9:00am HARLEY-TOWNSEND, Christopher Murray 6 - 6-1
9:00am HOWELL, Benjamin Gary 6 - 6-1
9:00am JONES, William Robert Rangi 6 - 6-1
9:00am KEANE, John Michael 6 - 6-1
9:00am KELLY, Christopher John 6 - 6-1
9:00am KELLY, Vanessa Jane 6 - 6-1
9:00am KRAKOUER, Alfred Edward 6 - 6-1
9:00am Langley, Jarred Chad 6 - 6-1
9:00am MACKETT, Darren Stuart 6 - 6-1
9:00am MACKETT, Jay Matthew 6 - 6-1
9:00am MANN, John Patrick 6 - 6-1
9:00am MCVEE, Gregg Stephen 6 - 6-1
9:00am MICHAELS, Paul James Gregory 6 - 6-1
9:00am MILLER, Drew Allan 6 - 6-1
9:00am MITCHELL, Callum 6 - 6-1
9:00am MORRISON, Malisha Annette 6 - 6-1
9:00am O'BYRNE, Ryan William 6 - 6-1
9:00am ONOFRIO, Fernando Hernan 6 - 6-1
9:00am QUINN, Pia Janet 6 - 6-1
9:00am REDDISH, Mark Stephen 6 - 6-1
9:00am ROWSELL, Joshua Zane 6 - 6-1
9:00am RULE, Darren 6 - 6-1
9:00am SALT, Matthew Addison 6 - 6-1
9:00am SHEHZADI, Sanam 6 - 6-1
9:00am SILVESTER, Bradley Mark 6 - 6-1
9:00am SMITH, Brett Wayne 6 - 6-1
9:00am STAFFORD, Troy James 6 - 6-1
9:00am STAIGER, Peter Colin 6 - 6-1
9:00am TAMALIUNAS, Shane Ashley John 6 - 6-1
9:00am TURBETT, Alex John 6 - 6-1
9:00am UGLE, Tori Joshpine 6 - 6-1
9:00am VAN BREDA, Zane 6 - 6-1
9:00am VEGVARY, Michael Grant 6 - 6-1
9:00am WALLAM, Marlon Edward Christopher 6 - 6-1
9:00am WALSH, Jay Robert 6 - 6-1
9:00am WILKES, Brandon-Lee 6 - 6-1
9:00am WILKES, Danyul Joseph 6 - 6-1
9:00am WILSON, Trent Michael 6 - 6-1
9:00am WISHART, Scott Leslie 6 - 6-1
9:15am ALONE, Gordon Frederick 5 - 5-3
9:15am MOURISH, Roberta Ann 5 - 5-1
9:15am NINGELLA, Lynette 5 - 5-2
9:15am NOBLE, Andrew Patrick 3 - 3-3
9:15am PINNER, Petina Doreen 3 - 3-3
9:15am TRUPHET, Alanah Marie 4 - 4-2
9:30am BIDSTRUP, Luke John 7 - 7-2
9:30am CREW, John Douglass 7 - 7-2
9:30am DIXON, James Richard 5 - 5-4
9:30am DRAYTON, Shanelle Margaret 7 - 7-2
9:30am JONES, Austen James Bentley 4 - 4-3
9:30am MCKENZIE, John Kitchener 7 - 7-2
9:30am TAYLOR, Joshua James 7 - 7-2
9:30am TAYLOR, Joshua James 7 - 7-2

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
2:15pm Markey v Morgan CIV 1795 2018 1 - 1-2
2:15pm YARMOHAMMAD v PRINCE CIV 3520 2018 1 - 1-2
Judges Chambers
10:30am COX v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 3 2019 5 - 5-1
11:00am DOUGLASS v EAST METROPOLITAN HEALTH SERVICE CIVO 200 2019 5 - 5-1
11:00am Manning v Winzer CIV 884 2017 5 - 5-1
11:00am Richards & Others v Insurance Commission of Western Australia CIV 4028 2015 5 - 5-1
Judges Special Appt - Chambers
10:30am Gaddes v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3057 2014 1 - 1-1
10:30am Jones v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3056 2014 1 - 1-1
10:30am Lintott v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3059 2014 1 - 1-1
10:30am Mulder v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3060 2014 1 - 1-1
10:30am Panetta v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3063 2014 1 - 1-1
10:30am Werth v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3061 2014 1 - 1-1
10:30am Wood v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3058 2014 1 - 1-1
10:30am Yerbury v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 41 2015 1 - 1-1
Pre-Trial Conference DC
10:00am Angeleska-Koneska v Snell CIV 2147 2018 1 - Lvl-1
10:00am Black-Doyle v Sharma CIV 1606 2018 1 - Lvl-1
9:30am OGUMA v OPTIMA MIRAI PTY LIMITED T/AS MON TASTE OF JAPAN CIV 2644 2018 1 - Lvl-1
9:45am SAHANNA v NUNJU CIV 2446 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
10:00am ALTER v ROMELAL CIV 531 2019 1 - 1-2
9:30am MMD Australia Pty Ltd v RCR Mining Pty Ltd CIV 1906 2018 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00am Mazzoni v Sorrento Family Practice Pty Ltd CIV 1079 2015 1 - 1-2
Reserved Decision - Civil
2:30pm Scentre Management Ltd & Others v Franchise Fusion Trading Pty Ltd & Another CIV 208 2019 1 - 1-2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:00am TUCKER, Henry Arthur George Courtroom 2
10:00am TUCKER, Lenard Amos Courtroom 2
9:15am MONGOO, Elvis Patrick Courtroom 2
9:15am MONGOO, Haile Henry Courtroom 2
9:15am MONGOO, William Derek Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am STEEL, Clinton George Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
9:30am BRENNAN, Kiara Nicole Court Room 3
9:30am PALECKA, Agata Paulina Court Room 3
9:30am WILLIAMS, Steven Walter Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Alice Springs (NT)
Criminal Listing
2:00pm MAXWELL, Ian Jabaltjari Courtroom

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am CLIFFORD, Michael John Armadale Court 2
10:00am NEWHILL, Paul Armadale Court 2
10:00am SARWARY, Mohmad Yousof Armadale Court 2
10:00am WILBY, Michelle Lee Armadale Court 2
9:30am ADHIKARI, Ashish Armadale Court 1
9:30am AFRIN, Sonia Armadale Court 1
9:30am AGNATSON, Aline Armadale Court 1
9:30am ARTHUR, Brian Martin Armadale Court 1
9:30am ASTBURY, Rachelle Selina Armadale Court 1
9:30am BASSETT, Hayley Joy Armadale Court 2
9:30am BEHRENDT, Marc Allyn Armadale Court 2
9:30am BENFIELD, Colin Norman Armadale Court 1
9:30am BENNETT, Yusuf Armadale Court 1
9:30am BENNIER, Julian Aldous Armadale Court 1
9:30am BOYD, Kory Adam Armadale Court 2
9:30am BROUGHTON, Liam Paul Armadale Court 2
9:30am BROWN, Caleb Luke Armadale Court 1
9:30am CHAPMAN, Samuel Charles Armadale Court 2
9:30am CORBETT, James Louis Armadale Court 2
9:30am COUSINS, Benjamin Luke Armadale Court 1
9:30am COWARD, Tyson James Armadale Court 1
9:30am COX, Lyle James Armadale Court 1
9:30am DAWSON, Kodie Siobh'An Armadale Court 1
9:30am DROUGHT, Wayne Armadale Court 2
9:30am EADE, Gregory Peter Armadale Court 2
9:30am EHLERS, Cameron John Armadale Court 1
9:30am FORBES, Sharon Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Tea Armadale Court 1
9:30am GARLEY, Daniel Armadale Court 2
9:30am GERRARD, Tamara Deirdre Armadale Court 2
9:30am GIFFEN, Travis John Armadale Court 2
9:30am GOMES, Leon Thomas Ian Armadale Court 2
9:30am GOSPER, Adam Lee Armadale Court 2
9:30am HARPLEY, Jared Thomas Armadale Court 1
9:30am HARRISON, Shane Michael Armadale Court 1
9:30am HENDRY, Aaron David Armadale Court 1
9:30am HOOPER, Tyson Lewis Armadale Court 1
9:30am HUDSON, David James Armadale Court 2
9:30am HUNT, Chadd Andrew Armadale Court 1
9:30am IDREES, Danish Armadale Court 2
9:30am JARIO, Pauline Michelle Armadale Court 1
9:30am JENKS, Brenton Garry Kenneth Armadale Court 1
9:30am JENNION, Troy Micheal Armadale Court 1
9:30am KARIMKURAYIL, Shahul Hameed Armadale Court 2
9:30am KENDELL, Johnathan Armadale Court 1
9:30am KENWORTHY, Casey Anne Rae Armadale Court 1
9:30am KENWORTHY, Nathan Mark Andrew Armadale Court 1
9:30am KINGSLEY, Vance Julian Armadale Court 2
9:30am KNIPE, Ian Lyn Armadale Court 2
9:30am KNOX, Kevin Graeme Armadale Court 2
9:30am LEOTA-LU, Misimoa Fagamanu Armadale Court 2
9:30am MADZONGO, Brighton Takudzwa Armadale Court 2
9:30am MARTIN, Montel John Armadale Court 1
9:30am MCMANUS, Gabrielle Elizabeth Armadale Court 1
9:30am MENZIES, Jodie Ann Armadale Court 2
9:30am MILLER, Alister Reece Armadale Court 1
9:30am MOODY, Stephen Charles Armadale Court 1
9:30am MORRIS, Juliana Maria Armadale Court 2
9:30am NARKLE, Janice Marie Armadale Court 2
9:30am NICOLSON, Amber Maree Armadale Court 1
9:30am NOLAN, Thomas Anthony Armadale Court 2
9:30am OLDRIDGE, Ashley Micheal Edward Armadale Court 1
9:30am O'NEIL, Elizabeth Ann Armadale Court 2
9:30am O'SULLIVAN, Michelle Joanne Armadale Court 1
9:30am OYAT, Martin-Ocola Wilson Armadale Court 2
9:30am PACKHAM, Simon Edward Armadale Court 1
9:30am PARFITT, Lester Robert Armadale Court 1
9:30am PARKINSON, Lawrance Robert Armadale Court 2
9:30am PATTERSON, Kaiza Swen Armadale Court 1
9:30am PAULIK, Dillon Derek Armadale Court 2
9:30am PILLAY, Edward Sharwan Armadale Court 1
9:30am PIPER, Mark Keven Armadale Court 1
9:30am PRESCOTT, Amber Louise Armadale Court 2
9:30am PULOKA, Sarah Doreen Armadale Court 2
9:30am RAINES, Mathew James Armadale Court 1
9:30am RUSSELL, Colin David Armadale Court 2
9:30am SETTMACHER, Adrian Lee Armadale Court 2
9:30am SHACKELL, Graham David Armadale Court 2
9:30am SHEPPARBOTTOM, Brett Patrick Armadale Court 1
9:30am SHUFFLE-BOTHAM, Lee Gerard Armadale Court 2
9:30am STACK, Gerard John Armadale Court 2
9:30am STEPHEN, Tommy Michael Armadale Court 2
9:30am SUTTON, Hayley Anne Armadale Court 1
9:30am TAMMS, Michael Karl Armadale Court 1
9:30am TAYLOR, Antoinette Rose Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Troy Raemond Armadale Court 2
9:30am TOSO, Liz Tauma Armadale Court 2
9:30am TURNER, James Henry Moana Armadale Court 2
9:30am VIDA, Julius Denzel Armadale Court 1
9:30am WALL, Emrys Armadale Court 1
9:30am WATSON, Robert John Armadale Court 2
9:30am WEIR, Blake Ryan Armadale Court 2
9:30am WILLAWAY, Annette Jane Armadale Court 1
9:30am WILLIAMS, Cody Ryan Armadale Court 1
9:30am WILLISON, Ceton Reid Armadale Court 1
9:30am WINDSOR, Jason Lee Armadale Court 1
9:30am WINMAR, Eldine Charles Patrick Armadale Court 2
9:30am WYLLIE, Sean Craig Armadale Court 2
9:30am YAPPO, Kyle Warren Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am BIRRELL, Delphine Court Room 1
9:00am FLETCHER, Stanley John Court Room 1
9:00am JOYCE, Paul Brian Court Room 1
9:00am MORRISON, Albert Court Room 1
9:00am RYDER, Waylon Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BEKKERS, Christopher Court Room 4
10:00am BOYCE, Kirk Angus Court Room 1
10:00am BOYCE, Robert Dwayne Court Room 1
10:00am CARBONI, Jenae Demi Court Room 1
10:00am COCKIE, Vincent James Court Room 1
10:00am COYLE, Shanade Court Room 1
10:00am DABB, Bodean Travis Lee Court Room 1
10:00am GARLETT, Rayanne Louise Court Room 1
10:00am GLEW, Craig Anthony Court Room 1
10:00am GRAHAM, Harold James Court Room 1
10:00am HANSEN, Athol Jeremy Court Room 1
10:00am HATCH, Clayton Donald Court Room 1
10:00am LAZAREVIC, James Court Room 1
10:00am LORRAWAY, Travis George Court Room 1
10:00am MANWARING, Amir Lee Court Room 1
10:00am MCLEOD, Scott Charles Court Room 1
10:00am NARRIER, Sheree May Court Room 4
10:00am PARFITT, Dwayne Damien Court Room 1
10:00am ROTUMA, Joseph Malcolm Court Room 1
10:00am TAHANA, Mon-Tel Laffette Court Room 1
10:00am TURNER, Daniel Ashley Court Room 1
10:00am WALKER, Paul Court Room 1
10:00am WALLAM, Dwayne Noel Court Room 1
10:00am WINMAR, Coen Bevan Court Room 1
10:00am WRIGHT, Carl Douglas Court Room 1
2:15pm BETTS, Karlee Ann Court Room 4

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
2:15pm SPENCER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 493 2019 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am BARKER, Janelle Anne Court Room 2
9:30am NARRIER, Nathan Troy Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am HOUSING AUTHORITY v DRUMMOND RSTN 53 2019 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABEBE, Million 5 - 57
10:00am ADAMS, Sarah Lesley 4 - 41
10:00am AJUONG, Ngor Panchol 5 - 51
10:00am AL TEMIMI, Ramla 5 - 52
10:00am ALONE, Spencer Cecil Bennedict 4 - 41
10:00am ALVARZA, Ali 5 - 51
10:00am AMMENDOLEA, Luke 5 - 51
10:00am ANDERSON, Brendon Charles 5 - 57
10:00am AZZAM, Daniel 3 - 31
10:00am BAKER, Bradley Charles 4 - 42
10:00am BALL, Keana Jade 4 - 41
10:00am BAMBU, Richard Jada Raphael 5 - 52
10:00am BANJAC, Milanko 5 - 51
10:00am BARRIE, Grant William 4 - 41
10:00am BARWICK, Trent Terrence Arthur 5 - 51
10:00am BASTERFIELD, Rebecca Claire 4 - 41
10:00am BATES, Simon Daniel 3 - 31
10:00am BATT, Hollie Wendy 4 - 42
10:00am BEATTIE, Bianca Ashleigh 5 - 51
10:00am BERTOLAMI, Amanda Janet 4 - 41
10:00am BORGES, Alve Lima 4 - 42
10:00am BRADEY, Shane Renata 4 - 41
10:00am BRIDGES, Ben Andrew 4 - 42
10:00am BROMAR NOMINEES PTY LTD (ACN 008 818 031) 5 - 52
10:00am BROWN, Ernist Ashley 4 - 41
10:00am BROWN, Jamie Phillip 3 - 31
10:00am BUDAYASA, I Ketut 5 - 52
10:00am BURGOYNE, Marcane John 3 - 31
10:00am CARROD, Brendon Lionel 5 - 51
10:00am CASTLEDINE, Stephen James 3 - 31
10:00am CHEN, Chia-Ling 3 - 31
10:00am CHERRY, Lee-Anne 5 - 52
10:00am CLARKE, Phillip Patrick 5 - 51
10:00am COCHRAN, John Michael 3 - 33
10:00am COLLARD, Julie May 5 - 55
10:00am CONDUIT, Bradley Neil 3 - 31
10:00am COOK, Stuart Michael 5 - 51
10:00am COPPING, Samantha Claire 5 - 55
10:00am COX, Tamarah Gaye 3 - 31
10:00am CREEDON, Clay Brodie 5 - 51
10:00am CUBELICH, Timothy Daniel 4 - 42
10:00am DAL, Timur Esref 3 - 31
10:00am DAVIES, David 4 - 41
10:00am DAVIES, Kate Tara Harley 4 - 41
10:00am DE GEE, Jared Theodore 3 - 31
10:00am DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee 4 - 42
10:00am DEL PIZZO, Damian Luke 3 - 31
10:00am DICKIE, Lennard Reginald 5 - 51
10:00am DISSANAYAKA MUDIYANSELAGE, Akila Oshan 5 - 52
10:00am DIXON, Yagan James Maitland 4 - 41
10:00am DONNES, Mark Justin 4 - 42
10:00am DUBICKI, Adrian Bartosz 3 - 31
10:00am EARLEY, Rodney John 5 - 55
10:00am ELLIOT, Christopher Roy 3 - 31
10:00am FARNWORTH, Mackenzie Eve 4 - 42
10:00am FLETCHER, Gavin John 3 - 31
10:00am FLORESCU, Vasile 5 - 57
10:00am FONSEKA, Luke Edward Mark 5 - 52
10:00am FOSTER, Steven Lee 4 - 42
10:00am FOX-SLATER, John Alexander 3 - 31
10:00am Francois, Desmond Gregory William 4 - 41
10:00am GARCES ABRAHAM, Michael Anthony 4 - 42
10:00am GARLETT, Percival James Kenneth 4 - 42
10:00am GEBERT, Barry Raymond 5 - 57
10:00am GLUHIC, Ferid 4 - 41
10:00am GOEDHART, Douwe 5 - 51
10:00am GOLEBIOWSKI, Paislee Judith Anne 4 - 41
10:00am GRANTHAM, Sean Taylor 5 - 57
10:00am GREIVE, Bradley James 3 - 31
10:00am GULLOTTI, Daniella Louise 4 - 41
10:00am GURASINOVIK, Stefan 5 - 51
10:00am HALL, Tina Louise 4 - 41
10:00am Hanssen Pty Ltd 4 - 41
10:00am HARDIE, Brandon Lee 5 - 51
10:00am HARJINDER SINGH 3 - 31
10:00am HARP, Donald Alan 3 - 31
10:00am HART, Douglas James 5 - 51
10:00am HASANI, Guilin 3 - 31
10:00am HASSABELNABI, Hassabelnabi Ibrahim 3 - 31
10:00am HATTON, Tanya Jean 3 - 31
10:00am HAYES, John 3 - 31
10:00am HAYLE, Abdihakin Adan 3 - 31
10:00am HAZELL, Dylan Luke 4 - 42
10:00am HIJAZI, Fadi 5 - 52
10:00am HIJAZI, Zacharia 5 - 52
10:00am HOLLIDAY, Mitchell Ian 4 - 41
10:00am HOPKINS, Toby Joshua 4 - 41
10:00am HORRIGAN, Lucas Jeremiah 5 - 55
10:00am HUBBLE, Ryan James 4 - 41
10:00am HUMPHRIES, Carina 4 - 42
10:00am IBRAHIM, Ragab Mousa Mohamed 3 - 31
10:00am ICKERINGILL, JESSICA ANNE 5 - 52
10:00am INDICH, Dominic Christopher 5 - 57
10:00am JAAROLA, Tobi Mikael 5 - 52
10:00am JACK, Brenton Matthew 4 - 42
10:00am JAWORSKI, Rory Andrew Jabe 4 - 41
10:00am JOHN HOLLAND PTY LTD 5 - 52
10:00am JOHNSON, Alexander 3 - 31
10:00am JORQUERA SEPULVEDA, Albert Marcelo 3 - 31
10:00am KAISER, Stephen 5 - 51
10:00am KELLY, Fredrick Brian 5 - 57
10:00am KENTISPEARE, Mitchell Devon 4 - 42
10:00am KERR, Giles Stephen 5 - 55
10:00am KIM, Hongik 3 - 31
10:00am KNUCKEY, Janeen Marian 3 - 31
10:00am KOCESKI, Ivica 5 - 51
10:00am KOPCSANDY, Liza-Jane Samantha 3 - 31
10:00am KUHNERT, Michael Rudolph 5 - 51
10:00am KUZMANOVIC, Snezana 5 - 52
10:00am KYNEUR, Christopher Patrick 4 - 41
10:00am LAMB, Jesse Mark 5 - 57
10:00am LEEDER, Erica Stefanie Leslie 4 - 42
10:00am LENDLEASE BUILDING CONTRACTORS PTY LTD (ACN 002 625 130) 5 - 52
10:00am LI, Dali 3 - 31
10:00am LICO, Stavro 4 - 42
10:00am LIDDELL, Leigh Michael 4 - 42
10:00am LITTLE, Joshua Jamaine 5 - 57
10:00am LOVE, Thomas Bruce 3 - 31
10:00am MADER, Paul Allan 5 - 55
10:00am MANFIELD, Ryan James 4 - 41
10:00am MARCUSON, Ari Ben 4 - 41
10:00am MARIAL, Angong Mamal 5 - 52
10:00am MARSANDI, Joshua Negara 4 - 41
10:00am MARSANDI, Noah Dominic 4 - 41
10:00am MASCHLER, Gemma Lee 5 - 52
10:00am MATENGA, Kristen Leah 5 - 51
10:00am MAYBURY, Beau Anthony Raye 4 - 41
10:00am MCGUIRE, Craig Johnathan 5 - 57
10:00am MCKEE, James Edward 5 - 52
10:00am MCMURRAY, Christopher Ronald 3 - 31
10:00am MEAD, Terentia Lee 4 - 41
10:00am MEIER, Harry 5 - 57
10:00am METAXAS, Jason Kurt 3 - 31
10:00am MEYERS, Kerry Marie 3 - 31
10:00am MICHAEL, Sherlanna 5 - 51
10:00am MICHAELSON, Halden Johnny 3 - 31
10:00am MILLER, Kevin John 4 - 42
10:00am MILLER, Nash David 5 - 51
10:00am MILLER, Zachary Crysford 4 - 41
10:00am MILLETT, Amber Leeanne 5 - 51
10:00am MITKOVSKI, Aleksandar 5 - 51
10:00am MITKOVSKI, Kristijan 5 - 51
10:00am MOHAMED KHEIR, Abdelsalam Bashir 3 - 31
10:00am MOHAMED, Nimo Hassan 5 - 52
10:00am MONAGHAN, Shannon Lisa 4 - 41
10:00am MONOAH, Dhieu Michael 4 - 42
10:00am MOORE, Edward Allan 5 - 52
10:00am MORGAN, Nicholas 4 - 41
10:00am MUBAKE, Ajaxe Kembela 4 - 41
10:00am MURRAY, John Graeme 4 - 41
10:00am NAHI, William Isaiah 4 - 41
10:00am NARKLE, Grant Andrew 4 - 42
10:00am NARKLE, Paul Wayne 5 - 51
10:00am NARKLE, Trevor Patrick 4 - 42
10:00am NARRIER, Brandon Lee 5 - 57
10:00am NARRIER, Dennis Charles 5 - 57
10:00am NAZARI, Laila 3 - 31
10:00am NIKOLIC, Alexander Sasha 3 - 31
10:00am NINYETTE, Leanne Yvette 5 - 51
10:00am NINYETTE, Robert Wayne 5 - 51
10:00am NISH, Antony 5 - 57
10:00am NOLAN, Dean Michael 5 - 51
10:00am NOYCE, Michael John 5 - 55
10:00am O'BRIAN, Barry Daniel 4 - 41
10:00am O'BRIEN, Adam Jonathon 5 - 55
10:00am OMEGA CONSTRUCTION PTY LTD 5 - 52
10:00am OXENHAM, Matthew Wayde 5 - 57
10:00am PACIENTE, Danika 3 - 31
10:00am PALMER, Josse 3 - 31
10:00am PARKINSON, Christopher Lewis 4 - 41
10:00am PEARSE, Clay Allan 3 - 31
10:00am PHILIPPOU, Iason 4 - 41
10:00am PHILLIPS, Tahnee Rose 4 - 41
10:00am PICKETT, Justan 4 - 41
10:00am POUTU, Nepia Wetini 4 - 42
10:00am POWER, Liam 3 - 31
10:00am RALPH, Jackson Dean 5 - 55
10:00am RAMPANT, Sharon Anne 4 - 41
10:00am RANDAZZO, Ryan Michael 3 - 31
10:00am REECE, Jonelle Mary 3 - 31
10:00am RILEY, Eric Brandon 3 - 31
10:00am RILEY, Tanniel Narelle 4 - 41
10:00am ROBINS, Bronwyn 4 - 41
10:00am ROWE, Liam Robert 5 - 51
10:00am RYDER, Natasha Grace 4 - 42
10:00am SALIHOVIC, Suad 5 - 51
10:00am SAURINE, Colin Richard 3 - 31
10:00am SELFE, Ricky Alan 3 - 31
10:00am SHARMA, Rishabh 3 - 31
10:00am SHUM, Ching Wa 3 - 31
10:00am SIMONIDES, Nicholas Kerry 3 - 31
10:00am SINGH, Anish Dwarka 4 - 41
10:00am SKELLERN, Roxanne Marie 3 - 31
10:00am SLATER, Alan John 4 - 42
10:00am SUHERMAN, Caroline 3 - 31
10:00am SVOBODA, Alexis Holli 5 - 55
10:00am TANNER, Leslie James 3 - 31
10:00am TAYLOR, Adam Josiah 4 - 42
10:00am TAYLOR, Annette Joyce-Lee 4 - 41
10:00am TESNEAR, Kameko Ann Jenkins 3 - 31
10:00am THATCHER, Corey James 4 - 41
10:00am THOMPSON, Billie-Jay 5 - 51
10:00am THOMPSON, Simon Kevin 4 - 41
10:00am TIBBOTT, James Antony 5 - 51
10:00am TOA, Manatu 4 - 42
10:00am TOBIN, Gene Patrick 5 - 51
10:00am TOWERS, Brittney Louise 4 - 41
10:00am TRAN, Minh Hoang 4 - 42
10:00am TRIPLETT, Paul James 4 - 42
10:00am UGLE, Martika Deborah - Lee 5 - 51
10:00am UNIVERSAL REO PTY LTD 5 - 52
10:00am VAN DER SANDEN, James William 3 - 31
10:00am WAKE, David Lindsay 4 - 41
10:00am WHITE, Kimberley Anne 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Annette Rose 5 - 51
10:00am WILLIAMS, Diana Elizabeth 5 - 51
10:00am WILLIAMS, Ebony Tate 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Peter Michael 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Steven Keith 4 - 42
10:00am WRIGHT, Jenny Alice 5 - 51
10:00am YARRAN, Donavon James Maxwell 4 - 41
10:00am ZAITI, Jade Aaron 4 - 42
11:00am DAVEY, Michael Clifford Neil 3 - 35
11:00am MCKAY, Alexander Hayes 3 - 35
11:00am NAJJAR, Johni 3 - 35
11:00am PASK, Ethan Robert 3 - 35
11:00am STEPHENSON, Lianne Nicole 3 - 35
11:00am TAYLOR, Aaron Blair 3 - 35
11:00am TAYLOR, Kristy Marie 3 - 35
2:15pm HAWORTH, Scott 5 - 58
9:00am ANDREWS, Danielle Nicole 3 - 37
9:00am ARMOUSH, Mustafa 3 - 37
9:00am ASHWIN, Dillon Keith James 4 - 41
9:00am BAINES, James Edward 3 - 37
9:00am BAKER, Christopher Kevin 3 - 37
9:00am BAKER, William James 5 - 51
9:00am BAKESMATI, Yusuf 3 - 37
9:00am BARCLAY, John Robert James 4 - 41
9:00am BEASLEY, Kimberly Nathan 5 - 51
9:00am BINTLEY, Joshua Nathaniel 3 - 37
9:00am BOWRING, Jason 4 - 41
9:00am BOYD, Nicole Penny 3 - 37
9:00am BRAISSE, Fadel 3 - 37
9:00am BROWN, Aaron Albert 3 - 37
9:00am CAMILLERI, Christopher John 4 - 41
9:00am CANDEMIR, Mucahit 3 - 37
9:00am CARDILLO, Giancarlo Salvatore 3 - 37
9:00am CHARLES, Croydan Cedric Jamie Lee Billy Alan 3 - 37
9:00am CHOO, Jean Wei 5 - 51
9:00am CIVELLO, Dion Con 3 - 37
9:00am COLLARD, Nigel Dean 5 - 51
9:00am CONWAY, Callam David 3 - 37
9:00am CORRY, Ethan Lee 5 - 51
9:00am COUND, Jason John Patrick 3 - 37
9:00am CREW, John Douglass 3 - 37
9:00am DASS, Paul Rajan Anthony 3 - 37
9:00am DENFORD, Kelly Anne 3 - 37
9:00am DENFORD, Shane Ross Kenneth 3 - 37
9:00am DICKERSON, Jade Elle 5 - 51
9:00am DIXON, Shannon Leslie 5 - 51
9:00am DUFFEY, John Michael 4 - 41
9:00am DWYER, Paul Robin 3 - 37
9:00am EASTWOOD, Ruben Gene 5 - 51
9:00am FERGUSON, Kristopher George 4 - 41
9:00am FRANKLYN, Wilson Lukasz 3 - 37
9:00am GARLETT, Brandon Alfred James 3 - 37
9:00am GAUVIN, Caroline Dee 3 - 37
9:00am HANCOCK, Reece Dylan 3 - 37
9:00am HAOULI, Mohammed El 3 - 37
9:00am HARFORD, Mark Andrew 4 - 41
9:00am HERBERT, Harley James 3 - 37
9:00am HERBERT, Kristian James 3 - 37
9:00am HIJAZI, Moonzer 3 - 37
9:00am HILL, Cameron John 3 - 37
9:00am HUSSEIN, Khaled 3 - 37
9:00am HUSSEIN, Omar 3 - 37
9:00am INNES, Shaun Peter 3 - 37
9:00am JEY, Jey 4 - 41
9:00am JOHNSON, Colin Clive 4 - 41
9:00am JOHNSON, Silas Timothy 3 - 37
9:00am KAPENE, Shaun 3 - 37
9:00am Langley, Jarred Chad 3 - 37
9:00am LE, Kim Anh 5 - 51
9:00am LE, Phuoc Sang 3 - 37
9:00am MANG ZONG, Zam Sian Mung 3 - 37
9:00am MANN, Victoria Louise 5 - 51
9:00am MARTIN, Jack James 3 - 37
9:00am MARTIN, Lilly-Nova 5 - 51
9:00am MCKINLEY, Ethan Shane Louis 3 - 37
9:00am MCMASTER, Michael Zane 3 - 37
9:00am MILLER, Andrea Rose 3 - 37
9:00am MILLS, Samantha Kaye 3 - 37
9:00am MORRISON, ASHLEY ARTHUR 3 - 37
9:00am NGUYEN, Lang Ngoc 3 - 37
9:00am NGUYEN, Thanh Hung 3 - 37
9:00am O'BYRNE, Ryan William 3 - 37
9:00am O'TOOLE, Craig Desmond 3 - 37
9:00am PAVIC, Milos 3 - 37
9:00am PRIOR, Daniel Jason 3 - 37
9:00am RAMACHANDRAN, Rameshan 3 - 37
9:00am RANKIN, Renae Della 3 - 37
9:00am RYDER, Marcus Wade 5 - 51
9:00am SCARLETT, Michael Cameron 3 - 37
9:00am SEARLE, William Roy 3 - 37
9:00am SLATER, Taneil Joanna 5 - 51
9:00am SMITH, Natasha Lee 5 - 51
9:00am SMITH, Samantha Rose 3 - 38
9:00am TAYLOR, Kayla May 3 - 37
9:00am TROTTER, Joel Cameron 5 - 51
9:00am TURNER, Clint Adam 3 - 37
9:00am WHITE, Ricky Alan 3 - 37
9:00am WILKINSON, John 3 - 37
9:00am Wood, Steven Bradley 3 - 37
9:00am YAPPO, Ernest Patrick 3 - 37
9:00am YATES, Michael Wayne 3 - 37
9:30am ANDERSON, Joseph Nicholas 5 - 57
9:30am ANDERSON, Lyall Herbert 5 - 57
9:30am Bassi Developments PTY LTD 5 - 51
9:30am Bennett, Ali 5 - 51
9:30am Bennett, Sibel Akile 5 - 51
9:30am CARR, Robert Anthony 5 - 57
9:30am CLIFTON, Brett Andrew 5 - 51
9:30am CORREIA, Franco Joao 5 - 57
9:30am COWLING, Anne Louise 5 - 51
9:30am DORIZZI, Coen Richard 5 - 57
9:30am EADES, Cher'Rel Ashleigh 5 - 57
9:30am EADES, Damien Kevin 5 - 57
9:30am EASTWELL, Eric Albert 3 - 38
9:30am Fix Wa Pty Ltd 5 - 51
9:30am FREIND, Luke Craig 5 - 57
9:30am HEIN, Georgia Rose 5 - 57
9:30am HILL, April Jane 5 - 57
9:30am HYDE, Ryan Paul 3 - 38
9:30am LEWIS, Garth Gerard 3 - 38
9:30am MORRISON, Kevin David 5 - 57
9:30am OTWAY, Brent Robert 5 - 57
9:30am RICHARDSON, Courtney Sue 5 - 57
9:30am RODD, Glen Gregory Arthur 5 - 57
9:30am SCOTT, Jackson Walter 5 - 57
9:30am SINGH, Aman Deep 5 - 51
9:30am TUCK, Daniel Ashley 5 - 57
9:30am WOODLEY, Jason 5 - 51
9:45am COYNE, Denzel Gregory Kenneth 5 - 57
9:45am HARRINGTON, Jake William Ewart 5 - 57
9:45am KIDDIE, Stephen Alexander 5 - 57
9:45am SANTOS, Luis Miguel 5 - 57

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm THE TRUSTEE FOR THE GORDON FAMILY TRUST TRADING AS DFG LEGAL v CATALANO GCLM 6816 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v CAMPBELL GCLM 7539 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KWAN & Anor GCLM 6366 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v MCKENZIE GCLM 6368 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v BROWES GCLM 17091 2018 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v GALATI GCLM 6353 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v MEREDDY & Anor GCLM 6870 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v SPENCE GCLM 313 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v WHITE-PARSONS GCLM 6865 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v JEMMESON GCLM 1002 2019 7 - 71
9:30am COMMISSIONER OF STATE REVENUE v CHAVITTUPARA GCLM 4658 2019 7 - 71
9:30am COMMISSIONER OF STATE REVENUE v MA GCLM 5861 2018 7 - 71
9:30am Commissioner of State Revenue v Thompson GCLM 8560 2018 7 - 71
9:30am Emmanuel Catholic College (ABN 73 382 297 575) v Piccininga GCLM 15230 2017 7 - 71
9:30am Hardie Finance Corporation v Pearse GCLM 16309 2016 7 - 71
9:30am Humphrey & Anor v Ahfsan GCLM 7602 2018 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v STACEY GCLM 5458 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Whittam GCLM 15760 2018 7 - 71
9:30am Prendiville Catholic College v O'Brien GCLM 7501 2019 7 - 71
9:30am Target Australia Pty Ltd (ABN:75004250944) v Taylor GCLM 12907 2017 7 - 71
9:30am The Anglican Schools Commission Incorporated v Morrey & Anor GCLM 15404 2017 7 - 71
9:30am TRUSTEES OF EDMUND RICE EDUCATION AUSTRALIA v BROWN & Anor GCLM 7541 2019 7 - 71
Chambers Sitting
9:00am BAILEY v JBH MEDICAL PTY LTD GCLM 7187 2019 Chambers
9:00am IONA PRESENTATION COLLEGE v Turich GCLM 12709 2017 Chambers
Default Inq/Spec. Appointments
10:00am Thapa v Khalsa MINOR 9578 2018 9 - 92
9:30am Correia v Mandes MINOR 12684 2010 9 - 92
9:30am M & B Sales Pty Ltd v Taylor GCLM 10247 2016 9 - 92
9:30am McCombie Construction Pty Ltd v Anthony Casotti trading as Casotti Concrete Constructions GCLM 17141 2017 9 - 92
9:30am The Owners of Strata Plan 6280 v Hawkins GCLM 15134 2017 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am MULTI-POWER ELECTRICAL SERVICES PTY LTD v CADD CTC 764 2019 9 - 91
10:00am NEALE v KELLY MINOR 6812 2019 9 - 91
10:00am POPE v ATKINSON GCLM 4548 2019 9 - 91
11:00am GHANSHAM IMPORTS PTY LTD v JINDAL & Anor GCLM 14472 2018 9 - 91
11:00am GREENWELL v DARIOL MINOR 4311 2019 9 - 91
11:00am THE OWNERS OF VILLA DILLIGA STRATA PLAN 3373 v CURRY GCLM 7657 2019 9 - 91
11:00am Tranby College Inc v Nicholls & Anor GCLM 5052 2018 9 - 91
12:00pm The Owners of 325-331 Fulham Street Cloverdale Strata Plan 59574 v ZHANG GCLM 15485 2018 9 - 91
Pre-Trial Conference
10:00am LYNDA DB PTY LTD (ACN 169 588 685) v KENNEY GCLM 3651 2019 7 - 7.2
10:30am STRZELECKI HOLDINGS PTY LTD v GOUGH RECRUITMENT (WA) PTY LTD GCLM 4321 2019 7 - 7.3
11:00am STONER v IBRAHIM INTERNATIONAL PTY LTD & Ors GCLM 14487 2018 7 - 7.2
9:00am DILLON v JONES AND CO PROPERTY MINOR 5015 2019 7 - 7.2
9:00am SZUPLEWSKI v WA HOUSE FLIPPERS PTY LTD GCLM 5875 2019 7 - 7.1
9:00am UZARAGA v PATRIART HOLDINGS PTY LTD MINOR 114 2019 7 - 7.3
9:30am BROWNE v CROSSOVER HOLDINGS PTY LTD GCLM 15937 2018 7 - 7.3

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
9:00am HAIGH & Anor v OZIES & Anor RSTN 15 2019 Courtroom 1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
9:00am PYE, Kevin Police Station Courtroom
9:00am TIGHE, Daniel Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am BRAY, Joshua Phillip Court Room 2
10:00am MELLOR, Reanna Ellen Court Room 2
10:00am PICKETT, Marlon John Court Room 2
9:00am BARKMANN, Katharina Ellen Adda Court Room 1
9:00am BROOKS, Leslea Marie Anne Court Room 1
9:00am BURGESS, Ethan David Aaron Court Room 1
9:00am BUTLER, Marlisa Mary Jane Court Room 1
9:00am CARTER, Beverly Court Room 1
9:00am CONWAY, Thomas Lance Elliott Court Room 1
9:00am CROSS, Cassandra Lee Court Room 1
9:00am CULLEN, Francis Victor Court Room 1
9:00am D'ALOISIO, Frank Anthony Court Room 1
9:00am DE'CEGLIE, Jack Alexander Court Room 1
9:00am DEERY, Aaron John Court Room 1
9:00am DEVEREUX, Philip Matthew Court Room 1
9:00am DICKERSON, Daniel Charles Court Room 1
9:00am DONNINI, Damien James Court Room 1
9:00am EGAN, Robert John Court Room 1
9:00am ERKAN, Berkay Court Room 1
9:00am FARQUHAR-REID, Gareth John Court Room 1
9:00am FREZZA, Jarrad Nicholas Court Room 1
9:00am GARLETT, Derome Paul Court Room 1
9:00am GREEN, Jason Andrew Court Room 1
9:00am GREGORY, Joshua Jackson Court Room 1
9:00am HANSEN, Rachael Ann Court Room 1
9:00am HENDERSON, Jana Carol Court Room 1
9:00am HERBERT, Michael James Court Room 1
9:00am JOHNS, Melanie Stacey Court Room 1
9:00am KARSUM, Martin Finn Court Room 1
9:00am KELLY, Colin Brian Court Room 1
9:00am LEWIS, Dylan James Court Room 1
9:00am LITTLE, Clinton Wade Court Room 1
9:00am LOOMOO, Darlene Mary Court Room 1
9:00am LU, Fengjun Court Room 1
9:00am MACMILLAN, David John Court Room 1
9:00am MALHO, Michelle Alison Court Room 1
9:00am MARCINEK, Simon Anthony Court Room 1
9:00am MCCARTHY, Justin Anthony Court Room 1
9:00am MCGARRY, Michael Alexander Court Room 1
9:00am MILLER, Mary Anne Court Room 1
9:00am MILLS, Courtney Shannen Court Room 1
9:00am MORFITT, Laurel Anne Court Room 1
9:00am NADILO, Adrian Court Room 1
9:00am NARKLE, Colin Neil Court Room 1
9:00am OLIVER, Phillip Charles Court Room 1
9:00am ORSINI, Michela Court Room 1
9:00am PALERMO, Joshua Ben Court Room 1
9:00am PICKETT, Robert Christopher Court Room 1
9:00am POLLOCK, Olivia Patricia Court Room 1
9:00am PUNCH, Ronald Vincent Court Room 1
9:00am RAURORO, Waisake Volau Court Room 1
9:00am REBELOS, Michael George Court Room 1
9:00am ROBINS, Dylan Michael Court Room 1
9:00am ROE, Kylie Court Room 1
9:00am SAVAGE, Jerome Brendon Court Room 1
9:00am SINGLETON, Katrina Court Room 1
9:00am SMITH, Gareth Edward Court Room 1
9:00am SMITH, James Court Room 1
9:00am SMITH, Joshua Kevin Court Room 1
9:00am SOLOMON, Jason Kent Court Room 1
9:00am STONE, Neil Frederick Court Room 1
9:00am TEOH, Sandy Court Room 1
9:00am THURAISINGAM, Sreeprabhasingam Court Room 1
9:00am TOMPSON, Ronald Ewart Mitchell Court Room 1
9:00am TUHORO, Josiah Mokena Court Room 1
9:00am UGLE, Felicity Nora Court Room 1
9:00am UGLE, Jermaine Edward Court Room 1
9:00am UGLE, Rebecca Margaret Court Room 1
9:00am WENN, Ryan Shane Court Room 1
9:00am WILLIAMS, Cody Raymond Court Room 1
9:00am WOODS, Lloyd Todd Court Room 1
9:00am WRIGHT, Michael James Anthony Court Room 1
9:00am YI, Amos Zhu Wei Court Room 1
9:00am YOUNG, Elizabeth Faye Sapphire Court Room 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am SHACKLETON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1024 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00am BASSETT v SHARP & Anor RSTN 993 2019 Court Room 3
10:00am CARR & Anor v WARBURTON RSTN 971 2019 Court Room 3
10:00am ELLIS v WYNNE RSTN 951 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v DE SOUSA RSTN 1015 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v JOHNS RSTN 987 2019 Court Room 3
10:00am JARDINE v MCQUEEN RSTN 1022 2019 Court Room 3
10:00am NARVAEZ v ROCHE & Anor RSTN 909 2019 Court Room 3
10:00am SHANG v ENGLAND & Anor RSTN 1030 2019 Court Room 3
10:00am SIVYER v AUSTIN RSTN 1031 2019 Court Room 3
11:00am Robinson v Lukacich RSTN 1745 2016 Court Room 3
11:00am Western Legal Pty Ltd v Rossi GCLM 428 2018 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am ASHWIN, William Allan Geraldton Court - Jury Room
9:30am BEASLEY, James Robert Courtroom 1
9:30am BELLOTTIE, Daniel Jon Courtroom 1
9:30am BROCKMAN, David Brian Courtroom 1
9:30am CLINCH, Christopher Allan Courtroom 1
9:30am CORBETT, Krystal Lee Courtroom 1
9:30am COX, Shannon Anthony Courtroom 1
9:30am DALGETY, Russell Eric Michael Mccathur Geraldton Court - Jury Room
9:30am DANN, Selina Deborah Courtroom 1
9:30am DRAGE, Wade Edward Courtroom 1
9:30am DUDFIELD, Chloe Anne Courtroom 1
9:30am EGAN, Denzel Matthew Trevor John Geraldton Court - Jury Room
9:30am FERTCH, Brady Derek Courtroom 1
9:30am GILLESPIE, Damien Andrew Courtroom 1
9:30am HAMLETT, Belinda Anne Courtroom 1
9:30am HEDLAM, Wesley James Geraldton Court - Jury Room
9:30am HEITMAN, Kye Liam Courtroom 1
9:30am HODDER, Andrew Brent Courtroom 1
9:30am HORNELL, Steven Louis Courtroom 1
9:30am HUDSON, Iesha Lorraine Inga Louise Courtroom 1
9:30am KELLY, Katrina Lee Courtroom 1
9:30am KEMPTON, Tracy Catherine Courtroom 1
9:30am LITTLE, Quentin Stanley James Geraldton Court - Jury Room
9:30am LITTLE, Sheldon Charles Geraldton Court - Jury Room
9:30am LORNE, Kealy Taylah Courtroom 1
9:30am MAHBOUB, Amira Courtroom 1
9:30am MCGUINESS, Desmond Keith Geraldton Court - Jury Room
9:30am MILLER, Lance Ryan Courtroom 1
9:30am OLIVER, Trevor Mac Geraldton Court - Jury Room
9:30am OLIVER, Walter James Geraldton Court - Jury Room
9:30am OLIVER, Wesley Shane Geraldton Court - Jury Room
9:30am PARFITT, Damien Robert Courtroom 1
9:30am PEARCE, Brian Kevin Courtroom 1
9:30am PRIOR, Sharyn Maxine Courtroom 1
9:30am ROGERS GRIFFIN, Matalin Eve Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Anthea Geraldton Court - Jury Room
9:30am SIMPSON, Brian Kevin Francis Courtroom 1
9:30am SPOWART, Padison Reyne Courtroom 1
9:30am STAFFORD, Bradley Michael Courtroom 1
9:30am SWIFT, Robert Clarence Geraldton Court - Jury Room
9:30am SYKES, Mathew James Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Benjamin Courtroom 1
9:30am VO, Thanh Nguyen Courtroom 1
9:30am WHEELOCK, Casey Glennett Courtroom 1
9:30am WOOD, Shane Anthony Courtroom 1

Civil Listing
Traffic Court
9:30am BAKER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 333 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am ABBERTON, Denise Lesley Courtroom 3
10:00am ABBOTT, Simon Christopher Courtroom 3
10:00am ALBING, Vahleen Amor Courtroom 3
10:00am ALEXANDER, Benjamin James Courtroom 3
10:00am AMOLY, Nepoy Zeo Agog Courtroom 3
10:00am ANDARY, Tarrent Allan Jihad Courtroom 3
10:00am ANDREWS, Mark Lee Courtroom 3
10:00am ARBUCKLE, Corey Gary Courtroom 3
10:00am ARIAS, Dareen Stephen Courtroom 3
10:00am ARNEILL, Lee Courtroom 3
10:00am ARROWSMITH, Axle Courtroom 3
10:00am ASHWIN, Steven James Courtroom 3
10:00am ASKEVOLD, Amy Courtroom 3
10:00am ATKINSON, Paul John Courtroom 3
10:00am BARRY, Kerryn Lee Courtroom 3
10:00am BARRY, Skye Tiffany Courtroom 3
10:00am Bennett, Samual Joseph Courtroom 3
10:00am BETTI, John Frederick Leonard Courtroom 3
10:00am BISHOP, Robert Wayne Oliver Courtroom 3
10:00am BURGESS, Bradley Allen Courtroom 3
10:00am CAMPTON, Johnathon Neil Courtroom 3
10:00am CAVANAGH, Mathew Ellis Robinson Courtroom 3
10:00am CHIMWALA, Charles Willard Courtroom 3
10:00am CLARK, Rianne-Jade Courtroom 3
10:00am CLARKE, Daniel John Courtroom 3
10:00am CORRIGAN, Paul Michael Courtroom 3
10:00am CUTFIELD, Lance Mark Courtroom 3
10:00am DAHAB, Mohamed Salih Barka Mohamed Courtroom 3
10:00am DEVON, Catherine Jane Courtroom 3
10:00am DUBE, Egbert Courtroom 3
10:00am FISHER, Lisa Michelle Courtroom 3
10:00am FISHER, Luke Michael Lance Courtroom 3
10:00am FOSTER, Brodey Kaeleb Courtroom 3
10:00am FRANCIS, Diantha Marion Courtroom 3
10:00am FRASER, Jack Arnold Courtroom 3
10:00am FURUNCU, Yasin Courtroom 3
10:00am GALBRAITH, Travis Haydn Courtroom 3
10:00am GANNAWAY, Christie Michelle Courtroom 3
10:00am GARNER, Christopher Mark Courtroom 3
10:00am GRACE, Sean Courtroom 3
10:00am GUPPY, Michael Thomas Geoffey Courtroom 3
10:00am GURGONE, Annaleise Rose Courtroom 3
10:00am HARRISON, Lacey Courtroom 3
10:00am HARTLEITNER, Moritz Courtroom 3
10:00am HEALY, Anthony Martin Courtroom 3
10:00am HOLDING, Michele Marie Mercia Courtroom 3
10:00am HOLMES, Nathan Matthew Courtroom 3
10:00am HYNES, Niel Andrew Courtroom 3
10:00am JONES, Athol Kenneth Courtroom 3
10:00am KEDGE, Jonathan Joshua Courtroom 3
10:00am KEPPIE, Chantelle Lee Courtroom 3
10:00am KING, Beau Courtroom 3
10:00am KOCOSKI, Maljenka Jellena Courtroom 3
10:00am LORAM, Andrew Kenny James Courtroom 3
10:00am LORD, Kelvin Ernest Courtroom 3
10:00am MACKEY, Tuta Heramana Courtroom 3
10:00am MCKEAGG, Lance Dean Courtroom 3
10:00am MESIHA, Mark Hanna Courtroom 3
10:00am MINDER SINGH, Jevaankaren Singh Courtroom 3
10:00am MOSES, Ben Courtroom 3
10:00am MUCKLEY, Daniel James Courtroom 3
10:00am NEWELL, Maxwell Paul Courtroom 3
10:00am NEWTON, Michelle Courtroom 3
10:00am NGUYEN, Thuong Courtroom 3
10:00am NORMAN, Andrew Rhys Courtroom 3
10:00am OKWIR, Brian Courtroom 3
10:00am OLIVER, Jacob Peter Courtroom 3
10:00am PEARCE, Paul David Courtroom 3
10:00am PERRIN, Richard Scott Courtroom 3
10:00am REINKE, Geoffrey Gordon John Courtroom 3
10:00am REWETI, Parata Haami Courtroom 3
10:00am ROBINSON, Darren John Courtroom 3
10:00am ROSS, Melissa Marie Courtroom 3
10:00am RUSSELL, Lekiesha Courtroom 3
10:00am RYAN, Simon Anthony Courtroom 3
10:00am SAPKAROSKI, Roxanna Courtroom 3
10:00am SARAJLIC, Dzemal Courtroom 3
10:00am SATIU, Michael Ru Courtroom 3
10:00am SCHNEIDER BEMVENUTI, Fabio Schnieder Courtroom 3
10:00am SHARKIE, Callum Courtroom 3
10:00am SMART, Grant Allan Courtroom 3
10:00am SMITH, Gregory John Courtroom 3
10:00am SMITH, Jayden John Courtroom 3
10:00am SOUTHCOTT, Amy Lee Courtroom 3
10:00am SULLIVAN, Scott Thomas Courtroom 3
10:00am SUTTON, Lee Andrew Courtroom 3
10:00am SWIFT-DRUMMOND, Kate Courtroom 3
10:00am TAUTU, Jordan Courtroom 3
10:00am TAYLOR, Kynan Scott Courtroom 3
10:00am TE WAAKA, Corrie Wiriwiri Joe Courtroom 3
10:00am THOLLET, Florian Courtroom 3
10:00am THOMPSON, Claire Courtroom 3
10:00am TRETHEWEY, Seth Robert Courtroom 3
10:00am TURNBULL, James Joseph Courtroom 3
10:00am VINING, Roy Darren Courtroom 3
10:00am WALLER, Victoria Courtroom 3
10:00am WETTON, Cameron Ashley Courtroom 3
10:00am WILSON, Jade Russell Courtroom 3
10:00am WILSON, Sarah Anne Courtroom 3
10:00am YATES, Ellora Autumn Courtroom 3
9:30am ANSEY, John Michael Joseph Courtroom 2
9:30am BAILEY, Adam Clifford Courtroom 2
9:30am BENNETT, Darryl Ross Courtroom 2
9:30am BOLLAND, James Courtroom 2
9:30am BOWMAN, Lily Mae Courtroom 2
9:30am CARDILE, Anthony Mark Courtroom 2
9:30am CHAPPLE, Alison Jean Courtroom 2
9:30am COLLINGS, Benjamin Dodge Courtroom 2
9:30am CRISAFI, Nathan John Courtroom 2
9:30am CROCKENBERG, Glenn William Courtroom 2
9:30am CUPIT, Raymond John Courtroom 2
9:30am DANN, Nathan Leigh Courtroom 2
9:30am DE VITA, Adam Courtroom 2
9:30am DOBRA, Jonathan David Courtroom 2
9:30am DOBROSAVLIC, Peter Courtroom 2
9:30am EAMES, Andrew Robert Courtroom 2
9:30am EKEKE, Kenneth Chinonyerem Ikenna Courtroom 2
9:30am FARRELL, Marretta Dawn Phyllis Courtroom 2
9:30am FAWCETT, Ben William Courtroom 2
9:30am FRISINA, Luke James Courtroom 2
9:30am FUREY, Lee Gordon Courtroom 2
9:30am GATTI, Anthony Brian Courtroom 2
9:30am GEORGE, Aaron Peter Courtroom 2
9:30am HALL, Tenielle Paige Courtroom 2
9:30am HARRIS, Michael Robert Samuel Courtroom 2
9:30am HUMPHRIES, Kirsten Marian Courtroom 2
9:30am KENDRICK, Sarah Mcleod Courtroom 2
9:30am KIELTY, James Michael Gerad Courtroom 2
9:30am KINNEEN, David Keirran Courtroom 2
9:30am LAMBE, DAVID Courtroom 2
9:30am LAW, Mitchell Kenneth Courtroom 2
9:30am LE, Van John Courtroom 2
9:30am LIDDELL, Paul Robert Courtroom 2
9:30am LYNCH, Kayla Jayde Courtroom 2
9:30am MANGINI, Jordann Angela Courtroom 2
9:30am MARSHALL, John Anthony Courtroom 2
9:30am MASON, Bradley Derek Courtroom 2
9:30am MATHEWS, Damien Phillip Courtroom 2
9:30am MCCAWLEY, Abbey Rose Courtroom 2
9:30am MCCORRY, James Stephen Courtroom 2
9:30am MCGRATH, Ashley Malcolm Courtroom 2
9:30am MCLEAN, Matthew John Courtroom 2
9:30am MCLINTOCK, Ross Courtroom 2
9:30am MCVEE, Gregg Stephen Courtroom 2
9:30am MCWHIRTER, Grady Lewis Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Leo John Courtroom 2
9:30am MOHEN, James Phillip Courtroom 2
9:30am MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 2
9:30am NAPIER, Ryan Charles David Courtroom 2
9:30am OGILVIE-MOURISH, Racquel Alice-May Courtroom 2
9:30am OLIVER, Leon Marquis Courtroom 2
9:30am O'MALLEY, Domaney Louise Courtroom 2
9:30am PEDROCHI, Steven Anthony Courtroom 2
9:30am PETRICEVICH, Travis Ian Courtroom 2
9:30am PIRRETT, Dean Courtroom 2
9:30am POULTER, Mathew John Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Katherine Courtroom 2
9:30am ROBSON, Tyne Airlie Courtroom 2
9:30am ROEST, Alexander William Courtroom 2
9:30am SHIELDS, Katrina Joan Courtroom 2
9:30am STEEL, Andrew James Mark Courtroom 2
9:30am THOMSON, James Sinclair Courtroom 2
9:30am UGLE, Brandon Elton Courtroom 2
9:30am UGLE, Tania Olive Courtroom 2
9:30am WARD, John Edward Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Hugh Vernon Courtroom 2
9:30am WILMOT, Kenneth Baden Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am ALTER, Roger Scott Court 1 Children's/Community Court
10:00am FORREST, Kyle Gregory Court 3 Magistrates Court
10:00am HITCHCOCK, David Shane Court 3 Magistrates Court
10:00am HOWARD, Skye Laura Ann Court 3 Magistrates Court
10:00am JOHNSTON, Rowland Seth Court 3 Magistrates Court
10:00am NIELSEN, Brendan James Court 3 Magistrates Court
10:00am SIMON, Paora Adrian Court 1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am RUNDLE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 312 2019 Court 3 Magistrates Court
Miscellaneous Civil
9:00am BRIGGS v Department of Transport EDL 229 2019 Magistrates Chambers

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ADAMS, Vincent John Courtroom 2
9:00am BARTLETT, Matthew John Courtroom 2
9:00am CHAPMAN, Scott James Courtroom 2
9:00am COFFIN, Jerome David Courtroom 2
9:00am COX, Jimmy Courtroom 2
9:00am FENN, Blake Edward Courtroom 2
9:00am GRAHAM, John Saika Courtroom 2
9:00am HAINES, Brian Russell Courtroom 2
9:00am HALL, Nathan Jamie Courtroom 2
9:00am HALLIWELL, Robert James Courtroom 2
9:00am HARRIS, Dallys Lorraine Courtroom 2
9:00am HARRIS, Gregory Courtroom 2
9:00am HAYES, Kamas Courtroom 2
9:00am HYLAND, Shakira Courtroom 2
9:00am JONES, Jack Anthony Courtroom 2
9:00am JUKES, Jeremy David Courtroom 2
9:00am LEE, Christopher Rodney Courtroom 2
9:00am MAHER, Isaiah Matthew Gregory James Courtroom 2
9:00am MCCAIN, Melanie Anne Courtroom 2
9:00am MCLAUGHLIN, Kevin Martin Courtroom 2
9:00am MILLER, Camelia Domenica Courtroom 2
9:00am MILLS, Aimee Beryl Jade Courtroom 2
9:00am MUIR, Hamish Andrew Courtroom 2
9:00am MURPHY, Alex Anthony Courtroom 2
9:00am NARRIER, Kelsey Elizabeth Rae Courtroom 2
9:00am PETERS, Joshua Courtroom 2
9:00am POUPOUARE, Nirvana-Lee Courtroom 2
9:00am PUCKETT, Supanna Courtroom 2
9:00am SAM, Chaylean Olive Maggies Courtroom 2
9:00am SMITH, Kenzie Courtroom 2
9:00am SMITH, Kynan Andrew Courtroom 2
9:00am STEWART, Cresna Courtroom 2
9:00am TOBY, Euston Dwayne Bronco Courtroom 2
9:00am WILLIAMS, Damien Allan Courtroom 2
9:00am WILLOCK, Shannon Dean Courtroom 2
9:00am WILSON, Paul Joseph Courtroom 2
9:00am WOODHOUSE, Jaiden Reico Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:00am Ball v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 178 2019 Courtroom 2
9:00am NEWTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 183 2019 Courtroom 2
Trial Court
9:00am HOUSING AUTHORITY v WINDSOR RSTN 157 2019 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BARNEY, Kiarah Jacqueline Court Room 1
9:00am BILMINGA, Rachel Rose Court Room 1
9:00am CURTIN, Donald Court Room 1
9:00am GUNDARI, Stuart Court Room 1
9:00am MALAY, Sandra Court Room 1
9:00am MARTIN, Jacinta Rose Court Room 1
9:00am SKEEN, Houston David John Court Room 1
9:00am TAX, Ian John Court Room 1
9:00am TIMMS, Jonathon Court Room 1
9:00am WARD, Bruce Dennis Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BARRON, Adrian Courtroom 1
9:30am BONACCI, Rosamaria Courtroom 1
9:30am BOWYER, Ben Joseph Courtroom 1
9:30am BRADBURY, Jody Maree Courtroom 1
9:30am BRIGGS, Matthew David Courtroom 1
9:30am BYNDER, Gina Courtroom 1
9:30am CAIRNS, Jason Mark Courtroom 1
9:30am CARRIER, Joshua Anthony Courtroom 1
9:30am CARRUTHERS, Paul Bailey Courtroom 1
9:30am CAWTHORNE, Craig Courtroom 1
9:30am CHALKER, Jason Courtroom 1
9:30am COLLARD, Robert Geoff Courtroom 1
9:30am DAVIES, Tannika Michelle Courtroom 1
9:30am DE SAN MIGUEL, Clayton John Courtroom 2
9:30am DREWETT, Brett Richard Courtroom 1
9:30am DUNNE, Jade Lorraine Courtroom 1
9:30am FREEBORN, Milena Brittany Courtroom 1
9:30am GORMAN, Patricia Ruth Courtroom 1
9:30am GRANT, Robert Lee Courtroom 1
9:30am HARGREAVES, Julian Courtroom 1
9:30am KENT, Adrian Raymond Courtroom 1
9:30am KLARICH, Jason John Courtroom 1
9:30am KRILIC, Nenad Courtroom 1
9:30am LILLYWHITE, Ben James Courtroom 2
9:30am MANAHI, Mathew Hiwaroa Courtroom 1
9:30am MCDONNELL, David Patrick Courtroom 2
9:30am MELLING, Brian Keith Courtroom 1
9:30am MELLING, Joshua Courtroom 1
9:30am MILLER, Reece Thomas Courtroom 1
9:30am MIRU, Valkyre Trojan Courtroom 1
9:30am NANNUP, Danielle Anne Courtroom 1
9:30am OINN, Kurt James Courtroom 1
9:30am PARKER, Matthew John Courtroom 1
9:30am PENNY, Mark Walter Courtroom 1
9:30am PIZZEY, Paul John Courtroom 1
9:30am RAHIM, Anna Lorraine Courtroom 1
9:30am RANSOM, Damian James Thomas Courtroom 1
9:30am REID, Sean Michael Courtroom 1
9:30am SCANLIN, Russell Frank Courtroom 1
9:30am SCANNELLA, Anthony Courtroom 1
9:30am SMITH, Chelsea Lyndal Courtroom 1
9:30am STACK, Rafael John Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Chase Maxwell Courtroom 1
9:30am UGLE, Tyrone Shannon Courtroom 1
9:30am VANZON, Dylan Jye Courtroom 1
9:30am WALDEN, Anthony John Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am ADAMS, Daniel Charles Courtroom 1
9:30am AHOLOU, Vincent David Courtroom 1
9:30am ANG, Jordan Courtroom 1
9:30am BLURTON, Natalie-Fay Maysena Courtroom 1
9:30am BLURTON, Robert Paul Courtroom 1
9:30am BRAJKOVICH PLANT HIRE PTY LTD Courtroom 1
9:30am CAMPBELL, Simon Mitchell Courtroom 1
9:30am CARCIOTTO, Carmelo Courtroom 1
9:30am CARLING, Danniel Mark Courtroom 1
9:30am CASEY, Ashleigh Jayne Courtroom 1
9:30am CHEN, Hao Courtroom 1
9:30am CHONG, Matthew Yew Seng Courtroom 1
9:30am COURTNEY, Marie Theresa Courtroom 1
9:30am DODD, Eric Graham Courtroom 1
9:30am DONALDSON, Trumaine Shane Clem Courtroom 1
9:30am DOULIS, John Raymond Courtroom 1
9:30am EADES, Dylan Courtroom 1
9:30am EGAN, Karina Dawn Courtroom 1
9:30am FARMER, Raelene Louise Courtroom 1
9:30am FARRELL, Rowan Leonard Courtroom 1
9:30am FIGGINS, Timothy Michael Courtroom 1
9:30am FLANAGAN, Brooklyn Jason James Courtroom 1
9:30am FRANCIS, Romana Davina Courtroom 1
9:30am GERACITANO, Nyra May Courtroom 1
9:30am GERARDI, Shannon Jarrod Courtroom 1
9:30am GODFREY, Haydn John Steven Courtroom 1
9:30am GUAGLIARDO, Terry Leo Courtroom 1
9:30am GUSCOTT, Harison Robert George Courtroom 1
9:30am HART, Eugene Arthur Courtroom 1
9:30am HART, Justina Latoya Courtroom 1
9:30am HEESOM, Conor Declan Courtroom 1
9:30am HETHERINGTON, Adam Leigh Courtroom 1
9:30am HOLMES, Cherri Dale Courtroom 1
9:30am HOYE, Jack John Robert Courtroom 1
9:30am JETTA, Selina Darlene Courtroom 1
9:30am JONES, Benedict Duncan Patrick Courtroom 1
9:30am JOSEPH, Renee Nikita Courtroom 1
9:30am JUPP, Jason Courtroom 1
9:30am LEAR, Cameron David Courtroom 1
9:30am LEEF, George Charles Courtroom 1
9:30am LEGGERINI, Murray Peter Courtroom 2
9:30am LENOIR, Georgia Clair Courtroom 1
9:30am LITCHFIELD, Jai Emlyn Courtroom 1
9:30am LITTLE, Mason Dempsey Courtroom 1
9:30am MARTIN, Rodney Eric Courtroom 1
9:30am MCGHIE, Rita Renee Courtroom 1
9:30am MCWHIRTER, Grady Lewis Courtroom 1
9:30am MEREDITH, Thomas James Courtroom 1
9:30am MILNER, David John Courtroom 1
9:30am MNZAVA, Sengua Eliwaha Courtroom 1
9:30am MOLA, Jay Lee Courtroom 1
9:30am MOYLE, Glenn Douglas Courtroom 1
9:30am NARGOODAH, Terrence Courtroom 1
9:30am NARKLE, Michael John Courtroom 1
9:30am NGUYEN, Minh Sun Courtroom 1
9:30am OOSTERHOFF, Joshua Sebastian Courtroom 1
9:30am PARFITT, Dwayne Jeffery Courtroom 1
9:30am PARFITT, Lester Robert Courtroom 1
9:30am PARFITT, Tremayne Wirake Courtroom 1
9:30am PENNY, Tabitha Lee Courtroom 1
9:30am PEPPER, Margaret Janine Courtroom 1
9:30am PHELPS, Vincent-Wiremu James Courtroom 1
9:30am PROUDFOOT, Harold Frank Courtroom 1
9:30am RAMSAY, Paul Courtroom 1
9:30am RANDALL, Aaron Courtroom 1
9:30am READ, Cody Joseph Courtroom 1
9:30am ROBERTSHAW, Christopher Francis Courtroom 1
9:30am RYAN, Darren Timothy Richard Courtroom 1
9:30am RYAN, Nicole Courtroom 2
9:30am SABO, Bradley Courtroom 1
9:30am SCULLY, Karlie Courtroom 1
9:30am SIKALOSKA, Esma Courtroom 1
9:30am SMITH, Steven John Courtroom 1
9:30am STOECKEL, Andrew Glen Courtroom 1
9:30am STRONGMAN, Seven Storey Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Geoffrey Alan Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Nicholas Courtroom 1
9:30am TURNER, Theron Alan Thomas Courtroom 1
9:30am UGLE, Jonathon Wayne Courtroom 1
9:30am WALL, Beau Mitchell Courtroom 1
9:30am WEBB, Benjiman Bradley Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Hallam Ryan Courtroom 1
9:30am WOODS, Lois Crystal Jade Courtroom 1
9:30am WOODS, Mark Dennis Courtroom 1
9:30am WORTH, Neil Craig Courtroom 1
9:30am WRIGHT, Daniel Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
9:30am CAUDLE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1185 2019 Courtroom 2
9:30am CONIGLIO & Anor v CHATTON PROJECTS PTY LTD RSTN 808 2019 Courtroom 2
9:30am HELLMRICH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1170 2019 Courtroom 2
9:30am KRAJANCICH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1015 2019 Courtroom 2
9:30am PAINE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1145 2019 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
2:00pm BOLTON, Jason Robert Courtroom 1
2:00pm DRAGE, Derek Christopher Courtroom 1
2:00pm HANSEN, Charmaine Una Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am AHERN, Brett Anthony Courtroom 2
9:30am AHERN, Brett Anthony Courtroom 1
9:30am ALLEN, John Desmond Courtroom 1
9:30am ANDERSON, Jody Magdelene Courtroom 1
9:30am ASHWIN, Tiarra Christie Marie Courtroom 1
9:30am BERGSMA, William Jacob Courtroom 2
9:30am BERTANI, Michael Brett Courtroom 1
9:30am BLACK, Shane David Courtroom 1
9:30am BRIGGS, Jamie Lee Courtroom 1
9:30am BROOMER, Dean John Courtroom 1
9:30am CARNOVALE, Samuel Courtroom 1
9:30am COFFIN, Robert Leslie Courtroom 1
9:30am COMLEY, Jayden Paul Courtroom 1
9:30am DA LUZ, Connan Michael Courtroom 1
9:30am DAI PHONG PTY LTD Courtroom 1
9:30am DAVIS, Tracey Ann Courtroom 1
9:30am DE FREITAS, Daniela Eloise Courtroom 1
9:30am DIFAZIO, Aldo Courtroom 1
9:30am DIXON, James Stephen Courtroom 1
9:30am EATON, Brodie Courtroom 1
9:30am ELLIOTT, Timothy Graham Courtroom 1
9:30am FARMER, James Courtroom 1
9:30am FARR, Zane Ambrose Mccullough Courtroom 1
9:30am FERGUSON, Jessica Lee Courtroom 1
9:30am FROBY, Andrew David Courtroom 1
9:30am FULLGRABE, Chad David Courtroom 1
9:30am HANSEN, Roslyne Deirdre Florrie Courtroom 1
9:30am HARRISON, Te Arapa Courtroom 1
9:30am HART, Brent Allan Courtroom 1
9:30am HENDERSON, Tamara Jane Courtroom 1
9:30am HILL, Geoffrey William Courtroom 1
9:30am HOLCOMBE, Christopher Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Daniel Peter Courtroom 1
9:30am KILNER, Bede Tori Courtroom 1
9:30am KINGI, Christopher Graham Courtroom 1
9:30am LAVARS, Robert Courtroom 1
9:30am MARSH, Sarah Nicole Courtroom 1
9:30am MCCONNELL, Anthony Douglas Courtroom 1
9:30am MCKELLAR, Soren Patrica Courtroom 1
9:30am MOORE, Malcolm Francis Courtroom 1
9:30am MORES, Steven Jason Courtroom 1
9:30am MORRISON, Malisha Annette Courtroom 1
9:30am O'BRIEN, Bradley John Courtroom 1
9:30am PEKAMA, Chloe Naomi Courtroom 1
9:30am PENHALE, Neil Courtroom 1
9:30am PENNY, Preston Noel Courtroom 1
9:30am PHILLIS, Brett John Courtroom 1
9:30am RETTER-CARROLL, Liam Andrew Courtroom 1
9:30am RHODES, Cassandra Marie Courtroom 1
9:30am RIPOHAU, Wade Tokomauri Courtroom 1
9:30am RITCHIE, Ralston Vaughan Courtroom 1
9:30am RUSZCZYNSKI, Klara Kamila Courtroom 1
9:30am SCARROTT, Trevor Michael Gary Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Brenton Matthew Courtroom 1
9:30am WEBB, Jake Courtroom 2
9:30am WENN, Matthew Sean Courtroom 1
9:30am WINMAR, Shane Phillip Courtroom 1
9:30am ZUCCALA, John Michael Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am JONES, Kingsley Johnothan Courtroom 1
9:00am WARR, Nicholas Arthur Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:30am Not Published PC 20 2011 Court Room 3
9:30am Not Published PC 1 2015 Court Room 3
9:30am Not Published PC 4 2017 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am Not Published PC 278 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 279 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 281 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 3 2017 Court Room 1
9:00am Not Published PC 16 2018 Court Room 1
9:00am Not Published PC 17 2018 Court Room 1
9:00am Not Published PC 746 2018 Court Room 1
9:00am Not Published PC 6 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 9 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 11 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 12 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 13 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 18 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 19 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 20 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am Not Published PC 4 2018 Court Room 4
9:30am Not Published PC 5 2018 Court Room 4
9:30am Not Published PC 6 2018 Court Room 4
9:30am Not Published PC 1 2019 Court Room 4
9:30am Not Published PC 2 2019 Court Room 4
9:30am Not Published PC 16 2019 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:30am Not Published PC 1 2017 Court Room 2
9:30am Not Published PC 2 2019 Court Room 2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:00am Not Published PC 297 2019 Court 6
9:00am Not Published PC 298 2019 Court 6
9:00am Not Published PC 299 2019 Court 6
9:00am Not Published PC 211 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 212 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 231 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 562 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 41 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 42 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 43 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 483 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 672 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 361 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 5845 2011 Court 5
9:02am Not Published PC 5846 2011 Court 5
9:02am Not Published PC 58 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 59 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 173 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 540 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 34 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 261 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 262 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 263 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 412 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 413 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 560 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 693 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 265 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 303 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 304 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 305 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 306 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 360 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 381 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 382 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 383 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 384 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 389 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 390 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 415 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 440 2019 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:15pm Not Published PC 109 2019 Court 6
2:15pm Not Published PC 110 2019 Court 6
2:15pm Not Published PC 111 2019 Court 6
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:30pm Not Published PC 4 2015 Court 5
2:30pm Not Published PC 5 2015 Court 5
3:00pm Not Published PC 519 2014 Court 5
3:00pm Not Published PC 553 2014 Court 5
3:00pm Not Published PC 554 2014 Court 5
3:00pm Not Published PC 555 2014 Court 5
3:00pm Not Published PC 43 2017 Court 5
3:00pm Not Published PC 372 2018 Court 5

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:00am CARBONE v Town of Cambridge DR 100 2019 On Site
10:00am JETCOVE PTY LTD v Western Australian Planning Commission DR 136 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
2:00pm SHARMA & Anor v ILCHUK PTY LTD & Anor CC 1029 2019 1 - 3
2:00pm TASTULA & Anor v KUSEL CC 667 2019 2 - 7
Class 1 Planning List
10:00am MUNRO v Western Australian Planning Commission DR 155 2019 5 - 3
11:00am RASHLEIGH v Shire of Mundaring DR 160 2019 5 - 3
Deputy President's List
2:00pm Mivianjama Pty Ltd v Shire of Mundaring DR 25 2016 4 - 8
2:00pm Mivianjama Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 41 2016 4 - 8
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 2294 2019 4 - 1
11:00am Not Published GAA 2350 2019 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 2423 2019 4 - 1
HR Mediation
12:00pm THOMPSON v DIRECTOR GENERAL OF DEPARTMENT OF JUSTICE EOA 1 2019 1 - 11

Back to Top