Court Listings for 26 August 2019

Court listings will change to 27 August 2019 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Application
12:00pm CORRUPTION AND CRIME COMMISSION CIV 2511 2019 6 - 606
Confidential Conference
10:00am WOODLEY v WOODLEY & ORS CIV 1821 2013 8 - 809
2:15pm WOODLEY v WOODLEY CIV 2080 2013 8 - 809
Judgment SC
2:15pm BEN-PELECH & ANOR v ROYLE & ORS CIV 1444 2018 3 - 35
Taxation of Costs
2:15pm HOTCHKIN HANLY - A FIRM v DONNELLY LPA 6 2019 8 - 803

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am FORD, Liam Michael 4 - 4-1
10:00am LEWIS, MICHAEL 4 - 4-1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
9:30am CARRINGTON, Daniel James Court No. 6

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am JONES v THE COMMISSIONER OF TAXATION SJA 1130 2018 Court No. 7
Court of Appeal Civil
9:45am BGC (AUSTRALIA) PTY LTD v MACHALI CACV 81 2018 Court No. 1



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ASIMWE, Jeremie Court Room 2
10:00am CAIN, Amie Lisa Court Room 2
10:00am DOBSON, Jayden Lee Court Room 2
10:00am HILL, Mason Court Room 2
10:00am INDICH, Fabian Joseph Lee Court Room 2
10:00am MARSH, Jason Shaun Court Room 2
10:00am PELL, Vivian Charles Ian William Court Room 2
9:30am LOCKYER, Richard Philip Court Room 2
9:30am MARSH, Jason Shaun Court Room 2
9:30am MCMULKIN, Tracey Michelle Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BETTSON, Craig John 7 - 7-2
10:00am BIN IBRAHIM, Zulraimie 7 - 7-2
10:00am BOARDMAN, Ashley Conrad 6 - 6-4
10:00am BRADBURY, Jess Aleksander 3 - 3-2
10:00am BRANTON, Senjuba Nicholas 7 - 7-2
10:00am DAMJANOVIC, Bradley John 7 - 7-2
10:00am DERUDAS, Claudio Alfred 7 - 7-2
10:00am GRAHAM, Paul Maungatapu Ngaroma 6 - 6-1
10:00am HOFF, Luke Tama 5 - 5-3
10:00am JONES, Aeisha 4 - 4-4
10:00am JONES, Aeisha 4 - 4-4
10:00am JONES, Kelvin Thomas 7 - 7-2
10:00am LAWRENCE, Christopher Matthew 7 - 7-2
10:00am MATHESON, John Neil 5 - 5-4
10:00am NGUYEN, Hao Q 7 - 7-2
10:00am NORTH, Bradley Ross 7 - 7-2
10:00am OLDNALL, Michael David 7 - 7-2
10:00am OSGOOD, Douglas Brian 3 - 3-4
10:00am PROGRI, Mynerin 7 - 7-2
10:00am SHAFTO, Andrew Michael 7 - 7-2
10:00am SINCLAIR, John Francis 6 - 6-2
10:00am TRAN, Cuc T 7 - 7-2
10:00am TRAN, Dzung T 7 - 7-2
10:00am WYKE, Louis James 5 - 5-2
10:00am YOZZI, Justin James 4 - 4-2
12:00pm SAILOR, Zane Leo Rick Michael 7 - 7-2
12:00pm WATTS, Anthony John 7 - 7-2
2:45pm MIDDLIN-KATRIS, Daniel Troy 6 - 6-1
2:45pm ROSS, Jayden Campbell 6 - 6-1
2:45pm THEPSENA, Anuchit 6 - 6-1
3:00pm DALGETY, Rodena Eva 5 - 5-1
3:00pm RILEY, Janice Ruby 5 - 5-1
9:15am ABDUL KARIM, Daniel 4 - 4-3

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Stirling House (Guildford) Pty Ltd as Trustee for the Ospova Family Trust and the Paul Nash Trust & Another v Cash Converters Pty Ltd CIV 3195 2018 1 - 1-2
10:30am Xavier v ROPS Engineering Australia Pty Ltd & Another CIV 954 2017 1 - 1-1
Judges Chambers
10:30am GAUDIERI & Anor v SARDUL SINGH & Anor CIVO 237 2019 6 - 6-3
10:30am Graham v Cooper CIV 3293 2016 6 - 6-3
10:30am Sardul Singh & Another v Thompson & Another CIVO 162 2018 6 - 6-3
Judges Special Appt- Civil
2:15pm WALLIS v EVANS & Anor APP 43 2019 6 - 6-3
Listing Conference DC
10:15am James v WA Country Health Service CIV 444 2016 1 - 1-3
10:30am Simpson v Edis & Others CIV 3892 2016 1 - 1-3
10:30am WHEATLEY v VALLEY ENTERPRISE HOLDINGS PTY LTD CIV 4729 2018 1 - 1-3
10:45am Bell v Bromic Pty Ltd & Another CIV 1673 2018 1 - 1-3
10:45am Ludlow v Anderson CIV 723 2011 1 - 1-3
11:00am DALMIA v ETTRIDGE CIV 4182 2018 1 - 1-3
11:30am Qureshi v Chodhry CIV 2462 2017 1 - 1-3
11:30am Qureshi v Chodhry & Others CIV 2459 2017 1 - 1-3
12:00pm Design District Pty Ltd v Floorwise Pty Ltd CIV 2126 2018 1 - 1-3
12:15pm Irwin v Renton & Another CIV 553 2018 1 - 1-3
Mediation Conference DC
9:30am SADDLEBACK CONTRACTING PTY LTD v NIRODA HOLDINGS PTY LTD CIV 1589 2019 1 - 104
Pre-Trial Conference DC
10:00am Bird v Kentz Pty Ltd CIV 1652 2018 1 - Lvl-1
10:00am Brown v Parfitt CIV 3114 2017 1 - Lvl-1
10:00am GHERARDI v WU & Anor CIV 1137 2019 1 - Lvl-1
9:30am WILSON v WILKINS CIV 905 2018 1 - Lvl-1
9:30am ZNUDERL v GHANTA CIV 4316 2018 1 - Lvl-1
Reserved Decision - Chambers
9:30am Krkovski v Jacobs Group (Australia) Pty Ltd CIV 279 2016 1 - 1-4
9:30am My Lift Company Pty Ltd v Luciver Pty Ltd as trustee for the Kangaroo Inn Trust & Luciver Pty Ltd as trustee for the Kangaroo Inn Trust v My Lift Company Pty Ltd, Sutton & Sutton by counterclaim CIV 4633 2018 1 - 1-4
Reserved Decision - Civil
9:30am Anderson v Joyce CIV 359 2016 4 - 4-3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am CAMERON, Kellie June Ningoo Court 4 Jury Court
10:00am DAVEY, Anthony Peter Court 4 Jury Court
10:00am HIGGINS, Shalia Merinda Court 4 Jury Court
10:00am IZAKOVIC, Joe Court 4 Jury Court
10:00am LONG, Cody Court 4 Jury Court
10:00am POLAK, Jimmy Lee Kim Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
1:30pm WIELAND, Cameron David Courtroom 1
10:00am BOBBY, Eden Murray John Courtroom 1
10:00am CLEMENT, Darren Leo Courtroom 1
10:00am GATEHOUSE, Michael John Courtroom 1
10:00am GREEN, Paris Courtroom 1
9:30am HANSEN, James Leighton Courtroom 1
9:30am WIELAND, Cameron David Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
2:00pm WOODS, Nathan Dion Court Room 3
9:30am GUTTERIDGE, Siska Court Room 3

Civil Listing
Trial Court
2:15pm GRAY v CAR GIANTS WA CTC 173 2019 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am DEVESON, Adrian Allan Armadale Court 1
10:00am EDGILL, Jana Leesa Armadale Court 1
10:00am LOVE, Charmaine Patricia Armadale Court 3
10:00am ROLFE, Paul Matthew Armadale Court 2
10:00am WALKER, Brett Neil Armadale Court 1
10:00am WALLAM, Aaron John Armadale Court 2
10:00am WHITESIDE, Sheree Nicole Armadale Court 3
10:00am YORKSHIRE, Timothy Brendan Armadale Court 1
9:30am AURISCH, Katrina Christine Armadale Court 3
9:30am BARTOLOME, Anna-Marie Armadale Court 3
9:30am BAYNES, Jay Michael Armadale Court 3
9:30am BRAITHWAITE, Bradley Christopher Rodney Armadale Court 3
9:30am BRAMWELL, Craig James Armadale Court 3
9:30am CARTER, Jessica Lee Armadale Court 3
9:30am CREUSOT, David Peter Armadale Court 3
9:30am DONG, Debin Armadale Court 3
9:30am FASSOM, Sheldon Clint Armadale Court 3
9:30am FORTESCUE, Jeanie Anne Armadale Court 3
9:30am GARLETT, Clayton Roy Armadale Court 3
9:30am GORDON, Vanessa Michelle Armadale Court 3
9:30am GUBARTALLA, Yasir Ahmed Armadale Court 3
9:30am HAJSIUK-BON, Jacob Blake Armadale Court 3
9:30am HARFIELD, William James Armadale Court 3
9:30am HEADLAND, Harry Neil John Armadale Court 3
9:30am HILL, Adam James Peter Armadale Court 3
9:30am JONES, Garry Ivan Armadale Court 3
9:30am JOSEPH, Suthakaran Armadale Court 3
9:30am KIELY, Sarah Kate Armadale Court 3
9:30am KUMARAWELA, Sanduni Menaka Armadale Court 3
9:30am LEE, Matthew James Armadale Court 3
9:30am LIM, Dao Jin Armadale Court 3
9:30am LITTLE, Cheyenne Bodie Armadale Court 3
9:30am MALARKEY, Michael Lenard Armadale Court 3
9:30am MINCHIN, Raelene Joy Armadale Court 3
9:30am MURRAY, Troy Adam Armadale Court 3
9:30am PETERS, Justin Khalen Armadale Court 3
9:30am PLOWMAN, Stuart Armadale Court 3
9:30am POOL, Francis David Armadale Court 3
9:30am PRICE, Dannielle Georgina Armadale Court 3
9:30am PUNYER, Owen Armadale Court 3
9:30am RAMCHARAN, Saiendra Armadale Court 3
9:30am SNELL, Brittany Therese Armadale Court 3
9:30am THOMAS, Robert John Armadale Court 3
9:30am TONES, Ashliegh Armadale Court 3
9:30am TURNER, Amy Lee Armadale Court 3
9:30am VINCENT, Tony Armadale Court 3
9:30am WATSON, Nathan John Armadale Court 3
9:30am WATT, Jason Alexander Armadale Court 3
9:30am WATTERSTON, Bodie Alan Armadale Court 3
9:30am WIDDISON, Lindsay Eric Armadale Court 3
9:30am WILKINSON, Chantelle Lesley Armadale Court 3
9:30am WOJCIKOWSKI, Jonathon Douglas Armadale Court 3
9:30am YOUNG, Beau David Armadale Court 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am ALLEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1310 2019 Armadale Court 1
9:30am JONES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1370 2019 Armadale Court 1
9:30am JOSE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1373 2019 Armadale Court 1
9:30am NOVAK v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1308 2019 Armadale Court 1
9:30am PRESBURY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1374 2019 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am ANGUS, Bradley John Court Room 1
9:00am BIGNOLD, Jerome C Court Room 1
9:00am BIN SALI, Kasziem Joseph Court Room 1
9:00am BOSCHIERO, Mario Martin Court Room 1
9:00am BULLEN, Sharna Lee Court Room 1
9:00am CHEINMORA, Delphine Court Room 1
9:00am CLARK, Jade Michael Joseph Court Room 1
9:00am CLINCH, Kelly Jade Court Room 1
9:00am COLLINS, Jaye Louise Court Room 1
9:00am DANN, Brett Phillip Court Room 1
9:00am DANN, Darrylyn Ann Court Room 1
9:00am DAVEY, Sharnae Lee Audrey Court Room 1
9:00am DI VAIRA, Giovanni Court Room 1
9:00am DJAIGWEEN, Thomas John Murray Court Room 1
9:00am DODD, Ronald Mervyn Court Room 1
9:00am DUNCAN, Samuel Robert Court Room 1
9:00am EDWARDS, Jacinta May Court Room 1
9:00am EJAI, Jayden Mark James Court Room 1
9:00am ELLIS, Matthias Edward Court Room 1
9:00am GARY CLARKE PTY LTD T/AS CAMDONS FINE JEWELLERY Court Room 1
9:00am GIBSON, Troy James Court Room 1
9:00am HAJINOOR, Ramilie Robert Court Room 1
9:00am HAJINOOR, Rickieno Ronald Court Room 1
9:00am HEWER, Jaxen Troy Court Room 1
9:00am ISHIGUCHI, Jason Frank Court Room 1
9:00am ISHIGUCHI, Jessica Serina Court Room 1
9:00am JAN, Stewart James Edward Steven Fuk Loi Court Room 1
9:00am JIGADUR, Suzanne Court Room 1
9:00am JOHNSON, Daniel Thomas Court Room 1
9:00am KARADADA, Kellysha Court Room 1
9:00am LAWFORD, Ricado James Court Room 1
9:00am LEE, Emma Rosie Court Room 1
9:00am LENNARD, Keith Court Room 1
9:00am LEWIS, Amanda Court Room 1
9:00am LIDDY, Jaybe Court Room 1
9:00am MAMID, Franca Serena Anne Court Room 1
9:00am MANADO, Shaun Ehrin Court Room 1
9:00am MANOLIS, Jayce Augustine Court Room 1
9:00am MAY, Kaylene Dianne Court Room 1
9:00am MOLYNEUX, Mason James Court Room 1
9:00am MORATO, Anthony Jose Court Room 1
9:00am MULLALEY, Tamica Anne Court Room 1
9:00am MUNRO, Jason Normen Court Room 1
9:00am MUNRO, Shannon James Court Room 1
9:00am NANNUP, Peter James Court Room 1
9:00am NIPPER, Kingsley Desmond James Court Room 1
9:00am O'BRIEN, Joshua James Court Room 1
9:00am OLSEN, Brian Court Room 1
9:00am PARSONS, Lisa Gladys Court Room 1
9:00am PEARSON, Daniel Ricardo Louis Court Room 1
9:00am PHILLIPS, Rafferty Otto Court Room 1
9:00am ROE, Bernard Anthony Court Room 1
9:00am SPRATT, Naranie Colleen Court Room 1
9:00am TAIT, Marissa Lucy Court Room 1
9:00am TOBY, Euston Dwayne Bronco Court Room 1
9:00am TOMLINSON, Rosa Maria Court Room 1
9:00am TORRES, Mervyn Emmanuel Court Room 1
9:00am TSAKMAKIS, Nicolaos Court Room 1
9:00am TURNER, Stewart Charles Court Room 1
9:00am WALLABY, Cameron Court Room 1
9:00am WARD, Darren A Court Room 1
9:00am WARE, Robert Andrew Court Room 1
9:00am WICKS, Trent Anthony Court Room 1
9:00am WUNGUNDIN, Mark Court Room 1
9:00am YALUNGA, Charles Adrian Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am GLASSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 90 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ASIMWE, Jeremie Court Room 1
10:00am BELL, Charlene Hope Court Room 1
10:00am BENNELL, Duncan Peter Court Room 4
10:00am BENNELL, Royce Lange Court Room 1
10:00am BETTS, Karlee Ann Court Room 1
10:00am BLUM, Steven James Court Room 4
10:00am BOURNE, Mark James Court Room 1
10:00am BROAD, Wayne Francis Court Room 1
10:00am CAIN, Amie Lisa Court Room 1
10:00am CHISHOLM, Corey Christopher Court Room 1
10:00am CROTTY, Daniel Court Room 4
10:00am DARTNELL, Elizabeth Joanne Court Room 4
10:00am DAVIS, Liam Tyrone Court Room 1
10:00am EUVRARD, Toby Jase Court Room 1
10:00am FULLER, Larissa Anne Court Room 1
10:00am GARBUTT, Michael Joseph Court Room 1
10:00am GLASS, Cameron Richard Court Room 1
10:00am HALL, Kayla Jane Court Room 4
10:00am HOLMES, Kendie-Lee Court Room 1
10:00am HURLEY, Kevin Michael Court Room 4
10:00am JONES, Chantel Rose Court Room 1
10:00am LEE, Natham Mathew Court Room 1
10:00am MARSH, Jason Shaun Court Room 1
10:00am MCALLAN, Bowan Murray Court Room 1
10:00am MCDONNELL, Ashley James Court Room 1
10:00am MICHAEL, Bradley James Court Room 4
10:00am MILLER, Barry Lesley Court Room 1
10:00am NASH, Laura Caroline Court Room 1
10:00am NIELSEN, Richard Charles Court Room 4
10:00am OTTAVIANO, Shannon Dean Court Room 1
10:00am PAYNE, Kye Andrew Court Room 4
10:00am SHALES, Timothy Michael Court Room 1
10:00am SINGH, Jagdeep Court Room 4
10:00am SMITH, Nartisha Louise Court Room 1
10:00am STACK, Alfred Dennis Trevor Court Room 1
10:00am VINTON, Shayla Lee Court Room 1
10:00am WALLAM, Glen Rohan Shane Court Room 1
10:00am WALTON, Jaidie Malena Court Room 1
10:00am WILTON, Kevin John Court Room 1
2:15pm INGLIS, Josephine Lara Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am BRASS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 529 2019 Court Room 4
9:30am HALLIWELL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 532 2019 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am BELLOTTI, Alanni Collette Court Room 2
9:30am BRENNAN, Rikiesha Montanna-Lee Court Room 2
9:30am BURNELL, Sharna Louise Court Room 2
9:30am COLLYER, Daniel Barry Court Room 2
9:30am CRAGGS, Mark Ernest Court Room 2
9:30am CROWE, Sharon Marie Court Room 2
9:30am DHU, Elisha Hazel Court Room 2
9:30am DRUMMOND, Kenneth Samuel William Stanley Court Room 2
9:30am FORBES, Mark Court Room 2
9:30am GILBERT, Timothy Barry Court Room 2
9:30am GLOVER-TURNER, Claire Elizabeth Court Room 2
9:30am HORACE, Esmond Anthony Court Room 2
9:30am JONES, Christopher Chubby Court Room 2
9:30am JONES, Tristan Jeremy Court Room 2
9:30am KELLY, Rodney Christopher Court Room 2
9:30am MITCHELL, Dwayne Steven Ian Court Room 2
9:30am MITCHELL, Yvette Rose Maree Court Room 2
9:30am NANNUP, Mervyn John Court Room 2
9:30am NGUYEN, Hoa Dinh Court Room 2
9:30am NUMANDUMAH, Katie Bureu Court Room 2
9:30am PARKER, Shavarne Winston Court Room 2
9:30am RANGER, Ethel Rose Court Room 2
9:30am RANGER, Robin James Court Room 2
9:30am ROBERTS, Tymara R Court Room 2
9:30am ROBINSON, Garry Stanley Court Room 2
9:30am RODGERS, James Edward Court Room 2
9:30am RUSSON, Theo Anthony Court Room 2
9:30am RYAN, Cowan Rodney Jeffrey William Court Room 2
9:30am RYAN, Lionel Wayne Court Room 2
9:30am RYAN, Lyle Brandon Court Room 2
9:30am RYAN, Rayleen Joyce Court Room 2
9:30am RYAN, Zachery Miles Court Room 2
9:30am SHIMOGA DAMODARA KAMATH, Raghavendra Court Room 2
9:30am SNOWBALL, Leroy Sidney Justin Court Room 2
9:30am STEVENS, Trevor Jeremy Court Room 2
9:30am STEWART, Jaqueline Amanda Louise Court Room 2
9:30am THORNE, Bianca Rae Court Room 2
9:30am WALGAR, Robert Donald Court Room 2
9:30am WINMAR, Margaret A Court Room 2
9:30am WINTER, Jason Keith Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ADAMS, Duane 5 - 57
10:00am ALVARZA, Ali 4 - 41
10:00am ANDERSON, Alwyn John 5 - 57
10:00am ANDERSON, Cameron John 5 - 57
10:00am ANDERSON, Craig John 5 - 57
10:00am ANDERSON, Rhonan Wayne 4 - 41
10:00am ANDERSON, Verna Rose 4 - 41
10:00am BARCZA, Anthea Susan 4 - 42
10:00am BARLOW, Jaxon Hyla 4 - 42
10:00am BEASLEY, Kimberly Nathan 4 - 42
10:00am BECKER, Chloe Renee 4 - 41
10:00am BEECH, Dean Michael 4 - 42
10:00am BEZANT, Christopher Clayton 4 - 41
10:00am BIAGIONI, Alicia Marin 3 - 35
10:00am BILLS, Christopher Leonard 4 - 41
10:00am BOLTON, Trent Jonathon 5 - 57
10:00am BOOTS, Jazlyn Marie 4 - 41
10:00am BRADY, Robert William 4 - 42
10:00am BRINKMAN, Ithiel Felicity 4 - 41
10:00am BROPHO, Phyllis Marion 4 - 42
10:00am CAFARO, Giovanni Luigi 4 - 41
10:00am CAMERON, Jamie Tamara 4 - 42
10:00am CASEY, Dean Mathew 4 - 42
10:00am CASHIN, Shaun 4 - 41
10:00am CHAMPION, Kiara Janelle 4 - 42
10:00am CHINNERY, Michael John 4 - 41
10:00am CLOHESSY, Russell Wayne 4 - 41
10:00am COCKS, David Matthew 5 - 57
10:00am COLOMBERA, Sarah Mia Janine 5 - 55
10:00am CORRY, Ethan Lee 4 - 41
10:00am CORRY, Ethan Lee 4 - 41
10:00am COYNE, Desmond Edward 5 - 51
10:00am CULBONG, Mortisha Vanessa Noeline Nicole 4 - 42
10:00am CURPHY, Kina Ann 4 - 41
10:00am DAVIS, Beaux 5 - 57
10:00am DAWSON, Francine 3 - 35
10:00am DEARDS, Troy Robin 4 - 41
10:00am DIEDRICK, Venon Wayne 4 - 41
10:00am DUONG, Thaiv 4 - 41
10:00am ELSAMIN, Samaan Salah Tilmiz 5 - 55
10:00am FARRELL, Lucas Warren 4 - 41
10:00am FERMIE, Jason Wayne 5 - 57
10:00am FERNANDES, Julio 4 - 41
10:00am FINDLAY, Barry Lee 4 - 41
10:00am FOTIADIS, Nathan Peter 5 - 55
10:00am GRIFFIN, Joel James 5 - 57
10:00am HAMILTON, Lee-Anne Renee 4 - 42
10:00am HANSEN, Shane Owen 4 - 42
10:00am HART, Douglas James 4 - 42
10:00am HART, Nikkita Ruth 4 - 41
10:00am HEADLEY, Tessa Linelle 5 - 51
10:00am HILL, Nathan 4 - 42
10:00am HILL, Nikita Rose 4 - 41
10:00am HOLLIMAN, Wendy 4 - 41
10:00am HYDE, Andrew John 4 - 42
10:00am INDICH, Sheree Rose 4 - 42
10:00am ISAACS, Gregory Drew 4 - 41
10:00am JACK, Brenton Matthew 5 - 57
10:00am JEFFRIES, Warren Mathew 5 - 55
10:00am JOHNS, Marlon Michael 4 - 41
10:00am JONES, Paul Anthony Mcdonald 4 - 41
10:00am KARIMI, Yassin 4 - 41
10:00am KEDIR, Musa Tamene 4 - 42
10:00am KELLY, Christopher John 5 - 57
10:00am KENDRICK, Philip Austin 4 - 41
10:00am KICKETT, Kezrae Breanna 4 - 42
10:00am KICKETT, Renata Rose 4 - 42
10:00am KINSELA, Reuben James 5 - 57
10:00am KREITLING, Kellie Anne 4 - 41
10:00am KYNEUR, Christopher Patrick 4 - 42
10:00am LE, Ngoc Liet 5 - 57
10:00am LEE, Davinka Narelle 4 - 41
10:00am LENANE, Rory Paul 4 - 41
10:00am LEUCUS, David 4 - 41
10:00am LOWE, Cody Daniel 4 - 41
10:00am MALFIORE, John 5 - 57
10:00am MALITH, Samuel Bol 4 - 42
10:00am MANILAMBONA, Pascal 5 - 57
10:00am MARTIN, Rhys-Lee Michael 4 - 41
10:00am MATHEWS, Daniel Craig 5 - 57
10:00am MAVADDAT, Justin Jubin 4 - 41
10:00am MCCALLUM, Michael 4 - 41
10:00am MCCORMACK, Ashley James 4 - 41
10:00am MCCUMSTIE, Rohoni Ann 4 - 42
10:00am MILLS, Krystal Ranee 4 - 41
10:00am MINNITI, Salvatore 4 - 41
10:00am MONAGHAN, Shannon Lisa 4 - 41
10:00am MORONEY, Joshua Rueben 4 - 42
10:00am MUNRO, Blake Christopher 4 - 42
10:00am MYLONAS, George 4 - 41
10:00am NARKLE, Grant Andrew 4 - 42
10:00am NARRIER, Bonnie Jean 4 - 41
10:00am NARRIER, Melissa Sue 4 - 41
10:00am NGUYEN, Dien C 4 - 41
10:00am NICKLETTE, Andrew James 4 - 42
10:00am O'BRIEN, Adam Jonathon 4 - 42
10:00am O'BRIEN, Paul Anthony 4 - 41
10:00am O'CONNELL, Elizabeth Sonya 4 - 41
10:00am O'NEILL, James Robert 4 - 41
10:00am PARNELL, Robert Fredrick 5 - 55
10:00am PENNY, Ada Joan 4 - 42
10:00am PICKERING, Lee David 5 - 57
10:00am PICKETT, Larry Neil 4 - 42
10:00am POLAK, Erika Rosie 4 - 41
10:00am POWELL, Rena Patricia 4 - 41
10:00am PUNCH, Liam Ivan 4 - 41
10:00am REGAN, Tyson Mark 5 - 57
10:00am REREKURA, STEVEN 4 - 41
10:00am RICHARDS, Theo Ian 4 - 42
10:00am RIPPER, Tarnhie Leigh 4 - 42
10:00am ROBINSON, Cody Peter John 4 - 41
10:00am RONAN, Susan Patricia 4 - 41
10:00am ROSS, Colin Glenn 4 - 41
10:00am ROUFEIL, Michael George 5 - 57
10:00am RUJIC, Anthony 5 - 57
10:00am RYDER, Dray Peter 4 - 42
10:00am SAMUEL, William Yahuza 4 - 41
10:00am SAMUELS, Jeremy Bernard 4 - 42
10:00am SCALLY, Andrew Tunnard 4 - 41
10:00am SCARLETT, Geoffery W 5 - 57
10:00am SHAW, Amie Deeanne 4 - 41
10:00am SHEAN, Clinton Mathew 5 - 51
10:00am SMITH, Zoe Edwina 4 - 41
10:00am STARKE, Simon Ashley 4 - 42
10:00am STONE, Craig Vernon 4 - 42
10:00am TAYLOR, Hayden Bradley 5 - 57
10:00am TAYLOR, Ryan Nepia 4 - 42
10:00am TIN, Simon Patrick 3 - 35
10:00am TORRANCE, Nicole Stewart 3 - 35
10:00am TRAN, Oanh Nhat 4 - 41
10:00am TREMELLING, Peter Howitt 4 - 42
10:00am TRICHET, Nathan Robert 4 - 41
10:00am TULLOCH, Damien Lee 4 - 42
10:00am TURBETT, Alex John 3 - 35
10:00am TURNER-RUYTER, Kai Kameran 3 - 35
10:00am TURNOR, Beau Daniel 5 - 57
10:00am UGLE, Gladys Lorraine 4 - 42
10:00am VAKILI, Mohammad Hamid 5 - 57
10:00am WALLEY, Warren Joseph 5 - 57
10:00am WILCOCK, Kenneth Victor 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Alan Garth 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Laurence John 4 - 41
10:00am WILSON, Trent Michael 3 - 35
10:00am WRIGHT, Martin Richard 3 - 35
10:00am YAO, Daniel Xi-Sheng 4 - 41
12:00pm PRESS, David Michael 3 - 35
12:00pm SIMMONDS, Stephen Rolland 3 - 35
12:00pm STRATTON, Phillip Charles 3 - 35
9:00am BUI, Hoa Xuan 4 - 41
9:00am CHALK, David Paul 4 - 41
9:00am COLLINS, Jamie Robert 4 - 41
9:00am COLLINS, Sydnee 4 - 41
9:00am DHU, Cain Anthony 4 - 41
9:00am HARSLEY, Luke John 4 - 41
9:00am HILL, Richard 4 - 41
9:00am JHATAM, Farhaad 4 - 41
9:00am MANTON, Justin Paul 4 - 41
9:00am MOHAMED, Munawar 4 - 41
9:00am PENNY, Steven Keith 4 - 41
9:00am ROWE, Rodney Stephen 4 - 41
9:00am RUTHERFORD, Darren John 4 - 41
9:00am SMITH, Braydon Reginald 4 - 41
9:00am TAYLOR, Germaine Jonathon 4 - 41
9:00am VICINITY CUSTODIAN PTY LTD 5 - 58
9:00am WILLS, Gerard Dominic 4 - 41
9:30am BLACK, Joshua Alexander 5 - 57
9:30am EDMONDS, Shane Henry 5 - 57
9:30am HOLMES, Ronald Graham 5 - 57
9:30am KICKETT, John William 4 - 42
9:30am PAPP, Kurt Michael 5 - 57
9:30am PENNY, Stephen Maitland 4 - 42
9:30am SHARAFI, Mohsen 5 - 57
9:30am SYKES, Bobbie Jayne Louise 5 - 57
9:30am TRAVIS, Jason David 3 - 38
9:30am UGLE, Alan Troy 5 - 57
9:30am UNDERWOOD, Bianca Marie 5 - 57
9:45am COYNE, Denzel Gregory Kenneth 5 - 57
9:45am JEFFERY, Aaron Kenneth 5 - 57
9:45am KOTNOWSKI, Jacek Antonio 5 - 57
9:45am WILKINSON, James Phillip 5 - 57

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am Goncang Pty Ltd v Audio Precision Pty Ltd & Anor GCLM 12252 2017 7 - 71
Applications/Trial
10:00am HOUSING AUTHORITY v WILLS RSTN 13400 2018 9 - 91
Chambers Sitting
9:00am ASARD HOLDINGS P/L & Anor v CHO & Anor RSTN 10055 2019 Chambers
9:00am CHAO v SIN & Ors RSTN 10936 2019 Chambers
9:00am DELTA LINE PTY LTD v PERMAUL RSTN 10920 2019 Chambers
9:00am ERIC INSURANCE LIMITED v LONDY PTY LTD GCLM 17080 2018 Chambers
9:00am FINLEY v CITY OF ROCKINGHAM & Anor GCLM 5028 2019 Chambers
9:00am GEORGE & Anor v SAREOEE RSTN 10929 2019 Chambers
9:00am GODFREY & Anor v SHAW RSTN 10904 2019 Chambers
9:00am KH MORGAN GEOLOGICAL CONSULTANTS v BROWNLEY & Anor RSTN 10931 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v AVERY GCLM 10361 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v CHARMAN GCLM 3722 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v KING GCLM 10355 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v KINGI GCLM 9554 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v MATTHEWS GCLM 5406 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v OBRADOR GCLM 6689 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v POU-FARNHAM GCLM 9267 2019 Chambers
9:00am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v SOMERVILLE GCLM 10094 2019 Chambers
9:00am O'KEEFE v SANDALFORD WINERIES PTY LTD CTC 9634 2019 Chambers
9:00am PRINTFORCE AUSTRALIA PTY LTD v HALLMARK REAL ESTATE GROUP PTY LTD GCLM 11149 2019 Chambers
9:00am Seun v Gandy GCLM 15772 2017 Chambers
9:00am TACHIBANA v GHAZALI & Ors RSTN 10946 2019 Chambers
9:00am THEUNISSEN v INGATE RSTN 10394 2019 Chambers
9:00am VAN LANDUYT v FRANKER-HARRISON RSTN 9291 2019 Chambers
9:00am YAMCHIKOV v ELDER RSTN 10907 2019 Chambers
CTC/Trial
10:00am Wealth Psychology Pty Ltd v Neesham MINOR 1430 2018 9 - 92
9:30am SARMADIVALEH v ABOLHASSANI RO 490 2019 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am Consummo Painting Pty Ltd ACN (142 856 451) v Built Pty Limited (ACN) (083 928 045) GCLM 16526 2018 9 - 94
10:00am HUYNH v MILIERI MINOR 4802 2019 9 - 94
10:00am MACMINT PTY LTD v AZUCAR GCLM 3747 2019 9 - 94
11:00am RAPHAELY v VIP MARKETING PTY LTD GCLM 6736 2019 9 - 94
11:00am Splend Pty. Ltd. v Lim GCLM 8094 2018 9 - 94
12:00pm JAMES OFFICER & CO PTY LTD AS FOR THE IDA BOWEN FAMILY TRUST v DOMAINES & VINEYARDS PTY LTD GCLM 13418 2018 9 - 94
12:00pm JAMES OFFICER &CO PTY LTD v DOMAINES & VINEYARDS PTY LTD GCLM 16918 2018 9 - 94
2:15pm WAVEFRONT ASSET PTY LTD v LULHAM GCLM 14495 2018 9 - 94
Pre-Trial Conference
10:00am CICHY v THOMPSON MINOR 10314 2018 7 - 7.2
10:00am DEBOTTE v WANGCHUK GCLM 2359 2019 7 - 7.1
11:00am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v DE CASANOVE GCLM 2140 2019 7 - 7.2
12:00pm Cooke & Anor v HOLLENS GCLM 13020 2017 7 - 7.2
9:00am Beattie v Riverside Kids Club MINOR 13234 2018 7 - 7.3
9:00am TINELLI v JOSEPHS GCLM 2124 2019 7 - 7.1
9:30am Fibrelite Marine Services Pty Ltd v Mather GCLM 5870 2018 7 - 7.3
9:30am TOCOJEPA PTY LTD T/AS T-QUIP v MCNEVIN GCLM 5851 2019 7 - 7.1

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
9:00am MATTHEWS, Billy Dean Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am AMBROSINI, Caroline Maria Court Room 3
10:00am CORLEY, Kahlia Rose Court Room 3
10:00am COSTOLLOE, Colin Robert Court Room 2
10:00am JAYATHILAKA, Rajika Madawa Court Room 2
10:00am PRACILIO, Anthony Frankie Court Room 2
10:00am TE UA, Mack Edward Court Room 3
9:00am AITCHISON, Michael James Court Room 1
9:00am ALLAN, Hannah Georgia Court Room 1
9:00am ARTHUR, Jason Gordon Court Room 1
9:00am ASH, Harry Jonathon Court Room 1
9:00am BARLOW, Anthony Court Room 1
9:00am BARON, Kylie Marie Court Room 1
9:00am BEAN, John Frederick Court Room 1
9:00am BRADLEY, Chloe Evelyn Court Room 1
9:00am BRIGGS, Damian Denbigh Court Room 1
9:00am BUI, Anh Tuan Court Room 1
9:00am BURTON, Chelsea Peta Court Room 1
9:00am CALVIN, Ashlea Court Room 1
9:00am CHANG, Edward Shane-Myn Court Room 1
9:00am CHAPLIN, Beau James Court Room 1
9:00am CRAWFORD, Steven Neville Court Room 1
9:00am DAVIS, Joy-Anne Delphine Court Room 1
9:00am DE PAOLO, Tara Michelle Court Room 1
9:00am DOWNIE, Crawford Stewart Court Room 1
9:00am DUNCAN, Christine Michelle Court Room 1
9:00am DUNCAN, Jessica Elizabeth Frances Court Room 1
9:00am DURHAM, Clayton Malcolm Court Room 1
9:00am EDMONDS, Kelly Maree Court Room 1
9:00am GRUBER, Frank Court Room 1
9:00am GUNTON, Michael Paul Court Room 1
9:00am HANSEN, Roslyne Deirdre Florrie Court Room 1
9:00am HART, Rhianon Aplyn Agnes Court Room 1
9:00am HORNAK-FERGUSON, Haylee Comet Court Room 1
9:00am Horton, Peter Court Room 1
9:00am INMAN, Noveleen Anne Court Room 1
9:00am JOHNSTONE, Arthur Key Court Room 1
9:00am MARSHALL, Aaron Trevor Court Room 1
9:00am MAWER, Justin Kenneth Court Room 1
9:00am MORFITT, Laurel Anne Court Room 1
9:00am MORRISON, Mark Timothy Court Room 1
9:00am MWANANGOI, Banza Court Room 1
9:00am NICKSON, Terry Robert Court Room 1
9:00am POMPEY, Jane Avis Court Room 1
9:00am PRINCE, Nicola Court Room 1
9:00am ROBINSON, Jenine Elaine Court Room 1
9:00am RUSSON, Darryl John Court Room 1
9:00am RUTTER, Bethan St John Court Room 1
9:00am SIMS, Annie Rose Court Room 1
9:00am SINDEL, Adam Dale Court Room 1
9:00am SMITH, Myles Peter Court Room 1
9:00am STAIGER, Peter Colin Court Room 1
9:00am TURVEY, Trent James Court Room 1
9:00am WHITE, Andrew Court Room 1
9:00am WILLAWAY, Annette Jane Court Room 1
9:00am WILLIAMS, David Arthur Court Room 1
9:00am WILMOT, Daniel John Court Room 1
9:00am WRIGHT, Neil Peter Court Room 1
9:00am ZUIDEVELD, Ben Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am BARWICK, Nicolas Paul Courtroom 1
9:30am CAMERON, Steven Daniel James Courtroom 1
9:30am COOPER, Shanon Michael Courtroom 1
9:30am DALGETY, Rodena Eva Courtroom 1
9:30am GOUGH, Antony Joel Courtroom 1
9:30am HARRIS, Davina Dee Courtroom 1
9:30am HART, Clay Charles Courtroom 1
9:30am HEDLAM, Wesley James Courtroom 1
9:30am HILL, Amanda Aileen Courtroom 1
9:30am NARRIER, Claudia Jean Courtroom 1
9:30am PERRIMAN, Christopher Eric Courtroom 1
9:30am RYAN, Connor Joseph Courtroom 1
9:30am SHARP, Zeb Henry Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Edwin James Bringo Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Shanika Louise Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am JOHNSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 348 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am ALISON, Wayne Courtroom 1
10:00am BERTASSO, Dean Anthony Courtroom 1
10:00am BRADLEY, Ross Adam Courtroom 1
10:00am BRAMWELL, Cameron Alexander Courtroom 1
10:00am CLELLAND, Chelsea Courtroom 1
10:00am CONNOR, Cameron Walter Courtroom 1
10:00am HERRIOTT, Rhona Courtroom 1
10:00am JOSEPHSEN, Adam Patrick Courtroom 1
10:00am LAWRENCE, Samuel James Courtroom 1
10:00am LEONARD, Jarrad Michael Courtroom 1
10:00am LEWIS, Thereasa Dawn Courtroom 1
10:00am MARRIOTT, Karen Courtroom 3
10:00am MATSON, Chad Michael Courtroom 1
10:00am NOLAN, Aaron Michael Courtroom 1
10:00am O'CONNOR, Christopher Robert Courtroom 1
10:00am PRITCHARD, Darren James Courtroom 3
10:00am PRITCHARD, Darren James Courtroom 1
10:00am RANDALL, Gary George Courtroom 1
10:00am REID, Mathew John Courtroom 1
10:00am WATTS, Troy Anthony Courtroom 1
9:30am ADAMS, Keaton Leigh Courtroom 2
9:30am ANDERSON, Quentin Robert Courtroom 2
9:30am ANDRZEJEWSKI, Patrick Courtroom 2
9:30am AWAN, Git Joseph Courtroom 2
9:30am BASHER, Jarrod Andrew Courtroom 2
9:30am BEHARI, Omar Almaamoun Courtroom 2
9:30am BORN, Jarrad Daniel Courtroom 2
9:30am BROCKELBANK, David James Courtroom 2
9:30am BURNS, Ashley Troy Courtroom 2
9:30am CHISHOLM, Riley James Courtroom 2
9:30am DEBENHAM, Blair Courtroom 2
9:30am DOULIS, John Raymond Courtroom 2
9:30am DYMOCK, Brody Jon Courtroom 2
9:30am EDWARDS, Kean Mathew Courtroom 2
9:30am EDWARDS, Matthew Kevin Courtroom 2
9:30am EGAL ALI, Hosein Courtroom 2
9:30am GEORGE, Anna Maree Courtroom 2
9:30am HAINES, Adam Stephen Courtroom 2
9:30am HILLAS, Nicholas Robert Courtroom 2
9:30am HOOSON, Steven Christopher Courtroom 2
9:30am HYLAND, Michelle Lorraine Courtroom 2
9:30am LYONS, Niamh Carmel Courtroom 2
9:30am MAXEY, Bradley Nathaniel Courtroom 2
9:30am MCVEE, Gregg Stephen Courtroom 2
9:30am MORREY, Adam Paul Courtroom 2
9:30am NEMARIC, Zachary Courtroom 2
9:30am O'CONNOR, Ivan Joseph Courtroom 2
9:30am PEDROCHI, Steven Anthony Courtroom 2
9:30am PENNY, Kaylinda Courtroom 2
9:30am PHILPOTT, Reece Martin Courtroom 2
9:30am RHODES, Terri Courtroom 2
9:30am ROBERSON, Beau Garry Courtroom 2
9:30am SARAJLIC, Dzemal Courtroom 2
9:30am STEPHENS, Hilton Courtroom 2
9:30am THURLOW, Morgan Ashley Courtroom 2
9:30am WATERTON, Garth Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Terrence Michael Courtroom 2
9:30am WOOLLEY, Laura Leigh Courtroom 2
9:30am WYSS, Darren Steven Courtroom 2
9:30am ZIRINO, Joseph Francis Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am NAUMOSKI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2493 2019 Courtroom 1
9:30am STONE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2478 2019 Courtroom 1
9:30am Townsend v Department of Transport EDL 1265 2018 Courtroom 1
Trial Court
10:00am JTSG INSULATION PTY LTD v PRETZELS PTY LTD MINOR 35 2018 Courtroom 3
10:00am KUTEYI v WIRTH RSTN 2307 2019 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am AKEE, Elexzandra Beverly Court 1 Children's/Community Court
10:00am ANDERSON, Neil T Court 1 Children's/Community Court
10:00am ANDERSON, Shaun William Court 3 Magistrates Court
10:00am ASHWIN, Zarome Jeffery William Court 1 Children's/Community Court
10:00am BARNETT, Renah Marie Court 3 Magistrates Court
10:00am BONNEY, Brodie Phillip Court 1 Children's/Community Court
10:00am BONNEY, Daniel Joe Court 3 Magistrates Court
10:00am CHAMBERS, Royston Court 3 Magistrates Court
10:00am CHARLES, Jacob Wayne Court 1 Children's/Community Court
10:00am CONNELL, James Peter Court 1 Children's/Community Court
10:00am COOPER, Stephen Court 1 Children's/Community Court
10:00am DIMER, Olivia Jayne Court 3 Magistrates Court
10:00am DONALDSON, Keerene Richard Leonard Court 3 Magistrates Court
10:00am DONEGAN, Terrell Court 1 Children's/Community Court
10:00am FISSIOLI, Mark Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00am GIBBS, Linda Margaret Court 3 Magistrates Court
10:00am GILBERT, Ethan Court 3 Magistrates Court
10:00am GRAHAM, Carlos Matthew Court 3 Magistrates Court
10:00am HADWIGER, Nichole Anne Court 1 Children's/Community Court
10:00am HANSEN, Damien Court 3 Magistrates Court
10:00am HARRIS, Allan Leslie Court 3 Magistrates Court
10:00am HILL, Matthew Able Court 3 Magistrates Court
10:00am HILLIARD, Victoria Ann Court 3 Magistrates Court
10:00am HITCHCOCK, David Shane Court 3 Magistrates Court
10:00am HOLLIDAY, Gavin John Court 1 Children's/Community Court
10:00am HOLLIDAY, Mitchell Ian Court 1 Children's/Community Court
10:00am IZAKOVIC, Joe Court 3 Magistrates Court
10:00am JENNINGS, Bronte Court 1 Children's/Community Court
10:00am JENNINGS, Bruno Court 3 Magistrates Court
10:00am JENNINGS, Rodessa Louise Court 3 Magistrates Court
10:00am KULITJA, Dricilla Court 3 Magistrates Court
10:00am LEFLOHIC, Steven Court 3 Magistrates Court
10:00am LEMMON, Sarah Jayne Court 1 Children's/Community Court
10:00am LITTLE, Patula Jeanna Court 3 Magistrates Court
10:00am LLOYD, Lucy Court 3 Magistrates Court
10:00am MCARTHUR, Joy Court 3 Magistrates Court
10:00am MULVANEY, Mark Andrew Court 1 Children's/Community Court
10:00am NEVE, Jeremy Aaron Court 1 Children's/Community Court
10:00am NEWLAND, Kamuis Court 3 Magistrates Court
10:00am NICHOLLS, Andrew George Court 3 Magistrates Court
10:00am NIELSEN, Brendan James Court 1 Children's/Community Court
10:00am NYBO, Brian Joseph Court 3 Magistrates Court
10:00am O'NEIL, Chantelle Evelyn Rose Court 3 Magistrates Court
10:00am PEACH, Brandon Lee Court 3 Magistrates Court
10:00am SAMBO, Richard Wayne Court 3 Magistrates Court
10:00am SARTORI, David Gregory Court 1 Children's/Community Court
10:00am SCALLY, Stephen Christopher Court 3 Magistrates Court
10:00am SIMMS, Peter Court 1 Children's/Community Court
10:00am SOFTLEY, Travis Court 1 Children's/Community Court
10:00am STEPHENS, Zane Issac Court 1 Children's/Community Court
10:00am SULLIVAN, Brenton Abdul Court 3 Magistrates Court
10:00am TAU, Anthony Jade Court 3 Magistrates Court
10:00am THOMAS, Dannielle Alexis Court 1 Children's/Community Court
10:00am THOMAS, Sophia Bertha Court 1 Children's/Community Court
10:00am VAKILI, Mohammad Amin Court 3 Magistrates Court
10:00am WARREN, Rebecca Hope Court 3 Magistrates Court
10:00am WATERS, Darcy Court 3 Magistrates Court
10:00am WATERS, Darcy Court 3 Magistrates Court
10:00am WATSON, Randle Court 1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
2:00pm COYNE, Ruby Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BIN OMAR, Hermelia Belinda Court Room 1
9:00am BRADSHAW, Cully Court Room 1
9:00am CHUNGULLA, John Mark Court Room 1
9:00am CLEMENTS, Nigel Court Room 1
9:00am CURTIN, Donald Court Room 1
9:00am DANIELS, Jayden Court Room 1
9:00am EDWARDS, Preston Court Room 1
9:00am FLETCHER, Adrian Court Room 1
9:00am PEURMORA, Bernard Court Room 1
9:00am ROBERTS, Thomas Stanley Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am DHU, Elisha Hazel Courtroom 1
9:30am HARGREAVES, Julian Courtroom 1
9:30am HIGHLEY, Shane David Courtroom 1
9:30am MORRISON, Cheralee Daneale Courtroom 1
9:30am PRICE, Damien James Courtroom 1
9:30am WORRALL, Raymond Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am BAKER v Department of Transport EDL 776 2019 Courtroom 1
9:30am RAGAZZO v Department of Transport EDL 773 2019 Courtroom 1
9:30am WOODS v Department of Transport EDL 764 2019 Courtroom 1

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
9:30am ANDERSON, Michael John Court Room 1
9:30am BRAENDLER, Katie Jayne Court Room 1
9:30am BROWN, Loren Wesley Court Room 1
9:30am BUCKLEY, Kurt Thomas Court Room 1
9:30am BUCKLEY, Kurt Thomas Court Room 1
9:30am FORD, Bindie-Lee Court Room 1
9:30am GURNEY, Jacob David Court Room 1
9:30am LEWIS, Peter James Court Room 1
9:30am NORRIS, Jordan Shaun Court Room 1
9:30am PUKE, Daniel George Court Room 1
9:30am WRIGHTSON, Storm Creed Court Room 1
9:30am YABSLEY, Zakye Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am MORRIS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 194 2019 Court Room 1

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00am HOUSING AUTHORITY v MCCORMICK RSTN 16 2019 Registrars Chambers

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm FISHER, David John Courtroom 1
9:30am BLACK, Trevor Grant Courtroom 1
9:30am GREEN, Jhana William Courtroom 2
9:30am HARMAN, Don Courtroom 2
9:30am HARMAN, Don Courtroom 2
9:30am HASSANO, Nuradin Mohamed Courtroom 1
9:30am JETTA, Selina Darlene Courtroom 1
9:30am KELLY, Jason Shane Courtroom 1
9:30am LOMAX, Gareth David Courtroom 2
9:30am MANOLIS, Cassandra Rose Courtroom 1
9:30am MATSUMOTO, Kei Courtroom 1
9:30am MOLA, Jay Lee Courtroom 1
9:30am PHILLIPS, Brad Alan Courtroom 2
9:30am RESANOVIC, Damir Courtroom 2
9:30am RIDDELL, Llewellyn Thomas Courtroom 2
9:30am SOE, Arkar Courtroom 1
9:30am SOOBYE, Mohammad Sajeed Courtroom 1
9:30am SOOBYE, Mohammad Sajeed Courtroom 2
9:30am SURGEY, Jack Thomas Courtroom 2
9:30am THOMPSON, Nicholas Courtroom 1
9:30am WANTEE, Cyrus K Courtroom 1
9:30am WOODS, John Lyndon Courtroom 2

Civil Listing
Residential Tenancies
9:30am ARCHER & Anor v NEVE & Anor RSTN 1103 2019 Conference Room
9:30am BETTISON & Anor v FORD & Anor RSTN 1208 2019 Conference Room
9:30am BURFITT v WOODLEY RSTN 1203 2019 Conference Room
9:30am Cuculoski v COBANOVIC RSTN 1238 2019 Conference Room
9:30am DAY v DOUGLAS RSTN 1213 2019 Conference Room
9:30am DELGROVE HOLDINGS PTY LTD v ISGAR RSTN 1212 2019 Conference Room
9:30am DUONG & Anor v WRIGHT RSTN 1000 2019 Conference Room
9:30am FAULKNER v PENNY & Anor RSTN 1219 2019 Conference Room
9:30am GO SEE & Anor v MARKHAM RSTN 1194 2019 Conference Room
9:30am GRORUD v GROVES RSTN 1249 2019 Conference Room
9:30am Hollands v York RSTN 2011 2018 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v NARRIER RSTN 415 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v ANDERSON RSTN 1229 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v DIANE RSTN 1224 2019 Conference Room
9:30am KHAN & Anor v WYLES RSTN 1147 2019 Conference Room
9:30am KO v MACKEY RSTN 1174 2019 Conference Room
9:30am LAMBERT v BROWNING RSTN 1187 2019 Conference Room
9:30am OWEN v MORONEY RSTN 1222 2019 Conference Room
9:30am PARKINSON v SUTTON RSTN 798 2019 Conference Room
9:30am PINKER v RONAN RSTN 1166 2019 Conference Room
9:30am ROBINS v LAKE RSTN 1217 2019 Conference Room
9:30am ROSENWALD & Anor v WICKS RSTN 1207 2019 Conference Room
9:30am SINGH & Anor v LIVINGSTONE RSTN 1021 2019 Conference Room
9:30am SMITH v PRIOR & Anor RSTN 1225 2019 Conference Room
9:30am UPTON v WINGO & Anor RSTN 1228 2019 Conference Room
9:30am WILLARD & Anor v GUBBINS RSTN 1197 2019 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
2:00pm UGLE, Felicity Nora Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am All Aussie Contracting Pty Ltd T/A All Aussie Contracting Pty Ltd Court Room
10:00am BAILLIE, Paul William Court Room
10:00am BEALE, Andrew Michael Court Room
10:00am BIDDLE, Teesha Marie Court Room
10:00am BLURTON, Martin Phillippe Court Room
10:00am BUCHANAN, Gary John Wallace Court Room
10:00am BUSHELL, Jason Mark Court Room
10:00am CLARKE, Dylan Benjamin Keith Court Room
10:00am D'ARCY, Maddison Jayne Court Room
10:00am DOWSETT, John Matthew Court Room
10:00am GARRIHY, Michael Shane Court Room
10:00am JOYCE, Natasha Karen Court Room
10:00am KELLY, Leanne Maree Court Room
10:00am LEGGE, Stacey Kaye Court Room
10:00am MOLLER, Clint Stephen Court Room
10:00am MOURISH, Lloyd Frank Court Room
10:00am NARKLE, Lorranna Florence Court Room
10:00am O'DONNELL, Dwayne Gregory Court Room
10:00am PADFIELD, David William Court Room
10:00am RUSHBY, Leanne Gaye Court Room
10:00am RYDER, Murray Arthur Court Room
10:00am TAYLOR, Simone Elizabeth Court Room
10:00am TENISELI, Jordan Court Room
10:00am WESTBERG, Alfred Clinton Dwayne Court Room
10:00am WINTERBURN, Aaron Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ANDERSON, Kym Michele Courtroom 2
9:30am ARIS, Matthew John Courtroom 2
9:30am ARIS, Matthew John Courtroom 2
9:30am BALLANTYNE, Candice Michelle Courtroom 2
9:30am BENPORATH, Aaron William Courtroom 2
9:30am BUCKLE, Jacob Courtroom 2
9:30am BURROWS, Archy William Courtroom 2
9:30am CARUANA, Kiarnah Russell Courtroom 2
9:30am CLARK, Mathew John Courtroom 2
9:30am CONWAY, Brian Ian James Courtroom 2
9:30am DALAIS, Joel Ricardo Ronald Courtroom 2
9:30am DINAH, Leah Marie Courtroom 2
9:30am GRAY, Adam David Courtroom 2
9:30am GUTTERSON, Jessica Patricia Courtroom 2
9:30am HAWKINS, Daniel Edward Courtroom 2
9:30am HOLMES, Jason Ross Courtroom 2
9:30am HOUSTON, Stuart William Courtroom 2
9:30am JACKSON, Therese Angela Courtroom 2
9:30am KEARINES, Troy Anthony Courtroom 2
9:30am KIM, Caleb Courtroom 2
9:30am LANGFORD, Kyle James Courtroom 2
9:30am LEE, Cameron Leslie Courtroom 2
9:30am LITTLE, Amelia Patricia Courtroom 2
9:30am LONGBONE, Sonny Ernest Courtroom 2
9:30am MACKENZIE, John Daniel Courtroom 2
9:30am NANNUP, Serena Marie Courtroom 1
9:30am OLDRIDGE, Ashley Micheal Edward Courtroom 2
9:30am OXWELL, Danny George Courtroom 2
9:30am PICKETT, Wah Com Moe Meskwahki Haki Courtroom 2
9:30am RAAK, Joshi Alois Courtroom 2
9:30am SALMON, Col Andrew Courtroom 2
9:30am SINGLETON, Kristy Lee Courtroom 2
9:30am SKINNER, Graham Steven Courtroom 2
9:30am TAMSOPON, Nattawut Courtroom 2
9:30am THOMSON, William Wilson Courtroom 2
9:30am UGLE, Bevan Michael Courtroom 2
9:30am WELLINGTON, Allen Ian Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Trent Mitchell Courtroom 2
9:30am WILSON, Chantel Rose Courtroom 2
9:30am WISHART, Theresa Annette Courtroom 1
9:30am Wood, Steven Bradley Courtroom 2
9:30am WRAGG, Adam John Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am ALLEN, Phillip John Courtroom 1
9:00am ANTHONY, Jayleen Margaret Rose Courtroom 1
9:00am AUBREY, Lincoln Ryan Courtroom 1
9:00am BALL, Les Phillip Courtroom 1
9:00am BALL, Patricia Anne Courtroom 1
9:00am BETTS, Cody Courtroom 1
9:00am BIN SALI, Hasharee Mavis Kathleen Courtroom 1
9:00am BLAKER, Tabitha Jayne Courtroom 1
9:00am BRIGHT, Aaron Leigh Courtroom 1
9:00am BRITTAIN, Sarah Ann Courtroom 1
9:00am BROOKS, Graham Lynton Courtroom 1
9:00am BROWN, Stanley Courtroom 1
9:00am BUTT, Gerard Courtroom 1
9:00am BUTTON, Simon Peter Courtroom 1
9:00am CAMERON, Taryn Lee Courtroom 1
9:00am COFFIN, Michael James Courtroom 1
9:00am COOKSON, Glen Arthur Courtroom 1
9:00am COOPER, Emma Jayne Courtroom 1
9:00am COPPIN, Dominic Jimmy Nelson Courtroom 1
9:00am COPPIN, Justin James Courtroom 1
9:00am CORBETT, Christopher Anthony Courtroom 1
9:00am DELLAPORTE, Kirsten Lee Courtroom 1
9:00am DERSCHOW, Brent Alan Courtroom 1
9:00am DERSCHOW, Wali Ismail Courtroom 1
9:00am DERSCHOW, Wali Ismail Courtroom 1
9:00am DODD, Lennis James Courtroom 1
9:00am DODD, Lesly Avue Courtroom 1
9:00am DOUGLAS, Darryl Courtroom 1
9:00am DRAGE, Loyd Gregory Courtroom 1
9:00am DRAGE, Narelle Courtroom 1
9:00am EATON, William Clayton Dwayne Courtroom 1
9:00am FINAU, William Charles Courtroom 1
9:00am FLATFOOT, Elliot Courtroom 1
9:00am FORREST, David Courtroom 1
9:00am FURLONG, Mathew John Courtroom 1
9:00am GREEN, Damien Courtroom 1
9:00am HANDLEY, Tyros Mari Connell Courtroom 1
9:00am HARMAN, Christie Ann Courtroom 1
9:00am HARMAN, Christie Ann Courtroom 1
9:00am HEATH, Shannon Caine Courtroom 1
9:00am HILL, Charles Robert Courtroom 1
9:00am HIRAMA, U-Roy Tahuri Wakanui Courtroom 1
9:00am HOPE, Garrett James Courtroom 1
9:00am JACKAMARRA, Corrinne Nouarana Courtroom 1
9:00am JACKAMARRA, Mary Courtroom 1
9:00am JACKAMARRA, Michael Patrick Courtroom 1
9:00am JONES, Darrelyn Rose Courtroom 1
9:00am KABAY, Kenneth Willie Courtroom 1
9:00am KELLY, Marilyn Courtroom 1
9:00am KELLY, Nathan John Courtroom 1
9:00am KELLY, Payden James Courtroom 1
9:00am KIBILY, John Zakaria Courtroom 1
9:00am KING, Nathan James Courtroom 1
9:00am LAMB, Jason Stuart Courtroom 1
9:00am LAWRENCE, Randy Mitchell Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Edward George Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Vanessa Rose Courtroom 1
9:00am MAHER, Bronson Charles Blair Courtroom 1
9:00am MANFREDA, Gavin Lee Courtroom 1
9:00am MCCOOMBE, Ron David Courtroom 1
9:00am MCDONALD, Verdon John Courtroom 1
9:00am MCKAY, Jessica Janine Courtroom 1
9:00am MILLS, Stajon Lee Courtroom 1
9:00am MOHAMUD, Abdulkadir Mohamed Courtroom 1
9:00am MONAGHAN, Stuart Michael Courtroom 1
9:00am MOSQUITO, Ronald Courtroom 1
9:00am NAMOK, Juanita Natelle Nay Courtroom 1
9:00am PALMERO, Aldric Garcia Courtroom 1
9:00am PERRY, Jade Jacob Courtroom 1
9:00am POUNTNEY, Cale Courtroom 1
9:00am PUNTER, Jaymie Alan Courtroom 1
9:00am SCHEFFLER, Allan James Courtroom 1
9:00am SLATER, Kendall Denna Courtroom 1
9:00am SPRATT, Jimarle Jason Courtroom 1
9:00am STACEY, Desmond Owen Courtroom 1
9:00am STEVENSON, Shane Peter Courtroom 1
9:00am STEWART, Ian John Courtroom 1
9:00am STUCHBURY, Corry Mark Scott Courtroom 1
9:00am TAYLOR, Hayden Patrick Courtroom 1
9:00am THOMAS, Lionel John Courtroom 1
9:00am TOBY, Peter Courtroom 1
9:00am TRESSIDDER, Rhys Alexander Courtroom 1
9:00am TULLOCK, Kelman Troy Courtroom 1
9:00am UGLE, Ronald Maxwell Courtroom 1
9:00am UHL, Thomas Courtroom 1
9:00am UPKETT, Mark Albert Courtroom 1
9:00am WALTERS, Wade Peter Courtroom 1
9:00am WARR, Nicholas Arthur Courtroom 1
9:00am WATSON, Ben Wade Courtroom 1
9:00am WILLALANE, Robbie Jack Courtroom 1
9:00am WILSON, Paul Joseph Courtroom 1
9:00am WONADON, Steven Courtroom 1
9:00am WONADON, Steven Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C Trial
10:00am Not Published PC 378 2018 Court Room 3
10:00am Not Published PC 379 2018 Court Room 3
10:00am Not Published PC 380 2018 Court Room 3

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:00am Not Published PC 71 2012 Court 5
9:00am Not Published PC 2 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 14 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 26 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 7 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 591 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 9 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 191 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 1209 2009 Court 5
9:02am Not Published PC 250 2013 Court 5
9:02am Not Published PC 329 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 330 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 521 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 544 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 72 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 334 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 470 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 471 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 441 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 442 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 445 2019 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:30pm Not Published PC 453 2016 Court 5
3:00pm Not Published PC 460 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 463 2018 Court 5
P and C Warrant List
2:15pm Not Published PC 451 2019 Court 5

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
3:00pm QUOC VIET NOMINEES PTY LTD v WARRINGTON 45 FRANCIS PTY LTD AS TRUSTEE FOR WARRINGTON 45 FRANCIS STREET ASSET TRUST CC 298 2019 3 - 8
3:00pm WARRINGTON 45 FRANCIS PTY LTD AS TRUSTEE FOR WARRINGTON 45 FRANCIS STREET ASSET TRUST v QUOC VIET NOMINEES PTY LTD & Ors CC 784 2019 3 - 8
CC Hearing
10:00am KATAFONI & Anor v CHALKBUILD PTY LTD CC 259 2019 2 - 2
Commercial List
10:30am Bosnian Islamic Society Perth Inc v SMAJIC CC 934 2019 3 - 8
11:00am Amana Living Inc v CHAPPELL CC 1217 2019 3 - 8
11:15am BACICH-HEARN v PERTH FLYING SQUADRON YACHT CLUB INC CC 452 2019 3 - 8
11:30am Sonnenklar v City of Cockburn CC 935 2019 3 - 8
12:10pm WESTERN AUSTRALIAN SPORTS CENTRE TRUST v TOWN OF VICTORIA PARK CC 1157 2019 3 - 8
12:20pm SOUTHWELL v Local Government Standards Panel CC 1069 2019 3 - 8
12:30pm Shire of Toodyay v BELL CC 864 2019 3 - 8
DR Directions
10:00am Edge Holdings No 6 Pty Ltd v The Acting Presiding Member of the Metro Central Joint Development Assessment Panel DR 79 2018 1 - 11
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 2117 2019 3 - 4
10:00am Not Published GAA 2111 2019 4 - 1
10:00am Not Published GAA 1756 2019 1 - 1
11:00am Not Published GAA 2092 2019 4 - 1
11:00am Not Published GAA 2115 2019 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 2128 2019 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 2140 2019 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 2208 2019 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 2295 2019 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 2228 2019 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 2305 2019 3 - 4
3:00pm Not Published GAA 2187 2019 4 - 1
3:00pm Not Published GAA 2146 2019 1 - 1
Licensing List
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v BOWE VR 103 2019 3 - 8
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v SPICER VR 112 2019 3 - 8
2:00pm RAPOFF v COMMISSIONER OF POLICE CC 1218 2019 3 - 8
VR Mediation
10:00am Medical Board of Australia v NADERI VR 86 2019 2 - 7

Back to Top