Court Listings for 18 September 2020

Court listings will change to 19 September 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Trial
10:30am CARDACI v CARDACI CIV 3186 2016 4 - 43
10:30am CARDACI v CARDACI & ORS CIV 1750 2017 4 - 43
Directions - Judge
8:45am GREEN v FAIRFAX MEDIA PUBLICATIONS PTY LIMITED & ANOR (via video link) CIV 1011 2019 4 - 43
9:30am DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v O'DONOGHUE CIV 1606 2020 6 - 607
Mediation Conference - Registr
10:00am HLEVNJAK v PATTENDEN & Anor CIV 1542 2020 8 - 814
10:00am KINGSFIELD HOLDINGS PTY LTD & Anor v ROTTNEST ISLAND AUTHORITY & Ors CIV 2660 2015 8 - 806
10:30am ROMANO v COCKS & ANOR CIV 1403 2020 8 - 811
Preliminary Conference
9:00am GORDON & ORS v TOCCHINI & ANOR CIV 2552 2019 7 - 708

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am BURT, Jason John Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am FISHER v O'HEHIR SJA 1146 2019 Court No. 7



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am KING, Steven Gray Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am COLLINS, Shannon Lee Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
1:15pm DANIELS, Anderson 2 - 2-2
1:15pm STRETCH, Alwyn 2 - 2-2
10:00am BOLTON, Trent Jonathon (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am BRANSBY, Aaron Alexander 7 - 7-2
10:00am BROCK, Nicole Emma 7 - 7-2
10:00am BROCK, Nicole Emma 7 - 7-2
10:00am BROWN, William Dennis (via video link) 6 - 6-3
10:00am BUTLER, Graham John 7 - 7-2
10:00am CARVELL, Dale Malcolm (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am CARVELL, Dale Malcolm (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am CHAN, Kian Sing 3 - 3-2
10:00am CLEGG, Ryan Trevor (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am CRADOCK, Scott Reid 7 - 7-2
10:00am CROMB, Ian 7 - 7-2
10:00am DAWSON, Michael Brian 5 - 5-1
10:00am DEN RIDDER, Rick Jarad (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am DOO, Ta Mla 3 - 3-2
10:00am FOXALL, Steven John 7 - 7-2
10:00am GAGAI, Kelvin Nishel 7 - 7-2
10:00am GILL, Gregory James 7 - 7-2
10:00am GULLELLO, Stephen Clint (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am HANCOCK, Michael James 7 - 7-2
10:00am HARTLEY, Mathew Colin (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am HAWKINS, Peter Arthur 7 - 7-2
10:00am HUXTABLE, Darren 3 - 3-4
10:00am KELLY, Colin Brian (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am KELLY, Moe Moe Myint 7 - 7-2
10:00am LANIGAN, Kristie Elyse 7 - 7-2
10:00am LEVILLAIN, Romain 3 - 3-4
10:00am LEWIS, Cinarra (via video link) 7 - 7-1
10:00am LLOYD, Mathew William 3 - 3-3
10:00am LOWRY, Stephen Edward 4 - 4-1
10:00am MACDONALD, Joni Moana 3 - 3-2
10:00am MACKENZIE, Jocelyn Beth 7 - 7-2
10:00am MILOSZ, Christopher Peter 3 - 3-2
10:00am MOHAMED, Suleiman Noor 7 - 7-2
10:00am MOMAND, Mohammad Masood (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am NGUYEN, Thi Nhu Oanh 7 - 7-2
10:00am NOBLE, Priston 5 - 5-3
10:00am NODWELL, Mark Andrew 2 - 2-1
10:00am OLIVER, Thomas William (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am POTTER, Grant John 3 - 3-4
10:00am RHEEDERS, Wesley Joshua 7 - 7-2
10:00am ROWLES, Natasha Sophia 7 - 7-2
10:00am SCHMIDT, Kevin Ryan 7 - 7-2
10:00am SERGI, Raymond John 7 - 7-2
10:00am SHOOK, Keira Ashlee 7 - 7-2
10:00am SLATER, Jonathon 7 - 7-2
10:00am STARE, Mark Anton (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am STAVELEY, Charles Gordon (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am TAKIWA, David Korua 7 - 7-2
10:00am THOMPSON, Brett Anthony (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am TRAN, Hung Anh (via video link) 7 - 7-2
10:00am VAN-ELDIK, Aston Benjamin Josip 7 - 7-2
10:00am VO, Thanh Son 5 - 5-1
10:00am WINNING, Craig Russell 7 - 7-2
10:00am WOODS, James Arthur (Appearance not required) 7 - 7-2
10:15am POTIFALA, Sam 4 - 4-4
11:30am DUNCAN, Donald Richard Norman 6 - 6-1
11:30am MULHOLLAND, Jill Fiona 6 - 6-1
11:30am PETERS, Benedict Sylvester 6 - 6-1
12:00pm ELLIES, Adrian Clement 6 - 6-3
12:00pm FLEMING, Christopher Alexander 7 - 7-1
2:15pm BROCKMAN, Bruce Neil 7 - 7-1
2:15pm PETCH, Samuel Jacob (via video link) 6 - 6-3
2:15pm RILEY, Charles (via video link) 6 - 6-4
2:15pm TAYLOR, Kane Troy 3 - 3-4
2:15pm TRACEY, Christopher James 6 - 6-4
2:30pm GOFTON, Luke Daniel (Appearance not required) 4 - 4-3
2:30pm QUARTERMAINE, Peter Ralph 4 - 4-3
2:30pm THOMPSON, David Robert 4 - 4-3
9:00am ANDRIJASEVICH, Oliver Jack 6 - 6-1
9:00am ANTOINE, Jean Francois 6 - 6-1
9:00am BAYOK, Jacob Koudwel 6 - 6-1
9:00am BERRYMAN, Jahleel Delaine Ahirau (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am BLURTON, James Ambrose (via video link) 6 - 6-1
9:00am BOMFORD, Haley Anne 6 - 6-1
9:00am BRUCE, Peter Wayne 6 - 6-1
9:00am BURTON, Joshua Jack (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am CAVANAGH, Mathew Ellis Robinson 6 - 6-1
9:00am CHAPMAN, Margarita (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am CHILCOTT, Dylan 6 - 6-1
9:00am CLARKE, Greg Anthony (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am COCKIE, Ella Chervone May 6 - 6-1
9:00am DARCY, Ethan Byron 6 - 6-1
9:00am DEDRICK, Tyrone Jaydrien 6 - 6-1
9:00am DRIMATIS, Evan Peter 6 - 6-1
9:00am DUPLESSIS, Frederick Peter (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am FAGEHZADAH, Naweed 6 - 6-1
9:00am FAGEHZADAH, Naweed 6 - 6-1
9:00am FARMER, William (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am GARLETT, Gyce Reynolds (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am GARLETT, Lakita Nandalee (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am GIANGIULIO, John Joseph 6 - 6-1
9:00am HALLIDAY, John Charles 6 - 6-1
9:00am HAMPTON, Aaron 6 - 6-1
9:00am HART, Chantal Rose (via video link) 6 - 6-1
9:00am HARVEY, Annette Marie 6 - 6-1
9:00am HAYWARD, Iziah Jordan 2 - 2-1
9:00am HEAP, Wayne Robert (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am HERON, Mark Daniel 6 - 6-1
9:00am HILL, Charles Robert 6 - 6-1
9:00am HODDER, Malcolm Kenneth (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am ITALIANO, Aaron Antonino (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am JENNION, Troy Micheal 6 - 6-1
9:00am KATICH, Daniel Luke (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am KIERNAN, Michael Patrick (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am LEE, Dylan John 6 - 6-1
9:00am LEEDER, Sam Micheal 6 - 6-1
9:00am LIADOW, Mark Jason 6 - 6-1
9:00am MASINI, Nissa Jane 6 - 6-1
9:00am MEAD, Terentia Lee 6 - 6-1
9:00am MOSS, Alan James 6 - 6-1
9:00am NEWBURN, Benjamin Kane 6 - 6-1
9:00am PHAM, Le Dang Long 6 - 6-1
9:00am QUARTERMAINE, Timothy 6 - 6-1
9:00am RIFICI, Samuel Mayer 6 - 6-1
9:00am ROSS, Shannen Haley 6 - 6-1
9:00am RYDER, Luke Placid (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am SARDENA, Nicholas (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am SCOTT, Korey Allen (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am SIMPSON, Thomas Liam 6 - 6-1
9:00am SLABBERS, Peter William 6 - 6-1
9:00am SLABBERS, Peter William (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am SMITH, Daniel William 6 - 6-1
9:00am SMITH, Simon Paul (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am STONE, Corey Francis 6 - 6-1
9:00am WELSH, Jesse Louis (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am WILSON-NGUYEN, Daniel Viet 6 - 6-1
9:00am WOODS, Clem Anthony (Appearance not required) 6 - 6-1
9:30am DUGA, Sheval Etem (via video link) 4 - 4-2
9:30am KHAN, Matthew 6 - 6-4
9:45am LOADER, Graham Rickard 3 - 3-1

Civil Listing
Judges Chambers
10:30am GAYE v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT (via video link) CIVO 2 2020 1 - 1-3
Judges Special Appt- Civil
11:30am MITCHELL v ST JOHN OF GOD HEALTH CARE INC APP 3 2020 1 - 1-3
Pre-Trial Conference DC
10:00am ALASADY v ARMSTRONG CIV 3613 2019 1 - Lvl-1
10:00am PARENT v OFFER CIV 2732 2018 1 - Lvl-1
10:00am POLYUREA WA PTY LTD v RHINO LININGS AUSTRALASIA PTY LTD CIV 3813 2019 1 - Lvl-1
9:30am Barr v Insurance Commission of Western Australia CIV 976 2018 1 - Lvl-1
9:30am Harbour v HARBOUR CIV 4170 2017 1 - Lvl-1
9:30am PETKOVSKI v CITY OF STIRLING CIV 3454 2019 1 - Lvl-1
9:45am Da Mota v Ives CIV 3482 2017 1 - Lvl-1
9:45am LAURENDI v WOOLWORTHS GROUP LIMITED CIV 5009 2019 1 - Lvl-1
9:45am PASQUALE v FINCH CIV 608 2020 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
10:00am LEGGETT v HILLARYS YACHT CLUB INC CIV 1998 2020 1 - 1-2
10:00am PATER IN HIS CAPACITY v MAWHINNEY & Anor CIV 2276 2019 1 - 1-2
10:00am SCHOONENS v MOOLKAEW CIV 2255 2020 1 - 1-2
9:30am ALMMA HOLDINGS PTY LTD v LAM CIV 1739 2020 1 - 1-2
9:30am NEWBEY v SMOOTHY & Ors CIV 1954 2020 1 - 1-2



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
12:00pm STEED, Richard Andrew Court Room 3
2:15pm WILLIAMS, Bevan Charles Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am BROWN, Jake Drhu James Armadale Court 2
9:30am ADAMS, Jayde Ashleigh Armadale Court 1
9:30am ANDERSON, Cheyne Armadale Court 1
9:30am BADAWY, Mahmud Samy Armadale Court 2
9:30am BARRETT, Mark Warren Armadale Court 2
9:30am BATEMAN PASS, Jordan Anthony (via video link) Armadale Court 1
9:30am BELLOTTI, Rex Martin (via video link) Armadale Court 1
9:30am BIKRAMJIT SINGH, Bikramjit Armadale Court 2
9:30am BISHOP-SMITH, Jordan Andrew Wade Armadale Court 2
9:30am BLACK, Daniel John (via video link) Armadale Court 1
9:30am BLURTON, Craig Aaron Armadale Court 2
9:30am BOLT, Robert James Armadale Court 2
9:30am BONNEY, Travis Mark (via video link) Armadale Court 1
9:30am BORE, Brooke Leigh (via video link) Armadale Court 1
9:30am BURROWS, Bradley John Armadale Court 1
9:30am BUTLER, Marlisa Mary Jane Armadale Court 2
9:30am BYNDER, Isaiah Charles Armadale Court 1
9:30am CARTWRIGHT, Ryan Michael Armadale Court 2
9:30am CARVALHO, Amy Bianca (via video link) Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Clayton Onslow Armadale Court 1
9:30am COLLARD, Graham (via video link) Armadale Court 1
9:30am CORLEY, Kahlia Rose Armadale Court 1
9:30am CRAWFORD, Benjamin Mark Armadale Court 2
9:30am D'ROZARIO, Randal Armadale Court 1
9:30am ETHERINGTON, Amanda Crystal Armadale Court 1
9:30am EVANS, Jason Peter Armadale Court 2
9:30am FARMER, Terrance Edward (via video link) Armadale Court 1
9:30am FARRELL, Megan Rose Armadale Court 1
9:30am FLACK, Lisa Ingrid Armadale Court 2
9:30am FOTI, Jason Alfonso Armadale Court 2
9:30am FOXON, Mark Emmett Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Tremayne Brian James (via video link) Armadale Court 1
9:30am GERANIS, Alexis Armadale Court 2
9:30am GOWER, Benjamin Stephen Armadale Court 2
9:30am GRANT, Giselle Mary Armadale Court 2
9:30am HALLIGAN, Kevin Allan Armadale Court 2
9:30am HARRIS, Landan Bruce Armadale Court 2
9:30am HAWKINS, Zahtina Maureen Adriana Armadale Court 1
9:30am HEBBARD, Benjamin Paul Armadale Court 2
9:30am HOLDEN, Thomas Albert Armadale Court 2
9:30am HOLLY, Bevan Francis (via video link) Armadale Court 1
9:30am JOHNSTONE, Ronald Geoffery Armadale Court 2
9:30am KASZANSKI, Shane Zygmunt Bruce Armadale Court 2
9:30am KIDD, Ross Alexander Armadale Court 1
9:30am KING, Jason John (via video link) Armadale Court 1
9:30am KING, Phyllis Armadale Court 2
9:30am KIRTON, Zayne Armadale Court 2
9:30am KNAPP, Ceciely Roma Armadale Court 2
9:30am KNIGHT, Rebecca Leigh Armadale Court 2
9:30am KNOWLER, Glenn Ashleigh (via video link) Armadale Court 1
9:30am LANGDON, Samuel James Armadale Court 1
9:30am LESTER, Myles Herbert Armadale Court 2
9:30am LEWIS, Lee Darren Armadale Court 2
9:30am LITTLE, Tricia Sue-Ann Armadale Court 1
9:30am MANVIR SINGH Armadale Court 2
9:30am MATTOCK, Scott John Armadale Court 2
9:30am MILLS, Jacob Shawn Armadale Court 2
9:30am MOHAMMED ALI, Mohammed Anwar Armadale Court 2
9:30am MOLONEY, Aaliyah Ariana Armadale Court 1
9:30am MUIRURI, Victor Wanderi Armadale Court 1
9:30am NAIRN, Brett Armadale Court 1
9:30am NEERVOORT, Maarie Lorraine Armadale Court 2
9:30am NGUYEN, Kieu Oanh Armadale Court 2
9:30am PARRY, Todd Grant Armadale Court 2
9:30am PASSERI, Luke Luigi Donald Biagio Armadale Court 1
9:30am PENNY, Rikkae Ricki-Lee Armadale Court 2
9:30am PRIOR, Kurtley James Armadale Court 1
9:30am QUARTERMAINE, Brady Wade Armadale Court 2
9:30am QUARTERMAINE, Mark Gary Armadale Court 1
9:30am RAMSDEN, Monique Grace Armadale Court 2
9:30am REGAN, Kimberley Te-Awhina Armadale Court 2
9:30am RIKIHANA, Mokowhiti Katene Armadale Court 1
9:30am RIX, Amanda Jane Armadale Court 2
9:30am ROBERTS, Joanne Marie Armadale Court 2
9:30am ROBERTSON, Mathew Keith Armadale Court 2
9:30am ROWELL, Leigh Jade Armadale Court 2
9:30am SCHOLTE, Gary Robert Armadale Court 1
9:30am SHARIF, Mohammed Ifraz Armadale Court 1
9:30am SHARPE, Gareth James Armadale Court 1
9:30am SHERRELL, Patrick Michael (via video link) Armadale Court 1
9:30am SLATER, Jonathon Mark Armadale Court 1
9:30am SLATER, Neil George (via video link) Armadale Court 1
9:30am SMITH, Christine Maree Armadale Court 2
9:30am SMITH, Steven Monte Armadale Court 2
9:30am STRICKLAND, Aaron Armadale Court 1
9:30am STRICKLAND, Colin Frank Armadale Court 2
9:30am SWEENEY, Jasmine Brianna Armadale Court 2
9:30am TANNER, Leslie James Armadale Court 2
9:30am TAYLOR, Andrew James Armadale Court 2
9:30am TERRY, Stephen Michael Armadale Court 2
9:30am THENG, Robby Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Gary Mathew Armadale Court 2
9:30am THOUCH, Nheb Armadale Court 2
9:30am TRAVIA, Terry Maurice Armadale Court 1
9:30am TUN, Moses Armadale Court 2
9:30am VISAGIE, Juan Daniel (via video link) Armadale Court 1
9:30am WHITBY, Jacquin Ann Rose Armadale Court 1
9:30am WILLEMS, Christine Armadale Court 1
9:30am WILLIAMS, Larissa Amie Elizabeth Armadale Court 1
9:30am WINMAR, Melana Raylene Armadale Court 1
9:30am WOOLF, Bernadette Louise Armadale Court 1
9:30am WOOTTON, Shane Richard Armadale Court 2
9:30am WRIGHT, Peter Andrew Armadale Court 2
9:30am YASIN, Mohamad Farid Bin Mohamad Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am BAADJO, Russell (via video link) Court Room 2
9:00am BUNDAMURRA, Isaac (via video link) Court Room 2
9:00am BUNDAMURRA, Isaac (via video link) Court Room 2
9:00am GARDINER, Gideon Gregory Court Room 2
9:00am GILBERT, Maria Maria Court Room 2
9:00am MADDEN, Harold James Court Room 2
9:00am MALO, Nathan (via video link) Court Room 2
9:00am SCOBIE, Clinton Samson Jabanunga Court Room 2
9:00am SKEEN, Roneill Leeharn Adrian Court Room 2
9:00am SURPRISE, Danika Marie Rose Court Room 2
9:00am WILRIDGE, Bianca Caitlin Marissa Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ANARU, Matthew Mateparae Court Room 1
10:00am BARAC, Jake Lewis Court Room 1
10:00am BAUER, Philipp Hindurahn Michael (via audio link)(via vid Court Room 1
10:00am BENNELL, Kyle Andrew (via video link) Court Room 1
10:00am BLACKBURNE-KANE, Hugh John (via video link) Court Room 1
10:00am COUSINS, Natham Michael Court Room 1
10:00am CUTTS, Zak Maurice Court Room 1
10:00am DAVIDSON, Nopphadon James Court Room 3
10:00am DAWSON, Jade Chontelle Court Room 3
10:00am ELLIS, Marcus (via video link) Court Room 1
10:00am HAGART, Connie Louise Court Room 4
10:00am HUME, Anthony Paul Court Room 1
10:00am JOYCE, Vivien Rose (Appearance not required) Court Room 1
10:00am KUHN, Ella Casey Court Room 1
10:00am LOWE, Jason Thomas Court Room 3
10:00am MILNE, Angela Emma Court Room 1
10:00am RANIERI, Andrew John Court Room 1
10:00am ROGERS, Lesley Ann Court Room 1
10:00am SMITH, William Arthur Hami Te Hei Mauroa Court Room 1
10:00am SUTHERLAND, Rhys Phillip Court Room 1
10:00am THATCHER, Jay George Court Room 1
10:00am TURVEY, Damian Lee Court Room 1
10:00am WHITEMAN, Clinton Peter (via video link) Court Room 1
2:15pm AYADI, Ahmed Court Room 4
2:15pm PARFITT, Yvette Alice (via video link) Court Room 3
9:30am HOULIHAN, Shannon Margaret (via video link) Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
11:00am MONGOO, James Michael (via video link) Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am RICHARDS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 34 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABBOTT, Neil Glen Mervyn Ralph 4 - 42
10:00am ABEBE, Msgana (via video link) 3 - 32
10:00am ABRAHAM, Tramaine Joel 4 - 41
10:00am AGUTI, Bior Moses 3 - 37
10:00am ALI, Mohamed Saed Osman Shifa 4 - 41
10:00am ALI, Simon Paul 4 - 42
10:00am ANDERSON, Mary Rose 4 - 41
10:00am ANDERSON, Veronica Pearl 4 - 41
10:00am BAIETTA, Leanne Marie 3 - 37
10:00am BAILEY, Beaumont Thomas Nevill 4 - 41
10:00am BARKER, Corey Matthew John 4 - 41
10:00am BARNARD, David Aarem Japheth 5 - 55
10:00am BARRETT, David Anthony 4 - 41
10:00am BARTON, Joseph Eric 3 - 37
10:00am BEAZLEY, Carlos Troy (via video link) 3 - 32
10:00am BEN-ARI, Emanuel 5 - 56
10:00am BENNELL, Eric James 4 - 42
10:00am BEVIS, Leonard James (via video link) 3 - 32
10:00am BLURTON, James Ambrose (via video link) 3 - 32
10:00am BORG, Joseph 4 - 41
10:00am BOYD, John Peter 3 - 37
10:00am BRAMS, Shane David 3 - 37
10:00am BRYANT, Philip James 4 - 42
10:00am CLINCH, Lynette Phyllis 4 - 41
10:00am COOPER, Dylan 4 - 41
10:00am CORNEL, Emily Victoria 3 - 37
10:00am CRAINE-WHITE, Kristopher Brian (via video link) 3 - 32
10:00am DE CARVALHO, Alec James 4 - 42
10:00am DHU, Justin Wade 3 - 37
10:00am DONALDSON, Trumaine Shane Clem 4 - 41
10:00am DOWNS, Nicholas James (via video link) 3 - 32
10:00am DRAGE, Derek Christopher 3 - 32
10:00am DUXBURY, Brian Allen 4 - 42
10:00am EADES, Brodey Dane 3 - 32
10:00am EATON, Arron George 4 - 41
10:00am EDGECOMBE, Tama Wairua-Tapu Jonathan 3 - 37
10:00am EDMONDS, Julie Lorraine 4 - 41
10:00am ERIN-ROYAL PTY LTD 5 - 52
10:00am FINLAY-BARBARICH, Jared James 3 - 37
10:00am FIRST PRINCIPLE RESOURCE PTY LTD 5 - 52
10:00am FOSTER, Jason Dean 3 - 37
10:00am FOSTER, Rachael Jean 4 - 42
10:00am FRUSHER, Dwayne Anthony 4 - 42
10:00am GARFORTH, Simon Jeffrey 4 - 41
10:00am GHOLIZADEH, Farhad 4 - 41
10:00am GIDGUP, Narrissa Marie 5 - 55
10:00am GOVEDARICA, Bozidar 5 - 55
10:00am GRANSDEN, Katrina Ann 5 - 58
10:00am GWILLIAMS, Micheal John 4 - 42
10:00am HAGOS, Musie Wolday 4 - 41
10:00am HALAI, Ritin Dhanji 3 - 37
10:00am HANSEN, Alena Marge 4 - 42
10:00am HANSEN, Steele Michael 3 - 32
10:00am HARRINGTON, Lee Robert 4 - 41
10:00am HART, Eugene Arthur 4 - 42
10:00am HART, Lois Kathleen 4 - 42
10:00am HART, Marlon Bruce (via video link) 3 - 32
10:00am HART, Marlon Bruce (via video link) 3 - 32
10:00am HARTLEY, David Robert 4 - 41
10:00am HASHEMI, Farhad 3 - 37
10:00am HAYNES, Arran James 4 - 41
10:00am HAYTER, Justus Bard 4 - 42
10:00am HEATH, Kale Robert (via video link) 3 - 32
10:00am HEBBARD, Brendon John (via video link) 3 - 32
10:00am HEMMINGS, Kyle James 4 - 41
10:00am HEMMINGS, Kyle James 4 - 41
10:00am HENSLER, Elspeth 5 - 52
10:00am HICKEY, Jordan Thomas Moyle 3 - 37
10:00am HLADISOVA, Zachariah Pavel 3 - 37
10:00am HOANG, Tuan Anh 4 - 41
10:00am HOFFMANN, Joshua Samuel 5 - 55
10:00am HOLMES, Robert James 3 - 37
10:00am HOUTAS, Konstantinos 4 - 42
10:00am HUGHES, Danielle Casey 4 - 41
10:00am HUMES, Darlene Esther 4 - 41
10:00am JABADO, Maha 3 - 38
10:00am JAMIESON, Christopher Michael 4 - 42
10:00am JEFFREY, Dan Jay 4 - 41
10:00am JOHNSTONE, Ronald Geoffery 4 - 41
10:00am JONES, Arthur Jack 3 - 32
10:00am JONES, Clem Ollie 5 - 55
10:00am JUST, Eric Kelvin 3 - 37
10:00am KEATING, Ashley Stuart 5 - 55
10:00am KELLY, Zachary Lucas 3 - 37
10:00am KERR, Chelsie May 4 - 41
10:00am KIEL, Karanema Martin 4 - 42
10:00am KING, Jareth Alan 4 - 42
10:00am KINSELA, Reuben James (via video link) 3 - 32
10:00am KONT, Hans Oskar 4 - 42
10:00am KOWITZ, Dean Jorg 3 - 37
10:00am LAWRENCE, Samuel James 3 - 32
10:00am LETARI, Ivo Paul 3 - 34
10:00am LINDSAY, Jason Allan 4 - 42
10:00am LOO, Brendon Buchanan (via video link) 3 - 32
10:00am LUAL, Ngang Mat 4 - 41
10:00am LUSHEY, Drew Christopher 4 - 42
10:00am MANN, Victoria Louise 4 - 41
10:00am MARTIN, Janelle Gail 4 - 41
10:00am MARTIN, Margaret Anne 3 - 37
10:00am MAY, Lois Cicilia 3 - 37
10:00am MCGLADE, Tanaya-Ada Lorrelle 4 - 41
10:00am MCKENNA, David Andrew (via video link) 3 - 32
10:00am MCKENZIE, Telisha Nancy 4 - 41
10:00am MICHAEL, Eric Athol Owen (via video link) 5 - 57
10:00am MICHAEL, Tim Natana (via video link) 5 - 56
10:00am MICKTRICS PTY LTD 5 - 52
10:00am MILIVOJEVIC, Nebojsa 5 - 55
10:00am MILLER, Chantelle 3 - 37
10:00am MOMAND, Mohammad Masood 3 - 32
10:00am MORRISON, Justin Lex 4 - 42
10:00am MUNRO, Jahna 3 - 37
10:00am NARRIER, Jasmin Simone 4 - 42
10:00am NEEDHAM, Jamie Arthur 3 - 37
10:00am NEL, Arizta Jeane 3 - 31
10:00am NG, Janelle Kym 4 - 41
10:00am NORRIS, Clinton George 4 - 41
10:00am NYSSEN, William Adrian John 3 - 37
10:00am OGLE, Renaldo Peter 4 - 41
10:00am O'LEARY, Ben Charles 5 - 52
10:00am ORME, David Murray 3 - 32
10:00am OWEN, Bradley John 4 - 41
10:00am PALA, Franco Douglas 3 - 37
10:00am PARSONS, Robin James 5 - 57
10:00am PAVICH, Olli Andrej 3 - 37
10:00am PAYNE, Jacob William 5 - 55
10:00am PEARCE, Brian Kevin 4 - 42
10:00am PECOTICH, Zelko 5 - 52
10:00am PENNELL, Bradley Paul 3 - 37
10:00am PENNY, Damain 3 - 32
10:00am PERIC, Srdjan 4 - 41
10:00am PIERI, Costa Andrew 4 - 41
10:00am PODUTI, Ricky 3 - 37
10:00am PRITCHARD, Remy Arthur 4 - 42
10:00am PROSSER, Adam William 3 - 37
10:00am PUTERANGI, William Peiowhairangi 4 - 41
10:00am QUARTERMAINE, Peter Ralph 3 - 37
10:00am RECYCLECAR PTY LTD 5 - 52
10:00am REED, Mark Ashley 4 - 41
10:00am REED, Matty Leigh 4 - 41
10:00am Reynolds, Bob Rondell 4 - 41
10:00am RICHARDS, Summer Robin Jean 4 - 42
10:00am RIGG, Candice Lea 3 - 37
10:00am RILEY, Russell (via video link) 3 - 32
10:00am ROBERTSON, Dale James (via video link) 3 - 32
10:00am ROCHE, Matthew Desmond 4 - 42
10:00am ROONEY, Stephen 5 - 52
10:00am ROYAL, Deirdre 5 - 52
10:00am ROYAL, Douglas Brendan 5 - 52
10:00am RUSIECKI, Daniel 4 - 41
10:00am RUTHERFORD, Claire Elizabeth 5 - 52
10:00am RYDER, Candida Marie 3 - 38
10:00am SAVAGE, Joshua Luke 4 - 42
10:00am SCIBERRAS, Geena Mary 3 - 37
10:00am SHANNAHAN, Joshua William (via video link) 3 - 32
10:00am SHEPPARD, Paxton Anthony 4 - 41
10:00am SHILKIN, Nicolas 3 - 32
10:00am SIBANDA, Kimberley Nomawethu 3 - 37
10:00am SIVIC, Adem 5 - 55
10:00am SLAYFORD, Micaela Jayne 5 - 55
10:00am SLOBE, Camille 4 - 42
10:00am SMID, Keith Cornelus 4 - 41
10:00am SMITH, Amber Cheree 3 - 37
10:00am SOVEREIGN BUILDING COMPANY PTY LTD 5 - 52
10:00am SPAGNOLO, Adam Amedeo 5 - 52
10:00am SPARKES, Glen 4 - 41
10:00am STEFFERT, Robbie 3 - 37
10:00am TAHAU, Tui Tamahiti (via video link) 3 - 32
10:00am TAYLOR, Adam Josiah 4 - 41
10:00am TAYLOR, Jeannette Leisly 3 - 37
10:00am THORNE, Bobbee Maree 3 - 37
10:00am UGLE, Kayleen Rose 4 - 42
10:00am VERSE (AUST) PTY LTD 5 - 52
10:00am VILENICA, Adam 4 - 41
10:00am WADE, Jakson Lewis 4 - 42
10:00am WANJURRI-NUNGALA, Mingli 5 - 52
10:00am WARD, Dylan Laurence 3 - 37
10:00am WARD, Kevin James 3 - 37
10:00am WHEATLEY, Andrew James 4 - 41
10:00am WILKIE, Kimberly Anne 3 - 38
10:00am WILLIAMS, Hayden Lewis 3 - 37
10:00am WILSON, Dean Marcus 4 - 41
10:00am WILSON-MOORE, Adrian Raymond 4 - 41
10:00am YATES, Nigel (via video link) 3 - 32
10:00am ZAREV, Zare Stefan 4 - 41
11:00am BOLGER, Alex Jacob 3 - 35
11:00am DJORDJEVIC, Aleksandar 3 - 35
11:00am GRUNDY, Jay Alexander 3 - 35
11:00am JACKSON, Therese Angela 3 - 35
11:00am LYNCH, Jodi Marie 3 - 35
11:00am MCLELLAN, Joshua Ryan 3 - 35
11:00am RIFICI, Samuel Mayer 3 - 35
11:00am ROBERTS, Sarah Anne 3 - 35
2:15pm MORRISON, Justin Lex 3 - 35
2:15pm SYMES, Alexander John (via video link) 5 - 53
9:00am RONAN, Jacinta Renee 3 - 36
9:00am SYKES, Bobbie Jayne Louise 3 - 35
9:30am AKOL, Deng Akec 3 - 38
9:30am ALVA, Bevis Aloysius 5 - 51
9:30am BELL, Jerome James 3 - 38
9:30am BINTLEY, Sidney Neil (via video link) 5 - 51
9:30am BOLTON, Trent Jonathon (via video link) 5 - 51
9:30am BOURHAS, Kostantinos 3 - 38
9:30am BRADLEY, Maverick Mark Robert 3 - 37
9:30am BRIGGS, Clarence 5 - 51
9:30am BROWNE, Robert Harry (via video link) 5 - 51
9:30am BROWNE, Sarah 5 - 51
9:30am BUTLER, Ryan John 3 - 38
9:30am CARCIONE, Dane Laurence 3 - 37
9:30am CAYEUX, Anthony Jame 3 - 37
9:30am CLARK, Rhys Daniel (via video link) 3 - 32
9:30am COLLARD-WILLIAMS, Dre Frazier (via video link) 4 - 41
9:30am COYNE, Fabian Daryl 3 - 38
9:30am DENG, Arok John Ding 3 - 38
9:30am EADES, Kyle Wesley (via video link) 3 - 32
9:30am EGAN, Shamara Cassandra (via video link) 4 - 41
9:30am FADLALLA, Nagid Ahmed Khalid 3 - 38
9:30am FALCONER, Adam Michael 4 - 41
9:30am FIU-SOPOAGA, Mana (via video link) 3 - 32
9:30am GEARY, David John 5 - 51
9:30am GEBERT, Barry Raymond (via video link) 3 - 32
9:30am GILLAM, Muhammad Ali 4 - 41
9:30am GILLAM, Muhammad Ali 4 - 41
9:30am GREEN, Victor Wayne 3 - 37
9:30am GUO, Hongli 3 - 37
9:30am HAMILTON, Jesse 3 - 37
9:30am HELFRICH, Brock Nicholas 3 - 37
9:30am HODGSON, Shane Steven 5 - 51
9:30am HOMOLA, Peter Richard 3 - 37
9:30am HOOD, Ali (via video link) 5 - 51
9:30am INDRIANA, Yayang 5 - 51
9:30am JACKAMARRA, Robert (via video link) 5 - 51
9:30am JONES, Natalie Josephine (via video link) 3 - 32
9:30am JOSEPH, Tiffany Leanne 3 - 32
9:30am JURILJ, Cale Steven 3 - 37
9:30am JUSUPOVIC, Hazim 5 - 51
9:30am KADARMIA, Hagi-Lee James 3 - 37
9:30am KINGI, Christopher Graham (via video link) 5 - 51
9:30am KRYSZTOFIAK, Mateusz Mariusz 3 - 38
9:30am KYNEUR, Christopher Patrick 3 - 38
9:30am LANIGAN, Kristie Elyse 3 - 32
9:30am LIMB, Justin Andrew 5 - 51
9:30am LO FARO, Annamaria Grace 3 - 37
9:30am LONG, Brian Edward 5 - 51
9:30am LONGINOUS, James 3 - 37
9:30am MALLARD, Brendan Peter 3 - 37
9:30am MANSELL, Oliver Gregory (via video link) 3 - 32
9:30am MCCAMISH, Neil 4 - 41
9:30am MCFARLAND, Cathy Patricia (via video link) 4 - 41
9:30am METCALF, Travers Lee 5 - 51
9:30am MILNE, Nathan Jeffery 5 - 51
9:30am MILNE, Nathan Jeffery 5 - 51
9:30am MILNER, Holly Adele 5 - 51
9:30am MOHAMED, Abdulahi Ibrahim 5 - 51
9:30am MONCK, Derek Paul 3 - 32
9:30am MOSS, Alan James (via video link) 5 - 51
9:30am MURRAY, Damian John 3 - 37
9:30am NASH, Robert Alexander 5 - 51
9:30am NEL, Arizta Jeane 3 - 38
9:30am NEWBURY, Natasha Lea 5 - 51
9:30am NEWBURY, Natasha Lea 5 - 51
9:30am NIKOLOV, Lazar 3 - 37
9:30am OGILVIE, Naomi Ellen 3 - 37
9:30am OHART, Claire Rose 5 - 51
9:30am PARSONS, Robin James 3 - 38
9:30am PEDERSEN, Scott Mervyn 3 - 38
9:30am PHILP, Errol John 5 - 51
9:30am PITT, Taiku Akeem Douglas 4 - 41
9:30am POATA-HARI HARI, Wiremu Percy 5 - 51
9:30am POATA-HARI HARI, Wiremu Percy 5 - 51
9:30am RALPH, Jackson Dean 5 - 56
9:30am RILEY, Benjamin James (via video link) 4 - 41
9:30am RILEY, Tammy Vynette 3 - 37
9:30am SABAU, Marius Stelian (via video link) 4 - 41
9:30am SHONGO, Kylie Anne 3 - 37
9:30am SINCLAIR, Carley Michelle 3 - 38
9:30am STEWART, Cameron Reece 5 - 51
9:30am SUKOSKI, Tony (via video link) 5 - 51
9:30am TAAFFE, Christopher Anthony 3 - 38
9:30am TABBALO, Mohamed (via video link) 3 - 32
9:30am TASSONE, Jason 5 - 51
9:30am TAYLOR, Bradley Ross 5 - 51
9:30am TOTOREWA, Waka Miware Tohu 3 - 38
9:30am UGLE, Keith John 3 - 37
9:30am WILLIAMS, Leon Desmond 5 - 51
9:30am WILLIS, Jesse 3 - 37
9:30am WINMAR, Carl Shane Jeremy (via video link) 5 - 51
9:30am WOODS, Douglas John 4 - 41
9:30am YARRAN, Saul Jarred 4 - 41
9:45am HABTEMARIAM, Temesgen Tekie (via video link) 3 - 32
9:45am MINHINNICK, Caleb (via video link) 3 - 32
9:45am NELSON, Alan Robert 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am ASENTISTA v ELLIOTT GCLM 13783 2019 7 - 71
9:30am BURT v SHAHIMI GCLM 12476 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KUA GCLM 1765 2020 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v MICARI GCLM 1767 2020 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v SENANAYAKE & Anor GCLM 1763 2020 7 - 71
9:30am HARVEST CENTRE HOLDINGS PTY LTD v MULCHING SOLUTIONS AUSTRALIA PTY LTD GCLM 12976 2019 7 - 71
9:30am INGRAM v MOHAMUD GCLM 6618 2020 7 - 71
9:30am INOVAR PTY LTD TRADING AS INOVAR FLOOR v RICK BERGSMA TRADING AS THE FLOOR TEAM PERTH ROO 17444 2018 7 - 71
9:30am JONES v NOWICKI GCLM 6274 2020 7 - 71
9:30am LATITUDE FINANCE AUSTRALIA v TRANG GCLM 15416 2018 7 - 71
9:30am LEONARD v MCCARTHY GCLM 4237 2020 7 - 71
9:30am LOCKE v CLC FABRICATIONS CTC 17564 2018 7 - 71
9:30am LUKE GATTI SUPER PTY LTD v SLR ENTERPRISES (ALBANY) PTY LTD GCLM 1994 2020 7 - 71
9:30am PEZZANO ENTERPRISES PTY LTD v J&R MIRACLE PTY LTD & Anor GCLM 7912 2020 7 - 71
9:30am PEZZANO ENTERPRISES PTY LTD v OUT OF THE FRYING PAN PTY. LTD. GCLM 7788 2020 7 - 71
9:30am QUATORZE INVESTMENTS PTY LTD v RYDER GCLM 5967 2020 7 - 71
9:30am Sutton v Glyde Contracts Pty Ltd (ABN: 73 600 478 635) MINOR 309 2019 7 - 71
9:30am THE ANGLICAN SCHOOLS COMMISSION INCORPORATED v SAWYER & Anor GCLM 13475 2018 7 - 71
Chambers Sitting
9:00am ACCESS HOUSING AUSTRALIA LTD v ROBINSON RSTN 9172 2020 Chambers
9:00am GOODCHILD v GIANT AUTOS (1997) PTY LTD CTC 10527 2019 Chambers
9:00am HARDIE v PRICE GCLM 3002 2020 Chambers
9:00am RAMOS v BLUNT GCLM 14007 2019 Chambers
9:00am ROMANO v PAGE & Anor RSTN 9072 2020 Chambers
9:00am STOTTER & Anor v MUSCA RSTN 9187 2020 Chambers
9:00am WEALTH PSYCHOLOGY PTY LTD ATF THE PRIVATE TRUST T/A TAXATION STRATEGIES & ACCOUNTING SERVICES v LEWIS MINOR 9391 2020 Chambers
9:00am WRIGHT & Anor v ASTRA APARTMENTS PERTH RSTN 9171 2020 Chambers
Def Inq/Gen App/Spec App
11:30am BAO v CHAN GCLM 14181 2019 9 - 94
9:30am CITY OF COCKBURN v CASTALDI GCLM 6365 2019 9 - 94
9:30am Emmanuel Catholic College (ABN 73 382 297 575) v De Agrela & Anor GCLM 12500 2017 9 - 94
9:30am The Anglican Schools Commission Incorporated v Allen GCLM 15401 2017 9 - 94
9:30am WHITWORTH v MCINNES GCLM 14785 2019 9 - 94
Gen Apps/Special App
10:30am HOME & HERITAGE CONSTRUCTIONS PTY LTD v MAHON & Anor GCLM 7954 2019 9 - 92
10:30am SSB PTY LTD v HOSSAINI TILING PTY LTD GCLM 13092 2019 9 - 92
11:30am McCallum v Startup Cars Group Pty Ltd (via audio link) CTC 6829 2018 9 - 92
12:00pm SEMINARA HOLDINGS PTY LTD & Ors v HAMER (via audio link) RSTN 9116 2020 9 - 92
9:30am NAUGHTON v WATERSUN ENTERPRISES PTY LTD TRADING AS SUSTAINABLE LIVING FURNITURE CTC 13372 2019 9 - 92
9:30am THE OWNERS OF 84 CLYDESDALE STREET COMO STRATA PLAN 9012 v GLASBY GCLM 10916 2019 9 - 92
Pre-Trial Conference
10:00am WICKHAM v MASSEY GCLM 3928 2020 7 - 7.1
11:00am IP v KENYI GCLM 1790 2020 7 - 7.1
11:30am KENNEDY v DUDA GCLM 10023 2019 7 - 7.1
9:00am CRIJNS v MILLER GCLM 15614 2019 7 - 7.1
9:00am JANEBA v THE OWNERS OF BULIMBA GROVE VILLA SP3266 MINOR 1751 2019 7 - 7.2

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
9:00am ROYAL FLYING DOCTOR SERVICE OF AUSTRALIA WESTERN OPERATIO v ROE & Anor RSTN 19 2020 Courtroom 1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
9:00am COOKE, Niall James Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am CARUANA, Micheal Jeremy Court Room 2
10:00am CHALMERS, Matthew Roy Court Room 2
10:00am DEBRETTON-GORDON, Sasha Court Room 2
10:00am DEZELSKE, Kurt Paul Court Room 2
10:00am DUNPHY, Aleisha Jessie Court Room 2
10:00am DURSTON, Tyler Sean Court Room 2
10:00am FAIRBROTHER, Clinton John Court Room 2
10:00am GUEST, Justin Stefan William Court Room 2
10:00am HEWITT, Michael James Court Room 2
10:00am HOLLAND, Christopher Court Room 2
10:00am HUTT, Tracey Ann Court Room 2
10:00am JEPSON, Hayden John Court Room 2
10:00am JONES, Inge Katerina Court Room 2
10:00am KAY, Heather Maria Court Room 2
10:00am KOWALSKI, Renee Margret Court Room 2
10:00am MARINOVICH, Matthew George Court Room 2
10:00am MARONEY, Beau Robert Court Room 2
10:00am MICALE, Tony Court Room 2
10:00am MORRAH, Paul Jon Court Room 2
10:00am MORRIS, Shyanne Louise Court Room 2
10:00am OSMAN, Ahmed Court Room 2
10:00am PALMER, Rebecca Leigh Court Room 2
10:00am PATTERSON, Jason Noel Court Room 2
10:00am PETRIDIS, Dimitrios James Court Room 2
10:00am POTTS, Garrick John Court Room 2
10:00am ROBERTS, Allen Ray Court Room 2
10:00am SCOULLER, Adrian Martin Court Room 2
10:00am SMITH FREWIN, Ryley David Court Room 2
10:00am SMITH, Jordan Lee Court Room 2
10:00am VAN DER VELDE, Reece Court Room 2
10:00am VERBOON, Danielle Pieta Court Room 2
10:00am WILKINS, Sean Court Room 2
9:30am ATTARD, Melissa Jo-Anne Court Room 1
9:30am BONFIGLIO, Dean Bryan (via video link) Court Room 1
9:30am BRIDGER, Wilson Peter Court Room 1
9:30am CARTLEDGE, James Dean Court Room 1
9:30am CHOR, Stephen Kok Sing Court Room 1
9:30am CUPPER, Ross Gordon Court Room 1
9:30am DU-PONT, Simone Monique Court Room 1
9:30am FIOCCO, Frank Court Room 1
9:30am FRIESSBOURG, Shane Lee Court Room 1
9:30am HALL, Sonja Mary Court Room 1
9:30am HOSSAIN, Abul Court Room 1
9:30am HOWELL, Catherine Patricia Court Room 1
9:30am KELLY, Gary Noel (via video link) Court Room 1
9:30am KERR, David John Court Room 1
9:30am KHAN, Norharmi Elliott Court Room 1
9:30am MACKAY, William James Court Room 1
9:30am MALHO, Michelle Alison Court Room 1
9:30am MARKOWSKY, Peter Joseph Court Room 1
9:30am MCGARRY, Dale Cameron Court Room 1
9:30am MCGUIGAN, Zac John Court Room 1
9:30am MELLOWSHIP, Calem Philip Court Room 1
9:30am MUBAKE, Ajaxe Kembela Court Room 1
9:30am NARKLE, Timothy Simon (via video link) Court Room 1
9:30am NG, Joshua Rui Qin Court Room 1
9:30am NOSKE-MOORE, Riley Elizabeth Court Room 1
9:30am PARNELL, Callum Court Room 1
9:30am RILEY, Jazmin Rose Court Room 1
9:30am STEVENS, Andrew Richard Court Room 1
9:30am STEWART, Trei Court Room 1
9:30am STOWE, Christopher John Court Room 1
9:30am WARRELL, Vera Bonnie Christine (via video link) Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00am BENINO v DOYLE RSTN 850 2020 Court Room 3
10:00am FOUNDATION HOUSING LTD v TRUE RSTN 825 2020 Court Room 3
10:00am GRIFFITHS & Anor v SIGNORE & Anor RSTN 822 2020 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v STAFFORD RSTN 848 2020 Court Room 3
Taxation Of Costs
9:30am HARGRAVES v GROVES GCLM 947 2019 Registrars Chambers

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:00am BURNS, Robert Gary Geraldton Court - Jury Room
9:00am COMEAGAIN, Brentley Steven Geraldton Court - Jury Room
9:00am COMEAGAIN, Gordon Alan Michael Geraldton Court - Jury Room
9:00am EGAN, Ainslee Charles Geraldton Court - Jury Room
9:00am FARRELL, Anthony Wayne Geraldton Court - Jury Room
9:00am HAWKINS, Darren Patrick Kelly Geraldton Court - Jury Room
9:00am MERRITT, Raymond George Geraldton Court - Jury Room
9:00am OXENHAM, Bradley Wayne Geraldton Court - Jury Room
9:00am RYDER, Kurtley Geraldton Court - Jury Room
9:30am ANDREOTTA, Pietro Attilio Courtroom 2
9:30am BARLOW, Kristie Courtroom 2
9:30am BECK, Matthew Thomas Courtroom 2
9:30am BROCKMAN, David Brian Courtroom 2
9:30am BROSE, Jaden Brent Courtroom 2
9:30am CAWLEY, Steven Mark (via video link) Courtroom 2
9:30am DANN, Michaela Elaine Coralie Courtroom 2
9:30am DARCY, Jarred Edward Courtroom 2
9:30am DEAN, Jayden Mitchell Courtroom 2
9:30am DERSCHOW, Lou Hubert (via video link) Courtroom 2
9:30am DICKERSON, Pekieda Anne Courtroom 2
9:30am DOUST CRAMER, Todd Aaron Courtroom 2
9:30am FERRALORO, Christian Sanny Courtroom 2
9:30am GOULTON, Hakaraia Te Waru Courtroom 2
9:30am HATCH, Shane Gordon Courtroom 2
9:30am HICKEY, Marcus Andrew Courtroom 2
9:30am HIGGINS, Phillip Charles Courtroom 2
9:30am JONES, Tristan Jeremy Courtroom 2
9:30am KENT, Christopher Steven Courtroom 2
9:30am KENT, Christopher Steven Courtroom 2
9:30am KICKETT, Thomas James Courtroom 2
9:30am KIDD, Cory Alexander Courtroom 2
9:30am LYNAM, Tahnie Lay-La Courtroom 2
9:30am MC LEARY, Dianne Courtroom 2
9:30am MCCARTNEY, Regan Lewis Courtroom 2
9:30am MCDONALD, Joshua Ross Courtroom 2
9:30am MCLEARY, David George Courtroom 2
9:30am MEHLA, Vikas Courtroom 2
9:30am MERRITT, Alaine Jay Courtroom 2
9:30am MONGOO, Dakota-Rose Lucilla Courtroom 2
9:30am NARRIER, Graeme Courtroom 2
9:30am NOWLAND, Colin Henry Courtroom 2
9:30am PEACOCK, Danielle Marie Courtroom 2
9:30am QUARTERMAINE, Zara Anne Shariece Courtroom 2
9:30am REALE, Simon Sebastian Courtroom 2
9:30am REECE, Rodney John Courtroom 2
9:30am REYNOLDS, Kevin Noel Courtroom 2
9:30am RILEY, Natalie Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Noah Jaxon Moor Courtroom 2
9:30am ROE, Sherona Carol Courtroom 2
9:30am SLOWIAK, Tiffany Anne Courtroom 2
9:30am TUCKER, Henry Arthur George Courtroom 2
9:30am WALKER, Tameeka Louise Courtroom 2
9:30am WEST, Benjamin Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Esther Mae Courtroom 2
9:30am WILLOCK, Rhys Christopher Courtroom 2
9:30am ZLATIC, Melissa Kim Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Halls Creek Police Station
Lot 68, Great Northern Hwy, HALLS CREEK
Criminal Listing
9:00am MANSON, Vincent Police Station Courtroom
9:00am STRETCH, Calvin Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am AHMED, Muhammad Moeen Courtroom 3
10:00am ALLISON, Reginald Joseph Courtroom 3
10:00am ALMOUSAWI, Maher Courtroom 3
10:00am ASKEVOLD, Thomas Clifford Courtroom 3
10:00am BASSANELLI, Shane Anthony Courtroom 3
10:00am BATTIKHA, Joshua Fraser Courtroom 3
10:00am BENNELL, Patricia Elise Mae Courtroom 3
10:00am BIRCH, Aiden Nicholas Lewis Courtroom 3
10:00am BLOOMFIELD, Sandra Courtroom 3
10:00am BOLTON, Gordon Hyacinth Courtroom 3
10:00am BOWLES, Luke James Courtroom 3
10:00am BUTLER, Harley D Stanley Courtroom 3
10:00am CARNIE, Sheree Tamzyn Courtroom 3
10:00am CARR, Danny Paul Courtroom 3
10:00am CHALLIS, Stephen Robert Courtroom 3
10:00am COLLINS, Ronald James Courtroom 3
10:00am COMERFORD, Stevee-Elle Courtroom 3
10:00am COSTELLO, Ryan David Courtroom 3
10:00am CURTIS, Wayne Daniel Courtroom 3
10:00am CUTSFORTH, Carl Michael Courtroom 3
10:00am D'ARCY, Rebecca Courtroom 3
10:00am DAVIS, John Robert Courtroom 3
10:00am DEAKIN, Kiera Leigh Courtroom 3
10:00am DHAKA, Akshay Courtroom 3
10:00am DOSTAL, Shannon Otto Ladislav Courtroom 3
10:00am DUONG, Duy Trung Courtroom 3
10:00am ELLIOTT, Maika Kelepi Courtroom 3
10:00am ENGELBRECHT, Marc Wade Courtroom 3
10:00am FRANKLIN, Jesse Dean Courtroom 3
10:00am GARLETT, Terri Anne Courtroom 3
10:00am GRINCERI, Rahera Aroha Courtroom 3
10:00am GULLOTTI, Armando Courtroom 3
10:00am HODGES, Bryony Jasmin Ann Courtroom 3
10:00am HOLLAND, Cody Benjamin Courtroom 3
10:00am HOLLY, Nigel Raymond Courtroom 3
10:00am HOOPER, Leon Shane Courtroom 3
10:00am HOWARD, Tristan Alex Courtroom 3
10:00am JAMES, Rhiannon Samantha Courtroom 3
10:00am JANKULOSKI, Straso Courtroom 3
10:00am JEREDIS, Dylan James Courtroom 3
10:00am KAPAMBWE, Mwamba Courtroom 3
10:00am KARAKAS, Marina Courtroom 3
10:00am KARANJA, Antony Maina Courtroom 3
10:00am KEALY, Benjamin Kevin Courtroom 3
10:00am KELLY, Stan Ernest Courtroom 3
10:00am KEMP, Kodi John Courtroom 3
10:00am KENDRICK, Michael Bryan Courtroom 3
10:00am KENNEDY, Michael Douglas Courtroom 3
10:00am KNAPP, Kevin John Courtroom 3
10:00am KUZMANOVICH, Jamie Courtroom 3
10:00am KYLES, Susan Violet Courtroom 3
10:00am LALAKA, Joseph Courtroom 3
10:00am LAMANNA, Nathan Peter Courtroom 3
10:00am LANE, Kyah Andrew Courtroom 3
10:00am LEE, Leslie Peter Courtroom 3
10:00am LEITCH, Andrew James Courtroom 3
10:00am LINES, Aaron Carl Courtroom 3
10:00am LINTON, James Thomas Courtroom 3
10:00am LOMERI, Timothy Courtroom 3
10:00am MACIVOR, Kenneth John Courtroom 3
10:00am MAXFIELD-WILLMORE, Samantha Courtroom 3
10:00am MAYNARD, Georgina Courtroom 3
10:00am MCDONALD, Jaydon Eric James Courtroom 3
10:00am MCDOUGALL, Daniel Shayne Courtroom 3
10:00am MCGOWAN, Stephen Lloyd Courtroom 3
10:00am MCQUARRIE, Jack William Courtroom 3
10:00am MESSIHA, Reda Courtroom 3
10:00am MSISKA, Wilson Courtroom 3
10:00am MUNRO, Michael Alan Courtroom 3
10:00am NANNUP, Travis James Courtroom 3
10:00am NEMARIC, Zachary Hayden Courtroom 3
10:00am NIESE, Nicola Fiona Courtroom 3
10:00am PAGE, Jessica Lee Courtroom 3
10:00am PIHEMA, Isobella Annie Dawn Courtroom 3
10:00am PIKE, Ashley James Courtroom 3
10:00am READ, Micheal William Courtroom 3
10:00am RIKY, Lance Douglas Courtroom 3
10:00am RUST, Nicole Patricia Courtroom 3
10:00am SAGE, Rebecca Melanie Courtroom 3
10:00am SIMON, Te Awhina Pauline Dion Courtroom 3
10:00am SKIPPER, Reece Connor Courtroom 3
10:00am SMITH, Jason Charles Courtroom 3
10:00am SOULAY, Meegan Phyllis Courtroom 3
10:00am SPINK, Seau Camden Courtroom 3
10:00am STEVENS, John Albert Courtroom 3
10:00am STEVENS, Michelle Leanne Courtroom 3
10:00am STURGEON, Oliver James Courtroom 3
10:00am TEN BROEKE, Ryan David Courtroom 3
10:00am UGLE, Wade Clint Courtroom 3
10:00am VAN DER LEEDEN, Blake Franciscus Courtroom 3
10:00am VERCOE, Michael Robert Anthony Courtroom 3
10:00am VILLANOVA, Anthony Jon Courtroom 3
10:00am WEAVER, Beau William George Courtroom 3
10:00am WHITE, Anastasia Pauline Courtroom 3
10:00am WILFORT, Tony John Courtroom 3
10:00am WILLIAMS, Matthew Scott Courtroom 3
10:00am WINGATE, Amy-Lee Courtroom 3
10:00am WRIGHT, Justen Mathew Courtroom 3
10:00am YOUNG, Shay Elizabeth Courtroom 3
9:30am AGUILERA, Rafael Alejandro Courtroom 2
9:30am ALANCIK, Dogacan Courtroom 2
9:30am ALLEN, Kayne Gareth Courtroom 2
9:30am ASHBY, Stephanie Veronica Courtroom 2
9:30am BARNES, James Harrison Courtroom 2
9:30am BENDER, Craig Courtroom 2
9:30am BLACK, Declan Courtroom 2
9:30am CARMICHAEL, Ben Gordon Courtroom 2
9:30am CURTIS, Shanae Elizabeth Courtroom 2
9:30am DEAN, Harrison Andrew Courtroom 2
9:30am EADES, Thomas James Courtroom 2
9:30am ELLIOTT, Natasha Louise (via video link) Courtroom 2
9:30am FARQUHAR-REID, Gareth John Courtroom 2
9:30am FINNIE, Joshua Kaleq Courtroom 2
9:30am FLYNN, Ryan Michael Courtroom 2
9:30am GORDON, Renee Erica Courtroom 2
9:30am GRIMSHAW, Christopher Ron Courtroom 2
9:30am HARBOUR, Braiden Karl Courtroom 2
9:30am HARPER, Michael Courtroom 2
9:30am HAYES, Jamie Troy Courtroom 2
9:30am HOLDEN, Simon James Courtroom 2
9:30am HOLLICK, Brett Jason Courtroom 2
9:30am HOWARD, Marqus Jermaine Courtroom 2
9:30am HOWSON, Kyle Robert Lee Courtroom 2
9:30am JONES, Lianna Rose Laurie Maree Courtroom 2
9:30am JONES, Sarah Cicely Courtroom 2
9:30am JOVANOVSKI, Denis Tini Courtroom 2
9:30am KING, Thomas William Courtroom 2
9:30am LEE, Jett Jungjuen Courtroom 2
9:30am LEE, Melissa Anne Courtroom 2
9:30am LOADER, Thomas James Courtroom 2
9:30am LUXFORD, Rebecca Sue Courtroom 2
9:30am MACDONALD, Sally Jane Courtroom 2
9:30am MARSHALL, Bradley Geoffrey Courtroom 2
9:30am MARTIN, Peter Andrew Courtroom 2
9:30am MCGAUGHEY, Tayzah Whetu Courtroom 2
9:30am MEDHURST, Troy Allan Courtroom 2
9:30am MEERMAN VAN DER HORST, Kyle Anthony Courtroom 2
9:30am MILES, Celeste Michelle Courtroom 2
9:30am MURACE, Carmelo Courtroom 2
9:30am NEWTON, Stephen Douglas Courtroom 2
9:30am O'MEAGHER, Simon Mark Courtroom 2
9:30am PENNY, Joshua Stephen Morgan Courtroom 2
9:30am RHODE, Abdullah (via video link) Courtroom 2
9:30am RUNDIN, Jesse Keith Tomich Courtroom 2
9:30am SCHOLZ, Ryan James Courtroom 2
9:30am SEBO, Shontelle Marie Courtroom 2
9:30am SINTON, David Michael Courtroom 2
9:30am STAVRIANAKOS, Nick Anthony Courtroom 2
9:30am STOTT, Thomas James Courtroom 2
9:30am TERRY, John Junior Courtroom 2
9:30am THOMPSON, Callen James Courtroom 2
9:30am TONARO, Antonio Courtroom 2
9:30am TWEED, Mark Shannon Courtroom 2
9:30am WIGHT, Caleb Sean Raymond Courtroom 2
9:30am WINFIELD, Samuel James Courtroom 2
9:30am WINMAR, Mervyn John (via video link) Courtroom 2
9:30am WOOD, David John Courtroom 2
9:30am WOOD, Sarah Jayne Courtroom 2
9:30am ZUCCHIATTI, Leon Andrew Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am ADDINK, Joshua David Court 3 Magistrates Court
10:00am HILLIARD, Victoria Ann Court 3 Magistrates Court
10:00am TRESSIDDER, Rhys Alexander Court 3 Magistrates Court
9:30am BEVAN, Kristy Ann Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
10:00am ARODES v SAFERIGHT CTC 402 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am BARTLETT v SEREVI & Anor RSTN 385 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am BASSO & Anor v ISAAC RSTN 368 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am ELSON v DU PREEZ & Anor RSTN 314 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Housing Authority v WATERS RSTN 421 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am MAC GHIRR v REID MINOR 372 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am MERCAN v GARETH QUIGLEY. NHANDA CONTRACTING MINOR 360 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am RICHARD & Anor v BARRETT & Anor RSTN 401 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am THIERSCH FAUSTINO v CASTLE & Anor RSTN 387 2020 Court 1 Children's/Community Court
9:30am NEL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 415 2020 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ADAMS, Nathan Lee (via video link) Courtroom 2
9:00am BARKER, Adam Courtroom 2
9:00am BOONGA, Deanna Courtroom 2
9:00am BROOKING, Bradrick Keifer Frank Courtroom 2
9:00am BUTLER, Charles Lee Courtroom 2
9:00am CHAMBERS, John Ngaoire Edward Courtroom 2
9:00am CLARK, Harley Te Ahu Courtroom 2
9:00am COX, Bonita Dallas Courtroom 2
9:00am EVANS, Shannon Anthony Courtroom 2
9:00am FERGUSON, Crystal Feliche Courtroom 2
9:00am GABY, Brody Ronald Courtroom 2
9:00am GRASSENIS, Jaimen Blaize Courtroom 2
9:00am HASSELL, Michael John Courtroom 2
9:00am HOLLAND, Damien Lee Courtroom 2
9:00am JAMES, Beasley (via video link) Courtroom 2
9:00am JAMES, Judith Anne Courtroom 2
9:00am KELLY, Meachum Junior Courtroom 2
9:00am KIERNAN, Danielle Courtroom 2
9:00am LIMERICK, Christie Lee Courtroom 2
9:00am MALLER, Cristina Olac Courtroom 2
9:00am MAY, Conner Alan Courtroom 2
9:00am MCCORRY, Toni Raylene Courtroom 2
9:00am MEAD, Bradley Kenneth Courtroom 2
9:00am MISCHEWSKI, Justine Ngaroma Kiwa Courtroom 2
9:00am MOURAMBINE, Peta Liouse Courtroom 2
9:00am NOBLE, Dwayne Peter Courtroom 2
9:00am PALMER, Gabrielle Teunie Courtroom 2
9:00am PARKER, Sidonie Marbleen May Courtroom 2
9:00am REDDING, Craig Douglas Courtroom 2
9:00am RIVERS, Joesiha Johnathan Benjamin Courtroom 2
9:00am ROONEY, Casey Victoria Courtroom 2
9:00am RYAN, James Wesley Courtroom 2
9:00am SAMSON, Cliff Ginger Mallas Courtroom 2
9:00am SIBOSADO, Chanelle Ebony-Marie Courtroom 2
9:00am XANTHIS, Bayley James Courtroom 2
9:00am YATES, Robert Lawrence Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
2:00pm REID, Ricky Rei (via video link) Courtroom 1
2:00pm VAN DER LAAN, Kareece June Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BIDWEE, Wayne (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am CLEMENT, Paul Leroy Court Room 2 Jury Court
9:00am GALLAGHER, John Steven (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am GERRARD, Katt Dianne Court Room 2 Jury Court
9:00am GORE, Brent Hilton Charles Court Room 2 Jury Court
9:00am GORE, Quinlin (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am MOORE, Dennis Lewis Court Room 2 Jury Court
9:00am MULLER, Jamie Sven Court Room 2 Jury Court
9:00am MUNRO, Sharon Lee Court Room 2 Jury Court
9:00am NINGAMARRA, Nathan John Court Room 2 Jury Court
9:00am REYNOLDS, Linton Nigel Garth (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am WEBSTER, Stewart Charles Court Room 2 Jury Court

Civil Listing
Combined Court
9:00am TAYLOR v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 57 2020 Court Room 2 Jury Court

Laverton Police Station
Augusta Street, LAVERTON
Criminal Listing
10:00am BANKS, Jason Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BALL-ANDREWS, Amanda Leigh Courtroom 1
9:30am BANDARIAN, Dylan Matthew Rhys Courtroom 1
9:30am BELL, Paul James Courtroom 1
9:30am BENNELL, Andrew Jade (via video link) Courtroom 1
9:30am BLECHYNDEN, Shane Julian Courtroom 1
9:30am BOOTH, Neil Douglas Courtroom 1
9:30am BUTLER, Thomas John (via video link) Courtroom 1
9:30am COOK, Rachael Anne Courtroom 1
9:30am CRIDDLE, Jeremy Paul Courtroom 1
9:30am DE BIE, Melanie Wendy Courtroom 1
9:30am FERN, Melissa Lee Courtroom 1
9:30am GENT, Graham Noel Courtroom 1
9:30am GREY, Amy Elizabeth Courtroom 1
9:30am HAMILTON, Nicholas Royden Courtroom 1
9:30am HANSEN-STEVENS, Rani Jayson Courtroom 1
9:30am HOSKING, Lauren Jane Courtroom 1
9:30am IQBAL, Mohmmed Azam (via video link) Courtroom 1
9:30am KHAMHING, Iain Srisaysana Courtroom 1
9:30am KOLISNYK, Liam Paris Courtroom 1
9:30am LINTURN, Rory Andrew Courtroom 1
9:30am LITTLE, Aaron Frederick Courtroom 1
9:30am MAXFIELD, Kevin Stewart Courtroom 1
9:30am MCGEE, Anne Courtroom 1
9:30am MEEKINS, Reece Richard Gerald Courtroom 1
9:30am MIDDLEBROOK, Gordon Paul Courtroom 1
9:30am MOODY, Paul Anthony Courtroom 1
9:30am MULLALLY, Ryan Timothy Courtroom 1
9:30am SCOTT, Bradley Alexander Courtroom 1
9:30am SHANNON, Tye John Courtroom 1
9:30am STUBNA, Dustin James Courtroom 1
9:30am THOMSON, Tamika Leonie Courtroom 1
9:30am TUCKEY, Darrel Phillip Courtroom 1
9:30am WAHAPA, Shane Raymond George Courtroom 1
9:30am WALKER, Corey James Courtroom 1
9:30am WOODS, Lynda Maree (via video link) Courtroom 1
9:30am WRIGHT, Jodie Louise Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am ANNAS, Adrian Paul (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BAPTISTA, Shaun Joseph Patrick Midland Courtroom 1
9:30am BODDINGTON, Benjamin James Midland Courtroom 1
9:30am BOLTON, Malcolm (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BOXALL, Scott Steven Midland Courtroom 1
9:30am BROCKMAN, Ian Ashley (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am BUSWELL, Cameron Robert Midland Courtroom 1
9:30am CHILD, Jesse Lewis Midland Courtroom 1
9:30am COCHRANE, Cynthia Anne Midland Courtroom 1
9:30am CRESSWELL, Gareth Buddy Midland Courtroom 1
9:30am CRICHTON, Katie Louise Midland Courtroom 1
9:30am CROCETTA, Tonino (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am DODD, Brendon Robert Graham (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am ELSTON, Alexander Kishan Midland Courtroom 1
9:30am FLETCHER, James Terence Midland Courtroom 1
9:30am GARLETT, Jennifer Rose Midland Courtroom 1
9:30am GREEN, Rex William Midland Courtroom 1
9:30am HARBRIDGE, Leigh Justin Midland Courtroom 1
9:30am HARRIS, Mark Wayne Midland Courtroom 1
9:30am HART, Sarah Lee Midland Courtroom 1
9:30am HARWOOD, Christopher Theo Midland Courtroom 1
9:30am HAYNES, Mark Peter Midland Courtroom 2
9:30am HAZELL, Dylan Luke (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am HOLMES, Jessie Lee Midland Courtroom 1
9:30am ISHIKAWA, Rachael Midland Courtroom 1
9:30am JONES, Charissa Jade Midland Courtroom 1
9:30am KELLY, Steven Midland Courtroom 1
9:30am LLOYD, Shelley Nichole Midland Courtroom 1
9:30am MANNAS, Mary Ann Midland Courtroom 1
9:30am MCGIBBON, Alisha Sharee Sylvia Midland Courtroom 1
9:30am MONGOO, Patrick Lyall Tavichi Midland Courtroom 1
9:30am MORRISON, Callan Daniel Midland Courtroom 1
9:30am MUDZENGI, Tawanaayasha Nyasha (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am NARRIER, John James Midland Courtroom 1
9:30am NARRIER, Melissa Sue Midland Courtroom 1
9:30am NELLY, Tamara Lee Midland Courtroom 1
9:30am PEMBER, Zacharia Luke Midland Courtroom 1
9:30am RATA, Herbert Lorenz Midland Courtroom 1
9:30am RILEY, Eric Brandon Midland Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Damien Terry Midland Courtroom 1
9:30am ROE, Tori Marcellia Midland Courtroom 1
9:30am SCHNAARS, Donna Marie Midland Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Ian Walter Midland Courtroom 2
9:30am SMITH, Mitchell Graham Midland Courtroom 1
9:30am SMITH, Richard Edward Midland Courtroom 1
9:30am SPEEDY, Jason James (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am STANSFIELD, Danny Francis Midland Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Geoffrey Alan Midland Courtroom 1
9:30am THOMSON, James Sinclair Midland Courtroom 2
9:30am TURNER, Craig Andrew (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am TURNER, Kyle John Midland Courtroom 2
9:30am UNWIN, Mark Robert (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am VAN, Johnny Midland Courtroom 1
9:30am VON KOSS, Jayden Rhys Midland Courtroom 1
9:30am WATSON, Charles James (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am WHITBY, Brenton Midland Courtroom 1
9:30am WILD, Christopher Lee (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am WILSON, Colin Stephen Midland Courtroom 1
9:30am WOODS, Sheree Natilie (via video link) Midland Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
9:30am BURNES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 887 2020 Midland Courtroom 2
9:30am DELIU v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 891 2020 Midland Courtroom 2
9:30am MCNULTY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 886 2020 Midland Courtroom 2
9:30am RYDER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 763 2020 Midland Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am BARR, Hilton Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am BARROTT, Joanne Michelle Courtroom 1
9:30am BOSWORTH, Kelly June Courtroom 1
9:30am BUCKLE, Jacob Courtroom 1
9:30am BUCKLE, Sara Louise Courtroom 2
9:30am BULLOCK, John Ronald Courtroom 1
9:30am BYRNE, Paul Gregory Patrick Courtroom 1
9:30am CAMPBELL, Thomas Victor Courtroom 1
9:30am CLELLAND, Adrian Glenn Courtroom 1
9:30am COLLYER, Daniel Barry Courtroom 1
9:30am FAIRBAIRN, Jake Benjamin Courtroom 1
9:30am FILIPOVICH, Milan Courtroom 1
9:30am FLEMING, Christopher Alexander (via video link) Courtroom 1
9:30am FLETCHER-HOHAIA, Zane Clifton Courtroom 1
9:30am FORD, Jade Debra Courtroom 1
9:30am HART, Leonie Verna Courtroom 1
9:30am HAY, Deidre Ronelle Courtroom 1
9:30am HAYES, Krystle Courtroom 1
9:30am HENRY, Stephen Ross Courtroom 1
9:30am HOBSON, Kevin Stewart Courtroom 1
9:30am HOLDEN, Gwen Brenda Lynne Courtroom 1
9:30am HOLT, Samuel Ross Courtroom 1
9:30am HUTCHISON, Janet Elaine Courtroom 1
9:30am INDICH, Peter Francis Courtroom 1
9:30am INDICH, Rhonda May Courtroom 1
9:30am INDICH, Rhonda May Courtroom 1
9:30am IRVING, Jason Michael Courtroom 1
9:30am JESSUP, Benjamin Allan Courtroom 1
9:30am KAEDING, Renee Mary Courtroom 1
9:30am KNAPP, Keil Kevin John (via video link) Courtroom 1
9:30am KOT, Artur Benedykt Courtroom 1
9:30am LAWRENCE, Clayton Richard Courtroom 1
9:30am LOCK, Anika Sherre Courtroom 1
9:30am LOCKWOOD-HALL, Brock Michael Courtroom 1
9:30am LYNCH, Sam Courtroom 1
9:30am LYNCH, Sam Courtroom 1
9:30am MACLEOD, John Francis Courtroom 1
9:30am MANDER, Corey Graeme Courtroom 1
9:30am MASON, Trevor David Laurence Courtroom 1
9:30am MCDONALD, Kenneth Alfred James Courtroom 1
9:30am MESARICH, Andre Steven (via video link) Courtroom 1
9:30am MILLER, Sally Anne Courtroom 1
9:30am MORRIS, Rhys Scott Courtroom 1
9:30am MUJOKOTO, Kanukai Tendekai Courtroom 1
9:30am NANNUP, David John Courtroom 1
9:30am NELSON, Kyle William (via video link) Courtroom 1
9:30am O'NEILL, Samuel Paul Courtroom 2
9:30am PATTEN-WILLIAMS, Jamie Mark Courtroom 1
9:30am PENNY, Robert Neil (via video link) Courtroom 1
9:30am PEREZ, Daniel Pedro Courtroom 1
9:30am PETTIGREW, Dywayne Harry Archie Courtroom 1
9:30am Pickett, Charles Steven Courtroom 1
9:30am PRATAP, Shanit Courtroom 1
9:30am REYNOLDS, James Bradley Courtroom 1
9:30am ROBINSON, Kerry Dawn Courtroom 1
9:30am SAMATUA, Thomas Reisura Courtroom 1
9:30am SANTICH, Luke Mark Courtroom 1
9:30am SMITH, Damon Louis Courtroom 1
9:30am SUMMERS, Jacob Paul Samuel Courtroom 1
9:30am SYMMANS, Naomi Esther Payne Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Bradley Ross (via video link) Courtroom 1
9:30am THISTLEWAITE, Joseph John Courtroom 1
9:30am THISTLEWAITE, Liam Francis Courtroom 1
9:30am TSAGARIS, Christopher (via video link) Courtroom 1
9:30am TUGBY, Taleatha Rae Courtroom 1
9:30am UGLE, Wesley Courtroom 1
9:30am UPTON, Joshua Kim Courtroom 1
9:30am WALLEY, Brodi Tyson Courtroom 1
9:30am WARREN, Nathan Jack Henry Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 596 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 597 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 598 2017 Court 5
11:00am Not Published PC 338 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 339 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 1 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 6 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 7 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 409 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 410 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 411 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 499 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 500 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 501 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 502 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 503 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 99 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 277 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 353 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 551 2018 Court 5
9:01am Not Published PC 7028 2009 Court 5
9:01am Not Published PC 7029 2009 Court 5
9:01am Not Published PC 6219 2010 Court 5
9:01am Not Published PC 822 2012 Court 5
9:01am Not Published PC 346 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 510 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 16 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 17 2019 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:00pm Not Published PC 64 2017 Court 5
2:00pm Not Published PC 65 2017 Court 5
2:00pm Not Published PC 5 2020 Court 5
P and C Pilot
10:00am Not Published PC 377 2020 Court 6
2:00pm Not Published PC 12 2020 Court 6
9:00am Not Published PC 359 2020 Court 6
P and C Warrant List
11:00am Not Published PC 420 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 421 2020 Court 5

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
10:00am Nelson v Club Rock Inc CC 1480 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
9:00am Bamford v Fong & Anor CC 554 2020 3 - 8
CC Mediation
10:00am HARTNETT & Anor v VAN DER SPUY CC 783 2020 3 - 5
10:00am OWNERS OF STRATA PLAN 68671 v BGC CONSTRUCTION PTY LTD CC 540 2020 1 - 11
10:00am PAWLUK & Anor v BLAKE CC 1035 2020 2 - 3
Class 2 Planning List
11:00am KLESSER & Anor v CITY OF ROCKINGHAM DR 207 2020 4 - 8
3:00pm CRAFT DECOR PTY LTD v PATTERSON & Anor CC 1670 2019 4 - 8
3:00pm PATTERSON & Anor v Craft Decor Pty Ltd CC 1208 2019 4 - 8
3:30pm JJ CORPORATE PTY LTD v City of Stirling DR 69 2020 4 - 8
DR Mediation
10:00am NEDLANDS RENTAL PROPERTY PTY LTD v PRESIDING MEMBER OF THE METRO INNER-NORTH JOINT DEVELOPMENT ASSESSMENT PANEL DR 161 2020 5 - 2
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 2800 2020 5 - 6
10:00am Not Published GAA 2746 2020 4 - 5
10:00am Not Published GAA 2941 2020 1 - 6
10:00am Not Published GAA 2656 2020 2 - 1
10:30am Not Published GAA 2676 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 3364 2020 4 - 5
11:00am Not Published GAA 3460 2020 4 - 5
11:00am Not Published GAA 2698 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 3453 2020 1 - 1
11:30am Not Published GAA 2700 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 3025 2020 5 - 6
12:00pm Not Published GAA 4208 2019 1 - 6
12:00pm Not Published GAA 3534 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 3473 2020 5 - 6
2:00pm Not Published GAA 3502 2020 4 - 5
2:00pm Not Published GAA 1946 2020 1 - 6
2:00pm Not Published GAA 2657 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 2696 2020 5 - 6
3:00pm Not Published GAA 3374 2020 4 - 5
3:00pm Not Published GAA 2588 2020 2 - 1
HR Mediation
2:15pm HORDYK & Anor v WANSLEA FAMILY SERVICES INC EOA 12 2019 2 - 11
VR Mediation
10:00am JOHNSON v CHIEF EXECUTIVE OFFICER, DEPARTMENT OF COMMUNITIES VR 62 2020 2 - 7

Back to Top