Court Listings for 22 November 2019

Court listings will change to 23 November 2019 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Strategic Conference
9:30am VENUS METALS CORPORATION LIMITED v DJ CARMICHAEL PTY LIMITED & ORS CIV 2779 2019 7 - 712



District Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
10:00am REREKURA, STEVEN Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
10:00am COOK, Anthony William Forrest Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BARNES, Bradley Philip 7 - 7-1
10:00am BELLOTTI, Ethan Wayne 6 - 6-1
10:00am BROCKMAN, Matthew Edward 6 - 6-1
10:00am BROOKS, Darren Anthony 6 - 6-1
10:00am CARTER, Kez Garreth John 6 - 6-1
10:00am CELANI, Gino Mario 6 - 6-1
10:00am COMEAGAIN, Devon Preston Lee 6 - 6-1
10:00am COUNCILLOR, Kerry Anne 4 - 4-1
10:00am CURLEY, Clifford Francis 6 - 6-1
10:00am DALGETY, Michael Ralph James 6 - 6-1
10:00am DESAI, Amir Hoosen 7 - 7-1
10:00am DOUGLAS, James George 6 - 6-1
10:00am DWYER, Lexon 6 - 6-1
10:00am ELDOUMA, Mugahed Adam 3 - 3-4
10:00am FISHER, Gregg Stephen 2 - 2-1
10:00am FLANAGAN, Carl Ansell Thomas 6 - 6-1
10:00am FLEAY, Scott Francis 6 - 6-1
10:00am FRANKLYN, Wilson Lukasz 6 - 6-1
10:00am FREEMAN, Steven 6 - 6-1
10:00am GONZALEZ, Joshua 7 - 7-1
10:00am GREGO, Jamie Mathew 6 - 6-1
10:00am HARRIS COUNCILLOR, Darryl Ronald Vincent 6 - 6-1
10:00am HILL, Cory Raymond 5 - 5-3
10:00am HINSCLIFF, Sandra Faye 6 - 6-2
10:00am INNES, Christina Susan 2 - 2-1
10:00am JACKMAN, Arwon Robert 6 - 6-1
10:00am JOHNSTON, Stephen Dean 6 - 6-1
10:00am JONES, Jordan Robert 6 - 6-1
10:00am KENNING, Wayne Brian 6 - 6-1
10:00am KING, Michael John 7 - 7-1
10:00am LAWRENCE, Thomas Lennard 6 - 6-1
10:00am LIM, Kai Loon 6 - 6-1
10:00am LITCHFIELD, Zee Ronald 2 - 2-1
10:00am LOADER, Graham Rickard 6 - 6-1
10:00am MALLARD, Adam Wayne 6 - 6-1
10:00am MARAI, Daniel Peter 7 - 7-1
10:00am MCDONALD, Alan John 6 - 6-1
10:00am MCKINNON, Kylie Chloe 4 - 4-3
10:00am MELISSEN, Issac Ethan 6 - 6-1
10:00am MORGAN, Michael Leslie 4 - 4-1
10:00am MULHOLLAND, Jill Fiona 6 - 6-1
10:00am NAUTIYAL, Gaurav 6 - 6-1
10:00am PARTACINI, Matthew Albert 6 - 6-1
10:00am PEARCE, Tennessee James 6 - 6-1
10:00am PENNY, Andrew Keith 2 - 2-1
10:00am PEPPER, Jason Raymond 6 - 6-1
10:00am PHILLIPS, Gregory 6 - 6-1
10:00am PROVOST, Anthony William 6 - 6-1
10:00am RODNEY, Glen Boden 6 - 6-1
10:00am RUSSELL, Leigh Ian 6 - 6-1
10:00am SANDERSON, John Joseph 3 - 3-1
10:00am SILVESTER, Bradley Mark 6 - 6-1
10:00am SILVESTER, Bradley Mark 6 - 6-1
10:00am SPRATT, Jesse Jakob 6 - 6-1
10:00am TAYLOR, Peter John 6 - 6-1
10:00am THEPTHIAN, Phetsayan 6 - 6-1
10:00am TOPLISS, Cade Thomas Dean 6 - 6-1
10:00am VARIAN, Ryan John 5 - 5-3
10:00am VIDICH, Jason Michael 6 - 6-1
10:00am WATERS, Luke Grant 6 - 6-1
10:00am WILKINSON, Mark Christopher 5 - 5-3
10:00am WILLIAMS, Andrea 2 - 2-2
10:00am WILLIAMS, Ricky James 5 - 5-3
10:00am WORROLL, Steven Victor 6 - 6-1
10:30am FILMER, David Michael 4 - 4-4
11:30am Gidgup, Ashley 5 - 5-1
11:30am PHAN, DENNIS HOANG 5 - 5-1
9:00am ATHERSMITH, Toni Louise 5 - 5-1
9:00am BLACK, Joshua Alexander 5 - 5-1
9:00am BREMNER-WALKER, Jye Robert 5 - 5-1
9:00am BRYANT, George Mackay Jeffery 5 - 5-1
9:00am CHADBUND, Jamie Sean 5 - 5-1
9:00am CHARLES, Croydan Cedric Jamie Lee Billy Alan 5 - 5-1
9:00am CLEAVER, James Anthony 5 - 5-1
9:00am CLINCH, Trentyn Alexander 5 - 5-1
9:00am CORRY, Ethan Lee 5 - 5-1
9:00am DAVEY, Alannah Esme 5 - 5-1
9:00am DE GROOT, Henry Johannes Kenneth 5 - 5-1
9:00am GODDARD, Gerad Paul 5 - 5-1
9:00am HARRIS, Bailey James 5 - 5-1
9:00am HARVEY, Liam Patrick James 5 - 5-1
9:00am HOLMAN, Steven Brett 5 - 5-1
9:00am HOOK, Aaron Lee 5 - 5-1
9:00am HUTT, Liam Timothy 5 - 5-1
9:00am JACK, Brenton Matthew 5 - 5-1
9:00am JOHNSON-KNIGHT, Zachery Ivor Paul 3 - 3-4
9:00am KALINOV, Kristian Vladimirov 5 - 5-1
9:00am KING, Jacinta Jane 5 - 5-1
9:00am LEGG, Anthony Andrew 5 - 5-1
9:00am MITCHELL, Leo John 5 - 5-1
9:00am NOLAN, Thomas William 5 - 5-1
9:00am QUINLAN, Peter Ronald 5 - 5-1
9:00am RAWLINGS, Benjamin David Luke 5 - 5-1
9:00am RICHES, Simone Louise 5 - 5-1
9:00am RILEY, Calvin Peter 5 - 5-1
9:00am SEISUN, Hayden John 5 - 5-1
9:00am SHEPHERD, Frances Margaret 5 - 5-1
9:00am SIMON, Bartulamous Isaac 5 - 5-1
9:00am SMITH, Lincoln Gilbert 5 - 5-1
9:00am SOWDEN, Kristal Lea 5 - 5-1
9:00am STAIGER, Peter Colin 5 - 5-1
9:00am TEAGUE, Dylan Lee 5 - 5-1
9:00am TOMLINSON, Melissa Marie 5 - 5-1
9:00am WAFA, Abbas 5 - 5-1
9:00am WARNER, Troy Adam 5 - 5-1
9:00am WHEELER, Zakary Jaydn 5 - 5-1
9:00am WILKINSON, John 5 - 5-1
9:00am WRIGHT, Cody Jeffrey 5 - 5-1
9:00am WRIGHT, Cody Jeffrey 5 - 5-1
9:00am YEATES, Jarrod Mathew 5 - 5-1
9:00am ZANGARI, Joseph John 5 - 5-1
9:15am AUGUSTSSON, Reece Samuel 5 - 5-4
9:15am BALDOCK, Adam George 5 - 5-4
9:15am BASHAR, Rafael 3 - 3-1
9:15am BOEKEMAN, Kain Leigh 5 - 5-4
9:15am BOGUSKI, Stephen Thomas 5 - 5-4
9:15am CAMERON, Glen Edward 5 - 5-4
9:15am CLINCH, Murray Joseph Frayner 5 - 5-4
9:15am DAGNALL, Mathew Ian 5 - 5-4
9:15am DARCY, Ethan Byron 5 - 5-4
9:15am DICK, Cindy Rose 5 - 5-4
9:15am FORDE, Doug 4 - 4-2
9:15am Gentle, Wayne Milton 5 - 5-4
9:15am Gentle, Wayne Milton 5 - 5-4
9:15am HARDING, Brendon John Charles 5 - 5-4
9:15am HODDER, Georgina Natasha 5 - 5-4
9:15am INJIE, Michael Charles Jack 5 - 5-4
9:15am MACPHERSON, Kenneth Grant 5 - 5-4
9:15am MERRY, Royce John 5 - 5-4
9:15am MIPPY, Zana Esther 5 - 5-4
9:15am ORCHARD, Christopher Boyd 5 - 5-4
9:15am ST CLAIR HONEY, Damien Rhys 6 - 6-4
9:15am TAYLOR, Derryn Joker 5 - 5-4
9:15am WHEELEY, Robert John 5 - 5-4
9:15am WHEELEY, Robert John 5 - 5-4
9:15am WHITBY, Colin James 5 - 5-4
9:15am YOUNG, Jessica Kate 5 - 5-4
9:30am BOUWMAN, Joshua 6 - 6-1
9:30am BROWNE, Lopa Finau 6 - 6-1
9:30am CHAPMAN, Alan Scott 3 - 3-3
9:30am Melvin, Dianne Lilllian 6 - 6-1
9:30am PAUL, Dane Adrian 6 - 6-1
9:30am TISHCHENKO, Oleg Petrovich 6 - 6-3

Civil Listing
Directions (2005 Rules)
2:15pm LAWRENCE v CLARK CIV 2789 2018 1 - 1-4
2:15pm THOMPSON v BOTHA CIVO 318 2019 1 - 1-4
Judges Chambers
10:00am CRAIG v CALHOUN CIV 4250 2019 5 - 5-2
10:30am NODDER v Chief Executive Officer of the Department of Transport CIVO 284 2019 1 - 1-3
10:30am Thomas v Lee's Transport (WA) Pty Ltd CIV 1548 2017 1 - 1-3
10:30am WILLIAMS v The Commissioner of Police CIVO 317 2019 1 - 1-3
11:00am Fitzgerald v Fitzgerald CIV 3969 2018 1 - 1-3
Judges Special Appt - Chambers
2:15pm HOUSING AUTHORITY v SHEARING TIME PTY LTD CIV 393 2019 1 - 1-3
Pre-Trial Conference DC
10:00am CLARKE v MIZERSKI CIV 300 2019 1 - Lvl-1
10:00am COOKE v HSIEH CIV 1685 2019 1 - Lvl-1
10:00am Ebert-Grobler by next friend Ebert v Taylor CIV 3421 2017 1 - Lvl-1
10:00am RASEKHFARD v COLLINS CIV 3200 2018 1 - Lvl-1
10:00am TREBLE v CLUB MARINE LIMITED & Anor CIV 1273 2019 1 - Lvl-1
9:30am AVIS v SUBHANI CIV 3429 2018 1 - Lvl-1
9:30am DALY v HANDRECK CIV 176 2019 1 - Lvl-1
9:30am Gough (a minor by his next friend Fausta Paduano) v Sonic Healthcare Limited (t/a SKG Radiology) CIV 268 2017 1 - Lvl-1
9:30am Musasa v Munzer CIV 3985 2012 1 - Lvl-1
9:30am VINCIGUERRA v M. & M. PRINCI NOMINEES PTY LTD CIV 89 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
10:00am CITY OF BAYSWATER v RAJIV CIV 3594 2019 1 - 1-4
10:00am HCF INTERNATIONAL PTY LTD v WESTSIDE GROUP AUSTRALIA PTY LTD CIV 3053 2019 1 - 1-4
10:00am HUTS v NETWORK 10 PTY LIMITED CIV 3583 2019 1 - 1-4
10:00am LEE v MCLENNAN CIV 3284 2018 1 - 1-4
10:00am VASAD PTY LTD v ZAFER & Anor CIV 2061 2019 1 - 1-4
9:30am AVENUE HOME LOANS PTY LTD v MAXON FINANCE PTY LTD CIV 2137 2019 1 - 1-4
9:30am Mohamed v Airlite Cleaning Pty Ltd CIV 563 2017 1 - 1-4
9:30am Mubarak v Kelly CIV 3183 2018 1 - 1-4
9:30am PITMAN v KORDIC & Anor CIV 3564 2019 1 - 1-4
9:30am T.T. NICHOLLS PTY LTD & Ors v BAMBACI CIV 3244 2019 1 - 1-4
9:30am TOMNEY v WAGH & Anor CIV 4153 2018 1 - 1-4
9:30am Yanchep Veterinary Clinic Pty Ltd & Another v McQueen CIV 2803 2018 1 - 1-4
Registrars Special Appoint DC
11:00am Jones v Chelvathurai & Another CIV 1739 2018 1 - 1-4
Reserved Decision - Chambers
9:15am Gaddes v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3057 2014 7 - 7-1
9:15am Jones v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3056 2014 7 - 7-1
9:15am Lintott v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3059 2014 7 - 7-1
9:15am Mulder v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3060 2014 7 - 7-1
9:15am Panetta v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3063 2014 7 - 7-1
9:15am Werth v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3061 2014 7 - 7-1
9:15am Wood v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3058 2014 7 - 7-1
9:15am Yerbury v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 41 2015 7 - 7-1
Reserved Decision - Civil
9:30am Annan & Another v Harris CIV 807 2018 4 - 4-1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
9:45am GILBERT, Scott James Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am BLAKE, Cameron Richard Courtroom 1
9:00am DAW, David Douglas William Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
9:30am ANDERSON, Peter James Court Room 3
9:30am CASTLE, Benjamin Graham Court Room 3
9:30am FOTIOS, Jodi Elizabeth Court Room 3
9:30am HAYWARD, Brett Shane Court Room 3
9:30am KRAKOUER, Nicholas Wade Court Room 3
9:30am NOACK, Colin Lindsay Court Room 3
9:30am PENNY, Russell Graham Court Room 3
9:30am PHILLIPS, Zackary James Court Room 3
9:30am PLANT, James Stuart Court Room 3
9:30am TAYLOR, Ryan James Court Room 3
9:30am WARD, Taj Christopher Court Room 3
9:30am WILLIAMS, Tara-Lee Amber Court Room 3

Civil Listing
Combined Court
12:30pm FERREIRA & Anor v PEPALL & Anor RSTN 214 2019 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am DE BOER, Jacobus Nanne Armadale Court 3
10:00am DHU, Cain Anthony Armadale Court 2
10:00am DIXON, Bradley Wayne Armadale Court 3
10:00am MEHLA, Vikas Armadale Court 2
10:00am MITCHELL, Alexandra Armadale Court 3
10:00am RYAN, Kynan Patrick James Armadale Court 2
10:00am SAVAGE, Sonny Rangimarie Armadale Court 2
10:00am SOERENSEN, Julia Susanne Armadale Court 2
10:00am SUPLJEGLAV, Suzanne Joyce Armadale Court 2
9:30am BARRETT, James Preston Armadale Court 1
9:30am BAXTER, Nathan Murray Armadale Court 2
9:30am BECKETT, Shane William Armadale Court 1
9:30am BOLTON, Dustin Mark Armadale Court 1
9:30am BRADSHAW, Sandra June Armadale Court 2
9:30am BRANS, Ehren Liam Armadale Court 1
9:30am BREARLEY, Jack Steven James Armadale Court 1
9:30am BRIGGS, Jamie Lee Armadale Court 1
9:30am BROWN, Adrian Richard Armadale Court 1
9:30am BROWN, Jeremy Stuart Armadale Court 1
9:30am CAMPBELL, Jayden Douglas-Ray Armadale Court 2
9:30am CARNEY, Dylan Lewis Philip Armadale Court 1
9:30am CARROLL RADALJ, Sarah Lena Terina Armadale Court 1
9:30am CHOO, Kai Ling Armadale Court 2
9:30am COLLIER, Susan May Armadale Court 2
9:30am COOK, Adam James Armadale Court 1
9:30am CRAMPHORN, Victoria Charlotte Irene Armadale Court 2
9:30am CROCKER, Emma Maree Armadale Court 2
9:30am DANN, Mikayla Paige Armadale Court 2
9:30am DAWSON, Gareth Kyle Armadale Court 1
9:30am DAWSON, Kayle Armadale Court 1
9:30am DOLIN, Laurence James Armadale Court 1
9:30am EVANS, Brett David Armadale Court 1
9:30am FIELD, Catherine Gwyneth Armadale Court 1
9:30am FORD, Grant David John Armadale Court 1
9:30am FORD, Jarrod Ryan Armadale Court 2
9:30am GANESHAN, Hari Darsan Armadale Court 1
9:30am GARCIA, Connor John Armadale Court 1
9:30am GARE, David Armadale Court 2
9:30am GOULD, Daniel Sydney Armadale Court 1
9:30am GRAHAM, Joshua David Armadale Court 1
9:30am GREEN, Travis Peter Armadale Court 1
9:30am GWILLIAM, Corey Michael Armadale Court 1
9:30am HALLAM, Courtney Maree Armadale Court 2
9:30am HALLAM, Daryl Philip Armadale Court 2
9:30am HASSANI, Mohammad Jaweed Armadale Court 2
9:30am HAYES, Gerald Romulo Armadale Court 2
9:30am HOWSON, Tracey Lee Armadale Court 2
9:30am HUME, Robert Lionel Armadale Court 2
9:30am HUMPHREY, Melinda Jane Armadale Court 2
9:30am ISAACS, Samuel Trevor Charles Armadale Court 1
9:30am JEANCHARLES, Austin Armand Armadale Court 1
9:30am JEPKEMBOL, Nora Armadale Court 1
9:30am JONES, River Leigh Armadale Court 1
9:30am KARA, Sibel Cigdem Armadale Court 1
9:30am KELLY, Jolleen Margaret Armadale Court 1
9:30am KELLY, Kieren Dion Bryce Armadale Court 1
9:30am KELLY, Michelle Jemma Armadale Court 1
9:30am KERSLAKE, Jason Craige Armadale Court 2
9:30am KING, Jareth Alan Armadale Court 1
9:30am KING, Ryan Andrew Armadale Court 1
9:30am LARKAN, Benjamin James Armadale Court 2
9:30am LINDREA, Daniel James Armadale Court 2
9:30am MAGRISI, Richard Armadale Court 2
9:30am MCGOWAN, Ryan Thomas Armadale Court 2
9:30am MEW, Nicholas David Armadale Court 2
9:30am MICHAEL, Augustine Maxwell Armadale Court 1
9:30am MOSS, Carmen Armadale Court 1
9:30am NEWTON, Russell Wayne Armadale Court 1
9:30am O'CANNA, Patrick Gilou Ricky Armadale Court 1
9:30am O'CONNOR, Tania Leigh Armadale Court 1
9:30am O'SHAUGHNESSY-AUMORD, Luke Micheal Armadale Court 1
9:30am PAJAGIC ORMSBY, Zoe Armadale Court 1
9:30am PANIZZA, Troy David Armadale Court 1
9:30am PAYNE, Nicole Serena Armadale Court 2
9:30am PEARCE, Shane Bradley Armadale Court 2
9:30am PEARSON, Todd Ashley Armadale Court 1
9:30am PENNY, Tyrone Trevor Armadale Court 1
9:30am PHILLIPS, John Frederick Armadale Court 2
9:30am PHILLIPS, Joshua David Armadale Court 1
9:30am PIRRETT, Gregory William Armadale Court 1
9:30am POPA, Ryan Elliot Armadale Court 2
9:30am PORTER, Kaila Mary Armadale Court 2
9:30am RILEY, Timothy Armadale Court 1
9:30am RYDER, Levi Jordan Armadale Court 1
9:30am SAUZIER, Steve Anthony Armadale Court 2
9:30am SHAFTO, Leigh Thompson Armadale Court 2
9:30am SHARLAND, Rebecca Marie Armadale Court 2
9:30am SLATTER, Brett Alexander Armadale Court 1
9:30am SMALL, Joshua Mark Armadale Court 1
9:30am SMITH, Ryan John Armadale Court 2
9:30am SPOOR, Kirsty Marie Armadale Court 1
9:30am SPRATT, Jimarle Jason Armadale Court 1
9:30am STANDING, Caleb Mark Armadale Court 2
9:30am STONE, Karla Richelle Armadale Court 2
9:30am STRICKLAND, Aaron Armadale Court 1
9:30am STROEBEL, Craig Anthony Armadale Court 2
9:30am THOMAS, James Edward Armadale Court 1
9:30am THUMWOOD, Wade Peter Armadale Court 2
9:30am TRIMMER, Alison Norma Jean Armadale Court 1
9:30am TURNELL, Jarrod Cale Armadale Court 2
9:30am UGLE, Nathan Jack Armadale Court 2
9:30am VERWEY, Jayden Thomas Armadale Court 1
9:30am WALPOLE, Leanne Michele Armadale Court 1
9:30am WARD, Joram Joseph Zacariah Armadale Court 1
9:30am WESTERN, Jade Courtney Armadale Court 1
9:30am WESTON, Teesha Jane Armadale Court 1
9:30am WIJNEN, Tyler Philip Armadale Court 2
9:30am WINTER, Julie Anne Armadale Court 1
9:30am WOODROFFE, John Iain Armadale Court 1
9:30am WOODS, Jason Trent Armadale Court 2
9:30am WOODWARD, Carson Armadale Court 1
9:30am ZOMER, Gerard Armadale Court 1
9:30am ZUCCALA, Linda Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am DOWNS, Phillip Court Room 1
9:00am KELLY, Ben Nathan Court Room 1
9:00am LAUNDER, Jordi Ross Court Room 1
9:00am SHARPE, Isaac Alan Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ARKEVELD, Michael Lee Cornelius Court Room 1
10:00am ASH, Oliver George Court Room 1
10:00am BAILEY, Garry John Court Room 1
10:00am BARR, David Gregory Court Room 1
10:00am BENNELL, Leon Thomas Court Room 1
10:00am DI GIUSEPPE, Adam Court Room 1
10:00am DONOVAN, Neil Raymond Court Room 1
10:00am HUMPHRIES, Cheralee Rose Court Room 1
10:00am HURLEY, Kevin Michael Court Room 1
10:00am MICHAEL, Corey Stephen Court Room 1
10:00am PARTINGTON, Jamie Lee Victor Court Room 1
10:00am PAYNE, Kye Court Room 1
10:00am PHILLIPS, Adam Craig Frank Court Room 1
10:00am QIAN, Chuanjin Court Room 1
10:00am RAY, Jeremy Joseph Court Room 1
10:00am RICHARDS, Christopher John Court Room 1
10:00am SAVORY, Ian John Court Room 1
10:00am SINGLETON-HOWE, Nelson James Court Room 1
10:00am SORGIOVANNI, James Anthony Court Room 1
10:00am UGLE, Jermaine Edward Court Room 1
10:00am UGLE, Peter John Court Room 1
10:00am WIGGERS, Harleigh Antonious Court Room 1
10:00am WOODS, Ross John Court Room 2
10:00am WRIGHT, Alby Robert Court Room 1
10:00am YOUNG, Shane Bruce Francis Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am MEDCRAFT, Sara Nicole Court Room 2
9:30am ROBERTS, Tymara R Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABDULAMEER, Bushra Adnan 3 - 31
10:00am ABDULLAH, Shorashvan Majeed Abdullah 3 - 31
10:00am ALAM, Mohammad Raihan 3 - 31
10:00am ALDERSEA, Rebecca Jane 4 - 41
10:00am ALEXANDER, Makz Cameron 3 - 31
10:00am ALI, Mohamed Saed Osman Shifa 3 - 34
10:00am ALI, Zekariya Abdullahi 3 - 34
10:00am ALLAH, Jimmy 3 - 31
10:00am ALLMARK, Richard Roger 4 - 41
10:00am ALTINTAS, Turay 3 - 37
10:00am AMBROSIO, Rosie 4 - 41
10:00am AMOLY, Atot 3 - 31
10:00am ANTHONY, Melissa Jade 3 - 31
10:00am ASHWIN, Tara Irene 3 - 31
10:00am ASPHAR, Anthony Phillip 3 - 31
10:00am ATIYA, Mona Mhan 3 - 31
10:00am BAINES, Thomas Paul 3 - 37
10:00am BALDWIN, Nicky John 3 - 37
10:00am BARR, John Gordon 3 - 31
10:00am BENTHIEN, Samantha 4 - 41
10:00am BERHE, Getnet Seyum 3 - 31
10:00am BOLTON, Shane Ralph 3 - 32
10:00am BOUFFLER, Clint Francis Lennon 3 - 31
10:00am BOWMAN, Lloyd Adam 4 - 42
10:00am BRANDER-CUFFE, Krizanne 4 - 41
10:00am BRAND-WILLIAMS, Leithan Kingsly John Lee 3 - 31
10:00am BRINKMAN, Ithiel Felicity 5 - 55
10:00am BROWN, Colin John 3 - 31
10:00am BROWNLEY, Cameron Keith 4 - 42
10:00am BURGESS, Lance Andrew Kempy 5 - 55
10:00am BURKE, Lauren Maree 3 - 34
10:00am BURNS, Jay 3 - 32
10:00am CANT, Suzette Michelle 3 - 31
10:00am CATCHLOVE, Trent Ian 5 - 55
10:00am CHAMPION, Colin Edward 4 - 42
10:00am CHAN, Tsz Hang 3 - 31
10:00am CHEA, Sok Chamroeun 3 - 37
10:00am CHESTER, Braden Robert 3 - 31
10:00am CHILVERS, Amy Elizabeth 3 - 31
10:00am CHUANG, Anguei Aguek 3 - 34
10:00am CLARK, Daniel Micheal 3 - 34
10:00am CLARK, Piritia Moana Tui 4 - 41
10:00am CLARKE, Greg Anthony 3 - 31
10:00am CLINCH, Tawnee Dawn 4 - 41
10:00am COPPING, Samantha Claire 5 - 55
10:00am COSENTINO, Michael James 4 - 42
10:00am COVER, Danny Ryan 3 - 31
10:00am COX, Michelle Tracy 4 - 41
10:00am COX, Sandra Doreen 4 - 41
10:00am CREED, Luke Jeffery 4 - 42
10:00am CROWE, Matthew John 3 - 34
10:00am D'ABREU, Peter Michael 3 - 31
10:00am DAWS, Shana Casey 3 - 31
10:00am DELICH, Johnny Kazimere 3 - 31
10:00am DEN BOER, Sharelle Maree 5 - 55
10:00am DEVEREUX, Philip Matthew 4 - 42
10:00am DICKERSON, Charmaine Kelly 3 - 31
10:00am DILLES, Joshua 3 - 31
10:00am DONALDSON, Shaun Peter 4 - 41
10:00am DOUGLAS, Wharerau Kingi Te Hurinui 4 - 41
10:00am DOYLE, Carolina Vieira 3 - 31
10:00am DUFFY, Luke 3 - 32
10:00am DUNLOP, Graham William 4 - 41
10:00am DUNN, Raine Anthony Richard George 3 - 32
10:00am DUNSTAN, Collis 3 - 34
10:00am DUONG, Van Hoang 4 - 42
10:00am DYER, Ashleigh Ann 3 - 31
10:00am EDGAR, Andrew Wade 3 - 31
10:00am FAGEHZADAH, Naweed 4 - 41
10:00am FARRALL, Othman Ahmad 3 - 38
10:00am FARRELL, Rheanna Jean 4 - 42
10:00am FARRELL, Ryan Con 3 - 31
10:00am FERGUSON, Brodie Jean 4 - 41
10:00am FIGGINS, Timothy Michael 5 - 55
10:00am FIRTH, Peter Charrington 5 - 55
10:00am FLANAGAN, Nathaniel Dean 3 - 31
10:00am FORGUES, Jesse 3 - 37
10:00am GAUDET-PETERSON, Jade Sheree 3 - 31
10:00am GEYRE, Geyre 3 - 31
10:00am GOODALL, Raymond John 3 - 37
10:00am GREEN, Bruce George 4 - 41
10:00am GREENMAN, David Hamilton 3 - 34
10:00am GREY, Benjamin Charles 4 - 41
10:00am GROVE, Clare Louise 4 - 41
10:00am GUEST, Matthew 5 - 55
10:00am GUPPY, Kalyca Deanne 3 - 36
10:00am HANN, Hamish Lawrence 3 - 32
10:00am Hardie, Todd Murray 3 - 37
10:00am HARRISON, Stephen Geoffrey 3 - 31
10:00am HARVEY, Liam Patrick James 3 - 32
10:00am HAYDON-WOOD, Sharee Linda 4 - 42
10:00am HAZELWOOD, David Wayne 4 - 41
10:00am HETA, Te Hekenui Te Pou 3 - 31
10:00am HILL, Leslie Joseph 3 - 34
10:00am HILL, Tyler James 5 - 55
10:00am HILLIER, Rikki Scott 4 - 42
10:00am HISTON, Michael David 3 - 31
10:00am HODGSON, Dale Peter 4 - 41
10:00am HOOD, Issac Johnson 3 - 37
10:00am HOOK, Lee Richard 4 - 42
10:00am HOUNSLOW, Kenneth John 3 - 31
10:00am HOWELL, David Peter 4 - 41
10:00am HOWELL, Jamie Guy Whati 3 - 31
10:00am HOYE, Jack John Robert 3 - 31
10:00am HUEL, Melissa Eleanore 3 - 31
10:00am HUGHES, Elijah Kore Zep 3 - 31
10:00am HUMES, Derek Ross 4 - 42
10:00am HUSSEY, Christopher Dominic 3 - 37
10:00am HWONG POH HUAT 3 - 32
10:00am Iconic Water Solutions Pty Ltd T/A Iconic Water Solutions Pty Ltd 3 - 34
10:00am INGATE, Anthony David James 4 - 41
10:00am INMAN, Marlon Lee 4 - 41
10:00am Iv Entertainment McMxciii Pty Ltd T/A Iv Entertainment McMxciii Pty Ltd 3 - 34
10:00am JAYASENA, Ravindu Naveen 3 - 31
10:00am JENKINSON, Kaylan Gavin 4 - 42
10:00am JENKS, Brenton Garry Kenneth 4 - 42
10:00am JETTA, Belinda Violet 4 - 42
10:00am JOHANNESEN, Andrew 5 - 55
10:00am JONES, Ryan Patrick 3 - 32
10:00am JOSE, Scott Ernest 4 - 42
10:00am JOSEPH, Renee Nikita 3 - 34
10:00am JOSEPH, Sasha 4 - 42
10:00am JOULAEY, Rohollah 3 - 31
10:00am KACANOWSKI, Kevin Damian 3 - 31
10:00am KANE, Thomas Neal 4 - 41
10:00am KARUNANYZI, Elayanathan 3 - 31
10:00am KEANE, Sean Patrick 3 - 31
10:00am KELLER, Daniel Thomas 3 - 31
10:00am KELLY, Danielle Jane 4 - 41
10:00am KENT, Hurley 3 - 37
10:00am KENT, John Louis 3 - 34
10:00am KENWORTHY, Emily 3 - 37
10:00am KINGI, Joann Marama 3 - 31
10:00am KIRIAKIDIS, Daniel Simon 3 - 31
10:00am KRAKOUER, Gary Charles 4 - 41
10:00am KURTIS, Benjamin 4 - 41
10:00am KYDD, Duncan 3 - 37
10:00am LA FALCE, Daniela 3 - 34
10:00am LAMBERT, Lerone Christian 5 - 55
10:00am LAMONT, Donna Rae 3 - 34
10:00am LANDER, Douglas Ivor 3 - 34
10:00am LAW, Nekeyha Katie 3 - 31
10:00am LAWSON, Donna Marie 3 - 31
10:00am LENEHAN, Daniel Patrick 3 - 31
10:00am LEVISSIANOS, Melissa 3 - 37
10:00am LEWIS, Dylan James 4 - 41
10:00am LILII, Patrick Sunill 5 - 51
10:00am LITTLE, Tricia Sue-Ann 4 - 41
10:00am LNS CORPORATION PTY LTD 3 - 37
10:00am LO CASTRO, Marisa 4 - 41
10:00am LOCKE, Dominic Angelo 4 - 42
10:00am LOGAN, Kristy Lee 4 - 41
10:00am LONG, Brian Anthony 3 - 31
10:00am LOUIS, Desiree 3 - 37
10:00am LYNCH, Jack James 4 - 41
10:00am MAGEE, Robert Joseph 3 - 31
10:00am MAJORS, Troy Adam 3 - 31
10:00am MALONEY, Jeromy 3 - 32
10:00am MANN, Shannon Gary 3 - 31
10:00am MANN, Steven Robert 3 - 31
10:00am MANNINO, Chad Joseph 3 - 31
10:00am MARICH, Lee 3 - 31
10:00am MAY, Augustine Lionel 3 - 32
10:00am MAY, Nathaniel Lennard 3 - 31
10:00am MAYHEW, Simon Henry 3 - 31
10:00am MCDERMOTT, Lee Patrick 4 - 42
10:00am MCEVOY, Peter Brian 3 - 31
10:00am MCGIVEN, Emma 3 - 37
10:00am MCVILLY, Benjamin Dean 3 - 31
10:00am MELHUISH, Dianne Elizabeth 4 - 41
10:00am MEMEDOSKI, Curtis Arthur 3 - 34
10:00am METZGER, Phillip Alexander 3 - 37
10:00am MILLIGAN, Grace Denise 3 - 38
10:00am MILNER, Jared David 3 - 31
10:00am MINIC, Michael Lee 3 - 37
10:00am MINIC, Sabrina Lynn 3 - 37
10:00am MOGRIDGE, Karl Reynold Lawrence 3 - 32
10:00am MOHAMED, Munawar Abdulkadir 3 - 32
10:00am MOMAND, Mohammad Masood 4 - 41
10:00am MONAHAN, Michele Margaret 3 - 31
10:00am MOODY-JACKAMARRA, Joseph 4 - 41
10:00am MORROW, Glen Anthony 3 - 37
10:00am MOURISH, Annvanette Lorna 4 - 42
10:00am MURRAY, Laura Paige 4 - 41
10:00am NARKLE, Shannon Ray 3 - 32
10:00am NARRIER, Kevin Quinton Shane 3 - 31
10:00am NARRIER, Shane Reynold 3 - 32
10:00am NEWBURY, Natasha Lea 3 - 34
10:00am NEWMAN, Terence Charles 3 - 31
10:00am NGUYEN, Hao Q 3 - 32
10:00am NGUYEN, Tai Tan 4 - 41
10:00am NGUYEN, Tran Duc 4 - 41
10:00am NITSCHKE, Mathew Shaune 4 - 42
10:00am NORTON, Gavin O'Reilly 3 - 32
10:00am OAKLEY-MOURISH, Jaleah Rose 3 - 34
10:00am O'BRIEN, Adam Jonathon 5 - 55
10:00am OBRIEN, Stephanie Jean 3 - 31
10:00am O'CLERY, Matthew Francis Drake-Brockman 3 - 34
10:00am ODMARK, Neil Goddfred 3 - 32
10:00am OJULU DIDUMO, Okugn 3 - 31
10:00am OSBORNE, Ramon Ronald 3 - 31
10:00am OVENS, Joshua Mark 4 - 41
10:00am PACKHAM, Troy Rowland William 3 - 34
10:00am PANTING, Mercedes Elizabeth 3 - 31
10:00am PARGOL, Masoud 3 - 31
10:00am PARKINSON, Tetoa 4 - 41
10:00am PEARCE, Gregory Michael John 4 - 41
10:00am PENNY, Christopher Wayne 3 - 32
10:00am PENNY, Telisha Jade 3 - 34
10:00am PERE, Mafeking Beau Dean William Bullard 5 - 51
10:00am PETERSEN, Ashlee Lola 3 - 37
10:00am PRAZMO, Krzysztof 3 - 32
10:00am PRIEST, Adam Bryen 3 - 31
10:00am PUNCH, James John Bradley 3 - 32
10:00am RAYNER, Rhys James Harold 3 - 31
10:00am REIGAL, Zacharia Ibrahim A 5 - 53
10:00am REPARTO HOLDINGS PTY LTD 3 - 37
10:00am REYNOLDS, Anfernee John 5 - 55
10:00am RICHARDS, Simon Paul 3 - 37
10:00am RILEY, Clem David 3 - 34
10:00am RILEY, Neville Albert 3 - 34
10:00am RITCHIE, Michael Raymond 3 - 31
10:00am ROBERTSON, Ty Nathan 3 - 32
10:00am ROCK, David Graham 3 - 32
10:00am ROE, Ronald Wade 3 - 34
10:00am ROE'S TRANSPORT PTY LTD 3 - 37
10:00am RULE, Juliette Patricia 3 - 31
10:00am RUSSELL, Ivan James 3 - 34
10:00am SALOMON, Mark Erwin 5 - 55
10:00am SANTOS VARELA, Philander Alberto 3 - 31
10:00am SATTAYASAORAYA, Pisitsak 3 - 31
10:00am SAVAGE, Jennifer May 3 - 31
10:00am SCOTT, Neil Temple 4 - 41
10:00am SIMICH, Karl Matthew 4 - 41
10:00am SIMS, Benjamin William 4 - 41
10:00am Singh, Patrick 4 - 41
10:00am SLAKO, Teddi 3 - 37
10:00am SMITH, Adrian Joel 4 - 41
10:00am SMITH, Douglas James 4 - 41
10:00am SMITH, NATHAN PAUL 3 - 32
10:00am SMITH, Phillip James 3 - 37
10:00am SOKOLOVIC, Darko 3 - 31
10:00am SORRELL, Tyrone 4 - 41
10:00am SOURINATHAN, Vijayandran 3 - 37
10:00am STACK, Bradley Ronald 3 - 32
10:00am STACK, Robert Arthur 4 - 41
10:00am STENFORS, Jarred Brett 3 - 31
10:00am STIRLING, Katelyn Tyler 3 - 31
10:00am STONEFORM ENTERPRISES PTY LTD T/A MINIC PROPERTY GROUP 3 - 37
10:00am SVOBODA, Alexis Holli 5 - 55
10:00am TANEHOHAIA, Troy Patrick 3 - 32
10:00am TAYLOR, Bradley Ross 4 - 41
10:00am TAYLOR, Darren Robert 3 - 32
10:00am TAYLOR, Stacey Lee 4 - 42
10:00am TELENTA, Daniel Jason 3 - 31
10:00am THEPTHIAN, Phetsayan 3 - 32
10:00am THOMPSON, Tenielle Lawler Dolores 3 - 31
10:00am THOMSON, Joel Phillip 3 - 31
10:00am TIBBOTT, James Antony 3 - 31
10:00am TIEU, Hung Van 4 - 42
10:00am TOPOROWSKI, Liam David 3 - 31
10:00am TRAORE, Ali 3 - 31
10:00am UGLE, Michael 3 - 34
10:00am VAKILI, Mohammad Hamid 3 - 32
10:00am VARISCHETTI, Kerrilee Blanche 4 - 41
10:00am VECCHIO, Jason John 4 - 42
10:00am VELDA, Marc Jason 3 - 37
10:00am VERMEULEN, Walter Steven 3 - 37
10:00am VICTORIEN, Emmanuel Jean Damien Michel 3 - 31
10:00am VINSON, Raymond John 3 - 34
10:00am VIVIAN, Shaun David 3 - 32
10:00am WAKE, David Lindsay 3 - 34
10:00am WARD, Chelsea Louise Butland 3 - 31
10:00am WHITFIELD, Tailyr Lindsay-Grace 4 - 41
10:00am WHITFIELD, Tailyr Lindsay-Grace 4 - 42
10:00am WICKHAM, David Trevor 3 - 34
10:00am WILD, Christopher Lee 3 - 34
10:00am WILKINSON, Mark Christopher 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Cody Raymond 3 - 32
10:00am WILLIAMS, Lloyd Fraser 4 - 42
10:00am WILLSON, Rowland Phillip 3 - 31
10:00am WILSON, Liam Adrian 4 - 42
10:00am WILSON, Skye Daniele 3 - 34
10:00am WIMMER, Chantelle Melissa 3 - 34
10:00am WIRINGI, Joseph William 3 - 31
10:00am WITHNELL, Emmaly Mellissa 3 - 34
10:00am WOOD, Natalie Faith 4 - 41
10:00am WOODS, Devon Kyrone 4 - 41
10:00am WOODS, Jarrod Travis 4 - 41
10:00am WOOTEN, Vernon 3 - 37
10:00am WORMLEY, Paul 4 - 41
10:00am WRAGG, Deanne Kate-Ellen 4 - 41
10:00am WRIGHT, Matthew Ryan 3 - 31
10:00am YANG, Chun Chun 4 - 41
10:00am YARRAN, Alan Robert 3 - 32
10:00am ZHANG, Xiao Jing 4 - 41
11:00am BISSET, Kellie Marie 3 - 35
11:00am CATTRALL, Jeremy Isaac 3 - 35
11:00am HERON, Jason Anthony 3 - 35
11:00am LEUCUS, David 3 - 35
11:00am MARKOS, Joseph Jordan 3 - 35
11:00am MCKAY, Alexander Hayes 3 - 35
11:00am SMALLSHAW, Rick Dwayne 3 - 35
11:00am TATTERSALL, Kim Elizabeth 3 - 35
11:00am TAYLOR, Aaron Blair 3 - 35
11:00am TAYLOR, Kristy Marie 3 - 35
11:00am THORLEY, Corey Lee 3 - 35
11:00am WOOLLEY, Connor John 3 - 35
12:00pm DAVIS, Marian Charlotte 3 - 35
9:00am BAXTER, Kelvin James 4 - 41
9:00am BRAMBLE, Brittany Lee 4 - 41
9:00am BRONSON, Bradley Michael 4 - 41
9:00am CALVIN, David Michael 3 - 34
9:00am CHAMPION, Brendon James 4 - 41
9:00am CHEBBO, Ahmed 4 - 41
9:00am COOPER, Dylan 4 - 41
9:00am COPE, Russel 4 - 41
9:00am CORDINGLEY, Brandon John Tau 4 - 41
9:00am COTIC, Steve 4 - 41
9:00am COUSINS, Bevan Scott 4 - 41
9:00am DANDACHI, Faek Mustapha 4 - 41
9:00am DASS, Paul Rajan Anthony 4 - 41
9:00am DOGGETT, Aimee Lea 4 - 41
9:00am FRANKLIN, Stephen David 4 - 41
9:00am FRYER, Bryce John 3 - 34
9:00am GARLETT, Tremayne B James 4 - 41
9:00am HARVEY, Michael Wayne 3 - 34
9:00am HAYNES, Christophe Paul 4 - 41
9:00am HAYWARD, Daniel Troy 3 - 34
9:00am HODDER, Jason Michael 3 - 34
9:00am HODGSON, Shane Steven 4 - 41
9:00am HOLDFORTH, Alexander James 4 - 41
9:00am JOHNSTON, Christina Janet 4 - 41
9:00am JONES, Dylan Mcgregor 3 - 34
9:00am KERSHAW, Lauren Ashley Winifred 4 - 41
9:00am KIRK, William Paul 4 - 41
9:00am LE, Tan Loi 4 - 41
9:00am LINH, Paul 4 - 41
9:00am LOVGREN, Christopher John Peter 4 - 41
9:00am MACHIEK, Matrony Agerthon Akech 3 - 34
9:00am MACKENZIE, Jocelyn Beth 4 - 41
9:00am MARKS, Benjamin 4 - 41
9:00am MASTROIANNI, Steven 4 - 41
9:00am MAY, Cameron Benjamin 4 - 41
9:00am MCMASTER, Adam Joseph 4 - 41
9:00am METAXAS, Panos 3 - 34
9:00am MILLS, Samantha Kaye 4 - 41
9:00am NANNUP, Deborah Miranda Shanolla 3 - 34
9:00am NGUYEN, Hoang Minh 4 - 41
9:00am OBERHOLZER, Raymond John 3 - 34
9:00am O'NEIL, Mason Tane 4 - 41
9:00am PEARCE, Harrison William 3 - 34
9:00am PENNY, Brittaney Gaele 4 - 41
9:00am PENNY, Wayne Hedley 4 - 41
9:00am ROBERTSON, Tanith Lee 4 - 41
9:00am RUWHIU, Jake 4 - 41
9:00am SMITH, Leighton Rhys Tarl 4 - 41
9:00am STACK, Caelan Joseph 3 - 34
9:00am TAYLOR, Roland James 3 - 34
9:00am TURNER, Cameron Kevin 3 - 34
9:00am VAN ALPHEN, Jamie Johannes 4 - 41
9:00am WOODS, Jeremy James 4 - 41
9:30am ABRAHAMS, Damien David 3 - 32
9:30am BENNELL, Brendon Craig 3 - 32
9:30am BENNELL, Talicia Olive 3 - 32
9:30am BLACK, Jake 3 - 32
9:30am BLASCO, Anthony 3 - 32
9:30am BOGAHAWATHTHA, Nalaka Indunila 3 - 38
9:30am D'AGOSTINO, Roberto 3 - 38
9:30am DWEH, Ninneh 3 - 38
9:30am KELLY, Leo James 3 - 38
9:30am KIRBY, Brodie Lee 3 - 38
9:30am KRAKOUER, Alfred Edward 3 - 32
9:30am LAMBERT, Natasha Lee 3 - 32
9:30am LANIGAN, Kristie Elyse 3 - 32
9:30am LELAS, Dennis 5 - 53
9:30am LOXTON, Leroy John 3 - 32
9:30am MIKA HEUREA, Marina Lois 3 - 32
9:30am MILLEA, Sean Charles 3 - 38
9:30am MOSS, Alan James 3 - 32
9:30am NGUYEN, Cindy Hong 3 - 32
9:30am PHILLIPS, Tara Jane 3 - 32
9:30am PUNGA, Sydney Akutini Tawari 3 - 32
9:30am RILEY, Tanniel Narelle 3 - 32
9:30am SINGH, Mandeep 3 - 38
9:30am SPATT, Harley Pauljay 3 - 32
9:30am TRAN, Minh Quang 3 - 32
9:30am WILLIAMS, Ayplen Katie 3 - 32
9:30am WILLS, Patrick Michael 3 - 38
9:45am BECKINSALE, Luke Adam 3 - 32
9:45am SMITH, Jarod Graham 3 - 32
9:45am TANG, Sokhong 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v HOPKINS GCLM 8411 2019 7 - 71
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v PRESTON GCLM 16701 2018 7 - 71
9:30am Bowra & O'Dea Pty Ltd v Italiano GCLM 8244 2018 7 - 71
9:30am BRAJKOVICH DEMOLITION & SALVAGE (WA) PTY LTD v ICA PTY LTD GCLM 6528 2019 7 - 71
9:30am CDA BUILDERS PTY LTD v SAFDARI ROO 13595 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v CAMPBELL GCLM 7539 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v JEMMESON GCLM 1002 2019 7 - 71
9:30am COMMISSIONER OF STATE REVENUE v CHAVITTUPARA GCLM 4658 2019 7 - 71
9:30am EXECUTIVE CREDIT SERVICES PTY LTD v MAJIMBI ROO 10254 2019 7 - 71
9:30am FAMOUS PACIFIC SHIPPING (WA) PTY LTD (ACN 073 665 595) v OOPENSPACE PTY LTD (ACN 602 119 200) T/A OOPENSPACE GCLM 10068 2019 7 - 71
9:30am Golota v Bishop RO 1203 2015 7 - 71
9:30am GOLOTA v Bishop RO 1040 2015 7 - 71
9:30am GRAY v MULCAHY GCLM 6980 2019 7 - 71
9:30am Jade Financial Pty Ltd v Parrish (aka Sanders) GCLM 6680 2013 7 - 71
9:30am OLICENT PTY LTD AS TRUSTEE FOR BAILEY HOLDINGS TRUST ACN 118 765 531 v DE SAN MIGUEL TRADING AS MAITLAND SPRING OLIVES ROO 12721 2019 7 - 71
9:30am STATE OF SOUTH AUSTRALIA v DAVIES ROO 9101 2019 7 - 71
9:30am THERMOMIX IN AUSTRALIA PTY LTD (ABN 88 069 944 930) v BARNDON GCLM 3714 2019 7 - 71
9:30am WEST AUSTRALIAN INSTITUTE OF FURTHER STUDIES PTY LTD v CHENGADU GCLM 9529 2019 7 - 71
Chambers Sitting
9:00am ARUJUNAN v JEYAPALAN MINOR 10040 2019 Chambers
9:00am Chadam Pty Ltd v Meehanrust GCLM 17139 2016 Chambers
9:00am Howson v Lambourne GCLM 1309 2018 Chambers
9:00am McNaught v Thuraisingam GCLM 3565 2017 Chambers
9:00am Radford & Anor v Kenyon & Others GCLM 6069 2015 Chambers
9:00am STATE OF WESTERN AUSTRALIA v POWELL & Anor DOUG 5702 2019 Chambers
Default Inq/Spec. Appointments
10:00am BAYCORP COLLECTIONS PDL (AUSTRALIA) PTY LIMITED v ILOSKI GCLM 13409 2018 9 - 94
10:00am RANSOME v ANDREW JOHN BLOOMFIELD T/AS NGAGE PERFORMANCE HORSES CTC 9113 2019 9 - 94
10:00am ROSSI v O'NEILL GCLM 5384 2019 9 - 94
10:00am THE OWNERS OF STRATA PLAN 40821 v ODIN HOLDINGS PTY LTD ACN 105 642 402 GCLM 17397 2018 9 - 94
11:00am Bodyimage 1 Pty Ltd as Trustee for the Jacques Family Trust trading as Balcatta Panel and Paint v MCCALLUM GCLM 11474 2018 9 - 94
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v LELEI GCLM 16334 2018 9 - 94
9:30am THE ANGLICAN SCHOOLS COMMISSION INCORPORATED v SAAD & Anor GCLM 15063 2018 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
10:00am DONG v LEINASARS RSTN 11598 2019 9 - 92
11:00am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v BRENNAND GCLM 12408 2019 9 - 92
11:00am ECF ENTERPRISES PTY LTD v BREAKSEA FISHING COMPANY PTY. LTD. GCLM 13218 2019 9 - 92
11:00am JOBURNE PTY LTD T/AS JOYCE PROPERTY INVESTMENTS v BEN NELSON T/AS ACELINE PLUMBING MINOR 9519 2019 9 - 92
11:00am Roklen Investments Pty Ltd v Lategan GCLM 7788 2018 9 - 92
12:00pm JACKSON v SMOKROVIC RSTN 8643 2019 9 - 92
12:00pm Smokrovic v JACKSON RSTN 9043 2019 9 - 92
9:30am Blue Bay Party Hire Pty Ltd (ACN 159 211 284) v Rivertwist Holdings Pty Ltd (ACN 168 798 472) GCLM 2031 2018 9 - 92
9:30am DAZLM PTY LTD v LIU GCLM 10961 2018 9 - 92
9:30am SHIRE OF CUE v MAVIA PTY LTD GCLM 417 2019 9 - 92
9:30am STREET v THE PERSON OR PERSONS IN POSSESSION OF PLND 8140 2019 9 - 92
9:30am YEW v MAESZAROS & Anor GEN 11747 2019 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am John Henry Reyburn and Sutton Investments Pty Ltd v Australasian Solicitors Pty Ltd GCLM 7988 2016 9 - 91
Pre-Trial Conference
10:00am BLUESAND HOLDINGS PTY LTD v L & D CIVIL AND COMMUNICATIONS PTY LTD GCLM 8160 2019 7 - 7.3
10:00am STANSBURY v ILLIAD PTY LTD T/A MAGIC ENTERPRISES CTC 11712 2019 7 - 7.2
11:00am ADAMSON v GOFF GCLM 7161 2019 7 - 7.2
11:00am KUOK v JAYAKODY PERERA GCLM 16173 2018 7 - 7.3
12:00pm TADIWALA v TRIVEDI & Anor GCLM 9853 2019 7 - 7.2
9:00am CHRYSTIE & Anor v WRIGHT GCLM 11817 2019 7 - 7.1
9:00am Qureshi v D+T COMMUNICATION MINOR 5572 2018 7 - 7.3
9:30am YOON v TUANG GCLM 11639 2019 7 - 7.2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am NANNUP, Anthony Francis Court 4

No Civil Listing for Today.

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
General List
9:00am GARWOOD v NULGIT RSTN 32 2018 Courtroom 1

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am JONES, Lianna Rose Laurie Maree Court Room 2
9:00am ABDULLAH, Aileen Norma Court Room 1
9:00am ALLEN, Cameron Grant Court Room 1
9:00am AUSTIN, Cherrie Lee Court Room 1
9:00am BEET, Robert Ian Court Room 1
9:00am BLUETT, Matthew James Court Room 1
9:00am BOOTH, Connor William David Court Room 1
9:00am BOSCHMAN, Ashleigh Jade Agnes Court Room 1
9:00am BOUNDRY, Bradley Donald Lawrence Court Room 1
9:00am CARDOSO, Ana Zelia Court Room 1
9:00am CARTNER, Leslie William Court Room 1
9:00am COCHRANE, Alan Chad Court Room 1
9:00am COLLINS, Craig Ross Court Room 1
9:00am COOPER, Stephen John Court Room 1
9:00am CORNELIUS, Jared Nathan Court Room 1
9:00am DAVEY, Jake Aaron Court Room 1
9:00am DE MARIA, Dennis Court Room 1
9:00am DECEGLIE, Guiseppe Court Room 1
9:00am DERENCH, Christopher James Court Room 1
9:00am DODD, Shaquille Jordan Court Room 1
9:00am DRAGE, Aaron Ross Court Room 1
9:00am DUFF, Colin Lee Court Room 1
9:00am DUMITRESCU, Marta Agi Court Room 1
9:00am EVANS, Elise Rochelle Court Room 1
9:00am EVANS, Tyson Robert Court Room 1
9:00am FERN, Melissa Lee Court Room 1
9:00am GALATI, Baseluche Antonio Court Room 1
9:00am GARLETT, Shonae Nancy Marie Court Room 1
9:00am GOMES, Jayden Lee Court Room 1
9:00am GOMES, Miguel Court Room 1
9:00am HANNAY, David Court Room 1
9:00am HAZLEWOOD, Michael Douglas Court Room 1
9:00am HOANG, Ngoc Dung Court Room 1
9:00am HORNER, Phillip Court Room 1
9:00am JARDIM, Nelson Rodrigues Court Room 1
9:00am KACAL, Jonathon James Court Room 1
9:00am KNIGHT, James Stephen Court Room 1
9:00am KOEBERL, Luke Roy Court Room 1
9:00am KRAKOUER, Ashton Clinton Court Room 1
9:00am KRUGER, Spencer Julian Court Room 1
9:00am LA ROSA, Alexander Patrick Court Room 1
9:00am LESLIE, Adam Norman Court Room 1
9:00am LITTLE, Clinton Wade Court Room 1
9:00am LOO, Mark Ashley Court Room 1
9:00am LOO, Norman Ivan Court Room 1
9:00am MARELIC, Alexander James Court Room 1
9:00am MARENIC, Ivan Marko Court Room 1
9:00am MCCORRY, Max Blaze Court Room 1
9:00am MCINTOSH, Matthew Steven Graeme Court Room 1
9:00am MCMAHON, Julien Ashley Court Room 1
9:00am MENZIES, David Court Room 1
9:00am MICHAELS, Aaron Jay Court Room 1
9:00am NARKLE, Clarkie Albert Court Room 1
9:00am NARKLE, Colin Neil Court Room 1
9:00am O'BYRNE, Shenee Rose Court Room 1
9:00am O'NEILL, Terrence Court Room 1
9:00am OSBORNE, Gail Maree Court Room 1
9:00am PETCH, Samuel Jacob Court Room 1
9:00am PETTERSEN, Troy Brendan Court Room 1
9:00am PICKETT, James Steven Daniel Court Room 1
9:00am RAPATA-PEENI, Ngakuru John Derek Court Room 1
9:00am REECE, Jonelle Mary Court Room 1
9:00am RICHARDS, Joseph Aaron Court Room 1
9:00am RILEY, Bill James Court Room 1
9:00am ROSSI, Luke Joseph Court Room 1
9:00am RUJIC, Anthony Court Room 1
9:00am RYDER, Gavin James Court Room 1
9:00am RYKEN-RAPP, Katelyn Maree Court Room 1
9:00am SAUNDERS, Bryan Michael Court Room 1
9:00am SCHNAARS, Tristan Michael Court Room 1
9:00am SMITH-INCE, James Alan Court Room 1
9:00am STEELE, Chad Cameron Court Room 1
9:00am STONE, Adam Laurence Court Room 1
9:00am TUCKER, Cory James Stanley Court Room 1
9:00am VIMINI, Vincenzo Paolo Court Room 1
9:00am VIRDI, Onkar S Court Room 1
9:00am WALKER, Hugh Benjamin Court Room 1
9:00am WALLEY, Jason Franklin Court Room 1
9:00am WHITBY, Larissa Lee Court Room 1
9:00am WIAPO, Hemi Macey James Court Room 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am Kramar v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1377 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00am BEATTIE v SCHOEMAN & Anor RSTN 1274 2019 Court Room 3
10:00am BERRIMEL NO2 PTY LTD v KAILIS RSTN 1368 2019 Court Room 3
10:00am COLOGNA INVESTMENTS PTY LTD v COMYNS RSTN 1364 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v CHAMPION RSTN 1375 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v HUME RSTN 1374 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v MORRIS RSTN 1287 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v OWEN RSTN 1290 2019 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v WARRELL RSTN 1291 2019 Court Room 3
10:00am Macri v NEWTON & Anor RSTN 1372 2019 Court Room 3
10:00am MCKIMM v COMUCE RSTN 1359 2019 Court Room 3
10:00am SRIRAMAREDDY & Anor v BILICZKA RSTN 1370 2019 Court Room 3
11:00am PROSPA ADVANCE PTY LTD v GUMINA & Anor ROO 1242 2019 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am CLINCH, Murray Joseph Frayner Courtroom 1
9:30am CROSS, Alan Reginald Courtroom 1
9:30am FLANAGAN, Robert James Courtroom 1
9:30am HOLLY, Deon James Courtroom 1
9:30am RANDALL, Andrew John Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am ABREY, Andrea Rose Patricia Courtroom 3
10:00am AHMED, Arhet Ibrahim Courtroom 3
10:00am ANDREWS, Brady Michael Courtroom 3
10:00am ASLANI, Arsim Courtroom 3
10:00am BAXTER, Jonathan Daniel Courtroom 3
10:00am BERKY, Jordan Martin Courtroom 3
10:00am BERRYMAN, Brent Thomas Mohi Courtroom 3
10:00am BERRYMAN, Delane Vivian Koro Courtroom 3
10:00am BOLAND, Derek James Courtroom 3
10:00am BOSWELL, Tammy Michelle Courtroom 3
10:00am BRADSHAW, Todd Andrew Courtroom 3
10:00am BREMNER-WALKER, Joel David Courtroom 3
10:00am BROOKS, Meaghan Ann Courtroom 3
10:00am BURGESS, Nicole Lee Courtroom 3
10:00am CHAPPLE, Andrew John Courtroom 3
10:00am CHINNERY, Jody Marie Courtroom 3
10:00am CLARE, Shane Ronald Courtroom 3
10:00am CLARK, Simone Louise Courtroom 3
10:00am CLEARY, Michael Lawrence Courtroom 3
10:00am CONROY, Jennifer Courtroom 3
10:00am COOK, Jordan Lee Courtroom 3
10:00am CREAM, Joel Nathan Courtroom 3
10:00am CRUICKSHANK, Emily Nicole Courtroom 3
10:00am DARAR, Moustapha Abdallah Courtroom 1
10:00am D'ARCY, Laura Anne Courtroom 3
10:00am DAVIES, Celeste Courtroom 3
10:00am DEMIRIS, Ann Maree Courtroom 3
10:00am DURKAY, Caine Daniel Courtroom 3
10:00am EADES, Thomas James Courtroom 1
10:00am ECCLES, Sean Morgan Courtroom 3
10:00am EKEROMA, Hanamoa Alofa Courtroom 3
10:00am FARMER, Robert Douglas Courtroom 1
10:00am GALINDO, Joseph Fernando Courtroom 3
10:00am GAUNT, Nathan Eric Courtroom 3
10:00am GAY MOO Courtroom 3
10:00am GIUFFRE, Joseph Leslie Courtroom 3
10:00am GORDON, Tracey Courtroom 3
10:00am GRAY, Adam Stuart Courtroom 1
10:00am GREENOUGH, Samuel Paul Courtroom 3
10:00am HARSHAW, Andrew Richard Benjamin Mccullough Courtroom 3
10:00am HENDRIKSE, Charlene Jean Courtroom 3
10:00am HOLMES, Nathan Matthew Courtroom 1
10:00am HUDSTON, Paul Charles Courtroom 3
10:00am HUGHES, David Nelson Courtroom 3
10:00am HUMPHREYS, Liam David Jarred Courtroom 3
10:00am HURST, Martin Courtroom 3
10:00am ILLINGWORTH, Paisley Mikayla Courtroom 3
10:00am JOHN, Cirilo Ruta Courtroom 3
10:00am JOLLEY, Scott Martin Courtroom 3
10:00am JONES, Richard Dean Courtroom 3
10:00am KENNA, Eoin Courtroom 3
10:00am KERR, Chelsie May Courtroom 3
10:00am KHOURDAJIAN, Rebecca Courtroom 3
10:00am KILMURRAY, Christine Lee Courtroom 3
10:00am KING, James Courtroom 3
10:00am KOBELKE, Christian Hays Courtroom 3
10:00am KUBITZA, Damian James Roland Courtroom 3
10:00am LANE, Trent James Courtroom 3
10:00am LAUT, George Martin Courtroom 3
10:00am LAWTON, Jonathon Frank Courtroom 1
10:00am LEE, Shane Geoffrey Courtroom 3
10:00am LEE, Timothy Courtroom 3
10:00am LITCHFIELD, Dean Marcus Courtroom 3
10:00am LOWE, Danielle Louise Courtroom 3
10:00am LUCAS, Matthew Courtroom 3
10:00am LYNCH, Michael Patrick Courtroom 3
10:00am LYNCH, Peter Edward Courtroom 3
10:00am MALPUSS, Ben Jaydon Courtroom 1
10:00am MANGNALL, Lee Courtroom 3
10:00am MARTINEZ, Dalton Lionel Courtroom 3
10:00am MCCURRY, Jason Lindsay Courtroom 3
10:00am MCKNIGHT, Ray Barry Courtroom 3
10:00am MCSWEENEY, Benjamin William Courtroom 3
10:00am MILLER-MARRIOTT, Ebony Skye Courtroom 3
10:00am MOREY, Barry James Courtroom 3
10:00am MUHAMED, Murtesa Mohamed Aliyi Courtroom 3
10:00am NEAVE, Hanna Victoria Courtroom 3
10:00am NICOTRA, Dylan G Courtroom 3
10:00am OCTAVIANA, Marina Nehemia Courtroom 3
10:00am O'NEIL, Luke James Thomas Courtroom 3
10:00am PARKER, Hazel Clair Courtroom 3
10:00am PERRY, Ethan Glen Courtroom 3
10:00am PESQUEIRA, Daniel Courtroom 3
10:00am PICKETT, Lisa Marie Courtroom 3
10:00am PLUMLEY, Rebecca Lee Courtroom 3
10:00am POTTER, Corynne Amy May Courtroom 3
10:00am PRESTON, Richard Crofton Courtroom 3
10:00am PUNCH, Zoe Elizabeth Ann Courtroom 3
10:00am RICHTER, Daniela Courtroom 3
10:00am ROSBERGEN, Genevieve Dorothy Courtroom 3
10:00am ROWNEY, Paris Courtroom 3
10:00am RUSSELL, Shannon Leigh Courtroom 3
10:00am RYAN, Megan Rae Courtroom 3
10:00am RYDER, Bradley Lucan Courtroom 3
10:00am SAXBY, Gary Brian Courtroom 1
10:00am SHARP, Kelvin James Courtroom 1
10:00am SMITH, William Harold Courtroom 3
10:00am STARR, Rachel Courtroom 3
10:00am STEPKOWSKI, Darren Paul Courtroom 3
10:00am STEVEN, Chelsey Summer Courtroom 3
10:00am SUMMERHAYES, Kiah Louise Courtroom 3
10:00am THIRSK, Paul Jason Courtroom 3
10:00am TIPPING, Jordan Joel Courtroom 3
10:00am VALIVAKA, Christopher John Courtroom 3
10:00am VO, An Uyen Hoang Courtroom 3
10:00am WALKER, Shane Ian Courtroom 3
10:00am WATSON, Kane Courtroom 3
10:00am WHITNELL, Luke Victor Courtroom 3
10:00am WILKIE, Jessica Marie Courtroom 3
10:00am WOOD, Kelsey Jayde Courtroom 3
9:30am BERRYMAN, Jahleel Delaine Ahirau Courtroom 2
9:30am BERTASSO, Dean Anthony Courtroom 2
9:30am BUJISIC, Noah Lee Courtroom 2
9:30am CHIANG, Chia-Hsun Courtroom 2
9:30am CLUNE, Craig Patrick Courtroom 2
9:30am COLLINS, Jenelle Maree Courtroom 2
9:30am COOK, Tanya Charmaine Courtroom 2
9:30am DEVANEY, Stella Maureen Courtroom 2
9:30am DHELBAI, Friday Martin Courtroom 2
9:30am DUOT, Bak Chol Courtroom 2
9:30am FAURE, Anthony Wayne Courtroom 2
9:30am FENNESSY, Jack Courtroom 2
9:30am FISCHER-RASMUSSEN, Ethan Theodore Courtroom 2
9:30am GARLETT, Brendan James Courtroom 2
9:30am GREEN, Michael Steven Courtroom 2
9:30am HARRIS, Michael Robert Samuel Courtroom 2
9:30am HILLS, James Kieron Courtroom 2
9:30am HOANG, Tuan Anh Courtroom 2
9:30am HODNETT, Luke Courtroom 2
9:30am HOLLAND, Jade Courtroom 2
9:30am JANKULOSKI, Straso Courtroom 2
9:30am JARERNCHAIMAHIKIJ, Monwat Courtroom 2
9:30am JEFFERY, Ian William Courtroom 2
9:30am JUAN, Chuang-Jung Courtroom 2
9:30am KIELTY, James Michael Gerad Courtroom 2
9:30am KNIGHT, Michael David Courtroom 2
9:30am LANG, Paul-Marial John Gum Courtroom 2
9:30am LOTT, Adam Michael Courtroom 2
9:30am LUAL, Joseph Mangar Courtroom 2
9:30am LYE, Kiatjin Courtroom 2
9:30am MADDEN, Jacob Alexander Courtroom 2
9:30am MCLELLAN, Paul Robert Courtroom 2
9:30am MCNAUGHT, Taylor Mark Courtroom 2
9:30am MERRITT, Breanna Angela Courtroom 2
9:30am MYERS, Daniel Brett Courtroom 2
9:30am NAUGHTON, Jarrod Philip Courtroom 2
9:30am NIEVELSTEIN, Trevor William Courtroom 2
9:30am OREO, Jeffrey Lawrence Courtroom 2
9:30am PAI, Logan Hirini Courtroom 2
9:30am PARREMORE, Tristan Thomas Courtroom 2
9:30am PARRY, Russell Owen Courtroom 2
9:30am PATEL, Bindu Nirav Courtroom 2
9:30am POULSEN, Carl William Courtroom 2
9:30am RICHARDSON, Courtney Sue Courtroom 2
9:30am RILEY, Craig Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Katherine Courtroom 2
9:30am ROGERSON, Jamie Fraser Courtroom 2
9:30am ROWLEY, Adrian Peter Courtroom 2
9:30am SANDERSON, Grant Geoffrey Courtroom 2
9:30am SHELDON-OSTLE, Aaron James Courtroom 2
9:30am SHEPPARD, Jared Andrew Courtroom 2
9:30am SIMMS, Bryce Thomas Courtroom 2
9:30am SIMMS, Bryce Thomas Courtroom 2
9:30am SKENE, Denise Cheryl Courtroom 2
9:30am SMITH, Jayden John Courtroom 2
9:30am SU, Po-Yuan Courtroom 2
9:30am TAYLOR, Allan Patrick Junior Courtroom 2
9:30am TAYLOR, Rickitta Korzett May Courtroom 2
9:30am TAYLOR, Shannelle Helen Courtroom 2
9:30am TROY, Andrew Claus Courtroom 2
9:30am WELSH, Ricky Lee Courtroom 2
9:30am WHITE, Adam Dwayne Courtroom 2
9:30am WILKINSON, Matthew Robert Courtroom 2
9:30am WILMOT, Kenneth Baden Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BATES, Cecil Court 3 Magistrates Court
10:00am BROWN, Steven Joseph Court 3 Magistrates Court
10:00am O'LOUGHLIN, Byron John Court 3 Magistrates Court
10:00am PAUL, Rochelle Annique Louise Court 3 Magistrates Court
10:00am SIMMS, Peter Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
10:00am ALVAREZ & Anor v BRIERS RSTN 388 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am BLAMPAIN v TELSTRA CORPORATION LIMITED CTC 152 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am BOL v NADJ RSTN 324 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am COTTRELL RONALD FREDERICK TRADING AS RON COTTRELL BRICK LAYING (ABM 3897 0704 617) v PRICE CTC 320 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am RICHARDS v RIGHT PLND 357 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am RSM AUSTRALIA PTY LTD v BURDITT GCLM 14459 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am STYLES v LYNCH & Anor CTC 367 2019 Court 1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BATTYE, Robert Alan Court Room 1
9:00am BOND-TRUST, Dwight Jack Court Room 1
9:00am BUNDAMURRA, Issac Court Room 1
9:00am DRILL, Mitchelle Dennis Alphonse Court Room 1
9:00am FINLEY, Brandon Reece Court Room 1
9:00am FRENCH, Adrian Court Room 1
9:00am GORE, Alexis Michelle Court Room 1
9:00am GRIFFITHS, Anthony Steven Court Room 1
9:00am HILL, Priscilla Marie Court Room 1
9:00am LEVILLAIN, Romain Court Room 1
9:00am MOORE, Matthew James Court Room 1
9:00am MOORE, Sarash Dani Court Room 1
9:00am O'MEARA, Justin Micheal Court Room 1
9:00am OXTOBY, Mitchell James Court Room 1
9:00am PADOON, Ashley Court Room 1
9:00am PERCY, Ezekiel Tyrone Rickett Court Room 1
9:00am REGIONAL POWER CORPORATION Court Room 1
9:00am SIMON, William Murphy Court Room 1
9:00am SMITH, Jaythan Court Room 1
9:00am STRETCH, Byron Court Room 1
9:00am TAYLOR, Rebekah Joyce Court Room 1
9:00am WARD, Coedy Gregory James Court Room 1
9:00am WARRA, Jessiah Court Room 1
9:00am WIDALDJIL, Corey Court Room 1
9:00am WILLIAMS, Darryl Malcom Court Room 1
9:00am ZANIERI, Claudio Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am PARK v Director General of Transport EDL 14 2019 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ALLUM, Kate Maree Courtroom 1
9:30am AMADOR, Joao Manuel Dasilva Courtroom 1
9:30am ASSET REALTY PTY LTD Courtroom 1
9:30am BAIN, Gaij Taylor Courtroom 1
9:30am BANNER, Kristy-Lee Courtroom 1
9:30am BATCHELOR, Ross Matthew Courtroom 1
9:30am BIRKETT, Lindsay Courtroom 1
9:30am BRADBURY, Jody Maree Courtroom 1
9:30am BROWNING HODGSON, Ryan David Courtroom 1
9:30am CAREY, Edward Leslie Robert Courtroom 1
9:30am CARLIN, Jed Troy Courtroom 1
9:30am CURLEY, Samantha Louise Courtroom 1
9:30am CURTAIN, Max Jess Cleave Courtroom 1
9:30am DE BONO, Jeremy Patrick Courtroom 1
9:30am EMOR, Daniel Eliyahu Judah Courtroom 1
9:30am EVANS, Kieran Dale Courtroom 1
9:30am EVERS, Dirk Daniel Courtroom 1
9:30am FALSHAW, Lee James Courtroom 1
9:30am FINLAY, Benjamin Dean Courtroom 1
9:30am GALVIN, Peter Edward Mark Courtroom 1
9:30am GAVENLOCK, Dale William Courtroom 1
9:30am GLASKIN, Matthew Lee Courtroom 1
9:30am GLOSSOP, Corry John Courtroom 1
9:30am HARRINGTON, Matthew James Courtroom 1
9:30am HARRIS, Bradley Walter Courtroom 1
9:30am HUMPHREYS, Micheal Dean Courtroom 1
9:30am HUMPHRIES, Cleve Athol Courtroom 1
9:30am JOHNS, Bradley Luke Courtroom 1
9:30am KIRK, Benjamin Noel Courtroom 1
9:30am LOWMASS, Alexander John Courtroom 1
9:30am MARZOLI, Jason Courtroom 1
9:30am MARZOLI, Pasquale Courtroom 1
9:30am MAXFIELD, Kevin Stewart Courtroom 1
9:30am MAY, Donna Maria Courtroom 1
9:30am MILLER, Mark Scott Courtroom 1
9:30am MILLER, Mark Scott Courtroom 1
9:30am MILLS, Connor Michael Courtroom 1
9:30am MILLS, Jessica Ann Courtroom 1
9:30am MOORE, Ross Wayne Courtroom 1
9:30am NEIL, James Courtroom 1
9:30am NGATAI, Hudson Tahi Courtroom 1
9:30am NIGHTINGALE, Kayden James Star Courtroom 1
9:30am OATWAY, Claudia Christine Courtroom 1
9:30am PANTALEO, Dean Courtroom 1
9:30am PAPADAKIS, Toni Sarah Courtroom 1
9:30am PEARSON, Laura Michelle Courtroom 1
9:30am PILOT, Brooke Courtroom 1
9:30am ROBSON, Tevin Mario Courtroom 1
9:30am ROGERS, Paul Ross Courtroom 1
9:30am RUCK, Benjamin Paul Courtroom 1
9:30am SCANLIN, Russell Frank Courtroom 1
9:30am SELL, Scott Patrick Courtroom 1
9:30am SHERIDAN, Sarah-Jayne Jane Courtroom 1
9:30am SLABBERS, Peter William Courtroom 1
9:30am SLATER, Graeme Courtroom 1
9:30am SMITH, Bradley Graeme Courtroom 1
9:30am SMITH, Brodie Grant Courtroom 1
9:30am SMITH, Chelsea Lyndal Courtroom 1
9:30am TAUARUA, Raeni Courtroom 1
9:30am TESTER, Kylie Anne Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Bradley Colin Courtroom 1
9:30am TRAN, Sitha Courtroom 1
9:30am WHITE, Chris Wayne Courtroom 1
9:30am WOLFF, Courtney Jade Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am ABOU-YOUSSEF, Aosama Courtroom 2
9:30am AGIUS, Megan Mary Courtroom 1
9:30am ALYASSIRI, Jamal Courtroom 1
9:30am ANDRICH, Douglas Bruce Courtroom 1
9:30am AYUB, Lazaro Mangui Moses Courtroom 1
9:30am BARON, Danielle Rebekah Courtroom 1
9:30am BELLOTTI, Aaron James Courtroom 1
9:30am BENNELL, Arthur Daniel Courtroom 1
9:30am BLAKE, Dylan Rex Courtroom 1
9:30am BOUNDRY, Casey Leanne Courtroom 1
9:30am BROWN, Darren Robert Courtroom 1
9:30am BUCK, Matthew David Courtroom 1
9:30am BUNTING, Jason Paul Courtroom 1
9:30am CARROLL, Bailey Peter Courtroom 1
9:30am CELIKER, Orhan Courtroom 1
9:30am CLARKSON, Peter Eric Courtroom 1
9:30am COLLARD, Rickiesha Lee Courtroom 1
9:30am CONGERTON, Jaime Jade Courtroom 1
9:30am CORRIE, Lynette Alison Courtroom 1
9:30am COWLEY, Steven Michael Courtroom 1
9:30am CROSS, Raymond Henry Courtroom 1
9:30am DAFF, Trevor James Courtroom 2
9:30am DALLE-NOGARE, Darren George Courtroom 1
9:30am DEMASI, Ryan Courtroom 1
9:30am DENFORD, Kelly Anne Courtroom 1
9:30am DEUTER, Joshua Courtroom 1
9:30am DRINKWATER, Terrance Cassey Courtroom 1
9:30am EDGILL, Curtis Nathaniel James Courtroom 1
9:30am GARLETT, Tremayne B James Courtroom 1
9:30am GEARY, David John Courtroom 1
9:30am GLOVER, Simon Roy Courtroom 1
9:30am GRAY, Jeremy Benjamin Courtroom 1
9:30am GRAY, Kyra Tyne Courtroom 1
9:30am GREENING, Kaitlen Elizabeth Courtroom 1
9:30am JACKSON, Christopher James Courtroom 1
9:30am JELLE, Mohamed Abdi Courtroom 1
9:30am JOSEPH, Lewis Lionel Courtroom 1
9:30am KRAKOUER, Arran Roger Courtroom 1
9:30am KRANZ, Jake Edward Courtroom 1
9:30am LAWRENCE, Ryan Matthew Courtroom 1
9:30am LEE, Dahyun Courtroom 1
9:30am LESINA, Jamie-Lee Ann Courtroom 1
9:30am LESTER, Kate Louise Courtroom 1
9:30am MAHMOOD, Mohd Izyan Courtroom 1
9:30am MAKIN, Rachael Patriia Courtroom 1
9:30am MARK, Cameron Gordon Courtroom 1
9:30am MCCUTCHEON, Reece Austin Courtroom 1
9:30am MCDONALD, Clayton Phillip Courtroom 1
9:30am MCDONALD, Matthew Paul Courtroom 1
9:30am MCEVOY, Kerry Anne Courtroom 2
9:30am MCEWEN, Jamie Daniel Courtroom 1
9:30am MICHAEL, Phillip James Courtroom 1
9:30am MILLS, Bradley Jonathon Courtroom 1
9:30am MILLS, Bradley Jonathon Courtroom 1
9:30am MORLEY, Matthew Charles Courtroom 1
9:30am MORRISSON, Carl David James Courtroom 1
9:30am MOYLE, Glenn Douglas Courtroom 1
9:30am MURRAY, Christopher Lee Courtroom 1
9:30am NARRIER, Chloe Suzanne Courtroom 1
9:30am NAZZARI, Karen Jane Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Samantha Ann Courtroom 1
9:30am NICHOLAS, Kenneth William Courtroom 1
9:30am ORME, Jo-Saphine Patricia Courtroom 1
9:30am PAULL, Nathan Courtroom 1
9:30am QUARTERMAINE, Jakeb Ronald Courtroom 1
9:30am RAVEN, Victor Redvers Courtroom 1
9:30am RILEY, Shane Robert Courtroom 1
9:30am ROE, Dathan Bradley Courtroom 1
9:30am RUSH, Hayden Charles Courtroom 1
9:30am RUSSELL, Ricky Lee Courtroom 1
9:30am RYDER, Shane Curtley Courtroom 1
9:30am SAVARESE, Chantel Wendy Leanne Courtroom 1
9:30am SCARLETT, Michael Cameron Courtroom 2
9:30am SIMPSON, Levi Keith Courtroom 1
9:30am SKEET, Nathaniel Paul Courtroom 1
9:30am SPEYER, Cornelus Courtroom 2
9:30am TASSONE, Adamo Courtroom 1
9:30am TILBROOK, Kane Douglas Courtroom 1
9:30am UGLE, Travis James Courtroom 1
9:30am VRANJES, Ante Courtroom 1
9:30am VRANJES, Natasha Louise Courtroom 1
9:30am WALL, Beau Mitchell Courtroom 1
9:30am WALLACE, Darren James Courtroom 1
9:30am WALSH, Melanie Jane Courtroom 1
9:30am WATSON, Cody James Joseph Courtroom 1
9:30am WATTERS, Harley Rodney Courtroom 1
9:30am WOODS, Shannon Thomas Courtroom 1
9:30am WYNNE, Eric James Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
9:30am Betham v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1482 2019 Courtroom 2
9:30am BURNS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1568 2019 Courtroom 2
9:30am EDGECUMBE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1587 2019 Courtroom 2
9:30am KIELY v WESTERN AUSTRALIAN ELECTROL COMMISSION GEN 1634 2019 Courtroom 2
9:30am MARRIOTT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1137 2019 Courtroom 2
9:30am SINGH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1527 2019 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
1:15pm MAYNARD, Rodney Alan Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am KADIBIL, Lea Jerry Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ALBINUS, Cassandra Courtroom 2
9:30am ANDREWS, Samantha Susan Courtroom 2
9:30am ARIS, Matthew John Courtroom 2
9:30am ATWELL, Kiel Shane Courtroom 2
9:30am BARKER, Kieran Lloyd Courtroom 2
9:30am BATLEY, Kyle Sean Courtroom 2
9:30am BECKETT, Sean Adrian Courtroom 2
9:30am BOOTH, Anthony Russell Courtroom 2
9:30am BROWN, Justin Michael Courtroom 2
9:30am CALLAGHAN, Vicki Ann Courtroom 2
9:30am CARR, Ami-Leigh Courtroom 2
9:30am COLLARD, Greg Allan Courtroom 2
9:30am COMPTON, Rene Lee Courtroom 2
9:30am COOMER, William Courtroom 2
9:30am CURRAN, Christina Irene Courtroom 2
9:30am DAW, Daniel Murnane Courtroom 2
9:30am DIXON, Kylie Lynnette Courtroom 2
9:30am EADES, Andrew Terrance Lewis Courtroom 2
9:30am EDWARD, Byron Brodee Courtroom 2
9:30am FARMER, Christopher Ian Courtroom 2
9:30am FORD, Daniel Richard Courtroom 2
9:30am FORSYTH, Belinda Jayne Courtroom 2
9:30am GRAHAM, Emma Louise Courtroom 2
9:30am HILL, Andrew Harold Courtroom 2
9:30am HOOPER, Benjamin Timothy Courtroom 2
9:30am IRVINE, Ashley Courtroom 2
9:30am KANE, Shannon Robert Courtroom 2
9:30am KROHSS, Timothy Allen Courtroom 2
9:30am LONG, Chelsea Maria Courtroom 2
9:30am LOVEGROVE, Albert George Courtroom 2
9:30am LUMIA, Stefan Shaun Courtroom 2
9:30am MAHON, Hannah Lee Natasha Courtroom 2
9:30am MARSDEN, Brianna-Toni Courtroom 2
9:30am METCALFE, Danny Courtroom 2
9:30am MEWS, Sarah Eleanor Margaret Courtroom 2
9:30am MEYER, Zaphire Victoria Fiona Courtroom 2
9:30am MIRCO, Amanda Joanne Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Jordan Paul Courtroom 2
9:30am MORES, Steven Jason Courtroom 2
9:30am MORLEY, Matthew Charles Courtroom 2
9:30am NANNUP, Jeremy Jacob Courtroom 2
9:30am NOTTLE, William John Courtroom 2
9:30am OWEN, Robert Christopher Courtroom 2
9:30am PASS, Shane David Courtroom 2
9:30am PEHI-HARRIS, Perinara Ngawaka Paratene Courtroom 2
9:30am PILCHER-LORD, Antonio Whati Courtroom 2
9:30am RADMIL, Tyson Courtroom 2
9:30am REDDISH, Mark Stephen Courtroom 2
9:30am RITCHIE, Ralston Vaughan Courtroom 2
9:30am RONDIN, Rachel Marie Courtroom 2
9:30am SAUNDERS COOPER, Joseph Clive Courtroom 2
9:30am SCHEFFER, Moshe Jetarin Courtroom 2
9:30am SMITH, Benjamin John Courtroom 2
9:30am SMITH, Christopher Colin Courtroom 2
9:30am SMITH, Jeremy Raymond Courtroom 2
9:30am SPRATT, Clarence Joseph Courtroom 2
9:30am TOOHEY, Benjamin Patrick Courtroom 2
9:30am TOWNSHEND, Christopher Stephen Courtroom 2
9:30am TSANGACOS, Athenia Georgina Courtroom 2
9:30am UGLE, Frances Maria Courtroom 2
9:30am VICKERS, Kenneth George Courtroom 2
9:30am VITANZA, Aldo Courtroom 2
9:30am WAGER, Levi John Courtroom 2
9:30am WHITCOMBE, Sam Owen Courtroom 2
9:30am WHITE, Amy Rebecca Lee Courtroom 2
9:30am WINSOR, Elizabeth Marie Courtroom 2
9:30am WISE, Daniel Craig Courtroom 2
9:30am YOUNG, Trent Mark Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am KELLY, Marilyn Courtroom 1
9:00am XAVIER, James Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
2:15pm Creevey v Sparrow GCLM 4364 2018 Courtroom 1



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:30am Not Published PC 9 2019 Court Room 3
9:30am Not Published PC 10 2019 Court Room 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am Not Published PC 509 2009 Court Room 1
9:00am Not Published PC 278 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 279 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 281 2013 Court Room 1
9:00am Not Published PC 3 2017 Court Room 1
9:00am Not Published PC 15 2017 Court Room 1
9:00am Not Published PC 13 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 16 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 17 2019 Court Room 1
9:00am Not Published PC 318 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am Not Published PC 4 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 10 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 11 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 12 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 13 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 14 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 15 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 21 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 22 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 577 2019 Court Room 2
9:30am Not Published PC 578 2019 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:30am Not Published PC 241 2017 Court Room 2
9:30am Not Published PC 2 2019 Court Room 2

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
2:15pm Not Published PC 297 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 298 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 299 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 161 2007 Court 5
9:00am Not Published PC 35 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 36 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 37 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 27 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 28 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 29 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 315 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 316 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 317 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 182 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 183 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 184 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 185 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 461 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 462 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 463 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 464 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 477 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 478 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 479 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 477 2014 Court 5
9:02am Not Published PC 471 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 5 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 2 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 6 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 68 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 401 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 457 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 458 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 592 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 596 2019 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:30pm Not Published PC 13 2019 Training Room
3:00pm Not Published PC 480 2014 Court 2
3:00pm Not Published PC 481 2014 Court 2
P and C Trial
2:30pm Not Published PC 379 2015 Court 6
2:30pm Not Published PC 380 2015 Court 6

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:30am Not Published PC 8 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 9 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 10 2019 Courtroom 1

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
9:00am Not Published PC 14 2016 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 3 2018 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 8 2018 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 9 2018 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 2 2019 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 11 2019 Courtroom 1
9:00am Not Published PC 12 2019 Courtroom 1



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:00am Mortley v City of Vincent DR 202 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
11:00am TASOVAC & Anor v Pindan Pty Ltd CC 1347 2019 2 - 2
12:00pm SHANNON v Local Government Standards Panel CC 554 2019 2 - 2
CC Mediation
10:00am ROBINSON & Anor v TESIP CONSTRUCTIONS PTY LTD CC 1251 2019 1 - 11
Class 1 Planning List
10:00am Pavlinovich v CITY OF SWAN DR 230 2019 2 - 3
11:00am KING & Anor v Town of Bassendean DR 232 2019 2 - 3
12:00pm Willicombe v Shire of Denmark DR 189 2019 2 - 3
2:00pm NICHOLLS v City of Gosnells DR 226 2019 2 - 3
Class 2 Planning List
10:00am FMG Pilbara Pty Ltd v Minister for Aboriginal Affairs DR 229 2019 4 - 8
11:00am APPLECROSS LAND HOLDINGS PTY LTD v Presiding Member of Metro Central Joint Development Assessment Panel DR 59 2019 4 - 8
11:30am FIDUCIARY ADMINISTRATION SERVICES PTY LTD v Shire of Meekatharra DR 221 2019 4 - 8
12:00pm EVESON v Shire of Carnarvon DR 200 2019 4 - 8
2:00pm WESTERN AUSTRALIAN SPORTS CENTRE TRUST & Anor v TOWN OF VICTORIA PARK CC 1157 2019 4 - 8
2:00pm XYDAS & Anor v Town of Cambridge DR 172 2019 4 - 8
2:30pm 2 Thomas Road Pty Ltd v Shire of Serpentine-Jarrahdale DR 192 2019 4 - 8
2:30pm WARR & Anor v Town of Cambridge DR 325 2018 4 - 8
DR Directions
9:30am John Nominees Pty Ltd v Presiding Member of Metro-East Joint Development Assessment Panel DR 388 2016 5 - 6
Strata/Civil List
10:00am ENGWIRDA v The Owners of Queens Riverside Strata Plan 55728 & Ors CC 1005 2019 3 - 8
10:30am CAPRIOTTI v THE OWNERS OF 86 FRANCIS AVENUE KARRINYUP STRATA PLAN 70673 CC 1092 2019 3 - 8
11:30am Craig & Anor v The Owners of Hopetoun Motel and Chalet Village Strata Plan 24735 & Ors CC 1919 2018 3 - 8
12:00pm WICKS & Anor v Watkins CC 1531 2019 3 - 8
12:30pm ADIZHES & Anor v THE OWNERS OF 59 ERCEG ROAD YANGEBUP STRATA PLAN 68455 & Anor CC 1656 2019 3 - 8
2:00pm Brennan v Commissioner Of Police CC 519 2018 3 - 8
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v CHIPANGURA CC 1663 2019 3 - 8
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v WILLOCK CC 1677 2019 3 - 8
2:00pm KEATS v COMMISSIONER OF POLICE CC 874 2019 3 - 8
2:00pm Meeks v COMMISSIONER OF POLICE CC 1190 2019 3 - 8
3:00pm SWAN VALLEY TOURIST PARK v JONES CC 1667 2019 3 - 8
3:45pm Smith & Anor v Retirement Village Living WA/SA CC 1693 2019 3 - 8

Back to Top