Court Listings for 14 August 2020

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Trial
1:30pm LEE HOLDINGS PTY LTD v LEE BROS PTY LTD & ORS (via video link) CIV 2533 2018 3 - 36
1:30pm RUSSELL & ANOR v LEE HOLDINGS PTY LTD & ORS (via video link) COR 227 2017 3 - 36
10:30am MCMURRAY & ANOR v AIG INSURANCE AUSTRALIA LIMITED CIV 2962 2016 4 - 42
Corporations Applns
10:00am BRUSA v BRUSA & ORS COR 80 2020 3 - 35
Directions - Judge
9:00am SONG & Ors v SOUTH BEACH MANAGEMENT PTY LTD & Ors CIV 3152 2019 6 - 606
Judge's CMC List
9:30am YOUNG v MARTIN CIV 1315 2018 6 - 606
9:30am YOUNG v MARTIN AS EXECUTOR OF WILL OF STEPHEN ALAN JONES CIV 1436 2020 6 - 606
Judges Special Appointment
9:30am Ogbonna v Qantas Airways Limited & Anor CIV 2573 2016 4 - 43
Judgment SC
4:30pm PILBARA IRON COMPANY (SERVICES) PTY LTD & ORS v CHEVRON (TAPL) PTY LTD & ORS CIV 1626 2020 6 - 607
Mediation Conference - Registr
10:00am HICKS v CSR LIMITED & Ors CIV 1602 2020 8 - 811
10:30am SUNLEC INTERNATIONAL PTY LTD v WIREMARKERS AUSTRALIA PTY LTD & Anor CIV 1577 2020 8 - 809

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ELLIOTT, Benjamin John 4 - 4-1

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am YORKSHIRE, Simon Roderick (via video link) Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am CLANCY v RYAN PETRIE AND ORS SJA 1023 2020 Court No. 7



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am BOLTON, Craig Edward Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
9:00am KENYON-WESTON, Bruce Vivian Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ARBUCKLE, Corey Gary (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am BHUGELOO, Shafi-U-Din 7 - 7-2
10:00am BIRKS, Judge Ethan 7 - 7-2
10:00am BISHOP, Zak Thomas 6 - 6-4
10:00am BLURTON, Victoria Linlee Alexandra (Appearance not required 7 - 7-2
10:00am BRISCOE, Clive Henry Francis 7 - 7-2
10:00am BROWN, Terrence Ronald 7 - 7-2
10:00am BROWN, Terrence Ronald 7 - 7-2
10:00am BUCKLE, Jacob 7 - 7-2
10:00am BURROWS, John Paul 7 - 7-2
10:00am CHRISTIAN, Craig Anthony 7 - 7-2
10:00am DE JONG, Andrew Peter David 7 - 7-2
10:00am DUNN, Jack Symon 4 - 4-2
10:00am ERRINGTON, Jae Aaron 7 - 7-2
10:00am FAGEHZADAH, Melad 7 - 7-2
10:00am FLOWERS, Anthony Seymour 3 - 3-2
10:00am FORBES, Stuart Ross 3 - 3-2
10:00am FOTI, Anthony Joseph 7 - 7-2
10:00am GERLOFSMA, Stephanie-Elize (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am HALLIGAN, Joseph Christopher Noel (via video link) 3 - 3-4
10:00am HAYNES, Arran James 7 - 7-2
10:00am HEWINS, Benjamin Michael 7 - 7-2
10:00am HEWINS, Jacob Michael 7 - 7-2
10:00am HEWINS, Samuel Michael 7 - 7-2
10:00am HEWINS, Thomas Michael 7 - 7-2
10:00am HOOK, Kayla Louise (via video link) 3 - 3-3
10:00am HUNTER, Corey Jayden 7 - 7-2
10:00am JAAROLA, Tobi Mikael 3 - 3-4
10:00am JENKIN LUDBEY, Linx Leonard 7 - 7-2
10:00am Karszniewicz, Krzysztof Andrzej 7 - 7-2
10:00am KHAIR ALLA, Mohamed 3 - 3-2
10:00am KOUZNETSOV, Alexandre Nikolaevich (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am LANDERS, Derek Christopher (via video link) 3 - 3-3
10:00am LANGDON, Leonard Robert 7 - 7-2
10:00am LAWS, Dale Kane 7 - 7-2
10:00am LAWSON, Toby John 7 - 7-2
10:00am LE, Augustine Vinh Quang (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am LEACH, Jessie (via video link) 3 - 3-2
10:00am MCCANN, Georgina Ann 3 - 3-4
10:00am MCGIBBON, Richard 7 - 7-2
10:00am MCGINLEY, Joanne 7 - 7-2
10:00am MCKELLAR, Nicholas 7 - 7-2
10:00am MEIER, Harry (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am MILLER, Ashley Kirk (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am MILLER, Reece Thomas (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am MOGRIDGE, Karl Reynold Lawrence 7 - 7-2
10:00am MUNDA, Ashton 6 - 6-2
10:00am NARRIER, Bonnie Jean 4 - 4-4
10:00am NARRIER, Dennis Charles (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am OAKLEY, Ashlee Anne Patricia 7 - 7-2
10:00am RISELEY, Damien (via video link) 3 - 3-2
10:00am SINGH, Amandeep 3 - 3-3
10:00am STONE, Adam Laurence 7 - 7-2
10:00am TAHA, Alisa Elena Anisa 7 - 7-2
10:00am TAYLOR, Daniel Edward (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am TAYLOR, Leroy Clarence (Appearance not required) 7 - 7-2
10:00am TAYLOR, Rachael Lee 7 - 7-2
10:00am TURNER, Alex Craig 7 - 7-2
10:00am VAN DIEMEN, Jeremy William 7 - 7-2
10:00am VERONA, Ricky 7 - 7-2
10:00am VU, Duc Tuan 7 - 7-2
10:00am WADE, Kerry Graham 7 - 7-2
10:00am WAIYANI, Freda 7 - 7-2
10:00am WRIGHT, Philip Keith 7 - 7-2
10:00am YAPPO, Christopher Wayne 7 - 7-2
11:30am THURSTON, Matthew George 6 - 6-1
2:15pm BROPHO, Jason Paul Raphael 3 - 3-4
2:15pm BURNS, Bailey Bryan 3 - 3-4
2:15pm LLOYD, Gary Norman 4 - 4-3
9:00am ABDULKAREEM, Tunde Nazeem (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am BAKER, Christopher Kevin (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am BAXTER, Stephen Shane (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am BINTLEY, Joshua Nathanuel (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am BUTLER, Phillip James (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am Carbone, Brooke Amanda 6 - 6-1
9:00am CELANI, Gino Mario 6 - 6-1
9:00am CHENG, Gang (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am CHILCOTT, Dylan 6 - 6-1
9:00am CLARKE, Travis Leith (via video link) 6 - 6-1
9:00am COLLARD, Phillip Scott 6 - 6-1
9:00am CONNELL, Charles William 6 - 6-1
9:00am DAVEY, Graham Robert 6 - 6-1
9:00am DE LUCA, Walter 6 - 6-1
9:00am DEAN, Harry Peter 6 - 6-1
9:00am DYER, Sharon Denise (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am EVANS, Joshua Dean (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am FAGEHZADAH, Naweed 6 - 6-1
9:00am FAGEHZADAH, Naweed 6 - 6-1
9:00am FROST, Branden (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am GALLAGHER, Cory Edward (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am GOFTON, Luke Daniel 6 - 6-1
9:00am GRIFFIN, Cairistiona Lysandra 6 - 6-1
9:00am GUTTERSON, Jessica Patricia (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am HARFORD, Mark Andrew 6 - 6-1
9:00am HARPLEY, Jared Thomas (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am HARRIS, Shane Philip (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am HEXTALL, Dylan Russell 6 - 6-1
9:00am HUMES, Tahlia Rachelle 6 - 6-1
9:00am HUXTABLE, Darren 6 - 6-1
9:00am ILICH, Brock David (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am KEEVERS, Shane Steven 6 - 6-1
9:00am KNOX, Cameron James 6 - 6-1
9:00am LEVILLAIN, Romain (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am LITTLEFAIR, Codi Peter 6 - 6-1
9:00am MANSON, Paul David 6 - 6-1
9:00am MILLOY, Trevor Andrew 6 - 6-1
9:00am O'DAL, Janice Napier 6 - 6-1
9:00am PARKER, Christopher Anthony 6 - 6-1
9:00am POTTER, Grant John 6 - 6-1
9:00am POWELL-PEPPER, Sally-Anne (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am Raphael, Badih (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am REGAN, Jordan Leslie 6 - 6-1
9:00am RILEY, Greg William (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am ROBERTSON, Ty Nathan 6 - 6-1
9:00am SCHIMMEL, John William 6 - 6-1
9:00am SEEDAT, Ahmed Dawood (Appearance not required) 6 - 6-1
9:00am SOLER, Kristy Lee 6 - 6-1
9:00am TAHAU, Tui Tamahiti 6 - 6-1
9:00am TSANGACOS, Athenia Georgina 6 - 6-1
9:00am WALKER, Alan Spencer 6 - 6-1
9:00am WILSON-NGUYEN, Daniel Viet 6 - 6-1
9:00am WOODS, Sharna Ashleigh Irene (Appearance not required) 6 - 6-1
9:15am BROWN, Kyle David 5 - 5-2
9:15am MOLLOY, Dylan Jesse 4 - 4-3
9:15am PEMBLETON, Richard Lester (via video link) 1 - 1-4
9:15am WOODLEY, Victor John 3 - 3-3
9:30am DERSCHOW, Tara Jeanette (via video link) 2 - 2-2
9:30am DONEVSKI, Dean 2 - 2-1
9:30am ELLIS-TITO, Justice Leekeva 6 - 6-4
9:30am ELLIS-TITO, Justice Leekeva 6 - 6-4
9:30am IDRIS, Habib Ismail Adam 3 - 3-1
9:30am NARGOODAH, Sioborn 5 - 5-3

Civil Listing
Civil Trial
10:30am GLADSTONE v PUBLIC TRANSPORT AUTHORITY OF WESTERN AUSTRALIA CIV 4435 2018 6 - 6-3
10:30am Robinson v Kentz Pty Ltd & Another CIV 2191 2017 1 - 1-3
10:30am TREBLE v CLUB MARINE LIMITED & Anor CIV 1273 2019 1 - 1-1
Judges Chambers
10:30am Tomaszek v Coles Supermarkets Australia Pty Ltd CIV 3732 2016 5 - 5-2
Judges Special Appt - Chambers
11:30am BREAKSEA FISHING COMPANY PTY LTD v PRETAR PTY LTD APP 31 2020 5 - 5-2
Pre-Trial Conference DC
10:00am LEEDER v RANK CIV 669 2020 1 - Lvl-1
9:30am Collard v Freshstart Injury Management Pty Ltd & Anor CIV 1881 2018 1 - Lvl-1
9:30am JEONG v PRICE CIV 4590 2018 1 - Lvl-1
9:30am LOWRY v ALLAN CIV 3005 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
10:00am Floorwise Pty Ltd v Nanoworx Pty Ltd CIV 1324 2018 1 - 1-2
10:00am GENWEST PTY LTD v AQUA MINING PTY LTD CIV 1816 2020 1 - 1-2
10:00am HUTS v NETWORK 10 PTY LIMITED CIV 3583 2019 1 - 1-2
10:00am SCHOONENS v MOOLKAEW CIV 2255 2020 1 - 1-2
9:30am ELECTRICAL DISTRIBUTORS OF W.A. PTY LTD v MATTHEWS & Anor CIV 2028 2020 1 - 1-2
9:30am GEORGIADES v WALLING CIV 2064 2020 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00am DE BOER & Anor v ROBINSON AS TRUSTEE FOR THE TTR INVESTMENT TRUST & Anor CIV 4577 2019 1 - 1-2
2:15pm ROSS v CRAWFORD CIV 1254 2020 1 - 1-2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
10:30am BALDOCK, Adam George Courtroom 2
9:30am GENTLE, Wayne Milton Courtroom 2
9:30am GENTLE, Wayne Milton Courtroom 2
9:30am GENTLE, Wayne Milton Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am CALDWELL, Daniel Edward Shane Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
9:00am THOMSON, Christopher James Scot Court Room 3
9:30am CASSELLS, Dylan Byron Ronald (via video link) Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am BATEMAN PASS, Jordan Anthony (via video link) Armadale Court 2
10:00am BRANS, Ehren Liam Armadale Court 2
10:00am BROWNE, Lopa Finau Armadale Court 2
10:00am BURNS, Daniel Armadale Court 2
10:00am LONG, Archie Handley (via video link) Armadale Court 2
10:00am WILLIAMSON, Sean Ian (via video link) Armadale Court 2
10:00am WISBY, Jack Alex Jordan Armadale Court 2
9:30am ABELA, Joseph Charles (via video link) Armadale Court 1
9:30am ANDREW, Richard John Armadale Court 1
9:30am ASKEW, Frances Ethan Armadale Court 2
9:30am AUSTIN, Piers Francis Armadale Court 2
9:30am BARBER, Jordan Tray Armadale Court 2
9:30am BASS, Rebecca Emmaline Armadale Court 2
9:30am BENNELL, Eric Floyd (via video link) Armadale Court 1
9:30am BLAKE, Aidan Michael Armadale Court 1
9:30am BLAKE, Daniel William Armadale Court 1
9:30am BONNEY, Travis Mark (via video link) Armadale Court 1
9:30am BOYD, Kory Adam Armadale Court 1
9:30am BREBNER, Zane John Armadale Court 2
9:30am CAMBAGE, Elizabeth Mary Armadale Court 2
9:30am CAMERON, Brandy Joyce Armadale Court 1
9:30am CHILCOTT, Mark Anthony Armadale Court 2
9:30am CLIFTON, Melissa Phyllis Armadale Court 1
9:30am CLOUDESLEY, David John Armadale Court 1
9:30am CONE, Hayley Meryl Peirce Armadale Court 2
9:30am COOPER, Natasha Joyce (via video link) Armadale Court 1
9:30am DAVEY, Stuart Kenneth Armadale Court 2
9:30am DOUGLAS, Joel Alexander Armadale Court 1
9:30am EVANS, Aaron Gareth Armadale Court 2
9:30am FAAFUA, Sylvest Salamumu Armadale Court 1
9:30am FARMER, Terrance Edward Armadale Court 1
9:30am FENNELL, Eric Alan Armadale Court 2
9:30am FINDLAY, Douglas James Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Tea Armadale Court 1
9:30am GIBSON, Micheal Trevor Armadale Court 2
9:30am GIGNEY, Royce James Armadale Court 1
9:30am GIORGIANTE, Nicole Marie Armadale Court 2
9:30am GRIFFITHS, Sean Matthew Armadale Court 2
9:30am HALLS, Cody Samuel Roland Armadale Court 2
9:30am HANSEN, Cameron Kane (via video link) Armadale Court 1
9:30am HANSEN-STEVENS, Rani Jayson Armadale Court 1
9:30am HAYMAN, Travis William Armadale Court 2
9:30am HEWITT, Lochlan Jesse J S G Armadale Court 2
9:30am HICKS, Teleah Kym Armadale Court 1
9:30am HILTON, Zak Paul Armadale Court 2
9:30am HISHMEH, Fahed Armadale Court 1
9:30am ISLES, Corrina Lee Armadale Court 2
9:30am IVESON, Vance Thomas John Armadale Court 2
9:30am JOHNSTON, Craig Allan Armadale Court 1
9:30am JONES, Evyn David Armadale Court 2
9:30am JUPP, Jamie Andrew Armadale Court 2
9:30am KEELEY, Donna Lee Armadale Court 2
9:30am KOWALSKI, Brendan John (via video link) Armadale Court 1
9:30am LANDERS, Brock Anthony Armadale Court 1
9:30am LATHAM, Wayne Edward Armadale Court 2
9:30am LEEK, Sheree Armadale Court 2
9:30am LESTER, Myles Herbert Armadale Court 1
9:30am MARRELL, Jacob Paul (via video link) Armadale Court 1
9:30am MATHEWS, Daniel Len Armadale Court 1
9:30am MAXWELL, Renee Lauren Armadale Court 1
9:30am MCKAY, Emma Priscilla Armadale Court 1
9:30am MCPHERSON, David Paul Armadale Court 1
9:30am MESTRIC, Elvis Armadale Court 2
9:30am MURRAY, Troy Adam (via video link) Armadale Court 1
9:30am NAIRN, Janine (via video link) Armadale Court 1
9:30am NEWMAN, Taj Jason Armadale Court 1
9:30am NGUYEN, Van Manh Armadale Court 2
9:30am O'KEEFE, Courtney Patrice Armadale Court 1
9:30am PLANE, Craig Kenneth Armadale Court 1
9:30am PRAZMO, Krzysztof Armadale Court 1
9:30am PRICE, Gareth Edward Toll Armadale Court 2
9:30am PRIOR, Kurtley James Armadale Court 1
9:30am PULOKA, Sarah Doreen Armadale Court 1
9:30am PUNSHON, Dillon James Armadale Court 2
9:30am RAINES, Mathew James Armadale Court 1
9:30am REINHOLD, Christian Armadale Court 1
9:30am RILEY, Lonnie Anne (via video link) Armadale Court 1
9:30am SATIE, Wayne Mathew Armadale Court 2
9:30am SA'U, Rongo Iwi Armadale Court 2
9:30am SAVANNAH, James Arthur Armadale Court 2
9:30am SCHOKKER, Dylan Armadale Court 1
9:30am SCHOLTE, Tyrin Gary (via video link) Armadale Court 1
9:30am SEWELL, Raymond John Armadale Court 1
9:30am SHAFAI, Ibrar Hussain (via video link) Armadale Court 1
9:30am SHARIFZADEH, Perham Armadale Court 2
9:30am SIKAZWE, Kamando Nonde Armadale Court 1
9:30am SIMPSON, Keir Joseph Armadale Court 1
9:30am SINNASAMY, Kanagamugandran Armadale Court 1
9:30am SLATTER, Gabriella Susan Armadale Court 1
9:30am SMITH, Tjania Rosilee (via video link) Armadale Court 1
9:30am SOLOMON, Jaydon Purua Armadale Court 2
9:30am STANNERS, Jason Leonard Armadale Court 2
9:30am STEWART, Jayden Nicholas Armadale Court 1
9:30am STREENER, George Albert Edward Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Jaramane Anthony Peter Armadale Court 2
9:30am TOUMA, Rodana Armadale Court 1
9:30am VASILIADES, Tiffiny Selina Armadale Court 1
9:30am WALKER, Phillipe Thomas Arthur Armadale Court 1
9:30am WALL, Emma Lee Armadale Court 2
9:30am WALSH, Rosina Frances Armadale Court 2
9:30am WHELAN, Craig Paul Armadale Court 1
9:30am WHITE, Glenn Reginald Armadale Court 1
9:30am WILKINSON, Bronagh Armadale Court 1
9:30am WILLIAMSON, Liam John Armadale Court 2
9:30am WILSON, Stephanie Robyn Armadale Court 1
9:30am WINCHESTER, Annalise Jayne Armadale Court 2
9:30am WOOD, Laurenne Melissa Armadale Court 2
9:30am YORKE, Richard Adrian Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am KALION, Milton Court Room 1
9:00am MORLUMBUN, Lawrence Wayne (via video link) Court Room 1
9:00am SAMPI, Pauline Kathleen (via video link) Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BENNETT, Zac James Court Room 1
10:00am CASTLE, Hagen James Court Room 4
10:00am GOLEBIOWSKI, Paislee Judith Anne (via audio link) Court Room 1
10:00am HOGBEN, Terry Marc (via video link) Court Room 1
10:00am HOLLOWAY, Ryan Ashley Court Room 1
10:00am JONES, Clement Ollie (via video link) Court Room 1
10:00am KUHN, Ella Casey Court Room 1
10:00am MARSDEN, Hayley Louise Court Room 1
10:00am MARSH, Steven James (via audio link) Court Room 1
10:00am MASKELL, Shane Robert Court Room 1
10:00am PARFITT, Yvette Alice (via video link) Court Room 1
10:00am POTTER, Kevin Court Room 1
10:00am PUSTKUCHEN, James Bruce (via video link) Court Room 1
10:00am RAITSITS, Michael Court Room 1
10:00am REED, Cyril Francis Court Room 1
10:00am SMITH, Nartisha Louise (via video link) Court Room 1
10:00am SWANN, Helen Sofreen Court Room 1
10:00am WANG, Sin-Yi Court Room 1
9:30am EITMANN, Anton James Court Room 2
9:30am PHILLIPS, Jesse Melissa Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am DODD, Henry Edward Aaron Jonathan Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
12:30pm FOLEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 31 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABDULLAH, Alison Rose 4 - 41
10:00am ABRAHAM, Hayley Louise 3 - 31
10:00am ADAMS, Joseph William 4 - 41
10:00am ALAM, Amin Mohammed Shahinur 3 - 31
10:00am AL-MAWALI, Ahmed 4 - 41
10:00am AMANTE, Gemechu Mikael 3 - 31
10:00am AMOUR, Alexander James 5 - 52
10:00am ANDERSON, Luke 4 - 41
10:00am AROL, Tareeza Emmanuel 5 - 52
10:00am ASAD, Malik Salal 3 - 31
10:00am ATTWATER, Stephen Graham 4 - 41
10:00am ATWELL, Suzanne Maree 3 - 31
10:00am AUSUNSHINE PTY LTD 4 - 41
10:00am BAKER, Benjamin Maurice 3 - 31
10:00am BAKER, Russ 3 - 31
10:00am BARNARD, Travis Paul 5 - 52
10:00am BASHARDOOST, Mohammad Shukran 3 - 31
10:00am BASHIMULE, Maronga 4 - 41
10:00am BAUMGARTEN, William Brian 3 - 31
10:00am BENNETT, Kay-Leigh Maree 5 - 53
10:00am BERNARD, Marc-Claude 3 - 31
10:00am BEVIS, Leonard James 4 - 41
10:00am BONWICK, Benny Allan 4 - 41
10:00am BOWDEN, Damien Phillip Ross 4 - 42
10:00am BRIGHTMAN, Brian Edward 3 - 31
10:00am BROCKMAN, Barry Lionel 4 - 41
10:00am BULL, Michael Francis 4 - 41
10:00am BURGE, James Michael 3 - 31
10:00am BYRON-PENDERGAST, Mack Thomas Francis 3 - 31
10:00am CAI, Liurong 4 - 41
10:00am CAMPO, Roberto 5 - 55
10:00am CARPIO, Nathan Luke 3 - 31
10:00am CARTMAN, Rio Nova Rangi 4 - 41
10:00am CHAKARARES, Gedalia 4 - 41
10:00am CHEAIB, Abbas 4 - 41
10:00am CHRISP, Trevor William 5 - 53
10:00am CHRISTMASS, Darren Steven 4 - 41
10:00am CLARKE, Christopher John 5 - 55
10:00am COLLARD, Phillip Peter (via video link) 3 - 32
10:00am CONNOR, Anthony Luke 5 - 53
10:00am COOK, Karl Anthony 3 - 31
10:00am COSTA, Jake Peter William 5 - 53
10:00am CRAMER, Damon Roger 3 - 31
10:00am CROSBY, Cameron James 3 - 31
10:00am CULBERTSON, Christopher James 4 - 41
10:00am DANDIE, Kelli Jayne 3 - 31
10:00am DAVIES, Emma Jane 4 - 41
10:00am DE AGRELA, Tyran Aydan 5 - 58
10:00am DELFANTE, Brock 5 - 52
10:00am DENG, Chol Biaar 3 - 31
10:00am DHURUMSING, Ootamcoomar 4 - 41
10:00am DIMER, Jorome Ivan Paul (via video link) 3 - 32
10:00am DINAH, Chantelle Marie 5 - 53
10:00am DOF SUBSEA AUSTRALIA PTY LTD 5 - 52
10:00am DONOVAN, Craig Andrew 5 - 52
10:00am DRAPER, Amie 3 - 31
10:00am EADES, Bernard Allan 5 - 53
10:00am EDMONDS, Nikolas James 4 - 41
10:00am ELLISIOU, Dimitrios 3 - 31
10:00am ELLIS-TITO, Justice Leekeva 4 - 41
10:00am EMERY, Ryan James 3 - 31
10:00am ESHOO, Johnny Wilson 5 - 53
10:00am EVANS, Belinda Jane 4 - 41
10:00am FANG, Peng (Appearance not required) 4 - 41
10:00am FAQEERZADA, Tamim 4 - 41
10:00am FARNWORTH, Mackenzie Eve 4 - 41
10:00am FERGUSON, Glen Ross 3 - 31
10:00am FIELD, Jordan James 5 - 53
10:00am FOSTER, Jane Nicol 3 - 31
10:00am FRETWELL, Ashlee Drazic 4 - 42
10:00am FROBY, Andrew David 3 - 31
10:00am FURNELL, Bonnie 5 - 53
10:00am GALEA, Maria 4 - 41
10:00am GALL, Jordan Shaune 5 - 53
10:00am GARBUTT, Adam Wayne 5 - 53
10:00am GARFORTH, Simon Jeffrey 4 - 41
10:00am GARLETT, Gail Denise 5 - 52
10:00am GLADDEN, Troy 5 - 53
10:00am GLOSSOP, Ashley James 4 - 41
10:00am GOLDSCHMIDT, Jon Meynard 4 - 41
10:00am GOUGH, Emma Mary 3 - 31
10:00am GRIFFITHS, Colin Charles 5 - 52
10:00am GRIGG, Samantha 3 - 31
10:00am GUTRY, Keely 4 - 41
10:00am GUY, Helen Patricia 3 - 31
10:00am GUYATT, Mavis Ruth 3 - 31
10:00am GYAMFI, Collins 3 - 31
10:00am HADDRILL, Andrew Ian 3 - 31
10:00am HAGOS, Musie Wolday 3 - 31
10:00am HAILSTONE, Douglas Edwin 5 - 55
10:00am HAJINOOR, Zanaid Halimah 5 - 53
10:00am HALL, Jarrod Paul 3 - 32
10:00am HAMZA, Khorrd Amar 3 - 31
10:00am HANNA, Emad Fawzy 4 - 41
10:00am HARKNESS-BROWN, Benjamin Leslie 4 - 41
10:00am HART, Nikkita Ruth 4 - 41
10:00am HAWKE, Curtis John 3 - 31
10:00am HAYNES, Arran James 4 - 41
10:00am HIKAERW, Wharekiri Martin 3 - 31
10:00am HINDER, Karla Merie 4 - 42
10:00am HOGG, Ryan James Paul 5 - 53
10:00am HUMPHREYS, Daniel David 5 - 53
10:00am INDICH, Dominic Christopher 4 - 42
10:00am ISAACS, Jenelle Ethel 5 - 52
10:00am ISENHOOD, Toby Craig 5 - 53
10:00am JACKSON, Tristan Michael 5 - 53
10:00am JENKINSON, Kaylan Gavin 5 - 55
10:00am JETTA, Dion Troy 4 - 42
10:00am JOHNS, Caroline Jean 5 - 53
10:00am JOHNSTON, Rebecca Rose 3 - 31
10:00am KANYIMBU, Moses 3 - 31
10:00am KARAKAYA, Yusuf 3 - 32
10:00am KENNY, Emma Kate 5 - 52
10:00am KERMODE, Gerard 5 - 52
10:00am KHAN, Amirah Nisha 4 - 41
10:00am KHAWN SUAN MUNG 3 - 31
10:00am KICKETT, Revel John 5 - 53
10:00am KIM, Deokbog 5 - 52
10:00am KING, Thomas John 4 - 41
10:00am KINGSTON, Paul Douglas (via video link) 3 - 32
10:00am KOBOI, Solomon Wuokolo 3 - 31
10:00am KRPAN, Ailsa 3 - 31
10:00am LARKIN, Thomas Ronald Trevor (via video link) 3 - 32
10:00am LAWRENCE, Samuel James 4 - 41
10:00am LAWSON, Toby John 3 - 31
10:00am LEWIS, Caleb 5 - 53
10:00am LING, Richard Ronald 4 - 41
10:00am LIU, Shijian 4 - 41
10:00am LOO, Aaron Jayden 4 - 41
10:00am LOTT, Adam Michael 5 - 58
10:00am LU, Kiet Quoc 3 - 31
10:00am LUONG, Van My 5 - 53
10:00am MALIYA, Mary Achiro 5 - 53
10:00am MANSON, Paul David 4 - 42
10:00am MARTIN, Trent 5 - 52
10:00am MARTINEAU, Stephan Robert 3 - 31
10:00am MATENGA, Te Rangihiroa 4 - 41
10:00am MATTHES, Christopher Michael 3 - 31
10:00am MAYES, Mitchell David 4 - 42
10:00am MC CULLAGH, Felix Michael 3 - 31
10:00am MCGINLEY, Hamish Neil 4 - 41
10:00am MCQUEEN, David Adam 3 - 31
10:00am MEADE, Faye Marie 4 - 41
10:00am MIPPY, Tracey 4 - 41
10:00am MISCHEWSKI, Stevie-Ray 4 - 41
10:00am MITCHELL, Troy Robert 5 - 55
10:00am MOGRIDGE, Wesley Marvin 3 - 32
10:00am MONAEI, John Michael Richard 4 - 41
10:00am MOORE, Brian James 4 - 41
10:00am MORGAN, Colin Barrington 3 - 31
10:00am MORICH, Karen Naomi 3 - 31
10:00am MUSTAFA, Ayoub 3 - 31
10:00am NAPOLITANO, Brayden Luke 3 - 31
10:00am NARKLE, Clarkie Albert (via video link) 3 - 32
10:00am NOURI, Mahdi 4 - 41
10:00am OAKLEY, Taliska Sue-Marie 3 - 31
10:00am OATES, Lisa Ann 3 - 31
10:00am OLDFIELD, Joshua James 3 - 31
10:00am OLNEY, Barbara Elizabeth 4 - 41
10:00am OLSEN, Luke Alexander 3 - 31
10:00am OSMAN ALI, Abdullahi 4 - 41
10:00am O'SULLIVAN, Christopher John 4 - 41
10:00am OXBORROW, Alex Tony 4 - 41
10:00am PALMER, Jaymie 4 - 41
10:00am PARK, Yunjung 5 - 52
10:00am PATTERSON, Liam Stephen 5 - 55
10:00am PENNY, Ian Walter (via video link) 3 - 32
10:00am PEPERS, Nichole Louise 5 - 52
10:00am PETRIE, Glen Murray 4 - 42
10:00am PETTIGROVE, Jason Wayne 3 - 31
10:00am PHAN, Van Thai Duc 3 - 31
10:00am PICKETT, Frank John (via video link) 3 - 32
10:00am PICKETT, James Neil 5 - 53
10:00am QUALITY FOOD IMPORTERS PTY LTD 5 - 52
10:00am RALPH, Jackson Dean 5 - 53
10:00am RASHID, Chaudhary Hasnain (via video link) 3 - 32
10:00am REYNOLDS, Rebecca 4 - 41
10:00am RICHEY, Levi Clive 5 - 53
10:00am RILEY, Neville Albert 5 - 53
10:00am RILEY, Tanya Maria 4 - 41
10:00am ROBINSON, Beau Thomas 3 - 31
10:00am RODERICK, Ryan Wayne (via video link) 3 - 32
10:00am ROWE, Cameron Glen 3 - 31
10:00am RUNOWANDA, Naeem Tofarasei 3 - 31
10:00am RYDER, Joseph Benedict 4 - 41
10:00am SABATINO, Anthony Frank Albert 4 - 41
10:00am SADLER, Phillip James Rose 5 - 53
10:00am SALINI PTY LTD 4 - 41
10:00am SANDERS, Thomas Graham 4 - 41
10:00am SEARS, Samantha 5 - 53
10:00am SEXTON, Samuel John 5 - 53
10:00am SHERIFF, Ibrahim (via video link) 5 - 52
10:00am SHIN, Yun Wan 5 - 52
10:00am SIEROCKI, Alexander Terrence 5 - 53
10:00am SIMPSON, Julisha Maria 3 - 31
10:00am SIVEWRIGHT, Steven Bruce Harold 3 - 31
10:00am SLIM, Ahmad Habib 4 - 41
10:00am SOLDO, Mieke Grace 3 - 31
10:00am SPINNER-MAINSTONE, Jaymi Robert 3 - 31
10:00am STARLING, Stephen John 5 - 55
10:00am STEINER, Glen Matthew 4 - 41
10:00am STOJCESKA, Monika 3 - 31
10:00am STREZOS, Anastasia 3 - 31
10:00am SUTCLIFFE, Quentin Charles 4 - 42
10:00am TAYLOR, Dylan 3 - 31
10:00am THOMSON, Desmond Arthur 3 - 31
10:00am THORNE, Jodie Lorraine 4 - 41
10:00am THORNE, Spencer Wesley Charles 3 - 31
10:00am TRAMPENAU, Chanel Eva-Marie 3 - 31
10:00am TRAN, Hoang Nam 3 - 31
10:00am TRAN, Steven (via video link) 3 - 32
10:00am TURNER, Kristen Pearl 3 - 31
10:00am TURNER, Steven Lee 3 - 31
10:00am TURVEY, Mathew Lee 3 - 31
10:00am UGLE, Daniel 4 - 41
10:00am UGLE, Kayleen Rose 4 - 42
10:00am UGLE, Shane Darren 4 - 41
10:00am WATSON, Melissa Lea 4 - 41
10:00am WATTS, Christopher John 4 - 41
10:00am WHITEHEAD, Mathew Mark 5 - 55
10:00am WILDE, Timothy Andrew 5 - 52
10:00am WILLIAMS COOPER, Tanayah Rhonda-Lee 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Denise Maria 3 - 31
10:00am WINDUS, Michael John 3 - 31
10:00am WINMAR, Tanya Lee 4 - 41
10:00am WITHNELL, Patrick Scott 4 - 41
10:00am WONG, Wei Tat 4 - 42
10:00am XU, Wenjie 3 - 31
10:00am YAPPO, Yagan James 5 - 53
10:00am ZARIFI, Rashed 4 - 41
10:00am ZHANG, Peng 5 - 52
10:00am ZOUMIS, Paul Nicholas 5 - 55
11:00am AMIR, Ariel 3 - 35
11:00am BEAL, Callum 3 - 35
11:00am BISSET, Kellie Marie 3 - 35
11:00am BOLGER, Alex Jacob 3 - 35
11:00am GRUNDY, Jay Alexander 3 - 35
11:00am JACKSON, Therese Angela 3 - 35
11:00am RIFICI, Samuel Mayer 3 - 35
11:00am RODGERS, James Edward 3 - 35
11:00am TRAINOR, Talesha Jayne 3 - 35
11:00am WILLIAMS, Janaya Edith 3 - 35
2:15pm MCGREGOR, Tayla Kahu 5 - 54
9:00am DAVIES, Tom 5 - 51
9:00am SUMMERSTAR PTY LTD 5 - 51
9:30am ADIBI GARAKANI, Arshia (via video link) 4 - 41
9:30am ALEXANDER, Dylan Mark 5 - 53
9:30am ALLAN, Maxwell 3 - 37
9:30am AN, Sok Chea 3 - 37
9:30am BALLARD, Micheal James 5 - 53
9:30am BEATTIE, Kylie Leeann 3 - 37
9:30am BECKETT, Ryan William 3 - 37
9:30am BIALOBRODZKI, Jordan Tre 3 - 32
9:30am BRAISSE, Fadel 3 - 37
9:30am BRYDEN, Shane William 3 - 32
9:30am BURKENHAGEN, Tahnee Niklees (via video link) 3 - 32
9:30am CALUK, Nurija 5 - 53
9:30am CHRISTIAN, Luke James 3 - 37
9:30am CLARKE, Timothy Charles 3 - 37
9:30am COLLETT, Kevin 4 - 41
9:30am CURRY, Sheila 3 - 37
9:30am DARBY, Rosanne Janmarie 3 - 37
9:30am DORIZZI, Coen Richard (via video link) 3 - 37
9:30am EAST, Malcolm Roy 3 - 37
9:30am EVANS, Krystel-Ann Marie (via video link) 3 - 32
9:30am FORBES, Stuart Ross (via video link) 3 - 32
9:30am FRENCH, Jake John 3 - 37
9:30am GARAMY, Laura Genevieve 3 - 37
9:30am GILBERT, Riquia Susan-Lee (via video link) 3 - 32
9:30am GREAVES, Lachlan 3 - 37
9:30am HAMMING, Jaxon Gerard Kevin 5 - 53
9:30am HIJAZI, Fadi 3 - 37
9:30am HIJAZI, Moonzer 3 - 37
9:30am HILL, Peter Laurence 5 - 53
9:30am HILL, Rachel (via video link) 3 - 32
9:30am HUME, Brona Deeane (via video link) 3 - 32
9:30am HUSSAIN, Zulfiqar Ali 3 - 37
9:30am JOHNSON, Alexander 3 - 37
9:30am JONES, John Maxwell (via video link) 3 - 37
9:30am KARDAS, Terrence 3 - 37
9:30am KELLY, Treinton Dreice Russle William Dion (via video lin 3 - 37
9:30am KICKETT, Kezrae Breanna (via video link) 3 - 32
9:30am KING, Kelly-Jon Patricia 5 - 53
9:30am KYNEUR, Christopher Patrick 3 - 37
9:30am LAI, Affinee Hui Yi 5 - 52
9:30am LE, Augustine Vinh Quang (via video link) 3 - 32
9:30am LOSSIE, Glenn Joseph 3 - 37
9:30am MACKEY, Clayton Anthony 3 - 37
9:30am MADAFFARI, Adrian Patrick 3 - 32
9:30am MANGINI, Jordann Angela (via video link) 3 - 32
9:30am MARJAN, Khayaal 5 - 53
9:30am MARSHALL, Amanda Jayne 3 - 37
9:30am MARTIN, Rhys-Lee Michael 3 - 32
9:30am MCFARLANE, Jaxon Harley 3 - 37
9:30am MILLER, Darryl Patrick 3 - 37
9:30am MILLER, Helen Frances 3 - 37
9:30am MISKA, Sadiq Arafat 3 - 37
9:30am MODI, Antoni 5 - 53
9:30am MORUNGA, Shane Thomas Regan 3 - 32
9:30am MURRAY, Luke Andrew 5 - 53
9:30am NASH, Robert Alexander 3 - 37
9:30am O'NEIL, Lawrence Norman 3 - 37
9:30am PALLOTTA, Stefano 5 - 53
9:30am PALMER, Peter John 3 - 37
9:30am PARFITT, Ricky Lee James (via video link) 3 - 32
9:30am PARK, Sharlee Jane (via video link) 3 - 37
9:30am PARKES, Ben Alan 5 - 53
9:30am PENNY, Deborah Lorraine 3 - 38
9:30am POVA, Jessie Rebecca 3 - 38
9:30am RILEY, James Dean Cyril 3 - 38
9:30am RODD, Glen Gregory Arthur 3 - 37
9:30am SAGGERS-CLARKE, Tania Maree 3 - 37
9:30am SHIPTON, Adrian Charles (via video link) 4 - 41
9:30am SMITH, Alana Tracee 3 - 38
9:30am SMITH, Luke Robert 5 - 53
9:30am SPARKE, Glenn Lawrence 3 - 37
9:30am SULLIVAN, Paul Anthony 5 - 53
9:30am TA, Nha Ly 5 - 53
9:30am TAVANI, Meagan Marie 3 - 32
9:30am TAYLOR, Lewis Laurence 5 - 53
9:30am TAYLOR, Loghan Alexzander (via video link) 3 - 32
9:30am TITO, Joseph Lyall 3 - 37
9:30am TITO, Peter Desmond 3 - 37
9:30am TOWNSON, Brayden Michael 3 - 37
9:30am TREBLEY, Mathew Craig (via video link) 3 - 32
9:30am WARRELL, Michael Steven 4 - 41
9:30am WILSON, Nivek John Lincon (via video link) 3 - 32
9:30am WOLVERTON, James Robert 4 - 41
9:30am WOOD, Jonathan Scott 3 - 37
9:30am ZIMMERMAN, Campbell Lee 3 - 37
9:45am ABRAHAM, Mitchell Errol (via video link) 3 - 32
9:45am LEGG, Brayden (via video link) 3 - 32
9:45am SOMERVILLE, David John (via video link) 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am ACU-TECH PTY LTD (ACN 626 756 223) v HORIZONTAL DIRECTIONAL DRILLING PTY LTD (163 377795) & Anor GCLM 13437 2019 7 - 71
9:30am BARBI v BUILD WEST (WA) PTY LTD ROO 6714 2020 7 - 71
9:30am CAPITAL LEGAL v THE PICKLED FOX PTY LTD MINOR 3760 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v MCMANUS GCLM 6364 2019 7 - 71
9:30am CODDAR HOLDINGS PTY LTD T/A PERFORMANCE TOWING v Badenhorst GCLM 17944 2017 7 - 71
9:30am FLEMING v MOON GCLM 15254 2019 7 - 71
9:30am GARAGE DOOR INDUSTRIES PTY LTD ASTF O'SULLIVAN FAMILY TRUST v MOSMAN BAY CONSTRUCTION PTY LTD GCLM 6939 2020 7 - 71
9:30am Mcintosh Holdings Pty Ltd v HILLS & Anor GCLM 862 2020 7 - 71
9:30am MILLER v ROWE ROO 15449 2019 7 - 71
9:30am PETER STRICKLAND HOLDINGS PTY LTD v GAME OVER LOGISTICS PTY LTD (ABN 66 616 603 279) GCLM 12593 2019 7 - 71
9:30am POINTON v COLLIE MINOR 16447 2019 7 - 71
9:30am PRESTIGE (MOBILE) SANDBLASTING PTY LTD v WENZEL GCLM 5670 2020 7 - 71
9:30am RICHEY v DURRANS & Anor GCLM 2104 2020 7 - 71
9:30am TRAN v OCTAVIA MINOR 14648 2019 7 - 71
9:30am WESTRAC PTY LTD v THOMPSON GCLM 14016 2019 7 - 71
Def Inq/Gen App/Spec App
11:30am DUNBAR v COOPER CORPORATION PTY LTD MINOR 7595 2020 9 - 91
9:30am CAMPBELL v YEW MINOR 6161 2020 9 - 91
9:30am Joanne Mary Botting Trading as BOTTING ENTERPRISES (ABN 14 850 096 530) v CHAPMAN MINOR 1976 2020 9 - 91
9:30am Machin v OKPOKORO MINOR 6556 2020 9 - 91
Gen Apps/Special App
10:30am BRILLY LOGISTICS PTY LTD v EASTERN GOLDFIELDS MILLING SERVICES PTY LTD MINOR 12187 2018 8 - 81
10:30am DESIGN FOR SUCCESS PTY LTD v REFINED IT PTY LTD MINOR 3323 2020 9 - 92
10:30am NOEL v AMAZON COMMERCIAL SERVICES PTY LTD CTC 7516 2020 8 - 81
11:30am B W DUCKHAM & CO (A FIRM) v ROBERTS (via audio link) GCLM 13312 2019 9 - 92
2:15pm FLYNN v ULLAH & Anor GCLM 15838 2019 8 - 81
9:30am AUSTRALIAN WILDLIFE CONSERVANCY v DSC-IT PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE DSC-IT UNIT TRUST TRADING AS DSC-IT MINOR 14255 2019 8 - 81
Pre-Trial Conference
11:00am FORWARD v RUSSELL & Anor GCLM 12328 2019 7 - 7.2
9:00am COMPTON & SONS v COMPTON GCLM 7189 2020 7 - 7.2

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
9:00am FLORISSON v MANSER MINOR 29 2020 Courtroom

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
9:30am BELL, Douglas William Court Room 1
9:30am BOOY, Owen James Court Room 1
9:30am BRADSHAW, Kristen Michelle Court Room 1
9:30am BURNS, Christina Court Room 1
9:30am BURT, Allison Michelle Court Room 1
9:30am CATTELL, Manu Arthur Patrick Court Room 1
9:30am CHAMPION, Travis Wade Court Room 1
9:30am CHAPMAN, Alistair Stuart St Aubyn Court Room 1
9:30am CONE, Shelley Krystine Court Room 1
9:30am CURPHEY, Jasmine Joy-Ann Court Room 1
9:30am CUTTING-PARKER, Brett Edgar Court Room 1
9:30am DAVIS, Reis Phillip (via video link) Court Room 1
9:30am DENFORD, Shane Ross Kenneth (via video link) Court Room 1
9:30am DIXON, Callum John Court Room 1
9:30am EVANS, Owen Royston (via video link) Court Room 1
9:30am FAIRBROTHER, Clinton John Court Room 1
9:30am FARRELL, Coco Lily Paine Court Room 1
9:30am FARRELL, Ronald George Court Room 1
9:30am FREITAS, Daniel David Court Room 1
9:30am FRIESSBOURG, Shane Lee Court Room 1
9:30am GILL, Bradley Ian Court Room 1
9:30am GOULD, Beau Raymond Court Room 1
9:30am GREEN, William Connor Court Room 1
9:30am GREIG, Andrew Moreland Dunbar Court Room 1
9:30am HALL INFANTE, Esteban Alejandro Court Room 1
9:30am HART, Leonie Verna Court Room 1
9:30am HELLEWELL, John Paul Court Room 1
9:30am HENRIQUES RODRIGUES, Nidia Maria Court Room 1
9:30am HERBERT, Brooke Daneeka Court Room 1
9:30am HILL, Amanda Aileen Court Room 1
9:30am ISAACS, Geoffrey Samuel James Court Room 1
9:30am JACKAMARRA, Charmaine Rose Alice Maxine Court Room 1
9:30am JEPSON, Hayden John Court Room 1
9:30am LAWSON, Desiree Sheronna Court Room 1
9:30am LEWER, Bella Rona Court Room 1
9:30am LONG, Carl Graeme Court Room 1
9:30am MACKAY, William James Court Room 1
9:30am MAHON, William James Court Room 1
9:30am MASON, Arthur Raymond Court Room 1
9:30am MOORE, Andrew Glen Patrick Court Room 1
9:30am MUNRO, Gavin Donald Court Room 1
9:30am OLIVER, John Stuart Court Room 1
9:30am PARKINSON, Cassandra Margaret Court Room 1
9:30am PENDREIGH, Ashton Phillip Court Room 1
9:30am READ, Paul Court Room 1
9:30am ROCHESTER, Dylan (via video link) Court Room 1
9:30am SALKILLD, Darren William Court Room 1
9:30am SAVANNAH, James Arthur Court Room 1
9:30am SCOTSON, Zoe Jade Court Room 1
9:30am SHEINER, Rachel Court Room 1
9:30am STAMP, Leigh James Francis Court Room 1
9:30am STONE, Peter John Court Room 1
9:30am STRACHAN, Benjamin Michael Court Room 1
9:30am STUART-FORBES, Samuel Alexander Murray Court Room 1
9:30am TAYLOR, Karen Jayne Court Room 1
9:30am TOWNS, Michael John Court Room 1
9:30am WELLS, Darryn John (via video link) Court Room 1
9:30am WITTENOOM, Emma Jordan Court Room 1
9:30am WORRALL, Naomi Faith Court Room 1
9:30am YOUNG, James Russell John Court Room 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BURTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 674 2020 Court Room 2
9:30am JOHNSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 699 2020 Court Room 2
9:30am MASTERS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 715 2020 Court Room 2
9:30am STULIC v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 648 2020 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00am DEROSARIO v BTF INVESTMENTS PTY LTD & SMITH RSTN 696 2020 Court Room 3
10:00am GARLAND v MAURIRI RSTN 722 2020 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v COUND RSTN 730 2020 Court Room 3
11:00am Bibra Lake Fabricators Pty Ltd v K Best Marine Pty Ltd GCLM 748 2018 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
9:30am MORRIS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 103 2020 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am AITON, David Thomas Courtroom 1
10:00am ANDERSON, Samantha Maureen Courtroom 3
10:00am ARMITAGE, Steven Garry Thomas Courtroom 3
10:00am ATKINSON, Paul John Courtroom 3
10:00am BALLANTYNE, Meg Ellen Courtroom 3
10:00am BERRY, Lyndon John Courtroom 3
10:00am BEVERLEY, Laura Kirsty Courtroom 3
10:00am BOASE, Jake Ronald Courtroom 3
10:00am BOCKARIE, Darlinda Yei Courtroom 3
10:00am BOYLE, Troy Anthony Courtroom 3
10:00am BRACEWELL, Leigh Adam Courtroom 3
10:00am BRIGHTMAN, Brian Edward Courtroom 3
10:00am BROWN, Joshua Michael Courtroom 3
10:00am BROWN, Riley Richard Courtroom 3
10:00am BRUCE-CHERRY, Clayton Mitchell Courtroom 3
10:00am BRUNET, Michael Benjamin Courtroom 3
10:00am CACERES VARGAS, Wladimir Hernan Courtroom 3
10:00am CALLEJA, Justin Richard Courtroom 3
10:00am CAMMACK, Gillon Charles Courtroom 3
10:00am CHAMPION, Jusinta Lee (via video link) Courtroom 1
10:00am CRONE, Aidan Connor Courtroom 3
10:00am CUNNINGHAM, Anna Courtroom 3
10:00am DALY COLLINS, William Courtroom 3
10:00am DAVEY, Breanna Joy Courtroom 3
10:00am DE'FREITAS, Leonie Courtroom 3
10:00am DRYDEN, Jarrod Brian Courtroom 3
10:00am DU PLESSIS, Jean-Pierre Courtroom 3
10:00am ELLIS, Derek Carl Courtroom 1
10:00am ELLIS, Richard Arthur Courtroom 3
10:00am FIELD, Joshua Steven Courtroom 3
10:00am FINCH, Leon Conrade Courtroom 3
10:00am FINDLAY, Hayden Leslie Courtroom 3
10:00am FORTUNE, Donald Leslie Courtroom 3
10:00am FOSTER-KNIGHTON, Jacob Mark Courtroom 3
10:00am FRANK, Annemarie Evelyn Courtroom 3
10:00am GANNAWAY, Christie Michelle Courtroom 3
10:00am GARDNER, Jason Ross Courtroom 3
10:00am GOODALL-TAIA, Matthew Edward Courtroom 3
10:00am HAIGH, Russell Lance Courtroom 3
10:00am HASTINGS, Lee James Courtroom 3
10:00am HAWKINS, Harrison Courtroom 3
10:00am HIKAWAI, Derek John Ngarangi Bre Courtroom 3
10:00am ISMAIL, Yohans Karnaka Courtroom 3
10:00am JANOTKA-MITCHELL, Aidan Courtroom 3
10:00am JEFFREY, Carla Courtroom 3
10:00am JOHNSTON, Sonnie Edward Courtroom 3
10:00am KENDRICK, Michael Bryan Courtroom 3
10:00am KEOGH, Jack Richard Courtroom 3
10:00am KEWLEY, James David Jay Courtroom 3
10:00am KILBRIDE, Edward Eamon Courtroom 3
10:00am KILLICK, Daniel Leslie Courtroom 3
10:00am KIRIAKIDIS, Daniel Simon Courtroom 3
10:00am KNOTT, Philip Robert Courtroom 3
10:00am KOTEKA, Jade Victor Courtroom 1
10:00am LACY, Adam John Courtroom 3
10:00am LANG, Paul-Marial John Gum (via video link) Courtroom 3
10:00am LEWIS, Carl Don Courtroom 3
10:00am LOZANOVSKI, Kris Courtroom 3
10:00am MACDONALD, Sally Jane Courtroom 3
10:00am MACKIE, Gavin John Courtroom 3
10:00am MANAWATU, Sequoia Erena Mereraina Courtroom 3
10:00am MARTIN, Matthew John Courtroom 3
10:00am MASON, Alysha Louise Courtroom 3
10:00am MATTHIES, Joseph Clayton Courtroom 3
10:00am MCCORMICK, Gavin Patrick Courtroom 3
10:00am MCDOUGALL, Daniel Shayne Courtroom 3
10:00am MCLEOD, Roderick John Crystal Courtroom 3
10:00am MCPHEAT, Tea Cassidy Courtroom 3
10:00am MICHAEL, Irene Jean Courtroom 3
10:00am MIDDLETON, William Francis Daniel Courtroom 3
10:00am MISKIEWICZ, Peter Alfons Courtroom 3
10:00am MIYAR, Akur Miyar Kiir Courtroom 3
10:00am MOYLE, Nathan Joseph Courtroom 1
10:00am MULVEY, Jake Darrel Courtroom 3
10:00am NICHOLAS, Owen James Courtroom 3
10:00am NISSEN, Stephen Peter Courtroom 3
10:00am ONEROA, Nathan Mark Courtroom 3
10:00am PARKER, Elly Courtney-Paige Courtroom 1
10:00am PERRIN, Jack-Joseph Stuart Courtroom 3
10:00am RAHIMI, Masoud Courtroom 3
10:00am RENNIE, Hailey Laura Courtroom 3
10:00am ROBERTS, Iesha Crystal Lee Courtroom 3
10:00am RUSHBY, Katrina Kim Courtroom 3
10:00am SARIF, Mohammad Sharul Courtroom 3
10:00am SAVAGE, Bradley Nathan Courtroom 3
10:00am SAWASDIPON, Nutrucha Courtroom 3
10:00am SCIBERRAS, Geena Mary Courtroom 3
10:00am SHARP, Christopher Ellis Courtroom 3
10:00am SIMMONDS, Darren Ronald Courtroom 3
10:00am SIMMONS, Georgia Leanne Courtroom 3
10:00am SIMPSON, Blair Stephen Courtroom 3
10:00am SMITH, Bradley Peter Courtroom 3
10:00am SOLBAKKE, Anders Courtroom 3
10:00am SPAIN, Bryan James Courtroom 3
10:00am STOCKS, Thomas Peter Courtroom 3
10:00am TAHITAHI, Erewiti Shakur Daniel Kelly Courtroom 3
10:00am TATE, Chloe Allesandra Chanel Courtroom 3
10:00am TAWHAI, Michael Stephen Courtroom 3
10:00am TRAN, Quang Khai Courtroom 3
10:00am TUAI, Moses Courtroom 3
10:00am VANCE, Kiona Libby Courtroom 3
10:00am WANIHI, Lisa Marie Gay Courtroom 3
10:00am WANJAU, John Matiru Courtroom 3
10:00am WASLIN-KYNE, Declan Jake Courtroom 3
10:00am WELSH, Alan Francis Courtroom 3
10:00am WESTCOTT, Mark Colin Courtroom 3
10:00am WILKINS, Luke Courtroom 3
10:00am WILLIAMS, Jordan Tiaan Courtroom 3
10:00am WILLIAMS, Terrence Michael Courtroom 3
10:00am WROBLEWSKI, Remigiusz Przemyslaw Courtroom 3
2:15pm LITTLECOTT, Nikki Joy Courtroom 2
2:15pm QUIRKE, Michael John Courtroom 2
2:15pm RYBICKI, Adam Geoffrey (via video link) Courtroom 2
9:30am ADAMS, Jarrad Peter Courtroom 2
9:30am AL ZEIDAN, Yacoub Courtroom 2
9:30am BEYNON, David James Courtroom 2
9:30am BRIGGS, Peter William Courtroom 2
9:30am BROWN, Kathleen Anita Courtroom 2
9:30am BRUCE, Randall Ian Courtroom 2
9:30am CAMPBELL, Shaun James Courtroom 2
9:30am CARMODY-SMITH, Marcus John Junior Courtroom 2
9:30am CARR, Danny Paul Courtroom 2
9:30am CHEN, Hung-Chia Courtroom 2
9:30am CONNELLY, David Courtroom 2
9:30am DERBYSHIRE, Nathan James Courtroom 2
9:30am DICKERSON, Paul Anthony Ernest Courtroom 2
9:30am DRAGE, Graham Douglas Courtroom 2
9:30am DUFFY, Gerry Dylan Courtroom 2
9:30am EGAN, Paul Stuart Courtroom 2
9:30am GARBELLINI, Christie Michelle Courtroom 2
9:30am GEDDES, Matthew Roger Courtroom 2
9:30am GREENWOOD, Jordan Myles Anthony Courtroom 2
9:30am GUNN, Nathan James (via video link) Courtroom 2
9:30am GUSTAFSSON, Vilhjalmur Courtroom 2
9:30am HARBEN, David Michael Courtroom 2
9:30am HEIR, Andrew Shane (via video link) Courtroom 2
9:30am HUGGINS, Amber Nicole Courtroom 2
9:30am HUMPHREYS, Liam David Jarred Courtroom 2
9:30am ILICH, Brock David (via video link) Courtroom 2
9:30am INDICH, Ashleigh Shirley Maria Courtroom 2
9:30am JENKINS, Joseph Wayne Courtroom 2
9:30am JENKINS, Michael Courtroom 2
9:30am LEWIS, Zeke Robert Courtroom 2
9:30am MATTHEWS, Hemi Courtroom 2
9:30am MCCORRY, James Stephen Courtroom 2
9:30am MCKIE, Laurie Victor Courtroom 2
9:30am MCLINTOCK, Ross Courtroom 2
9:30am MEERMAN VAN DER HORST, Kyle Anthony Courtroom 2
9:30am METCALF, Kevin Les Courtroom 2
9:30am MORRIS, Kymberley Louise Courtroom 2
9:30am MOUNTFORD, Jamie Courtroom 2
9:30am NEMARIC, Anton Luke Courtroom 2
9:30am NURSE, David Michael Courtroom 2
9:30am OAKLEY, Revel Fabian Courtroom 2
9:30am O'MEAGHER, Simon Mark Courtroom 2
9:30am RADFORD, Elicia Jayne Courtroom 2
9:30am RAIMONDI, Joseph Bradley Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Katherine Courtroom 2
9:30am RULE, Juliette Patricia Courtroom 2
9:30am RYAN, Troy Courtroom 2
9:30am SMITH, Breanna Paige Courtroom 2
9:30am SPARROW, James Darren Courtroom 2
9:30am WERNER, Owen David Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Jason Phillip Courtroom 2
9:30am WINGO, Georgina (via video link) Courtroom 2
9:30am YEWERS, Madison Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BENFIELD, Stephen Charles Court 3 Magistrates Court
10:00am FOSTER, Mason Court 3 Magistrates Court
10:00am FRANKLIN, Alan James Court 3 Magistrates Court
10:00am RIDLEY, Jason Court 3 Magistrates Court
10:00am ROBERTSON, Priscilla Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am FORREST v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 383 2020 Court 3 Magistrates Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am BILMINGA, Aquinas Thomas Court Room 2 Jury Court
9:00am CARLTON, Daniel Thomas (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am CURTIN, Isaih Court Room 2 Jury Court
9:00am FRENCH, Douglas (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am GILL, Cameron Court Room 2 Jury Court
9:00am GRIFFITHS, Sidney Malcolm Court Room 2 Jury Court
9:00am HECTOR, Delton Court Room 2 Jury Court
9:00am HECTOR, Gail Court Room 2 Jury Court
9:00am LURDA, David James Court Room 2 Jury Court
9:00am MAGGIE, Gerald Court Room 2 Jury Court
9:00am MALGIL, Virgil David (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am NANALA, Corina Court Room 2 Jury Court
9:00am UHL, Thomas (via video link) Court Room 2 Jury Court
9:00am WARD, Kylie Amy Court Room 2 Jury Court
9:00am WHISPUTT, Quincy Court Room 2 Jury Court
9:00am WILSON, Terrence Henry Court Room 2 Jury Court
9:00am YANDINELLI, Sivrina Court Room 2 Jury Court
9:00am YOOMARIE, Darryl Morris Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BRIGGS, Matthew David (via video link) Courtroom 1
9:30am CARRICK, Troy Leonard Courtroom 1
9:30am CLARE, Samuel Ethan Courtroom 1
9:30am COLLYER, Daniel Barry Courtroom 1
9:30am COWLING, Adam Edward Courtroom 1
9:30am CROXFORD, Kym Renae Courtroom 1
9:30am DARCY, Joseph Paul Courtroom 1
9:30am DEAN, Robert James Courtroom 1
9:30am DONEVSKI, Dean Courtroom 1
9:30am DUNSTAN, Colin Brian Courtroom 1
9:30am FEUERREITER, Tyronne David Courtroom 1
9:30am FLEAY, Craig John Harding Courtroom 1
9:30am FOSTER, Shane Loyd Courtroom 1
9:30am GIBBS, Lachlan Courtroom 1
9:30am HANRAHAN, Glen Justin Courtroom 1
9:30am HART, Paul Anthony Courtroom 1
9:30am HILL, Adam James Peter Courtroom 1
9:30am HOSKING, Lauren Jane Courtroom 1
9:30am JONES, Shane Richard Courtroom 1
9:30am KRAJANGSOD, Khunuth Courtroom 1
9:30am MACDONALD, Noelene Julia Courtroom 1
9:30am MANN, Leanne Terri Marie Courtroom 1
9:30am MARSHMAN, Elle Louise Courtroom 1
9:30am MATHIE, Corey Aaron Courtroom 1
9:30am MCHUTCHISON, Andrew Robert Courtroom 1
9:30am MELLING, Kristopher Michael (via video link) Courtroom 1
9:30am MILOSI, Wynona Anne Courtroom 1
9:30am MISTRY, Prakash Courtroom 1
9:30am O'NEILL, Christopher William Courtroom 1
9:30am PALERMO, Robert Remo Courtroom 1
9:30am PANTALEO, Dean Courtroom 1
9:30am PATTERSON, Cohben Chase Courtroom 1
9:30am RICHARDS, Christopher John Courtroom 1
9:30am SCOTT, Ian Courtroom 1
9:30am STANLEY, Nathan Craig Courtroom 1
9:30am UGLE, Melony May Courtroom 1
9:30am VAN DIEMEN, Kodie William Courtroom 1
9:30am VANZON, Dylan Jye (via video link) Courtroom 1
9:30am WILSON-MOORE, Adrian Raymond Courtroom 1
9:30am WOODS, Lynda Maree (via video link) Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Marble Bar Courthouse
Bohemia Street, PO Box 7, MARBLE BAR
Criminal Listing
9:00am BALL, Alfred Michael Court Room 1
9:00am DHU, Mathew James Court Room 1
9:00am DHU, Steven Denis Edward Raymond Court Room 1
9:00am FOOTE, Sharona Court Room 1
9:00am GINGER, Anthony Michael Court Room 1
9:00am ILES, Richard Leonard John Court Room 1
9:00am ROGERS, Karen Court Room 1
9:00am STREAM, Paul Edward Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am AJUONG, Madit Panchol Courtroom 2
9:30am ALLEN, Solomon Noel Palmer Courtroom 1
9:30am ANNAS, Adrian Paul (via video link) Courtroom 1
9:30am BEKKERS, Tara Courtroom 1
9:30am BLAZEVIC, Jessica Amy Courtroom 1
9:30am BLURTON, Anne Tresa Courtroom 1
9:30am BRADLEY, Michael David Courtroom 1
9:30am BRYAN, Mark John Courtroom 1
9:30am BUCK, Matthew David Courtroom 1
9:30am COLLIS, Jason Carl Courtroom 1
9:30am CRICHTON, Katie Louise Courtroom 1
9:30am DUFF-NARRIER, Kallem William Courtroom 1
9:30am FAKA, Kingsley Adjarho Courtroom 1
9:30am FORRESTER, Megan Patricia Courtroom 1
9:30am GARLETT, Cameron Courtroom 1
9:30am GIUMELLI, Sebastian John Courtroom 1
9:30am HALLS, Joselyn Courtroom 1
9:30am HAMES, Jackson Allan Courtroom 1
9:30am HOGAN, Mitchell Christopher Courtroom 2
9:30am HOLMES, Jessie Lee Courtroom 1
9:30am HOOKHAM, Bruce Charles Courtroom 1
9:30am HOWARD, Nicole Ann Courtroom 1
9:30am KANE, Gregory William Courtroom 1
9:30am KEERIS, Keeala Mordy Courtroom 1
9:30am KELLER, Daniel Thomas Courtroom 1
9:30am LAGOZZINO, Belinda Anne Marie Courtroom 1
9:30am MAGEE, John Patrick (via video link) Courtroom 1
9:30am MALLARD, Trond Bett Courtroom 1
9:30am MCDONALD, Clayton Phillip Courtroom 2
9:30am MCGIBBON, Ronald James (via video link) Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Corey Courtroom 1
9:30am OLD, Kain Eric Harry (via video link) Courtroom 1
9:30am PAGE, Christopher David Courtroom 1
9:30am PAYNE, Brendan Courtroom 1
9:30am PETROVSKI, Sofia Divna Courtroom 1
9:30am PRIOR, Daniel Jason (via video link) Courtroom 1
9:30am PRIOR, Kristan Liam (via video link) Courtroom 1
9:30am PRITCHARD, Cameron Anthony Courtroom 1
9:30am REED, Joel Owen Courtroom 1
9:30am ROSBERGEN, Adriana Michayle Courtroom 1
9:30am ROWE, Darren Ross Courtroom 1
9:30am SCHELLACK, Leigh Lesley Lionel Courtroom 1
9:30am SELIMOSKI, Adam Courtroom 1
9:30am SHEPHERD, Terry James Courtroom 1
9:30am SMITH, Raymond Spencer Courtroom 2
9:30am SONSEE, Claire Louise Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Sharnie Lee Courtroom 1
9:30am THOMSON, Cameron Robert Clark (via video link) Courtroom 1
9:30am VAN DER KOOY, Jacobus Jnr Courtroom 1
9:30am VICARY, Shane Robert Courtroom 1
9:30am WALLACE, Jason Norman Courtroom 1
9:30am WALTERS, Joanne Courtroom 1
9:30am WARD, Jaidyn Kenneth Courtroom 2
9:30am WHITE, Levi Daniel Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Winston Clive (via video link) Courtroom 1
9:30am WINDIE, June Michelle Courtroom 1
9:30am YAPPO, Courtney Bendict (via video link) Courtroom 1

Civil Listing
Trial Court
9:30am CHASE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 760 2020 Courtroom 2
9:30am MANGNALL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 746 2020 Courtroom 2
9:30am NONA BUSCH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 780 2020 Courtroom 2
9:30am OUTRIDGE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 796 2020 Courtroom 2
9:30am WHELAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 781 2020 Courtroom 2

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am FAIRMAN, Dean Ross Courtroom 1
9:00am KICKETT, Trevor John Courtroom 1
9:00am SLATER, Larry James Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:00am TUWHANGAI, David Haunui Courtroom 2
9:30am ABDUL ARNIE, Nursyahidah Courtroom 2
9:30am AHERN, Brett Anthony Courtroom 2
9:30am ALLCOCK, Jamie Courtroom 1
9:30am BATTLE, Matthew John Courtroom 2
9:30am BENPORATH, Aaron William Courtroom 2
9:30am CALYUN, Lindsay Nigel (via video link) Courtroom 2
9:30am CASEY, Jacob Jay Courtroom 2
9:30am COATES, Daniel Courtroom 2
9:30am CRAMPHORN, Christina Maria Courtroom 2
9:30am DOHERTY, Alexander Arepa Courtroom 2
9:30am GARLETT, Rosina Una Rose Courtroom 2
9:30am GREGORY, Matthew Douglas Courtroom 2
9:30am HARRISON, Angela Louise Courtroom 2
9:30am HAYES, Sharon Amanda Isabelle (via video link) Courtroom 2
9:30am HENRY, Stephen Ross Courtroom 2
9:30am HYMERS, Tamika Jane (via video link) Courtroom 2
9:30am INDICH, Peter Francis Courtroom 2
9:30am INGHAM, Michael Barry Courtroom 2
9:30am JESSUP, Benjamin Allan Courtroom 2
9:30am KEENAN, Ben Michael (via video link) Courtroom 2
9:30am KELLY, Fredrick Brian (via video link) Courtroom 2
9:30am KELLY, Tammy Annaliese Courtroom 2
9:30am KENNA, Jack Cohen Courtroom 2
9:30am LANE, Trina Courtroom 2
9:30am MARTLEY, Matthew John Courtroom 2
9:30am MCALLAN, Brooke Clifford Courtroom 2
9:30am MEREDITH, Christopher (via video link) Courtroom 2
9:30am MICHAEL, Eric Athol Owen Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Jason Charles Courtroom 2
9:30am MOORE, Brian James Courtroom 2
9:30am MOORE, Harrison Rodger Courtroom 2
9:30am NAARSTIG, Braden James Courtroom 1
9:30am NANNUP, Thomas John (via video link) Courtroom 2
9:30am OAKLEY, Trent Lawrence Courtroom 2
9:30am O'DONNELL, Kieran Anthony Courtroom 2
9:30am PALMER, Sean John Courtroom 2
9:30am PENNY, Donald Marcus (via video link) Courtroom 1
9:30am PEWSEY, Tianna Jessica Courtroom 2
9:30am RAMM, Kristy Jennifer Courtroom 2
9:30am REID, Brytnee Michele Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Leon Frank Courtroom 2
9:30am SEED, Brandon James Courtroom 2
9:30am SMITH, Kristie Lee Courtroom 1
9:30am THISTLEWAITE, Liam Francis Courtroom 2
9:30am UGLE, Frances Maria Courtroom 2
9:30am WALKER, Mitchell Colin Courtroom 2
9:30am WALMSLEY, David Kenneth Courtroom 2
9:30am WEIR, Jason Lewis Courtroom 2
9:30am WHITE, Angela Moira Courtroom 1
9:30am WINEERA, Kirstin Kataraina Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 365 2018 Court 5
11:00am Not Published PC 330 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 331 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 332 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 333 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 353 2020 Court 5
2:30pm Not Published PC 452 2017 Court 2
2:30pm Not Published PC 453 2017 Court 2
3:00pm Not Published PC 16 2017 Court 2
9:00am Not Published PC 77 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 410 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 411 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 103 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 211 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 212 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 213 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 469 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 162 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 163 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 188 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 204 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 205 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 206 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 207 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 342 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 343 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 345 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 347 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 352 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 354 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 355 2020 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:00pm Not Published PC 62 2018 Court 5
2:00pm Not Published PC 63 2018 Court 5
2:00pm Not Published PC 64 2018 Court 5
P and C Pilot
10:00am Not Published PC 373 2019 Court 6
11:00am Not Published PC 129 2020 Court 6
12:00pm Not Published PC 579 2018 Court 6
2:00pm Not Published PC 12 2020 Court 6
2:00pm Not Published PC 13 2020 Court 6
3:00pm Not Published PC 434 2016 Court 6
3:00pm Not Published PC 435 2016 Court 6
3:00pm Not Published PC 694 2019 Court 6
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:00pm Not Published PC 1 2019 Court 2
3:00pm Not Published PC 105 2017 Court 2
3:00pm Not Published PC 106 2017 Court 2
3:00pm Not Published PC 107 2017 Court 2
3:00pm Not Published PC 108 2017 Court 2
3:00pm Not Published PC 629 2019 Court 2
P and C Trial
2:00pm Not Published PC 754 2018 Court 3
2:00pm Not Published PC 755 2018 Court 3
2:00pm Not Published PC 756 2018 Court 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 16 2020 Court 3 Magistrates Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
3:00pm Maggie and Wilson Pty Ltd v Moorevest Pty Ltd as trustee for The Moorevest Unit Trust CC 1750 2019 1 - 3
9:30am Jashan Technology Pty Ltd & Anor v Phoenix Properties International Pty Ltd (via audio link) CC 719 2019 4 - 4
CC Hearing
10:00am Bacich v T & H Nominees Pty Ltd CC 655 2020 1 - 3
10:00am Sivanpathakumar v Saiva Maha Sabai of Western Australia Inc CC 1699 2019 1 - 1
CC Mediation
10:00am SHARF PTY LTD v DKN MANAGEMENT GROUP PTY LTD CC 887 2020 2 - 11
2:00pm HISEIS PTY LTD v ARKEVELD & Anor CC 908 2020 2 - 11
Class 1 Planning List
12:00pm CARATTI HOLDING CO PTY LTD v City of Belmont DR 163 2020 3 - 5
Class 2 Planning List
10:00am 404 ORRONG PTY LTD v Western Australian Planning Commission DR 127 2020 4 - 8
11:30am SPENCER v Shire Of Augusta Margaret River DR 164 2020 4 - 8
12:00pm BORRELLO v Shire of Serpentine Jarrahdale DR 159 2020 4 - 8
2:00pm Brikmakers (a Division of BGC (Australia) Pty Ltd) v City of Swan DR 318 2018 4 - 8
2:00pm Mortley v City of Vincent DR 202 2019 4 - 8
2:00pm PETER CANN v Shire of Augusta-Margaret River DR 224 2019 4 - 8
2:30pm Gold Right Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 124 2019 4 - 8
9:30am PEEL RESOURCE RECOVERY PTY LTD v Shire of Harvey DR 91 2020 4 - 8
DR Directions
9:00am Fabcot Pty Ltd v METRO INNER-NORTH JOINT DEVELOPMENT ASSESSMENT PANEL DR 160 2020 5 - 6
9:15am NEDLANDS RENTAL PROPERTY PTY LTD v PRESIDING MEMBER OF THE METRO INNER-NORTH JOINT DEVELOPMENT ASSESSMENT PANEL DR 161 2020 5 - 6
DR Hearing
10:00am BHY ALEXANDER UNIT TRUST v CITY OF NEDLANDS DR 96 2020 5 - 6
HR Directions
9:00am Not Published GAA 2942 2020 3 - 4
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 2068 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 2233 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 3050 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 2235 2020 2 - 1
10:30am Not Published GAA 2078 2020 2 - 3
11:30am Not Published GAA 2067 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 2071 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 2649 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 2193 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 2218 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 2339 2020 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 2126 2020 2 - 3
2:00pm Not Published GAA 2508 2020 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 2652 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3044 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 2553 2020 2 - 1
3:00pm Not Published GAA 2072 2020 2 - 3
3:00pm Not Published GAA 1708 2020 4 - 1
HR Oral Reasons
9:00am Not Published GAA 2727 2020 2 - 6
Strata/Civil List
10:30am YOUNG v NOONAN CC 771 2020 5 - 2
11:00am KE v THE OWNERS OF 160 ST GEORGES TERRACE STRATA PLAN 55995 CC 520 2020 5 - 2
11:30am THE OWNERS OF BULIMBA GROVE VILLA STRATA PLAN 3266 v JANEBA & ANOR (via audio link) CC 628 2020 5 - 2
12:00pm Finnigan & Anor v THE OWNERS OF FORREST HEIGHTS STRATA PLAN 868 CC 832 2020 5 - 2
12:30pm Poland Superannuation Pty Ltd v THE OWNERS OF THE MOORINGS MANDURAH STRATA PLAN 59554 CC 837 2020 5 - 2
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v BLEWETT (via audio link) CC 706 2020 5 - 2
2:00pm COMMISSIONER OF POLICE v SINGH (via audio link) CC 526 2020 5 - 2
2:00pm GANN v COMMISSIONER OF POLICE (via audio link) CC 602 2020 5 - 2
2:30pm BOYD v COMMISSIONER OF POLICE CC 787 2020 5 - 2
2:30pm HUMPHREYS v COMMISSIONER OF POLICE CC 757 2020 5 - 2
2:30pm KOHLEN v COMMISSIONER OF POLICE CC 790 2020 5 - 2
3:00pm THE COUNCIL OF OWNERS OF BELLA VISTA STRATA PLAN 46 v HOUWEN CC 886 2020 5 - 2
3:30pm DICKINSON v CHARUGE CC 896 2020 5 - 2

Back to Top