Court Listings for 27 October 2020

Court listings will change to 28 October 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publicly displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
9:30am ANGAS SECURITIES LTD v CARDIFF CAPITAL PTY LTD & ANOR CIV 2012 2015 3 - 35
Civil Trial
10:00am LAMERS ATF THE BEN AND DEBRA LAMERS FAMILY TRUST v ARVIND PTY LTD & ORS CIV 2404 2017 3 - 36
9:30am GREEN v FAIRFAX MEDIA PUBLICATIONS PTY LIMITED & ANOR CIV 1011 2019 4 - 43
Examination
10:00am THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS v NGUYEN & ORS CPCA 34 2018 6 - 606
Judge's CMC List
9:15am CELTIC CAPITAL PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE CELTIC CAPITAL TRUST v CECCON & ANOR CIV 1243 2020 4 - 43
9:15am ESTERBAUER v HAMERSLEY IRON PTY. LIMITED CIV 1680 2020 4 - 43
Judges Special Appointment
10:15am TENSIONED CONCRETE PTY LTD v MUNICH RE & ORS CIV 1721 2020 4 - 42
Masters List
9:45am BANH v TAN HOA LOI PTY LTD COR 122 2020 9 - 907
9:45am CAPPER & ANOR v IMBERTI CIV 2057 2020 9 - 907
9:45am COLLETT v FORREST CIV 1679 2020 9 - 907
9:45am SHAW v TRENK CONTRACTING PTY LTD (IN LIQUIDATION) IN ITS OWN CAPACITY COR 121 2020 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am BUSWELL v STEVENSON & ANOR CIV 1647 2020 9 - 907

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am SPRATT, Peter Anthony (via video link) Court No. 6
10:15am LAWRENCE, Arthur Thomas (via video link) Court No. 6
10:30am HALSEY, Alexander James (via video link) Court No. 6

No Civil Listing for Today.



District Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
10:00am BUTTON, Howard Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Smith v High Energy Service Pty Ltd CIV 497 2017 9 - 906

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BURTON, Lochlan James 3 - 3-4
10:00am BURTON, Lochlan James 3 - 3-4
10:00am DAINTITH, Tanya-Marie 5 - 5-2
10:00am DUFFEY, John Michael 4 - 4-4
10:00am DYER, Sharon Denise 3 - 3-4
10:00am HODDER, Malcolm Kenneth 3 - 3-3
10:00am HODDER, Micheal 3 - 3-4
10:00am NIVEN, Melissa Jane 5 - 5-2
10:00am PARRAVICINI, Nicholas Peter 6 - 6-4
10:00am RIDGWAY, Philip David 4 - 4-3
10:00am SMITH, Daniel William 3 - 3-3
10:00am SMITH, Simon Paul 3 - 3-3
10:00am TUCKER, Jarman Donald 3 - 3-3
10:00am WELSH, Jesse Louis 3 - 3-3
10:30am TOA, Manatu 6 - 6-3
2:15pm PHILLIPS, Raechel Jean (via video link) 3 - 3-1
2:30pm MCCONNELL, Donald Eric Craig 3 - 3-1
9:15am ABDULLAH, Angus Bernard 5 - 5-3

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Kalsbeek v Commonwealth of Australia (via video link) CIV 3841 2017 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30am Alani v AL-BAHADIRI APP 43 2020 1 - 1-2
10:30am MITCHELL v ST JOHN OF GOD HEALTH CARE INC APP 57 2020 1 - 1-2
10:30am RUBY v ALRUBAIE APP 32 2020 1 - 1-2
10:30am SHAW v CJ & VB MARTIN APP 58 2020 1 - 1-2
Mediation Conference DC
9:30am ANDREW DAVIES, JAMES CLARINGBOLD AND BLUE PHANTOM PTY LTD v FALCONER CIV 4529 2019 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am GILENO v BAKER INVESTMENTS PTY LTD & Ors CIV 2724 2018 1 - Lvl-1
9:30am BENNETTS v BRENNAN CIV 304 2019 1 - Lvl-1
9:30am GOTT v INSTANT TRANSPORTABLE OFFICES PTY LTD CIV 2242 2019 1 - Lvl-1
9:30am SMITH v SEELEY CIV 443 2020 1 - Lvl-1
9:30am Terry v Nugent CIV 2972 2018 1 - Lvl-1
9:45am GAVRAN v CHANG CIV 4655 2018 1 - Lvl-1
9:45am TURIBAKA v THE OWNERS OF STRATA PLAN 52060 & Anor CIV 759 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am ALMMA HOLDINGS PTY LTD v LAM CIV 1739 2020 1 - 1-2
10:00am Martin v Yousaf & Others CIV 3220 2010 1 - 1-2
10:00am RONG v PT SUPPLIES GROUP PTY LTD CIV 2291 2019 1 - 1-2
9:30am JOJOY PTY LTD v TRANQUILLITY HOMES (WA) PTY LTD CIV 307 2020 1 - 1-2
9:30am KANE v MILBOURN CIV 2033 2019 1 - 1-2
9:30am Offer v Alcoa of Australia Ltd & Another CIV 2890 2014 1 - 1-2
Special Directions
9:15am MURRELL v PINDAN GROUP PTY LTD CIV 4358 2019 1 - 104

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
9:30am NGUYEN, Dinh Thieu Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am DOWDEN, Jeffrey Walter Court 4 Jury Court
10:00am SYSON, Jaryd David Court 4 Jury Court
9:30am PINEAHA, Tynesha Marika Court 4 Jury Court
9:30am SYSON, Jaryd David Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:30am MEAKER, James Richard Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am CAIN, Francis Stanley Courtroom 2
9:00am COOKSON, Glen Arthur Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
9:00am BEARD, Rodney Patrick Court Room 3
9:00am BEVERIDGE, Gavin A Court Room 3
9:00am BOLTON, Christine Ada Court Room 3
9:00am BRADSHAW, Grace Elaine Beverly Court Room 3
9:00am CADDY, Thomas James Court Room 3
9:00am DONOHOE, Sean Anthony Court Room 3
9:00am HOPKINS, Julie Ann Court Room 3
9:00am LONDON, Steven Takuta Court Room 3
9:00am RAMZI, Nawid Court Room 3
9:00am TAIWHANGA, Prentice Quentin Revell Court Room 3
9:00am WHOOLEY, Tracey Patricia Court Room 3
9:00am WILLIAMS, Duncan Edward Court Room 3
9:30am THILL, Kylie Ann Court Room 3

Civil Listing
Trial Court
9:30am DAVIDSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 8771 2020 Court Room 3
9:30am FORT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 117 2020 Court Room 3
9:30am GUNNING v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 149 2020 Court Room 3
9:30am MITCHELL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 99 2020 Court Room 3
9:30am PEUCKER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 147 2020 Court Room 3
9:30am SMITH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 146 2020 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am AAMOT, Logan Terence Armadale Court 2
9:30am ADAM, Jessica Ann Armadale Court 2
9:30am ADUPA-EKWANG, Ocen Harold (via video link) Armadale Court 2
9:30am ANGWIN, Matthew Joseph Andrew Armadale Court 2
9:30am ARTHUR, Brian Martin Armadale Court 1
9:30am ASH, Oliver George Armadale Court 1
9:30am ASHTON, Lifu Harold Armadale Court 1
9:30am AUNG, Aung Armadale Court 2
9:30am BECKETT, Shane William (via video link) Armadale Court 2
9:30am BELL, Danny Richard Armadale Court 1
9:30am BELLOTTI, Rex Martin (via video link) Armadale Court 2
9:30am BENNETT, Leigh David Armadale Court 1
9:30am BLACK, Daniel John (via video link) Armadale Court 2
9:30am BLURTON, Craig Aaron (via video link) Armadale Court 2
9:30am BLURTON, George Robert Armadale Court 2
9:30am BLURTON, George Robert Armadale Court 2
9:30am BONNEY, Paul Charles Armadale Court 1
9:30am BONNEY, Travis Mark (via video link) Armadale Court 1
9:30am BOSVELD, Liam Trent Armadale Court 1
9:30am BROCKWELL, Jake George Armadale Court 2
9:30am BURGESS, David Anthony Armadale Court 1
9:30am BURRIDGE, Eric Anthony Armadale Court 1
9:30am CASSON, Johnny Armadale Court 2
9:30am CATES, Joshua William Armadale Court 2
9:30am CHEN, Hao Armadale Court 2
9:30am CLARK, Shane Anthony Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Clayton Onslow Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Kailen Jeremie (via video link) Armadale Court 2
9:30am CONROY, Callan Anthony Armadale Court 2
9:30am COOKE, Stephen Craig Armadale Court 2
9:30am COOKSON, Graham John Armadale Court 1
9:30am COTTE, Raymond Mark Armadale Court 2
9:30am COUNCILLOR, Shakira Lindsay Armadale Court 2
9:30am DAVIDSON, Nathaniel Henry Clinton Armadale Court 1
9:30am DEWAR, Scott Armadale Court 2
9:30am DOLIN, Laurence James Armadale Court 1
9:30am DOULIS, Ronald Raymond Armadale Court 2
9:30am DOWSON, Dylan Boyd (via video link) Armadale Court 2
9:30am EDWARDS, Jolene Joy Armadale Court 1
9:30am ELVERD, Simone Anne Armadale Court 2
9:30am EMBERSON, Jordan Paul Armadale Court 1
9:30am FEWINGS, Mark Alexander Armadale Court 1
9:30am FORD, Laura Alison Armadale Court 2
9:30am FOSTER, Blossom Lillian Armadale Court 1
9:30am FOTHERINGHAME, Brent William Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Jamie Armadale Court 2
9:30am GAUDIN, Malcolm Armadale Court 2
9:30am GIBSON, Micheal Trevor Armadale Court 2
9:30am GOODY, Patrick Stanley Armadale Court 2
9:30am GRAHAM, Keith Mark Armadale Court 2
9:30am GUYTON, Trygve Shaun Armadale Court 1
9:30am HANKINSON, Jessica Louise Armadale Court 2
9:30am HARCOURT, Katie Jane Armadale Court 1
9:30am HAYWARD, Jeremy Wade (via video link) Armadale Court 2
9:30am HEATH, Joshua David Armadale Court 2
9:30am HEMA, Dallas Toni Armadale Court 2
9:30am HENRY, Jonathon Michael Armadale Court 2
9:30am HILL, Mequa Louise Kaye Armadale Court 1
9:30am HOLLAND, Remington Edgar (via video link) Armadale Court 2
9:30am HOPKINS, Steven Sydney Armadale Court 1
9:30am HOSIE, Shane Andrew Armadale Court 2
9:30am HUON, Mariana Armadale Court 2
9:30am HUSTON, Jason Leigh Armadale Court 1
9:30am JACKSON, Ashlee Marie Armadale Court 2
9:30am JAMES, Michael Charles Armadale Court 1
9:30am JOHAL, Harmanjeet Singh Armadale Court 1
9:30am JOHNSON, Lee Darrel Armadale Court 1
9:30am JOHNSTON, Sean Allen Armadale Court 2
9:30am KALOCZY, Julian Kartusz Armadale Court 1
9:30am KIDD, Ross Alexander Armadale Court 1
9:30am KING, Jareth Alan Armadale Court 2
9:30am KRAKOUER, Bruce Armadale Court 2
9:30am KUHNERT, Michael Rudolph (via video link) Armadale Court 2
9:30am LANGDON, Samuel James (via video link) Armadale Court 2
9:30am LEE, Amber Rose Armadale Court 2
9:30am LOCKYER, Mark Anthony Armadale Court 1
9:30am LOVEGROVE, David Grant Armadale Court 1
9:30am MACLEAN, James Scott Armadale Court 2
9:30am MARCHETTI, Lachlan Fraser Armadale Court 2
9:30am MCCONKEY, Ian Samuel James Armadale Court 2
9:30am MCDERMOTT, Lee Patrick Armadale Court 1
9:30am MCGEE-SHORTER, Steel Nirvana Armadale Court 2
9:30am MCMASTER, Michael Zane Armadale Court 2
9:30am MEUNIER, Cindel Tasmin Armadale Court 2
9:30am MEYN, Matthew Ronald Armadale Court 1
9:30am MILLER, Travis Kane Armadale Court 2
9:30am MOHAMMED ALI, Mohammed Anwar Armadale Court 1
9:30am MORGAN, Benjamin Joseph Armadale Court 1
9:30am NANNUP-GARLETT, Harold Signal Armadale Court 1
9:30am NARKLE, Cowen Ezray Armadale Court 1
9:30am NEWHILL, Aaron Michael Armadale Court 1
9:30am NEWHILL, Paul William Armadale Court 1
9:30am NINYETTE, Jamie Edward Armadale Court 2
9:30am NOONAN, Sally Armadale Court 2
9:30am O'DRISCOLL, Tyrone James (via video link) Armadale Court 2
9:30am PACKER, William Armadale Court 2
9:30am PAJAGIC ORMSBY, Zoe Armadale Court 2
9:30am PARRY, Todd Grant Armadale Court 1
9:30am PAYNE, Tagney Jean Armadale Court 1
9:30am PEARCE, Dylan Phillip (via video link) Armadale Court 2
9:30am PENDLETON, Simon Blake Armadale Court 2
9:30am PERRIAM, Lachlan Ray Armadale Court 1
9:30am QUARTERMAINE, Timothy James Armadale Court 1
9:30am RAY, Joel Armadale Court 1
9:30am REIDY, Tyrall Clayton Armadale Court 1
9:30am RICCIARDI, Cameron Armadale Court 1
9:30am RICHES, Simone Louise Armadale Court 1
9:30am ROWE, Jeremy John (via video link) Armadale Court 2
9:30am ROWELL, Leigh Jade Armadale Court 2
9:30am SAXTON, Lee Brent Armadale Court 2
9:30am SCOTT, Shayne Daniel Armadale Court 2
9:30am SHAFAI, Irfan Hussain Armadale Court 1
9:30am SHARLAND, Mark Robert Armadale Court 2
9:30am SILVIA, Laura Jade Armadale Court 2
9:30am SINICO, Roger Armadale Court 2
9:30am SMILLIE, Tessa Stefanie Armadale Court 2
9:30am SPENCER, Jennifer Patricia Armadale Court 1
9:30am STACK, Gerard John Armadale Court 1
9:30am STOKES, Daniel Peter Armadale Court 2
9:30am TE UA, Mack Edward Armadale Court 1
9:30am TRAN, Steven (via video link) Armadale Court 2
9:30am TREWARN, Flynn Brooklyn Armadale Court 1
9:30am TREWARN, Lionel Robert Armadale Court 1
9:30am UGLE, Tyla Carolyn Ann Armadale Court 2
9:30am VARGA, Katalin Armadale Court 2
9:30am VERCO, Rodney Luke Armadale Court 1
9:30am WARAICH, Karanbir Singh Armadale Court 2
9:30am WARNER, Alexander Armadale Court 2
9:30am WATSONS BOBCAT SERVICES PTY LTD Armadale Court 1
9:30am WHITBY, Natasha Rose Armadale Court 1
9:30am WHITBY, Shannon Christopher (via video link) Armadale Court 2
9:30am WINMAR, Melana Raylene (via video link) Armadale Court 2
9:30am WINTER, Julie Anne Armadale Court 2
9:30am WOODS, Casey Marie Armadale Court 2
9:30am WOODS, Chantelle Marie (via video link) Armadale Court 2
9:30am YATES, William Victor Armadale Court 2
9:30am ZEKUSCHIS, Brandon Wayne Armadale Court 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am GREY v NEVIN INNI TRADING AS FOCUS ON CARS CTC 1064 2020 Armadale Court 3

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am LEE, Stanley Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am CARTER, Lance Micheal Graham Court Room 1
10:00am KENNY, Bryce Jordon Court Room 1
10:00am MASKELL, Shane Robert Court Room 1
10:00am PEOS, Jayden Allan Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
9:45am ALLEN & Anor v CARLEY RSTN 460 2020 Court Room 4
9:45am BOINA HAMISSI v IMRAN & Anor RSTN 488 2020 Court Room 4
9:45am GIANCONO v SARAH ANNE SUTHERLAND & Anor RSTN 491 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
11:30am BARR, David Gregory (via video link) Court Room 2
9:30am BAKER, Ian Charles Court Room 2
9:30am BLOOMFIELD, Rastlin Samuel Court Room 2
9:30am BLURTON, Priscilla Joy Court Room 2
9:30am BOCK, Tarryn Rechelle Court Room 2
9:30am BOWDEN, Jeffery Brian Court Room 2
9:30am BURRIDGE, Tyson John Court Room 2
9:30am GARRETT, Damion Scott Court Room 2
9:30am HASTIE, Brian Frederick Court Room 2
9:30am HOWES, Jarrad Matthew Court Room 2
9:30am JENKIN, Daniel Charles Court Room 2
9:30am JENNICK, Harold James Junior Court Room 2
9:30am JOHNSTON, Riley William Court Room 2
9:30am KREINBIHL, Amelia Joy Court Room 2
9:30am LOVE, David Levi Court Room 2
9:30am LYNCH-PAVY, Michael Lee Court Room 2
9:30am NELSON, Garth Andrew Court Room 2
9:30am NICHOLAS, Lionel Joseph Court Room 2
9:30am PAKI, Tane Tamihana Tukutahi Court Room 2
9:30am ROWE, Phillip Anthony Court Room 2
9:30am WARDLE, Malcolm Thomas Court Room 2
9:30am WARREN, Alexander Thomas Court Room 2
9:30am WICKRAMASINGHE, Wendy Anne Court Room 2
9:30am WILSON, Brian Graham Court Room 2
9:30am YOUNG, Jasper Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am BROWN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 196 2020 Court Room 2
9:30am LUNN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 313 2019 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am ANAK INGGU, Desmond Kudang Court Room 2

Civil Listing
Trial Court
9:30am STEPHENS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AIKIN, Brodie Lachlan 5 - 55
10:00am ALFIERI, Adam Mark (via video link) 3 - 32
10:00am ANDERSON, Michelle Vanessa 4 - 41
10:00am ARNEY, Robert Mark 4 - 41
10:00am BARNDON, Kelsey Rae 5 - 55
10:00am BASSETT, Lisa Amelia Marie 4 - 42
10:00am BEAZLEY, Jordan Shay (Appearance not required) 4 - 41
10:00am BLURTON, Desmond Gerrard 4 - 41
10:00am BLURTON, Frederick Damien 4 - 41
10:00am BODNEY, Janet Caroline 5 - 55
10:00am BRADEN, Harper 4 - 42
10:00am BRADLEY, Maverick Mark Robert 5 - 55
10:00am BRONSON, Bradley Michael 4 - 41
10:00am BROPHO, Brandon Lee 4 - 42
10:00am BROWN, Darren Robert (via video link) 3 - 32
10:00am BURNS, Jay 4 - 41
10:00am CAMERON, Tanika Shahne 4 - 41
10:00am CHUGUNA, Virginia 4 - 41
10:00am CLARK, Steven Allen 4 - 42
10:00am CLINCH, Roderick Ian 4 - 41
10:00am CLOUGH, Robert John 4 - 41
10:00am COLLYER, Daniel Barry 4 - 42
10:00am CONWAY, Steven Jonothon 3 - 32
10:00am COYNE, Andrea Joy 4 - 42
10:00am DAMJANOVIC, Tracey Marie 5 - 55
10:00am DAMONS, Tyrese 4 - 41
10:00am DE SAN MIGUEL, Joel Liam James 3 - 32
10:00am DHURUMSING, Ootamcoomar 3 - 36
10:00am DOLBEY, Adrian Micheal 4 - 41
10:00am DONOVAN, Mark Timothy 4 - 42
10:00am DOWNEY, Caileb Mitchell 4 - 42
10:00am DUKU, Samson Pitia 4 - 41
10:00am DUONG, Thaiv 4 - 41
10:00am EDDY, Jack Ryan 3 - 35
10:00am EID, Mrwan (via video link) 3 - 32
10:00am EVANGELOPOULOS, Constantine 5 - 55
10:00am FERRY, Jaxon Ray (via video link) 3 - 32
10:00am FIELEA, Netinili Paea 4 - 41
10:00am GENTILE, Kerry Lynne 4 - 42
10:00am GEYER, Charmaine Lee 3 - 35
10:00am GIBB, Michael Robert 4 - 41
10:00am GILBERT, Carla Anne 4 - 41
10:00am GOLDING, Ellie Rene 4 - 42
10:00am GOMBOC, Luke Bozidar 4 - 42
10:00am GOULTER, Cale Peder 4 - 41
10:00am GRIGG, Samantha 4 - 42
10:00am HADLEY, Joshua James 4 - 41
10:00am HAMZA, Amar Aped 5 - 53
10:00am HARVEY, Luke Simeon 4 - 41
10:00am HEATH, Graham Charles 5 - 55
10:00am HEBBARD, Brendon John (via video link) 3 - 32
10:00am HIKAERW, Wharekiri Martin 3 - 37
10:00am HILL, Connor Paul 4 - 41
10:00am HILL, Jackson Christopher John 4 - 41
10:00am HOEK, Johann Arthur 3 - 37
10:00am HOLT, Lisa Jean 5 - 55
10:00am HOOTON, Brian 4 - 42
10:00am HORTON, Blake Jayden Robert (via video link) 5 - 55
10:00am HUMPHRIES, Carina Lee 4 - 42
10:00am INDICH, Candice Maree 4 - 41
10:00am JEPSON, Hayden John 5 - 55
10:00am JOE, Andrew Poihi Savau 5 - 55
10:00am JOHNS, Elijah Herzel 3 - 32
10:00am JOHNSON, Angel Lee 5 - 55
10:00am JONES, Billy Ross 3 - 35
10:00am KELLY, Christopher John 4 - 41
10:00am KELLY, Shaun Wayne (via video link) 3 - 32
10:00am KICKETT, Revel John 3 - 32
10:00am KICKETT, Steven Joseph 3 - 32
10:00am LANG, Benjamin-Amermac John Gum 4 - 41
10:00am LAYTON, Trevor Troy 4 - 42
10:00am LUSHEY, Drew Christopher 3 - 32
10:00am MANDERSON, Steve Joe (via video link) 3 - 32
10:00am MANDERSON, Steve Joe (via video link) 3 - 32
10:00am MARCINEK, Simon Anthony 4 - 41
10:00am MARTINEZ, Fernando Ivan 4 - 41
10:00am MATTHEWS, Daniel Stirling 4 - 41
10:00am MCARTHUR, Timothy James 4 - 41
10:00am MCGINTY, Kylie Ann 5 - 57
10:00am MEADE, Faye Marie 3 - 35
10:00am MERCER, Lloyd Jeffrey 4 - 41
10:00am MULDREW HEAVY HAULAGE PTY LTD 4 - 41
10:00am MURPHY, Wayne 4 - 41
10:00am NANNUP, Richard Reginald 4 - 41
10:00am NANNUP, Shaquita Madeline Colleen 4 - 41
10:00am NAWABI, Najibullah 4 - 41
10:00am NIEDOBA, Luke Nigel 4 - 41
10:00am OMAR, Suleiman Salim 4 - 41
10:00am PALA, Franco Douglas 5 - 55
10:00am PARKER, Dominic James 4 - 41
10:00am PASSMORE, Heath Alan 3 - 32
10:00am PENNY, Jamie Lee Joanne 4 - 41
10:00am PENNY, Trevor Cody Kamahl (via video link) 3 - 32
10:00am PEROS, John 4 - 41
10:00am PRENDIVILLE, Warwick James 4 - 41
10:00am REYNOLDS, Jake Michael 4 - 41
10:00am RYNIKER, Scott 4 - 42
10:00am SEAGRIM, Aaron Michael (via video link) 3 - 32
10:00am SHEPPARD, Paxton Anthony 4 - 41
10:00am SINCLAIR, Leith 4 - 41
10:00am SMIT, Hendrick Jan 4 - 41
10:00am SORENSEN, James David 4 - 41
10:00am STRAWBRIDGE, Craig Daniel 4 - 41
10:00am TAYLOR, Andrew Trevor (via video link) 3 - 32
10:00am TAYLOR, Brenton Jack (via video link) 3 - 32
10:00am THOMPSON, Jordan Lewis 5 - 55
10:00am TREBY, Samuel Lewis 4 - 41
10:00am UGLE, Monica Rose 4 - 41
10:00am VALTON, Mathieu Francois Ernest (via video link) 3 - 32
10:00am WALLEY, Brendon John 3 - 32
10:00am WARNER, Ethan James 4 - 41
10:00am WEBB, Dean Stuart 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Adam Paul 5 - 55
10:00am WILLMOTT, Samuel John 4 - 42
10:00am WOODS, Kylie Robin 4 - 41
10:00am ZARB, Karl 5 - 55
11:00am KNIGHT, Drew (via video link) 3 - 35
11:00am MILLER, Lauren Jane 3 - 35
11:00am TURNER, Kevin Frederick (via video link) 3 - 35
2:15pm BARNES, ALLEN JAMES 4 - 41
2:15pm BEHESHTI, Ali Yourabi 4 - 41
2:15pm BROWN, Terrence Ronald 4 - 41
2:15pm BUTLER, Mark Lennard 4 - 41
2:15pm DAVIES, Emma Jade 4 - 41
2:15pm DE PAULA, Rafael Padiar 4 - 41
2:15pm DENG, Arok John Ding 4 - 41
2:15pm EADES, Tracey Anne 4 - 41
2:15pm ERIN-ROYAL PTY LTD 4 - 41
2:15pm FALAMOE, Brandon Leolasi 4 - 41
2:15pm FRASER, Kelden Edward James 4 - 41
2:15pm GARFORTH, Simon Jeffrey 4 - 41
2:15pm GENTILI, John Anthony 4 - 41
2:15pm GRAHAM, Brandon James (via video link) 4 - 41
2:15pm HABTEMARIAM, Temesgen Tekie 4 - 41
2:15pm HARRIS, David 4 - 41
2:15pm HART, Miranda Sheree 4 - 41
2:15pm HENRY, Jonathon Michael 4 - 41
2:15pm KALAVROUZIOTIS, George 4 - 41
2:15pm KHOR CHAU HOOI 4 - 41
2:15pm LAND & SEA PTY LTD 4 - 41
2:15pm LARKIN, Thomas Ronald Trevor (via video link) 4 - 41
2:15pm MCBARRON, Kenneth Wayne 4 - 41
2:15pm MCKELVIE, Jay Damon 4 - 41
2:15pm MILES, James Andrew 4 - 41
2:15pm MOGRIDGE, Wesley Marvin (via video link) 4 - 41
2:15pm MOSAWI, Haitham Ghazi Rahim 4 - 41
2:15pm MOYO, Andrew Mbekezeli 4 - 41
2:15pm MUNRO, Dermot 4 - 41
2:15pm NG SHU WEI 4 - 41
2:15pm PARTON, Leanne Elizabeth 4 - 41
2:15pm PEARCE, Kym James 4 - 41
2:15pm PEARCE, Mark Antony Alan 4 - 41
2:15pm Perera, Izabela Monika 4 - 41
2:15pm PRATT, Adam Shane 3 - 34
2:15pm PYM, Joshua Michael (via video link) 4 - 41
2:15pm RIDLEY, Adam Guy 4 - 41
2:15pm RILEY, Bradley Dale (via video link) 4 - 41
2:15pm ROYAL, Deirdre 4 - 41
2:15pm ROYAL, Douglas Brendan 4 - 41
2:15pm RUDD, Simon James 4 - 41
2:15pm SALAS COLLARD, Joshua David 4 - 41
2:15pm SAWTELL, Catherine Anne 4 - 41
2:15pm SMITH, Tjania Rosilee (via video link) 4 - 41
2:15pm SOOBYE, Mohammad Sajeed 4 - 41
2:15pm TANG, Yingxi 4 - 41
2:15pm THOM, Jake Leon (via video link) 4 - 41
2:15pm VAN ALPHEN, Jamie Johannes 4 - 41
2:15pm WAGNER, Kristen 4 - 41
2:15pm Wagner, Shannon 4 - 41
2:15pm WALDRON, Christine Louise 4 - 41
2:15pm WALDRON, Trevor Leonard 4 - 41
2:15pm WENZEL, Brett Mathew 4 - 41
2:15pm WOOD, Tom Al 4 - 41
9:00am ROBERTS, Fay Louise 3 - 32
9:30am ABEBE, Msgana (via video link) 3 - 32
9:30am ABRAHAM-BROOKS, Tyrell Travis 5 - 51
9:30am ADELINE, Josa Henry 3 - 38
9:30am AUGIMERI, Janelle Marie 5 - 51
9:30am BARNES, Declan John (via video link) 5 - 51
9:30am BIRCH, Alan Craig 3 - 32
9:30am CAUDLE, Farley John 5 - 51
9:30am COCKMAN, Ashley Trevor (via video link) 3 - 32
9:30am COLE, Emily Rose (via video link) 5 - 51
9:30am COLLINS, Craig Ross (via video link) 5 - 51
9:30am CORBETT, Rhys Dale Tagart (via video link) 5 - 51
9:30am COWAN, Joshua Raymond 5 - 51
9:30am COWAN, Joshua Raymond 5 - 51
9:30am CUNNINGHAM, Jason Paul 5 - 51
9:30am DOAN, Andy (via video link) 5 - 51
9:30am DOLIN, Laurence James 5 - 51
9:30am DOWLING, Michael Edward Anthony 5 - 51
9:30am DRAGE, Stacey Evette (via video link) 3 - 32
9:30am FERRY, Clinton John 5 - 57
9:30am FONTANA, Roberto (via video link) 5 - 51
9:30am GORDON, Kinkaid Brandon Krueger Lee (via video link) 5 - 51
9:30am GOTT, Kayla Louise 5 - 51
9:30am GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence 4 - 41
9:30am GUERINONI NOMINEES PTY LTD 5 - 52
9:30am GWILLIAM, Corey Michael (via video link) 5 - 51
9:30am HAMLETT, Luka Bernard 5 - 54
9:30am JOHNSON, Aaron Paul 5 - 51
9:30am JOHNSON, Shana-Lee Michelle (via video link) 5 - 51
9:30am JONES, Renee Louise 5 - 51
9:30am KARA, Sibel Cigdem 5 - 51
9:30am KELLY, Treinton Dreice Russle William Dion 5 - 51
9:30am MALIYA, Mary Achiro 3 - 32
9:30am MCGINTY, Kylie Ann 3 - 38
9:30am MENGESHA, Amanuel Alemu 3 - 32
9:30am MICHAL, Corey Alan 5 - 51
9:30am MILLER, Selene Ame 5 - 51
9:30am MOGRIDGE, Daniel Lee 3 - 38
9:30am NARRIER, Brandon Lee (via video link) 5 - 51
9:30am NICHOLAS, Kenneth William 5 - 51
9:30am NICHOLAS, Kenneth William 5 - 51
9:30am NORRIS, Shane Ian 4 - 41
9:30am NOWICKI, Jo Anne Teresa 3 - 38
9:30am OSMAN, Luqman Abdulkadir 3 - 38
9:30am QUARTERMAINE, Patrick Joseph 3 - 38
9:30am ROTHWELL, Matthew 5 - 51
9:30am SAMANDARI-MOHAMMADI, Behzad 3 - 38
9:30am SARDENA, Nicholas 3 - 32
9:30am SELLERS, Adam Lloyd 3 - 38
9:30am THOMAS, Sheldon Dennis 4 - 41
9:30am TUFFIN, Rebecca Pamela 5 - 51
9:30am TURNER, Aaron James (via video link) 5 - 51
9:30am VALENTINO, Desiree (via video link) 3 - 32
9:30am WILBY, Michelle Lee 3 - 32
9:30am WILBY, Michelle Lee 3 - 32
9:30am WILKINS, Dean 3 - 38
9:30am WILLIAMS, Amanda Lee 5 - 51
9:30am WILSON, Liam Adrian 5 - 53
9:30am WOODS, Jarrod Michael 5 - 51
9:30am WOODS, Jeremy James 3 - 38
9:30am YAPPO, Richard Steven 5 - 51
9:45am COLLINS, Brett Ross (via video link) 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm Cartledge v KENDRICK AUTOMOTIVE CTC 70 2019 7 - 71
9:30am BADAT v ROYAL GCLM 5351 2020 7 - 71
9:30am BALLANTYNE v QAMBARI GCLM 2398 2019 7 - 71
9:30am Chadam Pty Ltd v Meehanrust GCLM 17139 2016 7 - 71
9:30am DE LAGE LANDEN PTY LIMITED v DRILLXX PTY LTD & Anor ROO 5543 2020 7 - 71
9:30am DOW v ELBE GCLM 15661 2019 7 - 71
9:30am EVANS v HENDERSON GCLM 4493 2020 7 - 71
9:30am FERREIRA v BUKU INVESTMENTS PTY LTD (ACN 634 064 725) & Ors GCLM 4313 2020 7 - 71
9:30am HALE SCHOOL v KING & Anor (via video link) GCLM 7161 2020 7 - 71
9:30am ILHA PTY LTD ATF OSBORNE TRUCK RENTALS UNIT TRUST (1) v HOWARTH GCLM 7040 2020 7 - 71
9:30am ILHA PTY LTD ATF OSBORNE TRUCK RENTALS UNIT TRUST ABN 28 356 747 284 v JOHNSON GCLM 6617 2020 7 - 71
9:30am MUIR v SIMCOCK GCLM 6366 2020 7 - 71
9:30am ROJA INDUSTRIES PTY LTD T/AS ROSCOS MECHANICAL C/- CAPRICORN MUTUAL v KOCER GCLM 8884 2020 7 - 71
9:30am S & S Prime Properties Pty Ltd (ACN 166 322 336) v ATHANASIOU GCLM 14453 2018 7 - 71
9:30am The Owners of Flinders Garden (ABN:81656325731) v Bridge MINOR 13412 2017 7 - 71
9:30am WILLIAMS v TALBOT GCLM 5560 2020 7 - 71
Applications/Trial
10:00am BROWN v SELIMOVIC RSTN 10034 2020 9 - 92
10:00am Rocom Pty Ltd v D'Aloia GCLM 13977 2018 9 - 94
9:30am TOCOCK v RILEY GCLM 7641 2020 9 - 92
Chambers Sitting
9:00am CALEY v State of Western Australia GCLM 10592 2020 Chambers
9:00am DAWE v The Housing Authority GCLM 10590 2020 Chambers
9:00am Hall v State of Western Australia GCLM 10593 2020 Chambers
CM/Remand/Trial Allocation
2:15pm LOCKIE v HOLLINGSWORTH RO 443 2020 4 - 41
2:15pm LOCKIE v HOLLINGSWORTH RO 444 2020 4 - 41
2:15pm LOCKIE v HOLLINGSWORTH RO 455 2020 4 - 41
2:15pm LOCKIE v PORTEOUS RO 292 2020 4 - 41
CPC/App/Trial
10:00am LIEW v LOW (via audio link) GCLM 10276 2018 9 - 91
12:00pm Npower Pty Ltd v Rodgers & AZUL PROFUNDO PTY LTD GCLM 5189 2016 9 - 91
9:30am RUICH v The State of Western Australia CPC 7653 2017 9 - 91
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v NGUYEN & Anor CPC 8733 2019 9 - 91
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BEATTIE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10041 2020 5 - 54
9:30am HOU v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9731 2020 5 - 54
9:30am LAMOND v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9976 2020 5 - 54
9:30am MCLEAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9567 2020 5 - 54
9:30am MUSONDA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9738 2020 5 - 54
9:30am O'DONNELL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9786 2020 5 - 54
9:30am OLOMI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 6351 2020 5 - 54
9:30am REID v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9945 2020 5 - 54
9:30am ROBERTSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9583 2020 5 - 54
9:30am SCOTT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9416 2020 5 - 54
9:30am SCOTT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9961 2020 5 - 54
9:30am STONE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9729 2020 5 - 54
9:30am TYRIE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9878 2020 5 - 54
9:30am VAN DYK v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9023 2020 5 - 54
9:30am WOODS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 9965 2020 5 - 54
Pre-Trial Conference
10:00am ZNIDARSIC v ALLEN GCLM 7776 2020 7 - 7.1

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am ALLAN, Hannah Georgia Court Room 5
10:00am CALWAT, Darlyn Court Room 5
10:00am CAPELINHA, Christopher Fernando Court Room 5
10:00am CLARKE, Matthew David Court Room 5
10:00am COCKIE, Tex Court Room 5
10:00am DRAGE, Elaine Saralee Court Room 5
10:00am HILL, Jenifer Aileen Court Room 5
10:00am LEWIS, Vaughin James Bartlett Court Room 5
10:00am LINTHORNE, Glen Steven Court Room 5
10:00am LOWE, Jason Court Room 5
10:00am MCDOUGALL, Dominque Michelle Court Room 5
10:00am NARKLE, Clarkie Albert Court Room 5
10:00am PATON, Fiona Helen Court Room 5
10:00am PIN, Walter Court Room 5
10:00am PLUG, Jason Court Room 5
10:00am RUSSELL, Michael John Court Room 5
10:00am UGLE, Cenic Lang Court Room 5
10:00am WALLEY, Joseph Andrew Court Room 3
10:00am WHITBY, Larissa Lee Court Room 5
10:00am WHYTE, Kylie Marie Court Room 5
9:00am ALBERTANI, Brett Gregory Court Room 3
9:00am BOUNDY, Stephen Roy Court Room 3
9:00am BRIGGS, Blake Douglas Court Room 3
9:00am BROCKMAN, Roger John (via video link) Court Room 3
9:00am BYWATER, Daniel Lee Court Room 3
9:00am CRAWFORD, Brody James Court Room 3
9:00am CROSS, Derek Paul (via video link) Court Room 3
9:00am DAVIS, Reis Phillip (via video link) Court Room 3
9:00am ECHEVERRIA ACEVEDO, Carlos Alberto Court Room 3
9:00am GRINDROD, Rhys James Court Room 3
9:00am HAWORTH, Sharlene Elizabeth Court Room 3
9:00am HUME, Lindsay Albert Court Room 3
9:00am KAMARA, Calvin Thomas Court Room 3
9:00am KELLY, Tiannah Sue Court Room 3
9:00am LAMP, Warren Marcus Court Room 3
9:00am LOAKES, Dean Michael Court Room 3
9:00am MEIER, James Bradley Court Room 3
9:00am MOODY, Delanee Latoya Court Room 3
9:00am PHILLIPS, Benjamin John Court Room 3
9:00am SLEIGHT, Robert Victor Court Room 3
9:00am WILLIAMS, Marcus Amos Court Room 3
9:30am ABBOTT, Callum Court Room 2
9:30am ANDERSON, Craig Ashley Court Room 2
9:30am BARRAZA, Zacharia Eliett (via video link) Court Room 2
9:30am BLACK, Nadine Gwendaline Court Room 2
9:30am BYERS, Billie-Lee Court Room 2
9:30am CAMPBELL-CLOSE, Madison Rachael Court Room 2
9:30am CARVILL, Taylor Dianne Court Room 2
9:30am COLLARD, Edan Kersley Court Room 2
9:30am CULLEN, Alexander Court Room 2
9:30am DANIELS, Tyler Leslie Jack Court Room 2
9:30am EDWARDS, Zoe Adrienna Court Room 2
9:30am FALWASSER, Hailee Te Aroha Court Room 2
9:30am HANSON, Benjamin Frank (via video link) Court Room 2
9:30am HARTILL, Kevin William (via video link) Court Room 2
9:30am HOULAHAN, Richard William Court Room 2
9:30am HUYNH, Kevin Nhat Quan Court Room 2
9:30am JACKAMARRA, Charmaine Rose Court Room 2
9:30am KOWALSKI, Renee Margaret Court Room 2
9:30am LAS, Erhardt Court Room 2
9:30am MIDSEM, Karen Doris Elizabeth Court Room 2
9:30am MILES, Jason Keith Court Room 2
9:30am MUMBI, Kabungo Court Room 2
9:30am PICKETT, Peter James (via video link) Court Room 2
9:30am ROCHESTER, Dylan (via video link) Court Room 2
9:30am ROE, Aubrey Ronald Court Room 2
9:30am SABLJIC, Isaiah Cabrita Court Room 2
9:30am SILLS, Damien James Court Room 2
9:30am SILVEY, Bret Matthew Court Room 2
9:30am SINDONI, Francesco Court Room 2
9:30am STAFFORD, William John Ian Court Room 2
9:30am TAYLOR, Belinda Anne Court Room 2
9:30am TAYLOR, Karen Jayne Court Room 2
9:30am THORNE, Teigan Gail (via video link) Court Room 2
9:30am WALLEY, Jason Franklin (via video link) Court Room 2
9:30am WEBSTER, Jared Douglas Anthony Court Room 2
9:30am WIKAIRA, Dion Kyle (via video link) Court Room 2
9:30am WINGO, Georgina (via video link) Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am MONASTRA & Ors v Tan & Anor GCLM 607 2020 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am CROSSWELL, Randell Charles Courtroom 2
9:30am WILLOCK, Rhys Christopher Courtroom 2

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm MINNITI v MINNITI MINOR 226 2020 Courtroom 1
Trial Court
9:30am GN PICKERSGILL AND CM LOW TRADING AS BARNEYS BOBCAT v MARK KENNEDY-NDB ENTERPRISES PTY LTD TRADING AS XTNDA GCLM 5 2020 Courtroom 2

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am BODNEY, Chandra Caroline Courtroom 1
10:00am KOFRON, David Josef Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
9:00am Behrouz v Minhaj GCLM 8289 2017 Courtroom 4
Extraordinary Driver's Licence
9:30am HALL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1551 2020 Courtroom 1
9:30am HARRISON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1494 2020 Courtroom 1
9:30am SCIULLO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1549 2020 Courtroom 1
9:30am WOOLEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1535 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am BARKER v SELMAN MINOR 9 2019 Courtroom 2
9:30am EDMONDSON v DOSTAL MINOR 973 2020 Courtroom 2
9:30am THE FISH DOCTOR PTY LTD v SEELEY CTC 1314 2020 Courtroom 2
9:30am THE GROUT GUY PTY LTD v ERCEG CTC 1347 2020 Courtroom 2
9:30am WILKS v ARI-ANT ENTERPRISES PTY LTD MINOR 640 2020 Courtroom 2

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am HARRIS, Trevarin Court 1 Children's/Community Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am FORBES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 436 2020 Court 1 Children's/Community Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ASHBURTON, Jarried Courtroom 1
9:00am BOONGA, Deanna Courtroom 1
9:00am BROPHO, Reece (via video link) Courtroom 1
9:00am COFFIN, Dorothy May Courtroom 1
9:00am DIAMOND, Allan (via video link) Courtroom 1
9:00am D'SOUZA, Aiden John-Piedade Courtroom 1
9:00am EDWINS, Nathaniel Alfred Kade Courtroom 1
9:00am FORBES-PRICE, Jodie Margaret Courtroom 1
9:00am HARMAN, Christie Ann Courtroom 1
9:00am HAROLD, Robert Coner Courtroom 1
9:00am HAYES, Rahim Vaughn Cyril Courtroom 1
9:00am HEPI, Jasmine Te Aurere Courtroom 1
9:00am ISMAEL, Homad Mohamad Courtroom 1
9:00am ISMAEL, Homad Mohamad Courtroom 1
9:00am LAITY, Kamryn (via video link) Courtroom 1
9:00am LARRY, Landin Jacob (via video link) Courtroom 1
9:00am LIPPE, Peter Andrew (via video link) Courtroom 1
9:00am MEAKER, James Richard Courtroom 1
9:00am MITCHELL, Braydan Peter Courtroom 1
9:00am MOODY, Christian Courtroom 1
9:00am PEARCE, Nathan Thomas Courtroom 1
9:00am ROBERTS, Tymara Roseann Courtroom 1
9:00am SIMMONDS, Kyrone John Courtroom 1
9:00am SIMON, Kayal Adam Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Looma Multifunctional Police Facility
LOOMA
Criminal Listing
9:00am BEAR, Michael Courtroom
9:00am BEAR, Michael Courtroom
9:00am JOHNSON, Sandy Courtroom
9:00am JOHNSON, Sandy Courtroom
9:00am JUBOY, Roy Neo Paul Courtroom
9:00am LAWFORD, Terence Bert Courtroom
9:00am MANADO, Richard Norman Courtroom
9:00am MARRIETTE, Javin Claude Steven Courtroom
9:00am MCLARTY, Sarah Debora Courtroom
9:00am MULLIGAN, Jessie Jane Carena Courtroom
9:00am POWDRILL, Savannah Sasha Courtroom
9:00am POWDRILL, Savannah Sasha Courtroom
9:00am RASTUS, Lazarus Lionel Courtroom
9:00am SEELA, Camus Justin Courtroom
9:00am SKINNER, Ronald William Courtroom
9:00am SPINKS, Sheldon Louallen Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BAJCICH, Daniel Joseph Courtroom 1
9:30am BESSANT, Daniel Morris Courtroom 1
9:30am CHANDLER, Andrew Paul Courtroom 1
9:30am COOPER-ROWLEY, Adam Keith Courtroom 1
9:30am DE BONO, Jeremy Patrick (via video link) Courtroom 1
9:30am DROSDOVS, Taylor Ashleigh Courtroom 1
9:30am GARNER, Danielle Denise Courtroom 1
9:30am GILLESPIE, Brendan Scott Courtroom 1
9:30am HALL, Yvonne Dianne Courtroom 1
9:30am HOSKINS, Ashley Michael Courtroom 1
9:30am KELLY, Kenneth James Courtroom 1
9:30am MCCAW, Jasmine Rae Courtroom 1
9:30am MILLER, Kaylea Joy Courtroom 1
9:30am NORRIS, Bailey James Courtroom 1
9:30am PATTEN, Leah Jayne Courtroom 1
9:30am RILEY, Darren William Courtroom 1
9:30am SLATER, Lee Jason Courtroom 1
9:30am SMITH, Dean Mathew Courtroom 1
9:30am SMITH, Michael Paul (via video link) Courtroom 1
9:30am STENHOUSE, Storm Murray Courtroom 1
9:30am TOWLER, Peter Aaron Courtroom 1
9:30am WATTS, Alexander Rain Courtroom 1
9:30am WILSON, Felicia Jayne Courtroom 1
9:30am WILSON, Renaey Jaide Courtroom 1
9:30am WISHART, Daniel William Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am AGUTO, Kuol Aguto Midland Courtroom 1
9:30am ALYASSIRI, Jamal Midland Courtroom 1
9:30am ANDRICH, Douglas Bruce Midland Courtroom 2
9:30am ATKIN, Jessica Rose Midland Courtroom 1
9:30am BARCLAY, Matthew Midland Courtroom 1
9:30am BARNARD, Brendon Mark Midland Courtroom 1
9:30am BLURTON, Samuel Todd Midland Courtroom 1
9:30am BOYD, Lee Michael Midland Courtroom 1
9:30am BYRNE, Callan Antony Midland Courtroom 1
9:30am CAPRINALI, Paul Andrew Midland Courtroom 1
9:30am CLARK, Michael Kenneth Midland Courtroom 1
9:30am COHEN, Amber-Lee Margaret Midland Courtroom 1
9:30am COYNE, Fabian Dean Midland Courtroom 1
9:30am CROUCHLEY, Alexander John (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am D'AGOSTINO, Roberto Midland Courtroom 1
9:30am DAMIANI, Jason Gary (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am DAVEY, Matthew Dylan Midland Courtroom 1
9:30am DICKSON, Brendon Wayne Midland Courtroom 1
9:30am DINAH, Caroline Rosemary Alice Midland Courtroom 1
9:30am DONALDSON, Nicholas Gordon Midland Courtroom 1
9:30am DONOVAN, Jamie John Midland Courtroom 1
9:30am EVERETT, Joshua James Midland Courtroom 1
9:30am FLETCHER, James Terence Midland Courtroom 1
9:30am GLOSSOP, Ashley James Midland Courtroom 1
9:30am HALLS, Melinda Jane Midland Courtroom 1
9:30am HART, Chantal Rose (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am HENDERSON, Mark Lee Midland Courtroom 1
9:30am HENRICK, Ellen Leonora Midland Courtroom 1
9:30am HEXTALL, Dylan Russell (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am L'ABBATE, Valtere Midland Courtroom 1
9:30am LANDI, Valter Midland Courtroom 1
9:30am LANZA, Roslyn Midland Courtroom 1
9:30am LARSEN, Nigel Milton Midland Courtroom 2
9:30am LAUGHTON, Grant Eric Midland Courtroom 1
9:30am LAVIS, Michelle Peta Midland Courtroom 1
9:30am LITTLE, Kayla Kristelle Midland Courtroom 1
9:30am LONGO, Vincent Salvatore Midland Courtroom 2
9:30am LUU, Thi My Huong Midland Courtroom 1
9:30am MATIAY, Musa Midland Courtroom 1
9:30am MCEVOY, Kerry Anne Midland Courtroom 1
9:30am MCKENZIE, Johnathon Charles William Midland Courtroom 1
9:30am MEDEI, Paolo Midland Courtroom 1
9:30am MENSA, Samuel Keleta Midland Courtroom 1
9:30am MILLER, Anthony Daniel (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am MIPPY, Israel Jeremiah Midland Courtroom 1
9:30am MOODY, Patrick Joseph Midland Courtroom 1
9:30am MUNKOMBWE, Maina Namukale Midland Courtroom 1
9:30am NANG & ASSOCIATES PTY LTD Midland Courtroom 1
9:30am NGUYEN, Tina Midland Courtroom 1
9:30am OLD, Kain Eric Harry Midland Courtroom 1
9:30am PETROVSKI, Natasha Lee Midland Courtroom 1
9:30am PHAM, Marcus Midland Courtroom 2
9:30am POLLOCK, Chloe Rebecca Midland Courtroom 1
9:30am POWER, Ryan James Robert (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am PRICE, Rebecca Clare Midland Courtroom 1
9:30am PROSSER, Darrien Scott Midland Courtroom 1
9:30am PUSEY, Lee Elen Midland Courtroom 1
9:30am QUINCE, Aaron Michael (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am RITCHIE, Jessica Marie Midland Courtroom 1
9:30am ROSS, Christopher Aaron Midland Courtroom 1
9:30am SCANLAN, Luke Nicholas Midland Courtroom 1
9:30am SHELFORD, Ferne Hinetaha Midland Courtroom 1
9:30am SHERRAS, Jessica Leigh Midland Courtroom 1
9:30am SIB, Khaody (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am SMITH, Jake Robert Midland Courtroom 1
9:30am SMITH, Mckenna Daniel Midland Courtroom 1
9:30am STEWART, James Laurence Midland Courtroom 1
9:30am TILL, Sandra Lee Midland Courtroom 1
9:30am TIMU, Logan Irimana Midland Courtroom 1
9:30am TUKIA, Sitalingi (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am WALKER, Rachel Eleanor Midland Courtroom 1
9:30am WALLAM, Tyrone James Midland Courtroom 1
9:30am WALLEY, Shannon Germain Midland Courtroom 1
9:30am YORKE, William Midland Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh Midland Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am ALCOCK, Paul Andrew Courtroom
9:00am ANGIE, Attaya Adrianna Courtroom
9:00am BALBAL, Chloe Edith Courtroom
9:00am BIDU, Clarence Courtroom
9:00am BOOTH, Larissa Lee Courtroom
9:00am BOOTH, Shannon (via video link) Courtroom
9:00am BROOKS, Bronwyn Courtroom
9:00am BROOKS, Deanne Courtroom
9:00am BURKENHAGEN, Dylan Charles Courtroom
9:00am BUTT, Derrick Courtroom
9:00am BYNDER, Louisa Margaret Courtroom
9:00am CHARLES, Lynne Courtroom
9:00am CLAUSE, Frederick Courtroom
9:00am CUTTER, Carey Courtroom
9:00am EDMONDS, Selina Merredith Angela Courtroom
9:00am EUN, Lynette Courtroom
9:00am FARMER, Galvina Olivia Courtroom
9:00am FILIHIA, Ofe Courtroom
9:00am FLATT, Benjamin James Courtroom
9:00am GIBBS, Kharak Rowan Courtroom
9:00am GIBBS, Kharak Rowen Courtroom
9:00am JADAI, Patrick Courtroom
9:00am JEFFRIES, Jerard Courtroom
9:00am LANDY, Dylan Courtroom
9:00am LONG, Delwyn Peter Courtroom
9:00am LOVELL, Ty Peter Lisford Courtroom
9:00am MCGRATH, John Anthony Courtroom
9:00am MCKAY, Rebecca Anne Courtroom
9:00am MINTERN, Matthew Courtroom
9:00am MORGAN, Alistair Paul Courtroom
9:00am NEWBERRY, Charlton Heston Courtroom
9:00am PAYNE, Lasina Montana Courtroom
9:00am PETERSON, Gwen Courtroom
9:00am PITCON, Joseph George Courtroom
9:00am READ, Dylan Thomas Courtroom
9:00am RICHARDS, Theo Ian (via video link) Courtroom
9:00am ROSS, Robert James Courtroom
9:00am SAILOR, Craig (via video link) Courtroom
9:00am SAILOR, Lestair Mark Courtroom
9:00am SAMSON, Kayston Courtroom
9:00am SAMSON, Kevin Courtroom
9:00am SIMPSON, Ashley Courtroom
9:00am SIMPSON, Felix Courtroom
9:00am SOLOMON, Travis James Courtroom
9:00am STARR, Frances Anne Courtroom
9:00am TAYLOR, Burchell Courtroom
9:00am THOMAS, Julie-Anne Courtroom
9:00am TITTUMS, Kalani Kyle Courtroom
9:00am WATSON, Shemica Courtroom
9:00am WATSON, Shimeka Courtroom
9:00am WATSON, Simone Josephine Courtroom
9:00am WILBERFORCE, Alvin (via video link) Courtroom
9:00am WILLIAMS, Dareth Courtroom
9:00am WILLIAMS, Murphy Courtroom
9:00am WILLIAMS, Sebastion Lucas (via video link) Courtroom
9:00am WILLIAMS, Winston Courtroom
9:00am WONGAWOL, Jermena Millyann Courtroom
9:00am YAPPO, Gabrielle Joan Courtroom

No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am BALL, Bronwynn Louise Court Room
10:00am BASNET, Bikash Court Room
10:00am CHRISTIAN, Melissa Katherine Court Room
10:00am THOMPSON, Cameron Richard Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am BAKER, Debbie Lee Courtroom 1
9:30am BEATTIE, Jamie Courtroom 1
9:30am BLASKOVICH, Jade Courtroom 1
9:30am BREWER, John Owen Courtroom 1
9:30am BURKE, Leonard Robert Courtroom 1
9:30am CHISWETO, Tinashe Brian Courtroom 1
9:30am CLARKE, Natalie Latouia Courtroom 1
9:30am CUNNINGHAM, Khody Mark Courtroom 1
9:30am DE TASTES, Aymon Courtroom 1
9:30am DEMIR, Nebojsa Courtroom 1
9:30am ELLIS, Rhiannon Grace Courtroom 1
9:30am FERNANDES PIMENTA, Fatima Maria Courtroom 1
9:30am FITZGERALD, Benjamin Steven Courtroom 1
9:30am GIBSONE-EXLEY, Reeve Tyler Courtroom 1
9:30am HASKETT, Peter Timothy Courtroom 1
9:30am HAWKER, Andrew Courtroom 1
9:30am INDICH, Maureen Germaine Courtroom 1
9:30am JAMES, Hamish Leigh Courtroom 1
9:30am JEFFS, Leigh Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Joseph Deane Courtroom 1
9:30am JONES, Jayden William Courtroom 1
9:30am JONES, Richard Christopher Courtroom 1
9:30am LAMB, Robert Charles Courtroom 1
9:30am MCDONAGH, Nicholas Jon Courtroom 1
9:30am MEHAKPREET SINGH Courtroom 1
9:30am METJE, Benjamin Courtroom 1
9:30am MORGAN, Joanne Amanda Courtroom 1
9:30am MORUNGA, Cypress Courtroom 1
9:30am NANNUP, Tristan Thomas Courtroom 1
9:30am OGLE, Raylene Charlisa Courtroom 1
9:30am O'KEEFFE, Justin John Courtroom 1
9:30am O'NEILL, Samuel Courtroom 1
9:30am PINES, Joel Anthony Courtroom 1
9:30am PLACKETT, Lewis John Courtroom 1
9:30am PUNTIGAM, Dakota Rayne Courtroom 1
9:30am PUTERANGI, William Peiowhairangi Courtroom 1
9:30am RILEY, Michelle Anne Courtroom 1
9:30am RUWOLDT, James Scott Courtroom 1
9:30am RYDER, Peta Marie Courtroom 1
9:30am SCANLON, Kurt Kevin Courtroom 1
9:30am SCOTT, Alexander Alan Courtroom 1
9:30am SHEWRING, Thomas Alexander Courtroom 1
9:30am SMARTT, Joel Steven Courtroom 1
9:30am SMARTT, Matthew James Leslie Courtroom 1
9:30am SMITH, Soryna Renee Courtroom 1
9:30am SPRATT, Rebecca Courtroom 1
9:30am THOMAS, Michael Llewellyn Courtroom 2
9:30am VAN DER LAAN, Joel Luke Courtroom 1
9:30am WALKLEY, Marcus Liam (via video link) Courtroom 1
9:30am WILSON, Len Te Whiu Pounamu Courtroom 1
9:30am WOLSONCROFT, Jarrod Mark Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
2:15pm BALLANTYNE & Anor v WOODS & Anor RSTN 999 2020 Courtroom 1
2:15pm BAYLISS & Anor v WALKER & Anor RSTN 1026 2020 Courtroom 1
2:15pm CLOUGHESSY & Anor v PRITCHARD RSTN 969 2020 Courtroom 1
2:15pm HEWINS v NEWSHAM RSTN 988 2020 Courtroom 1
2:15pm LIVING WATERS LUTHERAN COLLEGE INCORPORATED v SOLTOGGIO GCLM 891 2020 Courtroom 1
2:15pm MAITLAND v WHITE MINOR 63 2020 Courtroom 1
2:15pm WHITTLE v TIDSWELL MINOR 1192 2019 Courtroom 1
Residential Tenancies
9:30am BURKALA v MORLEY RSTN 1030 2020 Courtroom 3
9:30am DIMER v FYNN RSTN 990 2020 Courtroom 3
9:30am MCPHERSON & Anor v MITCHELL & Anor RSTN 1018 2020 Courtroom 3
9:30am Moore & Anor v ROONEY RSTN 1023 2020 Courtroom 3
9:30am PERKINS v WOOLLAMS RSTN 1032 2020 Courtroom 3
9:30am RIGBY v KARISTU WILLIS RSTN 1036 2020 Courtroom 3
9:30am TWENTYMAN & Anor v FINDLAY & Anor (via audio link) RSTN 1013 2020 Courtroom 3
9:30am WILSON v SOLLITT RSTN 1008 2020 Courtroom 3
9:30am YE v LUNNY RSTN 1029 2020 Courtroom 3
9:30am ZHANG v BLAKE RSTN 1033 2020 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am COX, Jonah Samuel Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00am BLOWES, Remington Courtroom
10:00am DAVIDSON, Danny Courtroom
10:00am DAWSON, Kamis Courtroom
10:00am GILES, Justine Linda Nungari Courtroom
10:00am GILES, Maureen Beryl Courtroom
10:00am GILES, Morris Courtroom
10:00am GRANT, Larissa Nadine Courtroom
10:00am JONES, Wayne Courtroom
10:00am KULITJA, Dricilla Courtroom
10:00am MCLEAN, Xavier James Courtroom
10:00am PORTER, Devon Courtroom
10:00am PORTER, Jossiah Courtroom
10:00am REID, Kyvia Courtroom
10:00am RICHARDS, Daniel Courtroom
10:00am ROBINSON, Elroy Courtroom
10:00am SHEPHERD, Sheldon Courtroom
10:00am SIMMS, Kamius Courtroom
10:00am SMITH, Dorothy Leanne Courtroom
10:00am STEVENS, Janice Courtroom
10:00am STOKES, Craig Bradley Courtroom
10:00am SULLIVAN, Gerard Boyd Courtroom
10:00am TURNER, Colin Courtroom
10:00am WATSON, Brandon John Courtroom
10:00am WATSON, Kenneth Boyd Courtroom
10:00am WESLEY, Damien William Courtroom
10:00am WEST, Darren Courtroom
10:00am WEST, Jessie Courtroom
10:00am WESTLAKE, Elveena Courtroom
10:00am WONGAWOL, Geoffrey Michael Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1, Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing
10:00am COTCHILLI, Rex Courtroom
10:00am LILLIAS, Mervyn Courtroom
10:00am NAGOMARA, Paula Courtroom
10:00am THOMAS, Hanneke Ivy Courtroom
10:00am THOMAS, Travis Jacob Courtroom
10:00am WALLABY, Victor John Courtroom
10:00am WALLABY, Victor John Courtroom
10:00am WOODMAN, Richard Courtroom

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 424 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 425 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 426 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 427 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 434 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 435 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 436 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 458 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 459 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 3 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 280 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 382 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 383 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 143 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 150 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 69 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 70 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 71 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 72 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 440 2020 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:00pm Not Published PC 5 2016 Court 5
2:00pm Not Published PC 6 2016 Court 5
2:00pm Not Published PC 7 2016 Court 5
2:00pm Not Published PC 84 2017 Court 5
2:00pm Not Published PC 85 2017 Court 5
3:00pm Not Published PC 7 2020 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 1 2020 Court 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 1 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 3 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 5 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 11 2020 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 12 2020 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 1 2016 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 12 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 14 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 17 2020 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 19 2020 Court 1 Children's/Community Court

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am Mallet & Anor v Dale Alcock Homes Pty Ltd CC 869 2020 5 - 2
10:30am GEORGIEVSKA & Anor v INSPIRED PROPERTY GROUP PTY LTD CC 784 2020 5 - 2
11:00am ADCOCK & Anor v MOSMAN BAY CONSTRUCTION PTY LTD CC 1274 2020 5 - 2
11:30am OWNERS OF STRATA PLAN 77817 v PROUD HOLDINGS PTY LTD CC 1071 2020 5 - 2
12:00pm THE OWNERS OF STRATA PLAN 62152 v Hanssen Pty Ltd CC 900 2020 5 - 2
12:30pm Redink Homes Pty Ltd v FENTON CC 1214 2020 5 - 2
2:00pm SHARMA v THE CARPORT CO PTY LTD CC 1270 2020 5 - 2
2:30pm TWIN CREEK HOLDINGS PTY LTD v BB APPLECROSS PTY LTD CC 1156 2020 5 - 2
2:45pm JONES & Anor v ARMSTRONG CC 1231 2020 5 - 2
3:00pm Building Services Board v HOWARD CC 1075 2020 5 - 2
3:15pm PAFAX PTY LTD v SINGH & Anor (via audio link) CC 1211 2020 5 - 2
CC Directions
12:45pm VIOLA'S BEAUTY PTY LTD AS THE TRUSTEE FOR THE FREEMAN FAMILY TRUST v COVENTRY VILLAGE PTY LTD ATF THE COVENTRY SQUARE UNIT TRUST CC 1312 2020 5 - 2
4:00pm JIN LU HONG PTY LTD v SKYCORP INVESTMENTS PTY LTD CC 1302 2020 5 - 2
9:30am GLL HOLDING PTY LTD v VATA INVESTMENTS PTY LTD CC 927 2020 5 - 2
CC Mediation
10:00am CELSTAR INVESTMENTS PTY LTD v TODD CC 1288 2020 1 - 11
10:00am NICHOLS v SHIRE OF MUNDARING CC 814 2020 1 - 6
9:00am Yousefi v CITY OF ARMADALE (via audio link) CC 2774 2018 1 - 1
HR Directions
9:00am Not Published GAA 4076 2020 2 - 1
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3438 2020 4 - 8
10:00am Not Published GAA 3520 2020 4 - 8
10:00am Not Published GAA 3521 2020 4 - 8
10:00am Not Published GAA 3329 2020 1 - 1
10:00am Not Published GAA 3508 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 3234 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 3261 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 3955 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 4068 2020 2 - 1
11:00am Not Published GAA 3371 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 3060 2020 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 3455 2020 4 - 8
12:00pm Not Published GAA 3410 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 3462 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3594 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 3453 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3490 2020 4 - 8
2:00pm Not Published GAA 3491 2020 4 - 8
3:00pm Not Published GAA 3278 2020 1 - 1
3:00pm Not Published GAA 4052 2020 3 - 4
Strata/Civil List
10:00am Hilliard v Department Of Transport (via audio link) CC 343 2020 3 - 8
10:30am SERENITAS COMMUNITIES HOLDINGS PTY LTD v SCIBBERAS & ANOR (via audio link) CC 780 2020 3 - 8
11:00am Smith v Murray Districts Carriage Driving Club Inc (via audio link) CC 314 2020 3 - 8
11:30am MOFFAT v OBORN (via audio link) CC 698 2020 3 - 8
2:00pm Pearce v Clay (via audio link) CC 579 2020 3 - 8
3:00pm PURCHASE & Ors v AIR FORCE ASSOCIATION (WESTERN AUSTRALIAN DIVISION) INCORPORATED (via audio link) CC 754 2020 3 - 8
Vocational List
9:30am WOODS v COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION VR 38 2020 1 - 6

Coroners Court
Carnarvon Courthouse
Cnr Babbage Island Road and Robinson Street, CARNARVON
Listing
Inquest
10:00am GRAHAM, Jamie Alan CORC 8 2019 Carnarvon Court Room 1

Back to Top