Today's Court Listings

The daily court lists for: 17 January 2017

Restraining Order listings will not be displayed

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00 MOORE, Wylie John Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:30 Scutti & Ors v City of Wanneroo GDA 14 2016 4 - 43
Case Management Hearings
10:00 Angas Securities Ltd v Tan CIV 2365 2015 9 - 903
10:00 Kyme-Hobson & Anor v The Government of Western Australia CIV 2540 2016 7 - 706
10:20 Moyle v De Quarles CIV 1770 2016 9 - 903
10:40 Central City Pty Ltd v Montevento Holdings Pty Ltd & Anor CIV 1748 2016 9 - 903
10:40 Central City Pty Ltd v Scaffidi Holdings Pty Ltd CIV 1682 2015 9 - 903
10:40 Montevento Holdings Pty Ltd v Central City Pty Ltd CIV 2538 2014 9 - 903
10:40 Montevento Holdings Pty Ltd v Premier Building Solutions Pty Ltd CIV 2371 2014 9 - 903
10:40 Steer & Anor v Landmax Projects Pty Ltd & Ors CIV 2160 2016 7 - 706
11:00 Dean v Attard & Ors CIV 1889 2013 9 - 903
11:00 Perpetual Trustee Company Limited v Safaeefar CIV 2157 2016 7 - 706
11:20 Gransden Building Company Pty Ltd v Allingbuild Pty Ltd CIV 3062 2016 9 - 903
11:20 Keystart Loans Limited v Fullerton & Anor CIV 2134 2016 7 - 706
12:00 Fopar Nominees Pty Ltd v Donnelly & Ors CIV 2710 2016 9 - 903
12:20 Superline Enterprises Pty Ltd v Palassis Architects & Ors CIV 2941 2015 9 - 903
12:40 Samson v Nicholson & Ors CIV 1920 2016 9 - 903
Directions
09:00 Habitat 1 Pty Ltd v Formby & Ors CIV 2907 2016 3 - 35
Directions (Judge)
09:15 Rosinita Nominees Pty Ltd & Anor v Primestyle Pty Ltd CIV 1010 2017 3 - 36
11:00 Built Environs WA Pty Ltd v Perth Airport Pty Ltd CIV 3225 2016 3 - 36
Judge's CMC List
09:15 COM-Al Windown Pty Ltd v Pindan Pty Ltd CIV 3086 2016 4 - 43
09:15 De Ville v Commissioner for Main Roads & Ors CIV 2732 2016 4 - 43
09:15 Fox v Cockburn CIV 1141 2012 4 - 43
09:15 Harvey v AMACA Pty Ltd CIV 2715 2016 4 - 43
09:15 Miraudo v CSR Limited & Ors CIV 2405 2016 4 - 43
09:15 Reen v CSR Limited & Ors CIV 2308 2016 4 - 43
09:15 Ward v Amaca Pty Ltd CIV 2681 2015 4 - 43
09:30 Instant Site Services Pty Ltd v Instant Site Power Pty Ltd & Anor CIV 2766 2014 3 - 35
09:30 QBE Insurance (Australia) Ltd v Coffey & Ors CIV 2289 2015 3 - 35
09:30 QBE Insurance (Australia) Ltd v Coffey & Ors CIV 2971 2016 3 - 35
Masters List
09:45 Boyle v Jones COR 265 2016 9 - 907
09:45 DW Corporate Pty Ltd v Shaw River Manganese Limited COR 14 2016 9 - 907
09:45 Gnangara Developments Pty Ltd v Rojo (WA) Pty Ltd COR 255 2016 9 - 907
09:45 Hugh Glass and Aluminium Windows Pty Ltd v Whitehouse COR 283 2016 9 - 907
09:45 Kelly v Watson CIV 2240 2015 9 - 907
09:45 McVeigh COR 3 2017 9 - 907
09:45 Permanent Custodians Limited v Mo & Anor CIV 2054 2016 9 - 907
Masters Special Appointment
11:00 Bowesco Pty Ltd v Westpoint Management Limited (In liquidation) (Receivers and Managers appointed) CIV 3143 2016 9 - 907
Registrars Chambers
09:30 Australia & New Zealand Banking Group Limited v Mulvaney CIV 1437 2016 7 - 710
09:30 Australia and New Zealand Banking Group Limited v Noya CIV 2039 2016 7 - 710
09:30 Commonwealth Bank of Australia v Mingay CIV 2598 2015 7 - 710
09:30 ING Bank (Australia) Limited v Gardiner CIV 2877 2015 7 - 710
09:30 Permanent Mortgages Pty Ltd v Denison CIV 2012 2016 7 - 710
09:30 Permanent Mortgages Pty Ltd v White CIV 1789 2016 7 - 710
09:30 Perpetual Limited v Palmer CIV 1053 2016 7 - 710
09:30 Perpetual Trustees Victoria Limited v Farrell CIV 2355 2014 7 - 710
09:30 Westpac Banking Corporation v Coddington & Anor CIV 2151 2015 7 - 710
Registrars Special Appointment
10:00 Jones v Treisman & Anor COR 223 2015 8 - 806
10:15 Huntingdale Village Pty Ltd (Receivers and Managers appointed) & Ors v Perpetual Nominees Ltd & Ors COR 223 2009 7 - 703
10:30 Chalk v Amaca Pty Ltd & Anor CIV 2425 2016 8 - 803
10:30 The Public Trustee of Western Australia v Evans & Ors CIV 2460 2016 8 - 809
Strategic Conference
10:00 Billes Custodians Pty Ltd v Geraldton Motor Body Builders and Fabricators Pty Ltd & Anor CIV 3008 2016 6 - 608
10:00 Blakeney & Anor v Billes Custodians Pty Ltd & Ors CIV 2547 2016 6 - 608
10:00 Blakeney v Blakeney & Ors CIV 2140 2016 6 - 608

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge
09:15 Corica & Anor v Shire of Mundaring SJA 1092 2016 Court No. 6
09:15 Corica & Anor v Shire of Mundaring SJA 1094 2016 Court No. 6
09:15 Corica & Anor v Shire of Mundaring a Trading Company SJA 1073 2016 Court No. 6
14:15 Counsel v Glynn SJA 1040 2016 Court No. 7



District Court
Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 MILLER, Anthony Daniel 3 - 35
10:00 RUMBOLD, Harrison Kevin John 5 - 55

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:15 BOUNDRY, Gordon John 3 - 3-1
10:00 ABDOLLAHI, Mariam 3 - 3-1
10:00 ANNAKIN, Daniel Scott 4 - 4-3
10:00 BEVEN, Melissa Faith 7 - 7-2
10:00 BOWEN, Douglas John 4 - 4-3
10:00 CAMPBELL, James Michael 6 - 6-3
10:00 COUPER, Adam Christopher 3 - 3-4
10:00 DALEY, Levi John 2 - 2-1
10:00 DRUMMOND, Dane Michael 4 - 4-4
10:00 EL-MOBEID, Radwan 6 - 6-2
10:00 GOODHEW, Taylor Jace 6 - 6-3
10:00 GRYG, Amanda Lee 5 - 5-1
10:00 HANNA, Jacob Roushdi 5 - 5-2
10:00 MCALLISTER, Neil Alan 4 - 4-3
10:30 JONES, Rod James 3 - 3-2
11:30 MAY, Jordache Clifford 6 - 6-3
11:30 Mayes, Lewis John 6 - 6-3
12:30 WATSON, Amanda Maryjane 6 - 6-3
14:15 TAWFEEK, Yasser Abbas 7 - 7-2

Civil Listing
Civil Trial
10:00 Warn v Best Bar Pty Ltd CIV 2839 2015 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30 Garber v Abbott APP 87 2016 1 - 1-2
10:30 Kable v Kable APP 56 2016 1 - 1-2
10:30 Nugawella v Domroe APP 84 2016 1 - 1-2
10:30 Patterson v Kenny APP 88 2016 1 - 1-2
Pre-Trial Conference DC
09:30 Christie v Comber & Another CIV 284 2016 1 - Lvl-1
09:30 Graham v Venturex Pilbara Pty Ltd CIV 3317 2014 1 - Lvl-1
09:30 Morton v Farley CIV 856 2015 1 - Lvl-1
09:45 Kalwani v Christian CIV 4218 2015 1 - Lvl-1
09:45 Ward v McKenzie CIV 1365 2015 1 - Lvl-1
10:00 Baldwin v Djordjieski CIV 2622 2016 1 - Lvl-1
10:00 Kiani v Shah CIV 541 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 BOQ Equipment Finance Limited v Stacy & Others CIV 3197 2016 1 - 1-2
09:30 Cox v Northbridge Enterprises Pty Ltd CIV 2903 2015 1 - 1-2
09:30 G.D.K. Electrical Services Pty Ltd (In Liq.) v Taylor CIV 4548 2015 1 - 1-2
10:00 Add Business Group Pty Ltd v Diploma Construction (WA) Pty Ltd CIV 1474 2016 1 - 1-2
10:00 Truong & Others v Nguyen CIV 3737 2016 1 - 1-2
10:00 Young v King CIV 2158 2016 1 - 1-2
10:00 Young v King CIV 2299 2016 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
14:15 Higgins v Thermomix in Australia Pty Ltd CIV 2165 2014 1 - 1-2
Special Directions
09:45 Hannah v Rocky Bay Incorporated CIV 3356 2013 1 - 101

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 HODGE, Josephine Anne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
14:15 TUPPIN, Lara Court Room 3

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Antimony Pty Ltd v Welford RSTN 347 2016 Court Room 2
10:00 Bremer Bay Realty PL TAs All South Realty v Tomkinson RSTN 355 2016 Court Room 2
10:00 ST JACK v PAGANO RSTN 349 2016 Court Room 2
11:00 LATRO SOUTHERN Pty Ltd T/as LATRO LAWYERS (ABN:26 039 029 214) v Copeland MINOR 253 2015 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 BROOKS, David Robert Armadale Court 1
09:00 PEARCE, Leon William Armadale Court 1
09:00 WHITBY, Garrett Russell John Armadale Court 1
09:30 ANDERSON, Susan Marie Armadale Court 1
09:30 AZIZULLAH, . Armadale Court 1
09:30 BARNETT, AMY Armadale Court 1
09:30 BASERA, Francisco Ricky Baritua Armadale Court 1
09:30 BAYCAN, Murat Armadale Court 1
09:30 BEASLAND, Cindy Louise Armadale Court 1
09:30 BERRINGTON, Soriene Anne Armadale Court 1
09:30 BOTTRILL, Christopher William Armadale Court 1
09:30 BOURDON, Kevin Michael Armadale Court 1
09:30 BRAVERY, Ryan John Armadale Court 1
09:30 COLLARD, Clayton Onslow Armadale Court 1
09:30 CONNERS, Stuart Armadale Court 1
09:30 COOPER, Carl John Armadale Court 1
09:30 CULLINS, Shayla Jayne Armadale Court 1
09:30 DAVIS, Reis Phillip Armadale Court 1
09:30 EDGILL, Coen Joseph Leigh Armadale Court 1
09:30 ENRIGHT, Anne-Marie Armadale Court 1
09:30 FRAY, Mark David Armadale Court 1
09:30 GALIPO, Jake Dante Armadale Court 1
09:30 GROENINK, Christopher Anthony Armadale Court 1
09:30 GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence Armadale Court 1
09:30 HAJAH MYDIN, Mohamed Harris Bin Armadale Court 1
09:30 HARDWICK, Brendon Paul Armadale Court 1
09:30 HAY, Brian Kenneth Armadale Court 1
09:30 HEDGE, Morgann Grace Armadale Court 1
09:30 HORTON, Clint James Armadale Court 1
09:30 HOWE, Benjamin Robert Armadale Court 1
09:30 HUGHES, MICHAEL JAMES FIELDSTAFF Armadale Court 1
09:30 KIERNAN, Lytisha Stella Marie Armadale Court 1
09:30 LITTLEFAIR, Michael Lance Armadale Court 1
09:30 LOCKYER, Loretta Ann Armadale Court 1
09:30 LOH, Rainie T Armadale Court 1
09:30 MAKIRI, Renae Louise Armadale Court 1
09:30 MALARKEY, Haley Louise Armadale Court 1
09:30 MARTIN, Jace Armadale Court 1
09:30 MARTIN, Kye Lesley Armadale Court 1
09:30 MARTIN, Melissa Betty Armadale Court 1
09:30 MASIA, Simone Armadale Court 1
09:30 MATUAUTO, Jordan Sergio Amani Armadale Court 1
09:30 MOORE, Brett Jay Armadale Court 1
09:30 NARKLE, Sandra Elaine Joyce Lois Armadale Court 1
09:30 O'NEIL, Kate Louisa Armadale Court 1
09:30 PALIN, Curtis Elliot Armadale Court 1
09:30 PAPALIA, Rosario Armadale Court 1
09:30 PEARCE, Rhett Adam Armadale Court 1
09:30 PENNY, Harry Desmond Armadale Court 1
09:30 PETERSON, Bradley Paul Armadale Court 1
09:30 PETRIE, Glen Murray Armadale Court 1
09:30 PHILLIPS, Tahnee Rose Armadale Court 1
09:30 POPAL, Abdul Ghani Armadale Court 1
09:30 PRIOR, Daniel Jason Armadale Court 1
09:30 PUNCEC, Zoran Armadale Court 1
09:30 RAO, Julie Armadale Court 1
09:30 READ, Brendan Barry Armadale Court 1
09:30 REED, Terry Lee Armadale Court 1
09:30 RILEY, Alan Murray Armadale Court 1
09:30 SIDDIQI, Abid Armadale Court 1
09:30 SILVATO, Alex Armadale Court 1
09:30 SLATER, Elijah Glenn Armadale Court 1
09:30 SOO, Situfu Armadale Court 1
09:30 STEVENSON, Mark Edward Armadale Court 1
09:30 STRAKER, Judith Valerie Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, CYRIL Armadale Court 1
09:30 TOMS, Callum Michael Armadale Court 1
09:30 TOSANA, Katrina Angela Armadale Court 1
09:30 VERBOON, Danielle Pieta Armadale Court 1
09:30 WALLEY, JUSTIN Armadale Court 1
09:30 WALTERS, Alex Nathan Armadale Court 1
09:30 WEIR, Vanessa Luise Armadale Court 1
09:30 WHITE, Beau Martin Armadale Court 1
09:30 WINMAR, Marie Anne Armadale Court 1
10:00 ALLEN, Trevor Lee Armadale Court 2
10:00 AURISCH, Jamie Armadale Court 2
10:00 BARR, Jackson James Armadale Court 2
10:00 BAXTER, Clint Fredric Armadale Court 2
10:00 BENFIELD, Katelyn Lillian Armadale Court 2
10:00 BEVINS, Levi-Jade Christina Armadale Court 2
10:00 BROOKS, David Robert Armadale Court 2
10:00 BROWN, Dylan Wade Armadale Court 2
10:00 BRUSE, Tristan Alan Armadale Court 2
10:00 BUCHANAN, Richard Zeke Armadale Court 2
10:00 Burnett, David Jeffrey Armadale Court 2
10:00 BURTON, Jason Joseph Armadale Court 2
10:00 CATANZARO, John Edward Armadale Court 2
10:00 COLEY, Christopher William John Armadale Court 2
10:00 COLLARD, Danika Nayla Armadale Court 2
10:00 COLLINS, Kirsty Armadale Court 2
10:00 COULTAS, Steven John Armadale Court 2
10:00 DONOHOE, Kenneth William Armadale Court 2
10:00 DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 2
10:00 Eades, Harvey Robert Armadale Court 2
10:00 FARRALL, Othman Ahmad Armadale Court 2
10:00 FARRIER-BROOKES, Craig Russell D Armadale Court 2
10:00 FAUTUA, Leesander Armadale Court 2
10:00 FOWLER, Emily Louise Armadale Court 2
10:00 FULL VALUE BUILDING CONSULTANCY Armadale Court 2
10:00 FULLER, Samantha Katie Armadale Court 2
10:00 FULLWOOD, Darryn John Armadale Court 2
10:00 GAREFALAKIS, Constantina Armadale Court 2
10:00 GARLETT, Emily Vera Armadale Court 2
10:00 GARNETT, Scott Robert Armadale Court 2
10:00 GRAHAM, Kristy Nolette Margaret Armadale Court 2
10:00 HALDEN, Laura Emily Jane Armadale Court 2
10:00 HIGGINS, Cody Alan Armadale Court 2
10:00 HILSTON, Kristen Arron Armadale Court 2
10:00 HOCKINGS, Mandie Ann Armadale Court 2
10:00 HOLM, Angela Sharon Armadale Court 2
10:00 HOOD, Megan Mellissa Armadale Court 2
10:00 HOPKINS, Jasmine Maree Armadale Court 2
10:00 HORNE, Darlene Lynette Ellen Armadale Court 2
10:00 HUGHES, Gregory Brian Armadale Court 2
10:00 JACKSON, Colin Albert Armadale Court 2
10:00 JAKSIC, Rees Peter Armadale Court 2
10:00 JEPSON, Kelvin Harold Armadale Court 2
10:00 JOHNSON, Angel Lee Armadale Court 2
10:00 JOHNSON, Peter William Armadale Court 2
10:00 JOHNSON, Thomas James Armadale Court 2
10:00 JORDAN, Matthew Ryan Armadale Court 2
10:00 KASTURIARACHCHI, Dilan Chaminda Armadale Court 2
10:00 KEOGH, Gerard Armadale Court 2
10:00 KILICCI, Guner Armadale Court 2
10:00 LAJUL, James Bond Armadale Court 2
10:00 LANDERS, Benjamin Joseph Armadale Court 2
10:00 LOCKYER, Paige Ruth Melba Armadale Court 2
10:00 LUCAS, Graham Leslie Armadale Court 2
10:00 MACKLIN, Dean John Armadale Court 2
10:00 MADDEN, Jessica Laura Armadale Court 2
10:00 MAITLAND-SMITH, Peter Ross Armadale Court 2
10:00 MARTIN, Allan William Armadale Court 2
10:00 MARTIN, Janelle Gail Armadale Court 2
10:00 MATHLIN, Amanda Jayne Armadale Court 2
10:00 MCCAGH, Glenn Willem Francis Armadale Court 2
10:00 MCGUIRE, Kyron George Paul Armadale Court 2
10:00 MCKEOWN, Michael Patrick Jack Armadale Court 2
10:00 MEDLAR, Natasha Nadine Armadale Court 2
10:00 MOGRIDGE, Andrew John Frederick Armadale Court 2
10:00 MORLEY-GREY, Jayden Hemi Armadale Court 2
10:00 Nettle, Jaosn James Armadale Court 2
10:00 NEWBEY, Renee Jade Armadale Court 2
10:00 NORRIS, Daniel George Armadale Court 2
10:00 O'BRIEN, Nathan Miles Armadale Court 2
10:00 ODY, Brent John Armadale Court 2
10:00 O'KEEFE, GREGORY Armadale Court 2
10:00 PALMER, John Murray Armadale Court 2
10:00 POWELL, Andrew Louis Alan Armadale Court 2
10:00 ROBINSON, Melanie Joanne Armadale Court 2
10:00 ROWE, Brett Trevor Armadale Court 2
10:00 SEARLE, AARON Armadale Court 2
10:00 SHEPHERD, Terry James Armadale Court 2
10:00 SMITH, Gary Owen Armadale Court 2
10:00 SMULDERS, Joseph Craig Armadale Court 2
10:00 STEWART, Noel Ross Armadale Court 2
10:00 TAYLOR, Annalise Jane Armadale Court 2
10:00 TAYLOR, Charles Joseph Armadale Court 2
10:00 THOMPSON, Rawinia Martha Te Amaroa Armadale Court 2
10:00 THOMPSON, Ricky Francis Armadale Court 2
10:00 THOMSON, Amy Susan Armadale Court 2
10:00 TRAVIA, Benjamin Paul Armadale Court 2
10:00 WAN, Wai Choe Armadale Court 2
10:00 WARD, Elizabeth Pauline Armadale Court 2
10:00 WAYNE, Michael Felix Armadale Court 2
10:00 WEBB, Ian David Armadale Court 2
10:00 WILLIAMS, Samantha Anne Armadale Court 2
10:00 WOODS, Carl John Armadale Court 2
10:00 WOODS, Casey Marie Armadale Court 2
10:00 YATES, Angie-Lee Phyllis Armadale Court 2
10:00 YATES, Sheldon Albert Armadale Court 2
14:15 GRIGG, Samantha Armadale Court 1
14:15 LIGHTFOOT, Russell Armadale Court 1
14:15 TROPIANO, Josef Benjamin Armadale Court 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Allen v Department of Transport EDL 2048 2016 Armadale Court 2
09:30 Clark v Department of Transport EDL 2182 2016 Armadale Court 2
09:30 KILLEY v Department of Transport EDL 2184 2016 Armadale Court 2
09:30 PHILLIPS v Department of Transport EDL 2145 2016 Armadale Court 2
09:30 Trewhella v Department of Transport EDL 2049 2016 Armadale Court 2

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
14:15 DJANGHARA, Justin Joseph Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 CROTTY, Daniel Court Room 1
10:00 HILDER, Daniel John Madoc Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 Penny v Hill RO 810 2016 Court Room 2
09:30 Strauss v Simmonds RO 814 2016 Court Room 2
Residential Tenancies
09:45 Galli v Hartmann RSTN 1095 2016 Court Room 4
09:45 Burrows v Silver RSTN 941 2016 Court Room 4
09:45 Downing v Evans RSTN 982 2016 Court Room 4
09:45 Grigson & Anor v Parker & Anor RSTN 1112 2016 Court Room 4
09:45 GUIDOTTI v SPRATT RSTN 915 2016 Court Room 4
09:45 HARMAN v CAVANAGH RSTN 977 2016 Court Room 4
09:45 Hollis v Birch RSTN 889 2016 Court Room 4
09:45 MCLEAN v BARRON RSTN 1053 2016 Court Room 4
09:45 Princi & Anor v Morris & Anor RSTN 1088 2016 Court Room 4
09:45 Ruane & Anor v Francis & Ors RSTN 1113 2016 Court Room 4
09:45 Scali & Anor v Banister & Anor RSTN 1114 2016 Court Room 4
09:45 Spencer v Bosas RSTN 1110 2016 Court Room 4
09:45 STEEDMAN v BOYD RSTN 1091 2016 Court Room 4
09:45 Terace v Holland/Tate RSTN 1090 2016 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
09:30 ALLAN, Brayden Wayne Court Room 2
09:30 BARCLAY, Harris John Court Room 2
09:30 BARKER, Maddison Erin Court Room 2
09:30 BLOOMFIELD, Rastlin Samuel Court Room 2
09:30 CARROLL, Mimi-Lee Court Room 2
09:30 CARTER, Kody Dean Court Room 2
09:30 CARTY, Christopher Peter Court Room 2
09:30 CHADD, Kelly Anne Court Room 2
09:30 COLBUNG, Morona Gaye Court Room 2
09:30 COLBUNG, Natasha Rose Court Room 2
09:30 DIX, Jessica Court Room 2
09:30 DORIA, Joseph Robert Court Room 2
09:30 ELLIOTT, Toby James Court Room 2
09:30 FOSTER, Trevor Andrew Court Room 2
09:30 Honey, Renee Court Room 2
09:30 IGNOTI, Scott Alex Court Room 2
09:30 JACK, Steven James Court Room 2
09:30 JAMES, Patrick Jozsef Court Room 2
09:30 LANE, Kieren Christopher Court Room 2
09:30 MAYO, Jade Court Room 2
09:30 MCGUIRE, Nicole Marie Court Room 2
09:30 MILIONA, Tai Stephen Court Room 2
09:30 NORTON, Benjamin Phillip Court Room 2
09:30 O'BRIEN, Michael Patrick Court Room 2
09:30 PECK, Stuart Brent Court Room 2
09:30 TANNOCK, Luke Anthony Court Room 2
09:30 UNGER, Adam Roman Court Room 2
09:30 VARGA, Lajos John Court Room 2
09:30 WALKER, Luke Antony Court Room 2
09:30 WENDEN, Joshua William Court Room 2
09:30 WIESE, Richard James Court Room 2
09:30 YATES, Kane Frederick Thomas Court Room 2
09:30 YUE, Melvin Han-Xing Court Room 2

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 Baldock & Anor v Phoenix & Anor RSTN 384 2016 Conference Room
10:15 Baker & Anor v PIZZEY RSTN 407 2016 Conference Room

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 AN, Gi Jae 4 - 41
09:00 BROPHY-ROGERS, Damon Bruce Douglas 4 - 41
09:00 BROWN, Liam Patrick 4 - 41
09:00 Callaghan, Jackson David 4 - 41
09:00 CAPPA, Christopher Nicolas 4 - 41
09:00 CLARKE, Jordan James 4 - 41
09:00 DELIU, Rone Luciano 4 - 41
09:00 GOEDHART, Douwe 4 - 41
09:00 GREENLAND, Steele Edward 4 - 41
09:00 HANSEN, Jennifer Rose 4 - 41
09:00 HODGSON, Dale Peter 4 - 41
09:00 JACOBSEN, Shakeal Lawrence Edward 4 - 41
09:00 KNOX-CUMMING, Harmony Rhay 4 - 41
09:00 LANG, Moses Marial John Gum 4 - 41
09:00 LLOYD, Ralph 4 - 41
09:00 MCSWAN, Kaysanne Darlee 4 - 41
09:00 MURAKI HUGHES, James Michael 4 - 41
09:00 NEPHA-RHEEM, Daniel Emor 4 - 41
09:00 OAKLEY, Revel Fabian 4 - 41
09:00 PUSCEDDU, John 4 - 41
09:00 RILEY, Kathleen Jane 4 - 41
09:00 SULLIVAN, Dianne Lee 4 - 41
09:00 TAYLOR, Garry Edward 4 - 41
09:00 WALKER, Alyssa Joseline Anne 4 - 41
09:00 WISER, GREGORY W 4 - 41
09:00 ZAR, Julia Khaing 4 - 41
09:30 ALLEN, Jeffrey John 3 - 32
09:30 AMUNDSEN, Bernard 3 - 38
09:30 Badby, Adam 3 - 32
09:30 BENNETT, Paul 3 - 32
09:30 BRENNAN, Norma-Jean 3 - 32
09:30 BROPHO, Herbert Kenneth 3 - 38
09:30 DU, Kien Chi 3 - 32
09:30 DUFALL, LINDSAY WAYNE 3 - 32
09:30 GULLOTTO, Remo 3 - 38
09:30 HARRINGTON, Matthew James 3 - 38
09:30 HART, Mailey Ronald 3 - 32
09:30 HOLLAWAY, Emma Skye 3 - 32
09:30 KNEBL, Drahomira 3 - 32
09:30 MCMULLAN, David Patrick 3 - 32
09:30 MILLER, Petrina Lee 3 - 32
09:30 NGUYEN, Dinh Ngoc 3 - 32
09:30 ROSALES, Alvin Benjamin 3 - 32
09:30 TAIT, Remarley George 3 - 32
09:30 TANUKU, Sereana Maca 3 - 32
09:30 TURVEY, Narelle Pam 3 - 32
09:30 UGLE, Kerryn Molly Sue 3 - 32
09:30 WILKOWSKI, JAKUB 3 - 32
09:30 WINMAR, Lynette Alice 3 - 32
09:45 CASHIN, Lawrence John 3 - 32
10:00 AIETTA, Francesco Marco 4 - 41
10:00 ALFARHAN, Abdullataif R Gn 3 - 31
10:00 ANDERSEN, Tracy Aleesha 4 - 42
10:00 ARMSTRONG, Kristy Lee 3 - 32
10:00 ARTHUR, Brian Martin 3 - 32
10:00 BACON, Stacey Ann 3 - 35
10:00 BAHIGWA, Bienfait 4 - 41
10:00 BAILEY, Danielle Clare 4 - 41
10:00 BAKESMATI, Mohammed 3 - 32
10:00 BANKS, Michael John 3 - 32
10:00 BARNES, Lorretta 4 - 42
10:00 BARTORILLO, Travis John 4 - 41
10:00 BEVIS, Leonard James 3 - 35
10:00 BOEKELMAN, Justin 3 - 32
10:00 BOLDISON, Daniel James 3 - 32
10:00 BOLIN, Dylan Antony 5 - 55
10:00 BRIDGES, Melissa Jayne 4 - 41
10:00 BRINKWORTH, Alan James 3 - 32
10:00 BROWN, Lochlan Mark 3 - 35
10:00 BROWN-ZABAY, Daniel 5 - 55
10:00 BURGESS, Megan Lee 4 - 42
10:00 BUTLER, Marlisa Mary Jane 3 - 32
10:00 CARTER, Peter Grant 3 - 32
10:00 CARTWRIGHT, James Darren 3 - 32
10:00 Cavanagh, David Robert 4 - 41
10:00 CHANCE, Rhys Jared 3 - 31
10:00 CHEN, Heng Yang 4 - 41
10:00 CHESSON, Catherine Jane 4 - 41
10:00 CLAVELL, Donna Lee 5 - 55
10:00 COGAN, Madison Claire 3 - 31
10:00 COOPER, Matthew Dean 3 - 35
10:00 COUSINS, Bevan Scott 4 - 41
10:00 COXON, Joshua Edward 4 - 41
10:00 CUENCA, Peter 3 - 31
10:00 DANN, Leonizia 4 - 42
10:00 DATTILO, Alessandro Domenico 3 - 32
10:00 DE GRAAF, Sebastian Henricus 3 - 31
10:00 DIA, Ivan Phillip Daniel Ross 3 - 35
10:00 DO, Thi Kim Thao 5 - 55
10:00 EADES, Alvina Michelle 3 - 31
10:00 EDGILL, Cassandra Marie 4 - 41
10:00 EDGILL, Kenneth Warren 3 - 32
10:00 EGAN, Derryn Reginald Brendon 3 - 32
10:00 ELLERY, Luke William 3 - 31
10:00 EVANS, Melanie Sue 3 - 31
10:00 Farquhar'reid, Gareth John 4 - 41
10:00 FARRELL, Rowan Leonard 3 - 35
10:00 FARRER, Thomas Aquinas Cox 3 - 31
10:00 FERNIE, Brett Weston 3 - 32
10:00 FOLEY, Stephen James 4 - 41
10:00 FULKER, Barry John Stephen 4 - 41
10:00 GARLETT, Kirstin Leah 4 - 41
10:00 GARLETT, Lloyd 4 - 42
10:00 GATEHOUSE, Cheryl Ann 3 - 32
10:00 GILMORE, James Stuart 4 - 42
10:00 Golding, Adam David 4 - 41
10:00 GREEN, Rushdi 3 - 31
10:00 HALL, Bryan John Ross 4 - 41
10:00 HAMILTON, Jo-Anne Lee 3 - 31
10:00 HARDING, Jay Bernard 4 - 41
10:00 HARVEY-FRANCIS, Veronica Jorden 3 - 31
10:00 HEARNDEN, David Alan 3 - 31
10:00 HENDERSON, Cale John 4 - 41
10:00 HEWITSON, Troy Kim 3 - 32
10:00 HILL, Adrian James 3 - 32
10:00 HILL, Nathan 3 - 31
10:00 HODDER, Anthony 3 - 35
10:00 HOLLINGWORTH, Eddie Albert Ter-Horst 5 - 55
10:00 HOWSON, Kimberley Patricia 3 - 31
10:00 IRVING, Ryan 4 - 41
10:00 ISLAM, Harley 4 - 41
10:00 JARDINE, Brett Dorsett 4 - 41
10:00 JOHNS, Bruce Evan 3 - 31
10:00 JONES, Hayden Paul 3 - 31
10:00 JONES, Kelly Judith 3 - 32
10:00 JONES, Kelvin Thomas 4 - 41
10:00 KELLY, Connelle Lee 4 - 41
10:00 KELLY, Priscilla Anne 4 - 41
10:00 KHAN, Leonard Daniel 4 - 42
10:00 KING, Aaron Gordon 3 - 32
10:00 KYLE, Ryan Joseph Arthur 4 - 41
10:00 LANE, Joel Richard 3 - 31
10:00 LAWRENCE, Graham Maxwell 3 - 35
10:00 LENHARD, Sabrina Marie 3 - 32
10:00 LIGHT, Frazer Christopher 4 - 42
10:00 LINDH, Matthew Robert 3 - 32
10:00 LO GRANDE, Mathew James 3 - 32
10:00 LONG, Troy Jemmason 3 - 31
10:00 MACEK, Erin Rose 3 - 32
10:00 MAHER, Jerome Darryl 3 - 32
10:00 MAJOK, Safrind Joseph 4 - 41
10:00 MARANGE, Simbarashe Elis 4 - 42
10:00 MAUNICK, Daniel Jacques 3 - 32
10:00 MCCRACKEN, Drew Evan 4 - 41
10:00 METCALF, Timothy John 3 - 32
10:00 MILLER, Anthony Daniel 3 - 35
10:00 MILLER, Thomas James 3 - 32
10:00 MILLS CORPORATION PTY LTD 3 - 33
10:00 MINGO, Pamela Anne Marie 3 - 32
10:00 NGUYEN, Nhat Long 3 - 32
10:00 O'BYRNE, Clinton Douglas 3 - 32
10:00 ODMARK, Neil Goddfred 4 - 42
10:00 OLSEN, Michael Thomas 4 - 41
10:00 O'NEILL, Aaron Ivor 5 - 55
10:00 Pace Transport & Logistics Pty Ltd 3 - 31
10:00 PALIN, Curtis Elliot 4 - 41
10:00 PAPALIA, Rosario 3 - 32
10:00 Partington, David Ronald 4 - 41
10:00 PASHTOON, Ahmad Shekeb 4 - 41
10:00 PENNY, Christopher Wayne 4 - 41
10:00 PHILLIPS, Tara Jane 5 - 55
10:00 POSSINGHAM, Graham Lindsay 5 - 55
10:00 POWER, Willie 4 - 41
10:00 PRINCE, Luke Kim 3 - 32
10:00 QUIGLEY, Warren John 3 - 31
10:00 QUINN, Nicole Amy Dwyer 4 - 41
10:00 REAY, Lorne Richard 4 - 41
10:00 RICH, Christopher James 4 - 42
10:00 RIDGERS, Nathan 3 - 31
10:00 ROGERS, Cedric James 4 - 41
10:00 ROGERS, Jimi 4 - 41
10:00 ROJAS, Patrick Bernard 5 - 55
10:00 RUDD, Ashleigh 5 - 55
10:00 RUMBOLD, Harrison Kevin John 5 - 55
10:00 RYDER, Daniel John Rowland 4 - 42
10:00 RYDER, Dray Peter 3 - 32
10:00 SANTOS, Heidis 3 - 31
10:00 SAVCHENKO, Sergiy Oleksandrovch 3 - 31
10:00 SAWARD, Garcia Van Damme 3 - 31
10:00 SHAW, David John 5 - 55
10:00 SMITH, Shauanna Eileen 4 - 41
10:00 SPARK, Peter Stephen 4 - 42
10:00 SPENCER, Michael James 4 - 41
10:00 SPINELLY, Cathy Linda 3 - 31
10:00 STEVENSON, Ian Mcdonald 3 - 31
10:00 STILL, Bradley 4 - 42
10:00 STONE, Peter John 5 - 55
10:00 THOMPSON, Oscar Donald 4 - 41
10:00 THORNTON, Andrew 4 - 42
10:00 TIRMAZI, Shahid 3 - 31
10:00 TOOHEY, Sean Daniel 5 - 55
10:00 TRAN, Vu Tuan 3 - 32
10:00 TROJANOWSKI, Radoslaw Lukasz 5 - 55
10:00 TROTT, DARRYL ALAN 3 - 31
10:00 TUCKER, Andrew Peter 4 - 42
10:00 VUGLAR, Connie Melissa 3 - 35
10:00 WALLBANK, Codi Charles Michael 4 - 41
10:00 WALTERS, Damien Paul 4 - 42
10:00 WALTERS, Matthew James 3 - 31
10:00 WANN, Oliver Charles 3 - 32
10:00 WATTS, Lindsay James Alan 4 - 42
10:00 WEBSTER, JASON 4 - 41
10:00 WEIR, Thomas Leslie 3 - 31
10:00 WHALE, Jamie Erewini 3 - 31
10:00 WHITE, Merinda Nicole 3 - 32
10:00 WHYTE, Keith 3 - 33
10:00 WILLIAMS, Maxwell Mike 4 - 42
10:00 WILLIAMS, Tenille Emma 4 - 41
10:00 WILLIAMS, Winston Clive 3 - 32
10:00 WINMAR, Ian Marley 4 - 41
10:00 WOODWARD, Joanne Patricia 3 - 31
10:00 YAMIN, Yasir 3 - 37
10:00 YAPPO, Ernest Patrick 4 - 42
10:00 YONG, Kam Yeng 5 - 55
12:00 AGUTI, Aguti James 5 - 55
12:00 HOLDEN, Craig Ian 5 - 55
12:00 JOHNSON, Paris Christopher 3 - 35
12:00 KELLY, SHANDEL 5 - 55
12:00 MCGILL, Jeremy Scott 3 - 35
12:00 ODY, Richard James 5 - 55
12:00 ROADS, Ryan 3 - 35
12:00 VICARY, Terry Grant 3 - 35
12:00 WATSON, Clint 5 - 55
14:15 Alcoa of Australia Ltd 4 - 41
14:15 BONA, Kathleen Elizabeth 4 - 41
14:15 CORBETT, Ashley Rhys 4 - 41
14:15 COX, Rebecca Lisa 4 - 41
14:15 DELPHIN, Paul Justan 4 - 41
14:15 Golestani, Payam 4 - 41
14:15 HAMLETT, Kyle Maxwell 4 - 41
14:15 HANSEN, Lawrence Arnold 4 - 41
14:15 JNEID, Hind 4 - 41
14:15 JNEID, Ziad 4 - 41
14:15 JOHNSON, Robert William 4 - 41
14:15 MCKELVIE, Jay Damon 4 - 41
14:15 MCMAHON-WINTER, Douglas Keith 4 - 41
14:15 NAUGHTON, Glenn Sydney 4 - 41
14:15 NGUYEN, Thi Hong Linh 4 - 41
14:15 PETROVIC, Filip 4 - 41
14:15 PUSTKUCHEN, James Bruce 4 - 41
14:15 ROBERTSON, Michael John 4 - 41
14:15 RODD, Braydon Kyle 4 - 41
14:15 SHEPHERD, Duncan Ricky 4 - 41
14:15 SUTTON, Adrian Paul 4 - 41
14:15 TAHERE, Justin Ross 4 - 41
14:15 UGLE, Daniel 4 - 41
14:15 VELICKOVIC, Leonne Dale 4 - 41
14:15 WAGNER, Kristen 4 - 41
14:15 Wagner, Shannon 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 A.J.Baker & Sons Pty Ltd ( ACN 008 734 834) v Koojedda Carpentry Pty Ltd ( ACN 111 218 476 ) GCLM 1687 2016 7 - 71
09:30 AAI LIMITED v A1 FORMWORK CONTRACTORS PTY LTD ROO 14899 2016 7 - 71
09:30 Chief Executive Officer of the Department of Child Protection & Family Suport v Wilkie GCLM 19530 2015 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Pounder & Anor GCLM 1517 2016 7 - 71
09:30 City of Cockburn v Richards GCLM 1563 2016 7 - 71
09:30 City of Stirling v Alosta & Anor GCLM 8786 2016 7 - 71
09:30 Clutch & Brake Australia Pty Ltd (ACN 099 126 818) v Chief Holdings (WA) Pty Ltd (ACN 119 390 439) & Anor GCLM 7687 2016 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v Alvaro GCLM 3531 2016 7 - 71
09:30 COMMUNITY CPS AUSTRALIA LIMITED v FISHER ROO 5253 2014 7 - 71
09:30 COMMUNITY CPS AUSTRALIA v MCIVER ROO 14893 2013 7 - 71
09:30 CONGREGATION OF THE PRESENTATION SISTERS (WA) INC v Mccourt GCLM 17391 2015 7 - 71
09:30 GIO GENERAL LIMITED v BETTENCOURT GCLM 6643 2016 7 - 71
09:30 LION FINANCE PTY LTD v Oldham GCLM 13548 2016 7 - 71
09:30 Lloyd George Acoustics Pty Ltd v THE TRUSTEE FOR GEM EVENTS TRADING TRUST T/AS EVENTS PERTH GCLM 15133 2016 7 - 71
09:30 MILLUNA RESOURCES PTY LTD v N.S.B ELECTRICS PTY LTD GCLM 15426 2016 7 - 71
09:30 Murdoch University v Gidgup GCLM 13423 2016 7 - 71
09:30 Murdoch University v VEPESIV AKA JAYDEN EMIL VESPESIV GCLM 14283 2016 7 - 71
09:30 PERTH ENERGY PTY LTD v FRENCHTOWERS PTY LTD GCLM 9215 2015 7 - 71
09:30 Tangent Nominees Pty Ltd T/AS Summit Homes Group & Prime Plumbing (ABN 67425997626) v DJC Maintenance & Carpentry Services Pty Ltd (ACN 603 829 358) GCLM 11401 2016 7 - 71
09:30 TYRES4U Pty Ltd v Southwell GCLM 13200 2016 7 - 71
09:30 Wooster Pty Ltd v Ponting GCLM 18446 2015 7 - 71
Applications before Magistrate
14:00 Bingham AUC 15658 2013 Chambers
14:00 Farris AUC 15650 2013 Chambers
14:00 Gregson AUC 15659 2013 Chambers
14:00 Heal AUC 53073 2012 Chambers
14:00 MCDONAGH AUC 52492 2012 Chambers
Applications/Trial
09:30 Air Roofing Company v Blogg CTC 19897 2016 9 - 92
09:30 Capricorn Society Limited v Watson GCLM 17241 2014 9 - 94
09:30 Faka v Australia and New Zealand Banking Group CTC 18951 2016 9 - 92
09:30 Horta v Santoro CTC 18462 2016 9 - 92
09:30 McCulloch v Power Legends CTC 18907 2016 9 - 92
09:30 Noell v HAYFAB CTC 19903 2016 9 - 92
10:00 Elkhatib v Tim Davies Landscaping Pty Ltd GCLM 18773 2015 9 - 94
10:00 MINELINE PTY LTD v KNUDSON MINOR 18638 2014 9 - 92
10:00 Morkim Pty Ltd v Knudson MINOR 18837 2014 9 - 92
CPC/Trial
09:30 COOPER v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 5789 2011 9 - 91
09:30 D'Agostino v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 16820 2014 9 - 91
09:30 GORMAN v The State of Western Australia CPC 15107 2016 9 - 91
09:30 THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v Holliday CPC 19840 2016 9 - 91
09:30 THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v WATERS CPC 14823 2016 9 - 91
09:30 The State of Western Australia v TRAN & Ors CPC 14233 2016 9 - 91
10:00 Chiera v Yu MINOR 8277 2016 9 - 91
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Contuzzi v Department of Transport EDL 20148 2016 3 - 33
09:30 DI Tonto v Department of Transport EDL 20146 2016 3 - 33
09:30 EL RAKHAWY v Department of Transport EDL 20536 2016 3 - 33
09:30 GROGER v Department of Transport EDL 20620 2016 3 - 33
09:30 JOHNSTON v Department of Transport EDL 20114 2016 3 - 33
09:30 JONES v Department of Transport EDL 18365 2016 3 - 33
09:30 Matta v Department of Transport EDL 20612 2016 3 - 33
09:30 Vivian v Department of Transport EDL 20149 2016 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 Akzo Nobel Car Refinishes Australia Pty Ltd (ACN 087 571 882) v Newpoint Nominees Pty Ltd (ACN 054 688 756) & Anor GCLM 12101 2016 7 - 7-4
09:00 Australia and New Zealand Banking Group Limited ACN 005357522 v Poldell Pty Ltd. Limited ACN 076708060 GCLM 13623 2016 7 - 7.2
09:00 McCallum v Seton MINOR 15026 2016 7 - 7.3
09:00 Moloney v The Shed Tavern Pty Ltd GCLM 3668 2016 7 - 7-4
09:30 BOWLER v DUCKER GCLM 13122 2016 7 - 7-4
09:30 Regional Power Corporation Pty Ltd v Reeves GCLM 12630 2016 7 - 7.2
09:30 Ryan & Anor v Australian Education Services Pty Ltd & Anor MINOR 14586 2016 7 - 7.3
10:00 Buitendag & Anor v Air Roofing Company Pty Ltd MINOR 17225 2016 7 - 7.3
10:00 Thomson-Smith v Pauletto GCLM 14589 2016 7 - 7.2
10:00 Timeking Enterprises Pty Ltd (ACN 129 202 035) v Jackson GCLM 11498 2016 7 - 7-4
10:30 GIORDANI v BLANCOA PTY LTD CTC 14343 2016 7 - 7.2
10:30 Scher v Jonker GCLM 14406 2016 7 - 7.3
11:00 BAYSWATER FRESH WHOLESALES v Arnold MINOR 6049 2016 7 - 7.3
11:00 Dixon v Regal Resources Limited & Anor GCLM 16945 2015 7 - 7.2
11:00 Strzelecki Holdings Pty Ltd v Swayn GCLM 13239 2016 7 - 7-4
Restraining Order Court
09:30 PACK v Smith RO 3545 2016 5 - 57
09:30 Trisnawati v Purnawa RO 3803 2016 5 - 57

Collie Courthouse
43A WITTENOOM STREET, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Housing Authority v JEANES RSTN 79 2016 Court Room 1

Dampier Peninsula Multi Functional Police Facility
Lombadina Road, DAMPIER PENINSULA
Criminal Listing
10:00 ANGUS, Rohanna Mary Courtroom
10:00 BALL, Clinton Charles Courtroom
10:00 BIRCH, Vaughan Ashton Courtroom
10:00 DAMON, David Edward Courtroom
10:00 DAVEY, Mervyn Henry Courtroom
10:00 EDGAR, Tiayana Letoia Courtroom
10:00 GEORGE, Kevin James Courtroom
10:00 HAJI NOOR, Surahdin Phillip Peter Courtroom
10:00 HOWARD, Darren Courtroom
10:00 PHILLIPS, Casper Kenneth Keith Courtroom
10:00 PHILLIPS, Douglas David Courtroom
10:00 ROE, Dwayne Courtroom
10:00 SAMPI, Kerry-Ann Courtroom
10:00 SAMPI, Trevor Malcolm Courtroom
10:00 SHADFORTH, Jeroide Courtroom
10:00 WIGGAN, Lindsay Shane Courtroom

No Civil Listing for Today.

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
09:30 LIEFMAN, Samuel Harry Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ATHERSMITH, Toni Louise Court Room 1
09:00 Baccala, Caleb Court Room 1
09:00 BALLARD, Jesse Philip Patrick Court Room 1
09:00 BARLOW, Marcus Colin Court Room 1
09:00 BARRY, Daniel Lewis Court Room 1
09:00 BENARI, Christian John Court Room 1
09:00 BORG, Edward Vincent Court Room 1
09:00 BRADLEY, David William Court Room 1
09:00 BYLEVELD, Peter James Court Room 1
09:00 CASEY, JAMIE FRANCIS Court Room 1
09:00 CLARK, Luke Thomas Leo Court Room 1
09:00 COOK, Ronald James Court Room 1
09:00 COPPERWAITE, Colin Andrew Court Room 1
09:00 COPPOCK, Daniel James Edwin Court Room 1
09:00 CROSBIE, Jarrod Frank Court Room 1
09:00 CUMMINGS, Riley Joseph Court Room 1
09:00 DAVIS, Marian Charlotte Court Room 1
09:00 DE SOUSA, Joshua Michael Court Room 1
09:00 DE VOS, Simon Anthony Court Room 1
09:00 DELLA-BONA, Andrea Monique Court Room 1
09:00 DIZDAREVIC, Adna Court Room 1
09:00 DUNNE, Wayne Michael Court Room 1
09:00 EMERSON, Darren John Court Room 1
09:00 FAVAZZO, Troy Joseph Court Room 1
09:00 GAJDA, Nikita Jade Court Room 1
09:00 GOUVEIA, Matthew Court Room 1
09:00 GRANGER, Shelley Ann Court Room 1
09:00 Gush, Emma Jean Court Room 1
09:00 HART, Mary Louise Court Room 1
09:00 HARVEY, Amanda Louise Court Room 1
09:00 HORTON, Jake Anthony Court Room 1
09:00 JONES, Samuel Timothy Court Room 1
09:00 KELLY, Levi Court Room 1
09:00 KELLY, Lyneen Carmile Court Room 1
09:00 KORBER, James Andrew Court Room 1
09:00 LAIDLER, Tyla Tyak Court Room 1
09:00 MAFUA, Papatusiauro Frank Court Room 1
09:00 MAJIC, Stipan Court Room 1
09:00 MASON, Santana Marie Court Room 1
09:00 Mcneilly, Kirsty Anne Court Room 1
09:00 MHAISONKLANG, Kawintida Court Room 1
09:00 MICHAEL, Madison George Court Room 1
09:00 MOODY, Delaney Latoya Court Room 1
09:00 MORATO, Francisco Peter Court Room 1
09:00 ORMOND, Peter Tuahuroa Junior Court Room 1
09:00 PATRICK, Sarah Jayne Court Room 1
09:00 PICKETT, Ajana Chase Court Room 1
09:00 PICKETT, Darryl Graham Court Room 1
09:00 POWELL, David Robert Court Room 1
09:00 Realgold Corporation Pty Ltd Court Room 1
09:00 REEVES, Jefferson James Court Room 1
09:00 RIGBY, Michael Francis Court Room 1
09:00 RIGBY, Peter Christian Court Room 1
09:00 ROYALL, Ian Kenneth William R Court Room 1
09:00 RULE, Bradley James Court Room 1
09:00 RUSEC, Dennis Court Room 1
09:00 SAVY, Daren Patrick Court Room 1
09:00 SCOTT, MICHAEL PAUL Court Room 1
09:00 SHEEDY, David John Court Room 1
09:00 SHEEHAN, Kevin Court Room 1
09:00 SMITH, Shirlene Joyanne Court Room 1
09:00 TAYLOR, Sheldon Troy Court Room 1
09:00 THOMPSON, Tisha Marie Court Room 1
09:00 VOLKOFSKY, Belinda Jane Court Room 1
09:00 WARRELL, Domenic Warren James Court Room 1
09:00 WOOD, Edward Kevan Court Room 1
09:30 BEG, Petar Court Room 3
09:30 COOKE, Jeffrey Ronald Court Room 3
09:30 DRAYTON, Rowan Marsh Court Room 3
09:30 HALL, Dylan Lee Court Room 3
09:30 HART, Nicholas John Court Room 3
09:30 INGRAM, Louise Gerardine Court Room 3
09:30 JACKAMARRA, Darryl James Court Room 3
09:30 JAMES, Brett Court Room 3
09:30 KOWALSKI, BRENDAN Court Room 3
09:30 LAWSON, Sefton Reginald Court Room 3
09:30 LOVELADY, Morgan George Court Room 3
09:30 MEERES, Narelle Gai Court Room 3
09:30 MORRISON, Damien Andrew Court Room 3
09:30 MUNRO, Alex Court Room 3
09:30 NEWBURY, Keith Anthony Court Room 3
09:30 O'BRIEN, Todd James Court Room 3
09:30 O'DONNELL, Scott Stephen Court Room 3
09:30 SCHIRRMEISTER, Mathias Court Room 3
09:30 SEBASTIAN, Benjamin Jerard Court Room 3
09:30 SURPRISE, Kelly Anne Court Room 3
09:30 TAREI, Luke Edward Court Room 3
09:30 TINDALE, Christopher Paul Court Room 3
09:30 TURNER, Casey Narelle Court Room 3
09:30 UGLE, Larry Doyle Court Room 3
09:30 VARELIS, Jordan Thomas Court Room 3
09:30 YAPPO, Mervyn Joseph Court Room 3
10:00 CLINGIN, Michael Stanley Court Room 2
10:00 MILLAR, Justin James Court Room 2
10:00 ROLFE, Leon Bradley Court Room 3

Civil Listing
Domestic Violence Court
09:30 HARDING v MASON RO 2 2017 Court Room 3
Pre-Trial Conference
09:30 jeffstar pty ltd v kranz CTC 1742 2016 Pre-Trial Conference Room
10:15 jeffstar pty ltd v sharman CTC 1743 2016 Pre-Trial Conference Room
11:00 Wilkinson v FIBRELITE MARINE SERVICES PTY. LTD. MINOR 1794 2016 Pre-Trial Conference Room
Restraining Order Court
09:30 MATHIAS v Kernot RO 709 2016 Court Room 2
09:30 Sheffield v VERGARA RO 597 2016 Court Room 2
09:30 SUGIRI v SLAMET RO 631 2016 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 MCDONALD, Michael Joseph Courtroom 1
09:30 WILCOCK, Francis Brian Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 AYLING, Paul Anthony Courtroom 2
09:30 BURNS, Troy Alan Courtroom 2
09:30 CARR, Phillip Desmond Courtroom 2
09:30 CLARKE, Timothy Paul Courtroom 2
09:30 CLASSEN, Adam Tertius Courtroom 2
09:30 CLAUSEN, Paul David Courtroom 2
09:30 COOTE, Scott William Courtroom 2
09:30 FURLONG, Jaydan James Courtroom 2
09:30 GROVER, Jaiden Michael Courtroom 2
09:30 LLOYD, Vincent Clifford Courtroom 2
09:30 LUDEWIG, Renee Shane Courtroom 2
09:30 MALONEY, Jeromy John Courtroom 2
09:30 MARTINO, Antonio Sydney Courtroom 2
09:30 MASON, Darryl James Courtroom 2
09:30 MEYRICK, Craig Courtroom 2
09:30 MUNNEE, Marques Redmond Courtroom 2
09:30 NIEUWENHUIS, Tracey Cynthia Courtroom 2
09:30 O'CONNOR, Andrew Murray Courtroom 2
09:30 PERKS, Trent Aaron Courtroom 2
09:30 PICKETT, Alliston Athol Justin Terrance Courtroom 2
09:30 PIKE, Neal Courtroom 2
09:30 SMART, Grant Allan Courtroom 2
09:30 SMITH, Gregory John Courtroom 2
09:30 STROK, Tanny Daniel Courtroom 2
09:30 SZAUTER, Kristof Courtroom 2
09:30 TERRY, John Junior Courtroom 2
09:30 VINCENT, Danial Graham Courtroom 2
09:30 WOODS, Malcolm John Courtroom 2
09:30 YOUSUFZAI, Mohammad Masoud Courtroom 2
10:00 CECEZ, Dejan Courtroom 3
10:00 NELSON, Michael Reece Courtroom 3
10:00 PALMER, Andrew Mark Courtroom 3
10:00 SMITH, Kristie Lee Courtroom 1
10:00 WOODMAN, Daniel Courtroom 2

Civil Listing
Callover
11:00 PEREIRA v Vostan RO 185 2016 Courtroom 2
Extraordinary Driver's Licence
09:00 ALLEN v Department of Transport EDL 3679 2016 Courtroom 1
09:00 Ashman v Department of Transport EDL 3554 2016 Courtroom 1
09:00 Stephen v Department of Transport EDL 3697 2016 Courtroom 1
09:00 Tumataiki v Department of Transport EDL 3572 2016 Courtroom 1
Pre-Trial Conference
09:30 Santioni v Ferguson MINOR 2589 2016 Courtroom 4
10:00 Matthew v Ferguson MINOR 2586 2016 Courtroom 4
10:30 Walsh v Talycoed Pty Ltd MINOR 2885 2016 Courtroom 4
11:00 Anderson v Hurlbatt MINOR 2175 2016 Courtroom 4
11:30 Phukem Investments Pty Ltd v Teh CTC 2236 2016 Courtroom 4
12:00 SRCM Pty Ltd v H'var Steel Services Pty Ltd MINOR 2691 2016 Courtroom 4
Trial Court
10:00 Gilbert & Anor v Gao GCLM 139 2016 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
10:30 Gray v Ingle RO 366 2016 Court1 Children's/Community Court
10:30 Russell v Fox RO 350 2016 Court1 Children's/Community Court
Pre-Trial Conference
14:15 Bakela Pty Ltd v Lynch & Ors MINOR 69 2016 Registrars Conference Room

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing
09:00 BIN HITAM, MICHAEL Courtroom
09:00 BOONA, Ernie William Courtroom
09:00 BUNDAMURRA, Gordon Mark Courtroom
09:00 CLARKE, Joshua Brian Courtroom
09:00 CLEMENTS, Brodie James Courtroom
09:00 COOPER, Paul Anthony Courtroom
09:00 DJANGHARA, Andrew Courtroom
09:00 DJANGHARA, Justin Joseph Courtroom
09:00 DJANGHARA, Sabastian Anthony Courtroom
09:00 DJANGHARA, Timothy Anthony Courtroom
09:00 DJANGHARA, Veronica Catherine Courtroom
09:00 DJANGHARA, Virgilo Brian Courtroom
09:00 GORDON, Leonie Courtroom
09:00 HORACE, Arnold James Courtroom
09:00 KARADADA, Lucas Courtroom
09:00 KOWAN, Jeremy Clement Courtroom
09:00 LINDFIELD, Tarlena May Courtroom
09:00 MANGOLAMARA, Jacob Brian Courtroom
09:00 MOUDA, Tarisha Rose Courtroom
09:00 OXTOBY, Mitchell James Courtroom
09:00 PEUMORRA, Alan Courtroom
09:00 SIMON, Clifford Ian Courtroom
09:00 UNCHANGO, Cecelia Rose Courtroom
09:00 UNDALGHUMEN, Shane Courtroom
09:00 UNGHANGO, Augustine Courtroom
09:00 UNGHANGO, Levina Magdeline Courtroom
09:00 UNGHANGO, Lucinda Courtroom

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 ALEXANDER, Jarel Keenan Courtroom 1
09:00 ARD, Kieren Thomas Courtroom 1
09:00 ASHBURTON, Priscilla Bernadette Courtroom 1
09:00 BAIL, Mark Anthony Courtroom 1
09:00 BAKER, Bradley John Courtroom 1
09:00 BALL, Patrick Richard Trevor Courtroom 1
09:00 BENNETT, Samuel William Courtroom 1
09:00 BOBBY, Jamal Jamie Courtroom 1
09:00 BONNY, Jayme William Courtroom 1
09:00 BOONGA, Deanna Courtroom 1
09:00 BRADSHAW, Timothy Lee Courtroom 1
09:00 BROPHO, Gee-Ella Courtroom 1
09:00 CARLING, Danniel Mark Courtroom 1
09:00 CHAN, Hwa Yew Michael Courtroom 1
09:00 CHAPMAN, Judith Ann Courtroom 1
09:00 CHEEDY, Ashton Robert Charles Courtroom 1
09:00 CHURNSIDE, Erica Elizabeth Courtroom 1
09:00 CURLEY, Clifford Francis Courtroom 1
09:00 DILLON, Gregory James Courtroom 1
09:00 EDGAR, Tamara Lee Courtroom 1
09:00 EGAN, Cassandra Marie Courtroom 1
09:00 FAZELDEAN, Waylon Courtroom 1
09:00 GATWECH, Ditgol Peter Courtroom 1
09:00 GEORGE, Marie Therese Courtroom 1
09:00 GRAHAM, Robin James Courtroom 1
09:00 GRIMSLEY, Sean Dennis Courtroom 1
09:00 GUINNESS, Nicholas Courtroom 1
09:00 GULLOTTI, Jessica Nunziata Tindara Courtroom 1
09:00 HAMLETT, Damien Matthew Courtroom 1
09:00 HARRIS, Kelly Ann Courtroom 1
09:00 HARROLD, Anthony Harold Courtroom 1
09:00 HAYES, Grant Kurtis Courtroom 1
09:00 IMBERGER, Elizabeth Jean Courtroom 1
09:00 JENKINS, Geraldine Jayne Courtroom 1
09:00 JERROLD, Kelvin Courtroom 1
09:00 KEMP, Christian Steele Courtroom 1
09:00 KENNEDY, Kevin John Courtroom 1
09:00 KOENIG, Johann Courtroom 1
09:00 LANE, Gregory John Courtroom 1
09:00 LANE, Kelly Marie Courtroom 1
09:00 LOCKYER, Dillon Kevin James Courtroom 1
09:00 LOCKYER, Vanessa Rose Courtroom 1
09:00 LONG, Troy James Courtroom 1
09:00 MCCAIN, Amy-Lee Lee Courtroom 1
09:00 MCGLYNN, Kevin Brian Courtroom 1
09:00 MCKIE, LAURIE Courtroom 1
09:00 MELLING, Ryan Alex Courtroom 1
09:00 MOURAMBINE, Claudia Natasha Vicki Courtroom 1
09:00 MOWARIN, Amelia Courtroom 1
09:00 NARDI, Spencer Michael Courtroom 1
09:00 NORRIS, Frederick Raymond Joseph Courtroom 1
09:00 OWENS, Stephen Alan Courtroom 1
09:00 PARKER, Justin Timothy Courtroom 1
09:00 PERRY, MARK Courtroom 1
09:00 PETERS, Matthew Hayden Courtroom 1
09:00 PHILLIPS, Kevin Horace Courtroom 1
09:00 READ, RAYMOND Courtroom 1
09:00 SAMBO, Benjamin Courtroom 1
09:00 SAMSON, Leivey Lionel Courtroom 1
09:00 SMITH, Roy Courtroom 1
09:00 SMITH, Tyron Courtroom 1
09:00 SMITH, Vernon Lawrence Courtroom 1
09:00 STANDARD, Pamela Courtroom 1
09:00 TANGAROA, Manaia Andre Courtroom 1
09:00 TITTUMS, Dominique Peter Courtroom 1
09:00 TITTUMS, Terrence Francis Courtroom 1
09:00 TOBY, Glen Marshall Courtroom 1
09:00 VAN HALTEREN, Thomas Robert Courtroom 1
09:00 WALLY, Charleston Courtroom 1
09:00 WATSON, Braden Kenneth Courtroom 1
09:00 WEDGE, Joannah Courtroom 1
09:00 WHALEBONE, James Yannick Courtroom 1
09:00 WOODLEY, Michael Ken Wayne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
10:00 BROWN, Edward Brian Courtroom 1
10:00 CHEESEMAN, Rebecca Elizabeth Courtroom 1
10:00 COYNE, Francis Edward Junior Courtroom 1
10:00 DAVIS, Valaree Doreen Courtroom 1
10:00 EADES, Jamie Lenard Courtroom 1
10:00 EADES, Tahlia Jane Courtroom 1
10:00 FALCONER-WEIR, Brittany-Elle Elle Courtroom 1
10:00 GRAY, Casey George Courtroom 1
10:00 HARRIS, Brett John Courtroom 1
10:00 LEE, Delia Huberdina Courtroom 1
10:00 MOHD AMIN, . Courtroom 1
10:00 SALMON, Keyarna Wendy Jane Courtroom 1
10:00 SPRATT, Charmaine Ann Courtroom 1
10:00 VERWEY, Jeremy Todd Courtroom 1
10:00 WALLAM, Mathew Luke Courtroom 1
10:00 WALLAM, Wilfred Randle Courtroom 1
10:00 WINMAR, Elwyn Vincent Courtroom 1
10:00 WORTH, Trevor Michael Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Cavlovic v Sampi & Anor RSTN 88 2016 Court Room 1
10:00 Lek v Kilonzo RSTN 80 2016 Court Room 1

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ARSENAULT, Stacey Lynn Courtroom 1
09:30 ARUNDEL, Clint Brian Courtroom 1
09:30 BENNETT, Jan Courtroom 1
09:30 CHIVERS, Scott John Courtroom 1
09:30 COCI, Anthony Charles Courtroom 1
09:30 COOK, Adam Heath Courtroom 1
09:30 CUNNINGHAM, Jason Paul Courtroom 1
09:30 DAVIDSON, Brendan Richard L Courtroom 1
09:30 DAVIES, Connor Graham Courtroom 1
09:30 DE AGRELA, ADAM Courtroom 1
09:30 DE AGRELA, Tyran Aydan Courtroom 1
09:30 DEVESON, Adrian Allan Courtroom 1
09:30 FAHEY, Adam James Courtroom 1
09:30 FALCONER, John Courtroom 1
09:30 FEUERREITER, Ryan Aaron Courtroom 1
09:30 FRICKER, Shaye Amy Courtroom 1
09:30 Gangell, Robert John Courtroom 1
09:30 GARDINER, Raymond Douglas Courtroom 1
09:30 GILBERT, Scott Nathan Courtroom 1
09:30 Gray, Matthew Courtroom 1
09:30 Holt, Dean Roger Courtroom 1
09:30 HOWARTH, Nathan Caine Courtroom 1
09:30 IVO Nominees Pty Ltd Courtroom 1
09:30 JACKSON, Darren John Courtroom 1
09:30 JENKINS, Craig Jason Courtroom 1
09:30 KENNY, Allan James Courtroom 1
09:30 MANGU, Tahuri Harry Courtroom 1
09:30 MANN, Dean Adam Courtroom 1
09:30 MCCULLOUGH, Robert Kevin Courtroom 1
09:30 MEADMORE, Lewis Craig Courtroom 1
09:30 MILGATE, Kevin Leslie Courtroom 1
09:30 NEWNHAM, Jason David Courtroom 1
09:30 Noble, Karen Lee Courtroom 1
09:30 OLIVER, Matthew Jeremy Courtroom 1
09:30 OTWAY, Brent Robert Courtroom 1
09:30 PARFITT, Kierren Lee Courtroom 1
09:30 PARK, Sharlee Jane Courtroom 1
09:30 PETERS, ANNETTE Courtroom 1
09:30 PHILBIN, Sophie Lauren Courtroom 1
09:30 Pitchen, PAMELA Courtroom 1
09:30 POLAK, Darren Patrick Courtroom 1
09:30 Powell, Damian Warren Geoffrey Courtroom 1
09:30 ROWLES, Gavin Wayne Courtroom 1
09:30 SIMPSON, Reginald Thomas Courtroom 1
09:30 Smale, Janine Courtroom 1
09:30 TURACCHIO, Skye Johanna Courtroom 1
09:30 UNDERWOOD, Timothy John Courtroom 1
09:30 Walke, Leah Courtroom 1
09:30 WALSH, Mason Park Louis Courtroom 1
09:30 WATTS, Benjamen Scott Courtroom 1
09:30 Whincup, Bradley Douglas Courtroom 1
09:30 WILLIAMS, Leon Desmond Courtroom 1
09:30 WILSON, Leanne Mitzi Courtroom 1
09:30 WOODS, LYNDA MAREE Courtroom 1
09:30 WREN, Phillip Thomas Courtroom 1
09:30 WRIGHT, Stephen John Courtroom 1
09:30 WYATT, Deon Phillip Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Kelly v Donatti & Anor GEN 1194 2016 Registrars Office

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 AUSTEN, David John Courtroom 1
09:00 AVRAMOVIC, Ti-Ana Courtroom 1
09:00 BALL, Travis Mitchell Courtroom 1
09:00 BARREY, Brett Robert Courtroom 1
09:00 BEATTIE, Vanessa Nicomedes Courtroom 1
09:00 BENNETT, Shane David Courtroom 1
09:00 BONOMI, Mark Christian Courtroom 1
09:00 BONOMI, Nicholas Romano Courtroom 1
09:00 BROPHO, Donna Roberta Courtroom 1
09:00 BROWN, Paul Alan Courtroom 1
09:00 BRUCE, Jack David Courtroom 1
09:00 BYRNE, Sean William Stephen Courtroom 1
09:00 COHEN, Jason William Courtroom 1
09:00 COLLARD, William Dennis Courtroom 1
09:00 CORPUS-SMITH, Jaden Ashley Courtroom 1
09:00 COUNSEL, Katherine Monica Courtroom 1
09:00 COWLEY, Steven Michael Courtroom 1
09:00 CRABB, Hannah Grace Courtroom 1
09:00 CRAGGS, Lewis Jonathan James Courtroom 1
09:00 CROWLEY, Mathew John Courtroom 1
09:00 DAY, Jonathan Paul Courtroom 1
09:00 DICKINSON, Amy Leigh Courtroom 1
09:00 DU PONT, Wayne Robert Phillip Courtroom 1
09:00 EDGILL, Lorraine Valda Courtroom 1
09:00 GARLAND, James William Wallace Courtroom 1
09:00 GORRY, Melinda Rose Courtroom 1
09:00 GREGORY, Benjamin James Courtroom 1
09:00 GUILLEAUME, Jessica Ann Courtroom 1
09:00 HILL, Jordan Robert Courtroom 1
09:00 HOLMES, Michelle Eileen Courtroom 1
09:00 HOWARD, Maitland Lee Courtroom 1
09:00 HULTON, Diego-Posala Courtroom 1
09:00 JACOBS, Heather May Courtroom 1
09:00 JOHNSON, Anthony Robert Courtroom 1
09:00 JOHNSON, Benjamin Paul Courtroom 1
09:00 JOLLY, Michael Wayne Courtroom 1
09:00 KERE KERE, Edward Tawhara Courtroom 1
09:00 KHAIR ALLA, Mohamed Courtroom 1
09:00 LA TORRE MORANTE, Aranxa Steffani Courtroom 1
09:00 LEVISOHN, Tanya Marie Courtroom 1
09:00 LEWIS, Kevin Thomas Courtroom 1
09:00 LOGAN, Amanda Janette Courtroom 1
09:00 MADURAM, Kevin Courtroom 1
09:00 MALONEY, Kayleighne Jennifer Courtroom 1
09:00 MCGLADE, Colin Wayne Courtroom 1
09:00 MEMIC, Erol Courtroom 1
09:00 MILLS, Dennis John Courtroom 1
09:00 MOORE, Adam James Courtroom 1
09:00 MOORE, Jade Elizabeth Courtroom 1
09:00 MOSSON, Leon Robert Courtroom 1
09:00 MULDER, Sarah Maree Courtroom 1
09:00 Munday, Dawn Tim Courtroom 1
09:00 MURACE, David Lee Courtroom 1
09:00 NOLLE, Rodney Chris Courtroom 1
09:00 NORTHERN, Sam Courtroom 1
09:00 PENNY, Jon Paul Courtroom 1
09:00 PICKETT, Scott Gerald Courtroom 1
09:00 PROSSER, Clinton Joseph Courtroom 1
09:00 QUARTERMAINE, Dale Stephen Courtroom 1
09:00 THORNE, Darryl Cedric Courtroom 1
09:00 THORNE, Kurtley Shane Courtroom 1
09:00 TONKIN, RACHEL Courtroom 1
09:00 TOPERCUT, Michael Leon Courtroom 1
09:00 TURNER, Aaron James Courtroom 1
09:00 WARD, Timothy Donald Courtroom 1
09:00 WARRELL, Crispian Chad Courtroom 1
09:00 WILKINSON, Mark Christopher Courtroom 1
09:00 WINDIE, Benita Elizabeth Alvina Courtroom 1
09:00 WOODS, Clayton Avon Courtroom 1
09:00 ZADOW, Redmond Vincent Courtroom 1
10:00 EVANS, Aslan Marie Courtroom 2
10:00 LAWRENCE, Jamie Ivan Lee Courtroom 2
10:00 MAKUR CHUOT, Ayor Courtroom 2
14:15 ASHELFORD, Mark Courtroom 1
14:15 BALESTRA, Dwayne Courtroom 1
14:15 DROZD, Hannah Elizabeth Courtroom 1
14:15 KWIATKOWSKI, TANIA Courtroom 1
14:15 LAMB, Shimona Lee Courtroom 1
14:15 LUA, Glenda Courtroom 1
14:15 MARTIN, Catherine Therese Courtroom 1
14:15 MARTIN, Mitchell Charles Courtroom 1
14:15 RADOVANOVIC, Miladin Courtroom 1
14:15 RODNEY, Brent Courtroom 1
14:15 SMEDA, Teagan Cunningham Courtroom 1
14:15 STEWART, JAMES Courtroom 1
14:15 STRID, David Michael Courtroom 1
14:15 VANDER WAIDE, Christine Courtroom 1

Civil Listing
Court 2 Civil
10:00 Brook v Wills RO 887 2016 Courtroom 2
10:00 Wills v Brook RO 68 2016 Courtroom 2
Pre-Trial Conference
09:30 Wesley v Scanlon MINOR 2170 2016 Conference Room
10:00 Bourdais Paull & Anor v Worrall MINOR 302 2016 Conference Room
11:00 Webb v Snook MINOR 2254 2016 Conference Room
11:30 White Rose Property Group Pty Ltd v micale CTC 2084 2016 Conference Room

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
09:00 ABRAHAM, Leonie Judith Courtroom 1
09:00 ANDERSON, Alliann June Courtroom 1
09:00 ARIS, Bayden Thomas Courtroom 1
09:00 BARELI, Chantell Courtroom 1
09:00 BAYENS, Zacc Anthony Ronald Courtroom 1
09:00 BEARD, Rosellen Mary Courtroom 1
09:00 BENNELL, Simone Lee Courtroom 1
09:00 BRETT, Christopher Allen Courtroom 1
09:00 BROWN, BRENDAN JOHN Courtroom 1
09:00 BRUSVEEN, Steven William Courtroom 1
09:00 CAIN, Jeremy Troy Courtroom 1
09:00 CAIN, Sharyn Denise Courtroom 1
09:00 CAMPBELL, Tabitha Jade Courtroom 1
09:00 CHANDLER, Danny Robert Courtroom 1
09:00 CLELLAND, Adrian Glenn Courtroom 1
09:00 COX, Daniel Phillip Courtroom 1
09:00 CUNNINGHAM, Victor Courtroom 1
09:00 CUTHBERT, Ochre Tao Lawsen Courtroom 1
09:00 DARTNELL, Mark Desmond Roy Courtroom 1
09:00 DAUPHIN, Dean Antony Courtroom 1
09:00 DOWSETT, Lachlan Andrew Courtroom 1
09:00 EADES, Jason Aaron Courtroom 1
09:00 EDGILL, Makisha Courtroom 1
09:00 ELVISON, Peter Mark Courtroom 1
09:00 GARLETT, Quenton Matthew Courtroom 1
09:00 GOODING, Dylan Nathan Shane Courtroom 1
09:00 GRIBBLE, Tamron Ross Courtroom 1
09:00 GROVES, Mathew Adam Courtroom 1
09:00 GROVES, Sharyce Maree Courtroom 1
09:00 HAMILTON, Jodie Marie Courtroom 1
09:00 HART, Leonard Courtroom 1
09:00 HEGEDUS, Gyula Balint Courtroom 1
09:00 HELLMRICH, Scott Andrew Courtroom 1
09:00 HODGE, Josephine Anne Courtroom 1
09:00 HOOPER, Tyson Lewis Courtroom 1
09:00 HUMPHRIES, Gloria Courtroom 1
09:00 JAQUES, Adam Courtroom 1
09:00 KANIGOWSKI, Gary Michael Courtroom 1
09:00 KENT, Adrian Raymond Courtroom 1
09:00 KICKETT, Clive Andrew Courtroom 1
09:00 KICKETT, Naomi May Courtroom 1
09:00 KNOCK, Sarah Anne Courtroom 1
09:00 KULKER, Stephen Joe Courtroom 1
09:00 LEWIS, Te Aroha Edna Courtroom 1
09:00 LI, Zimo Courtroom 1
09:00 LYDDIETH, Melissa Denise Courtroom 1
09:00 MCCABE, Callan Courtroom 1
09:00 MEIER, Lisa Jane Courtroom 1
09:00 NARKLE, Christina Lee Courtroom 1
09:00 NARKLE, Lawrence Thomas Courtroom 1
09:00 NARKLE, Mathew Horace Courtroom 1
09:00 NARKLE, Narelle Gladys Courtroom 1
09:00 NARKLE, Stewart Alec Aaron Courtroom 1
09:00 NORRIS, MELISSA Courtroom 1
09:00 OLDRIDGE, Nicole Sarah Courtroom 1
09:00 PARFITT, Dorothy Lucinda Courtroom 1
09:00 PASSARIS, Christopher Jay Courtroom 1
09:00 PASSMORE, Michael Brian Courtroom 1
09:00 PATRICK, Georgia Lee Courtroom 1
09:00 PECK, Julie Marie Courtroom 1
09:00 ROBERTSON, Matthew James William Courtroom 1
09:00 SAUNDERS, Daniel Lesley Courtroom 1
09:00 SHORTLAND, Christopher William Courtroom 1
09:00 SLATTER, Roma Courtroom 1
09:00 STEWART, Andrea Louise Courtroom 1
09:00 STILL, Bradley Courtroom 1
09:00 THORNE, Colin Courtroom 1
09:00 THORNE, Normie Ray Courtroom 1
09:00 THORNE, Vincent Neil Courtroom 1
09:00 TUNUI, Sonny Haimoana Courtroom 1
09:00 TURVEY, Jeffrey Raymond Courtroom 1
09:00 TUWHANGAI, DAVID Courtroom 1
09:00 WALLAM, Craig Robert Courtroom 1
09:00 WALLEY, Edward Norman Courtroom 1
09:00 WANT, Nicholas Owen Courtroom 1
09:00 Westech Surfacing Pty Ltd Courtroom 1
09:00 WHALE, Geoffrey Neil Courtroom 1
09:00 WILKES, Robert Mathew Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Dinny Leslie Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Maxwell Mike Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Ryan Milton Courtroom 1
09:00 WILLIAMSON, Jason Scott Courtroom 1
09:00 WINMAR, Caitlin Nicole Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
09:00 ALLEN, Joshua Lenard Courtroom
09:00 ANGIE, Janita Courtroom
09:00 ARNOLD, Lee Courtroom
09:00 ASPRO, Judith Courtroom
09:00 BOONYA, Kenny Paddy Courtroom
09:00 BOOTH, Joshua Courtroom
09:00 BOOTH, Luke Courtroom
09:00 BOOTH, Shannon Courtroom
09:00 BOOTH, Virginia Courtroom
09:00 BROCKMAN, Vernon Jason Courtroom
09:00 BROOKS, Chelsea Courtroom
09:00 BROOKS, Emma Louise Courtroom
09:00 BUCKLEY, Matthew Joe Courtroom
09:00 BUNDABAR, Esther Cheryl Marie Courtroom
09:00 BURTON, Tony Courtroom
09:00 BYNDER, Jordan William Courtroom
09:00 BYNDER, Sheldon Horace Courtroom
09:00 CAMPBELL, JANET Courtroom
09:00 CAMPBELL, Vincent Robert Courtroom
09:00 CHARLES, Cassius Judy Courtroom
09:00 CHARLES, Nicole Courtroom
09:00 CLAUSE, Kirsty Miranda Courtroom
09:00 COWCHER, Bradley John Courtroom
09:00 CUTTER, Caleb Dean James Courtroom
09:00 DAVIES, Heath Alexander Courtroom
09:00 DUNN, Andrew Moore Courtroom
09:00 EDMONDS, Phillippa Anne Courtroom
09:00 FRANK, Zyrack Lucas Courtroom
09:00 GARDEN, Chris Damian John Courtroom
09:00 HATURINI, Thomas Rangitane Courtroom
09:00 JACKMAN, Petrina Rose Courtroom
09:00 JEFFRIES, Karlson Courtroom
09:00 JONES, Cedric Courtroom
09:00 KALA, Saimone Lausii Courtroom
09:00 KELLY, Cameron Courtroom
09:00 LANDY, Billy Courtroom
09:00 LANDY, Vivianne Courtroom
09:00 LONG, Matthew Tony Courtroom
09:00 LOXTON, Donna Marie Courtroom
09:00 MALUPI, Peter Courtroom
09:00 MARSHALL, Matthew Bryan Courtroom
09:00 MISISA, Paul James Samuel Courtroom
09:00 MOGRIDGE, Sheila Rose Courtroom
09:00 NEACH, Danny Courtroom
09:00 NOLAN, Benjamin Mark Courtroom
09:00 PEDLAR, Thomas James Courtroom
09:00 PICKETT, Harley Stephen Courtroom
09:00 POMANA, Oueni Courtroom
09:00 RILEY, Shane Colin Courtroom
09:00 ROBINSON, Clint Kenneth Courtroom
09:00 ROGERS, Darrien Courtroom
09:00 RUEBEN, Ben Courtroom
09:00 RYAN, Jeremy Lawrence Courtroom
09:00 SAILOR, Delston James Courtroom
09:00 SAMSON, Gabrielle Annalee Courtroom
09:00 SOLOMON, Travis James Courtroom
09:00 STEELE, Derek Courtroom
09:00 STREAM, Dwayne Courtroom
09:00 TAYLOR, Tiana Jacqueline Courtroom
09:00 TINKER, Claydean Courtroom
09:00 TINKER, Graham Courtroom
09:00 TINKER, Shaun Courtroom
09:00 WALLACE, Debra Courtroom
09:00 WHALEBONE, Linnielle Teghan Courtroom
09:00 WHITBY, Shanelle Ellen Courtroom
09:00 WHITBY, Timille Leonie Courtroom
09:00 WHYOULTER, Mckenzie Courtroom
09:00 WILLIAMS, Corban Courtroom
09:00 WINGO, Phillip Ralph Courtroom
09:00 WINMAR, Jamaine George Courtroom
09:00 WOZNYI, Cody Kay Jean Courtroom

No Civil Listing for Today.

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 BARR, Matthew Ian Court Room
10:00 SPRY, STEPHEN Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 ANDERSON, Christopher Joseph Courtroom 2
09:30 ANDERSON, Shayne Clinton Courtroom 2
09:30 APERAU, Simona Petero Courtroom 2
09:30 BLOOMFIELD, Allen James Courtroom 2
09:30 BROWN, Kyee Alan Karl Courtroom 2
09:30 BROWN, Nathan Tony Courtroom 2
09:30 BYWATERS, Lloyd William Courtroom 2
09:30 CARLSEN, Nathan Courtroom 2
09:30 COLECCHIA, Manuela Courtroom 2
09:30 COOPER, Jason Edward Courtroom 2
09:30 CORREIA, Narelle Courtroom 2
09:30 DAW, Catherine Louise Courtroom 2
09:30 DEAN, Damien Charles Courtroom 2
09:30 DRAYTON, Rhys Jordan Courtroom 2
09:30 DUNFORD, Graham Martyn Courtroom 2
09:30 DURICIC, Aleksandar Courtroom 2
09:30 ENUA, Enua Alfred Courtroom 2
09:30 FARMER, Joshua Courtroom 2
09:30 FERGUSON, Kylie Anne Courtroom 2
09:30 GORST, Taylor John Jade Courtroom 2
09:30 GRAVES, Jason John Courtroom 2
09:30 GRIGO, Jack Nathan Frank Courtroom 2
09:30 GUTHRIE, Kenneth Tamakehu Tamakehu Courtroom 2
09:30 HEATH, Megan Rose Courtroom 2
09:30 HOFFMAN, Kristopher William Courtroom 2
09:30 HOTCHKIN, Brooke Alice Courtroom 2
09:30 HUDSON, Shane Leslie Courtroom 2
09:30 JENKINSON, Brooke Catherine Courtroom 2
09:30 JUDGE, Alan Michael Ernest Courtroom 2
09:30 KELLY, Corriene Maree Courtroom 2
09:30 MORTIMER, Mark Leonard Courtroom 2
09:30 NARKLE, Lucas Charles Courtroom 2
09:30 NARRIER, Darryl Anthony Courtroom 2
09:30 NAVARRO, Daniel Frank Courtroom 2
09:30 NICHOLAS, Jasen Courtroom 2
09:30 NUNDLE, Cathy Lee Courtroom 2
09:30 OLDFIELD, Daisy Rose Courtroom 2
09:30 PEACH, Tyran Matthew Courtroom 2
09:30 ROONEY, Kellie Ann Courtroom 2
09:30 RUKSTELE, Tonia Kathleen Courtroom 2
09:30 SANDISON, Matthew John Courtroom 2
09:30 SAYERS-KAHOTEA, Joel Tamihana Courtroom 2
09:30 SMITH, Tuiata Tearna Courtroom 2
09:30 SPENCE, Todd Taylor Courtroom 2
09:30 STAVELEY, Kasey Georgette Courtroom 2
09:30 THORNELOE, Benjamin Edward Courtroom 2
09:30 TUITAVAKE, Sione Palaa Junior Courtroom 2
09:30 TURNER, Christopher David Courtroom 2
09:30 VAGG, Daniel Desmond Courtroom 2
09:30 WEATHERSTONE, Tracy Anne Courtroom 2
09:30 WETHERELL, Kenya Patricia Grace Courtroom 2
09:30 WHEELER, Christian Anthony Courtroom 2
09:30 WRIGHT, Paul Adrian Courtroom 2
09:30 ZADARNOWSKI, Phillip Leigh Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 City of Rockingham v McLaughlin & Anor GCLM 1838 2016 Courtroom 1
09:30 Gregorovich v Sainsbury & Anor MINOR 1189 2016 Courtroom 1
09:30 IWF Fencing v SMR WA Pty Ltd CTC 1756 2016 Courtroom 1
09:30 Scott v Luaiva GEN 1511 2016 Courtroom 1
Residential Tenancies
09:30 Agostino v Walley RSTN 1998 2016 Courtroom 3
09:30 Anthony v Davis RSTN 2013 2016 Courtroom 3
09:30 Arrowsmith v Tate RSTN 1709 2016 Courtroom 3
09:30 Bettesworth v Pigott & Ors RSTN 1659 2016 Courtroom 3
09:30 Blake & Anor v Callard RSTN 1738 2016 Courtroom 3
09:30 Castanheira v Lucas RSTN 2010 2016 Courtroom 3
09:30 Chambers v Hinchcliffe RSTN 2020 2016 Courtroom 3
09:30 Coope v Roberts RSTN 1804 2016 Courtroom 3
09:30 De Piazza v McCain RSTN 2024 2016 Courtroom 3
09:30 Defence Housing Australia v Scholten RSTN 2007 2016 Courtroom 3
09:30 Edmonds v Moana RSTN 2003 2016 Courtroom 3
09:30 Elmore v Downs RSTN 1758 2016 Courtroom 3
09:30 Fitzsimmons v Welch RSTN 1673 2016 Courtroom 3
09:30 GOMEZE v Jeffery RSTN 1820 2016 Courtroom 3
09:30 Hadad v Harper RSTN 1990 2016 Courtroom 3
09:30 Hooper v Ugle & Anor RSTN 2008 2016 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Gilbert RSTN 1784 2016 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Michelle RSTN 1651 2016 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Uzabeaga RSTN 1999 2016 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Uzabeaga RSTN 2009 2016 Courtroom 3
09:30 Ivanova v Hansord GCLM 1541 2016 Courtroom 3
09:30 Jayso v Earnshaw RSTN 1953 2016 Courtroom 3
09:30 Jones v Morrison RSTN 1987 2016 Courtroom 3
09:30 Locke v Higson RSTN 1988 2016 Courtroom 3
09:30 Matanguihan v Mallard RSTN 1967 2016 Courtroom 3
09:30 McCrory v Bagwell RSTN 1833 2016 Courtroom 3
09:30 McGinley v Eid RSTN 1993 2016 Courtroom 3
09:30 Meehan v O'Regan RSTN 1814 2016 Courtroom 3
09:30 Miller v Bournes & Anor RSTN 2023 2016 Courtroom 3
09:30 Organ v Brooks RSTN 2004 2016 Courtroom 3
09:30 Paine v Prendergast RSTN 1808 2016 Courtroom 3
09:30 Patel v Cooper RSTN 2019 2016 Courtroom 3
09:30 PATEL v GIBNEY RSTN 1966 2016 Courtroom 3
09:30 Ratapu v Mardon & Anor RSTN 2002 2016 Courtroom 3
09:30 REINERS v TOAL RSTN 1781 2016 Courtroom 3
09:30 RIEMER v Wynn-Taylor RSTN 1952 2016 Courtroom 3
09:30 Roberts v Ravn & Anor RSTN 1965 2016 Courtroom 3
09:30 Santoso v Dewick & Anor RSTN 1980 2016 Courtroom 3
09:30 Scrimshaw v Dennis RSTN 2017 2016 Courtroom 3
09:30 Sell v Gilbert RSTN 1745 2016 Courtroom 3
09:30 Smart v Hyde RSTN 1968 2016 Courtroom 3
09:30 Sun v Tui Taingahue RSTN 1989 2016 Courtroom 3
09:30 Thomas v Harrison RSTN 2000 2016 Courtroom 3
09:30 Tweedie v Bryce RSTN 1949 2016 Courtroom 3
09:30 Warnock v Fisher RSTN 1948 2016 Courtroom 3
09:30 Weir & Anor v McGuiness RSTN 2018 2016 Courtroom 3
09:30 Williams v Mann RSTN 1992 2016 Courtroom 3
09:30 Willis v Conrade RSTN 1991 2016 Courtroom 3
09:30 Woodall v Compton RSTN 2022 2016 Courtroom 3

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00 BATES, Isaac Courtroom
10:00 BLOWES, Remington Courtroom
10:00 CARNEGIE, Vanessa Rose Courtroom
10:00 DAWSON, Joshua Basil Courtroom
10:00 GILES, Berman Courtroom
10:00 JEFFRIES, Stefan Courtroom
10:00 JENNINGS, Robert Courtroom
10:00 JONES, Casey Courtroom
10:00 MCARTHUR, Joy Courtroom
10:00 MEREDITH, James Courtroom
10:00 MITCHELL, Doreen Courtroom
10:00 NELSON, Zac Kenneth Courtroom
10:00 NEWBERRY, Cleve Courtroom
10:00 POLLARD, Rhys Courtroom
10:00 RENATA, Kaya Courtroom
10:00 ROBINSON, Bethwyn Courtroom
10:00 ROBINSON, Donny Kenneth Courtroom
10:00 ROBINSON, Terri-Anne Courtroom
10:00 ROBINSON, Zoron Gordon Courtroom
10:00 SCOTT, Junior Kenneth Courtroom
10:00 SIMMS, Peter Courtroom
10:00 WATSON, Joyce Courtroom
10:00 WEST, David Boy Courtroom
10:00 WEST, Germain Courtroom
10:00 WEST, Sebastian Courtroom
10:00 WEST, Travaris Courtroom

No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
10:00 ANDERSON, Curtis Lee Wiluna Court Room 1
10:00 ANDERSON, Veronica Lee Wiluna Court Room 1
10:00 ASHWIN, Warren Wiluna Court Room 1
10:00 BINGHAM, Christopher Patrick Wiluna Court Room 1
10:00 BINGHAM, Joshua Glen Wiluna Court Room 1
10:00 BLOWES, Jarred Wiluna Court Room 1
10:00 COOKE, Glen Junior Wiluna Court Room 1
10:00 COOKE, Glenika Mara Wiluna Court Room 1
10:00 DRAGE, Abbey Lee Wiluna Court Room 1
10:00 ELLIOTT, Colin Wiluna Court Room 1
10:00 GEORGE, Adrienne Wiluna Court Room 1
10:00 HARRIS, Jason Wade Wiluna Court Room 1
10:00 HILL, Delwayne Wiluna Court Room 1
10:00 LONG, Cody Wiluna Court Room 1
10:00 LONG, Debohra Desrae Wiluna Court Room 1
10:00 LONG, Jacinta Wiluna Court Room 1
10:00 LONG, Zareth Christopher Wiluna Court Room 1
10:00 OLIVER, Patrick John Wiluna Court Room 1
10:00 SIMMS, Kamius Wiluna Court Room 1
10:00 WEST, David Boy Wiluna Court Room 1
10:00 WEST, Gerald Wiluna Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Desmond Alec Wiluna Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Sebastion Lucas Wiluna Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Cassandra Lee Wiluna Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Debbie Ann Wiluna Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Whitney Wiluna Court Room 1
10:00 WONGAWOL, Zenith James Wiluna Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published PC 533 2016 Court 5
09:01 Not Published PC 345 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 4485 2012 Court 5
09:02 Not Published PC 356 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 357 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 477 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 146 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 498 2015 Court 5
09:02 Not Published PC 111 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 282 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 283 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 284 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 285 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 378 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 379 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 384 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 414 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 422 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 499 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 500 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 501 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 502 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 503 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 524 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 525 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 526 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 535 2016 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30 Not Published PC 252 2012 Court 5
11:30 Not Published PC 258 2012 Court 5
14:30 Not Published PC 4626 2012 Training Room
14:30 Not Published PC 4627 2012 Training Room
14:30 Not Published PC 4628 2012 Training Room
14:30 Not Published PC 4630 2012 Training Room

Dampier Peninsula Multi Functional Police Facility
Lombadina Road, DAMPIER PENINSULA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 10 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 11 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 12 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 13 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 14 2014 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 38 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 39 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 40 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 41 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 42 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 22 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 28 2016 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 1 2017 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 2 2017 Court1 Children's/Community Court

Kalumburu Community
Kalumburu Community, KALUMBURU
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building & Construction List
09:30 Eurotek Investments Pty Ltd v Primestar Investments Pty Ltd CC 2087 2016 5 - 6
10:00 Coulston v Guest CC 2023 2016 5 - 6
10:30 Roberts v Davley Building Pty Ltd CC 2021 2016 5 - 6
11:00 Cooper v MDM Industries Pty Ltd CC 1836 2016 5 - 6
11:30 Aylemore v Shire of Carnarvon CC 1218 2016 5 - 6
11:30 Bassett v Shire of Carnarvon CC 1239 2016 5 - 6
11:30 Burkett v Shire of Carnarvon CC 1219 2016 5 - 6
11:30 Campbell v Shire of Carnarvon CC 1209 2016 5 - 6
11:30 Forbes v Shire of Carnarvon CC 1221 2016 5 - 6
11:30 Gaitskell v Shire of Carnarvon CC 1224 2016 5 - 6
11:30 Gane v Shire of Carnarvon CC 1207 2016 5 - 6
11:30 Guglielmana & Anor v Shire of Carnarvon CC 1211 2016 5 - 6
11:30 Harper v Shire of Carnarvon CC 1215 2016 5 - 6
11:30 Harris v Shire of Carnarvon CC 1223 2016 5 - 6
11:30 Kearney v Shire of Carnarvon CC 1214 2016 5 - 6
11:30 Kempton v Shire of Carnarvon CC 1217 2016 5 - 6
11:30 Kilgallon v Shire of Carnarvon CC 1212 2016 5 - 6
11:30 Larman v Shire of Carnarvon CC 1222 2016 5 - 6
11:30 Mann & Anor v Shire of Carnarvon CC 1188 2016 5 - 6
11:30 Mason v Shire of Carnarvon CC 1234 2016 5 - 6
11:30 Parry & Ors v Shire of Carnarvon CC 1220 2016 5 - 6
11:30 Shanks v Shire of Carnarvon CC 1233 2016 5 - 6
11:30 Smith v Shire of Carnarvon CC 1213 2016 5 - 6
11:30 Sweetman v Shire of Carnarvon CC 1210 2016 5 - 6
11:30 Williamson v Shire of Carnarvon CC 1216 2016 5 - 6
12:00 Asplin & Anor v Tiger Holdings (WA) Pty Ltd CC 2091 2016 5 - 6
12:30 Keele v Ventura Home Group Pty Ltd CC 2075 2016 5 - 6
14:00 Chapple & Anor v Ikandu Bathrooms & Tiles Pty Ltd CC 2076 2016 5 - 6
14:30 Gourlay & Anor v Lodding & Anor CC 2077 2016 5 - 6
15:00 Manor Home Builders Pty Ltd v Foster CC 2084 2016 5 - 6
15:30 Ibbotson v Steadman Building Group Pty Ltd CC 2089 2016 5 - 6
CC Hearing
10:00 Marsh Outdoor Pty Ltd v Niha & Anor CC 1403 2016 1 - 1
10:00 Osborne & Anor v Thomas CC 1036 2016 4 - 4
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 4100 2016 3 - 4
10:00 Not Published GAA 3940 2016 2 - 1
10:00 Not Published GAA 4173 2016 5 - 1
11:00 Not Published GAA 4111 2016 4 - 1
11:00 Not Published GAA 4180 2016 5 - 1
12:00 Not Published GAA 3884 2016 4 - 1
12:00 Not Published GAA 3890 2016 3 - 4
12:00 Not Published GAA 3885 2016 2 - 1
12:00 Not Published GAA 4256 2016 5 - 1
12:30 Not Published GAA 3964 2016 3 - 4
12:30 Not Published GAA 3983 2016 2 - 1
14:00 Not Published GAA 4039 2016 4 - 1
14:00 Not Published GAA 4022 2016 3 - 4
14:00 Not Published GAA 33 2017 2 - 1
14:00 Not Published GAA 4278 2016 5 - 1
14:00 Not Published GAA 4633 2016 2 - 3
15:00 Not Published GAA 4077 2016 4 - 1
15:00 Not Published GAA 3887 2016 3 - 4
15:00 Not Published GAA 4302 2016 5 - 1
VR Mediation
10:00 Nursing and Midwifery Board of Australia v Els VR 210 2016 2 - 3

Back to Top