Court Listings for 18 February 2020

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00am MOSS & ANOR v VIGOLO & ORS CIV 1977 2017 7 - 710
11:15am COTTERELL v THE PUBLIC TRUSTEE OF WESTERN AUSTRALIA & Anor CIV 3022 2019 7 - 710
12:00pm QBE INSURANCE (AUSTRALIA) LTD v PITARO & Anor CIV 3114 2019 7 - 710
Civil Trial
10:30am WRIGHT v LEMON CIV 1319 2017 6 - 607
Directions - Registrar
2:15pm DINH v QUY LPA 58 2019 7 - 703
Judges Special Appointment
10:00am PAL & ANOR v PERTH TECHNICAL COLLEGE PTY LTD & ORS COR 190 2019 3 - 35
10:30am STATE OF WESTERN AUSTRALIA v PEACOCK CIV 1139 2019 6 - 606
Masters List
9:45am AUSTRALIA AND NEW ZEALAND BANKING GROUP LIMITED v MILLER & ANOR CIV 1854 2019 9 - 907
9:45am DISTINCT RACING & BREEDING PTY LTD v GASFIELDS LIMITED COR 186 2019 9 - 907
9:45am NATIONAL AUSTRALIA BANK LIMITED V ARNOLD & ANOR CIV 2533 2016 9 - 907
9:45am NATIONAL AUSTRALIA BANK LIMITED v ROBERTSON CIV 1798 2018 9 - 907
9:45am RICHARD ALBARRAN AND CARL ALAN LOUIS HUXTABLE AND CAMERON HUGH SHAW AS JOINT AND SEVERAL LIQUIDATORS OF ONSLOW METALS PTY LTD (IN LIQUIDATION) ACN 116 980 262 COR 12 2020 9 - 907
9:45am SHAW v ESTATE OF ALICE KINDER TRU 2 2020 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am PARSONS v MOMOVIVO (HK) LIMITED & ANOR CIV 1475 2019 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am RUNYON PTY LTD v AFSH NOMINEES PTY LTD & ANOR CIV 2883 2018 8 - 809
9:45am EARTH PLUS PTY LTD v BUISE CIV 2685 2018 8 - 803

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am MAJOR v POWELL SJA 1114 2019 Court No. 7



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am GARLETT-EXELL, Gary Joe Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ROBERTS, Glen Wayne Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing
10:00am NANDOO, Darryl Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am BEARD, Lee Eric 3 - 3-2
10:00am BOL BOL, Ayiel 5 - 5-1
10:00am COLE, Darren John 5 - 5-3
10:00am FISHER, Braedon Gilford 4 - 4-1
10:00am JOHNSON, Paul Michael 3 - 3-3
10:00am JOHNSTONE, Leslie Desmond 6 - 6-3
10:00am LEGG, Anthony Andrew 5 - 5-1
10:00am LI, Zheng 3 - 3-1
10:00am MCCARTHY, Luke Daniel 3 - 3-4
10:00am MCKAIN, Leanne 3 - 3-2
10:00am RAWLINGS, Benjamin David Luke 5 - 5-1
10:00am STONE, Craig Vernon 5 - 5-1
10:00am TOMIZZI, Michele Pasquale 4 - 4-2
10:00am TOMIZZI, Michele Pasquale 4 - 4-2
10:00am TOMLINSON, Melissa Marie 5 - 5-1
10:00am TRAN, Liem Van 3 - 3-2
10:00am VANDOME, Michael 3 - 3-4
10:00am WALSH, Steven John 3 - 3-4
10:00am WATTERSTON, Georgina Ann 3 - 3-4
10:00am WHARTON, Bruce Andrew 2 - 2-1
10:00am WILKS, John Michael 3 - 3-2
10:00am ZHUANG, Xiaoli 3 - 3-1
2:15pm KELLY, Lewis 4 - 4-2
9:15am SIEW, Wai Leong 6 - 6-3

Civil Listing
For Mention Appeals
10:30am DODSON v WOOLWORTHS GROUP LIMITED APP 97 2019 1 - 1-2
10:30am KING v INTERNATIONAL HEALTH AND MEDICAL SERVICES PTY LTD APP 96 2019 1 - 1-2
Mediation Conference DC
9:30am MISUMI PTY LTD v MILLIKAN & Anor CIV 3139 2019 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am VENN v Teekay Shipping (Australia) Pty Ltd & Anor CIV 1381 2016 1 - Lvl-1
9:30am Adams v Bashay CIV 1954 2018 1 - Lvl-1
9:30am ASKQUITH-ELLIS v ESKENAZI CIV 1655 2019 1 - Lvl-1
9:30am Cleminson v Ramsay Health Care Australia Pty Ltd & Others CIV 3626 2016 1 - Lvl-1
9:30am DJORDJEVIC v JACKAL NOMINEES PTY LTD & Ors CIV 3369 2018 1 - Lvl-1
9:30am KAHSAY v D'ORSOGNA BROS. PTY LTD CIV 4596 2018 1 - Lvl-1
9:30am MILLAR v ROBERTS CIV 2870 2019 1 - Lvl-1
9:30am SHIRZAD v AVRAMOSKI CIV 3783 2018 1 - Lvl-1
9:45am BOLLANDS v EVANS CIV 2313 2019 1 - Lvl-1
9:45am IRONMONGER v DAVEY CIV 3715 2018 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am BATES v FRASER CIV 1521 2019 1 - 1-2
10:00am DEPUTY COMMISSIONER OF TAXATION v BOTHA CIV 138 2019 1 - 1-2
10:00am GILLETT v ZADOW & Anor CIV 4373 2019 1 - 1-2
10:00am SUMMERMIST PTY LTD v DAY DREAMING PTY LTD & Ors CIV 2534 2019 1 - 1-2
9:30am Davies v Davies & Another CIV 427 2017 1 - 1-2
9:30am Davies v Davies & Another CIV 428 2017 1 - 1-2
9:30am Happy Valley Farm (Aust) Pty Ltd v Vantage Private Equity Pty Ltd & Others CIV 1178 2016 1 - 1-2
9:30am INNOVATIVE BENCHTOP SOLUTIONS PTY LTD v BORRELLO GROUP PTY LTD & Anor CIV 2325 2019 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
2:15pm CONUS NOBLE FINANCE PTY LTD v HUB SHIPPING & LOGISTICS PTY LTD & Anor CIV 3897 2019 1 - 1-2
Special Directions
9:45am Hunter v Hassall CIV 4262 2017 1 - 104

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
10:00am STONE, Karl Jeffery Courtroom
9:30am PEMBLETON, Richard Lester Courtroom

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
10:00am HICKS, Christopher Dean Courtroom 1
10:00am HICKS, Christopher Dean Courtroom 1
10:00am HICKS, Christopher Dean Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
2:00pm WILLIAMS, Gregory The Justice Complex

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am ADVANCE HOUSING LTD v KINGDON RSTN 20 2020 Court Room 2
10:00am JONES v MILLS & Anor RSTN 13 2020 Court Room 2
11:00am ALBANY FINANCE LIMITED v ATTWELL GCLM 275 2018 Court Room 2
11:00am Cahejo Pty Ltd as trustee for the Duraquip Trust v Thomsen GCLM 345 2017 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am ADAM, Jessica Ann Armadale Court 1
9:30am AH-KIM, Russell Gregory Armadale Court 2
9:30am AKBAR, Joshua James Armadale Court 1
9:30am ALANIZ, Kayla Andrea Armadale Court 1
9:30am ALLUM, Chloe Melissa Armadale Court 2
9:30am AMBROSE, Kyle Arther Armadale Court 2
9:30am ANELLO, Vincenzo Armadale Court 2
9:30am APPLEBY, Jackson Taylor George Armadale Court 2
9:30am AYTON, Robert James Armadale Court 2
9:30am BALOYI, Given Jethro Armadale Court 1
9:30am BATEMAN PASS, Jordan Anthony Armadale Court 2
9:30am BINDER, Neville Spencer Armadale Court 2
9:30am BLURTON, George Robert Armadale Court 2
9:30am BODDINGTON, Lionel Dennis Warren Armadale Court 2
9:30am BOUNDRY, Raymond Phillip Armadale Court 2
9:30am BRADLEY, Peter Raymond Armadale Court 2
9:30am BRENNAN, Kashlyn Armadale Court 1
9:30am BROWN, Mitchell Sherwood Armadale Court 2
9:30am BROWN, Thomas Michael Armadale Court 1
9:30am CARLTON, Kylie Merelle Armadale Court 2
9:30am CARPIO, Jordan Ronald Armadale Court 2
9:30am CARRUTHERS, Chantelle Lorraine Armadale Court 1
9:30am CHATLEY, Chantelle Marie Armadale Court 2
9:30am CHEESEMAN, Gabrielle Armadale Court 1
9:30am CLARKE, Joshua Mitchell Armadale Court 2
9:30am CLINCH, Bradley Dean Armadale Court 1
9:30am COLLARD, Ricki Edward Armadale Court 2
9:30am COOPER, Antony Armadale Court 2
9:30am COOPER, Bryce Adam Armadale Court 2
9:30am CORBETT, Krystal Lee Armadale Court 1
9:30am CRESSWELL, Thomas Ryan Armadale Court 2
9:30am CREUSOT, David Peter Armadale Court 2
9:30am CUNNINGHAM, Paul Michael Armadale Court 2
9:30am DAVIES, Robert Armadale Court 2
9:30am DEMPSTER, Trevor Joshua Armadale Court 2
9:30am DEWAR, Scott Armadale Court 1
9:30am DODD, Ofelia Leanne Armadale Court 2
9:30am DUNCAN, Wayne Leslie Armadale Court 1
9:30am DUNSTAN, Daniel Scott Armadale Court 1
9:30am DYSON, Christopher Eric Armadale Court 2
9:30am EADES, Raeanne May Armadale Court 1
9:30am EGAN, John Augustus Armadale Court 1
9:30am ELLIS, Shane Micheal Armadale Court 1
9:30am FEAST, Christopher John Armadale Court 1
9:30am FERGUSON, Lionel Dennis Armadale Court 1
9:30am FORD, Geoffrey Alan Armadale Court 1
9:30am FORD, Grant David John Armadale Court 1
9:30am GARCIA, Connor John Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Irelende Jamahl Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Vivian George Armadale Court 1
9:30am GRANTHAM, Sean Taylor Armadale Court 1
9:30am GRECO, Danny Armadale Court 2
9:30am GREEN, Ryan Charles Armadale Court 2
9:30am GRUBI, Keyra Charm Armadale Court 2
9:30am HALLS, Codie Rhys Armadale Court 2
9:30am HANSEN, Narelle Elizabeth Rose Armadale Court 1
9:30am HARBER, Alexandra Jade Armadale Court 1
9:30am HARDING, Martin Joseph Armadale Court 2
9:30am HATHA, Nin Thang Armadale Court 1
9:30am HEALY, Robert William Armadale Court 2
9:30am HENDERSON, Cheryl Lee Armadale Court 1
9:30am HILL, Adam James Peter Armadale Court 2
9:30am HILL, Tania Rose Armadale Court 1
9:30am HOLLAWAY, Scott Douglas Armadale Court 2
9:30am HUNTER, Cassidy Jean Armadale Court 1
9:30am HUTCHESON, Thomas Bernard Armadale Court 2
9:30am JACKAMARRA, Noelene Louise Armadale Court 2
9:30am JACKAMARRA, Roxanne Michelle Armadale Court 2
9:30am JAGER, John Armadale Court 2
9:30am JANUSZKIEWICZ, Natasha Armadale Court 2
9:30am JETTA, Russell Armadale Court 1
9:30am JOHNSON, Braydon Lee Armadale Court 2
9:30am JONES, Troy Thomas Armadale Court 1
9:30am JUGGESSUR, Harbunsing Armadale Court 1
9:30am KAKA, Andrew Kevin Armadale Court 2
9:30am KILBY, Jevon Robert Steven Armadale Court 2
9:30am KISH, Dean Mathew Armadale Court 2
9:30am KRAKOUER, Brian Daniel Armadale Court 2
9:30am LEBRASSE, Keane Aaron Armadale Court 1
9:30am LIMB, Justin Andrew Armadale Court 2
9:30am LINDREA, Daniel James Armadale Court 1
9:30am LLOYD-FORD, Gary Robert Armadale Court 2
9:30am MACINNES, Shawn William James Armadale Court 2
9:30am MANSFIELD, Dylan Thomas Armadale Court 2
9:30am MARTIN, Krystal Lee Armadale Court 2
9:30am MASKIELL, Adam Francis Armadale Court 1
9:30am MCKECHNIE, Jessica Lee Armadale Court 1
9:30am MCNAMARA, Jordan Rhys Armadale Court 2
9:30am MELLOR, Emma Armadale Court 2
9:30am MILLER, Alister Reece Armadale Court 1
9:30am MILLER, Milinda Armadale Court 2
9:30am NEWBURN, John Armadale Court 1
9:30am NEWTON, Tori Jay Armadale Court 1
9:30am ORME, David Murray Armadale Court 2
9:30am PARKES, Amy Aroha Armadale Court 1
9:30am PARROTT, Michelle Louise Armadale Court 1
9:30am PENNY, Estella Noelene Grace Armadale Court 1
9:30am PERCY, Anthony Ian Armadale Court 1
9:30am PILKINGTON, Michael Troy Armadale Court 2
9:30am PILL, Aaron Scott Armadale Court 2
9:30am QUARTERMAINE, Tarnia Rose Armadale Court 2
9:30am READ, Damian Mark Armadale Court 2
9:30am REIMERS, Bradley Philip Armadale Court 1
9:30am REINSMA, Lee Jim Armadale Court 2
9:30am RICHARDS, Craig Allan Armadale Court 2
9:30am RICHARDS, Jake Allan Armadale Court 2
9:30am RICKETTS, Michelle Louise Armadale Court 2
9:30am ROBERTS, Gavin Troy Armadale Court 2
9:30am RODGERS, Aaron Craig Armadale Court 1
9:30am ROLLITT, Craig Keith Armadale Court 2
9:30am RUDLAND, Kim Daniel Doyle Armadale Court 1
9:30am RUSSELL, Dianne Marie Armadale Court 2
9:30am RUSSELL, Ivan James Armadale Court 1
9:30am SANDFORD, Rhys Cameron Armadale Court 1
9:30am SHREEVE, Ryan Leon Armadale Court 1
9:30am SIMPSON, Blake Adam Kirton Armadale Court 2
9:30am SIMPSON, Brandon Harold Armadale Court 1
9:30am SLATER, Tyron Daniel Armadale Court 2
9:30am SLATTERY, Robert William Armadale Court 2
9:30am SMITH, Mark Anthony Armadale Court 1
9:30am SORGIOVANNI, Timothy Armadale Court 1
9:30am SPOZETTA, Brendan James Armadale Court 2
9:30am STEELE, John Paul Armadale Court 1
9:30am STEVENS, Nicholas Peter Armadale Court 2
9:30am STUART, Jesse Martyn Armadale Court 2
9:30am TAIRI, Leon Robert Armadale Court 2
9:30am TANGSHABANI, Rozbeh Seeross Armadale Court 2
9:30am TANNER, Adrian Ronald Armadale Court 1
9:30am THOMPSON, Liam Mark Armadale Court 2
9:30am THRIVIKRAMAN PILLAI, Pradeep Armadale Court 1
9:30am TOOHEY, Benjamin Patrick Armadale Court 1
9:30am TREBLEY, Mathew Craig Armadale Court 2
9:30am TREWHELLA, Gary John Armadale Court 2
9:30am TUCKER, Ella Rae Armadale Court 2
9:30am WALLS, Mark Gavin Armadale Court 2
9:30am WALSH, Jason Julian Armadale Court 2
9:30am WANLESS, Luke James Armadale Court 2
9:30am WARD, Katherine Diana Armadale Court 2
9:30am WATTS, Kristina Marie Armadale Court 2
9:30am WEBSDALE, Gavin Richard Armadale Court 1
9:30am WESTERN, Jade Courtney Armadale Court 1
9:30am WHINWRAY, Brenden John Armadale Court 2
9:30am WILLIAMS, Larissa Amie Elizabeth Armadale Court 1
9:30am WINTER, Julie Anne Armadale Court 1
9:30am WOODS, Chantelle Marie Armadale Court 2
9:30am YARRAN, Jaycob Anfernee John Armadale Court 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:00am RAWLINGS v F TRUCKS PARTS & SERVICES PYT LTD MINOR 1532 2019 Armadale Court 3

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am TRISCARI, Damien Joseph Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am BUCKLEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 61 2020 Court Room 1
9:30am GEORGE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 65 2020 Court Room 1
Residential Tenancies
9:45am ARKELL v BALTOPOULOS RSTN 44 2020 Court Room 4
9:45am BOYHAN v MCCALLUM & Anor RSTN 50 2020 Court Room 4
9:45am COMAN v TAYLOR & Anor RSTN 41 2020 Court Room 4
9:45am DENHAM & Anor v TRISCARI RSTN 39 2020 Court Room 4
9:45am DIMASI & Anor v DODD RSTN 42 2020 Court Room 4
9:45am FINLAY v BARK RSTN 30 2020 Court Room 4
9:45am GAUDION & Anor v WATTS & Anor RSTN 32 2020 Court Room 4
9:45am HOUSING AUTHORITY v GRAY RSTN 47 2020 Court Room 4
9:45am JK AND TK CROSS PTY LTD v COUTTS & Anor RSTN 51 2020 Court Room 4
9:45am LAWLER & Anor v MORGAN & Anor RSTN 54 2020 Court Room 4
9:45am LENNOX & Anor v GRAHAM RSTN 35 2020 Court Room 4
9:45am LYNCH v THOMAS RSTN 55 2020 Court Room 4
9:45am MCCLINTOCK v WALKER & Anor RSTN 27 2020 Court Room 4
9:45am MCLEAN v BUGG & Anor RSTN 58 2020 Court Room 4
9:45am RAINGLEN CORPORATION PTY LTD v PURIA & Anor RSTN 43 2020 Court Room 4
9:45am WESTERN AUSTRALIAN PLANNING COMMISSION v PATRICK & Anor RSTN 49 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
11:00am FAIRHEAD, Christopher Clarence Court Room 2
11:00am NANNUP, Jaxon Court Room 2
11:30am BLUM, Steven James Court Room 2
11:45am WHYTE, Rona Elizabeth Court Room 2
9:30am ADAMS, Scott Leigh Court Room 2
9:30am BARAN, Scott Brian Court Room 2
9:30am BARR, Chett Court Room 2
9:30am BELL, Joshua Novak Court Room 2
9:30am BLURTON, Priscilla Joy Court Room 2
9:30am CALLEGARI, Andre Stephen Court Room 2
9:30am CARIGE CLOOTS, Danielle Tamika Court Room 2
9:30am CORBETT, Barry Lesley Court Room 2
9:30am CRIBB, David Anthony Court Room 2
9:30am CROUCH, Jack Ernest Court Room 2
9:30am ELLIOTT, Toby James Court Room 2
9:30am GERRITZEN, Kelly Marie Court Room 2
9:30am HARRIS, Reiner Stephen Court Room 2
9:30am HARRIS, Thelmarose Hilda Louise Court Room 2
9:30am HOULIHAN, Shannon Margaret Court Room 2
9:30am HUME, Victoria Rose Court Room 2
9:30am HUNT, Timothy Mitchell Court Room 2
9:30am JOHNSON, Shannon Roy Court Room 2
9:30am LANCASTER, Daniel John Court Room 2
9:30am LONNIE, Ellen Mary Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Damien Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Gregory David Court Room 2
9:30am MCGUIRE, Nicole Marie Court Room 2
9:30am MCTAVISH, Dougall Alexander Court Room 2
9:30am MITCHELL, Edwin Dale Court Room 2
9:30am PARKER, David Mcdonald Court Room 2
9:30am PENNY, Terri Elizabeth Blair Court Room 2
9:30am REEVES, Roger Charles Court Room 2
9:30am RICE, Aaron Roderick Court Room 2
9:30am ROWE, Jasmine Elizabeth Court Room 2
9:30am ROWE, Paul Anthony Court Room 2
9:30am SHERIDAN, Chad Andrew Court Room 2
9:30am SIMPSON-GERMAIN, Jack William Court Room 2
9:30am STEWART, James Court Room 2
9:30am STONEHOUSE, Brandan Royce Court Room 2
9:30am TURNHAM, Jackson Mark Court Room 2
9:30am VAN HOOYDONK, Bob Court Room 2
9:30am WHITTON, Amba Jade Court Room 2
9:30am WILLIAMS, Benjamin Robert Court Room 2
9:30am YORK, Loretta Margaret Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am WORRALL v THE OWNERS OF STRATA PLAN 54628 GEN 290 2019 Conference Room

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABRAHAM, Mitchell Errol 5 - 57
10:00am AKOR, Uwane 5 - 57
10:00am AL SAYEGH, Saleh 4 - 41
10:00am ATTWOOD, Wendy Jan 5 - 55
10:00am AUNG, Dennis Benedict 4 - 41
10:00am BANJAC, Milanko 3 - 37
10:00am BANWAIT, Anand Dev Singh 5 - 55
10:00am BATTERSBY, Jason Craig 4 - 41
10:00am BEHSMAN, Karen 4 - 41
10:00am BIGNELL, Joshua William 4 - 42
10:00am BLACKMAN, Ryan Michael 3 - 37
10:00am BOLAND, Jay Erik 4 - 42
10:00am BOLGER, Alex Jacob 3 - 35
10:00am BOLTON, Errol James 5 - 57
10:00am BOYCE, Kupa Morrison John 3 - 37
10:00am BRAMWELL, Craig James 4 - 41
10:00am BRUCE, Timothy 3 - 37
10:00am BURNS, Robert Anthony 3 - 35
10:00am CARROLL, Jeffrey Dean 3 - 37
10:00am CLARKE, Kayne Louis 4 - 41
10:00am COLLARD, Trina Jane 3 - 37
10:00am CONIGLIO, Francesco 3 - 37
10:00am CUNNINGHAM, Owain Gwyn Samuel 3 - 37
10:00am DANN, Natalie 4 - 41
10:00am DARBY, Rosanne Janmarie 4 - 42
10:00am DARCH, Peter 3 - 37
10:00am DASHWOOD, Cameron Lance 3 - 37
10:00am DESMOND, Catherine Rachel Diana 4 - 41
10:00am ELLIOTT, Timothy Graham 5 - 55
10:00am ELSANOUSI, Musa 3 - 37
10:00am FAQEERZADA, Tamim 4 - 41
10:00am GARLETT, Irelende Jamahl 5 - 57
10:00am GARLETT, Lawrance 3 - 37
10:00am GARLETT, Wendell Edward Dasher 4 - 42
10:00am GARVEY, Siong Pin 3 - 37
10:00am GOME, Eldon 4 - 41
10:00am HANSEN, Shalani Stella 4 - 41
10:00am HARDING, Dale Walton 3 - 37
10:00am HART, Gary James 5 - 57
10:00am HEWITSON, Troy Kim 4 - 41
10:00am HOLMES, Travis George 3 - 37
10:00am HUYNH, Kevin 5 - 57
10:00am JETTA, Bronwyn Jean 3 - 37
10:00am JOHNS, Patricia Maude 3 - 37
10:00am JOHNSON, Scott Raymond 4 - 41
10:00am JOHNSTON, Michael Leslie 3 - 37
10:00am JONES, Jeffrey Bradley 5 - 57
10:00am JOSE, Mark Anthony 3 - 37
10:00am JOYCE, Natalie Michelle 4 - 41
10:00am KANE, Melissa Maree 5 - 55
10:00am KELLY, Danny James 4 - 41
10:00am KEMOKAI, Patrick Osman 4 - 41
10:00am KIDD, Zoe Catherine 3 - 35
10:00am KING, Aaron Gordon 3 - 37
10:00am KRAKOUER, Brian Daniel 4 - 42
10:00am LESINA, Jamie-Lee Ann 5 - 55
10:00am LEWIS, Benjamin Heath 4 - 41
10:00am LIEBELT, Samuel Peter 4 - 42
10:00am MARTIN, Zayne Brett 3 - 31
10:00am MCCONNELL, Steele James 5 - 55
10:00am MCDONNELL, John Ross 4 - 41
10:00am MCGUIRE, Craig Johnathan 5 - 55
10:00am MELLOR, Trent Antony 5 - 57
10:00am MEMEDOSKI, Curtis Arthur 4 - 41
10:00am MERRICK, Rodney Daniel 4 - 41
10:00am MILBURN, Jonathon Luke 4 - 41
10:00am MILLER, Calaeb William Brett 4 - 41
10:00am MILLER, Zachary Crysford 5 - 55
10:00am MINA, David 3 - 37
10:00am MORES, Steven 3 - 35
10:00am MORRISON, Jeremiah Samuel Mitchell John 4 - 42
10:00am MOURISH, Shondelle Brooke 3 - 37
10:00am MUNGAR, Karl Lawrence 5 - 55
10:00am NARDONE, Steven Michael 4 - 41
10:00am NARRIER, Teresa Flossie 3 - 37
10:00am NCUBE, Tawanda 4 - 41
10:00am O'BRIEN, Mariah Kathleen 5 - 55
10:00am OLDRIDGE, Ashley Micheal Edward 5 - 55
10:00am PACKER, James John Kippa Patrick 5 - 57
10:00am PATTERSON, Liam Stephen 5 - 55
10:00am PAUL, Rowlan Kim 5 - 55
10:00am PAYNE, Samantha 4 - 41
10:00am PENNY, Robert May 4 - 41
10:00am PENNY, Rueben Douglas 5 - 57
10:00am PERKINS, Aviva-Lee Serene 4 - 41
10:00am PROSSER, Martin Lee 4 - 41
10:00am Quay Hospitality Pty Ltd T/A Quay Hospitality Pty Ltd 3 - 37
10:00am RACZKA, Nicholas 3 - 35
10:00am REYNOLDS-GORDON, Ashleen Isobelle 4 - 41
10:00am RICHARDS, Leon 4 - 41
10:00am RICHARDS, Patrick James 3 - 37
10:00am RIFAI, Mariam 4 - 41
10:00am ROE, Ronald Wade 5 - 57
10:00am ROLFES, Jake William 3 - 37
10:00am RYDER, Robert Edward 5 - 55
10:00am SEBBEN, Mark Leo 4 - 41
10:00am SILVESTRO, Anthony Vincenzo 3 - 35
10:00am SIMPSON, Liam John Horace 5 - 57
10:00am SMITH, Rikisha Shikerra Ada 4 - 42
10:00am STONELEY, Jordan David Tunui 5 - 57
10:00am SULLEY, Philip 5 - 55
10:00am SWIEBODZINSKI, Arkadiusz Robert 3 - 33
10:00am TAYLOR, Kane Troy 5 - 57
10:00am TAYLOR, Roland James 3 - 37
10:00am THORNTON, Mark Christopher 4 - 41
10:00am TOHIARIKI, Jacob Benjamin 4 - 41
10:00am TONDUT, Jodie Maree 4 - 41
10:00am TRAN, Quoc Tuan 4 - 41
10:00am TROPIANO, John Kevin 3 - 37
10:00am VAN SANTEN, Jarred Ashley 4 - 41
10:00am VINCENT, Carina Li Lin 4 - 41
10:00am WARDEN, James Darren 3 - 33
10:00am WARDEN, James Darren 3 - 33
10:00am WESTWORTH, Zoee-Lee 3 - 35
10:00am WHITE, Michael Alexander 3 - 35
10:00am WILKINS, Dean 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Janaya Edith 3 - 35
10:00am WILLIAMS, Kenneth John 3 - 37
10:00am WILLIAMS, Mollie Rosemary 3 - 37
10:00am WILSON, Joshua Ryan 3 - 35
10:00am WRIGHT, Janice Karen 4 - 41
10:00am WRIGHTSON, Jye Stephen 5 - 57
10:00am WULFF, John Anthony 4 - 41
10:00am ZHANG, Sophia 3 - 37
12:00pm EVANS, Kieran Dale 3 - 35
12:00pm GREEN, Travis Peter 3 - 35
12:00pm MAGAS, Marijan Joseph 3 - 35
12:00pm TURNER, Kelly Lee Jane 3 - 35
12:00pm VO, Quan Jordan 3 - 35
2:15pm ANDERSON, Craig John 4 - 41
2:15pm BAILEY, Daniel James 4 - 41
2:15pm BERTOGNA, Jason James 4 - 41
2:15pm BRUIN, John Harold 4 - 41
2:15pm COLLARD, Donald Rohan 4 - 41
2:15pm DALTON, Shane Micheal 5 - 51
2:15pm DRUMMOND, Natalie Kay 4 - 41
2:15pm EADES, Gabriel Lee 5 - 51
2:15pm FARMER, William 4 - 41
2:15pm GARLETT, Connell Robert 5 - 57
2:15pm GRAHAM, Reuben Thomas 4 - 41
2:15pm JEFFREY, Dan Jay 4 - 41
2:15pm KACAL, Jonathon James 4 - 41
2:15pm KLEPPE, Leon Karl 4 - 41
2:15pm KRAKOUER, Elijah Phillip 4 - 41
2:15pm KULKER, Shaun Mathew Gordon 4 - 41
2:15pm LEMMEY, Daniel Allan Alfred 4 - 41
2:15pm LYNCH, Adam Raymond 4 - 41
2:15pm MAY, Godfrey Alfred 4 - 41
2:15pm NARRIER, William Scott 4 - 41
2:15pm NIVEN, Scott Lennox 4 - 41
2:15pm PARTON, Leanne Elizabeth 4 - 41
2:15pm ROMEO, Carlo Matthew 4 - 41
2:15pm SHARLAND, Darren Charles 4 - 41
2:15pm STURE, Dale Jon 4 - 41
2:15pm TA, Van Dai 4 - 41
2:15pm TURNOR, Beau Daniel 4 - 41
2:15pm UGLE, Felicity Nora 4 - 41
2:15pm WESTALL, Malcolm Charles 4 - 41
2:15pm WHYATT, Jayson Clifford 4 - 41
2:15pm WOODS, Jarrod Travis 4 - 41
9:00am DAVIS, Beaux 3 - 37
9:00am FORSYTH, Matthew James 3 - 37
9:00am GRIGG, Michael Jonathon 3 - 37
9:00am HOAD, Christian Joseph 3 - 37
9:00am IVESON, Aaron Scott 3 - 37
9:00am JONES, Vincent Ian 3 - 37
9:00am KOSTIC, Sandora Tiara 3 - 37
9:00am O'NEIL, Jessica Leeann 3 - 37
9:00am SLATER, Jessica Louise 3 - 37
9:00am SWIFT, Alister 3 - 37
9:00am WOODS, Jacob Dean 3 - 37
9:30am ANTHONY, Zunaid 5 - 51
9:30am BENNELL, Simone Lee 5 - 57
9:30am BERGER, Vincent Wayne Ngati-Pare 5 - 51
9:30am BIRCH, Alan Craig 5 - 51
9:30am BLACK, Jake 5 - 57
9:30am BLAKE, Ryan James 5 - 51
9:30am BLUNDELL, John 4 - 41
9:30am BROPHO, Brandon Lee 4 - 41
9:30am BROPHO, Edna 5 - 57
9:30am BUNYAN, Jesse Jon 5 - 57
9:30am CLARK, Peter Bernard 3 - 38
9:30am CLEAL, Ethan Robert Matthew 5 - 51
9:30am CLEARY, John Andrew Kane 5 - 51
9:30am CONDO, Anthony 3 - 38
9:30am COYNE, Douglas George 4 - 41
9:30am CULBONG, Mortisha Vanessa Noeline Nicole 4 - 41
9:30am CULLIVER, Edward G 5 - 51
9:30am DANDACHI, Faek Mustapha 5 - 51
9:30am DENFORD, Kelly Anne 5 - 51
9:30am DENFORD, Shane Ross Kenneth 5 - 51
9:30am DOWELL, Paul Robert 5 - 51
9:30am EADES, Paul Lennard 3 - 38
9:30am EMMITT, Shayne John 5 - 51
9:30am FERN, Melissa Lee 5 - 51
9:30am HART, Chantal Rose 5 - 57
9:30am HART, Dwayne Allen 5 - 57
9:30am HASCH, Lilli Lee 5 - 57
9:30am HAYES-GENTLE, Wardurn Marlon 5 - 57
9:30am HEWINS, Samuel Michael 5 - 51
9:30am HEY, Joseph Robin 5 - 51
9:30am HOBBY, Ashley Charles 5 - 51
9:30am IDRIS, Habib Ismail Adam 5 - 57
9:30am JACKSON, Kenneth Verdon 5 - 51
9:30am LANZA, Luke Larry 4 - 41
9:30am LE, Augustine Vinh Quang 5 - 51
9:30am LITTLE, Robert Christopher 5 - 51
9:30am LONDON, Luke David 3 - 38
9:30am LYONS, Bobbie Lee 5 - 51
9:30am MARCUSSEN, David Kenneth 5 - 51
9:30am MENTESANA, David James 3 - 38
9:30am MILLER, Kevin John 4 - 41
9:30am MOHAMED, Abdi-Hakim Ahmed 3 - 38
9:30am MOURISH, Duane Bradley 3 - 38
9:30am NALEEM MOHAMED, Nawfeer 5 - 51
9:30am NARRIER, Maitland 5 - 57
9:30am NETTLETON, Chad Wayne 5 - 51
9:30am NGUYEN, Duc Minh 4 - 41
9:30am NGUYEN, Thi Tuyet Anh 5 - 57
9:30am PARNHAM, Clinton Craig 5 - 51
9:30am PAVIC, Milos 5 - 51
9:30am PHILLIPS, Brooke Elizabeth 3 - 38
9:30am PHILLIPS, Michael Derek 5 - 51
9:30am QUINN, Pia Janet 5 - 57
9:30am RUFFIN, Deon James 5 - 57
9:30am RYDER, Jason Shane 5 - 51
9:30am SITUE, Emma Christine 5 - 51
9:30am SLATER, Alma May 5 - 57
9:30am SMITH, Grant Raymond 5 - 51
9:30am SORENSEN, James David 3 - 38
9:30am TANEHOHAIA, Troy Patrick 5 - 51
9:30am TAYLOR, Brandon Shaquille 5 - 51
9:30am TAYLOR, Joseph Robert 3 - 37
9:30am TRAN, Hung Anh 5 - 51
9:30am UGLE, Tyrone Shannon 5 - 51
9:30am URQUHART, Cameron David 5 - 51
9:30am VIDICH, Matthew Anthony 3 - 38
9:30am WARD, Jaidyn Kenneth 3 - 38
9:30am WILLS, Gerard Dominic 5 - 51
9:30am WOODS, Anthony Graeme 5 - 57
9:30am WOODS, Bianca Jade 3 - 38
9:30am ZOIS, Loukas 3 - 38
9:45am ODMARK, Neil Goddfred 5 - 57

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm DAVIDSON & Anor v GARRITTY RSTN 765 2020 7 - 71
2:15pm ROLLINI v CONWAY RSTN 16516 2019 7 - 71
9:30am ACU-TECH PTY LTD (ACN 626 756 223) v HORIZONTAL DIRECTIONAL DRILLING PTY LTD (163 377795) & Anor GCLM 13437 2019 7 - 71
9:30am BROWN v EL-DASSOUKI GCLM 10440 2019 7 - 71
9:30am BUSBY INVESTMENTS PTY LTD v HILL MINOR 5503 2019 7 - 71
9:30am CANBERRA GIRLS GRAMMAR SCHOOL v GILSON ROO 13657 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v DE' LANEY & Anor GCLM 6390 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v GIANG GCLM 7901 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v LEE GCLM 2706 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v MATTHEWS GCLM 7909 2019 7 - 71
9:30am Exp Resources Pty Ltd as trustee for Exp Trust t/as Exp Resources v McConnell GCLM 6834 2018 7 - 71
9:30am Fremantle Esplanade Hotel Ltd v What's On Group Limited GCLM 10259 2018 7 - 71
9:30am LAMONT v ACN 147 024 904 PTY LTD (ACN 147 024 904) & Anor GCLM 12496 2019 7 - 71
9:30am M8 HOLDINGS PTY LTD (ACN 054 479 793) v MARSHALL & Ors GCLM 15398 2018 7 - 71
9:30am PENFOLD v HOWARD GCLM 10583 2019 7 - 71
9:30am PLENTY v RASHID GCLM 148 2019 7 - 71
9:30am REGEN POWER PTY LTD v CALICDAN GCLM 14073 2019 7 - 71
9:30am THE OWNERS OF SP 12604 v AVE GCLM 7820 2019 7 - 71
9:30am TRUSTEES OF EDMUND RICE EDUCATION AUSTRALIA TRADING AS AQUINAS COLLEGE v Denner & Anor GCLM 14259 2019 7 - 71
9:30am VUN & Anor v SAFDEL RSTN 775 2019 7 - 71
Applications/Trial
10:00am WESLEY COLLEGE v WHITTINGTON & Anor GCLM 14297 2018 9 - 94
9:30am J & J Houses Pty Ltd v Hardies Lawyers Pty Ltd GCLM 7084 2018 9 - 94
9:30am JAYATUNGAGE DON v SADEGHIDASHTAKI GCLM 10441 2019 9 - 94
9:30am Liu v Chen GCLM 7035 2018 9 - 94
9:30am MACRI v APPLE PTY LIMITED CTC 14774 2019 9 - 94
CPC/Trial
2:15pm ELIAS v ELIAS GCLM 13485 2019 9 - 91
9:30am Morgan & Morgan v The State of Western Australia CPC 10855 2017 9 - 91
9:30am THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v GUTTRIDGE CPC 14690 2019 9 - 91
9:30am The Director of Public Prosecutions for Western Australia v MINHAJ CPC 13937 2019 9 - 91
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v COOPER & Anor CPC 3530 2019 9 - 91
9:30am TU'IPULOTU v THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA CPC 4282 2019 9 - 91
CTC/Trial
10:00am RAVI v NEIL WALLINGTON AND JO-ANN WALLINGTON (ABN: 13 277 980 759) MINOR 10650 2019 9 - 92
9:30am GREGSON v RAC INSURANCE PTY LTD ACN 094 685 882 CTC 682 2020 9 - 92
9:30am NOMMEOTS-NOMM v CASTANET PTY LTD T/A MCGROARTY'S AUTO REPAIRS CTC 479 2020 9 - 92
9:30am SLOT v NICHOLAS PAUL KAY CTC 16741 2019 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
9:30am AMOS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 157 2020 3 - 31
9:30am BENNETTS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 15704 2019 3 - 31
9:30am COOTE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1727 2020 3 - 31
9:30am COYNE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 10371 2019 3 - 31
9:30am GONSALVES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1747 2020 3 - 31
9:30am GRUNDY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 16648 2019 3 - 31
9:30am HUTCHINS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1721 2020 3 - 31
9:30am MACKENZIE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1627 2020 3 - 31
9:30am MATSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1340 2020 3 - 31
9:30am MCPHEE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1748 2020 3 - 31
9:30am PHAM v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1537 2020 3 - 31
9:30am SEKULOSKI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1806 2020 3 - 31
9:30am SIAPENGA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1439 2020 3 - 31
Pre-Trial Conference
10:00am HODGES v FISHER & PAYKEL AUSTRALIA PTY. LIMITED GCLM 8820 2019 7 - 7.2
10:00am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v VELAUTHAM & Anor GCLM 9586 2019 7 - 7.3
10:00am SMITH & Anor v SCARBORO PAINTING SERVICES (NORTH WEST) PTY LTD & Anor GCLM 7599 2019 7 - 7.1
11:00am THE OWNERS OF 43 KINSELLA STREET, JOONDANNA STRATA PLAN 14493 v MIJATOVIC GCLM 15272 2019 7 - 7.2
9:00am CHESNEY v KENNELLY GCLM 9568 2019 7 - 7.2
9:00am DELLE DONNE v SINGH MINOR 15691 2019 7 - 7.3
9:00am HARRIS v MARTINO GCLM 116 2020 7 - 7.1
9:30am LEITH v LEE GCLM 14615 2018 7 - 7.1
9:30am THE OWNERS OF 43 KINSELLA STREET, JOONDANNA STRATA PLAN 14493 v MIJATOVIC & Anor GCLM 14345 2019 7 - 7.2

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am COOK, Jarrod Court Room 3
10:00am MASON, Lynette Jennifer Court Room 2
9:00am AKERMAN, Benjamin Douglas Court Room 1
9:00am ALFORD, Creina Tracey Court Room 1
9:00am ATKINS, Levi Bradley Court Room 3
9:00am BAYLISS, Sumala Ellen Court Room 1
9:00am BEHESHTI, Ali Yourabi Court Room 1
9:00am BENHAM, Curt Charlton Court Room 3
9:00am BLACKWOOD, Kurt Rodney Court Room 1
9:00am BLIGHT, Craig Samuel Court Room 1
9:00am BODUR, Bulent Solih Court Room 1
9:00am BORG, Hayley Court Room 1
9:00am BOULTON, Damion Peter Court Room 1
9:00am BROWN, Luke Charles Court Room 3
9:00am BURD, Christopher Warren Court Room 1
9:00am CAMPBELL, Alexander Reihana Court Room 3
9:00am CLOSE, Samantha Chantelle Court Room 1
9:00am CORBETT, Darren Cooper Lionel Court Room 1
9:00am COYNE, Michael David Court Room 1
9:00am CRICHTON, Rachel Jade Court Room 1
9:00am DINAH, D'Wayne Desmond Court Room 1
9:00am DIVER, Angela Rita Court Room 1
9:00am DONOVAN, Aaron John Court Room 1
9:00am DUNN, Harley Travis Court Room 1
9:00am DUNNE-HARRIS, Norman John Court Room 1
9:00am GARCES ABRAHAM, Michael Anthony Court Room 1
9:00am GODDEN, Narelle Maree Court Room 1
9:00am GRAHAM, Robin Edward Court Room 3
9:00am HADDRILL, Michael Douglas Court Room 1
9:00am HANSEN, Rachael Ann Court Room 1
9:00am HANSEN, Wayne Fredrick Court Room 1
9:00am HATHAWAY, Richard Thomas Court Room 3
9:00am HILLMAN, Shane Henry Court Room 1
9:00am HOCKING, Elizabeth May Court Room 1
9:00am HOLOHAN, Scott Dylan Court Room 1
9:00am IKIN, Shane Alan Court Room 1
9:00am INMAN, Shannon Jade Court Room 1
9:00am JONES, Jacinta Marie Court Room 1
9:00am JONES, Liam Court Room 1
9:00am JUST CLIK EXPRESS PTY LTD Court Room 1
9:00am KELLY, Gary Noel Court Room 3
9:00am KERR, Tyler Richard Court Room 1
9:00am KING, Murray Reginald Court Room 3
9:00am KOKKINOS, John-Boz Court Room 1
9:00am LEE, Rodney James Court Room 1
9:00am LEERS, Jameel Josef Court Room 1
9:00am LESLIE, Jamie Philip Court Room 3
9:00am LOADER, Samuel Geordie Court Room 1
9:00am LONG, Denise Lorraine Court Room 3
9:00am MALLOCH, Julian Alexander Clifford Court Room 1
9:00am MARINOVICH-ZANO, Paul Michael Court Room 3
9:00am MARTIN, Steven John Court Room 1
9:00am MCCARTHY, Zac Christopher Court Room 1
9:00am MCCORMACK, Andi Ronald Ben Court Room 1
9:00am MCCORMACK, Thomas Michael Court Room 1
9:00am MCCURLEY, Corey Steven Court Room 1
9:00am MCDONALD, Paul Anthony Court Room 1
9:00am MCDOUGALL, Dominque Michelle Court Room 1
9:00am MCGRATH, Luke James Court Room 3
9:00am MCLERNON, Oliver Patrick Court Room 1
9:00am MEMETI, Kristijan Court Room 3
9:00am MILLER, Marlon Brett Court Room 1
9:00am MILLER, Raymond Eric Court Room 1
9:00am MILLER, Reece Wade Court Room 3
9:00am MOHAMMAD, Ali Reza Court Room 1
9:00am MOLLER, Wayne Dallas Court Room 3
9:00am MOORE, Jennifer Jane Court Room 3
9:00am MORENO, Juan Carlos Court Room 1
9:00am NIGHTINGALE, David Michael Court Room 1
9:00am OLIVER, Kenneth John Court Room 1
9:00am PEEK, Kevin Lee Court Room 1
9:00am REECE, Jonelle Mary Court Room 3
9:00am RICHARDS, Charles Peter Court Room 1
9:00am RYDER, Brodric James Court Room 3
9:00am SIMPSON, Keir Joseph Court Room 1
9:00am STRACHAN, Dean Phillip Court Room 3
9:00am TAYLOR, Yvonne Kim Court Room 1
9:00am WALKER, Brian Marcel Court Room 1
9:00am WALKER-KING, Darren Ronald Court Room 1
9:00am WARD, Jordan Lolita Court Room 3
9:00am WILKINSON, Dion William Court Room 1
9:00am ZEISER, Samantha Jayne Court Room 3

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am BOSS CONSTRUCTION TRUST v RYLE GCLM 933 2019 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
1:30pm HIGGS, Peter Laurence Courtroom 2
9:30am ALLEN, Bianca Marie Courtroom 1
9:30am BREMNER-WALKER, Joel David Courtroom 1
9:30am KINIVAN, Thomas Keith Courtroom 1
9:30am LEE, Damian Ian Michael Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm NP ANDERSON & THE TRUST FOR LIFETIME UNIT TRUST v QUADRIO EARTHMOVING PTY LTD GCLM 440 2019 Courtroom 1
Trial Court
9:30am BISHOP v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 35 2020 Courtroom 2
9:30am Palombo v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 34 2020 Courtroom 2

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am STRACHAN, Ian David Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am HARRISON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 266 2020 Courtroom 1
9:30am NELSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 260 2020 Courtroom 1
9:30am SMITH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 89 2020 Courtroom 1
9:30am SOUTHCOTT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 228 2020 Courtroom 1
9:30am THOMAS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 223 2020 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am Gavin Clayton ATF G & T Clayton Trust v THE TRUSTEE'S FOR KQE FAMILY TRUST trading as KINDERGARDEN QUALITY EQUIPMENT MINOR 688 2018 Courtroom 2
10:00am INNERD & Anor v BEDGGOOD RSTN 3145 2019 Courtroom 2
10:00am JONES v FONTANA MINOR 1726 2019 Courtroom 2
10:00am Smithson v Cosmic Resources Pty Ltd MINOR 2628 2017 Courtroom 2
10:00am WHITE v MITCHELL MINOR 1054 2019 Courtroom 2
9:30am ALEXANDER SKORDAS v KUMAR CTC 3283 2019 Courtroom 2
9:30am Berdianu v Mason Migration Pty Ltd MINOR 1744 2018 Courtroom 2
9:30am ELITE POWDERCOATERS v PATIOS PLUS WA CTC 3284 2019 Courtroom 2
9:30am KRAUSKOPF v YANIV MISHALI CTC 3138 2019 Courtroom 2
9:30am LIGHTBULB MEDIA PTY LTD T/A XPRESS PRINT JOONDALUP v MY PICK N SAVE AUSTRALIA PTY LTD MINOR 2474 2019 Courtroom 2
9:30am PEARCE v DIVIJA PTY LTD CTC 3482 2019 Courtroom 2
9:30am SSA BUSINESS SERVICES PTY LTD v AL SAFFY CTC 3143 2019 Courtroom 2
Pre-Trial Conference
10:00am LOWE v JOSEPHS GCLM 2810 2019 Courtroom 4
9:30am HATTON v BARNETT GCLM 3277 2019 Courtroom 4
Trial Court
10:00am WHITE & Anor v COOPER & Ors RSTN 1 2020 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Combined Court
9:30am SCHULTZ v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 231 2020 Court 1 Children's/Community Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ALLEN, Phillip John Courtroom 2
9:00am BABPHAWAN, Thepchakon Courtroom 2
9:00am BOUNDY, Samuel Leonard Pytor Courtroom 2
9:00am BROPHO, Robert Gordon Courtroom 2
9:00am CHEEDY, Ashton Robert Charles Courtroom 2
9:00am CHRISTIE, Shinarra Louisa Jay Courtroom 2
9:00am COFFIN, Jerome David Ian Courtroom 2
9:00am COMEAGAIN, Shaylee Maree Roberta Michelle Courtroom 2
9:00am COPPIN, Waylon Courtroom 2
9:00am COULSON, Christopher Bruce Courtroom 2
9:00am DANIELS-SMIRKE, Kuarn Courtroom 2
9:00am DARBY, Mathew Courtroom 2
9:00am DIAMOND, Reekus Frank Tom Courtroom 2
9:00am DRAGE, Shondelle Christal Courtroom 2
9:00am FLANN, Kohan Captain Banjo Courtroom 2
9:00am GALBY, Leon David Courtroom 2
9:00am GALOVA, Fatima Courtroom 2
9:00am GILBA, Tobie Rose Courtroom 2
9:00am GRAY, Chad Hayden Courtroom 2
9:00am HAMLETT, Andrea May Michelle Roberta Maree Courtroom 2
9:00am HARMAN, Christie Ann Courtroom 2
9:00am HAYES, Grant Kurtis Courtroom 2
9:00am HICKS, Aaron James Courtroom 2
9:00am HICKS, Darren Nelson Courtroom 2
9:00am HUBERT, Ashton Lawrence Courtroom 2
9:00am HUBERT, Bruce Courtroom 2
9:00am HUTTON, Daniel Brian Courtroom 2
9:00am HYLAND, Ken Norman Courtroom 2
9:00am JACK, Noelia Courtroom 2
9:00am JAMES, Gavin Ashley Courtroom 2
9:00am JONES, Jocelyn Courtroom 2
9:00am KING, Bronwyn Courtroom 2
9:00am KMETOVIC, Dejan Courtroom 2
9:00am LETHBRIDGE, Nathan William Courtroom 2
9:00am LIPPE, Benjeman James Courtroom 2
9:00am LUMAI, Kyriakos Robert Courtroom 2
9:00am MCKENZIE-BROWN, Wayne Courtroom 2
9:00am MERRY, Tara Belinda Courtroom 2
9:00am MITCHELL, Aubrey Malcolm Richard Courtroom 2
9:00am MUNDA, Cody Andrew Courtroom 2
9:00am MUNDA, Domanic Courtroom 2
9:00am MUNDA, Jason Peter Courtroom 2
9:00am MUNDA, John Rex Courtroom 2
9:00am MUNDA, Trevor Junior Courtroom 2
9:00am PARATA, DANFORD HENARE Courtroom 2
9:00am PAT, Roseanne Helen Courtroom 2
9:00am PUTTNER, Katie Louise Courtroom 2
9:00am RICHARDS, Theo Ian Courtroom 2
9:00am RILEY, Timothy Glen Courtroom 2
9:00am SAMBO, Marcus William Courtroom 2
9:00am SANDY, Aileen Courtroom 2
9:00am SANDY, Allery Courtroom 2
9:00am STUMPAGEE, Wilfred Arthur Courtroom 2
9:00am TAYLOR, Harry Thomas Courtroom 2
9:00am TITO, Manunui Courtroom 2
9:00am TITTUMS, Kalani Kyle Courtroom 2
9:00am TODD, Shavarn Noel Courtroom 2
9:00am TOPLISS, Cade Thomas Dean Courtroom 2
9:00am WINGO, Aaron Courtroom 2
9:00am WOODHOUSE, Shannon Troy Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:00am GILL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 17 2020 Courtroom 2

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
10:00am CLARKE, Joanne Kay Courtroom 1
10:00am MARSH, Steven James Courtroom 1
10:00am MCKENZIE, Murray Rex Courtroom 1
10:00am WILCOX, Isabell Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:00pm VOS & Anor v CAPTAIN RSTN 3 2020 Court Room 1

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing
10:00am BANKS, Kaylah Deanise Court Room 1
10:00am BANKS, Rozeena Wynette Court Room 1
10:00am FREDDIE, Shecarl David Court Room 1
10:00am GARCIA, Indianna Joy Court Room 1
10:00am GILBERT, Ethan Court Room 1
10:00am GILBERT, Robert Frederick Court Room 1
10:00am JOHNSTON, Ronan Johnathan Seth Court Room 1
10:00am JONES, Lawrence Court Room 1
10:00am LONG, Delwyn Peter Court Room 1
10:00am MADARIAGA, Liam Court Room 1
10:00am MITCHELL, Quinten Court Room 1
10:00am REDMOND, Deon Eddy Court Room 1
10:00am RING, Amos Lloyd Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ALI, Roxanne Marie Courtroom 1
9:30am BATEMAN, Mathew Paul Courtroom 1
9:30am BOWTELL LLOYD, Melisa Mary Courtroom 1
9:30am CLEMSON, Samuel Roy Brian Courtroom 1
9:30am DIXON, David Anthony Courtroom 1
9:30am DIXON, Mark Peter Courtroom 1
9:30am EARNSHAW, Daniel Murray Courtroom 1
9:30am EVANS, Kieran Dale Courtroom 1
9:30am FINGER, Clayton John Courtroom 1
9:30am FORDE, Jesse Kane Courtroom 1
9:30am GLIDDON, Ian Ross Courtroom 1
9:30am GRAFHAM, Robert James Courtroom 1
9:30am HANDY, Brayden Baymos Courtroom 1
9:30am HAYNES, Mason Anthony Courtroom 1
9:30am HAYNES, Mason Anthony Courtroom 1
9:30am HESLIN, Shannon Michael Courtroom 1
9:30am IOPPOLO, Kye Philip Courtroom 1
9:30am KENNEDY, Jason Patrick Courtroom 1
9:30am KEOGH, Gerard Courtroom 1
9:30am KNUCKEY, Karen Marie Courtroom 1
9:30am LAVER, Shaun Matthew Courtroom 1
9:30am LAWRENCE, Tegan Emma Courtroom 1
9:30am LEWIS, Denise Courtroom 1
9:30am MANNION, Steve David Courtroom 1
9:30am MARTIN, James Barry Courtroom 1
9:30am MCINTOSH, Shane John Courtroom 1
9:30am MILES, Ronald Charles Courtroom 1
9:30am MULLARKEY, Wayne Barry Courtroom 1
9:30am NINYETT, Clinton James Courtroom 1
9:30am PANAIA, Kirra Lee Courtroom 1
9:30am REINHOLD, Barry Lee Courtroom 1
9:30am RILEY, Darren William Courtroom 1
9:30am ROSEVEARE, Liam Ronald Courtroom 1
9:30am SCHNEIDER, Aidan John Courtroom 1
9:30am SKIPPER, Adam William Courtroom 1
9:30am SMITH, Daniel William Courtroom 1
9:30am SMYTHE, Roy Allan Courtroom 1
9:30am STAVREFF, Claudia Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Kylie Philomenna Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Caleb Courtroom 1
9:30am TUNBRIDGE, Corey Scott Courtroom 1
9:30am UGLE-PICKETT, Paul-Lee Benidict Courtroom 1
9:30am VITI, Shirley G Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am Kayak Pty Ltd v SINGH CTC 300 2019 Courtroom 2

Manjimup Courthouse
Mount Street, MANJIMUP
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
10:00am VALE v HARDING RSTN 7 2020 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am BELLANEY, Tilson Harley Campbell Courtroom 1
9:30am BENNELL, Brodie Benjamin Courtroom 1
9:30am BLACK, Darren Alan Courtroom 1
9:30am BLURTON, Natalie-Fay Maysena Courtroom 1
9:30am BOLTON, Malcolm Courtroom 1
9:30am CHAGAI, Peter Mabor Courtroom 1
9:30am CURRY, Brody James Courtroom 1
9:30am DONOVAN, Mark Christopher Courtroom 1
9:30am EGAN, Shamara Cassandra Courtroom 1
9:30am FENN, Steven David Courtroom 1
9:30am FERNANDES, Damien Wayne Courtroom 1
9:30am GARDNER, David Paul Courtroom 1
9:30am GARLETT, Amanda Lee Courtroom 1
9:30am GARLETT, Dwayne Lewis Courtroom 1
9:30am GARLETT, Jade Kosha Courtroom 1
9:30am GLEN, Jonathon Mark Andrew Courtroom 1
9:30am HALL, Erik James Courtroom 1
9:30am HARRIS, Ace Benjamin Courtroom 1
9:30am HELLWIG, Kelly Daniel Courtroom 1
9:30am HETHERINGTON, Adam Leigh Courtroom 1
9:30am HOLTON, Laura Marie Elizabeth Courtroom 1
9:30am HOYE, Jack John Robert Courtroom 1
9:30am HUNT, Robbie James Courtroom 1
9:30am INGRAM, Nicole Leigh Anne Courtroom 1
9:30am KONDOUKAS, Ariadne Vassiliki Courtroom 1
9:30am LAKU, Taban Peter Tombe Courtroom 1
9:30am LANZA, Dayna Carole Milly Courtroom 1
9:30am LEGGERINI, Murray Peter Courtroom 1
9:30am LEWIS, Adam Troy Courtroom 1
9:30am LINDSAY, Jason Allan Courtroom 1
9:30am MACAULAY, Robert Douglas Courtroom 1
9:30am MALIK, Varsha Conference Room
9:30am MAY, Joseph Benedict James Courtroom 1
9:30am MCWILLIAM, Jack Courtroom 1
9:30am MIGLIORE, Jai Tristan Courtroom 1
9:30am NARRIER, Taleisha Maxine Courtroom 1
9:30am OREO, Jeffrey Lawrence Courtroom 1
9:30am PAYNE, Kevon Benjamin Andrew Courtroom 2
9:30am PEARCE, Dylan Phillip Courtroom 1
9:30am POLAK, Erika Rosie Courtroom 1
9:30am QUARTERMAINE, Tongchai Thaisun Courtroom 1
9:30am RAMSAY, Skye Francis Ann Courtroom 1
9:30am REDEL, James Philip Courtroom 2
9:30am REGAN, Sarah Kate Courtroom 1
9:30am RISI, Barry Adam Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Lisa Nicole Courtroom 1
9:30am ROBINSON, Elisha Gaye Courtroom 1
9:30am SAUNDERS, Frances May Courtroom 1
9:30am SHAW, Cameron Steven Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Roberta Courtroom 1
9:30am STEPHENS, Geoffrey A Courtroom 1
9:30am STUBBER, Tyron James Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Brayden Loren Courtroom 1
9:30am TURNER, Aaron James Courtroom 1
9:30am TURNER, Craig Andrew Courtroom 1
9:30am UGLE, Joseph Thomas Courtroom 1
9:30am VIZZARI, Michele Courtroom 1
9:30am VOJINOVIC, Natasha Slavica Courtroom 1
9:30am VOJINOVIC, Phillip Brian Courtroom 1
9:30am WALMSLEY, Terrianne Courtroom 1
9:30am WARD, Oliver Henry Courtroom 1
9:30am WINGO, Georgina Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:00am DE GRYS v MENTIPLAY MINOR 1413 2019 Conference Room
Trial Court
9:30am Cook v Ducie MINOR 2182 2018 Conference Room
9:30am DYSON & Ors v ST GUILLAUME & Anor RSTN 1618 2019 Courtroom 2
9:30am TESTER v Birks GCLM 1527 2019 Conference Room

Moora Courthouse
Dandaragan Street, MOORA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
10:00am DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/A HOUSING AUTHORITY v LANDERS RSTN 1 2020 Courtroom 1
10:00am DODS & Anor v BAKER & Anor RSTN 2 2020 Courtroom 1
10:00am HILLVIEW ENTERPRISES PTY LTD v CJ & VB MARTIN GCLM 29 2019 Courtroom 1

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am AHRENS, Robert John Courtroom 1
9:00am AMATO, Tarin Lee Courtroom 1
9:00am AMOS, Richard Michael Courtroom 1
9:00am BARRAS, Georgia Rose Courtroom 1
9:00am BAXTER, David Carl Courtroom 1
9:00am BECKETT, Jeremy Courtroom 1
9:00am BENNELL, Cameron Neal Courtroom 1
9:00am BENNELL, Cameron Neal Courtroom 1
9:00am BERENDSE, Patrick Courtroom 1
9:00am BETTS, Ewan Nichols Rockett Courtroom 1
9:00am BLACKBURN, Johnathon David Courtroom 1
9:00am BLAIR, Nicholas David Courtroom 1
9:00am BRASS, Jacquita Liia Courtroom 1
9:00am BREWER, Tracie Melissa Courtroom 1
9:00am BRIGHT, Liberty Leanne Jacqueline Courtroom 1
9:00am CANNON, Steven Michal Courtroom 1
9:00am CARSLAKE, Justin Leslie Charles Courtroom 1
9:00am CASEY, Ben Tamati Courtroom 1
9:00am COX, Jarrod Louis Courtroom 1
9:00am CULBERTSON, Kaine Jerome Courtroom 1
9:00am CUTHBERT, Ochre Tao Lawsen Courtroom 1
9:00am DALEY, Vicki Lynnette Courtroom 1
9:00am DAWSON, Robert Jonathon Les Courtroom 1
9:00am DELLA-VEDOVA, Harley Beau Courtroom 1
9:00am DRAPER-GIBBS, Hayden Lachlan Courtroom 1
9:00am EAST, Cheri Patricia Courtroom 1
9:00am EDWARDS, Scott Robert Lee Courtroom 1
9:00am GASTON, Shane Edward Roland Courtroom 1
9:00am GULBERTI, Marc Robert Courtroom 1
9:00am HAMILTON, Aimee Grace Courtroom 1
9:00am HANSEN, Charmaine Una Courtroom 1
9:00am HANSEN, Eliza Courtroom 1
9:00am HARBEN, Robin Arthur Bostock Courtroom 1
9:00am HARGREAVES, Steven Robert Courtroom 1
9:00am HARRIS, Sheldon Gary Courtroom 1
9:00am HARROWER, Tashi James Courtroom 1
9:00am HIBBLE, Matthew David Courtroom 1
9:00am HILL, Peter Steven Courtroom 1
9:00am HILSTON, Kaylum William Walton Courtroom 1
9:00am JACKAMARRA, Matthew William Courtroom 1
9:00am JONES, Andrew Scott Courtroom 1
9:00am JONES, Andrew Scott Courtroom 1
9:00am KEDDLE, David Daniel Courtroom 1
9:00am KENNEDY, Glen Peter Courtroom 1
9:00am KILVINGTON, Kaylee Evelyn Courtroom 1
9:00am KRAKOUER, Brandon Courtroom 1
9:00am LEGGE, Stacey Kaye Courtroom 1
9:00am LITTLE, Christopher Lee Courtroom 1
9:00am LUTAN, Neil Courtroom 1
9:00am LYSLE, Guido Antonio Courtroom 1
9:00am MANN, Jennifer Ellen Courtroom 1
9:00am MASON, Nicole Jane Courtroom 1
9:00am MAYNARD, Rodney Alan Courtroom 1
9:00am MCILWAINE, Phillip John Courtroom 1
9:00am MEAD, Craig Richard Courtroom 1
9:00am MERRICK, Danny Victor Courtroom 1
9:00am MILERIS, Tadas Courtroom 1
9:00am MILLER, Roberta Clair Cheryl Courtroom 1
9:00am MINNITI, Joseph Frank Courtroom 1
9:00am NASH, Sarah Courtroom 1
9:00am NICHOLAS, Jake Ross Courtroom 1
9:00am NOLAN, Benjamin Mark Courtroom 1
9:00am OLIVER, Andrew Hector Courtroom 1
9:00am OLIVER, Glenn Raymond Courtroom 1
9:00am PENNY, Audrey Rose Courtroom 1
9:00am PENNY, Rohan Cain Courtroom 1
9:00am PENNY, Trevor Jerome Courtroom 1
9:00am PICKETT, Peter Lex Courtroom 1
9:00am PILLINGER, Kenneth William Courtroom 1
9:00am PORTER, Samantha Elizabeth Courtroom 1
9:00am RACEVSKIS, Andrew Trevor Courtroom 1
9:00am REGISTER, Roanna Mae Poore Courtroom 1
9:00am RILEY, Andrew Wayne Courtroom 1
9:00am RILEY, Josephine Courtroom 1
9:00am RILEY, Lesley Jane Courtroom 1
9:00am RILEY, Lindsay Douglas Courtroom 1
9:00am RILEY, Margaret Alice Courtroom 1
9:00am RILEY, Tamara Elizabeth Courtroom 1
9:00am RODD, Glen Gregory Courtroom 1
9:00am RYDER, Jaidin Louise Courtroom 1
9:00am SHORD, Ashley Kevin Courtroom 1
9:00am SLABBERS, Peter William Courtroom 1
9:00am SLATER, Diana Oddessa Courtroom 1
9:00am SLATER, Joshua Leslie Courtroom 1
9:00am STANSFIELD, Geoffrey John Douglas Courtroom 1
9:00am STEWART, Andrea Louise Courtroom 1
9:00am SWADLING, Jordan Carter Courtroom 1
9:00am TAHAU, Tui Tamahiti Courtroom 1
9:00am TAHAU, Wiremu Paora Courtroom 1
9:00am TAHAU, Wiremu Paora Courtroom 1
9:00am TATE, Trevor James Courtroom 1
9:00am TURVEY, Anita Courtroom 1
9:00am TURVEY, Leanne Rose Courtroom 1
9:00am TWEEDIE, Yan Paul Joel Courtroom 1
9:00am TYAK-LAIDLER, Tyla John Courtroom 1
9:00am UGLE, Charlene Maria Courtroom 1
9:00am VOSKUILEN, Benjamin Ralph Courtroom 1
9:00am WANOA, Dane Issac Courtroom 1
9:00am WEBSDALE, Anthony John Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Dinny Leslie Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Langford Brandon Jade Courtroom 1
9:00am WOOD, Nicole Gaye Courtroom 1
9:00am WRIGHT, Jaykub Isiah John Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing
9:00am ANDREWS, Joshua Colin Courtroom
9:00am ANGIE, Attaya Adrianna Courtroom
9:00am ATTWOOD, Luke Bryce Courtroom
9:00am BONNEY, Paul Charles Courtroom
9:00am BOOTH, Alwyn James Courtroom
9:00am BOOTH, Jeremiah Courtroom
9:00am BROLGA, Rita Maree Courtroom
9:00am BROOKS, Danielle Courtroom
9:00am BROWN, Bradley James Courtroom
9:00am BURKENHAGEN, Dylan Charles Courtroom
9:00am BURTON, Rianne Courtroom
9:00am CHARLES, Nicole Courtroom
9:00am CHARLES, Rosetta Courtroom
9:00am CHARLIE, Clancy Courtroom
9:00am CLAUSE, Donovan Marcus Courtroom
9:00am CLAUSE, Kirsty Miranda Courtroom
9:00am CLUBB, Ronald Graham Courtroom
9:00am CUTTER, Carey Courtroom
9:00am DALBIN, Robert Douglas Lloydd James Courtroom
9:00am EDMONDS, Selina Merredith Angela Courtroom
9:00am FLATT, Benjamin James Courtroom
9:00am GIBBS, Lexie Anthony Courtroom
9:00am GILCHRIST, Jesse Rhys Lee Courtroom
9:00am HATURINI, Thomas Rangitane Courtroom
9:00am JEFFRIES, Maitland Courtroom
9:00am JOLLY, Cody Allen Courtroom
9:00am KYANGA-GILLA, Shayne Matthew Phillip Courtroom
9:00am LANDY, Annabell Annette Courtroom
9:00am LAROSE, Quentin Jean-Claude Marcel Courtroom
9:00am LOXTON, Donna Marie Courtroom
9:00am MCGRATH, John Anthony Courtroom
9:00am PARKER, Breannan Alyce Courtroom
9:00am PETERSON, Christopher Shaun Courtroom
9:00am PRICE, Roy Michael Courtroom
9:00am RICHARDS, Jennifer Leone Courtroom
9:00am ROBSON, Robert Joseph Courtroom
9:00am RYDER, Kayla Courtroom
9:00am SAMSON, John Aaron Courtroom
9:00am SAMSON, Margaret Courtroom
9:00am SIMPSON, Charlotte Renee Courtroom
9:00am SIMPSON, Felix Courtroom
9:00am SINAGOCA, Leigh Courtroom
9:00am SMITH, Sturgis Kaori Courtroom
9:00am STEWART, Sharelle Courtroom
9:00am STREAM, Duane Frederick Courtroom
9:00am VANBEE, Franklin Justin Courtroom
9:00am WATSON, Shimeka Courtroom
9:00am WHYOULTER, Dwayne Courtroom
9:00am WONGAWOL, Gilroy Michael Courtroom
9:00am WONGAWOL, Jermena Millyann Courtroom
9:00am WOODLEY, Ayden Andrew John Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ANZELLINO, Justin Charles Courtroom 1
9:30am BAKER, Caleb Rawiri Te Mara Courtroom 1
9:30am BARTHOLOMEW, Sam Courtroom 1
9:30am BISHOP, Robert Wayne Courtroom 1
9:30am BOSVELD, Peter Courtroom 1
9:30am BROWN, Shaun Michael Courtroom 1
9:30am BURNS, James Keith Courtroom 1
9:30am BYLUND, Shannon John Courtroom 1
9:30am CARVALHO, Valerie Elizabeth Courtroom 1
9:30am COEN, Rachel Marie Courtroom 1
9:30am DIGHT, Martin William Courtroom 1
9:30am EDEN, Kyall Johannes Courtroom 1
9:30am ELERS, Maihirangi Ropata Conan Courtroom 1
9:30am FINN-CARTER, Dylan Campbell Courtroom 1
9:30am GATH, Jason Courtroom 1
9:30am GEORGE, Jamaneter Roimata Courtroom 1
9:30am HARRISON, Stephen Geoffrey Courtroom 1
9:30am HAWEA, Andre John Courtroom 1
9:30am HOBSON, Anabelle Jane Courtroom 1
9:30am HODGES, Tylah Dean Ross Courtroom 1
9:30am HUNWICK, Dre Justin Courtroom 1
9:30am JACKSON, Andrew James Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Clayton Frank Courtroom 1
9:30am KRIWOPISCHIN, James Philip Courtroom 1
9:30am LEWIS, Belinda Lee Courtroom 1
9:30am MCCOLL, Nina Courtroom 1
9:30am MCDONOUGH, Gregory James Courtroom 1
9:30am MEAD, Christopher Ross Courtroom 1
9:30am MORGAN, Shane Anthony Courtroom 1
9:30am OLSEN, Luke Alexander Courtroom 1
9:30am PILTZ, Bowen James Courtroom 1
9:30am RAMSDEN, Monique Grace Courtroom 1
9:30am SAVAGE, Jennifer May Courtroom 1
9:30am SENIOR, Kenneth Robert Courtroom 1
9:30am SHARPLES, Jake James Courtroom 1
9:30am SILK, Donald Joseph Courtroom 1
9:30am SMITH, Charmayne Eden Courtroom 1
9:30am SMITH, Mark Ronald Courtroom 1
9:30am SMITH, Natasha Cheree Courtroom 1
9:30am SPEARS, Vernon Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Robert James Courtroom 1
9:30am TONER, Rohan James Courtroom 1
9:30am TRELOAR, Chad Alan Courtroom 1
9:30am VALENTI, Typhson Ace Courtroom 1
9:30am VAN DER WALT, Karen Lorna Courtroom 2
9:30am VICKERS, Kenneth George Courtroom 1
9:30am WAHEED, Hamid Courtroom 1
9:30am WELLS, Rachael May Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
11:00am Moore & Anor v Matla & Anor RSTN 1260 2018 Courtroom 3
Combined Court
2:15pm BALLAWMED PTY LTD ATF THE DDK FAMILY TRUST v KILGALLON CTC 1942 2019 Courtroom 1
2:15pm BUTCHER v WHITE RSTN 42 2020 Courtroom 1
2:15pm CHOI & Anor v RULE & Anor RSTN 1984 2019 Courtroom 1
2:15pm HARDY v KNIGHT GCLM 1253 2019 Courtroom 1
2:15pm HERBERT v MARK MILLER TRADING AS MM MOTORSPORT CTC 1149 2019 Courtroom 1
2:15pm J V & R A Nascimento v Bond MINOR 515 2018 Courtroom 1
2:15pm WHITE & Anor v BUTCHER RSTN 65 2020 Courtroom 1
Residential Tenancies
9:30am RYDER & Anor v VAN DEN ANCKER & Anor RSTN 145 2020 Courtroom 3
9:30am AGEEV & Anor v LEE RSTN 120 2020 Courtroom 3
9:30am ANDREW HARDY v BRENDAN WHATT RSTN 73 2020 Courtroom 3
9:30am ATKIN & Anor v THOMPSON RSTN 141 2020 Courtroom 3
9:30am Bozic v RYBAK RSTN 112 2020 Courtroom 3
9:30am COCHRANE & Anor v ADDISON RSTN 147 2020 Courtroom 3
9:30am DEAN v JONTVEDT RSTN 43 2020 Courtroom 3
9:30am DUFF v JASMIN & Anor RSTN 133 2020 Courtroom 3
9:30am HEEREY v HART RSTN 119 2020 Courtroom 3
9:30am KERR & Anor v SMITH & Anor RSTN 151 2020 Courtroom 3
9:30am KNEALE v YBANEZ & Anor RSTN 130 2020 Courtroom 3
9:30am KWON v HAYWARD & Anor RSTN 1 2020 Courtroom 3
9:30am NEWMAN v CLOSE RSTN 140 2020 Courtroom 3
9:30am RACHAN & Anor v STANLEY & Anor RSTN 124 2020 Courtroom 3
9:30am SCARBOROUGH v PETERSEN RSTN 84 2020 Courtroom 3
9:30am SILLIFANT v ONEKAWA RSTN 148 2020 Courtroom 3
9:30am SINGH & Anor v INKER & Anor RSTN 144 2020 Courtroom 3
9:30am TAYLOR v PETTIGROVE RSTN 128 2020 Courtroom 3
9:30am TE AMOHANGA & Anor v CAIN RSTN 68 2020 Courtroom 3
9:30am TONKIN & Anor v SHEWRING RSTN 131 2020 Courtroom 3
9:30am WANG v SMITH RSTN 139 2020 Courtroom 3
9:30am YAXLEY & Anor v GIBBS & Anor RSTN 152 2020 Courtroom 3

Southern Cross Courtroom
Canopus Street, SOUTHERN CROSS
Criminal Listing
9:00am ANDERSON, Teio Courtroom
9:00am BARBER, Jesse Ray Courtroom
9:00am COREY, Kevin William Courtroom
9:00am GERARDI, Jadeane Keitha-Rose Courtroom
9:00am GRANT-WILLIAMS, Lachlan Montrose Courtroom
9:00am HART, Calvin Leslie Courtroom
9:00am HOLDEM, Corey Beau Courtroom
9:00am LAWS, Dale Kane Courtroom
9:00am LITWIN, Peter Courtroom
9:00am LUKE, Annette Mary Courtroom
9:00am MORGAN-GILES, Charles Anthony Howard Courtroom
9:00am PALTA, Tamar Ann Courtroom
9:00am PETERSON, Matthew Ernest Courtroom
9:00am SCEGHI, Caleb Oreste Courtroom
9:00am SINCLAIR, Julene Victoria Courtroom
9:00am SNELL, Brittany Therese Courtroom

No Civil Listing for Today.

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1 Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing
10:00am WIDALDJIL, Susan Courtroom

No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
9:30am ASHWIN, Brendon Allan Wiluna Court Room 1
9:30am ASHWIN, Gervaris Forrester David Wiluna Court Room 1
9:30am JACKMAN, Basil Wiluna Court Room 1
9:30am JACKMAN, Liam Wiluna Court Room 1
9:30am NEWBERRY, Jarrod Francis Wiluna Court Room 1
9:30am RILEY, Leslee Micheal Kane Wiluna Court Room 1
9:30am WALKER, Allan Adrian Wiluna Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:30am Not Published PC 3439 2011 Court 5
9:00am Not Published PC 203 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 204 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 205 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 206 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 207 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 9 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 71 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 441 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 442 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 597 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 322 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 323 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 324 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 56 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 57 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 58 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 59 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 545 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 546 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 547 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 96 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 97 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 395 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 396 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 16 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 17 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 474 2019 Court 5
P and C Interim App/Hearing
2:30pm Not Published PC 754 2018 Court 5
2:30pm Not Published PC 755 2018 Court 5
2:30pm Not Published PC 756 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:00am Not Published PC 540 2019 Training Room
11:00am Not Published PC 541 2019 Training Room
11:30am Not Published PC 430 2018 Court 5
3:00pm Not Published PC 55 2017 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 7 2018 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 19 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 20 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 21 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 22 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 24 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 5 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 6 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 8 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 9 2019 Court 1 Children's/Community Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Newman Courthouse
Police Station, 48 Mindarra Drive, NEWMAN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Warmun Police Station
Lot 2, Road 1 Warmun Community, WARMUN
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am WILSON & Anor v Honeybone & Anor CC 155 2020 4 - 8
10:30am Lefroy v Valuer General DR 231 2017 4 - 8
11:00am OWNERS OF STRATA PLAN 59237 v XING CC 26 2020 4 - 8
11:30am NORTHCOTT & Anor v REALGOLD CORPORATION PTY LTD (ACN 117 580 560) CC 166 2020 4 - 8
12:00pm THE OWNERS OF STRATA PLAN 60853 v Jaxon Construction Pty Ltd CC 1444 2019 4 - 8
12:30pm PAPERTALK & Anor v CORKAL INDUSTRIES PTY LTD CC 169 2020 4 - 8
12:30pm PAPERTALK & Anor v CORKAL INDUSTRIES PTY LTD CC 170 2020 4 - 8
CC Hearing
10:00am ANDERSON v CDA BUILDERS PTY LTD CC 1731 2019 3 - 1
10:00am LEE v HOLMES CC 1892 2019 3 - 8
10:00am LEE v HOLMES & Anor CC 1635 2019 3 - 8
10:00am YONG v HOLMES CC 1889 2019 3 - 8
10:00am YONG v HOLMES & Anor CC 1636 2019 3 - 8
DR Directions
2:00pm Saraband Investments Pty Ltd v Shire of Serpentine-Jarrahdale DR 131 2018 2 - 7
DR Hearing
10:00am WA Timber Supplies Pty Ltd v City of Swan DR 287 2016 5 - 6
10:00am WA Timber Supplies Pty Ltd v City of Swan DR 194 2018 5 - 6
DR Mediation
10:00am ABN Development No. 1 v City of Stirling DR 247 2019 1 - 7
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 4562 2019 3 - 4
10:00am Not Published GAA 4554 2019 1 - 6
10:00am Not Published GAA 589 2020 1 - 6
10:30am Not Published GAA 4600 2019 2 - 6
11:00am Not Published GAA 4388 2019 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 4518 2019 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 114 2020 4 - 1
HR Mediation
10:00am MEUNIER v Director General, Department of Communities EOA 23 2019 2 - 11
Vocational List
9:30am MCDONOUGH v CHIEF EXECUTIVE OFFICER, DEPARTMENT OF COMMUNITIES VR 160 2019 2 - 6
9:30am Medical Board of Australia v SHANAB VR 73 2019 2 - 6
VR Mediation
10:00am Legal Profession Complaints Committee v PAPAMIHAIL VR 52 2019 1 - 11

Coroners Court
Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Inquest
10:00am HAZELGROVE, Norman Alexander CORC 1280 2017 8 - 85

Back to Top