Court Listings for 28 May 2020

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00am GOLDENWEST PROPERTIES PTY LTD v JOVAIL PTY LTD (via audio link) CIV 1007 2014 7 - 710
10:00am WATERHOUSE v WATERHOUSE (via audio link) CIV 1382 2020 7 - 708
10:15am ABRAMOFF HOLDINGS PTY LTD v DA SILVA & ORS (via audio link) CIV 1439 2019 7 - 710
10:30am DIQUE v PINDAN CONTRACTING PTY LTD & Ors (via audio link) CIV 3100 2019 7 - 708
10:30am MORLEY v MORLEY (via audio link) CIV 2020 2019 7 - 710
10:45am BOZIC v BILLIS & ORS (via audio link) CIV 2557 2017 7 - 710
11:00am CURTIS v MILLS (via audio link) CIV 2913 2019 7 - 708
11:15am CLEMENT v CHAMBERS & ANOR (via audio link) CIV 3036 2019 7 - 710
11:15am SCHMITZ v POLYLINE PIPE SYSTEMS LTD (via audio link) CIV 1482 2020 7 - 708
11:30am ANDERSON & Anor v DINES & Ors (via audio link) CIV 1380 2020 7 - 710
11:30am CITY OF BAYSWATER v VIVA ENERGY AUSTRALIA PTY LTD (via audio link) CIV 2262 2018 7 - 708
CPCA Directions List
9:15am DANG v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPCA 4 2011 6 - 607
Directions - Judge
2:15pm DE KAUWE v COHEN & ORS (via video link) CIV 1512 2018 4 - 42
9:15am E v CLUB MEDITERRANEE SA & ORS CIV 2865 2017 3 - 36
9:15am J v CLUB MEDITERRANEE SA & ORS CIV 1159 2019 3 - 36
Directions - Registrar
2:15pm ROE & ANOR v AUSTRALASIAN SOLICITORS PTY LTD (via audio link) LPA 48 2019 7 - 708
Judge's CMC List
9:15am GIBBS v AMACA PTY LIMITED (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LTD) CIV 1336 2020 4 - 43
9:15am PARKIN v AMACA PTY LTD (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LIMITED) CIV 3061 2019 4 - 43
Judges Special Appointment
10:15am COMMISSIONER OF THE AUSTRALIA FEDERAL POLICE v SILCOCK (via audio link) CIV 2653 2019 3 - 35
10:30am ATTWOOD & ORS v OFFICE OF THE STATE CORONER & ORS CIV 1615 2020 6 - 607
10:30am CCS EQUIPMENT PTY LTD v GALAXY RESOURCES LIMITED (via audio link) CIV 1678 2018 3 - 35
Masters List
9:45am HODGSON & ANOR v CLASSIC CONTRACTORS PTY LTD & ORS (via audio link) COR 218 2019 9 - 907
9:45am ITS (PNG) LIMITED v AXIOM MINING LIMITED (via audio link) COR 49 2020 9 - 907
9:45am JEROME HALL MOHEN IN HIS CAPACITY AS LIQUIDATOR OF TAL'S PRODUCE PTY LTD (IN LIQUIDATION) (ACN 617 285 266) (via audio link) COR 66 2020 9 - 907
9:45am LITTLE & ORS v TEACH-NOW NZ PTY LTD & ORS (via audio link) CIV 1282 2019 9 - 907
9:45am P & R HOLDINGS PTY LTD v WALTHAMSTOW PTY LTD (via audio link) CIV 1580 2020 9 - 907
9:45am WINCHESTER ENERGY LTD v DOMAINES AND VINEYARDS PTY LTD (via audio link) COR 48 2020 9 - 907
9:45am YOUNG v PAINTER & ORS (via audio link) CIV 3184 2019 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am MSP ENGINEERING PTY LTD v TIANQI LITHIUM KWINANA PTY LTD CIV 1318 2020 9 - 907
10:30am MSP ENGINEERING PTY LTD v TIANQI LITHIUM KWINANA PTY LTD CIV 1319 2020 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am HERBERT v CSR LIMITED & Ors CIV 3165 2019 8 - 814

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am CARRINGTON, Daniel James Court No. 3

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am HAYTER v THOMSON & ANOR (via video link) SJA 1020 2020 Court No. 6
10:00am STOCKLEY v ARGENT SJA 1019 2020 Court No. 7



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ARBUCKLE, Corey Gary 3 - 3-3
10:00am CHAPMAN, Alan Scott 6 - 6-3
10:00am DOWNIE, Ashly Bo 5 - 5-1
10:00am HITCHCOCK, David Shane (via video link) 5 - 5-1
10:00am INMAN-LOO, Benjamin John 4 - 4-3
10:00am KING, William Robert 3 - 3-4
10:00am LADYMAN, John Wayne Jade (via video link) 5 - 5-1
10:00am LEOTA, Robin Daniel (via video link) 5 - 5-1
10:00am MACKETT, Darren Stuart 6 - 6-2
10:00am MCSWAIN, Kingsley 5 - 5-1
10:00am MUNMURRIE, Caneen Leigh 5 - 5-2
10:00am QUINN, Pia Janet 5 - 5-3
10:00am SAMUELU, Andrew Jope (via video link) 5 - 5-1
10:00am THEPTHIAN, Phetsayan (via video link) 5 - 5-1
10:00am TRAN, Oanh Nhat 4 - 4-2
10:00am WALLAM, Bianca Beatrice (via video link) 5 - 5-1
11:00am COLLINS, Benjamin Francis 4 - 4-3
11:00am EGAN, Craig 5 - 5-3
11:00am HARRINGTON, Henty 3 - 3-3
12:00pm MANNO, Antonio 3 - 3-1
12:00pm RASO, Salvatore 5 - 5-3
12:00pm SALMON, Jake Ashley 1 - 101
12:00pm SLAVEN, Aaron Jon 3 - 3-3
12:00pm WELLS, Daniel Andrew 4 - 4-3
2:15pm CAPASSO, Paula Anne 3 - 3-3
2:15pm LUCRE, Robert Clinton 4 - 4-3
2:15pm LUCRE, Robert Clinton 4 - 4-3
9:15am BENNELL, Brendon Craig 4 - 4-3

Civil Listing
General Duties
2:15pm SIMPSON v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT (via video link) CIVO 349 2019 2 - 2-2
2:45pm SMITH v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 354 2019 2 - 2-2
3:00pm HOWARD v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT (via video link) CIVO 4 2019 2 - 2-2
3:15pm MCRAE v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 22 2020 2 - 2-2
3:30pm MILLER v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 341 2019 2 - 2-2
3:45pm LAWRENCE v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 350 2019 2 - 2-2
Judges Special Appt - Chambers
10:30am STEELE & Ors v MCGURK & Anor CIV 1733 2019 1 - 1-1
Mediation Conference DC
9:30am Boys v City of South Perth CIV 4304 2016 1 - 104
Pre-Trial Conference DC
10:00am DIN-DOUST v DUNDON CIV 4827 2019 1 - Lvl-1
10:00am GOULDING v PARSONS CIV 3385 2019 1 - Lvl-1
10:00am PETANOVIC v KIRK CIV 2191 2019 1 - Lvl-1
10:00am SHORT v SHORT CIV 3367 2019 1 - Lvl-1
10:00am Van De Klashorst v East Metropolitan Health Service & Another CIV 2416 2018 1 - Lvl-1
9:30am JENNINGS v ATSHBA CIV 1730 2019 1 - Lvl-1
9:30am TURIBAKA v THE OWNERS OF STRATA PLAN 52060 & Anor CIV 759 2019 1 - Lvl-1
9:45am OGUMA v SINGH CIV 4031 2019 1 - Lvl-1
9:45am ROFAIL v BADAWY CIV 2299 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am BRODIE v REMEDIATION RECTIFICATION WORKS PTY. LTD. (ACN 614 787 610) & Anor CIV 4669 2019 1 - 1-2
10:00am MORGAN v WAHID MANSOUR & THE TRUSTEE FOR THE BOSTOS FAMILY TRUST (BOSTROS SERVICES PTY LTD) CIV 2223 2019 1 - 1-2
10:00am OWEN v GIUSEPPE AND MARGHERITA D'ORAZIO FAMILY TRUST APP 23 2020 1 - 1-2
10:00am Smith v Smith APP 80 2019 1 - 1-2
10:00am VIOLANTI v ROJNOY CIV 1586 2019 1 - 1-2
9:30am KHONG & Anor v RENOV8WITHUS PTY LTD & Anor CIV 3692 2019 1 - 1-2
9:30am WILFORD v INSURANCE COMMISSON OF WA CIV 4499 2019 1 - 1-2
9:30am WILFORD v INSURANCE COMMISSION OF WESTERN AUSTRALIA CIV 4550 2019 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00am Maric v Nguyen CIV 1523 2016 1 - 1-2
2:15pm ZREIK v WILLSHER CIVO 59 2020 1 - 1-2



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
12:00pm CASSELLS, Dylan Byron Ronald (via video link) Court Room 3
12:00pm EADES, Eugene Allan Christopher (via video link) Court Room 3
12:00pm HAYES, Benjamin Terry (via video link) Court Room 3
12:00pm HUGHES, Kevin James (via video link) Court Room 3
12:00pm PANAIA, Reece Vittorio (via video link) Court Room 3
12:00pm WATENE, Jeremiah Hakopa Walter (via video link) Court Room 3
12:00pm WOODS, Corey Justin Brian (via video link) Court Room 3
9:00am BAIRD-ORR, Paul Court Room 3
9:00am BENNETT, Brendon James Court Room 3
9:00am BURKE, Stephen Robert Court Room 3
9:00am CAVANOUGH, Blake Michael Court Room 3
9:00am CLEMENTS, Stuart Alderman Court Room 3
9:00am COLBACK, Benjamin Judah Court Room 3
9:00am COLE, Mason Ernest Brett Court Room 3
9:00am COLEMAN, Damon Jacques Kyle Court Room 3
9:00am COYNE, Joel Derek Court Room 3
9:00am COYNE, Rivah Nash Court Room 3
9:00am COYNE, Ruby (via video link) Court Room 3
9:00am DEMEURISSE, Clement Court Room 3
9:00am DJEKIC, Dejan (via video link) Court Room 3
9:00am DONOVAN, Michael Robert Court Room 3
9:00am DOWNEY, Mark Jacob Court Room 3
9:00am DWYER, Thomas Llewellyn Court Room 3
9:00am EADES, Clinton Jamie Court Room 3
9:00am GLASS, Glen Richard Court Room 3
9:00am GUNN, Lindsay Roy Court Room 3
9:00am HAMBLEY, Cory Graham Court Room 3
9:00am HAYWARD, Daniel Court Room 3
9:00am HILLS, Jeremy Jade Court Room 3
9:00am HOLNESS, Mark Anthony Court Room 3
9:00am HORTIN, Zak Thomas Court Room 3
9:00am JACKAMARRA, Raephaell Arnold Jar Court Room 3
9:00am JACKSON, Ricky James Court Room 3
9:00am JACOBS, Mayson Christopher Court Room 3
9:00am JACOBSON, Dale Wesley Court Room 3
9:00am JETTA, Nigel Justin Court Room 3
9:00am KENTISH, Debra Gillian Court Room 3
9:00am LOO, Lincon Jade Court Room 3
9:00am MANININ, Kelli-Anne Margaret Court Room 3
9:00am MARTIN, Corey Wayne Court Room 3
9:00am MCCOY, Cody Jack Court Room 3
9:00am MCGOWAN, Marcus Lyle Court Room 3
9:00am MINITER, Nathan Ryan Court Room 3
9:00am MURDOCH, Kyal Anthony Court Room 3
9:00am NAW, Ta Eh Lar Court Room 3
9:00am OREO, Brett Morris Court Room 3
9:00am PICKETT, Eden Anthony Court Room 3
9:00am PLANT, Rhani May Court Room 3
9:00am PLUG, Christopher Ryan Court Room 3
9:00am REID, Jason William Court Room 3
9:00am SHEILD, Benjamin Jack (via video link) Court Room 3
9:00am SMITH, Talia Grace Court Room 3
9:00am TOOVEY, Brady Albert John Court Room 3
9:00am TRAJKOSKI, Nikolas Sotir Court Room 3
9:00am WALLACE, Teresa Petrina Court Room 3
9:00am WALLAM, Wilfred Randle Court Room 3
9:00am WHYTE, Jessica Anne Court Room 3
9:00am WILLIAMS, Linda Lee Court Room 3
9:00am WOODS, Kirralee Jennifer Jane Court Room 3
9:00am WOODS, Mirella Pearl (via video link) Court Room 3
9:00am WOODS, Tayte D Deon Court Room 3
9:00am WOODS, Victor Stanley Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am AJUONG, Madit Panchol Armadale Court 2
9:30am BLACKWELL, David Peter Armadale Court 2
9:30am BRAMWELL, Craig James Armadale Court 2
9:30am BROWN, Steven Robert Armadale Court 2
9:30am CLARKE, Patrick John Armadale Court 2
9:30am COOK, Adam James Armadale Court 2
9:30am COONEY, Scott Andrew Armadale Court 2
9:30am COOPER, Hayley Belinda Armadale Court 2
9:30am CURRIE, Jessie James Armadale Court 2
9:30am DICK, Sarah-Maree Rose Armadale Court 2
9:30am DONOVAN, Matthew Paul (via video link) Armadale Court 2
9:30am DUCKER, Tara Victoria Armadale Court 2
9:30am FLOWERS, Bodine Wesley Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Latoya Marie Armadale Court 2
9:30am GREENAWAY, David James Armadale Court 2
9:30am HEATH, Joshua David Armadale Court 2
9:30am MEAD, Chloe Jane Armadale Court 2
9:30am MEULEMAN, Robert John Armadale Court 2
9:30am PHILIPPS, Aaron Jeffrey Armadale Court 2
9:30am PICCOLO, Nicholas Armadale Court 2
9:30am TRAINOR, Kristeena Armadale Court 2
9:30am WHISSON, Tawhnee April Armadale Court 2
9:30am WOODROFFE, John Iain Armadale Court 2
9:30am ZUCCALA, Linda Armadale Court 2
9:30am ZUCCALA, Mario Armadale Court 2

Civil Listing
Residential Tenancies
9:30am BUENAFLOR v GILLARD & Anor RSTN 710 2020 Armadale Court 1
9:30am COLLINS v WELLS RSTN 706 2020 Armadale Court 1
9:30am HYDE v ATTWOOD RSTN 699 2020 Armadale Court 1
9:30am IBRAHEEM & Anor v HERBERT RSTN 685 2020 Armadale Court 1
9:30am NEWHILL v STOCKTON RSTN 596 2020 Armadale Court 1
9:30am WATTS v BARRETT RSTN 709 2020 Armadale Court 1
9:30am WATTS v GROOL RSTN 708 2020 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am AUBURN, Robert Adrian Catalino Court Room 1
9:00am BEDFORD, Jayden Paul Douglas Court Room 1
9:00am BIN KALI, Nigel John (via video link) Court Room 1
9:00am Calandra, Joseph Court Room 1
9:00am COX, Deanne Joyce Court Room 1
9:00am COX, Eric Court Room 1
9:00am DEDEDAR, Stephen Court Room 1
9:00am MARALTADJ, Samantha Court Room 1
9:00am MENMUIR, Jason Arron Court Room 1
9:00am RICHARDS, Ashwin (via audio link) Court Room 1
9:00am SAMBO, Arthur James Edwin (via video link) Court Room 1
9:00am SHADFORTH, Carl Harold Court Room 1
9:00am TARRAN, Wanan Ruth Court Room 1
9:00am WADESON, Dean Russell (via video link) Court Room 1
9:00am WALKERBEAR, Warrick Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ANTONOVICH, Mark Andrea (via audio link) Court Room 1
10:00am CICCHILLITTI, Wayne Anthony (via audio link) Court Room 1
10:00am COCKIE, Ella Chervone May Court Room 1
10:00am CROTTY, Daniel (via video link) Court Room 1
10:00am DEWSON, Lyle Trevor (via video link) Court Room 1
10:00am GALATI, Guerino John Court Room 1
10:00am GALATI, Tania Marie (via audio link) Court Room 1
10:00am GANN, Alexander Patrick Court Room 1
10:00am GIBLETT, Wayne Royden Court Room 1
10:00am GRAY, Corey Robert Court Room 1
10:00am GREENEY, Craig Robert (via video link) Court Room 1
10:00am HASSELL, Troy Raymond Court Room 1
10:00am KHAN, Taylor Raymon James Court Room 1
10:00am KILNER, Bede Owen (via video link) Court Room 1
10:00am KOWALSKI, Damian John Court Room 1
10:00am LAUGHTON, William Jonathon Court Room 1
10:00am LICASTRO, Corina Frances (via video link) Court Room 1
10:00am LLOYD, Cameron James (via video link) Court Room 1
10:00am MEARS, Joshua (via video link) Court Room 1
10:00am MORTON, Ashleigh Jane Court Room 1
10:00am NEVILLE, Aaron Leslie (via video link) Court Room 1
10:00am NORTH, Donna Gaye Court Room 1
10:00am NORTON, Glen William Court Room 1
10:00am SHEPHERDSON, Mickail James (via audio link) Court Room 1
10:00am SOFILAS, Michael Anthony (via video link) Court Room 1
10:00am STANSFIELD, Jayden (via video link) Court Room 1
10:00am TAYLOR, Amos Conrad Court Room 2
10:00am UGLE, Jarrnah Lee Dezarae Court Room 1
10:00am ZAPPELLI, Allen Victor (via audio link) Court Room 1

Civil Listing
Application before Registrar
9:45am BUNBURY CATHEDRAL GRAMMAR SCHOOL INC v GASCOINE CTC 159 2019 Court Room 4
9:45am Harper Street Bakery T/A Harper Street Bakery v MERCER ROO 155 2020 Court Room 4
9:45am UGLE v GOODWIN & Anor (via audio link) RSTN 733 2019 Court Room 4
9:45am Young & Young v Cumberland GCLM 1117 2016 Court Room 4
Pre-Trial Conference
10:30am JOHN ROSS SCHREURS T/A RIGHTWAY MECHANICAL v SOUTHERN FREIGHT PTY LTD MINOR 717 2019 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00am SCHMIDT v MCKEAGG RSTN 81 2020 Court Room 2
10:00am SHEPHERD v FINN RSTN 94 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ALLAN, Morgan Edward 3 - 36
10:00am ALVA, Bevis Aloysius 5 - 52
10:00am ARIKE, Johnson Logoro 3 - 36
10:00am AWEZI, Joseph 5 - 52
10:00am BARBER, George Charles (via video link) 3 - 37
10:00am BARBER, Graeme Clement 3 - 36
10:00am BARRY, Aguibu 3 - 36
10:00am BARTON, Callie 3 - 31
10:00am BATKA, Melissa Jacqueline 4 - 41
10:00am BENNETT, Sheldon Ronald Allen (via video link) 3 - 37
10:00am BETHAM, Hannah Jackson 3 - 31
10:00am BEVAN, Nicole Jane 4 - 41
10:00am BINDER, Neville Spencer 5 - 52
10:00am BLACK, Daniel John 3 - 31
10:00am BLENKIRON, Jayde Elise 4 - 41
10:00am BONAR, Yvonne 4 - 42
10:00am BOURDON, Kevin Michael 5 - 55
10:00am BOWRON, Murray Benjamin 5 - 55
10:00am BRADFORD, Elias Peter 4 - 41
10:00am BROWN, Ernist Ashley 5 - 55
10:00am BROWN, William Maxwell Keith B 3 - 36
10:00am BURRELL, Andrew John (via video link) 3 - 37
10:00am CARGILL, Brayden Kyle 3 - 36
10:00am CARRANO, Riccardo Paolo 3 - 36
10:00am CHENEY, Gemma Louise 3 - 31
10:00am CHILCOTT, Luke Andrew 3 - 31
10:00am CLARKSON, Sunny Kahlil James 5 - 52
10:00am CLEAL, Brock Melville Athol (via video link) 3 - 37
10:00am COLBUNG, Michael Troy (via video link) 3 - 37
10:00am COLEMAN, Samantha Jane 3 - 36
10:00am COLSON, Jake Peter 5 - 55
10:00am COOK, Karl Anthony 3 - 36
10:00am COTTE, Raymond Mark 5 - 52
10:00am CROFT, David Ames 3 - 31
10:00am CURPHY, Kina Ann 4 - 41
10:00am CYRUS, Frank 4 - 41
10:00am DARLINGTON, Jarrod Michael 3 - 36
10:00am DAVIS, Jayden Luke 4 - 41
10:00am DAVIS, Marian Charlotte 3 - 35
10:00am DE BOER, Jacobus Nanne 3 - 31
10:00am DEVEREUX, Philip Matthew 3 - 37
10:00am DONOVAN, Mark Timothy 4 - 41
10:00am DORNAN, John Paul 4 - 41
10:00am DOWSING, Caleb Matthew 3 - 31
10:00am DOYLE, Deborah Angela 3 - 31
10:00am DRAGE, Graham Douglas 4 - 41
10:00am DUNLEAVY, Shannen Niamh 3 - 36
10:00am DUNNING, Kevin John 3 - 31
10:00am EADES, Thomas Rodney 5 - 52
10:00am EDMONDS, Edgar Leonard Edward 3 - 31
10:00am ELLIOTT, Zacary 4 - 41
10:00am ELSDON, Allan 3 - 31
10:00am ETCHELLS, Jodie Leanne 3 - 36
10:00am FALLON, James Marcus 4 - 42
10:00am FARRELL, Kimberly 3 - 31
10:00am FIDOCK, Jack Steven 5 - 52
10:00am FORBES, Daniel Allen 3 - 31
10:00am FORD, Laura 5 - 55
10:00am FORTUNE, Ian Mark 3 - 36
10:00am FOSTER, Peter William 3 - 36
10:00am GILL, Bradley Ian 4 - 41
10:00am GILL, Brian David 4 - 42
10:00am GODDARD, Jody Leigh 3 - 36
10:00am GOUGH, Benjamin Carlile 3 - 36
10:00am GREWAL, Aaron 3 - 31
10:00am GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence 4 - 42
10:00am GUGIATTI, Cameron Andrew 3 - 35
10:00am GUTHRIE, Grant Edward 4 - 42
10:00am HAMPTON, Michael Charles Elliott 4 - 41
10:00am HANCOCK, Beau Joseph 3 - 31
10:00am HANSEN, Cody Lee 3 - 31
10:00am HARDING, Gregory John 3 - 36
10:00am HARMON, Jeffrey Anthony 3 - 31
10:00am HARRIS, Raymond Thomas 5 - 52
10:00am HASSETT, Sean Craig 3 - 36
10:00am HAWORTH, Scott (via video link) 3 - 37
10:00am HEADLAND, Janis May 4 - 41
10:00am HEGER, Robert Bradley Joseph 4 - 41
10:00am HILL, Laurence Simon 5 - 52
10:00am HILL, Maria Anne 3 - 36
10:00am HOMOLA, Peter Richard 5 - 52
10:00am HORNAK-FERGUSON, Haylee Comet 5 - 55
10:00am HUSSAINI, Ghafoor 3 - 31
10:00am JABARKHIL, Atall 3 - 31
10:00am JACOBSON, Oliver John 5 - 52
10:00am JOHNS, Tarnikja 4 - 41
10:00am JOHNSON, Irie Te Moana Charles Tiki 4 - 41
10:00am JONES, Chloe Jayne (via video link) 4 - 42
10:00am JONES, Henry Ronald 5 - 52
10:00am JONES, Jodie Lee 4 - 41
10:00am JONES, Lavinia Lee 5 - 52
10:00am KANE, Thomas Neal 4 - 41
10:00am KEBE, Ibrahim 3 - 31
10:00am KEDIA, Augusta Paulino Laku 3 - 36
10:00am KEILLOR, Christopher Lee (via video link) 4 - 42
10:00am KELLY, Zachary Lucas 4 - 41
10:00am KENNA, Shane Joseph 3 - 31
10:00am KERR, Dylan Mowbray 4 - 41
10:00am KERRIGAN, Ashley Joseph 3 - 31
10:00am KICKETT, Steven Joseph 4 - 41
10:00am KICKETT, Vivienne Ida 5 - 52
10:00am KIMATA, Boniface Wanjama 3 - 31
10:00am KNIGHT, Daniel John 3 - 36
10:00am KRYSZTOFIAK, Mateusz Mariusz 4 - 41
10:00am KUR, Thon Ajang 3 - 31
10:00am LAPPIN, Hannah Louise 4 - 41
10:00am LESINA, Jamie-Lee Ann 5 - 55
10:00am LEVY, Shaun Leonard 3 - 31
10:00am LOADER, Keir Louise 3 - 36
10:00am LONG, Andre 3 - 31
10:00am LUU, Minh Quan 3 - 36
10:00am MACDONALD, Gordon Malcolm 4 - 41
10:00am MAGUIRE, Cassandra Danielle Rose 5 - 52
10:00am MAHMOOD, Mohd Izyan 4 - 42
10:00am MALONE, Shannon Lee-Ann 3 - 36
10:00am MANN, Victoria 4 - 41
10:00am MATIC, Caris Anne 4 - 41
10:00am MAURIDHI HOTA, Fiston Mauridhi 3 - 36
10:00am MCALLAN, Joshua John Gregory 3 - 31
10:00am MCPHEE, Ross William 3 - 31
10:00am MEEK, Cameron Slaney 5 - 52
10:00am MEOTTI, Renee Leanne 4 - 41
10:00am MILLER, Scottie Eugene Junior 3 - 31
10:00am MILLS, Kaitlyn Janet-Marie 5 - 52
10:00am MITTAL, Kunal 3 - 36
10:00am MOAHO, Whenua Te Rangihiroa Hemi 3 - 36
10:00am MOODY, Clara Kathleen 5 - 52
10:00am MOORE, Bianca Anne 3 - 31
10:00am MORTON, Bradley James 4 - 41
10:00am MOSS, Paul James 5 - 55
10:00am NANNUP, Lennard Nicholas Richard (via video link) 9 - 91
10:00am NARKLE, Christopher Bohdi Tre 4 - 41
10:00am NARRIER, Kristy Rose 5 - 52
10:00am NASH, Bradley David Craig 4 - 42
10:00am NELSON, Brian Athol 3 - 36
10:00am NORTHARD, Steven William (via video link) 3 - 37
10:00am NUGAWELA, Patrick Allan 5 - 53
10:00am OLLEY, Tyler Nathan 3 - 31
10:00am ORELLANA, Hannah Elizabeth 4 - 41
10:00am OREO, Jeffrey Lawrence 3 - 36
10:00am PANTAK, John Wojtek 5 - 52
10:00am PARFITT, Preston Charles 4 - 42
10:00am PERRY, Daniel James 5 - 52
10:00am PERRY, Jessica Ann 3 - 31
10:00am PHAM, Le Dang Long 4 - 41
10:00am PITTUCK, Ian Geoffrey 3 - 31
10:00am POCPOC, Nicole Gem 3 - 31
10:00am PODUTI, Steven Venturino (via video link) 3 - 37
10:00am PRUITI-CIARELLO, Adrian Lucas 3 - 36
10:00am PYLE, Victor Ronald 5 - 52
10:00am QIN, Ran 4 - 41
10:00am QUIGLEY, Warren John 4 - 41
10:00am ROBLET, Claude Didier 4 - 41
10:00am RYDER, Nakeisha Ann 3 - 36
10:00am SAID, Slaiman 3 - 36
10:00am SCHMIDT, Nienna 5 - 55
10:00am SEPP, Kelli 3 - 31
10:00am SHAMSUDIN, Mohamad Fadzly Bin 3 - 31
10:00am SHAW, Amie Deeanne 4 - 42
10:00am SIMPSON, Corey Clinton 4 - 41
10:00am SKINNER, Samuel Laurence 3 - 31
10:00am SLATER, Katherine 3 - 36
10:00am SLATER, Kyle Cedric (via video link) 3 - 37
10:00am STACK, Penelopy Joyce 5 - 52
10:00am STAGG, Troy Malcolm 3 - 36
10:00am STEPHENSON, William Paul 4 - 41
10:00am STOCKMAN, Jarin 3 - 31
10:00am STOUT, Nathan Charles 3 - 31
10:00am TATARE, David Oswald 3 - 31
10:00am TAYLOR, Darren Robert (via audio link)(via video link) 3 - 37
10:00am TAYLOR, Ryan Nepia 3 - 31
10:00am TEO KEN TING 3 - 31
10:00am THATCHER, Bradd (via video link) 3 - 37
10:00am THORNTON, Hunter Xaive 3 - 31
10:00am TILBURY, Benjamin Thomas 3 - 34
10:00am TINKER, Graham 4 - 41
10:00am TIZON, Andre Luc 3 - 31
10:00am TOOP, Scott 3 - 37
10:00am TRAINER, Maryanne 3 - 31
10:00am TREMBATH, Mark Lindsay 3 - 36
10:00am TUAINE, Matthew Christopher 3 - 31
10:00am TWINING, Luke John 3 - 36
10:00am UGLE, Marcus Luke (via video link) 3 - 37
10:00am UNWIN, Anthony James 5 - 52
10:00am VALURI, Christopher Daniel (via video link) 3 - 37
10:00am VAN DYK, Jason Bradley 3 - 31
10:00am VERSLUIS, Mathew Len 3 - 31
10:00am WATTERS, Rebekah Joy 4 - 41
10:00am WHEATLEY, Jedtagarl Merriman 4 - 41
10:00am WHITE, Cain Matthew 5 - 52
10:00am WHITEMAN, Geoffrey Craig 3 - 31
10:00am WILLIAMS, Kenneth John 4 - 41
10:00am WINGO, Kylie Marie 5 - 52
10:00am WOODS, Jacob Dean 4 - 41
10:00am WOODS, Lindsay (via video link) 3 - 37
10:00am YAN, Heping 3 - 36
10:00am YAP KIN WENG 3 - 31
10:00am YARRAN, Donavon James Maxwell (via video link) 3 - 37
12:00pm PURSER, Chad William 3 - 35
2:15pm FOX, Melanie 5 - 55
2:15pm GONDOR, ANNIE 3 - 35
9:30am ANDERSON, Craig John 3 - 38
9:30am BEHARI, Omar Almaamoun 3 - 38
9:30am BERRYMAN, Jahleel Delaine Ahirau (via video link) 3 - 32
9:30am BLACK, Brian Patrick 3 - 32
9:30am BOUNDRY, Brett Shaun 3 - 38
9:30am BOUNDRY, Tyron James (via video link) 3 - 32
9:30am BROPHO, Brandon Lee 3 - 32
9:30am CARDEN, Andrew Patrick 4 - 41
9:30am CARDILE, Anthony Mark 3 - 32
9:30am CHEEMA, Abubakar 4 - 41
9:30am COLESKI, Zarko 3 - 32
9:30am CONSTABLE, Beau Phoenix 3 - 32
9:30am DAVY, Jamie Thomas 3 - 38
9:30am DORIZZI, Coen Richard (via video link) 3 - 32
9:30am DOYGUN, Ismet (via video link) 3 - 37
9:30am DRUMMOND, Natalie Kay 3 - 38
9:30am DUCKWORTH, Samuel Dale (via video link) 3 - 37
9:30am DUONG, Van Hoang (via video link) 4 - 41
9:30am ERKUT, Emre Unal 3 - 38
9:30am FARMER, William (via video link) 3 - 37
9:30am FIELD, Ned Kelly Deveroux 3 - 32
9:30am HANSEN, Gerald William Robert 3 - 32
9:30am HANSEN, Geraldine Elizabeth 3 - 32
9:30am HANSSON, Courtney Alexandra 5 - 52
9:30am HEADLAND, Shauna-Lee Rose 5 - 52
9:30am HEAP, Wayne Robert (via video link) 3 - 32
9:30am HIROTI, Lana Louise (via video link) 3 - 32
9:30am HOLDEN, Thomas Albert 5 - 52
9:30am INGATE, Anthony David James 3 - 32
9:30am JEAKES, Tahnee Lee 3 - 32
9:30am JEISMAN, Aaron Lee 3 - 32
9:30am JOSEPH, Renee Nikita 3 - 37
9:30am LARKINS, Rhyse Ashley 3 - 32
9:30am LITTLE, Guy Frederick 3 - 32
9:30am MARSDEN, Caleb James 3 - 32
9:30am MAXTON, Trymain Paul (via video link) 3 - 32
9:30am MEAD, Terentia Lee 3 - 32
9:30am MICHAUD, Robert Charles 3 - 38
9:30am MILLER, Calaeb William Brett 5 - 52
9:30am MOHAMED, Suleiman Noor 3 - 32
9:30am MYLES, James Gregory John 5 - 52
9:30am NARKLE, Aaron Michael 4 - 41
9:30am NARRIER, Matthew Chrisopher (via video link) 3 - 32
9:30am POTTER, Rhys James 3 - 32
9:30am PRICE, Matthew Leigh (via video link) 3 - 32
9:30am REYNOLDS, Stephen Andrew 3 - 38
9:30am RILEY, Darren William 3 - 38
9:30am RITTI, Emmanuel 3 - 32
9:30am ROBINS, Shaun Patrick 9 - 91
9:30am ROSALES, Alvin Benjamin 3 - 38
9:30am ROSEVEARE, Liam Ronald 3 - 32
9:30am ROSS, Shannen Haley 3 - 32
9:30am RYDER, Luke Placid (via video link) 3 - 32
9:30am SARMAST, Masoud 5 - 52
9:30am SIKLOSI, Laszlo-Bela 3 - 38
9:30am SKINNER, Shaun Morrison 5 - 52
9:30am SLATER, Jessica Louise 3 - 38
9:30am SOE, Baw Mu 3 - 32
9:30am STEFFERT, Robbie 3 - 32
9:30am STEWART, Kathryn Leanne 3 - 32
9:30am STONE, Craig Vernon 3 - 38
9:30am SUTTON, Adrian Paul 5 - 52
9:30am SWEENEY, Dazza Lei Leonard (via video link) 9 - 91
9:30am TAYLOR, Russell Arthur James 4 - 41
9:30am TOWERS, Brittney Louise 4 - 41
9:30am TUCKER, Jarman Donald 3 - 32
9:30am TWOMEY, Anthony James 3 - 37
9:30am VIDICH, Matthew Anthony 3 - 38
9:30am WATERS, Kerry Jenelle (via video link) 3 - 37
9:30am WATKINS, Denny Alan (via video link) 3 - 32
9:30am WEALL, Micheal Peter 3 - 32
9:30am WESTALL, Malcolm Charles (via video link) 3 - 32
9:30am WILKINSON, Kayla Louise 3 - 32
9:30am WOOD, Paul William (via video link) 9 - 91
9:30am WOODS, James Arthur (via video link) 3 - 32
9:30am WOODS, Jason Trent 3 - 32
9:30am YAPPO, Haidyn Kentley 5 - 52
9:30am YERKOVICH, Ben Murray (via video link) 3 - 32
9:45am BROPHO, Jeffery James (via video link) 3 - 37
9:45am HANSBERRY, Cameron Paul (via video link) 3 - 37
9:45am VALENTINE, Gimili William 3 - 37

Civil Listing
Applns/Residential Tenancies
10:15am BRYEN v WIACECK RSTN 5807 2020 5 - 54
10:15am DAVIS v SARDER RSTN 5699 2020 5 - 54
10:15am MCKELLAR v TRAINER & Ors RSTN 6334 2020 9 - 95
10:15am NGUYEN & Anor v SEABY & Anor RSTN 6568 2020 5 - 54
10:15am SEABY & Anor v NGUYEN & Anor RSTN 4506 2020 5 - 54
10:15am SPASESKI v DANCI RSTN 4413 2020 9 - 95
10:15am WITHERS v JAYAWARDANA & Anor RSTN 5940 2020 9 - 95
9:30am CHEAIB v SEGAFREDO ZANETTI AUSTRALIA PTY LTD CTC 979 2020 5 - 54
9:30am HUI & Anor v WHITE GCLM 11611 2019 5 - 54
9:30am INSURANCE AUSTRALIA LIMITED v CORNERSTONE GUTTERS & ROOFING PTY LTD GCLM 4894 2020 9 - 95
CTC/Trial
10:00am CHALLENGE PEST CONTROL v SAUER CTC 5717 2020 9 - 92
9:30am Fisher v GAMERHOLIC PTY LTD CTC 6170 2020 9 - 92
9:30am MUYA v MICHEL GCLM 2946 2020 9 - 92
Residential Tenancies
9:30am CHAI v QUARTERMAINE RSTN 6092 2020 8 - 81
9:30am COOK v HAMPEL RSTN 4230 2020 8 - 81
9:30am HOUSING AUTHORITY v HOCKING RSTN 4612 2020 8 - 81
9:30am KAPPELER v MAVI & Anor RSTN 5682 2020 8 - 81
9:30am LORENTI v RAHMAN & Anor RSTN 5743 2020 8 - 81
9:30am NEVERMANN v CASTLECORNER DEVELOPMENTS PTY LTD RSTN 6152 2020 8 - 81
9:30am STRATAPROP PTY LTD v DIMANOPOULOS RSTN 5277 2020 8 - 81
9:30am VEGA & Anor v PATOLIYA RSTN 6185 2020 8 - 81

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am DUBE, Reynolds Mandisi Court Room 1
10:00am JACKSON, Therese Angela Court Room 1
10:00am MISCHEWSKI, Stevie-Ray Court Room 1
10:00am MORTON, Jamie Andrew Court Room 2
10:00am MUHLING, Trent Issac Court Room 2
10:00am WILLIAMS, Shane Anthony Court Room 1
10:00am WILLIAMS, Shane Anthony Court Room 1

Civil Listing
Trial Court
10:00am CAPITAL PRODEC PTY LTD v Perkins TPD Pty Ltd GCLM 586 2018 Court Room 2
10:00am GIBSON & GIBSON v TURICH GEN 120 2020 Court Room 1
10:00am TURICH v GIBSON & Anor GEN 1344 2019 Court Room 1

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am ANW CORPORATION PTY LTD Courtroom 2
9:30am BARNES, Cory Wayne Courtroom 2
9:30am BAUMGARTEN, Travis Deon (via video link) Courtroom 2
9:30am BODDINGTON, Colin Benjamin Garth Courtroom 2
9:30am BODDINGTON, Michael (via video link) Courtroom 2
9:30am BONNEY, Wayne Troy Courtroom 2
9:30am BROCKMAN, Leanne May Courtroom 2
9:30am BROUN, Nicholas Joseph Courtroom 2
9:30am CAMERON, Khia Nicole (via video link) Courtroom 2
9:30am DALGETY, Evette Krishelle Courtroom 2
9:30am DALTON, Ben Anthony Courtroom 2
9:30am DANN, Selina Deborah Courtroom 2
9:30am DAY, Karlene Marie Courtroom 2
9:30am DICKERSON, Gregory Allan (via video link) Courtroom 2
9:30am DICKERSON, Romina Gladys Courtroom 2
9:30am DWYER, Dwayne Leslie Courtroom 2
9:30am ELLIOTT, Jack Mason (via video link) Courtroom 2
9:30am ELLIS, Daniel Alan Courtroom 2
9:30am FLANAGAN, Donald William Courtroom 2
9:30am GASTON, Tyson Robert Courtroom 2
9:30am GEORGE, Lyndon Adrian Courtroom 2
9:30am GILCHRIST, Jade Amber Courtroom 2
9:30am GRAHAM, Jessica Rose Courtroom 2
9:30am GUNN, Cameron Thomas Courtroom 2
9:30am HAMLETT, Belinda Anne Courtroom 2
9:30am HAMMOND, Alison Jade Courtroom 2
9:30am HARRISON, Chad Courtroom 2
9:30am HAWKINS, Darren Patrick Kelly (via video link) Courtroom 2
9:30am HAYNES, Antony Ralph Courtroom 2
9:30am INGATE, Candice Madeline Courtroom 2
9:30am IRVINE, Jayden James Courtroom 2
9:30am IRVINE, Lily Michelle Courtroom 2
9:30am JAMES-RODENBURG, Tye Courtroom 2
9:30am LEE, Steven John (via video link) Courtroom 2
9:30am LITTLE, Antoinette Courtroom 2
9:30am LITTLE, Trevaris Rosemary Courtroom 2
9:30am MASON, Troy William Courtroom 2
9:30am MCDONALD, Kenneth Alfred James Courtroom 2
9:30am MCGIFFIN-SINGH, Joshua Jasbir Courtroom 2
9:30am MERRY, Bob Raymond Courtroom 2
9:30am MERRY, Royce John (via video link) Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Geoffrey Allan (via video link) Courtroom 2
9:30am MONGOO, Nigel Thomas Courtroom 2
9:30am PAPERTALK, Dwanna Maylena Courtroom 2
9:30am PATIENT, Shane William Courtroom 2
9:30am PICKETT, Delvene Alma Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Sharlene Shaunelle Courtroom 2
9:30am ROSE, Eugene Courtroom 2
9:30am RYAN, Donna Maree Courtroom 2
9:30am SIMPSON, Roderick James Courtroom 2
9:30am SPOONER, Luke Michael Courtroom 2
9:30am STEWART, Jaxson James Courtroom 2
9:30am THOMPSON, Reece Alan (via video link) Courtroom 2
9:30am TITTUMS, Sacha Lee Courtroom 2
9:30am TONDUT, Bailey Everit Courtroom 2
9:30am TUCKER, Natalia Grace Courtroom 2
9:30am TURNER, Grant Ronald Courtroom 2
9:30am UNTINS, Jekabs Karlis (via video link) Courtroom 2
9:30am WINDIE, George Edward Albert Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am CAMPBELL, Trent Gregory (via video link) Courtroom 2
10:00am DOAN, Tuyet Thi Courtroom 2
2:15pm OAKLEY, Karissa Jade-Ane (via video link) Courtroom 3

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am MEIERS v THE TRUSTEE FOR ELLENBROOK MEDICAL UNIT TRUST T/AS ELLENBROOK MEDICAL CENTRE MINOR 3360 2019 Courtroom 4
Registrars Bring Up
10:00am NICHOLSON & Anor v KENNAN RSTN 898 2020 Registrars Chambers
10:00am WILSON & Anor v DERKSEN RSTN 926 2020 Registrars Chambers
Trial Court
10:00am MURRAY v ARMSTRONG & Anor RSTN 991 2020 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
9:30am BLACK, Brett Duncan (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am CAMERON, Matthew Roy (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am FLEMING, James Robert Court 3 Magistrates Court
9:30am FORREST, Kyle Gregory (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am GILBERT, Kyle Adrian (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am GILL, Dale Richard Court 3 Magistrates Court
9:30am GOODWIN, Craig (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am GRANT, Danny (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am HOLLAND, Gilbert Joshua Kynden (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am JULIN, Dale Scott Court 3 Magistrates Court
9:30am KING, Robert Malcolm Manu (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am MURPHY, Shane Court 3 Magistrates Court
9:30am RANDALL, David Alfred (via audio link) Court 3 Magistrates Court
9:30am ROBERTSON, Priscilla Court 3 Magistrates Court
9:30am ROBINSON, Betina Faye (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am RUSSELL, Paul Evan (via audio link) Court 3 Magistrates Court
9:30am SMYTHE, Dion (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am STIDWORTHY, Shane Mathew Michael Court 3 Magistrates Court
9:30am STONE, Joanne Court 3 Magistrates Court
9:30am SULLIVAN, Roberta Rebecca (via video link) Court 3 Magistrates Court
9:30am WARD, Ashley (via video link) Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:30am THOMPSON & Anor v KIRIPATEA & Anor RSTN 318 2020 Court 2 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am SAMSON, Iris Domenic Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:00am Bin Amat v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 99 2020 Courtroom 2
9:00am BRACEGIRDLE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 98 2020 Courtroom 2
9:00am LIONS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 90 2020 Courtroom 2
9:00am STEWART v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 96 2020 Courtroom 2

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
11:00am BOLIVER, Chanelle (via video link) Court Room 2 Jury Court
11:00am MCDONALD, Murray Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Manjimup Courthouse
Mount Street, MANJIMUP
Criminal Listing
10:00am BONSER, Wayne Bradley Allen Courtroom 1
10:00am CRUMPLIN, Bernadette Kathy Courtroom 1
10:00am DANIELSON, Michael Carl Courtroom 1
10:00am GRACIE, Bradley Desmond Courtroom 1
10:00am HAWKINS, Scott James Courtroom 1
10:00am LEHANE, Alexandra Laura Courtroom 1
10:00am LINLEY, Ashley Brian Courtroom 1
10:00am MCCALLUM, Patrick Zarman Dayton Troye Courtroom 1
10:00am MCKELVIE, Jamie Anthony Courtroom 1
10:00am MOORE, Melanie Christine Courtroom 1
10:00am PEOS, Brendan James Courtroom 1
10:00am PUSHMAN, Benjamin Ryan Courtroom 1
10:00am SAM AII LEEN Courtroom 1
10:00am SCHULT, Anita June Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am MILENTIS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 21 2020 Courtroom 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm HOYE, Jack John Robert (via video link) Courtroom 1
9:30am ABDULKAREEM, Tunde Nazeem Courtroom 1
9:30am AL HOUSSAINI, Hassan Courtroom 1
9:30am ANDONY, Luke Peter Courtroom 1
9:30am ARNOLD, Jake Paul Courtroom 1
9:30am BARNARD, Mervyn Edward Courtroom 1
9:30am BINTLEY, Joshua Nathanuel (via video link) Courtroom 1
9:30am BOTTING, Benjamin James (via video link) Courtroom 1
9:30am BROWN, Luke Mathew Courtroom 1
9:30am CASTALDI, Robert Francis Courtroom 1
9:30am CHAMBERLAIN, Louise Anne Courtroom 1
9:30am CLINCH, Shannon Alwyn Walter Courtroom 1
9:30am COLLARD, Phillip Scott Courtroom 1
9:30am CROUCHLEY, Alexander John (via video link) Courtroom 1
9:30am DONALD, Heath Courtroom 1
9:30am EADES, Calvin Colin Ralif Courtroom 1
9:30am EADES, Muriel Courtroom 1
9:30am FEWSTER, Paul Broderick Courtroom 1
9:30am FISHER, Patrick Wesley Courtroom 1
9:30am GIRARDIN, Benjamin Daniel Courtroom 1
9:30am HANFORD, Noel Anthony (via video link) Courtroom 1
9:30am HAZELL, Dylan Luke Courtroom 1
9:30am INTVELD, Timothy John Courtroom 1
9:30am KEEN, Jye Robert Courtroom 1
9:30am KINNANE, Jaxon Charles (via video link) Courtroom 1
9:30am MASON, Ivan James Courtroom 1
9:30am MCCOMISH, Stuart Gregory Courtroom 1
9:30am MINITER, Kenneth Roy George Courtroom 1
9:30am MOKO, Steven Makatumau Courtroom 1
9:30am NEESHAM, John Edward (via video link) Courtroom 1
9:30am NEWTON, Khyl James Courtroom 1
9:30am PELLICORI, Giuseppe Courtroom 1
9:30am ROOTS, Kyle Joshua Courtroom 1
9:30am SMITH, Jacob-James Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Geoffrey Alan Courtroom 1
9:30am WEEKS-O'DONNELL, Denique Breanna Courtroom 1
9:30am WHITE, Megan Marie Courtroom 1
9:30am WRIGHT, Benjamin Robertson Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am CELESTINO & Anor v TAYLOR RSTN 479 2020 Conference Room
Trial Court
9:30am HANFORD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 594 2020 Courtroom 2
9:30am PURDIE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 545 2020 Courtroom 2
9:30am REZAI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 470 2020 Courtroom 2

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am CHALLENGE, Thomas Juan Court Room
10:00am HILL, April Jane (via video link) Court Room
10:00am MOURISH, Lloyd Frank Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am BROCKMAN, Tiegan Marie Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am RANGER, Billy-Jack Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 2039 2006 Court 5
11:00am Not Published PC 63 2013 Court 5
11:00am Not Published PC 21 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 22 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 642 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 643 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 644 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 645 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 288 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 243 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 311 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 312 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 313 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 335 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 336 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 337 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 5 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 75 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 76 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 84 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 107 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 108 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 109 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 110 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 111 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 124 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 175 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 178 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 179 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 180 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 64 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 65 2017 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:15pm Not Published PC 16 2017 Court 5
2:30pm Not Published PC 2874 2010 Court 5
3:00pm Not Published PC 392 2013 Court 5
3:00pm Not Published PC 667 2019 Court 5
3:00pm Not Published PC 668 2019 Court 5
P and C Review List
10:00am Not Published PC 141 2014 Court 4
10:00am Not Published PC 142 2014 Court 4
10:00am Not Published PC 2 2015 Court 4
10:00am Not Published PC 4 2015 Court 4
10:00am Not Published PC 284 2016 Court 4
10:00am Not Published PC 510 2016 Court 4
10:00am Not Published PC 7 2017 Court 4
10:00am Not Published PC 8 2017 Court 4
10:00am Not Published PC 320 2017 Court 4
10:00am Not Published PC 403 2017 Court 4
10:00am Not Published PC 404 2017 Court 4
10:00am Not Published PC 4 2018 Court 4
10:00am Not Published PC 5 2018 Court 4
10:00am Not Published PC 6 2018 Court 4
10:00am Not Published PC 11 2019 Court 4
10:00am Not Published PC 65 2019 Court 4
10:00am Not Published PC 321 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 6471 2008 Court 4
2:00pm Not Published PC 6473 2008 Court 4
2:00pm Not Published PC 21 2016 Court 4
2:00pm Not Published PC 22 2016 Court 4
2:00pm Not Published PC 367 2016 Court 4
2:00pm Not Published PC 368 2016 Court 4
2:00pm Not Published PC 369 2016 Court 4
2:00pm Not Published PC 2 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 277 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 285 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 566 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 567 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 568 2017 Court 4
2:00pm Not Published PC 4 2018 Court 4
2:00pm Not Published PC 5 2018 Court 4
2:00pm Not Published PC 543 2018 Court 4
2:00pm Not Published PC 1 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 2 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 13 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 140 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 486 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 529 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 530 2019 Court 4
2:00pm Not Published PC 122 2020 Court 4

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Directions
10:00am Augustus v Charles Irwin, Chairman of the Pines Village Council CC 225 2020 2 - 6
10:00am STOKES & Anor v GUN CONTROL PTY LTD CC 963 2019 5 - 2
CC Hearing
10:00am Dunster & Anor v BRACKSON CONSTRUCTIONS PTY LTD (via audio link) CC 1441 2019 4 - 8
Class 1 Planning List
10:00am Waterford Nominees Pty Ltd v CITY OF BUSSELTON DR 28 2020 4 - 5
11:00am ORD v City of Cockburn DR 39 2020 4 - 5
12:00pm NIELD v Shire of Serpentine Jarrahdale DR 42 2020 4 - 5
2:00pm Murray Morehouse v Shire of Northam DR 41 2020 4 - 5
DR Mediation
10:00am DYMOCK v City Of Kwinana DR 24 2020 2 - 11
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 99 2020 2 - 3
10:00am Not Published GAA 1139 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 710 2020 4 - 1
10:00am Not Published GAA 1223 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 1512 2020 3 - 4
11:00am Not Published GAA 1901 2020 1 - 1
11:00am Not Published GAA 1906 2020 1 - 1
12:00pm Not Published GAA 1256 2020 2 - 3
12:00pm Not Published GAA 1245 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 1162 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 1262 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 1237 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 3887 2019 2 - 3
2:00pm Not Published GAA 1908 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 1278 2020 1 - 1
2:00pm Not Published GAA 3676 2019 4 - 1
VR Directions
9:30am MCDONOUGH v CHIEF EXECUTIVE OFFICER, DEPARTMENT OF COMMUNITIES VR 160 2019 5 - 6

Coroners Court
Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Listing
Inquest
10:00am JENSEN, Jorn Jesper CORC 1564 2017 8 - 85

Back to Top