Today's Court Listings

The daily court lists for: 28 February 2017

Restraining Order listings will not be displayed

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:00 Baker Investments Pty Ltd v City of Vincent GDA 17 2016 4 - 43
Case Management Hearings
10:00 Australia and New Zealand Banking Group Limited v Fleming CIV 3076 2016 7 - 706
10:20 QBE Insurance (Australia) Ltd v Soliman & Anor CIV 2159 2016 7 - 706
10:40 Conergy Australia Pty Ltd v Gulf Rubber Australia Pty Ltd CIV 1758 2015 7 - 706
10:40 Deputy Commissioner of Taxation v NIKOLAENKO CIV 1852 2016 9 - 903
11:00 Wheatley v Wheatley CIV 1253 2016 7 - 706
11:20 Fels v Barnett MLA CIV 1785 2015 7 - 706
11:40 Members Equity Bank Limited v Wall & Anor CIV 3073 2016 9 - 903
12:00 Moyle v De Quarles CIV 1770 2016 9 - 903
12:20 Underground Services Australia Pty Ltd v RCR O'Donnell Griffin Pty Ltd CIV 2029 2014 9 - 903
Civil Trial
10:30 AGC Industries Pty Ltd v Karara Mining Limited CIV 1997 2013 3 - 36
Judge's CMC List
09:15 Carter v West Australian Newspapers Limited CIV 2026 2016 4 - 43
09:15 Deputy Commissioner of Taxation v Casley CIV 3132 2016 4 - 43
09:15 Goldfields Gas Transmission Pty Ltd v Economic Regulation Authority CIV 2967 2016 4 - 43
09:15 Mouritz v Amaca Pty Limited CIV 2120 2016 4 - 43
09:30 National Australia Bank Limited v Nyasa Nominees Pty Ltd & Ors CIV 2582 2015 9 - 906
09:30 Roredata Pty Ltd v Garven CIV 3220 2016 9 - 906
09:30 St John of God Health Care Inc v Kezic CIV 2303 2016 6 - 606
Masters List
09:45 APH Contractors Pty Ltd v Ironbridge Holdings Pty Ltd COR 7 2017 9 - 907
09:45 Carrello & Anor COR 284 2016 9 - 907
09:45 Commissioner of State Revenue v VFE Investments Pty Ltd COR 196 2016 9 - 907
09:45 Commonwealth Bank of Australia v Collopy CIV 1231 2016 9 - 907
09:45 Commonwealth Bank of Australia v Jeganathan CIV 1339 2016 9 - 907
09:45 Exclude Holdings Pty Ltd v Warwick CIV 2501 2014 9 - 907
09:45 Export-Import Bank of Malaysia Berhad v Acier Pty Ltd & Ors CIV 1048 2017 9 - 907
09:45 Golden Mile Milling Pty Ltd COR 23 2017 9 - 907
09:45 Pickering v Mathias CIV 1298 2017 9 - 907
09:45 YA Global Investments LP v Cove House Illiquid Investments Limited & Ors CIV 1064 2017 9 - 907
Masters Special Appointment
09:40 Capri Trading Pty Ltd v Jones & Ors CIV 3119 2016 9 - 907
10:00 Macquarie Bank Limited v Lenny & Anor CIV 2658 2016 9 - 907
11:00 Miles v Miles CIV 2316 2016 9 - 907
14:15 Horwood v Aeges Pty Ltd CIV 2870 2016 9 - 907
Mediation Conference
10:30 Commissioner of the Australian Federal Police v Huang CIV 1012 2013 8 - 809
Registrars Special Appointment
10:00 Bertei & Anor v Gonzales CIV 3133 2016 8 - 816
10:00 Worthington v The Public Trustee & Anor CIV 1886 2016 8 - 806
10:30 The Hancock Family Memorial Foundation Limited v Fieldhouse & Ors CIV 1802 1995 8 - 803
Strategic Conference
11:00 Hobson & Anor v Fontaine & Anor CIV 1250 2016 9 - 906

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00 SUPUK, Asmir 4 - 4-2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 BROCKMAN, Robert Wayne Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
09:00 APPLEBY, Simon Court No. 7
10:00 BAKER, Shaun Robert Court No. 6
10:00 BODNEY, Bradley Gary Court No. 6
10:00 CUMMINGS, Nathan Hugh Court No. 2
10:00 ELDRED, Gareth David Court No. 6
10:00 KILNER, Bede Tori Court No. 6
10:00 MILLER, James Edward Court No. 6
10:00 NELSON, Kyle William Court No. 6

Civil Listing
Appeal - Single Judge
10:00 Demir v Carter SJA 1021 2016 Court No. 7



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 HILL, Ronald Douglas 5 - 5-4
09:15 BARSBY, Geoffrey Leigh 3 - 3-3
09:15 CAMPBELL, Dennis Malcolm 4 - 4-3
09:15 ELLETT, Simon James 3 - 3-3
09:15 GREAVES, Steven Gerald 3 - 3-3
09:15 JETTA, Matthew John 2 - 2-1
09:15 LEWIS, Travis David Mark Gray 3 - 3-3
09:15 MARTIN, Rachel Stephanie 7 - 7-1
09:15 STONE, Craig Vernon 3 - 3-3
09:15 WHITTLE, Leon Darryl 3 - 3-3
09:15 WILSON, Gregory Steven 3 - 3-3
09:30 BYRNE, Nathan John 5 - 5-2
09:30 MAROSKE, Matthew Brian 3 - 3-4
09:30 NEEDHAM, JAYDEN RONALD 5 - 5-4
10:00 ALLEN, Mark Scott 2 - 2-1
10:00 BLURTON, Kenneth Paul 7 - 7-1
10:00 BROWNE, Michael Charles 3 - 3-1
10:00 COSFORD, BRENDON JAMES 2 - 2-1
10:00 COTTAM, Antony Lyall 3 - 3-2
10:00 GAKIS, Christopher 5 - 5-1
10:00 GROVES, Bradley William 7 - 7-2
10:00 HART, Earl Derek 6 - 6-4
10:00 HILL, Shannon Christine 2 - 2-1
10:00 LE, Brandon Van 5 - 5-3
10:00 MARCUSSEN, David Kenneth 6 - 6-3
10:00 ROBINSON, Lloyd Edward 6 - 6-2
10:00 SIMONS, Phillip 6 - 6-1
10:00 SPIROVSKI, Aleksandar 4 - 4-4
10:00 TAGO, Tikeri 6 - 6-1
10:00 WALKER, Emma Louise 6 - 6-1
10:00 WINEERA, Johnny Boy 7 - 7-2
10:00 ZREIK, MOHAMMED 7 - 7-2

Civil Listing
Civil Trial
10:30 Vincent v Atkinson CIV 28 2015 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30 Cristovao v Tan and Tan Lawyers Pty Ltd, Solicitors and Barristers (A Firm) APP 103 2016 1 - 1-2
10:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 100 2015 1 - 1-2
10:30 In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 35 2016 1 - 1-2
10:30 La Mela v Fogliani & Another APP 86 2016 1 - 1-2
10:30 La Mela v Frank Fogliani, Franklexis Pty Ltd APP 65 2016 1 - 1-2
10:30 Menora Foods Pty Ltd v Beata Laval APP 104 2016 1 - 1-2
Judges Special Appointments
10:30 Heugh & Another v Knight CIV 1407 2016 1 - 1-4
Mediation Conference DC
09:30 Pilbara Access Pty Ltd (ACN 160 865 764) v KGN Scaffold Pty Ltd & Another CIV 2136 2016 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
09:30 Aitken v Campbell CIV 1678 2015 1 - Lvl-1
09:30 Geberat v Ertech Pty Ltd & Another CIV 2248 2015 1 - Lvl-1
09:30 Harty v St Ives Golding Mining Company Pty Ltd CIV 188 2016 1 - Lvl-1
09:30 Sprogis v The Insurance Commission of Western Australia CIV 4285 2015 1 - Lvl-1
09:45 Bradford v Giuttari CIV 2496 2016 1 - Lvl-1
09:45 Cuming v Wachmer CIV 3092 2015 1 - Lvl-1
09:45 Luxa v Rosario CIV 1983 2016 1 - Lvl-1
09:45 Rowe v Rose CIV 1011 2016 1 - Lvl-1
10:00 Ranasooriya v Compass Group (Australia) Pty Ltd CIV 2049 2013 1 - Lvl-1
10:00 Stringer v Primewest Managment Ltd & Others CIV 1274 2016 1 - Lvl-1
10:00 Vardy v Wilson CIV 3323 2016 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
09:30 Farrugia v BHP Billiton Petroleum Pty Ltd & Others CIV 714 2016 1 - 1-2
09:30 Harris v Lee CIV 4754 2016 1 - 1-2
09:30 Kattz v St John of God Health Care Inc CIV 627 2013 1 - 1-2
09:30 Que Capital Pty Ltd & Another v Mueller CIV 3634 2010 1 - 1-2
10:00 Boxell v Maddington Village General Practice & Others CIV 2562 2013 1 - 1-2
10:00 Williams v Condo CIV 442 2016 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
14:15 Moore Group Holdings Pty Ltd v Australia Machinery Engineering (AME) Pty Ltd & Others CIV 2480 2016 1 - 1-2

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
10:00 DEAN, Frazer John Courtroom 1
10:00 MUNRO, DARBY ROBERT Courtroom 1
10:00 SMITH, Ned Terry Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 De Bunnetat v BUCHANAN RSTN 16 2017 Court Room 2
10:00 Housing Authority v Goddard RSTN 62 2017 Court Room 2
10:00 Housing Authority v LOW RSTN 63 2017 Court Room 2
10:00 Housing Authority v Riley RSTN 64 2017 Court Room 2
10:00 Nagle v Pears RSTN 70 2017 Court Room 2
10:00 Poisat v Dowdell RSTN 60 2017 Court Room 2

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
09:00 COCKIE, Johnathon Alvin James Armadale Court 1
09:00 MOHAMMADI, Arash Armadale Court 1
09:00 YORKSHIRE, Skiye Jasmin Gertrude Armadale Court 1
09:30 ALLEN, John Paul Armadale Court 1
09:30 ANDERSON, Ian David Armadale Court 1
09:30 ASHWORTH, JOHN Armadale Court 1
09:30 AVSAR, Samantha Leigh Armadale Court 1
09:30 BARNETT, Amy Louise Armadale Court 1
09:30 BINDER, Malcolm Stanley Armadale Court 1
09:30 BROUGH, Russell Trent Armadale Court 1
09:30 CALYUN, Aaron James Armadale Court 1
09:30 CLARKE, Kayla Jane Armadale Court 1
09:30 COCHRANE, Alan Chad Armadale Court 1
09:30 COFFMAN, Curtis Ray Armadale Court 1
09:30 COLEMAN, Scott Armadale Court 1
09:30 COLLIER, DALE STORM MARK DENNIS Armadale Court 1
09:30 DARROCH, Callan Ross Armadale Court 1
09:30 Dick, Sarah Maree Armadale Court 1
09:30 DOUGLAS, Justin Noble Armadale Court 1
09:30 FARRALL, Othman Ahmad Armadale Court 1
09:30 FINLAY-NOTMAN, Caleb Paul Armadale Court 1
09:30 FOKES, Ashlee Marie Armadale Court 1
09:30 GIBSON, Russell Craig Armadale Court 1
09:30 GOULD, Daniel James Armadale Court 1
09:30 GROSSER, Dale Aaron John Armadale Court 1
09:30 HALLETT, Christopher George Armadale Court 1
09:30 HASKETT, Peter Timothy Armadale Court 1
09:30 HILL, Bohdan Michael Armadale Court 1
09:30 HODGKINSON, Tania Marie Armadale Court 1
09:30 HORNELL, Pita Murray Armadale Court 1
09:30 HUTTON, Tyson Lee Armadale Court 1
09:30 JETSON, Scott Brendon Armadale Court 1
09:30 JOHNSON, Aaron Paul Armadale Court 1
09:30 KIERNAN, Lytisha Stella Marie Armadale Court 1
09:30 LINDNER, Nathan Zac Armadale Court 1
09:30 MACKLIN, Dean John Armadale Court 1
09:30 MCPHILLIPS, Damian Archie Armadale Court 1
09:30 NANNUP, Deborah Anne Armadale Court 1
09:30 NILSSON, Jessica Elena Lydia Armadale Court 1
09:30 O'NEIL, Kate Louisa Armadale Court 1
09:30 OSBORNE, Leanne Aimee Armadale Court 1
09:30 Overy, Mark Armadale Court 1
09:30 PARKIN, Michael Troy Armadale Court 1
09:30 PARRY, Grant Edward Armadale Court 1
09:30 PEACH, Brendan Richard Armadale Court 1
09:30 POCOCK, Jared Colin Walter Armadale Court 1
09:30 PRYOR, Daniel Phillip Armadale Court 1
09:30 RANKINS, Mark Wayne Armadale Court 1
09:30 READ, Damian Mark Armadale Court 1
09:30 RIX, Amanda Jane Armadale Court 1
09:30 ROCHE, Matthew Desmond Armadale Court 1
09:30 SILVATO, Alex Armadale Court 1
09:30 SNEDDON, Luke William Armadale Court 1
09:30 SULLIVAN, Joel Edmund Armadale Court 1
09:30 SWIFT, Michael Zachari Luke Armadale Court 1
09:30 TAHEN, Katpiya Armadale Court 1
09:30 TATUM, Dylan Albert Daneil Rambo Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Jermaine Raymond Armadale Court 1
09:30 TAYLOR, Teegan Mary Armadale Court 1
09:30 WARD, Graeme Samuel Armadale Court 1
09:30 WOLF, Malcolm James Armadale Court 1
09:30 WOOD, Paul William Armadale Court 1
09:30 WOODS, Jonathon James Armadale Court 1
09:30 YARRAN, Shane Michael Armadale Court 1
10:00 ABREU, RICHARD Armadale Court 2
10:00 ALFORD, Karen Ann Armadale Court 2
10:00 BATEMAN PASS, Jordan Anthony Armadale Court 2
10:00 BELL, Matthew David Armadale Court 2
10:00 BENEDETTI, Courtney Page Armadale Court 2
10:00 BHUPINDER SINGH, . Armadale Court 2
10:00 Bialobrodzki, Jordan Tre Armadale Court 2
10:00 BLURTON, Victoria Linlee Alexandra Armadale Court 2
10:00 BOWLES, CORALIE Armadale Court 2
10:00 BROMFIELD, Tristen Reece Armadale Court 2
10:00 BROOKS, Tara Lee Armadale Court 2
10:00 BURNETT, Daniel John Armadale Court 2
10:00 CAMERON, Ross James Armadale Court 2
10:00 CARESWELL, Adam Wesley Armadale Court 2
10:00 CAUNT, Paula Leanne Armadale Court 2
10:00 Channing, Bronwyn Angharad Armadale Court 2
10:00 CLAPPINSON, GRAEME Armadale Court 2
10:00 CRAWFORD, John Christopher Armadale Court 2
10:00 DANIEL, Terance Armadale Court 2
10:00 DAVIES, Emma Jade Armadale Court 2
10:00 DAVIES, Samantha Caroline Armadale Court 2
10:00 Daws, Christopher Mark Armadale Court 2
10:00 D'CASTRO, Tyran Kane Armadale Court 2
10:00 DILLON, Jamie Russell Armadale Court 2
10:00 DOBSON, Mark Leigh Armadale Court 2
10:00 DOWNING, Kevin John Armadale Court 2
10:00 EADES, Tosha Lita Armadale Court 2
10:00 EDWARD, Jason Stanley Armadale Court 2
10:00 EZZELDEEN, Motaz Mahmoud Armadale Court 2
10:00 FALCONE, Anthony Michael Armadale Court 2
10:00 Fardley, Stephanie Christine Armadale Court 2
10:00 FELLOWS, Terrance John Armadale Court 2
10:00 FORD, Clinton Allan Armadale Court 2
10:00 FULLER, Samantha Katie Armadale Court 2
10:00 GERRITSEN, Mathew Cory Armadale Court 2
10:00 GODFREY, Robert Leslie Armadale Court 2
10:00 GREEN, TRAVIS Armadale Court 2
10:00 GROVES, Shane Robert Armadale Court 2
10:00 HANCOCK, Glenn William Armadale Court 2
10:00 HARRIS, Nathan Wayne Nicholas Armadale Court 2
10:00 HARRIS, Shaynne Marie Armadale Court 2
10:00 HARVY, Amanda Jayne Armadale Court 2
10:00 HILL, Christopher Lloyd Armadale Court 2
10:00 HILL, Craig Alan Armadale Court 2
10:00 HILL, Kelli Lee Armadale Court 2
10:00 Hladio, Troy Owen Armadale Court 2
10:00 HORNE, DARLENE Armadale Court 2
10:00 HOWSON, Tracey Lee Armadale Court 2
10:00 HUMES, Corey John Joseph Armadale Court 2
10:00 ISEPPI, James Edward Armadale Court 2
10:00 JACKSON, Brooke Caroline Armadale Court 2
10:00 JAQUES, Adam Armadale Court 2
10:00 JOHNSON, Benjamin Percy Armadale Court 2
10:00 Joliffe, James Lee Armadale Court 2
10:00 Junior, Beau Lawrence Louis Armadale Court 2
10:00 Junior, Tina Marie Armadale Court 2
10:00 JURY, Ebony Armadale Court 2
10:00 KELI, Maria Armadale Court 2
10:00 KING, Clinton Shane Kiwi Armadale Court 2
10:00 KRAKOUER, Frank Armadale Court 2
10:00 LETCHFORD, Beau Michael Armadale Court 2
10:00 LEWIS, Christopher John Armadale Court 2
10:00 LITTLE, Cheyenne Bodie Armadale Court 2
10:00 LITTLE, James Albert Armadale Court 2
10:00 LYNCH, Jack James Armadale Court 2
10:00 MAFUANKADI LEYA, Dick Armadale Court 2
10:00 MAMO, Tanya Leanne Armadale Court 2
10:00 MCDONALD, Brodie Phillip Armadale Court 2
10:00 McGlade, Jettrude Kathy Armadale Court 2
10:00 MCKEAGG, Ian Malcolm Armadale Court 2
10:00 METJE, Benjamin Armadale Court 2
10:00 MILLER, Robert Mitchell Armadale Court 2
10:00 MILLER, Travis Kane Armadale Court 2
10:00 MORUNGA, Cypress Armadale Court 2
10:00 NANTHAPALAN, Rajeethpalan Armadale Court 2
10:00 OSTLE, Melissa Lee Armadale Court 2
10:00 PENNY, Tyrone Trevor Armadale Court 2
10:00 PHAM, Ngoc Hong Phuc Armadale Court 2
10:00 PITTMAN, Adam Robert Armadale Court 2
10:00 POWELL, Andrew Louis Alan Armadale Court 2
10:00 Powley, Joel Daven Armadale Court 2
10:00 PUNCH, Edgar Wayne John Armadale Court 2
10:00 RICHARDS, Noreen Armadale Court 2
10:00 RICHARDSON, Mark Gregory Armadale Court 2
10:00 RIND, Zohaib Armadale Court 2
10:00 Ryan, Lillian Armadale Court 2
10:00 SAKARIA, Michelle June Armadale Court 2
10:00 SCULLY, Clint Edward Armadale Court 2
10:00 Seery, Zachary Tyler Armadale Court 2
10:00 SHAW, Nina Armadale Court 2
10:00 SHEAN, Corey Michael Armadale Court 2
10:00 SIMMONDS, Ben Richard Armadale Court 2
10:00 SIMMONS, David Robert Armadale Court 2
10:00 SIMS, Paul Anthony Armadale Court 2
10:00 SUTHERLAND, Travis Ralph Armadale Court 2
10:00 TAIRI, Leon Robert Armadale Court 2
10:00 TAYLOR, Leslie Noel Armadale Court 2
10:00 THORNTON, Lance Terry Armadale Court 2
10:00 VERCOE, Francis Manokohiri Armadale Court 2
10:00 WANG, Xia Armadale Court 2
10:00 WARNOCK, Darren Ivan Armadale Court 2
10:00 WATSON, Cody James Joseph Armadale Court 2
10:00 WATSON, Nathan John Armadale Court 2
10:00 WELK, Jared Anthony Armadale Court 2
10:00 WHARRAM, Andrew Charles Peter Armadale Court 2
10:00 WHITE, David Russell Armadale Court 2
10:00 WILLIAMS, Errol Douglas Armadale Court 2
10:00 WILLIAMS, Jarred Andrew Alexander Armadale Court 2
10:00 WILLIAMS, Jeremy John Armadale Court 2
10:00 WILLS, Ashanti Marie Armadale Court 2
10:00 YANG, Yunfeng Armadale Court 2
10:00 YAPPO, Kyle Warren Armadale Court 2
10:00 ZIMMERMANN, Robert Charles Armadale Court 2
10:00 Zonca, BROCK Armadale Court 2
10:00 ZUNIC, Srdjan Armadale Court 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:30 ENGLAND v Department of Transport EDL 274 2017 Armadale Court 2
09:30 GREIRSON v Department of Transport EDL 248 2017 Armadale Court 2
09:30 Mahdevi v Department of Transport EDL 279 2017 Armadale Court 2
09:30 Williamson v Department of Transport EDL 1987 2016 Armadale Court 2
Pre-Trial Conference
10:30 Adams v Penno Pty Ltd t/A LJHooker Willetton-Shelley-South lake MINOR 2015 2016 Registrars Chambers

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
09:00 LOTT, Adam Michael Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00 BELL, Kya-J Court Room 2
10:00 DIRIX, Ami Taniel Court Room 2
10:00 EUVRARD, Toby Jase Court Room 2
10:00 JONES, Clement Ollie Court Room 2
10:00 MEPHAM, Kaleb Bruce Court Room 2

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
09:30 GAONEADRY v Department of Transport EDL 107 2017 Court Room 2
Residential Tenancies
09:45 ACCESS HOUSING AUSTRALIA LTD v Defrenne RSTN 89 2017 Court Room 4
09:45 Arnold v Postans RSTN 94 2017 Court Room 4
09:45 Atkins v Noterey RSTN 93 2017 Court Room 4
09:45 Atzeni v Donovan RSTN 100 2017 Court Room 4
09:45 Bird v Johnstone & Anor RSTN 79 2017 Court Room 4
09:45 Freeman v Williams RSTN 423 2016 Court Room 4
09:45 Goff & Anor v Ashmead RSTN 112 2017 Court Room 4
09:45 Hawkins v Hamilton RSTN 72 2017 Court Room 4
09:45 Housing Authority v Forbes RSTN 88 2017 Court Room 4
09:45 Housing Authority v Forbes RSTN 90 2017 Court Room 4
09:45 Maiolo v Rance & Anor RSTN 1072 2016 Court Room 4
09:45 Morgan v Lown RSTN 110 2017 Court Room 4
09:45 Satti v Gray RSTN 75 2017 Court Room 4
09:45 Smart v Challis RSTN 82 2017 Court Room 4
09:45 Southern Aboriginal Corporation v HUME & Anor RSTN 1049 2016 Court Room 4
09:45 White v Yearsley RSTN 1109 2016 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
10:00 HILL, Garry Phillip Court Room 2
10:00 HILL, Ricky Shane Court Room 2
10:00 JAMES, Scott Thomas Court Room 2
10:00 LITTLE, Wade Russell Court Room 2
10:00 SMITH, Dennis Colin Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
09:00 ABRAHAM, Mekaele Tesfagabir 3 - 36
09:00 ALLEN, Stevie Louisa 3 - 36
09:00 BEVERIDGE, Neal 3 - 36
09:00 BRIDGE-MEEK, Julian James 3 - 36
09:00 CECEZ, Dejan 3 - 36
09:00 CLIFTON, Gregory Ryan 3 - 36
09:00 CLINCH, Lyall David Walter 3 - 36
09:00 DALE, Bradley John 3 - 36
09:00 FULKER, Barry John Stephen Micha 3 - 36
09:00 GOODMAN, Heather Renee 3 - 36
09:00 GORMLEY, Taryn Lee 3 - 36
09:00 HARRIS, Jayden Mitchell 3 - 36
09:00 HART, Gary Wayne 3 - 36
09:00 HAYNES, Roy Lacey 3 - 36
09:00 HO, Trong Tan 3 - 36
09:00 INMAN, Marlon Lee 3 - 36
09:00 JONES, Jarryd Byron 3 - 36
09:00 JYRKINEN, Jayden 3 - 36
09:00 MARTYNEWICZ, William John 3 - 36
09:00 MCGOLDRICK, Jason 3 - 36
09:00 MCLAREN, Darrell Michael 3 - 36
09:00 MOORE, Lee Raymond 3 - 36
09:00 RANDALL, Pierce Benjamin 3 - 36
09:00 RANKIN, Cornelius 3 - 36
09:00 RAWIRI, Brendon Watene 3 - 36
09:00 RING, Ivan Kingsley 3 - 36
09:00 RONAN, Jason Lyndon 3 - 36
09:00 SAVY, Sheree Sylvia 3 - 36
09:00 SHURUMA, Alison Andrew 3 - 36
09:00 SINCLAIR, Emma Kate 3 - 36
09:00 STACK, Crystelle Lee 3 - 36
09:00 TEPATU-EDWARDS, Tamaohungia Joseph 3 - 36
09:00 UGLE, Daniel 3 - 36
09:00 WARRELL, Dorothy Anne 3 - 36
09:00 WELLS, Robert Charles 3 - 36
09:00 WILLS, James 3 - 36
09:00 WILLS, Thomas John 3 - 36
09:15 COHEN, James David 5 - 57
09:30 AL-MUSAWI, Sayed Hasan 3 - 38
09:30 BENTLEY, Jessica Michelle 3 - 32
09:30 COSFORD, BRENDON JAMES 5 - 52
09:30 COSTANZO, Brendan Anthony 3 - 38
09:30 COYNE, Tarryn Amara 3 - 32
09:30 DABB, Dwayne Stewart 3 - 38
09:30 DAFF, Bradley Michael 3 - 38
09:30 GIANNASI, Alvaro 3 - 38
09:30 HARVEY, Chad William 3 - 38
09:30 HEADLAND, Shauna-Lee Rose 3 - 32
09:30 HILL, ABBIE 3 - 32
09:30 KAMALJIT, . 3 - 38
09:30 NELLIS, Jamie Martin 3 - 38
09:30 PLEDGER, Daniel James 3 - 38
09:30 PROSSER, CLINTON 3 - 38
09:30 RAHIMIZADEH, Shahab 3 - 38
09:30 ROBBERECHTS, Caroline Ann Foss 3 - 38
09:30 SMITH, Samantha Rose 3 - 32
09:30 TREW, David Phillip 3 - 38
09:30 WAINWRIGHT BOOGAARD, Dain Alan 5 - 53
09:30 WALLACE, Allan Ian Ross 3 - 32
09:30 WEBSTER, Kellen Dean Allen 3 - 32
10:00 ABDULLAH, Aaron Shane 3 - 32
10:00 ABRAHAM, Muhamed Carlos 3 - 31
10:00 AGUTI, Aguti James 4 - 41
10:00 AHMAD POUR DAMNAB, Arash 3 - 31
10:00 AHMED, Abdalla Mussa 3 - 31
10:00 ALE, Michael 3 - 31
10:00 AL-MUNTAFIGI, Marwa Ali Guma Abbad 3 - 31
10:00 ALQARNI, Mohammed Saleh S 3 - 31
10:00 AN, Gi Jae 4 - 41
10:00 BARRERA, Juan Alejandro 3 - 31
10:00 BARTORILLO, Travis John 4 - 41
10:00 BATTY, Peter Lindsay 3 - 31
10:00 BAWI DAWT LIAN, . 3 - 31
10:00 BAXTER, Robert 5 - 55
10:00 BEAZLEY, Jordan Shay 3 - 31
10:00 BLOOMER, Michelle Anne 5 - 55
10:00 BOL BOL, Ayiel 3 - 32
10:00 BOLLATI, Marc 3 - 32
10:00 BORICH, Jesse David 5 - 55
10:00 BOSKOFF, Carlee Jade 4 - 41
10:00 BOTE, Blessing Masimba 3 - 31
10:00 BOURHAS, Kostantinos 4 - 41
10:00 BRAITHWAITE, Shayne Riccy 4 - 42
10:00 BRANSBY, Adam 3 - 32
10:00 BROADBENT, William Joseph 3 - 31
10:00 BROPHO, Peula Olive 3 - 32
10:00 BUSH, Kerrie June 3 - 31
10:00 BUSHELL, Jason Mark 3 - 31
10:00 BYFIELD, Kimberley Renee 4 - 41
10:00 BYFIELD, Sean Robert 4 - 41
10:00 BYRON, Kevin Luke 4 - 41
10:00 CARR, Roy Peter 3 - 31
10:00 CATON, Cian Courtney 3 - 31
10:00 CLARKE, Hayden Joel 5 - 55
10:00 CLARKE, Jordan James 4 - 41
10:00 CLOSE, Jason Andrew 3 - 32
10:00 COELHO, Simon Andrew 3 - 32
10:00 COLGROVE, Rebecca Suzy 3 - 32
10:00 COLLARD, Bianca Marion 3 - 31
10:00 COMPTON, Tara Elise 3 - 31
10:00 Conlan, Tara Marie 4 - 41
10:00 COOPER, Jye Lindsay 5 - 55
10:00 CORTHORN, Harry David 4 - 41
10:00 CUTHBERT, Diane Teresa Lauren 3 - 32
10:00 DACEY, Robert Edward 3 - 32
10:00 DARCY, Selesa 5 - 55
10:00 Darley, Stephen John 4 - 41
10:00 DAWSON, Casey 3 - 31
10:00 DEAN, John Aaron 5 - 55
10:00 DELIU, Rone Luciano 4 - 41
10:00 DITONTO, Gennaro Gino 4 - 41
10:00 DIXON, Leanne 4 - 41
10:00 DOGIC, Fahrudin 3 - 32
10:00 DONEY, Bradley Thomas 3 - 32
10:00 DUNLEA, Damian 3 - 32
10:00 EADES, Bernard Allan 3 - 32
10:00 EDWARD, Kim-Lien 3 - 32
10:00 ELGUETA, Marco Antonio 3 - 31
10:00 EMERTON, David Scott 4 - 41
10:00 FADA, Peter Kosta Amin 3 - 31
10:00 FEDERICO, Jesse Quintino 4 - 41
10:00 FITZGERALD, Luke Henry Francis 3 - 32
10:00 FITZGERALD, Susan Elizabeth 3 - 31
10:00 FLETCHER, BRADLEY 3 - 33
10:00 FLOYD, Matthew George 4 - 42
10:00 FURNER, Desmond Thomas 3 - 32
10:00 GARLETT, Christopher Derek 3 - 32
10:00 GIACOMEL, Simon Paul 3 - 32
10:00 GILLESPIE, Simone S 3 - 31
10:00 GRAVESTOCK, Therese Miriam 3 - 31
10:00 GREENSMITH, Alex Derek 3 - 31
10:00 GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence 3 - 31
10:00 HADLAND, Nigel 3 - 32
10:00 HANNING, Vikki Janine 3 - 31
10:00 HASSAN MUME, Ramadhan 3 - 31
10:00 HASSAN-RAIYAT, Aaron Francis 3 - 32
10:00 HEALY, Jamie Noel Kevin 3 - 31
10:00 HEATH, Graham Charles 4 - 41
10:00 HEWITT, Alan James 3 - 31
10:00 HINDMARSH, Amy Lee 4 - 41
10:00 HODDER, Anthony 3 - 35
10:00 HOLLIS, Desmond Lester 3 - 32
10:00 HOOKER, Matthew Walter Louis 3 - 31
10:00 HUBBARD, Benjamin Robert 3 - 31
10:00 HUSSEIN, Thaer Yasser 3 - 31
10:00 HUYNH, Kevin 3 - 32
10:00 IDDON, Brett Kenneth 3 - 31
10:00 IMBERTI, Aurelio Walter 5 - 55
10:00 INNES, Bethwyn 3 - 31
10:00 ISMAIL, Chontelle Ellen 7 - 72
10:00 JACKMAN, Lisa Maree 4 - 41
10:00 JAKUPOVIC, Sadmir 3 - 31
10:00 JENNINGS, Dean 4 - 42
10:00 JONES, David Andy 4 - 42
10:00 JONES, John Douglas 4 - 41
10:00 KASZANSKI, Shane Zygmunt Bruce 3 - 32
10:00 KEARNEY, Rowan 3 - 32
10:00 KENNY, Brett Edward 4 - 42
10:00 KI, Ronny Wai Kong 3 - 31
10:00 KITTO, Daryl Raymond Sidney 3 - 32
10:00 KUN, Shawn 3 - 31
10:00 LARSEN, Christopher Alexander 3 - 32
10:00 LAWRENCE, Graham Maxwell 3 - 35
10:00 LAWTON, Michelle Amanda 3 - 32
10:00 LEGGE, Joshua Thomas 5 - 55
10:00 LEWIS, Emma-Jane Kirsty 3 - 31
10:00 LIM, Ai Zhen 3 - 31
10:00 LITTLE, Mason Dempsey 4 - 42
10:00 LOO, Josh 3 - 32
10:00 LOOMES, Steven Graham 3 - 32
10:00 LOVELL, Sally Eunice 3 - 32
10:00 LOVETT, Tarina Milissa 4 - 42
10:00 MANN, Philip Andrew 3 - 31
10:00 MARSHALL, Molly Jessica 3 - 31
10:00 MASON, Latrisha-Marie Clara-Jean 4 - 41
10:00 MATIC, Danijel 4 - 41
10:00 MCALEER, William Joseph 3 - 32
10:00 MCFARLANE, Alexander R J 3 - 31
10:00 MCGUIRE, Heath Gordon 4 - 41
10:00 MCKELL, Daniel Raymond 5 - 55
10:00 MCKENNA, Michael 4 - 41
10:00 MCMAHON, Jayden James 3 - 32
10:00 MCQUEEN, Rachel 3 - 32
10:00 MENGESHA, Hiruy Alemu 4 - 41
10:00 MICHAEL, Sherlanna Carol Janice Davinia 4 - 41
10:00 MITCHELL, Johnny Arona 4 - 41
10:00 MURABITO, Mathew James 3 - 31
10:00 NANNUP, Danielle Anne 3 - 32
10:00 NARRIER, Joseph George 3 - 32
10:00 NGAPUHI, Brendon 3 - 31
10:00 NGUYEN, Thi Hong Linh 4 - 41
10:00 NOLAN, Mason Kevin 4 - 41
10:00 O'CONNELL, Guy 3 - 31
10:00 O'DEA, Kurt 4 - 42
10:00 Osborne, Andrew James 4 - 41
10:00 OTTLEY, Kayne John 3 - 31
10:00 OULD-ALI, Ali 4 - 41
10:00 OWEN-PEARSE, Warren V 3 - 31
10:00 PADMANABHAM, Chinni Krishna 4 - 41
10:00 PALMERI, Franco Gabbriele 3 - 31
10:00 PANAIA, Nicole Kathleen 4 - 41
10:00 PAUL, Zachary Michael 4 - 41
10:00 PENNY, Germaine 3 - 32
10:00 PERSAK, Benjamin Andrew 4 - 41
10:00 POWELL, John Hoani 3 - 31
10:00 PRATT, Emily Jane 3 - 35
10:00 PRENTOSKI, Laze 3 - 31
10:00 PROSSER, Eva 3 - 31
10:00 RAKETE, Ziia Aroha Gail 3 - 31
10:00 REID, Kim Norelle 4 - 41
10:00 REITANO, Antonio Angelo 3 - 32
10:00 RINALDI, Zack David 3 - 31
10:00 ROBERTS, Gary Michael 3 - 32
10:00 ROGERS, Jimi 4 - 41
10:00 ROMAEO, Joshua Dennis 3 - 31
10:00 RYAN, Jason Mark 4 - 41
10:00 RYBARCZYK, Michael Bruce 3 - 32
10:00 RYDER, Arama Pita 3 - 32
10:00 SANDERSON, Mitchell Condron 3 - 31
10:00 SATHERLEY, Michelle Antonia 4 - 41
10:00 SCHMITZER, Pamela Annette 4 - 41
10:00 SCHNEIDER, Edward James 3 - 32
10:00 SCHULZ, Amber Rose 3 - 32
10:00 SEINOR, Peter James 3 - 31
10:00 SHEPHERD, Duncan 3 - 32
10:00 SIMPSON, RICHARD 3 - 33
10:00 SMITH, Danny Michealle 3 - 32
10:00 SMITH, Glenn Haydn 4 - 41
10:00 SMITH, Natasha Lee 4 - 42
10:00 SPARK, Peter Stephen 5 - 55
10:00 STANCZYK, Maria Caroline 4 - 42
10:00 STEVENS, Sandra Jacquline 4 - 41
10:00 STODDART, Shane John 3 - 31
10:00 STONE, Peter John 3 - 32
10:00 SUMMERS, Shannon Michael 5 - 55
10:00 TATA, Zion Texan Mclean 4 - 41
10:00 TE AO, Atamira Renee 3 - 31
10:00 TILLEY, Chantelle Rosemary Tonie 3 - 31
10:00 TO, Toan Anh 3 - 31
10:00 TROPIANO, JOHN 3 - 33
10:00 TSAI, Maureen 4 - 42
10:00 TURVEY, Raymond Herbert 5 - 55
10:00 Ugle, Adrian Dean 4 - 41
10:00 UGLE, Angelina Joyce 4 - 41
10:00 Van-Sebille, Kalin Jeffrey Martin 4 - 41
10:00 VICTORIA, Bianca Marie Talabis 3 - 31
10:00 VIDA, Ramon 3 - 32
10:00 VUGLAR, Connie Melissa 3 - 35
10:00 WAFA, Abbas 4 - 41
10:00 WARD, Chelsea Louise Butland 3 - 32
10:00 WARD, Joram Joseph Zacariah 4 - 41
10:00 WARNES, Dean Kerry 3 - 32
10:00 WATTS, Terence Maxwell 3 - 31
10:00 WEATHERILL, Daniel 3 - 31
10:00 WEBB, Justin 4 - 41
10:00 WELLS, Daniel Andrew 3 - 32
10:00 Whitsed, Darren John 3 - 31
10:00 WILSON, Darren Lee 3 - 32
10:00 WILSON, Luke Oliver 3 - 32
10:00 WOODS, Clem Anthony 4 - 41
10:00 YOKOJU, Mathias Lemi 3 - 31
10:00 YOUNG, Peter Robert 5 - 55
12:00 BESHOP, Bishop 5 - 55
12:00 BRUNEY, Wayne Stanleigh 5 - 55
12:00 SMITH, Sally Jayne 5 - 55
12:00 WILLIAMS, Peta Alana 3 - 35
14:15 285 Vincent Pty Ltd 4 - 41
14:15 ABLETT, Colleen Kerri 4 - 41
14:15 ABRAHAM, Joeseph Neil 4 - 41
14:15 ASHWORTH, Darren Ronald 4 - 41
14:15 BELL, Ian Bruce 4 - 41
14:15 BERTOLA, Francis Peter 4 - 41
14:15 BONA, Kathleen Elizabeth 4 - 41
14:15 CALVARESI, Darren Bradley 4 - 41
14:15 CASSERLY, Kirsty Lee 4 - 41
14:15 COSHAN, Jessica Lee 4 - 41
14:15 CURLEY, Stanley Ronald 4 - 41
14:15 DOUGHTY, Kevin Rueben 4 - 41
14:15 FQM Australia Nickel Pty Ltd 3 - 38
14:15 GIUNTA, Martin Ross 4 - 41
14:15 GOLDSMITH, Brodie Lance 4 - 41
14:15 HEDGE, Daniel Alan 4 - 41
14:15 HILL, Vivienne 4 - 41
14:15 HOLLOW, Sheree Susan 4 - 41
14:15 HORTON, Benjamin Edward 4 - 41
14:15 HOWARD, Maurietta Lucy 4 - 41
14:15 INDELICATO, Sam A 4 - 41
14:15 JACKSON, Caeser Berkley 4 - 41
14:15 KICKETT, Robin 4 - 41
14:15 Lindegger, Gareth Peter 4 - 41
14:15 MORRIS, Emily Hanora 4 - 41
14:15 MORRISON, Dwayne Matthew 4 - 41
14:15 NOBLE, CAROLINE 4 - 41
14:15 OO, Sun Winn 4 - 41
14:15 PATERSON, Matthew John 4 - 41
14:15 RETTA, Justin Peter 4 - 41
14:15 Scaffidi, Guiseppe Diego 4 - 41
14:15 Serana (WA) Pty Ltd 4 - 41
14:15 TAGGART, Robert Darren 4 - 41
14:15 TSALIKIS, Chris 4 - 41
14:15 TURVEY, Katrina 4 - 41
14:15 UGLE, Daniel 4 - 41
14:15 WALTHAM, Karen Elizabeth 4 - 41
14:15 WILLIAMS, Robert Wayne 4 - 41
14:15 WILLIAMS, Tione 4 - 41
14:15 YAZDARI, Mohammad Ashraf 4 - 41

Civil Listing
Application before Registrar
09:30 ACN 119 211 317 PTY LTD T/AS GREAT WESTERN ASSET MANAGEMENT AS ASSIGNEE FOR WESTPAC BANKING CORPORATION v THOMAS GCLM 7368 2016 7 - 71
09:30 ALLIED MILLS PTY LIMITED v Gill & Anor ROO 11067 2016 7 - 71
09:30 American Express Australia Limited v Ropiha GCLM 12887 2016 7 - 71
09:30 Aranmore Catholic College v Owen & Anor GCLM 4032 2016 7 - 71
09:30 Aranmore Catholic College v Reid GCLM 12906 2016 7 - 71
09:30 Bench-AD WA Pty Ltd v Bickle MINOR 10436 2013 7 - 71
09:30 Bowen v Gilbert MINOR 14648 2015 7 - 71
09:30 Catholic Agricultural College Bindoon v Curtis MINOR 13716 2016 7 - 71
09:30 Challen & Anor v Costa ROO 14915 2016 7 - 71
09:30 Commissioner of State Revenue v FUZHONG TRADING PTY LTD GCLM 4810 2015 7 - 71
09:30 COMMUNITY CPS AUSTRALIA v MCIVER ROO 14893 2013 7 - 71
09:30 Content Living Pty Ltd v Perry GCLM 14497 2014 7 - 71
09:30 CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v BLACKSTONE GCLM 9419 2016 7 - 71
09:30 Credit Corp Services Pty Ltd v HILLS GCLM 9711 2014 7 - 71
09:30 Johnston v Reakes MINOR 2212 2014 7 - 71
09:30 Kemp v Miller GCLM 14241 2016 7 - 71
09:30 LION FINANCE PTY LTD v Berbesa GCLM 4553 2016 7 - 71
09:30 News Book Pty Ltd v Xemo Design Pty Ltd GCLM 14325 2016 7 - 71
09:30 PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v COOPER & Anor GCLM 8599 2016 7 - 71
09:30 PUBLIC TRANSPORT AUTHORITY OF WESTERN AUSTRALIA v Andrijasevich GCLM 11806 2015 7 - 71
09:30 Rowley v Mading GCLM 14244 2016 7 - 71
09:30 UNITED EQUIPMENT PTY LTD v Emmerson GCLM 16417 2016 7 - 71
12:30 Mackenzie v Tang & Cheng Pty Ltd GCLM 12528 2016 7 - 71
Applications before Magistrate
14:00 Conti AUC 3932 2013 Chambers
Applications/Trial
09:30 Fleetplus Pty Ltd v Carr GCLM 12657 2016 9 - 92
09:30 THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v McLeod CPC 17135 2016 9 - 94
09:30 THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v Munachen CPC 16976 2016 9 - 94
09:30 THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA v WATERS CPC 14823 2016 9 - 94
10:00 Industrial Progress Corp Pty Ltd t/a Metroll Inc Roofmart & Master Truss v TLF Nominees Pty Ltd trading as TLF Export Co & Ors GCLM 6269 2015 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
09:30 Ali v Department of Transport EDL 1874 2017 3 - 33
09:30 DELANE v Department of Transport EDL 2213 2017 3 - 33
09:30 Palombo v Department of Transport EDL 2426 2017 3 - 33
09:30 Ridley v Department of Transport EDL 1995 2017 3 - 33
09:30 Robson v Department of Transport EDL 2142 2017 3 - 33
09:30 SHALDERS v Department of Transport EDL 2306 2017 3 - 33
09:30 Spinelly v Department of Transport EDL 2211 2017 3 - 33
09:30 STEWART v Department of Transport EDL 2256 2017 3 - 33
Pre-Trial Conference
09:00 Botma v Wellness by Design Pty Ltd MINOR 14933 2016 7 - 7.2
09:00 Business Developement Alliance Pty Ltd v Zunnirose Holdings Pty Ltd GCLM 12859 2016 7 - 7.3
09:00 Jodihardja v Burrell GCLM 8800 2016 7 - 7.3
09:30 DAVIES v FOOT GCLM 16686 2016 7 - 7.3
09:30 JDK Nominees Pty Ltd atf The Kenny Capital Trust v Sampson GCLM 16646 2016 7 - 7.2
10:00 Axess Debt Management Pty Ltd v Auz Hire Pty Ltd & Ors GCLM 14017 2016 7 - 7.2
10:00 LEWIS & Anor v BRYANT RSTN 19419 2016 7 - 7.3
10:30 Chadam Pty Ltd v Meehanrust GCLM 17139 2016 7 - 7.3
10:30 PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v HOLDEN GCLM 8593 2016 7 - 7.2
11:00 Barrowman Holdings Pty Ltd v D and L Building Services Pty Ltd GCLM 13815 2016 7 - 7.3
11:00 Demir v Jordan GCLM 8142 2016 7 - 7.2
Restraining Order Court
09:30 Faugno v Faugno RO 3814 2016 5 - 57
09:30 Gimpel v Allison RO 189 2017 5 - 57
09:30 Hunter v Blazey RO 451 2017 5 - 57
09:30 Hunter v Blazey RO 453 2017 5 - 57
09:30 Stranack v Griffin RO 41 2017 5 - 57
Restraining Order Trial
09:30 Stone v Annan RO 2750 2016 5 - 52

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00 Evans v Bennett RSTN 14 2017 Court Room 1
10:00 Housing Authority v Cain RSTN 10 2017 Court Room 1
10:00 Kohler v Hope RSTN 9 2017 Court Room 1
10:00 Langer v Owen RSTN 12 2017 Court Room 1
10:00 Reeve v Scolari RSTN 13 2017 Court Room 1
10:00 UPTON v MILLER RSTN 1 2017 Court Room 1

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
09:00 ARNOLD-DUNCAN, Daniel Court Room 1
09:00 Baccala, Caleb Court Room 1
09:00 BAGGS, Brett James Court Room 1
09:00 BALLARD, Shaun Charles Court Room 1
09:00 Basf Australia Ltd Court Room 1
09:00 BATTY, Richard Eric Court Room 1
09:00 BIRD, Leanne Fiona Court Room 1
09:00 BOU-MERHI, Mark Joseph Court Room 1
09:00 BROCKWELL, Kristie Lee Court Room 1
09:00 BROOKS, Danny Jay Court Room 1
09:00 CALGARET, Cecilia Lorraine Court Room 1
09:00 CANNON, James Garry Court Room 1
09:00 CHAMBERLAIN, Louise Anne Court Room 1
09:00 CLEAK, Liam Court Room 1
09:00 COLLINS, Peter James Court Room 1
09:00 COOPER, Lee Anthony Court Room 1
09:00 CRAWAGE, Treval Darrel Court Room 1
09:00 DA SILVA GOMES, Abel Court Room 1
09:00 DAVIS, Karen Joanna Court Room 1
09:00 DOS SANTOS, Luke Court Room 1
09:00 DRAYTON, Katrina Fay Court Room 1
09:00 DUCKHAM, Christine Sandra Court Room 1
09:00 DUNPHY, Aleisha Jessie Court Room 1
09:00 ELLIS, Mitchell Reid Court Room 1
09:00 ENRIGHT, Steven Court Room 1
09:00 FLETCHER, Jamie John Court Room 1
09:00 FOSTER, Jake Allen Court Room 1
09:00 GARLETT, Curtis Christopher Court Room 1
09:00 GEROVICH, Leigh Robert Court Room 1
09:00 GOODALL, Mark Joseph Court Room 1
09:00 GORDON, Cameron John Court Room 1
09:00 GREENFIELD, Daniel Luke Court Room 1
09:00 GRENFELL, Raymond Alfred Court Room 1
09:00 GURJANT SINGH, . Court Room 1
09:00 HARDY, Khyl Joel Court Room 1
09:00 HAYDEN, Michelle Andrea Court Room 1
09:00 HEMSLEY, Madeline Ann Court Room 1
09:00 HUNTER, Natalee Anne Court Room 1
09:00 IRWIN, Mary Jean Court Room 1
09:00 JAMES, Dale Antony Court Room 1
09:00 KNAPP, Leah Labar Court Room 1
09:00 KNIGHT, Barnaby Robin Court Room 1
09:00 KNOX, Robert James Court Room 1
09:00 KRAKOUER, Arran Roger Court Room 1
09:00 LEONHARDT, Colin Troy Court Room 1
09:00 LOW, Kirsty Anita Court Room 1
09:00 MACNISH, Clare Jasmine Court Room 1
09:00 MARGISON, Shona Lee-anne Court Room 1
09:00 MAY, Thyrza Michele Court Room 1
09:00 MCCARTHY, Meghan Louise Court Room 1
09:00 MCDONALD, Stephen William Court Room 1
09:00 MCMAHON, Lochlan John Court Room 1
09:00 MINERVINI, Mauro Court Room 1
09:00 MISCHER, Evelyn Court Room 1
09:00 MOODY, Stanley Brenton Kyle Court Room 1
09:00 MOYSES, Emma June Court Room 1
09:00 MURRAY, Gregory Robert Court Room 1
09:00 NOLAN, Lionel Fredrick James Court Room 1
09:00 NUNEZ, Santos Court Room 1
09:00 Papandroulakis, Aristidis Aaron Court Room 1
09:00 PAPERTALK, Karissa Louise Court Room 1
09:00 PATAHOUS, Paul Court Room 1
09:00 PETERS, Marcel Peasipa Court Room 1
09:00 REAL, Ishtiaque Ahmed Court Room 1
09:00 RIPIA, Rebecca Jodie Court Room 1
09:00 ROBSON, Thomas Peter David Court Room 1
09:00 SAVAGE, KATHRYN Court Room 1
09:00 SCHWAB, Matthew Rodney Court Room 1
09:00 SCOTT, Kylie Paige Court Room 1
09:00 SILVESTRI, Lee David Court Room 1
09:00 SMITH, Dallas Edward Court Room 1
09:00 SMITH, Suzanne Mary Court Room 1
09:00 STAUDE, Anita Joan Court Room 1
09:00 STEPHEN, Matthew Philip Court Room 1
09:00 STEWART, Anthony Peter Court Room 1
09:00 Sunspan Pty Ltd Court Room 1
09:00 TETLO, Daniel Court Room 1
09:00 WALKER, Sandie Gay Court Room 1
09:00 WALLEY, Danika Amy Court Room 1
09:00 WATT, Andrew Robson Court Room 1
09:00 WILLIAMS, Robyn Lynn Court Room 1
09:00 WILSON, Leon Court Room 1
09:00 WOOD, Nathan Wade Court Room 1
09:30 AZOULAY, Roeey Court Room 3
09:30 BALKI, Orkun Court Room 3
09:30 BASELEY, Jarrad Steven Charles Court Room 3
09:30 BLURTON, Chapparell Jarrod Court Room 3
09:30 BUGEJA, Damien Joseph Court Room 3
09:30 BYNDER, Gina May Court Room 3
09:30 CABLE, Ross John Court Room 3
09:30 CHAPMAN, Joel Rene Court Room 3
09:30 COYNE, Desmond Edward Court Room 3
09:30 CURYER, Steven John Charles Court Room 3
09:30 DEEKS, Amanda Jennifer Court Room 3
09:30 FILES, Scott William Court Room 3
09:30 GEANEY, Shane Cosmas Court Room 3
09:30 HARDING, Christopher Roy Court Room 3
09:30 HOWDEN, Taylor Jay Court Room 3
09:30 HOWELL, Andrew Barry Court Room 3
09:30 INDICH, Kevin James Court Room 3
09:30 JACKAMARRA, Charmaine Rose Court Room 3
09:30 KELLY, Gary Noel Court Room 3
09:30 KENNEDY, Charles Edward Court Room 3
09:30 KNAPP, Tennessee Court Room 3
09:30 MIPPY, Joshua Grant Court Room 3
09:30 MOORE, Blythe Louise Court Room 3
09:30 MORISEY, Cameron John Court Room 3
09:30 O'DRISCOLL, Lyndon Joel Court Room 3
09:30 PETTERSEN, Troy Brendan Court Room 3
09:30 PICKETT, Matikka Annetoinette Court Room 3
09:30 RILEY, Malcolm Charles Court Room 3
09:30 SCHIRRMEISTER, Mathias Court Room 3
09:30 SCOTT, Lukas Jai Court Room 3
09:30 SEDDON, Lewis Conor Court Room 3
09:30 SEWELL, Craig Stephen Court Room 3
09:30 SMITH, Leigh Jarrad Court Room 3
09:30 STASZCZAK, Piotr Michael Court Room 3
09:30 WALKER, Jocelyn Anne Court Room 3
09:30 Walley, Jordan Isiah Court Room 3
09:30 WARRELL, Tyrone James Court Room 3
10:00 GOMEZ, Joshua Alban Court Room 2
10:00 GOMEZ, Joshua Alban Court Room 2
10:00 GOSPAVIC, Davorin Court Room 2
10:00 OWEN, Christopher Philip Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
09:30 Arnold v Arklen Developments Pty Ltd MINOR 272 2016 Pre-Trial Conference Room
11:00 Kosik v Blancoa Pty Ltd CTC 1238 2016 Pre-Trial Conference Room
Restraining Order Court
09:30 ACCIANO v CARCIOTTO RO 93 2017 Court Room 2
09:30 CAMARDA v CARCIOTTO RO 92 2017 Court Room 2
09:30 Edwards v Davey-Miah RO 65 2017 Court Room 2
09:30 Ivankovich v Cardenas RO 42 2017 Court Room 2
09:30 LILEY v LOSEBY RO 106 2017 Court Room 2
09:30 MARCELLINI v CARCIOTTA RO 90 2017 Court Room 2
09:30 MARCELLINI v CARCIOTTO RO 91 2017 Court Room 2

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
09:30 DEEGAN, Paul Courtroom 1
09:30 MAHER, Jerome Darryl Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:30 Miller v The Director General of Transport EDL 85 2017 Courtroom 1
09:30 Nguyen v Director General of Transport EDL 27 2017 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
14:15 Collins v Collins RSTN 41 2017 Courtroom 1
14:15 Dalcat Pty Ltd v Pimm CTC 780 2016 Courtroom 1
14:15 Easy Auto Care Pty Ltd v Clements CTC 57 2017 Courtroom 1
14:15 Housing Authority v Collard RSTN 68 2017 Courtroom 1
14:15 Mahoney & Anor v Fripp & Anor RSTN 784 2016 Courtroom 1
14:15 Moss v Nicole Judith Holland & Scott Andrew Holland t/as Best Price Pool Equipment CTC 42 2017 Courtroom 1
14:15 S & K Electrical Contracting Pty Ltd v Stoney CTC 777 2016 Courtroom 1
14:15 Westruck Commercial Refinishing v Bain CTC 40 2017 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
09:30 BAIRD, Roxanne Leigh Courtroom 2
09:30 BAKER, Kyle Thomas Courtroom 2
09:30 BANNER, Kristy-Lee Courtroom 2
09:30 BLEE, Ryan David Courtroom 2
09:30 CARRO, Travis John Courtroom 2
09:30 CLAUSEN, Paul David Courtroom 2
09:30 DELLA MORA, Patrick Courtroom 2
09:30 DUKE, Craig Robert Courtroom 2
09:30 EVERIX, Beau Jesse Courtroom 2
09:30 GARLETT, Kevin Jacob Courtroom 2
09:30 HARRISON, Raimond Clive Courtroom 2
09:30 HAYES, Lewis William Courtroom 2
09:30 HAZIM, Abdou Karim Courtroom 2
09:30 HILL, Adrian James Courtroom 2
09:30 JACKSON, Braden Shane Courtroom 2
09:30 JAY, Kayleigh Marie Courtroom 2
09:30 MAKAROV, Darren Courtroom 2
09:30 MOORE, Charo Elizabeth Courtroom 2
09:30 NAPIER, Ryan Charles David Courtroom 2
09:30 NGUYEN, Phu Thanh Courtroom 2
09:30 PARAHA, Chuck Louis Courtroom 2
09:30 PHILLIPS, Bradley Courtroom 2
09:30 PIKE, Neal Courtroom 2
09:30 POSSINGHAM, Graham Lindsay Courtroom 2
09:30 RADFORD, Christopher James Courtroom 2
09:30 RICKARDS, Jamie Leigh Courtroom 2
09:30 SCHIFFERLI, Julieann Courtroom 2
09:30 SCOBLE, Cassandra Rae Courtroom 2
09:30 SHAW, Cameron Steven Courtroom 2
09:30 SIMPSON, Amanda Courtroom 2
09:30 SLATER, Ryan James Courtroom 2
09:30 SMART, Grant Allan Courtroom 2
09:30 SMITH, Shannon Dwayne Courtroom 2
09:30 STROK, Tanny Daniel Courtroom 2
09:30 WORRALLO, Wayne Patrick Courtroom 2
10:00 BOND, Zak Laurence Courtroom 3
10:00 ENGLISH, Warren Sonny Courtroom 1
10:00 GARLETT, Terri Anne Courtroom 1
10:00 KAKAR, Hela Courtroom 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
09:00 Hundza v Department of Transport EDL 365 2017 Courtroom 1
09:00 Santoso v Department of Transport EDL 213 2017 Courtroom 1
Pre-Trial Conference
10:30 Rosling v Buffalo Group PTY LTD T/As Bosston Auto Bodies MINOR 3505 2016 Registrars Chambers
11:00 Skidmore v M Cockburn Cabinets CTC 3338 2016 Registrars Chambers
Trial Court
10:00 Housing Authority v Bird RSTN 2797 2016 Courtroom 3

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00 BOURNE, Reece Phillip Court1 Children's/Community Court
10:00 SHAW, Leighton Colin Court1 Children's/Community Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
09:00 WARRIE, Lindsay Mervyn Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing
09:00 BEAMON, Chantelle Louise Courtroom 1
09:00 CHATLEY, Mitchell Jan Courtroom 1
09:00 CHILCOTT, David Thomas Courtroom 1
09:00 CSONT, Jye Dwayne Courtroom 1
09:00 DONALDSON, Alexander Courtroom 1
09:00 EADES, Angela Kerry Courtroom 1
09:00 EADES, Gifford Howard Courtroom 1
09:00 FERDINAND, Dean Michael Courtroom 1
09:00 FORREST, David John Courtroom 1
09:00 FORSEY, John Barry Courtroom 1
09:00 GARLETT, Brandon Alfred James Courtroom 1
09:00 GARLETT, Rex Horace Courtroom 1
09:00 GRAY, Casey George Courtroom 1
09:00 GRECO, Paul Courtroom 1
09:00 GREEN, Andrew Peter Courtroom 1
09:00 GUY, John William Courtroom 1
09:00 HAYWARD, Ruby Florentine Courtroom 1
09:00 HOOPER, Hamahona Benjamin Courtroom 1
09:00 HOOPER, Tyson Lewis Courtroom 1
09:00 HUGHES, Kevin James Courtroom 1
09:00 JONES, Peter Alexander Keith Courtroom 1
09:00 KEEFE-MARSDEN, Jordan David Merikihareka Courtroom 1
09:00 KING, Kirsty Leeanne Courtroom 1
09:00 LEE, Delia Huberdina Courtroom 1
09:00 LUFF, TERESA LEE Courtroom 1
09:00 LYSLE, Guido Antonio Courtroom 1
09:00 MARTIN, Mitchell James Courtroom 1
09:00 MATTHEWS, Jackson Shane Courtroom 1
09:00 MERCADANTE, Bianca Rose Courtroom 1
09:00 MICHAEL, Tim Natana Courtroom 1
09:00 MILLER, Calaeb William Brett Courtroom 1
09:00 MINITER, JAMIE Courtroom 1
09:00 MOURAMBINE, Russell Stewart Courtroom 1
09:00 NEWTON, Caitlyn Courtroom 1
09:00 PARAHA-TAURA, Reuben Henare Courtroom 1
09:00 PEARCE, Stevey Courtroom 1
09:00 PEEHI, Joseph Whitiora Courtroom 1
09:00 PENNY, Neil Gregory Richard Courtroom 1
09:00 PRICE, Nicholas Jaron Courtroom 1
09:00 REID, Jason William Courtroom 1
09:00 SHADDICK, Natalie Marie Courtroom 1
09:00 STOTT, Teagan Mary Courtroom 1
09:00 TATNELL, Wayne John Courtroom 1
09:00 UGLE, Allan Douglas Courtroom 1
09:00 VERWEY, Jeremy Todd Courtroom 1
09:00 WALLAM, Ashley Mark Courtroom 1
09:00 WALLAM, Martika Courtroom 1
09:00 WARD, Louise Phyllis Courtroom 1
09:00 WATSON, Robert Dwayne Courtroom 1
09:00 WEAZEL, Warren Joesph Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Harvey Douglas Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Justice Natisha Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Steven Walter Courtroom 1
09:00 WINMAR, Elwyn Vincent Courtroom 1
09:00 WOODS, Eric Humphrey Courtroom 1
09:00 ZAT, Norani Courtroom 1
14:00 COX, Matthew Craig Courtroom 1
14:00 EADES, Tahlia Jane Courtroom 1
14:00 PENNY, Trevor Jerome Courtroom 1
14:00 SERMON, Shaun Grant Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
09:00 BIDWEE, George Kenneth Court Room 1
09:00 CARLTON, Terrence Paul Court Room 1
09:00 MITCHELL, Anthony Chris Court Room 1
09:00 RILEY, Charles Peter Court Room 1
09:00 WARD, Ben Bradley Court Room 1
09:00 WARD, Kylie Amy Court Room 1
09:00 WINTON, Charles Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
10:00 Cavlovic v Sampi & Anor RSTN 88 2016 Court Room 2 Jury Court

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
09:30 ARCHER, Samantha Claire Courtroom 1
09:30 ATWELL, Cody Brian Courtroom 1
09:30 BARON, Adam Sydney James Courtroom 1
09:30 BEATTIE, Tamala Jane Courtroom 1
09:30 BERRIDGE, Scott Craig Courtroom 1
09:30 DELTA, Djrell Alpha Zulu Courtroom 1
09:30 DHU, Elisha Hazel Courtroom 1
09:30 DONEVSKI, Dean Courtroom 1
09:30 Edwards, Ian Robert Courtroom 1
09:30 FAHEY, Adam James Courtroom 1
09:30 FITZGERALD, Benjamin Herbert Courtroom 1
09:30 FLAHERTY, Kim Barry Courtroom 1
09:30 Gangell, Robert John Courtroom 1
09:30 GATER, Latasha Maria Courtroom 1
09:30 GILLAM, John Michael Courtroom 1
09:30 GRAY, Dale Christopher Courtroom 1
09:30 GREENWOOD, Dane Ashley Courtroom 1
09:30 Hannington, Narelle Norma Joan Courtroom 1
09:30 Hendrickse, Jermane Benn Courtroom 1
09:30 HUNTER, Jassen Mortlock Courtroom 1
09:30 JEFFORD, Karen Ann Courtroom 1
09:30 KITCHEN, PHILLIP Courtroom 1
09:30 LEE, Cameron Leslie Courtroom 1
09:30 MARTIN, Sebastian Ian Courtroom 1
09:30 MCCULLOUGH, Robert Kevin Courtroom 1
09:30 MELLING, KRISTOPHER Courtroom 1
09:30 MERRITT, Peter Wayne Courtroom 1
09:30 MURPHY, David Albert Courtroom 1
09:30 NELSON, Daniel Aarron Courtroom 1
09:30 Noble, Karen Lee Courtroom 1
09:30 OLDRIDGE, Ashley Micheal Edward Courtroom 1
09:30 OTTO, Jason Paul Courtroom 1
09:30 PRAGNELL, Robert John Courtroom 1
09:30 RENNIE, Nigel Craig Courtroom 1
09:30 RIPPER, Wesley James Courtroom 1
09:30 ROSENWALD, Celena Dawn Courtroom 1
09:30 Smale, Janine Courtroom 1
09:30 SPARGO, Daniel Charles Edward Courtroom 1
09:30 THOMAS, Leslie David Francis Courtroom 1
09:30 TUCK, Russell Shane Courtroom 1
09:30 TURACCHIO, Skye Johanna Courtroom 1
09:30 VELICKOVIC, Naomi Rachel Courtroom 1
09:30 WHITE, Phillip James Courtroom 1
09:30 YORK, Elliott Desmond Courtroom 1
14:15 THOMSON, Benjamin Carmean Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
09:00 ABELL, Jacob Benjamin Courtroom 1
09:00 ABRAHAM, Leonard Mathew Courtroom 1
09:00 ANNAMALAI, Dhanasekeran Courtroom 1
09:00 ASHELFORD, Mark Courtroom 1
09:00 BAIRD, Timothy James Courtroom 1
09:00 BELL, Sonya Renee Courtroom 1
09:00 BENNETT, Shane David Courtroom 1
09:00 BLACK, Trenton James Courtroom 2
09:00 BLURTON, Frederick Damien Courtroom 1
09:00 BRENNER, Micheal Robert Courtroom 1
09:00 BRIGGS, Matthew David Courtroom 1
09:00 CARLOWE, Tina Mary Nancy Courtroom 1
09:00 CHEN, Chao Courtroom 1
09:00 CLARK, DWAIN Courtroom 1
09:00 CLAYBROOK, Travis Leigh Courtroom 1
09:00 CLIFFORD, Leonard Michael Courtroom 1
09:00 COUNSEL, Katherine Monica Courtroom 1
09:00 COUTTS, CLAYTON Courtroom 1
09:00 COWAN, Joshua Raymond Courtroom 1
09:00 COYNE, Shannon Lee Courtroom 1
09:00 CRAGGS, Lewis Jonathan James Courtroom 1
09:00 DALY, Scott Malcom Courtroom 1
09:00 DE WAAL, Cody Rhys Courtroom 1
09:00 EDWARDS-MORROW, Jake Robert Courtroom 1
09:00 FISHER, Terrence Ford Courtroom 1
09:00 FREUND, Holli Rebecca Courtroom 1
09:00 GARLAND, James William Wallace Courtroom 1
09:00 GUTHRIE, Kenneth Tamakehu Tamakehu Courtroom 1
09:00 GVOZDICH, Peter Dusko Courtroom 1
09:00 HALLION, John Henry Courtroom 1
09:00 HARRISON, Dain Matthew Courtroom 1
09:00 HILL, Jordan Robert Courtroom 1
09:00 HINSEY, Dillon Michael Courtroom 1
09:00 HOWARD, Maitland Lee Courtroom 1
09:00 HULTON, Diego-Posala Courtroom 1
09:00 IRONS, Jeremiah Lenard Joseph Courtroom 1
09:00 JONES, KATE Courtroom 1
09:00 JURY, Glenn Francis Courtroom 2
09:00 KICKETT, Aimee Louise Courtroom 1
09:00 KNEZOVIC, Tomislav Courtroom 1
09:00 LAIDLEY, Scott David Courtroom 1
09:00 LAVIS, Michelle Peta Courtroom 1
09:00 LEGGERINI, Kieffer Neville Courtroom 1
09:00 LORIMER, Ryan Graeme Courtroom 1
09:00 MAIN, Deke Aaron Courtroom 2
09:00 MCFARLANE, Michelle Evelyn Courtroom 1
09:00 MCGOWAN, Grant Russell Courtroom 1
09:00 MCGREGOR, Dale Steven Courtroom 1
09:00 MILNER, Melissa May Courtroom 1
09:00 MOLLOY, Beldon William Courtroom 1
09:00 MURACE, Joseph Courtroom 1
09:00 MUSA, Sunday Courtroom 1
09:00 MYLES, Benjamin Albert Courtroom 1
09:00 NINYETTE, Daniel Alan Courtroom 1
09:00 NOTTE, Aldo Giovanni Courtroom 1
09:00 NYAKO, Jerome Courtroom 1
09:00 PAGE, Brendon Courtroom 1
09:00 PATERSON, Zoe Marie Courtroom 1
09:00 PHILANDER, Bradley Dave Courtroom 1
09:00 PICKETT, Arnold Charles Courtroom 1
09:00 PICKETT, Cherie May Courtroom 1
09:00 PICKETT, Scott Gerald Courtroom 1
09:00 PICKETT, Tyson Michael Arnold Gilbert Courtroom 1
09:00 REES, Walter Richard Courtroom 1
09:00 RODDAN, Brendan Lindsay Courtroom 2
09:00 RODDAN, Bryce William Courtroom 1
09:00 RYAN, Jeremy Bernard Courtroom 1
09:00 RYAN, Leonard Warren Courtroom 1
09:00 SAIDMAN, Arik Courtroom 1
09:00 SHEA, William James Lindsay Courtroom 1
09:00 SHEPHERD, Stephen Eric Kepa Courtroom 1
09:00 SLATTERY, Daniel Anthony Courtroom 1
09:00 SMITH, Jordan Craig Courtroom 1
09:00 STRIDE, Marie Medgee Courtroom 1
09:00 SWAKA LO BULUK, Bureng Lodu Courtroom 1
09:00 TAPPING, Karl Graham Courtroom 1
09:00 TYMMS, James Blake Courtroom 1
09:00 TYSON, KARISSA Courtroom 1
09:00 WARRELL, Justin Jay Courtroom 1
09:00 WILLIAMS, Bradley Gordon Courtroom 1
09:00 WINFIELD, Cinnamon Juliee Courtroom 1
09:00 WINTERFORDE-YOUNG, John Christopher Courtroom 1
09:00 WOODLEY, John Leslie Courtroom 1
09:00 YARRAN, Elvis Kingsley Courtroom 1
09:00 YARRAN, Tyson Leroy Courtroom 1
12:00 O'NEILL, Joshua Andrew Courtroom 1
14:15 COOK, Francis Walter Courtroom 1
14:15 INDICH, Zackary Corey Jay Courtroom 1
14:15 TEMPLIN, Luke Francis Courtroom 1

Civil Listing
Court 2 Civil
09:00 Blackwell v Lucas RO 92 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v David RO 117 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v Lee RO 122 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v Leenman RO 116 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v Parker RO 123 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v Streeton RO 125 2017 Courtroom 2
09:00 Sobey v Taylor RO 118 2017 Courtroom 2
10:00 Okmazich v Nguyen MINOR 2470 2015 Courtroom 2
Magistrates Bring Up
09:00 D'Souza v Booth RO 187 2017 Magistrates Chambers
Pre-Trial Conference
10:00 Halliday v Merchant MINOR 7 2017 Conference Room

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00 BENNETT, Michael Robert Court Room
10:00 GILLETT, Benjimin Aaron Court Room

No Civil Listing for Today.

Port Augusta (SA)
4 Flinders Tce, PORT AUGUSTA
Criminal Listing
14:15 BROWN, Nigel Spencer Courtroom

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
09:30 AMOUR, Cassandra Ann Courtroom 2
09:30 ARELETTE, Gregory Charles Courtroom 2
09:30 BENNETT, Kayla Jean Courtroom 2
09:30 BENNIE, Steven John Courtroom 2
09:30 BENSLEY, Gary Phillip Courtroom 2
09:30 BLACKWOOD, James Stephen Courtroom 2
09:30 BUTLER, Jade Christian Damien Courtroom 2
09:30 CAMPBELL-JONES, TREMAIN Courtroom 2
09:30 CASSIDY, Jacqueline Marise Courtroom 2
09:30 CONE, Dale John Courtroom 2
09:30 COX, Rebecca Michelle Courtroom 2
09:30 CREARY, Mathew Daniel Courtroom 1
09:30 DEAN, Damien Charles Courtroom 2
09:30 DELMAGE, Brodie-Louise Courtroom 2
09:30 DICKER-LEE, Lincoln Benjamin Courtroom 2
09:30 DIXON, Clint James Courtroom 2
09:30 DRAYTON, Rhys Jordan Courtroom 2
09:30 EDMONDS, Benjamin Curtis Courtroom 2
09:30 FLETCHER, Ben John Courtroom 2
09:30 FOX, Stephen David Courtroom 2
09:30 GARDINER, Corrina Lynaire Courtroom 2
09:30 HAYWARD, Vicki Elizabeth Courtroom 2
09:30 HILTON, Samantha Lee Courtroom 2
09:30 HUDSON, Shane Leslie Courtroom 2
09:30 HUGHES, Phillip James Courtroom 2
09:30 KEMP, Murray Joel Courtroom 2
09:30 KISON, Sharra Courtroom 2
09:30 MADRUGA, Angela Emilia Courtroom 2
09:30 MCDONALD, Stephen William Courtroom 2
09:30 MCPHERSON, Bonnie Lee Courtroom 2
09:30 MEASON, Jacob Adam Courtroom 1
09:30 MITZ, Daniel Warren Courtroom 2
09:30 MORGAN, Rayne Zanna Courtroom 2
09:30 MOYLE, Connor Lawrence Nathan Courtroom 2
09:30 NEEDHAM, Gary Roy Courtroom 2
09:30 NICHOLSON, Tony Walter Daryl Courtroom 2
09:30 OATWAY, Claudia Christine Courtroom 2
09:30 O'DONNELL, Dylan Christian Courtroom 2
09:30 PASSARIS, Christopher Jay Courtroom 2
09:30 PEDERNAL, JENELYN Courtroom 2
09:30 PETTETT, Bryce Jacob Daniel Courtroom 2
09:30 PIERSON, Matthew Robert Courtroom 2
09:30 PURUTO, Jermaine Raymond Courtroom 2
09:30 RICHARDS, Michael Leonard Courtroom 2
09:30 RIDDICK, Wilfredo James Courtroom 2
09:30 ROBINSON, Jill Courtroom 2
09:30 RUKSTELE, Tonia Kathleen Courtroom 2
09:30 RUSIN, Fletcher Louis Courtroom 2
09:30 SAVAGE, Brooke Amy Courtroom 2
09:30 SAYERS-KAHOTEA, Joel Tamihana Courtroom 2
09:30 STUART, Gemma Marie Courtroom 2
09:30 TAIWHATI, Andrew Michael Courtroom 2
09:30 TANVEER, Jody Lee Courtroom 2
09:30 THORNTON, Adam William Courtroom 2
09:30 TRUSLOVE, Ricky Jeremy Courtroom 2
09:30 TUMAI, Tamahere Jerry Moana-Ngakete Courtroom 2
09:30 VALENTINO, Desiree Courtroom 2
09:30 VAN WYNGAARDEN, Cody Courtroom 2
09:30 WALKER, Parekura Damien Kingi Courtroom 2
09:30 WAUGH, Cody John Anthony Courtroom 2
09:30 WHEELER, Christian Anthony Courtroom 2
09:30 WILSON, Travis Jon Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
09:30 Ballawmed Pty Ltd ATF The DDK Family Trust v Bingham CTC 1556 2016 Courtroom 1
09:30 Citylight Holdings v Aiken CTC 181 2017 Courtroom 1
09:30 Complete Engineering Solutions Pty Ltd v Powell GCLM 1942 2016 Courtroom 1
09:30 Gregorovich v Sainsbury & Anor MINOR 1189 2016 Courtroom 1
09:30 Land v Elders Real Estate Rockingham & Districts CTC 88 2017 Courtroom 1
09:30 Lean v Sales RSTN 1762 2016 Courtroom 1
09:30 Lundie v Sainsbury & Anor MINOR 1188 2016 Courtroom 1
09:30 Maloney v Cannon & Anor RSTN 1195 2016 Courtroom 1
09:30 Mervin & Anor v Dapson & Anor GEN 1718 2016 Courtroom 1
09:30 Petersen v Lawrence Cheap Removals CTC 161 2017 Courtroom 1
09:30 Valayutham v Foot RSTN 2029 2016 Courtroom 1
Residential Tenancies
09:30 Access Housing Australia Ltd v Brahim RSTN 258 2017 Courtroom 3
09:30 Amerakoom & Anor v Green RSTN 114 2017 Courtroom 3
09:30 BAELI v WEST RSTN 239 2017 Courtroom 3
09:30 BANKS v BROWN RSTN 252 2017 Courtroom 3
09:30 Barrett & Anor v Lenkeit RSTN 1012 2016 Courtroom 3
09:30 Baxter v Aleisha RSTN 234 2017 Courtroom 3
09:30 Carpenter v Ford RSTN 245 2017 Courtroom 3
09:30 City of Rockingham v Santich GCLM 1731 2015 Courtroom 3
09:30 Clegg v Scanlon RSTN 229 2017 Courtroom 3
09:30 COLEMAN & Anor v MARZOLI RSTN 232 2017 Courtroom 3
09:30 Donaldson & Ors v Walker RSTN 261 2017 Courtroom 3
09:30 Fitzgerald-Weir & Anor v Vadala & Anor RSTN 250 2017 Courtroom 3
09:30 GIBBS & Anor v Steele RSTN 238 2017 Courtroom 3
09:30 Gill v Munro RSTN 192 2017 Courtroom 3
09:30 Girling v Dillon RSTN 135 2017 Courtroom 3
09:30 Green v Meade RSTN 1716 2016 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v BOWTELL-LLYOD RSTN 215 2017 Courtroom 3
09:30 Housing Authority v Uzabeaga RSTN 171 2017 Courtroom 3
09:30 LAURIE v NAGEL RSTN 224 2017 Courtroom 3
09:30 Lowe v Darken RSTN 126 2017 Courtroom 3
09:30 Martin v Di Pasquale RSTN 43 2017 Courtroom 3
09:30 Martyn v Christophers RSTN 197 2017 Courtroom 3
09:30 MATRAY v CARTER & Anor RSTN 231 2017 Courtroom 3
09:30 McManus v Horsfall & Ors RSTN 1788 2016 Courtroom 3
09:30 Mosey v Gregory RSTN 227 2017 Courtroom 3
09:30 Nevin v Walkley RSTN 235 2017 Courtroom 3
09:30 Nichols v Jamro RSTN 251 2017 Courtroom 3
09:30 OUTH-AUT & Anor v O'TOOLE RSTN 228 2017 Courtroom 3
09:30 Paulsen v Gregory RSTN 198 2017 Courtroom 3
09:30 Preston & Anor v Nash RSTN 373 2017 Courtroom 3
09:30 Robinson v Cuenca RSTN 262 2017 Courtroom 3
09:30 Sangthong & Anor v STROWGER RSTN 223 2017 Courtroom 3
09:30 Selvanayagam v Hindmarsh RSTN 243 2017 Courtroom 3
09:30 Smart v Hyde RSTN 1968 2016 Courtroom 3
09:30 Starcevic & Anor v Boldison RSTN 1466 2016 Courtroom 3
09:30 Vo v Burnie RSTN 253 2017 Courtroom 3
09:30 Walding v Isaacs RSTN 237 2017 Courtroom 3
09:30 West v Johnston RSTN 154 2017 Courtroom 3
09:30 Zhang v De Kroon RSTN 136 2017 Courtroom 3
09:30 Zuvela v Macalister RSTN 1601 2016 Courtroom 3
11:00 City of Rockingham v Motu GCLM 2246 2015 Courtroom 3
11:00 Currie v Hansen RSTN 2413 2015 Courtroom 3

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
14:00 Djelloud, Rabah Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
09:00 Arslanoski v Department of Transport EDL 3254 2016 Courtroom 1
09:00 Housing Authority v HAWKE RSTN 571 2016 Courtroom 1
09:00 Kelly v Department of Transport EDL 627 2016 Courtroom 1
09:00 Thomas v Agale RSTN 13 2017 Courtroom 1
09:00 Vandeworp v Vandeworp RO 34 2017 Courtroom 1

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing
10:00 BLOWES, Remington Courtroom
10:00 CARNEGIE, Michael Courtroom
10:00 EDWARDS, Canen Courtroom
10:00 FRAZER, Samuel Courtroom
10:00 GILES, Steven Courtroom
10:00 JACKSON, Derek Carlos Courtroom
10:00 KADIBIL, Lea Jerry Courtroom
10:00 LAWSON, Brendon Courtroom
10:00 MEREDITH, James Courtroom
10:00 NELSON, Nathaniel Courtroom
10:00 NELSON, Vina May Courtroom
10:00 PORTER, Devon Courtroom
10:00 PORTER, Ranelle Courtroom
10:00 ROBINSON, Donny Kenneth Courtroom
10:00 ROBINSON, Gerrard Courtroom
10:00 SCOTT, Junior Kenneth Courtroom
10:00 SIMMS, Kamius Courtroom
10:00 STEVENS, Devron Courtroom
10:00 THOMPSON, Marcia Melissa Courtroom
10:00 WARD, Richard Courtroom
10:00 WARD, Rosequeen Brigetta Courtroom
10:00 WATSON, Joyce Courtroom
10:00 WEST, Germain Courtroom
10:00 WEST, Maxine Edith Courtroom
10:00 WICKER, Michael Luke Courtroom

No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
10:00 ANDERSON, Clifford James Milton Wiluna Court Room 1
10:00 ANDERSON, Curtis Lee Wiluna Court Room 1
10:00 ANDERSON, Milton Wiluna Court Room 1
10:00 ANDERSON, Theresa Patricia Wiluna Court Room 1
10:00 GRIMSLEY, Sean Dennis Wiluna Court Room 1
10:00 HARRIS, Edward Charles Wiluna Court Room 1
10:00 HILL, Delwayne Wiluna Court Room 1
10:00 LONG, Cody Wiluna Court Room 1
10:00 MONGOO, James Micheal Wiluna Court Room 1
10:00 MORGAN, Alistair Paul Wiluna Court Room 1
10:00 WEST, David Boy Wiluna Court Room 1
10:00 WILLIAMS, Tina Wiluna Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
10:00 DOMONI v Department of Transport EDL 1 2017 Wiluna Court Room 1



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:00 Not Published CP 5397 2004 Court 5
09:00 Not Published CP 5398 2004 Court 5
09:00 Not Published PC 5989 2007 Court 5
09:00 Not Published PC 1209 2009 Court 5
09:00 Not Published PC 5858 2010 Court 5
09:00 Not Published PC 5859 2010 Court 5
09:00 Not Published PC 456 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 490 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 491 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 492 2015 Court 5
09:00 Not Published PC 98 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 270 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 287 2016 Court 5
09:00 Not Published PC 362 2016 Court 5
09:01 Not Published PC 503 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 392 2013 Court 5
09:02 Not Published PC 475 2014 Court 5
09:02 Not Published PC 26 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 447 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 492 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 541 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 542 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 543 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 545 2016 Court 5
09:02 Not Published PC 546 2016 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
14:30 Not Published PC 538 2014 Court 5
14:30 Not Published PC 116 2015 Court 5

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
09:30 Not Published PC 38 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 39 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 40 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 41 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 42 2015 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 1 2017 Courtroom 1
09:30 Not Published PC 3 2017 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00 Not Published PC 27 2013 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 28 2013 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 7 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 8 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 14 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 15 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 16 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 17 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 18 2016 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 1 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 2 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 4 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 5 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 6 2017 Court1 Children's/Community Court
10:00 Not Published PC 7 2017 Court1 Children's/Community Court

Katanning Courthouse
149 Clive Street, KATANNING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C Review List
14:00 Not Published PC 7 2015 Court Room 2 Jury Court
14:00 Not Published PC 13 2015 Court Room 2 Jury Court
14:00 Not Published PC 14 2015 Court Room 2 Jury Court
14:00 Not Published PC 15 2015 Court Room 2 Jury Court

Warburton Community
Warburton Community, WARBURTON RANGE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
11:00 Redgate Holdings Pty Ltd v Shire of Augusta-Margaret River DR 370 2016 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building & Construction List
09:30 Bhowaniah v Essential First Choice Homes Pty Ltd CC 1520 2016 5 - 6
09:30 Bhowaniah v Essential First Choice Homes Pty Ltd CC 359 2017 5 - 6
09:30 Essential First Choice Homes Pty Ltd v Bhowaniah CC 1903 2016 5 - 6
10:00 Asplin & Anor v Tiger Holdings (WA) Pty Ltd CC 2091 2016 5 - 6
11:00 Manor Home Builders Pty Ltd v Foster CC 2084 2016 5 - 6
11:30 Clarkson v Goulden CC 219 2017 5 - 6
12:00 Boult & Anor v Turquoise Developments Pty Ltd CC 1553 2016 5 - 6
14:00 Classic Home & Garage Innovations Pty Ltd v Atiken CC 245 2017 5 - 6
14:30 McRae v West Australian Regional Builders Pty Ltd CC 242 2017 5 - 6
15:00 Henley & Anor v Miller & Anor CC 246 2017 5 - 6
15:30 Vijayasekaran & Anor v Vue Developments Pty Ltd CC 249 2017 5 - 6
DR Hearing
10:00 Gay v City of South Perth DR 243 2015 5 - 3
DR Mediation
10:00 DCDK Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 241 2015 1 - 11
10:00 DCDK Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 409 2016 1 - 11
HR Hearing
10:00 Not Published GAA 4175 2016 3 - 4
10:00 Not Published GAA 363 2017 1 - 1
10:00 Not Published GAA 215 2017 5 - 1
10:00 Not Published GAA 37 2017 1 - 6
10:00 Not Published GAA 4521 2016 4 - 1
11:00 Not Published GAA 19 2017 1 - 1
11:00 Not Published GAA 23 2017 5 - 1
11:00 Not Published GAA 13 2017 4 - 1
12:00 Not Published GAA 498 2017 3 - 4
12:00 Not Published GAA 4276 2016 5 - 1
12:00 Not Published GAA 4634 2016 4 - 1
14:00 Not Published GAA 6 2017 2 - 2
14:00 Not Published GAA 4575 2016 1 - 1
14:00 Not Published GAA 4595 2016 5 - 1
14:00 Not Published GAA 91 2017 4 - 1
14:00 Not Published GAA 4136 2016 5 - 2
14:00 Not Published GAA 69 2017 5 - 2
14:00 Not Published GAA 71 2017 5 - 2
15:00 Not Published GAA 4585 2016 2 - 2
President's Directions List
09:15 Brewster v Pharmacy Board of Australia VR 25 2017 4 - 8
09:15 Legal Profession Complaints Committee v Aldrich VR 23 2016 4 - 8
09:15 Legal Profession Complaints Committee v Aldrich VR 13 2017 4 - 8

Back to Top