Court Listings for 24 January 2020

Court listings will change to 25 January 2020 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Application
2:15pm KARRATHA REAL ESTATE PTY LTD v GTEA PTY LTD & ANOR COR 260 2019 4 - 43
Directions - Judge
10:30am KILMALEY INVESTMENTS PTY LTD & ANOR v THE CITY OF WANNEROO CIV 1516 2012 3 - 35
Judges Special Appointment
10:15am TRIBUNE RESOURCES LTD & ORS v EKJV MANAGEMENT PTY LTD & ORS CIV 3171 2019 3 - 36
Judgment SC
2:00pm ARMADA BALNAVES PTE.LTD. v WOODSIDE ENERGY JULIMAR PTY LTD CIV 1408 2016 3 - 36
Mediation Conference - Registr
1:15pm HIGGINS v AMACA PTD LTD (UNDER NSW ADMINISTERED WINDING UP) CIV 1472 2019 8 - 816
10:30am TAMPILO PTY LTD v CORONA CAPITAL MANAGEMENT PTY LTD & ANOR CIV 2589 2016 8 - 803

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
2:15pm D'ROZARIO, Paul Anthony Court No. 6
9:15am BRIDGEWATER, Tracey Elizabeth Diane Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am BANWAIT v EATON SJA 1158 2019 Court No. 6
2:30pm O'MALLEY v SHIRE OF NORTHAM SJA 1155 2019 Court No. 7
Judgment SC
2:15pm MEINERS v GUNN CIV 1228 2018 Court No. 7



District Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
9:30am JARVIS, Brody John Court Room 2
9:30am PAYNE, Joshua Brenton Court Room 2

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
1:15pm DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee 4 - 4-1
10:00am AITKENS, Alfred Michael 7 - 7-1
10:00am ARMOUSH, Mustafa 7 - 7-1
10:00am BAINES, James Edward 7 - 7-1
10:00am BAKKER, Mitchell David 6 - 6-2
10:00am BENNIER, Samuel Wayne 6 - 6-3
10:00am BEYKPOUR, Kamran 7 - 7-1
10:00am BLURTON, Djuan Kenneth 7 - 7-1
10:00am BLURTON, Errol John 7 - 7-1
10:00am BOOTH, Terry John 7 - 7-1
10:00am BOYD, Nicole Penny 6 - 6-2
10:00am BUI, Hoa Xuan 7 - 7-1
10:00am BUNYAN, Jesse Jon 7 - 7-1
10:00am CAIN, John Joseph 7 - 7-1
10:00am CALYON, Victor James 3 - 3-2
10:00am CHALK, David Paul 7 - 7-1
10:00am CUNNINGHAM, Anna 7 - 7-1
10:00am DONALDSON, Angie 7 - 7-1
10:00am DOS SANTOS, Lorena Tasquino 6 - 6-3
10:00am DUXBURY, Steven John 7 - 7-1
10:00am EADES, Jordan James 7 - 7-1
10:00am EADES, Robin Dominic 7 - 7-1
10:00am FLAMENCO, Jose Norberto 7 - 7-1
10:00am FONTANA, Roberto 7 - 7-1
10:00am GARLETT, Janica-Rae 3 - 3-1
10:00am GJENGSTO, Roderic Arild 7 - 7-1
10:00am GOODIN, Daniel Scott 7 - 7-1
10:00am GRAHAM, Colin James 7 - 7-1
10:00am GRAY, Kayla Marie 7 - 7-1
10:00am HAMILTON, Hamish Andrew 2 - 2-2
10:00am HAOULI, Mohammed El 7 - 7-1
10:00am HE, Jay 6 - 6-2
10:00am HEALEY, Bradley William Scott 7 - 7-1
10:00am HEKE, Taine Te Owati 7 - 7-1
10:00am HUCKLE, Paul 7 - 7-1
10:00am HUSSEIN, Khaled 7 - 7-1
10:00am HUSSEIN, Omar 7 - 7-1
10:00am LA BIANCA, Davide Calogero 7 - 7-1
10:00am LEWIS-NORDBERG, Jaykota Dain 7 - 7-1
10:00am MIKULIC, Kristopher John 7 - 7-1
10:00am MIKULIC, Tony 7 - 7-1
10:00am MIKULIC, Vanessa Anne 7 - 7-1
10:00am MORGAN, Matthew Paul 7 - 7-1
10:00am NATALE, Justin Edward 7 - 7-1
10:00am NEILSON, Peter Harold Leslie 7 - 7-1
10:00am PROSSER, Clinton Joseph 7 - 7-1
10:00am PROVOST, Anthony William 7 - 7-1
10:00am RANKIN, Renae Della 7 - 7-1
10:00am REED, Jacob Oliver 7 - 7-1
10:00am RENN, Matthew Christopher 7 - 7-1
10:00am RICHARDSON, Courtney Sue 6 - 6-2
10:00am RICHEY, Levi Clive 7 - 7-1
10:00am SARDELIC, Antony 6 - 6-3
10:00am SILCOCK, Aidan 7 - 7-1
10:00am STEIN, Darren Wayne 7 - 7-1
10:00am SUPLJEGLAV, Suzanne Joyce 2 - 2-2
10:00am TAMALIUNAS, Shane Ashley John 7 - 7-1
10:00am TAYLOR, Dylan Wade 7 - 7-1
10:00am THOMPSON, Wayne Reece 7 - 7-1
10:00am TOMIZZI, Michele Pasquale 2 - 2-1
10:00am TURNER, Ainsley Dianna 7 - 7-1
10:00am WADE, Jason Philip 3 - 3-4
10:00am WATERS, Luke Grant 7 - 7-1
10:00am WATTS, Lewis Michael 7 - 7-1
10:00am WEATHERBY, Alex Neil 7 - 7-1
10:00am WEBSDALE, Dion 7 - 7-1
10:00am WHITE, Beau Martin 7 - 7-1
10:00am WHITE, Michael Colin 5 - 5-4
10:00am YARRAN, Jerry Robert 5 - 5-2
10:00am YASSIN, Mahamoud Farhan 7 - 7-1
10:00am ZHANG, Xiao Jing 7 - 7-1
12:00pm SMITH, Steven John 3 - 3-1
12:30pm RAMEN, Hansley 4 - 4-3
2:00pm LOVELAND, Cairo Maverick 2 - 2-2
2:15pm MCKINNON, Kylie Chloe 6 - 6-4
9:00am ALLEN, Damien Steven 6 - 6-1
9:00am ALLEN, Michael John 6 - 6-1
9:00am AUZU, Nathaniel Aliti 6 - 6-1
9:00am BENNELL, Brendon Craig 6 - 6-1
9:00am CANTATORE, Micheal Nicola 6 - 6-1
9:00am CASEY, Mark Rowland 6 - 6-1
9:00am CIVELLO, Dion Con 6 - 6-1
9:00am CLAMPETT, Liam Gerald 6 - 6-1
9:00am CLINCH, Pippa Jay 6 - 6-1
9:00am CLINCH, Rodney John Noel 6 - 6-1
9:00am COLLINGS, Benjamin Dodge 6 - 6-1
9:00am COLLINS, Benjamin Francis 6 - 6-1
9:00am CORBETT, Lalita Louise 6 - 6-1
9:00am DALTON, Nathan John 6 - 6-1
9:00am DIAMANTOPOULOS, Nicholas Constantine 6 - 6-1
9:00am DUNN, Samantha Joy 6 - 6-1
9:00am EVERETT, Jake Colin 6 - 6-1
9:00am FAURE, Anthony Wayne 6 - 6-1
9:00am FISHER, Derek William 6 - 6-1
9:00am GARLETT, Kirstin Leah 6 - 6-1
9:00am GARLETT, Tremayne Brian James 6 - 6-1
9:00am GARLETT-EXELL, Axel Foley Barry 6 - 6-1
9:00am GILLESPIE, Dean Cameron 6 - 6-1
9:00am GRAY, Justin Steven 6 - 6-1
9:00am GUTTRIDGE, Michael Stuart 6 - 6-1
9:00am HALE, Rhys 6 - 6-1
9:00am Harris, Edward Walter 3 - 3-3
9:00am HART, Dwayne Allen 6 - 6-1
9:00am HILL, Shakiel Robert 6 - 6-1
9:00am HODGES, Matthew Ross 6 - 6-1
9:00am HOOK, Aaron 6 - 6-1
9:00am HOOPER, Jordan Dale 6 - 6-1
9:00am HORNER, Nathan Bradley 6 - 6-1
9:00am HUON, Samnang 6 - 6-1
9:00am HYLAND, Alben 6 - 6-1
9:00am KAPEA-RUA, Te-Urewera Fredrick Patrick 6 - 6-1
9:00am KELLY, Morgan 6 - 6-1
9:00am KRISPYN, Wayne Alan 6 - 6-1
9:00am LAFONTAINE, Pierre Paul Guy 6 - 6-1
9:00am LAPALOMBARA, Oriano 6 - 6-1
9:00am LEPOIDEVIN, Luke David 6 - 6-1
9:00am MARKOS, Joseph Jordan 6 - 6-1
9:00am MAY, Cameron Benjamin 6 - 6-1
9:00am MCDERMOTT, Marc Thomas 6 - 6-1
9:00am MCLINTOCK, Ross 6 - 6-1
9:00am MCMAHON, Brody John 6 - 6-1
9:00am MCPHEE, Allan Martin Colin Roy 6 - 6-1
9:00am MOGRIDGE, Felix Lawrence 6 - 6-1
9:00am NINYETTE, Barry Gilbert 6 - 6-1
9:00am NORTHARD, Adam Anthony 6 - 6-1
9:00am ORD, Janine Michelle 6 - 6-1
9:00am PALLETTE, Benjamin Lyston 6 - 6-1
9:00am PETERSON, Stephen Andrew 6 - 6-1
9:00am PICKETT, Shaun Michael 6 - 6-1
9:00am QUARTERMAINE, William Mitchell 6 - 6-1
9:00am RATCLIFF, Alan David 6 - 6-1
9:00am ROBINS, Adriana 6 - 6-1
9:00am RUSSELL, Ricky Lee 6 - 6-1
9:00am SOUTHERN, NEIL 4 - 4-4
9:00am TAYLOR, Hayden Lee James 6 - 6-1
9:00am THOMPSON, Grant William 6 - 6-1
9:00am TIN, Simon Patrick 6 - 6-1
9:00am TONKIN, Corey Andrew Ronald 6 - 6-1
9:00am TRAN, Tung 6 - 6-1
9:00am TRINDER, Adam Geoffrey 6 - 6-1
9:00am WALTON, Lachlan Anthony Michael 6 - 6-1
9:00am WARD, Hugh 6 - 6-1
9:00am WESTWORTH, Zoee-Lee 6 - 6-1
9:00am WISHART, Scott Leslie 6 - 6-1
9:30am BASCUNAN CABRERA, Rodrigo Andres 7 - 7-1
9:30am CHANDLER, Daniel John 5 - 5-4
9:30am CROSS, Luke Paul 6 - 6-3
9:30am DAWSON, George Dennis 7 - 7-1
9:30am GANESHAN, Hari Darsan 7 - 7-1
9:30am JACKSON, Joel Garry 7 - 7-1
9:30am MILLS, Lee Antony 7 - 7-1
9:30am OKENY, Donald Olal 7 - 7-1
9:30am OKENY, Patrick Okumu 7 - 7-1
9:30am PETERSEN, Ronald James Emil 5 - 5-4

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Lawrence v Province Leader of the Oceania Province of the Congregation of the Christian Brothers CIV 707 2019 1 - 1-1
Directions (2005 Rules)
2:15pm LENNARD & Ors v WA Country Health Service CIV 4589 2016 1 - 1-2
2:15pm McNabb v McNabb & Anor CIV 3922 2017 1 - 1-2
2:15pm VAN DE VEN v WESTWOOD CIV 31 2019 1 - 1-2
Judges Chambers
10:00am Niyosaba v Chindorereje & Another CIV 4121 2016 5 - 5-2
10:30am WILKINS v Director General of Transport CIVO 9 2019 1 - 1-4
Judges Special Appt- Civil
2:15pm SLACK v HAYES APP 74 2019 5 - 5-2
Pre-Trial Conference DC
10:00am Brophy v Aris CIV 195 2019 1 - Lvl-1
10:00am FAZARI v MONTE CIV 4626 2018 1 - Lvl-1
10:00am Rainey v The State of Western Australia CIV 892 2018 1 - Lvl-1
10:00am SANDLER v BERGROTH CIV 3487 2018 1 - Lvl-1
9:30am ALI v ANASARY CIV 3348 2016 1 - Lvl-1
9:30am JONES v FIELDTIME HOLDINGS PTY LTD CIV 3914 2018 1 - Lvl-1
9:30am LAZAROV v HAHNEL & Anor CIV 32 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers - Com List
10:00am CITY OF BAYSWATER v RAJIV CIV 3594 2019 1 - 1-2
10:00am COVENTRY VILLAGE PTY LTD v GAMALALDEIN CIV 4626 2019 1 - 1-2
10:00am DE BOER & Anor v ROBINSON AS TRUSTEE FOR THE TTR INVESTMENT TRUST & Anor CIV 4577 2019 1 - 1-2
10:00am DRAGE v STONE CIV 3678 2019 1 - 1-2
10:00am DRAGE v STONE CIV 3697 2019 1 - 1-2
10:00am JAUSEL v DEVILS HOLDINGS PTY LTD & Anor CIV 4613 2019 1 - 1-2
10:00am SEACREST HOLDINGS PTY LTD v BORETECH CONTRACTING PTY LTD & Ors CIV 4615 2019 1 - 1-2
10:00am TYRONE CONSTRUCTION SERVICES PTY LTD v KLEENIT PTY LTD CIV 2937 2019 1 - 1-2
9:30am ALA' AUDDEN AL - KHATIB v DIGGEDEN CIV 3271 2019 1 - 1-2
9:30am Cameron v Compass Group (Australia) Pty Ltd CIV 2182 2016 1 - 1-2
9:30am T.T. NICHOLLS PTY LTD & Ors v BAMBACI CIV 3244 2019 1 - 1-2
9:30am XAVIER v BANKS GROUP PERTH PTY LTD & Anor CIV 3373 2019 1 - 1-2
Registrars Special Appoint DC
11:00am EUSEBIO v LAHOOTI & Ors CIV 1874 2019 1 - 1-2
Reserved Decision - Civil
11:30am JONES v DODD APP 78 2019 1 - 1-4
2:00pm Stanton v Insurance Commission of Western Australia CIV 184 2017 4 - 4-4



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am COULSON, Christopher Bruce Court Room 3
10:00am COYNE, Paul Jerry Court Room 3
2:30pm LINLEY, Jodie Marie Court Room 3
2:30pm LINLEY, Paul Douglas Court Room 3
9:30am BOLTON, Brayden Wade Court Room 3
9:30am GUILFOYLE, Ryan John Court Room 3
9:30am PARK, Brendon Stanley Court Room 3

No Civil Listing for Today.

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am BROWN, Jeremy Stuart Armadale Court 2
10:00am RALPHS, Brenton Leigh Armadale Court 2
10:00am RUMBLE, Chad George Armadale Court 2
9:30am ALFONSI, Danika Julie Armadale Court 1
9:30am ALI, Fadel Armadale Court 1
9:30am ANDERSEN, Charine Armadale Court 2
9:30am ANDERSON, Teio Armadale Court 2
9:30am ARMSTRONG, Jordan Armadale Court 1
9:30am ATHERTON, Steven John Armadale Court 1
9:30am AXFORD, Sherrin Leanne Armadale Court 1
9:30am BEARD, Cody Alan Freeman Armadale Court 1
9:30am BENNELL, Michael Brayden Armadale Court 1
9:30am BILICK, Michelle Louise Armadale Court 2
9:30am BLAKER, Michael Ernest Armadale Court 1
9:30am BLURTON, Craig Aaron Armadale Court 1
9:30am BODDINGTON, Lionel Dennis Warren Armadale Court 1
9:30am BOLAND, Jay Erik Armadale Court 2
9:30am BOLTON, Alice Lee Anne Armadale Court 2
9:30am BOOKER, Michael Andrew Armadale Court 1
9:30am BRANKOVIC, Teagan Lee Armadale Court 2
9:30am BRITTON, David Robert Armadale Court 2
9:30am BURNS, Daniel Armadale Court 1
9:30am CALDER, Stuart Armadale Court 1
9:30am CEELY, Linsey Raymond Armadale Court 1
9:30am CLARKE, Carissa Keryn Armadale Court 2
9:30am CLOUTER, Francis Christian Armadale Court 1
9:30am COE, Jared Michael Armadale Court 1
9:30am DALBY, Lawrence David Armadale Court 1
9:30am DUANE, Phillippa Kate Armadale Court 2
9:30am DYJAK, Alan Josef Armadale Court 1
9:30am EASTLEY, Benjamin David Armadale Court 1
9:30am EDGILL, Jana Leesa Armadale Court 1
9:30am FLETCHER, Trevor Steven Armadale Court 1
9:30am FOFANAH, Papay Armadale Court 2
9:30am GARLETT, Allen George Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Darian Julian Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Tea Armadale Court 1
9:30am GEORGE, Arul Sakayam V T Armadale Court 2
9:30am GESMUNDO, Garry Stan Armadale Court 2
9:30am GROVES, Dylan Michial Armadale Court 2
9:30am HANSEN, Ernest Paul John Armadale Court 1
9:30am HEELEY, Kayla Maree Armadale Court 2
9:30am HEESOM, Conor Declan Armadale Court 1
9:30am HENDERSON, Timothy John Armadale Court 2
9:30am HILTON, Brenden Alan Armadale Court 1
9:30am HUDSON, Brodie Armadale Court 2
9:30am HUMPHRIES, Ryan Herman Armadale Court 2
9:30am ILLINGWORTH, Troy Douglas Armadale Court 2
9:30am JEFFERY, Jason William Armadale Court 1
9:30am JEGANATHAN, Perinbanathan Armadale Court 1
9:30am JOHN, Lewis Peter Thomas Armadale Court 1
9:30am JOHNS, Bruce Malcolm Armadale Court 1
9:30am JOHNSON, Heath Rex Armadale Court 1
9:30am KELLY, Treinton Dreice Russle William Dion Armadale Court 1
9:30am LEESON, Dale George Armadale Court 1
9:30am LIEW, Kar Seong Armadale Court 2
9:30am MACAULEY, Trek Jacob Wayne Armadale Court 2
9:30am MAKIRI, Rachael Christina-Eve Armadale Court 2
9:30am MARTIN, Annika Madeline Armadale Court 1
9:30am MILLY MILLY, Megan Louise Armadale Court 1
9:30am MILLY MILLY, Sharrona Marie Armadale Court 1
9:30am MINITER, Jamie Scott Armadale Court 1
9:30am MOELZER, Harold Frank Armadale Court 2
9:30am MOORE, Colin Armadale Court 2
9:30am MOORE, Peter Anthony Armadale Court 1
9:30am MOZAFARI, Hamid Armadale Court 1
9:30am PARBS, Mason Armadale Court 2
9:30am PEPULANI, Caleb Samson Armadale Court 2
9:30am RICHTER, Paul Mark Armadale Court 2
9:30am RIPP, David William Armadale Court 1
9:30am ROBINSON, Ashley Armadale Court 1
9:30am RODRIGUEZ, Rodrigo Eduardo Armadale Court 2
9:30am ROJO-GIBBONS, Cristina Armadale Court 2
9:30am RUATARA, Whitinui Tane Armadale Court 2
9:30am SAULT, Robert William James Armadale Court 1
9:30am SHUTTLEWORTH, Mitchell Langdon Armadale Court 2
9:30am SIMS, Benjamin William Armadale Court 1
9:30am SMILER, Trey Kenton Armadale Court 1
9:30am SMITH, Fay Armadale Court 1
9:30am SMITH, Jennifer Armadale Court 2
9:30am SMITH, Lisa Francis Armadale Court 1
9:30am SMITH, Sharna-Marie Janice Armadale Court 1
9:30am STEELE, Chad Cameron Armadale Court 1
9:30am STROTHER, Jonathan James Armadale Court 1
9:30am SUHAIL, Atif Armadale Court 2
9:30am TORRANCE, Nicole Stewart Armadale Court 1
9:30am TOWNLEY, Raymond Charles Armadale Court 2
9:30am TUIMAVAVE, Riccardo David Ropati Armadale Court 2
9:30am VAN DER LAAN, Kareece June Armadale Court 1
9:30am WALSTROOM, Andre Richard Armadale Court 2
9:30am WELLS, Rodney John Armadale Court 1
9:30am WHITBY, Shannon Christopher Armadale Court 2
9:30am WOLVERSON, Vikki Ann Armadale Court 2
9:30am YOUNG, Rebecca Elizabeth Armadale Court 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
2:15pm MARALTADJ, Samantha Court Room 2
2:15pm TUMBLER, Kieran Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ATKINSON, Corey James Court Room 1
10:00am BELL, Jennylynne Samantha Maree Court Room 1
10:00am CARRICK, Troy Leonard Court Room 4
10:00am CARTER, Maddison Rae Court Room 4
10:00am CASTLES, Jenelle Shayne Court Room 1
10:00am CONNOLLY, Justin David Court Room 1
10:00am DAWSON, Derryn Owen Court Room 1
10:00am EVANS, Daniel John Court Room 1
10:00am FAIRHEAD, William Larry Court Room 1
10:00am FISHER, Nash Conrad Court Room 1
10:00am GIBSON, Richard Court Room 1
10:00am HALL, Brandon Ray Court Room 1
10:00am HODGSON, Dale Peter Court Room 1
10:00am HOULIHAN, Shannon Margaret Court Room 1
10:00am HUMPHRIES, Cheralee Rose Court Room 1
10:00am JEFFERY, Dylan Stewart Court Room 1
10:00am KEEN, Gary Bernard Aurthur Court Room 1
10:00am KUHN, Ella Casey Court Room 1
10:00am LAWRENCE, Ian Court Room 1
10:00am LEMON, Glenn Samuel Court Room 4
10:00am MCGLINN, Sam Luke Court Room 1
10:00am NANNUP, Jaxon Court Room 1
10:00am OLSEN, Aaron John Court Room 1
10:00am PAKI, Tane Tamihana Tukutahi Court Room 4
10:00am PUSTKUCHEN, James Bruce Court Room 1
10:00am RENTON, Kellie Marie Court Room 1
10:00am STACK, Alfred Dennis Trevor Court Room 1
10:00am WOODS, Jack Henry Peter Court Room 4
10:00am ZAITOL, Shaferan Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
10:00am BLECHYNDEN v THORNBURN & Anor RSTN 758 2019 Court Room 4

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
9:30am CAMERON, Barry Phillip Court Room 2
9:30am COOK, Shanice Dawn Rae Court Room 2
9:30am MUNROE, Gareth Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AL SAEDI, Hussein Ali 4 - 42
10:00am AL SAYEGH, Saleh 4 - 41
10:00am AL-SAAD, Donya 3 - 31
10:00am ANSEY, John Michael Joseph 3 - 31
10:00am BAKER, Leonard 4 - 41
10:00am BALDWIN, Nicky John 5 - 51
10:00am BALOYI, Glenton Thabe 3 - 31
10:00am BALUCH, Majid Ali 3 - 31
10:00am BELL, James Anthony 4 - 41
10:00am BELL, Phillip David 5 - 51
10:00am BENAVIDES FERNANDEZ, Anguie Estefany 3 - 31
10:00am BERNARD, Mary Emily 4 - 41
10:00am BERTOGNA, Jason James 4 - 41
10:00am BETHUNE, Caitlin 3 - 31
10:00am BIRD, Daniel Kevin 5 - 51
10:00am BOX INTERNATIONAL PTY LTD 5 - 51
10:00am BRASIL DE SOUZA, Paulo Henmque 3 - 31
10:00am BRIDGES, Ben Andrew 3 - 37
10:00am BROWN, Nicholas David 4 - 41
10:00am BROWN, Sage 4 - 41
10:00am BURCHAM, Timothy Michael 3 - 31
10:00am BUSH, Brandon Arthur 3 - 31
10:00am CALDER, Adam Thomas 3 - 31
10:00am CATANIA, Jordan Christian 4 - 42
10:00am CAVANAGH, Mykel James 4 - 41
10:00am CHAUHAN, Gaurav 3 - 31
10:00am COASTVIEW AUSTRALIA PTY LTD 5 - 51
10:00am COELHO, Blake Todd 3 - 31
10:00am COLE, Emily Rose 4 - 42
10:00am COLE, Mervyn James 3 - 37
10:00am CONNELLY, Stephen 3 - 37
10:00am COPELAND, Diane Lynne 5 - 51
10:00am COVER, Danny Ryan 3 - 31
10:00am CREEDON, Clay Brodie 4 - 42
10:00am CREUSOT, David Peter 3 - 37
10:00am DAWSON, Rebecca Lee 5 - 51
10:00am DE SAN MIGUEL, Chantelle Renee 4 - 42
10:00am DEARING, Lauretta Joyce 4 - 42
10:00am DEMPSTER, David Stephen 4 - 41
10:00am DEPT OF MINES INDUST REGS & SAFETY (LSD) 5 - 51
10:00am DICKERSON, Rupert John 4 - 41
10:00am DOBSON, Linda Dianne 4 - 41
10:00am DONALDSON, Shaun Peter 4 - 41
10:00am DONNELLY, Stephen Patrick 3 - 31
10:00am DORJI, Tashi 3 - 31
10:00am DOYLE, Jessica Alisha 5 - 51
10:00am D'SOUZA, Albino Godwill 4 - 41
10:00am DU TOIT, Christiaan Louis 5 - 51
10:00am DUONG, Van Hoang 3 - 37
10:00am DU-PONT, Simone Monique 4 - 42
10:00am EADES, Gabriel Lee 4 - 41
10:00am EDGILL, Coen Joseph Leigh 4 - 41
10:00am EL-KHATIB, Ahmad Mohamad 3 - 31
10:00am ELLIOTT, Jason Michael 3 - 31
10:00am EVERETT, Jake Colin 4 - 41
10:00am FAQEERZADA, Tamim 4 - 41
10:00am FERGUSON, Brodie Jean 3 - 31
10:00am FORD, JANE 5 - 51
10:00am FORDYCE, Connie 3 - 31
10:00am FORSYTH, Matthew James 4 - 41
10:00am FOUND, Adam John 3 - 31
10:00am FREEGARD, Lindsay Catherine 5 - 51
10:00am GARLETT, Rodney 4 - 41
10:00am GEBRU, Daneial Tamene 3 - 31
10:00am GILL, Bradley Ian 4 - 41
10:00am GILLESPIE, Dean Cameron 3 - 31
10:00am GOODWIN, Angela Mary 5 - 51
10:00am GOODWIN, Stuart Sam 5 - 51
10:00am GOODYEAR, Liam Daniel 3 - 31
10:00am GRANUCCI, Joshua 3 - 31
10:00am GRAVES, Jason John 3 - 31
10:00am GROCHOWSKI, Wladyslaw 5 - 51
10:00am GUIDERA, Greg John 4 - 41
10:00am GUNDARI, Ben 3 - 37
10:00am HAMILTON, Loretta Jane 3 - 31
10:00am HAMMER, Samuel Brian 3 - 31
10:00am HARBISON, James Trinca 4 - 41
10:00am HARDY, William Rodney 3 - 37
10:00am HARMAN, Scott Gordon 5 - 51
10:00am HART, Chantal Rose 4 - 41
10:00am HARTL, Andrew Stephen 3 - 31
10:00am HAYWARD, Adam 4 - 42
10:00am HEAD, Raymond Douglas 3 - 31
10:00am HIJAZI, Moonzer 3 - 37
10:00am HUCKLE, Paul 4 - 41
10:00am HUGHES, Tyler Sean Keith 3 - 37
10:00am HUSSAINI, Mohammad Jawad 5 - 51
10:00am INDICH, Zackary Corey Jay 4 - 41
10:00am ISAACS, Gregory Drew 4 - 42
10:00am ISARD, Nikisha Jayde 4 - 42
10:00am JENKINS, Daniel James 3 - 31
10:00am JETTA, Jake Joseph 3 - 37
10:00am JOHNSON, Basemark Ted 3 - 31
10:00am JOHNSON, Robert Edward 4 - 42
10:00am JONES, Gavin William 5 - 51
10:00am JONES, Jasmine Rose 4 - 42
10:00am JONES, Michael Peter 4 - 41
10:00am JONES, Nerida Elizabeth 4 - 41
10:00am JONES, Nicholas 5 - 51
10:00am JONES, Scott Nathan 4 - 41
10:00am JOSE, Christopher Shane 3 - 31
10:00am JURILJ, Cale Steven 3 - 31
10:00am KANE, Melissa Maree 4 - 42
10:00am KAVANAGH, Sean Andrew 3 - 31
10:00am KEELING, Alexander Matthew 4 - 41
10:00am KELLY, Morgan 3 - 37
10:00am KELLY, Zachary Lucas 3 - 31
10:00am KHALIL, Nadia 3 - 31
10:00am KNICKEL, Miles 5 - 51
10:00am KNIGHT, Luke Henin 4 - 42
10:00am KNOX, Thomas Michael George 3 - 31
10:00am KOLAR, Jovo 5 - 51
10:00am KOWALSKI, Brendan John 4 - 41
10:00am KRAKOUER, Gary Charles 4 - 42
10:00am KRAMER, Johannes 3 - 31
10:00am LACEBAL, Charles Danielle Aranda 3 - 31
10:00am LASSITER, Jason 4 - 42
10:00am LE, Phuoc Van 4 - 41
10:00am LEAR, Jacob Benjamin 4 - 41
10:00am LELAS, Dennis 4 - 41
10:00am LEWIS, Benedict Saviour 4 - 42
10:00am LIEBELT, Samuel Peter 4 - 42
10:00am LO, Chia-Yu 3 - 31
10:00am LOVE, Portland Alice 5 - 51
10:00am LOVELAND, Cairo Maverick 4 - 42
10:00am LUCAS, Peter Justin 4 - 42
10:00am LUDGWICK, Richard Stephen 3 - 31
10:00am LUKO TUNGULA, Isaac 4 - 41
10:00am MADDEN, Christopher Glen 4 - 42
10:00am MAHMOOD, Mohd Izyan 4 - 41
10:00am MANN, Brock David 5 - 51
10:00am MARSHALL, Paul Taylor 5 - 51
10:00am MARTIN, Jason Frederick 3 - 31
10:00am MAT, Roslinda Binti 3 - 31
10:00am MATHEWSON, Dylan Brett 3 - 31
10:00am MAY, Marshall Claude Larry David 4 - 41
10:00am MAYERS, Aaron Jon 5 - 51
10:00am MCALPINE, Alistair James Boyd 4 - 41
10:00am MCDONALD, David Alex 5 - 51
10:00am MCKAY, Jodi 4 - 41
10:00am MCLEAN, Ryan Daniel 4 - 42
10:00am MCMAHON, John Allan 3 - 31
10:00am MCMATH, Nina Wilhelmina 3 - 31
10:00am MCVILLY, Benjamin Dean 3 - 31
10:00am MEAD, Steffi Leeanne 4 - 41
10:00am MELINE, Matthew Neville 4 - 41
10:00am MERCURI, Anthony Denis 4 - 41
10:00am MICHLIK, Beau Jason 3 - 31
10:00am MILLER, Corrie John 4 - 42
10:00am MILLER, Kaleb Campbell 4 - 42
10:00am MILLER, Tremaine Albert John 4 - 41
10:00am MILLS, Christopher Anthony 4 - 41
10:00am MILLS, Lee Antony 4 - 41
10:00am MINOLETTI SAZO, Sergio Andres 3 - 31
10:00am MIRZA, Naveed 3 - 31
10:00am MITCHARD, Jessica Marie 3 - 31
10:00am MONTELEONE, Dion 3 - 31
10:00am MORRIS, Christopher Francis 4 - 42
10:00am MORRIS, Nikeisha Margret 4 - 41
10:00am MORROW, Glen Anthony 5 - 51
10:00am NADARAJAN, Mahendran 3 - 31
10:00am NAISMITH, Brayden Craig 3 - 37
10:00am NELSON, Brendan Thomas 4 - 41
10:00am NELSON, Wesley Dominic 5 - 51
10:00am NEWBERRY, Deanna Annie Janet 4 - 42
10:00am NGUYEN, Trong Nho 3 - 31
10:00am NGUYEN, Van Tho 4 - 41
10:00am O'CONNOR, Reece Raymond Neil 3 - 37
10:00am OKAMURA, Shinichi 3 - 31
10:00am OYAT, Martin-Ocola 3 - 31
10:00am PALMER, Graham Kurt 4 - 42
10:00am PEARSON, Jade Alyse 3 - 31
10:00am PETERSEN, Ashlee Lola 5 - 51
10:00am PICKETT, Berryl Dianne Ruth 4 - 42
10:00am PICKETT, Bevon Dewayne 4 - 41
10:00am PICKETT, Shaun Michael 4 - 41
10:00am PIERI, Mario Guiseppe 3 - 37
10:00am PIKE, Cayley Zianca 3 - 31
10:00am PLANIC, Steven 5 - 51
10:00am POPOVIC, Igor 3 - 31
10:00am POTT, Dennis Gordon 3 - 31
10:00am POWELL, David William John 3 - 37
10:00am PRINCE SELVAKUMAR, Rajakumar 3 - 31
10:00am PUTRINO, David John 3 - 31
10:00am RAD, Pooya 4 - 41
10:00am RANDALL, Jaydene Joy 4 - 41
10:00am REALGOLD CORPORATION PTY LTD 5 - 51
10:00am REILLY-HOLMES, Khade Liam 4 - 41
10:00am REITANO, Angelo 5 - 51
10:00am RICHARDS, Simon Paul 5 - 51
10:00am RILEY, Jason Jarome 4 - 41
10:00am RILEY, Russell 3 - 37
10:00am ROBSON, Nathan Brent 4 - 41
10:00am RODDAN, Brendan Lindsay 3 - 31
10:00am ROE, Ronald Wade 4 - 42
10:00am ROE, Ronald Wade 4 - 42
10:00am ROSE, Denise Michelle 4 - 42
10:00am RUFFIN, Deon James 4 - 42
10:00am RUGGIER, David George Edwin 3 - 31
10:00am RUSSO, Basil 3 - 31
10:00am SADAT GOUSHEH, Seyed Soheil 3 - 31
10:00am SANGER, Elliott James Easton 3 - 37
10:00am SEETO, Adrian Jon 3 - 31
10:00am SEYED MOHAMMADI, Amir 3 - 31
10:00am SINCLAIR, John Richard 5 - 51
10:00am SMITH, Bradley Wayne 4 - 41
10:00am SMITH, Caleb David 3 - 31
10:00am SMITH, Jermayne 3 - 31
10:00am SNIEGOWSKI, Ricky John 4 - 41
10:00am SPATT, Harley Pauljay 4 - 41
10:00am STACK, Joseph Abraham 4 - 41
10:00am STIRLING, Katelyn Tyler 3 - 31
10:00am STRATFOLD, Mark James 5 - 51
10:00am STREAT, Michael Frank 3 - 31
10:00am SURANO SIMON, Andre 3 - 37
10:00am SWAN, John Douglas 5 - 51
10:00am TA, Van Dai 4 - 41
10:00am TAI, Aaron 3 - 31
10:00am TEAKEL, Eric 5 - 51
10:00am TILBROOK, Kane 3 - 37
10:00am TILBURY, Benjamin Thomas 5 - 51
10:00am TIN, Mark Nicholas 3 - 31
10:00am TODD, Bernadette 5 - 51
10:00am TRAJCEVSKI, Vasko 3 - 31
10:00am TSIRIGOTIS, Nikolaos 3 - 31
10:00am TYLER, Leah Madelyn 4 - 41
10:00am VAN DER WALT, Jason Michael 3 - 31
10:00am VELDA, Marc Jason 5 - 51
10:00am VITALE, Valentino Alfredo 4 - 41
10:00am VIVANCO, Robinson Arnaldo 3 - 31
10:00am WADE, Nathaniel John Emerson 3 - 31
10:00am WALKER, Mathew Donald 5 - 51
10:00am WALKER, Urshton 4 - 42
10:00am WARR, Alexandra Kate 3 - 31
10:00am WASLEY, Christian Charles Edwin 4 - 41
10:00am WATERS, Leigh Michael 3 - 31
10:00am WATERSFIELD PTY LTD 5 - 51
10:00am WATKINS, Joe Adam Junior 4 - 41
10:00am WEAZEL, Warren Joesph 4 - 42
10:00am WESTERHOLM, Gabrielle Ann 3 - 31
10:00am WHETSTONE, Bradlee Greg 3 - 31
10:00am WILLCOX, Trent Russell 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Alan Garth 3 - 37
10:00am WILLIAMS, Janaya Edith 4 - 42
10:00am WILTON, Cassandra Jay 4 - 41
10:00am WOJTKIEWICZ, Tyler 4 - 41
10:00am WRIGHT, Jenny Alice 4 - 41
10:00am YOON, Hwa Sook 3 - 31
10:00am YU, Lingfeng 3 - 31
10:00am ZHANG, Xiao Jing 4 - 41
2:15pm CLANCY, Nicole Lee 3 - 38
2:15pm MINIC, Michael Lee 5 - 51
2:15pm MINIC, Sabrina Lynn 5 - 51
2:15pm RUSSELL, Kim 4 - 41
2:15pm STONEFORM ENTERPRISES PTY LTD T/A MINIC PROPERTY GROUP 5 - 51
2:15pm WEBB, Shannon Aubrey 4 - 41
9:00am ELLIS, Rockwell Clarence 3 - 38
9:00am HILL, Shannon Christine 3 - 38
9:00am REINHOLD, Christian Paul 3 - 38
9:00am YOUNG, Harlen Ryleigh 3 - 38
9:30am AIETTA, Matteo Pietro 4 - 41
9:30am ASHLEY-COOPER, Matthew James 3 - 38
9:30am BABAKARKHIL, Sarbaland 4 - 41
9:30am BALLANTYNE, Candice Michelle 4 - 41
9:30am BARTON, Cody Phillip Lennard 4 - 41
9:30am BAXTER, Kelvin James 4 - 41
9:30am BHUGELOO, Shafi-U-Din 4 - 41
9:30am BOUNDRY, Telariah Tracy Anne 4 - 41
9:30am BOWE, Sean Jones 4 - 41
9:30am BUTLER, Lennard Marcus 3 - 37
9:30am CHAMI, Walid 4 - 41
9:30am CHU, Jin Shan 4 - 41
9:30am COLLINS, Jamie Robert 4 - 41
9:30am CORTILLA, Rainer 4 - 41
9:30am COTIC, Steve 4 - 41
9:30am CREW, John Douglass 3 - 37
9:30am CROWLEY, Peter John 3 - 37
9:30am DALY, Scott Malcom 4 - 41
9:30am DE BEER, Delano Jonathan 4 - 41
9:30am DE BEER, Steven Daniel 4 - 41
9:30am DEAN, Thuy 4 - 41
9:30am DIAMANTOPOULOS, Nicholas Constantine 3 - 37
9:30am DIXON, Paul Stanley 4 - 41
9:30am DYER, Sharon Denise 4 - 41
9:30am FARRELL, David Daniel 4 - 41
9:30am FERNS, Liam Taro 4 - 41
9:30am FIORE, Peter Andrew 3 - 38
9:30am GADE, Nigel Brian 4 - 41
9:30am GIAMMO, Alexander Laurence 4 - 41
9:30am GOODERSON, Alannah Grace 3 - 37
9:30am GOODIN, Daniel Scott 3 - 37
9:30am HANLON, Matthew Mark 4 - 41
9:30am HOOK, Kayla Louise 3 - 37
9:30am JACKSON, Trent Peter 4 - 41
9:30am JEISMAN, Aaron Lee 4 - 41
9:30am JOHNSON, Colin Clive 4 - 41
9:30am KICKETT, Sharon Renae 3 - 37
9:30am LAYCOCK, Siobhan Marie 4 - 41
9:30am MACH, Michael Kur 3 - 37
9:30am MARICH, Lee 3 - 37
9:30am MCDONAGH, Michael Kenneth 4 - 41
9:30am MCGING, Darren Philip Tate 4 - 41
9:30am MCMASTER, Adam Joseph 4 - 41
9:30am MCMASTER, Michael Zane 4 - 41
9:30am MCNAIR, Tammy Lee 4 - 41
9:30am MILLER, Mark Scott 4 - 41
9:30am MILLER, Mary Anne 3 - 37
9:30am MILLS, Jessica Ann 4 - 41
9:30am MILLS, Samantha Kaye 4 - 41
9:30am NELSON, Durand Daymon 4 - 41
9:30am NGUYEN, Hoang Minh 4 - 41
9:30am OZHAN, Yusha 4 - 41
9:30am PARK, Sharlee Jane 4 - 41
9:30am PARKER, Breannan Alyce 4 - 41
9:30am PAWELEC, Evelyn Elizabeth 3 - 37
9:30am PENNY, Brittaney Gaele 4 - 41
9:30am PIERI, Toni Christina 4 - 41
9:30am REDFERN, Brayden 4 - 41
9:30am RIPPER, Tarnhie Leigh 3 - 37
9:30am ROBB, Bruce Donald 4 - 41
9:30am ROBERTS, Lewis Peter 4 - 41
9:30am ROGERS, Cedric James 3 - 38
9:30am SCANLIN, Russell Frank 4 - 41
9:30am SLATER, Jonathon John 4 - 41
9:30am TARZIA, Michael Parata 4 - 41
9:30am TRAN, Hung Dao 4 - 41
9:30am TURNER, Aaron James 4 - 41
9:30am URBAN, Barry 4 - 41
9:30am VAN ALPHEN, Jamie Johannes 4 - 41
9:30am VO, Thi T 4 - 41
9:30am WAGHORN, Mark Anthony 3 - 38
9:30am WOODS, Walter Mervyn George 3 - 37
9:45am KIERNAN, Taylor Adam 3 - 37

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm KELLY & Anor v NEWSTEAD RSTN 14961 2019 7 - 71
2:15pm PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v TELA GCLM 11468 2019 7 - 71
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v HARMSE GCLM 12726 2019 7 - 71
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v ROUS GCLM 10796 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6801 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6803 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6805 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6804 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6807 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6808 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v KEMP GCLM 6809 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Adams GCLM 12067 2018 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v DENTON GCLM 8765 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Namok GCLM 14002 2018 7 - 71
9:30am LION FINANCE PTY LTD (ACN 095 926 766) v RAMIREZ-RODRIGUEZ GCLM 9299 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v TESTER GCLM 9436 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095926766) v BUIK GCLM 8559 2019 7 - 71
9:30am LYNN v MILLS GCLM 12331 2019 7 - 71
9:30am PANTING v LEWIS GCLM 8677 2019 7 - 71
9:30am PETER CARNLEY ANGLICAN COMMUNITY SCHOOL v LILLY & Anor GCLM 4985 2019 7 - 71
9:30am PETER CARNLEY ANGLICAN COMMUNITY SCHOOL v TRAINOR GCLM 7438 2019 7 - 71
9:30am QUICKFUND (AUSTRALIA) PTY LTD ACN 069 126 629 v HUSIN ALI ROO 14500 2019 7 - 71
9:30am SHIRE OF SERPENTINE JARRAHDALE v TAMMS & Anor GCLM 5647 2019 7 - 71
9:30am THE OWNERS OF MANDERVILLE GARDENS STRATA PLAN 6469 v SPINELLY GCLM 10537 2019 7 - 71
Chambers Sitting
9:00am DEMGOLD PTY LTD v MCGILBRAY GCLM 13629 2019 Chambers
9:00am LYNCH v REGIONAL POWER CORPORATION GCLM 122 2020 Chambers
9:00am REITSEMA PACKAGING PTY LTD & Anor v SOILS AINT SOILS PTY LTD & Anor GCLM 13176 2019 Chambers
9:00am Rentokil Initial Pty Ltd v Mangatram GCLM 16042 2017 Chambers
9:00am SUEN v RIESSEN GCLM 16323 2019 Chambers
Default Inq/Spec. Appointments
11:00am NATIONAL AUSTRALIA BANK LIMITED v HAMPSON GCLM 14372 2019 9 - 94
12:00pm Que Capital Pty Ltd v Millennium Biofuels Pty Ltd GCLM 7074 2018 9 - 94
2:15pm BAYCORP COLLECTIONS PDL (AUSTRALIA) PTY LIMITED v ILOSKI GCLM 13409 2018 9 - 94
9:30am Lion Finance Pty Ltd v Phillips GCLM 18080 2017 9 - 94
9:30am Richmond Group Financial Services Pty Ltd ACN 618935612 v GREEN & Anor ROO 2115 2019 9 - 94
Div. Fence/CTC/Applns/Trial
10:00am QBE INSURANCE (AUSTRALIA) LIMITED ACN 003 191 035 v Scuffham & Anor GCLM 5205 2019 9 - 92
9:30am FACEY v DOWLING MCCARTHY TYRES PTY LTD GCLM 11545 2019 9 - 92
9:30am SCHELFHOUT v ITECH WORLD PTY LTD CTC 16642 2019 9 - 92
9:30am Venetian Nominees Pty Ltd v City of Swan GCLM 15662 2018 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am CFO CENTRE (WA) PTY LTD v SPARTEL PTY LTD GCLM 9110 2019 9 - 91
10:00am Coventry Village Pty Ltd v Gormet and Allied Foods Pty Ltd GCLM 17299 2013 9 - 91
10:00am PRO KENNEX BOARDERS PTY LTD (ACN 113288332) v DIADEM SPORTS PTY LTD (ACN 621 914 501) & Anor GCLM 13151 2019 9 - 91
11:00am DISCOVERY BLACK PTY LTD v THE PARTY GROUP PTY LTD TRADING AS MY PERFECT PARTY MINOR 10015 2019 9 - 91
11:00am JAYATUNGAGE DON v SADEGHIDASHTAKI GCLM 10441 2019 9 - 91
11:00am RWE CONSTRUCTION PTY LTD v WHOOLEY MINOR 6051 2019 9 - 91
12:00pm John Henry Reyburn and Sutton Investments Pty Ltd v Australasian Solicitors Pty Ltd GCLM 7988 2016 9 - 91
Pre-Trial Conference
10:00am Direct Flights International Pty Ltd (ACN 053 400 463) v Jessop & Anor GCLM 16167 2018 7 - 7.3
11:00am AIREY TAYLOR CONSULTING v RYDE ENTERPRISES PTY LTD GCLM 13476 2019 7 - 7.2
11:00am AIRFORCE AIRCONDITIONING PTY LTD v GREGORY & Ors GCLM 13919 2018 7 - 7.3
9:30am GOMUT HOLDINGS PTY LTD v SHAW RSTN 10919 2019 7 - 7.2
9:30am GOMUT PTY LTD v URBAN HOLDINGS PTY LTD RSTN 8258 2019 7 - 7.2
9:30am GOMUT PTY LTD v URBAN HOLDINGS PTY LTD RSTN 9624 2019 7 - 7.2

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
9:00am DEERING v O'DONNELL RSTN 27 2019 Courtroom 1
9:00am Fiebig v Towns MINOR 26 2014 Courtroom 1

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
9:00am HARRIS, Michael Gordon Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
9:00am BALFOUR, Lance Paul Court Room 1
9:00am BENEVENGA, Angelo Court Room 1
9:00am BENNETT, James Ashley Court Room 1
9:00am BLUETT, Matthew James Court Room 1
9:00am BOSWORTH, Tammy Leanne Court Room 1
9:00am BRADDON, Vicki Louise Court Room 1
9:00am CAMPBELL, Reece Stuart Court Room 1
9:00am CARLEY, Trent Court Room 1
9:00am CHAMPION, Justin Wade Court Room 1
9:00am COOKSON, Graham John Court Room 1
9:00am CORRAO, Cosimo Court Room 1
9:00am COYNE, Brandon Court Room 1
9:00am DAMJANOVIC, Sonya Lee Court Room 1
9:00am DEAN, Harry Peter Court Room 1
9:00am DJERMAN, Bojan Court Room 1
9:00am DJERMAN, Djordje Court Room 1
9:00am DUBE, Reynolds Mandisi Court Room 1
9:00am EADES, Candeece Brooke Court Room 1
9:00am ERCEG, Christopher Thomas Court Room 1
9:00am FIGUEIRA, Simon Francisco Court Room 1
9:00am GRANDIN, Craig Douglas Court Room 1
9:00am GRENFELL-CASEY, Brody Wayne Court Room 1
9:00am HARNETT, Seth Andrew Lee Court Room 1
9:00am HARTILL, Kevin William Court Room 1
9:00am HARVEY, Jack Thomas Court Room 1
9:00am HENDRY, Craig John Court Room 1
9:00am HOLLOWAY, Tammie Lorraine Court Room 1
9:00am JACKAMARRA, Faye Annette Court Room 1
9:00am JARDIM, Nelson Rodrigues Court Room 1
9:00am JEYAKUMAR, Vinodh Kumar Court Room 1
9:00am JUST CLIK EXPRESS PTY LTD Court Room 1
9:00am KATOVIC, Michael Mohamed Court Room 1
9:00am KEESING, Liam Michael Court Room 1
9:00am LADNER, Natalie Margaret Court Room 1
9:00am LEWIS, Clinton Robert Court Room 1
9:00am LOGUE, Donna-Joe Kassie Court Room 1
9:00am MEINTJES, Tyron Bruce Court Room 1
9:00am MELI, Chris Edward Court Room 1
9:00am MILLER, Brian Resbit Court Room 1
9:00am MILLS, Aaron Ruben Court Room 1
9:00am MITCHELL-NGAWAKA, Bruno Court Room 1
9:00am MUMBI, Kabungo Court Room 1
9:00am OBRIEN, Steven James Court Room 1
9:00am OXENHAM, Shane Malcolm Court Room 1
9:00am PAONE, Franco Court Room 1
9:00am QUINLAN, Dylan Gregory Court Room 1
9:00am ROEBUCK, Chad Murray Court Room 1
9:00am SALMON, Glenn Norman Court Room 1
9:00am SHIRAZEE, Joe Anthony Court Room 1
9:00am SMITH, Jordan Lee Court Room 1
9:00am STEFFERT, Reuben Skye Court Room 1
9:00am STRINGER, Anelise Nicola Court Room 1
9:00am TAYLOR, Alfred Douglas Court Room 1
9:00am TAYLOR, Belinda Anne Court Room 1
9:00am TAYLOR, Corey Joseph Court Room 1
9:00am THAKUR, Prateek Court Room 1
9:00am THORNE, Jayden Colin John Court Room 1
9:00am VARNEY, Richelle Court Room 1
9:00am WANJAU, John Matiru Court Room 1
9:00am WARD, Jordan Lolita Court Room 1
9:00am WHYTE, Kylie Marie Court Room 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BASILIO v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 11 2020 Court Room 2
9:30am BREWER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 84 2019 Court Room 2
9:30am DELLA MADDALENA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 20 2020 Court Room 2
9:30am WILLIAMS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1490 2019 Court Room 2
Residential Tenancies
10:00am CARTWRIGHT v DEE RSTN 1537 2019 Court Room 3
10:00am D'AGOSTINO v ELAHI & Anor RSTN 22 2020 Court Room 3
10:00am FORREST v MCNEALIS RSTN 32 2020 Court Room 3
10:00am GREEN v PESELJ & Anor RSTN 1518 2019 Court Room 3
10:00am HARPER v KARAURE & Anor RSTN 26 2020 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v HANSEN RSTN 9 2020 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v RAWSTON RSTN 6 2020 Court Room 3
10:00am HOUSING AUTHORITY v SHEPHERD RSTN 24 2020 Court Room 3
10:00am MARSH & Anor v MCCOSKER RSTN 25 2020 Court Room 3
10:00am MIRCO v YOUNGER RSTN 30 2020 Court Room 3
10:00am NAPRELAC & Ors v SHADFORTH & Anor RSTN 18 2020 Court Room 3
10:00am PENAZZI v DJANATI RSTN 19 2020 Court Room 3
11:00am ACSIS AIRCONDITIONING PTY LTD v MICHAUD CTC 1629 2018 Court Room 3
11:00am ATKINSON v NICOLE BROMAGE CTC 1171 2019 Court Room 3
11:00am BROADVIEW NOMINEES PTY LTD v PRICE ROO 10838 2019 Court Room 3
11:00am MAJOR & Anor v SHARKIE RSTN 862 2019 Court Room 3
11:00am NATSALES ADVERTISING PTY LTD v THE TRUSTEE FOR THE PUJARI FAMILY TRUST MINOR 1088 2019 Court Room 3
11:00am PANTHERA FINANCE PTY LTD v MEREDDY GCLM 1019 2019 Court Room 3
11:00am THE BEEHIVE MONTESSORI SCHOOL INC. v ANTHONY GCLM 10973 2019 Court Room 3

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:00am BAUMGARTEN, Adrian Kenneth Arthur Ian Robert Geraldton Court - Jury Room
9:00am CASHIN, Shaun Geraldton Court - Jury Room
9:00am COMEAGAIN, Gordon Alan Michael Geraldton Court - Jury Room
9:00am COMEAGAIN, Hesten Charles Blair Geraldton Court - Jury Room
9:00am COMERY, Jason Dennis Robert Geraldton Court - Jury Room
9:00am DICKERSON, Samuel Colin Brendon Geraldton Court - Jury Room
9:00am JONES, Tristan Jeremy Geraldton Court - Jury Room
9:00am OLIVER, Tristin James Geraldton Court - Jury Room
9:00am QUARTERMAINE, Rory Coen Geraldton Court - Jury Room
9:00am ROBERTS, Brent Derek Dwayne Charles Coben Geraldton Court - Jury Room
9:30am ATHERTON, Clinton Robert Courtroom 1
9:30am BELL, Dominique Peter Charles Courtroom 1
9:30am BONNEY, Shana Danielle Courtroom 1
9:30am BROWN, Lilly Courtroom 1
9:30am CARDONA, Jon Vincent Courtroom 1
9:30am CRIDDLE, Karen Rosina Courtroom 1
9:30am CROSS, Jordan Courtroom 1
9:30am DANN, Brandon Clifford Alan Courtroom 1
9:30am DODD, Alan John Courtroom 1
9:30am DRYDEN, Shae Renee Courtroom 1
9:30am EGAN, Devon Charles Courtroom 1
9:30am FARRELL, Christopher John Courtroom 1
9:30am FERRALORO, Matthew Louis Antonio Courtroom 1
9:30am FLYNN, Darryl John Courtroom 1
9:30am GOLDING, Travis James Courtroom 1
9:30am GOULTON, Hakaraia Te Waru Courtroom 1
9:30am GOULTON, Mauriora Mohi Courtroom 1
9:30am GRAY, Adam Joseph Courtroom 1
9:30am GREGORY, William Courtroom 1
9:30am INGLIS, Rhonda Sue Courtroom 1
9:30am JONES, Calib Anthony Patrick Courtroom 1
9:30am KELLY, Ashwyn Jonothon Ashburton Courtroom 1
9:30am KRUTA, Frank Courtroom 1
9:30am LAMOND, Brenton James Courtroom 1
9:30am LITTLE, Rodney Vaughan Courtroom 1
9:30am MOLLOY, Wayne Edward Courtroom 1
9:30am MOUSTAFA, Michael Patrick Courtroom 1
9:30am OXENHAM, Jason Brett Courtroom 1
9:30am PALOMBO, Kim Christopher Courtroom 1
9:30am PENNY, Joshua Kenneth Courtroom 1
9:30am PETERSON, Darilyn Courtroom 1
9:30am QUICK, Adam Paul Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Denver Mark Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Stirling Everett Denis James Courtroom 1
9:30am ROBINSON, Peter Bradley Courtroom 1
9:30am THOMAS, Daniel Courtroom 1
9:30am TOMEK, Vitezslav Courtroom 1
9:30am TOOMEY, Jak Norman Courtroom 1
9:30am Vo, Nguyen Thanh Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Thomas Anthony Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am AHERNE, Liam Gerard Courtroom 3
10:00am ALI, Isabelle Rehmah Courtroom 3
10:00am AWAN, Git Joseph Courtroom 3
10:00am BANKS, Elle Rose Courtroom 3
10:00am BEARDWOOD, Benjamin James Courtroom 3
10:00am BELL, Travis Page Courtroom 3
10:00am BEVERIDGE, Alan Matthew Courtroom 3
10:00am BRYANT, Paula Courtroom 3
10:00am BURNS, Tegan Marie Courtroom 3
10:00am BURTON, Bradley Courtroom 3
10:00am CHISANGA, Kangwa Courtroom 3
10:00am CHOW, Kar Keong Courtroom 3
10:00am CLARKSON, Dillon Timothy Ray Courtroom 3
10:00am COLLARD, Shannon Leigh Courtroom 3
10:00am COURT, Michael Anthony Courtroom 3
10:00am CUNNINGHAM, Anna Courtroom 3
10:00am DAVEY, Matthew John Courtroom 3
10:00am DAVIS, Peter Andrew Courtroom 3
10:00am DAVISON, Nathan Paul Courtroom 3
10:00am DEE, Reagan Timothy Aldren Courtroom 3
10:00am ELLIOTT-DAVIES, Josie Leigh Courtroom 3
10:00am FRANK, Richard William Courtroom 3
10:00am FRENCH, Patrick Charles Courtroom 3
10:00am GRAHAM, Gillian Clare Courtroom 3
10:00am GREEN, Tracy Kim Courtroom 3
10:00am HAZELL, Kurt Malcolm Courtroom 3
10:00am HOOPER, Shelley Lorraine Courtroom 3
10:00am JEFFREY, Carla Courtroom 3
10:00am JOHNSTON, Sonnie Edward Courtroom 3
10:00am JONES, Richard Te Hurinui Courtroom 3
10:00am KAMALI, Zarlasht Courtroom 3
10:00am KANE, Joseph Michael Courtroom 3
10:00am LEGG, Gavin Charles Courtroom 3
10:00am LEIGH, Ben Michael Courtroom 3
10:00am LI, Jinrong Courtroom 3
10:00am LICHTENSTEIN, Benjamin Courtroom 3
10:00am MCDONALD, Ranald Lachlan Morris Courtroom 3
10:00am MERENDA, Joseph Courtroom 3
10:00am MIDSEM, Cloey Jessica Courtroom 3
10:00am MULHERIN, Kye Richard Courtroom 3
10:00am NGUYEN, Tran Duc Courtroom 3
10:00am NUNN, Matthew James Courtroom 3
10:00am NURSE, Michael John Courtroom 3
10:00am PARLETT, Craige Leslie Courtroom 3
10:00am PARRY, Mark Courtroom 3
10:00am PEARMINE, Jordan Leigh Courtroom 3
10:00am PETTIGROVE, Shayne Phillip Courtroom 3
10:00am PHILO, Darren Joseph Mark Courtroom 3
10:00am PIKE, Ashley James Courtroom 3
10:00am PINCER, Yano Courtroom 3
10:00am POLLARD, Rory John Courtroom 3
10:00am RAFTERY, Kym Robert James Courtroom 3
10:00am SHAW, Matthew Terrence Courtroom 3
10:00am SHEEHY, Jordan Arron Courtroom 3
10:00am SILVERLOCK, Jason Alan Courtroom 3
10:00am SMITH, Amanda Lyla Courtroom 3
10:00am SMITH, Terence Sexton Courtroom 3
10:00am STANKO, Cassandra Loren Courtroom 3
10:00am STARR, Tye Courtroom 3
10:00am SUTCLIFFE, Matthew John Courtroom 3
10:00am THIRSK, Paul Jason Courtroom 3
10:00am THOMPSON, Dale James Courtroom 3
10:00am VURLOW, Tamara Jean Courtroom 3
10:00am WEINMAN, Lorenz Justin Courtroom 3
10:00am WHITTAM, Jacob Lee Courtroom 3
10:00am WILLIAMS, Isaac Brett Courtroom 3
10:00am WILSON, Jayke Douglas Courtroom 3
9:00am BYNDER, Brandon Kirk Courtroom 3
9:30am BAILEY, Dylan James Tamiti Courtroom 2
9:30am BAKER, Aaron Bradley Courtroom 2
9:30am BORN, Gregory Wayne Courtroom 2
9:30am CAMILLERI, Christopher John Courtroom 2
9:30am CHAPPLE, Alison Jean Courtroom 2
9:30am CLAUSEN, Michael Lawrence Courtroom 2
9:30am CLOHISSEY, Julian Arthur Courtroom 2
9:30am COUNSELL, Renae Cassandra Courtroom 2
9:30am CRIMMINS, Daniel Barry Courtroom 2
9:30am DONNELLY, Brian Boyd Courtroom 2
9:30am DUNKS, Mark Courtroom 2
9:30am EDDINGTON, Jane Helena Courtroom 2
9:30am ENGLISH, Mark Robert Courtroom 2
9:30am EVANS, Joshua Charles Courtroom 2
9:30am FARRELL, Patricia Cecilia Courtroom 2
9:30am FLOOD, Dwayne Lewis Courtroom 2
9:30am FREEMAN, Tegan-Maree Christine Courtroom 2
9:30am GILBERT, Mitchell James Courtroom 2
9:30am GLASS, Paul Curnick Courtroom 2
9:30am GLOSSOP, Clayton Bradley Courtroom 2
9:30am GOWANS, James Peter Courtroom 2
9:30am GRAY, Susan Ann Courtroom 2
9:30am JAMES, Tyler Campbell Courtroom 2
9:30am KAMENICA, Dzenan Courtroom 2
9:30am KOFRON, David Josef Courtroom 2
9:30am LEWIS, Trevor Andrew Courtroom 2
9:30am LOTT, Adam Michael Courtroom 2
9:30am LUDERS, Bethany Jane Courtroom 2
9:30am LYNCH, Kayla Jayde Courtroom 2
9:30am MARKOU, John Victor Courtroom 2
9:30am MITCHELL, Leo John Courtroom 2
9:30am MONDELLO, Jason Frank Courtroom 2
9:30am MOORE, Kelly Sean Courtroom 2
9:30am MULHERIN, Kye Richard Courtroom 2
9:30am NEWBY, Brenda Lee Courtroom 2
9:30am NOLAN, Mason Kevin Courtroom 2
9:30am OLIVER, Leon Marquis Courtroom 2
9:30am PRIOR, Anthony James Courtroom 2
9:30am RESCINITI, James Rocco Courtroom 2
9:30am ROBBINS, Trevor John Courtroom 2
9:30am ROBERTS, Katherine Courtroom 2
9:30am RYDER, Joshua Isaiah Courtroom 2
9:30am SEKENE, Huri-Tai-Moana Taylor Cruz Courtroom 2
9:30am STEWART, David Anthony Courtroom 2
9:30am TAYLOR, Roland James Courtroom 2
9:30am TEAGUE, Ryan Mitchell Courtroom 2
9:30am THOMAS, Christopher Robert Courtroom 2
9:30am WARRELL, Jason Troy Courtroom 2
9:30am WELDON, Rex John Eugene Courtroom 2
9:30am WELSH, Ricky Lee Courtroom 2
9:30am WILLIAMSON, Shayna Alice Courtroom 2
9:30am WILLIAMSON, Shayna Alice Courtroom 2
9:30am WITHNELL, Worthington Courtroom 2
9:30am WONG, Chu Sim Courtroom 2
9:30am WOOLLEY, Bradley Courtroom 2
9:30am YOUNG, Neil Melvyn Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am DAVIES, Lucas Court 3 Magistrates Court
10:00am DONALDSON, Keerene Richard Leonard Court 1 Children's/Community Court
10:00am LANE, Brendon Court 3 Magistrates Court
10:00am MCDERMOTT, Jason Scott Court 3 Magistrates Court
10:00am MOREY, Donald Victor Court 3 Magistrates Court
10:00am MUNMURRIE, Andrea Court 3 Magistrates Court
10:00am TALOVIC, Christopher Joseph Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am ALMAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 450 2019 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am BAKER, Gavin James Courtroom 2
9:00am BEAR, Jack Rastus Courtroom 2
9:00am BOONA, Shandelle Shireen Courtroom 2
9:00am CAHILL, Mark Peter Courtroom 2
9:00am CHAPLIN, Andrew Sinclair Courtroom 2
9:00am CHARLIE, Rosemary Gemini Courtroom 2
9:00am CORPUS, Tanika Mabel Ann Courtroom 2
9:00am COURTNEY, Simone Clair Courtroom 2
9:00am CREED-MUELLER, Malik Tyrell Olandi Courtroom 2
9:00am DALE, Virginia Courtroom 2
9:00am FLANN, Kohan Captain Banjo Courtroom 2
9:00am FRANCIS, Augustdean Troy July Courtroom 2
9:00am HAMLETT, Lainee-Maree Joesphine Lisa Courtroom 2
9:00am HICKS, Bevan Douglas Courtroom 2
9:00am HUBERT, Denise Courtroom 2
9:00am HUBERT, Kyla Karen Courtroom 2
9:00am HUNTER, Rikesha May Courtroom 2
9:00am INDICH-NEBRO, Shontae Gail Sonia Mandy Courtroom 2
9:00am KAWANA, Cassandra Jasmine Courtroom 2
9:00am KING, Bronwyn Courtroom 2
9:00am LEVAY, Samuel John Courtroom 2
9:00am LOCKYER, Lynette Maureen Courtroom 2
9:00am MCCARTHY, Mark Anthony Courtroom 2
9:00am MEAD, Bradley Kenneth Courtroom 2
9:00am MIPPY, Irwin Courtroom 2
9:00am NARRIER, Kelsey Elizabeth Rae Courtroom 2
9:00am NOBLE, Dwayne Peter Courtroom 2
9:00am PAYNE, Nathan Gregory Courtroom 2
9:00am PORTELLI, Oren Andrew Courtroom 2
9:00am RINALDI, Daniel James Courtroom 2
9:00am ROBINSON, Norman Edward Joseph Courtroom 2
9:00am SAMSON, Adina Katherine Courtroom 2
9:00am SMITH, David Frances Courtroom 2
9:00am STARR, Christopher Nathan Courtroom 2
9:00am THORNE, Austin Christopher Scott Courtroom 2
9:00am TOGO, Keith Courtroom 2
9:00am TUCKER, Alana Karen Courtroom 2
9:00am WARRIE, Lindsay Mervyn Courtroom 2
9:00am WILSON, Tyran Michael George Courtroom 2
9:00am YANAWANA, Louie Courtroom 2
9:00am YOUD, Justin Paul Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am CALWOT, Jonathan Jonathon Court Room 1
9:00am COX, Ronnie Richard Court Room 1
9:00am COX, Stewart Joseph Court Room 1
9:00am GRIFFITHS, Jamahl Court Room 1
9:00am MANDIJERRY, Aaron Court Room 1
9:00am MARTIN, Quade Phillip Court Room 1
9:00am MEEHAN, Cecile Court Room 1
9:00am MEEHAN, Lorna Rosemarie Court Room 1
9:00am MENGIL, Brendon Paul Court Room 1
9:00am MOORE, Sarash Dani Court Room 1
9:00am PARK, Roseleen Court Room 1
9:00am RENOWDEN, Rhys Maxwell Court Room 1
9:00am RIVERS, Mary Kathleen Court Room 1
9:00am ROBERTS, Byron Court Room 1
9:00am STRETCH, Junior Bernard Michael Court Room 1
9:00am SWAN, Taylah Sandra Court Room 1
9:00am UNGHANGO, Levina Magdeline Court Room 1
9:00am WARRA, Jessiah Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BARKER, Ian James Courtroom 1
9:30am COKER, Chervaun Sara Courtroom 1
9:30am GILLIGAN, Jack Courtroom 1
9:30am GREENTREE, Jacob Daniel Courtroom 1
9:30am GREENTREE, Jacob Daniel Courtroom 1
9:30am HALL, Yvonne Dianne Courtroom 1
9:30am HALLBACK, Ethan Luke Courtroom 1
9:30am HANCOX, Nicholas David Courtroom 1
9:30am HUNT, Bodeshia Lauren Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Jacqulene Kelly Courtroom 1
9:30am JOHNSTON, Matthew Robert Courtroom 1
9:30am LAWTON, Amy Elizabeth Courtroom 1
9:30am MCFARLANE, Jaxon Harley Courtroom 1
9:30am MILLS, Sarah Pauline Marion Courtroom 1
9:30am MISKIEWICZ, Vanessa Courtroom 1
9:30am NGATAI, Hudson Tahi Courtroom 1
9:30am PASCOE, Boris Brandon Courtroom 1
9:30am PRATT, Codie Courtroom 1
9:30am ROWLEY, Jake Desmond Courtroom 1
9:30am SOUTHEN, Samson Alan Courtroom 1
9:30am SPARKE, Glenn Lawrence Courtroom 1
9:30am STEEL, Troy James Courtroom 1
9:30am SUTTON, Mathew Leith Courtroom 1
9:30am THORNE, Simon Courtroom 1
9:30am TURTLE, Liam Gordon Courtroom 1
9:30am WHITE, Chris Wayne Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am ABLETT, Royce David Paul Courtroom 1
9:30am AYUB, Lazaro Mangui Moses Courtroom 1
9:30am BARKER, Verity Lauren Courtroom 1
9:30am BENNELL, Brodie Benjamin Courtroom 1
9:30am BERTOGNA, Jason James Courtroom 1
9:30am BLURTON, Anthony Charles Courtroom 1
9:30am BOVA, Corey Giavanni Courtroom 1
9:30am BRISTOW, Shaun Barry Courtroom 1
9:30am BUCKLEY, Gavin William Courtroom 2
9:30am CASTALDI, Robert Francis Courtroom 1
9:30am CORRIE, Lynette Alison Courtroom 1
9:30am COUTTS, Alisdair George Courtroom 1
9:30am DE REGGI, Christopher Franz Courtroom 1
9:30am DEARDS, Troy Robin Courtroom 1
9:30am DEARDS, Troy Robin Courtroom 1
9:30am DEMASI, Ryan Courtroom 1
9:30am DICKIE, Peter Dean Courtroom 1
9:30am DONALDSON, Trumaine Shane Clem Courtroom 1
9:30am DUNDON, Benjamin James Courtroom 1
9:30am EADES, Yestin Allon Darren Courtroom 1
9:30am EHLERS, Cliff Lee Courtroom 1
9:30am FISHER, Rose Anne Courtroom 1
9:30am GARLETT, Farley Stewart Courtroom 1
9:30am HAIGH, Benjamin Edward Courtroom 1
9:30am HARTMANN, Kayne James Courtroom 1
9:30am HOLMES, Jessie Lee Courtroom 1
9:30am HOWE, Richard James Courtroom 1
9:30am JETTA, Dion Troy Courtroom 1
9:30am JONES, Lawrence Mark Courtroom 1
9:30am KINGSTON, Paul Douglas Courtroom 1
9:30am KINNANE, Jaxon Charles Courtroom 1
9:30am LITTLE, Kayla Kristelle Courtroom 1
9:30am MACALUSO, Dino Rolando Courtroom 1
9:30am MCGILLIVRAY, Trevor John Courtroom 1
9:30am MCWILLIAM, Jack Courtroom 1
9:30am MIPPY, Shrieka Courtroom 1
9:30am MONTIE, Scott Andrew Courtroom 1
9:30am MOODY-JACKAMARRA, Timothy Ivan Courtroom 1
9:30am NARRIER, Narelle Marie Courtroom 1
9:30am NAYLOR, Timothy Reynolds Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Murray Edgar Courtroom 1
9:30am QUARTERMAINE, Lee Lola Courtroom 1
9:30am REICHARD, Kylie Tennille Courtroom 1
9:30am ROPER, Ian Benjamin Courtroom 1
9:30am SARICH, Alan Courtroom 1
9:30am SAUNDERS, Matthew Dylan Courtroom 1
9:30am SCHREUDER, Michael Allan Courtroom 1
9:30am SINCLAIR, Jonathon Ashley Courtroom 1
9:30am SMITH, Cordelle Trivet Courtroom 1
9:30am SMITH, Rikisha Shikerra Ada Courtroom 1
9:30am TOZER, Jonathon Gregory Courtroom 2
9:30am UGLE, Nathan Jack Courtroom 1
9:30am WARREN, Stephen James Courtroom 1
9:30am WHITE, Megan Marie Courtroom 1
9:30am WILLIS, David John Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh Courtroom 1

Civil Listing
Arrest and Remand
9:30am MARTIN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1430 2019 Courtroom 1
Trial Court
9:30am BAKER v PARRY & Anor RSTN 856 2019 Courtroom 2
9:30am HEGARTY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1604 2019 Courtroom 2
9:30am RANDALL v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 12 2020 Courtroom 2
9:30am WEBB v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1748 2019 Courtroom 2

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ABBOTT, Adele Cherie Courtroom 1
9:30am ASHLEY, Marc Stephen Courtroom 1
9:30am BEECHEY, Scott Brian Courtroom 2
9:30am BENNELL, Edward Christopher James Courtroom 1
9:30am BERTANI, Maria Teresa Courtroom 1
9:30am BRINDLEY, Justin Andrew Courtroom 1
9:30am BROOKS, Daniel Paul Courtroom 1
9:30am CALLARD, Michael John Courtroom 1
9:30am CALYUN, Mark Joseph Courtroom 2
9:30am CARRINGTON, Brent Matthew Courtroom 1
9:30am CHAMPION, Colin Edward Courtroom 1
9:30am COMEAGAIN, Devon Preston Lee Courtroom 1
9:30am DE SAN MIGUEL, Robert Shane Courtroom 1
9:30am DUNNING, Phoenix James Courtroom 1
9:30am ELLIS, Roxanne Louise Courtroom 1
9:30am EVANS, Christopher Andrew Courtroom 1
9:30am FARMER, Christopher Ian Courtroom 1
9:30am FORSYTH, Belinda Jayne Courtroom 1
9:30am GREER, James Edward Courtroom 1
9:30am HART, Jason Anthony Ronald Courtroom 1
9:30am HATCH, Brody Luka Courtroom 1
9:30am HEATH, Jackson Courtroom 2
9:30am HEGGS, Daniel William Courtroom 1
9:30am HIRST, James Cameron Courtroom 1
9:30am HOWELL, Mathew Ariki Steven Ivor Courtroom 2
9:30am HUMPHRYS, Darran James Courtroom 1
9:30am HYMERS, Naomi Kim Courtroom 1
9:30am KEENAN, Ben Michael Courtroom 1
9:30am KENNA, Jack Cohen Courtroom 1
9:30am KNOWLER, Glenn Ashleigh Courtroom 1
9:30am LANNIGAN, Jacob Thomas Courtroom 1
9:30am LONG, Ann Courtroom 1
9:30am LONG, Brian Edward Courtroom 1
9:30am LOVETT, Kallem Ashley Courtroom 2
9:30am LUPTON, Gerrard Mathew Courtroom 1
9:30am MACKENZIE, John Daniel Courtroom 1
9:30am MAHON, Hannah Lee Natasha Courtroom 1
9:30am MCCANN, Paul Andrew Courtroom 1
9:30am MCNOON, Mysti Tia Courtroom 1
9:30am MILLER-HART, Alkira Jane Courtroom 1
9:30am MILLS, Connor Michael Courtroom 1
9:30am MOORE, Brian James Courtroom 1
9:30am O'SHEA, Michael Allan Courtroom 1
9:30am PEARCE, Tammy Patricia Courtroom 1
9:30am PECK, Anthony James Courtroom 1
9:30am PRICE, Matthew Leigh Courtroom 1
9:30am RATTA, Nicola Courtroom 1
9:30am SIBOSADO, Michael Preston Courtroom 1
9:30am SKINNER, Graham Steven Courtroom 1
9:30am SMITH, Mechelle Courtroom 1
9:30am TREGO, Papamama Junior Courtroom 1
9:30am TRELOAR, Chad Alan Courtroom 1
9:30am TUGBY, Taleatha Rae Courtroom 1
9:30am Tushingham, William Darren Courtroom 1
9:30am VICKERS, Kenneth George Courtroom 1
9:30am WAKEFIELD, Ryan James Courtroom 1
9:30am WATKINS, Stacey Renee Courtroom 1
9:30am WHITMAN, Natalie Rae Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
2:15pm Not Published PC 297 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 298 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 299 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 18 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 8 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 21 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 72 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 68 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 2 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 10 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 18 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 19 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 416 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 417 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 418 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 419 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 420 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 421 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 582 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 653 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 667 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 668 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 245 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 246 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 247 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 248 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 562 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 544 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 335 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 336 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 337 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 414 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 2 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 32 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 33 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 34 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 35 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 36 2020 Court 5
P and C Interim App/Hearing
11:00am Not Published PC 152 2017 Court 6
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:00am Not Published PC 286 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 287 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 288 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 291 2019 Court 5
11:30am Not Published PC 198 2017 Training Room
11:30am Not Published PC 199 2017 Training Room
9:15am Not Published PC 51 2019 Court 5

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Hearing
10:00am Winsome-Smith & ANOR v THE OWNERS OF JOHN PLACE STRATA PLAN 9068 CC 1519 2019 4 - 4
Class 1 Planning List
10:00am HARRIS v City of Vincent DR 2 2020 2 - 3
11:00am MULVAY & Anor v Town of Cambridge DR 3 2020 2 - 3
12:00pm Brazier v Town of Cambridge DR 273 2019 2 - 3
Class 2 Planning List
11:00am LE ROUX v City of Cockburn DR 276 2019 4 - 8
2:00pm CARTWRIGHT v Town of Victoria Park DR 188 2019 4 - 8
2:00pm NICHOLLS v City of Gosnells DR 226 2019 4 - 8
9:30am JNEID v City of Belmont DR 166 2019 4 - 8
DR Mediation
1:30pm ITALIANO & Anor v CITY OF STIRLING DR 234 2019 1 - 7
10:30am CORRIB KYLEMORE DEVELOPMENTS PTY LTD v Western Australian Planning Commission DR 201 2019 1 - 7
Strata/Civil List
10:00am Bakir v The Owners of Metro Village Strata Plan 50845 CC 1706 2019 3 - 8
10:30am WHOLLEY & Anor v THE OWNERS OF VIVIAN'S CORNER STRATA PLAN 45979 CC 1834 2019 3 - 8
11:00am Salleh v Western Australian Swimming Association Inc CC 1898 2019 3 - 8
11:30am Carr v Body Corporate, Atrium Hotel Mandurah & Anor CC 1840 2019 3 - 8
12:00pm BORIS v The Owners of Observation Rise Strata Plan 24414 CC 1579 2019 3 - 8
2:00pm Commissioner of Police v Ibrahim CC 10 2020 3 - 8
2:00pm Commissioner of Police v Wallace CC 1954 2019 3 - 8
2:00pm Commissioner of Police v Williams CC 22 2020 3 - 8
2:00pm EVERETT v Department Of Transport CC 1775 2019 3 - 8
3:30pm NELSON v Club Rock Inc. CC 1480 2019 3 - 8

Back to Top