Court Listings for 18 November 2019

Court listings will change to 19 November 2019 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:00am AGGREGATE CRUSHING AUSTRALIA PTY LTD v STANLEY & Ors CIV 2685 2019 7 - 710
10:00am DONNELLY & ORS CIV 1911 2017 7 - 710
10:00am LYCOPODIUM LIMITED v DATACOM SYSTEMS (WA) PTY LTD CIV 2871 2016 7 - 710
10:00am MONASTRA v FAZIO & Anor CIV 2731 2019 7 - 710
10:00am POWERBASE HOLDINGS PTY LTD v CLINTON & CO PLUMBERS AND GASFITTERS PTY LTD CIV 2840 2017 7 - 710
10:00am YEO v GIOUTLOU CIV 2746 2019 7 - 710
2:15pm HEALTHSAFE AUSTRALIA PTY LTD v PATTERSON & ANOR CIV 1621 2017 7 - 703
Civil Trial
10:30am GR ENGINEERING SERVICES LIMITED v INVESTMET LIMITED & ANOR CIV 2140 2017 3 - 36
9:30am ARMSTRONG & ANOR v MCINTOSH CIV 1120 2018 4 - 43
Judges Special Appointment
10:00am RUSSELL CONSOLIDATED PTY LTD v RUSSELL NOBLE CONSTRUCTIONS PTY LTD & Ors CIV 2979 2019 3 - 35
Mediation Conference - Registr
10:00am POPE v POPE & ORS CIV 2184 2019 8 - 814
10:00am SCUTTI & ORS v COMMISSIONER OF MAIN ROADS CIV 2375 2019 8 - 811
10:30am SINO IRON PTY LTD & ORS v MINERALOGY PTY LTD & ANOR CIV 1915 2019 8 - 809

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
9:15am HANSEN, Corey Alistair 4 - 4-3

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Corporations Applns
8:30am NZURI COPPER LIMITED COR 109 2019 Court No. 11



District Court
Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
10:00am MCINTYRE, Elliot Jonathan Court Room 1
10:00am REREKURA, STEVEN Court Room 1
9:30am MCINTYRE, Elliot Jonathan Court Room 1
9:30am REREKURA, STEVEN Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Babbage Island Road and Robinson Street, CARNARVON
Criminal Listing
10:00am DOWKER, Brayden Gavin Thomas Carnarvon Court Room 1
10:00am MOGRIDGE, Peter Allan Carnarvon Court Room 1
10:00am RYDER, Suzette Maree Carnarvon Court Room 1
9:30am BARTLETT-TORR, Errol Warren Court Room 1
9:30am COOK, Anthony William Forrest Court Room 1
9:30am SYMONS, Robert John Court Room 1

No Civil Listing for Today.

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABRAHAMS, Damien David 6 - 6-1
10:00am BARNES, Bradley Philip 7 - 7-1
10:00am DESAI, Amir Hoosen 7 - 7-1
10:00am DICKERSON, Pekieda Anne 6 - 6-4
10:00am DOW, Anthony James 5 - 5-1
10:00am FARRELL, Michael John 3 - 3-4
10:00am Gentle, Wayne Milton 6 - 6-2
10:00am GONZALEZ, Joshua 7 - 7-1
10:00am HANSEN, Jack Gilbirt 5 - 5-3
10:00am HINSCLIFF, Sandra Faye 5 - 5-2
10:00am HISHMEH, Fahed 4 - 4-4
10:00am JENKINS, ADRIAN 5 - 5-4
10:00am KING, Michael John 7 - 7-1
10:00am KRAJANCIC, Mark Anthony Dylan 6 - 6-1
10:00am MAEVA, Taraia 6 - 6-1
10:00am MARAI, Daniel Peter 7 - 7-1
10:00am MIPPY, Zana Esther 6 - 6-2
10:00am NEWPORT, Mark John 6 - 6-1
10:00am TOA, Manatu 6 - 6-1
10:00am TUISINU, Peni 6 - 6-1
10:30am DUTOIT, Elizabeth Ann 6 - 6-3
10:30am MARSHALL, Luke 6 - 6-3
10:30am MARSHALL, Russell John 6 - 6-3
12:00pm KOCER, Talha 2 - 2-2
12:00pm WINDIE, Terry John 2 - 2-2
2:15pm ESSABBAH, Abdellah 4 - 4-3
2:15pm SHEPHERD, Frances Margaret 4 - 4-3
3:00pm HOUGH, Renae Louise Kay 2 - 2-2
3:00pm SIMON, Rowan Dale 5 - 5-1
9:15am BAILEY, Joshua Mark 3 - 3-1
9:15am BAILEY, Leanne Monica 3 - 3-1
9:15am THORLEY, Corey Lee 6 - 6-3
9:15am WHEELER, Zakary Jaydn 2 - 2-1
9:30am EVANS, Lexis Christian Dean 5 - 5-4
9:45am BARNES, Bradley Philip 7 - 7-1
9:45am DESAI, Amir Hoosen 7 - 7-1
9:45am GONZALEZ, Joshua 7 - 7-1
9:45am KING, Michael John 7 - 7-1
9:45am MARAI, Daniel Peter 7 - 7-1

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Baker v North CIV 2678 2015 1 - 1-3
Judges Chambers
10:30am HUGHES v CHIEF EXECUTIVE OFFICER OF THE DEPARTMENT OF TRANSPORT CIVO 4 2019 3 - 3-3
Judges Special Appt - Chambers
10:00am Ogbonna v CTI Logistics Ltd & Anor CIV 744 2018 3 - 3-2
Judges Special Appt- Civil
11:30am FOX v ROY HILL HOLDINGS PTY LTD APP 48 2019 3 - 3-3
Listing Conference DC
10:15am Du Preez v SB Law Pty Ltd CIV 2372 2018 1 - 1-4
10:30am Crisafulli v Manuel CIV 3648 2017 1 - 1-4
10:45am Abraham v South Metropolitan Health Service CIV 3644 2016 1 - 1-4
10:45am Mohammadi v Stone Logic Pty Limited & Another CIV 3222 2018 1 - 1-4
11:00am BRADLEY & Ors v JAXON CONSTRUCTION PTY LTD & Ors CIV 4362 2018 1 - 1-4
11:45am Mubarak v Kelly CIV 3183 2018 1 - 1-4
12:00pm Australian Securities Ltd v Ehrenfeld CIV 1960 2018 1 - 1-4
9:30am Tomaszek v Coles Supermarkets Australia Pty Ltd CIV 3732 2016 1 - 1-4
9:45am Lamp v Americold Australia Pty Ltd & Another CIV 4265 2016 1 - 1-4
9:45am McKrill v Black & Another CIV 1079 2017 1 - 1-4
Mediation Conference DC
9:30am Sobey v John Holland Pty Ltd (ACN 004 282 268) & Ors CIV 2324 2018 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am HAND v TIERNEY CIV 3353 2018 1 - Lvl-1
10:00am Harris v Camp & Another CIV 2180 2017 1 - Lvl-1
10:00am MERCER v BAKER CIV 4076 2018 1 - Lvl-1
10:00am TATWADI v A.P LOMAX & D SAMPSON T/AS LOMAX FITNESS (a partnership) CIV 1141 2018 1 - Lvl-1
9:30am DJORDJEVIC v JACKAL NOMINEES PTY LTD & Ors CIV 3369 2018 1 - Lvl-1
9:30am Holian v Faraje CIV 234 2018 1 - Lvl-1
9:30am VINCIGUERRA v M. & M. PRINCI NOMINEES PTY LTD CIV 89 2019 1 - Lvl-1
9:45am BELL v VICKERY CIV 1440 2019 1 - Lvl-1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am COOK, Mikayla Rae Court 4 Jury Court
10:00am FOLEY, Veasha Court 4 Jury Court
10:00am LINDSAY, Tyler James Court 4 Jury Court
10:00am NELSON, Nathaniel Court 4 Jury Court
10:00am SOLLY, Craig Leslie John Court 4 Jury Court
9:30am CALDWELL, Daniel Edward Shane Court 4 Jury Court
9:30am MUNMURRIE, Michael Patrick Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
10:00am MOODLEY, Damian Tyler Courtroom 1
9:30am BLAKE, Cameron Richard Courtroom 1
9:30am MOODLEY, Damian Tyler Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am BUCK, Norman George Court Room 3
10:00am CHADWICK, Margaret Aldonna Court Room 3
10:00am COYNE, Iain Munro Court Room 3
10:00am DAWES, Jayden Johnathon Court Room 3
10:00am FIEGERT, Shane Anthony Court Room 3
10:00am GALLAGHER, Anthony John Court Room 3
10:00am GRICE, John Damian Henare Court Room 3
10:00am KAY, Justin Francis Court Room 3
10:00am KENNEDY, William Troy Court Room 3
10:00am KNIGHT, Bianca Emelda Court Room 3
10:00am LAWRENCE, Gregory Colin Court Room 3
10:00am LONIE, Graham Douglas Court Room 3
10:00am MACIASZEK, Ashley James Court Room 3
10:00am MARTIN, Ebony Jasmine Court Room 3
10:00am MAYBOURNE-LEENHOUWERS, Tyler William Court Room 3
10:00am OAKLEY, Shannyn Lee Court Room 3
10:00am VICICH, Sam Alan Court Room 3
2:15pm COYNE, Dwayne Gerald Court Room 3
2:15pm HAYES, Benjamin Terry Court Room 3
2:15pm SHEPPARD, Joshua Dillon Court Room 3

Civil Listing
Pre-Trial Conference
2:30pm Yzerman v WESTERBERG PANEL BEATERS MINOR 167 2019 Conference Room

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
10:00am AH-KIM, Russell Gregory Armadale Court 2
10:00am COUTTS, Jessi Rose Armadale Court 1
10:00am CROMBIE, Laurie Mark Armadale Court 1
10:00am DENNIS, Michael Armadale Court 1
10:00am EYLWARD, Shane Allen Armadale Court 3
10:00am HAYDON-WOOD, Izaak Shannon Armadale Court 1
10:00am JEFFERY, Jason William Armadale Court 1
10:00am KRAKOUER, Eric Raymond Armadale Court 2
10:00am LAND, Steven Jeffrey Armadale Court 1
10:00am MADDEN, Jessica Laura Armadale Court 3
10:00am PENNY, Cameron Errol Armadale Court 1
10:00am REEVES, Zoe Leigh Armadale Court 1
10:00am SCHNEIDER-MARKHAM, Teneisha Johana Armadale Court 1
10:00am SCREAIGH, Joshua Darren Armadale Court 1
9:30am A'COURT, Kevin John Armadale Court 3
9:30am AURISCH, Katrina Christine Armadale Court 3
9:30am BARRON, Mathew William Joseph Armadale Court 3
9:30am BLAY, Michael John Kenneth Armadale Court 3
9:30am BROUGH, Owen Armadale Court 3
9:30am CAIRNS, Simon Delmege Armadale Court 3
9:30am CAMERON, Craig David Armadale Court 3
9:30am CLINCH, Aldan Clifford Armadale Court 3
9:30am CLOSE, Senita Jayne Armadale Court 3
9:30am CLOUTER, Francis Christian Armadale Court 3
9:30am DOHERTY, Cheryl Lorraine Armadale Court 3
9:30am DUFFEY, Hannah Elizabeth Armadale Court 3
9:30am FAMLONGA, Kymon Mariee Armadale Court 3
9:30am FAN, Yan Armadale Court 3
9:30am FENNELL, Paula Jayne Armadale Court 3
9:30am FIELD, Shontay Leeita Armadale Court 3
9:30am FORSTER, Harley Mitchell Armadale Court 3
9:30am GALEA, Jason Adam Armadale Court 3
9:30am GARLETT, Grace Frances Armadale Court 3
9:30am GILMOUR, Kevin James Nathan Armadale Court 3
9:30am GINNELLY, Jessie Marie Armadale Court 3
9:30am GOUGH, Benjamin Carlile Armadale Court 3
9:30am HANSEN, Graham Dean Armadale Court 3
9:30am HIRSI, Mohamed Ahmed Armadale Court 3
9:30am HORTON, Jye Kade Armadale Court 3
9:30am JAMES, Victor Charles Armadale Court 3
9:30am JENNION, Troy Micheal Armadale Court 3
9:30am KNOX, Russell Douglas Armadale Court 3
9:30am LETIZIA, Danika Sue Marie Armadale Court 3
9:30am MCEVOY, Jamieson Jane Armadale Court 3
9:30am MILLER, Robert William Armadale Court 3
9:30am NOTTAGE, Murray John Armadale Court 3
9:30am ORTUZAR, Cody Ricardo Armadale Court 3
9:30am PHILLIPS, Charlee-Dee Yvonne Armadale Court 3
9:30am PIDGEON, Nicholas David Henry Armadale Court 3
9:30am RICHARDS, Jake Allan Armadale Court 3
9:30am RUKA, Karl William Armadale Court 3
9:30am SCHULTZ, Jette Bodil Armadale Court 3
9:30am SMITH, Stephen Mark Armadale Court 3
9:30am STAMP, Collieno Armadale Court 3
9:30am STARKEY, Tarryn Jae Armadale Court 3
9:30am STYLE, Andrew Jason Armadale Court 3
9:30am THOMPSON, Jaiden Peter Armadale Court 3
9:30am TROODE, Ashley Michael John Armadale Court 3
9:30am WHALLEY, Alan Armadale Court 3
9:30am WILLIAMS, Melia Clare Armadale Court 3
9:30am WOOLF, Bernadette Louise Armadale Court 3

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am CHOI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1272 2019 Armadale Court 1
9:30am ELEY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1731 2019 Armadale Court 1
9:30am EVANS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1632 2019 Armadale Court 1
9:30am WALKER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1736 2019 Armadale Court 1

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am ALBERT, Frank Court Room 1
9:00am BALBAL, Bumu Court Room 1
9:00am BAXTER, Sonny Jim Court Room 1
9:00am BIN KALI, Christopher James Court Room 1
9:00am BIN KALI, Nigel John Court Room 1
9:00am BINAMAT, Elijah Court Room 1
9:00am BIRRELL, Dwayne Edward Lee Court Room 1
9:00am BROLGA, Rosemary Anne Court Room 1
9:00am CALDWELL, David John Court Room 1
9:00am CHUGUNA, Peter Court Room 1
9:00am CLANCY, Alwyn Charlie Court Room 1
9:00am CLOUGH, Robert John Court Room 1
9:00am COPPERWAITE, Carleen Court Room 1
9:00am ELLIS, Matthias Edward Court Room 1
9:00am EVANS, Jeffery Lance Court Room 1
9:00am FARRER, Seymoure Marriyan Elliott Gregory Court Room 1
9:00am GARLETT, Dwayne Lewis Court Room 1
9:00am GRAHAM, Natalie Marie Court Room 1
9:00am HERBERT, Keandra Court Room 1
9:00am HOWARD, Francis Scott Court Room 1
9:00am HUNTER, Andrea Katelyn Jane Court Room 1
9:00am HUNTER, Andrew Alan Court Room 1
9:00am JOHNSON, Sandy Court Room 1
9:00am KATER, Ryan Thomas Court Room 1
9:00am KELLY, Donald Court Room 1
9:00am LAWSON, Jesse Lewis Court Room 1
9:00am LEMAN, Joann Court Room 1
9:00am LENNARD, Keith Court Room 1
9:00am MANOLIS, Manuel Christopher Court Room 1
9:00am MCCONNELL, Ryan Francis Court Room 1
9:00am MEEWAY, Winston Court Room 1
9:00am MOUDA, Roberta Court Room 1
9:00am MUNRO, Kane Douglas Court Room 1
9:00am NARDI, Quintin Walter Court Room 1
9:00am NUNGATCHA, Rachel Court Room 1
9:00am PINDAN, Winston Bill Court Room 1
9:00am RAHMAN, Leuwin Hearn Court Room 1
9:00am RICE, John Luke Court Room 1
9:00am ROE, Gavin Wayne Court Room 1
9:00am SHADFORTH, Hasim Court Room 1
9:00am SHADFORTH, Keith Desmond Court Room 1
9:00am SHAW, Keanu Cyril Akim Court Room 1
9:00am SIBASADO, Paul Kenneth Daniel Court Room 1
9:00am SIMPSON, Ronald James Court Room 1
9:00am TACEY, Jessica Kate Court Room 1
9:00am THOMAS, Andrew Theodore Court Room 1
9:00am TYLER, Phillip Anthony Court Room 1
9:00am UNDALGHUMEN, Gaylene Ann Court Room 1
9:00am WALLABY, Terry Mark Court Room 1
9:00am WICKS, Trent Anthony Court Room 1
9:00am WIGGAN, Jimboy Bill Court Room 1
9:00am WOODLEY, Surayiah Luise Court Room 1
9:00am WOODMAN, Ambrose Vincent Douglas Graham Court Room 1
9:00am YOUNG, Bonnie Court Room 1

Civil Listing
Combined West Kimberley
9:00am O'SULLIVAN v HADFIELD RSTN 146 2019 Court Room 1

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am ALDRIDGE, Richard Phillip Court Room 1
10:00am ALFORD, Jason Travis Court Room 2
10:00am BELL, Creston Anthony Duane Court Room 1
10:00am BLACKLEDGE, Malcolm John Court Room 1
10:00am BOOTHEY, Mathew Clive Court Room 1
10:00am BOWATER, Ryan Andrew Court Room 1
10:00am BUNGE GRAIN SERVICES (BUNBURY) PTY LTD Court Room 1
10:00am BURLEIGH, Jessica Court Room 1
10:00am CLARE, Patrick Michael Court Room 1
10:00am CLARKE, Benn Ashley Court Room 1
10:00am CLARKE, Wendy Donna Court Room 1
10:00am CORBETT, Clarissa Louise Court Room 1
10:00am DABROWSKI, Miroslaw Bogdan Court Room 2
10:00am DAVIES, Johan Owen Court Room 2
10:00am DAVIS, Kim Court Room 1
10:00am DIMER, Erica Court Room 1
10:00am DIMER, Johnathon Wayne Court Room 1
10:00am DOSS, Benjamin Lee Court Room 2
10:00am EADES, Ashley Trevor John Court Room 2
10:00am EGAN, Isabella Court Room 2
10:00am FARMER, FOSTER Court Room 1
10:00am FARMER, Roger Joss Court Room 1
10:00am FREEMAN, Bradley Ramon Court Room 1
10:00am GALATI, Tania Marie Court Room 1
10:00am GARLETT, Glen Linton Court Room 1
10:00am GREENMOUNT, Carly Rochelle Court Room 1
10:00am GRENFELL, Peter Gregory Court Room 1
10:00am HALLS, Shannon Jeffrey Court Room 1
10:00am HATCH, Paul Aaron Court Room 1
10:00am HILL, Malcolm Mervyn Court Room 1
10:00am HIPE, Peter Anthony Court Room 1
10:00am HOGGARTH, Shane Ray Court Room 1
10:00am HOLDSWORTH, William Noel Court Room 1
10:00am HORNER, Peta Chantel Court Room 1
10:00am HUME, Valerie Court Room 1
10:00am JACKAMARRA, Selvera Ronald Court Room 1
10:00am JETTA, Gavin Court Room 1
10:00am KENYON-WESTON, Bruce Vivian Court Room 1
10:00am MCCURLEY, Corey Steven Adrian Court Room 1
10:00am MINETTE, Christopher Court Room 1
10:00am NIELSEN, Richard Charles Court Room 1
10:00am O'NEILL, Kevin Raymond Court Room 2
10:00am OVENDEN, Benjamin Jeffrey Court Room 1
10:00am PARFITT, Clive Frank Court Room 1
10:00am PATERSON, Paul Gregory Court Room 1
10:00am PEARCE, Blake Anthony Court Room 1
10:00am Plunkett, Richard James Court Room 1
10:00am RAY, Jeremy Joseph Court Room 1
10:00am REELY, Steven Court Room 1
10:00am RICHARDSON, Daniel Paul Court Room 1
10:00am SHARMA, Michelle Gaye Court Room 2
10:00am SOUL OF ASIA PTY LTD Court Room 1
10:00am STEVENS, Joseph William Court Room 1
10:00am SWANN, Helen Sofreen Court Room 2
10:00am TAHANA, Mon-Tel Laffette Court Room 1
10:00am TURVEY, Dustin Rocky Court Room 1
10:00am UGLE, Jermaine Edward Court Room 1
10:00am UGLE, Linton Dale Court Room 1
10:00am UGLE, Sophia Michelle Court Room 1
10:00am WALSH, Sean Michael Court Room 1
10:00am WALSH, Sean Michael Court Room 1
10:00am WATTS, Jessie-Lee Court Room 1
10:00am WATTS, Mark Court Room 1
10:00am WELLS, Shane Anthony Court Room 1
10:00am WHAREKAWA, Mason Manu Court Room 1
10:00am WILLIAMS, Arnold Bert Court Room 1
10:00am WOOD, Leigh Ashley Court Room 1
10:00am WRIGHT, Jakob Cody Court Room 1
10:00am YOUNG, Sean William Court Room 1
2:15pm BELL, Creston Anthony Duane Court Room 1
2:15pm WILLIAMS, Mary Joan Court Room 2

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am DUNLOP v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 718 2019 Court Room 2
9:30am GRAHAM v Department of Transport EDL 330 2019 Court Room 2
9:30am JEFFREY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 716 2019 Court Room 2

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing
3:30pm MORASUTTI, Reeno Jeffrey Court Room 2
9:30am ANAK INGGU, Desmond Kudang Court Room 2
9:30am BANDY, Lindsay Stephen Court Room 2
9:30am BROWN, Jordan John Court Room 2
9:30am BUZOLIC, Michael Phillip Court Room 2
9:30am CAMERON, Nicholas Aaron Carmichael Court Room 2
9:30am CLARKE, Dennis Junior Court Room 2
9:30am CROWE, Kamis Rennay Court Room 2
9:30am CROWE, Robin Michelle Court Room 2
9:30am DANN, Paul Court Room 2
9:30am DARBY, Cedric Colin Winston Court Room 2
9:30am DHU, Elisha Hazel Court Room 2
9:30am HARFOUCHE, Gabriel Hasib Court Room 2
9:30am HICKS, Ashwyn Thomas Lee Court Room 2
9:30am HORACE, Esmond Anthony Court Room 2
9:30am JETTER, Sabina Marjorie Court Room 2
9:30am L'HARIDON BIGHT MINING PTY LTD Court Room 2
9:30am MCKENZIE, Bryan Anthony Court Room 2
9:30am MCKENZIE, Bryan Anthony Court Room 2
9:30am MEDCRAFT, Sara Nicole Court Room 2
9:30am MITCHELL, Dwayne Steven Ian Court Room 2
9:30am MONGOO, Jamie Phillip Court Room 2
9:30am PARKER, Shavarne Winston Court Room 2
9:30am ROBSON, Robert Joseph Court Room 2
9:30am RODGERS, James Edward Court Room 2
9:30am RYAN, Rayleen Joyce Court Room 2
9:30am RYDER, Murray Arthur Court Room 2
9:30am RYDER, Suzette Maree Court Room 2
9:30am SMITH, Rodney Deslie Court Room 2
9:30am SNOWBALL, Dion Christopher Stewart Court Room 2
9:30am SNOWBALL, Leroy Sidney Justin Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ACKROYD, Sharee Louise 5 - 57
10:00am ADAMS, Juanita Carmel 4 - 41
10:00am ADAMS, Luke Michael 4 - 41
10:00am AL BIRKAWI, Bager 3 - 32
10:00am ALBAN, Mary Ann 4 - 41
10:00am ALIYA, Mustafa 4 - 41
10:00am ANDELA OLIVER, Kayla Jade 4 - 41
10:00am ANDERSON, Clinton John 5 - 57
10:00am ANDERSON, Matthew Douglas 3 - 32
10:00am ANSEY, Theanor Maria 5 - 57
10:00am ARNETT, Ryan Vernon Sydney 4 - 41
10:00am ASSAAD, Ebraheem Mohommed 5 - 54
10:00am ASSAAD, Khalid 5 - 54
10:00am BAILEY, Daniel James 4 - 41
10:00am BANNON, Andrew Christopher 4 - 42
10:00am BARTON, Clem 4 - 41
10:00am BEARD, Cody Alan Freeman 3 - 32
10:00am BEEKMAN, Andrew Peter 4 - 41
10:00am BELJAKOW, Shona 5 - 57
10:00am BENNETT, Hayden James 4 - 41
10:00am BENNING, Cameron James 4 - 42
10:00am BLURTON, Kenneth Paul 3 - 32
10:00am BOLTON, Malcolm 4 - 41
10:00am BONE, Darren John 4 - 41
10:00am BONFIGLIO, Dean Bryan 3 - 32
10:00am BOWMAN, Bradley Justin 4 - 41
10:00am BRAITHWAITE, Bradley Christopher Rodney 4 - 41
10:00am BROPHO, Brodie Travis 3 - 32
10:00am BROWNE, Aaron Raymond 5 - 57
10:00am BUGDEN, Shyasa 4 - 41
10:00am BURKE, Lauren Maree 5 - 57
10:00am BUTLER, Dylan Jon 5 - 57
10:00am BUTLER, Thomas John 3 - 32
10:00am BUTTON, Railton Leigh 4 - 41
10:00am CARSON, Shaun David 3 - 35
10:00am CHIPPER, Bevan 4 - 41
10:00am CHITUBURA, Manail 4 - 42
10:00am COLLARD, Jay Corey 5 - 57
10:00am COOPER, Donna Marie 4 - 41
10:00am DAINTITH, Tanya-Marie 4 - 41
10:00am DARBY, Rosanne Janmarie 4 - 42
10:00am DASH, Shahan 4 - 41
10:00am DELANEY, Nathan Liam 4 - 42
10:00am DESHWAL, Vinish 4 - 42
10:00am DHURUMSING, Ootamcoomar 4 - 41
10:00am DICKIE, Lennard Reginald 3 - 32
10:00am DINGLE, Stewart John 5 - 57
10:00am DOBREV, Plamen Stoikov 4 - 41
10:00am DOLAN, Michael Lee 3 - 32
10:00am DOLIN, Laurence James 4 - 41
10:00am DORANT, Christopher Mitchell 4 - 41
10:00am DOUGHTY, Kylie Amanda 5 - 57
10:00am DOWEY, Ashley Keith 4 - 42
10:00am EADES, Gabrielle Lee 4 - 41
10:00am EDWARDS, Jasmyn Anne 4 - 41
10:00am EL ASSAAD, Michael 4 - 41
10:00am ELERS, Christina Maxine 4 - 41
10:00am EMERSON, Darren John 4 - 42
10:00am EVANS, Lexis Christian Dean 3 - 35
10:00am FAIRCLOUGH, Geoffrey Douglas 5 - 57
10:00am FENNESSY, Jack 3 - 32
10:00am FIELD, Shane John 5 - 57
10:00am FISHER, Charles Dean 4 - 41
10:00am FORRESTER, Tanja Claudia 4 - 41
10:00am FORSYTH, Matthew James 4 - 41
10:00am FREEGARD, Tyler Andrew 3 - 32
10:00am GABRIEL, Robin Anthony 3 - 32
10:00am GALL, Luke 3 - 32
10:00am GARE-FLATMAN, Zac Lawrence 4 - 41
10:00am GARLETT, Irelende Jamahl 3 - 32
10:00am GAUCI, Albert Vincent Francis 4 - 41
10:00am GEERE, Anthony James 3 - 32
10:00am GEILES, Jeremy Anthony 4 - 41
10:00am GOODWIN, Jason Arthur 4 - 42
10:00am GORDON, Ian Douglas James 5 - 53
10:00am GRANT, Callum Antony 4 - 41
10:00am GREEN, Jamie Robert Stanley 4 - 41
10:00am GREGG, Tareese Antonio 5 - 55
10:00am GREHAN, David Thomas 5 - 57
10:00am GRENFELL, Blake David 4 - 42
10:00am HADDAD, Abdurahman 4 - 41
10:00am HANCOCK, Robert Gregory 3 - 32
10:00am HARDER, Ryan Michael 4 - 42
10:00am HARP, Rhiannon Kathleen 5 - 52
10:00am HARRIS, John David 3 - 32
10:00am HARRIS, Matthew Gordon 4 - 41
10:00am HART, Jordan Lee 5 - 57
10:00am HERON, Jason Anthony 3 - 35
10:00am HICKMAN, Mark Edward Gordon 3 - 32
10:00am HIJAZI, Moonzer 3 - 32
10:00am HILL, Megan Mary 4 - 41
10:00am HILL, Tania Rose 5 - 57
10:00am HILLS, Amanda Danielle 5 - 57
10:00am HIRSI, Mohamed Ahmed 5 - 54
10:00am HO, Hung D 4 - 41
10:00am HOGAN, Scott William 4 - 42
10:00am HOLMES, Kingsley Wendall 4 - 41
10:00am HU, Stephanie Breanna 4 - 42
10:00am HUCKLE, Paul 4 - 41
10:00am HUMPHRIES, Archie Collin 3 - 32
10:00am HUNTER, Corey Jayden 4 - 42
10:00am HURLEY, Ashley Ronald 5 - 57
10:00am HUTT, Stuart William 4 - 41
10:00am HYDE, Ryan Paul 5 - 57
10:00am INMAN, Joanne Lynnette 4 - 41
10:00am JAMES, Karl William 4 - 42
10:00am JEFFARES, Blair Edward 3 - 35
10:00am JOHNS, Kirsteen Jane Rodger 4 - 41
10:00am JOHNSON, Tony Arthur Brian 5 - 57
10:00am JONES, Jeremy Mark 4 - 42
10:00am JONES, Nicole Christine 4 - 41
10:00am JONES, Reginald Robert 4 - 42
10:00am KAMAU, Sharon Wangui 4 - 41
10:00am KELLY, Carl Denis 4 - 41
10:00am KELLY, John Phillip 4 - 42
10:00am KELLY, Zachary Lucas 5 - 57
10:00am KENWORTHY, James Neil 4 - 42
10:00am KHAIRZAD, Zohra 4 - 41
10:00am KICKETT, Clifton Jermaine 5 - 55
10:00am KINSMAN, Michael Peter 4 - 41
10:00am KLANJSCEK, Beau Anthony 4 - 41
10:00am KNOX, Russell Douglas 3 - 32
10:00am KOCER, Talha 4 - 41
10:00am KOWALENKO, Kynan Petrovich 4 - 41
10:00am KYNASTON, Jiordan Kerrie 4 - 41
10:00am LA BIANCA, Calogero 4 - 41
10:00am LAKU, Taban Peter Tombe 5 - 57
10:00am LAMBERT, Dean Richard 5 - 57
10:00am LAVERCOMBE, Dallas Scott 4 - 41
10:00am LEACH, Jessica Sian 4 - 41
10:00am LEAHY, Daniel Jason 4 - 42
10:00am LINDH, Matthew Robert 4 - 41
10:00am LINDREA, Steven John 3 - 32
10:00am LISTER, Guy Edward 3 - 35
10:00am LITCHFIELD, Mark Emlyn 5 - 57
10:00am LITTLE, Joshua James 3 - 32
10:00am LOADER, James George 4 - 41
10:00am LOCKYER, Kayne Robert David 4 - 41
10:00am LOVATT, Bradley Steven 5 - 55
10:00am LUMSDEN, Mitchell Jake 3 - 32
10:00am LUTZ, John William 4 - 41
10:00am MADAFFARI, Simone 5 - 57
10:00am MAMID, Razalie Paul 4 - 41
10:00am MARSH, Richard Vincent 5 - 55
10:00am MARTIN, Paul Christopher 4 - 42
10:00am MASTERS, Cherith Jean 4 - 41
10:00am MATHEWS, Damien Phillip 3 - 32
10:00am MATIC, Caris Anne 5 - 57
10:00am MAY, Lawrence Mitchell 4 - 41
10:00am MCANDREW, Stacy Brian 5 - 57
10:00am MCCAFFERTY, Connor James 5 - 57
10:00am MCKAY, Keaton John 4 - 41
10:00am MCKINNON, Jamie Leigh 5 - 55
10:00am MCMAHON, Jeffery David 5 - 55
10:00am MEAD, Jordan Thomas Lee 3 - 32
10:00am MEAD, Steven Eric Danny 3 - 32
10:00am MENGESHA, Amanuel Alemu 4 - 41
10:00am MICHAL, Corey Alan 5 - 57
10:00am MILLER, Reece Thomas 3 - 32
10:00am MITCHELL, Nivea-Lee 5 - 57
10:00am MOHAMED, Mohamed Abdirisak 5 - 57
10:00am MOHAMED, Shugri Sheikh 4 - 41
10:00am MOODY-JACKAMARRA, Joseph 4 - 41
10:00am MORRISON, Sheree Jane 4 - 41
10:00am MOSS, Alan James 3 - 32
10:00am MOZA, Alexander 3 - 32
10:00am MUNMURRIE, Quinton Wayne 4 - 41
10:00am MUSULIN, Damian Melput 5 - 57
10:00am NARKLE, Clarkie Albert 3 - 32
10:00am NARRIER, Taleisha Maxine 4 - 41
10:00am NAYLOR, John Ryan 3 - 35
10:00am NG, Ping Kuen 4 - 41
10:00am NGO, Thuong Michael 4 - 41
10:00am NGUYEN, Hung Anh 5 - 57
10:00am NICHOLSON, Chevvy John 3 - 32
10:00am NIPPER, Desmond 4 - 41
10:00am NIVEN, Melissa Jane 4 - 41
10:00am O'BYRNE, Ryan William 3 - 32
10:00am O'DRISCOLL, Karis Delores Rachael 4 - 42
10:00am O'LEARY, Jane Louise 4 - 41
10:00am OLIVER, Thomas William 3 - 32
10:00am O'NEILL, Alex Mathew 3 - 32
10:00am ORME, Jo-Saphine Patricia 5 - 57
10:00am OSBORNE, Brooke Sarah 4 - 42
10:00am O'SULLIVAN, Christopher John 4 - 41
10:00am OWSTON, James Alan 5 - 57
10:00am PACKER, Jacob Frederick Robert Kiri 5 - 54
10:00am PALLETTE, Benjamin Lyston 4 - 41
10:00am PAPALUCA, Lily Rose 4 - 41
10:00am PAUL, Rowlan Kim 4 - 42
10:00am PEARCE, Tracy Lee 4 - 41
10:00am PICKETT, Shaun Michael 4 - 41
10:00am PICKETT, Shaun Michael 4 - 41
10:00am POLLY, Adam 4 - 41
10:00am POW, Dylan Murray 3 - 32
10:00am PRATT, Emily Jane 4 - 42
10:00am PRIOR, Daniel Jason 3 - 32
10:00am PROCTER, Nicholas Arthur 4 - 41
10:00am QUARTERMAINE, Patrick Joseph 4 - 42
10:00am RAY, Joel 4 - 41
10:00am RESSELL, Michael Hunter 4 - 41
10:00am RHEEDERS, Wesley Joshua 4 - 41
10:00am RIFAI, Mariam 5 - 57
10:00am RILEY, Jason Jarome 5 - 57
10:00am RODD, Nicholas Terrance Mark 4 - 42
10:00am RODNEY, Glen Boden 5 - 51
10:00am RODNEY, Lincoln James 3 - 32
10:00am ROSE, Barbie 4 - 41
10:00am RUMBLE, Chad George 3 - 32
10:00am RUSSELL, David William 3 - 32
10:00am RUSSO, Frederick 4 - 41
10:00am RYAN, Patrick Robert 4 - 41
10:00am RYDER, Peter Frederick James 4 - 42
10:00am SALAD, Ayan Dahir 4 - 41
10:00am SAMSON, Tyler Reed 4 - 41
10:00am SARWARY, Mohmad Yousof 5 - 57
10:00am SAVY, Sheree Sylvia 5 - 57
10:00am SAYADI, Moneer 3 - 32
10:00am SCHNEIDER BEMVENUTI, Fabio 4 - 41
10:00am SCOFIELD, David Michael 4 - 41
10:00am SEIGEL, William Joel 3 - 32
10:00am Sgroi, Santo 3 - 34
10:00am SHAFTO, Andrew Michael 4 - 41
10:00am SHAW, Amie Deeanne 4 - 41
10:00am SHORT, Bethany Grace 5 - 57
10:00am SINGH, Mandeep 4 - 41
10:00am SMITH, Jayde Shannon 4 - 41
10:00am SNARE, Craig Darrell 4 - 41
10:00am SORENSEN, James David 4 - 41
10:00am SOWDEN, Kristal Lea 4 - 41
10:00am SPADAFORE, Justin Lee 3 - 32
10:00am STACK, Penelopy Joyce 4 - 41
10:00am SYKES, Kirsten Alice 5 - 57
10:00am TANNER, Leslie James 4 - 41
10:00am TAYLOR, Antoinette Rose 4 - 41
10:00am TAYLOR, Robert James 4 - 41
10:00am TAYLOR, Troy Phillip 3 - 32
10:00am THOMPSON, Christopher 5 - 55
10:00am THORLEY, Corey Lee 3 - 35
10:00am THORNE, Kimberley 4 - 41
10:00am TRAN, Calibre 4 - 42
10:00am TRAN, Hung Dao 3 - 32
10:00am TU'IPULOTU, Petelo Kieteau Tatafu 3 - 32
10:00am TURNER, Alex Craig 3 - 32
10:00am TURPIN, Paul Christopher 4 - 41
10:00am UGLE, Michele Kaye 4 - 41
10:00am VIDICH, Matthew Anthony 4 - 41
10:00am WAKE, David Lindsay 4 - 41
10:00am WALAWSKI, Kate Rebecca 4 - 41
10:00am WALLAM, Dylan Murray 4 - 41
10:00am WALTON, Lachlan Anthony Michael 4 - 41
10:00am WALTON, Lachlan Anthony Michael 4 - 41
10:00am WATERS, Zac William Reid 4 - 41
10:00am WATTS, Thomas Roderic Stedman 4 - 41
10:00am WEBB, Samantha Rose 4 - 42
10:00am WESTBROOK, Shane Matthew 4 - 41
10:00am WHITE, Matthew Reuben 4 - 41
10:00am WICKER, Sylvia Anne 4 - 41
10:00am WILKES, Danyul Joseph 3 - 32
10:00am WILLIAMS, Janaya Edith 4 - 41
10:00am WILLIAMS, Melinda Sue 4 - 41
10:00am WILSON, Caylun Trent 3 - 32
10:00am WOOD, Ross William 4 - 41
10:00am WRIGHT, Jenny Alice 4 - 41
10:00am WRIGHT, Martin Richard 3 - 35
10:00am YOUNG, Declan Taylor 3 - 32
10:00am ZANI, Todd 4 - 41
10:00am ZITO, Angelo Keith 4 - 41
12:00pm BENTLEY, Oliver James 3 - 35
12:00pm ELLIOTT, Steven Keith 3 - 35
12:00pm MEAD, Danny 3 - 35
12:00pm MILLER, Lauren Jane 3 - 35
12:00pm TIN, Simon Patrick 3 - 35
12:00pm WILLIAMS, Penny Rose 3 - 35
2:15pm HETTNER, Brenton Emiel 5 - 57
2:15pm Hettner, Matthew Edmund 5 - 57
2:15pm HETTNER, Melvin John 5 - 57
2:15pm Merrybon Land & Development Co. Pty Ltd 5 - 57
9:00am ANDRZEJEWSKI, Patrick 3 - 31
9:00am ARBER, Joshua Daniel 5 - 53
9:00am ARIS, Michael James 3 - 31
9:00am ARMITAGE, Cole Nigel 5 - 57
9:00am ASHCROFT, Chad William 5 - 57
9:00am ASHWIN, Dillon Keith James 3 - 31
9:00am BATEMAN, Robert John 5 - 57
9:00am BEATTIE, Norman John 3 - 31
9:00am BELL, Robert William 3 - 31
9:00am BENTLEY, Regan John 3 - 31
9:00am BIDDISCOMBE, Matthew Edward 3 - 31
9:00am BILLINGTON, Joshua Robert 5 - 57
9:00am BROWN, Alexander Louis 5 - 57
9:00am COOK, Douglas Samuel 3 - 31
9:00am COOK, Philomena Michelle 5 - 57
9:00am COX, Crystal Bianca 3 - 31
9:00am DEVEREUX, Kate Marie 3 - 31
9:00am DODD, Ricky Jane 5 - 57
9:00am ELLIS, Jason Robert 3 - 31
9:00am GILLETT, Benjimin Aaron 3 - 31
9:00am GIUDICE, Steven 3 - 31
9:00am GORDON-STABLES, Joanne Dayana 3 - 31
9:00am HARRIS, Wendy Joanne 5 - 57
9:00am HARRISON, Aaron Levi 3 - 31
9:00am INDICH, Darryl 3 - 31
9:00am JANZERLI, Mohamad 3 - 31
9:00am JEY, Jey 3 - 31
9:00am JONES, Adam Wade 3 - 31
9:00am KIVITS, Karel Christopher Lucien 5 - 57
9:00am LAPALOMBARA, Oriano 3 - 31
9:00am LAPALOMBARA, Oriano 3 - 31
9:00am LE, Ngoc Son 3 - 31
9:00am LEKIAS, Jacob Isaac 3 - 31
9:00am LEKIAS, Nathan Jarrad 3 - 31
9:00am LOPEZ, Jose Eduardo 5 - 57
9:00am LYONS, Niamh Carmel 3 - 31
9:00am MAJOK, Emmanuel Gureec 5 - 57
9:00am MEEHAN, Sherree Kathleen 3 - 31
9:00am MESSIHA, Christopher 3 - 31
9:00am MOHAMED, Munawar Abdulkadir 3 - 31
9:00am MOODY-JACKAMARRA, Aaron 3 - 31
9:00am NIVEN, Sean Colville 5 - 57
9:00am NOBLE, Priston James 4 - 41
9:00am NORTON, Shannon Ross 3 - 31
9:00am PAPWORTH, Vern Charles 3 - 31
9:00am PENNY, Kaylinda Anne 3 - 31
9:00am PHAM, Luan Van 3 - 31
9:00am PULLEINE, David Peter 3 - 31
9:00am REZAI, Mehdi 3 - 31
9:00am RICHARDS, Clem 5 - 57
9:00am ROONEY, Brenton John 3 - 31
9:00am ROWELL, Wayne 5 - 57
9:00am SAKHIE, Mellad 3 - 31
9:00am STALTARI, Michael Anthony 3 - 31
9:00am TRAJKOSKI, Miroslav 3 - 31
9:00am TYLER, Kevin John 3 - 31
9:00am TYLER, Kevin John 3 - 31
9:00am VLAHOV, Conor Denis 3 - 31
9:00am WARRELL, Vera Bonnie Christine 3 - 31
9:00am WATERHOUSE, Kyle Warren 3 - 31
9:00am WESTWORTH, Zoee-Lee 3 - 31
9:00am WILLIAMS, Geoffrey John 4 - 41
9:00am WINMAR, Carl Shane Jeremy 3 - 31
9:00am WYATT, David James 5 - 57
9:00am ZAGARI, Lorenzo 3 - 31
9:00am ZARIFI, Rashed 3 - 31
9:30am ABDULLAH, Alison Rose 3 - 32
9:30am AGHDASI YEKTA, Mostafa 3 - 32
9:30am ALI, Mohamed Suleiman 3 - 32
9:30am BINDER, Wayne Malcolm 3 - 32
9:30am BROWN, Tennielle Marie 3 - 38
9:30am CARTER, Shane Anthony 3 - 38
9:30am COLQUHOUN, Brandon 3 - 32
9:30am CROWLEY, Peter John 3 - 32
9:30am DEAN, Thuy 3 - 32
9:30am DEMPSTER, Parnell James Kenneth 3 - 32
9:30am GOWANS, James Peter 3 - 32
9:30am HANSEN, Dean Charles 3 - 32
9:30am HARP, Rhiannon Kathleen 3 - 38
9:30am HENDERSON, Colin Mark 3 - 32
9:30am HILL, Rachel 3 - 32
9:30am HILL, Ryan Andrew 5 - 53
9:30am HOLT, Danielle Carman 3 - 32
9:30am HOSKING, Kaye Rosalind 3 - 38
9:30am JACKSON, Sharnee Rose Belinda 3 - 38
9:30am JAEGER, Hayley Rose 3 - 32
9:30am KNAPP, Warren Todd 3 - 38
9:30am LAWRENCE, Franklen Thomas 3 - 32
9:30am MALLARD, Courtney Deborah Rose 3 - 32
9:30am MORUNGA, Shane Thomas Regan 3 - 32
9:30am MURRAY, Cassandra Lee 3 - 32
9:30am NAHI, William Isaiah 3 - 32
9:30am NGUYEN, Tony 3 - 32
9:30am O'DRISCOLL, Kristopher Shawn 3 - 32
9:30am PAGE, Brendon 3 - 32
9:30am PHILLIPS, Tahnee Rose 3 - 32
9:30am POUTU, Nepia Wetini 3 - 32
9:30am PRAZMO, Krzysztof 3 - 38
9:30am REARDON, Brenden Murray Terrance 3 - 32
9:30am RILEY, Lonnie Anne 3 - 32
9:30am SARGUNAM, Nathan Aaron 3 - 38
9:30am SHEPHERD-WALLIS, Justin James 3 - 38
9:30am SIRIPHANURUK, Thanyaras 3 - 32
9:30am SMITH, Sharlene Louise 3 - 32
9:30am TAITOKO WHARERAU, Atiria-Rose 5 - 53
9:30am TARAWA, Laurie Alfred Tamateaarikinui 3 - 38
9:30am TURNOR, Beau Daniel 3 - 32
9:30am UGLE, Monica Rose 3 - 38
9:30am WHEATLEY, Jedtagarl Merriman 3 - 38
9:30am WILSON, Michael John 3 - 38
9:45am JEFFERY, Aaron Kenneth 3 - 32
9:45am KRAJANCIC, Mark Anthony Dylan 3 - 32
9:45am PATCHING, Daniel Max 3 - 32
9:45am WILKINSON, James Phillip 3 - 32

Civil Listing
Applications/Trial
10:00am John Henry Reyburn and Sutton Investments Pty Ltd v Australasian Solicitors Pty Ltd GCLM 7988 2016 9 - 91
CTC/Trial
9:30am AHMED v WU GCLM 14664 2018 9 - 92
9:30am ELITE NOMINEES PTY LTD v CJWFAMB PTY LTD & Ors GCLM 8162 2015 9 - 92
9:30am KAKE v Mao Lin Gan trading as Evolution R CTC 13745 2019 9 - 92
9:30am Piek v Thomas GCLM 5840 2018 9 - 92
9:30am Ristevski v Mohammad; KELBUSH PTY LTD MINOR 19063 2017 9 - 92
9:30am SAYES AUSTRALIA PTY LTD v AHMED GCLM 16061 2018 9 - 92
9:30am VALLENCIA v GHADERI SOHI & Anor RSTN 7734 2018 9 - 92
Gen App/Special Appointments
10:00am Axess Debt Management Pty Ltd v Stary GCLM 5369 2017 9 - 94
10:00am CBRE (C) PTY LIMITED v GREWAL GCLM 6883 2019 9 - 94
10:00am Nam v Palandri MINOR 10674 2018 9 - 94
11:00am Commissioner of State Revenue v TALLENTS GCLM 15593 2016 9 - 94
11:00am HOUSING AUTHORITY v BENFELL RSTN 17068 2018 9 - 94
11:00am Pioneer Credit Solutions Pty Ltd v Ryder GCLM 6046 2018 9 - 94
11:00am Que Capital Pty Ltd v Millennium Biofuels Pty Ltd GCLM 7074 2018 9 - 94
12:00pm Gupta & Anor v Khan GCLM 21749 2014 9 - 94
2:15pm JAMES OFFICER & CO PTY LTD AS FOR THE IDA BOWEN FAMILY TRUST v DOMAINES & VINEYARDS PTY LTD GCLM 13418 2018 9 - 94
2:15pm JAMES OFFICER &CO PTY LTD v DOMAINES & VINEYARDS PTY LTD GCLM 16918 2018 9 - 94
Pre-Trial Conference
10:00am AMPAC TECHNOLOGIES PTY LTD v WILLIAMS GCLM 4110 2019 7 - 7.2
10:00am LYNMAR INVESTMENTS PTY LTD (ACN 009 471 103 v 380 DEGREES PIZZA PTY LTD (ACN:166 780 945) & Ors GCLM 5245 2019 7 - 7.1
9:00am AINSCOUGH v ANDREWS GCLM 10566 2019 7 - 7.2
9:00am BOTTING ENTERPRISES v MARIE-ANNE NEVEU MINOR 11472 2019 7 - 7.3
9:00am GREYHOUND ADOPTIONS WA INC (ABN 43 741 546 146) v BEVERLY MINOR 11745 2019 7 - 7-4
9:30am CLARKE v EVERVUE PTY LTD GCLM 5418 2019 7 - 7.2
9:30am H.C. & A.S EE PTY LTD (ACN 009 162 681) v NLJ LIYAN GROUP PTY LTD (ACN 615 596 864) & Anor GCLM 12251 2019 7 - 7.1
9:30am O'BRIEN v SAMPSON MINOR 11023 2019 7 - 7.3
9:30am PIONEER CREDIT SOLUTIONS PTY LTD v GARABA GCLM 11684 2019 7 - 7-4
Taxation Of Costs
2:15pm LEWIS v FORD GCLM 6480 2017 7 - 7.4

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am ATKINS, Levi Bradley Court Room 3
10:00am BILOMBELE, Asukulu Philbert Court Room 3
10:00am BOARD, Aaron Arthur Joseph Court Room 3
10:00am BROCKMAN, Roger John Court Room 3
10:00am BUSHE-JONES, Shane Douglas Court Room 3
10:00am CHONG, Wah Mun Court Room 3
10:00am CORNWALL, Darren Paul Court Room 3
10:00am CRAWFORD, Brody James Court Room 3
10:00am DE GUZMAN, Gabriel Benjamin Court Room 3
10:00am DUBE, Reynolds Mandisi Court Room 3
10:00am EMBLETON, Wayne John Court Room 3
10:00am FARLEY, Grant James Court Room 3
10:00am FRANCISCO, Ricardo Jorje Court Room 3
10:00am GROSSER, Dwayne James Court Room 3
10:00am HOWELL, Victor Christoper Ceasar Court Room 3
10:00am INMAN, Joanne Lynnette Court Room 3
10:00am JAMES, Viasha Glenys Court Room 3
10:00am JOHNSON, Andrea Nicole Court Room 3
10:00am KENNY, Tameka Leah Court Room 2
10:00am LAMB, Bradley John Court Room 3
10:00am LITTLE, Clinton Wade Court Room 3
10:00am MCDONALD, Linda Marie Court Room 3
10:00am NORDINE, Mason Charles Court Room 2
10:00am O'NEILL, James Robert Court Room 3
10:00am PARFITT, Ricky Mirton Court Room 3
10:00am SMITH, Christopher Jaymes Court Room 3
10:00am STILES, Shane Allan Court Room 3
10:00am TAYLOR, Justin Howard Thomas Court Room 3
10:00am WALLAM, Ruby Megan Lynette Court Room 3
10:00am WHITE, Tristan James Court Room 3
10:00am WILLIAMS, Damien John Court Room 3
10:00am WILMOT, Daniel John Court Room 3
10:00am WOODS, Ronald Larry Court Room 3
10:00am ZAJAC, Jonathon Stefan George Court Room 3
9:00am AFRASIABI, Navid Court Room 1
9:00am ALLEN, Carly Louise Court Room 1
9:00am BANDY, Graham Alfred Dion Court Room 1
9:00am BEESLEY, Guy Richard Court Room 1
9:00am BUTLER, Phillip James Court Room 1
9:00am DE WAAL, Cody Rhys Court Room 1
9:00am DOUGHTY, Ronald Lawrence Court Room 1
9:00am DURHAM, Clayton Malcolm Court Room 1
9:00am EHLERS, Cameron John Court Room 1
9:00am ERCEG, Peter Court Room 1
9:00am FRANCISCO, Blake Alan Court Room 1
9:00am FRASER, Brett Eugene Court Room 1
9:00am GILBERT, Jessica Joy Court Room 1
9:00am GREEN, Lee Frederick Court Room 1
9:00am GUELFI, Phillip Geoffrey Court Room 1
9:00am HOLLOWAY, Tammie Lorraine Court Room 1
9:00am INMAN, Shannon Jade Court Room 1
9:00am JACKSON, Therese Angela Court Room 1
9:00am KENT, Marnie Court Room 1
9:00am MACKAY, William James Court Room 1
9:00am MAGAS, Marijan Joseph Court Room 1
9:00am MAURICE, Michael Marc Court Room 1
9:00am MCGEE, Cormac Court Room 1
9:00am MCNICOL, Shane Mark Court Room 1
9:00am MILLER, Mark Scott Court Room 1
9:00am MILLER, Nash David Court Room 1
9:00am MITCHELL, Christopher Charles Court Room 1
9:00am MITCHELL, Christopher Charles Court Room 1
9:00am MOONEY, Jaimee Daniel Court Room 1
9:00am PARNELL, Callum Mathew Anthony Court Room 1
9:00am PEDERSEN, Scott Mervyn Court Room 1
9:00am PICKETT, Wally Harold Court Room 1
9:00am RADONICH, Michael Steven Court Room 1
9:00am REYNOLDS, Broc Richard Court Room 1
9:00am ROBERTS, Jason Colin Court Room 1
9:00am ROJAS PAREDES, Francisco Juan Adrian Court Room 1
9:00am ROVA, Madeleine Shannon Court Room 1
9:00am SCHEEL, Florian Adly Court Room 1
9:00am SOUTHCOTT, Amy Lee Court Room 1
9:00am SYKES, Andrew Christopher Court Room 1
9:00am WHITBY, Michael James Court Room 1
9:00am WHITELAW, Paul Court Room 1
9:00am WILLIS, Michael William Court Room 1
9:00am ZAPPIA, Kadin Peter Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am ABBOTT, Brett Courtroom 1
9:30am BELL, Clinton John Courtroom 1
9:30am BREMNER-WALKER, Joel David Courtroom 1
9:30am CORBETT, Rodney Laurance Courtroom 1
9:30am GARTNER, Eli Jacob Courtroom 1
9:30am HAMLETT, Belinda Anne Courtroom 1
9:30am HAMLETT, Gordon Anthony Wayne Courtroom 1
9:30am HANCOCK, Donna Michelle Courtroom 1
9:30am HARDING, Brendon John Charles Courtroom 1
9:30am HARRIS, Davina Dee Courtroom 1
9:30am HEDLAM, Orika Jamie Courtroom 1
9:30am JONES, Rebecca Anne Elizabeth Courtroom 1
9:30am LITTLE, Raymond Courtroom 1
9:30am MARSH, Nickoll Joy Courtroom 1
9:30am MARSH, Rowena Jane Courtroom 1
9:30am METCALF, Angel Mandy Courtroom 1
9:30am MILLER, Steven John Courtroom 1
9:30am MOUSTAFA, Brodee George Courtroom 1
9:30am NARKLE, Quinton Charles Courtroom 1
9:30am PRATER, Waylon Kade Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Brent Derek Dwayne Charles Coben Courtroom 1
9:30am VAN DUYN, Benjamin Ronald Courtroom 1
9:30am WEBB, John Robert Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Quentin Thomas Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am HILZINGER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 449 2019 Courtroom 1

Harvey Police Station
Uduc Road, HARVEY
Criminal Listing
10:00am BELL, Cameron Douglas Police Station Courtroom
10:00am BROCKWELL, Sally Anne Police Station Courtroom
10:00am CRISPIN, Dylan Jon Police Station Courtroom
10:00am HALE, Harmony Shaye Police Station Courtroom
10:00am HUMPHREYS, Robert Police Station Courtroom
10:00am JACHMANN, Michelle Police Station Courtroom
10:00am JONES, Chloe Jayne Police Station Courtroom
10:00am JONES, Cody Police Station Courtroom
10:00am LEWIS-TE HAU, Shay Henare Police Station Courtroom
10:00am LITTLE, Jake Police Station Courtroom
10:00am MICALLEF, Justen Paul Police Station Courtroom
10:00am MILLS, Melissa Rose Police Station Courtroom
10:00am NANNUP, Brenda Anne Police Station Courtroom
10:00am YORK, Timothy Raymond Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am BASHER, Jarrod Andrew Courtroom 3
10:00am BASSETT, Adam Joseph Courtroom 3
10:00am BERTASSO, Ricky Dylan Courtroom 3
10:00am BICHLER, Michael Anton Courtroom 3
10:00am BRAID, Andrew Courtroom 1
10:00am CRISPE, Rachael Florence Courtroom 3
10:00am FORD, Christopher Alexander Courtroom 3
10:00am HORSLEY, Benjamin Courtroom 3
10:00am HUDSON, Sara Jane Rose Courtroom 3
10:00am JOHNS, Jayden Brian Courtroom 1
10:00am KNIGHT, Damien Carl Courtroom 3
10:00am LUSHEY, Drew Christopher Courtroom 3
10:00am MALPUSS, Ben Jaydon Courtroom 1
10:00am MARTIN, Nickolas Thomas Courtroom 3
10:00am MATTHEWS, Lori-Anne Courtroom 3
10:00am MCCORMACK, Ashley James Courtroom 3
10:00am NUNN, Matthew James Courtroom 3
10:00am OLIVER, Leon Marquis Courtroom 3
10:00am PELLINI, Fabian Courtroom 3
10:00am ROE, Audrey Ronelle Courtroom 3
10:00am ROGERS, Daniel Michael Courtroom 3
10:00am SAID, Nicolas Claude Lecordier Courtroom 3
10:00am TAYLOR, Timothy Johannes Courtroom 3
10:00am TOMLINSON, Darren Courtroom 3
10:00am TRINIDAD, Ryan Anthony Courtroom 3
10:00am TROTT, Garry John Courtroom 3
10:00am WHALLEY, Lisa Michelle Courtroom 3
10:00am WILLIAMS, Jacinda Sarah Courtroom 3
10:00am WOLFF, Shane Michael Courtroom 3
9:30am ALVARO, Joshua Courtroom 2
9:30am BARRON, Caleb Andrew Courtroom 2
9:30am BENNELL, Ashton Ernest Courtroom 2
9:30am BOLTON, Betty Rose Courtroom 2
9:30am BONNER, Emily Jerotich Courtroom 2
9:30am BURDEN, Tarina Jasmin Courtroom 2
9:30am BURG, Serayia Audrey Courtroom 2
9:30am CLOHISSEY, Julian Arthur Courtroom 2
9:30am CLOY, Bianca Rihannon Courtroom 2
9:30am COLSON, Jake Peter Courtroom 2
9:30am CROOKES, Tanya Courtroom 2
9:30am DEBENHAM, Blair Courtroom 2
9:30am DINGLEY, Leisha Renee Courtroom 2
9:30am DOUST, Jason Bradley Courtroom 2
9:30am FENNESSY, Jack Courtroom 2
9:30am FLEMING, Travis James Courtroom 2
9:30am HANNA, Scott Donald Courtroom 2
9:30am KELLY, Kayla Melissa Courtroom 2
9:30am KEMP, Jodie Elizabeth Courtroom 2
9:30am KNIGHT, Michael David Courtroom 2
9:30am LEWIS, Trevor Andrew Courtroom 2
9:30am LYDIAT, Andrew James Courtroom 2
9:30am MACLACHLAN-DUNN, Riley Jack Courtroom 2
9:30am MALIYA, Margaret Courtroom 2
9:30am MELLOR, Trent Antony Courtroom 2
9:30am MOORE, Kelly Sean Courtroom 2
9:30am MULLIGAN, Peter Joshua Courtroom 2
9:30am PAYNE SIVEWRIGHT, Mark James Courtroom 2
9:30am PLATER, Sharelle Amanda Courtroom 2
9:30am PODUTI, Ricky Courtroom 2
9:30am PROUDMAN, Christian Charles Courtroom 2
9:30am RYAN, Juan Courtroom 2
9:30am SALEH, Omar Courtroom 2
9:30am SEBO, Mark Raymond Courtroom 2
9:30am SILVESTRO, James Mathew Courtroom 2
9:30am SILVESTRO, Stephen Laurence Courtroom 2
9:30am SMITH, Amanda Lyla Courtroom 2
9:30am STAINTON, Matthew Philip Courtroom 2
9:30am TAM, Siu Kuk Courtroom 2
9:30am TENNANT, Bradley Malcolm Courtroom 2
9:30am TERREL, Carolyne Anne Courtroom 2
9:30am TERREL, Trevor Alfred Courtroom 2
9:30am UGLE, Marisha Courtroom 2
9:30am WARNE, Samuel James Courtroom 2
9:30am WILLIAMS, Terrence Michael Courtroom 2
9:30am WITHNELL, Kevin Charles Courtroom 2
9:30am WRIGHT, Alan Keith Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am HAYES v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2932 2019 Courtroom 1
9:30am HINTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2931 2019 Courtroom 1
9:30am SAW v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2958 2019 Courtroom 1
9:30am SCREAIGH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2797 2019 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BADE, Blake Christopher Court 3 Magistrates Court
10:00am BAILEY, Jo-Anne Natalie Court 3 Magistrates Court
10:00am BECK, Jayden Kyle Court 3 Magistrates Court
10:00am BEVAN, Kristy Ann Court 3 Magistrates Court
10:00am BIDGOOD, Dean Stephen Court 3 Magistrates Court
10:00am BILSTON, Natasha Somoan Court 3 Magistrates Court
10:00am BLACK, Brett Duncan Court 3 Magistrates Court
10:00am BLIZZARD, Robin Lesley Court 3 Magistrates Court
10:00am BLOWES, Patricia Felicity Court 3 Magistrates Court
10:00am BONNEY, Jeremy Michael Court 3 Magistrates Court
10:00am BROWN, Taiheke Court 1 Children's/Community Court
10:00am CAMPBELL, Gregory Tennesee Court 1 Children's/Community Court
10:00am CHAMBERS, Royston Court 1 Children's/Community Court
10:00am COOPER, Melanie Yvonne Sherelle Maureen Court 3 Magistrates Court
10:00am CORKIN, Nathan John Court 3 Magistrates Court
10:00am CRAIG, Callum Matthew Court 3 Magistrates Court
10:00am DIMER, John William Court 3 Magistrates Court
10:00am DIMER, Russell Malcolm Court 3 Magistrates Court
10:00am DONALDSON, Clayton Nicky Court 3 Magistrates Court
10:00am DUNLOP, Bailey Philip Andrew Court 3 Magistrates Court
10:00am DUSCI, Tyrone Andrew Alan Court 1 Children's/Community Court
10:00am ELMER, Matthew Lawrence Court 1 Children's/Community Court
10:00am GERARDI, Patricia Louise Court 1 Children's/Community Court
10:00am HANLON, Deon James Court 3 Magistrates Court
10:00am HIGGINS, Darren Rodney Court 1 Children's/Community Court
10:00am HOLLAND, Delrick Court 3 Magistrates Court
10:00am HOOKWAY, Richard Owen Court 3 Magistrates Court
10:00am HOWARD, Skye Laura Ann Court 3 Magistrates Court
10:00am IVANDICH, Ivan Court 1 Children's/Community Court
10:00am JACKSON, Garry Charles Court 3 Magistrates Court
10:00am JONES, Fayeanne Court 1 Children's/Community Court
10:00am JOSEPH, Andre Warren Graham Court 3 Magistrates Court
10:00am JOSEPH, Lyric Court 3 Magistrates Court
10:00am JOYCE, Kyle James Court 3 Magistrates Court
10:00am KENNEDY, Trent Court 1 Children's/Community Court
10:00am KIRKBY, Julie-Ann Court 1 Children's/Community Court
10:00am KOUSHAPPIS, Kelly Anne Court 1 Children's/Community Court
10:00am MARKS, Lincoln Albert Court 3 Magistrates Court
10:00am MAROCCHI, Adrian Enrico Court 1 Children's/Community Court
10:00am MASON, Danielle Louise Kotetauru Court 1 Children's/Community Court
10:00am MCBRIDE, Kylie Anne Court 3 Magistrates Court
10:00am MCINTYRE, Florinda Mariah Court 3 Magistrates Court
10:00am MCKENZIE, Peter Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00am MCMARTIN, Danielle Edith Court 3 Magistrates Court
10:00am MCPHEE, Liam Anthony Court 3 Magistrates Court
10:00am MCWILLIAM, James Alexander Court 1 Children's/Community Court
10:00am MEIKLE, Robert Allan Court 3 Magistrates Court
10:00am MITCHELL, Ryan James Court 3 Magistrates Court
10:00am MORE, Jake Rodney Christopher Court 1 Children's/Community Court
10:00am MUZUVA, Leonard Court 3 Magistrates Court
10:00am NARRIER, Rickiesha Rose-Mary Court 1 Children's/Community Court
10:00am NEVE, Jeremy Aaron Court 3 Magistrates Court
10:00am NIKORA, Michelle Mere Court 3 Magistrates Court
10:00am NOBLE, Ashton Aileen Court 1 Children's/Community Court
10:00am OBERHOLZER, Raymond John Court 1 Children's/Community Court
10:00am O'LOUGHLIN, Byron John Court 3 Magistrates Court
10:00am O'LOUGHLIN, Kathleen Dawn Court 3 Magistrates Court
10:00am PAGE, Jessica Ivy Court 3 Magistrates Court
10:00am PEACH, Yvonne Loren Court 3 Magistrates Court
10:00am PELLINGTON, Toby Paul Court 3 Magistrates Court
10:00am PHILLIPS, Ernest Robert Court 3 Magistrates Court
10:00am POLAK, Erika Rosie Court 3 Magistrates Court
10:00am POLAK, Peter Neil Court 3 Magistrates Court
10:00am RANDALL, David Alfred Court 3 Magistrates Court
10:00am REDMOND, Deon Eddy Court 1 Children's/Community Court
10:00am REDMOND, Nathan Peter Court 1 Children's/Community Court
10:00am RINALDI, Nicholas Court 3 Magistrates Court
10:00am ROWLANDS, Melissa Lee Court 1 Children's/Community Court
10:00am SHAW, Dennis Clinton Court 3 Magistrates Court
10:00am SIMON, Warwick Alec Court 1 Children's/Community Court
10:00am SLATER, Rodney Stewart Court 1 Children's/Community Court
10:00am SMITH, Jason Max Court 3 Magistrates Court
10:00am SMITH, Tyron Joe Court 1 Children's/Community Court
10:00am SMITH, Tyron Joe Court 1 Children's/Community Court
10:00am STARR, Sandra Court 1 Children's/Community Court
10:00am STEINNOKEL, Hayley Louise Court 3 Magistrates Court
10:00am THOMAS, Keenan Vincent Court 3 Magistrates Court
10:00am TUCKER, Vicki Lee Jakalyn Court 3 Magistrates Court
10:00am WEST, Delissa Court 3 Magistrates Court
10:00am WESTLAKE, Devon Court 3 Magistrates Court
10:00am WOOD, Angus Court 3 Magistrates Court

Civil Listing
Combined Court
9:30am Orr v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 389 2019 Court 3 Magistrates Court

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am BLACK, Lucas Scott Courtroom 2
9:00am DICKIE, Michael Heath Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am DREAMER, Nelson Court Room 1
9:00am GALLAGHER, Francis Michelle Court Room 1
9:00am GERRARD, Alfred Court Room 1
9:00am GRIFFITHS, Erinaous Allan Douglas Court Room 1
9:00am HUNTER, Kirsten Paul James Court Room 1
9:00am LEBLANC, Hannah Isabelle Court Room 1
9:00am MCDONALD, Ooenshi Raymond Aaron Court Room 1
9:00am MCGINTY, Cecila Mabel Maxine Elizabeth Court Room 1
9:00am PATRICK, Clayton Ralph Court Room 1
9:00am PERCY, Rickett Jason Court Room 1
9:00am ROBERTS, Thomas Stanley Peter Court Room 1
9:00am UNGHANGO, Leo Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Laverton Police Station
Augusta Street, LAVERTON
Criminal Listing
10:00am MITCHELL, Justine Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am PIANTA, Ziggy Reggae Courtroom 1
9:30am STOCKIL, Quintin Mark Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am Kable v Kable RO 117 2015 Courtroom 1
9:30am KABLE v KABLE RO 73 2017 Courtroom 1
9:30am KACIUBA v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 971 2019 Courtroom 1

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
9:30am BAKER, Wayne Court Room 1
9:30am BUILDING DEVELOPMENT GROUP CONSTRUCTIONS PTY LTD Court Room 1
9:30am CHESHAM, Wade Lincoln Court Room 1
9:30am COATES, Rebecca Court Room 1
9:30am DOWDEN, Steven Denham Court Room 1
9:30am FORD, Bindie-Lee Court Room 1
9:30am HOWES, Jarrad Matthew Court Room 1
9:30am HOWLEY, Don Court Room 1
9:30am KARLOVSKY, Kent Karl Court Room 1
9:30am MARKWORTH, Tina Pearl Court Room 1
9:30am MESSI, Santiago Court Room 1
9:30am OWEN, Sarah May Court Room 1
9:30am SESHIE, Cajetan Kwame Court Room 1
9:30am WALKER, Deborah Maria Court Room 1
9:30am WARD, William Milton Court Room 1
9:30am WARNKE, Raymond John Court Room 1
9:30am WYLD, Clinton Charles Court Room 1

Civil Listing
Combined Court
9:30am TRAHORSCH v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 4 2019 Court Room 1

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
9:30am BROPHY-ROGERS, Damon Bruce Douglas Courtroom 1
9:30am GARLETT, Tremayne B James Courtroom 1
9:30am HICKS, Jodie Christine Courtroom 1
9:30am LAVIS, Clayton John Courtroom 1
9:30am MAHMOOD, Mohd Izyan Courtroom 1
9:30am MCCOULL, Hamish Hankinson Courtroom 1
9:30am MELVILLE, Rebecca-Lee Courtroom 1
9:30am MEREDITH, Brendan Dean Courtroom 2
9:30am OLIVER, Paul Eric Courtroom 1
9:30am ROBINS, Adriana Courtroom 1
9:30am ROBINS, Adriana Courtroom 1
9:30am SARDENA, Nicholas Courtroom 1
9:30am WATERS, Tammy Bernadette Courtroom 1

Civil Listing
Residential Tenancies
9:30am CARTER v PAGE RSTN 1509 2019 Conference Room
9:30am CASOTTI v GRAY & Anor RSTN 1574 2019 Conference Room
9:30am FLESKENS v NASH RSTN 1494 2019 Conference Room
9:30am HOLMES v MCCARTHY RSTN 1565 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v BUCKLEY RSTN 1498 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v DIXON RSTN 1593 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v MACDONALD RSTN 1595 2019 Conference Room
9:30am HOUSING AUTHORITY v PHILLIPS RSTN 1554 2019 Conference Room
9:30am JAMES v WATERHOUSE & Anor RSTN 1566 2019 Conference Room
9:30am LEA & Anor v LOHF RSTN 1363 2019 Conference Room
9:30am MCCLUTCHIE & Anor v MCCLUTCHIE & Anor RSTN 1592 2019 Conference Room
9:30am NOACK v SHAY RSTN 1578 2019 Conference Room
9:30am RIGGIO v PETT RSTN 1550 2019 Conference Room
9:30am RIMFIRE NOMINEES PTY LTD v BUTLER RSTN 1576 2019 Conference Room
9:30am SELECTED ENTERPRISES PTY LTD v WELLS RSTN 1505 2019 Conference Room
9:30am SHIYANI & Anor v HODGES & Anor RSTN 1448 2019 Conference Room
9:30am SYMONS v RYAN RSTN 1424 2019 Conference Room
9:30am TAY & Anor v MINAIDES RSTN 1570 2019 Conference Room
9:30am UPTON v WINGO & Anor RSTN 1228 2019 Conference Room
9:30am VENNER v BARNES & Anor RSTN 1562 2019 Conference Room
9:30am VO v WATTS RSTN 1516 2019 Conference Room
9:30am ZHENG v PAKOTI & Anor RSTN 1561 2019 Conference Room
Trial Court
9:30am BONNEY v LANE & Anor RSTN 1530 2019 Courtroom 2

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am ANGWIN, Corey Phillip Court Room
10:00am ATTHOWE, Rodney Dennis Court Room
10:00am BEALE, Rodney Craig Court Room
10:00am BELL, Zachary John Court Room
10:00am BILLINGTON, Jillian Ruth Court Room
10:00am BOOTH, Terry John Court Room
10:00am BOWELL, Clinton Mark Court Room
10:00am BROOKS, Richard Charles George Court Room
10:00am BURNETT, Codie William Court Room
10:00am CAREY, Forrest Court Room
10:00am CARTER, Jonathon Leslie Court Room
10:00am CHANDLER, Cherie Louise Court Room
10:00am CLARKE, Paul Anthony Court Room
10:00am COCK, Robert Enos Court Room
10:00am COOK, Debra Louise Court Room
10:00am COOK, Troy Rodney Court Room
10:00am CORNECT, Robert Joseph Court Room
10:00am DAVIES, Athol James Court Room
10:00am DONNES, Taylah Paige Court Room
10:00am EATON, Nicole Jayne Court Room
10:00am FANNING, Jayden Lee Court Room
10:00am GARLETT, Naomi Lee Court Room
10:00am GARRIHY, Michael Shane Court Room
10:00am GILL, Samantha Lee Court Room
10:00am IGNOTI, Leanne Jane Court Room
10:00am JEFFERIES, Anthony Stephen Court Room
10:00am JONES, Daniel Patrick Court Room
10:00am KELLY, John Phillip Court Room
10:00am KICKETT, Maurice John Court Room
10:00am LEGGE, Stacey Kaye Court Room
10:00am LIDDELL, Leigh Michael Court Room
10:00am LINFOOT, Shane Douglas Court Room
10:00am LUCAS, Mervyn Court Room
10:00am MANSON, Lisa Maree Court Room
10:00am MCINTOSH, Reynald Joseph Henry Court Room
10:00am MIPPY, Dean Edward Court Room
10:00am MONGOO, Roger Joseph Court Room
10:00am MOURISH, Lloyd Frank Court Room
10:00am MUNDY, Heath William Court Room
10:00am NARKLE, Dwayne Thomas Jamie Court Room
10:00am OSTLER, Thomas Franklyn Court Room
10:00am PADFIELD, David William Court Room
10:00am PAINE-COOMBES, Phillip Kevin James Court Room
10:00am PEARSE, Warren Victor Court Room
10:00am PEDRO, Philip Anothony Wayne Court Room
10:00am RAMIREZ, Gerardo Enrique Court Room
10:00am ROEDIGER, Scott Michael Court Room
10:00am ROZYNSKI, Joshua George Court Room
10:00am RYDER, Sharon Leonie Court Room
10:00am RYDER, Vincent Benedict James Court Room
10:00am SHERIDAN, Nicholas Bernard-Keith Court Room
10:00am SLATER, Kira Marie Court Room
10:00am STEVENS, Wes Court Room
10:00am TAYLOR, Kelly Jeanette Court Room
10:00am TELFORD, Thomas Court Room
10:00am THOMAS, Michael Ross Court Room
10:00am WEBB, Ash Malcolm Court Room
10:00am WINDIE, Terry John Court Room
10:00am WOOD, Shannon James Court Room
10:00am WRIGHT, Mark James Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ALDEN, John Whenham Courtroom 2
9:30am ANDERSON, Brooke Maree Courtroom 2
9:30am ASHWIN, Annette Sarah Courtroom 2
9:30am AYLING, Matthew Robert Courtroom 2
9:30am BALL, Zachary Ian Courtroom 2
9:30am BEDFORD, Todd James Courtroom 2
9:30am BERNARD, Melanie Courtroom 2
9:30am BOUFFIER, Joshua Lee Courtroom 2
9:30am BRANKOVIC, Raymond Steven Courtroom 2
9:30am BRODIE, David George Courtroom 2
9:30am BROUGHTON, Trevor Scott Courtroom 2
9:30am BUDD, Justin Leslie Courtroom 2
9:30am COOK-REGAN, William Jon Courtroom 2
9:30am COOMER, Jonathon Clayton Courtroom 2
9:30am COOPER, Joshua Clive Courtroom 2
9:30am CUNLIFFE-WILLIAMS, Zakerie Scott Courtroom 2
9:30am DA LUZ, Connan Michael Courtroom 2
9:30am DAVIS, Thomas Joseph Courtroom 2
9:30am DIFAZIO, Aldo Courtroom 2
9:30am DOBSON, Zoe Cordelia Courtroom 2
9:30am DODDS, Craig Courtroom 2
9:30am DOWNING, Geoffrey William Courtroom 2
9:30am DUFF, Shayn Robert James Courtroom 2
9:30am ENGLISH, Daniel Anthony Courtroom 2
9:30am FALKINGHAM, Liam Joseph Courtroom 2
9:30am FAZZINO, Jodi Pauline Courtroom 2
9:30am FISHER, Derek William Courtroom 2
9:30am FORD, Mark Francis Courtroom 2
9:30am GARBELLINI, Jodie Renae Courtroom 2
9:30am GOULD, Lee Stephen Courtroom 1
9:30am GOULD, Troy Nathan Courtroom 1
9:30am GREEN, Nigel Stuart Courtroom 2
9:30am HARKINS, Phillip Ayliffe Courtroom 2
9:30am HEESOM, Conor Declan Courtroom 2
9:30am HOLMAN, Trevor Harold Courtroom 2
9:30am HOUGHTON, Robert Michael Courtroom 2
9:30am HUNTER, Mark Courtroom 2
9:30am INDICH, Rhonda May Courtroom 2
9:30am JAMESON-HODGETTS, Tyryn William Courtroom 2
9:30am JENKIN, Matthew Ronald Courtroom 2
9:30am JOHNSTON, Ethan Jon Courtroom 2
9:30am KENNEDY, Gerald Courtroom 2
9:30am KIM, Caleb Courtroom 2
9:30am LEE, Kuan Meng Courtroom 2
9:30am LOCKLEY, Travis Lindsay Courtroom 2
9:30am MACKAY, Finlay Andrew Courtroom 2
9:30am MCCANN, Paul Andrew Courtroom 2
9:30am MCCORMICK, John William Courtroom 2
9:30am MCDONALD, Andrew Courtroom 2
9:30am MORTAS, Jarrod Richard Courtroom 2
9:30am NEASMITH, Michael James Courtroom 2
9:30am NICHOLSON, Emma Vera Courtroom 2
9:30am O'NEILL, NICKY Courtroom 2
9:30am PATEMAN-BAKER, Corey Dean Courtroom 2
9:30am PRICE, Matthew Leigh Courtroom 2
9:30am PUGH, Hailey Marie Courtroom 2
9:30am RUDIGER, Michael Jochen Courtroom 2
9:30am RYAN, Puaotereinga Miri Maria Courtroom 2
9:30am SCOTT, Kelly Leanne Courtroom 2
9:30am SEED, Brandon James Courtroom 2
9:30am SHEILD, Benjamin Jack Courtroom 2
9:30am TIMMO, Kingi Wiremu Courtroom 2
9:30am TITO, Stephen Courtroom 2
9:30am TRELOAR, Chad Alan Courtroom 2
9:30am TURNBULL, Michael Cameron Courtroom 2
9:30am WILLMOTT, Aaron Luke Courtroom 2
9:30am WORSTER-CORCORAN, Patrick William Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am AH CHOO, Zenith Leigh Courtroom 1
9:00am ANTHONY, Jackson Courtroom 1
9:00am BAILEY, Ricky Daniel Courtroom 1
9:00am BATTLE, Shinayla Bronwyn Courtroom 1
9:00am BELL, Chaye Ross Courtroom 1
9:00am BETTS, Cody Courtroom 1
9:00am BIN SALI, Hasharee Mavis Kathleen Courtroom 1
9:00am BOOTH, Kieron Leroy Courtroom 1
9:00am BOWES, Vicki Kaylene Courtroom 1
9:00am BOYD, Brianna Maree Courtroom 1
9:00am BRAHIM, Michael Ray Courtroom 1
9:00am BRIERLY, Malcom Courtroom 1
9:00am BRIGHT, Aaron Leigh Courtroom 1
9:00am BRITTAIN, Sarah Ann Courtroom 1
9:00am BROOKS, Clifford Courtroom 1
9:00am BROWN, Stanley Courtroom 1
9:00am BROWN, Tracey Louise Courtroom 1
9:00am BUNDABAR, Cheyanne Esttle Courtroom 1
9:00am BUNG, Kieran Courtroom 1
9:00am BURRAGE, Todd Raymond Courtroom 1
9:00am BURTON, Glen Courtroom 1
9:00am COOKSON, Glen Arthur Courtroom 1
9:00am COPPIN, Justin James Courtroom 1
9:00am DELLAPORTE, Kirsten Lee Courtroom 1
9:00am DERSCHOW, David James Courtroom 1
9:00am DHU, Jerome Edward Courtroom 1
9:00am DHU, Mathew James Courtroom 1
9:00am DODD, Janet Mary Courtroom 1
9:00am ELLIS, Lafe Graeme Courtroom 1
9:00am FLOWERS, Terrance Courtroom 1
9:00am FLOWERS, Terrance Courtroom 1
9:00am FOLEY, Clinton George Courtroom 1
9:00am GRAY, Chad Hayden Courtroom 1
9:00am HAYTER, Kain Michael Courtroom 1
9:00am HILL, Charles Robert Courtroom 1
9:00am HOKIANGA, Brendon Ramon Courtroom 1
9:00am HOWELL, Justin Rhyce Courtroom 1
9:00am HUNTER, Ashleigh Marie Courtroom 1
9:00am JACKMAN, Lisa Maree Courtroom 1
9:00am KEENAN, Matthew James Courtroom 1
9:00am LAWRENCE, Lance William Courtroom 1
9:00am LEES-MULHOLLAND, Jackson Kenneth Courtroom 1
9:00am LEWIS, Benedict Saviour Courtroom 1
9:00am LEWIS, Cinarra Courtroom 1
9:00am LOCKYER, James Stuart Courtroom 1
9:00am MALANA, Malcolm Courtroom 1
9:00am MCCOY, Clint Frederick Courtroom 1
9:00am MCDONALD, Verdon John Courtroom 1
9:00am MCFARLANE, Jeremy Rhyan Courtroom 1
9:00am MCKENNA, Kathleen Anne Courtroom 1
9:00am MCPHEE, Allan Courtroom 1
9:00am MERRY, Tara Belinda Courtroom 1
9:00am MONAGHAN, Robert Courtroom 1
9:00am MULLALEY, Tamica Anne Courtroom 1
9:00am MYERS, Frederick Paul Courtroom 1
9:00am NARRIER, James Charles Courtroom 1
9:00am NARRIER, Onomarie Kelly Courtroom 1
9:00am PAPERTALK, Malcolm Edward Courtroom 1
9:00am PAPERTALK, Malcolm Edward Courtroom 1
9:00am PARKER, Rachael Courtroom 1
9:00am PHILLIPS, Harold Edward Courtroom 1
9:00am PICKETT, Georgina Marie Courtroom 1
9:00am RICHARDS, Ashwin Courtroom 1
9:00am RICHARDS, Tiffany Marie Courtroom 1
9:00am RIGNEY, Julia Courtroom 1
9:00am ROSS, Danielle Charlotte Courtroom 1
9:00am RUBA, Azri Courtroom 1
9:00am RYAN, Jay Thomas Courtroom 1
9:00am SAILOR, Zane Leo Rick Michael Courtroom 1
9:00am SAMPSON, Leanne Margaret Courtroom 1
9:00am SAMSON, Clandra Courtroom 1
9:00am SAMSON, John Aaron Courtroom 1
9:00am SAMSON, Shaun Mitchell Courtroom 1
9:00am SEAL, Benjamin John Courtroom 1
9:00am SHARP, Stephen John Courtroom 1
9:00am SMITH, Chenea Ashlyn Courtroom 1
9:00am SNOOK, Caitlyn Ann Courtroom 1
9:00am SPRATT, Jimarle Jason Courtroom 1
9:00am STUCHBURY, Corry Mark Scott Courtroom 1
9:00am TATAYA, Keith Montgomery Courtroom 1
9:00am THOMAS, Joshua Scott Courtroom 1
9:00am THURLOW, Lee Mitchell Courtroom 1
9:00am TODD, Alarnah Dawn Courtroom 1
9:00am TODD, Geoffrey Courtroom 1
9:00am TULLOCK, Kelman Troy Courtroom 1
9:00am UGLE, Maitland Frank Patrick Courtroom 1
9:00am UPKETT, Michael Leslie Herman Courtroom 1
9:00am VINCENT, Kirwan Bruce Juan Courtroom 1
9:00am WALTERS, Courtney Thomas Courtroom 1
9:00am WARR, Nicholas Arthur Courtroom 1
9:00am WATERS, Sarah Anne Courtroom 1
9:00am WHITEHURST, Amanda Lee Courtroom 1
9:00am WHYOULTER, Mckenzie Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Lewis Courtroom 1
9:00am WILSON, Paul Joseph Courtroom 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Carnarvon Courthouse
Cnr Robinson St and Babbage Island Rd, CARNARVON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:00am Not Published PC 505 2015 Court 5
9:00am Not Published PC 284 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 495 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 409 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 314 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 315 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 428 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 441 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 442 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 443 2019 Court 5
9:01am Not Published PC 105 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 106 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 107 2017 Court 5
9:01am Not Published PC 108 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 3961 2012 Court 5
9:02am Not Published PC 3963 2012 Court 5
9:02am Not Published PC 26 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 74 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 357 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 358 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 70 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 71 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 342 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 343 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 344 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 483 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 541 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 542 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 186 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 259 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 260 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 583 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 584 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 585 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 586 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 587 2019 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30am Not Published PC 6 2019 Court 5
11:30am Not Published PC 334 2019 Court 5
2:15pm Not Published PC 557 2016 Training Room
2:15pm Not Published PC 558 2016 Training Room
2:15pm Not Published PC 559 2016 Training Room
3:00pm Not Published PC 72 2017 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 379 2015 Court 1
10:00am Not Published PC 380 2015 Court 1
P and C Warrant List
11:00am Not Published PC 593 2019 Court 5

Harvey Police Station
Uduc Road, HARVEY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Mediation
10:00am Allan v Town of Cambridge DR 100 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
CC Mediation
10:00am AUFA INVESTMENTS PTY LTD & Anor v CITY OF SOUTH PERTH CC 1011 2019 1 - 7
10:00am Building Services Board v HUSSAINI CC 1563 2019 2 - 7
10:00am THE OWNERS OF PINNACLE SOUTH PERTH STRATA PLAN 63919 v City of South Perth CC 1017 2019 1 - 7
DR Directions
10:00am Ord Irrigation Cooperative Ltd v Department of Water and Environmental Regulation DR 340 2015 5 - 6
DR Mediation
10:00am Erujin Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 211 2019 1 - 11
10:00am Erujin Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 217 2019 1 - 11
10:00am Erujin Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 218 2019 1 - 11
10:00am Erujin Pty Ltd v Western Australian Planning Commission DR 219 2019 1 - 11
10:00am ERUJIN PTY LTD v Western Australian Planning Commission DR 210 2019 1 - 11
HR Directions
9:30am Not Published GAA 2764 2019 4 - 8
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3538 2019 2 - 1
10:00am Not Published GAA 3642 2019 3 - 4
10:00am Not Published GAA 3489 2019 4 - 1
11:00am Not Published GAA 3548 2019 2 - 1
11:00am Not Published GAA 3543 2019 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 3564 2019 2 - 1
12:00pm Not Published GAA 3603 2019 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 2559 2019 2 - 1
2:00pm Not Published GAA 3635 2019 4 - 1
3:00pm Not Published GAA 3314 2019 2 - 1
Human Rights List
10:00am MLAMBO v Westrac Pty Ltd EOA 16 2019 4 - 8
11:00am Not Published GAA 4054 2019 4 - 8
12:00pm Not Published GAA 4047 2019 4 - 8
2:00pm Not Published GAA 3857 2019 4 - 8
3:00pm Not Published GAA 4066 2019 4 - 8
VR Directions
3:00pm Legal Profession Complaints Committee v TURNER VR 93 2019 1 - 6
VR Mediation
10:00am Chief Executive Officer Department of Communities v TAGSFOE PTY LTD T/AS CHILD CAMPUS KARRATHA VR 106 2019 2 - 3

Back to Top