Court Listings for 20 October 2020

Please note that some court listings will not be publicly displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
10:15am KENNEDY v SOUTHERN PORTS AUTHORITY CIV 1697 2019 7 - 710
10:30am DORIC GROUP HOLDINGS PTY LTD & ANOR v GARSIDE & ORS CIV 1448 2014 7 - 710
10:45am DITCHBURN v DITCHBURN & ANOR CIV 2695 2019 7 - 710
11:15am VIOLANTI v AUSTRALIA AND NEW ZEALAND BANKING GROUP LIMITED (ANZ) CIV 2117 2019 7 - 710
11:45am MURRY v AL-MAWALI & Anor CIV 1437 2019 7 - 710
12:15pm YARMOHAMMAD v TAL LIFE LIMITED CIV 1998 2019 7 - 710
12:30pm GU v SMARTLINK CORPORATION PTY LTD IN ITS OWN CAPACITY AND IN ITS CAPACITY AS TRUSTEE FOR SMARTLINK NO. 1 UNIT TRUST & ORS CIV 3139 2018 7 - 710
Civil Trial
10:15am LEE v AUSTRALIAN EXECUTOR TRUSTEES LIMITED AS TRUSTEE OF THE ESTATE OF THE LATE RONALD WILLIAM LEE & ANOR CIV 2856 2018 3 - 35
9:30am CARDACI v CARDACI CIV 3186 2016 4 - 43
9:30am CARDACI v CARDACI & ORS CIV 1750 2017 4 - 43
Corporations Applns
9:15am WHITEHAWK LIMITED COR 125 2020 3 - 36
Directions - Judge
8:45am RELIANCE ONLINE PTY LTD & ANOR CIV 1911 2017 4 - 43
Directions - Registrar
2:00pm HOPE v WICKS & Ors CIV 1494 2020 7 - 712
Judges Special Appointment
10:30am HELIOS CORPORATION PTY LTD v FRANCIS & ORS CIV 1908 2020 6 - 606
Masters List
9:45am BANH v TAN HOA LOI PTY LTD COR 122 2020 9 - 907
9:45am BIS INDUSTRIES LIMITED v KELSO PTY LTD & ANOR CIV 1173 2018 9 - 907
9:45am CLUNIES-ROSS v DAVIS & ORS COR 114 2020 9 - 907
9:45am DEW v ELWOOD & ANOR CIV 1965 2020 9 - 907
9:45am DYNAMIC SOLUTIONS AUSTRALIA PTY LTD v WHITABY PTY LTD & ORS CIV 1720 2020 9 - 907
9:45am ELWOOD CHARITABLE INVESTMENTS PTY LTD IN ITS CAPACITY AS TRUSTEE FOR THE ELWOOD GREAT SOUTHERN TRUST v ELWOOD & ANOR CIV 1988 2020 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am ABU-AMSHA v DMB DIGITAL PTY LTD & ANOR CIV 1852 2020 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am KEW v RICHES CIV 3154 2017 8 - 814
10:30am CAPPER & Anor v BURROWS & Ors CIV 2044 2019 8 - 809

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am HIROTI, Lana Louise 4 - 4-2
10:00am RASSIE, Jack Sidney 4 - 4-2

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am BAKER v OGG SJA 1163 2019 Court No. 7
2:15pm SIMMS v GEESON SJA 1050 2020 Court No. 6



District Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing
10:00am BOLTON, Willis Shane Court Room 1

No Civil Listing for Today.

David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Smith v High Energy Service Pty Ltd CIV 497 2017 9 - 906

District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ANDRIJASEVICH, Oliver Jack 4 - 4-4
10:00am BUI, Anh Tuan 3 - 3-2
10:00am FLEAY, Scott Francis 5 - 5-1
10:00am GANESAN, Moses Danesh 3 - 3-2
10:00am HEAD, Jennifer Joan 3 - 3-3
10:00am LLOYD, Aaron 3 - 3-4
10:00am LUKO, Helen 3 - 3-3
10:00am MUJOKOTO, Kanukai Tendekai 3 - 3-2
10:00am NODWELL, Mark Andrew 6 - 6-1
10:00am PAVELKA, Brandon Tony 3 - 3-3
10:00am ROBINSON, Kerry Dawn 3 - 3-2
10:00am SMITH, Mitchell Graham 3 - 3-3
10:00am SPOUSE, Matthew John 6 - 6-2
10:00am STOREY, Joshua Scott 3 - 3-3
10:00am STUBBER, Tyron James 5 - 5-4
10:00am TUCKER, Edward William 5 - 5-2
11:00am MOMAND, Mohammad Masood 2 - 2-2
11:00am SARDENA, Nicholas 4 - 4-4
12:00pm CLARKE, Greg Anthony 4 - 4-4
2:15pm ITALIANO, Aaron Antonino 4 - 4-4
9:00am PENDLETON, Ryan Anthony 2 - 2-1
9:00am STEWART, Kathryn Leanne 2 - 2-1
9:00am YERKOVICH, Ben Murray (via video link) 1 - 1-3
9:30am CONWAY, Callam David 6 - 6-4
9:30am STEWART, John Lee 4 - 4-3
9:45am THURSTON, Matthew George 5 - 5-3

Civil Listing
Civil Trial
10:30am Kalsbeek v Commonwealth of Australia (via video link) CIV 3841 2017 1 - 1-1
For Mention Appeals
10:30am GOSPER v PILBARA IRON COMPANY (SERVICES) PTY LTD APP 53 2020 1 - 1-2
10:30am Gourmet and Allied Foods Pty Ltd & Anor v COVENTRY VILLAGE PTY LTD APP 54 2020 1 - 1-2
10:30am In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 25 2020 1 - 1-2
10:30am In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 56 2020 1 - 1-2
10:30am In the Matter of Criminal Injuries Compensation (via video link) APP 55 2020 1 - 1-2
Mediation Conference DC
9:30am KUKULJ-TINELLI v BUILT PTY LIMITED & Anor (via audio link) CIV 4226 2019 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am BEBICH v INSURANCE COMMISSION OF WESTERN AUSTRALIA CIV 63 2019 1 - Lvl-1
10:00am HARTWELL v MONADELPHOUS GROUP LTD & Anor CIV 475 2019 1 - Lvl-1
9:30am BROMLEY v GIADRESCO CIV 3516 2018 1 - Lvl-1
9:30am FARRELL v SCULLY CIV 423 2020 1 - Lvl-1
9:30am MURINGAMPURATH v LEUCUS & Anor CIV 4930 2019 1 - Lvl-1
9:45am DOLLERY v DUNN & Another CIV 4488 2018 1 - Lvl-1
9:45am DONEGAN-EVANS v INSURANCE COMMISSION OF WESTERN AUSTRALIA CIV 837 2020 1 - Lvl-1
9:45am PORLLES RIVERA v AINSWORTH CIV 2927 2019 1 - Lvl-1
9:45am SAUNDERS v PRIEST CIV 94 2020 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am LILLEY v OWERS CIV 3455 2019 1 - 1-2
10:00am O'BRIEN v DERSCHOW CIV 1480 2020 1 - 1-2
10:00am PASTOR v AEGIS AGED CARE MANAGEMENT PTY LTD & Anor CIV 3320 2019 1 - 1-2
9:30am Radiant Nominees Pty Ltd v Australian Crane and Machinery Pty Ltd CIV 3783 2016 1 - 1-2
9:30am SUMMERMIST PTY LTD v DAY DREAMING PTY LTD & Ors CIV 2534 2019 1 - 1-2
9:30am TOWER v RAMS GOLDFIELDS PTY LTD CIV 2229 2019 1 - 1-2
9:30am Zafra Pty Ltd v Caratti CIV 1126 2018 1 - 1-2
Special Directions
9:30am PRICHARD v M 6:8 LEGAL PTY LTD & Anor CIV 1857 2019 1 - 1-4
9:45am McClements v Ertech Holdings Pty Ltd & Another CIV 2817 2017 1 - 1-4
9:45am PRIOR v GERALDTON AIR CHARTER PTY LTD CIV 2486 2019 1 - 1-4

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
Criminal Listing
9:30am DUNN, Dennis Lee Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am NGUYEN, Dinh Thieu Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:30am LOCKYER, Anthony Wade Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:30am WAINA, Lawrence Jacob Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:15am CAIN, Francis Stanley Courtroom 2
9:15am COOKSON, Glen Arthur Courtroom 2

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am ANDERSON-JONES, Samuel George Armadale Court 2
9:30am ANSLOW, Zac Leroy Armadale Court 2
9:30am AUGUST, Melissa Vanessa Armadale Court 1
9:30am BAMFORD, Sean Jonathon Armadale Court 2
9:30am BELLOTTI, Rex Martin (via video link) Armadale Court 2
9:30am BENNELL, Phillip Travis John Armadale Court 2
9:30am BERTONE, Nicholas Jayiden Carmine Armadale Court 2
9:30am BONIFACE, Carley Jane Armadale Court 2
9:30am BROCKMAN, Trent Armadale Court 1
9:30am BROOKS, Britney Lorraine Sue Armadale Court 2
9:30am BROOKS, Tara (via video link) Armadale Court 2
9:30am BROWN, Patricia June Armadale Court 2
9:30am BUCK, Konni Armadale Court 1
9:30am BUNCE, Trina Rose Armadale Court 2
9:30am BYNDER, Isaiah Charles Armadale Court 1
9:30am BYRNE, Adrien Francis Armadale Court 1
9:30am CAMPBELL, Duncan Stuart Armadale Court 2
9:30am CARLETON, Zachary Maurice Armadale Court 1
9:30am CARROLL, Cory John Armadale Court 1
9:30am CARRUTHERS, Aimee Skye Armadale Court 1
9:30am CASHIN, Lawrence John (via video link) Armadale Court 2
9:30am COLLARD, Nicole Renae Armadale Court 2
9:30am COLVILLE, Paige Elizabeth Armadale Court 2
9:30am COTTE, Kevin Martin Armadale Court 2
9:30am CUNNINGHAM, Paul Michael Armadale Court 2
9:30am DARCY, Travis John Armadale Court 1
9:30am DOUST, Kane Travis Armadale Court 1
9:30am DOWNS, Brenton Lee Peter (via video link) Armadale Court 2
9:30am EASTLEY, Benjamin David (via video link) Armadale Court 2
9:30am EDDY, Jack Ryan Armadale Court 1
9:30am EDGILL, Kenneth Warren Armadale Court 1
9:30am EDWARDS, Kristian Malcolm Armadale Court 1
9:30am ELLIOTT-GARWOOD, Nichole Lee Armadale Court 2
9:30am FAIRBROTHER, Clinton John Armadale Court 2
9:30am FAIRFIELD, Liam Matthew Armadale Court 2
9:30am FALCONE, Jonathan Armadale Court 1
9:30am FORDE, Kieran Alan (via video link) Armadale Court 2
9:30am FRASER, Bonny Ilse Armadale Court 2
9:30am FRASER, Brodie David Armadale Court 2
9:30am GANESHAN, Hari Darsan Armadale Court 1
9:30am GEBBIE, Matthew Jeffrey Armadale Court 2
9:30am GEDGE, Trevor Lindsay Armadale Court 1
9:30am GIGLIETTA, Zachary Joseph Armadale Court 1
9:30am GOODE, Joshua Francis Armadale Court 2
9:30am GOYNE, Victoria Anne Armadale Court 2
9:30am GREGORY, Tamika Coral Armadale Court 1
9:30am GRIGGS, Tearra Clariss Leslie Armadale Court 1
9:30am HARRIS, Kevin Markus Armadale Court 2
9:30am HART, Richard William Armadale Court 1
9:30am HENDRY, James Robert Mcintyre Armadale Court 2
9:30am HITCHCOCK, Olivia Lee Armadale Court 1
9:30am HOLLAND, Alex Micheal Armadale Court 1
9:30am HOLLAND, Jack Freeman Armadale Court 2
9:30am HOLLAND, Remington Edgar (via video link) Armadale Court 2
9:30am HURST, Jordyn Isiah Sjogro Armadale Court 2
9:30am ISAACS, Samuel Joseph William (via video link) Armadale Court 2
9:30am JACKSON, Harley Michael (via video link) Armadale Court 2
9:30am JEFFRIES, Shannon Garry Kevin Armadale Court 1
9:30am KARIMI GHALEJOGH, Mohammad Armadale Court 1
9:30am KASZANSKI, Shane Zygmunt Bruce (via video link) Armadale Court 2
9:30am KELLY, Jolleen Margaret Armadale Court 2
9:30am KING, Broden Gregory (via video link) Armadale Court 2
9:30am KING, Justin Phillip Armadale Court 2
9:30am LANDON, Fred Roland Armadale Court 1
9:30am LANGDON, Samuel James (via video link) Armadale Court 2
9:30am LAW, Bryce Alexander Armadale Court 1
9:30am LITTLE, Delwin Elizabeth Armadale Court 1
9:30am LOCK, Robert James Armadale Court 2
9:30am LOCKYER, Loretta Anne Armadale Court 2
9:30am LONG, Linton (via video link) Armadale Court 2
9:30am LORENZO, Dennis Aglipay Armadale Court 1
9:30am MACEK, Ryan Jarrad Armadale Court 1
9:30am MALESH, Daniel (via video link) Armadale Court 2
9:30am MARSH, Austin Lee Armadale Court 1
9:30am MARSHALL, Christopher Luke (via video link) Armadale Court 2
9:30am MARSHALL, Peter Reese Paul Armadale Court 2
9:30am MEIGH, Joshua Thomas Armadale Court 1
9:30am MELVILLE, Rebecca-Lee (via video link) Armadale Court 2
9:30am MIKA HEUREA, Marina Lois Armadale Court 2
9:30am MILANA, Karene Lamparas Armadale Court 2
9:30am MILLER, Jason Jordan James Armadale Court 2
9:30am MORGAN, Shannon Judy Armadale Court 2
9:30am MULCAHY, Dylan Patrick James Armadale Court 2
9:30am MUTHI SUNDARESAN, Sridhar Armadale Court 1
9:30am NAIRN, Janine (via video link) Armadale Court 2
9:30am NANNUP, Anthony Francis Armadale Court 2
9:30am NEWMAN, Taj Jason Armadale Court 1
9:30am O'BRIEN, Joshua Mark (via video link) Armadale Court 2
9:30am ORR BARNES, Brody Joe Armadale Court 1
9:30am OTTAVIANO, Michael Anthony Armadale Court 1
9:30am PARRY, Todd Grant Armadale Court 1
9:30am PARRY, Todd Grant Armadale Court 2
9:30am PHILPOTT, Craig Roy Armadale Court 2
9:30am PICKETT, Graham Gregory Ty (via video link) Armadale Court 2
9:30am PIECHOCKI, Lukasz Marek Armadale Court 2
9:30am REIFFEL, Alvyn Lochlan Armadale Court 2
9:30am RIVERS, Clive Samuel Armadale Court 2
9:30am ROBERTS, Brayden James Armadale Court 2
9:30am ROBERTSON, Rowena Grace Ruth Armadale Court 1
9:30am ROWE, Tanya Marie Armadale Court 2
9:30am RYDER, Domonique Armadale Court 2
9:30am SAUNDERS, Digby James Crichton Armadale Court 2
9:30am SCOTT, Shayne Daniel (via video link) Armadale Court 2
9:30am SHAND, Scott Graham Armadale Court 2
9:30am SHERRELL, Patrick Michael (via video link) Armadale Court 2
9:30am SIMPSON, Lenard Clarence Luke Armadale Court 2
9:30am SOLOMON, Jamie Lee Armadale Court 1
9:30am SOLOMON, Jamie Lee Armadale Court 2
9:30am SOUTHWOOD, Phillip John Armadale Court 1
9:30am SPICER, Joshua Joseph Laurence Armadale Court 2
9:30am STACEY, Raymond Armadale Court 1
9:30am STACK, Gerard John Armadale Court 2
9:30am STOCKHAM, Ayr Ray (via video link) Armadale Court 2
9:30am TAYLOR, Hannah Louise Armadale Court 2
9:30am TAYLOR, Rickitta Korzett May Armadale Court 2
9:30am TEFERI, Daniel Haileselassie Armadale Court 2
9:30am TEKLE, Matthew Kiflu Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Gary Mathew Armadale Court 2
9:30am THOMAS, Robert John Armadale Court 1
9:30am THYER, Michael David Armadale Court 1
9:30am TOWERS, Brittney Louise Armadale Court 1
9:30am TURNER, Bart Anthony Armadale Court 1
9:30am UGLE-EADES, Leo Armadale Court 2
9:30am WALL, Emma Lee Armadale Court 1
9:30am WALLAM, Vernard Owen Armadale Court 2
9:30am WATERHOUSE, Trent Graham (via video link) Armadale Court 2
9:30am WHEATCROFT, Kailey Cheree (via video link) Armadale Court 2
9:30am WHELAN, Craig Paul (via video link) Armadale Court 2
9:30am WILLIAMS, Larissa Amie Elizabeth Armadale Court 2
9:30am WILLIAMS, Melissa Aimee Armadale Court 1
9:30am WILLIAMS, Tyron John (via video link) Armadale Court 2
9:30am WILSON, Maurice Milroy Uehoka Armadale Court 1
9:30am WINMAR, Eldine Charles Patrick (via video link) Armadale Court 2
9:30am WINMAR, Peta Marie (via video link) Armadale Court 2
9:30am WOOD, Danika Wilhelmina Armadale Court 1
9:30am WOODS, Dion Aubrey Armadale Court 2
9:30am WOODWARD, Carson Armadale Court 1
9:30am WOODWARD, Carson Armadale Court 2
9:30am WOOLAWAY, Callum Armadale Court 2
9:30am YATES, William Victor Armadale Court 2
9:30am YUSUF, Warsame Mohamed Armadale Court 1
9:30am ZEKUSCHIS, Brandon Wayne Armadale Court 2

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BELL, Gordon Alan Court Room 1
10:00am INDICH, Yvette Elizabeth Court Room 1
10:00am KINSELLA, Robert Vincent Court Room 1
10:00am MARSDEN, Hayley Louise Court Room 1
10:00am MARTIN, Errol Robert Court Room 1
10:00am PENNY, Cameron Errol Court Room 1
10:00am PROWSE, Rachael Anne Court Room 1
10:00am SIMBAS, Zane Chris Court Room 1
10:00am SULLIVAN, Anne Louise Court Room 1
10:00am VAN DER ROS, Charmaine Louise Court Room 1
10:00am WILSON, Adam Kenneth Court Room 1
9:30am GREENMOUNT, Andrew Brian Court Room 1
9:30am SEWELL, Callum James Court Room 1

Civil Listing
Residential Tenancies
9:45am CAIN v LLOYD & Anor RSTN 473 2020 Court Room 4
9:45am DAY & Anor v DILLON RSTN 476 2020 Court Room 4
9:45am HARDING & Anor v KARIM & Anor RSTN 442 2020 Court Room 4
9:45am ROBBINS & Ors v DRAPER RSTN 451 2020 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
11:00am KENTON, Peter Steven (via video link) Court Room 2
11:00am SCOTT, Cameron Michael (via video link) Court Room 2
11:00am THORNE, Damien Kane (via video link) Court Room 2
11:30am HARBECK, Jarrad Karl (via video link) Court Room 2
11:45am EADES, Indi Janine (via video link) Court Room 2
9:30am BAILEY, Claudia Joy Court Room 2
9:30am BELL, Jessica Rose Court Room 2
9:30am BLOOMFIELD, Rastlin Samuel Court Room 2
9:30am BLURTON, Patricia May Court Room 2
9:30am COLLARD, Jason Kenneth Roy Court Room 2
9:30am COOK, Miller Robert Court Room 2
9:30am DICKASON, Jasmin Marie Anne Court Room 2
9:30am DU TOIT, Christiaan Louis Court Room 2
9:30am EVERES, Lynnely Kaye Court Room 2
9:30am FLETCHER, Dane Thomas Court Room 2
9:30am GARRETT, Damion Scott Court Room 2
9:30am HERMITAGE, Paul Vernon Court Room 2
9:30am HOULIHAN, Shannon Margaret Court Room 2
9:30am KEEN, Shaylee Cara Court Room 2
9:30am LANG, Robert Barry Court Room 2
9:30am LOVE, David Levi Court Room 2
9:30am MAS, Joshua Manuel Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Damien Court Room 2
9:30am OVERINGTON, Scott James Court Room 2
9:30am PAKI, Tane Tamihana Tukutahi Court Room 2
9:30am PATON, Campbell Julian Court Room 2
9:30am QUERE, Noemie Court Room 2
9:30am SHERWELL, Luke John Court Room 2
9:30am SMITH, Shannon John James Court Room 2
9:30am SULLIVAN, Shane Matthew Court Room 2
9:30am TEEDE, Dylan Thomas Court Room 2
9:30am WRIGHT, Adam Charles Court Room 2
9:30am WRIGHT, Justin Burnside Court Room 2
9:30am YEEKHIO, Boonma Court Room 2

Civil Listing
Combined Court
9:30am MOORE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 189 2020 Court Room 2

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ADUGNA, Tekilye Yilak 4 - 41
10:00am AUDET, Djarrah Bryn 5 - 57
10:00am BAKER, Jeffrey Scott 5 - 55
10:00am BARTORILLO, Travis John 4 - 42
10:00am BELL, Izaiah Jay 4 - 41
10:00am BENFELL, Michelle Yvonne 5 - 57
10:00am BENNELL, Ian Ned Charles 4 - 41
10:00am BENNIE, Harrison Joel 5 - 55
10:00am BERRYMAN, Keanu Ahirau Darcey 4 - 41
10:00am BONACCHI, Tiahne Arialle 5 - 57
10:00am BUTTERS, Sean John 5 - 55
10:00am CHAMBERS, Mitchell Leah 3 - 35
10:00am CHEAIB, Sami 3 - 32
10:00am CONCAS, Michele 5 - 57
10:00am COOK, Barry Charles John 4 - 42
10:00am CORENTIN, Luc Cyril 5 - 57
10:00am COYLE, Michael 4 - 41
10:00am DAWE, Toby John 4 - 42
10:00am DEEKA, Navin 4 - 41
10:00am DONNELLY, Maitland James Patrick 4 - 41
10:00am DREW, Bradley Christopher 4 - 41
10:00am DUKU, Samson Pitia 4 - 41
10:00am EHLERS, Cameron John 4 - 41
10:00am FARRELL, Lucas Warren 4 - 41
10:00am GADE, Nigel Brian (via video link) 3 - 32
10:00am GEYER, Charmaine Lee 4 - 41
10:00am GOBETTI, Peter Lance 5 - 57
10:00am GOUVIGNON, Luke 5 - 57
10:00am GRAHAM, Brandon James 3 - 32
10:00am GRAHAM, Brodie Stuart 5 - 55
10:00am GRANUCCI, Sonia Maree 4 - 41
10:00am GUILDFORD-TAYLOR, Lisa Shamini Richard 3 - 35
10:00am HANSEN, Rodney Craig 4 - 41
10:00am HARRIS, David 3 - 32
10:00am HARRISON, James Micheal 4 - 41
10:00am HEATON, Chadd Raymond 4 - 41
10:00am HIGGINSON WATSON, Alexander Joseph 5 - 55
10:00am HIKAERW, Wharekiri Martin 4 - 41
10:00am HODKINSON, Peter John Edward 5 - 57
10:00am HOGGETT, Jamie 4 - 41
10:00am HOLT, Lisa Jean 5 - 57
10:00am HOMOLA, Peter Richard 5 - 57
10:00am HONEYSETT, Amy Louise 3 - 35
10:00am HORTON, Blake Jayden Robert (via video link) 5 - 55
10:00am HYLAND, Aidden James 4 - 41
10:00am JEPSON, Hayden John 5 - 55
10:00am JHATAM, Farhaad 4 - 41
10:00am JOK, Marial Abraham 4 - 42
10:00am KASSEM, Nader 3 - 32
10:00am KELLY, Lynley Angie Dale 4 - 41
10:00am KEYS, Alesha Marie 4 - 41
10:00am KICKETT, Karen Denise 4 - 41
10:00am KICKETT, Revel John 4 - 42
10:00am LANDLESS, Cheyenne Stephen 5 - 57
10:00am LAP, Chudire Bol 5 - 57
10:00am LAWRENCE, Samuel James 5 - 57
10:00am LITTLE, Nathaniel Bryan 5 - 55
10:00am LOO, Cassius Shay 4 - 41
10:00am MANGINI, Jordann Angela 3 - 35
10:00am MASON, Robert 4 - 41
10:00am MCFADDEN, Jayme 5 - 57
10:00am MCNEILL, Michael Ivan (via video link) 3 - 32
10:00am MEAGHER, Shaylan David 5 - 57
10:00am MICHAEL, Kristy Angela 4 - 41
10:00am MIPPY, Clayton James 4 - 41
10:00am MOATE, Elliot James 4 - 41
10:00am MOGRIDGE, Christine Cheryl 5 - 55
10:00am MONAGHAN, Shannon Lisa 4 - 41
10:00am MOSCIO, Daniella 4 - 41
10:00am MURRAY, Katie Louise 4 - 41
10:00am MURRAY, Luke Andrew 5 - 57
10:00am MYERS, Daniel Brett (via video link) 3 - 32
10:00am NANNUP, Shaquita Madeline Colleen 4 - 41
10:00am NASH, Mark Stephen 4 - 41
10:00am NICHOLAS, Owen James 4 - 41
10:00am OSMAN ALI, Abdullahi 5 - 57
10:00am PENNY, Daniel Ray 5 - 57
10:00am PHILLIP STAINES, Jonathan Troy 4 - 41
10:00am PRICE-MARTIN, Jesse Aaron 5 - 57
10:00am PRIOR, Kurtley James 4 - 42
10:00am PYM, Joshua Michael 3 - 32
10:00am REEVES, Luther Kane 5 - 57
10:00am REGAN, Ivy Larissa Anne 4 - 42
10:00am REGAN, Sarah Kate 4 - 41
10:00am RILEY, Dean Wade 4 - 41
10:00am RODD, Nicholas Terrance Mark 4 - 41
10:00am SECOMB, Kailey Marion 4 - 41
10:00am SLATER, Ashley Scott 4 - 41
10:00am STAFFORD, William John Ian 4 - 41
10:00am STRICKLAND, Aaron 3 - 35
10:00am SULTANA, Frank Paul Joseph 4 - 41
10:00am TAYLOR, Andrew Trevor (via video link) 3 - 32
10:00am TAYLOR, Kael John 4 - 41
10:00am THOMAS, James Reece 3 - 32
10:00am THORNE, Traicka Anne 4 - 42
10:00am THORPE, Donna Maria 5 - 57
10:00am TSAPAZI, Sean Nicholas 4 - 41
10:00am TUWO, Nawir Ambo (via video link) 3 - 32
10:00am UGLE, Richard 4 - 41
10:00am UGLE-WHEELER, Zachary Adam 4 - 41
10:00am WALLEY, Brendon John (via video link) 4 - 42
10:00am WARBER, Finn 4 - 42
10:00am WELLS, Robert Charles 4 - 41
10:00am WESTBROOK, Shane Matthew 4 - 42
10:00am WILLIAMS, Jacylin Sophie 4 - 41
10:00am WOODS, Carl John 4 - 41
10:00am WRIGHT, Martin Richard 4 - 41
2:15pm BELL, Bradley Colin 4 - 41
2:15pm BLACKBURN, Jack Paul (via video link) 5 - 51
2:15pm BRADFORD, Esther Kathleen 4 - 41
2:15pm CHRISTOU, Konstantine 4 - 41
2:15pm FABRE-SIMMONDS, Mark 4 - 41
2:15pm GREGO, Jamie Mathew (via video link) 4 - 41
2:15pm ISAACS, Jenelle Ethel 4 - 41
2:15pm JONES, Rose 4 - 41
2:15pm KAZEMI, Fariborz (via video link) 4 - 41
2:15pm KERHART, Andre Jerome (via video link) 4 - 41
2:15pm LYNCH, Shannon Harvey 4 - 41
2:15pm MARSANDI, Noah Dominic 4 - 41
2:15pm MARSHALL, Christopher Luke 4 - 41
2:15pm PHAM, Thi-My-An 4 - 41
2:15pm RILEY, Bradley Dale (via video link) 4 - 41
2:15pm SYKES, Bobbie Jayne Louise 3 - 35
2:15pm TEISSIER, Franck Philippe 4 - 41
2:15pm TRISCARI, Michael Vincent 4 - 41
2:15pm WILLIAMS, Shanika Louise 4 - 41
2:15pm ZAPPA, Dominico 4 - 41
9:15am CAVANAGH, Mykel James (via video link) 5 - 51
9:30am ABRAHAM-BROOKS, Tyrell Travis (via video link) 5 - 51
9:30am ANTHONISZ, Jacob Daniel 5 - 51
9:30am AUGIMERI, Janelle Marie 5 - 51
9:30am BEATTIE, Kylie Leeann 5 - 51
9:30am BENNELL, Rose Kyanne (via video link) 3 - 32
9:30am BLURTON, Travis Leigh (via video link) 5 - 51
9:30am BONJEKOVIC, Dean Robert Samo (via video link) 5 - 51
9:30am BURRELL, Andrew John 3 - 38
9:30am CHAPMAN, Margarita 3 - 32
9:30am CIPUTRA, Bremen Bahtera 5 - 57
9:30am COLANGELO, Paola 5 - 51
9:30am COLBUNG, Michael Troy 4 - 41
9:30am CURTIS, John Arthur (via video link) 3 - 32
9:30am DODD, Brendon Robert Graham (via video link) 5 - 57
9:30am DONOVAN, Jamie John 3 - 38
9:30am EDMONDS, Maria Lucia 5 - 57
9:30am GARE-FLATMAN, Zac Lawrence 3 - 38
9:30am GARLETT, Murray John Ross 3 - 38
9:30am HENRY, Mathew Patrick 5 - 51
9:30am HOLKOREE, Tareeq Hossain 5 - 51
9:30am HUMPHREYS, Liam David Jarred 5 - 51
9:30am HUMPHRIES, Shannon Robert (via video link) 5 - 51
9:30am JNEID, Mohammed Ali 5 - 51
9:30am JONES, Brodie Eric John 3 - 38
9:30am JOSEPH, Tiffany Leanne (via video link) 3 - 32
9:30am LEVISON, Tyron Jade 5 - 51
9:30am MAGISTRO, Michael 3 - 38
9:30am MCCABE, Thamion John 5 - 51
9:30am MCCLOY, Stacey Lee 5 - 51
9:30am MCLAUGHLIN, Rhy's Maiel 5 - 57
9:30am MELVILLE, Rebecca-Lee (via video link) 5 - 51
9:30am MOJANA, Mark Chilet Anthony 5 - 51
9:30am MORAN, Daniel Allan 5 - 57
9:30am NARGOODAH, Terrence (via video link) 4 - 41
9:30am NARKLE, Aaron Michael (via video link) 4 - 41
9:30am NEWICK, Timothy Richard Milo 5 - 57
9:30am NEWTON, Teegan Jean 5 - 57
9:30am NG, Tiam Chin (via video link) 3 - 32
9:30am NGUYEN, Hai Hoang 3 - 38
9:30am O'MEARA, Hayden Neil 3 - 38
9:30am PARFITT, Sonya Leda 3 - 32
9:30am PARFITT, Tremayne Wirake 5 - 51
9:30am PEACH, David Neil 5 - 51
9:30am POLAND, Colin Gregory John 5 - 51
9:30am RASSIE, Jack Sidney 3 - 32
9:30am RITCHIE, Jarrod Luke 5 - 57
9:30am SHEPHERDSON, Mickail James (via video link) 5 - 51
9:30am SINAGRA, Michael Vincent (via video link) 5 - 51
9:30am SLATER, Alan John (via video link) 3 - 32
9:30am SMITH, Jake Robert 5 - 51
9:30am STEUER, Chantelle Jacqueline 5 - 51
9:30am SUTTON, Adrian Paul 3 - 38
9:30am TAYLOR, Dylan 5 - 51
9:30am THOMPSON, Jordan Lewis 5 - 57
9:30am TOWERS, Brittney Louise 3 - 38
9:30am TUFFIN, Rebecca Pamela 5 - 51
9:30am UGLE, Joshua Kieran 5 - 51
9:30am VALENTINO, Desiree (via video link) 3 - 32
9:30am WHITE, Ryan Christopher Micheal 5 - 51
9:30am WOODS, Jarrod Michael 5 - 51
9:30am YARRAN, Donavon James Maxwell 5 - 51
9:30am YARWOOD, John Timothy 3 - 32
9:30am YORKSHIRE, Delaray Jerome (via video link) 3 - 32
9:45am SMITH, Donald Nigel (via video link) 3 - 32

Civil Listing
Application before Registrar
9:30am CITY OF GOSNELLS v MILUC PTY LTD GCLM 4924 2020 7 - 71
9:30am CITY OF GOSNELLS v MILUC PTY LTD GCLM 4929 2020 7 - 71
9:30am CONNOLLY & Anor v CLARK RSTN 15849 2019 7 - 71
9:30am Department of Housing and Works v Lawson GCLM 11047 2015 7 - 71
9:30am EVERETT SMITH & CO PTY LTD v BELLE DESIGN CONSTRUCT PTY LTD ROO 9565 2020 7 - 71
9:30am GERALDTON FUEL COMPANY PTY LTD v GILL GCLM 6411 2020 7 - 71
9:30am HAWKS v POTT GCLM 5637 2019 7 - 71
9:30am MCCARTHY v KHATEREE GCLM 6839 2019 7 - 71
9:30am NICOLOSI v LEIST GCLM 2626 2020 7 - 71
9:30am PSAILA-CREMASCO v PRO-FLO SERVICES PTY LTD ROO 8635 2020 7 - 71
9:30am SANDHU v PEZZANITI GCLM 6874 2020 7 - 71
9:30am SOVEREIGN CREDIT PTY LTD v SEGLER GCLM 7928 2019 7 - 71
9:30am TAYLOR & Anor v BURGESS RSTN 8152 2020 7 - 71
9:30am WANNINAYAKE v VAN RAALTE GCLM 6065 2020 7 - 71
Applications/Trial
9:30am HEHIR & Anor v BAJAJ GEN 9641 2020 9 - 91
9:30am MADDOCK v BOUBIS GCLM 16802 2019 9 - 92
9:30am MORGAN v ARMSTRONG GEN 8942 2020 9 - 92
9:30am Nash v Tsoutsoulis GCLM 2336 2017 9 - 91
CPC/App/Trial
10:00am DOU v LENG MINOR 6073 2020 9 - 94
9:30am KREITLING v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 10025 2020 9 - 94
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v TAN CPC 1997 2020 9 - 94
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v YASSIN CPC 10099 2019 9 - 94
Pre-Trial Conference
10:00am WEST TRADERS PTY LTD v ALLIANCE BUILDERS PTY LTD GCLM 7697 2020 7 - 7.2
10:00am WRIGHT v CHARCHIE BUILDING PTY LTD GCLM 6172 2020 7 - 7.1
11:00am COETZER & Anor v LAKE GWELUP PTY LTD (ACN 614 332 035) AS TRUSTEE FOR LAKE GWELUP UNIT TRUST GCLM 8587 2020 7 - 7.2
11:00am SOON v MANU GCLM 8625 2020 7 - 7.1
9:00am HIINI v GREEN GCLM 5841 2020 7 - 7.2

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am GIBBONS & Anor v TRISCARI & Anor RSTN 31 2020 Court Room 1

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing
9:00am COOKE, Niall James Police Station Courtroom
9:00am DICK, Rodney Police Station Courtroom
9:00am GEORGE, Simon Police Station Courtroom
9:00am IDA, Douglas Police Station Courtroom
9:00am JACK, Isiah William Leon Brumby Police Station Courtroom
9:00am JANGARY, Raymond Junior Police Station Courtroom
9:00am LAUREL, Brunardo Russell Police Station Courtroom
9:00am MANDIJERRY, Aaron Police Station Courtroom
9:00am MARVIN, Magdalen Police Station Courtroom
9:00am MARVIN, Richard Ian Police Station Courtroom
9:00am MAY, Jeremy L'Amour Police Station Courtroom
9:00am MIDDLETON, Percy Police Station Courtroom
9:00am MURRAY, Terry Police Station Courtroom
9:00am NUGGETT, Barry Police Station Courtroom
9:00am OSCAR, Harrison Douglas David Police Station Courtroom
9:00am ROGERS, Milton Police Station Courtroom
9:00am SHAW, Ivan Police Station Courtroom
9:00am SHOVELL, Shanem James Police Station Courtroom
9:00am SMITH, Amanda Louise Police Station Courtroom
9:00am TAYLOR, Zionel Police Station Courtroom
9:00am WALALGIE, Christopher John Police Station Courtroom
9:00am WALLABY, Lincoln Jingle Police Station Courtroom
9:00am WISE, Sherwin Police Station Courtroom
9:00am YAMERA, Jonita Edwena Terri Police Station Courtroom
9:00am YAMERA, Llewellyn Jerimiah Police Station Courtroom
9:00am ZEITER, Justin Kareem Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am CORRIGAN, Thomas Peter Court Room 5
10:00am HUME, Daniel Jack Court Room 5
10:00am LYNE, Amanda Louise Court Room 3
10:00am STONE, Adam Laurence Court Room 5
9:00am ALBERTANI, Brett Gregory Court Room 3
9:00am BENNELL, Jonathan Eric (via video link) Court Room 3
9:00am BOWMAN, Jorel Lamar Court Room 3
9:00am BYFIELD, Jessica Louise Court Room 3
9:00am DAMIANI, Jason Gary (via video link) Court Room 3
9:00am ECHEVERRIA ACEVEDO, Carlos Alberto Court Room 3
9:00am LEE, Kenneth C Court Room 3
9:00am LOH, Rainie T Court Room 3
9:00am MILLER, Chevaune Alice Court Room 3
9:00am MILLER, Kingsley Cyril (via video link) Court Room 3
9:00am PENNY, Stephen Maitland (via video link) Court Room 3
9:00am QUINLAN, Dylan Gregory Court Room 3
9:00am ROACH, Vanessa Jane Court Room 3
9:00am ROBLES, Miguel Court Room 3
9:00am WILLIAMS, Marcus Amos Court Room 3
9:30am ANNAKIN, Phoenix Ashley Court Room 2
9:30am ARNOTT, Keegan Craig Court Room 2
9:30am ASCIC, Mark John (via video link) Court Room 2
9:30am BLANKET, Sydney Neville Court Room 2
9:30am BRANDIS, Joshua Wayne Court Room 2
9:30am BURGESS, Quaide Shannon James Court Room 2
9:30am CANCI, Madalyn Sophia Court Room 2
9:30am COCKIE, Tex Court Room 2
9:30am COLLARD, Eliza Lee Court Room 2
9:30am COLVILLE, Danica-Lee Dawn Court Room 2
9:30am DAMJANOVIC, Sonya Lee Court Room 2
9:30am DHADLI, Bawanjot Singh Court Room 2
9:30am DICKIE, Sarah Pearl Court Room 2
9:30am DUTKA, Julie Kathleen Court Room 2
9:30am FERGUSON-SMITH, Frances Claire Court Room 2
9:30am GAMBLE, Leigh Ramon Court Room 2
9:30am GONCALVES FERNANDES, Susana Goncalves Court Room 2
9:30am HAMILTON, Jessica Lee Court Room 2
9:30am HAYDEN, Paula Dorothy Court Room 2
9:30am HILL, Cheralee Faye Court Room 2
9:30am HORN, Lachlan Edward Court Room 2
9:30am HUMPHRIES, Sveto Ivan Court Room 2
9:30am JOHNSON, Megan Emily Court Room 2
9:30am KELLY, Tishinta Court Room 2
9:30am LA MANCUSA, Kale Anthony Court Room 2
9:30am LAS, Erhardt Court Room 2
9:30am LE, Chi Ngai Court Room 2
9:30am LEWIS, Chad Kimberley Court Room 2
9:30am LOO, Aaron Jayden (via video link) Court Room 2
9:30am MARLAND, Ryan Daniel Court Room 2
9:30am MASTERS, Gene Michael Court Room 2
9:30am MOONEY, Jaimee Daniel Court Room 2
9:30am MURRAY, Shane Warren Court Room 2
9:30am NADILO, Adrian Court Room 2
9:30am NARKLE, Clarkie Albert Court Room 2
9:30am O'CONNOR, Christopher Robert (via video link) Court Room 2
9:30am O'HEARN, Brittney Joyce Court Room 2
9:30am PENNY, Adrienne Frederick (via video link) Court Room 2
9:30am PESTANA, Antonio Bruno Gomes Court Room 2
9:30am PRESCOTT, Savannah Victoria Court Room 2
9:30am RAYAPEN, Luigi Ignace Court Room 2
9:30am RENOUF, Brett David Court Room 2
9:30am RIJAVEC, Shane Peter Martin Court Room 2
9:30am RODGERS, Michael Leonard Court Room 2
9:30am ROWLES, Natasha Sophia Court Room 2
9:30am SGRO, Elio Court Room 2
9:30am SGRO, Franca Court Room 2
9:30am SPRONG, Daniel Allan Stuart Court Room 2
9:30am SQUANCE, Brett John Court Room 2
9:30am STANCZYK, Clayton Anton Court Room 2
9:30am THOMSON, Scott Antonio Court Room 2
9:30am WAHAPA, Shane Raymond George Court Room 2
9:30am WALLACE, David Samuel Court Room 2
9:30am WATKINS, Kian Philip Court Room 2
9:30am WATTS, Paula Michelle Court Room 2

No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm BOX v RUMENOS GCLM 128 2020 Courtroom 1
2:15pm FRIGTECH SERVICES PTY LTD v L.D BOELEN & R.J BOELEN MINOR 228 2020 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am KUTASI, Istvan Courtroom 1
10:00am LOTT, Adam Michael Courtroom 1
10:00am TALBOT, Tanya Maria Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am HOOPER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1481 2020 Courtroom 1
9:30am IOZZI v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1409 2020 Courtroom 1
9:30am MINITER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1516 2020 Courtroom 1
9:30am SOTIROV v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 1539 2020 Courtroom 1
9:30am Townsend v Department of Transport EDL 1265 2018 Courtroom 1
Miscellaneous Civil
10:00am BARRETT v BAARSPUL & Anor RSTN 1557 2020 Courtroom 2
10:00am FALLSPOINT NOMINEES PTY LTD v PORTER & Anor RSTN 1249 2020 Courtroom 2
10:00am ROACH v DE FIDDES (via video link) MINOR 2999 2019 Courtroom 2
12:00pm CROCKER & Anor v GIBBONS RSTN 1359 2020 Courtroom 2
9:30am ABELL DEVELOPMENTS PTY LTD v C W BRICKWORK PTY LTD MINOR 1731 2018 Courtroom 2
9:30am ALL SYSTEM GROUP v ARISTO CONTRACTING PTY LTD MINOR 1178 2020 Courtroom 2
9:30am BRIMBLE v HALE MINOR 1308 2020 Courtroom 2
9:30am E-STATION PTY LTD v TROND TECH PTY LTD MINOR 802 2020 Courtroom 2
9:30am GARTRELL & Anor v BABY & Ors RSTN 1302 2019 Courtroom 2
9:30am HAZELTON PROPERTY GROUP PTY LTD v VID HOMES PTY LTD CTC 1323 2020 Courtroom 2
9:30am Jennings v Dalili MINOR 1419 2017 Courtroom 2
9:30am PBS VENTURES PTY LTD v DSK AIR CONDITIONING AND REFRIGERATION SERVICES MINOR 1247 2020 Courtroom 2
9:30am STEPIEN v TAYLOR RSTN 1277 2020 Courtroom 2
9:30am TAYLOR v KATARZYNA RSTN 1264 2020 Courtroom 2
9:30am WANNEROO GAS AND AIR CENTRE v RUSSELL (via audio link) MINOR 692 2019 Courtroom 2

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ALEC, Jordon Allan Courtroom 1
9:00am ALONE, Kenneth Brian (via video link) Courtroom 1
9:00am CHURNSIDE, Robyne Courtroom 1
9:00am EVANS, Joshua Emmet Courtroom 1
9:00am FALKINGHAM, Axle Arthur Paul Courtroom 1
9:00am HAMPTON, Dylan John (via audio link) Courtroom 1
9:00am HARVEY, Michael John Courtroom 1
9:00am HUBERT, Melissa Elizabeth Alice Doris Rae Courtroom 1
9:00am LOCKYER, Elvison Quinton Courtroom 1
9:00am MADDISON, Dylan Joshua Courtroom 1
9:00am MUNDA, Wesley Wade Courtroom 1
9:00am MURRAY, Antonio Courtroom 1
9:00am NINNESS, Jason Charles Courtroom 1
9:00am PARKER, Roderick James Courtroom 1
9:00am RYAN, James Wesley Courtroom 1
9:00am SMITH, Curtis Gregory Kevin (via video link) Courtroom 1
9:00am SMITH, Fabian Edward Courtroom 1
9:00am WINGO, Aaron (via video link) Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
9:00am CALWOT, Jonathan Court Room 1
9:00am MINGA, Bardick Aiden (via video link) Court Room 1
9:00am PEUMORRA, Keith Court Room 1
9:00am SKEEN, Deon Robert Court Room 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am KIMBERLEY VET CENTRE v HAMILTON CTC 70 2020 Court Room 2 Jury Court

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing
10:00am BANKS, Kevin Court Room 1
10:00am BLIZZARD, Robin Lesley Court Room 1
10:00am BOND, Albert Donald Jeffrey Court Room 1
10:00am CALYUN, Leslie Peter Bjorn Court Room 1
10:00am DAVIES, Lucas Court Room 1
10:00am ELLIOTT, Godfrey Michael Court Room 1
10:00am HARRIS, Edward Charles Court Room 1
10:00am JENNINGS, Carmen Rose Court Room 1
10:00am MURPHY, Garth Lyle Court Room 1
10:00am NARRIER, Graeme Court Room 1
10:00am STEVENS, Vicky June Court Room 1
9:00am DAVIES, Lucas Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am ALLEN, Jade Louise Estelle Courtroom 1
9:30am BASSETT, Lisa Amelia Marie Courtroom 1
9:30am CUREDALE, Sheree Tammy Courtroom 1
9:30am DIGGLES, Peter John Courtroom 2
9:30am DUBBERLIN, Harley Wayne Courtroom 1
9:30am FINCH, Bradley William Courtroom 1
9:30am GROSSER, Nysa Ann Courtroom 1
9:30am HEARN, Joshua Jack Courtroom 1
9:30am JOHNSON, Joshua John Courtroom 1
9:30am JOYCE, Jonathan Charles Courtroom 1
9:30am KEARNS, Daniel John Courtroom 1
9:30am KOUSSIDIS, John Courtroom 1
9:30am LANGE, Megan Terese Courtroom 1
9:30am MADORA BAY GLASS PTY LTD AS TRUSTEE FOR THE DAN TURNER TRUST Courtroom 1
9:30am MAXFIELD, Kevin Stewart Courtroom 1
9:30am MILICI, Anthony Paul Courtroom 1
9:30am MILLER, Daniel Sturrock Courtroom 1
9:30am NEILSON, Peter Harold Leslie Courtroom 1
9:30am NESBITT, Joshua Michael (via video link) Courtroom 1
9:30am NORWOOD, Nicholas Courtroom 1
9:30am PIRRETT, Dean Courtroom 1
9:30am PRITCHARD, Mark Trevor Courtroom 1
9:30am REES, Tracey Leeanne Courtroom 2
9:30am RUUTZ, Anthony John William Courtroom 1
9:30am SIVYER, Brenton Troy Courtroom 1
9:30am STUART, Melanie Courtroom 1
9:30am TURNER, Christie Lea Courtroom 1
9:30am WATTERSON, Benjamin Neville Courtroom 1
9:30am WEEKS, Grant Clifford Brett Courtroom 1
9:30am WILLIAMS, Fletcher Thomas Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Merredin Courthouse
20 Mitchell Street, MERREDIN
Criminal Listing
9:00am BUSHELL, Shane Michael Courtroom 1
9:00am CARROLL, Locklyn Alan Courtroom 1
9:00am CLOUGH, Robert John Courtroom 1
9:00am CREUSOT, Robyn Louise Courtroom 1
9:00am DICKHART, Cameron Edward (Appearance not required) Courtroom 1
9:00am DODD, Dwight Martin Marshal Courtroom 1
9:00am GREEN, Anthony Bernard Courtroom 1
9:00am HAYDEN, Grahame Courtroom 1
9:00am HOTKER, Zoe Marie Courtroom 1
9:00am JAMES, Brendan Walter Courtroom 1
9:00am JETTA, Justin Laurence Courtroom 1
9:00am LOMBARDINI, Jaxon Felix Courtroom 1
9:00am MCLAUCHLAN, Robert Scott Courtroom 1
9:00am PETCH, Luke William Courtroom 1
9:00am PICKETT, Patrick Emmanuel Courtroom 1
9:00am PURSER, Jamie-Lee Marie Courtroom 1
9:00am ROBINSON, Nikeeta Jayne Courtroom 1
9:00am SAYAS, Andrew Theodore Courtroom 1
9:00am SIMMS, Jeremy Graeme Courtroom 1
9:00am TAYLOR, Ashley Wayne Courtroom 1
9:00am WOLFENDEN, Kenneth James Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm BINTLEY, Joshua Nathanuel (via video link) Midland Courtroom 2
9:30am AL-JIBARI, Adnan (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am ALLISON, Dale Ernest (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am ANDERSON, Anthony Steven (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am ASHBURTON CHUBBY, Dennison Leslee Charles (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am AWDO, Awdo Gorm Midland Courtroom 1
9:30am BANJAC, Milanko Midland Courtroom 1
9:30am BARRETT, Timothy Peter Midland Courtroom 1
9:30am BENNELL, Allan Troy Midland Courtroom 1
9:30am BLURTON, Samuel Todd Midland Courtroom 1
9:30am BLURTON, Toni Margaret Midland Courtroom 1
9:30am BONDELMONTE, Tommy Robert Valentine Midland Courtroom 1
9:30am BROWN, Paris Midland Courtroom 1
9:30am CASOTTI, Brielle Neve Midland Courtroom 1
9:30am COLLIS, Hannah Jane Midland Courtroom 1
9:30am COOPER, Samantha Jane (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am COUTTS, Eric Lupus Midland Courtroom 1
9:30am CROMBIE, Laurie Mark Midland Courtroom 1
9:30am D'AGOSTINO, Roberto Midland Courtroom 1
9:30am DAMJANOVIC, Tracey Marie Midland Courtroom 1
9:30am DANN, Joseph Norman Midland Courtroom 1
9:30am DAVIES, Bradley John Midland Courtroom 1
9:30am DRAYTON, Shanelle Margaret Midland Courtroom 1
9:30am DUNKS, Michael Ceril Midland Courtroom 1
9:30am EDGILL, Curtis Nathaniel James Midland Courtroom 1
9:30am EHLERS, Garry Edward Midland Courtroom 1
9:30am EVANGELOPOULOS, Constantine Midland Courtroom 1
9:30am EVANS, Alan Arthur Midland Courtroom 1
9:30am EVANS, Jason Luke Midland Courtroom 1
9:30am FEISST, Kyle John Graham Midland Courtroom 1
9:30am FERRARIS, Chante Gloria Midland Courtroom 1
9:30am FLETCHER, Jessica Renee Midland Courtroom 1
9:30am FUTURE DESIGN HOLDINGS PTY LTD Midland Courtroom 1
9:30am GARCIA, Raman Midland Courtroom 1
9:30am GONZALEZ, Christopher George Midland Courtroom 1
9:30am GRAHAM, Jaden Curtis Midland Courtroom 1
9:30am HAYES, Deanne Trudy Midland Courtroom 1
9:30am HOLDSWORTH, Thomas Benjamin Midland Courtroom 1
9:30am KEEFFE, Daniel Glen Midland Courtroom 1
9:30am KEEN, Jye Robert Midland Courtroom 1
9:30am KELLY, Ronice Markischa (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am LAVIS, Clayton John Midland Courtroom 1
9:30am MAMID, Paul Steven Midland Courtroom 2
9:30am MAPLE, Simone Elise Midland Courtroom 1
9:30am MAY, Godfrey Alfred Midland Courtroom 2
9:30am MCNEILL, Michael Ivan (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am NEWBERY, Christopher Noal Midland Courtroom 1
9:30am NGARAMBE, Jonathan Midland Courtroom 1
9:30am PAGES, Jenelle Lee Midland Courtroom 1
9:30am PAYNE, Harold James (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am POWER, Ryan James Robert (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am PRIOR, Kristan Liam (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am ROBERTS, Terrence Wayne Midland Courtroom 1
9:30am ROSBERGEN, Adriana Michayle Midland Courtroom 1
9:30am ROWE, Brian John Midland Courtroom 1
9:30am SCAFFIDI GENNARINO, Vincenzo Midland Courtroom 1
9:30am SIMPSON, Zayne Robert Midland Courtroom 1
9:30am TURNER, Kevin Frederick (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am VAN DER LOOS-POTROZ, Renee Deborah Midland Courtroom 1
9:30am VIDICH, Matthew Anthony Midland Courtroom 1
9:30am VON KOSS, Jayden Rhys Midland Courtroom 1
9:30am WALTA, Trent Dominic Midland Courtroom 1
9:30am WHITTLE, Mark Robert Midland Courtroom 1
9:30am YOUNG, Rebecca Elizabeth (via video link) Midland Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh (via video link) Midland Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
9:00am ABRAHAM, Leon Travis Courtroom 1
9:00am ALAGATI, Vivek Reddy Courtroom 1
9:00am ANDERSON, Jeffrey Alan Courtroom 1
9:00am BALL, Rachael Louise Courtroom 1
9:00am BARR, Hilton (via video link) Courtroom 1
9:00am BAXTER, Henry Anthony Courtroom 1
9:00am BAXTER, Matthew David Courtroom 1
9:00am BECK, Glenn Kyle John Courtroom 1
9:00am BENNELL, Kelvin Noel Courtroom 1
9:00am BISHOP, Dean John Courtroom 1
9:00am BLIGHT, Geoffrey Roy Courtroom 1
9:00am BOLTON, Ronald Malcolm Courtroom 1
9:00am BOTHA, Christoffel Jacobus Courtroom 1
9:00am BOWEN-ZOCCOLI, Kyle Garry Courtroom 1
9:00am BRAMELD, Stephen John Courtroom 1
9:00am BROWN, Scott Arthur Courtroom 1
9:00am CARTER, Dylan Andrew Courtroom 1
9:00am CHAMBERLAIN, Colin Paul Courtroom 1
9:00am CHONG-WEE, Isiah Steven Quade Courtroom 1
9:00am CLARKE, Ashby Leonnard Courtroom 1
9:00am CLARKE, Justin Rodney Courtroom 1
9:00am CLARKE, Matthew John Courtroom 1
9:00am COLLARD, Isiah Mervyn Courtroom 1
9:00am COYNE, Terence David Courtroom 1
9:00am CULBONG, Noeline Esther Valerie Courtroom 1
9:00am DEMIRIS, Catherine Patricia Courtroom 1
9:00am DRAPER-GIBBS, Hayden Lachlan Courtroom 1
9:00am EADES, Alvin Les Courtroom 1
9:00am EADES, Angel Claire Courtroom 1
9:00am ELVISON, Peter Courtroom 1
9:00am GRUZDOWSKI, Hassein Lawrence Courtroom 1
9:00am GUILFOYLE, Ryan John Courtroom 1
9:00am HABERFIELD, Jayden Dean Courtroom 1
9:00am HALL, Yvonne Dianne Courtroom 1
9:00am HANSEN, Doris Kathleen Courtroom 1
9:00am HANSEN, Matthew George Courtroom 1
9:00am HART, Richard William Courtroom 1
9:00am HAWKINS, Junior Te Aata Courtroom 1
9:00am HAYES, Ariel Courtroom 1
9:00am HAYWARD, Eric William Courtroom 1
9:00am HETA, Missy Mary Courtroom 1
9:00am HILL, Riley William Campbell Courtroom 1
9:00am HOWARD, Tammy Lee Courtroom 1
9:00am HOWELL, Bradley Peter Courtroom 1
9:00am JACKAMARRA, Raephaell Arnold Jar Courtroom 1
9:00am JACKSON, Rodney William Courtroom 1
9:00am JERONO, Miriam Courtroom 1
9:00am JONES, Ross Bernard Courtroom 1
9:00am KLINGELHOLLER, James Lewis Courtroom 1
9:00am LIKIO, Sioape Courtroom 1
9:00am LITTLE, Jamie William Courtroom 1
9:00am LUDZIK, Jay Jean Courtroom 1
9:00am MACAULAY, Brodii William Courtroom 1
9:00am MACRAE, Emily-Jane Courtroom 1
9:00am MCINERNEY, Kodie Ty Courtroom 1
9:00am MCNAB, John Alan Courtroom 1
9:00am MEYER, Angus Richard Courtroom 1
9:00am MILLER, Roberta Clair Cheryl Courtroom 1
9:00am MOHAMUD, Awes A M Courtroom 1
9:00am MOULTON, Samuel Alan Courtroom 1
9:00am NARKLE, Mathew Horace (via video link) Courtroom 1
9:00am NARKLE, Narelle Gladys Courtroom 1
9:00am OBRIEN, Jade Elvis Courtroom 1
9:00am O'DOHERTY, Ian James Courtroom 1
9:00am PENNY, Rohan Cain Courtroom 1
9:00am PLATT, Rowena Anne Courtroom 1
9:00am PURSELL, Andrew Gordon Courtroom 1
9:00am RICHARDSON, Carisse Ann Courtroom 1
9:00am RIDLEY, Jamie Edward Courtroom 1
9:00am ROSSITER, Brian Lesley Courtroom 1
9:00am SCHWUGIER, Angus Karl Courtroom 1
9:00am SCOTT, Bronson Elijah Sartori Courtroom 1
9:00am SCOTT, Christopher James David Courtroom 1
9:00am SHERWOOD, Joshua Lloyd Courtroom 1
9:00am SHILLING, Angelique Clare Courtroom 1
9:00am SLATER, Larry James Courtroom 1
9:00am SLATER, Malcolm Edward John Courtroom 1
9:00am SLEIGHT, Derek Michael Courtroom 1
9:00am SMITH, Grace Janet Courtroom 1
9:00am STONE, Luke Robert Courtroom 1
9:00am STONE, Mitchell Lewis Courtroom 1
9:00am SULLIVAN, Anne Louise Courtroom 1
9:00am TATE, Joshua Neil Jhai Thomas Courtroom 1
9:00am TAYLOR, Shane Arthur Courtroom 1
9:00am THOMAS, Danielle Rebecca Courtroom 1
9:00am THOMASON, Sean Gregory Courtroom 1
9:00am TOWNSEND, Gavin John Courtroom 1
9:00am TYAK-LAIDLER, Tyla John Courtroom 1
9:00am VOSKUILEN, Benjamin Ralph Courtroom 1
9:00am WAINWRIGHT, Lisa Courtroom 1
9:00am WALLACE, Levi Tamati Courtroom 1
9:00am WENZEL, Kevin Murray Courtroom 1
9:00am WHEATLEY, Charmaine Joyce Courtroom 1
9:00am WILCOX, Isabell Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Dinny Leslie (via video link) Courtroom 1
9:00am WILLIAMS, Edward James Courtroom 1
9:00am WINMAR, Emmaline Gwen Courtroom 1
9:00am WINMAR, Sharon Michelle Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am AMANI, Emmanuel Sylvestre Courtroom 2
9:30am ARIS, Michael James Courtroom 2
9:30am BAKER, Ataparairei Jules Hakaraia Courtroom 2
9:30am BEATTIE, Jamie Courtroom 2
9:30am BESTWICK, Jaden Brian Courtroom 2
9:30am BRITTAIN, Susan Jean Courtroom 2
9:30am CARRAPIETT, Deborah Ann Courtroom 2
9:30am CLOSE, Samantha Chantelle Courtroom 2
9:30am DICKEY, Shannon David Rodger Courtroom 2
9:30am DUGGAN, Samuel Anthony Courtroom 2
9:30am ETHERINGTON, Amanda Crystal Courtroom 2
9:30am FITZPATRICK, Mitchell Aidan Courtroom 2
9:30am GARLETT, Grace Frances Courtroom 2
9:30am GAUNTLEY-BELTON, Shae Anthony Courtroom 2
9:30am GRENSIDE, James Jackson Dixon Courtroom 2
9:30am HAGEN, Nathan Paul Courtroom 2
9:30am HAMZAH, Timothy Hamid Courtroom 2
9:30am HAWEA, Andre John Courtroom 2
9:30am HAYDEN, Karsha Valma Courtroom 2
9:30am HEALEY, Tyla Dion Alan Dave Courtroom 2
9:30am HOPE, Emily Ruth Courtroom 2
9:30am JEFFERSON, Thomas Douglas Courtroom 2
9:30am JENKINS, Martin Anthony Courtroom 2
9:30am KIM, Minjae Courtroom 2
9:30am LEWER, Bella Rona Courtroom 2
9:30am MARTIN, James Barry Courtroom 2
9:30am MORALES MARTINEZ, Jose Manuel Courtroom 2
9:30am MORTON, Fiona Jane Courtroom 2
9:30am MOSES, Ernest John Waitere Courtroom 2
9:30am MURPHY, Jake Peter Courtroom 2
9:30am NAVPREET SINGH Courtroom 2
9:30am NINYETT, Corey Wayne Courtroom 2
9:30am OATWAY, Claudia Christine Courtroom 2
9:30am PEAT, Brandon John Courtroom 2
9:30am PENNY, Bianca Marie Courtroom 2
9:30am QUAIFE, Onyx Braxton Nira Courtroom 2
9:30am RODRIGUEZ, Phillip Courtroom 2
9:30am ROWLAND, Samantha Lorraine Courtroom 2
9:30am RUCK, Ian John Courtroom 2
9:30am SAVAGE, Gregory Patrick Courtroom 2
9:30am SHERIFF, Jade Montrose Courtroom 2
9:30am TAPPER, Craig Edward Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Duanne Donahue Courtroom 2
9:30am UGLE, Tyrone Shannon (via video link) Courtroom 2
9:30am VALIENTE, Janice Sto Domingo Courtroom 2
9:30am WAKEFORD, Taryn Lee Courtroom 2
9:30am WILLETTS, Corey Jesse Courtroom 2
9:30am WINTER, Vanessa Courtroom 2

Civil Listing
Combined Court
2:15pm AN UNIT TRUST v BARTLEY RSTN 1017 2020 Courtroom 2
2:15pm ANNE GILES TRADING AS TIMBERLAST WA v JOHN DOUGHERTY AND EVELYN DOUGHERTY TRADING AS PORT KENNEDY AUTOMOTIVE REPAIR MINOR 1939 2019 Courtroom 2
2:15pm CANOVA v PENGELLY RSTN 986 2020 Courtroom 2
2:15pm CITY OF ROCKINGHAM v SABATINO GCLM 1641 2018 Courtroom 2
2:15pm HINKLEY v DRIVEN GROUP PTY LTD T/A ORANGE AUTOS GCLM 850 2019 Courtroom 2
2:15pm RINTOUL & Anor v COLLINS & Anor RSTN 980 2020 Courtroom 2
Residential Tenancies
9:30am ADAMS v HANSON RSTN 879 2020 Courtroom 3
9:30am BISCAY BAY P/L v ANGEL-DZUBIEL & Ors RSTN 1009 2020 Courtroom 3
9:30am DHARMA NOMINEES PTY LTD & Anor v MCQUADE RSTN 1005 2020 Courtroom 3
9:30am DOCKERY v CONRAD RSTN 925 2020 Courtroom 3
9:30am ELLIOTT v KNIGHTS RSTN 1014 2020 Courtroom 3
9:30am GAMAGE & Anor v LEAVER RSTN 1019 2020 Courtroom 3
9:30am LOVIE v KYLE RSTN 970 2020 Courtroom 3
9:30am MBA RESIDENTIAL v WYATT RSTN 910 2020 Courtroom 3
9:30am MCLERON v WELSH RSTN 1021 2020 Courtroom 3
9:30am MENNA v EDMUNDS & Anor RSTN 1044 2020 Courtroom 3
9:30am NEWBEY v HARRINGTON RSTN 1003 2020 Courtroom 3
9:30am PEARSON v RANA & Anor RSTN 967 2020 Courtroom 3
9:30am SCRIMSHAW v SEEBER RSTN 1012 2020 Courtroom 3
9:30am TWENTYMAN & Anor v FINDLAY & Anor RSTN 1013 2020 Courtroom 3
Traffic Court
9:30am KING v FAHY RO 347 2020 Courtroom 2

South Hedland Courthouse
Justice Complex, Hawke Place, SOUTH HEDLAND
Criminal Listing
9:00am LOCKYER, Bradley Courtroom 1

Civil Listing
Combined Court
9:00am BROCKMAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 154 2020 Courtroom 1
9:00am MCCUMSTIE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 159 2020 Courtroom 1
9:00am MCKEIVER v LENA RSTN 151 2020 Courtroom 1
9:00am RIDEGEWAY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 160 2020 Courtroom 1
9:00am WYATT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 156 2020 Courtroom 1

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing
9:30am ASHWIN, Jermaine Alfred (via video link) Wiluna Court Room 1
9:30am BLAKE, Ashley Mark Wiluna Court Room 1
9:30am JACKMAN, Liam Calvin Wiluna Court Room 1
9:30am JACKMAN, Renay (via video link) Wiluna Court Room 1
9:30am JONES, Lawrence Wiluna Court Room 1
9:30am MONGOO, Marshall Terry Wiluna Court Room 1
9:30am NEWLAND-ASHWIN, Saverio Gregory Victor Shane Wiluna Court Room 1
9:30am STEWART, Cresna Wiluna Court Room 1
9:30am STEWART, Grant Phillip Wiluna Court Room 1
9:30am WILLIAMS, Lennard Vernon (via video link) Wiluna Court Room 1

No Civil Listing for Today.



Children's Court
Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
11:00am Not Published PC 30 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 31 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 653 2019 Court 5
11:00am Not Published PC 152 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 315 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 339 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 340 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 341 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 404 2020 Court 5
11:00am Not Published PC 412 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 72 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 73 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 75 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 76 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 77 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 661 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 185 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 186 2020 Court 5
9:00am Not Published PC 187 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 8 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 144 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 402 2016 Court 5
9:02am Not Published PC 580 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 584 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 585 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 117 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 262 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 263 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 264 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 265 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 266 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 267 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 268 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 269 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 280 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 416 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 417 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 419 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 433 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 452 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 453 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 454 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 455 2020 Court 5
9:02am Not Published PC 461 2020 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
2:00pm Not Published PC 5 2017 Court 5
2:00pm Not Published PC 6 2017 Court 5
3:00pm Not Published PC 379 2019 Court 5
3:00pm Not Published PC 380 2019 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 693 2019 Court 3

Fitzroy Crossing Police Station
Lot 68 McLarty Street, FITZROY CROSSING
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 26 2017 Courtroom 1

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 3 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 1 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 15 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 14 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 22 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 9 2020 Court 1 Children's/Community Court

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Leonora Courthouse
Cnr Rochester & Tower Streets, PO Box 173, LEONORA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Wiluna Police Station
58 Wotton Street, WILUNA
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.



State Administrative Tribunal
State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am OWNERS OF STRATA PLAN 68546 v ADRINA PROJECT MANAGEMENT PTY LTD CC 987 2020 3 - 8
10:30am LENZ v RESULT BASED TRAINING PERTH PTY LTD CC 1106 2020 3 - 8
11:30am OWNERS OF STRATA PLAN 65551 v SUNLONG CONSTRUCTIONS PTY LTD CC 465 2020 3 - 8
12:00pm MIDWAY FORD NOMINEES PTY LTD v AUSTRALASIAN PROPERTY INVESTMENTS LTD (APIL) & Anor CC 1328 2020 3 - 8
12:30pm FAQIRI & Anor v A & M CONSTRUCTION GROUP PTY LTD CC 1233 2020 3 - 8
3:00pm CUBITT & Anor v WESTERN AUSTRALIAN CONSTRUCTION PTY LTD CC 1227 2020 3 - 8
3:30pm Pham & Anor v BAO CC 1085 2020 3 - 8
CC Directions
12:45pm CORVAL PARTNERS LIMITED v Broad Construction Services (WA) Pty Ltd CC 1468 2019 3 - 8
12:45pm ELANOR FUNDS MANAGEMENT LIMITED v Broad Construction Services (WA) Pty Ltd CC 1633 2019 3 - 8
2:45pm AUSTGOLD HOLDINGS PTY LTD v Abduramanoski & Anor CC 1209 2020 3 - 8
3:15pm VAN DER FELTZ & Anor v RISPOLI CC 1216 2020 3 - 8
CC Hearing
10:00am Buxton v The Owners of 163 Scarborough Beach Rd Scarborough Strata Plan 6660 & Ors CC 1733 2019 4 - 8
CC Mediation
10:00am KOUTROULOS v WAINWRIGHT CC 928 2020 1 - 11
10:00am OLBRICH v AMESZ (via audio link)(via video link) CC 547 2020 1 - 7
CC Oral Reasons
3:00pm Moss v Sartzidis CC 1387 2019 2 - 3
DR Hearing
10:00am SHARON PROPERTY PTY LTD v Presiding Member of the Metro Inner-North Joint Development Assessment Panel DR 161 2019 5 - 6
DR Mediation
10:00am QUIRICI v City of Melville DR 179 2020 2 - 7
HR Hearing
10:00am Not Published GAA 3232 2020 3 - 4
10:00am Not Published GAA 3111 2020 4 - 1
10:30am Not Published GAA 3116 2020 4 - 1
11:00am Not Published GAA 3113 2020 4 - 1
11:30am Not Published GAA 3154 2020 4 - 1
12:00pm Not Published GAA 2289 2020 3 - 4
12:00pm Not Published GAA 3183 2020 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 3197 2020 3 - 4
2:00pm Not Published GAA 3110 2020 4 - 1
2:00pm Not Published GAA 4041 2020 2 - 1
Strata/Civil List
10:00am KE v THE OWNERS OF 160 ST GEORGES TERRACE STRATA PLAN 55995 (via audio link) CC 520 2020 5 - 2
10:30am INVESTMENT CLUB PTY LTD (ATF THE ADVANCE UNIT TRUST) v THE OWNERS OF HOMEWORLD STRATA PLAN 23665 (via audio link) CC 673 2020 5 - 2
11:00am Engwirda v The Owners of Queens Riverside Strata Plan 55728 CC 732 2017 5 - 2
12:00pm Hapgood-Strickland & Anor v Watson (via audio link) CC 578 2017 5 - 2
12:30pm BARTVED v CLARK CC 1074 2020 5 - 2
2:00pm SHIERS HOLDINGS WA PTY LTD & ORS v THE OWNERS OF CURRAMBINE CENTRAL STRATA PLAN 50150 & ORS (via audio link) CC 740 2020 5 - 2
2:30pm Co-operation Housing v TRAMSAK (via audio link) CC 671 2020 5 - 2
3:00pm The Owners of Peace Street Community Survey-Strata Plan 65005 v Coleman (via audio link) CC 1866 2019 5 - 2
Vocational List
9:30am FREEMAN v Medical Board of Australia VR 26 2020 2 - 6
9:30am Legal Profession Complaints Committee v McCardle VR 133 2019 2 - 6
9:30am Legal Profession Complaints Committee v Metaxas VR 176 2019 2 - 6
9:30am Medical Board of Australia v PEPULANI VR 169 2019 2 - 6
9:30am PHARMACY BOARD OF AUSTRALIA v Nguyen VR 75 2020 2 - 6

Back to Top