Court Listings for 10 December 2019

Court listings will change to 11 December 2019 after 4:30pm

Please note that some court listings will not be publically displayed due to legislative requirements and/or court requirements.

Tribunal hearings and directions are open to the public, however, compulsory conferences and mediation sittings are closed.

The Courts are open to the Public.

If you can't find your court listing for today, please contact the relevant court.

Filter results by Surname/Organisation or Jurisdiction or Building:

OR
OR
Supreme Court
David Malcolm Justice Centre
28 Barrack Street, PERTH
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Case Management Hearings
9:45am CHOUEIB v BELLMAC SETTLEMENTS PTY LTD CIV 1449 2019 7 - 710
Civil Trial
10:15am RURAL BANK LIMITED v MAMMOTH INVESTMENTS PTY LTD & ORS CIV 1923 2016 3 - 35
Masters List
9:45am BARTLE v CARR AND CO DIVORCE AND FAMILY LAWYERS CIV 2883 2019 9 - 907
9:45am CONNECT FOUR LABOUR SOLUTIONS PTY LTD v C4 LABOUR SOLUTIONS PTY LTD & Ors CIV 3018 2019 9 - 907
9:45am DUDLEY COR 43 2018 9 - 907
9:45am ERCEG AS TRUSTEE OF THE ERCEG FAMILY TRUST v AEON TECHNOLOGY SERVICES PTY LTD COR 205 2019 9 - 907
9:45am FRANCIS & ORS COR 134 2019 9 - 907
9:45am FROST v COMPUTERTRANS (AUST) PTY LTD COR 225 2019 9 - 907
9:45am Goldwing Investments Pty Ltd (In Liquidation) v Pattullo COR 124 2018 9 - 907
9:45am GOLDWING INVESTMENTS PTY LTD (IN LIQUIDATION) v PATTULLO CIV 1962 2019 9 - 907
9:45am ROCKE & Anor COR 237 2019 9 - 907
9:45am WHYMARK NOMINEES PTY LTD v AUSTRALIAN CIVILS PTY LTD & ORS CIV 2074 2019 9 - 907
Masters Special Appointment
10:30am CITY OF CANNING v CHRISTOU NOMINEES PTY LTD & ANOR CIV 2326 2018 9 - 907
2:15pm NALDONI & ANOR v VENALDO CORPORATION PTY LTD & ORS CIV 2308 2018 9 - 907
Mediation Conference - Registr
10:00am BAIETTA v AMACA PTY LIMITED (FORMERLY JAMES HARDIE & COY PTY LTD) CIV 2597 2019 8 - 809
10:00am RATTEN v PERIC CIV 3064 2018 8 - 814
10:30am JEFFREY LAURENCE HERBERT AS TRUSTEE FOR THE BLENKINSOP FAMILY TRUST NO. 2 v COMMISSIONER OF MAIN ROADS CIV 2730 2018 8 - 806
9:45am VAHDAT v VAHDAT & ORS CIV 1454 2019 8 - 803
Strategic Conference
10:00am MAINLINE DEMOLITION PTY LTD v GSC CONTRACTING PTY LTD & ANOR CIV 2574 2019 7 - 712

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:30am ARGENT, Adrian Court 4 Jury Court

No Civil Listing for Today.

Supreme Court Building
Stirling Gardens, PERTH
Criminal Listing
10:00am PATRICK, Leon Court No. 2

Civil Listing
Appeal - Single Judge (SJA)
10:00am SAVY v WALTON SJA 1144 2019 Court No. 6



District Court
District Court Building
500 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am ABDALRAHMAN, Alnaw 3 - 3-2
10:00am ANDERSON, Cameron John 4 - 4-2
10:00am ASSIS, Jolmiro Amaral 6 - 6-4
10:00am BOUFFIER, Joshua Lee 3 - 3-4
10:00am BUCHANAN, Margaret Rose 3 - 3-2
10:00am COOK, Adam Heath 3 - 3-3
10:00am DAVISON, Lee David Shelley 6 - 6-2
10:00am ELLIS, Leonard Raymond 6 - 6-4
10:00am FELLOWS, Trent Damian 3 - 3-2
10:00am GRIFFIN, Joel James 3 - 3-4
10:00am HARTZER, Travis Wayne 3 - 3-4
10:00am HOLLIDAY, Mitchell Ian 5 - 5-2
10:00am LEE, Chee Khoon 3 - 3-4
10:00am LYONS, Niamh Carmel 6 - 6-4
10:00am MASSEY, Ian Patrick 6 - 6-1
10:00am MELL, Bryan Anthony Allcock 6 - 6-4
10:00am MILENTIS, George 4 - 4-1
10:00am NARRIER, Dennis Charles 3 - 3-2
10:00am POTTER, Andrew Joseph 5 - 5-3
10:00am RIDGWAY, Philip David 6 - 6-2
10:00am ROBINSON, Wayne Bernard 4 - 4-3
10:00am RYAN, Vendyl Jacob 5 - 5-3
10:00am WEE, Brendan Chen-Chi 3 - 3-2
10:00am WHARTON, Bruce Andrew 3 - 3-1
10:00am WILKIE, Tom David 6 - 6-4
10:00am ZIMMERMANN, Daniel James 3 - 3-4
10:30am DIPPOLITO, Dino Tomasso 5 - 5-4
10:30am KEMPE, Michael 5 - 5-4
12:00pm PARFITT, Kierren Lee 1 - 1-3
2:15pm SNOWBALL, David Geoffrey 3 - 3-2
9:00am CURRIE, Leigh Nicole 3 - 3-2
9:15am GIBBS, Elliott 6 - 6-4
9:15am NAPIER, Kristy Leanne 6 - 6-2
9:30am DALE, Michael James 5 - 5-2

Civil Listing
Directions (CCM)
9:15am Gaddes v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3057 2014 2 - 2-2
9:15am Jones v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3056 2014 2 - 2-2
9:15am Lintott v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3059 2014 2 - 2-2
9:15am Mulder v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3060 2014 2 - 2-2
9:15am Panetta v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3063 2014 2 - 2-2
9:15am Werth v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3061 2014 2 - 2-2
9:15am Wood v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 3058 2014 2 - 2-2
9:15am Yerbury v Harvey Industries Group Pty Ltd CIV 41 2015 2 - 2-2
For Mention Appeals
10:30am Boral Resources (W.A.) Ltd v Silkbeam Holdings Pty Ltd As Trustee For PHVV Unit Trust & Another CIV 4787 2018 1 - 1-2
10:30am In the Matter of Criminal Injuries Compensation APP 73 2019 1 - 1-2
10:30am Laurent v S&K Electrical Contracting Pty Ltd APP 1 2019 1 - 1-2
10:30am Laurent v S&K Electrical Contracting Pty Ltd APP 2 2019 1 - 1-2
10:30am Laurent v S&K Electrical Contracting Pty Ltd APP 3 2019 1 - 1-2
Judges Special Appt - Chambers
10:30am Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 152 2017 1 - 1-3
10:30am Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 153 2017 1 - 1-3
10:30am Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 154 2017 1 - 1-3
10:30am Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 155 2017 1 - 1-3
10:30am Grounded Construction Group Pty Ltd v Easy Stay Mining Accommodation Pty Ltd CIVO 183 2017 1 - 1-3
Mediation Conference DC
2:15pm BLUE CUBE RESOURCES PTY LTD ATF THE RAE FAMILY TRUST v ADD IPS PTY LTD CIV 3641 2019 1 - 104
9:30am TORRES v BHP BILLITON MINERALS PTY LTD CIV 1873 2019 1 - 101
Pre-Trial Conference DC
10:00am BILSON v SULLIVAN CIV 1637 2019 1 - Lvl-1
10:00am Howard v Arenas Gonzalez CIV 898 2018 1 - Lvl-1
10:00am Packard v Hill CIV 2543 2018 1 - Lvl-1
10:00am Packard v Hill CIV 2544 2018 1 - Lvl-1
10:00am Smithson v Fennell CIV 3661 2018 1 - Lvl-1
9:30am LEHR v RANKIN CIV 4840 2018 1 - Lvl-1
9:30am ROSENDORFF v FREMANTLE ESPLANADE HOTEL LTD CIV 3029 2018 1 - Lvl-1
9:30am Sheikh v Sharma CIV 3598 2018 1 - Lvl-1
9:45am BOTHA v HUGHES CIV 642 2019 1 - Lvl-1
9:45am Tun v Lally CIV 363 2019 1 - Lvl-1
Registrars Chambers
10:00am DAL BELLO v BAUMGARTEN CIV 3379 2019 1 - 1-2
10:00am GRIFFIN v East Metropolitan Health Service CIV 2251 2019 1 - 1-2
10:00am PROUDMAN v INSURANCE COMMISSION OF WA CIV 3667 2018 1 - 1-2
9:30am McNabb v McNabb & Another CIV 2935 2016 1 - 1-2
9:30am RAISEBORE AUSTRALIA PTY LTD v HANNANS TRANSPORT PTY LTD & Anor CIV 2186 2019 1 - 1-2
9:30am WUTHENAU v DEPARTMENT OF COMMUNITIES CIVO 324 2019 1 - 1-2
Registrar's Chambers Means Inq
2:15pm Becker v DOUCHAMPS CIV 1929 2019 1 - 1-2
Reserved Decision - Chambers
11:00am Anderson v Joyce CIV 359 2016 6 - 6-3
Special Directions
9:45am Kemp v Singleton CIV 2251 2018 1 - 104

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am ROSS, Graeme Daniel Courtroom 2

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:30am GALBY, Eric George Courtroom 1

No Civil Listing for Today.

Kununurra Courthouse
94 Coolibah Drive, KUNUNURRA
Criminal Listing
10:00am SMITH, Lesley Edward Court Room 2 Jury Court

No Civil Listing for Today.



Magistrates Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Trial Court
9:30am ELLIOTT v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 260 2019 Court Room 3
9:30am GUNN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 251 2019 Court Room 3
9:30am JOHANSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 266 2019 Court Room 3
9:30am MAXTON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 261 2019 Court Room 3
9:30am PRIEST v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 270 2019 Court Room 3
9:30am ROWE RDN 263 2019 Court Room 3

Armadale Courthouse
109 Jull Street, ARMADALE
Criminal Listing
9:30am ATSBEHA, Abel Teferi Armadale Court 2
9:30am AUGUSTE, Joshua Roger Armadale Court 2
9:30am BATEMAN PASS, Jordan Anthony Armadale Court 2
9:30am BATES, Reece Jordan Armadale Court 1
9:30am BAVERSTOCK, Scott Neil Armadale Court 1
9:30am BAYCAN, Serdar Armadale Court 2
9:30am BEARD, Cody Alan Freeman Armadale Court 2
9:30am BENNETT, Paul James Armadale Court 1
9:30am BLAKE, Aidan Michael Armadale Court 1
9:30am BORE, Brooke Leigh Armadale Court 2
9:30am BORE, Brooke Leigh Armadale Court 2
9:30am BRAMWELL, Craig James Armadale Court 2
9:30am BRICKWOOD, Sarah Isabella Armadale Court 2
9:30am BROCKWELL, Robert George Armadale Court 2
9:30am BROUGHTON, Sarah Lee Armadale Court 2
9:30am BROWN, Marc James Armadale Court 2
9:30am BROWN, Martyn Barry Armadale Court 1
9:30am CAMPBELL, Ricky John Armadale Court 2
9:30am CARLETON, Zachary Maurice Armadale Court 1
9:30am CATALANO, Andrew Wayne Armadale Court 1
9:30am CHALMERS, Matthew Roy Armadale Court 2
9:30am CLARKE, Elizabeth Armadale Court 2
9:30am CLAXTON, Jordan Victor Armadale Court 2
9:30am COLLINGS, Peter James Armadale Court 1
9:30am COLLIS, Anthony James Armadale Court 2
9:30am COOKSON, Graham John Armadale Court 2
9:30am COOPER, Bryce Adam Armadale Court 2
9:30am CUMING, Hamish Klay Armadale Court 1
9:30am DADLIFFE, Kaycee Anne Armadale Court 2
9:30am DARCEY, Michael Anthony Armadale Court 2
9:30am DAVIDSON, Christopher Reece Armadale Court 1
9:30am DAVIES, Emma Jade Armadale Court 1
9:30am DAVIS, Thomas William Armadale Court 1
9:30am DEMPSTER, Eris Alva Armadale Court 1
9:30am DEMPSTER, Trevor Joshua Armadale Court 1
9:30am DERSCHOW, Edwards Thomas Armadale Court 1
9:30am DEVEREUX, Philip Matthew Armadale Court 1
9:30am DIXON, Kylie Lynnette Armadale Court 1
9:30am DODD, Crystalle Marion Armadale Court 2
9:30am DOLIN, Laurence James Armadale Court 1
9:30am DOUGLAS, Justin Noble Armadale Court 2
9:30am DOWSETT, Mark Patrick Armadale Court 1
9:30am DUNNE, Terrence John Armadale Court 1
9:30am EADES, Tina Lee Armadale Court 2
9:30am ERU, Lavina Elizabeth Armadale Court 2
9:30am FERGUSON, Lionel Dennis Armadale Court 1
9:30am FORD, Antony John Walter Armadale Court 2
9:30am FORD, Jason Paul Armadale Court 2
9:30am FORSYTH-TREDO, Jayden Damon Armadale Court 2
9:30am GARAS, Mark Wagdi Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Darian Julian Armadale Court 1
9:30am GARLETT, Tea-Noala Rose Armadale Court 2
9:30am GILLELAND, Brett John Armadale Court 1
9:30am GRAHAM, Patricia Marree Armadale Court 1
9:30am GRANT, Cheryl-Jane Armadale Court 1
9:30am GRECO, Danny Armadale Court 2
9:30am GROWDEN, Ross William Armadale Court 2
9:30am HALL, Damian Alexander Armadale Court 1
9:30am HARSHAW, Jamie John Armadale Court 1
9:30am HART, Alexander Douglas Armadale Court 2
9:30am HARVEY, Margaret Jessica Armadale Court 1
9:30am HAYES, Michael Andrew Armadale Court 2
9:30am HEARNE, Ian David Armadale Court 2
9:30am HEELEY, Kayla Maree Armadale Court 1
9:30am HENDERSON, Cheryl Lee Armadale Court 1
9:30am HILL, Djuan Charles Armadale Court 2
9:30am HIRSI, Mohamed Ahmed Armadale Court 1
9:30am HONEY, Warren Mark Armadale Court 2
9:30am HONEYSETT, Robert Charles Armadale Court 2
9:30am HORNE, Darlene Lynette Ellen Armadale Court 1
9:30am HUMPHRIES, Shannon Robert Armadale Court 2
9:30am JANECZEK, Michael Thomas Armadale Court 1
9:30am JOHNS, Melanie Stacey Armadale Court 1
9:30am JOHNS, Raymond Robert Armadale Court 1
9:30am JONES, River Leigh Armadale Court 1
9:30am KARA, Sibel Cigdem Armadale Court 1
9:30am KATHIRAMALAI, Premkumar Armadale Court 1
9:30am KEYTE, Jacob Adam Armadale Court 1
9:30am KICKETT, Daniel Victor Armadale Court 2
9:30am KRAKOUER, Eric Armadale Court 1
9:30am KROHSS, Timothy Allen Armadale Court 2
9:30am LIADOW, Dylan Mark Armadale Court 1
9:30am LORI, Daniel Joseph Armadale Court 1
9:30am MACKAY, Richard Alexander Armadale Court 2
9:30am MAKIRI, Rachael Christina-Eve Armadale Court 1
9:30am MARSHALL, Peter Reese Paul Armadale Court 1
9:30am MCCULLOCK, Aimee Catherine Armadale Court 2
9:30am MCKAY, Emma Priscilla Armadale Court 1
9:30am MCKAY, Olivia Jade Armadale Court 1
9:30am MEAD, Danni Maxine Armadale Court 2
9:30am MEMEDOSKI, Curtis Arthur Armadale Court 1
9:30am MICHAEL, Augustine Maxwell Armadale Court 1
9:30am MILLER, Jason Jordan James Armadale Court 2
9:30am MILLER, Miranda Armadale Court 1
9:30am MILLER, Reece Thomas Armadale Court 1
9:30am MILLS, Demi Lee Armadale Court 1
9:30am MILLS, Joanne Marie Armadale Court 2
9:30am MINCHIN, Raelene Joy Armadale Court 2
9:30am MORCOMBE, Ashley Shanon Armadale Court 2
9:30am MORCOMBE, Katie Lynne Armadale Court 2
9:30am MOZA, Alexander Armadale Court 1
9:30am MU, Eh Ser Poe Armadale Court 2
9:30am NANNUP, Anthony Francis Armadale Court 1
9:30am NARKLE, Mathew Horace Armadale Court 2
9:30am NARRIER, Jermaine Trent Armadale Court 2
9:30am NICHOLS, Christopher Daniel Armadale Court 1
9:30am NICHOLSON, Johnathan Reiner Armadale Court 1
9:30am PAJAGIC ORMSBY, Zoe Armadale Court 2
9:30am PEARCE, David Christopher Armadale Court 2
9:30am PENNY, Robert Neil Armadale Court 2
9:30am PETERSEN, Carla Michelle Armadale Court 2
9:30am PHILLIPS, Michael Sean Armadale Court 1
9:30am PORTER, Ryhce Able Jean Armadale Court 2
9:30am PRATT, Jessica Tanya Armadale Court 2
9:30am RILEY, Athol James Armadale Court 1
9:30am ROBERTS, Kyle Francis Armadale Court 2
9:30am RYDER, Nigel Douglas Armadale Court 2
9:30am SHADBOLT, Kylie Nadine Armadale Court 1
9:30am SHAFTO, Leigh Thompson Armadale Court 2
9:30am SHORD, Andrew Brian Leslie Armadale Court 2
9:30am SHREEVE, Ryan Leon Armadale Court 1
9:30am SKINNER, Ryan Lesley Troy Armadale Court 1
9:30am SMIRKE, Teegan Marie Armadale Court 1
9:30am SOERENSEN, Oliver Werner Armadale Court 2
9:30am STEWART, Noel Ross Armadale Court 1
9:30am STOCKLEY, Hayden Clive Armadale Court 2
9:30am SULLIVAN, Joel Edmund Armadale Court 2
9:30am TE NAHU, Anna Michelle Armadale Court 2
9:30am TITO, Stephen Armadale Court 1
9:30am TODHUNTER, Lauren Joy Armadale Court 2
9:30am TOOHEY, Benjamin Patrick Armadale Court 2
9:30am TOWNLEY, Samuel John Armadale Court 1
9:30am TREW, Russel Phillip Armadale Court 2
9:30am TURNBULL, Michael Cameron Armadale Court 2
9:30am VERCO, Rodney Luke Armadale Court 1
9:30am VINCENT, Dayna Armadale Court 2
9:30am WALLACE, Kaylene Rosemary Armadale Court 2
9:30am WELLS, Rodney John Armadale Court 1
9:30am WESTON, Jayson Charles Armadale Court 2
9:30am WHITE, Glenn Reginald Armadale Court 1
9:30am WILLIAMS, Cody Ryan Armadale Court 1
9:30am YOULE, Dalton Raymond Victor Armadale Court 2
9:30am ZERAFA, Julie Ann Vivian Armadale Court 1
9:30am ZUCCALA, Linda Armadale Court 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:00am LIA NOMINEES PTY LTD TRADING AS LUPICA PLUMBING AND DRAINAGE SPECIALISTS v DISCOVERY HOMES (VIC) PTY LTD & Anor GCLM 219 2019 Armadale Court 3

Balgo
Balgo Hills Community, BALGO
Criminal Listing
9:00am KALION, Rodney Court Room 1
9:00am LEE, Preston Court Room 1
9:00am MANSON, Leo Court Room 1
9:00am MUDGEDELL, Ivan Court Room 1
9:00am TAX, Norman Court Room 1
9:00am UNGHANGO, Anthony Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing
9:00am BAL-BAL, Stephanie Anysia Tamara Court Room 1
9:00am BARNES, Ronald James Court Room 1
9:00am HUNTER, Eric James Court Room 1
9:00am OLIVER, Kristy Lee Court Room 1
9:00am WADESON, Dean Russell Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Bunbury Courthouse
3 Stephen Street, BUNBURY
Criminal Listing
10:00am BALTOPOULOS, Melissa Marie Court Room 1
10:00am DAVIS, Liam Tyrone Court Room 1
10:00am SHAW, Hayden Jay Court Room 1
10:00am STACK, Wendy Alice Court Room 1

Civil Listing
Combined Court - Bunbury
9:30am Penny v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 789 2019 Court Room 1
9:30am WATERS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 790 2019 Court Room 1
Residential Tenancies
9:45am BLECHYNDEN v THORNBURN & Anor RSTN 758 2019 Court Room 4
9:45am DEVRIES v SHARMA & Anor RSTN 756 2019 Court Room 4
9:45am FAIRHEAD & Anor v SUTHERLAND RSTN 634 2019 Court Room 4
9:45am GREEN v STEWART RSTN 775 2019 Court Room 4
9:45am HAMILTON v SAUNDERS RSTN 786 2019 Court Room 4
9:45am HARBECK v MAKOARE-SLADE & Anor RSTN 788 2019 Court Room 4
9:45am HOLMES v REEVE & Ors RSTN 785 2019 Court Room 4
9:45am HUMM v SMITH RSTN 778 2019 Court Room 4
9:45am JENOUR v ROBINSON RSTN 731 2019 Court Room 4
9:45am JOHNSON v MARSTON RSTN 763 2019 Court Room 4
9:45am KIMBERLEY v STALTERI RSTN 743 2019 Court Room 4
9:45am MCLEAN v CLARK RSTN 764 2019 Court Room 4
9:45am MCMANUS v VANCIL RSTN 683 2019 Court Room 4
9:45am OSBORNE v LE PAGE & Anor RSTN 766 2019 Court Room 4
9:45am RICCIARDONE & Anor v HAUB RSTN 776 2019 Court Room 4
9:45am SMYTHE v BASTOW & Anor RSTN 773 2019 Court Room 4
9:45am WELLS & Anor v BAKER & Anor RSTN 749 2019 Court Room 4

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing
10:45am BURROWS, Bronsan Edward Court Room 2
11:00am DEVENYNS, Logan Peter Court Room 2
11:00am O'CONNELL, Kyle Gregory Court Room 2
11:00am TE PATU-EDWARDS, Ramene Tamarau Court Room 2
2:15pm LOWE, Sally Anne Court Room 2
9:30am BRASZELL, Thomas James Court Room 2
9:30am BROCKMAN, Adam James Court Room 2
9:30am BUCHANAN, Joshua Thomas Court Room 2
9:30am CANT, Jarrod Brian Court Room 2
9:30am CORBETT, Barry Lesley Court Room 2
9:30am CUIJPERS, Shannon Elizabeth Court Room 2
9:30am CUTHBERT, Joseph Leo Court Room 2
9:30am FLANAGAN, Liam Andrew Court Room 2
9:30am FORREST, Brady Lee Court Room 2
9:30am HARBECK, Jarrad Karl Court Room 2
9:30am HARDING, Brooke Michele Court Room 2
9:30am HICKS, Luke John Court Room 2
9:30am JOHNSTON, Joe-Roy Court Room 2
9:30am LYNCH-PAVY, Michael Lee Court Room 2
9:30am MATTHEWS, Warren Keith Court Room 2
9:30am MORRELL-DEVITT, Riley Lane Court Room 2
9:30am WHERRY, Joshua David Court Room 2
9:30am WYATT, Luke James Court Room 2

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am HALIFAX CRANE HIRE PTY LTD v J A HOLST PTY LTD T/A HOLST DESIGN & BUILD MINOR 565 2019 Conference Room

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing
10:00am AHMED GOULED, Said 4 - 42
10:00am ALI, Haidar 3 - 37
10:00am ASSAN, Allan John 3 - 32
10:00am BAILEY, Paul Henry 5 - 55
10:00am BANWAIT, Anand Dev Singh 5 - 55
10:00am BAYLISS, Sumala Ellen 4 - 42
10:00am BELL, Justin David 4 - 42
10:00am BLIGHT, Cher Angela 4 - 42
10:00am BRAITHWAITE, Shayne Riccy 3 - 35
10:00am BRANSBY, Sarah Jean 3 - 32
10:00am BRENNAN, Natalie Michelle 3 - 32
10:00am BUTLER, Ryan John 3 - 37
10:00am CHARKIEWICZ, Alan Peter 3 - 32
10:00am COLLARD, Gregory James 3 - 32
10:00am DICKERSON, John Mourice 3 - 32
10:00am DODD, Ricky Jane 3 - 32
10:00am DOHERTY, Alexander Arepa 3 - 37
10:00am DUGA, Sheval Etem 5 - 55
10:00am FERGUSON, Cole William 4 - 42
10:00am FORT, Ryan Christopher 4 - 42
10:00am FULLAGAR, Luke 3 - 35
10:00am GEARON, Declan John 3 - 32
10:00am GIRGIBA, Roy 3 - 32
10:00am GULLOTTI, Daniella Louise 3 - 35
10:00am HALL, Tenielle Paige 4 - 42
10:00am HANNAH, Nathaniel Jesse 4 - 42
10:00am HART, Douglas James 3 - 32
10:00am HART-COLE, Shannon Darren 4 - 42
10:00am HARTMANN, Kayne James 5 - 55
10:00am HEATH, Shannon Padraig 3 - 37
10:00am HOSSEIN, Houshang 3 - 32
10:00am HU, Stephanie Breanna 5 - 55
10:00am HUMPHRIES, Sveto Ivan 3 - 32
10:00am HUSSAIN, Farrukh 3 - 32
10:00am JOHNS, Haylee Morgan 3 - 32
10:00am JONES, Jeremy Mark 3 - 32
10:00am JONES, Kelvin Thomas 3 - 37
10:00am JONES, Vincent Ian 3 - 32
10:00am JUPP, Jason John Valance 3 - 35
10:00am KICKETT, Elvina Maria 4 - 42
10:00am KIMATA, Boniface Wanjama 3 - 32
10:00am KUEL, Kuel Akot 3 - 32
10:00am LANZA, Luke Larry 3 - 37
10:00am LOPANDZA, Loic 5 - 51
10:00am LOWDEN, Bradley Leroy 3 - 37
10:00am MADDEN, Jessica Laura 3 - 35
10:00am MATHEWS, Daniel Craig 3 - 37
10:00am MCCORMACK, Thomas Michael 4 - 42
10:00am MCMAHON-WINTER, Douglas Keith 5 - 55
10:00am MITCHELL, Tahlara 4 - 42
10:00am MOHAMED, Abdi-Rahman 5 - 55
10:00am MOHD SHAHARUDDIN, Mohd Zaini 3 - 32
10:00am MOMAND, Mohammad Masood 3 - 37
10:00am MORGAN, Benjamin Joseph 3 - 32
10:00am NETTLETON, Chad Wayne 3 - 37
10:00am NEWBERRY, Jarrod Francis 4 - 42
10:00am NGUYEN, Duc Minh 3 - 37
10:00am NICHOLAS, Nathan Bruce 3 - 32
10:00am NIEUWLAND, Arjen Wiremate 4 - 42
10:00am NORTHARD, Adam Anthony 3 - 37
10:00am OLDHAM, Scott Raymond 4 - 42
10:00am PARKINSON, Christopher Lewis 3 - 32
10:00am PARNHAM, Clinton Craig 4 - 42
10:00am PAYNE, Jacob William 5 - 55
10:00am PENNY, Joshua Lee 3 - 32
10:00am PENNY, Robert Neil 3 - 37
10:00am PERKINS, Aviva-Lee Serene 3 - 35
10:00am PRESS, David Michael 3 - 35
10:00am RATCLIFF, Alan David 3 - 37
10:00am RAYKOS, Julie Anne 3 - 35
10:00am RESOURCE RECOVERY SOLUTIONS PTY LTD 5 - 57
10:00am RESOURCE RECOVERY SOLUTIONS PTY LTD 5 - 57
10:00am RESOURCE RECOVERY SOLUTIONS PTY LTD 5 - 57
10:00am RICHARDSON, Daniel Paul 4 - 42
10:00am ROBINS, Dylan Michael 3 - 31
10:00am ROBINSON, Darryl 3 - 37
10:00am ROE, Audrey Ronelle 5 - 55
10:00am ROUFEIL, Michael George 5 - 55
10:00am RYAN, Dellas John 3 - 32
10:00am SAILOR, Reece Barkey Tyson 4 - 42
10:00am SCHEEL, Florian Adly 3 - 32
10:00am SCHMIDT, Nienna 5 - 55
10:00am SEXTON, Samuel John 3 - 37
10:00am SHARPE, Hayliegh Brooke 3 - 32
10:00am SINATKAS, Damion Evan 3 - 32
10:00am SOUTER, Iain Peter Rosney 3 - 32
10:00am STEVENSON, Joshua James 4 - 42
10:00am TAKIWA, Tia Joanne Sheryl 3 - 32
10:00am TILBROOK, Kane Douglas 3 - 37
10:00am TULLOCK, Ronald Kenneth 4 - 42
10:00am UGLE, Charlene Marie 4 - 42
10:00am UGLE, Shondelle Patricia Anne 3 - 32
10:00am WAKE, David Lindsay 5 - 55
10:00am WALKER, Shingya Gene 3 - 35
10:00am WALL, Michael Jamieson 3 - 32
10:00am WALLAM, Tyrone James 3 - 32
10:00am WALSH, Glen James 3 - 37
10:00am WHEATLEY, Jedtagarl Merriman 3 - 35
10:00am WILSON, Robert Troy 4 - 42
10:00am WINNING, Craig 5 - 55
10:00am WOODHOUSE, Jazz Tyler 3 - 37
10:00am WRIGHT, Martin Richard 3 - 35
12:00pm HANSEN, Narelle Elizabeth Rose 3 - 35
12:00pm KEDIR, Musa Tamene 3 - 35
12:00pm MCLEAN, Ryan Daniel 3 - 35
12:00pm SLATER, Josephine Vicki 3 - 35
12:00pm WADE, Ben Connor 3 - 35
12:00pm WHITBY, Norman Trevor 3 - 35
2:15pm AL NAJAR, Saja Haidar 3 - 38
2:15pm ASSAAD, Imran Khlied 4 - 41
2:15pm Ater, Simon Noi 3 - 38
2:15pm ATHIAN, David Sabit 4 - 41
2:15pm AYOM, Terbai Mamer 4 - 41
2:15pm BALL, Amanda Nicolle 4 - 41
2:15pm BROWN, David 4 - 41
2:15pm BROWN, Ian 4 - 41
2:15pm CANTATORE, Micheal Nicola 3 - 38
2:15pm CAREY, Mark Andrew 4 - 41
2:15pm CHEAIB, Sami 4 - 41
2:15pm CHELVATHURAI, Andrew Alagaretnam 3 - 38
2:15pm DEMPSTER, David Stephen 4 - 41
2:15pm DICK, Rickesha Joyce 4 - 41
2:15pm DIEDRICK, Venon Wayne 4 - 41
2:15pm FAREY, Steven Robin 4 - 41
2:15pm FARMER, Kenneth Terrence 4 - 41
2:15pm FARMER, Vanessa 4 - 41
2:15pm GONDOR, ANNIE 4 - 41
2:15pm GRAINGER, Sharlene Baaba 4 - 41
2:15pm GREENUP, Michael John 4 - 41
2:15pm HICKLING, Andrew John 4 - 41
2:15pm KLEPPE, Leon Karl 4 - 41
2:15pm KOK, Han Rui Leslie 4 - 41
2:15pm LEMMEY, Daniel Allan Alfred 4 - 41
2:15pm LY, Ngoc Kieu 4 - 41
2:15pm MARVELLI, Peter George 4 - 41
2:15pm MATHEW, Robert 4 - 41
2:15pm MAYNARD, Joshua Anthony 3 - 38
2:15pm MORRIS, Izak John 4 - 41
2:15pm NUGAWELA, Patrick Allan 4 - 41
2:15pm OLSEN, Tameka 3 - 38
2:15pm PARKINSON, Joshua 3 - 38
2:15pm RHIND, Sonny Fredrick 4 - 41
2:15pm RICKHI, Shivaan 4 - 41
2:15pm RILEY, Michael Graham 4 - 41
2:15pm RUSSELL, Iain Andrew 4 - 41
2:15pm SOOBYE, Mohammad 3 - 38
2:15pm SWEET, Jesse Fletcher 4 - 41
2:15pm SWIFT, Corey Ashtar 4 - 41
2:15pm TAYLOR, Brandon Shaquille 4 - 41
2:15pm TEISSIER, Franck Phillipe 4 - 41
2:15pm THORNE, Narelle Leigh 4 - 41
2:15pm WHELAN, Matthew Anthony Howard 4 - 41
2:15pm WHITTAKER, Simon Anthony 4 - 41
2:15pm YASINI, Antoine 4 - 41
2:45pm DE ZOYSA, Stanley 5 - 52
9:00am ADAMS, Duane 3 - 32
9:00am ADAMS, Duane 3 - 32
9:00am ATHANASIOU, George 4 - 41
9:00am BENNELL, Thomas 4 - 41
9:00am BIDDISCOMBE, Matthew Edward 4 - 41
9:00am CLANCY, Nicole Lee 5 - 52
9:00am DE BIE, Melanie Wendy 4 - 41
9:00am D'UVA, Edward John Junior 3 - 32
9:00am EL-AKOUR, Fadi 4 - 41
9:00am EXELL, Raymond Jay 4 - 41
9:00am EXELL, Robert Allan 4 - 41
9:00am FERGUSON, Jai Drew 4 - 41
9:00am FRICKER, Shaye Amy 4 - 41
9:00am FRICKER, Shaye Amy 4 - 41
9:00am HARROWER, Russell William 4 - 41
9:00am HARUNA, Sikiru 3 - 32
9:00am HILLYER, Tannika Marree 4 - 41
9:00am HOLMES, Carolyn Georgina 4 - 41
9:00am HUPPING, Saige 4 - 41
9:00am HUPPING, Zachary Johnaton Owen 4 - 41
9:00am JONES, Rhys Michael 4 - 41
9:00am JOSEPH, Gabriel 4 - 41
9:00am LITCHFIELD, Zee Ronald 4 - 41
9:00am LYNAM, Ruban Clay 4 - 41
9:00am MILLOY, Trevor Andrew 3 - 32
9:00am NEWTON, Quinn Paul 4 - 41
9:00am RALEIGH, Kate Jane 5 - 52
9:00am TAYLOR, Brandon Shaquille 4 - 41
9:00am URQUHART, Cameron David 4 - 41
9:00am WILLIAMS, Diana Elizabeth 4 - 41
9:00am WILLIS, Michael Paul 4 - 41
9:00am WILLMOTT, Samuel John 4 - 41
9:30am ALONE, Gordon Frederick 3 - 38
9:30am BROWN, Barry Joseph 3 - 38
9:30am BUTLER, RODNEY EDWARD 3 - 38
9:30am CARLING, Danniel Mark 3 - 37
9:30am CORLEY, Kahlia Rose 3 - 37
9:30am COTTERILL, Renee Mary 3 - 37
9:30am GARLETT, Brandon Alfred James 3 - 37
9:30am HAYES-GENTLE, Wardurn Marlon Cyril Leslie 3 - 37
9:30am HAYTER, Richard Dwayne 3 - 38
9:30am HAYWARD, Jeremy Wade 3 - 37
9:30am JAEGER, Hayley Rose 3 - 37
9:30am LINCOLN, Leigh 3 - 38
9:30am LIVINGSTONE, Robert Thomas 3 - 38
9:30am MALLARD, Courtney Deborah Rose 3 - 37
9:30am NEWTON-PALMER, James 3 - 32
9:30am NINYETTE, Rachael May 3 - 38
9:30am O'LOUGHLIN, Byron John 3 - 38
9:30am PATON, Christopher Brian 3 - 38
9:30am SLATER, Blake Austin 3 - 38
9:30am WILLIAMS, Grant John 3 - 38
9:30am WINMAR, Kylie Rose 3 - 37
9:45am GITTOS, LARRISA 5 - 54
9:45am SYKES, Donna Lee 5 - 54

Civil Listing
Application before Registrar
2:15pm ATTREE PTY LTD T/AS ATTREE REAL ESTATE v SPENCE GCLM 1821 2019 7 - 71
2:15pm RICOLT INVESTMENTS PTY LTD v Almenara MINOR 12841 2018 7 - 71
9:30am ALL SAINTS COLLEGE INC (ACN 627 913 668) v MUBARAKAI & Anor GCLM 11391 2019 7 - 71
9:30am AMERICAN EXPRESS AUSTRALIA LIMITED v IWANISKI GCLM 7505 2019 7 - 71
9:30am BUSBY INVESTMENTS PTY LTD v BOREIWG MINOR 9616 2019 7 - 71
9:30am BYFORD FLOUR MILL PTY LTD v ALAMDAR ENTERPRISES PTY LTD & Anor GCLM 1698 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v GALATI GCLM 6353 2019 7 - 71
9:30am CITY OF COCKBURN v MILLER GCLM 8480 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v MOUNTSTEPHEN GCLM 7871 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v BUGGINS GCLM 7902 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v HUGHES GCLM 7897 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v MATTHEWS GCLM 7909 2019 7 - 71
9:30am CITY OF STIRLING v SHANNAHAN GCLM 2081 2019 7 - 71
9:30am CITY OF SWAN v NGUYEN GCLM 2845 2019 7 - 71
9:30am CREDIT CORP SERVICES PTY LIMITED v BEVERLY GCLM 649 2018 7 - 71
9:30am FES MINISTERIAL BODY v DANIELE NOMINEES PTY LTD GCLM 2105 2018 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v Gopel GCLM 11908 2018 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v SEPAROVICH GCLM 5436 2019 7 - 71
9:30am Lion Finance Pty Ltd (ACN 095 926 766) v THOMAS GCLM 2664 2019 7 - 71
9:30am MCLERIE v Action Demolition (WA) PTY LTD ROO 4213 2019 7 - 71
9:30am Pappard & Anor v Shaw GCLM 3676 2018 7 - 71
9:30am QUIKFUND (AUSTRALIA) PTY LIMITED v RURAL WEST PTY LTD & Anor ROO 4635 2017 7 - 71
9:30am RCD Electrical v Feisst GCLM 5833 2018 7 - 71
9:30am SHUGG v MACPHERSON GCLM 7373 2019 7 - 71
Chambers Sitting
9:00am Cabeh Pty Ltd asft The Carbeth Trust v Poblete (AKA Bruce) GCLM 7043 2017 Chambers
9:00am SHIRE OF MOUNT MAGNET v BLACK GCLM 17335 2018 Chambers
CPC/Trial
10:00am Dos Santos v DeRosa's T/M Wholesale Pty Ltd MINOR 6106 2017 9 - 91
9:30am LEE v THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA CPC 3769 2017 9 - 91
9:30am The Director of Public Prosecutions for Western Australia v TEIO CPC 9033 2019 9 - 91
9:30am The Director Of Public Prosecutions for Western Australia v NGUYEN & Anor CPC 8733 2019 9 - 91
9:30am WADE v THE DIRECTOR OF PUBLIC PROSECUTIONS FOR WESTERN AUSTRALIA CPC 6817 2019 9 - 91
9:30am Wimbridge v THE STATE OF WESTERN AUSTRALIA CPC 9007 2018 9 - 91
CTC/Trial
9:30am MACRI v APPLE PTY LIMITED CTC 14774 2019 9 - 92
Extraordinary Driver's Licence
9:30am ALLAN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 13222 2019 5 - 52
9:30am BOYD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 14744 2019 5 - 52
9:30am GREEN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 15416 2019 5 - 52
9:30am MCCANN v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 15184 2019 5 - 52
9:30am MYERS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 15466 2019 5 - 52
9:30am RIDER v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 15185 2019 5 - 52
9:30am WHITEHEAD v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 14934 2019 5 - 52
Pre-Trial Conference
10:00am TAMBO NOMINEES PTY LTD v COMPLETE TYRE SOLUTIONS PTY LTD GCLM 11415 2019 7 - 7.2
11:00am PREMIUM GOLD RECOVERY PTY LTD (ACN 601 135 264) v PREMIUM GOLD RECOVERY SERVICES PTY LTD (ACN 616 884 827) & Anor GCLM 11219 2019 7 - 7.1
9:00am LAL v STEVENS GCLM 1316 2019 7 - 7.1
9:00am MARTINOVICH v D'Adamo MINOR 13131 2019 7 - 7.3
9:30am BUSBY INVESTMENTS PTY LTD (ACN 008 745 293) v THOMAS GCLM 11312 2019 7 - 7.1
9:30am IMAM v MAGIC HAND CAR WASH COCKBURN MINOR 14250 2019 7 - 7.3

Collie Courthouse
43A Wittenoom Street, COLLIE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
10:00am HOUSING AUTHORITY v JACKSON RSTN 79 2019 Court Room 1
10:00am HOUSING AUTHORITY v MEARS RSTN 78 2019 Court Room 1
10:00am HOUSING AUTHORITY v SMITH RSTN 69 2019 Court Room 1

Esperance Courthouse
100 Dempster Street, ESPERANCE
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm DEPT OF COMMUNITIES/HOUSING AUTHORITY v VAN DOORN RSTN 86 2019 Courtroom
2:15pm MARQUIS v COLESHILL RSTN 85 2019 Courtroom
2:15pm THE DEPT OF COMMUNITIES/ HOUSING AUTHORITY v BERRY & Anor RSTN 84 2019 Courtroom

Exmouth Police Station
32 Maidstone Crescent, EXMOUTH
Criminal Listing
10:00am CROWE, Robin Michelle Exmouth Police Station Courtroom
10:00am DANIELS, Teanne Marie Exmouth Police Station Courtroom
10:00am GATES, Matthew Peter Exmouth Police Station Courtroom
10:00am HALLWORTH, Nicholas Dion Exmouth Police Station Courtroom
10:00am LINE, Austin Exmouth Police Station Courtroom
10:00am LISTER, Peter William Exmouth Police Station Courtroom
10:00am MORAWSKI, Paul Samuel Exmouth Police Station Courtroom
10:00am ROSCIC, James Frederick Exmouth Police Station Courtroom
10:00am ROSCIC, James Frederick Exmouth Police Station Courtroom
10:00am RYAN, Cowan Rodney Jeffrey William Exmouth Police Station Courtroom
10:00am UNWIN, Jenna Lee Exmouth Police Station Courtroom
10:00am WHITE, Alexander Exmouth Police Station Courtroom

No Civil Listing for Today.

Fremantle Courthouse
8 Holdsworth Street, FREMANTLE
Criminal Listing
10:00am BOHAN, Jared Colin Court Room 2
10:00am MAGUEN, Angelo Ngacida Maker Court Room 3
10:00am PENNY, Telisha Jade Court Room 2
10:00am THICK, Philip Andrew Court Room 2
9:00am BARNES, Cameron Robert Court Room 1
9:00am BELL, Douglas William Court Room 1
9:00am BENNELL, Shirley Jean Court Room 1
9:00am BOBANAC, Matko Court Room 1
9:00am BORN, Shane Kevin Eric Court Room 3
9:00am BOSCHMAN, Ashleigh Jade Agnes Court Room 1
9:00am BRAY, Joshua Phillip Court Room 1
9:00am BURTON, Joshua Jack Court Room 1
9:00am CABLE, Ross John Court Room 3
9:00am CALLISTER, Marc Andrew Court Room 1
9:00am CHAPPELL, Conor Michael David Court Room 3
9:00am CHS DIAGNOSTICS PTY LTD Court Room 1
9:00am CLARKE, Timothy John Court Room 3
9:00am DAFF, Sefton John Court Room 1
9:00am DALTON, Mason Cain Court Room 3
9:00am DANICIC, Dalibor Court Room 1
9:00am DAVIES, Brendan Johnathan Archie Court Room 1
9:00am DAVIS, Thomas Joseph Court Room 3
9:00am DE AGRELA, Nathan Travis Court Room 3
9:00am DE BOER, Scott Andrew Court Room 3
9:00am DE WAAL, Cody Rhys Court Room 1
9:00am DELACY, Dylan Justin Court Room 1
9:00am EDGILL, Charles Vincent Court Room 1
9:00am FINLAY, Connie Judith Deni Court Room 1
9:00am GALLAGHER, David John Court Room 3
9:00am GARAMY, Laura Genevieve Court Room 1
9:00am GORDON, Shane Hityer Court Room 3
9:00am GREEN, Jesse James Court Room 1
9:00am HANSEN, Alena Marge Court Room 1
9:00am HAWKS, Jordan Ross Court Room 1
9:00am HERZ, Mark Ronald Court Room 1
9:00am INMAN, Joanne Lynnette Court Room 1
9:00am JACKAMARRA, Roxanne Michelle Court Room 1
9:00am KIRK, Kevin Court Room 1
9:00am KNOWLES, Christopher James Court Room 1
9:00am KRIS, Patrick George Maxie Court Room 3
9:00am LONG, Denise Lorraine Court Room 3
9:00am MAI, Julia Court Room 1
9:00am MARCH, Ryan Steven Ashley Court Room 1
9:00am MAYERS, Michael Bradley Court Room 3
9:00am MCDONALD, Paul Anthony Court Room 1
9:00am MICHAEL, Brendon Aaron Court Room 3
9:00am MICHAEL, Madison George Court Room 3
9:00am MITCHELL-NGAWAKA, Bruno Court Room 1
9:00am MORRISON, Carl Court Room 1
9:00am MUNRO, Natalie Ann Court Room 1
9:00am NARKLE, Timothy Simon Court Room 1
9:00am NICETTE, Giovanie Jean Paul Court Room 1
9:00am NOLAN, Thomas William Court Room 1
9:00am NORAC, Ines Court Room 1
9:00am PALERMO, Joshua Ben Court Room 1
9:00am PATRICK, Romesh Canute Court Room 1
9:00am RYDER, Clarence Leonard Court Room 1
9:00am SIMPSON, Jay Court Room 1
9:00am SINAGRA, Michael Vincent Court Room 3
9:00am SMITH, Daniel Donald Jnr Court Room 3
9:00am TAHERE, Justin Ross Court Room 3
9:00am TAYLOR, Alfred Douglas Court Room 3
9:00am TAYLOR, Jamie Court Room 1
9:00am THOMAS, Donald John Court Room 1
9:00am THOMPSON, Kellie Marie Court Room 1
9:00am TOWERS, Brittney Louise Court Room 1
9:00am TOWNEND, Frank David Court Room 1
9:00am TUNBRIDGE, Edward Court Room 1
9:00am VELLA, Jason Spiro Court Room 1
9:00am WELK, Anthony Phillip Court Room 3
9:00am WEST, Michael Norman Court Room 1
9:00am WILLIAMS, Robert Ian Court Room 1
9:00am YARRAN, Peter Adrian Court Room 3
9:00am YOVICH, Louis Matson Court Room 3

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am BOSS CONSTRUCTION TRUST v RYLE GCLM 933 2019 Pre-Trial Conference Room

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing
9:30am DANN, Ashley Kaine Courtroom 1
9:30am GREGORY, Deanne Peta Courtroom 1
9:30am HICKMAN, Mark Edward Gordon Courtroom 3
9:30am WILLIAMS, Owen Keith Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
2:15pm Bennett v ROWE RSTN 126 2018 Courtroom 1
2:15pm DUDA v SUNCITY MOTORCYCLES CTC 452 2019 Courtroom 1
Trial Court
9:30am RUBERY v The Director General of Transport EDL 481 2019 Courtroom 3

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing
10:00am BASHER, Jarrod Andrew Courtroom 1
10:00am GILBERT, Adam John Courtroom 2
10:00am GUTIERREZ, Jane Caroline Courtroom 1
10:00am MCVEE, Gregg Stephen Courtroom 1
10:00am RONG, Daniel Lu Chern Courtroom 2
10:00am WILSON, Callum Joseph Courtroom 1

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:30am BERECRY v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 3144 2019 Courtroom 1
9:30am LE v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 3087 2019 Courtroom 1
9:30am THOMPSON v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 2963 2019 Courtroom 1
9:30am ZUPANOV v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 3084 2019 Courtroom 1
Pre-Trial Conference
10:00am FRANCIS v SPARROWHAWK MINOR 2657 2019 Courtroom 4
10:30am SARAH SLAUGHTER v ZISOPOULOS CTC 1542 2019 Courtroom 4
9:30am MURPHY v BALCOMBE GEN 1606 2019 Courtroom 4

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing
10:00am BELLIN, Bradley Keith Court 3 Magistrates Court
10:00am LAWSON, Ronald James Court 3 Magistrates Court
10:00am MCDONALD, James Christopher Court 3 Magistrates Court
10:00am WELLS, Johnathon Milton Court 3 Magistrates Court
10:00am WILLIAMS, Lloyd Frederick Court 3 Magistrates Court

No Civil Listing for Today.

Karratha Courthouse
Balmoral Road, KARRATHA
Criminal Listing
9:00am ALONE, Norman Micheil Courtroom 2
9:00am BALL, Les Phillip Courtroom 2
9:00am BERGHUBER, Michael August Courtroom 2
9:00am BLACK, Lucas Scott Courtroom 2
9:00am BLACK, Simona Katrina Tara Lavern Courtroom 2
9:00am BROPHO, Reece Courtroom 2
9:00am BROWN, Jonathon Jackson-Lee Courtroom 2
9:00am CHURNSIDE, Adeline Barbara Courtroom 2
9:00am COMEAGAIN, Shaylee Maree Roberta Michelle Courtroom 2
9:00am COURTNEY, Simone Clair Courtroom 2
9:00am DANIELS-SMIRKE, Kuarn Courtroom 2
9:00am DARBY, Mathew Courtroom 2
9:00am DELAPORTE, Troy Allan Courtroom 2
9:00am DIAMOND, Reekus Frank Tom Courtroom 2
9:00am DICKIE, Michael Heath Courtroom 2
9:00am EDGAR, Tamara Courtroom 2
9:00am ELLIOTT, Blair James Courtroom 2
9:00am FAIRJONES, Andrew Alan Courtroom 2
9:00am GALBY, Leon David Courtroom 2
9:00am GREIG, Allan John Courtroom 2
9:00am HAIRA, Norman Teawekotuku Courtroom 2
9:00am HUBERT, Aaron Travis Courtroom 2
9:00am HYLAND, Ken Norman Courtroom 2
9:00am HYLAND, Megan Patricia Courtroom 2
9:00am KING, Bronwyn Courtroom 2
9:00am LANGE I I, Jacques William Courtroom 2
9:00am LARRY, Bowen Terryl Courtroom 2
9:00am LIPPE, Benjeman James Courtroom 2
9:00am LOW, Ying Ying Courtroom 2
9:00am LYONS, Jamie Nicole Courtroom 2
9:00am MCCORMICK, Micheal Eric Courtroom 2
9:00am MCPHEE, Thomas John Courtroom 2
9:00am MUNDA, Corbyn Brian Graham Quade Courtroom 2
9:00am NELL, Christo Courtroom 2
9:00am PETERS, Leon Bradley Courtroom 2
9:00am RANGER, Tracen Kevin James Courtroom 2
9:00am ROUNDS, Harrison Warick Courtroom 2
9:00am SAMBO, Marcus William Courtroom 2
9:00am SANDY, Luke John Courtroom 2
9:00am SAYLOR, Joshua Courtroom 2
9:00am SCALISI, Nunziato Antonio Courtroom 2
9:00am SNOWBALL, Dion Christopher Stewart Courtroom 2
9:00am SNOWDON, William Hayes Courtroom 2
9:00am STARR, Phillip Allan Courtroom 2
9:00am THOMPSON, Douglas John Courtroom 2
9:00am TITTUMS, Patrick John Courtroom 2
9:00am TRAN, Philam Courtroom 2
9:00am TUMBLER, Clinton Graham Lee Courtroom 2
9:00am WALLY, Charleston Courtroom 2
9:00am WILCOX, Nicolas James Courtroom 2
9:00am WOODS, Lachlan Gregory John Courtroom 2

Civil Listing
Extraordinary Driver's Licence
9:00am WAILU v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 279 2019 Courtroom 2
9:00am WILLIAMS v DEPARTMENT OF TRANSPORT EDL 280 2019 Courtroom 2

Mandurah Courthouse
333 Pinjarra Road, MANDURAH
Criminal Listing
9:30am BAKER, Nathan John Courtroom 1
9:30am BANNER, Kristy-Lee Courtroom 1
9:30am BENNELL, Wesley John James Courtroom 1
9:30am BOLAND, Gregory John Courtroom 1
9:30am BROWN, Benjamin Reece Courtroom 1
9:30am BROWN, Jordan Courtroom 1
9:30am BUTLER, Kendrie Lesley Courtroom 1
9:30am CAMPBELL, Alexander Reihana Courtroom 1
9:30am CARRICK, Troy Leonard Courtroom 1
9:30am CONWAY, Ruth Amelia Courtroom 1
9:30am DORRINGTON, Patrick Courtroom 1
9:30am ELLIS, Jessie Tristan Courtroom 1
9:30am FRASER, Stephen Bryan Courtroom 1
9:30am FRAZER, Adam John Courtroom 1
9:30am GALIPO, Charles David Courtroom 1
9:30am HALL, Wade Graham Courtroom 1
9:30am HENVILLE, Mark Alan Courtroom 1
9:30am HOOD, Rebecca Ann Courtroom 1
9:30am HORNHARDT, Alby Decclyn Courtroom 1
9:30am JEFFERY, Blair Courtroom 1
9:30am JONES, Gillam Anthony Courtroom 1
9:30am JOYCE, Rikki Anne Courtroom 1
9:30am KENNEDY, Jason Patrick Courtroom 1
9:30am KEOGH, Gerard Courtroom 1
9:30am KIRK, Benjamin Noel Courtroom 1
9:30am LITTLE, Trevor Norman Courtroom 1
9:30am LYONS, Bobbie Lee Courtroom 1
9:30am MARSHALL, Jackson John Courtroom 1
9:30am MAYNARD, Rodney Alan Courtroom 1
9:30am MCLENNAN, Kylie Narelle Courtroom 1
9:30am MORRISON, James Ronald Courtroom 1
9:30am NAISMITH, Brayden Craig Courtroom 1
9:30am NALDER, Kai Jochen Courtroom 1
9:30am NGATAI, Jayden Rua Courtroom 1
9:30am PAEWAI, Kingi Hoani Courtroom 1
9:30am PITT, Cameron Franklin Neil Courtroom 1
9:30am PRACILIO, Lauren Michelle Courtroom 1
9:30am RANDALL, Kevin Andrew Courtroom 1
9:30am RICHARDS, Christopher John Courtroom 1
9:30am STEVENS, Joseph William Courtroom 1
9:30am STONE, Craig Vernon Courtroom 1
9:30am TANNER, Nicholas Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Jacinta Courtroom 1
9:30am THOMPSON, Natalie Jane Courtroom 1
9:30am UNDERWOOD, Timothy John Courtroom 1
9:30am WATT, Luke Benjamin Courtroom 1
9:30am WHELAN, Michael John Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
9:30am Kayak Pty Ltd v SINGH CTC 300 2019 Courtroom 2

Margaret River Courthouse
Willmott Avenue, MARGARET RIVER
Criminal Listing
9:30am BUCCI, Caterina Court Room 1
9:30am CATTO, Candice Mary-Ellen Court Room 1
9:30am FORD, Bindie-Lee Court Room 1
9:30am GRENFELL, Rebecca Margaret Court Room 1
9:30am HANNAH, Matthew Jeffrey Court Room 1
9:30am HARREX, Lisa Jayne Court Room 1
9:30am HOULIHAN, Shannon Margaret Court Room 1
9:30am HOUSTON, Rick Lee Court Room 1
9:30am KENNARD, Madison Louise Court Room 1
9:30am THRIVIKRAMAN PILLAI, Pradeep Court Room 1
9:30am WALCH, Jeremy Michel Court Room 1
9:30am WEBB, Peter Jay Court Room 1

No Civil Listing for Today.

Midland Courthouse
24 Spring Park Road, MIDLAND
Criminal Listing
2:15pm MAYBURY, Beau Anthony Raye Courtroom 1
2:15pm MOGRIDGE, Christine Cheryl Courtroom 1
9:30am ABELA, Crystalle Renee Courtroom 1
9:30am AGOK, Apout Amanuel Courtroom 1
9:30am AJANG, Khot Mabior Courtroom 1
9:30am ALONE, Eric Frederick Andrew Courtroom 1
9:30am AZZOPARDI, Benjamin Raymond Courtroom 1
9:30am BARKER, Verity Lauren Courtroom 1
9:30am BARTON, Paul Richard Courtroom 1
9:30am BERRESFORD, Teresa Ann Courtroom 1
9:30am BLURTON, Dalles Sandra Courtroom 1
9:30am BLURTON, Natalie-Fay Maysena Courtroom 1
9:30am BRISTOW, Shaun Barry Courtroom 1
9:30am BROPHO, Phyllis Marion Courtroom 1
9:30am BROWN, Tayla Jayne Courtroom 2
9:30am CARLOWE, Tina Mary Nancy Courtroom 1
9:30am CARTER, Karl Anthony Mark Courtroom 1
9:30am COLLINS, Jason Robert Courtroom 1
9:30am COOPER, Larreta Laresa Courtroom 1
9:30am DAFF, Trevor James Courtroom 2
9:30am DERRICK, Daniel Scott Courtroom 1
9:30am DINAH, Caroline Rosemary Alice Courtroom 1
9:30am EVANS, Troy Dwayne Courtroom 1
9:30am FARMER, Raelene Louise Courtroom 1
9:30am FARRELL, David Daniel Courtroom 1
9:30am FONTANA, Roberto Courtroom 1
9:30am FUERY, David William Courtroom 1
9:30am GARDINER, Matthew Adrian Courtroom 1
9:30am GARDNER, David Paul Courtroom 1
9:30am GLEN, Jonathon Mark Andrew Courtroom 1
9:30am Gojak, Ahmo Courtroom 1
9:30am GOJAK, Elviz Courtroom 1
9:30am HARRIS, Ace Benjamin Courtroom 1
9:30am HARVEY, Lachlan Andrew Courtroom 1
9:30am HONNER, Fiona Maree Courtroom 1
9:30am JACKAMARRA, Philomena Courtroom 1
9:30am JAMES, Adam Craig Courtroom 2
9:30am KEEN, Nigel Barry Courtroom 1
9:30am MACHOL MAGURUK MACHOL, Ater Courtroom 1
9:30am MANN, Jennifer Ellen Courtroom 1
9:30am MARIO, John Wilson Courtroom 2
9:30am MAY, Tanya Lee Courtroom 1
9:30am MCCOMISH, Stuart Gregory Courtroom 1
9:30am MCDONNELL, Sean Patrick Courtroom 1
9:30am MCWILLIAM, Jack Courtroom 1
9:30am MOODY-JACKAMARRA, Joseph Courtroom 1
9:30am NELSON, Durand Daymon Courtroom 1
9:30am NEWMAN, Andrew Edwin Ashley Courtroom 1
9:30am NIKOLOVSKI, Betty Courtroom 1
9:30am NUL, Akuein Kon Courtroom 1
9:30am OOSTERHOFF, Joshua Sebastian Courtroom 1
9:30am PEARMAN, Daniel Paul Harwood Courtroom 1
9:30am PIHEMA, Douglas Wikaraka Courtroom 1
9:30am POTT, Dennis Gordon Courtroom 1
9:30am QUINCE, Aaron Michael Courtroom 1
9:30am RACZKA, Nicholas Courtroom 1
9:30am RAESIDE, Andrew John Shearing Courtroom 1
9:30am RAMSAY, Skye Francis Ann Courtroom 1
9:30am REID, Glenn Reuben Courtroom 1
9:30am REINSMA, Lee Jim Courtroom 1
9:30am RILEY, Greg William Courtroom 1
9:30am ROBINSON, Bradley Moore Courtroom 1
9:30am ROND, Ashleigh Suzanne Courtroom 1
9:30am ROSS, Alexander Vincent Courtroom 1
9:30am SALDANHA, Ambrose James Courtroom 1
9:30am SIB, Khaody Courtroom 1
9:30am SMITH, Dion Matthew Courtroom 1
9:30am SMITH, Jackson Danniel Courtroom 1
9:30am SPARK, Jesse James Courtroom 2
9:30am STEWART, Brett Courtroom 1
9:30am TABBAKH, Ryan Anthony Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Kylie Philomenna Courtroom 1
9:30am TE PAERATA KUMEROA ABRAHAM, Blake Leslie Piripi Courtroom 1
9:30am TIMU, Logan Irimana Courtroom 1
9:30am VAN DAM, Justin Courtroom 1
9:30am WALLBANK, Joshua Shane Courtroom 1
9:30am WALSH, Melanie Jane Courtroom 2
9:30am WARD, Jaidyn Kenneth Courtroom 1
9:30am WILSON, Liam Adrian Courtroom 1
9:30am WOODS, Sheree Natilie Courtroom 1
9:30am YOUNG, Trent Leigh Courtroom 1
9:30am ZIMMERMAN, Campbell Lee Courtroom 1

Civil Listing
Pre-Trial Conference
10:00am FRESH DELIGHTS v IRONBAY PTY LTD TRADING AS CITY BEACH IGA MINOR 1453 2019 Conference Room
10:30am HYDE v LU MINOR 1421 2019 Conference Room

Moora Courthouse
Dandaragan Street, MOORA
No Criminal Listing for Today.

Civil Listing
Application before Registrar
10:00am DEPARTMENT OF COMMUNITIES T/A HOUSING AUTHORITY v TRESSIDER RSTN 26 2019 Courtroom 1

Narrogin Courthouse
Fortune Street, NARROGIN
Criminal Listing
10:00am ALLEN, Dion Pham Courtroom 1
10:00am BUTCHER, Rupert David Courtroom 1
10:00am CARLSON, Richard Maxwell Stanley Courtroom 1
10:00am CULBERTSON, Christopher James Courtroom 1
10:00am FLOOD, Zayn John Courtroom 1
10:00am HANSEN, Primus Wayne Courtroom 1
10:00am HARROWER, Tashi James Courtroom 1
10:00am HOPE, Stuart Nathan Courtroom 1
10:00am JONES, Dylon James Courtroom 1
10:00am LUBCKE, Leeanne Courtroom 1
10:00am MEADE, Peter William Courtroom 1
10:00am SALTER, Susan Jane Courtroom 1
10:00am STAMP, Tahla Maeve Courtroom 1
10:00am STOREY, Raylene Dawn Courtroom 1
10:00am TIDDY, Jessica Tina Courtroom 1
10:00am TIMMS, Jason Enoch Courtroom 1
10:00am WANOA, Dane Issac Courtroom 1
10:00am WEBB, Robert Douglas Courtroom 1

Civil Listing
Miscellaneous Civil
11:30am HILL v BENNET & Anor RSTN 94 2019 Courtroom 1

Northam Courthouse
118 Wellington Street, NORTHAM
Criminal Listing
10:00am GARRIHY, Michael Shane Court Room
10:00am JAMES, Nathaniel Murray Witnish Court Room
10:00am REDMOND, Wayne Edward Court Room

No Civil Listing for Today.

Rockingham Courthouse
15 - 17 Whitfield Street, ROCKINGHAM
Criminal Listing
9:30am ADLAM, Te Rongopaihuia Puawaipiripono W Courtroom 1
9:30am ALBINUS, Cassandra Courtroom 1
9:30am BACICH, Frenk Courtroom 2
9:30am BENEDETTI, Jessica Isabella Courtroom 1
9:30am BLOOMFIELD, Michael Wayne Courtroom 1
9:30am BOYE-JOHNSON, Daniel Alexander Courtroom 1
9:30am BROWN, Michael Philip Courtroom 1
9:30am BURTON, Taniesha Jade Courtroom 1
9:30am COLECCHIA, Louis Anthony Courtroom 1
9:30am COYLE, Hayden Lee Douglas Courtroom 1
9:30am DICKSON, Bradley Ross Courtroom 1
9:30am EDWARDS, Kieran Eric Courtroom 1
9:30am GOODWIN, Meghan Erica Courtroom 1
9:30am GRAVES, Jason John Courtroom 1
9:30am HANSBERRY, Daniel Troy Courtroom 1
9:30am HARRISON, Joshua Mark Courtroom 1
9:30am HIGGS, Travis Allan Courtroom 1
9:30am HURIA, Hata Sydney David Courtroom 1
9:30am KROLL, Michael Stephen Courtroom 1
9:30am LADNER, Natalie Margaret Courtroom 1
9:30am LEE, Eleanor Mary Courtroom 1
9:30am MACINTYRE, Bradley Steven James Courtroom 1
9:30am MACLEOD, John Francis Courtroom 1
9:30am MARINOVICH, Steven Barry Courtroom 2
9:30am MLADENOVIC, Dan Courtroom 1
9:30am MOURISH, Sarah Jane Courtroom 2
9:30am NAGY, Lloyd Gabor Courtroom 1
9:30am NEWBURY, Joe Roger Courtroom 2
9:30am O'DONNELL, Anthony Keith Courtroom 1
9:30am OWEN, Robert Christopher Courtroom 1
9:30am PERAWITI, William Thornton Courtroom 1
9:30am POPE, James Francis Courtroom 1
9:30am RALPH, Ashley James Courtroom 1
9:30am SMITH, Cristy Lee Courtroom 1
9:30am SOUSA, Mario Riu Alves Courtroom 1
9:30am SPARKE, Jacob Harold Courtroom 2
9:30am STRAHAN, Christine Ann Courtroom 1
9:30am SWAIN, Daren George Courtroom 1
9:30am TASSONE, Clinton Michael Courtroom 2
9:30am TATNELL, Graham Edward Courtroom 1
9:30am TAYLOR, Clinton James Courtroom 1
9:30am THOMAS, Lane David Courtroom 1
9:30am TUCKER, Shenaya Annie Courtroom 1
9:30am VAN ANDEL, Anthony Courtroom 1
9:30am VELLACOTT, Terry Charles Courtroom 1
9:30am WILSON, Felicia Jayne Courtroom 1
9:30am WRAY, Daniel Gary Courtroom 2
9:30am YOUNG, Raymond Oliver Courtroom 1
9:30am YOUNG, Shannan Jade Courtroom 1

Civil Listing
Application before Registrar
11:00am CITY OF ROCKINGHAM v MORRISON GCLM 572 2019 Courtroom 3
11:00am CITY OF ROCKINGHAM v BLAKERS GCLM 1612 2018 Courtroom 3
11:00am CITY OF ROCKINGHAM v RICH GCLM 1645 2018 Courtroom 3
11:00am CITY OF ROCKINGHAM v SWIFT GCLM 1647 2018 Courtroom 3
Combined Court
2:15pm Bond v JV & RA Nascimento Trading as FG Fencing MINOR 1533 2018 Courtroom 1
2:15pm CITY OF ROCKINGHAM v PASSERI GCLM 570 2019 Courtroom 1
2:15pm HARROP v BOAT & CAR PTY LTD CTC 1603 2019 Courtroom 1
2:15pm MACUKAT v LEE GEN 1610 2019 Courtroom 1
2:15pm NOONGAR MIA MIA PTY LTD v BUDGE RSTN 1432 2019 Courtroom 1
2:15pm SLADE v DAVISON & Anor RSTN 1529 2019 Courtroom 1
Residential Tenancies
9:30am CANUTE INVESTMENTS LTD v DIXON & Anor RSTN 1502 2019 Courtroom 3
9:30am CARTWRIGHT & Anor v WARNES RSTN 1916 2019 Courtroom 3
9:30am CLARKE v SIMONETTI & Anor RSTN 1579 2019 Courtroom 3
9:30am COPPOLA v ELL RSTN 1629 2019 Courtroom 3
9:30am COVERPOINT HOLDINGS v ANTHONY RSTN 1537 2019 Courtroom 3
9:30am FINK v BUTLER RSTN 1944 2019 Courtroom 3
9:30am GIBBONS v MILLER RSTN 1926 2019 Courtroom 3
9:30am GREENSMITH v FLANAGON RSTN 1934 2019 Courtroom 3
9:30am HO & Anor v LAWTON RSTN 1919 2019 Courtroom 3
9:30am HOUSING AUTHORITY v DEWAR RSTN 1913 2019 Courtroom 3
9:30am HOUSING AUTHORITY v JEFFREE RSTN 1563 2019 Courtroom 3
9:30am JAMES v COELHO RSTN 1614 2019 Courtroom 3
9:30am LITTLE v JONES RSTN 1945 2019 Courtroom 3
9:30am MATTINGLEY v DENNISON RSTN 1941 2019 Courtroom 3
9:30am ROSOB PTY LTD v HALLETT & Anor RSTN 1921 2019 Courtroom 3
9:30am SAFI v STANLEY RSTN 1933 2019 Courtroom 3
9:30am SATIE v JERMY & Anor RSTN 1928 2019 Courtroom 3
9:30am SLATER & Anor v MOULTON RSTN 1914 2019 Courtroom 3
9:30am STEPANOSKI & Anor v JOHNSON RSTN 1932 2019 Courtroom 3
9:30am TWEDDLE v GIBSON & Anor RSTN 1940 2019 Courtroom 3
9:30am Williams v L J Hooker Kwinana RSTN 1612 2019 Courtroom 3
9:30am WILSON v FITZGERALD RSTN 1481 2019 Courtroom 3
9:30am YE v SULLIVAN & Ors RSTN 1918 2019 Courtroom 3
9:30am YOUNG v MOORE & Anor RSTN 1935 2019 Courtroom 3
9:30am YUJNOVICH v BRITTO RSTN 1591 2019 Courtroom 3



Children's Court
Albany Justice Complex
184 Stirling Terrace, ALBANY
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Trial Court
9:30am Not Published EDL 11 2019 Court Room 3

Balgo
Balgo Hills Community, BALGO
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Broome Courthouse
Hamersley Street, BROOME
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Busselton Court House
12 Stanley Street, BUSSELTON
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Central Law Courts
501 Hay Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Children's Court
160 Pier Street, PERTH
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:00am Not Published PC 2829 2007 Court 5
9:00am Not Published PC 51 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 52 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 54 2014 Court 5
9:00am Not Published PC 72 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 99 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 101 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 102 2016 Court 5
9:00am Not Published PC 2 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 7 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 8 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 20 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 1 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 23 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 55 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 590 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 591 2017 Court 5
9:00am Not Published PC 6 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 596 2018 Court 5
9:00am Not Published PC 8 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 9 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 10 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 51 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 359 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 412 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 469 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 470 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 471 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 472 2019 Court 5
9:00am Not Published PC 473 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 523 2015 Court 5
9:02am Not Published PC 31 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 32 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 564 2017 Court 5
9:02am Not Published PC 3 2018 Court 5
9:02am Not Published PC 8 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 9 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 10 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 129 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 130 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 139 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 157 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 297 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 298 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 299 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 647 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 648 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 649 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 650 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 651 2019 Court 5
9:02am Not Published PC 652 2019 Court 5
9:03am Not Published PC 729 2018 Court 5
P and C Pre Hring Cnfrnce
11:30am Not Published PC 397 2019 Training Room
2:30pm Not Published PC 249 2018 Training Room
2:30pm Not Published PC 250 2018 Training Room
3:00pm Not Published PC 174 2019 Court 5
P and C Trial
10:00am Not Published PC 281 2015 Court 1
10:00am Not Published PC 282 2015 Court 1
10:00am Not Published PC 283 2015 Court 1
P and C Warrant List
9:00am Not Published PC 655 2019 Court 5

Derby Courthouse
Loch Street, DERBY
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Exmouth Police Station
32 Maidstone Crescent, EXMOUTH
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Geraldton Courthouse
15 Marine Terrace, GERALDTON
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
P and C General List
9:30am Not Published PC 6 2018 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 7 2018 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 16 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 17 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 25 2019 Courtroom 1
9:30am Not Published PC 26 2019 Courtroom 1

Joondalup Courthouse
21 Reid Promenade, JOONDALUP
Criminal Listing

Contact the Court


No Civil Listing for Today.

Kalgoorlie Courthouse
208 Hannan Street, KALGOORLIE
Criminal Listing

Contact the Court


Civil Listing
Combined Court
10:00am Not Published PC 469 2017 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 24 2018 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 14 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 18 2019 Court 1 Children's/Community Court
10:00am Not Published PC 20 2019 Court 1 Children's/Community Court



State Administrative Tribunal
On Site
OnSite, PERTH
Civil Listing
DR Hearing
9:30am WIMBRIDGE v Town of Cambridge DR 134 2019 On Site

State Administrative Tribunal Building
565 Hay Street, PERTH
Civil Listing
Building/Commercial List
10:00am LEE v HOLMES CC 1892 2019 5 - 6
10:00am LEE v HOLMES & Anor CC 1635 2019 5 - 6
10:00am LEE v JETPOINT NOMINEES PTY LTD CC 1893 2019 5 - 6
10:00am YONG v HOLMES CC 1889 2019 5 - 6
10:00am YONG v HOLMES & Anor CC 1636 2019 5 - 6
10:30am CC 1387 2019 5 - 6
11:00am MEKHAIL v Pure Homes Pty Ltd (ACN 152 100 251) CC 1817 2019 5 - 6
11:30am BROOKS & Anor v Gransden Building Company Pty Ltd CC 1816 2019 5 - 6
12:00pm OWNERS OF THE STRATA PLAN 72076 v REN CONSTRUCTION SERVICES PTY LTD CC 1815 2019 5 - 6
2:00pm Maggie and Wilson Pty Ltd v Moorevest Pty Ltd as trustee for The Moorevest Unit Trust CC 1750 2019 5 - 6
DR Directions
4:15pm Ord Irrigation Cooperative Ltd v Department of Water and Environmental Regulation DR 340 2015 5 - 6
Vocational List
9:30am Veterinary Surgeons' Board of Western Australia v HALL VR 57 2019 2 - 6
VR Mediation
10:00am COMMISSIONER FOR CONSUMER PROTECTION v Clarke VR 158 2019 1 - 7

Back to Top